Кількість абзаців - 229 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" (нова редакція) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України      Закон України  
1. "Про внесення змін до Закону України      Про внесення змін до Закону України  
2. "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення"      "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення"  
3. (нова редакція)      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
4. (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1997, N 48, ст.296) (Із змінами, внесеними згідно із Законами N 134-ХІV (134-14) від 30.09.98, ВВР, 1998, N 45, ст.272 N 998-ХІV (998-14) від 16.07.99, ВВР, 1999, N 41, ст.373 N 1709-ІІІ (1709-14) від 11.05.2000, ВВР, 2000, N 32, ст.257 N 2680-ІІІ (2680-14) від 13.09.2001, ВВР, 2002, N 2, ст.5)   -1- Кармазін Ю.А.
В тексті закону пронумерувати кожну частину (1.), пункт (1) абзац (а.), та підпункт (а)  
Враховано   Внести до Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" (Відомості Верховної Ради України, 1997р., №48, ст.296; 1998р.; №45, ст. 272; 1999р.; №41, ст.373; 2000р.; №32, ст. 257; 2002р.; №2, ст. 5; 2003р., №30, ст. 247) зміни, виклавши його у такій редакції:  
    -2- Баграєв М.Г.
В усьому тексті пронумерувати частини.  
Враховано    
5. Цей Закон визначає правові засади діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада), як спеціальної наглядової та регулюючої державної установи в галузі телерадіомовлення і не має на меті встановлення власних правових норм діяльності телерадіоорганізацій України.   -3- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
Преамбулу Закону викласти в такій редакції: "Цей Закон визначає правові засади діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада), як конституційного, постійно діючого незалежного позавідомчого державного органу України."  
Враховано редакційно   "Закон України Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення Цей Закон визначає правові засади діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада), як спеціального наглядового та регулюючого державного органу в галузі телерадіомовлення.  
    -4- Баграєв М.Г.
Текст преамбули викласти в такій редакції: "Цей Закон визначає правові засади діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада), як спеціального позавідомчого наглядового та регулюючого державного органу в галузі телерадіомовлення і не має на меті встановлення правових норм діяльності телерадіоорганізацій.  
Враховано редакційно    
6. Р о з д і л І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      Р о з д і л І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
7. Стаття 1. Статус Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення      Стаття 1. Статус Національної ради  
8. Національна рада є конституційним, постійно діючим незалежним позавідомчим державним органом, підзвітним Верховній Раді України та Президентові України.   -5- Артеменко Ю.А.
Частини першу та другу статті 1 об'єднати, виклавши їх у такій редакції: "Національна рада є конституційним, постійно діючим незалежним колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення державних регуляторних повноважень, передбачених цими законами."  
Враховано   1. Національна рада є конституційним, постійно діючим незалежним колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення державних регуляторних повноважень, передбачених цими законами.  
9. Національна рада створюється з метою здійснення нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями законів України про телерадіомовлення, а також виконання державних регулятивних функцій діяльності телерадіоорганізацій, передбачених цими законами.   -6- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
Абзац 2 ст. 1 викласти в такій редакції, доповнити статтю абзацом 3 наступного змісту: "Національна рада створюється з метою розробки і здійснення державної політики ліцензування телерадіомовлення, здійснення нагляду та контролю за дотриманням телерадіоорганізаціями законодавства України про телебачення та радіомовлення, раціонального використання природно обмеженого радіочастотного ресурсу держави та забезпечення державної підтримки аудіовізуальних засобів масової інформації України у їх становленні та розвитку. Національна рада діє в інтересах суспільства і є самостійною в межах повноважень, визначених Конституцією України та законами України."  
Враховано частково    
    -7- Баграєв М.Г.
У частині другій статті 1 слово "телерадіоорганізаціями" виключити  
Відхилено    
10. Національна рада є юридичною особою, має власну печатку із своїм найменуванням та зображенням Державного Герба України.      2. Національна рада є юридичною особою, має печатку із своїм найменуванням та зображенням Державного Герба України.  
11. Стаття 2. Законодавство України про Національну раду      Стаття 2. Законодавство України про Національну раду  
12. Національна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про телебачення і радіомовлення", цим Законом, іншими актами законодавства.   -8- Артеменко Ю.А.
У статті 2 слова "іншими актами законодавства" замінити на слова "іншими законами України"  
Враховано   Національна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про телебачення і радіомовлення", цим Законом, іншими законами України.  
    -9- Баграєв М.Г.
У статті 2 додати частину 2 в такій редакції: "2. Трудові відносини членів Національної ради, що не врегульовані цим Законом, визначаються законодавством України про працю."  
Відхилено    
13. Стаття 3. Принципи діяльності Національної ради      Стаття 3. Принципи діяльності Національної ради  
14. Діяльність Національної ради грунтується на принципах законності, незалежності, об'єктивності, прозорості, доступності для громадськості, дотримання міжнародних норм у галузі телерадіомолвлення, повноти і всебічного розгляду справ та обгрунтованості прийнятих рішень.   -10- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Статтю 3 викласти в такій редакції: "Діяльність Національної ради ґрунтується на принципах законності, незалежності, об'єктивності, прозорості, ідеологічного і політичного плюралізму, доступності для громадськості, дотримання міжнародних норм у галузі телерадіомолвлення, повноти і всебічного розгляду справ та обґрунтованості прийнятих рішень."  
Враховано   1. Діяльність Національної ради ґрунтується на принципах законності, незалежності, об'єктивності, прозорості, доступності для громадськості, врахування культурної, ідеологічної та політичної багатоманітності в суспільстві, врахування загальновизнаних міжнародних норм та стандартів у галузі телерадіомовлення, повноти і всебічного розгляду питань та обґрунтованості прийнятих рішень. 2. Національна рада не може делегувати свої повноваження іншим особам.  
    -11- Баграєв М.Г.
У статті 3 додати частину 2 в такій редакції: "2. Національна рада не може делегувати чи передавати у інший спосіб свої повноваження іншим особам та організаціям."  
Враховано частково    
15. Р о з д і л ІІ      Р о з д і л ІІ  
16. СКЛАД НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ТА ПОРЯДОК ЇЇ ФОРМУВАННЯ      СКЛАД НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ТА ПОРЯДОК ЇЇ ФОРМУВАННЯ  
17. Стаття 4. Склад Національної ради      Стаття 4. Склад Національної ради  
18. Національна рада складається з восьми осіб.      1. Національна рада складається з восьми осіб.  
19. Чотири члени Національної ради призначаються Верховною Радою України і чотири члени Національної ради призначаються Президентом України.   -12- Томенко М.В.
Статтю 4 доповнити новою частиною такого змісту: "Національна Рада є повноважною при призначенні не менше шести її членів."  
Враховано   З них чотири члени Національної ради призначаються Верховною Радою України і чотири члени Національної ради призначаються Президентом України. 2. Національна рада є повноважною при призначенні не менше шести її членів.  
20. Повноваження члена Національної ради починаються з моменту його призначення і тривають чотири роки, за винятком випадків, передбачених цим Законом.      3. Повноваження члена Національної ради починаються з моменту його призначення і тривають чотири роки, за винятком випадків, передбачених цим Законом.  
21. Одна і та ж особа не може бути призначена членом Національної ради більше ніж на два строки підряд.   -13- Артеменко Ю.А.
Викласти частину четверту статті 4 Закону у такій редакції: "Одна і та ж особа може бути повторно призначена членом Національної ради лише один раз."  
Враховано   4. Одна і та ж особа може бути повторно призначена членом Національної ради лише один раз.  
22. Стаття 5. Призначення членів Національної ради Верховною Радою України   -14- Кармазін Ю.А.
Статтю 5 викласти в такій редакції: "Стаття 5. Порядок висування кандидатур на посаду члена Національної ради та призначення членів Національної ради Верховною Радою України 1. Висування кандидатури для призначення на посаду члена Національної ради здійснюється у п'ятнадцятиденний строк з наступного дня після: закінчення строку, на який було призначено члена Національної ради, або припинення його повноважень чи звільнення; оголошення результатів голосування, якщо члена Національної ради не було призначено. 2. Не пізніше 2 днів, з моменту початку процедури висунення кандидатур Національної ради Комітет Верховної Ради України, до відання якого відносяться питання діяльності засобів масової інформації, направляє народним депутатам України та депутатським фракціям (групам) Верховної Ради України (далі фракціям (групам) інформацію про наявність вакансії (вакансій) на посаду члена Національної ради з проханням протягом 10 днів з моменту надходження цієї інформації направити до Комітету пропозиції по кандидатурі (кандидатурах) на заміщення посад членів Національної ради. 3. Пропозиції щодо кандидатур (и) на посаду члена Національної ради вносять Голова Верховної Ради України або не менше 25 народних депутатів України. 4. Комітет Верховної Ради України, до відання якого відносяться питання діяльності засобів масової інформації, подає Верховній Раді України свої висновки щодо кожної кандидатури на посаду члена Національної ради, відповідності її вимогам, передбаченим цим Законом, та про відсутність причин, які б перешкоджали зайняттю нею цієї посади. 5. Голосування проводиться під час пленарних засідань Верховної Ради України бюлетенями для таємного голосування, але не раніш як через сім днів і не пізніше ніж через чотирнадцять днів після закінчення строку для висування кандидатів для участі у виборах. 6. Призначеним вважається той кандидат, за якого проголосувала більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, про що приймається постанова. 7. Якщо на посаду члена Національної ради було висунуто більше ніж два кандидати і жодного з них не було призначено, Верховна Рада України проводить повторне голосування по двох кандидатах, які отримали найбільшу кількість голосів. 8. Повторне голосування з призначення члена Національної ради проводиться в порядку, визначеному цією статтею. У разі якщо жоден із кандидатів на посаду члена Національної ради не набрав необхідної кількості голосів, знову проводиться висування кандидатур для призначення на посаду члена Національної ради. 9. Якщо протягом місяця після припинення повноважень члена (членів) Національної ради Верховна Рада України не призначила члена (членів) Національної ради, Голова Верховної Ради України зобов'язаний оприлюднити в повідомлення про причини невиконання конституційного повноваження в обумовлений Законом термін на наступний день після закінчення місячного терміну."  
Враховано частково   Стаття 5. Призначення членів Національної ради Верховною Радою України  
23. Верховна Рада України призначає членів Національної ради голосуванням на альтернативній основі протягом одного місяця після припинення повноважень члена (членів) Національної ради.   -15- Томенко М.В.
У частині першій статті 5 слово "голосуванням" зняти, а слова "одного місяця" замінити словами "двох місяців".  
Враховано   1. Верховна Рада України призначає членів Національної ради на альтернативній основі протягом двох місяців з дня припинення повноважень члена (членів) Національної ради, який був (були) призначений (призначені) Верховною Радою України.  
24. Пропозиції щодо кандидатур на посаду членів Національної ради вносить Голова Верховної Ради України за поданням відповідного Комітету Верховної Ради України. Комітет оголошує конкурс на заміщення посад членів Національної ради, відповідно до якого кандидатури мають право подавати депутатські фракції (групи) Верховної Ради України та об'єднання громадян. Голові Верховної ради України подаються кандидатури, які при розгляді в Комітеті набрали просту більшість голосів (від кількості членів Комітету).   -16- Томенко М.В.
Частину другу статті 5 викласти у такій редакції: "Протягом трьох днів з дня припинення повноважень члена (членів) Національної ради призначеного (призначених) Верховною Радою України, профільний Комітет Верховної Ради України, оприлюднює через засоби масової інформації та направляє депутатським фракціям і групам Верховної Ради України оголошення про відбір кандидатур на посаду члена (членів) Національної ради. Пропозиції щодо кандидатур приймаються протягом 21 дня з дня опублікування оголошення. Суб'єктами права подання кандидатур на посаду членів Національної ради є 45 народних депутатів України та всеукраїнські об'єднання громадян у галузі засобів масової інформації. Протягом 14 днів після закінчення терміну прийому пропозицій по кандидатурах на посаду члена (членів) Національної ради Комітет Верховної Ради України, до компетенції якого належить питання телерадіомовлення, попередньо обговорює внесені кандидатури і вносить на розгляд Верховної Ради України подання по кожній кандидатурі з відповідними висновками і рекомендаціями."  
Враховано   2. Протягом трьох днів з дня припинення повноважень члена (членів) Національної ради, призначеного (призначених) Верховною Радою України, Комітет Верховної Ради України, до компетенції якого належать питання телерадіомовлення, оприлюднює через засоби масової інформації та направляє депутатським фракціям і групам Верховної Ради України оголошення про відбір кандидатур на посаду члена (членів) Національної ради. Пропозиції щодо кандидатур приймаються Комітетом протягом 21 дня з дня опублікування оголошення. Суб'єктами права подання кандидатур на посаду членів Національної ради є 45 народних депутатів України та всеукраїнські об'єднання громадян у галузі засобів масової інформації. 3. Протягом 14 днів після закінчення терміну прийому пропозицій по кандидатурах на посаду члена (членів) Національної ради Комітет Верховної Ради України, до компетенції якого належать питання телерадіомовлення, попередньо обговорює запропоновані кандидатури і вносить на розгляд Верховної Ради України подання по кожній кандидатурі з відповідними висновками і рекомендаціями.  
    -17- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзац 2 після слів "за поданням" викласти наступним чином: "Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації узгодивши пропозиції з іншими комітетами Верховної Ради України." Далі - за текстом.  
Відхилено    
    -18- Баграєв М.Г.
Викласти частину 2 статті 5 в такій редакції: 2. Голова Верховної Ради України вносить всі пропозиції щодо кандидатур на посаду члена Національної ради за поданням відповідного Комітету Верховної Ради України. Комітет публікує оголошення про конкурс на заміщення посади члена Національної ради в газеті "Голос України". Комітет затверджує Порядок про прийняття заяв на участь у конкурсі на посаду члена Національної ради та процедуру їх розгляду. Кандидатури мають право подавати депутатські фракції (групи) Верховної Ради України та об'єднання громадян протягом 10 днів з дня публікування оголошення про конкурс. Голові Верховної ради України подаються кандидатури, які при розгляді в Комітеті набрали просту більшість голосів від загальної кількості членів Комітету.  
Враховано частково    
25. Голосування у Верховній Раді України за призначення членом Національної ради відбувається персонально в порядку, визначеному попереднім рейтинговим голосуванням. Призначеною на посаду члена Національної ради вважається особа, за яку проголосувала більшість від конституційного складу Верховної Ради України.      4. Голосування у Верховній Раді України щодо призначення членом Національної ради відбувається по кожній кандидатурі в послідовності, визначеній попереднім рейтинговим голосуванням. Призначеною на посаду члена Національної ради вважається особа, за призначення якої проголосувала більшість від конституційного складу Верховної Ради України.  
26. Якщо кілька кандидатів при попередньому рейтинговому голосуванні набрали однакову кількість голосів, то черговість голосування за призначення їх на посаду члена Національної ради визначається додатковим рейтинговим голосуванням серед них, яке проводиться безпосередньо перед голосуванням за призначення цих кандидатур на посаду членів Національної ради.   -19- Томенко М.В.
Частини п'яту статтю 5 виключити. Натомість статтю доповнити новою частиною п'ятою (із зсувом нумерації) такого змісту: "Якщо внаслідок голосування необхідної кількості членів Національної ради не призначено, проводиться допризначення з повторенням усієї процедури призначення, починаючи з оголошення Комітету Верховної Ради, до компетенції якого належать питання телерадіомовлення про збір пропозицій щодо кандидатур на посаду члена (членів) Національної ради."  
Враховано   5. Якщо кілька кандидатур при попередньому рейтинговому голосуванні набрали однакову кількість голосів, то черговість голосування щодо призначення кожного з них на посаду члена Національної ради визначається додатковим рейтинговим голосуванням щодо цих кандидатур, яке проводиться безпосередньо перед голосуванням за призначення їх на посаду членів Національної ради. 6. Якщо внаслідок голосування необхідної кількості членів Національної ради не призначено, проводиться допризначення з повторенням усієї процедури призначення, починаючи з оголошення Комітету Верховної Ради, до компетенції якого належать питання телерадіомовлення про збір пропозицій щодо кандидатур на посаду члена (членів) Національної ради.  
