Кількість абзаців - 371 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про Центральну виборчу комісію'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ       
2. Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про Центральну виборчу комісію"   -1- Жванія Д.В.
Назву проекту Закону викласти в редакції: "Про внесення змін до Закону України "Про Центральну виборчу комісію".  
Враховано частково    
    -2- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Викласти назву Закону в редакції: "Про Центральну виборчу комісію "  
Враховано    
3. Верховна Рада України постановляє:       
4. Внести зміни та доповнення до Закону України "Про Центральну виборчу комісію" (Відомості Верховної Ради України, 1998, № 5, ст. 17; 2003, № 29, ст. 234; ...), виклавши його в такій редакції:       
5. "ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
6. Про Центральну виборчу комісію України   -3- Жванія Д.В.
Гавриш С.Б.
Горбаль В.М.
Мартинюк А.І.
У запропонованій новій редакції Закону назву державного органу "Центральна виборча комісія України" у всіх відмінках замінити назвою "Центральна виборча комісія" у всіх відмінках.  
Враховано   Про Центральну виборчу комісію  
7. Цей Закон відповідно до Конституції України визначає порядок утворення, правовий статус, обсяг повноважень, основні засади організації діяльності Центральної виборчої комісії України як постійно діючого конституційного незалежного органу, до виключної компетенції якого належить забезпечення організації підготовки та проведення виборів і референдумів в Україні, забезпечення реалізації та захисту конституційних виборчих прав громадян України і прав на участь у референдумах, суверенного права Українського народу на виявлення своєї волі.   -4- Зварич Р.М.
У преамбулі після слів "як постійно діючого" вилучити слово "конституційного", а після слова "незалежного" додати слова "державного органу".  
Враховано частково   Цей Закон відповідно до Конституції України визначає порядок утворення, правовий статус, основні засади організації діяльності Центральної виборчої комісії як постійно діючого колегіального державного органу, до компетенції якого належить забезпечення організації підготовки та проведення виборів і референдумів в Україні, забезпечення реалізації та захисту конституційних виборчих прав громадян України і прав на участь у референдумах, суверенного права Українського народу на виявлення своєї волі.  
    -5- Заєць І.О.
Мусіяка В.Л.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Із преамбули виключити слова "обсяг повноважень" та слово "незалежного"  
Враховано    
    -6- Костинюк Б.І.
Хмара С.І.
Горбаль В.М.
Перевірте, не співпадає номер і прізвище!! У преамбулі і цілому тексті термін "постійно діючий конституційний незалежний орган" замінити на "постійно діючий державний орган";  
Враховано    
    -7- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
Для усунення дублювання нормативних дефініцій пропонуємо у преамбулі проекту слова „до виключної компетенції якого належить забезпечення організації підготовки і проведення виборів і референдумів в Україні, забезпечення реалізації та захисту конституційних виборчих прав громадян України і прав на участь у референдумах, суверенного права Українського народу на виявлення своєї волі" вилучити.  
Враховано частково    
    -8- Ключковський Ю.Б.
В абзаці першому Преамбули проекту слова „конституційного незалежного" замінити словами „спеціального колегіального державного"; слово „виключної" вилучити.  
Враховано частково    
    -9- Мартинюк А.І.
У преамбулі та в ч.1 статті 1 законопроекту пропонуємо дати таке визначення ЦВК: "постійно діючий конституційний незалежний державний орган".  
Враховано частково    
    -10- Гармаш Г.Ф.
У преамбулі слова "конституційного незалежного" замінити словами "незалежного державного".  
Враховано частково    
8. Цей Закон визначає також правовий статус, права та обов'язки членів Центральної виборчої комісії України, гарантії забезпечення їх діяльності і правового захисту.   -11- Жванія Д.В.
Преамбулу викласти в такій редакції: "Цей Закон згідно з Конституцією України визначає правові засади діяльності Центральної виборчої комісії, її склад, статус, повноваження та порядок їх здійснення".  
Відхилено    
    -12- Мусіяка В.Л.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Абзац другий преамбули виключити  
Враховано    
    -13- Ключковський Ю.Б.
В абзаці другому Преамбули проекту слово „обов'язки" замінити словом „повноваження".  
Відхилено    
    -14- Мартинюк А.І.
Оскільки в теорії права під правовим статусом розуміють сукупність прав і обов'язків особи, а також гарантії їх забезпечення, то абзац 2 преамбули проекту пропонуємо викласти в такій редакції: „цей Закон визначає також правовий статус, тобто права та обов'язки членів Центральної виборчої комісії та гарантії їх забезпечення".  
Відхилено    
9. Розділ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
10. Стаття 1. Статус Центральної виборчої комісії України      Стаття 1. Статус Центральної виборчої комісії  
11. 1. Центральна виборча комісія України (далі - Комісія) є постійно діючим конституційним незалежним органом, який діє на підставі Конституції України, цього та інших законів України і наділений виключною компетенцією щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського і місцевих референдумів.   -15- Зварич Р.М.
Частину 1 ст.1 викласти у наступній редакції: "Центральна виборча комісія України (далі - Комісія) є постійно діючим незалежним державним органом, який діє на підставі Конституції України, цього та інших законів України і наділений виключною компетенцією щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського і місцевих референдумів."  
Відхилено   1. Центральна виборча комісія (далі - Комісія) є постійно діючим колегіальним державним органом, який діє на підставі Конституції України, цього та інших законів України і наділений повноваженнями щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського і місцевих референдумів в порядку та в межах, встановлених цим та іншими законами України.  
    -16- Жванія Д.В.
Частину першу ст.1 викласти в редакції: "1. Центральна виборча комісія (далі - Комісія) є постійно діючим колегіальним незалежним державним органом, який відповідно до Конституції України, цього та інших законів України забезпечує організацію підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, а також всеукраїнських референдумів. Комісія здійснює консультативно-методичне забезпечення підготовки виборів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів і проведення місцевих референдумів, та здійснює контроль за додержанням вимог законодавства України про вибори і референдуми при проведенні зазначених виборів та місцевих референдумів у спосіб, передбачений цим та іншими законами України".  
Враховано частково    
    -17- Мусіяка В.Л.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Додати до частини 1 ст.1 слова: "в порядку та в межах, встановлених цим та іншими законами України."  
Враховано    
    -18- Ключковський Ю.Б.
У частині першій статті 1 слова „конституційного незалежного" замінити словами „спеціального колегіального державного"; слово „виключною" вилучити.  
Враховано частково    
    -19- Гармаш Г.Ф.
У частині 1 статті 1 слова "конституційним незалежним" замінити словами "незалежним державним".  
Враховано частково    
    -20- Гармаш Г.Ф.
У частині 1 та 2 статті 1 слова "депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, ... місцевих..." вилучити.  
Відхилено    
12. 2. Комісія очолює систему виборчих комісій та комісій з референдумів, які утворюються для організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського і місцевих референдумів, спрямовує діяльність цих комісій у межах повноважень та у спосіб, що передбачені цим та іншими законами України.   -21- Костинюк Б.І.
ч.2 ст.1 вилучити  
Відхилено   2. Комісія очолює систему виборчих комісій та комісій з референдуму, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму. Комісія здійснює контроль за діяльністю та консультативно-методичне забезпечення виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, та комісій з місцевих референдумів.  
    -22- Жванія Д.В.
Частину другу ст.1 викласти в такій редакції: "2. Комісія очолює систему виборчих комісій, які утворюються для підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму, спрямовує їх діяльність."  
Враховано частково    
    -23- Ключковський Ю.Б.
Частину другу статті 1 викласти у редакції: „2. Комісія очолює систему виборчих комісій та комісій референдуму, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму. Комісія здійснює нагляд за діяльністю та консультативно-методичне забезпечення виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, та комісій місцевих референдумів.  
Враховано редакційно    
13. 3. Комісія є юридичною особою, має печатку із своїм найменуванням.      3. Комісія є юридичною особою, має печатку із своїм найменуванням.  
14. Стаття 2. Основні принципи діяльності Комісії      Стаття 2. Основні принципи діяльності Комісії  
15. 1. Комісія відповідно до своїх повноважень забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі, однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України.      1. Комісія відповідно до своїх повноважень забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі, однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України.  
16. 2. Комісія будує свою діяльність на принципах законності, незалежності, об'єктивності, компетентності, професійності, колегіальності розгляду і вирішення питань, обгрунтованості прийнятих рішень, відкритості і гласності.   -24- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
Ч.2 ст. 2 пропонуємо доповнити принципом верховенства права.  
Враховано   2. Комісія будує свою діяльність на принципах верховенства права, законності, незалежності, об'єктивності, компетентності, професійності, колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності.  
    -25- Ключковський Ю.Б.
У частині другій статті 2 слово „гласності" замінити словом „публічності".  
Враховано    
17. Стаття 3. Незалежність Комісії      Стаття 3. Незалежність Комісії  
18. 1. Комісія є незалежним державним органом, який здійснює свої повноваження самостійно, незалежно від інших державних органів та органів місцевого самоврядування.   -26- Мусіяка В.Л.
Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
В частині 1 ст.3 додати слова: "їх посадових та службових осіб."  
Враховано   1. Комісія є колегіальним державним органом, який здійснює свої повноваження самостійно, незалежно від інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.  
19. 2. Комісія зобов'язана діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.   -27- Зварич Р.М.
Частину другу ст.3 викласти у наступній редакції: "Комісія зобов'язана діяти лише на підставі та в межах повноважень, передбачених Конституцією України, цим та іншими законами України."  
Враховано редакційно   2. Комісія та її члени зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.  
    -28- Ключковський Ю.Б.
У частині другій статті 3 слово „зобов'язана" замінити словами „та її члени зобов'язані".  
Враховано    
20. 3. Порядок утворення, склад, повноваження та організація діяльності Комісії визначаються Конституцією України, цим та іншими законами України.   -29- Ключковський Ю.Б.
Частину третю статті 3 викласти в редакції: „3. Склад та порядок утворення Комісії визначаються Конституцією України та цим Законом. Повноваження Комісії та її членів, організація роботи Комісії визначаються цим та іншими законами України."  
Відхилено   3. Порядок утворення, склад, повноваження та організація діяльності Комісії визначаються Конституцією України, цим та іншими законами України. 4. Члени Комісії відповідно до цього Закону є посадовими особами.  
    -30- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Ключковський Ю.Б.
Додати до ст. 3 частину в редакції: "3. Члени Комісії відповідно до цього Закону є посадовими особами."  
Враховано    
21. 4. Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян та їх об'єднань у вирішення питань, що належать до повноважень Комісії, не допускається, крім випадків, передбачених законами України.   -31- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Доповнити ст.3 частинами такого змісту: "2. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також підприємства, установи та організації зобов'язані сприяти Комісії та її членам у здійсненні ними своїх повноважень. 3. Центральна виборча комісія в установленому порядку забезпечується законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, а також офіційними матеріалами, що розповсюджуються центральними органами виконавчої та судової влади."  
Враховано   5. Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян та їх об'єднань у вирішення питань, що належать до повноважень Комісії, не допускається, крім випадків, передбачених законами України. 6. Центральна виборча комісія в установленому порядку забезпечується законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, а також офіційними матеріалами, що розповсюджуються центральними органами виконавчої та судової влади.  
22. 5. Гарантії незалежності Комісії у здійсненні своїх повноважень встановлюються Конституцією України, цим та іншими законами України.   -32- Зварич Р.М.
В частині п'ятій ст.3 слово "встановлюються" замінити словом "закріплюються".  
Відхилено   6. Гарантії незалежності Комісії у здійсненні своїх повноважень встановлюються Конституцією України, цим та іншими законами України.  
23. Стаття 4. Відкритість і гласність у діяльності Комісії   -33- Ключковський Ю.Б.
У назві статті 4 слово „гласність" замінити словом „публічність".  
Враховано   Стаття 4. Відкритість і публічність у діяльності Комісії  
24. 1. Діяльність Комісії здійснюється відкрито і гласно.   -34- Ключковський Ю.Б.
У частині першій статті 4 слово „гласно" замінити словом „публічно".  
Враховано   1. Діяльність Комісії здійснюється відкрито і публічно.  
25. 2. На засіданнях Комісії мають право бути присутніми кандидати на виборні посади, їх довірені особи, представники політичних партій, виборчих блоків політичних партій, представники органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, а також офіційні спостерігачі від суб'єктів виборчого та референдумного процесів, офіційні спостерігачі від інших держав, міжнародних організацій.   -35- Зварич Р.М.
Частину другу ст.4 викласти у наступній редакції: "На засіданні Комісії мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення Комісії кандидати на пост Президента України та їх довірені особи в загальнодержавному виборчому окрузі, кандидати в народні депутати України, уповноважені представники кандидатів на пост Президента України, уповноважені особи партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу, уповноважені представники ініціативних груп всеукраїнського референдуму, а також офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій та представники засобів масової інформації. На засіданнях Комісії при розгляді заяв і скарг мають право бути присутніми представники заінтересованих сторін. Та інші особи за рішенням Комісії."  
Враховано редакційно   2. На засіданні Комісії мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення Комісії кандидати на пост Президента України та їх довірені особи в загальнодержавному виборчому окрузі, кандидати в народні депутати України, уповноважені представники кандидатів на пост Президента України, уповноважені особи партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу, уповноважені представники ініціативних груп всеукраїнського референдуму, а також офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій та представники засобів масової інформації. 3. На засіданні Комісії при розгляді заяви чи скарги мають право бути присутніми представники заявника, скаржника, суб'єкта оскарження та інших заінтересованих сторін. 4. Інші особи, крім зазначених у частинах другій та третій цієї статті, мають право бути присутніми на засіданні Комісії на запрошення або з дозволу Комісії, про що Комісією приймається відповідне рішення.  
    -36- Ключковський Ю.Б.
