Кількість абзаців - 54 Таблиця поправок


Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ       
2. Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України       
3. Стаття 3. Стадії звільнення з посади професійного судді       
4. Звільнення з посади професійного судді відбувається за такими стадіями:       
5. 1) порушення питання про звільнення з посади професійного судді суб'єктами, визначеними в частині 2 статті 17 цього Закону;   -1- Ківалов С.В.
У п.1 статті 3 слова "частині 2 статті 17 цього Закону" замінити словами "Законі України „Про Вищу раду юстиції".  
Відхилено    
6. 2) розгляд питання Вищою радою юстиції та прийняття рішення про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення професійного судді, обраного безстроково;       
7. 3) подання Вищої ради юстиції до Верховної Ради України про звільнення професійного судді, обраного безстроково;       
8. 4) розгляд подання Вищої ради юстиції відповідним Комітетом Верховної Ради України і прийняття рішення стосовно звільнення професійного судді, обраного безстроково;       
9. 5) розгляд подання Вищої ради юстиції та висновку Комітету Верховної Ради України на пленарному засіданні Верховної Ради України і прийняття Верховною Радою України рішення стосовно звільнення судді.       
10. Стаття 4. Суб'єкти звернення до Верховної Ради України з питань обрання та звільнення з посади професійного судді       
11. Суб'єктами звернення до Верховної Ради України є:       
12. 1) Голова Верховного Суду України - щодо судді суду загальної юрисдикції з питань, передбачених статтею 1 цього Закону;   -2- Ківалов С.В.
У пункті 1 статті 4 слова "суду загальної юрисдикції" замінити словами "загального суду".  
Враховано   1) Голова Верховного Суду України - щодо судді загального суду у випадках, передбачених пунктами 1 - 3 частини першої статті 1 цього Закону;  
13. 2) Голова Вищого спеціалізованого суду - щодо судді відповідного спеціалізованого суду з питань, передбачених статтею 1 цього Закону;       
14. 3) Вища рада юстиції - щодо судді суду загальної юрисдикції з питання, передбаченого пунктом 4 статті 1 цього Закону;       
15. Стаття 17. Підстави розгляду питання про звільнення з посади професійного судді       
16. Відповідно до частини п'ятої статті 126 Конституції України підставами для звільнення судді з посади Верховною Радою України є:       
17. досягнення суддею шістдесяти п'яти років;       
18. неможливість виконувати свої повноваження за станом здоров'я;       
19. порушення суддею вимог щодо несумісності;       
20. порушення суддею присяги;       
21. набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;       
22. припинення його громадянства;       
23. визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;       
24. подання суддею заяви про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням.       
25. У випадках, передбачених частиною 1 цієї статті, питання про звільнення судді з посади ініціюється перед Вищою радою юстиції кваліфікаційною комісією суддів, Вищою кваліфікаційною комісією суддів, членом Вищої ради юстиції, Генеральним прокурором України, відповідним Комітетом Верховної Ради України.   -3- Ківалов С.В.
В частині 2 статті 17 слова „кваліфікаційною комісією суддів, Вищою кваліфікаційною комісією суддів, членом Вищої ради юстиції, Генеральним прокурором України, відповідним Комітетом Верховної Ради України" замінити словами „суб'єктами подання, що визначені Законом України „Про Вищу раду юстиції".  
Відхилено    
26. Комітет Верховної Ради України може прийняти рішення про ініціювання процедури звільнення судді з посади за зверненням народного депутата України або за власною ініціативою.   -4- Ківалов С.В.
Частину 3 статті 17 виключити.  
Відхилено    
27. Депутатський запит щодо порушення питання про звільнення з посади професійного судді після оголошення на пленарному засіданні надсилається до відповідного Комітету Верховної Ради України, який у встановленому законом порядку доручає Вищій раді юстиції або Генеральному прокурору України здійснити розгляд порушеного питання.   -5- Ківалов С.В.
Частину 4 статті 17 виключити.  
Відхилено (Стаття уточнена редакційно)   
28. Стаття 18. Вимоги до подання Вищої ради юстиції       
29. Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 131 Конституції України Вища рада юстиції вносить відповідному Комітету Верховної Ради України у порядку, передбаченому Законом України "Про Вищу раду юстиції", подання про звільнення судді з посади.       
30. До подання Вищої ради юстиції про звільнення судді з посади додається особова справа судді, яка містить матеріали, які свідчать про наявність підстав для звільнення, а також рішення відповідної кваліфікаційної комісії суддів з висновком про звільнення судді відповідного суду з посади або рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів з висновком про звільнення з посади суддів Верховного Суду України, суддів Вищих спеціалізованих судів, Касаційного суду України та Апеляційного суду України.   -6- Ківалов С.В.
Частину 2 статті 18 викласти в наступній редакції: „До подання Вищої ради юстиції про звільнення судді з посади додається справа судді, яка містить матеріали, що свідчать про наявність підстав для звільнення".  
