Кількість абзаців - 19 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про основи соціальної захищеностіінвалідів в Україні" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"      Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"  
1. Верховна Рада України постановляє: І. Внести до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1991, № 21, ст. 252 із змінами, внесеними згідно із Законами № від 13.10.1994, ВВР, 1994, № 45, ст.404; № від 14.10.1994, ВВР, 1994, № 45, ст.406; № від 12.11.1996, ВВР, 1996, № 52, ст.301; № 1926-ІІІ від 13.07.2000, ВВР, 2000, № 43, ст.363; № 2606-ІІІ від 05.07.2001, ВВР, 2001, № 45, ст.237; № 232-ІV від 21.11.2002, ВВР, 2002, № 52, ст.380) такі зміни:   -1- Кабінет Міністрів України
В абзаці першому розділу І проекту посилання слід робити лише на офіційні джерела опублікування ЗУ „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та законів, якими до згаданого Закону вносились зміни. По тексту в цілому посилання на групи інвалідності цифрами слід замінити словами, оскільки у чинному ЗУ „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" групи інвалідності подані словами.  
Враховано   Верховна Рада України постановляє: І. Внести до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., №21, ст.252; Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 45, ст.404, ст.406; 1996 р., № 52, ст.301; 2000 р., № 43, ст.363; 2001 р., № 45, ст.237; 2002 р., № 52, ст.380; 2003 р., № 37, ст.300, №39, ст.333; із змінами, внесеними Законом України від 27 листопада 2003 року №1344-ІV) такі зміни:  
2. 1. У тексті Закону слова "Фонд України соціального захисту інвалідів" у всіх відмінках замінити словами "Фонд соціального захисту інвалідів".       
3. 2. У тексті Закону слова "місцеві Ради народних депутатів" у всіх відмінках замінити словами "місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування".   -2- Сушкевич В.М.
Статтю 7 доповнити абзацом третім такого змісту: "Нормативно-правові акти, які стосуються матеріального, соціально-побутового і медичного забезпечення інвалідів, розробляються за участю громадських організацій інвалідів".  
Враховано   1. Статтю 7 доповнити абзацом третім такого змісту: "Нормативно-правові акти, які стосуються матеріального, соціально-побутового і медичного забезпечення інвалідів, розробляються за участю громадських організацій інвалідів".  
4. 3. Доповнити статтю 23 частиною другою такого змісту: „Інвалідам по слуху забезпечується доступ до масової інформації шляхом титрування інформаційних телепрограм, кіно, відеофільмів і здійснення сурдоперекладу усної інформації та інформаційних телепрограм на дактильно-жестову мову глухих."   -3- Сушкевич В.М.
Частину першу статті 23 викласти в такій редакції: „Державою визнається дактильно-жестова а мова як засіб між особового спілкування, а також як засіб навчання інвалідів з вадами слуху".  
Враховано   2. Статтю 23 викласти в такій редакції: „Стаття 23. Державою визнається дактильно-жестова мова як засіб міжособового спілкування, а також як засіб навчання інвалідів з вадами слуху. Правовий статус та сфера застосування дактильно-жестової мови визначаються законодавством України. Інвалідам по слуху забезпечується доступ до масової інформації шляхом титрування та здійснення сурдоперекладу на дактильно-жестову мову глухих інформаційних і тематичних телепрограм, кіно-, відеофільмів у порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України".  
    -4- Нощенко М.П.
Частину другу статті 23 викласти у такій редакції: „Засоби масової інформації незалежно від форм власності і господарювання забезпечують титрування інформаційних телепрограм, кіно, відеофільмів і здійснення сурдоперекладу усної інформації та інформаційних телепрограм на дактильно-жестову мову глухих у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України."  
Враховано в іншій редакції.   
5. 4. Доповнити статтю 35 частинами третьою і четвертою такого змісту: „Інвалідам І, ІІ груп і сім'ям, у складі яких є два або більше інвалідів, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при погодинному (похвилинному) обліку їх тривалості встановлюється тільки за умови їх згоди. Інвалідам І, ІІ груп по зору надається право безоплатного користування радіотрансляційною точкою."   -5- Сушкевич В.М.
У частині другій статті 35 слова „думки республіканських" замінити словами „пропозицій всеукраїнських".  