363 Частину другу статті 4 замінити частинами другою-четвертою в такій редакції: „2. На засіданні Комісії мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення Комісії кандидати на пост Президента України та їх довірені особи в загальнодержавному виборчому окрузі, кандидати в народні депутати України, уповноважені представники кандидатів на пост Президента України, уповноважені особи партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу, уповноважені представники ініціативних груп всеукраїнського референдуму, а також офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій та представники засобів масової інформації. 3. На засіданні Комісії при розгляді заяви чи скарги мають право бути присутніми представники заявника, суб'єкта оскарження та інших заінтересованих сторін. 4. Інші особи, крім зазначених у частинах другій та третій цієї статті, мають право бути присутніми на засіданні Комісії на запрошення або з дозволу Комісії, про що Комісією приймається відповідне рішення."  
Враховано    
26. На засіданнях Комісії при розгляді заяв і скарг мають право бути присутніми представники заінтересованих сторін.       
27. За рішенням Комісії на її засіданні можуть бути присутні й інші особи.       
28. 3. Друкованим органом Комісії є "Вісник Центральної виборчої комісії України".   -37- Гавриш С.Б.
У частині третій статті 4: в абзаці першому слова "Друкованим органом Комісії є" доцільно змінити словами "Комісія має друкований орган";  
Враховано частково    
    -38- Ключковський Ю.Б.
Частину третю статті 4 викласти як дві частини - п'яту та шосту.  
Враховано    
    -39- Горбаль В.М.
Абзац 1 частини 3 статті 4 викласти у наступній редакції: "3. Комісія має друкований орган - "Вісник Центральної виборчої комісії".  
Враховано    
29. Рішення Комісії публікуються також в центральних і місцевих засобах масової інформації у випадках, в порядку та в строки, встановлені законами України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим", "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", "Про всеукраїнський та місцеві референдуми".   -40- Гавриш С.Б.
в абзаці другому слова "публікуються також" замінити словами "публікуються у Віснику Центральної виборчої комісії, а також" та виключити посилання на Закони України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим", "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".  
Враховано частково   5. Рішення Комісії публікуються в центральних і місцевих засобах масової інформації у випадках, в порядку та в строки, встановлені законом. 6. Комісія має друкований орган - "Вісник Центральної виборчої комісії".  
    -41- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Пономаренко Г.Г.
Викласти частину 5 ст.4 в редакції: "5. Рішення Комісії публікуються в центральних і місцевих засобах масової інформації у випадках, в порядку та в строки, встановлені законом."  
Враховано    
    -42- Мартинюк А.І.
Назви законодавчих актів, які регулюють виборчі процеси, слід привести у відповідність з їх нинішніми назвами (абз. 2 ч. 3 ст. 4 та в ін. статтях).  
Враховано    
    -43- Гармаш Г.Ф.
Абзац другий частини 3 статті 4 викласти в такій редакції: "Рішення Комісії публікуються у Віснику Центральної виборчої комісії, а у випадках, передбачених законами України, що регулюють організацію і порядок проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму також в центральних і місцевих засобах масової інформації."  
Враховано редакційно    
    -44- Мусіяка В.Л.
Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
З першого речення абзацу другого частини 3 вилучити слово "також". Перший абзац частини 3 перенести як частину 4. Привести у відповідність до назви закону про вибори.  
Враховано    
    -45- Горбаль В.М.
Абзац 2 частини 3 статті 4 після слів "Рішення Комісії публікуються" доповнити словами "у "Віснику Центральної виборчої комісії" а".  
Враховано редакційно    
30. Стаття 5. Місцезнаходження та атрибути залу засідань Комісії   -46- Мусіяка В.Л.
Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Із назви ст.5 вилучити слова "та атрибути залу засідань"  
Враховано   Стаття 5. Місцезнаходження Комісії  
31. 1. Місцезнаходженням Комісії є столиця України - місто Київ.      1. Місцезнаходженням Комісії є столиця України - місто Київ.  
32. 2. На будинку, де знаходиться Комісія, вивішується Державний Прапор України.      2. На будинку, де знаходиться Комісія, вивішується Державний прапор України.  
33. 3. Державний Герб України та Державний Прапор України є обов'язковими атрибутами залу засідань Комісії.      3. Державний герб України та Державний прапор України є обов'язковими атрибутами залу засідань Комісії.  
34. Розділ ІІ ПОРЯДОК УТВОРЕННЯ, СКЛАД ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІСІЇ   -47- Ключковський Ю.Б.
Мусіяка В.Л.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Назву Розділу ІІ викласти у редакції: „Склад, порядок формування та організація діяльності Комісії".  
Враховано   Розділ ІІ. СКЛАД, ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІСІЇ  
35. Стаття 6. Порядок утворення та склад Комісії   -48- Гармаш Г.Ф.
Ст. 6 викласти в такій редакції: " "Верховна Рада України призначає на посаду та припиняє повноваження членів Комісії за поданням Президента України, в якому враховані пропозиції політичних партій, виборчих блоків політичних партій, що подолали чотирьохвідсотковий бар'єр на останніх виборах до Верховної Ради України. До складу Комісії входять 15 членів Комісії. Кандидатури осіб на посади членів Комісії попередньо обговорюються в депутатських групах і фракціях, а їх призначення проводиться за наявності висновків відповідного комітету Верховної Ради України. Заступник Голови Комісії та секретар Комісії обираються з числа членів Комісії шляхом таємного голосування на її засіданні. Голова Комісії, заступник Голови Комісії, секретар Комісії, а також не менше третини інших членів Комісії повинні мати вищу юридичну освіту. Після сформування Комісії відповідно до цього Закону її персональний склад протягом року не можна змінювати більш як на одну третину. Комісія працює на постійній основі. Члени Комісії звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків за попереднім місцем роботи. Строк повноважень Комісії - 6 років."  
Враховано частково   Стаття 6. Склад Комісії та порядок її формування  
    -49- Ключковський Ю.Б.
Статтю 6 викласти в редакції: „Стаття 6. Склад Комісії та його формування 1. До складу Комісії входить 15 членів Комісії. 2. Верховна Рада України призначає на посаду членів Комісії за поданням Президента України. 3. У поданні Президента України про призначення на посаду членів Комісії враховуються пропозиції депутатських фракцій і груп, утворених у поточному скликанні Верховної Ради України. 4. Кандидатури, подані Президентом України до складку Комісії, обговорюються у депутатських фракціях і групах. Рішення щодо призначення члена Комісії приймається за наявності висновку відповідного профільного комітету Верховної Ради України. 5. Комісія обирає із числа своїх членів Голову Комісії, двох заступників Голови Комісії та секретаря Комісії у порядку, встановленому цим Законом. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії складають керівництво Комісії. 6. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії, а також не менше шести інших членів Комісії повинні мати вищу освіту за спеціальностями „правознавство" або „міжнародне право". 7. Члени Комісії є державними службовцями. 8. Строк повноважень члена Комісії - 7 років. Повноваження члена Комісії можуть бути припинені достроково з підстав та в порядку, встановленому цим Законом. 9. Протягом календарного року персональний склад Комісії не може змінюватися більш як на одну третину. 10. Комісія є повноважною, якщо не менше як десять її членів склали присягу відповідно до статті 8 цього Закону."  
Враховано частково    
36. 1. Верховна Рада України призначає на посаду та припиняє повноваження членів Комісії за поданням Президента України.   -50- Жванія Д.В.
Частину першу ст.6 викласти в такій редакції: "Верховна Рада України призначає на посаду та припиняє повноваження членів Комісії за поданням Президента України, в якому враховані пропозиції політичних партій, виборчих блоків політичних партій, депутатські фракції яких утворені в поточному скликанні Верховної Ради України."  
Враховано редакційно   1. Верховна Рада України призначає на посаду та припиняє повноваження членів Комісії за поданням Президента України.  
    -51- Гармаш Г.Ф.
Частину 1 статті 6 викласти в такій редакції: "Верховна Рада України призначає на посаду та припиняє повноваження членів Комісії за поданням Президента України в якому враховуються пропозиції політичних партій, виборчих блоків політичних партій, фракції яких утворені в поточному скликанні Верховної Ради України."  
Враховано частково    
37. У поданні Президента України про призначення на посаду членів Комісії можуть бути враховані пропозиції політичних партій, виборчих блоків політичних партій, фракції яких утворені в поточному скликанні Верховної Ради України.   -52- Хмара С.І.
Абзац другий частини першої ст. 6 викласти в такій редакції: У поданні Президента України про призначення на посаду членів Комісії повинні бути враховані пропозиції політичних партій, виборчих блоків політичних партій, фракції яких утворені в поточному скликанні Верховної Ради України.  
Враховано редакційно   2. У поданні Президента України про призначення на посаду членів Комісії враховуються пропозиції депутатських фракцій і груп, утворених у поточному скликанні Верховної Ради України.  
    -53- Гавриш С.Б.
Абзац другий частини першої статті 6 після слів "політичних партій" слід доповнити словом "депутатські групи", що узгоджуватиметься з Регламентом Верховної Ради України, а також з частиною третьою цієї ж статті законопроекту.  
Враховано    
    -54- Горбаль В.М.
Абзац 2 частини 1 статті 6 після слова "фракції" доповнити словом ", групи".  
Враховано    
    -55- Мартинюк А.І.
Вилучити абзац 2 ч. 1 ст. 6.  
Відхилено    
38. 2. До складу Комісії входять 15 членів Комісії      3. До складу Комісії входять 15 членів Комісії.  
39. 3. Кандидатури осіб на посади членів Комісії попередньо обговорюються в депутатських групах і фракціях, а їх призначення проводиться за наявності висновків відповідного профільного комітету Верховної Ради України.   -56- Жванія Д.В.
У частині третій ст.6 слова "депутатських групах і фракціях" замінити словами "депутатських фракціях"  
Відхилено   4. Кандидатури осіб на посади членів Комісії попередньо обговорюються в депутатських групах і фракціях, а їх призначення проводиться за наявності висновків відповідного профільного комітету Верховної Ради України.  
40. 4. Із числа членів Комісії в порядку, передбаченому цим Законом, обираються Голова Комісії, два заступники Голови Комісії та секретар Комісії.   -57- Жванія Д.В.
Горбаль В.М.
Мартинюк А.І.
Гармаш Г.Ф.
У частинах четвертій, п'ятій ст.6 слова "два заступники" замінити словом "заступник", "заступники" словом "заступник"  
Відхилено   5. Із числа членів Комісії в порядку, передбаченому цим Законом, обираються Голова Комісії, два заступники Голови Комісії та секретар Комісії.  
41. 5. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії, а також не менше п'яти інших членів Комісії повинні мати вищу юридичну освіту.   -58- Зварич Р.М.
Частину 5 ст.6 замінити частиною такого змісту: "всі члени Комісії повинні мати вищу юридичну освіту".  
Відхилено   6. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії, а також не менше п'яти інших членів Комісії повинні мати вищу юридичну освіту.  
    -59- Жванія Д.В.
У частині п'ятій ст.6 слово "заступники" замінити словом "заступник", слова "не менше п'яти" замінити словами "не менше третини";  
Відхилено    
42. 6. Після сформування Комісії відповідно до цього Закону її персональний склад не може змінюватися більш як на одну третину.   -60- Костинюк Б.І.
ч. 6 ст. 6 доповнити "протягом одного року";  
Відхилено    
    -61- Жванія Д.В.
Частину шосту ст.6 вилучити;  
Враховано    
    -62- Гармаш Г.Ф.
Частину 6 статті 6 викласти в такій редакції: "Персональний склад Комісії протягом року не може змінюватися більш як на одну третину."  
Відхилено    
43. 7. Комісія працює на постійній основі. Члени Комісії звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків за попереднім місцем роботи.   -63- Горбаль В.М.
Частину 7 статті 6 після слів "місцем роботи" доповнити словами ", крім випадків, встановлених частиною 6 статті 7 цього Закону".  
Відхилено   7. Комісія працює на постійній основі. Член Комісії є державним службовцем.  
    -64- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Пономаренко Г.Г.
У частині 7 статті 6 замість слів "Члени Комісії звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків за попереднім місцем роботи." вжити слова "Член Комісії є державним службовцем."  
Враховано    
44. 8. Строк повноважень Комісії - 7 років.   -65- Зварич Р.М.
Костинюк Б.І.
Хмара С.І.
Жванія Д.В.
Горбаль В.М.
Гармаш Г.Ф.
У частині 8 ст.6 після слова "повноважень" додати слово "члена".  
Враховано   8. Строк повноважень члена Комісії - 7 років.  
    -66- Мартинюк А.І.
Залишити стару редакцію ч. 8 ст. 6.  
Враховано    
45. Стаття 7. Вимоги до членів Комісії      Стаття 7. Вимоги до членів Комісії  
46. 1. Членом Комісії може бути громадянин України, який на день призначення досяг двадцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні не менше п'яти останніх років та володіє державною мовою.   -67- Зварич Р.М.
В частині 1 ст.7 після слів "останніх років" додати "має вищу юридичну освіту"  
Відхилено   1. Членом Комісії може бути громадянин України, який на день призначення досяг двадцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні не менше п'яти останніх років та володіє державною мовою.  
    -68- Хмара С.І.