27. Якщо протягом місяця після припинення повноважень члена (членів) Національної ради Верховна Рада України не призначила члена (членів) Національної ради, Голова Верховної Ради України зобов'язаний оприлюднити повідомлення про причини невиконання конституційного повноваження в обумовлений Законом термін на наступний день після закінчення місячного терміну.   -20- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
Додати абзаци 5, 6 такого змісту: "За результатами голосування Головою Верховної Ради України підписуються постанови про призначення кожного з членів Національної ради. Член Національної ради призначається Верховною Радою України на термін каденції законодавчого органу даного скликання."  
Відхилено    
28. Стаття 6. Призначення членів Національної ради Президентом України      Стаття 6. Призначення членів Національної ради Президентом України  
29. Президент України призначає члена (членів) Національної ради протягом одного місяця після припинення повноважень члена (членів) Національної ради.   -21- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 6 викласти в такій редакції: "Президент України своїм Указом призначає члена (членів) Національної ради протягом одного місяця після припинення повноважень члена (членів) Національної ради.  
Враховано редакційно   1. Президент України призначає члена (членів) Національної ради протягом одного місяця з дня припинення повноважень члена (членів) Національної ради, який був призначений Президентом України.  
    -22- Баграєв М.Г.
Викласти частину 1 статті 6 в такій редакції: "Президент України призначає члена (членів) Національної ради протягом одного місяця після припинення повноважень члена (членів) Національної ради, що були ним призначені."  
Враховано редакційно    
30. Президент України проводить консультації з Прем'єр-міністром України та керівниками відповідних міністерств щодо кандидатур на посаду членів Національної ради.   -23- Кармазін Ю.А.
Виключити частину 2 статті 6, щодо того, що "Президент України проводить консультації з Прем'єр-міністром України та керівниками відповідних міністерств щодо кандидатур на посаду членів Національної ради  
Враховано    
31. Призначеною на посаду члена Національної ради Президентом України вважається особа, про призначення якої видано відповідний указ Президента України.   -24- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 6 виключити. Частину 4 статті 6 вважати частиною 2.  
Відхилено   2. Призначеною на посаду члена Національної ради Президентом України вважається особа, про призначення якої видано відповідний указ Президента України.  
32. Якщо протягом місяця після припинення повноважень члена (членів) Національної ради, Президент України не призначив члена (членів) Національної ради, Президент України зобов'язаний оприлюднити повідомлення про причини невиконання конституційного повноваження в обумовлений Законом термін на наступний день після закінчення місячного терміну.   -25- Томенко М.В.
Частину четверту статті 6 виключити  
Враховано    
    -26- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
Статтю 6 доповнити абзацом 4: Член Національної ради призначається Президентом України на термін каденції глави держави."  
Відхилено    
33. Стаття 7. Ротація членів Національної ради   -27- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Статтю 7 пропонується вилучити через невідповідність нормам Конституції України.  
Враховано    
34. За поданням Голови Верховної Ради України чи Президента України здійснюється ротація частини складу членів Національної ради.   -28- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 7 викласти в такій редакції: "1. Верховна Рада України за рішенням більшості народних депутатів України від її конституційного складу та Президент України, шляхом видачі відповідного Указу, можуть проводять ротацію призначених ними членів Національної ради."  
Відхилено    
    -29- Баграєв М.Г.
Викласти частину 1 статті 7 в такій редакції: "1. За поданням Голови Верховної Ради України чи Президента України здійснюється ротація частини складу членів Національної ради, строк повноважень яких закінчився відповідно до частини 3 статті 4 цього Закону."  
Відхилено    
35. Одночасній ротації можуть підлягати лише два члени Національної ради від частини складу Національної ради, призначеної Верховною Радою України, та два члени Національної ради від частини складу Національної ради, призначеної Президентом України.   -30- Кармазін Ю.А.
Виключити частину 2 статті 7, щодо того, що "Одночасній ротації можуть підлягати лише два члени Національної ради від частини складу Національної ради, призначеної Верховною Радою України, та два члени Національної ради від частини складу Національної ради, призначеної Президентом України."  
Враховано    
36. Стаття 8. Член Національної ради      Стаття 7. Член Національної ради  
37. Члени Національної ради призначаються з числа фахівців, які володіють експертними знаннями у галузі телерадіомовлення. До складу Національної ради включаються також спеціалісти в галузях, які знаходяться в межах компетенції Національної ради (технічних аспектів мовлення, використання радіочастотного ресурсу, реклами).   -31- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзац 1 викласти в такій редакції: "Члени Національної ради призначаються з числа кваліфікованих фахівців у галузі журналістики, юриспруденції, телерадіомовлення, управління, представників науки, культури, мистецтва та інші фахівці." Абзац 2 та 9 вилучити.  
Враховано частково   1. Членом Національної ради може бути призначений громадянин України з числа фахівців, які мають вищу освіту, стаж роботи, зокрема наукової або педагогічної, у сфері телерадіомовлення не менше п'яти років, володіють державною мовою, проживають в Україні протягом останніх десяти років та на момент призначення не досягли шестидесятирічного віку. Не може бути призначена на посаду члена Національної ради особа, яка має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.  
    -32- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 8 викласти в такій редакції: "1. Члени Національної ради призначаються з числа фахівців, які закінчили спеціалізований навчальний заклад, що готує працівників засобів масової інформації, реклами, забезпечення технічних аспектів теле і радіомовлення, використання радіочастотного ресурсу і мають стаж роботи за спеціальністю не менше 5 років."  
Враховано частково    
    -33- Омельченко О.О.
Частину першу статті 7 викласти у такій редакції: "Членом Національної ради може бути призначений громадянин України з числа фахівців, які мають вищу освіту, стаж практичної, наукової або педагогічної роботи у сфері телерадіомовлення не менше десяти років, володіють державною мовою, проживають в Україні протягом останніх десяти років та на момент призначення не досягли шестидесятирічного віку. Не може бути призначена на посаду члена Національної ради особа, яка має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку."  
Враховано    
38. Членом Національної ради може бути призначений громадянин України, який на момент призначення не досяг загальновстановленого пенсійного віку та володіє українською мовою.   -34- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 8 необхідно виключити.  
Враховано    
39. Членам Національної ради надається статус державного службовця першої категорії.   -35- Кармазін Ю.А.
Частину 3 вважати частиною 2 статті 8 і викласти в такій редакції: "2. Член Національної ради має статус державного службовця державного органу, йому відповідно до займаної посади встановлюється 1 ранг державного службовця, і на нього в повній мірі розповсюджуються права і обмеження встановлені Законом України "Про державну службу".  
Враховано редакційно   2. Члени Національної ради є державними службовцями першої категорії.  
    -36- Баграєв М.Г.
Частину третю статті 8 викласти у такій редакції: "3. Час роботи члена Національної ради зараховується до стажу державної служби, а також зараховується до його загального і безперервного стажу роботи, стажу роботи (служби) за спеціальністю, стажу роботи, який дає право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати та одержання одноразової винагороди за вислугу років (за стаж роботи за спеціальністю на даному підприємстві), процентної надбавки за вислугу років, виплату винагороди за підсумками роботи."  
Відхилено    
40. Члени Національної ради працюють на постійній основі. На час виконання своїх службових обов'язків вони не можуть обіймати будь-які посади в державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої, бути засновниками (співзасновниками) та/чи акціонерами телерадіоорганізацій.   -37- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 8 викласти в такій редакції: "Члени Національної ради виконують свої обов'язки на постійній основі. На час виконання своїх службових обов'язків вони не можуть обіймати будь-які штатні чи позаштатні посади в державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, в тому числі і в телерадіоорганізаціях, або бути засновниками (співзасновниками) та/чи акціонерами телерадіоорганізацій, одержувати від них винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової та викладацької."  
Враховано редакційно   3. Члени Національної ради працюють на постійній основі. На час виконання своїх службових обов'язків вони не можуть обіймати будь-які інші посади, у тому числі на громадських засадах, в державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої (цей виняток не поширюється на наукову та творчу діяльність в телерадіоорганізаціях). Член Національної ради зобов'язаний протягом місяця після призначення на посаду вийти зі складу засновників (співзасновників) телерадіоорганізації та позбутися частки у майні телерадіоорганізації.  
    -38- Баграєв М.Г.
Частину 4 статті 8 викласти в такій редакції: "Члени Національної ради працюють на постійній основі. На час виконання своїх службових обов'язків вони не можуть обіймати будь-які посади в державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої (крім журналістської діяльності), бути засновниками, співзасновниками або здійснювати інший контроль над засобами масової інформації, що визначається відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції."  
Враховано редакційно    
    -39- Омельченко О.О.
Частину третю статті 7 викласти у такій редакції: "Члени Національної ради працюють на постійній основі. На час виконання своїх службових обов'язків вони не можуть обіймати будь-які інші посади, у тому числі на громадських засадах, в державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої (цей виняток не поширюється на наукову та творчу діяльність в телерадіоорганізаціях). Член Національної ради зобов'язаний протягом місяця після призначення на посаду вийти зі складу засновників (співзасновників) телерадіоорганізації та позбутися частки у майні телерадіоорганізації.."  
Враховано    
41. Члени Національної ради припиняють членство у політичних партіях, не можуть мати представницький мандат.   -40- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 8 викласти в такій редакції: Особа," що призначена на посаду члена Національної ради зобов'язана, не пізніше 10 днів з цього моменту, припинити членство у політичній партії, відмовитись від представницького мандату, передати права по управлінню належних їй майна, акцій чи корпоративних прав в управління іншій особі. Невиконання цих вимог тягне за собою звільнення з посади члена Національної ради."  
Враховано частково   4. Член Національної ради зобов'язаний не пізніше 10 днів після призначення на посаду скласти представницький мандат.  
    -41- Баграєв М.Г.
Частину 5 статті 8 викласти в такій редакції: "5. Члени Національної ради не можуть бути членами політичних партій та не можуть мати представницький мандат."  
Враховано частково    
    -42- Омельченко О.О.
У частині п'ятій статті 8 слова "припинити членство у політичні партії та" виключити.  
Враховано    
42. Не може бути членом Національної ради громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законодавством порядку.   -43- Артеменко Ю.А.
Статю 8 проекту доповнити новою частиною такого змісту: "Член Національної ради зобов'язаний: брати участь у засіданнях Національної ради; виконувати рішення Національної ради; здійснювати підготовку питань до розгляду Національною радою; координувати роботу підрозділів апарату Національної ради відповідно до визначеного Національною радою розподілу функціональних обов'язків. Член Національної ради має право: ознайомлюватися з документами, які надходять до Національної ради; пропонувати для включення до порядку денного засідання Національної ради питання, що належать до її компетенції; виступати на засіданнях Національної ради, вносити пропозиції щодо питань, які розглядаються. Член Національної ради має помічника-консультанта."  
Враховано   5. Член Національної ради зобов'язаний: брати участь у засіданнях Національної ради; виконувати рішення Національної ради; здійснювати підготовку питань до розгляду Національною радою; координувати роботу підрозділів апарату Національної ради відповідно до визначеного Національною радою розподілу функціональних обов'язків. Член Національної ради має право: ознайомлюватися з документами, які надходять до Національної ради; пропонувати для включення до порядку денного засідання Національної ради питання, що належать до її компетенції; виступати на засіданнях Національної ради, вносити пропозиції щодо питань, які розглядаються. 6. Член Національної ради має помічника-консультанта.  
43. За членом Національної ради після закінчення терміну його повноважень, а також у разі їх дострокового припинення за особистою заявою зберігається право на повернення на попередню посаду, а в разі неможливості цього (ліквідація підприємства, установи, організації, скорочення посади або чисельності працівників тощо) - право на надання Державною службою зайнятості іншої рівноцінної посади за його згодою.      7. За членом Національної ради після закінчення терміну його повноважень, а також у разі їх дострокового припинення за особистою заявою зберігається право на повернення на попередню посаду, а в разі неможливості цього (ліквідація підприємства, установи, організації, скорочення посади або чисельності працівників тощо) - право на надання Державною службою зайнятості іншої рівноцінної посади за його згодою.  
44. Час виконання членом Національної ради своїх повноважень зараховується до загального стажу роботи за фахом.   -44- Баграєв М.Г.
Частину восьму статті 8 виключити  
Відхилено   8. Час виконання членом Національної ради своїх повноважень зараховується до загального стажу роботи за фахом.  
45. Призначення члена Національної ради можливе лише за умови підписання ним зобов'язання про те, що його особисті інтереси не будуть вступати у конфлікт з принципами діяльності Національної ради.   -45- Кармазін Ю.А.
Частину 9 статті 8 виключити, в зв'язку з некоректністю і оскільки член Національної ради як державний службовець підписує передбачену Законом "Про державну службу" присягу.  
Враховано    
46. Стаття 9. Дострокове припинення повноважень члена Національної ради   -46- Бойко Ю.А.
Статтю 9 викласти у такій редакції: "Стаття 9. Дострокове припинення повноважень члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Повноваження члена Національної ради достроково припиняються у разі: 1) подання заяви про відставку або заяви про звільнення з посади за власним бажанням; 2) припинення громадянства України; 3) порушення ним вимог, передбачених частиною третьою статті 7 цього Закону; 4) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього; 5) неможливості виконувати свої обов'язки за станом здоров'я протягом шести і більше місяців при наявності медичного висновку, підтвердженого судом; 6) визнання його у встановленому порядку недієздатним або обмежено дієздатним, безвісти відсутнім або померлим; 7) неучасті у засіданнях Національної ради без поважних причин протягом двох місяців. 8) смерті. У випадку, передбаченому пунктами 1 та 8 частини першої цієї статті, рішення про дострокове припинення повноважень члена Національної ради приймає Національна рада. У випадках, передбачених пунктами 2, 4, 7, 8 частини першої цієї статті, рішення про дострокове припинення повноважень члена Національної ради приймає Національна рада за поданням голови Національної ради або трьох членів Національної ради. Це рішення може бути оскаржене до суду протягом 15 днів із дня його прийняття. Рішення набуває чинності з моменту закінчення цього строку, а у разі його оскарження - з моменту набрання законної сили рішенням суду. У випадках, передбачених пунктами 3, 5, 6 частини першої цієї статті, рішення про дострокове припинення повноважень члена Національної ради приймає суд за заявою голови Національної ради або трьох членів Національної ради. Рішення суду про дострокове припинення повноважень члена Національної ради може бути оскаржене в установленому законом порядку. У разі дострокового припинення повноважень члена Національної ради призначення нового члена Національної ради відбувається відповідно до вимог статей 5 та 6 цього Закону."  
Враховано   Стаття 8. Дострокове припинення повноважень члена Національної ради  
47. Повноваження члена Національної ради достроково припиняються у разі:      1. Повноваження члена Національної ради моужть бути достроково припинені у разі:  
48. подання особистої заяви про відставку;      1) подання ним заяви про відставку або заяви про звільнення з посади за власним бажанням;  
49. припинення громадянства України;   -47- Баграєв М.Г.
Абзац 2 частини 1 статті 9 виключити  
Відхилено   2) припинення ним громадянства України або виїзд на постійне проживання за межі України;  
50. порушення ним вимог, передбачених статтею 11 цього Закону;   -48- Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
У пункті 3 абзацу 1 слова "статтею 11" замінити на "статтею 8"  
Враховано   3) порушення ним вимог, передбачених частиною третьою статті 7 цього Закону;  
    -49- Баграєв М.Г.
Абзац 3 частини 1 статті 9 викласти в такій редакції: "3) порушення ним вимог, передбачених статтею 8 цього Закону;"  
Враховано    
51. набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;      4) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;  
52. неможливості виконувати свої обов'язки за станом здоров'я протягом шести і більше місяців;      5) неможливості виконувати свої обов'язки за станом здоров'я протягом шести і більше місяців при наявності медичного висновку, підтвердженого судом; 6) неучасті у засіданнях Національної ради без поважних причин протягом двох місяців;  
53. визнання його у встановленому порядку недієздатним або обмежено дієздатним, безвісти відсутнім або померлим;      7) визнання його недієздатним або обмеження його цивільної дієздатності, визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його таким, що помер; 8) смерті. 2. У випадку, передбаченому пунктами 1 та 8 частини першої цієї статті, рішення про дострокове припинення повноважень члена Національної ради приймає Національна рада. У випадках, передбачених пунктами 2, 4, 7 частини першої цієї статті, рішення про дострокове припинення повноважень члена Національної ради приймає Національна рада за поданням голови Національної ради або трьох членів Національної ради. Це рішення може бути оскаржене до суду протягом 15 днів із дня його прийняття. Рішення набуває чинності з моменту закінчення цього строку, а у разі його оскарження - з моменту набрання законної сили рішенням суду. У випадках, передбачених пунктами 3, 5, 6 частини першої цієї статті, рішення про дострокове припинення повноважень члена Національної ради приймає суд за заявою голови Національної ради або трьох членів Національної ради. Рішення суду про дострокове припинення повноважень члена Національної ради може бути оскаржене в установленому законом порядку.  
