Кількість абзаців - 431 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про метрологію та метрологічну діяльність'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. З А К О Н У К Р А Ї Н И      З А К О Н У К Р А Ї Н И  
2. Про внесення змін до Закону України      Про внесення змін до Закону України  
3. "Про метрологію та метрологічну діяльність"      "Про метрологію та метрологічну діяльність"  
4. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
5. Внести зміни до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 30-31, ст. 194), виклавши його у такій редакції:   -1- Майко В.І.
У постановляючий частині після цифри "194" доповнити текст "2003р., № 30, ст. 247"  
Враховано   Внести зміни до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 30-31, ст. 194; 2003р., № 30, ст. 247), виклавши його у такій редакції:  
6. "З А К О Н У К Р А Ї Н И      "З А К О Н У К Р А Ї Н И  
7. Про метрологію та метрологічну діяльність      Про метрологію та метрологічну діяльність  
8. Цей Закон визначає правові основи забезпечення єдності вимірювань в Україні, регулює суспільні відносини у сфері метрологічної діяльності та спрямований на захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань.      Цей Закон визначає правові основи забезпечення єдності вимірювань в Україні, регулює суспільні відносини у сфері метрологічної діяльності та спрямований на захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань.  
9. Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
10. Стаття 1. Основні терміни та їх визначення      Стаття 1. Основні терміни та їх визначення  
11. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:      У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:  
12. метрологія - наука про вимірювання;      метрологія - наука про вимірювання;  
13. вимірювання - відображення фізичних величин їхніми значеннями за допомогою експерименту та обчислень із застосуванням спеціальних технічних засобів;      вимірювання - відображення фізичних величин їх значеннями за допомогою експерименту та обчислень із застосуванням спеціальних технічних засобів;  
14. одиниця вимірювань - фізична величина певного розміру, прийнята для кількісного відображення однорідних з нею величин;      одиниця вимірювання - фізична величина певного розміру, прийнята для кількісного відображення однорідних з нею величин;  
15. єдність вимірювань - стан вимірювань, за якого їхні результати виражаються в узаконених одиницях вимірювань, а характеристики похибок або невизначеності вимірювань відомі із заданою ймовірністю та не виходять за встановлені границі;      єдність вимірювань - стан вимірювань, за якого їх результати виражаються в узаконених одиницях вимірювань, а характеристики похибок або невизначеності вимірювань відомі із заданою ймовірністю та не виходять за встановлені границі;  
16. метрологічна діяльність ( діяльність, яка пов'язана із забезпеченням єдності вимірювань;      метрологічна діяльність ( діяльність, яка пов'язана із забезпеченням єдності вимірювань;  
17. методика виконання вимірювань - сукупність процедур і правил, виконання яких забезпечує одержання результатів вимірювань з потрібною точністю;   -2- Майко В.І.
В абзаці сьомому частини першої статті 1 слово "потрібною" замінити словом "гарантованою"  
Враховано   методика виконання вимірювань - сукупність процедур і правил, виконання яких забезпечує одержання результатів вимірювань з гарантованою точністю;  
18. засіб вимірювальної техніки - технічний засіб, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики;      засіб вимірювальної техніки - технічний засіб, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики;  
19. тип засобу вимірювальної техніки - сукупність засобів вимірювальної техніки одного і того ж призначення, які мають один і той же принцип дії, однакову конструкцію та виготовлені за однією і тією ж технічною документацією;      тип засобу вимірювальної техніки - сукупність засобів вимірювальної техніки одного і того ж призначення, які мають один і той же принцип дії, однакову конструкцію та виготовлені за однією і тією ж технічною документацією;  
20. еталон - засіб вимірювальної техніки, що забезпечує відтворення і (чи) зберігання одиниці вимірювань одного чи декількох значень, а також передачу розміру цієї одиниці іншим засобам вимірювальної техніки;   -3- Беспалий Б.Я.
В абзаці десятому частини першої статті 1 текст "і (чи)" замінити текстом "та/або". Аналогічно у всьому тексті Закону  
Враховано   еталон - засіб вимірювальної техніки, що забезпечує відтворення та/або зберігання одиниці вимірювання одного чи декількох значень, а також передачу розміру цієї одиниці іншим засобам вимірювальної техніки;  
21. державний первинний еталон (далі ( державний еталон) -еталон, який забезпечує відтворення одиниці вимірювань з найвищою у країні точністю і офіційно затверджений спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології як основа для установлення значень усіх еталонів даної одиниці, що є у країні;   -4- Беспалий Б.Я.
В абзаці одинадцятому частини першої статті 1 текст "спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади" замінити словами "центральним органом виконавчої влади". Аналогічно у всьому тексті Закону для приведення у відповідність з Конституцією України.  
Відхилено   державний еталон - еталон, визнаний спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології як основа для встановлення значень усіх еталонів даної одиниці, що є у державі; первинний еталон - еталон, який забезпечує відтворення одиниці вимірювання з найвищою у державі (порівняно з іншими еталонами тієї ж одиниці) точністю;  
    -5- Майко В.І.
Абзац одинадцятий частини першої статті 1 викласти в наступній редакції: "державний еталон - еталон, визнаний спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології, як основа для установлення значень усіх еталонів даної одиниці, що є у державі;  
Враховано    
    -6- Майко В.І.
Доповнити частину першу статті 1 абзацом : "первинний еталон - еталон, який забезпечує відтворення одиниці вимірювань з найвищою у державі (у порівнянні з іншими еталонами тієї ж одиниці) точністю;"  
Враховано    
22. вторинний еталон - еталон, який отримує розмір одиниці безпосередньо від державного еталона даної одиниці або (у разі відсутності державного еталона) відповідного еталона іншої країни, зберігає та передає його робочим еталонам або робочим засобам вимірювальної техніки;   -7- Майко В.І.
Абзац дванадцятий частини першої статті 1 викласти в наступній редакції: "вторинний еталон - еталон, який отримує розмір одиниці вимірювань безпосередньо від первинного еталона даної одиниці або, у разі його відсутності, - відповідного еталона іншої країни;"  
Враховано   вторинний еталон - еталон, який отримує розмір одиниці вимірювання безпосередньо від первинного еталона даної одиниці або, у разі його відсутності, - відповідного еталона іншої держави;  
    -8- Беспалий Б.Я.
В абзаці дванадцятому частини першої статті 1 дужки замінити комами  
Враховано    
23. робочий еталон - еталон, призначений для повірки чи калібрування засобів вимірювальної техніки;   -9- Майко В.І.
Абзац тринадцятий рахувати абзацом чотирнадцятим, а абзац чотирнадцятий - тринадцятим  
Враховано   вихідний еталон - еталон, який має найвищі метрологічні властивості серед еталонів даної одиниці, що є у державі, на підприємстві, в установі чи організації;  
24. вихідний еталон - еталон, який має найвищі метрологічні властивості серед еталонів даної одиниці, що є у країні, на підприємстві чи в організації;   -10- Беспалий Б.Я.
В абзаці чотирнадцятому частини першої статті 1 після тексту "на підприємстві" доповнити текстом "в установі"  
Враховано   робочий еталон - еталон, призначений для повірки чи калібрування засобів вимірювальної техніки;  
25. нормативний документ із метрології - документ, який встановлює правила, загальні вимоги чи норми, які стосуються метрології та метрологічної діяльності.   -11- Майко В.І.
В абзаці п'ятнадцятому частини першої статті 1 слова "загальні вимоги" замінити словами "положення, інші вимоги"  
Враховано   нормативний документ з метрології - документ, який встановлює правила, положення, інші вимоги чи норми, що стосуються метрології та метрологічної діяльності;  
26. Державна метрологічна система - сукупність законодавчих і нормативно-правових актів, організаційної структури, наукової, технічної та нормативної бази з метрології;   -12- Майко В.І.
Абзац шістнадцятий частини першої статті 1 доповнити словами "спрямованих на забезпечення єдності вимірювань в державі"  
Враховано   державна метрологічна система - сукупність законодавчих та інших нормативно-правових актів, організаційної структури, наукової, технічної та нормативної бази з метрології, спрямованих на забезпечення єдності вимірювань у державі;  
    -13- Беспалий Б.Я.
В абзаці шістнадцятому частини першої статті 1 після тексту "сукупність законодавчих" слово "і" замінити текстом "та інших"  
Враховано    
27. акредитація у Державній метрологічній системі (далі ( метрологічна акредитація) на проведення державних випробувань та (або) повірки засобів вимірювальної техніки - процедура, за результатами якої спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології документально засвідчує компетентність і право підприємства, установи чи організації (або їх підрозділу) проводити державні випробування та (або) повірку засобів вимірювальної техніки;   -14- Майко В.І.
Абзаци сімнадцятий - дев'ятнадцятий частини першої статті 1 виключити, а їх зміст перенести до відповідних статей проекту  
Враховано    
    -15- Кравченко М.В.
В абзаці сімнадцятому частини першої статті 1текст "акредитація у Державній метрологічній системі" викласти у редакції: "Сертифікація (визнання) у Державній метрологічній системі....."  
Враховано . У подальшому тексті проекту слово "акредитація" замінено на слово "уповноваження"   
    -16- Беспалий Б.Я.
В абзаці сімнадцятому частини першої статті 1 текст "та (або)" замінити текстом "та/або". Аналогічно у всьому тексті закону, а текст " (або їх підрозділу)" замінити текстом ", або їхнього відокремленого підрозділу". Аналогічно у всьому тексті закону  
Враховано частково    
28. атестація у Державній метрологічній системі (далі ( атестація) на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки та вимірювань - процедура, за результатами якої відповідний орган документально засвідчує компетентність підприємства, установи чи організації (або їх підрозділу) проводити калібрування засобів вимірювальної техніки та (або) вимірювання;       
29. уповноваження у Державній метрологічній системі (далі ( уповноваження) на проведення атестації методик виконання вимірювань - процедура, за результатами якої відповідний орган документально засвідчує право підприємства, установи чи організації (або їх підрозділу) проводити атестацію методик виконання вимірювань;       
30. аудитор з метрології - особа, яка має відповідну кваліфікацію, теоретичну і практичну підготовку, необхідну для проведення робіт, пов'язаних з метрологічною акредитацією, атестацією або уповноваженням, атестована в установленому порядку та занесена до відповідного реєстру;   -17- Майко В.І.
Абзац двадцятий частини першої статті 1 виключити  
Враховано    
    -18- Кравченко М.В.
Абзац двадцятий частини першої статті 1 викласти у наступній редакції : "аудитор з метрології - особа, яка має відповідну кваліфікацію, теоретичну і практичну підготовку, необхідну для проведення робіт, пов'язаних з метрологічною сертифікацією, атестацією або уповноваженням, атестована в установленому порядку та занесена до відповідного реєстру"  
Враховано редакційно у статті 22   
    -19- Беспалий Б.Я.
В абзаці двадцятому частини першої статті 1 після тексту "атестована в установленому" доповнити словом "законодавством"  
Враховано редакційно у статті 22   
31. повірка засобів вимірювальної техніки - встановлення придатності засобів вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, до застосування на підставі результатів контролю їхніх метрологічних характеристик;      повірка засобів вимірювальної техніки - встановлення придатності засобів вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, до застосування на підставі результатів контролю їх метрологічних характеристик;  
32. калібрування засобів вимірювальної техніки - визначення в певних умовах або контроль метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки. Калібруванню можуть підлягати засоби вимірювальної техніки, на які не поширюється державний метрологічний нагляд;   -20- Майко В.І.
В абзаці двадцять другому частини першої статті 1 виключити слова "Калібруванню можуть підлягати засоби вимірювальної техніки, на які не поширюється державний метрологічний нагляд"  
Враховано   калібрування засобів вимірювальної техніки - визначення в певних умовах або контроль метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки;  
33. метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки - дослідження засобів вимірювальної техніки з метою визначення їхніх метрологічних характеристик та встановлення придатності цих засобів до застосування;      метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки - дослідження засобів вимірювальної техніки з метою визначення їх метрологічних характеристик та встановлення придатності цих засобів до застосування;  
34. атестація методики виконання вимірювань - процедура встановлення відповідності методики метрологічним вимогам, що ставляться до неї;   -21- Кравченко М.В.
Доповнити статтю 1 абзацами з визначенням термінів "державне випробування", "повірочні лабораторії", "калібрувальні лабораторії"  
Враховано частково   атестація методики виконання вимірювань - процедура встановлення відповідності методики метрологічним вимогам, що ставляться до неї; повірочна лабораторія - підприємство, установа, організація чи їх окремий підрозділ, що здійснює повірку засобів вимірювальної техніки; калібрувальна лабораторія - підприємство, установа, організація чи їх окремий підрозділ, що здійснює калібрування засобів вимірювальної техніки;  
    -22- Майко В.І.
Доповнити статтю 1 абзацами з визначенням термінів "повірочна лабораторія", "калібрувальна лабораторія" у наступній редакції: "повірочна лабораторія - організація чи окремий підрозділ підприємства, установи, закладу чи організації, що здійснює повірку засобів вимірювальної техніки; калібрувальна лабораторія - підприємство, установа, організація чи їхній окремий підрозділ, що здійснює калібрування засобів вимірювальної техніки;"  
Враховано    
35. вимірювальна лабораторія - організація чи окремий підрозділ підприємства, установи чи організації або суб'єкт підприємницької діяльності (фізична особа), що здійснює вимірювання фізичних величин, визначення хімічного складу, фізико-хімічних, фізико-механічних та інших властивостей і показників речовин, матеріалів і продукції (за винятком вимірювань, пов'язаних з сертифікацією продукції, процесів і послуг) з документальним оформленням їх результатів.   -23- Майко В.І.
Абзац двадцять п'ятий частини першої статті 1 викласти в наступній редакції: " вимірювальна лабораторія - підприємство, установа, організація чи їхній окремий підрозділ, що здійснює вимірювання фізичних величин, визначення хімічного складу, фізико-хімічних, фізико-механічних та інших властивостей і показників речовин, матеріалів і продукції. за винятком вимірювань, пов'язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів, послуг, з документальним оформленням їх результатів."  
Враховано   вимірювальна лабораторія - підприємство, установа, організація чи їх окремий підрозділ, що здійснює вимірювання фізичних величин, визначення хімічного складу, фізико-хімічних, фізико-механічних та інших властивостей і показників речовин, матеріалів і продукції, за винятком вимірювань, пов'язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів, послуг, з документальним оформленням їх результатів.  
    -24- Беспалий Б.Я.
В абзаці двадцять п'ятому частини статті 1 після тексту "вимірювальна лабораторія" доповнити текстом "підприємство, установа", а другі дужки замінити комами.  
Враховано    
    -25- Беспалий Б.Я.
Статті 1, 2, 3. Усі частини цих статей перенумерувати числами ( 1, 2, ..... для узгодження з іншими статтями закону  
Враховано    
    -26- Кравченко М.В.
Абзац двадцять п'ятий частини першої статті 1 викласти у редакції: "..... (за винятком вимірювань, пов'язаних з оцінкою відповідності).....".  
Враховано    
36. Стаття 2. Сфера дії Закону      Стаття 2. Сфера дії Закону  
37. Цей Закон поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства (їх об'єднання), установи, заклади і організації незалежно від форм власності та виду діяльності, що діють на території України (далі - підприємства і організації), на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і виробників (експортерів) іноземних держав, що ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України (далі - іноземні виробники).   -27- Майко В.І.
Частину першу статті 2 викласти в наступній редакції: "1. Цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі здійснення метрологічної діяльності і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства (їх об'єднання), установи і організації...." і далі за текстом.  
Враховано   1. Цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі здійснення метрологічної діяльності, і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства (їх об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності та виду діяльності, що діють на території України (далі - підприємства і організації), на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і виробників (експортерів) іноземних держав, що ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України (далі - іноземні виробники).  
38. Закон також поширюється на фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, ( власників засобів вимірювальної техніки, результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиту електричну і теплову енергію, газ і воду.   -28- Майко В.І.
В частині другій статті 2 слова „за спожиту" замінити словами „за спожиті для побутових потреб".  
Враховано   2. Закон також поширюється на фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, ( власників засобів вимірювальної техніки, результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду.  
    -29- Заєць І.О.
Сферу дії закону пропонується поширити на всіх громадян. Але не виписане, коли ці громадяни мають, і яким чином, діяти. Тобто це може виникнути ще один контролер над громадянами. ( з виступу на сесії ВРУ 20.11.2003р.)  
Враховано в статті 28   
39. Стаття 3. Законодавство про метрологію та метрологічну діяльність      Стаття 3. Законодавство про метрологію та метрологічну діяльність  
40. Відносини в сфері метрології і метрологічної діяльності регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами України.      Відносини у сфері метрології та метрологічної діяльності регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.  
41. Стаття 4. Державна метрологічна система      Стаття 4. Державна метрологічна система  
42. 1. Державна метрологічна система забезпечує єдність вимірювань у державі, а її діяльність спрямована на:   -30- Майко В.І.
В частині першій статті 4 слова "забезпечує єдність" замінити словами "створює необхідні засади для забезпечення єдності".  
Враховано   1. Державна метрологічна система створює необхідні засади для забезпечення єдності вимірювань у державі, а її діяльність спрямована на:  
43. реалізацію єдиної технічної політики в сфері метрології;      реалізацію єдиної технічної політики у сфері метрології;  
44. захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань;      захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань;  
45. підвищення рівня фундаментальних досліджень і наукових розробок;      підвищення рівня фундаментальних досліджень і наукових розробок;  
46. економію всіх видів матеріальних ресурсів;      економію всіх видів матеріальних ресурсів;  
47. забезпечення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції;      забезпечення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції;  
48. створення науково-технічних, нормативних та організаційних основ забезпечення єдності вимірювань в державі.   -31- Майко В.І.
Абзац сьомий частини першої статті 4 викласти в наступній редакції: "створення нормативно-правових, нормативних, науково-технічних та організаційних основ забезпечення єдності вимірювань в державі."  
Враховано   створення нормативно-правових, нормативних, науково-технічних та організаційних основ забезпечення єдності вимірювань в державі.  
49. 2. Діяльність щодо забезпечення функціонування та розвитку Державної метрологічної системи координує спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології.   -32- Майко В.І.
Абзац перший частини другій статті 4 доповнити абревіатурою " (ЦОВМ)". Далі за текстом проекту слова "спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології" у всіх відмінках замінити зазначеною абревіатурою.  
Враховано   2. Діяльність щодо забезпечення функціонування та розвитку державної метрологічної системи координує спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології (далі - ЦОВМ).  
