Кількість абзаців - 44 Таблиця поправок


Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів Українищодо забезпечення захисту населення від шумових впливів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. Закон України      Закон України  
2. "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту населення від шумових впливів"   -1- Поліщук М.Є.
Назву законопроекту викласти в такій редакції: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму "  
Враховано   "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму"  
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:   -2- Кармазін Ю.А.
Пронумерувати всі частини, пункти, підпункти, абзаци в цьому проекті  
Враховано   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:  
5. ІІІ. Внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):   -3- Поліщук М.Є.
Павлюк М.П.
Оніщук М.В.
Козаченко О.О.
Шкіль А.В.
Статтю 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення викласти в такій редакції: "Стаття 182. Порушення вимог щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму та правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях Порушення вимог щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму та правил дотримання тиші в громадських місцях, - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  
Враховано   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):  
6. 1. Викласти статтю 182 Кодексу у такій редакції:      1) статтю 182 викласти в такій редакції:  
7. "Стаття 182. Порушення тиші в громадських місцях чи порушення правил здійснення діяльності, пов'язаної з утворенням шуму      "Стаття 182. Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях  
8. Порушення особою тиші на вулицях, площах, у парках, гуртожитках, жилих будинках та інших громадських місцях у заборонений час, так само як використання звуковідтворювальної і звукопідсилюючої апаратури, інших виробів та обладнання, що утворюють шум, в будь-який час доби в порушення санітарних норм припустимого шуму, -      Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  
9. тягне за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.   -4- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 182 доповнити словами "або незабезпечення виключення проникнення шуму в приміщення, в яких мешкають інші особи" Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші."  
Враховано редакційно у ст. 24   
10. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -      Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -  
11. тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.      тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші."  
12. Вчинене посадовою особою або фізичною особою-суб'єктом підприємницької діяльності порушення тиші у заборонений час із використанням звуковідтворювальної і звукопідсилюючої апаратури, інших виробів та обладнання, що утворюють шум, так само як використання зазначених апаратури, засобів і обладнання у будь-який час доби за умови порушення санітарних норм припустимого шуму в приміщеннях житлових та громадських будівель і на території житлової забудови, -   -5- Кармазін Ю.А.
Частину другу після слова "Вчинене" доповнити словами "фізичною особою", а після слів "житлової забудови" - словами "і незабезпечення виключення проникнення шуму в приміщення, в яких мешкають інші особи або невиконання фізичною особою, посадовою особою або фізичною особою - суб'єктом господарської діяльності своїх обов'язків по недопущенню таких порушень"  
Враховано редакційно    
13. тягне за собою накладення штрафу на посадову особу або фізичну особу-суб'єкта підприємницької діяльності у розмірі від сорока до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь (включаючи устаткування, що створює шум), що використовуються при порушенні правил, або без такої.   -6- Беспалий Б.Я.
Текст "ста п'ятдесяти" замінити текстом "ста до двохсот", після тексту "звуковідтворювальну, звукогенеруючу" додати текст "піротехнічну".  
Враховано в новій редакції статті 182   
14. Дії, передбачені частиною третьою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -   -7- Беспалий Б.Я.
Частину четверту вилучити  
Враховано    
15. тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь (включаючи звуковідтворювальну, звукопідсилюючу апаратуру, інші вироби і обладнання, які утворюють шум), що використовуються при порушенні тиші.       
16. Примітка. Заборонений для порушення тиші час - це час з двадцять третьої до сьомої години. Рішенням сільської, селищної, міської ради може бути встановлений більш тривалий проміжок часу, забороненого для порушення тиші. Не вважається порушенням тиші і, як виняток, допускається використання джерела шуму у заборонений час у випадках, прямо передбачених законом"   -8- Кармазін Ю.А.