54. ротації;   -50- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Пункти 7, 8 вилучити  
Враховано    
55. зловживання службовим становищем;   -51- Баграєв М.Г.
Абзаци восьмий, дев'ятий статті 9 виключити  
Враховано    
56. висловлення недовіри Верховною Радою України, або висловлення недовіри Президентом України призначеному ним члену.   -52- Кармазін Ю.А.
Виключити абзац 9 частини 1 статті 9 щодо "висловлення недовіри Верховною Радою України, або висловлення недовіри Президентом України призначеному ним члену"  
Враховано    
57. Національна рада може порушити перед Верховною Радою України чи Президентом України питання щодо дострокового припинення повноважень члена Національної ради у разі, якщо член Національної ради не бере участі у засіданнях Національної ради без поважних причин протягом двох місяців.   -53- Баграєв М.Г.
Частину другу статті 9 викласти у такій редакції: "2. Національна рада приймає рішення про дострокове припинення повноважень члена Національної ради у випадках передбачених цією статтею. Таке рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 6 членів Національної ради. Рішення Національної ради про дострокове припинення повноважень члена Національної ради може бути оскаржене до суду протягом 15 днів із дня його прийняття. Таке рішення набуває чинності з моменту закінчення цього строку, а у разі його оскарження з моменту набрання законної сили рішення суду." та додати частину третю наступного змісту: "3. Член Національної ради, повноваження якого припиненні, в разі такої можливості продовжує виконувати свої обов'язки до призначення нового члена Національної ради."  
Відхилено    
58. У разі дострокового припинення повноважень члена Національної ради відповідно Верховна Рада України або Президент України у місячний термін призначають нового члена Національної ради.   -54- Кармазін Ю.А.
Абзац 11 частини 1 статті 5 викласти в такій редакції: "Верховна Рада, України або Президент України, у разі дострокового припинення повноважень члена Національної ради призначеного ними, у місячний строк, відповідно до вимог, передбачених статтями 5, 6 цього Закону, призначають нового члена Національної ради."  
Враховано редакційно   3. У разі дострокового припинення повноважень члена Національної ради призначення нового члена Національної ради відбувається відповідно до вимог статей 5 та 6 цього Закону.  
59. Стаття 10. Голова Національної ради   -55- Васильєв Г.А.
Статтю 10 викласти в такій редакції: "Стаття 10. Голова Національної ради Голова Національної ради обирається таємним голосуванням членами Національної ради за спільним поданням Верховної Ради України та Президента України. Кандидатуру голови Національної ради письмово погоджують Президент України і Голова Верховної Ради України. Якщо протягом місяця з початку функціонування Національної ради або з появою вакансії на посаду голови Національної ради не запропоновано погодженої кандидатури на посаду голови Національної ради чи голову Національної ради не обрано відповідно до частини першої цієї статті, кандидатура на посаду голови Національної ради визначається рейтинговим голосуванням у Верховній Раді України або Президентом України при неприйнятті рішення в установлений термін Верховною Радою України. Голова Національної ради: організує діяльність Національної ради та її апарату; здійснює керівництво підготовкою питань до розгляду; вносить на розгляд Національної ради питання порядку денного; головує на засіданнях Національної ради; скликає позачергові засідання Національної ради на вимогу Верховної Ради України, Президента України, за власною ініціативою або на вимогу не менше трьох членів Національної ради; подає Верховній Раді України та Президентові України щорічний звіт про діяльність Національної ради; представляє Національну раду в органах державної влади і місцевого самоврядування та у відносинах з фізичними та юридичними особами в Україні та за кордоном; видає накази і розпорядження, які не суперечать рішенням Національної ради; підписує спільно з відповідальним секретарем рішення Національної ради; підписує ліцензії на телерадіомовлення; представляє Україну в міжнародних організаціях з питань, які стосуються телебачення і радіомовлення; бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України, Державної комісії з питань зв'язку та радіочастот і Ради регіонів з питань, які стосуються телебачення і радіомовлення; укладає угоди з фізичними та юридичними особами для забезпечення діяльності Національної ради; здійснює інші повноваження і функції відповідно до чинного законодавства України та регламенту Національної ради. Голова Національної ради може вимагати від будь-якої телерадіоорганізації України надання матеріалів, документів та іншої інформації, яка необхідна для здійснення контролю за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог чинного законодавства України та умов ліцензії. Голова Національної ради підзвітний Національній раді. Голова Національної ради є розпорядником бюджетних асигнувань на утримання і забезпечення діяльності Національної ради та, на підставі рішень Національної ради, позабюджетних коштів, інших коштів, що надійшли на рахунок Національної ради з джерел, не заборонених чинним законодавством. Звільнення голови Національної ради протягом строку його повноважень здійснюється: за власним бажанням; у разі прийняття відповідного рішення Національною радою; за рішенням відповідно Верховної Ради України на підставі подання Президента України; у разі вчинення ним злочину чи грубого порушення службових обов'язків; у зв'язку з неможливістю виконання обов'язків за станом здоров'я. За наявності письмової заяви голови Національної ради він може бути увільнений із займаної посади, що не позбавляє його повноважень члена Національної ради. Дострокове припинення повноважень голови Національної ради здійснюється: за власним бажанням, з чим письмово погодилися Верховна Рада України та Президент України; за ініціативою відповідно Голови Верховної Ради України від імені Верховної Ради України чи Президента України; у випадках, передбачених статтею 8 цього Закону. У разі припинення повноважень голови Національної ради вибори на цю посаду здійснюються у порядку, передбаченому цим Законом. Не допускається обрання голови та першого заступника голови Національної ради зі складу членів Національної ради, призначених тільки Верховною Радою України або тільки Президентом України."  
Враховано частково   Стаття 9. Голова Національної ради  
    -56- Артеменко Ю.А.
Статтю 10 викласти у такій редакції: "Стаття 10. Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Голова Національної ради обирається Національною радою з числа членів Національної ради таємним голосуванням лише на один дворічний термін. Кандидатури на посаду Голови Національної ради висуваються за поданням не менше трьох членів Національної ради. Обраним на посаду Голови Національної ради вважається кандидат, за якого проголосувало не менше п'яти членів Національної ради. Голова Національної ради: організовує діяльність Національної ради та її апарату; вносить на розгляд Національної ради питання порядку денного засідання Національної ради з урахуванням пропозицій членів Національної ради; головує на засіданнях Національної ради; скликає засідання Національної ради; оприлюднює щорічний звіт про діяльність Національної ради та надсилає його Верховній Раді України та Президентові України; представляє Національну раду в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у відносинах з фізичними та юридичними особами в Україні та за кордоном; підписує рішення Національної ради та оприлюднює їх; підписує разом з відповідальним секретарем Національної ради ліцензії, що видаються Національною радою; має право брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Кабінету Міністрів України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань зв'язку та радіочастот, інших органів державної влади та місцевого самоврядування, при розгляді цими органами питань, щодо діяльності у сфері телебачення і радіомовлення; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом та актами Національної ради. Дострокове припинення повноважень голови Національної ради відбувається: за власним бажанням; у разі прийняття відповідного рішення Національною радою. Національна рада розглядає питання про дострокове припинення повноважень голови Національної ради за письмовим поданням не менше трьох членів Національної ради та не раніше ніж через шість місяців після його обрання або після розгляду питання про дострокове припинення повноважень Голови Національної ради. Припинення повноважень голови Національної ради не припиняє його повноважень як члена Національної Ради. У разі припинення повноважень голови Національної ради вибори на цю посаду здійснюються у порядку, передбаченому цим Законом. "  
Враховано    
60. Голова Національної ради обирається членами Національної ради таємним голосуванням на термін повноважень Національної ради.   -57- Баграєв М.Г.
Змінити частину 1 та додати частину 2 у такій редакції: "Голова Національної ради обирається членами Національної ради зі свого складу таємним голосуванням на термін його повноважень. Порядок обрання Голови Національної ради визначається Регламентом Національної ради. 2. Не допускається обрання голови та першого заступника голови Національної ради зі складу членів Національної ради, призначених тільки Верховною Радою України або тільки Президентом України."  
Враховано частково   1. Голова Національної ради обирається Національною радою з числа членів Національної ради таємним голосуванням лише на один дворічний термін. Кандидатури на посаду Голови Національної ради висуваються за поданням не менше трьох членів Національної ради. Обраним на посаду Голови Національної ради вважається кандидат, за якого проголосувало не менше п'яти членів Національної ради.  
    -58- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Доповнити статтю абзацами 2, 3 наступного змісту: Кандидатуру голови Національної ради письмово погоджують Президент України і Голова Верховної Ради України. Якщо протягом місяця з початку функціонування Національної ради не запропоновано погодженої кандидатури на посаду голови Національної ради чи голову Національної ради не обрано відповідно до частини першої цієї статті, кандидатура на посаду голови Національної ради визначається рейтинговим голосуванням у Верховній Раді України або Президентом України при неприйнятті рішення в установлений термін Верховною Радою України."  
Відхилено    
61. Голова Національної ради:      2. Голова Національної ради:  
62. організує діяльність Національної ради та її апарату;      організовує діяльність Національної ради;  
63. вносить на розгляд Національної ради питання порядку денного;      вносить на розгляд Національної ради питання порядку денного засідання Національної ради з урахуванням пропозицій членів Національної ради;  
64. головує на засіданнях Національної ради;      головує на засіданнях Національної ради;  
65. скликає позачергові засідання Національної ради на вимогу Верховної Ради України, Президента України, за власною ініціативою або на вимогу не менше трьох членів Національної ради;      скликає засідання Національної ради;  
66. подає Верховній Раді України та Президентові України щорічний звіт про діяльність Національної ради;      оприлюднює щорічний звіт про діяльність Національної ради та надсилає його Верховній Раді України та Президентові України;  
67. оприлюднює щорічні спеціальні звіти Національної ради;       
68. представляє Національну раду в органах державної влади і місцевого самоврядування та у відносинах з фізичними та юридичними особами в Україні та за кордоном;      представляє Національну раду в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у відносинах з фізичними та юридичними особами в Україні та за кордоном;  
69. видає накази і розпорядження, які не суперечать рішенням Національної ради;       
70. підписує спільно з відповідальним секретарем рішення Національної ради та оприлюднює їх;      підписує разом з відповідальним секретарем Національної ради рішення Національної ради та оприлюднює їх;  
71. підписує ліцензії на телерадіомовлення;      підписує разом з відповідальним секретарем Національної ради ліцензії, що видаються Національною радою;  
72. представляє Україну в міжнародних організаціях з питань, які стосуються телебачення і радіомовлення;       
73. бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України, Державної комісії з питань зв'язку та радіочастот і Ради регіонів з питань, які стосуються телебачення і радіомовлення;   -59- Баграєв М.Г.
Абзац 12 частини третьої статті 10 викласти в такій редакції: "12) бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України, Державного комітету зв'язку та інформатизації України, Ради регіонів та інших органах державної влади з питань, які стосуються телебачення і радіомовлення;"  
Враховано частково   має право брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Кабінету Міністрів України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань зв'язку та радіочастот, інших органів державної влади та місцевого самоврядування, при розгляді цими органами питань, щодо діяльності у сфері телебачення і радіомовлення;  
74. укладає угоди з фізичними та юридичними особами для забезпечення діяльності Національної ради.   -60- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Додати абзаци 5, 6: Голова Національної ради може вимагати від будь-якої телерадіоорганізації України надання матеріалів, документів та іншої інформації, яка необхідна для здійснення контролю за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог чинного законодавства України та умов ліцензії. Голова Національної ради є розпорядником бюджетних асигнувань на утримання і забезпечення діяльності Національної ради та, на підставі рішень Національної ради, позабюджетних коштів, інших коштів, що надійшли на рахунок Національної ради з джерел, не заборонених чинним законодавством.  
Відхилено   здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом та актами Національної ради.  
75. Дострокове припинення повноважень голови Національної ради здійснюється:   -61- Баграєв М.Г.
Викласти частину 4, 5 у такій редакції: "4. Дострокове припинення повноважень голови Національної ради здійснюється: у разі дострокового припинення його повноважень члена Національної ради відповідно до статті 9 цього Закону; за власним бажанням; за умови висловлення недовіри Верховною Радою України чи Президентом України; у разі прийняття відповідного рішення Національною радою. 5. Припинення повноважень голови Національної ради не вважається припиненням його повноважень члена Національної ради. У разі припинення повноважень голови Національної ради вибори на цю посаду здійснюються у порядку, що визначений Регламентом Національної ради."  
Враховано частково   3. Дострокове припинення повноважень голови Національної ради відбувається: у разі дострокового припинення його повноважень члена Національної ради відповідно до статті 8 цього Закону;  
76. за власним бажанням;      за власним бажанням;  
77. за умови висловлення недовіри Верховною Радою України чи Президентом України;   -62- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Пункт 2 абзацу 7 викласти таким чином: "за умови висловлення спільної недовіри Верховною Радою України та Президентом України;"  
Відхилено    
78. у разі прийняття відповідного рішення Національною радою;   -63- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Пункт 3 абзацу 7 вилучити.  
Відхилено   у разі прийняття відповідного рішення Національною радою. 4. Національна рада розглядає питання про дострокове припинення повноважень голови Національної ради за письмовим поданням не менше трьох членів Національної ради та не раніше ніж через шість місяців після його обрання або після розгляду питання про дострокове припинення повноважень Голови Національної ради.  
79. у разі вчинення ним злочину чи невиконання службових обов'язків;   -64- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Пункт 4 абзацу 7 вилучити.  
Враховано    
80. у зв'язку з неможливістю виконання обов'язків за станом здоров'я.       
81. у випадках, передбачених статтею 11 цього Закону.   -65- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
В пункті 6 слова "статтею 11" замінити на "статтею 9"  
Враховано   5. Припинення повноважень голови Національної ради не припиняє його повноважень як члена Національної Ради.  
82. У разі припинення повноважень голови Національної ради вибори на цю посаду здійснюються у порядку, передбаченому цим Законом.      6. У разі припинення повноважень голови Національної ради обрання на цю посаду здійснюється у порядку, передбаченому частиною першою цієї статті.  
83. Не допускається обрання голови та першого заступника голови Національної ради зі складу членів Національної ради, призначених тільки Верховною Радою України або тільки Президентом України.   -66- Баграєв М.Г.
Перенести і зробити частиною другою цієї ж статті.  
Враховано    
84. Стаття 11. Перший заступник, заступник голови Національної ради та відповідальний секретар Національної ради      Стаття 10. Перший заступник, заступник голови, відповідальний секретар Національної ради  
85. Перший заступник, заступник голови та відповідальний секретар Національної ради обираються з числа членів Національної ради шляхом таємного голосування на термін їх повноважень.   -67- Баграєв М.Г.
Додати друге речення до частини 1 в такій редакції: "Порядок обрання Першого заступника, заступника голови та відповідального секретаря Національної ради визначається Регламентом Національної ради."  
Відхилено   1. Перший заступник, заступник голови та відповідальний секретар Національної ради обираються Національною радою з числа членів Національної ради шляхом таємного голосування терміном на два роки. Кандидатура на посаду першого заступника, заступника голови та відповідального секретаря Національної ради висувається за поданням не менше трьох членів Національної ради. Обраним на відповідну посаду вважається кандидат, за обрання якого проголосувало не менше п'яти членів Національної ради. 2. Не допускається обрання відповідальним секретарем члена Національної ради, призначеного суб'єктом, що призначив члена Національної ради, який обіймає посаду голови Національної ради.  
    -68- Артеменко Ю.А.