50. Стаття 5. Науково-технічна комісія з метрології      Стаття 5. Науково-технічна комісія з метрології  
51. 1. З метою колегіального розгляду концептуальних питань розвитку та забезпечення функціонування Державної метрологічної системи при спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади у сфері метрології створюється консультативно-дорадчий орган - Науково-технічна комісія з метрології (далі - Комісія з метрології).      1. З метою колегіального розгляду концептуальних питань забезпечення функціонування та розвитку державної метрологічної системи при ЦОВМ створюється консультативно-дорадчий орган - Науково-технічна комісія з метрології (далі - Комісія з метрології).  
52. 2. Основною метою діяльності Комісії з метрології є формування технічної політики і координація науково-технічних робіт у сфері метрології та метрологічної діяльності.   -33- Майко В.І.
В частині другій статті 5 після слова "формування" доповнити слово "пропозицій щодо напрямків"  
Враховано   2. Основною метою діяльності Комісії з метрології є формування пропозицій щодо напрямків технічної політики і науково-технічних робіт у сфері метрології та метрологічної діяльності.  
53. 3. Комісія з метрології формується з представників Державної метрологічної служби та метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій.      3. Комісія з метрології формується з представників Державної метрологічної служби та метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій.  
54. 4. Персональний склад Комісії з метрології та положення про неї затверджуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.   -34- Майко В.І.
Статтю 5 доповнити частиною п'ятою наступної редакції: "5. Рішення Комісії з метрології реалізуються через відповідні рішення ЦОВМ"  
Враховано   4. Персональний склад Комісії з метрології та положення про неї затверджуються ЦОВМ. 5. Рішення Комісії з метрології реалізуються через відповідні рішення ЦОВМ.  
55. Стаття 6. Нормативні документи з метрології      Стаття 6. Нормативні документи з метрології  
56. 1. Розроблення і затвердження нормативних документів із метрології здійснюється відповідно до законодавства.      1. Розроблення і затвердження нормативних документів з метрології здійснюються відповідно до закону.  
57. За сферою поширення (відносно обов'язковості виконання вимог цих документів) розрізняють:   -35- Майко В.І.
Абзац другий частини першої статті 6 викласти у наступній редакції: "Нормативні документи з метрології поділяються на"  
Враховано   Нормативні документи з метрології поділяються на:  
58. нормативні документи із метрології спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології;      нормативні документи з метрології ЦОВМ;  
59. нормативні документи із метрології інших центральних органів виконавчої влади.   -36- Майко В.І.
Доповнити частину першу статті 6 абзацом п'ятим наступної редакції: "нормативні документи з метрології підприємств і організацій".  
Враховано   нормативні документи з метрології інших центральних органів виконавчої влади; нормативні документи з метрології підприємств і організацій.  
60. 2. Вимоги нормативних документів із метрології спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності та іноземними виробниками.      2. Вимоги нормативних документів з метрології ЦОВМ є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності та іноземними виробниками.  
61. 3. Вимоги нормативних документів із метрології інших центральних органів виконавчої влади є обов'язковими для виконання підприємствами і організаціями, що належать до сфери управління цих органів.   -37- Майко В.І.
Частини третю - четверту статті 6 об'єднати і викласти у наступній редакції: "3. Інші центральні органи виконавчої влади, підприємства і організації можуть розробляти та затверджувати нормативні документи з метрології, що конкретизують нормативні документи з метрології та нормативно-правові акти ЦОВМ і не суперечать їм ".  
Враховано   3. Інші центральні органи виконавчої влади, підприємства і організації в межах своїх повноважень можуть розробляти та затверджувати нормативні документи з метрології, що конкретизують нормативні документи з метрології та нормативно-правові акти ЦОВМ і не суперечать їм.  
    -38- Калінчук В.А.
В частині третій статті 6 замість слова "управління" записати "у якій реалізація державної політики відноситься до компетенції" і далі по тексту  
Враховано редакційно    
62. 4. Підприємства і організації можуть розробляти та затверджувати у сфері своєї діяльності документи з метрології, що конкретизують нормативні документи з метрології спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології та не суперечать їм.   -39- Беспалий Б.Я.
Частину четверту статті 6 після слова "підприємства" доповнити текстом "установи"  
Враховано редакційно    
63. Розділ ІІ. ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАНЬ. ДЕРЖАВНІ ЕТАЛОНИ. ВИМІРЮВАННЯ. ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ      Розділ ІІ ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАНЬ. ДЕРЖАВНІ ЕТАЛОНИ. ВИМІРЮВАННЯ. ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ  
64. Стаття 7. Застосування одиниць вимірювань      Стаття 7. Застосування одиниць вимірювань  
65. 1. В Україні застосовуються одиниці вимірювань Міжнародної системи одиниць (далі - SІ), прийнятої Генеральною конференцією з мір та ваг і рекомендованої Міжнародною організацією законодавчої метрології, а саме:   -40- Беспалий Б.Я.
В статті 7 буквену нумерацію пунктів ( а), б).... замінити числовою ( 1), 2),.... Узгодження із законодавством ЄС  
Враховано   1. В Україні застосовуються одиниці вимірювань Міжнародної системи одиниць (далі - SІ), прийнятої Генеральною конференцією з мір та ваг і рекомендованої Міжнародною організацією законодавчої метрології, а саме:  
66. а) основні одиниці SІ:      1) основні одиниці SІ:  
67. метр як одиниця довжини (позначення одиниці: українське - м, міжнародне - m);      метр як одиниця довжини (позначення одиниці: українське - м, міжнародне - m);  
68. кілограм як одиниця маси (позначення одиниці: українське - кг, міжнародне - kg);      кілограм як одиниця маси (позначення одиниці: українське - кг, міжнародне - kg);  
69. секунда як одиниця часу (позначення одиниці: українське - с, міжнародне - s);      секунда як одиниця часу (позначення одиниці: українське - с, міжнародне - s);  
70. ампер як одиниця сили електричного струму (позначення одиниці: українське - А, міжнародне - А);      ампер як одиниця сили електричного струму (позначення одиниці: українське - А, міжнародне - А);  
71. кельвін як одиниця термодинамічної температури (позначення одиниці: українське - К, міжнародне - К);      кельвін як одиниця термодинамічної температури (позначення одиниці: українське - К, міжнародне - К);  
72. кандела як одиниця сили світла (позначення одиниці: українське - кд, міжнародне - сd);      кандела як одиниця сили світла (позначення одиниці: українське - кд, міжнародне - сd);  
73. моль як одиниця кількості речовини (позначення одиниці: українське - моль, міжнародне - mоl);      моль як одиниця кількості речовини (позначення одиниці: українське - моль, міжнародне - mоl);  
74. б) похідні одиниці SІ;      2) похідні одиниці SІ;  
75. в) десяткові кратні та частинні від одиниць SІ.      3) десяткові кратні та частинні від одиниць SІ.  
76. В Україні застосовуються також:      В Україні застосовуються також:  
77. одиниці, що не входять до SІ, але дозволені спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології (далі - дозволені позасистемні одиниці);      одиниці, що не входять до SІ, але дозволені ЦОВМ (далі - дозволені позасистемні одиниці);  
78. комбінації одиниць SІ та дозволених позасистемних одиниць.      комбінації одиниць SІ та дозволених позасистемних одиниць.  
79. 2. Назви похідних одиниць SІ, десяткових кратних і частинних від одиниць SІ, дозволених позасистемних одиниць, визначення основних одиниць SІ, десяткових кратних і частинних від одиниць SІ, а також дозволених позасистемних одиниць, їх позначення та правила написання встановлюються нормативними документами з метрології спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.   -41- Майко В.І.
Частину другу статті 7 викласти у наступній редакції: "2. Визначення основних одиниць SІ, назви та визначення похідних одиниць SІ, десяткових кратних і частинних від одиниць SІ, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначення та правила написання встановлюються нормативними документами з метрології ЦОВМ ".  
Враховано   2. Визначення основних одиниць SІ, назви та визначення похідних одиниць SІ, десяткових кратних і частинних від одиниць SІ, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначення та правила написання встановлюються нормативними документами з метрології ЦОВМ.  
80. 3. За рішенням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології можуть бути допущені до тимчасового застосування у визначеній галузі інші одиниці вимірювань, кратні та частинні від них.      3. За рішенням ЦОВМ можуть бути дозволені до тимчасового застосування у визначеній галузі інші одиниці вимірювань, кратні та частинні від них.  
81. Стаття 8. Особливості застосування одиниць вимірювань стосовно товарів та послуг, призначених для експорту      Стаття 8. Особливості застосування одиниць вимірювань стосовно товарів та послуг, призначених для експорту  
82. Характеристики і параметри експортованих товарів (у тому числі засобів вимірювальної техніки) та послуг (у тому числі з вимірювань, метрологічної атестації, повірки, калібрування), що виробляються або виконуються для іноземних держав, можуть бути подані в одиницях вимірювань, встановлених замовником.      Характеристики і параметри експортних товарів (у тому числі засобів вимірювальної техніки) та послуг (у тому числі з вимірювань, метрологічної атестації, повірки, калібрування), що виробляються або виконуються для іноземних держав, можуть бути подані в одиницях вимірювань, встановлених замовником.  
83. Стаття 9. Державні еталони      Стаття 9. Державні еталони  
84. 1. Державні еталони створюються та вдосконалюються відповідно до державних науково-технічних програм, які розробляються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології, з метою забезпечення потреб життєдіяльності людини, економіки і оборони України та інших сфер.   -42- Майко В.І.
Частину першу статті 9 викласти у наступній редакції:" 1. Державні еталони є основою технічної бази Державної метрологічної системи. Статус державних еталонів надається первинним еталонам, створення і вдосконалення яких здійснюється відповідно до державних науково-технічних програм, які розробляються ЦОВМ, з метою забезпечення потреб життєдіяльності людини, економіки і оборони України та інших сфер."  
Враховано   1. Державні еталони є основою технічної бази державної метрологічної системи. Статус державних еталонів надається первинним еталонам, створення і вдосконалення яких здійснюється відповідно до державних науково-технічних програм, які розробляються ЦОВМ, з метою забезпечення потреб життєдіяльності людини, економіки і оборони України та інших сфер.  
85. За виконання завдань цих програм і технічний рівень державних еталонів несе відповідальність спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології.   -43- Майко В.І.
В абзаці другому частини першої статті 9 слово "державних" замінити словом "створених"  
Враховано   За виконання завдань цих програм і технічний рівень створених еталонів несе відповідальність ЦОВМ.  
86. 2. Державні еталони є виключно державною власністю, підлягають затвердженню спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології та перебувають у його віданні.   -44- Майко В.І.
Доповнити статтю 9 частинами другою-п'ятою такого змісту: " У разі відсутності первинних еталонів, статус державних еталонів може бути наданий вторинним еталонам національного метрологічного центру і державних наукових метрологічних центрів, що належать до сфери управління ЦОВМ ( далі - метрологічні центри), та територіальних (регіональних) органів ЦОВМ в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, містах обласного підпорядкування (далі - територіальні органи), які є вихідними еталонами України." 3. Надання еталонам статусу державних еталонів здійснюється ЦОВМ у порядку, встановленому нормативним документом з метрології цього органу. Державні еталони є виключно державною власністю і перебувають у віданні ЦОВМ. 4. У Державній метрологічній системі можуть застосовуватися первинні еталони, які є власністю підприємств і організацій, без надання їм статусу державних еталонів. Контроль за додержанням правил і умов зберігання та застосування цих еталонів здійснює національний науковий метрологічний центр. 5. Як вихідні еталони України у державній метрологічній системі можуть застосовуватися вторинні і робочі еталони метрологічних центрів, територіальних органів, підприємств і організацій, які мають найвищі метрологічні властивості серед еталонів відповідних одиниць вимірювань, що є у державі."  
Враховано   2. У разі відсутності первинних еталонів статус державних еталонів може бути наданий вторинним еталонам національного наукового метрологічного центру і державних наукових метрологічних центрів, що належать до сфери управління ЦОВМ ( далі - метрологічні центри), та територіальних (регіональних) органів ЦОВМ в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення (далі - територіальні органи), які є вихідними еталонами України. 3. Надання еталонам статусу державних еталонів здійснюється ЦОВМ у порядку, встановленому нормативним документом з метрології цього органу. Державні еталони є виключно державною власністю і перебувають у віданні ЦОВМ. 4. У державній метрологічній системі можуть застосовуватися первинні еталони, які є власністю підприємств і організацій, без надання їм статусу державних еталонів. Контроль за додержанням правил і умов зберігання та застосування цих еталонів здійснює національний науковий метрологічний центр. 5. Як вихідні еталони України у державній метрологічній системі можуть застосовуватися вторинні і робочі еталони метрологічних центрів, територіальних органів, підприємств і організацій, які мають найвищі метрологічні властивості серед еталонів відповідних одиниць вимірювань, що є у державі.  
87. З метою визнання на міжнародному рівні державних еталонів, а також результатів вимірювань, повірки та калібрування, що виконуються відповідно вимірювальними, повірочними та калібрувальними лабораторіями, метрологічні характеристики цих еталонів повинні підтверджуватися шляхом їх звірення з міжнародними еталонами та національними еталонами інших країн.   -45- Майко В.І.
Абзац другий частини другої статті 9 викласти в наступній редакції: "6. З метою забезпечення визнання на міжнародному рівні державних еталонів і первинних еталонів, які є власністю підприємств і організацій, а також результатів вимірювань, повірки та калібрування, що виконуються відповідно вимірювальними, повірочними та калібрувальними лабораторіями, метрологічні характеристики цих еталонів повинні підтверджуватися шляхом їх звірення з міжнародними еталонами та національними еталонами інших держав."  
Враховано   6. З метою забезпечення визнання на міжнародному рівні еталонів, зазначених у частинах першій - четвертій цієї статті, а також результатів вимірювань, повірки та калібрування, що виконуються відповідно вимірювальними, повірочними та калібрувальними лабораторіями, метрологічні характеристики цих еталонів повинні підтверджуватися шляхом їх звірення з відповідними еталонами інших держав і міжнародними еталонами. 7. Реєстрація, зберігання та застосування еталонів, зазначених у частинах першій - четвертій цієї статті, а також звірення їх з еталонами інших держав і міжнародними еталонами провадяться у порядку, встановленому нормативним документом з метрології ЦОВМ.  
    -46- Майко В.І.
Доповнити статтю 9 частиною такого змісту: "7. Реєстрація, зберігання та застосування еталонів, зазначених у частинах першій - четвертій цієї статті, а також звірення цих еталонів з міжнародними еталонами та еталонами інших держав провадяться у порядку, встановленому нормативним документом з метрології ЦОВМ."  
Враховано    
88. 3. Відповідальність за додержання правил і умов зберігання та застосування державних еталонів покладається на керівників організацій, де зберігаються еталони, та вчених зберігачів цих еталонів.   -47- Майко В.І.
Частину третю статті 9 викласти в наступній редакції: "8. Відповідальність за додержання правил і умов зберігання та застосування еталонів, зазначених у частинах першій - п'ятій цієї статті, покладається на керівників метрологічних центрів, територіальних органів, підприємств і організацій, де зберігаються еталони, та вчених зберігачів цих еталонів.."  
Враховано   8. Відповідальність за додержання правил і умов зберігання та застосування еталонів, зазначених у частинах першій - четвертій цієї статті, покладається на керівників метрологічних центрів, територіальних органів, підприємств і організацій, де зберігаються еталони, та вчених зберігачів цих еталонів.  
89. Стаття 10. Вимірювання та використання їх результатів      Стаття 10. Вимірювання та використання їх результатів  
90. 1. Результати вимірювань можуть бути використані за умови, якщо відомі відповідні характеристики похибок або невизначеності вимірювань.      1. Результати вимірювань можуть бути використані за умови, якщо відомі відповідні характеристики похибок або невизначеності вимірювань.  
91. 2. Вимірювальні лабораторії можуть виконувати вимірювання у сфері поширення державного метрологічного нагляду за умови їх атестації на проведення цих вимірювань.      2. Вимірювальні лабораторії можуть виконувати вимірювання у сфері поширення державного метрологічного нагляду за умови їх атестації на проведення цих вимірювань.  
92. 3. Методики виконання вимірювань, що використовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду, повинні бути атестовані.      3. Методики виконання вимірювань, що використовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду, повинні бути атестовані.  
93. Атестація цих методик проводиться національним науковим метрологічним центром і державними науковими метрологічними центрами, що належать до сфери управління спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології (далі ( метрологічні центри), державними територіальними (регіональними) органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, містах обласного підпорядкування (далі ( територіальні метрологічні органи) та метрологічними службами підприємств і організацій, уповноваженими на проведення цієї атестації.   -48- Майко В.І.
Абзаці другий частини третьої статті 10 викласти в наступній редакції: " Атестація цих методик проводиться метрологічними центрами, територіальними органами та підприємствами і організаціями, уповноваженими у Державній метрологічній системі на проведення цієї атестації."  
Враховано   Атестація цих методик проводиться метрологічними центрами, територіальними органами, підприємствами і організаціями, уповноваженими у державній метрологічній системі на проведення цієї атестації.  
94. Атестовані методики заносяться до Державного реєстру методик виконання вимірювань, що застосовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду.   -49- Майко В.І.
Абзац третій частини третьої статті 10 викласти у наступній редакції: "4. Атестовані методики заносяться до Державного реєстру методик виконання вимірювань, що застосовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду, у порядку, встановленому нормативним документом з метрології ЦОВМ."  
Враховано   4. Атестовані методики заносяться до Державного реєстру методик виконання вимірювань, що застосовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду, у порядку, встановленому нормативним документом з метрології ЦОВМ.  
95. 4. Необхідність проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються поза сферою поширення державного метрологічного нагляду, та уповноваження на проведення атестації цих методик визначається їх розробниками чи користувачами.   -50- Майко В.І.
Частину четверту статті 10 викласти у наступній редакції: „5. Необхідність атестації методик виконання вимірювань, що використовуються поза сферою поширення державного метрологічного нагляду, визначається їх розробниками чи користувачами."  
Враховано   5. Необхідність атестації методик виконання вимірювань, що використовуються поза сферою поширення державного метрологічного нагляду, визначається їх розробниками чи користувачами.  
96. Стаття 11. Застосування, ввезення, виробництво, ремонт, продаж і прокат засобів вимірювальної техніки      Стаття 11. Застосування, ввезення, виробництво, ремонт, продаж і прокат засобів вимірювальної техніки  
97. 1. Засоби вимірювальної техніки можуть застосовуватися, якщо вони відповідають вимогам щодо точності, встановленим для цих засобів, у певних умовах їх експлуатації.      1. Засоби вимірювальної техніки можуть застосовуватися, якщо вони відповідають вимогам щодо точності, встановленим для цих засобів, у певних умовах їх експлуатації.  