Статтю 7 викласти у такій редакції: 1. Членом Комісії може бути громадянин України, який на день призначення досяг двадцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні не менше п'яти останніх років та володіє державною мовою. 2. Не може бути призначений до складу Комісії громадянин України, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законодавством порядку, або який визнаний у встановленому законом порядку недієздатним чи обмежено дієздатним. 3. Член Комісії не може бути народним депутатом України або мати інший представницький мандат, бути кандидатом у Президенти України, кандидатом у народні депутати України, депутати місцевої ради, їх довіреною особою, представником або уповноваженою особою політичної партії, виборчого блоку партій, що беруть участь у виборах, подружжям та іншим близьким родичем кандидата, а також перебувати в їх підпорядкуванні, членом іншої виборчої комісії, членом ініціативної групи всеукраїнського референдуму та в інших випадках, передбачених законами України. 4. У разі реєстрації члена Комісії кандидатом у Президенти України, кандидатом у народні депутати України, їх довіреною особою, представником або уповноваженою особою політичної партії, виборчого блоку партій, що беруть участь у виборах, членом ініціативної групи з всеукраїнського референдуму його повноваження в Комісії зупиняються до вирішення питання про їх припинення у встановленому чинним законодавством порядку з моменту його реєстрації. 5. Член Комісії не може входити до складу органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, бути повіреним третіх осіб у справах Комісії, займатися підприємницькою або іншою діяльністю, крім викладацької, наукової та творчої у вільний від роботи час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку. 6. Член Комісії, який до свого призначення на посаду був членом будь-якої політичної партії, на час здійснення своїх повноважень зупиняє членство у цій партії. Він не може брати участь в її діяльності чи виконувати доручення органу партії. 7. Особи, обрані членами Комісії з числа суддів, на строк перебування на посаді члена Комісії зупиняють виконання повноважень суддів. Ці особи після припинення їх повноважень у Комісії мають право повернутися на попереднє місце роботи у відповідному судовому органі.  
Враховано редакційно    
47. 2. Не може бути призначений до складу Комісії громадянин України, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку, або який визнаний у встановленому порядку недієздатним чи обмежено дієздатним.      2. Не може бути призначений до складу Комісії громадянин України, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку, або який визнаний у встановленому порядку недієздатним чи обмежено дієздатним.  
48. 3. Член Комісії не може бути народним депутатом України або мати інший представницький мандат, входити до складу інших виборчих комісій та комісій з референдумів, бути членом ініціативної групи референдуму, займатися підприємницькою діяльністю, бути повіреним третіх осіб у справах Комісії, виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької та творчої діяльності), входити до складу правління чи інших виконавчих органів організацій, що мають на меті отримання прибутку.   -69- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
Ч. 3 ст. 7 пропонуємо викласти в такій редакції: „3. Член Комісії не може бути народним депутатом України або мати інший представницький мандат, входити до складу інших виборчих комісій та комісій з референдумів, бути членом ініціативної групи референдуму, входити до складу органів державної влади, органів місцевого самоврядування, провадити підприємницьку або іншу діяльність, крім викладацької, наукової та творчої, у вільний від роботи час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку, бути повіреним третіх осіб у справах Комісії".  
Враховано частково   3. Член Комісії не може бути народним депутатом України або мати інший представницький мандат, входити до складу інших виборчих комісій та комісій з референдумів, бути членом ініціативної групи всеукраїнського чи місцевого референдуму, займатися підприємницькою діяльністю, бути повіреним третіх осіб у справах Комісії, виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької та творчої діяльності), входити до складу правління чи інших виконавчих органів організацій, що мають на меті отримання прибутку. Член Комісії не може входити до складу органів виконавчої влади та виконавчих органів місцевого самоврядування.  
    -70- Заєць І.О.
Ч.3 ст. 7 викласти в такій редакції: "3. Член Комісії не може бути народним депутатом України або мати інший представницький мандат, бути кандидатом у Президенти України, кандидатом у народні депутати України, їх довіреною особою, представником або уповноваженою особою політичної партії, виборчого блоку партій, що беруть участь у виборах, подружжям та іншим близьким родичем кандидата, а також перебувати в їх підпорядкуванні, членом іншої виборчої комісії, членом ініціативної групи всеукраїнського референдуму та в інших випадках, передбачених законами України."  
Відхилено    
49. 4. Член Комісії не може бути кандидатом у Президенти України, кандидатом у народні депутати України, депутати місцевої ради, їх довіреною особою, представником чи уповноваженою особою політичної партії, виборчого блоку партії, що беруть участь у виборах. При набутті членом Комісії зазначеного статусу Комісія приймає рішення про зупинення його повноваження на період перебування у відповідному статусі.   -71- Ключковський Ю.Б.
Частину четверту статті 7 після слів „депутати місцевої ради" доповнити словами „чи Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови".  
Враховано   4. Член Комісії не може бути кандидатом у Президенти України, кандидатом у народні депутати України, депутати місцевої ради чи Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довіреною особою, представником чи уповноваженою особою політичної партії (виборчого блоку партій), що беруть участь у виборах. При набутті членом Комісії зазначеного статусу Комісія приймає рішення про зупинення його повноважень на період перебування у відповідному статусі.  
    -72- Мартинюк А.І.
Ч.4 ст. 7 варто викласти в такій редакції: „4. Член Комісії не може бути кандидатом у Президенти України, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевої ради, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, їхньою довіреною особою, представником чи уповноваженою особою політичної партії, виборчого блоку партій, подружжям та іншим близьким родичем кандидата, а також перебувати в їхньому підпорядкуванні".  
Враховано частково    
    -73- Оніщук М.В.
Друге речення ч.4 ст.7 викласти в редакції: "З моменту набуття і на час перебування у відповідному статусі кандидата член Комісії не бере участі у засіданні Комісії."  
Відхилено    
    -74- Ключковський Ю.Б.
Останнє речення частини четвертої статті 7 виключити.  
ішення робочої групи та ТСК по поправці не прийнято   
50. 5. Член Комісії, який до свого призначення на посаду був членом будь-якої політичної партії, на час здійснення своїх повноважень зупиняє членство у цій партії. Він не може брати участь в її діяльності чи виконувати доручення органу партії.   -75- Ключковський Ю.Б.
У частині п'ятій статті 7 слово „органу" замінити на слова „будь-якого органу чи посадової особи".  
Враховано   5. Член Комісії, який до свого призначення на посаду був членом будь-якої політичної партії, на час здійснення своїх повноважень зупиняє членство у цій партії. Він не може брати участі в її діяльності чи виконувати доручення партії, будь-якого її органу або посадової особи.  
51. 6. Особи, обрані членами Комісії з числа суддів, на строк перебування на посаді члена Комісії зупиняють виконання повноважень суддів. Ці особи після припинення їх повноважень у Комісії мають право повернутися на попереднє місце роботи у відповідному судовому органі України.   -76- Зварич Р.М.
Статтю 7 доповнити частинами такого змісту: "Член Комісії не може бути подружжям та іншим близьким родичем кандидата, а також перебувати в їх підпорядкуванні". "Член Комісії не може входити до складу органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування". "Членом Комісії не може бути особа, яка знаходиться у безпосередньому підпорядкуванні у кандидата. Під безпосереднім підпорядкуванням в даному законі розуміють службові відносини між керівником та підлеглим, при яких керівник має по відношенню до підлеглого владно-розпорядчі повноваження, тобто має право прийому на роботу та звільнення підлеглого або в межах посадових повноважень вправі надавати йому накази та розпорядження, обов'язкові для виконання, заохочувати та застосовувати заходи дисциплінарного стягнення."  
Відхилено    
    -77- Мартинюк А.І.
Гавриш С.Б.
Вилучити ч. 6 ст. 7, замінивши її ч. 6 ст. 7 чинного Закону.  
Враховано редакційно    
    -78- Костинюк Б.І.
ст.7 доповнити наступними обмеженнями: 1) член комісії не може входити до складу органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інших державних органів, 2) члени комісії не можуть бути подружжям чи близькими родичами, 3) член комісії не може бути близьким родичем кандидата у Президенти, кандидата у депутати Верховної Ради України.  
Враховано частково в частині третій   
    -79- Ключковський Ю.Б.
18. Частину шосту статті 7 викласти в редакції: „6. Особа, обрана членом Комісії з числа суддів, звільняється з посади із збереженням статусу судді."  
Відхилено    
52. Стаття 8. Присяга члена Комісії      Стаття 8. Присяга члена Комісії  
53. 1. Член Комісії перед вступом на посаду складає на пленарному засіданні Верховної Ради України присягу такого змісту: "Я, (прізвище, ім'я та по батькові), присягаю Українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії України додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути об'єктивним у вирішенні питань, що належать до повноважень Комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі".   -80- Зварич Р.М.
Ст.8 В змісті присяги додати після словосполучення "бути об'єктивним" слова "та неупередженим"  
Враховано   1. Член Комісії перед вступом на посаду складає на пленарному засіданні Верховної Ради України присягу такого змісту: "Я, (прізвище, ім'я та по батькові), присягаю Українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень Комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі".  
    -81- Костинюк Б.І.
ст.8 у тексті присяги доповнити визначенням "бути чесним і об'єктивним у вирішенні питань" і далі за текстом;  
Враховано    
54. Особа, яка склала присягу члена Комісії, ставить свій підпис під текстом присяги.      Особа, яка склала присягу члена Комісії, ставить свій підпис під текстом присяги.  
55. 2. Відмова члена Комісії скласти присягу є підставою для скасування Верховною Радою України рішення про його призначення на посаду.   -82- Мартинюк А.І.
Ч. 2 ст. 8 пропонуємо викласти у такій редакції: „Відмова члена Комісії скласти присягу має наслідком дострокове припинення повноважень члена Комісії".  
Відхилено   2. Відмова члена Комісії скласти присягу тягне за собою скасування Верховною Радою України рішення про його призначення.  
    -83- Ключковський Ю.Б.
Частину другу статті 8 викласти в редакції: „2. Відмова члена Комісії скласти присягу тягне за собою скасування Верховною Радою України рішення про його призначення."  
Враховано    
56. 3. Комісія є повноважною з моменту призначення на посаду та складення присяги не менш як двома третинами її складу.   -84- Мартинюк А.І.
Доповнити ст. 8 ч. 4 такого змісту: „Повноваження члена Комісії починаються з моменту складення ним присяги".  
Відхилено   3. Комісія є повноважною з моменту призначення на посаду та складення присяги не менш як двома третинами її складу. 4. Члену Комісії після складення ним присяги видається посвідчення за підписом Президента України.  
    -85- Ключковський Ю.Б.
Частину третю статті 8 викласти в редакції: "3. Члену Комісії після складення ним присяги видається посвідчення зразка, встановленого Постановою Верховної Ради України за підписом Президента України".  
Враховано частково    
57. Стаття 9. Обрання керівництва Комісії   -86- Ключковський Ю.Б.
Статтю 9 викласти в редакції: "Стаття 9. Обрання Голови, заступників Голови та секретаря Комісії. 1. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії обираються Комісією на її засіданні таємним голосуванням із числа членів Комісії. 2. Засідання Комісії з виборів Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії вважається повноважним, якщо на ньому присутні не менш як три чверті її складу, встановленого цим Законом. 3. У разі проведення виборів усього складу керівництва Комісії засідання Комісії з виборів її керівництва скликає і веде до обрання Голови Комісії старший за віком член Комісії. Якщо до списку кандидатур на посаду Голови Комісії внесено кандидатуру члена Комісії, який є головуючим, то на засіданні головує старший за віком член Комісії, не внесений до списку кандидатур. 4. У разі проведення виборів частини керівництва Комісії головування на засіданні Комісії здійснюється відповідно до вимог статті ??? цього Закону. 5. До списку кандидатур на посаду Голови Комісії вноситься будь-яке число осіб, які мають право і дали згоду балотуватися на цю посаду. Щодо кандидатів на посаду Голови Комісії при потребі проводиться обговорення. 6. Список кандидатур на посаду Голови Комісії затверджується на засіданні Комісії відкритим голосуванням і оформляється протоколом, який підписує головуючий на засіданні. 7. Для організації і проведення виборів керівництва Комісія відкритим голосуванням обирає лічильну комісію у складі трьох осіб із числа членів Комісії, які не балотуються до складу керівництва Комісії. Головуючий на засіданні Комісії не може обиратися до складу лічильної комісії. 8. Лічильна комісія визначає порядок голосування та забезпечує виготовлення бюлетенів для таємного голосування. Бюлетені на звороті підписують члени лічильної комісії. Бюлетені без підпису членів лічильної комісії є недійсними. Кількість бюлетенів для таємного голосування не може перевищувати кількість членів Центральної виборчої комісії України, які беруть участь у засіданні Центральної виборчої комісії України. 9. До бюлетеня для таємного голосування вносяться в алфавітному порядку прізвище, ім'я та по батькові кандидатів на посаду Голови Комісії. 10. Про одержання бюлетеня член Комісії розписується в окремому списку, який складає лічильна комісія. 11. Лічильна комісія забезпечує таємність голосування. 12. Після проведення таємного голосування лічильна комісія перевіряє дійсність бюлетенів і встановлює результати виборів, про що складає протокол, який підписують голова і члени лічильної комісії. Протокол лічильної комісії про результати виборів Голови Комісії затверджується Центральною виборчою комісією України. 13. Бюлетені, в яких зроблено відмітки проти прізвищ двох або більше кандидатів, є недійсними. Бюлетені, в яких немає відмітки проти жодного прізвища кандидатів, є дійсними і вважаються поданими проти всіх. 14. Обраним на посаду Голови, заступника Голови або секретаря Комісії вважається кандидат, за якого проголосувало більше половини складу Комісії. 15. У разі, якщо жоден з кандидатів на посаду Голови Комісії не одержав необхідної кількості голосів, за рішенням лічильної комісії проводиться повторне голосування щодо двох кандидатів, які одержали найбільшу кількість голосів. 16. Якщо два і більше кандидатів на посаду Голови Комісії одержали найбільшу однакову кількість голосів, повторне голосування проводиться по цих кандидатурах. 17. У разі, якщо один із кандидатів на посаду Голови Комісії одержав більшу кількість голосів, але не одержав необхідної для обрання кількості голосів, а інші два і більше кандидатів одержали однакову кількість голосів, по всіх цих кандидатурах проводиться повторне голосування. 18. Якщо при повторному голосуванні Голову Комісії не обрано, проводяться вибори з повторним висуненням кандидатур. 19. Кандидатури на посади заступників Голови Комісії і секретаря Комісії пропонуються Головою Центральної виборчої комісії України або не менш як п'ятьма членами Комісії. 20. Заступники Голови Комісії та секретар Комісії обираються в порядку, встановленому цією статтею. 21. До бюлетеня для таємного голосування щодо заступників Голови Комісії вносяться усі кандидатури, запропоновані на цю посаду відповідно до частини дев'ятнадцятої цієї статті. 22. При голосуванні за кандидатів на посаду заступника Голови Комісії кожен член Комісії може проголосувати не більш як за дві кандидатури. Недійсними вважаються бюлетені, в яких зроблено відмітки проти прізвищ трьох або більше кандидатів."  