Частину першу статті 11 викласти у такій редакції: "Перший заступник, заступник голови та відповідальний секретар Національної ради обираються Національною радою з числа членів Національної ради шляхом таємного голосування на термін повноважень голови Національної ради. Кандидатура на посаду першого заступника, заступника голови та відповідального секретаря Національної ради висувається за поданням не менше трьох членів Національної ради. Обраним на відповідну посаду вважається кандидат, за обрання якого проголосувало не менше п'яти членів Національної ради. Не допускається обрання відповідальним секретарем члена Національної ради, призначеного суб'єктом, що призначив члена Національної ради, який обіймає посаду голови Національної ради."  
Враховано    
    -69- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Додати абзац 2 наступного змісту: "Перший заступник, заступник голови та відповідальний секретар Національної ради підзвітні Національній раді."  
Відхилено    
86. Перший заступник виконує обов'язки голови Національної ради у разі його відсутності або неможливості здійснювати ним свої повноваження.      3. Перший заступник голови Національної ради виконує обов'язки голови Національної ради у разі відсутності голови Національної ради або неможливості здійснювати ним свої повноваження.  
87. Заступник голови Національної ради виконує обов'язки голови Національної ради у разі відсутності голови та першого заступника голови Національної ради або неможливості здійснення ними своїх повноважень.   -70- Артеменко Ю.А.
Частину третю статті 11 викласти у такій редакції: "Заступник голови Національної ради виконує обов'язки голови Національної ради у разі відсутності голови та першого заступника голови Національної ради або неможливості здійснення ними своїх повноважень, а також виконує обов'язки відповідального секретаря у разі його відсутності або неможливості здійснення ним своїх повноважень."  
Враховано   4. Заступник голови Національної ради виконує обов'язки голови Національної ради у разі відсутності голови та першого заступника голови Національної ради або неможливості здійснення ними своїх повноважень, а також виконує обов'язки відповідального секретаря у разі його відсутності або неможливості здійснення ним своїх повноважень.  
88. Відповідальний секретар здійснює підготовку порядку денного засідання Національної ради, візує його проект та здійснює керівництво підготовкою питань до розгляду.   -71- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
Абзац 4 вилучити  
Відхилено   5. Відповідальний секретар здійснює підготовку проекту порядку денного засідання Національної ради, візує його та здійснює керівництво підготовкою питань до розгляду, підписує разом з головою Національної ради ліцензії, які видаються Національною радою. 6. Якщо першого заступника, заступника голови, відповідального секретаря Національної ради не було обрано, чи він (вони) не можуть або відмовляються виконувати свої посадові обов'язки, Національна рада своїм рішенням доручає тимчасово виконувати ці посадові обов'язки іншим членам Національної ради.  
    -72- Артеменко Ю.А.
Частину четверту статті 11 викласти у такій редакції: "Відповідальний секретар здійснює підготовку проекту порядку денного засідання Національної ради, візує його та здійснює керівництво підготовкою питань до розгляду, підписує разом з головою Національної ради ліцензії, які видаються Національною радою."  
Немає висновку    
    -73- Артеменко Ю.А.
Статтю 11 доповнити новою частиною наступного змісту, а частину п'яту цієї статті викласти у такій редакції: "Якщо першого заступника, заступника голови, відповідального секретаря Національної ради не було обрано, чи він (вони) не можуть або відмовляються виконувати свої посадові обов'язки, Національна рада може своїм рішенням доручає тимчасово виконувати ці посадові обов'язки іншим членам Національної ради. Повноваження першого заступника, заступника голови та відповідального секретаря Національної ради можуть бути достроково припинені: у разі дострокового припинення його повноважень як члена Національної ради відповідно до статті 8 цього Закону; за власним бажанням; за рішенням Національної ради. Національна рада розглядає питання про припинення повноважень першого заступника, заступника голови або відповідального секретаря Національної ради за письмовим поданням не менше трьох членів Національної ради. Припинення повноважень першого заступника, заступника голови або відповідального секретаря не припиняє їх повноважень як членів Національної Ради."  
Враховано    
89. Перший заступник, заступник голови чи відповідальний секретар Національної ради можуть бути звільнені з посади за власним бажанням та у випадках, передбачених статтями 10 і 11 цього Закону.   -74- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
"У абзаці 5 слова "статтями 10 і 11" замінити словами "статтями 8 і 9"  
Відхилено   7. Повноваження першого заступника, заступника голови та відповідального секретаря Національної ради можуть бути достроково припинені: у разі дострокового припинення їх повноважень як членів Національної ради відповідно до статті 8 цього Закону; за власним бажанням; за рішенням Національної ради. 8. Національна рада розглядає питання про припинення повноважень першого заступника, заступника голови або відповідального секретаря Національної ради за письмовим поданням не менше трьох членів Національної ради. 9. Припинення повноважень першого заступника, заступника голови або відповідального секретаря не припиняє їх повноважень як членів Національної Ради.  
    -75- Баграєв М.Г.
Частину п'яту та шосту статті 11 викласти в такій редакції: 5. Перший заступник, заступник голови чи відповідальний секретар Національної ради звільняються з посади: за власним бажанням; у випадках, передбачених статтею 9 цього Закону; відповідно до рішення Національної ради. 6. У разі припинення повноважень першого заступника, заступника голови чи відповідального секретаря Національної ради обрання на ці посади здійснюється у порядку, що визначений Регламентом Національної ради."  
Враховано частково    
90. У разі припинення повноважень першого заступника, заступника голови чи відповідального секретаря Національної ради вибори на ці посади здійснюються у порядку, передбаченому цим Законом.      10. У разі припинення повноважень першого заступника, заступника голови чи відповідального секретаря Національної ради обрання на ці посади здійснюється у порядку, передбаченому частиною першої цієї статті.  
91. Стаття 12. Представник Національної ради в областях (регіонах)   -76- Томенко М.В.
Назву статті 12 викласти у такій редакції: "Стаття 12. Представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Автономній Республіці Крим, областях України, містах Києві та Севастополі "  
Враховано   Стаття 12. Представники Національної ради в Автономній Республіці Крим, областях України, містах Києві та Севастополі  
    -77- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Назву і зміст статті 12 викласти в наступній редакції: "Стаття 12. Представництва Національної ради в областях (регіонах) Для забезпечення виконання завдань Національної ради в Автономній Республіці Крим, областях України, містах Києві та Севастополі створюються представництва Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Представництва Національної ради в областях (регіонах) очолює представник Національної ради в області (регіоні). Представник Національної ради є працівником апарату Національної ради і виконує ту частину функцій апарату, яка стосується діяльності телерадіоорганізацій на місцях. Призначення на посаду і статус представника Національної ради в області (регіоні) визначаються Законом України "Про державну службу". На представництва (представника) покладається обов'язок здійснювати контроль за: додержанням телерадіоорганізаціями умов ліцензії; додержанням телерадіоорганізаціями чинного законодавства щодо реклами та спонсорства, авторського права та суміжних прав, кінематографії, державної мови, спонсорства, порядку наповнення програмами каналів кабельних мереж; додержанням телерадіоорганізаціями порядку мовлення під час виборів і референдумів; проведення моніторингу програм телерадіоорганізацій; сприяння телерадіоорганізаціям у підготовці документів та заяв на отримання ліцензії; здійснення перевірки скарг і звернень громадян на роботу телерадіоорганізацій області (регіону) і надання їм відповіді у межах своєї компетенції. Представники Національної ради при здійсненні контролю (перевірок) мають право безперешкодного доступу до приміщень та споруд телерадіоорганізацій, отримувати від їхніх посадових осіб необхідну інформацію щодо об'єктів контролю та використання нормативно-правових актів у сфері телерадіомовлення. Представник у межах своєї компетенції співпрацює з оганами виконавчої влади на місцях. За результатами перевірок (контролю) представники надають Національній раді службові записки, акти, протоколи для подальшого прийнятті рішення. Представник Національної ради в області (регіоні) подає щорічний звіт про свою роботу до Національної ради. Положення про представництво Національної ради в області (регіоні) приймається Національною радою."  
Враховано частково    
92. Для забезпечення виконання повноважень Національної ради в Автономній Республіці Крим, областях України, містах Києві та Севастополі призначається представник Національної ради України в області (регіоні).   -78- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 12 викласти в такій редакції: "Для забезпечення виконання повноважень Національної ради в Автономній Республіці Крим, областях України, містах Києві та Севастополі призначається представник Національної ради України в області (регіоні), який є державним службовцем і посада якого відноситься до 4 категорії."  
Враховано частково   1. Для забезпечення виконання повноважень Національної ради в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі призначаються представники Національної ради.  
93. Представник Національної ради в області (регіоні) призначається на посаду рішенням Національної ради на конкурсній основі терміном на чотири роки. Умови конкурсу затверджуються рішенням Національної ради.      2. Представник Національної ради призначається на посаду Національною радою на конкурсній основі терміном на чотири роки. Умови конкурсу затверджуються рішенням Національної ради.  
94. Представнику Національної ради в області (регіоні) надається статус державного службовця.   -79- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 12 виключити.  
Відхилено   3. Посада представника Національної ради відноситься до третьої категорії посад державних службовців.  
    -80- Томенко М.В.
У частині третій статті 12 після слова "службовця" додати слова "третьої категорії".  
Враховано    
    -81- Баграєв М.Г.
Частину третю, четверту та п'яту статті 12 викласти в такій редакції: 3. Час роботи представника Національної ради в області (регіоні) зараховується до стажу державної служби, а також зараховується до його загального і безперервного стажу роботи, стажу роботи (служби) за спеціальністю, стажу роботи, який дає право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати та одержання одноразової винагороди за вислугу років (за стаж роботи за спеціальністю на даному підприємстві), процентної надбавки за вислугу років, виплату винагороди за підсумками роботи. 4. Представник Національної ради в області (регіоні) працює на постійній основі та на час виконання своїх службових обов'язків не може обіймати будь-яку посаду в державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої (крім журналістської діяльності), бути засновниками, співзасновниками або здійснювати інший контроль над засобами масової інформації, що визначається відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції. 5. Представник Національної ради в області (регіоні) не може бути членом політичної партії та не може мати представницький мандат."  
Враховано частково    
95. Представник Національної ради в області (регіоні) працює на постійній основі та на час виконання своїх службових обов'язків не може обіймати будь-яку посаду в державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої, бути засновником (співзасновником) та/чи акціонером телерадіоорганізацій.   -82- Томенко М.В.
Частину четверту статті 12 викласти у такій редакції: "Представник Національної працює на постійній основі та на час виконання своїх службових обов'язків не може обіймати будь-яку іншу посаду в державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої (цей виняток не поширюється на наукову та творчу діяльність в телерадіоорганізаціях) Представник Національної ради зобов'язаний протягом місяця після призначення на посаду вийти зі складу засновників (співзасновників) телерадіоорганізації та позбутися частки у майні телерадіоорганізації."  
Враховано   4. Представник Національної ради працює на постійній основі та на час виконання своїх службових обов'язків не може обіймати будь-яку іншу посаду в державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороди та разові гонорари за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої (цей виняток не поширюється на наукову та творчу діяльність в телерадіоорганізаціях) 5. Представник Національної ради зобов'язаний протягом місяця після призначення на посаду вийти зі складу засновників (співзасновників) телерадіоорганізації та позбутися частки у майні телерадіоорганізації.  
96. Представник Національної ради в області (регіоні) припиняє членство у політичних партіях, не може мати представницький мандат.   -83- Томенко М.В.
Частини п'яту-дев'яту статті 12 викласти у такій редакції: "Представник Національної ради зобов'язаний не пізніше 10 днів після призначення на посаду припинити членство у політичній партії та скласти представницький мандат.. Представник Національної ради зобов'язаний здійснювати: нагляд за дотриманням ліцензіатами вимог законодавства у галузі телерадіомовлення; нагляд за виконанням ліцензіатами ліцензійних умов і умов ліцензії; моніторинг телерадіопрограм ; надсилати подання до Національної ради про факти порушень законодавства у галузі телерадіомовлення; нагляд за дотриманням ліцензіатами визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній та референдумів, інформування Центральної виборчої комісії, відповідних окружних (територіальних) виборчих комісій, Національної ради про виявлені порушення. Представник Національної ради зобов'язаний виконувати рішення Національної ради, розпорядження голови Національної ради, його заступників та керівника апарату Національної ради. Представник Національної ради зобов'язаний надсилати ліцензіатам повідомлення про порушення ними законодавства та/чи ліцензійних умов і умов ліцензії не пізніше десяти днів після їх виявлення. Представник Національної ради має право отримувати від посадових осіб ліцензіатів документи і пояснення, необхідні для виконання ним своїх повноважень. Представник Національної ради подає щорічний звіт про свою роботу до Національної ради та оприлюднює його на відповідній території. Положення про представника Національної ради затверджується Національною радою. Для організаційного, правового, інформаційного, матеріально-технічного забезпечення діяльності представника Національної ради та забезпечення виконання ним визначених цим Законом повноважень створюється секретаріат представника Національної ради. Секретаріат представника Національної ради є структурним підрозділом апарату Національної ради."  
Враховано   6. Представник Національної ради зобов'язаний не пізніше 10 днів після призначення на посаду скласти представницький мандат.  
97. Повноваження представника Національної ради в області (регіоні):      7. Представник Національної ради зобов'язаний здійснювати:  
98. нагляд за додержанням телерадіоорганізаціями законодавства України;   -84- Баграєв М.Г.
Абзац 1 частини шостої статті 12 викласти в такій редакції: "1) нагляд за додержанням законодавства про телерадіомовлення;"  
Враховано редакційно   нагляд за дотриманням ліцензіатами вимог законодавства у галузі телерадіомовлення;  
99. контроль за виконанням телерадіоорганізаціями ліцензвйних умов;      нагляд за виконанням ліцензіатами ліцензійних умов та умов ліцензії;  
100. здійснення постійного моніторингу програм телерадіокомпаній;   -85- Баграєв М.Г.
Абзац 3 частини шостої статті 12 виключити.  
Відхилено   моніторинг телерадіопрограм ; надсилати подання до Національної ради про факти порушень законодавства у галузі телерадіомовлення;  
101. додержання телерадіоорганізаціями порядку мовлення під час виборчих кампаній та проведення референдумів.      нагляд за дотриманням ліцензіатами визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній та референдумів, інформування Центральної виборчої комісії, відповідних окружних (територіальних) виборчих комісій, Національної ради про виявлені порушення. 8. Представник Національної ради зобов'язаний виконувати рішення Національної ради, розпорядження голови Національної ради, його заступників та керівника апарату Національної ради. 9. Представник Національної ради зобов'язаний надсилати ліцензіатам повідомлення про порушення ними законодавства та/чи ліцензійних умов і умов ліцензії не пізніше десяти днів після їх виявлення.  
102. Представник Національної ради в області (регіоні) має право:      10. Представник Національної ради має право отримувати від посадових осіб ліцензіатів документи і пояснення, необхідні для виконання ним своїх повноважень.  
103. робити подання до Національної ради про призупинення дії чи скасування ліцензії телерадіоорганізації;       
104. робити подання до Національної ради про застосування штрафних санкцій до телерадіоорганізацій;       
105. безперешкодного доступу до приміщень та споруд телерадіоорганізацій під час виконання своїх повноважень;       
106. отримувати від посадових осіб телерадіоорганізацій необхідні документи і пояснення при виконанні своїх повноважень;       
107. оголошувати попередження телерадіооргнаізаціям при порушенні ними законодавства про телерадіомовлення.   -86- Баграєв М.Г.
Пункт 5 частини 6 викласти в такій редакції: робити подання до Національної ради про оголошення попередження телерадіоорганізаціям при порушенні ними законодавства про телерадіомовлення."  
Враховано    
    -87- Баграєв М.Г.
"Додати абзац 7 в такій редакції: 7) робити письмові зауваження щодо усунення порушень законодавства про телерадіомовлення;"  
Враховано    
108. Представник Національної ради в області (регіоні) подає щорічний звіт про свою роботу до Національної ради та оприлюднює його в області (регіоні).      11. Представник Національної ради подає щорічний звіт про свою роботу до Національної ради та оприлюднює його на відповідній території.  
109. Положення про представника Національної ради в області (регіоні) приймається Національною радою.      12. Положення про представника Національної ради затверджується Національною радою. 13. Для організаційного, правового, інформаційного, матеріально-технічного забезпечення діяльності представника Національної ради та забезпечення виконання ним визначених цим Законом повноважень створюється секретаріат представника Національної ради. 14. Секретаріат представника Національної ради є структурним підрозділом апарату Національної ради.  