98. 2. Засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та у продаж і видавати напрокат лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.      2. Засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та у продаж і видавати напрокат лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.  
99. 3. Засоби вимірювальної техніки, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється випускати з виробництва та ремонту лише за умови, якщо вони пройшли калібрування або метрологічну атестацію.      3. Засоби вимірювальної техніки, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється випускати з виробництва та ремонту лише за умови, якщо вони пройшли калібрування або метрологічну атестацію.  
100. 4. Ввезення на територію України засобів вимірювальної техніки партіями може здійснюватися, якщо типи цих засобів занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.      4. Ввезення на територію України засобів вимірювальної техніки партіями може здійснюватися, якщо типи цих засобів занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.  
101. Порядок ввезення на територію України засобів вимірювальної техніки встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Порядок ввезення на територію України засобів вимірювальної техніки встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
102. 5. Підприємства, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом засобів вимірювальної техніки, повинні письмово повідомити у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології, відповідні територіальні метрологічні органи про свою діяльність.   -51- Беспалий Б.Я.
Абзац перший та другий частини п'ятої статті 11 після тексту "підприємства," доповнити словом "установи,"  
Враховано редакційно   5. Підприємства, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом засобів вимірювальної техніки, повинні письмово повідомити відповідні територіальні органи про свою діяльність у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ.  
    -52- Майко В.І.
Частину п'яту статті 11 доповнити текстом: " відповідні територіальні органи про свою діяльність у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ."  
Враховано    
103. Підприємства, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з ремонтом засобів вимірювальної техніки, повинні також повідомити про наявність для цього належних умов. Вимоги щодо умов для здійснення цієї діяльності встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.   -53- Майко В.І.
Абзац другий частини п'ятої статті 11 викласти в наступній редакції: "Підприємства, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з ремонтом засобів вимірювальної техніки, повинні дотримуватися умов і правил проведення цієї діяльності, які встановлюються нормативно-правовим актом ЦОВМ."  
Враховано   Підприємства, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з ремонтом засобів вимірювальної техніки, повинні дотримуватися умов і правил проведення цієї діяльності, які встановлюються нормативно-правовим актом ЦОВМ.  
104. Територіальні метрологічні органи здійснюють облік підприємств, організацій та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять зазначені види діяльності.      Територіальні органи здійснюють облік підприємств, організацій та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять зазначені види діяльності.  
105. Розділ ІІІ. МЕТРОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ      Розділ ІІІ МЕТРОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ  
106. Стаття 12. Структура метрологічної служби України      Стаття 12. Структура метрологічної служби України  
107. Метрологічна служба України складається з Державної метрологічної служби і метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій.      Метрологічна служба України складається з Державної метрологічної служби і метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій.  
108. Стаття 13. Державна метрологічна служба      Стаття 13. Державна метрологічна служба  
109. 1. Державна метрологічна служба організовує, провадить та координує діяльність, спрямовану на забезпечення єдності вимірювань у державі, а також здійснює державний метрологічний контроль і нагляд за додержанням вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів України і нормативних документів із метрології.      1. Державна метрологічна служба організовує, провадить та координує діяльність, спрямовану на забезпечення єдності вимірювань у державі, а також здійснює державний метрологічний контроль і нагляд за додержанням вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології.  
110. 2. До Державної метрологічної служби належать:      2. До Державної метрологічної служби належать:  
111. відповідні підрозділи центрального апарата спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології;   -54- Майко В.І.
Абзац другий частини другої статті 13 викласти в наступній редакції: "спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології;"  
Враховано   спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології;  
112. національний науковий метрологічний центр, що належить до сфери управління спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології (далі ( національний науковий метрологічний центр);      національний науковий метрологічний центр, що належить до сфери управління ЦОВМ (далі ( національний науковий метрологічний центр);  
113. державні наукові метрологічні центри, що належать до сфери управління спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології (далі ( державні наукові метрологічні центри);      державні наукові метрологічні центри, що належать до сфери управління ЦОВМ (далі ( державні наукові метрологічні центри);  
114. державні територіальні (регіональні) органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, містах обласного підпорядкування;   -55- Беспалий Б.Я.
В абзаці п'ятому частини другої статті 13 на початку текст "державні територіальні (регіональні)" замінити словом "територіальні"  
Враховано редакційно   територіальні (регіональні) органи ЦОВМ в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, містах обласного підпорядкування;  
115. державні служби:      державні служби:  
116. Державна служба єдиного часу і еталонних частот;      Державна служба єдиного часу і еталонних частот;  
117. Державна служба стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів;      Державна служба стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів;  
118. Державна служба стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів.      Державна служба стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів.  
119. Стаття 14. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології      Стаття 14. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології  
120. 1. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології здійснює державне управління забезпеченням єдності вимірювань в Україні.      1. ЦОВМ здійснює державне управління забезпеченням єдності вимірювань в Україні.  
121. 2. До компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології належить проведення єдиної в країні технічної політики щодо забезпечення єдності вимірювань, у тому числі здійснення функцій, зазначених у статтях цього Закону, а також:   -56- Майко В.І.
Абзац перший частини другої статті 14 викласти у наступній редакції: "2. До повноважень ЦОВМ належить проведення єдиної в країні технічної політики щодо забезпечення єдності вимірювань, у тому числі:"  
Враховано   2. До повноважень ЦОВМ належить проведення єдиної в країні технічної політики щодо забезпечення єдності вимірювань, у тому числі:  
122. організація проведення фундаментальних досліджень у сфері метрології;      організація проведення фундаментальних досліджень у сфері метрології;  
123. організація створення та функціонування еталонної бази України;      організація створення та функціонування еталонної бази України;  
124. установлення порядку створення, затвердження, реєстрації, зберігання та застосування еталонів, а також звірення їх з міжнародними еталонами та еталонами інших країн;      установлення порядку створення, затвердження, реєстрації, зберігання та застосування еталонів, а також звірення їх з еталонами інших держав та міжнародними еталонами;  
125. координація діяльності метрологічної служби України;      координація діяльності метрологічної служби України;  
126. розроблення та затвердження нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності;      розроблення та затвердження нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності;  
127. установлення загальних метрологічних вимог до засобів вимірювальної техніки, методів і результатів вимірювань;   -57- Майко В.І.
Абзац сьомий частини другої статті 14 виключити.  
Враховано    
128. затвердження типів засобів вимірювальної техніки та установлення порядку ведення Державного реєстру засобів вимірювальної техніки;      затвердження типів засобів вимірювальної техніки та встановлення порядку ведення Державного реєстру засобів вимірювальної техніки;  
129. установлення вимог до державних повірників метрологічних центрів і територіальних метрологічних органів, повірників підприємств і організацій, аудиторів з метрології, державних інспекторів з метрологічного нагляду та порядку їх атестації;      установлення вимог до державних повірників метрологічних центрів і територіальних органів, повірників підприємств і організацій, аудиторів з метрології, державних інспекторів з метрологічного нагляду та порядку їх атестації;  
130. установлення вимог до розроблення та атестації методик виконання вимірювань та порядку ведення Державного реєстру методик виконання вимірювань, що застосовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду;      установлення вимог до розроблення та атестації методик виконання вимірювань та порядку ведення Державного реєстру методик виконання вимірювань, що застосовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду;  
131. установлення порядку ведення обліку підприємств, організацій та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом засобів вимірювальної техніки;      установлення порядку ведення обліку підприємств, організацій та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом засобів вимірювальної техніки;  
132. організація та проведення державного метрологічного контролю і нагляду;      організація та проведення державного метрологічного контролю і нагляду;  
133. визначення порядку встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки;      визначення порядку встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки;  
134. затвердження норм часу на повірку засобів вимірювальної техніки;      затвердження норм часу на повірку засобів вимірювальної техніки;  
135. розроблення або участь у розробленні державних наукових і науково-технічних програм, що стосуються забезпечення єдності вимірювань;      розроблення або участь у розробленні державних наукових і науково-технічних програм, що стосуються забезпечення єдності вимірювань;  
136. представництво та участь від України у міжнародних, європейських та інших регіональних організаціях з метрології.      представництво та участь від України у міжнародних, європейських та інших регіональних організаціях з метрології.  
137. Рішення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології, прийняті в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями і фізичними особами (на яких поширюється дія цього Закону).      3. Рішення ЦОВМ, прийняті в межах його повноважень, є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями і фізичними особами (на яких поширюється дія цього Закону).  
138. Стаття 15. Національний науковий метрологічний центр, державні наукові метрологічні центри і територіальні метрологічні органи      Стаття 15. Національний науковий метрологічний центр, державні наукові метрологічні центри і територіальні метрологічні органи  
139. 1. Національний науковий метрологічний центр виконує наукові фундаментальні та прикладні дослідження в сфері метрології та науково-дослідні роботи, пов'язані із створенням, удосконаленням, зберіганням, застосуванням державних і вторинних еталонів та створенням систем передачі розмірів одиниць вимірювань, розробленням нормативних документів з метрології, формуванням державних програм з метрології та концепції розвитку Державної метрологічної системи, а також здійснює державний метрологічний контроль та науково-методичне забезпечення метрологічної діяльності.   -58- Заплатинський В.М.
Статтю 15 пропонується почати з наступних пунктів: "1 Національний науковий метрологічний центр створюється, реорганізується та ліквідується Кабінетом Міністрів України. -Національний науковий є державною бюджетною установою, що належить до сфери управління Держкомітету стандартизації, метрології та сертифікації України. - Центр створюється з метою координації робіт, пов'язаних із забезпеченням єдності вимірювань і здійсненням метрологічного контролю і нагляду. - Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність", іншими Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів, Положенням про національний науковий метрологічний центр". Пункт 1 вважати частиною 5 пункту 1.  
Відхилено   1. Національний науковий метрологічний центр виконує наукові фундаментальні та прикладні дослідження у сфері метрології та науково-дослідні роботи, пов'язані зі створенням, удосконаленням, зберіганням, застосуванням первинних і вторинних еталонів, створенням систем передачі розмірів одиниць вимірювань, розробленням нормативних документів з метрології, формуванням державних програм з метрології та концепції розвитку державної метрологічної системи, а також здійснює державний метрологічний контроль та науково-методичне забезпечення метрологічної діяльності.  
    -59- Майко В.І.
У частинах перший та другій статті 15 слово "державних" замінити словом "первинних"  
Враховано    
140. 2. Державні наукові метрологічні центри виконують наукові прикладні дослідження в сфері метрології та науково-дослідні роботи, пов'язані із створенням, удосконаленням, зберіганням, застосуванням державних і вторинних еталонів та створенням систем передачі розмірів одиниць вимірювань у закріплених видах і підвидах вимірювань, розробленням нормативних документів із метрології, а також здійснюють державний метрологічний контроль.      2. Державні наукові метрологічні центри виконують наукові прикладні дослідження у сфері метрології та науково-дослідні роботи, пов'язані зі створенням, удосконаленням, зберіганням, застосуванням первинних і вторинних еталонів та створенням систем передачі розмірів одиниць вимірювань у закріплених видах і підвидах вимірювань, розробленням нормативних документів з метрології, а також здійснюють державний метрологічний контроль.  
141. 3. Територіальні метрологічні органи виконують завдання і функції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології в межах, визначених положенням про ці органи та наказами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології, а також здійснюють державний метрологічний контроль і нагляд.   -60- Майко В.І.
Частину третю статті 15 викласти в наступній редакції: "3. Територіальні метрологічні органи виконують завдання і функції ЦОВМ в межах, визначених ЦОВМ, а також здійснюють державний метрологічний контроль і нагляд."  
Враховано   3. Територіальні метрологічні органи виконують завдання і функції ЦОВМ в межах, визначених ЦОВМ, а також здійснюють державний метрологічний контроль і нагляд.  
142. 4. Метрологічні центри і територіальні метрологічні органи за договорами з підприємствами, організаціями та фізичними особами крім робіт, передбачених частинами 1-3 цієї статті, можуть проводити калібрування, метрологічну атестацію і ремонт засобів вимірювальної техніки, метрологічну експертизу документації, атестацію вимірювальних лабораторій, атестацію методик виконання вимірювань та надавати інші метрологічні послуги відповідно до цього Закону.   -61- Майко В.І.
У частині четвертій статті 15 слова "атестацію вимірювальних лабораторій" замінити словами "атестацію у Державній метрологічній системі калібрувальних і вимірювальних лабораторій"  
Враховано   4. Метрологічні центри і територіальні метрологічні органи за договорами з підприємствами, організаціями та фізичними особами, крім робіт, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, можуть проводити калібрування, метрологічну атестацію і ремонт засобів вимірювальної техніки, метрологічну експертизу документації, атестацію у державній метрологічній системі калібрувальних і вимірювальних лабораторій, атестацію методик виконання вимірювань та надавати інші метрологічні послуги відповідно до цього Закону.  
143. Стаття 16. Державні служби      Стаття 16. Державні служби  
144. 1. Державна служба єдиного часу і еталонних частот здійснює міжрегіональну і міжгалузеву координацію і виконання робіт, спрямованих на забезпечення єдності вимірювань часу і частоти та визначення параметрів обертання Землі.      1. Державна служба єдиного часу і еталонних частот здійснює міжрегіональну і міжгалузеву координацію і виконання робіт, спрямованих на забезпечення єдності вимірювань часу і частоти та визначення параметрів обертання Землі.  
145. 2. Державна служба стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів здійснює міжрегіональну і міжгалузеву координацію і забезпечує виконання робіт, пов'язаних із розробленням і впровадженням стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів.      2. Державна служба стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів здійснює міжрегіональну і міжгалузеву координацію і забезпечує виконання робіт, пов'язаних з розробленням і впровадженням стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів.  
146. 3. Державна служба стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів здійснює міжрегіональну і міжгалузеву координацію і забезпечує виконання робіт, пов'язаних із розробленням і впровадженням стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів.      3. Державна служба стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів здійснює міжрегіональну і міжгалузеву координацію і забезпечує виконання робіт, пов'язаних з розробленням і впровадженням стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів.  
147. 4. Положення про Державну службу єдиного часу і еталонних частот, Державну службу стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів, Державну службу стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів затверджуються Кабінетом Міністрів України.      4. Положення про Державну службу єдиного часу і еталонних частот, Державну службу стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів, Державну службу стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів затверджуються Кабінетом Міністрів України.  
148. Стаття 17. Метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій      Стаття 17. Метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій  
149. 1. Метрологічні служби можуть створюватися:      1. Метрологічні служби можуть створюватися:  
150. у центральних органах виконавчої влади (в тому числі в їх центральних апаратах) ( для координації робіт, пов'язаних із забезпеченням єдності вимірювань і здійсненням метрологічного контролю і нагляду;      у центральних органах виконавчої влади (в тому числі в їх центральних апаратах) ( для координації робіт, пов'язаних із забезпеченням єдності вимірювань і здійсненням метрологічного контролю і нагляду;  
151. в органах управління об'єднань підприємств ( для виконання делегованих підприємствами, що входять до складу об'єднань, функцій щодо забезпечення єдності вимірювань;      в органах управління об'єднань підприємств ( для виконання делегованих підприємствами, що входять до складу об'єднань, функцій щодо забезпечення єдності вимірювань;  
152. на підприємствах і в організаціях ( для забезпечення єдності вимірювань та здійснення метрологічного контролю і нагляду.      на підприємствах і в організаціях ( для забезпечення єдності вимірювань та здійснення метрологічного контролю і нагляду.  
153. На підприємствах і в організаціях, які виконують роботи у сфері поширення державного метрологічного нагляду, обов'язково повинні бути створені метрологічні служби або призначені особи, відповідальні за забезпечення єдності вимірювань.      2. На підприємствах і в організаціях, які виконують роботи у сфері поширення державного метрологічного нагляду, обов'язково створюються метрологічні служби або призначаються особи, відповідальні за забезпечення єдності вимірювань.  
154. Керівники та спеціалісти метрологічних служб підприємств і організацій за своєю посадою і заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб.   -62- Майко В.І.
Абзац шостий частини першої статті 17 виключити.  
Враховано    
155. 2. Метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, органів управлінь об'єднань підприємств, підприємств і організацій організовують та виконують роботи, пов'язані із забезпеченням єдності вимірювань, основними з яких є:      3. Метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, органів управлінь об'єднань підприємств, підприємств і організацій організовують та виконують роботи, пов'язані із забезпеченням єдності вимірювань, основними з яких є:  
156. організація і здійснення метрологічного контролю і нагляду;      організація і здійснення метрологічного контролю і нагляду;  
157. розроблення методик виконання вимірювань, методик метрологічної атестації, повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки;      розроблення методик виконання вимірювань, методик метрологічної атестації, повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки;  
158. організація подання на державні випробування і повірку, а також організація проведення ремонту засобів вимірювальної техніки.      організація подання на державні випробування і повірку, а також організація проведення ремонту засобів вимірювальної техніки.  
159. 3. Положення про метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, органів управління об'єднань підприємств, підприємств і організацій розробляються згідно з типовим положенням про ці служби, яке затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.      4. Положення про метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, органів управління об'єднань підприємств, підприємств і організацій розробляються згідно з типовим положенням про ці служби, яке затверджується ЦОВМ.  
160. 4. Положення про метрологічні служби центральних органів виконавчої влади погоджуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології, про головні та базові організації цих служб ( національним науковим метрологічним центром, про метрологічні служби підприємств і організацій ( територіальними метрологічними органами за місцезнаходженням цих підприємств і організацій, про метрологічні служби органів управління об'єднань підприємств ( із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології або, за його дорученням, з територіальними метрологічними органами за місцезнаходженням цих служб.      5. Положення про метрологічні служби центральних органів виконавчої влади погоджуються з ЦОВМ, про головні та базові організації цих служб ( з національним науковим метрологічним центром, про метрологічні служби підприємств і організацій ( з територіальними органами за місцезнаходженням цих підприємств і організацій, про метрологічні служби органів управління об'єднань підприємств ( з ЦОВМ або, за його дорученням, з територіальними органами за місцезнаходженням цих служб.  
161. 5. Головні та базові організації метрологічних служб центральних органів виконавчої влади повинні бути атестовані відповідним центральним органом виконавчої влади у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.   -63- Калінчук В.А.
В частині п'ятій статті 17 замість слова "встановленому" записати "затвердженому цим центральним органом та погодженому із" і далі по тексту.  
Враховано редакційно   6. Головні та базові організації метрологічних служб центральних органів виконавчої влади (далі - головні та базові організації) повинні бути атестовані відповідним центральним органом виконавчої влади за участю національного наукового метрологічного центру у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ.  