Враховано частково   Стаття 9. Обрання Голови, заступників Голови та секретаря Комісії  
    -87- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Викласти назву статті 9 в редакції: "Обрання Голови, заступників Голови та секретаря Комісії"  
Враховано    
58. 1. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії обираються Комісією на її засіданні таємним голосуванням із числа членів Комісії.   -88- Жванія Д.В.
Мартинюк А.І.
Гармаш Г.Ф.
У частині першій ст.9 слово "заступники" замінити словом "заступник"; відповідні зміни внести також до ч. 2-4 цієї статті.  
Відхилено   1. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії обираються Комісією на її засіданні таємним голосуванням із числа членів Комісії.  
59. 2. Засідання Комісії з виборів Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії вважається повноважним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її персонального складу.   -89- Жванія Д.В.
Частину другу ст.9 вилучити;  
Відхилено   2. Засідання Комісії з виборів Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії вважається повноважним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її персонального складу.  
60. 3. Вибори заступників Голови Комісії та секретаря Комісії проводяться після обрання Голови Комісії   -90- Жванія Д.В.
У частинах третій, четвертій ст.9 слово "заступників" замінити словом "заступника";  
Відхилено   3. Вибори заступників Голови Комісії та секретаря Комісії проводяться після обрання Голови Комісії.  
61. 4. Кандидатури на посаду заступників Голови Комісії та секретаря Комісії пропонуються Головою Комісії.      4. Кандидатури на посаду заступників Голови Комісії та секретаря Комісії пропонуються Головою Комісії.  
62. 5. Порядок обрання керівництва Комісії встановлюється Регламентом Комісії.   -91- Зварич Р.М.
Частину 5 ст.9 "Порядок обрання керівництва Комісії встановлюється Регламентом Комісії" зробити частиною першою цієї статті.  
Відхилено   5. Порядок обрання Голови, заступників Голови та секретаря Комісії встановлюється Регламентом Комісії.  
    -92- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
У ч.5 ст.9 замість слова "керівництва" дадати слова "Голови, заступників Голови та секретаря"  
Враховано    
63. 6. Голова Комісії, може бути звільнений Комісією з керівної посади за його особистою заявою або в разі припинення його повноважень як члена Комісії.   -93- Зварич Р.М.
Частину 6 ст.9 викласти у наступній редакції: "Голова Комісії, може бути звільнений Комісією з керівної посади за його особистою заявою, в разі припинення його повноважень як члена Комісії або на вимогу третини від законного складу комісії."  
Відхилено    
    -94- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Вилучити ч.6 ст.9  
Враховано    
    -95- Костинюк Б.І.
ч. 6 ст.9 викласти у редакції: "Голова, заступники голови, секретар комісії може бути звільнений комісією з керівної посади таємним голосуванням;  
Відхилено    
    -96- Жванія Д.В.
Частину шосту ст.9 викласти в такій редакції: "6. Голова Комісії, заступник Голови Комісії, секретар Комісії можуть бути звільнені з займаної керівної посади у Комісії за пропозицією не менш як однієї третини членів Комісії, якщо за цю пропозицію проголосувало більшість членів Комісії від передбаченого цим Законом складу Комісії. Голова Комісії, заступник Голови Комісії, секретар Комісії можуть бути звільнені з займаної керівної посади у Комісії за їх особистою заявою або в разі дострокового припинення повноважень члена Комісії".  
Відхилено    
    -97- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
Ч. 6 ст. 9 вилучити, визначивши порядок звільнення Голови ЦВК у ст. 32 (див. пропозицію до ст. 32).  
Враховано частково    
    -98- Горбаль В.М.
Частину 6 статті 9 викласти у наступній редакції: "6. Голова Комісії, заступник Голови та секретар Комісії можуть бути звільнені Комісією з керівної посади за їх особистою заявою або в разі припинення їх повноважень як членів Комісії."  
Відхилено    
    -99- Гармаш Г.Ф.
Частину 6 статті 9 викласти в такій редакції: "Повноваження Голови Комісії, заступника Голови Комісії та секретаря Комісії можуть бути припинені за рішенням Комісії, після чого проводиться нове обрання на звільнену посаду відповідно до вимог цієї статті.  
Враховано частково    
64. Стаття 10. Організація діяльності Комісії      Стаття 10. Організація діяльності Комісії  
65. 1. Комісія є колегіальним органом, який приймає рішення після розгляду на своїх засіданнях питань, що належать до її відання.   -100- Зварич Р.М.
Частину 1 ст.10 викласти в наступному змісті: "Комісія є колегіальним органом та приймає рішення на своїх засіданнях з питань, що належать до його відання."  
Враховано редакційно   1. Комісія приймає рішення з питань, що належать до її повноважень, після їх розгляду на своїх засіданнях.  
    -101- Ключковський Ю.Б.
Мусіяка В.Л.
Викласти ч.1 ст.10 в редакції: "1. Комісія приймає рішення з питань, що належать до її повноважень, лише після їх розгляду на своїх засіданнях."  
Враховано частково    
66. 2. Діяльність Комісії організовує Голова Комісії.   -102- Жванія Д.В.
Частину другу ст.10 викласти в такій редакції: "2. Діяльність Комісії організовують Голова Комісії, заступник Голови Комісії та секретар Комісії".  
Відхилено   2. Діяльність Комісії організовує Голова Комісії.  
    -103- Ключковський Ю.Б.
Частину другу статті 10 викласти в редакції: "2. Діяльність Комісії організовує керівництво Комісії".  
Відхилено    
    -104- Мартинюк А.І.
Пропонуємо залишити чинну редакцію ч. 2 ст. 10.  
Відхилено    
67. 3. Порядок організації роботи в Комісії визначається цим Законом, регламентними та іншими документами, що приймаються Комісією.   -105- Зварич Р.М.
В частині 3 ст.10 слово "регламентними" замінити на "регламентом".  
Враховано частково   3. Порядок організації роботи Комісії визначається цим Законом, Регламентом Центральної виборчої комісії, а також іншими актами, що приймаються Комісією на виконання цього та інших законів. 4. Регламент Комісії, а також інші акти Комісії, зазначені у частині третій цієї статті, приймаються Комісією і затверджуються її постановами.  
    -106- Жванія Д.В.
Частину третю ст.10 викласти в такій редакції: "3. Порядок організації роботи в Комісії визначається цим Законом, Регламентом Комісії та розпорядженнями Голови Комісії".  
Враховано частково    
    -107- Гавриш С.Б.
Ч. 3 ст. 10 викласти у такій редакції: "3. Порядок організації роботи в Комісії визначається цим Законом, а також регламентом Комісії, що приймається Комісією на виконання цього Закону".  
Враховано редакційно    
    -108- Ключковський Ю.Б.
Частину третю статті 10 викласти в редакції: "3. Порядок організації роботи Комісії визначається цим Законом, Регламентом Центральної виборчої комісії, а також іншими актами, які передбачені цим Законом."  
Враховано редакційно    
    -109- Ключковський Ю.Б.
Доповнити статтю 10 частиною четвертою у такій редакції: "4. Регламент Комісії, а також інші акти Комісії, зазначені у частині третій цієї статті, приймаються Комісією і затверджуються її постановами."  
Враховано    
    -110- Мартинюк А.І.
Ч. 3 ст. 10 викласти у такій редакції: "3. Порядок організації роботи в Комісії визначається цим Законом, а також регламентом Комісії, що приймається Комісією на виконання цього Закону".  
Враховано    
68. Стаття 11. Засідання Комісії      Стаття 11. Засідання Комісії  
69. 1. Основною організаційною формою діяльності Комісії є її засідання. На засіданні Комісії може бути розглянуто будь-яке питання, яке відповідно до цього та інших законів України належить до компетенції Комісії.   -111- Гавриш С.Б.
Горбаль В.М.
У частині першій статті 11 слово "компетенції" змінити словом "повноважень", що узгоджуватиметься з розділом ІІІ законопроекту.  
Враховано   1. Основною організаційною формою діяльності Комісії є її засідання. На засіданні Комісії може бути розглянуто будь-яке питання, яке відповідно до цього та інших законів України належить до повноважень Комісії.  
70. 2. Засідання Комісії скликаються її Головою, а в разі його відсутності -заступником Голови Комісії. У разі відсутності Голови або заступника Голови Комісії чи їх відмови скликати засідання Комісії воно може бути скликане не менш як третиною членів Комісії з обов'язковим повідомленням усіх членів Комісії про час і місце засідання.   -112- Жванія Д.В.
У другому реченні частини другої ст.11 сполучник "або" вилучити;  
Відхилено   2. Засідання Комісії скликаються її Головою, а в разі його відсутності - одним із заступників Голови Комісії. У разі відсутності Голови або заступників Голови Комісії чи їх відмови скликати засідання Комісії воно може бути скликане не менш як третиною членів Комісії з обов'язковим повідомленням усіх членів Комісії про час і місце засідання.  
    -113- Ключковський Ю.Б.
У частині другій статті 11 слово "заступником" замінити словами "одним із заступників"; слово "заступника" замінити словом "заступників".  
Враховано    
71. 3. Засідання Комісії веде її Голова або його заступник, а в разі невиконання ними з будь-яких причин своїх функцій Комісія визначає зі свого складу головуючого на засіданні.   -114- Ключковський Ю.Б.
Частину третю статті 11 викласти в редакції: "3. Засідання Комісії веде її Голова або, за дорученням Голови, погодженням між заступниками чи рішенням Комісії, один із його заступників. У разі відсутності Голови та його заступників або невиконання ними з будь-яких причин своїх функцій Комісія обирає головуючого на засіданні зі свого складу більшістю голосів від складу Комісії."  
Враховано редакційно   3. Засідання Комісії веде її Голова або, за дорученням Голови чи за погодженням між його заступниками, один із його заступників. У разі відсутності Голови та його заступників або невиконання ними з будь-яких причин своїх функцій Комісія обирає головуючого на засіданні зі свого складу більшістю голосів від складу Комісії.  
    -115- Горбаль В.М.
Частину 3 статті 11 викласти у такій редакції: "3. Засідання Комісії веде її Голова або його заступник, а у разі його відсутності - його заступник. У разі невиконання зазначеними особами з будь-яких причин своїх функцій Комісія визначає зі свого складу головуючого на засіданні."  
Враховано частково    
72. 4. Засідання Комісії проводиться згідно з цим Законом і Регламентом Комісії та є чинним за присутності не менш як двох третин передбаченого цим Законом складу Комісії.   -116- Зварич Р.М.
В частині 4 ст.11 слова "проводиться згідно з цим Законом і Регламентом Комісії та" вилучити.  
Враховано   4. Засідання Комісії є повноважним за умови присутності не менш як двох третин передбаченого цим Законом складу Комісії.  
    -117- Жванія Д.В.
Гармаш Г.Ф.
У частині четвертій ст.11 слово "чинним" замінити словом "правомочним";  
Відхилено    
    -118- Ключковський Ю.Б.
У частині четвертій статті 11 слово "чинним" замінити словом "повноважним".  
Враховано    
73. 5. Порядок денний засідання Комісії формує її Голова, а в разі його відсутності - заступник Голови Комісії або головуючий на засіданні.   -119- Зварич Р.М.
В частині п 5 ст.11 після сполучника або додати "інший".  
Враховано редакційно   5. Порядок денний засідання Комісії пропонує її Голова, а в разі його відсутності - головуючий на засіданні. Порядок денний засідання затверджується рішенням Комісії.  
    -120- Ключковський Ю.Б.
Перше речення частини п'яту статті 11 викласти в редакції: "5. Порядок денний засідання Комісії пропонує її Голова, а в разі його відсутності - головуючий на засіданні. "  
Враховано    
    -121- Ключковський Ю.Б.
Додати друге речення до частини п'ятої статті 11 в редакції: "Порядок денний засідання затверджується рішенням Комісії."  
Враховано    
    -122- Ключковський Ю.Б.
Додати третє речення до частини п'ятої статті 11 в редакції: "На письмову вимогу трьох членів Комісії будь-яке питання, що відноситься до повноважень Комісії, повинно бути включене до порядку денного засідання Комісії."  
Відхилено    
74. 6. У засіданнях Комісії можуть брати участь особи, зазначені в цьому та інших законах України. Комісія може прийняти рішення про позбавлення права участі в засіданні осіб, наділених правом участі в засіданнях, якщо вони втручаються у роботу Комісії, перешкоджають проведенню її засідання та проявляють неповагу до членів Комісії або до присутніх осіб   -123- Зварич Р.М.
Частину 6 ст.11 викласти в наступній редакції: "У засіданнях Комісії можуть брати участь особи, які наділені таким правом цим законом та іншими законами України. Комісія може прийняти рішення про позбавлення права участі в засіданні осіб, якщо вони втручаються у роботу Комісії, перешкоджають проведенню її засідання та проявляють неповагу до членів Комісії або до інших присутніх осіб."  
Враховано частково   6. У засіданні Комісії можуть брати участь особи, зазначені у частинах другій, третій, четвертій статті 4 цього Закону. Комісія може прийняти мотивоване рішення про позбавлення цих осіб права участі в засіданні Комісії, якщо вони перешкоджають його проведенню. Щодо осіб, зазначених у частині другій статті 4, таке рішення приймається двома третинами голосів від складу Комісії.  
    -124- Хмара С.І.