110. Стаття 13. Апарат Національної ради      Стаття 12. Апарат Національної ради  
111. Для організаційно-технічного забезпечення діяльності Національної ради створюється апарат Національної ради.   -88- Артеменко Ю.А.
Частини першу та другу статті 12 викласти у такій редакції: "Для правового, наукового, інформаційного, організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності Національної ради створюється апарат Національної ради. Апарат Національної ради очолює керівник апарату Національної ради. На посаду керівника апарату не може бути призначений член Національної ради. Структура, штатний розпис і положення про апарат Національної ради розробляються і затверджуються Національною радою."  
Враховано   1. Для правового, наукового, інформаційного, організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності Національної ради створюється апарат Національної ради. 2. Апарат Національної ради очолює керівник апарату Національної ради (далі - керівник апарату). На посаду керівника апарату не може бути призначений член Національної ради.  
112. Структура, штатний розпис і повноваження апарату Національної ради розробляються і затверджуються Національною радою.   -89- Артеменко Ю.А.
У статті 13 додати нову частину такого змісту: "Керівник апарату та керівники структурних підрозділів апарату Національної ради призначаються та звільняються з посади Національною радою."  
Немає висновку   3. Структура, штатний розпис і положення про апарат Національної ради розробляються і затверджуються Національною радою. 4. Керівник апарату та керівники структурних підрозділів апарату Національної ради призначаються та звільняються з посади Національною радою.  
113. Припинення повноважень членів Національної ради не є підставою для розірвання трудових угод з працівниками апарату Національної ради.      5. Припинення повноважень членів Національної ради не є підставою для розірвання трудових угод з працівниками апарату Національної ради.  
114. Працівники апарату Національної ради є державними службовцям и, категорії посад яких прирівнюються до категорій посад працівників апарату Кабінету Міністрів України.   -90- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Статтю 12 доповнити останнім абзацом такого змісту: Апарат Національної ради очолює керівник апарату.  
Враховано   6. Працівники апарату Національної ради є державними службовцями, категорії посад яких прирівнюються до категорій посад працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України.  
    -91- Васильєв Г.А.
Статтю 13 доповнити частиною 5 такого змісту: "Апарат Національної ради очолює керівник апарату, який призначається та звільняється Національною радою."  
Враховано    
115. Р о з д і л ІІІ      Р о з д і л ІІІ  
116. ПОВНОВАЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ      ПОВНОВАЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ  
117. Стаття 14. Наглядові повноваження Національної ради   -92- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Статтю 14 викласти в такій редакції: "Стаття 14. Контрольні повноваження Національної ради Національна рада здійснює: контроль за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог чинного законодавства України у сфері телебачення і радіомовлення та умов ліцензій; контроль за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав; здійснення моніторингу телерадіопрограм (передач); застосування в межах своїх повноважень заходів адміністративного характеру щодо телерадіоорганізацій - порушників чинного законодавства України; контроль за додержанням телерадіоорганізаціями порядку мовлення під час виборів і референдумів; контроль за додержанням стандартів та норм технічної якості телерадіопрограм."  
Враховано частково   Стаття 13. Наглядові повноваження Національної ради  
118. Національна рада здійснює:      Національна рада здійснює:  
119. нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства України у сфері телебачення і радіомовлення;   -93- Баграєв М.Г.
Слово "телерадіоорганізаціями" виключити.  
Враховано частково   нагляд за дотриманням ліцензіатами вимог законодавства України у сфері телебачення і радіомовлення;  
120. нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства України у сфері реклами, спонсорування телерадіопрограм (передач);      нагляд за дотриманням ліцензіатами вимог законодавства України щодо реклами та спонсорування у сфері телерадіомовлення;  
121. нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав;   -94- Артеменко Ю.А.
Абзац третій частини першої статті 14 виключити.  
Враховано    
122. нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями ліцензійних умов;      нагляд за дотриманням ліцензіатами ліцензійних умов та умов ліцензій;  
123. офіційний моніторинг телерадіопрограм (передач);   -95- Баграєв М.Г.
Абзац 5 виключити.  
Відхилено    
124. застосування в межах своїх повноважень заходів адміністративного характеру щодо телерадіоорганізацій - порушників чинного законодавства України;       
125. нагляд за додержанням телерадіоорганізаціями порядку мовлення під час виборів і референдумів;      нагляд за дотриманням ліцензіатами визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній та референдумів;  
126. нагляд за додержанням стандартів та норм технічної якості телерадіопрограм;      нагляд за дотриманням стандартів та норм технічної якості телерадіопрограм;  
127. нагляд за додержанням телерадіоорганізаціями законодавства України в сфері кінематографії;      нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями законодавства України в сфері кінематографії;  
128. нагляд за дотриманням вимог законодавства України щодо частки вітчизняного продукту в телерадіопрограмах;   -96- Томенко М.В.
Абзац дев'ятий частини першої статті 14 викласти у такій редакції: "нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства України щодо частки вітчизняного продукту та щодо застосування мов при здійсненні телерадіомовлення;"  
Враховано   нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства України щодо частки вітчизняного продукту та щодо застосування мов при здійсненні телерадіомовлення;  
129. нагляд за додержанням телерадіоорганізаціями вимог законодавства щодо іноземного інвестування.   -97- Баграєв М.Г.
Абзац 6 викласти у такій редакції: "6) застосування в межах своїх повноважень санкцій до телерадіоорганізацій - порушників чинного законодавства України;"  
Враховано   нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства щодо участі іноземного капіталу в статутному фонді. застосування в межах своїх повноважень санкцій щодо порушників законодавства України; офіційний моніторинг телерадіопрограм.  
    -98- Баграєв М.Г.
"Додати пункт 12) в такій редакції: 12) спільно із спеціально уповноваженим органом в галузі розподілу та використання радіочастотного ресурсу контроль за ефективним використанням радіочастотного ресурсу;"  
Враховано у статті 14   
130. Стаття 15. Регулятивні повноваження Національної ради   -99- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Статтю 15 викласти в наступній редакції: "Стаття 15. Регулятивні повноваження Національної ради Національна рада здійснює державні регулятивні функції, передбачені законодавством України про телерадіомовлення, а саме: видача ліцензій на телерадіомовлення на конкурсній основі, на кабельне та супутникове мовлення та ретрансляцію телерадіопрограм; розподіл частини радіочастотного ресурсу, призначеної для телерадіомовлення, та контроль за ефективним його використанням; сприяння збалансованому наповненню телерадіоканалів інформаційними, культурологічними, просвітницькими і розважальними програмами шляхом визначення умов конкурсу при ліцензуванні; організація соціологічних досліджень щодо популярності та якості створених телерадіоорганізаціями (телерадіовиробниками) України програм та передач; організація підвищення професійного рівня працівників апарату Національної ради та телерадіоорганізацій; сприяння телерадіоорганізаціям в організації і проведенні конкурсів культурно-просвітницьких передач по визначенню кращих оригінальних передач та сприяння телерадіоорганізаціям у розробці та реалізації програмної політики, що відповідає національним інтересам України; організація проведення науково-технічних, технологічних та інших досліджень з проблем діяльності аудіовізуальних засобів масової інформації та сприяння їх технічному розвитку; ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України та єдиного банку даних телерадіоорганізацій України."  
Враховано частково   Стаття 14. Регуляторні повноваження Національної ради  
131. Національна рада здійснює державні регулятивні функції, передбачені законодавством України про телерадіомовлення, а саме:      Національна рада здійснює державні регуляторні функції, передбачені законодавством України у сфері телерадіомовлення, а саме:  
132. видача ліцензій на телерадіомовлення на конкурсній основі чи ретрансляцію телерадіопрограм;   -100- Баграєв М.Г.
Викласти пункт 1 частини 1 в такій редакції: "1) видача ліцензій на канали мовлення та ретрансляцію"  
Враховано редакційно 1  ліцензування телерадіомовлення;  
    -101- Артеменко Ю.А.
Абзац перший частини першої статті 15 викласти у такій редакції: "ліцензування телерадіомовлення;"  
Немає висновку    
133. розподіл частини радіочастотного ресурсу, призначеної для телерадіомовлення, та контроль за ефективним його використанням (разом із спеціально уповноваженим органом в галузі розподілу та використання радіочастотного ресурсу);   -102- Баграєв М.Г.
Пункт другий частини першої статті 15 виключити  
Відхилено   погодження Національної таблиці розподілу смуг радіочастот у частині, призначеній для телерадіомовлення, і контроль за ефективним використанням цієї частини радіочастот;  
134. забезпечення створення і розвитку конкурентного середовища діяльності телерадіоорганізацій усіх форм власності відповідно до вимог законодавства України, недопущення монополізації телерадіоінформаційного простору;   -103- Артеменко Ю.А.
Абзаци другий та третій частини першої статті 15 викласти у такій редакції: "погодження Національної таблиці розподілу смуг радіочастот у частині, призначеній для телерадіомовлення і контроль за ефективним використанням цієї частини радіочастот; забезпечення і розвиток конкуренції у діяльності телерадіоорганізацій усіх форм власності відповідно до вимог законодавства, створення умов щодо недопущення монополізації телерадіоінформаційного простору;"  
Враховано   забезпечення і розвиток конкуренції у діяльності телерадіоорганізацій усіх форм власності відповідно до вимог законодавства, створення умов щодо недопущення монополізації телерадіоінформаційного простору;  
135. ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України та єдиного банку даних телерадіоорганізацій України.   -104- Баграєв М.Г.
Викласти пункт 4 в такій редакції: "4) ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України."  
Враховано   ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України.  
    -105- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 15 викласти в такій редакції: "5) визначення розміри грошового (ліцензійного) збору за видачу ліцензій."  
Відхилено    
136. Стаття 16. Аналіз стану телерадіомовлення   -106- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Статтю 16 викласти в такій редакції: "Стаття 16. Аналіз стану телерадіомовлення З метою реалізації державної політики в сфері телебачення і радіомовлення, на Національну раду покладається: ведення аналізу стану телерадіомовлення в Україні; прогнозування розвитку телерадіомовлення в Україні; участь у розробці і реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення; внесення пропозицій щодо вдосконалення законодавства про телебачення і радіомовлення."  
Враховано частково   Стаття 15. Повноваження Національної ради щодо організації та перспектив розвитку телерадіомовлення  
    -107- Омельченко О.О.
Назву статті 16 викласти у такій редакції: "Стаття 16. Повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо організації та перспектив розвитку телерадіомовлення"  
Враховано    
137. Враховуючи правовий статус Національної ради, як конституційного позавідомчого державного органу, на Національну раду покладається:   -108- Омельченко О.О.
У частині першій статті 16 слова "Враховуючи правовий статус Національної ради, як конституційного позавідомчого державного органу, на Національну раду покладається " замінити словами "Повноваженнями Національної ради щодо організації та перспектив розвитку телерадіомовлення є"  
Враховано   Повноваженнями Національної ради щодо організації та перспектив розвитку телерадіомовлення є: участь у розробці і реалізації державної політики в сфері телерадіомовлення;  
    -109- Омельченко О.О.
Частина першу статті 16 доповнити новим абзацом такого змісту: "участь у розробці і реалізації державної політики в сфері телерадіомовлення;"  
Враховано    
138. аналіз стану телерадіомовлення в Україні;      здійснення аналізу стану телерадіомовлення в Україні;  
139. прогнозування розвитку телерадіомовлення в Україні;   -110- Омельченко О.О.
Абзац другий частини першої статті 16 викласти у такій редакції: "розробка пропозицій щодо перспективного розвитку національного телерадіомовлення", абзац третій частини першої статті 16 виключити.  
Враховано   розробка пропозицій щодо перспективного розвитку національного телерадіомовлення;  
140. участь у реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення;       
141. сприяння включенню вітчизняних аудіовізуальних засобів масової інформації до світового інформаційного простору і їх переходу до міжнародних (європейських) стандартів;   -111- Баграєв М.Г.
Викласти пункт 4 у такій редакції: "4) сприяння включенню телерадіоорганізацій України до світового інформаційного простору і їх переходу до міжнародних (європейських) стандартів;  
Враховано   сприяння включенню телерадіоорганізацій України до світового інформаційного простору і здійснення їх діяльності відповідно до міжнародних стандартів;  
142. внесення пропозицій щодо вдосконалення законодавства про телебачення і радіомовлення;   -112- Баграєв М.Г.
Викласти пункт 5 у такій редакції: внесення пропозицій до суб'єктів законодавчої ініціативи щодо вдосконалення законодавства про телебачення і радіомовлення;"  
Враховано редакційно   узагальнення практики застосування законодавства у сфері телерадіомовлення, участь у розробці пропозицій щодо вдосконалення законодавства у цій сфері;  
    -113- Омельченко О.О.
Абзац п'ятий частини першої статті 16 викласти у такій редакції: "узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, участь у розробці пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері телерадіомовлення;"  
Враховано    
143. представницькі функції у стосунках з установами інших держав, міжнародними організаціями в сфері телерадіомовлення;   -114- Омельченко О.О.
Абзац шостий частини першої статті 16 викласти у такій редакції: "здійснення співробітництва з міжнародними організаціями, з органами державної влади та неурядовими організаціями інших країн з питань телебачення і радіомовлення"  
Враховано   здійснення співробітництва з міжнародними організаціями, з органами державної влади та неурядовими організаціями інших країн з питань телебачення і радіомовлення;  
144. визначення порядку документування, обліку та зберігання копій (записів) переданих програм та передач, формування тимчасового архіву та архівного фонду телерадіоорганізацій відповідно до законодавства України;   -115- Омельченко О.О.
У абзаці сьомому частини першої статті 16 після слів "обліку та зберігання" додати слово "телерадіоорганізаціями", а після слів "програм та передач" додати слова "що виходять у ефір".  
Враховано   визначення порядку документування, обліку та зберігання телерадіоорганізаціями копій (записів) програм та передач, що виходять в ефір, формування тимчасового архіву та архівного фонду телерадіоорганізацій відповідно до законодавства України;  
145. створення і утримання Національного архіву телебачення і радіомовлення України;   -116- Омельченко О.О.
У абзаці восьмому частини першої статті 16 додати слова "у порядку, встановленому законом"  
Враховано   створення і утримання Державного архіву телебачення і радіомовлення України у порядку, встановленому законом;  
146. оприлюднення європейських та міжнародних нормативних документів в галузі телерадіомовлення.   -117- Кармазін Ю.А.
Пункт 9 частини 1 статті 16 необхідно викласти в такій редакції: "оприлюднення рішень Національної Ради".  
Враховано в ін. статті   
    -118- Баграєв М.Г.
Пункт 9 викласти в такій редакції: "9) опублікування європейських та міжнародних нормативних документів в галузі телерадіомовлення;"  
Відхилено    
    -119- Омельченко О.О.
Абзац дев'ятий статті 16 виключити  
Враховано    
147. Стаття 17. Звітність Національної ради   -120- Васильєв Г.А.
Статтю 17 викласти в такій редакції: "Стаття 17. Звітність Національної ради Національна рада в своїй діяльності підзвітна Верховній Раді України та Президенту України. Національна рада щорічно, не пізніше 1 лютого наступного за звітним року, подає Верховній Раді України та Президентові України звіт про свою діяльність. Верховна Рада України розглядає звіт Національної ради на своєму засіданні після попереднього розгляду в комітетах Верховної Ради України, зокрема, в Комітеті свободи слова та інформації, Комітеті транспорту, будівництва та зв'язку. Якщо звіт Національної ради, поданий до Верховної Ради України та Президенту України, не був розглянутий і рішення щодо нього не було прийняте протягом трьох місяців, звіт вважається прийнятим. Не затвердження щорічного звіту Національної ради Верховною Радою України та Президентом України є висловленням недовіри голові Національної ради та членам Національної ради і має наслідком дострокове припинення їх повноважень. Члени Національної ради, відставку яких прийнято Верховною Радою України та. Президентом України, за їх дорученням тимчасово продовжують виконувати свої обов'язки до призначення нових членів Національної ради."  
Відхилено   Стаття 16. Звітність Національної ради  
    -121- Артеменко Ю.А.