    -64- Майко В.І.
Частину п'ятому статті 17 викласти у наступній редакції: "6. Головні та базові організації метрологічних служб центральних органів виконавчої влади (далі - головні та базові організації) повинні бути атестовані відповідним центральним органом виконавчої влади за участю національного наукового метрологічного центра у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ".  
Враховано    
162. Розділ ІV. ДЕРЖАВНИЙ МЕТРОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ І НАГЛЯД      РОЗДІЛ ІV ДЕРЖАВНИЙ МЕТРОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ І НАГЛЯД  
163. Стаття 18. Мета державного метрологічного контролю і нагляду      Стаття 18. Мета державного метрологічного контролю і нагляду  
164. Державний метрологічний контроль і нагляд здійснюються з метою перевірки додержання вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів України і нормативних документів із метрології.      Державний метрологічний контроль і нагляд здійснюються з метою перевірки додержання вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології.  
165. Стаття 19. Об'єкти державного метрологічного контролю і нагляду      Стаття 19. Об'єкти державного метрологічного контролю і нагляду  
166. Об'єктами державного метрологічного контролю і нагляду є:      Об'єктами державного метрологічного контролю і нагляду є:  
167. засоби вимірювальної техніки;      засоби вимірювальної техніки;  
168. методики виконання вимірювань;      методики виконання вимірювань;  
169. кількість фасованого товару в упаковках.      кількість фасованого товару в упаковках.  
170. Стаття 20. Сфера державного метрологічного контролю і нагляду      Стаття 20. Сфера державного метрологічного контролю і нагляду  
171. Державний метрологічний контроль і нагляд стосовно об'єктів, перелічених у статті 19 цього Закону, поширюється на вимірювання, результати яких використовуються під час:   -65- Майко В.І.
Абзац перший статті 20 викласти у наступній редакції: "Державний метрологічний контроль і нагляд стосовно засобів вимірювальної техніки та методик виконання вимірювань поширюється на вимірювання, результати яких використовуються під час:"  
Враховано   Державний метрологічний контроль і нагляд стосовно засобів вимірювальної техніки та методик виконання вимірювань поширюється на вимірювання, результати яких використовуються під час:  
172. робіт по забезпеченню охорони здоров'я;      робіт із забезпечення охорони здоров'я;  
173. робіт по забезпеченню захисту життя та здоров'я громадян;      робіт із забезпечення захисту життя та здоров'я громадян;  
174. контролю якості і безпеки продуктів харчування та лікарських препаратів;   -66- Майко В.І.
В абзаці четвертому статті 20 слово "препаратів" замінити словом "засобів"  
Враховано   контролю якості та безпеки продуктів харчування і лікарських засобів;  
175. контролю стану навколишнього природного середовища;      контролю стану навколишнього природного середовища;  
176. контролю безпеки умов праці;      контролю безпеки умов праці;  
177. геодезичних і гідрометеорологічних робіт;      геодезичних і гідрометеорологічних робіт;  
178. торговельно-комерційних операцій і розрахунків між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі у сферах побутових і комунальних послуг, послуг електро- та поштового зв'язку;   -67- Майко В.І.
В абзаці восьмому частини першої статті 20 текст: " послуг електро- та " замінити на текст: " телекомунікаційних послуг і"  
Враховано   торговельно-комерційних операцій і розрахунків між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі у сферах побутових і комунальних послуг, телекомунікаційних послуг і послуг поштового зв'язку;  
179. діяльності із надання послуг у сфері грального бізнесу (із застосуванням гральних автоматів);   -68- Майко В.І.
Абзац дев'ятий статті 20 виключити  
Враховано    
180. податкових, банківських і митних операцій;      податкових, банківських і митних операцій;  
181. обліку енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо), за винятком внутрішнього обліку, який ведеться підприємствами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності;      обліку енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо), за винятком внутрішнього обліку, який ведеться підприємствами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності;  
182. робіт, пов'язаних із державною реєстрацією земельних ділянок і нерухомого майна;      робіт, пов'язаних із державною реєстрацією земельних ділянок і нерухомого майна;  
183. робіт із забезпечення технічного захисту інформації, необхідність якого визначена законодавством;      робіт із забезпечення технічного захисту інформації, необхідність якого визначена законодавством;  
184. робіт, що виконуються за дорученням органів прокуратури та правосуддя;      робіт, що виконуються за дорученням органів прокуратури та правосуддя;  
185. обов'язкової сертифікації продукції та робіт з оцінки відповідності у законодавчо регульованій сфері;   -69- Майко В.І.
Абзац п'ятнадцятий статті 20 викласти у наступній редакції: "робіт з оцінки відповідності продукції, процесів; "  
Враховано   робіт з оцінки відповідності продукції, процесів, послуг;  
    -70- Кравченко М.В.
Абзац п'ятнадцятий статті 20 вилучити  
Враховано частково    
186. реєстрації національних і міжнародних спортивних рекордів.      реєстрації національних і міжнародних спортивних рекордів.  
187. Стаття 21. Види державного метрологічного контролю і нагляду      Стаття 21. Види державного метрологічного контролю і нагляду  
188. 1. До державного метрологічного контролю належать:   -71- Майко В.І.
Частину першу статті 21 викласти в наступній редакції: " До державного метрологічного контролю належать: уповноваження та атестація у Державній метрологічній системі; державні випробування засобів вимірювальної техніки і затвердження їх типів; державна метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки; повірка засобів вимірювальної техніки." Далі у тексті проекту поміняти місцями відповідні статті. Слова "акредитація", "акредитовані" у подальшому тексті проекту замінити словами "уповноваження", "уповноважені" у відповідних відмінках.  
Враховано   1. До державного метрологічного контролю належать: уповноваження та атестація у державній метрологічній системі;  
189. державні випробування засобів вимірювальної техніки і затвердження їх типів;      державні випробування засобів вимірювальної техніки і затвердження їх типів;  
190. державна метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки;      державна метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки;  
191. повірка засобів вимірювальної техніки;      повірка засобів вимірювальної техніки.  
192. метрологічна акредитація на проведення державних випробувань та (або) повірки засобів вимірювальної техніки;   -72- Кравченко М.В.
В абзаці п'ятому частини першої стаття 21, назва статті 25, абзаців 1, 2, 4, 5, 6 статті 25, замінити слово "сертифікація" на слово "акредитація"  
Враховано частково . Слово "акредитація" у всіх відмінках замінено на слово "уповноваження"   
193. атестація на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки та (або) вимірювань;       
194. уповноваження на проведення атестації методик виконання вимірювань.       
195. 2. До державного метрологічного нагляду належать:      2. До державного метрологічного нагляду належать:  
196. державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань;      державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань;  
197. державний метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках.   -73- Майко В.І.
Проект закону доповнити новою статтею такого змісту: "Стаття 22. Уповноваження та атестація у Державній метрологічній системі 1. Уповноваження у Державній метрологічній системі (далі ( уповноваження) здійснюється відповідним органом з метою документального засвідчення компетентності і права організації чи окремого підрозділу підприємства чи організації проводити державні випробування і повірку засобів вимірювальної техніки та атестацію методик виконання вимірювань. 2. Атестація у Державній метрологічній системі (далі ( атестація) здійснюється відповідним органом з метою документального засвідчення компетентності і права організації чи окремого підрозділу підприємства чи організації проводити калібрування засобів вимірювальної техніки та вимірювання. 3. Уповноваження і атестація та оформлення їх результатів проводяться у порядку, встановленому нормативно-правовими актами ЦОВМ. 4. До проведення робіт з уповноваження та атестації залучаються аудитори з метрології, атестовані порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ. 5. Рішення щодо уповноваження та атестації приймає відповідно керівник органу з уповноваження або атестації. У разі прийняття рішення про уповноваження або атестацію заявнику видається свідоцтво про уповноваження або атестацію встановленого ЦОВМ зразка, яке має строк дії до п'яти років. У разі прийняття рішення про відмову в уповноваженні або атестації заявникові надсилається (видається) відповідне повідомлення в письмовій формі, в якому зазначаються підстави відмови. 6. Спори з питань уповноваження та атестації розглядаються ЦОВМ у порядку, встановленому нормативно-правовим актом цього органу, або у судовому порядку. 7. Органи з уповноваження та атестації або призначені ними організації періодично, але не частіше ніж один раз на рік, проводять відповідно перевірку уповноважених та атестованих метрологічних центрів, територіальних органів, підприємств і організацій та їх метрологічних служб, калібрувальних і вимірювальних лабораторій, повірочних (калібрувальних) лабораторій іноземних виробників (далі - організації) за рахунок цих організацій. Порядок проведення перевірки встановлюється нормативно-правовим актом ЦОВМ. У разі виявлення порушень вимог, що ставляться до уповноважених або атестованих організацій, відповідний орган приймає рішення про тимчасове зупинення дії або визнання недійсним свідоцтва про уповноваження або атестацію".  
Враховано   державний метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках. Стаття 22. Уповноваження та атестація у державній метрологічній системі 1. Уповноваження у державній метрологічній системі (далі - уповноваження) здійснюється відповідним органом з метою документального засвідчення компетентності і права підприємства та організації чи їх окремого підрозділу проводити державні випробування і повірку засобів вимірювальної техніки та атестацію методик виконання вимірювань. 2. Атестація у державній метрологічній системі (далі - атестація) здійснюється відповідним органом з метою документального засвідчення компетентності і права підприємства та організації чи їх окремого підрозділу проводити калібрування засобів вимірювальної техніки та вимірювання. 3. Уповноваження і атестація та оформлення їх результатів проводяться у порядку, встановленому нормативно-правовими актами ЦОВМ. 4. До проведення робіт з уповноваження та атестації залучаються аудитори з метрології, атестовані в порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ. 5. Рішення щодо уповноваження та атестації приймає відповідно керівник органу з уповноваження або атестації. У разі прийняття рішення про уповноваження або атестацію заявнику видається відповідно свідоцтво про уповноваження або атестацію встановленого ЦОВМ зразка, яке має строк дії до п'яти років. У разі прийняття рішення про відмову в уповноваженні або атестації заявникові надсилається (видається) відповідне повідомлення у письмовій формі, в якому зазначаються підстави відмови. 6. Спори з питань уповноваження та атестації розглядаються ЦОВМ у порядку, встановленому нормативно-правовим актом цього органу, або в судовому порядку. 7. Органи з уповноваження та атестації або призначені ними організації періодично, але не частіше ніж один раз на рік, проводять відповідно перевірку уповноважених та атестованих метрологічних центрів, територіальних органів, підприємств і організацій та їх метрологічних служб, калібрувальних і вимірювальних лабораторій, повірочних (калібрувальних) лабораторій іноземних виробників (далі - організації) за рахунок цих організацій. Порядок проведення перевірки встановлюється нормативно-правовим актом ЦОВМ. У разі виявлення порушень вимог, що ставляться до уповноважених або атестованих організацій, відповідний орган приймає рішення про тимчасове зупинення дії або визнання недійсним свідоцтва про уповноваження або атестацію.  
198. Стаття 22. Державні випробування засобів вимірювальної техніки і затвердження їх типів   -74- Майко В.І.
Статтю 22 вважати статтею 26.  
Враховано    
199. 1. Засоби вимірювальної техніки, призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, підлягають державним приймальним та контрольним випробуванням з метою затвердження типів цих засобів або контролю їх відповідності затвердженим типам і обов'язковим вимогам нормативних документів із метрології.       
200. Затверджені типи засобів вимірювальної техніки заносяться спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері метрології до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.   -75- Майко В.І.
В абзаці другому частини першої статті 22 після слова "техніки" доповнити словами "у порядку, встановленому нормативним документом з метрології ЦОВМ".  
Враховано у статті 26   
201. Державним приймальним і контрольним випробуванням не підлягають засоби вимірювальної техніки, які призначені для використання фізичними особами (що не є суб'єктами підприємницької діяльності) у побутовій сфері для їх власних потреб, на які не поширюється державний метрологічний нагляд. Порядок встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері, визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.   -76- Майко В.І.
В абзаці третьому частини першої статті 22 друге речення викласти у наступній редакції: "Порядок встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері та не підлягають державним приймальним і контрольним випробуванням, визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ".  
Враховано у статті 26   
202. 2. Державні приймальні і контрольні випробування засобів вимірювальної техніки проводяться метрологічними центрами та територіальними метрологічними органами, акредитованими на проведення цих випробувань. При цьому метрологічні центри можуть проводити державні контрольні випробування засобів вимірювальної техніки, якщо вони акредитовані на проведення державних приймальних випробувань цих засобів.   -77- Майко В.І.
Частину другу статті 23 викласти в наступній редакції: "2. Державним приймальним і контрольним випробуванням не підлягають засоби вимірювальної техніки, які призначені для використання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, у побутовій сфері для їх власних потреб, на які не поширюється державний метрологічний нагляд. Порядок встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері та не підлягають державним приймальним і контрольним випробувань, визначаються нормативно-правовим актом ЦОВМ."  
Враховано у статті 26   
    -78- Кравченко М.В.
В частинах другій та третій статті 22, частині другій статті 23, частинах четвертій та сьомій статті 24, частинах четвертій та шостій статті 25, назві та тексті статті 28, частинах третій та четвертій статті 40 замінити слово "акредитований" у всіх відмінках на слово "сертифікований"  
Враховано частково . Слово "акредитований" замінено на слово "уповноважений"   
203. 3. Державні приймальні випробування засобів вимірювальної техніки, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, можуть проводитися головними та базовими організаціями метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, метрологічними службами підприємств і організацій, акредитованими на проведення цих випробувань.   -79- Майко В.І.
Частину третю статті 22 викласти у наступній редакції: "3. Державні приймальні випробування засобів вимірювальної техніки проводяться метрологічними центрами і територіальними органами, уповноваженими на проведення цих випробувань. Державні контрольні випробування засобів вимірювальної техніки, призначених для серійного виробництва в Україні, проводяться територіальними органами, уповноваженими на проведення цих випробувань. Державні контрольні випробування засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями, проводяться метрологічними центрами та територіальними органами, уповноваженими на проведення державних приймальних випробувань цих засобів."  
Враховано у статті 26   
204. 4. Державні приймальні і контрольні випробування та оформлення їх результатів проводяться у порядку, встановленому нормативними документами з метрології спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.       
205. 5. На засоби вимірювальної техніки, типи яких затверджено спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології, та (чи) на їхню експлуатаційну документацію наноситься знак затвердження типу, форму якого встановлює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології.       
206. Стаття 23. Державна метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки   -80- Майко В.І.
Статтю 23 вважати статтею 27.  
Враховано    
207. 1. Засоби вимірювальної техніки, не призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають державній метрологічній атестації.       
208. 2. Державна метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки здійснюється метрологічними центрами, територіальними метрологічними органами та метрологічними службами підприємств і організацій, акредитованими на проведення державних випробувань чи повірки аналогічних засобів.       
209. 3. Державна метрологічна атестація та оформлення її результатів проводяться у порядку, встановленому нормативними документами з метрології спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.       
210. Стаття 24. Повірка засобів вимірювальної техніки   -81- Майко В.І.
Статтю 24 вважати статтею 28.  
Враховано    
211. 1. Засоби вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, випускаються з серійного виробництва, ремонту та у продаж і видаються напрокат, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають повірці.       
212. Повірці також підлягають:       
213. вихідні і робочі еталони, що є власністю метрологічних центрів та територіальних метрологічних органів;   -82- Майко В.І.
В абзаці третьому частини першої статті 24 текст: " що є власністю" виключити  
Враховано у статті 28   
214. вихідні еталони, що є власністю підприємств і організацій;   -83- Майко В.І.
В абзаці четвертому частини першої статті 24 текст: " що є власністю" виключити  
Враховано у статті 28   
215. засоби вимірювальної техніки, що застосовуються під час державних випробувань, державної метрологічної атестації та повірки засобів вимірювальної техніки.   -84- Майко В.І.
Абзац п'ятий статті 24 доповнити словами "а також під час калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб"  
Враховано у статті 28   
216. 2. Засоби вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.   -85- Майко В.І.
В абзаці першому частини другої статті 24 після слова "визначається" доповнити словами "нормативно-правовим актом"  
Враховано у статті 28   
217. Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) надавати засоби вимірювальної техніки на повірку.       
218. Порядок надання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, на періодичну повірку засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиту електричну і теплову енергію, газ і воду) встановлюється Кабінетом Міністрів України.   -86- Поліщук К.А.
Абзац третій частини другої статті 24 викласти в наступній редакції: "Порядок надання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, на періодичну повірку засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиту електричну і теплову енергію, газ і воду) встановлюється Кабінетом Міністрів України. Оплата за надані послуги здійснюється за рахунок експлуатуючих служб"  
Враховано частково у статті 28   
    -87- Майко В.І.
Абзац третій частини другої статті 24 після слів "...газ і воду)" доповнити словами " та оплати за роботи, пов'язані з повіркою"  
Враховано у статті 28   
219. 3. Переліки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці, складаються їх користувачами (за винятком фізичних осіб, що не є суб'єктами підприємницької діяльності) і подаються на погодження до відповідного територіального метрологічного органу.       
220. Порядок складання цих переліків установлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.       
221. 4. Повірка засобів вимірювальної техніки проводиться територіальними метрологічними органами, акредитованими на її проведення. У разі, якщо територіальні метрологічні органи через відсутність відповідних еталонів не можуть провести повірку окремих типів засобів вимірювальної техніки, повірка цих засобів проводиться метрологічними центрами, акредитованими на її проведення.       
222. Повірка здійснюється посадовими особами територіальних метрологічних органів і метрологічних центрів - державними повірниками, атестованими в установленому порядку.       
223. 5. Повірка засобів вимірювальної техніки з використанням державних і вторинних еталонів проводиться метрологічними центрами та територіальними метрологічними органами, в яких зберігаються відповідні еталони. Повірка здійснюється вченими зберігачами цих еталонів.   -88- Майко В.І.
У частині п'ятій статті 24 слово "державних" замінити словом "первинних"  
Враховано у статті 28   
224. 6. Повірка засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями, проводиться під час їх випуску з виробництва повірочними лабораторіями іноземних виробників, акредитованими на проведення цієї повірки.       
225. 7. Повірку засобів вимірювальної техніки під час експлуатації та випуску з ремонту можуть метрологічні служби підприємств і організацій, акредитовані на проведення цієї повірки.   -89- Майко В.І.
У частині сьомій статті 24 слово "метрологічні служби" замінити словом "повірочні лабораторії", а після слів "випуску з" доповнити словами "виробництва і"  
Враховано у статті 28   
226. Повірка проводиться працівниками цих служб, атестованими в установленому порядку як повірники.   -90- Майко В.І.