У Примітці слова "двадцять третьої до сьомої години" замінити словами "двадцятої години вечора до восьмої тридцять наступного ранку" продовжити словами "за умови забезпечення виключення проникнення шуму в приміщення, в яких мешкають інші особи"  
Враховано частково у ст. 24   
17. 2. В частині першій статті 218 цифри "182" замінити словами та цифрами "частинами першою та другою статті 182".      2) у статті 218: у частині першій слово та цифри "статтями 181-1, 182" замінити словами та цифрами "статтею 181-1, частиною першою статті 182, статтями";  
18. 3. В частині другій статті 218 слова та цифри "статтями 182, 183" замінити словами та цифрами "частинами першою та другою статті 182, статтями 183".      у частині другій слово та цифри "статтями 182" замінити словами та цифрами "частиною першою статті 182, статтями";  
19. 4. В статті 219 слово та цифру "статтями 182" замінити словами та цифрами "частинами першою та другою статті 182".      3) у статті 219 слово та цифри "статтями 182" замінити словами та цифрами "частиною першою статті 182, статтями";  
20. 5. Статтю 221 після слів та цифр "частинами першою, другою і третьою статті 181," доповнити словами та цифрами "частинами третьою та четвертою статті 182".   -9- Лобода М.В.
Статтю 221 після слів та цифр "частинами першою, другою і третьою статті 181," доповнити словами та цифрами "частиною другою статті 182".  
Враховано   4) статтю 221 та частину першу статті 294 після слів та цифр "частинами першою, другою і третьою статті 181," доповнити словами та цифрами "частиною другою статті 182".  
21. 6.. Частину другу статті 294 після слів та цифр "другою і третьою статті 181" доповнити словами та цифрами "частинами третьою та четвертою статті 182".       
22. І. Внести зміни до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 27, ст. 218):       
23. 1. Доповнити Закон статтею 22-1 такого змісту: "Стаття 22-1. Вимоги до провадження діяльності, пов'язаної з утворенням шуму 1. За умови дотримання санітарних норм припустимого шуму фізичні та юридичні особи можуть використовувати звуковідтворювальну і звукопідсилюючу апаратуру, інші вироби та обладнання, що утворюють шум, в будь-який час доби, окрім забороненого для здійснення такої діяльності часу.   -10- Лобода М.В.
Поліщук М.Є.
Доповнювати Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" статтею 22-1 недоцільно.  
Враховано   2. У Законі України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 27, ст. 218):  
    -11- Кармазін Ю.А.
Після слів "припустимого шуму" доповнити статтю 21-1 словами "і виключення проникнення шуму в приміщення, в яких мешкають інші особи,"  
Враховано редакційно у ст. 24   
24. 2.Часом, забороненим для здійснення діяльності, передбаченої пунктом першим цієї статті, є час з двадцять третьої до сьомої години. Рішенням сільської, селищної, міської ради може бути встановлений більш тривалий проміжок часу, забороненого для порушення тиші.       
25. 3. В заборонений час діяльність, вказана в пункті першому цієї статті, може здійснюватися виключно в таких випадках:   -12- Кармазін Ю.А.
Після слів "цієї статті" доповнити словами "за умови виключення проникнення шуму в приміщення, в яких мешкають інші особи,"  
Враховано редакційно у ст. 24   
26. якщо діяльність здійснюється у закритих приміщеннях в умовах, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень, або, у разі якщо у таких приміщеннях мешкають інші особи, - виключають проникнення шуму у частини такого приміщення, в яких мешкають інші особи;   -13- Беспалий Б.Я.
Пункт 1 доповнити другим реченням: "Придатність цих приміщень для зазначеної діяльності має бути попередньо підтверджена спеціальним дозволом виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради. Строк дії такого дозволу не може перевищувати три роки."  
Враховано редакційно у ст. 24   
27. якщо діяльність здійснюється за межами населених пунктів;       
28. якщо рішень шуму, утворюваного усіма наявними у даній місцевості джерелами шуму, включаючи нове джерело шуму, не перевищує рівнів, встановлених санітарними нормами припустимого шуму в приміщеннях житлових та громадських будівель і на території житлової забудови,   -14- Беспалий Б.Я.