Враховано   3. Статтю 35 викласти в такій редакції: "Стаття 35. Інваліди забезпечуються засобами спілкування, що полегшують їхню взаємодію між собою та з іншими категоріями населення. Порядок і умови забезпечення передбачаються місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування за участю громадських організацій інвалідів. Інваліди першої та другої груп мають право на позачергове і пільгове встановлення квартирних телефонів за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів. Порядок і умови встановлення телефонів інвалідам визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій інвалідів. Інвалідам першої, другої груп і сім'ям, у складі яких є два або більше інвалідів, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів за почасовим (похвилинним, посекундним) обліком їх тривалості встановлюється тільки за їхньою згодою. Інвалідам першої, другої груп по зору надається право безплатного користування радіотрансляційною точкою. Держава здійснює підтримку засобів масової інформації, видавництв, підприємств та організацій, які випускають спеціальну літературу, звукову та відеопродукцію для інвалідів. При розробці, виробництві та встановленні засобів зв'язку та інформації враховуються можливості їх використання інвалідами. Інвалідам по слуху послуги із сурдоперекладу та сурдотехніка надаються відповідно до Закону України „Про соціальні послуги" в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".  
    -6- Замінити слова „при погодинному (похвилинному) обліку" словами „при почасовому (похвилинному, посекундному) обліку".  Враховано    
    -7- Волков О.М.
Доповнити статтю 35 частинами п'ятою-сьомою такого змісту: „Держава здійснює підтримку засобів масової інформації, видавництв, підприємств та організацій, які випускають спеціальну літературу, звукову та відеопродукцію для інвалідів. Розробка, виробництво і встановлення засобів зв'язку та інформації загального користування без пристосування для використання інвалідами не допускається. Органи соціального захисту населення надають інвалідам допомогу в отриманні послуг із сурдоперекладу та сурдотехніки".  
Враховано в іншій редакції.   
6. 5. Вилучити у статті 36 слова „автомобілі, крісла-коляски, протезно-ортопедичні вироби."   -8- Атрошенко В.А.
В статті 36 після слів „й іншими засобами" додати фразу такого змісту: „включаючи крісла для пересування інвалідів, протезно-ортопедичні вироби".  
Враховано в іншій редакції (ст..38).  4. У статті 36 слова "автомобілі, крісла-коляски, протезно-ортопедичні вироби" виключити.  
    -9- Волков О.М.
Доповнити статтю 36 абзацом другим такого змісту: „Нормативно-правові акти, які стосуються матеріального, соціально-побутового і медичного забезпечення інвалідів розробляються за участю громадських організацій інвалідів".  
Враховано в ст.7.   
7. 6. Викласти статтю 38 у такій редакції: "Стаття 38. Послуги по соціально-побутовому і медичному обслуговуванню, технічні та інші засоби (протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування, в тому числі крісла-коляски з електроприводом, автомобілі, індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові і голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо) надаються інвалідам і дітям-інвалідам безплатно або на пільгових умовах.   -10- Кабінет Міністрів України
До частини першої статті 38: після слів „на пільгових умовах" записати „при наявності відповідного медичного висновку".  
Враховано   5. Статтю 38 викласти в такій редакції: "Стаття 38. Послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби (протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування, у тому числі крісла-коляски з електроприводом, автомобілі, індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові і голосоутворювальні апарати, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони та факси для письмового спілкування, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо) надаються інвалідам та дітям-інвалідам безплатно або на пільгових умовах за наявності відповідного медичного висновку. Інваліди, які отримують пенсію, що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, діти-інваліди мають право на безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування. Інваліди першої і другої груп мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50 відсотків їх вартості. Інваліди і діти-інваліди за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками.  
    -11- Сушкевич В.М.
У частині першій статті 38 після слів „голосоутворювальні апарати" вставити слова „сурдотехнічні засоби, мобільні телефони та факси для письмового спілкування"  
Враховано    
    -12- Сушкевич В.М.
У частині другій статті 38 слова „в мінімальному розмірі, діти-інваліди віком до 16 років" замінити словами „що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, діти-інваліди".  
Враховано    
8. Інваліди, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, діти-інваліди віком до 16 років мають право на безоплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування у порядку.      Порядок забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів лікарськими, технічними та іншими засобами, санаторно-курортними путівками визначає Кабінет Міністрів України".  
9. Інваліди 1, 2 груп з дитинства мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів з оплатою 50 відсотків їх вартості. Інваліди і діти-інваліди за наявності медичних показань мають право на безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Порядок забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів лікарськими, технічними та іншими засобами, путівками санаторно-курортного лікування визначає Кабінет Міністрів України."   -13- Нощенко М.П.
В абзаці 3 статті 38 після слів „груп з дитинства" вставити слова „внаслідок трудового каліцтва, професійного або загального захворювання".  
Враховано в іншій редакції.   
    -14- Сушкевич В.М.
Вважати статті 39-1 та 39-2, відповідно, статтями 38-1 та 38-2.  
Враховано    
10. 7. Доповнити Закон статтею 39? такого змісту: "Стаття 39?. Транспортне обслуговування інвалідів здійснюється на пільгових умовах. Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інваліда 1 групи або дитину-інваліда, (не більше одного супроводжуючого) мають право на безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту.   -15- Атрошенко В.А.
В абзаці другому статті 39-1 вилучити фразу "крім метрополітену".  