Статтю 17 викласти у такій редакції: "Стаття 16. Звітність Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Діяльність Національної ради є відкритою, а її рішення доступними для суб'єктів інформаційних відносин. Національна рада щорічно готує звіт про свою діяльність, оприлюднює його до 1 лютого наступного за звітним року та невідкладно надсилає звіт до Верховної Ради України та Президента України. Звіт про діяльність Національної ради на засіданні Верховної Ради України представляє голова Національної ради. Звіт Національної ради має містити інформацію про: підсумки ліцензування телерадіомовлення за звітний період; дотримання телерадіоорганізаціями умов ліцензій та ліцензійних умов; дотримання телерадіоорганізаціями вимог законодавства щодо частки вітчизняного продукту у програмах (передачах); дотримання телерадіоорганізаціями вимог законодавства про рекламу і спонсорство; дотримання вимог законодавства щодо участі іноземного капіталу в статутних фондах телерадіоорганізацій; засновників (власників) телерадіоорганізацій, оцінку стану конкурентності та рівня монополізації телерадіоінформаційного ринку. Після виборчих кампаній та проведення референдумів Національна рада публікує звіт про дотримання телерадіооргнізаціями визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній та референдумів."  
Враховано    
148. Національна рада в своїй діяльності підзвітна Верховній Раді України та Президенту України.       
149. Національна рада як наглядовий і регулюючий орган діє прозоро і всі її рішення повинні бути доступними для суб'єктів інформаційних правовідносин та громадськості.   -122- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзац 2 вилучити  
Відхилено   1. Діяльність Національної ради є відкритою, а її рішення доступними для суб'єктів інформаційних відносин.  
    -123- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 17, викласти її в такій редакції: "2. Рішення і документи Національної ради публікуються не пізніше дня після їх прийняття, або реєстрації міністерством юстиції України, на її електронній сторінці в Інтернет, а також передаються для опублікування засобам масової інформації."  
Відхилено    
    -124- Баграєв М.Г.
У частині другій статті 17 слова "суб'єктів інформаційних відносин та" виключити.  
Відхилено    
150. Національна рада щорічно, не пізніше 1 листопада, подає Верховній Раді України та Президентові України звіт про свою діяльність і одночасно оприлюднює його.   -125- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
в абзаці 3 слова "1 листопада" замінити словами "1 лютого наступного за звітним року"  
Враховано   2. Національна рада щорічно готує звіт про свою діяльність, оприлюднює його до 1 лютого наступного за звітним року та невідкладно надсилає звіт до Верховної Ради України та Президента України. Звіт про діяльність Національної ради на засіданні Верховної Ради України представляє голова Національної ради.  
151. Верховна Рада України розглядає звіт Національної ради на своєму засіданні після попереднього розгляду в профільному Комітеті Верховної Ради України.   -126- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзац 4 викласти в наступній редакції: "Верховна Рада України розглядає звіт Національної ради на своєму засіданні після попереднього розгляду в Комітетах Верховної Ради України, зокрема, в Комітеті свободи слова та інформації, Комітеті транспорту, будівництва та зв'язку."  
Відхилено    
    -127- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Додати абзац 5 наступного змісту: "Якщо звіт Національної ради, поданий до Верховної Ради України та Президенту України, не був розглянутий і рішення щодо нього не було прийняте протягом трьох місяців, звіт вважається прийнятим."  
Відхилено    
152. Незатвердження щорічного звіту Національної ради Верховною Радою України та Президентом України є висловленням недовіри голові Національної ради та складу Національної ради і має наслідком дострокове припинення їх повноважень.   -128- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 17 необхідно викласти в такій редакції: "5. Незатвердження Верховною Радою України чи Президентом України щорічного звіту Національної ради є висловленням недовіри призначеним ними членам Національної ради і має наслідком подачу ними прохання про відставку і дострокове припинення їх повноважень тому суб'єкту, що їх призначив."  
Відхилено    
    -129- Баграєв М.Г.
Викласти частину 5 у такій редакції: "5. Незатвердження щорічного звіту Національної ради Верховною Радою України та Президентом України є висловленням недовіри голові Національної ради і має наслідком дострокове припинення повноважень голови Національної ради. Висловлення недовіри голові Національної ради не припиняє його членства у Національній раді".  
Відхилено    
153. Національна рада, відставку якої прийнято Верховною Радою України та Президентом України, за їх дорученням продовжує виконувати свої обов'язки до призначення нового складу Національної ради.   -130- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 17 необхідно викласти в такій редакції: "Член Національної ради, відставка якого прийнята, може, за дорученням суб'єкту, що його призначив, продовжувати виконувати свої обов'язки до призначення нового члена Національної ради."  
Відхилено    
    -131- Баграєв М.Г.
Частину 6 перенести до статті 9.  
Відхилено    
154. Національна рада щорічно оприлюднює спеціальні звіти стосовно виконання нею своїх повноважень по таких напрямках:   -132- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзаци 7, 8 вилучити.  
Відхилено   3. У звіті Національної ради зазначаються:  
    -133- Кармазін Ю.А.
Частину 7 статті 17 необхідно викласти в такій редакції: "Національна рада регулярно, не рідше 1 разу на рік, оприлюднює спеціальні звіти стосовно виконання нею своїх повноважень по таких напрямках:"  
Враховано редакційно    
155. підсумки ліцензування телерадіомовлення за звітний період;      підсумки ліцензування телерадіомовлення за звітний період;  
156. дотримання телерадіоорганізаціями ліцензійних умов;      Інформація про дотримання телерадіоорганізаціями ліцензійних умов та умов ліцензій;  
157. транслювання телерадіоорганізаціями вітчизняних телерадіопрограм (передач);   -134- Баграєв М.Г.
Викласти пункт 3 у такій редакції: "3) трансляції телерадіоорганізаціями вітчизняних телерадіопрограм (передач) та передач оригінально виготовлених українською мовою;"  
Враховано редакційно   Інформація про дотримання телерадіоорганізаціями вимог законодавства щодо частки вітчизняного продукту у програмах (передачах);  
158. дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства про рекламу і спонсорство;      Інформація про дотримання телерадіоорганізаціями вимог законодавства про рекламу і спонсорство;  
159. дотриманням телерадіоорганізаціями законодавства про авторське право та суміжні права;       
160. стан інвестицій в телерадіомовлення, в тому числі іноземних;      Інформація про дотримання вимог законодавства щодо участі іноземного капіталу в статутних фондах телерадіоорганізацій;  
161. інформацію про те, хто є засновниками (спвізасновниками) телерадіоорганізацій чи володіє контрольним пакетом акціонерами телерадіоорганізацій.   -135- Кармазін Ю.А.
Абзац 7 частини 7 статті 17 виключити, оскільки її положення дублюють положення частини 3 статті 21.  
Відхилено   засновники (власники) телерадіоорганізацій, оцінку стану конкуренції та рівня монополізації телерадіоінформаційного ринку.  
    -136- Баграєв М.Г.
Пункт сьомий частини сьомої статті 17 викласти у такій редакції: "7) інформацію про осіб, що здійснюють контроль над телерадіоорганізаціями України відповідно до закону про захист економічної конкуренції."  
Відхилено    
162. Після виборчих кампаній та проведення референдумів Національна рада публікує звіт про додержання телерадіооргнізаціями вимог виборчого законодавства.   -137- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
додати останній абзац наступного змісту: "Члени Національної ради, відставку яких прийнято Верховною Радою України та Президентом України, за їх дорученням тимчасово продовжують виконувати свої обов'язки до призначення нових членів Національної ради."  
Відхилено   4. Після проведення виборів та референдумів Національна рада оприлюднює звіт про дотримання телерадіоорганізаціями визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній та референдумів. Стаття 17. Акти Національної ради 1. Національна рада в межах своїх повноважень приймає рішення, може розробляти відповідні положення, правила та інструкції, які затверджуються рішенням Національної ради, організовує та контролює їх виконання, видає рекомендації. 2. Рішення Національної ради, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими до виконання на території України. 3. Національна рада може разом з органами виконавчої влади видавати спільні акти.  
    -138- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Доповнити проект Закону статтею 18 наступного змісту, відповідно змінивши нумерацію статей: "Стаття 18. Міжнародна діяльність Національної ради у сфері телебачення і радіомовлення Національна рада за погодженням з Верховною Радою України та Президентом України бере участь в укладанні міждержавних угод, розробці міжнародних проектів і програм, а також здійснює співробітництво з державними органами і неурядовими організаціями з питань телебачення і радіомовлення. Здійснюючи міжнародну діяльність, Національна рада: сприяє включенню вітчизняних аудіовізуальних засобів масової інформації до світового інформаційного простору і їх переходу до міжнародних (європейських) стандартів; здійснює представницькі функції у стосунках з установами інших держав, міжнародними організаціями в сфері телерадіомовлення."  
Враховано редакційно    
    -139- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Доповнити проект Закону статтею 19 наступного змісту, відповідно змінивши нумерацію статей: "Стаття 19. Нормативні документи (акти) Національної ради. Національна рада відповідно до чинного законодавства України в межах своїх повноважень приймає рішення, розробляє положення, правила та інструкції, організовує та контролює їх виконання, видає рекомендації. Національна рада узагальнює практику застосування законодавства з питань, що входять до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення, бере участь у розробці та вносить у встановленому порядку пропозиції до проектів актів законодавства, що регулюють питання телерадіоінформаційних відносин. Національна рада в межах своїх компетенції та повноважень приймає рішення, що регламентують організацію її внутрішньої роботи відповідно до чинного законодавства України. Національна рада може разом з органами державної виконавчої влади видавати спільні акти. Рішення Національної ради, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для органів місцевої влади та самоврядування, підприємств, установ, організацій та громадян. Положення, правила та інструкції, розроблені і затверджені рішенням Національної ради в межах її компетенції, є обов'язковими для виконання телерадіоорганізаціями."  
Враховано редакційно    
163. Стаття 18. Порядок ліцензування телерадіомовлення   -140- Баграєв М.Г.
Викласти статтю 18 у такій редакції: "Стаття 18. Повноваження щодо ліцензування 1. Національна рада здійснює ліцензування відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення". 2. Ліцензія Національної ради є єдиним і достатнім документом, що дозволяє телерадіоорганізації вести мовлення, створювати для цього і використовувати канали мовлення, а також отримувати абонентську плату за такі дії."  
Враховано редакційно   Стаття 18. Порядок ліцензування телерадіомовлення  
    -141- Васильєв Г.А.
Статтю 20 (у проекті - ст. 18) викласти в такій редакції: "Стаття 20. Порядок ліцензування телерадіомовлення Національна рада здійснює ліцензування ефірного, кабельного (проводового), супутникового мовлення, ретрансляції програм і передач іноземних та вітчизняних телерадіоорганізацій. Ліцензування відбувається у порядку визначеному Законом України "Про телебачення і радіомовлення" та положеннями, які розробляються та затверджуються Національною радою. Положення про порядок ліцензування телерадіомовлення публікується у засобах масової інформації. Ліцензія Національної ради є єдиним і достатнім документом, який дозволяє телерадіоорганізації вести мовлення, створювати для цього і використовувати канали мовлення, а також отримувати абонентську плату. Розміри грошового (ліцензійного) збору за видачу ліцензій, внесення змін до ліцензій визначає Національна рада з урахуванням затверджених уповноваженим органом максимальних тарифів на поширення програм телебачення і радіомовлення. Розмір сплати за видачу свідоцтва про державну реєстрацію аудіовізуального засобу масової інформації визначається Національною радою."  
Враховано частково    
    -142- Омельченко О.О.
Статтю 18 викласти у такій редакції: "Стаття 17. Порядок ліцензування телерадіомовлення Національна рада здійснює ліцензування телерадіомовлення. Ліцензія Національної ради є єдиним і достатнім документом, що дозволяє ліцензіату вести телерадіомовлення, створювати і використовувати для цього канали та/або мережі мовлення, а також отримувати абонентську плату. Порядок видачі ліцензій на телерадіомовлення визначається Законом України "Про телебачення і радіомовлення". Розмір плати за видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії на телерадіомовлення встановлюється Кабінетом Міністрів України."  
Враховано    
164. Національна рада здійснює ліцензування телерадіомовлення (ефірного, кабельного, супутникового, проводового та інших видів), ретрансляції телерадіопрограм вітчизняних та іноземних телерадіоорганізацій.   -143- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзац 1 викласти у такій редакції: "Національна рада здійснює ліцензування ефірного, кабельного (проводового), супутникового мовлення, ретрансляції програм і передач іноземних та вітчизняних телерадіоорганізацій."  
Відхилено   1. Національна рада здійснює ліцензування телерадіомовлення. 2. Ліцензія Національної ради на телерадіомовлення є єдиним і достатнім документом, що дозволяє ліцензіату вести телерадіомовлення, створювати і використовувати для цього канали та/або мережі мовлення, а також отримувати абонентську плату.  
165. Порядок видачі ліцензій визначається Законом України "Про телебачення і радіомовлення" та положенням про порядок ліцензування телерадіомовлення, яке розробляється та затверджується Національною радою за погодженням з профільним Комітетом Верховної Ради України і підлягає реєстрації у Міністерстві юстиції України.   -144- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзац 2 викласти у такій редакції: "Ліцензування відбувається у порядку визначеному Законом України "Про телебачення і радіомовлення" та положеннями, які розробляються та затверджуються Національною радою."  
Відхилено   3. Порядок видачі ліцензій на телерадіомовлення визначається Законом України "Про телебачення і радіомовлення".  
    -145- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 18 необхідно викласти в такій редакції: "Національна рада на підставі Закону України "Про телебачення і радіомовлення" розробляє, затверджує і реєструє в Міністерстві юстиції України Положення "Про порядок видачі ліцензій", яким визначаються ліцензійні умови, кваліфікаційні, організаційні, технічні, технологічні, фінансово-економічні, особливі вимоги до суб'єктів телерадіомовлення."  
Враховано частково    
166. Положення про порядок ліцензування телерадіомовлення публікується у засобах масової інформації.   -146- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 18 необхідно виключити, як дублюючу, оскільки питання оприлюднення рішень і документів, які прийняті Національною радою, врегульовані в частині 2 статті 17.  
Враховано    
167. Ліцензійні умови визначаються Законом України "Про телебачення і радіомовлення" і включають кваліфікаційні, організаційні, технічні, технологічні, фінансово-економічні, особливі вимоги до суб'єктів телерадіомовлення.   -147- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзац 4 вилучити.  
Враховано    
    -148- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 18 необхідно виключити.  
Враховано    
168. Ліцензія Національної ради є єдиним і достатнім документом, що дозволяє телерадіоорганізації вести мовлення, створювати для цього і використовувати канали мовлення, а також отримувати абонентську плату.   -149- Кармазін Ю.А.
В частині 5 статті 18 слова "що дозволяє" замінити словами "на право" виклавши її в такій редакції: "Ліцензія Національної ради є єдиним і достатнім документом, на право телерадіоорганізації вести мовлення, створювати для цього і використовувати канали мовлення, а також отримувати абонентську плату."  
Відхилено    
169. Телерадіоорганізації реєструються як суб'єкти господарської діяльності і як суб'єкти інформаційної діяльності та не підлягають іншим реєстраціям.   -150- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 18 слід виключити  
Враховано    
170. Розміри грошового (ліцензійного) збору за видачу ліцензій визначає Національна рада.   -151- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзац 7 викласти в наступній редакції та додати останній абзац такого змісту: "Розміри грошового (ліцензійного) збору за видачу ліцензій, внесення змін до ліцензій визначає Національна рада з урахуванням затверджених уповноваженим органом максимальних тарифів на поширення програм телебачення і радіомовлення. Розмір сплати за видачу свідоцтва про державну реєстрацію аудіовізуального засобу масової інформації визначається Національною радою"  
Відхилено   4. Розмір плати за видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії на телерадіомовлення встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
    -152- Кармазін Ю.А.
Частину 7 статті 18 виключити, як таку що дублює частину 5 статті 15.  
Відхилено    
171. Стаття 19. Порядок використання каналів мовлення   -153- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
Статтю 19 викласти в такій редакції: "Використання каналів мовлення визначається виключно законами. Національна рада розробляє та затверджує правила використання каналів мовлення відповідно до чинного законодавства України та міжнародних нормативно-правових актів, ратифікованих Україною. Правила використання каналів мовлення публікуються у засобах масової інформації."  