В абзаці другому частини сьомої статті 24 слово "служб" замінити словом "лабораторій"  
Враховано у статті 28   
227. За порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки керівники та посадові особи відповідних підприємств і організацій несуть відповідальність згідно із законодавством.       
228. 8. Повірка та оформлення її результатів проводяться у порядку, встановленому нормативними документами з метрології спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.       
229. 9. Місцеві органи виконавчої влади повинні сприяти проведенню повірки засобів вимірювальної техніки на місці їх експлуатації, у тому числі:       
230. надавати відповідні приміщення;       
231. забезпечувати допоміжним персоналом і транспортом;       
232. повідомляти власників і користувачів засобів вимірювальної техніки про час і місце проведення повірки.       
233. Стаття 25. Метрологічна акредитація на проведення державних випробувань та (або) повірки засобів вимірювальної техніки   -91- Майко В.І.
Назву статтю 25 викласти у наступній редакції: "Стаття 23. Органи з уповноваження"  
Враховано   Стаття 23. Органи з уповноваження  
234. 1. Органом з метрологічної акредитації на проведення державних випробувань та (або) повірки засобів вимірювальної техніки ( спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології здійснюється акредитація:   -92- Майко В.І.
Абзац перший частини першої статті 25 викласти в наступній редакції: "1. Органами з уповноваження на проведення державних випробувань та повірки засобів вимірювальної техніки є ЦОВМ, на проведення атестації методик виконання вимірювань - ЦОВМ та метрологічні центри (далі - органи з уповноваження)."  
Враховано   1. Органами з уповноваження на проведення державних випробувань та повірки засобів вимірювальної техніки є ЦОВМ, на проведення атестації методик виконання вимірювань - ЦОВМ та метрологічні центри (далі - органи з уповноваження).  
235. метрологічних центрів, територіальних метрологічних органів і метрологічних служб підприємств та організацій ( на проведення державних приймальних випробувань і повірки засобів вимірювальної техніки;   -93- Майко В.І.
Абзац другий частини першої статті 25 викласти в наступній редакції: "2. ЦОВМ здійснюється уповноваження: метрологічних центрів і територіальних органів- на проведення державних приймальних і контрольних випробувань і повірки засобів вимірювальної техніки та на проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду;"  
Враховано   2. ЦОВМ здійснюється уповноваження: метрологічних центрів і територіальних органів - на проведення державних приймальних і контрольних випробувань і повірки засобів вимірювальної техніки та на проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду;  
236. територіальних метрологічних органів ( на проведення державних контрольних випробувань засобів вимірювальної техніки;   -94- Майко В.І.
Абзац третій частини першої статті 25 викласти в наступній редакції: " головних і базових організацій метрологічних служб центральних органів виконавчої влади - на проведення державних приймальних випробувань засобів вимірювальної техніки, на які не поширюється державний метрологічний нагляд; повірочних лабораторій підприємств та організацій - на проведення повірки засобів вимірювальної техніки;"  
Враховано   головних і базових організацій метрологічних служб центральних органів виконавчої влади - на проведення державних приймальних випробувань засобів вимірювальної техніки, на які не поширюється державний метрологічний нагляд; повірочних лабораторій підприємств та організацій - на проведення повірки засобів вимірювальної техніки;  
237. повірочних лабораторій іноземних виробників ( на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями.      повірочних лабораторій іноземних виробників ( на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями.  
238. За рішенням органу з метрологічної акредитації окремі етапи робіт з акредитації можуть виконувати метрологічні центри.   -95- Майко В.І.
Частину першу статті 25 доповнити новими частинами наступної редакції: "3. Метрологічними центрами за рішенням ЦОВМ здійснюється уповноваження підприємств та організацій на проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду. 4. Необхідність уповноваження метрологічних центрів, територіальних органів, підприємств і організацій на проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються поза сферою поширення державного метрологічного нагляду, визначається відповідними метрологічними центрами, територіальними органами, підприємствами і організаціями.."  
Враховано   За рішенням ЦОВМ окремі етапи проведення робіт з уповноваження можуть виконувати метрологічні центри. 3. Метрологічними центрами за рішенням ЦОВМ здійснюється уповноваження підприємств та організацій на проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду. 4. Необхідність уповноваження метрологічних центрів, територіальних органів, підприємств і організацій на проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються поза сферою поширення державного метрологічного нагляду, визначається відповідними метрологічними центрами, територіальними органами, підприємствами і організаціями.  
239. 2. Метрологічна акредитація метрологічних центрів, територіальних метрологічних органів, метрологічних служб підприємств та організацій, повірочних лабораторій іноземних виробників (далі - заявники) проводиться у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.   -96- Майко В.І.
Частини другу - шосту статті 25 виключити  
Враховано    
240. Усі роботи, пов'язані з метрологічною акредитацією, проводяться за рахунок заявника.       
241. 3. Визначення компетентності заявників щодо проведення державних випробувань і повірки засобів вимірювальної техніки проводиться шляхом перевірки цих заявників на місці. До складу комісії з перевірки залучаються аудитори з метрології, атестовані в установленому порядку.       
242. 4. Рішення про метрологічну акредитацію заявників приймає керівник органу з метрологічної акредитації. У разі прийняття рішення про метрологічну акредитацію метрологічному центру, територіальному метрологічному органу, метрологічній службі підприємства чи організації, повірочній лабораторії іноземного виробника (далі - акредитовані організації) видається атестат про метрологічну акредитацію (зразок якого затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології), який має строк дії до п'яти років.       
243. У разі прийняття рішення про відмову в метрологічній акредитації заявникові надсилається (видається) відповідне повідомлення в письмовій формі, в якому зазначаються підстави відмови.       
244. 5. Спори з питань метрологічної акредитації розглядаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології або в судовому порядку.       
245. 6. Орган з метрологічної акредитації або призначені ним організації періодично, але не частіше ніж один раз на рік, проводять перевірку акредитованих організацій за рахунок цих організацій. У разі встановлення порушень вимог метрологічної акредитації орган з метрологічної акредитації приймає рішення про тимчасове зупинення дії або визнання недійсним атестата про метрологічну акредитацію.       
246. Стаття 26. Атестація на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки і вимірювань   -97- Майко В.І.
Назву статті 26 проекту закону викласти в наступній редакції: "Стаття 24. Органи з атестації"  
Враховано   Стаття 24. Органи з атестації  
247. 1. Органами з атестації на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки і вимірювань (далі ( органи з атестації) є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології, метрологічні центри та територіальні метрологічні органи.      1. Органами з атестації на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки та вимірювань є ЦОВМ, метрологічні центри та територіальні органи (далі ( органи з атестації).  
248. 2. Спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології здійснюється атестація метрологічих центрів і територіальних метрологічних органів на проведення вимірювань у сфері та (або) поза сферою поширення державного метрологічного нагляду.   -98- Майко В.І.
Частину другу статті 26 викласти в наступній редакції: "2. ЦОВМ здійснюється атестація: 1) метрологічних центрів і територіальних органів на проведення: калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб; вимірювань у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду; 2) калібрувальних лабораторій іноземних виробників - на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями. За рішенням ЦОВМ окремі етапи проведення робіт з атестації можуть виконувати метрологічні центри. Необхідність проведення атестації метрологічних центрів і територіальних органів на проведення вимірювань поза сферою поширення державного метрологічного нагляду визначається відповідними метрологічними центрами та територіальними органами."  
Враховано   2. ЦОВМ здійснюється атестація: 1) метрологічних центрів і територіальних органів на проведення: калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб; вимірювань у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду; 2) калібрувальних лабораторій іноземних виробників - на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями. За рішенням ЦОВМ окремі етапи проведення робіт з атестації можуть виконувати метрологічні центри. Необхідність проведення атестації метрологічних центрів і територіальних органів на проведення вимірювань поза сферою поширення державного метрологічного нагляду визначається відповідними метрологічними центрами та територіальними органами.  
249. 3. Національним науковим метрологічним центром здійснюється атестація калібрувальних лабораторій метрологічних служб або інших організаційних структур підприємств і організацій (далі - калібрувальні лабораторії підприємств та організацій) на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб.   -99- Кравченко М.В.
Частину третю статті 26 викласти у редакції: "3. Національним науковим метрологічним центром здійснюється атестація вимірювальних лабораторій метрологічних служб або інших організаційних структур підприємств і організацій (далі - вимірювальні лабораторії підприємств та організацій) на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб".  
Відхилено   3. Національним науковим метрологічним центром здійснюється атестація калібрувальних лабораторій метрологічних служб або інших організаційних структур підприємств і організацій (далі - калібрувальні лабораторії підприємств та організацій) - на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб.  
250. 4. Метрологічними центрами здійснюється атестація калібрувальних лабораторій підприємств та організацій, що не належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, а також калібрувальних лабораторій підприємств та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади (якщо ці органи не мають метрологічної служби), на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств та організацій.   -100- Майко В.І.
Частину четверту статті 26 викласти у наступній редакції: "4. Метрологічними центрами за рішенням ЦОВМ здійснюється атестація калібрувальних лабораторій підприємств та організацій, що не належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, або належать до сфери управління цих органів (якщо ці органи не мають метрологічної служби з головними та/або базовими організаціями), - на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств та організацій."  
Враховано   4. Метрологічними центрами за рішенням ЦОВМ здійснюється атестація калібрувальних лабораторій підприємств та організацій, що не належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади або належать до сфери управління цих органів (якщо ці органи не мають метрологічної служби з головними та/або базовими організаціями), - на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств та організацій.  
    -101- Калінчук В.А.
Частину четверту статті 26 викласти у редакції : "4. Метрологічними центрами здійснюється атестація калібрувальних лабораторій підприємств та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади (якщо ці органи не мають метрологічної служби), на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств та організацій, а також може здійснюватися атестація калібрувальних лабораторій підприємств та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади або до сфери, у якій реалізація державної політики належить до компетенції цих центральних органів виконавчої влади за їх згодою".  
Враховано редакційно    
    -102- Кравченко М.В.
Частину четверту статті 26 викласти у редакції: "4. Метрологічними центрами здійснюється атестація вимірювальних лабораторій підприємств та організацій, що не належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, а також вимірювальних лабораторій підприємств та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади (якщо ці органи не мають метрологічної служби), на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств та організацій".  
Відхилено    
251. 5. Територіальними метрологічними органами здійснюється атестація вимірювальних лабораторій підприємств та організацій, що не належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, а також вимірювальних лабораторій підприємств та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади (якщо це передбачено законодавством або якщо ці органи не мають метрологічної служби), на проведення вимірювань у сфері та (або) поза сферою поширення державного метрологічного нагляду.   -103- Калінчук В.А.
Частину п'яту статті 26 викласти у наступній редакції: "5. Територіальними метрологічними органами здійснюється атестація вимірювальних лабораторій підприємств та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади (якщо це передбачено законодавством або якщо ці органи не мають метрологічної служби), на проведення вимірювань у сфері та (або) поза сферою поширення державного метрологічного нагляду, а також може здійснюватися атестація вимірювальних лабораторій підприємств та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади або до сфери, у якій реалізація державної політики належить до компетенції цих центральних органів виконавчої влади за їх згодою".  
Враховано редакційно   5. Територіальними органами здійснюється атестація вимірювальних лабораторій підприємств та організацій, що не належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади або належать до сфери управління цих органів (якщо це передбачено законодавством або якщо ці органи не мають метрологічної служби з головними та/або базовими організаціями), - на проведення вимірювань у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду.  
    -104- Майко В.І.
Частину п'яту статті 26 після слів "метрологічної служби" доповнити словами "з головними та/або базовими організаціями"  
Враховано    
252. 6. Атестація на проведення вимірювань у сфері та (або) поза сферою поширення державного метрологічного нагляду здійснюється у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.   -105- Калінчук В.А.
Частину шосту статті 26 виключити  
Враховано частково    
253. Усі роботи, пов'язані з атестацією, проводяться за рахунок заявника.       
254. 7. Визначення компетентності заявників щодо проведення калібрування засобів вимірювальної техніки та вимірювань проводиться шляхом перевірки цих заявників на місці. До складу комісії з перевірки залучаються аудитори з метрології, атестовані в установленому порядку.   -106- Майко В.І.
Частину сьому статті 26 виключити  
Враховано    
255. 8. Атестація вимірювальних лабораторій підприємств і організацій, які виконують вимірювання у сфері поширення державного метрологічного нагляду, пов'язані з основною діяльністю цих підприємств і організацій, проводиться за обов'язкової участі метрологічної служби (у разі наявності) центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого належить реалізація державної політики у сфері основної діяльності відповідних підприємств і організацій, або головної чи базової організації цієї служби.   -107- Майко В.І.
Частину восьму статті 26 викласти у наступній редакції: "6. В атестації вимірювальних лабораторій підприємств і організацій на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду, можуть брати участь метрологічні служби інших підприємств і організацій, головні чи базові організації, що входять до складу метрологічної служби (у разі її наявності) центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належить реалізація державної політики у сфері діяльності відповідних підприємств і організацій".  
Враховано   6. В атестації вимірювальних лабораторій підприємств і організацій на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду можуть брати участь метрологічні служби інших підприємств і організацій, головні чи базові організації, що входять до складу метрологічної служби (у разі її наявності) центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належить реалізація державної політики у сфері діяльності відповідних підприємств і організацій. 7. Необхідність атестації калібрувальних лабораторій підприємств і організацій на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств і організацій, а також атестації вимірювальних лабораторій підприємств і організацій на проведення вимірювань поза сферою поширення державного метрологічного нагляду визначається відповідними підприємствами і організаціями.  
    -108- Майко В.І.
Статтю 26 доповнити новою частиною наступного змісту: "Необхідність атестації калібрувальних лабораторій підприємств і організацій на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств і організацій, а також атестації вимірювальних лабораторій підприємств і організацій на проведення вимірювань поза сферою поширення державного метрологічного нагляду визначається відповідними підприємствами і організаціями".  
Враховано    
256. 9. Рішення про атестацію заявників приймає керівник органу з атестації. У разі прийняття рішення про атестацію метрологічному центру і територіальному метрологічному органу, калібрувальній і вимірювальній лабораторії підприємства чи організації (далі - атестовані організації) видається свідоцтво про атестацію (зразок якого затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології), який має строк дії до п'яти років.   -109- Майко В.І.
Частини дев'яту - одинадцяту статті 26 виключити  
Враховано    
257. У разі прийняття рішення про відмову в атестації заявникові надсилається (видається) відповідне повідомлення в письмовій формі, в якому зазначаються підстави відмови.       
258. 10. Спори з питань атестації розглядаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології або в судовому порядку.       
259. 11. Органи з атестації або призначені ними організації періодично, але не частіше ніж один раз на рік, проводять перевірку атестованих організацій за рахунок цих організацій. У разі встановлення порушень вимог атестації орган з атестації приймає рішення про тимчасове зупинення дії або визнання недійсним свідоцтва про атестацію.       
260. Стаття 27. Уповноваження на проведення атестації методик виконання вимірювань   -110- Майко В.І.
Статтю 27 проекту закону виключити тому що її положення враховані в статті 23  
Враховано    
261. 1. Органами з уповноваження на проведення атестації методик виконання вимірювань (далі ( органи з уповноваження) є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології та метрологічні центри.       
262. 2. Спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології здійснюється уповноваження метрологічних центрів і територіальних метрологічних органів на атестацію методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері та (або) поза сферою поширення державного метрологічного нагляду.       
263. 3. Метрологічними центрами здійснюється уповноваження метрологічних служб підприємств та організацій на проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері та (або) поза сферою поширення державного метрологічного нагляду;       
264. 4. Уповноваження на проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері та (або) поза сферою поширення державного метрологічного нагляду, здійснюється у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.       
265. Усі роботи, пов'язані з уповноваженням, проводяться за рахунок заявника.       
266. 5. Визначення компетентності заявників щодо проведення атестації методик виконання вимірювань проводиться шляхом перевірки цих заявників на місці. До складу комісії з перевірки залучаються аудитори з метрології, атестовані в установленому порядку.       
267. 6. Рішення про уповноваження заявників приймає керівник органу з уповноваження. У разі прийняття рішення про уповноваження метрологічному центру і територіальному метрологічному органу, метрологічній службі підприємства чи організації (далі - уповноважені організації) видається свідоцтво про уповноваження (зразок якого затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології), який має строк дії до п'яти років.       
268. У разі прийняття рішення про відмову в уповноваженні заявникові надсилається (видається) відповідне повідомлення в письмовій формі, в якому зазначаються підстави відмови.       
269. 7. Спори з питань уповноваження розглядаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології або в судовому порядку.       
270. 8. Органи з уповноваження або призначені ними організації періодично, але не частіше ніж один раз на рік, проводять перевірку уповноважених організацій за рахунок цих організацій. У разі встановлення порушень вимог уповноваження орган з уповноваження приймає рішення про тимчасове зупинення дії або визнання недійсним свідоцтва про уповноваження.       
271. Стаття 28. Обов'язки акредитованих (атестованих, уповноважених) організацій   -111- Майко В.І.
У статті 28 виключити слова "акредитація", "акредитовані" у всіх відмінках  
Враховано   Стаття 25. Обов'язки уповноважених або атестованих організацій  
272. Акредитовані (атестовані, уповноважені) організації повинні:      Уповноважені або атестовані організації повинні:  
273. додержуватися вимог нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології, відповідно до яких вони були акредитовані (атестовані, уповноважені);      додержуватися вимог нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології, відповідно до яких вони були уповноважені або атестовані;  
274. посилатися на метрологічну акредитацію (атестацію, уповноваження) тільки стосовно тих робіт, на здійснення яких їх було акредитовано (атестовано, уповноважено);      посилатися на уповноваження або атестацію тільки стосовно тих робіт, на здійснення яких їх було уповноважено або атестовано;  
275. оплачувати всі роботи, пов'язані з їх метрологічною акредитацією (атестацією, уповноваженням);      оплачувати всі роботи, пов'язані з їх уповноваженням або атестацією;  
276. припинити посилання на метрологічну акредитацію (атестацію, уповноваження) у своїй документації та рекламі у разі тимчасового зупинення дії або визнання недійсним атестата про метрологічну акредитацію (свідоцтва про атестацію або уповноваження).   -112- Майко В.І.