Доповнити статтю такою частиною: "Підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності, фізичним та юридичним особам забороняється здійснення феєрверків, інших піротехнічних заходів в будь-який час доби без спеціального дозволу, отриманого в порядку, передбаченому статтею 22-2 цього Закону."  
Враховано У ст. 24   
29. якщо діяльність здійснюється у зв'язку із святкуванням офіційних свят, свят дня місту, інших свят відповідно до рішення відповідної ради села, селища, міста;       
30. якщо шум утворюється у зв'язку із проведенням зборів, мітингів, походів і демонстрацій, про проведення яких завчасно сповіщені органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;       
31. якщо шум утворюється у зв'язку із використанням транспортними підприємствами транспортних засобів.   -15- Кармазін Ю.А.
Підпункт доповнити такими словами, за умови, що транспортні служби повинні або забезпечити зменшення шуму, або компенсувати витрати на забезпечення виключення проникнення шуму в приміщення, в яких мешкають інші особи."  
Враховано редакційно у ст. 24  1) статтю 24 викласти в такій редакції:  
    -16- Поліщук М.Є.
Лобода М.В.
Павлюк М.П.
Оніщук М.В.
Козаченко О.О.
Шкіль А.В.
Сстаттю 24 викласти в такій редакції: "Стаття 24. Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань, інших фізичних факторів зобов'язані: здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами; забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами; вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на територіях (захищені об'єкти): 1) жилих будинків і прибудинкових територіях; 2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури; 3) готелів і гуртожитків; 4) розташованих в межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; 5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків. Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Робота машин, механізмів, обладнання, устаткування, виконання інших робіт, що супроводжуються шумом, а також рух транспортних засобів у нічний час на захищених об'єктах і прилеглих до них територіях максимально обмежуються. Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово. Передбачені частинами другою, третьою та п'ятою цієї статті вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки: 1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень; 3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій; 4) надання невідкладної допомоги, попередження або ліквідації правопорушень; 5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони; 6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування; 7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 8) відзначення офіційних свят, днів міст, проведення спортивних змагань; 9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів в заборонений час за погодженням із уповноваженим органом місцевого самоврядування в порядку, передбаченому правилами додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовим особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів."  
Враховано    
32. .      "Стаття 24. Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані: здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами; забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами; вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти): 1) жилих будинків і прибудинкових територіях; 2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури; 3) готелів і гуртожитків; 4) розташованих в межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; 5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків. Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Робота машин, механізмів, обладнання, устаткування, що супроводжуються шумом, а також рух транспортних засобів у нічний час на захищених об'єктах і прилеглих до них територіях максимально обмежуються. Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово. Передбачені частинами другою, третьою та п'ятою цієї статті вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки: 1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень; 3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій; 4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень; 5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони; 6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування; 7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, днів міст, інших свят відповідно до рішення місцевої ради, проведення спортивних змагань; 9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів в заборонений час за погодженням із уповноваженим органом місцевого самоврядування в порядку, передбаченому правилами додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовим особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів".  
33. 2. У статті 46: частину другу після пункту "д" доповнити новим пунктом "е" такого змісту:   -17- Павлюк М.П.
Оніщук М.В.
Козаченко О.О.
Шкіль А.В.
Статтю 46 доповнити пунктом "е" в такій редакції: "е) за порушення правил, встановлених частинами другою, третьою та п'ятою статті 24 цього Закону підприємство, установа, організація, що використовує джерело шуму в порушення встановлених правил, сплачує за кожний випадок порушення штраф у розмірі від п'ятдесяти до чотирьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі, коли після виявлення порушення підприємство, установа, організація або фізична особа - суб'єкт господарської діяльності не припинила порушення, зазначені суб'єкти правопорушення сплачують також штраф у розмірі ста відсотків виручки від діяльності, пов'язаної з утворенням шуму, - за весь період, протягом якого тривало порушення після його виявлення".  