Частину 6 ст.11 доповнити абзацом такого змісту: "Кожна політична партія, виборчий блок партій, список кандидатів у депутати яких зареєстровано для участі у виборах, можуть на період виборчої кампанії делегувати одного представника до Комісії для участі в її засіданнях з правом дорадчого голосу."  
Враховано по суті частинами 2-4 ст.4   
    -125- Жванія Д.В.
у частині шостій ст.11: - слова "особи, зазначені в цьому та інших законах України" замінити словами "особи, зазначені в частині другій статті 4 цього Закону"; - доповнити новим реченням такого змісту: "Кожна політична партія, виборчий блок партій, список кандидатів у депутати яких зареєстровано для участі у виборах, можуть на період виборчої кампанії делегувати одного представника до Комісії для участі в її засіданнях з правом дорадчого голосу".  
Враховано частково    
    -126- Ключковський Ю.Б.
Частину шосту статті 11 викласти в редакції: "6. У засіданні Комісії можуть брати участь особи, зазначені у частинах другій-четвертій статті 4 цього Закону. Комісія може прийняти мотивоване рішення про позбавлення цих осіб права участі в засіданні Комісії, якщо вони перешкоджають його проведенню. Щодо осіб, зазначених у частині другій статті 4, таке рішення приймається двома третинами голосів від складу Комісії".  
Враховано    
    -127- Мартинюк А.І.
У ст. 11 варто викласти окремою нормою ч. 7 ст .10 чинного Закону.  
Відхилено    
    -128- Гармаш Г.Ф.
У частині 6 статті 11 слово "компетенції" замінити на "повноважень".  
Відхилено    
75. 7. Комісія веде протокол засідання, який підписується Головою Комісії, а у випадках, передбачених частиною другою цієї статті, - головуючим на засіданні Комісії, а також секретарем Комісії.   -129- Зварич Р.М.
Доповнити пунктом такого змісту: "Кожна політична партія, виборчий блок партій, список кандидатів у депутати яких зареєстровано для участі у виборах, можуть на період виборчої кампанії делегувати одного представника до Комісії для участі в її засіданнях з правом дорадчого голосу."  
Враховано по суті частинами 2-4 ст.4  7. Комісія веде протокол засідання, який підписується Головою Комісії, а у випадках, передбачених частиною третьою цієї статті, - головуючим на засіданні Комісії, а також секретарем Комісії.  
    -130- Жванія Д.В.
Гавриш С.Б.
Горбаль В.М.
у частині сьомій ст.11 слово "другою" замінити словом "третьою";  
Враховано    
76. Стаття 12. Рішення Комісії      Стаття 12. Рішення Комісії  
77. 1. За результатами розгляду на засіданні Комісії питань порядку денного Комісія приймає рішення у формі постанов Комісії.   -131- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Мусіяка В.Л.
Пономаренко Г.Г.
У ч.1 ст.12 слова "постанов Комісії" замінити на "постанови" У ст.12 слово "приймає" замінити на слово "ухвалює", слово "питань" на слово "питання".  
Враховано   1. За результатами розгляду на засіданні Комісії питання порядку денного Комісія ухвалює рішення у формі постанови. 2. З питань поточної внутрішньої діяльності Комісія може ухвалювати протокольне рішення.  
    -132- Ключковський Ю.Б.
Мусіяка В.Л.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
До статті 12 додати частину 2 в редакції: "8. З питань поточної внутрішньої діяльності Комісії може ухвалювати протокольне рішення."  
Враховано    
78. 2. Постанова Комісії повинна містити:   -133- Горбаль В.М.
Гармаш Г.Ф.
Частину 2 статті 12 виключити.  
Відхилено   3. Постанова Комісії повинна містити:  
79. 1) найменування Комісії;      1) найменування Комісії;  
80. 2) найменування рішення Комісії;      2) найменування рішення Комісії;  
81. 3) дату та місце прийняття рішення Комісії, порядковий номер постанови;      3) дату та місце ухвалення рішення Комісії, порядковий номер постанови;  
82. 4) встановлені факти та підстави Комісії прийняття рішення, а також акти законодавства України, за наявності - рішення судових органів, якими керувалася Комісії при прийнятті рішення;   -134- Зварич Р.М.
У пункті 4 частини 2 ст.12 вилучити слово "Комісії"  
Враховано   4) встановлені факти та підстави для ухвалення рішення Комісії, а також акти законодавства України, за наявності - рішення судових органів, якими керувалася Комісія при прийнятті рішення;  
    -135- Жванія Д.В.
У пункті 4 частини другої ст.12 слова "підстави Комісії прийняття рішення" замінити словами "підстави для прийняття рішення Комісії";  
Враховано редакційно    
83. 5) висновок Комісії.      5) висновок Комісії.  
84. 3. Рішення Комісії приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів від персонального складу Комісії. За рівної кількості голосів членів Комісії, поданих під час голосування, прийнятим вважається те рішення, за яке голосував головуючий на засіданні Комісії.   -136- Зварич Р.М.
У частині 3 ст.12 слово "персонального" замінити "законного"  
Відхилено   4. Рішення Комісії приймається на засіданні Комісії відкритим голосуванням більшістю голосів від складу Комісії.  
    -137- Жванія Д.В.
Гармаш Г.Ф.
Друге речення частини третьої ст.12 вилучити.  
Враховано    
    -138- Ключковський Ю.Б.
Частину третю статті 12 викласти у редакції (з урахуванням зміни нумерації): "3. Рішення Комісії приймається на засіданні Комісії відкритим голосуванням більшістю голосів від складу Комісії".  
Враховано    
85. 4. Член Комісії, присутній на її засіданні, який не погоджується з прийнятим Комісією рішенням, має право викласти окрему думку, яка в письмовій формі додається до протоколу засідання Комісії.   -139- Ключковський Ю.Б.
У частині четвертій статті 12 виключити слова "присутній на її засіданні".  
Відхилено   5. Член Комісії, присутній на її засіданні, який не погоджується з прийнятим Комісією рішенням, має право викласти окрему думку, яка в письмовій формі додається до протоколу засідання Комісії.  
86. 5. Рішення Комісії підписуються Головою Комісії України, а у випадках, передбачених частиною другою статті 10 цього Закону, - головуючим на засіданні Комісії.   -140- Зварич Р.М.
Жванія Д.В.
Горбаль В.М.
Костинюк Б.І.
Гармаш Г.Ф.
У ч. 5 слова ст.12 "частиною другою статті 10" замінити словами "частиною третьою статті 11"  
Враховано   6. Рішення Комісії підписуються Головою Комісії, а у випадках, передбачених частиною третьою статті 11 цього Закону, - головуючим на засіданні Комісії.  
    -141- Мартинюк А.І.
У ч. 5 ст. 12 законопроекту слова „у випадках, передбачених ч.2 статті 10" замінити на „за його відсутності".  
Враховано по суті   
87. 6. Рішення, прийняті Комісією, можуть бути змінені тільки самою Комісією або за рішенням суду.   -142- Ключковський Ю.Б.
Частину шосту статті 12 викласти в редакції (з урахуванням зміни нумерації): "6. Рішення, прийняті Комісією, можуть бути змінені лише самою Комісією з власної ініціативи або на підставі рішення суду."  
Враховано   7. Рішення, прийняті Комісією, можуть бути змінені лише самою Комісією з власної ініціативи або на підставі рішення суду.  
88. 7. Рішення Комісії може бути оскаржене у встановленому законом порядку до Вищого адміністративного суду України.   -143- Зварич Р.М.
У ч. 7 ст.12 слова "до Вищого адміністративного суду України" вилучити.  
Враховано частково   8. Рішення Комісії може бути оскаржене до суду в порядку, встановленому цим та іншими законами.  
    -144- Мартинюк А.І.
Ч. 7 ст. 12 вилучити.  
Відхилено    
    -145- Гармаш Г.Ф.
У частині 7 статті 12 слова "Вищого адміністративного" та "України" вилучити.  
Враховано    
    -146- Жванія Д.В.
У частині сьомій ст.12 слова "до Вищого адміністративного суду" замінити словами "до суду";  
Враховано    
    -147- Ключковський Ю.Б.
Частину сьому статті 11 викласти в редакції (з урахуванням зміни нумерації): "7. Рішення Центральної виборчої комісії України може бути оскаржене до суду у порядку, встановленому цим та іншими законами."  
Враховано    
89. Стаття 13. Обов'язковість рішень та законних вимог Комісії   -148- Ключковський Ю.Б.
Назву статті 13 викласти в редакції: "Стаття 13. Обов'язковість рішень Комісії".  
Враховано   Стаття 13. Обов'язковість рішень Комісії  
90. 1. Рішення Комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання.   -149- Ключковський Ю.Б.
Частину першу статті 13 викласти в редакції: "1. Рішення Комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для виконання всіма суб'єктами відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму, в тому числі відповідними виборчими комісіями і комісіями з референдумів нижчого рівня, а також органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами України."  
Враховано   1. Рішення Комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для виконання всіма суб'єктами відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму, в тому числі відповідними виборчими комісіями і комісіями з референдумів нижчого рівня, а також органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами України.  
91. 2. Рішення Комісії підлягають обов'язковому розгляду організаціями і посадовими особами, яких вони стосуються. Про результати їх розгляду чи вжиті заходи повинно бути повідомлено Комісію у встановлений нею строк.   -150- Зварич Р.М.
У частині 2 ст.13 останнє речення викласти в наступному змісті: "Про результати їх розгляду та вжиті заходи повинно бути повідомлено Комісію у встановлений цим рішенням строк."  
Враховано редакційно   2. У разі якщо рішення комісії передбачає вжиття певними особами заходів для його виконання, про вжиті заходи на виконання рішення повинно бути повідомлено Комісію у встановлений нею строк.  
92. 3. Керівники, інші посадові чи службові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій, виборчих блоків політичних партій, інших об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, виборчих комісій та комісій з референдуму в порядку, передбаченому законодавством, зобов'язані на вимогу Комісії прибути на її засідання, надавати необхідні відомості і матеріали, відповідати на запитання.   -151- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
У частині третій статті 13 слова "на вимогу" замінити словами "на запрошення", слово "державної" замінити на "виконавчої"  
Враховано   3. Керівники, інші посадові чи службові особи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій (виборчих блоків політичних партій), інших об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, виборчих комісій та комісій з референдуму в порядку, передбаченому законодавством, зобов'язані на запрошення Комісії прибути на її засідання, надавати необхідні відомості і матеріали, відповідати на запитання.  
93. 4. У разі виявлення в процесі перевірок чи розгляду на засіданнях Комісії питань, що належать до її повноважень, порушень закону, ознак корупції чи інших правопорушень, відповідні матеріали передаються до правоохоронних органів.   -152- Зварич Р.М.
Частину 4 ст.13 викласти в наступному вигляді: "У разі виявлення в процесі перевірок чи розгляду на засіданнях Комісії питань, що належать до її повноважень, ознак корупції, інших порушень закону, відповідні матеріали передаються до правоохоронних органів."  
Враховано   4. У разі виявлення у процесі розгляду питання на засіданні Комісії ознак вчинення злочину чи іншого правопорушення Комісія приймає рішення про звернення до відповідних правоохоронних органів та передає їм відповідні матеріали. Правоохоронний орган, якому передані вказані матеріали, повідомляє Комісію про результати розгляду звернення чи вжиті заходи у встановлений законом строк.  
    -153- Ключковський Ю.Б.
Частину четверту статті 13 викласти в редакції: "4. У разі виявлення у процесі розгляду питання на засіданні Комісії ознак вчинення злочину чи іншого правопорушення Комісія приймає рішення про звернення до відповідних правоохоронних органів та передає їм відповідні матеріали. Правоохоронний орган, якому передані вказані матеріали, повідомляє Комісію про результати розгляду звернення чи вжиті заходи у встановлений строк".  
Враховано    
94. 5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов'язані сприяти Комісії у здійсненні нею своїх повноважень.   -154- Ключковський Ю.Б.
Частину 5 ст.13 викласти в такій редакції: "5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також державні підприємства, установи і організації зобов'язані сприяти Комісії та її членам у здійсненні ними своїх повноважень."  
Враховано   5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також державні підприємства, установи і організації зобов'язані сприяти Комісії та її членам у здійсненні ними своїх повноважень.  
95. 6. Невиконання, неналежне чи несвоєчасне виконання рішень Комісії, а також вимог її посадових осіб тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 10 до 100 мінімальних заробітних плат, а якщо такі дії мають ознаки складу злочину - кримінальну відповідальність, передбачену Кримінальним кодексом України.   -155- Зварич Р.М.
Частину 6 ст.13 замінити частиною такого змісту: "Невиконання, неналежне, несвоєчасне виконання рішень Комісії, вимог її посадових осіб тягне за собою юридичну відповідальність, встановлену законами України."  
Враховано частково   6. Невиконання, неналежне, несвоєчасне виконання рішень Комісії тягне за собою відповідальність, встановлену законом.  
    -156- Мартинюк А.І.
Ч. 6 ст. 13 пропонується викласти в такій редакції: „за невиконання, неналежне чи несвоєчасне виконання рішень Комісії, а також вимог її посадових осіб тягне за собою юридичну відповідальність, встановлену законами України".  
Враховано редакційно    
    -157- Гармаш Г.Ф.
Частину 6 статті 13 викласти в такій редакції: "Невиконання, неналежне, несвоєчасне виконання рішень Комісії, вимог її посадових осіб тягне за собою відповідальність, встановлену законами України".  
Враховано редакційно    
    -158- Костинюк Б.І.
ч. 6 ст13 вилучити;  
Враховано частково    
    -159- Жванія Д.В.
Частину шосту статті 13 викласти в такій редакції: "6. Невиконання, неналежне чи несвоєчасне виконання рішень Комісії, а також законних вимог її посадових осіб тягне за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність, встановлену законами України".  
Враховано частково    
    -160- Ключковський Ю.Б.