Відхилено   6. Доповнити статтями 38-1 і 38-2 такого змісту: "Стаття 38-1. Транспортне обслуговування інвалідів здійснюється на пільгових умовах. Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту (крім таксі). Діти-інваліди та інваліди першої, другої груп по зору і з ураженням опорно-рухового апарату та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів зазначених категорій (не більше одного супроводжуючого), мають право на безплатний проїзд також у метро. Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, що супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту з 1 жовтня по 15 травня.  
    -16- Цибенко П.С.
Частину другу пункту 7 законопроекту та, зокрема, положення щодо права на безоплатний проїзд особи, яка супроводжує інваліда першої групи, необхідно редакційно уточнити.  
Враховано    
11. Інваліди І, ІІ груп по зору, без двох нижніх кінцівок або з паралічем двох нижніх кінцівок, діти-інваліди внаслідок цих причин та особи, які супроводжують інваліда І групи або дитину-інваліда, (не більше одного супроводжуючого) мають право на безплатний проїзд також в метро.      Пільгове перевезення інвалідів здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування відповідно до Закону України „Про транспорт".  
12. Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інваліда І групи або дитину-інваліда, (не більше одного супроводжуючого) мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту з 1 жовтня по 15 травня без обмеження кількості поїздок.   -17- Виключити з частини четвертої слова "без обмеження кількості поїздок".  Враховано   Категорії інвалідів та дітей-інвалідів і порядок їх транспортного обслуговування на пільгових умовах визначає Кабінет Міністрів України.  
    -18- Атрошенко В.А.
В абзаці четвертому статті 39-1 фразу „без обмеження кількості поїздок" замінити на фразу наступного змісту: „в кількості 2 поїздок на рік".  
Враховано в іншій редакції   
13. Пільгове перевезення інвалідів здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності і підпорядкування."   -19- Кабінет Міністрів України
Статтю 39-1 доповнити абзацом такого змісту: „Порядок транспортного обслуговування інвалідів і дітей-інвалідів на пільгових умовах визначається Кабінетом Міністрів України"  
Враховано в іншій редакції.   
14. 8. Доповнити Закон статтею 39? такого змісту: „Стаття 39?. Пільги, передбачені цим Законом, зберігаються за інвалідом і дитиною-інвалідом незалежно від виду виплачуваної пенсії або допомоги, призначеної замість пенсії.   -20- Кабінет Міністрів України
До частини першої запропонованої редакції статті 39-2 згаданого Закону (стаття 8 цього ж розділу проекту) зазначаємо, що слова „інвалідом і дитиною-інвалідом" слід замінити відповідно словами „інвалідами і дітьми-інвалідами".  
Враховано   Стаття 38-2. Пільги, передбачені цим Законом, зберігаються за інвалідами та дітьми-інвалідами незалежно від виду виплачуваної пенсії або допомоги, призначеної замість пенсії.  
    -21- Нощенко М.П.
Абзац 1 статті 39-2 вилучити.  
Відхилено    
15. У випадках, коли іншими правовими актами передбачені норми, що підвищують встановлений цим Законом рівень соціального захисту інвалідів, застосовуються положення тих правових актів, які визначають найбільший рівень.      У випадках, коли іншими нормативно-правовими актами передбачені норми, що підвищують встановлений цим Законом рівень соціального захисту інвалідів, застосовуються положення тих нормативно-правових актів, які визначають найбільший рівень соціального захисту.  
16. Якщо інвалід має право на одну і ту ж пільгу за цим Законом і одночасно за іншим правовим актом, пільга йому надається лише за одним з цих правових актів (незалежно від підстави встановлення пільги)."   -22- Нощенко М.П.
Абзац 3 статті 39-2 викласти у такій редакції: „Якщо інвалід має право на одну і ту ж пільгу за цим Законом і одночасно за іншим правовим актом, пільга надається лише за одним з цих правових актів за його вибором (незалежно від підстави встановлення пільги)."  
Враховано   Якщо інвалід має право на одну і ту ж пільгу за цим Законом і одночасно за іншим нормативно-правовим актом, пільга йому надається лише за одним з них за його вибором (незалежно від підстави встановлення пільги)". 7. У тексті Закону слова "Фонд України соціального захисту інвалідів" замінити словами "Фонд соціального захисту інвалідів" у відповідному відмінку.  
17. ІІ. Прикінцеві положення. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      ІІ. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
18. 2. Кабінету Міністрів України забезпечити приведення законодавчих і нормативних актів у відповідність з цим Законом.   -23- Кабінет Міністрів України
У пункті 2 розділу ІІ проекту слова „законодавчих і нормативних актів" слід замінити словами „нормативно-правових актів", що буде відповідати термінології Конституції України.  
Враховано   2. Кабінету Міністрів України забезпечити приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.