У статті 26 викласти положення статті 22 з відповідними змінами  
Враховано   припинити посилання на уповноваження або атестацію у своїй документації та рекламі у разі тимчасового зупинення дії або визнання недійсним свідоцтва про уповноваження або атестацію. Стаття 26. Державні випробування засобів вимірювальної техніки і затвердження їх типів 1. Засоби вимірювальної техніки, призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, підлягають державним приймальним та контрольним випробуванням з метою затвердження типів цих засобів або контролю їх відповідності затвердженим типам і обов'язковим вимогам нормативних документів з метрології. Затверджені типи засобів вимірювальної техніки заносяться ЦОВМ до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки у порядку, встановленому нормативним документом з метрології цього органу. 2. Державним приймальним і контрольним випробуванням не підлягають засоби вимірювальної техніки, які призначені для використання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, у побутовій сфері для їх власних потреб, на які не поширюється державний метрологічний нагляд. Порядок встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для використання у побутовій сфері та не підлягають державним приймальним і контрольним випробуванням, визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ. 3. Державні приймальні випробування засобів вимірювальної техніки проводяться метрологічними центрами і територіальними органами, уповноваженими на проведення цих випробувань. Державні контрольні випробування засобів вимірювальної техніки, призначених для серійного виробництва в Україні, проводяться територіальними органами, уповноваженими на проведення цих випробувань. Державні контрольні випробування засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями, проводяться метрологічними центрами та територіальними органами, уповноваженими на проведення державних приймальних випробувань цих засобів. 4. Державні приймальні випробування засобів вимірювальної техніки, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, можуть проводитися головними та базовими організаціями метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, уповноваженими на проведення цих випробувань. 5. Державні приймальні і контрольні випробування та оформлення їх результатів проводяться у порядку, встановленому нормативними документами з метрології ЦОВМ. 6. На засоби вимірювальної техніки, типи яких затверджено ЦОВМ, та/ або на їх експлуатаційну документацію наноситься знак затвердження типу, форму якого встановлює ЦОВМ. Стаття 27. Державна метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки 1. Засоби вимірювальної техніки, не призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають державній метрологічній атестації. 2. Державна метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки здійснюється метрологічними центрами, територіальними органами та метрологічними службами підприємств і організацій, уповноваженими на проведення державних випробувань чи повірки аналогічних засобів. 3. Державна метрологічна атестація та оформлення її результатів проводяться у порядку, встановленому нормативними документами з метрології ЦОВМ. Стаття 28. Повірка засобів вимірювальної техніки 1. Засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, випускаються з серійного виробництва, ремонту та у продаж і видаються напрокат, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають повірці. Повірці також підлягають: вихідні і робочі еталони метрологічних центрів та територіальних органів; вихідні еталони підприємств і організацій; засоби вимірювальної техніки, що застосовуються під час державних випробувань, державної метрологічної атестації та повірки засобів вимірювальної техніки, а також під час калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб. 2. Засоби вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно - правовим актом ЦОВМ. Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку. 3. Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. 4. Переліки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці, складаються їх користувачами (за винятком фізичних осіб, що не є суб'єктами підприємницької діяльності) і подаються на погодження до відповідного територіального органу. Порядок складання цих переліків установлюється нормативно-правовим актом ЦОВМ. 5. Повірка засобів вимірювальної техніки проводиться територіальними органами, уповноваженими на її проведення. У разі якщо територіальні органи через відсутність відповідних еталонів не можуть провести повірку окремих типів засобів вимірювальної техніки, повірка цих засобів проводиться метрологічними центрами, уповноваженими на її проведення. Повірка здійснюється посадовими особами територіальних органів і метрологічних центрів - державними повірниками, атестованими у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ. 6. Повірка засобів вимірювальної техніки з використанням первинних і вторинних еталонів проводиться метрологічними центрами та територіальними органами, в яких зберігаються відповідні еталони. Повірка здійснюється вченими зберігачами цих еталонів. 7. Повірка засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями, проводиться під час їх випуску з виробництва повірочними лабораторіями іноземних виробників, уповноваженими на її проведення. 8. Повірку засобів вимірювальної техніки під час експлуатації та випуску з виробництва і ремонту можуть виконувати повірочні лабораторії підприємств і організацій, уповноважені на її проведення. Повірка проводиться працівниками цих лабораторій, атестованими як повірники у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ. За порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки керівники та посадові особи відповідних підприємств і організацій несуть відповідальність згідно із законом. 9. Повірка та оформлення її результатів проводяться у порядку, встановленому нормативними документами з метрології ЦОВМ. 10. Місцеві органи виконавчої влади повинні сприяти проведенню повірки засобів вимірювальної техніки на місці їх експлуатації, у тому числі: надавати відповідні приміщення; забезпечувати допоміжним персоналом і транспортом; повідомляти власників і користувачів засобів вимірювальної техніки про час і місце проведення повірки.  
    -113- Майко В.І.
У статті 27 викласти положення статті 23  
Враховано    
    -114- Майко В.І.
У статті 28 викласти положення статті 24 з відповідними змінами  
Враховано    
277. Стаття 29. Державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань      Стаття 29. Державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань  
278. 1. Державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, організації та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.      1. Державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, організації та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.  
279. 2. У центральних та місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах управління об'єднань підприємств проводиться перевірка додержання вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів України і нормативних документів із метрології.      2. У центральних та місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах управління об'єднань підприємств проводиться перевірка додержання вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології.  
280. На підприємствах, в організаціях і у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності крім того проводиться перевірка:      На підприємствах, в організаціях і у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, крім того, проводиться перевірка:  
281. стану і застосування засобів вимірювальної техніки;      стану і застосування засобів вимірювальної техніки;  
282. застосування атестованих методик виконання вимірювань і правильності виконання вимірювань;      застосування атестованих методик виконання вимірювань і правильності виконання вимірювань;  
283. додержання умов і правил проведення державних випробувань, повірки, калібрування, ввезення, випуску з виробництва, ремонту та у продаж і видачі напрокат засобів вимірювальної техніки, проведення вимірювань та атестації методик виконання вимірювань.      додержання умов і правил проведення державних випробувань, повірки, калібрування, ввезення, випуску з виробництва, ремонту та у продаж і видачі напрокат засобів вимірювальної техніки, проведення вимірювань та атестації методик виконання вимірювань.  
284. 3. Державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань здійснюється в порядку, встановленому нормативно-правовими актами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.   -115- Майко В.І.
В частині третій статті 29 після слова "вимірювань" доповнити слова: " та оформлення його результатів"  
Враховано   3. Державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань та оформлення його результатів здійснюються в порядку, встановленому нормативно-правовими актами ЦОВМ.  
285. Стаття 30. Державний метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках      Стаття 30. Державний метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках  
286. 1. Державному метрологічному нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках підлягають готові упаковки будь-якого виду під час фасування і продажу товару у разі, коли вміст цих упаковок не може бути змінений без їх розкривання чи деформування, а кількість товару подана в одиницях маси, об'єму чи іншої фізичної величини.      1. Державному метрологічному нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках підлягають готові упаковки будь-якого виду під час фасування і продажу товару в разі, якщо вміст цих упаковок не може бути змінений без їх розкривання чи деформування, а кількість товару подана в одиницях маси, об'єму чи іншої фізичної величини.  
287. 2. На упаковці фасованого товару мають бути зазначені номінальна кількість товару в одиницях маси, об'єму або іншої фізичної величини, а також гранично допустимі відхилення від номінальної кількості або зроблено посилання на нормативний документ, за яким їх встановлено.      2. На упаковці фасованого товару мають бути зазначені номінальна кількість товару в одиницях маси, об'єму або іншої фізичної величини, а також гранично допустимі відхилення від номінальної кількості або зроблено посилання на нормативний документ, за яким їх встановлено.  
288. 3. Державний метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках здійснюється в порядку, встановленому нормативно-правовими актами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.   -116- Майко В.І.
В частині третій статті 30 після слів "в упаковках" доповнити словами "та оформлення його результатів"  
Враховано   3. Державний метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках та оформлення його результатів здійснюються в порядку, встановленому нормативно-правовими актами ЦОВМ.  
289. Стаття 31. Головні державні інспектори, їх заступники і державні інспектори з метрологічного нагляду      Стаття 31. Головні державні інспектори, їхні заступники і державні інспектори з метрологічного нагляду  
290. 1. Державний метрологічний нагляд здійснюють посадові особи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології та його територіальних метрологічних органів:      1. Державний метрологічний нагляд здійснюють посадові особи ЦОВМ та його територіальних органів:  
291. головний державний інспектор України з метрологічного нагляду та його заступник (далі - головний державний інспектор України та його заступник), якими відповідно є (одночасно за посадою) керівник спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології та його заступник з питань метрології;   -117- Майко В.І.
Абзац другий частини першої статті 31 викласти у наступній редакції: "головний державний інспектор України з метрологічного нагляду та його заступники (далі - головний державний інспектор України та його заступники), якими відповідно є (одночасно за посадою) керівник ЦОВМ та його заступники;"  
Враховано   головний державний інспектор України з метрологічного нагляду та його заступники (далі - головний державний інспектор України та його заступники), якими відповідно є (одночасно за посадою) керівник ЦОВМ та його заступники;  
292. головні державні інспектори Автономної Республіки Крим, області, міста з метрологічного нагляду та їх заступники (далі - головні державні інспектори Автономної Республіки Крим, області, міста та їх заступники), якими відповідно є (одночасно за посадою) керівники територіальних метрологічних органів та їх заступники з питань метрології;   -118- Майко В.І.
В абзаці третьому статті 31 слова "з питань метрології" виключити, а слово "заступник" замінити на слово "заступники"  
Враховано   головні державні інспектори Автономної Республіки Крим, області, міста з метрологічного нагляду та їхні заступники (далі - головні державні інспектори Автономної Республіки Крим, області, міста та їхні заступники), якими відповідно є (одночасно за посадою) керівники територіальних органів та їхні заступники;  
293. державні інспектори з метрологічного нагляду (далі - державні інспектори), якими є (одночасно за посадою) керівники підрозділів, їхні заступники та спеціалісти спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології, керівники підрозділів, їхні заступники та спеціалісти територіальних метрологічних органів, на яких покладено здійснення державного метрологічного нагляду.      державні інспектори з метрологічного нагляду (далі - державні інспектори), якими є (одночасно за посадою) керівники підрозділів, їхні заступники та спеціалісти ЦОВМ, керівники підрозділів, їхні заступники та спеціалісти територіальних органів, на яких покладено здійснення державного метрологічного нагляду.  
294. 2. Державні інспектори повинні бути атестовані в установленому порядку.   -119- Майко В.І.
Частину 2 статті 31 викласти у наступній редакції: „2. Державні інспектори повинні бути атестовані у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ."  
Враховано   2. Державні інспектори повинні бути атестовані у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ.  
295. Стаття 32. Права і обов'язки головних державних інспекторів, їх заступників і державних інспекторів з метрологічного нагляду      Стаття 32. Права і обов'язки головних державних інспекторів, їхніх заступників і державних інспекторів з метрологічного нагляду  
296. 1. Головний державний інспектор України та його заступник, головні державні інспектори Автономної Республіки Крим, області, міста, їх заступники (далі - головні державні інспектори та їх заступники) і державні інспектори під час виконання своїх обов'язків, мають право:      1. Головний державний інспектор України та його заступники, головні державні інспектори Автономної Республіки Крим, області, міста, їхні заступники (далі - головні державні інспектори та їхні заступники) і державні інспектори під час виконання своїх обов'язків, мають право:  
297. безперешкодно (з пред'явленням службового посвідчення) відвідувати центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, організації та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності з додержанням установлених у них порядку і режиму роботи;      безперешкодно (з пред'явленням службового посвідчення) відвідувати центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, організації та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності з додержанням установлених у них порядку і режиму роботи;  
298. перевіряти діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності щодо додержання вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів України і нормативних документів із метрології (далі - метрологічні вимоги), а також використовувати при цьому їх технічні засоби та залучати до перевірок їх працівників;      перевіряти діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності щодо додержання вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології (далі - метрологічні вимоги), а також використовувати при цьому їх технічні засоби та залучати до перевірок їх працівників;  
299. одержувати необхідні відомості та матеріали з метрологічної діяльності.      одержувати необхідні відомості та матеріали з метрологічної діяльності.  
300. 2. Державні інспектори крім дій, передбачених частиною 1 цієї статті, мають також право:      2. Державні інспектори, крім дій, передбачених частиною першою цієї статті, мають також право:  
301. направляти на інспекційну повірку засоби вимірювальної техніки;      направляти засоби вимірювальної техніки на інспекційну повірку;  
302. перевіряти правильність віднесення засобів вимірювальної техніки до таких, що підлягають повірці;   -120- Поліщук К.А.
Абзац третій частини другої статті 32 викласти в наступній редакції: "перевіряти правильність віднесення засобів вимірювальної техніки до таких, що підлягають повірці, з урахуванням сфери застосування засобів вимірювальної техніки"  
Відхилено   перевіряти правильність віднесення засобів вимірювальної техніки до таких, що підлягають повірці;  
303. перевіряти кількість фасованого товару в упаковках під час його фасування та продажу, відбирати для цього зразки упаковок фасованих товарів і у разі потреби розкривати готові упаковки. При цьому кількість зразків упаковок, які повинні бути відібрані для перевірки, та випадки, коли розкриваються готові упаковки, визначаються у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології. Збитки, заподіяні внаслідок розкривання упаковок, зараховуються до витрат їх власників;   -121- Майко В.І.
В абзаці четвертому частини другої статті 32 у другому реченні після слова "встановленому" доповнити словами "нормативно-правовим актом"  
Враховано   перевіряти кількість фасованого товару в упаковках під час його фасування та продажу, відбирати для цього зразки упаковок фасованих товарів і у разі потреби розкривати готові упаковки. При цьому кількість зразків упаковок, які повинні бути відібрані для перевірки, та випадки, коли розкриваються готові упаковки, визначаються у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ. Збитки, заподіяні внаслідок розкривання упаковок, зараховуються до витрат їх власників;  
304. користуватися проїзними квитками для проїзду в міському пасажирському транспорті (крім таксі), які можуть закуповуватися за рахунок асигнувань, передбачених у кошторисі на утримання організації, в штаті якої ці інспектори перебувають.      користуватися проїзними квитками для проїзду в міському пасажирському транспорті (крім таксі), які можуть закуповуватися за рахунок асигнувань, передбачених у кошторисі на утримання організації, в штаті якої ці інспектори перебувають.  
305. 3. У разі виявлення порушень метрологічних вимог головні державні інспектори та їх заступники і державні інспектори мають право:      3. У разі виявлення порушень метрологічних вимог головні державні інспектори та їхні заступники і державні інспектори мають право:  
306. забороняти застосування, випуск з ремонту та у продаж і видачу напрокат засобів вимірювальної техніки;      забороняти застосування, випуск з ремонту та у продаж і видачу напрокат засобів вимірювальної техніки;  
307. анульовувати результати повірки засобів вимірювальної техніки;      анульовувати результати повірки засобів вимірювальної техніки;  
308. давати приписи та встановлювати строки усунення порушень метрологічних вимог;      давати приписи та встановлювати строки усунення порушень метрологічних вимог;  
309. забороняти реалізацію партій фасованого товару, з яких відбиралися зразки упаковок фасованих товарів;      забороняти реалізацію партій фасованого товару, з яких відбиралися зразки упаковок фасованих товарів;  
310. забороняти виконання робіт, пов'язаних з вимірюваннями;      забороняти виконання робіт, пов'язаних з вимірюваннями;  
311. складати протоколи про адміністративні правопорушення у сфері метрологічної діяльності;      складати протоколи про адміністративні правопорушення у сфері метрологічної діяльності;  
312. вносити пропозиції про тимчасове зупинення дії або анулювання документів з метрологічної акредитації на проведення державних випробувань і повірки засобів вимірювальної техніки, документів з атестації на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки та вимірювань, документів з уповноваження на проведення атестації методик виконання вимірювань;   -122- Майко В.І.
Абзац восьмий частини третьої статті 32 викласти у наступній редакції: "вносити пропозиції про тимчасове зупинення дії або анулювання свідоцтв про уповноваження на проведення державних випробувань і повірки засобів вимірювальної техніки та атестації методик виконання вимірювань, атестатів акредитації на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки та свідоцтв про атестацію на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки та вимірювань"  
Враховано   вносити пропозиції про тимчасове зупинення дії або анулювання свідоцтв про уповноваження на проведення державних випробувань і повірки засобів вимірювальної техніки та атестації методик виконання вимірювань, атестатів акредитації на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки та свідоцтв про атестацію на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки та вимірювань;  
313. вносити пропозиції щодо надіслання до правоохоронних органів матеріалів про порушення метрологічних вимог.      вносити пропозиції щодо надіслання до правоохоронних органів матеріалів про порушення метрологічних вимог.  
314. 4. У разі виявлення порушень метрологічних вимог головні державні інспектори та їх заступники крім дій, передбачених частиною 3 цієї статті, мають також право:      4. У разі виявлення порушень метрологічних вимог головні державні інспектори та їхні заступники, крім дій, передбачених частиною третьою цієї статті, мають також право:  
315. забороняти випуск з виробництва засобів вимірювальної техніки;      забороняти випуск з виробництва засобів вимірювальної техніки;  
316. розглядати справи про адміністративні правопорушення у сфері метрологічної діяльності і накладати адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення;   -123- Майко В.І.
В абзаці третьому частини четвертої статті 32 замість слів "Кодексу України про адміністративні правопорушення" привести слово "закону"  
Враховано   розглядати справи про адміністративні правопорушення у сфері метрологічної діяльності і накладати адміністративні стягнення відповідно до закону;  
317. надсилати правоохоронним органам матеріали про порушення метрологічних вимог у випадках, передбачених законодавством.      надсилати правоохоронним органам матеріали про порушення метрологічних вимог у випадках, передбачених законодавством.  
318. 5. Поновлення застосування, випуску з виробництва, ремонту та у продаж і видачі на прокат засобів вимірювальної техніки, реалізації партій фасованих товарів в упаковках, виконання робіт, пов'язаних з вимірюваннями, проводиться на підставі позитивних висновків повторної перевірки державним інспектором, витрати на яку оплачують відповідні підприємства, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності.   -124- Майко В.І.
Статтю 32 після частини п'ятої доповнити новою частиною такого змісту: "Справи про адміністративні правопорушення у сфері метрологічної діяльності розглядаються ЦОВМ та його територіальними органами за місцем їх розташування".  
Враховано   5. Поновлення застосування, випуску з виробництва, ремонту та у продаж і видачі напрокат засобів вимірювальної техніки, реалізації партій фасованих товарів в упаковках, виконання робіт, пов'язаних з вимірюваннями, проводиться на підставі позитивних висновків повторної перевірки державним інспектором, витрати на яку оплачують відповідні підприємства, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності. 6. Справи про адміністративні правопорушення у сфері метрологічної діяльності розглядаються ЦОВМ та його територіальними органами за місцем їх розташування.  