Частину шосту статті 13 викласти в редакції (з урахуванням зміни нумерації): "5. Невиконання, неналежне чи несвоєчасне виконання рішень Комісії, а також законних вимог членів Комісії тягне за собою відповідальність згідно з законом."  
Враховано частково    
    -161- Горбаль В.М.
Частину 6 статті 13 викласти у наступній редакції: "6. Невиконання, неналежне чи несвоєчасне виконання рішень Комісії, а також вимог її посадових осіб тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством."  
Враховано частково    
96. Стаття 14. Порядок подання до Комісії звернень   -162- Оніщук М.В.
Викласти назву статті в редакції: "Порядок подання звернення до Комісії"  
Враховано   Стаття 14. Порядок подання звернення до Комісії  
97. 1. Виборці, виборчі комісії, комісії з референдумів, інші суб'єкти виборчого і референдумного процесів, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об'єднання громадян, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, громадяни України, особи, які не є громадянами України, але знаходяться на території України на законних підставах, а також органи влади іноземних держав, міжнародні організації мають право звернутися до Комісії із зверненнями з питань, що належать до повноважень Комісії, в порядку, встановленому цим Законом, Законом України "Про звернення громадян" та іншими законами України.   -163- Зварич Р.М.
В частині 1 ст.14 вилучити частину речення "громадяни України, особи, які не є громадянами України, але знаходяться на території України на законних підставах" та додати після слова "власності" словосполучення "громадяни іноземних держав".  
Враховано редакційно   1. Виборці, виборчі комісії, комісії з референдумів, інші суб'єкти виборчого і референдумного процесів, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об'єднання громадян, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, іноземці та особи без громадянства, а також органи влади іноземних держав, міжнародні організації мають право звернутися до Комісії із зверненнями з питань, що належать до повноважень Комісії, в порядку, встановленому цим Законом, Законом України "Про звернення громадян" та іншими законами України. Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).  
    -164- Жванія Д.В.
Частину першу статті 14 викласти в такій редакції: "1.Суб'єкти виборчого і референдумного процесу мають право звернутися до Комісії із зверненнями з питань, що належать до повноважень Комісії, в порядку, встановленому цим та іншими законами.  
Відхилено    
    -165- Гармаш Г.Ф.
У частині 1 статті 14 слова "об'єднання громадян" вилучити або замінити на слова "політичні партії".  
Відхилено    
98. Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).       
99. 2. Звернення, подані до Комісії, підлягають реєстрації в порядку, встановленому Комісією.   -166- Зварич Р.М.
В частині 2 ст.14 після слова "встановленому" додати Регламентом Комісії.  
Відхилено   2. Звернення, подані до Комісії, підлягають реєстрації в порядку, встановленому Комісією.  
    -167- Ключковський Ю.Б.
Частину другу статті 14 викласти в редакції: "2. Звернення, подані до Центральної виборчої комісії України, підлягають обов'язковій реєстрації в Секретаріаті Комісії в порядку, встановленому рішенням Комісії."  
Відхилено    
100. 3. Під зверненням за цим Законом слід розуміти:   -168- Зварич Р.М.
В частині 3 ст.14 перше речення викласти в наступному змісті: "Звернення може бути подане в наступному вигляді"  
Відхилено   3. Під зверненням за цим Законом слід розуміти:  
101. 1) заяву - звернення, в якому міститься прохання сприяти реалізації виборчих прав, права на участь у референдумі, надати консультативно-методичну допомогу чи рекомендації щодо підготовки та проведення виборів і референдумів, роз'яснення з питань застосування законодавства України про вибори і референдуми, або в якому висловлюються думки, рекомендації, поради щодо вдосконалення законодавства України з питань виборів і референдумів та правового регулювання виборів і референдумів в Україні, стосовно покращення діяльності виборчих комісій, комісій з референдумів тощо;   -169- Зварич Р.М.
В пунктах 1-му та 2-му частини 3 ст.14 слова "заяву" та "скаргу" замінити "заяви" та "скарги" відповідно.  
Відхилено   1) заяву, в якій міститься прохання сприяти реалізації виборчих прав, права на участь у референдумі, надати консультативно-методичну допомогу чи рекомендації щодо підготовки та проведення виборів і референдумів, роз'яснення з питань застосування законодавства України про вибори і референдуми або в якій висловлюються думки, рекомендації, поради щодо вдосконалення законодавства України з питань виборів і референдумів та правового регулювання виборів і референдумів в Україні, стосовно покращання діяльності виборчих комісій, комісій з референдумів тощо;  
    -170- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Ключковський Ю.Б.
У п.1 ч.3 ст.14 вилучити слово "- звернення"  
Враховано    
102. 2) скаргу - звернення, в якому міститься інформація про порушення законодавства України про вибори і референдуми та вимога забезпечити реалізацію і захист виборчих прав, права на участь у референдумі, законних інтересів суб'єктів виборчого і референдумного процесів, поновити порушені виборчі права та право на участь у референдумі.   -171- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Ключковський Ю.Б.
У п.2 ч.3 ст.14 вилучити слово "- звернення"  
Враховано   2) скаргу, в якій міститься інформація про порушення законодавства України про вибори і референдуми та вимога забезпечити реалізацію і захист виборчих прав, права на участь у референдумі, законних інтересів суб'єктів виборчого і референдумного процесів, поновити порушені виборчі права та право на участь у референдумі.  
103. 4. Скарги подаються і розглядаються в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.   -172- Зварич Р.М.
Частину четверту ст.14 викласти в наступному змісті: "Скарги подаються і розглядаються в порядку та строки, встановлені відповідним законодавством України про вибори та референдуми."  
Враховано по суті  4. Скарги подаються і розглядаються в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.  
    -173- Ключковський Ю.Б.
Частину четверту статті 14 виключити.  
Враховано    
104. 5. Заява може бути подана до Комісії в письмовій або усній формі. В усній формі заяви подаються під час особистого прийому членами Комісії і фіксуються в порядку, встановленому Комісією.   -174- Ключковський Ю.Б.
Статтю 14 після частини п'ятої (старої) доповнити новою частиною в такій редакції (з урахуванням зміни нумерації): "5. Скарга подається до Центральної виборчої комісії лише у письмовому вигляді."  
Відхилено   5. Заява може бути подана до Комісії в письмовій або усній формі. В усній формі заяви подаються під час особистого прийому членами Комісії і фіксуються в порядку, встановленому Комісією.  
105. 6. Заява, подана до Комісії, повинна містити:   -175- Жванія Д.В.
Гармаш Г.Ф.
У частині шостій ст.14 слово "заява" замінити словами "письмова заява";  
Враховано   6. Письмова заява, подана до Комісії, повинна містити:  
106. 1) назву Комісії або прізвище члена Комісії, до якого звертається особа;   -176- Зварич Р.М.
В п.1 ч.6 ст.14 сполучник "або" змінити на "та".  
Відхилено   1) назву Комісії або прізвище члена Комісії, до якого звертається особа;  
107. 2) прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання фізичної особи або точну назву та місцезнаходження юридичної особи - заявника;   -177- Зварич Р.М.
В п.2 ч.6 ст.14 після слова "місцезнаходження" додати "та реєстраційний номер".  
Відхилено   2) прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання фізичної особи або точну назву та місцезнаходження юридичної особи - заявника;  
108. 3) суть порушеного питання, виклад обставин і фактичних даних, що мають значення для вирішення заяви;      3) суть порушеного питання, виклад обставин і фактичних даних, що мають значення для вирішення заяви;  
109. 4) вимоги або прохання;   -178- Ключковський Ю.Б.
Пункт 4 частини шостої статті 14 викласти в редакції: "4) зміст прохання або рекомендації;".  
Враховано   4) зміст прохання або рекомендації;  
110. 5) підпис заявника або його представника, якщо заявник - юридична особа;      5) підпис заявника або його представника, якщо заявник - юридична особа;  
111. 6) дату подання заяви.      6) дату подання заяви.  
112. 7. Заяви, оформлені без дотримання вимог, встановлених частиною шостою цієї статті Закону, повертаються заявникові з відповідними роз'ясненнями в строки, встановлені Законом України "Про звернення громадян", якщо інший строк не встановлено відповідним законом України про вибори або референдуми.   -179- Зварич Р.М.
В частині 7 ст.14 сполучник "або" змінити на "та".  
Враховано   7. Заяви, оформлені без дотримання вимог, встановлених частиною шостою цієї статті, повертаються заявникові з відповідними роз'ясненнями в строки, встановлені Законом України "Про звернення громадян", якщо інший строк не встановлено відповідним законом України про вибори та референдуми.  
113. 8. Якщо вирішення питання, порушеного у заяві, не належить до повноважень Комісії, заява пересилається за належністю відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємству, установі, організації, політичній партій, іншому об'єднанню громадян, посадовій чи службовій особі в строки, встановлені Законом України "Про звернення громадян", якщо інший строк не встановлено відповідним законом України про вибори або референдуми. Про надіслання заяви за належністю заявник повідомляється у такий же строк.   -180- Ключковський Ю.Б.
У частинах восьмій та дев'ятій статті 14 виключити слова "якщо інший строк не встановлено відповідним законом України про вибори або референдуми".  
Враховано   8. Якщо вирішення питання, порушеного у заяві, не належить до повноважень Комісії, заява пересилається за належністю відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємству, установі, організації, політичній партії, іншому об'єднанню громадян, посадовій чи службовій особі в строки, встановлені Законом України "Про звернення громадян".  
114. 9. Якщо заява не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення щодо вирішення по суті питання, порушеного у заяві, або надіслання заяви за належністю, така заява повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями в строк, встановлений Законом України "Про звернення громадян", якщо інший строк не встановлено відповідним законом України про вибори або референдуми.   -181- Ключковський Ю.Б.
Статтю 14 доповнити новими частинами десятою та одинадцятою в такій редакції: "10. Скарга, подана до Комісії, повинна містити: 1) назву Комісії, до якої вона подається; 2) прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання особи, що подає скаргу, або точну назву та місцезнаходження (офіційну поштову адресу) суб'єкта подання скарги - юридичної особи чи іншого колективного суб'єкта виборчого процесу або процесу референдуму; 3) назву суб'єкта оскарження та його поштову адресу; 4) суть порушеного питання; 5) виклад обставин і зазначення доказів, якими заявник скарги обґрунтовує свої вимоги; 6) чітко сформульовані вимоги; 7) перелік документів і матеріалів, що додаються; 8) зазначення зацікавлених осіб, яких суб'єкт подання скарги вважає за потрібне залучити до розгляду скарги; 9) підпис заявника скарги (представника суб'єкта подання скарги - юридичної особи чи іншого колективного суб'єкта виборчого процесу або процесу референдуму); 10) дату підписання скарги. 11. Скарга, оформлена без дотримання вимог частини десятої цієї статті, повертається суб'єктові подання скарги або його представнику з відповідними роз'ясненнями не пізніш як на наступний день після дня надходження скарги, якщо інший строк не встановлено відповідним законом України про вибори та референдуми."  
Враховано   9. Якщо заява не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення щодо вирішення по суті питання, порушеного у заяві, або надіслання заяви за належністю, така заява повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями в строк, встановлений Законом України "Про звернення громадян", якщо інший строк не встановлено відповідним законом України про вибори або референдуми. 10. Скарга, подана до Комісії, повинна містити: 1) назву Комісії, до якої вона подається; 2) прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання особи, що подає скаргу, або точну назву та місцезнаходження (офіційну поштову адресу) суб'єкта подання скарги - юридичної особи чи іншого колективного суб'єкта виборчого процесу або процесу референдуму; 3) назву суб'єкта оскарження та його поштову адресу; 4) суть порушеного питання (предмет скарги); 5) сформульовані вимоги; 6) виклад обставин і зазначення доказів, якими заявник скарги обґрунтовує свої вимоги; 7) перелік документів і матеріалів, що додаються; 8) зазначення заінтересованих осіб, яких суб'єкт подання скарги вважає за потрібне залучити до розгляду скарги; 9) підпис заявника скарги (представника суб'єкта подання скарги - юридичної особи чи іншого колективного суб'єкта виборчого процесу або процесу референдуму); 10) дату підписання скарги. 11. Скарга, оформлена без дотримання вимог частини десятої цієї статті, повертається суб'єктові подання скарги або його представнику з відповідними роз'ясненнями не пізніш як на наступний день після дня надходження скарги, якщо інший строк не встановлено відповідним законом України про вибори або референдуми.  
    -182- Гармаш Г.Ф.
До статті 14 або слід додати відповідні частини щодо проходження скарг або замінити слово "заява" на "звернення". Крім того статті 14 та 15 проекту Закону здаються зайвими. Порядок проходження звернень достатньо виписаний у відповідних законах.  
Враховано частково    
115. Стаття 15. Строки та порядок розгляду звернень, поданих до Комісії   -183- Ключковський Ю.Б.
Статтю 15 викласти у такій редакції: "Стаття 15. Порядок та строки розгляду звернень, поданих до Комісії. 1. Заяви та скарги, подані до Комісії, розглядаються у порядку, встановленому цим та іншими законами, а також Регламентом Центральної виборчої комісії. 3. Заяви та інші звернення, які не стосуються виборчого процесу чи процесу референдуму, або подані не під час такого процесу, розглядаються Комісією на загальних підставах, встановлених законом. 4. Скарга, подана до Комісії, розглядається на засіданні Комісії. За підсумком розгляду скарги Комісія приймає рішення. 5. Заява, подана до Комісії, за дорученням Голови Комісії або одного із його заступників попередньо розглядається членом Комісії. 6. За підсумком попереднього розгляду заяви член Комісії може рекомендувати Комісії розглянути її на засіданні Комісії та прийняти рішення з приводу такої заяви. 7. Якщо заява не вимагає прийняття рішення Комісії, член Комісії за дорученням Голови Комісії або одного з його заступників може надати відповідь заявнику від свого імені."  