Відхилено    
    -154- Баграєв М.Г.
Статтю 19 виключити.  
Враховано    
172. Засади організації та використання каналів мовлення визначаються виключно законами.       
173. Національна рада розробляє рамкові умови наповнення каналів мовлення (включаючи кабельні) телерадіопрограмами відповідно до вимог законодавства України та міжнародних нормативно-правових актів, ратифікованих Україною та оприлюднює їх у засобах масової інформації як умови конкурсу.   -155- Кармазін Ю.А.
В частині 2 статті 19 слово "законодавства" замінити на "закони".  
Відхилено    
174. Стаття 20. Проведення конкурсу на отримання ліцензії   -156- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
Статтю викласти в такій редакції: "Стаття 22. Проведення конкурсу на отримання ліцензії Умови оголошення та проведення конкурсного відбору визначаються Законом України "Про телебачення і радіомовлення" та положенням про порядок ліцензування телерадіомовлення, що розробляється і затверджується Національною радою."  
Враховано редакційно    
    -157- Баграєв М.Г.
Статтю 20 виключити.  
Враховано    
175. 1. Ліцензування телерадіоорганізацій, пов'язане з використанням частотного ресурсу, а також вільних (зарезервованих) каналів у кабельних мережах, здійснюється за результатами відкритих конкурсів.       
176. 2. Конкурсний відбір заяв на отримання ліцензії на всі види телерадіомовлення оголошується і проводиться виключно Національною радою. Повідомлення про проведення конкурсу оприлюднюються у засобах масової інформації не пізніше, ніж за 60 днів до закінчення терміну подачі заяв на отримання ліцензії.       
177. 3. Умови оголошення та проведення конкурсного відбору визначаються Законом України "Про телебачення і радіомовлення"       
178. Стаття 21. Державний реєстр телерадіоорганізацій України   -158- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
Пропонуємо таку редакцію статті: "Національна рада самостійно веде Державний реєстр телерадіоорганізацій України. Правила ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України визначаються Національною радою."  
Враховано редакційно   Стаття 19. Державний реєстр телерадіоорганізацій України  
    -159- Баграєв М.Г.
Статтю 21 викласти в такій редакції: "1. Національна рада веде Державний реєстр телерадіоорганізацій України. 2. Включенню до Державного реєстру підлягають усі телерадіоорганізації України, що отримали ліцензію Національної ради."  
Враховано    
179. 1. Національна рада веде Державний реєстр телерадіоорганізацій України та створює єдиний банк даних телерадіоорганізацій України.      1. Національна рада веде Державний реєстр телерадіоорганізацій України.  
180. 2. Включенню до Державного реєстру підлягають усі телерадіоорганізації України - мовники і виробники інформаційного продукту.   -160- Кармазін Ю.А.
Частини 3 статті 21 викласти в такій редакції: "Національна рада надає всім бажаючим відкритий доступ на своїй електронній сторінці в Інтернет до наявної в неї інформації щодо засновників (співзасновників) телерадіоорганізацій, в тому числі і тих акціонерів телерадіоорганізацій, які володіють їх контрольним пакетом, та змін про це відразу ж після того, як їй стає відомо про це."  
Враховано редакційно   Включенню до Державного реєстру підлягають усі ліцензіати. 2. Порядок ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України затверджується Національною радою.  
    -161- Артеменко Ю.А.
У статті 21 додати частину третю такого змісту: "Порядок ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України затверджується Національною радою."  
Враховано    
181. Стаття 22. Розподіл смуг радіочастот       
182. Національна рада разом із спеціально уповноваженим органом в галузі розподілу та використання радіочастотного ресурсу здійснює розподіл частини радіочастотного ресурсу, призначеної для телерадіомовлення. Нагляд за дотриманням встановленого порядку використання радіочастотного ресурсу, призначеного для телерадіомовлення, здійснює Національна рада.   -162- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
З тексту статті вилучити слова "разом із спеціально уповноваженим органом в галузі розподілу та використання радіочастотного ресурсу"  
Відхилено    
    -163- Омельченко О.О.
Статтю 22 виключити.  
Враховано    
    -164- Баграєв М.Г.
Викласти статтю 22 в такій редакції: "Адміністрація зв'язку та радіочастот України погоджує з Національною радою розподіл смуг радіочастот, які виділено для створення та використання каналів мовлення, в тому числі створення і використання радіоелектронних засобів мовлення. Національна рада видає ліцензії на канали мовлення виключно на погоджені та виділені в порядку, що визначений законодавством України, смуги радіочастот."  
Відхилено    
183. Стаття 23. Державний архів телебачення і радіомовлення України   -165- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Пропонуємо назву та зміст викласти в такій редакції: "Стаття 25. Національний архів телебачення і радіомовлення України Національна рада створює і утримує Національний архів телебачення і радіомовлення України. Положення про Національний архів телебачення і радіомовлення України затверджується Національною радою."  
Відхилено   Стаття 20. Державний архів телебачення і радіомовлення України  
    -166- Кармазін Ю.А.
Статтю 23 "Державний архів телебачення і радіомовлення України" вилучити  
Відхилено    
184. Національна рада разом з спеціально уповноваженим державним органом з питань формування архівів України створює і утримує Державний архів телебачення і радіомовлення України.   -167- Омельченко О.О.
Статтю 23 проекту викласти у такій редакції: "Стаття 20. Державний архів телебачення і радіомовлення України 1. Національна рада у порядку, встановленому законом утримує Державний архів телебачення і радіомовлення України. 2. Положення про Державний архів телебачення і радіомовлення України затверджується Національною радою за погодженням з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства."  
Враховано   1. Національна рада у порядку, встановленому законом утримує Державний архів телебачення і радіомовлення України.  
185. Положення про Державний архів телебачення і радіомовлення України затверджується Національною радою за погодженням з спеціально уповноваженим державним органом з питань формування архівів України.      2. Положення про Державний архів телебачення і радіомовлення України затверджується Національною радою за погодженням з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства.  
186. Стаття 24. Формування та зберігання тимчасового архіву та архівного фонду телерадіоорганізацій   -168- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Статтю 24 вилучити  
Враховано    
187. Національна рада визначає порядок формування та зберігання тимчасового архіву та архівного фонду телерадіоорганізацій відповідно до законодавства України та здійснює контроль за його веденням.   -169- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 23 викласти в такій редакції: "Національна рада визначає особливості порядку формування та зберігання тимчасового архіву Національної ради та архівних фондів телерадіоорганізацій, загальні вимоги яких встановлені законами України та здійснює контроль за їх веденням."  
Відхилено    
    -170- Баграєв М.Г.
У статті 24 слова "тимчасового архіву та" виключити.  
Враховано редакційно    
188. Стаття 25. Права Національної ради та санкції, які нею застосовуються   -171- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Пропонується викласти статтю в наступній редакції: "Національна рада має право: Здійснювати перевірку діяльності телерадіоорганізацій щодо умов та порядку використання каналів мовлення; Отримувати від усіх телерадіоорганізацій документи, відомості та положення щодо їх діяльності відповідно до чинного законодавства України, а також щорічний аудиторський висновок про господарську діяльність; Розглядати справи про порушення телерадіоорганізаціями чинного законодавства України та умов, зазначених у ліцензії і, залежно від тяжкості порушення, повторюваності і ступеня потенційної небезпеки, вживати за результатами розгляду такі міри покарання: оголошувати попередження телерадіоорганізаціям, які порушують чинне законодавство та умови ліцензій; тимчасово (строком до двох місяців) зупиняти дію ліцензії (застосовується після винесеної раніше міри покарання, крім випадків порушення вимог частини другої статті 2 Закону України "Про телебачення і радіомовлення"); застосовувати штрафні санкції (норма застосовується після винесеної раніше міри покарання; розмір штрафу не може перевищувати 25 відсотків розміру грошового (ліцензійного) збору, сплаченого відповідною телерадіоорганізацією), доходи від штрафу надходять до Державного бюджету України; приймати рішення про анулювання ліцензій, поновлення дії ліцензії можливе лише за рішенням суду. Рішення Національної ради щодо застосування санкцій до телерадіоорганізацій може бути оскаржено у судовому порядку."  
Враховано частково   Стаття 21. Санкції, які застосовує Національна рада до телерадіоорганізацій - порушників законодавства  
    -172- Баграєв М.Г.
Викласти статтю 25 в такій редакції: "Стаття 25. Контрольні повноваження Національної ради та санкції, які нею застосовуються 1. В разі порушення законодавства про телерадіомовлення або порушенні ліцензійних умов Національна рада має право: давати зауваження; оголошувати попередження; застосовувати штрафні санкції подавати до суду заяви про тимчасове (строком до двох місяців) призупинення дії ліцензії після застосування принаймні одного покарання за це ж порушення; подавати до суду заяви про позбавлення ліцензії на телерадіомовлення. 2. Зауваження - це письмове повідомлення про неправомірну поведінку, що не вважається санкцією і застосовуються як один із можливих заходів впливу на порушника. Наявність зауваження може враховуватися при накладанні санкцій на порушника за ті ж самі дії. 3. Штрафні санкції застосовуються після винесеної раніше попередження чи штрафу за це ж саме порушення. Розмір штрафу не може перевищувати 25 відсотків розміру грошового (ліцензійного) збору, сплаченого відповідною телерадіоорганізацією. Штраф не накладається, якщо після виявленого порушення пройшло більше року або з моменту оголошення попередження пройшло більше року. Доходи від штрафу надходять до Державного бюджету України. 4. Національна рада подає до суду заяви про позбавлення ліцензії на телерадіомовлення, якщо телерадіоорганізація після винесеного попередження та однієї із зазначених мір покарання продовжує здійснювати ті ж самі дії, що порушують чинне законодавство або умови, зазначені у ліцензії, і за які на неї були накладенні попередні покарання. 5. З метою вивчення порушень законодавства про телерадіомовлення та порушення ліцензійних умов Національна рада має проводити планові та позапланові контрольні перевірки. Планові перевірки проводяться не частіше одного разу на два роки і не можуть тривати більше 14 днів. Позапланові перевірки проводяться на підставі достатніх доказів про можливість порушення законодавства про телерадіомовлення чи ліцензійних умов і не можуть тривати більше семи днів. Національна рада затверджує Положення про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства про телерадіомовлення та ліцензійних умов. 4. Рішення Національної ради щодо застосування санкцій може бути оскаржено у судовому порядку протягом трьох місяців."  
Враховано частково    
    -173- Бойко Ю.А.
Статтю 25 проекту викласти у такій редакції: "Стаття 25. Санкції, які застосовує Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення до телерадіоорганізацій - порушників законодавства У випадку порушення ліцензіатами законодавства України, ліцензійних умов та умов ліцензій Національна рада має право: оголошувати попередження; накладати штраф; звертатися до суду із заявою про анулювання ліцензії. Рішення про накладення штрафу приймається, якщо після оголошення попередження відповідні порушення не були усунуті, або якщо ліцензіат за час після видачі (продовження) ліцензії вже отримав не менше трьох попереджень за інші порушення; розміри штрафів встановлюються Національною радою і не можуть перевищувати 25 відсотків розміру грошового (ліцензійного) збору, сплаченого відповідним ліцензіатом; суми сплачених штрафів перераховуються до Державного бюджету України. Якщо ліцензіат після накладення на нього штрафу продовжує порушувати законодавство у сфері телерадіомовлення та ліцензійні умови, Національна рада має право звертатися до суду із заявою про анулювання ліцензії. Рішення Національної ради щодо застосування санкцій до телерадіоорганізацій може бути оскаржене у судовому порядку."  
Враховано    
189. Національна рада має право:      1. У випадку порушення ліцензіатами законодавства України, ліцензійних умов та умов ліцензій Національна рада має право:  
190. оголошувати попередження телерадіорганізаціям - порушникам законодавства;      оголошувати попередження;  
191. оголошувати попередження телерадіоорганізаціям, які не виконують ліцензійні умови;      накладати штраф;  
192. тимчасово (строком до двох місяців) зупиняти дію ліцензії (застосовується після винесеної раніше міри покарання, крім випадків порушення вимог частини другої статті 2 Закону України "Про телебачення і радіомовлення");       
193. подавати до суду справи про позбавлення ліцензії телерадіоорганізації, якщо телерадіоорганізація після винесеного попередження та однієї із зазначених мір покарання продовжує порушувати чинне законодавство та умови, зазначені у ліцензії;      звертатися до суду із заявою про анулювання ліцензії. Рішення про накладення штрафу приймається, якщо після оголошення попередження відповідні порушення не були усунуті, або якщо ліцензіат за час після видачі (продовження) ліцензії вже отримав не менше трьох попереджень за інші порушення; розміри штрафів встановлюються Національною радою і не можуть перевищувати 25 відсотків розміру грошового (ліцензійного) збору, сплаченого відповідним ліцензіатом; суми сплачених штрафів перераховуються до Державного бюджету України. Якщо ліцензіат після накладення на нього штрафу продовжує порушувати законодавство у сфері телерадіомовлення та ліцензійні умови, Національна рада має право звертатися до суду із заявою про анулювання ліцензії.  
194. передавати справи про порушення телерадіоорганізаціями законодавства про телебачення і радіомовлення до суду       
195. застосовувати штрафні санкції (норма застосовується після винесеної раніше міри покарання; розмір штрафу не може перевищувати 25 відсотків розміру грошового (ліцензійного) збору, сплаченого відповідною телерадіоорганізацією); штраф не накладається, якщо після виявленого порушення пройшло більше року; доходи від штрафу надходять до Державного бюджету України.   -174- Кармазін Ю.А.
Абзац 6 частини 1 статті 25 необхідно викласти в такій редакції: "застосовувати штрафні санкції ".  
Враховано редакційно    
196. Рішення Національної ради щодо застосування санкцій до телерадіоорганізацій може бути оскаржено у судовому порядку.      2. Рішення Національної ради щодо застосування санкцій до телерадіоорганізацій може бути оскаржене у судовому порядку.  
197. Стаття 26. Забезпечення прав телеглядачів і радіослухачів      Стаття 22. Забезпечення прав телеглядачів і радіослухачів  
198. Національна рада в межах своїх повноважень забезпечує права телеглядачів і радіослухачів, які передбачені законодавством України.   -175- Бойко Ю.А.
У частині першій статті 26 слова ", які передбачені законодавством України." Виключити.  
Враховано   1. Національна рада в межах своїх повноважень забезпечує права телеглядачів і радіослухачів.  
199. Національна рада організовує проведення досліджень аудиторії чи інші соціологічні дослідження з проблем стану телерадіомовлення, а також опитування аудиторії щодо популярності та якості створених телерадіоорганізаціями програм чи передач.   -176- Бойко Ю.А.
У частині другій статті 26 слова "створених телерадіоорганізаціями програм чи передач" замінити словами "програм чи передач, які транслюються (ретранслюються) телерадіоорганізаціями."  
Враховано   2. Національна рада організовує проведення досліджень аудиторії телеглядачів і радіослухачів, інші соціологічні дослідження з проблем стану телерадіомовлення, а також опитування аудиторії щодо популярності та якості програм чи передач, які транслюються (ретранслюються) телерадіоорганізаціями .  
200. Національна рада щомісячно має здійснювати аналіз звернень та пропозицій громадян щодо діяльності телерадіоорганізацій і вживати практичних заходів.   -177- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Абзац 3 статті 26 вилучити.  
Відхилено   3. Національна рада здійснює аналіз та узагальнення звернень та пропозицій громадян у сфері телерадіомовлення, за наслідками їх розгляду вживає відповідних заходів реагування.  
    -178- Баграєв М.Г.
Викласти частину 3 статті 26 в такій редакції: "3. Національна рада щомісячно має здійснювати аналіз звернень та пропозицій громадян щодо діяльності телерадіоорганізацій і вживати практичних заходів щодо них. Національна Рада регулярно публікує рішення з питань розгляду скарг осіб на діяльність телерадіоорганізацій."  
Враховано редакційно    
201. Національна рада систематично інформує громадян України про свою діяльність у засобах масової інформації.   -179- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
В останньому абзаці статті 26 слово "систематично" вилучити.  
Враховано   4. Національна рада інформує громадян України про свою діяльність у засобах масової інформації.  
202. Р о з д і л ІV ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ      Р о з д і л ІV ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ  
203. Стаття 27. Регламент Національної ради      Стаття 23. Регламент Національної ради  
204. Організація діяльності Національної ради унормовується регламентом Національної ради, який затверджується на засіданні Національної ради.   -180- Томенко М.В.