319. 6. Державні інспектори зобов'язані проводити державний метрологічний нагляд з додержанням вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів України і нормативних документів з метрології.      7. Державні інспектори зобов'язані проводити державний метрологічний нагляд з додержанням вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології ЦОВМ.  
320. Стаття 33. Правовий захист головних державних інспекторів, їх заступників і державних інспекторів      Стаття 33. Правовий захист головних державних інспекторів, їхніх заступників і державних інспекторів  
321. 1. Головні державні інспектори, їх заступники і державні інспектори (далі - державні інспектори) під час виконання своїх обов'язків перебувають під захистом закону.      1. Головні державні інспектори, їхні заступники і державні інспектори (далі - державні інспектори) під час виконання своїх обов'язків перебувають під захистом закону.  
322. Держава гарантує захист життя, здоров'я, честі, гідності та майна державних інспекторів і членів їх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків.      Держава гарантує захист життя, здоров'я, честі, гідності та майна державних інспекторів і членів їхніх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків.  
323. 2. Державні інспектори підлягають обов'язковому державному страхуванню.      2. Державні інспектори підлягають обов'язковому державному страхуванню.  
324. Порядок та умови страхування державних інспекторів визначаються Кабінетом Міністрів України.      Порядок та умови страхування державних інспекторів визначаються Кабінетом Міністрів України.  
325. 3. За образу державного інспектора, а також опір, погрозу, насильство та за інші дії, які перешкоджають виконанню покладених на нього обов'язків, винні особи притягаються до відповідальності згідно із законодавством.      3. За образу державного інспектора, а також опір, погрозу, насильство та за інші дії, які перешкоджають виконанню покладених на нього обов'язків, винні особи притягаються до відповідальності згідно із законом.  
326. 4. У разі каліцтва, інвалідності чи іншого ушкодження здоров'я, що сталися у зв'язку з виконанням службових обов'язків, державному інспектору виплачується компенсація в розмірі від річного до п'ятирічного грошового утримання залежно від ступеня втрати працездатності, а у разі його загибелі - сім'ї загиблого виплачується одноразова допомога в розмірі десятирічного грошового утримання за останньою посадою, яку він займав.      4. У разі каліцтва, інвалідності чи іншого ушкодження здоров'я, що сталося у зв'язку з виконанням службових обов'язків, державному інспектору виплачується компенсація в розмірі від річного до п'ятирічного грошового утримання залежно від ступеня втрати працездатності, а у разі його загибелі - сім'ї загиблого виплачується одноразова допомога в розмірі десятирічного грошового утримання за останньою посадою, яку він займав.  
327. Збитки, завдані майну державного інспектора або членів його сім'ї у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, компенсуються в повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету з наступним стягненням цієї суми з винних осіб.      Збитки, завдані майну державного інспектора або членів його сім'ї у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, компенсуються в повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету з наступним стягненням цієї суми з винних осіб.  
328. Стаття 34. Відносини спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології та його територіальних метрологічних органів з правоохоронними органами      Стаття 34. Відносини ЦОВМ та його територіальних органів з правоохоронними органами  
329. Працівники правоохоронних органів повинні подавати допомогу державним інспекторам у виконанні ними службових обов'язків та припиняти незаконні дії громадян, які перешкоджають виконанню обов'язків, покладених на державних інспекторів.      Працівники правоохоронних органів повинні надавати допомогу державним інспекторам у виконанні ними службових обов'язків та припиняти незаконні дії громадян, які перешкоджають виконанню обов'язків, покладених на державних інспекторів.  
330. Стаття 35. Права і обов'язки державних повірників      Стаття 35. Права і обов'язки державних повірників  
331. 1. Державні повірники, виконуючи свої обов'язки, мають право:      1. Державні повірники, виконуючи свої обов'язки, мають право:  
332. безперешкодно, з пред'явленням службового посвідчення, відвідувати підприємства і організації з додержанням встановлених у них порядку і режиму роботи для виконання повірочних робіт;      безперешкодно, з пред'явленням службового посвідчення, відвідувати підприємства і організації з додержанням встановлених у них порядку і режиму роботи для виконання повірочних робіт;  
333. брати участь у здійсненні державного метрологічного контролю і нагляду;      брати участь у здійсненні державного метрологічного контролю і нагляду;  
334. проводити контроль стану і застосування засобів вимірювальної техніки, які використовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду;      проводити контроль стану і застосування засобів вимірювальної техніки, які використовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду;  
335. використовувати технічні засоби і залучати до проведення повірки засобів вимірювальної техніки працівників підприємств і організацій, на яких вона здійснюється.   -125- Майко В.І.
Абзац п'ятий частини першої статті 35 викласти у наступній редакції: "використовувати технічні засоби (необхідні для проведення повірки засобів вимірювальної техніки), що належать підприємствам і організаціям, на яких здійснюється повірка, та залучати до проведення повірки працівників цих підприємств і організацій".  
Враховано   використовувати технічні засоби (необхідні для проведення повірки засобів вимірювальної техніки), що належать підприємствам і організаціям, на яких здійснюється повірка, та залучати до проведення повірки працівників цих підприємств і організацій.  
336. 2. У разі, якщо за результатами повірки засоби вимірювальної техніки не відповідають вимогам нормативних документів із метрології, державні повірники мають право:      2. У разі якщо за результатами повірки засоби вимірювальної техніки не відповідають вимогам нормативних документів з метрології, державні повірники мають право:  
337. вносити пропозиції щодо заборони використання або випуску з виробництва та ремонту засобів вимірювальної техніки;      вносити пропозиції щодо заборони використання або випуску з виробництва та ремонту засобів вимірювальної техніки;  
338. анульовувати результати повірки засобів вимірювальної техніки;      анульовувати результати повірки засобів вимірювальної техніки;  
339. вносити пропозиції щодо скорочення міжповірочного інтервалу у разі, коли засоби вимірювальної техніки не відповідають встановленим метрологічним вимогам за діючим міжповірочним інтервалом.      вносити пропозиції щодо скорочення міжповірочного інтервалу у разі, якщо засоби вимірювальної техніки не відповідають встановленим метрологічним вимогам за діючим міжповірочним інтервалом.  
340. 3. Державні повірники зобов'язані проводити повірку з додержанням вимог відповідних нормативних документів із метрології.      3. Державні повірники зобов'язані проводити повірку з додержанням вимог відповідних нормативних документів з метрології.  
341. Стаття 36. Розгляд скарг на рішення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології, його метрологічних центрів і територіальних метрологічних органів та їх посадових осіб      Стаття 36. Розгляд скарг на рішення ЦОВМ, його метрологічних центрів і територіальних органів та їх посадових осіб  
342. 1. Скарги на рішення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології, його метрологічних центрів і територіальних метрологічних органів, їх посадових осіб, а також на дії цих осіб розглядаються в порядку, встановленому законодавством.      1. Скарги на рішення ЦОВМ, його метрологічних центрів і територіальних органів, їх посадових осіб, а також на дії цих осіб розглядаються в порядку, встановленому законодавством.  
343. 2. Подання скарги не зупиняє виконання рішень спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології, його метрологічних центрів і територіальних метрологічних органів, їх посадових осіб, а також дії цих осіб.      2. Подання скарги не зупиняє виконання рішень ЦОВМ, його метрологічних центрів і територіальних органів, їх посадових осіб, а також дії цих осіб.  
344. Розділ V. МЕТРОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ І НАГЛЯД      РОЗДІЛ V МЕТРОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ І НАГЛЯД  
345. Стаття 37. Види метрологічного контролю і нагляду, що здійснюють метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій      Стаття 37. Види метрологічного контролю і нагляду, що здійснюють метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій  
346. 1. Метрологічний нагляд здійснюється за забезпеченням єдності вимірювань.   -126- Майко В.І.
Частину першу статті 37 вважати частиною шостою.  
Враховано    
347. 2. До метрологічного контролю належать:      1. До метрологічного контролю належать:  
348. атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій;   -127- Кравченко М.В.
В абзаці другому частини другої статті 37 вилучити слово "калібрувальних".  
Відхилено   атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій;  
349. метрологічна атестація та калібрування засобів вимірювальної техніки;   -128- Майко В.І.
Абзац третій частини другої статті 37 викласти у наступній редакції: "метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки; калібрування засобів вимірювальної техніки;"  
Враховано   метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки; калібрування засобів вимірювальної техніки;  
350. метрологічна експертиза документації та атестація методик виконання вимірювань.      метрологічна експертиза документації та атестація методик виконання вимірювань.  
351. 3. Метрологічний нагляд здійснюється:   -129- Майко В.І.
Частину третю статті 37 вважати частиною сьомою  
Враховано    
352. метрологічними службами центральних органів виконавчої влади ( на підприємствах і в організаціях, що належать до сфери їх управління;   -130- Калінчук В.А.
В абзаці другому частини третьої статті 37 замість слів "їх управління" записати "у якій реалізація державної політики належить до компетенції" і далі по тексту  
Відхилено    
353. головними і базовими організаціями метрологічних служб центральних органів виконавчої влади ( на підприємствах і в організаціях, що належать до сфери управління цих органів і визначених положеннями про відповідні головні і базові організації;   -131- Калінчук В.А.
В абзаці третьому частини третьої статті 37 замість слова "управління" записати "у якій реалізація державної політики належить до компетенції" і далі по тексту  
Відхилено    
354. метрологічними службами підприємств і організацій - на відповідних підприємствах і в організаціях.       
355. 4. Метрологічний контроль здійснюється метрологічними службами центральних органів виконавчої влади, їх головними і базовими організаціями, метрологічними службами підприємств і організацій.      2. Метрологічний контроль здійснюється метрологічними службами центральних органів виконавчої влади, їх головними і базовими організаціями, метрологічними службами підприємств і організацій.  
356. Метрологічними службами центральних органів виконавчої влади або призначеними ними головними і базовими організаціями цих служб проводиться атестація:   -132- Майко В.І.
Абзаци другий - четвертий частини четвертої статті 37 об'єднати і викласти у наступній редакції: "Головними і базовими організаціями, атестованими в установленому порядку, проводиться атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій, що належать або не належать до сфери управління відповідних центральних органів виконавчої влади, але належать до сфери, у якій реалізація державної політики належить до повноважень цих органів (за винятком вимірювальних лабораторій, атестація яких згідно із законодавством здійснюється територіальними органами), - на проведення відповідно калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств і організацій та вимірювань у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду. При цьому атестація зазначених лабораторій може здійснюватися головними і базовими організаціями або, відповідно до частин четвертої, п'ятої та сьомої статті 24 цього Закону, - метрологічними центрами та територіальними органами."  
Враховано   3. Головними і базовими організаціями, атестованими в установленому порядку, проводиться атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій, що належать до сфери управління відповідних центральних органів виконавчої влади або не належать до цієї сфери, але належать до сфери, у якій реалізація державної політики належить до повноважень цих органів (за винятком вимірювальних лабораторій, атестація яких згідно із законодавством здійснюється територіальними органами), - на проведення відповідно калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств і організацій та вимірювань у сфері та/або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду. При цьому атестація зазначених лабораторій може здійснюватися головними і базовими організаціями або, відповідно до частин четвертої, п'ятої та сьомої статті 24 цього Закону, - метрологічними центрами та територіальними органами.  
357. калібрувальних лабораторій підприємств і організацій, що належать до сфери управління цих органів, ( на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств і організацій;   -133- Калінчук В.А.
В абзацах третьому-четвертому частини четвертої статті 37 слова "управління" записати "у якій реалізація державної політики належить до компетенції" і далі по тексту  
Враховано редакційно    
    -134- Кравченко М.В.
В абзаці третьому частини четвертої статті 37 вилучити слово "калібрувальних"  
Відхилено    
358. вимірювальних лабораторій підприємств і організацій, що належать до сфери управління цих органів (за винятком лабораторій, передбачених частиною 5 статті 26 цього Закону), ( на проведення вимірювань у сфері або поза сферою поширення державного метрологічного нагляду;       
359. вимірювальних лабораторій підприємств і організацій, що здійснюють свою основну діяльність у сфері, у якій реалізація державної політики належить до компетенції відповідного центрального органу виконавчої влади, ( на проведення вимірювань поза сферою поширення державного метрологічного нагляду.   -135- Майко В.І.
Статті 37 доповнити новим абзацом такого змісту: "Атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій головних і базових організацій на проведення робіт, зазначених у частині третій цієї статті, здійснюється метрологічними службами відповідних центральних органів виконавчої влади"  
Враховано   4. Атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій головних і базових організацій на проведення робіт, зазначених у частині третій цієї статті, здійснюється метрологічними службами відповідних центральних органів виконавчої влади.  
360. Головними і базовими організаціями метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, метрологічними службами підприємств і організацій проводиться метрологічна атестація та калібрування засобів вимірювальної техніки, метрологічна експертиза документації та атестація методик виконання вимірювань.   -136- Майко В.І.
Абзац шостий частини четвертої статті 37 доповнити словами "відповідно до цього Закону"  
Враховано   5. Головними і базовими організаціями метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, метрологічними службами підприємств і організацій проводиться метрологічна атестація та калібрування засобів вимірювальної техніки, метрологічна експертиза документації та атестація методик виконання вимірювань відповідно до цього Закону. 6. Метрологічний нагляд здійснюється за забезпеченням єдності вимірювань. 7. Метрологічний нагляд здійснюється: метрологічними службами центральних органів виконавчої влади ( на підприємствах і в організаціях, що належать до сфери їх управління; головними і базовими організаціями метрологічних служб центральних органів виконавчої влади ( на підприємствах і в організаціях, що належать до сфери управління цих органів і визначених положеннями про відповідні головні і базові організації; метрологічними службами підприємств і організацій - на відповідних підприємствах і в організаціях.  
361. Стаття 38. Атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій   -137- Кравченко М.В.
Із назви статті 38 вилучити слова "калібрувальних і вимірювальних"  
Відхилено   Стаття 38. Атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій  
362. 1. Атестація вимірювальних лабораторій підприємств та організацій, які виконують вимірювання у сфері поширення державного метрологічного нагляду, проводиться за річними планами, погодженими з територіальним метрологічним органом за місцезнаходженням відповідних підприємств та організацій, та за обов'язкової участі цього органу.   -138- Майко В.І.
Частину першу статті 38 викласти у наступній редакції: "1. Атестація вимірювальних лабораторій підприємств та організацій на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду здійснюється за обов'язкової участі територіального органу за місцезнаходженням відповідних підприємств та організацій"  
Враховано   1. Атестація вимірювальних лабораторій підприємств та організацій на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду здійснюється за обов'язкової участі територіального органу за місцезнаходженням відповідних підприємств та організацій.  
    -139- Калінчук В.А.
Частину першу статті 38 доповнити словами "та погодженими з головними організаціями метрологічних служб центральних органів виконавчої влади та за їх обов'язкової участі в атестації". Частину першу статті 38 доповнити другим абзацом в такій редакції: "Роботи, пов'язані з атестацією вимірювальних лабораторій, які виконують вимірювання у сфері поширення державного метрологічного нагляду, проводиться за обов'язкової участі територіальних метрологічних органів за місцем знаходження цих підприємств та організацій "  
Враховано редакційно    
363. 2. Необхідність атестації калібрувальних лабораторій підприємств і організацій на проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств і організацій, а також атестації вимірювальних лабораторій підприємств і організацій на проведення вимірювань поза сферою поширення державного метрологічного нагляду визначається відповідними центральними органами виконавчої влади, підприємствами і організаціями.   -140- Майко В.І.
Частину другу статті 38 викласти у наступній редакції: "2. Атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій на проведення відповідно калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств і організацій та вимірювань поза сферою поширення державного метрологічного нагляду здійснюється з урахуванням частини сьомої статті 24 цього Закону."  
Враховано   2. Атестація калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій на проведення відповідно калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств і організацій та вимірювань поза сферою поширення державного метрологічного нагляду здійснюється з урахуванням частини сьомої статті 24 цього Закону.  
    -141- Кравченко М.В.
В частині другій статті 38 слова "калібрувальних" вилучити  
Відхилено    
364. 3. Вимоги щодо атестації калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій та щодо атестованих калібрувальних і вимірювальних лабораторій визначені у статті 26 цього Закону.   -142- Майко В.І.
Частину третю статті 38 викласти у наступній редакції: "3. Порядок атестації калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій та вимоги щодо атестованих калібрувальних і вимірювальних лабораторій визначені відповідно у статтях 22 і 25 цього Закону".  
Враховано   3. Порядок атестації калібрувальних та вимірювальних лабораторій підприємств і організацій та вимоги щодо атестованих калібрувальних і вимірювальних лабораторій визначені відповідно у статтях 22 і 25 цього Закону.  
    -143- Кравченко М.В.
В частині третій статті 38 слова "калібрувальних" і "вимірювальних" вилучити  
Відхилено    
365. Стаття 39. Метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки      Стаття 39. Метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки  
366. 1. Засоби вимірювальної техніки, не призначені для серійного виробництва або для ввезення на територію України партіями, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають метрологічній атестації.      1. Засоби вимірювальної техніки, не призначені для серійного виробництва або для ввезення на територію України партіями, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають метрологічній атестації.  
367. 2. Метрологічна атестація та оформлення її результатів проводяться в порядку, встановленому нормативними документами з метрології спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.      2. Метрологічна атестація та оформлення її результатів проводяться в порядку, встановленому нормативними документами з метрології ЦОВМ.  
368. Стаття 40. Калібрування засобів вимірювальної техніки      Стаття 40. Калібрування засобів вимірювальної техніки  
369. 1. Засоби вимірювальної техніки, призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають калібруванню під час випуску з виробництва та ремонту.      1. Засоби вимірювальної техніки, призначені для серійного виробництва в Україні або для ввезення на територію України партіями, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають калібруванню під час випуску з виробництва та ремонту.  
370. Необхідність проведення калібрування засобів вимірювальної техніки під час експлуатації визначається їх користувачем.      Необхідність проведення калібрування засобів вимірювальної техніки під час експлуатації визначається їх користувачем.  
371. 2. Калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб проводиться калібрувальними лабораторіями підприємств і організацій, атестованими на його проведення.   -144- Майко В.І.
Частини другу статті 40 викласти у наступній редакції: "2. Калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб проводиться метрологічними центрами, територіальними органами, калібрувальними лабораторіями підприємств і організацій, атестованими на його проведення або акредитованими на проведення калібрування цих засобів відповідно до закону."  