Враховано редакційно   Стаття 15. Порядок та строки розгляду звернень, поданих до Комісії. 1. Заяви та скарги, подані до Комісії, розглядаються у порядку, встановленому цим та іншими законами, а також Реєстр.картка № ) 3. Заяви та інші звернення, які не стосуються виборчого процесу чи процесу референдуму або подані не під час такого процесу, розглядаються Комісією на загальних підставах, встановлених законом. 4. Скарга, подана до Комісії, розглядається на засіданні Комісії. За підсумком розгляду скарги Комісія приймає рішення. 5. Заява, подана до Комісії, за дорученням Голови Комісії або одного із його заступників попередньо розглядається членом Комісії. 6. За підсумком попереднього розгляду заяви член Комісії може рекомендувати Комісії розглянути її на засіданні Комісії та прийняти рішення з приводу такої заяви. 7. Якщо заява не вимагає прийняття рішення Комісії, член Комісії за дорученням Голови Комісії або одного з його заступників може надати відповідь заявнику від свого імені.  
116. 1. Звернення, подані до Комісії під час виборчого або референдумного процесів, розглядаються в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми. Звернення, подані до Комісії в інший період, розглядаються в порядку і строки, встановлені Законом України "Про звернення громадян", іншими законами України.       
117. 2. Звернення розглядаються на засіданні Комісії і вирішуються шляхом прийняття Комісією рішень у встановленому цим Законом порядку.       
118. 3. Члени Комісії можуть надавати відповіді на звернення, що подаються до Комісії, за дорученням Голови Комісії.   -184- Зварич Р.М.
Костинюк Б.І.
Жванія Д.В.
Частину 3 ст.15 виключити.  
Відхилено    
    -185- Хмара С.І.
Частину 3 статті 15 викласти в такій редакції: 3. Усі рішення та відповіді за результатами розгляду звернень, що подаються до Комісії, підписує Голова Комісії.  
Враховано редакційно    
    -186- Мартинюк А.І.
Ч. 3 статті 15 викласти в такій редакції: „Відповіді на звернення, подані до комісії підписуються Головою Комісії, а за його відсутності - особою, яка виконує його обов'язки".  
Враховано редакційно    
119. Стаття 16. Розгляд Комісією питань за власною ініціативою   -187- Гармаш Г.Ф.
Статтю 16 вилучити, або у частині 2 статті слова "з питань" вилучити та поміняти місцями пункти 1) та 2).  
Враховано частково   Стаття 16. Розгляд Комісією питань за власною ініціативою  
120. 1. Якщо Комісії стане відомо про порушення законодавства України про вибори і референдуми, виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі з результатів проведених нею перевірок або із засобів масової інформації чи інших джерел, що не суперечать законодавству України, Комісія має право розглянути за власною ініціативою питання, що належать до її повноважень, та прийняти з цього приводу рішення у встановленому цим Законом порядку.      1. Якщо Комісії стане відомо про порушення законодавства України про вибори і референдуми, виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі з результатів проведених нею перевірок або із засобів масової інформації чи інших джерел, що не суперечать законодавству України, Комісія має право розглянути за власною ініціативою питання, що належать до її повноважень, та прийняти з цього приводу рішення у встановленому цим Законом порядку.  
121. 2. Комісія за результатами узагальнення практики застосування законодавства України про вибори і референдуми та практики проведення виборів і референдумів в України, а також у разі необхідності може за власною ініціативою розглянути та прийняти у встановленому цим Законом порядку рішення з питань:   -188- Зварич Р.М.
В частині другій ст.16 перед словом "питань" додати слово "наступних".  
Відхилено   2. Комісія за результатами узагальнення практики застосування законодавства України про вибори і референдуми та практики проведення виборів і референдумів в Україні, а також у разі необхідності може за власною ініціативою розглянути та прийняти у встановленому цим Законом порядку рішення стосовно:  
    -189- Горбаль В.М.
У частині 2 статті 16 слова "з питань" виключити.  
Враховано    
122. 1) стосовно надання виборчим комісіям, комісіям з референдумів роз'яснень і рекомендацій щодо застосування законодавства України про вибори і референдуми;      1) надання виборчим комісіям, комісіям з референдумів роз'яснень і рекомендацій щодо застосування законодавства України про вибори і референдуми;  
123. 2) стосовно організації підготовки та проведення виборів і референдумів;      2) організації підготовки та проведення виборів і референдумів;  
124. 3) стосовно організації роботи виборчих комісій та комісій з референдумів;      3) організації роботи виборчих комісій та комісій з референдумів;  
125. 4) стосовно підготовки пропозицій щодо вдосконалення законодавства України про вибори і референдуми;      4) підготовки пропозицій щодо вдосконалення законодавства України про вибори і референдуми;  
126. 5) стосовно інших питань, що сприятиме належному виконанню передбачених законом повноважень Центральної виборчої комісії України.      5) інших питань, віднесених до повноважень Комісії.  
127. Розділ ІІІ ПОВНОВАЖЕННЯ КОМІСІЇ      Розділ ІІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ КОМІСІЇ  
128. Стаття 17. Загальні повноваження Комісії      Стаття 17. Загальні повноваження Комісії  
129. Комісія:      Комісія:  
130. 1) забезпечує реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумах;   -190- Жванія Д.В.
Гармаш Г.Ф.
Горбаль В.М.
У пункті 1 ст.17 після слів "забезпечує" доповнити словами "в межах, визначених законами України";  
Відхилено   1) забезпечує реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумах;  
131. 2) забезпечує дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого та референдумного процесів;   -191- Гармаш Г.Ф.
Пункти 2), 8) та 9) статті 17 вилучити.  
Відхилено   2) забезпечує дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу та процесу референдуму;  
132. 3) здійснює контроль за додержанням вимог законодавства України про вибори і референдуми;   -192- Гармаш Г.Ф.
Пункт 3 статті 17 викласти в такій редакції: "здійснює контроль за додержанням конституційних норм виборчого права та вимог законодавства України про вибори і референдуми;"  
Відхилено   3) здійснює контроль за додержанням вимог законодавства України про вибори і референдуми;  
133. 4) забезпечує однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України;   -193- Гармаш Г.Ф.
Пункт 4 статті 17 викласти у такій редакції: "забезпечує у межах своєї компетенції однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України;"  
Відхилено   4) забезпечує однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України;  
134. 5) здійснює консультативно-методичне забезпечення діяльності виборчих комісій та комісій з референдумів, приймає обов'язкові для використання в роботі виборчих комісій та комісій з референдумів роз'яснення і рекомендації з питань застосування законодавства України про вибори і референдуми;      5) здійснює консультативно-методичне забезпечення діяльності виборчих комісій та комісій з референдумів, приймає обов'язкові для використання в роботі виборчих комісій та комісій з референдумів роз'яснення і рекомендації з питань застосування законодавства України про вибори і референдуми;  
135. 6) вносить до Верховної Ради України пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про вибори і референдуми;   -194- Зварич Р.М.
п. 6 ст.17 вилучити.  
Відхилено   6) готує пропозиції щодо вдосконалення законів з питань проведення виборів та референдумів;  
    -195- Мусіяка В.Л.
Пономаренко Г.Г.
Оніщук М.В.
П.6 ст.17 викласти в редакції: "готує пропозиції щодо вдосконалення законів з питань проведення виборів та референдумів;"  
Враховано    
    -196- Костинюк Б.І.
п.6ст.17 викласти в редакції: 6) вносить Президенту України"...і далі за текстом.  
Відхилено    
    -197- Жванія Д.В.
Пункт 6 ст.17 вилучити;  
Відхилено    
    -198- Ключковський Ю.Б.
У статті 17 пункт 6 викласти в редакції: "6) вносить в установленому порядку пропозиції щодо вдосконалення законів з питань проведення виборів та референдумів;".  
Враховано частково    
    -199- Горбаль В.М.
Пункт 6) статті 17 викласти у наступній редакції: "6) приймає участь у розробці пропозицій щодо вдосконалення законодавства України про вибори і референдуми;".  
Враховано редакційно    
    -200- Гармаш Г.Ф.
У пункті 6 статті 17 слово "законодавства" замінити словом "законів".  
Враховано    
136. 7) звертається у разі необхідності до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення Конституції України, законів України або окремих їх положень з питань, що стосуються організації підготовки та проведення виборів і референдумів в Україні;   -201- Зварич Р.М.
п. 7 ст.17 вилучити.  
Відхилено   7) звертається в разі необхідності до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення Конституції України, законів України або окремих їх положень з питань, що стосуються організації підготовки та проведення виборів і референдумів в Україні;  
137. 8) формує та забезпечує функціонування Державного реєстру виборців відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців";   -202- Зварич Р.М.
Костинюк Б.І.
Жванія Д.В.
п. 8 ст.17 вилучити.  
Відхилено   8) веде, є основним розпорядником та забезпечує функціонування Державного реєстру виборців відповідно до закону;  
    -203- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Ключковський Ю.Б.
Мусіяка В.Л.
П.8 ст.17 викласти в редакції: "8) веде, є основним розпорядником та забезпечує функціонування Державного реєстру виборців відповідно до Закону;"  
Враховано    
    -204- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У п. 8 замість слів „Закону України „Про Державний реєстр виборців" поставити „Закону".  
Враховано    
    -205- Ключковський Ю.Б.
У статті 17 пункт 8 викласти в редакції: "8) є органом ведення та основним розпорядником відомостей Державного реєстру виборців;".  
Враховано редакційно    
    -206- Горбаль В.М.
Пункт 8) статті 17 виключити.  
Відхилено    
138. 9) здійснює контроль за дотриманням законності при проведенні з'їздів (зборів, конференцій) політичних партій, виборчих блоків політичних партій, укладенні ними угод з питань, що стосуються їх участі у виборах або референдумах;   -207- Зварич Р.М.
Жванія Д.В.
п. 9 ст.17 вилучити.  
Відхилено   9) здійснює контроль за дотриманням політичними партіями (виборчими блоками політичних партій), іншими суб'єктами виборчого процесу та процесу референдуму вимог законодавства про вибори і референдуми;  
    -208- Мороз О.О.
П.9 статті 17 викласти в такій редакції: "здійснює контроль за дотриманням політичними партіями, виборчими блоками політичних партій, іншими суб'єктами виборчого процесу та процесу референдуму вимог законодавства про вибори і референдуми;"  
Враховано    
    -209- Ключковський Ю.Б.
Мусіяка В.Л.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
п.9 ст.17 викласти в редакції: "9) здійснює контроль за дотриманням політичними партіями, виборчими блоками політичних партій вимог законодавства про вибори та референдуми;"  
Враховано    
139. 10) вносить до Верховної Ради України пропозиції щодо формування Державного бюджету України з питань фінансування виборів і референдумів в Україні;   -210- Зварич Р.М.
п. 10 ст.17 викласти в наступному вигляді: "Вносить пропозиції щодо формування Державного Бюджету України з питань фінансування виборів і референдумів в Україні у порядку, передбаченому законодавством."  
Враховано редакційно    
    -211- Костинюк Б.І.
п.10 ст.17 викласти в редакції: 6) вносить Президенту України"...і далі за текстом.  
Відхилено    
140. 11) здійснює фінансове та матеріально-технічне забезпечення виборів і референдумів відповідно до цього та інших законів України;       
141. 12) забезпечує на виборах і референдумах акредитацію офіційних спостерігачів від інших держав та міжнародних організацій відповідно до Положення про статус офіційних спостерігачів, що затверджується Комісією, видає їм посвідчення;   -212- Гавриш С.Б.
У пункті 12 статті 17 доцільно виключити слова "відповідно до Положення про статус офіційних спостерігачів, що затверджується Комісією", оскільки статус офіційних спостерігачів на виборах відповідно до нового вітчизняного виборчого законодавства регулюється законом, а не Положенням Комісії.  
Враховано редакційно   10) забезпечує на виборах і референдумах акредитацію офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій відповідно до закону, видає їм посвідчення;  
    -213- Ключковський Ю.Б.
У пункті 12 статті 17 слова "Положення про статус офіційних спостерігачів, що затверджується Комісією", замінити словом "закону".  
Враховано    
    -214- Горбаль В.М.
Пункт 12) статті 17 викласти у наступній редакції: "забезпечує на виборах і референдумах акредитацію офіційних спостерігачів від інших держав та міжнародних організацій відповідно до законодавства України, видає їм посвідчення;"  
Враховано редакційно    
    -215- Мартинюк А.І.
У пункті 12 цієї ж статті слово "інших" замінити на „іноземних".  
Враховано    
142. 13) здійснює заходи щодо підвищення правової культури учасників виборчого процесу та референдумів;      11) здійснює заходи щодо підвищення правової культури учасників виборчого процесу та референдумів;  
143. 14) публікує інформацію про підготовку та проведення виборів і референдумів в України, матеріали про свою діяльність, а також інші матеріали, що стосуються виборчого та референдумного процесів;      12) публікує інформацію про підготовку та проведення виборів і референдумів в Україні, матеріали про свою діяльність, а також інші матеріали, що стосуються виборчого та референдумного процесів;  
144. 15) здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України.   -216- Гавриш С.Б.
Останнє речення статті 17 слід привести у відповідність з частиною другою статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а не законодавством, як передбачається встановити в цьому пункті.  
Враховано   13) здійснює інші повноваження, передбачені законами України.  
    -217- Ключковський Ю.Б.
Горбаль В.М.
Мартинюк А.І.
Гармаш Г.Ф.
У пункті 15 статті 17 слово "законодавством" замінити словом "законами".  
Враховано    
145. Стаття 18. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України   -218- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Пономаренко Г.Г.