Статтю 27 викласти у такій редакції: "Порядок організації і внутрішньої роботи Національної ради, що не врегульований цим Законом, визначається регламентом Національної ради, який за поданням голови або не менш трьох членів Національної ради затверджується Національною радою більшістю від її складу. Регламент Національної ради не може суперечити вимогам Конституції України, цього та інших законів України."  
Враховано   Порядок організації і внутрішньої роботи Національної ради, що не врегульований цим Законом, визначається регламентом Національної ради, який за поданням голови або не менш трьох членів Національної ради затверджується Національною радою більшістю від її складу. Регламент Національної ради не може суперечити вимогам Конституції України, цього та інших законів України.  
    -181- Баграєв М.Г.
Додати частину 2 статті 27 в такій редакції: "2. Регламент Національної ради набуває чинності через десять днів після його опублікування в газеті "Голос України".  
Відхилено    
205. Стаття 28. Засідання Національної ради   -182- Артеменко Ю.А.
Статтю 28 проекту викласти у такій редакції: "Стаття 28. Засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Засідання Національної ради скликаються Головою Національної ради відповідно до Регламенту Національної ради, за власною ініціативою або на вимогу не менше трьох членів Національної ради. 2. Виключно на засіданнях Національної ради: обговорюються проекти законодавчих та інших нормативних актів та пропозиції по вдосконаленню законодавства у сфері телерадіомовлення; затверджується регламент Національної ради, положення та інші нормативні акти Національної ради; затверджується щорічний звіт про діяльність Національної ради; приймаються рішення про видачу, продовження, переоформлення ліцензій на телерадіомовлення та про внесення змін до ліцензій; затверджується штатний розпис апарату Національної ради; призначаються і звільняються керівник апарату Національної ради та керівники структурних підрозділів апарату Національної ради; призначаються і звільняються представники Національної ради в Автономній Республіці Крим, областях України, містах Києві та Севастополі приймаються рішення про застосування санкцій до ліцензіатів - порушників законодавства у сфері телерадіомовлення та про звернення до суду із заявою про анулювання ліцензії; погоджуються стандарти та норми технічної якості телерадіопрограм. приймаються рішення про видачу доручень на представництво Національної ради у суді; створюються робочі органи Національної ради (конкурсні комісії, робочі групи тощо). 3. Засідання Національної ради є відкритими. 4. Засідання Національної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше шести членів Національної ради. 5. Розгляд на засіданнях Національної ради питань про видачу, продовження, переоформлення ліцензії на телерадіомовлення або питання про застосування санкцій до ліцензіатів проходять у присутності повноважних представників відповідних ліцензіатів, про що їх письмово повідомляє Національна рада не пізніше ніж за три дні до засідання. Таке засідання може відбуватися без участі цих осіб тільки за умови, якщо є відомості про вручення їм повідомлення про час та місце проведення засідання та відсутності поважних причин для перенесення засідання. 6. Рішення Національної ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше п'яти членів Національної ради. 7. Рішення Національної ради протягом трьох днів після його прийняття підписується головою та відповідальним секретарем Національної ради або особами, які виконують їх посадові обов'язки. У випадку неможливості чи відмови голови Національної ради (або особи, яка виконує його посадові обов'язки) підписати рішення Національної ради, це рішення може бути підписане п'ятьма членами Національної ради, які брали участь у відповідному засіданні. 8. На засіданні Національної ради ведеться протокол, який протягом трьох днів після засідання підписується головою Національної ради (або іншою особою, яка головувала на засіданні) та відповідальним секретарем Національної ради (або членом Національної ради, який виконує його посадові обов'язки) не пізніше чотирьох днів після проведення засідання. У випадку неможливості або відмови голови та/або відповідального секретаря Національної ради (або члена Національної ради, який виконує його посадові обов'язки) підписати протокол, протокол засідання може бути підписаний не менше ніж п'ятьма членами Національної ради, які брали участь в засіданні. 9. Всі рішення Національної ради оприлюднюються не пізніше 10 днів після їх прийняття. Рішення Національної ради, які мають індивідуально-правововий характер, набувають чинності з моменту їх прийняття. Рішення Національної ради, які мають нормативно-правовий характер, набувають чинності з моменту їх оприлюднення. 10. На вимогу ліцензіата, стосовно якої було прийнято рішення, Національна рада у чотириденний строк видає йому витяг з протоколу засідання та копію рішення Національної ради.."  
Враховано   Стаття 24. Засідання Національної ради 1. Засідання Національної ради скликаються Головою Національної ради відповідно до Регламенту Національної ради, за власною ініціативою або на вимогу не менше трьох членів Національної ради.  
206. Виключно на засіданнях Національної ради розглядаються питання:      2. Виключно на засіданнях Національної ради:  
207. обговорення проектів законів та інших нормативних актів і розробка пропозицій по вдосконаленню чинного законодавства України у сфері телебачення і радіомовлення;      обговорюються проекти законодавчих та інших нормативних актів та пропозиції по вдосконаленню законодавства у сфері телерадіомовлення;  
208. затвердження регламенту Національної ради, положень;      затверджується регламент Національної ради, положення та інші нормативні акти Національної ради;  
209. затвердження щорічного звіту про діяльність Національної ради;      затверджується щорічний звіт про діяльність Національної ради;  
210. затвердження спеціальних щорічних звітів Національної ради;       
211. видачі ліцензій на телерадіомовлення та внесення змін до ліцензій;   -183- Баграєв М.Г.
Абзац 5 та 6 частини 1 статті 28 викласти в такій редакції: "5) прийняття рішення про видачу ліцензій та внесення змін до ліцензій; 6) прийняття рішення про застосування санкцій та інших заходів впливу, що передбачені законами України;"  
Враховано редакційно   приймаються рішення про видачу, продовження, переоформлення ліцензій на телерадіомовлення та про внесення змін до ліцензій;  
212. застосування попереджень, тимчасового зупинення дії ліцензії та подання до суду справ про анулювання ліцензії;       
213. затвердження штатного розкладу апарату Національної ради та положень про його структурні підрозділи;   -184- Кармазін Ю.А.
Абзац 7 частини 1 статті 28 викласти в такій редакції: "7) затвердження штатного розкладу апарату Національної ради, в межах коштів передбачених Державним бюджетом України, та положень про його структурні підрозділи;  
Враховано редакційно   затверджується штатний розпис апарату Національної ради; призначаються і звільняються керівник апарату Національної ради та керівники структурних підрозділів апарату Національної ради; призначаються і звільняються представники Національної ради в Автономній Республіці Крим, областях України, містах Києві та Севастополі  
214. визначення розміру грошового (ліцензійного) збору за видачу ліцензій;      приймаються рішення про застосування санкцій до ліцензіатів - порушників законодавства у сфері телерадіомовлення та про звернення до суду із заявою про анулювання ліцензії;  
215. узгодження стандартів та норм технічної якості телерадіопрограм;      погоджуються стандарти та норми технічної якості телерадіопрограм. приймаються рішення про видачу доручень на представництво Національної ради у суді; створюються робочі органи Національної ради (конкурсні комісії, робочі групи тощо).  
216. Всі засідання Національної ради є відкритими.   -185- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 28 викласти в такій редакції: "Національна рада не може проводити закриті засідання".  
Враховано редакційно   3. Засідання Національної ради є відкритими.  
217. Засідання Національної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше шести членів Національної ради.   -186- Баграєв М.Г.
Додати частину 4 в такій редакції, а частину 4 зробити 5: "4. Засідання Національної ради, на якому розглядається заява на отримання ліцензії або питання про відповідальність телерадіоорганізації України проходять у присутності повноважних представників заявника цієї телерадіоорганізації, про що їх письмово повідомляють не пізніше ніж за три дні до такого засідання. Таке засідання може відбуватися без участі цих осіб тільки, якщо є відомості про вручення їм повідомлення про це засідання та відсутності поважних причин для перенесення засідання."  
Враховано редакційно   4. Засідання Національної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше шести членів Національної ради. 5. Розгляд на засіданнях Національної ради питань про видачу, продовження, переоформлення ліцензії на телерадіомовлення або питання про застосування санкцій до ліцензіатів проходять у присутності повноважних представників відповідних ліцензіатів, про що їх письмово повідомляє Національна рада не пізніше ніж за три дні до засідання. Таке засідання може відбуватися без участі цих осіб тільки за умови, якщо є відомості про вручення їм повідомлення про час та місце проведення засідання та відсутності поважних причин для перенесення засідання.  
218. Рішення Національної ради вважається прийнятим і набирає чинності, якщо за поданий проект проголосувала проста більшість від кількості членів Національної ради, і проект прийнятого рішення, підписали присутні на засіданні члени Національної ради з зазначенням своєї позиції.      6. Рішення Національної ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше п'яти членів Національної ради. 7. Рішення Національної ради протягом трьох днів після його прийняття підписується головою та відповідальним секретарем Національної ради або особами, які виконують їх посадові обов'язки. У випадку неможливості чи відмови голови Національної ради (або особи, яка виконує його посадові обов'язки) підписати рішення Національної ради, це рішення може бути підписане п'ятьма членами Національної ради, які брали участь у відповідному засіданні. 8. На засіданні Національної ради ведеться протокол, який протягом трьох днів після засідання підписується головою Національної ради (або іншою особою, яка головувала на засіданні) та відповідальним секретарем Національної ради (або членом Національної ради, який виконує його посадові обов'язки) не пізніше чотирьох днів після проведення засідання. У випадку неможливості або відмови голови та/або відповідального секретаря Національної ради (або члена Національної ради, який виконує його посадові обов'язки) підписати протокол, протокол засідання може бути підписаний не менше ніж п'ятьма членами Національної ради, які брали участь в засіданні.  
219. Рішення Національної ради протягом трьох робочих днів з дня прийняття оформляється письмово і підписуються головою та відповідальним секретарем Національної ради або особами, які виконують їхні повноваження.   -187- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 28 викласти в такій редакції: "Рішення Національної ради оформляється письмово протягом робочого дня, наступного за днем його прийняття і підписуються головою та відповідальним секретарем Національної ради або особами, які виконують їх повноваження."  
Враховано редакційно    
    -188- Кабінет Міністрів України
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Васильєв Г.А.
Додати абзац 5 наступного змісту: "При однаковій кількості голосів за різні пропозиції, голос Голови Національної ради є вирішальним. Якщо на засіданні головує перший заступник голови (заступник голови) вирішальний голос надається йому."  
Відхилено    
220. Всі рішення Національної ради оприлюднюються не пізніше 15 днів після їх прийняття.   -189- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 28 викласти в такій редакції: "Всі рішення Національної ради передаються для оприлюднення не пізніше наступного дня після їх підписання".  
Відхилено   9. Всі рішення Національної ради оприлюднюються не пізніше 10 днів після їх прийняття. Рішення Національної ради, які мають індивідуально-правововий характер, набувають чинності з моменту їх прийняття. Рішення Національної ради, які мають нормативно-правовий характер, набувають чинності з моменту їх оприлюднення. 10. На вимогу ліцензіата, стосовно якої було прийнято рішення, Національна рада у чотириденний строк видає йому витяг з протоколу засідання та копію рішення Національної ради.  
    -190- Баграєв М.Г.
Викласти частину 6 у такій редакції та додати частини 7 та 8: "6. Усі рішення Національної ради нормативного характеру, що стосуються прав і обов'язків телерадіоорганізацій та інших осіб повинні реєструватися у Міністерстві юстиції України та після цього публікуватися. Такі рішення набувають чинності через 10 днів після їхнього опублікування в газеті "Голос України". 7. Рішення індивідуального характеру набувають чинності з моменту їхнього прийняття. Таке рішення вручається особі (або її повноважному представнику), щодо якої воно прийняте або надсилається на його адресу рекомендованим листом на протязі 5 робочих днів. 8. Будь-яке рішення Національної ради та її посадових осіб може бути оскаржене до суду на протязі трьох місяців, якщо інше не встановлено законами України."  
Враховано редакційно    
221. Стаття 29. Фінансове забезпечення Національної ради   -191- Кабінет Міністрів України
Васильєв Г.А.
Калетнік Г.М.
Шаров І.Ф.
Статтю 29 викласти в такій редакції: "Фінансування фонду оплати праці здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Суми витрат відображаються в Державному бюджеті України окремим рядком. Забезпечення Національної ради транспортними і матеріально-технічними засобами та фінансування інших її витрат, пов'язаних з виконанням завдань відповідно до цього закону, здійснюються за рахунок відрахувань від абонентської плати телерадіокомпаній а також з надходжень телерадіокомпаній від реклами. Нормативи відрахувань та механізм формування і поповнення рахунку встановлюється Кабінетом Міністрів України."  
Відхилено   Стаття 25. Фінансове забезпечення Національної ради  
222. Діяльність Національної ради фінансується з Державного бюджету України.   -192- Томенко М.В.
Статтю 29 проекту викласти у такій редакції: "Діяльність Національної ради фінансується з Державного бюджету України. При цьому у Державно бюджеті України передбачаються видатки за окремими бюджетними програмами на виконання таких повноважень Національної ради: управління у сфері телебачення і радіомовлення; офіційний моніторинг телерадіопрограм ; кошти на розробку радіочастот для оголошення їх на конкурс; утримання Національного архіву телебачення і радіомовлення України. Надходження від плати за видачу ліцензій та інших послуг, які надаються Національною радою, зараховуються до доходної частини Державного бюджету України."  
Враховано   1. Діяльність Національної ради фінансується з Державного бюджету України. При цьому у Державному бюджеті України передбачаються видатки за окремими бюджетними програмами на виконання таких повноважень Національної ради: управління у сфері телебачення і радіомовлення; io?o?eiee iii?oi?eia oaea?aa?ii?ia?ai; кошти на розробку радіочастот для оголошення їх на конкурс; утримання Державного архіву телебачення і радіомовлення України.  
223. Надходження від плати за видачу ліцензій та інші послуги, які надаються Національною радою, зараховуються до доходної частини Державного бюджету України.   -193- Баграєв М.Г.
Додати частину 3 та 4 у такій редакції: "3. Розмір фінансування Національної ради, визначений Законом, не може бути зменшено протягом бюджетного року. 4. Розмір фінансування Національної ради повинен бути достатнім для реалізації її повноважень, визначених цим Законом."  
Відхилено   2. Надходження від плати за видачу ліцензій та інших послуг, які надаються Національною радою, зараховуються до доходної частини Державного бюджету України.  
224. Стаття 30. Місцезнаходження Національної ради      Стаття 26. Місцезнаходження Національної ради  
225. Місцезнаходженням Національної ради є місто Київ.   -194- Кармазін Ю.А.
Статтю 30 необхідно виключити  
Відхилено   Місцезнаходженням Національної ради є місто Київ.  
226. Р о з д і л V ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ      Р о з д і л V ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
227. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Встановлений цим Законом порядок обрання та припинення повноважень Голови, першого заступника Голови, заступника Голови та відповідального секретаря Національної ради набуває чинності з 1 червня 2004 року. До 1 червня 2004 року продовжує діяти порядок призначення та припинення повноважень Голови, першого заступника Голови, заступника Голови та відповідального секретаря Національної ради, встановлений Законом України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" в редакції від 23 вересня 1997 року.  
228. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін привести законодавство України у відповідність із цим Законом.   -195- Кармазін Ю.А.
В частині 2 розділу V Прикінцевих положень слово "тримісячний" замінити на "місячний"  
Відхилено   2. Кабінету Міністрів України у двомісячний термін: привести свої акти у відповідність з цим Законом та забезпечити відповідний перегляд своїх актів іншими органами виконавчої влади; прийняти акти, необхідність прийняття яких випливає з цього Закону; підготувати і внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо змін до законів України у зв'язку з прийняттям цього Закону."  
    -196- Томенко М.В.
Частину другу прикінцевих положень проекту Закону викласти у такій редакції: "Кабінету Міністрів України у двомісячний термін: привести свої акти у відповідність з цим Законом та забезпечити відповідний перегляд своїх актів іншими органами виконавчої влади; прийняти акти, необхідність прийняття яких випливає з цього Закону; підготувати і внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо змін до законів України у зв'язку з прийняттям цього Закону."  
Враховано