Враховано редакційно   До подання Вищої ради юстиції про звільнення судді з посади додається особова справа судді, яка містить матеріали, що свідчать про наявність підстав для звільнення. До справи додається рішення органу, яким було ініційовано питання щодо звільнення судді.  
31. Стаття 19. Порядок розгляду Комітетом Верховної Ради України подання про звільнення з посади професійного судді, обраного безстроково       
32. Подання Вищої ради юстиції про звільнення з посади професійного судді, обраного безстроково, розглядається Комітетом Верховної Ради України в місячний строк з дня його надходження.       
33. Цей строк може бути продовжений Комітетом для перевірки фактів, що мають значення для прийняття рішення, але не більше ніж на один місяць.       
34. Комітет Верховної Ради України у триденний строк з дня надходження подання та матеріалів інформує про це народних депутатів України.       
35. Попередній розгляд матеріалів про звільнення з посади судді здійснюється відповідним Комітетом Верховної Ради України.       
36. Комітет здійснює перевірку звернень громадян або інших повідомлень щодо діяльності судді, які надійшли до Комітету Верховної Ради України.   -7- Ківалов С.В.
Частину 5 статті 19 виключити.  
Відхилено    
37. Комітет Верховної Ради України може направити звернення для додаткової перевірки до Державної судової адміністрації України, Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду, Генеральної прокуратури України, Вищої ради юстиції або до відповідної кваліфікаційної комісії суддів.   -8- Ківалов С.В.
Частину 6 статті 19 виключити.  
Відхилено    
38. Про результати перевірки відповідні органи письмово повідомляють Комітет Верховної Ради України у встановлений ним строк, але не ніж через 15 днів з часу отримання ними доручення про перевірку.   -9- Ківалов С.В.
Частину 7 статті 19 виключити.  
Відхилено    
39. Про час та місце засідання Комітету Верховної Ради України обов'язково повідомляється кандидат на посаду судді.       
40. Стаття 23. Порядок розгляду питання про звільнення з посади професійного судді на пленарному засіданні Верховної Ради України       
41. Розгляд подання Вищої ради юстиції на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді народного депутата, уповноваженого Комітетом.       
42. Якщо суддя не згоден з поданням Вищої ради юстиції, його пояснення заслуховується обов'язково.       
43. Народні депутати України можуть ставити запитання судді щодо його діяльності.       
44. Якщо при обговоренні питання на пленарному засіданні Верховної Ради України виникає необхідність здійснити перевірку звернень громадян щодо діяльності судді або витребувати додаткову інформацію, Верховна Рада України доручає відповідному Комітету здійснити таку перевірку.   -10- Ківалов С.В.
Частину 4 статті 23 виключити.  
Відхилено    
45. Глава ІV. Прикінцеві положення       
46. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.       
47. 2. Визнати такою, що втратила чинність з дня введення в дію цього Закону Постанову Верховної Ради України від 14 травня 1997 року № 253/97-ВР "Про порядок розгляду питання про обрання на посаду судді безстроково" (Відомості Верховної Ради України, 1997, № 22, ст. 164) із змінами, внесеними згідно з Постановою Верховної Ради України від 3 червня 1997 року № 290/97-ВР (Відомості Верховної Ради, 1997, N 26, ст.180).       
48. 3. Внести такі зміни та доповнення до Закону України "Про Вищу раду юстиції": 1) Пункт 1 частини першої статті 30 викласти в такій редакції: "1) Комітет Верховної Ради України, до відання якого належить розгляд питань про обрання суддів";   -11- Ківалов С.В.
Частину 3 Прикінцевих положень виключити.  
Відхилено    
49. 2) Пункт 2 частини першої статті 30 викласти в такій редакції: "2) Генеральний прокурор України;"       
50. 3) Частину першу статті 31 викласти в такій редакції: "Вища рада юстиції за пропозицією кваліфікаційної комісії суддів, за ініціативою Комітету Верховної Ради України, до відання якого належить питання про звільнення суддів, Генерального прокурора України або за ініціативою члена Вищої ради юстиції вносить подання про звільнення суддів, з посади до органу, який їх призначив або обрав".       
51. 4) Частину першу статті 32 викласти в такій редакції:       
52. "Питання про звільнення судді з підстав, передбачених пунктами 4-6 частини п'ятої статті 126 Конституції України Вища рада юстиції розглядає після надання кваліфікаційною комісією відповідного висновку, а також за поданням Комітету Верховної Ради України, до відання якого належить питання про звільнення суддів, за поданням Генерального прокурора України або за ініціативою члена Вищої ради юстиції. Запрошення судді, справа якого розглядається, є обов'язковим".       
53. 4. Скасувати частину другу статті 15 та статтю 38 Закону України "Про статус суддів" від 15 грудня 1992 року №2862-ХІІ.