Враховано   2) статтю 46 доповнити пунктом "е" в такій редакції:  
34. "е) за порушення правил, встановлених статтею 22-1 цього Закону, юридична або фізична особа-суб'єкт підприємницької діяльності, яка використовує джерело шуму у заборонений час, сплачує за кожний випадок порушення штраф в розмірі від п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - в залежності від кола осіб, права яких порушено. У разі якщо після виявлення порушення юридична або фізична особа-суб'єкт підприємницької діяльності не припинила порушення, зазначена особа сплачує також штраф у розмірі 100 відсотків виручки від діяльності, в ході якої утворювався заборонений шум, за весь період, протягом якого порушення тривало після його виявлення".   -18- Кармазін Ю.А.
Пункт "е" після слів "цього Закону" доповнити словом "фізична", а після слів "виявлення порушення" - словами "фізична особа".  
Враховано   "е) за порушення вимог щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, встановлених частинами другою, третьою та п'ятою статті 24 цього Закону, підприємство, установа, організація, громадянин - суб'єкт господарської діяльності сплачує штраф у розмірі від п'ятдесяти до чотирьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі, коли підприємство, установа, організація або громадянин - суб'єкт господарської діяльності не припинили порушення після застосування фінансової санкції, вони сплачують штраф у розмірі ста відсотків вартості реалізованої продукції, виконаних робіт, наданих послуг". 3) у пункті 2 частини другої статті 47 слова та літери "та пунктами "б", "в", "г", "д" замінити словами та літерами "та пунктами "б", "в", "г", "д", "е".  
    -19- Франчук І.А.
Пункт "е" доповнити наступним реченням: "Справи про порушення санітарних норм припустимого шуму розглядаються на підставі: - подання державних органів і громадських організацій; - власної ініціативи територіальних органів; звернення заявників. Подання, заява про порушення санітарних норм припустимого шуму вносяться до місцевих органів самоврядування за місцем вчинення порушення. Подання, заява вноситься у письмовій формі і повинні містити: найменування органу, до якого вони подаються; найменування, адресу, місце реєстрації, банківські реквізити (факс, телефон) відповідача; зміст вимог та виклад обставин, якими заявник обгрунтовує свої вимоги; перелік документів та речових доказів, що додаються; підпис заявника із зазначенням дати.  
Враховано частково у ст.ст. 254 - 256 чинної редакції КУпАПП   
    -20- Лобода М.В.
Поліщук М.Є.
Необхідно внести зміни до пункту 2 частини другої статті 47 щодо накладення фінансових санкцій.  
Враховано    
35. 3. У статті 48:   -21- Поліщук М.Є.
Вносити зміни до статті 48 недоцільно  
Враховано    
36. після частини другої доповнити новою частиною третьою такого змісту: "Незалежно від притягнення винних осіб до інших, крім цивільно-правової, видів відповідальності, юридичні та фізичні особи, а також інші організації, яким завдано матеріальну або моральну шкоду в результаті порушення правил провадження діяльності, пов'язаної з утворенням шуму, мають право звернутися до суду за стягненням сум завданої шкоди з фізичних осіб, винних у порушенні таких правил, та юридичних осіб, у зв'язку з діяльністю яких порушено такі правила."       
37. ІІ. Внести до Закону України "Про охорону атмосферного повітря" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 50, ст. 678; 1995 р., № 13, ст. 85; 2001 р., № 48 , ст. 252) такі зміни:   -22- Поліщук М.Є.
Доповнити статтю 13 частиною другою в такій редакції: "Дозволи на гранично допустимі рівні шуму, що утворюється стаціонарними джерелами, зокрема, під час роботи машин, механізмів, обладнання, інструментів, а також користування звуковідтворювальною апаратурою та музичними інструментами у концертних і танцювальних залах та на відкритих майданчиках, у театрах і кінотеатрах, дискотеках, казино, інших закладах розважального та грального бізнесу і культури, музичних закладах освіти, у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування тощо, видаються в порядку, встановленому цим Законом".  