Враховано   2. Калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб проводиться метрологічними центрами, територіальними органами, калібрувальними лабораторіями підприємств і організацій, атестованими на його проведення або акредитованими на проведення калібрування цих засобів відповідно до закону.  
    -145- Кравченко М.В.
В частині другій статті 40 вилучити слово "калібрувальними"  
Відхилено    
372. 3. Калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб може проводитися метрологічними центрами, територіальними метрологічними органами та метрологічними службами підприємств і організацій, акредитованими на проведення повірки цих або аналогічних засобів.   -146- Майко В.І.
В частині третій статті 40 слова "метрологічними службами" замінити словами "повірочними лабораторіями"  
Враховано   3. Калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб може проводитися метрологічними центрами, територіальними органами та повірочними лабораторіями підприємств і організацій, уповноваженими на проведення повірки цих або аналогічних засобів.  
373. 4. Калібрування засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями, проводиться під час випуску їх з виробництва калібрувальними лабораторіями іноземних виробників, акредитованими згідно з цим Законом на проведення повірки цих або аналогічних засобів.   -147- Майко В.І.
Частину четверту статті 40 викласти у наступній редакції: " 4. Калібрування засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями, проводиться під час випуску їх з виробництва калібрувальними або повірочними лабораторіями іноземних виробників відповідно атестованими на його проведення або уповноваженими на проведення повірки цих або аналогічних засобів згідно з цим Законом."  
Враховано   4. Калібрування засобів вимірювальної техніки, призначених для ввезення на територію України партіями, проводиться під час випуску їх з виробництва калібрувальними або повірочними лабораторіями іноземних виробників, відповідно атестованими на його проведення, або уповноваженими на проведення повірки цих або аналогічних засобів згідно з цим Законом.  
    -148- Кравченко М.В.
В частині четвертій статті 40 вилучити слово "калібрувальними"  
Відхилено    
374. 5. Калібрування засобів вимірювальної техніки з використанням державних і вторинних еталонів проводиться метрологічними центрами і територіальними метрологічними органами, в яких зберігаються ці еталони.   -149- Майко В.І.
У частині п'ятій статті 40 слово "державних" замінити словом "первинних"  
Враховано   5. Калібрування засобів вимірювальної техніки з використанням первинних і вторинних еталонів проводиться метрологічними органами, в яких зберігаються ці еталони.  
375. 6. Калібрування та оформлення його результатів проводяться в порядку, встановленому нормативними документами з метрології спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.      6. Калібрування та оформлення його результатів проводяться в порядку, встановленому нормативними документами з метрології ЦОВМ.  
376. Стаття 41. Метрологічна експертиза документації та атестація методик виконання вимірювань      Стаття 41. Метрологічна експертиза документації та атестація методик виконання вимірювань  
377. Метрологічна експертиза документації (технічних завдань, нормативних документів, конструкторської, проектної і технологічної документації) та звітів про геологічне вивчення надр, а також атестація методик виконання вимірювань здійснюються відповідно до вимог нормативних документів з метрології.      Метрологічна експертиза документації (технічних завдань, нормативних документів, конструкторської, проектної та технологічної документації) та звітів про геологічне вивчення надр, а також атестація методик виконання вимірювань здійснюються відповідно до вимог нормативних документів з метрології.  
378. Стаття 42. Метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань      Стаття 42. Метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань  
379. 1. Під час метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань проводиться перевірка:      1. Під час метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань проводиться перевірка:  
380. стану і застосування засобів вимірювальної техніки;      стану і застосування засобів вимірювальної техніки;  
381. застосування методик виконання вимірювань;      застосування методик виконання вимірювань;  
382. правильності виконання вимірювань;      правильності виконання вимірювань;  
383. своєчасності надання засобів вимірювальної техніки на повірку і калібрування;      своєчасності надання засобів вимірювальної техніки на повірку і калібрування;  
384. додержання умов і правил проведення повірки і калібрування засобів вимірювальної техніки та проведення вимірювань, що відповідно виконуються акредитованими повірочними та атестованими калібрувальними та вимірювальними лабораторіями;   -150- Кравченко М.В.
Абзац шостий частини першої статті 42 викласти в наступній редакції: "додержання умов і правил проведення повірки і калібрування засобів вимірювальної техніки та проведення вимірювань що виконуються лабораторіями сертифікованими або атестованими на право проведення робіт з повірки та калібрування;"  
Відхилено   додержання умов і правил проведення повірки і калібрування засобів вимірювальної техніки та проведення вимірювань, що відповідно виконуються уповноваженими повірочними та атестованими калібрувальними та вимірювальними лабораторіями;  
385. додержання вимог нормативних документів із метрології.      додержання вимог нормативних документів з метрології.  
386. 2. Метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій мають право за результатами метрологічного нагляду видавати приписи щодо припинення порушень метрологічних вимог та усунення виявлених недоліків.      2. Метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій мають право за результатами метрологічного нагляду видавати приписи щодо припинення порушень метрологічних вимог та усунення виявлених недоліків.  
387. 3. Порядок проведення метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань, видачі приписів за результатами метрологічного нагляду встановлюється центральними органами виконавчої влади, підприємствами і організаціями з додержанням вимог законодавства.      3. Порядок проведення метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань, видачі приписів за результатами метрологічного нагляду встановлюється центральними органами виконавчої влади, підприємствами і організаціями з додержанням вимог законодавства.  
388. Стаття 43. Особливості метрологічної діяльності у сфері оборони України      Стаття 43. Особливості метрологічної діяльності у сфері оборони України  
389. Особливості метрологічної діяльності у сфері оборони України регламентуються окремим положенням, яке затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства оборони України і спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері метрології і не повинно суперечити цьому Закону.      Особливості метрологічної діяльності у сфері оборони України регламентуються окремим положенням, яке затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства оборони України і ЦОВМ і не повинно суперечити цьому Закону.  
390. Стаття 44. Особливості метрологічної діяльності у сфері наукових досліджень і розробок в Україні      Стаття 44. Особливості метрологічної діяльності у сфері наукових досліджень і розробок в Україні  
391. Особливості метрологічної діяльності у сфері наукових досліджень і розробок в Україні регламентуються окремим положенням, яке затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Національної академії наук України і спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері метрології і не повинно суперечити цьому Закону.      Особливості метрологічної діяльності у сфері наукових досліджень і розробок в Україні регламентуються окремим положенням, яке затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Національної академії наук України і ЦОВМ і не повинно суперечити цьому Закону.  
392. Розділ VІ. ФІНАНСУВАННЯ МЕТРОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ      РОЗДІЛ VІ ФІНАНСУВАННЯ МЕТРОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ  
393. Стаття 45. Фінансування діяльності Державної метрологічної служби      Стаття 45. Фінансування діяльності Державної метрологічної служби  
394. 1. Фінансування діяльності Державної метрологічної служби здійснюється за рахунок:      1. Фінансування діяльності Державної метрологічної служби здійснюється за рахунок:  
395. коштів державного бюджету;      коштів державного бюджету;  
396. надходжень від виконання робіт із державного метрологічного контролю, інших метрологічних робіт та надання метрологічних послуг;      надходжень від виконання робіт з державного метрологічного контролю, інших метрологічних робіт та надання метрологічних послуг;  
397. коштів від виконання науково-дослідних робіт;      коштів від виконання науково-дослідних робіт;  
398. інших надходжень, передбачених законом.      інших надходжень, передбачених законом.  
399. 2. Обов'язковому фінансуванню за рахунок коштів Державного бюджету України підлягають:      2. Обов'язковому фінансуванню за рахунок коштів Державного бюджету України підлягають:  
400. наукові фундаментальні та прикладні дослідження і розроблення нормативних документів у сфері метрології;      наукові фундаментальні та прикладні дослідження і розроблення нормативних документів у сфері метрології;  
401. створення і вдосконалення державних і вторинних еталонів, утримання та експлуатація державних еталонів, а також звірення державних еталонів з міжнародними еталонами та національними еталонами інших країн;   -151- Майко В.І.
Абзац третій частини другої статті 40 викласти у наступній редакції: "створення і вдосконалення первинних і вторинних еталонів, утримання та експлуатація державних еталонів, а також звірення державних еталонів з національними еталонами інших держав і міжнародними еталонами. „  
Враховано   створення і вдосконалення первинних і вторинних еталонів, утримання та експлуатація державних еталонів, а також звірення державних еталонів з національними еталонами інших держав і міжнародними еталонами;  
402. роботи, пов'язані з діяльністю державних служб єдиного часу і еталонних частот, стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів, стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів;      роботи, пов'язані з діяльністю державних служб єдиного часу і еталонних частот, стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів, стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів;  
403. роботи, пов'язані з виконанням державних та багатогалузевих науково-технічних програм у сфері метрології;      роботи, пов'язані з виконанням державних та багатогалузевих науково-технічних програм у сфері метрології;  
404. участь у роботі міжнародних, європейських та інших регіональних організацій з метрології;      участь у роботі міжнародних, європейських та інших регіональних організацій з метрології;  
405. роботи з державного метрологічного нагляду.      роботи з державного метрологічного нагляду.  
406. Кошти на виконання перелічених робіт визначаються щорічно під час формування Державного бюджету України та Програми економічного і соціального розвитку України на відповідний рік виходячи із можливостей Державного бюджету України.   -152- Майко В.І.
Абзац восьмий частини другої статті 45 викласти в наступній редакції: "Кошти на виконання перелічених робіт визначаються щорічно під час формування Державного бюджету України та Державної програми економічного і соціального розвитку України на відповідний рік."  
Враховано   Кошти на виконання перелічених робіт визначаються щорічно під час формування Державного бюджету України та Державної програми економічного і соціального розвитку України на відповідний рік.  
407. Замовником зазначених робіт, що проводяться за кошти Державного бюджету України, є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології, а замовлення робіт здійснюється без проведення торгів (конкурсів, тендерів).      Замовником зазначених робіт, що проводяться за кошти Державного бюджету України, є ЦОВМ, а замовлення робіт здійснюється без проведення торгів (конкурсів, тендерів).  
408. 3. У соціально-економічних і науково-технічних програмах обов'язково повинні передбачатися розділи з метрологічного забезпечення та визначатися джерела фінансування робіт щодо виконання завдань цих розділів.      3. У соціально-економічних і науково-технічних програмах обов'язково повинні передбачатися розділи з метрологічного забезпечення та визначатися джерела фінансування робіт щодо виконання завдань цих розділів.  
409. Стаття 46. Оплата метрологічних робіт та використання коштів, отриманих за виконання цих робіт і надання метрологічних послуг      Стаття 46. Оплата метрологічних робіт та використання коштів, отриманих за виконання цих робіт і надання метрологічних послуг  
410. Підприємства, організації та фізичні особи оплачують метрологічні роботи, пов'язані із здійсненням на госпрозрахункових засадах усіх видів державного метрологічного контролю, визначених статтею 21, а також послуги, передбачені частиною 4 статті 15 цього Закону, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.      1. Підприємства, організації та фізичні особи оплачують метрологічні роботи, пов'язані зі здійсненням на госпрозрахункових засадах усіх видів державного метрологічного контролю, визначених статтею 21, а також послуги, передбачені частиною четвертою статті 15 цього Закону, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
411. Кошти, отримані за виконання зазначених метрологічних робіт та надання метрологічних послуг, передбачених частиною 4 статті 15 цього Закону, можуть використовуватися метрологічними центрами і територіальними метрологічними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології для забезпечення їх виробничої та наукової діяльності.   -153- Майко В.І.
Абзац другий статті 46 викласти у наступній редакції: " Кошти, отримані за виконання робіт та надання послуг, зазначених у частині першій цієї статті, можуть використовуватися метрологічними центрами і територіальними органами для забезпечення їх виробничої та наукової діяльності."  
Враховано   2. Кошти, отримані за виконання робіт та надання послуг, зазначених у частині першій цієї статті, можуть використовуватися метрологічними центрами і територіальними органами для забезпечення їх виробничої та наукової діяльності.  
412. Стаття 47. Фінансування діяльності метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій      Стаття 47. Фінансування діяльності метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій  
413. 1. Метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, а також підприємств і організацій, що належать до сфери їх управління, які фінансуються із Державного бюджету України, виконують всі роботи, пов'язані із забезпеченням єдності вимірювань, за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на їх утримання на відповідний рік, згідно з їх розрахунками, а також коштів, одержаних за надання метрологічних послуг.      1. Метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, а також підприємств і організацій, що належать до сфери їх управління, які фінансуються з Державного бюджету України, виконують всі роботи, пов'язані із забезпеченням єдності вимірювань, за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на їх утримання на відповідний рік, згідно з їх розрахунками, а також коштів, одержаних за надання метрологічних послуг.  
414. 2. Фінансування діяльності метрологічних служб всіх інших підприємств і організацій проводиться за рахунок коштів цих підприємств і організацій.      2. Фінансування діяльності метрологічних служб всіх інших підприємств і організацій проводиться за рахунок коштів цих підприємств і організацій.  
415. Розділ VІІ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ   -154- Майко В.І.
Назву розділу сьомого викласти у наступній редакції: "Визнання результатів метрологічних робіт, проведених в іноземних державах"  
Враховано   РОЗДІЛ VІІ ВИЗНАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ МЕТРОЛОГІЧНИХ РОБІТ, ПРОВЕДЕНИХ В ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВАХ  
416. Стаття 48. Визнання результатів метрологічних робіт, проведених в іноземних державах      Стаття 48. Визнання результатів метрологічних робіт, проведених в іноземних державах  
417. Відповідно до міжнародних договорів України можуть визнаватися результати державних випробувань, затвердження типу, повірки, калібрування і метрологічної атестації засобів вимірювальної техніки, вимірювань, атестації методик виконання вимірювань, здійснених в іноземних державах.   -155- Майко В.І.
Ввести розділ восьмий у наступній редакції: "Відповідальність за порушення законодавства про метрологію та метрологічну діяльність"  
Враховано   Відповідно до міжнародних договорів України можуть визнаватися результати державних випробувань, затвердження типу, повірки, калібрування і метрологічної атестації засобів вимірювальної техніки, вимірювань, атестації методик виконання вимірювань, проведених в іноземних державах. РОЗДІЛ VІІІ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО МЕТРОЛОГІЮ ТА МЕТРОЛОГІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ  
418. Стаття 49. Відповідальність за порушення законодавства про метрологію та метрологічну діяльність      Стаття 49. Відповідальність за порушення законодавства про метрологію та метрологічну діяльність  
419. Особи, винні в порушенні законодавства про метрологію та метрологічну діяльність, можуть притягатися до дисциплінарної, цивільної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.      Особи, винні в порушенні законодавства про метрологію та метрологічну діяльність, притягаються до дисциплінарної, цивільної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.  
420. Стаття 50. Прикінцеві положення   -156- Майко В.І.
Статтю 50 викласти в наступній редакції: "РОЗДІЛ ІХ ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2005 року. 2. Внести зміни до таких законодавчих актів України: 1) У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УССР, 1984 р., додаток до №51, ст. 1122): у частині першій статті 171 після слів "державної метрологічної атестації" доповнити словами "порушення умов і правил проведення ремонту засобів вимірювальної техніки", а слова "Держстандарту України" замінити словами "спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології"; у частині першій статті 171-1 слова "неакредитованими повірочними та калібрувальними" замінити словами "неуповноваженими повірочними та неатестованими або неакредитованими калібрувальними", а слова "з використанням неатестованих методик або неакредитованими вимірювальними" - словами "у цих сферах з використанням неатестованих методик або неатестованими вимірювальними"; 2) статтю 10 Закону України "Про державні нагороди України" (Відомості Верховної Ради України, 2000р., №21, ст.162) після абзацу двадцятого доповнити абзацом такого змісту: "Заслужений метролог України". У зв'язку з цим абзаци двадцять перший - тридцять п'ятий вважати відповідно абзацами двадцять другим - тридцять шостим. 3. До приведення нормативно-правових актів у відповідність із нормами цього Закону вони діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 4. Атестати акредитації на право проведення державних випробувань, повірки і калібрування засобів вимірювальної техніки, вимірювань, атестації методик виконання вимірювань, які були видані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, зберігають чинність протягом визначеного в них строку. 5. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону: внести до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів, а також нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність з нормами цього Закону."  
Враховано   РОЗДІЛ ІХ ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
421. 1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.      1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2005 року. 2. Внести зміни до таких законодавчих актів України: 1) у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до №51, ст. 1122): у абзаці першому статті 171 після слів "державної метрологічної атестації" доповнити словами "порушення умов і правил проведення ремонту засобів вимірювальної техніки", а слова "Держстандарту України" замінити словами "спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології"; у абзаці першому статті 171-1 слова "неакредитованими повірочними та калібрувальними" замінити словами "неуповноваженими повірочними та неатестованими або неакредитованими калібрувальними", а слова "з використанням неатестованих методик або неакредитованими " - словами "у цих сферах з використанням неатестованих методик або неатестованими вимірювальними"; 2) частину першу статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (Відомості Верховної Ради України, 2000р., №21, ст.162) після абзацу двадцятого доповнити новим абзацом такого змісту: "Заслужений метролог України". У зв'язку з цим абзаци двадцять перший - тридцять п'ятий вважати відповідно абзацами двадцять другим - тридцять шостим.  
422. 2. До приведення нормативно-правових актів у відповідність із нормами цього Закону вони діють у частині, що не суперечать цьому Закону.      3. До приведення нормативно-правових актів у відповідність із нормами цього Закону вони діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 4. Атестати акредитації на право проведення державних випробувань, повірки і калібрування засобів вимірювальної техніки, вимірювань, атестації методик виконання вимірювань, які були видані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, зберігають чинність протягом визначеного в них строку.  
423. 3. Кабінету Міністрів України протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом:      5. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону:  
424. внести до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Законом;      внести до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Законом;  
425. забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів, а також нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність з нормами цього Закону.      забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів, а також нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність з нормами цього Закону".  
426. 4. Внести до Закону України "Про державні нагороди України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., №21, ст. 162) такі зміни:       
427. статтю 10 після абзацу двадцятого доповнити абзацом такого змісту:       
428. "Заслужений метролог України".       
429. У зв'язку з цим абзаци двадцять перший ( тридцять п'ятий вважати відповідно абзацами двадцять другим ( тридцять шостим.       
430. 5. Атестати акредитації на право проведення державних випробувань, повірки і калібрування засобів вимірювальної техніки, вимірювань, атестації методик виконання вимірювань, видані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, чинні до закінчення строків їх дії".