Враховано   3. Статтю 13 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" (Відомості Верховної Ради України, 2001, № 48, ст. 252) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:  
38. 1. У статті 13:       
39. доповнити частиною другою в такій редакції: "Дозвіл на рівні впливу фізичних факторів на стан атмосферного повітря видається за умови додержання санітарних норм припустимого шуму і встановленої законом заборони на утворення шуму у нічний час доби з урахуванням винятків, передбачених законом".      "Дозволи на гранично допустимі рівні шуму, що утворюється стаціонарними джерелами, зокрема, під час роботи машин, механізмів, обладнання, інструментів, а також користування звуковідтворювальною апаратурою та музичними інструментами у концертних і танцювальних залах та на відкритих майданчиках, у театрах і кінотеатрах, дискотеках, казино, інших закладах розважального та грального бізнесу і культури, музичних закладах освіти, у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування тощо, видаються в порядку, встановленому цим Законом".  
40. у зв'язку із чим частину другу цієї статті вважати частиною третьою.   -23- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 13 доповнити словами "та забезпечення виключення проникнення шуму в приміщення, в яких мешкають інші особи"  
Враховано редакційно   У зв'язку з цим частину другу вважати частиною третьою. 4. Пункт 26 частини першої статті 10 Закону України "Про міліцію" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 4, ст. 20; 2000 р., № 27, ст. 213) викласти в такій редакції: "26) забезпечувати в межах своїх повноважень виконання та контроль рішень сільських, селищних, міських рад із питань охорони громадського порядку, торгівлі, утримання тварин у домашніх умовах, додержання тиші в громадських місцях тощо, а також контролювати утримання в належній чистоті територій дворів і прибудинкових територій у містах та інших населених пунктах".  
    -24- Поліщук М.Є.
4. Пункт 26 частини першої статті 10 Закону України "Про міліцію" викласти в такій редакції: "26) забезпечувати в межах своїх повноважень виконання та контроль рішень місцевих рад із питань охорони громадського порядку, торгівлі, утримання тварин у домашніх умовах, дотримання тиші в громадських місцях тощо, а також контролювати утримання в належній чистоті територій дворів і прибудинкових територій у містах та інших населених пунктах;"  
Враховано    
41. ІV. Прикінцеві положення      ІІ. Прикінцеві положення  
42. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.   -25- Поліщук М.Є.
Пункт 2 Прикінцевих положень викласти в такій редакції: "2. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із нормами цього Закону вони застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону. 3. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців після набрання чинності цим Законом: привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону; забезпечити перегляд і скасування міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону; забезпечити в установленому порядку публікацію санітарних норм припустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будівель і на території житлової забудови".  
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
43. 2. Міністерству охорони здоров'я України в місячний термін з дня набрання чинності цим Законом забезпечити публікацію в офіційних друкованих засобах санітарних норм припустимого шуму в приміщеннях житлових та громадських будівель і на території житлової забудови. Публікація здійснюється в порядку, передбаченому для публікації нормативних актів.   -26- Беспалий Б.Я.
Текст "санітарні норми" замінити текстом "санітарних норм".  
Враховано   2. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із нормами цього Закону вони застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону. 3. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців після набрання чинності цим Законом: привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону; забезпечити перегляд і скасування міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону; забезпечити публікацію санітарних норм припустимих рівнів шуму в порядку, встановленому для публікації нормативно-правових актів.  
    -27- Кармазін Ю.А.
Частину другу прикінцевих положень викласти в такій редакції: "Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом: 1) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; 2) забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону та в місячний термін з дня набрання чинності цим Законом забезпечити, в порядку, передбаченому для публікації нормативно-правових актів, публікацію в офіційних друкованих засобах санітарних і будівельних норм припустимого шуму в приміщеннях житлових та громадських будівель і на території житлової забудови.  
Враховано