Ст.18 викласти в редакції: "Комісія: 1) організовує підготовку і проведення виборів Президента України; 2) оголошує початок процесу виборів Президента України; 3) очолює систему виборчих комісій, які утворюються для проведення виборів Президента України, спрямовує та контролює їх діяльність; 4) утворює територіальні виборчі округи з виборів Президента України; 5) формує територіальні виборчі комісії з виборів Президента України; здійснює повноваження територіальної виборчої комісії для закордонного виборчого округу; 6) публікує постанови Комісії та іншу інформацію стосовно виборів Президента України у випадках, передбачених законом; 7) здійснює контроль за цільовим використанням коштів, виділених з Державного бюджету України на підготовку і проведення виборів Президента України; 8) контролює порядок надходження, обліку та використання коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президенти України в порядку та в межах, встановлених законом; 9) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ; 10) заслуховує повідомлення виборчих комісій, керівників міністерств, інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів Президента України; 11) реєструє кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, уповноважених представників у Центральній виборчій комісії; 12) встановлює форму та затверджує текст виборчого бюлетеня з виборів Президента України, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів; 13) звертається до Верховного Суду України щодо скасування реєстрації кандидата на пост Президента України з підстав, встановлених законом; 14) встановлює та офіційно оприлюднює результати виборів Президента України; 15) вносить до Верховної Ради України подання про призначення повторних виборів Президента України у випадках, передбачених законом; 16) після складення присяги вручає новообраному Президенту України посвідчення Президента України 17) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про вибори Президента України" та інших законів України."  
Враховано   Стаття 18. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України Комісія: 1) організовує підготовку і проведення виборів Президента України; 2) оголошує початок процесу виборів Президента України; 3) очолює систему виборчих комісій, які утворюються для проведення виборів Президента України, спрямовує та контролює їх діяльність; 4) утворює територіальні виборчі округи з виборів Президента України; 5) формує територіальні виборчі комісії з виборів Президента України; здійснює повноваження територіальної виборчої комісії для закордонного виборчого округу; 6) публікує постанови Комісії та іншу інформацію стосовно виборів Президента України у випадках, передбачених законом; 7) здійснює контроль за цільовим використанням коштів, виділених з Державного бюджету України на підготовку і проведення виборів Президента України; 8) контролює порядок надходження, обліку та використання коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України в порядку та в межах, встановлених законом; 9) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ; 10) заслуховує повідомлення виборчих комісій, керівників міністерств, інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів Президента України; 11) реєструє кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, уповноважених представників у Центральній виборчій комісії; 12) встановлює форму та затверджує текст виборчого бюлетеня з виборів Президента України, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів; 13) звертається до Верховного Суду України щодо скасування реєстрації кандидата на пост Президента України з підстав, встановлених законом; 14) встановлює та офіційно оприлюднює результати виборів Президента України; 15) вносить до Верховної Ради України подання про призначення повторних виборів Президента України у випадках, передбачених законом; 16) після складення присяги вручає новообраному Президенту України посвідчення Президента України; 17) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про вибори Президента України" та інших законів України.  
    -219- Гармаш Г.Ф.
Статті 18, 19, 22 потребують додаткового узгодження з Законами України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів"  
Враховано    
146. Комісія:       
147. 1) організовує підготовку і проведення виборів Президента України;   -220- Ключковський Ю.Б.
Пункт 1 статті 18 викласти в редакції: "1) здійснює керівництво організацією підготовки та проведення виборів Президента України;".  
Відхилено    
148. 2) утворює виборчі округи по виборах Президента України;   -221- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У п. 2 ст. 18 після слова „утворює" додати „територіальні".  
Враховано    
149. 3) публікує інформацію про строки проведення виборчої кампанії, список округів та інші матеріали про свою діяльність;   -222- Гавриш С.Б.
У п. 3 ст. 18 слова „проведення виборчої кампанії" замінити на „призначення і проведення виборів".  
Враховано частково    
    -223- Мартинюк А.І.
У п. 3 ст. 18 слова „проведення виборчої кампанії" замінити на „призначення і проведення виборів".  
Враховано частково    
150. 4) спрямовує, координує та контролює діяльність виборчих комісій з виборів Президента України;       
151. 5) встановлює порядок використання коштів на проведення виборів Президента України і розподіляє їх по виборчих комісіях та відповідних радах, сприяє забезпеченню виборчих комісій приміщеннями, транспортом, зв'язком, розглядає інші питання матеріально-технічного забезпечення виборів;   -224- Гавриш С.Б.
Ключковський Ю.Б.
Мартинюк А.І.
У п. 5 ст. 18 слова „ та відповідних радах" вилучити.  
Враховано    
152. 6) встановлює форми виборчих бюлетенів по виборах Президента України, списків виборців, протоколів засідань виборчих комісій, інших виборчих документів, зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів;   -225- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Викласти в редакції: "13) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ;"  
Враховано    
153. 7) заслуховує повідомлення виборчих комісій, керівників міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів Президента України;       
154. 8) реєструє політичні партії та їх виборчі блоки, які виявили намір висунути свого кандидата у Президенти України;   -226- Костинюк Б.І.
Жванія Д.В.
Гавриш С.Б.
Ключковський Ю.Б.
Мартинюк А.І.
п.8 ст. 18 вилучити;  
Враховано    
155. 9) проводить реєстрацію кандидатів у Президенти України, відповідно до закону продовжує строки збирання підписів на підтримку претендента на кандидата в Президенти України, подання виборчих документів, вирішує інші питання, пов'язані з реєстрацією кандидатів у Президенти України, в разі виникнення обставин, що не залежать від осіб, які балотуються, інших суб'єктів виборчого процесу;   -227- Жванія Д.В.
Пункт 9 ст.18 викласти в такій редакції: "9) проводить реєстрацію кандидатів у Президенти України, звертається до Верховного Суду України щодо встановлення факту наявності у передвиборних програмах кандидатів у Президенти України ознак положень, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення"  
Відхилено    
    -228- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
П. 9 ст. 18 викласти у такій редакції: „9) реєструє кандидатів на пост Президента України".  
Враховано редакційно    
156. 10) встановлює результати виборів Президента України, публікує в пресі та оголошує в інших засобах масової інформації повідомлення про результати виборів Президента України;   -229- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
П. 10 ст. 18 викласти у такій редакції: „10) встановлює та офіційно оприлюднює результати виборів Президента України".  
Враховано    
157. 11) вручає посвідчення Президенту України про обрання його на цю посаду;   -230- Костинюк Б.І.
п.11 ст. 18 вилучити;  
Відхилено    
    -231- Мартинюк А.І.
П. 11 ст. 18 викласти у такій редакції: „11) після складення присяги вручає новообраному Президенту України посвідчення Президента України".  
Враховано    
158. 12) вносить до Верховної Ради України подання про призначення повторних виборів Президента України;       
159. 13) розглядає звернення, заяви і скарги громадян на рішення та дії або бездіяльність виборчих комісій (крім заяв і скарг на неправильності у списках виборців), скасовує, змінює рішення виборчих комісій, які суперечать закону, або зупиняє їх дію, приймає інші рішення з цих питань;   -232- Зварич Р.М.
В частині тринадцятій ст.18 після слова "рішення" додати "або його окремі положення".  
Відхилено    
    -233- Жванія Д.В.
Здійснити редагування пункту 13 ст.18 з урахуванням того, що відповідно до частини третьої статті 14 проекту під зверненням розуміють заяви і скарги;  
Відхилено    
    -234- Горбаль В.М.
У пункті 13 статті 18 слова "заяви і скарги" виключити.  
Відхилено    
    -235- Гармаш Г.Ф.
У пункті 13 статті 18 та пункті 20 статті 19 уточнити застосування слів "звернення" та "заяви і скарги".  
Відхилено    
160. 14) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про вибори Президента України" та інших законів України.   -236- Жванія Д.В.
У пункті 14 ст.18 слова "та інших законів України" вилучити.  
Відхилено    
161. Стаття 19. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення виборів народних депутатів України   -237- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Викласти ст.19 в редакції: "Комісія: 1) організовує підготовку і проведення виборів народних депутатів України; 2) очолює систему виборчих комісій, які утворюються для проведення виборів народних депутатів України, спрямовує та контролює їх діяльність; 3) публікує постанови Комісії та іншу інформацію стосовно виборів народних депутатів України у випадках, передбачених законом; 4) здійснює контроль за цільовим використанням коштів, виділених з Державного бюджету України на підготовку і проведення виборів народних депутатів України; 5) контролює порядок надходження, обліку та використання коштів виборчих фондів політичних партій, виборчих блоків політичних партій в порядку та в межах, встановлених законом; 6) приймає рішення щодо відшкодування політичним партіям витрат, пов'язаних з фінансуванням передвиборної агітації під час проведення виборів народних депутатів України, відповідно до закону; 7) утворює територіальні виборчі округи з виборів народних депутатів України; 8) реєструє кандидатів у народні депутати України, їх довірених осіб, уповноважених представників у Центральній виборчій комісії; 9) приймає рішення щодо скасування реєстрації кандидатів у народні депутати України в порядку, встановленому законом; 10) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ; 11) встановлює форму та затверджує текст виборчих бюлетенів, забезпечує їх виготовлення; 12) заслуховує повідомлення виборчих комісій, а також міністерств та інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів; 13) здійснює функції окружної виборчої комісії багатомандатного загальнодержавного виборчого округу, встановлює результати виборів народних депутатів України в цьому окрузі та офіційно оприлюднює їх; 14) реєструє обраних народних депутатів України в порядку, визначеному Законом України "Про вибори народних депутатів України"; 15) публікує списки обраних народних депутатів України із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, професії, посади (заняття), місця роботи і проживання, належності до політичної партії, виборчого блоку політичних партій; 16) видає тимчасове посвідчення народного депутата України особам, які обрані та виконали вимоги Конституції України і законів України щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності. Після складення обраним народним депутатом України присяги в семиденний строк видає йому посвідчення народного депутата України встановленого зразка; 17) контролює діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення виборчих комісій приміщеннями, транспортом, зв'язком, іншими засобами матеріально-технічного забезпечення виборів; 18) визначає відповідно до закону порядок використання засобів масової інформації під час передвиборної агітації; 19) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про вибори народних депутатів України" та інших законів України."  
Враховано   Стаття 19. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення виборів народних депутатів України Комісія: 1) організовує підготовку і проведення виборів народних депутатів України; 2) очолює систему виборчих комісій, які утворюються для проведення виборів народних депутатів України, спрямовує та контролює їх діяльність; 3) публікує постанови Комісії та іншу інформацію стосовно виборів народних депутатів України у випадках, передбачених законом; 4) здійснює контроль за цільовим використанням коштів, виділених з Державного бюджету України на підготовку і проведення виборів народних депутатів України; 5) контролює порядок надходження, обліку та використання коштів виборчих фондів політичних партій (виборчих блоків політичних партій) в порядку та в межах, встановлених законом; 6) приймає рішення щодо відшкодування політичним партіям витрат, пов'язаних з фінансуванням передвиборної агітації під час проведення виборів народних депутатів України, відповідно до закону; 7) утворює територіальні виборчі округи з виборів народних депутатів України; 8) реєструє кандидатів у народні депутати України, їх довірених осіб, уповноважених представників у Центральній виборчій комісії; 9) приймає рішення щодо скасування реєстрації кандидатів у народні депутати України в порядку, встановленому законом; 10) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ; 11) встановлює форму та затверджує текст виборчих бюлетенів, забезпечує їх виготовлення; 12) заслуховує повідомлення виборчих комісій, а також міністерств та інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів; 13) здійснює функції окружної виборчої комісії багатомандатного загальнодержавного виборчого округу, встановлює результати виборів народних депутатів України в цьому окрузі та офіційно оприлюднює їх; 14) реєструє обраних народних депутатів України в порядку, визначеному Законом України "Про вибори народних депутатів України"; 15) публікує списки обраних народних депутатів України із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, професії, посади (заняття), місця роботи і проживання, належності до політичної партії (виборчого блоку політичних партій); 16) видає тимчасове посвідчення народного депутата України особам, які обрані та виконали вимоги Конституції України і законів України щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності. Після складення обраним народним депутатом України присяги в семиденний строк видає йому посвідчення народного депутата України встановленого зразка; 17) контролює діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення виборчих комісій приміщеннями, транспортом, зв'язком, іншими засобами матеріально-технічного забезпечення виборів; 18) визначає відповідно до закону порядок використання засобів масової інформації під час передвиборної агітації; 19) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про вибори народних депутатів України" та інших законів України.  
162. Комісія:       
163. 1) організовує підготовку і проведення виборів народних депутатів України;   -238- Ключковський Ю.Б.
Пункт 1 статті 19 викласти в редакції: "1) здійснює керівництво організацією підготовки та проведення виборів народних депутатів України;".  
Відхилено    
164. 2) очолює систему виборчих комісій, які утворюються для проведення виборів народних депутатів України, спрямовує та контролює їх діяльність;       
165. 3) розробляє і затверджує кошторис витрат на підготовку та проведення виборів, встановлює порядок використання коштів, виділених з державного бюджету на проведення виборів, вирішує питання матеріально-технічного забезпечення підготовки та проведення виборів, здійснює контроль за цільовим використанням коштів;       
166. 4) приймає рішення про відшкодування або про відмову у відшкодуванні за рахунок коштів Державного бюджету України витрат, пов'язаних з фінансуванням передвиборної агітації під час проведення виборів народних депутатів України, політичним партіям, у тому числі тим, що входили до складу виборчих блоків політичних партій, які мають право на таке відшкодування відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України";   -239- Жванія Д.В.
Пункт 4 ст.19 доповнити словами "є головним розпорядником цих коштів". У зв'язку з цим пункт 5 вилучити.  
Враховано частково    
167. 5) забезпечує перерахування на рахунки відповідних політичних партій коштів, передбачених законом про Державний бюджет України на відшкодування витрат, пов'язаних з фінансуванням передвиборної агітації, у порядку, встановленому Законом України "Про вибори народних депутатів України";       
168. 6) здійснює вибірково контроль за використанням виборчих фондів політичних партій, виборчих блоків політичних партій, що беруть участь у виборах, відповідно до вимог Закону України "Про вибори народних депутатів України" та цього Закону;   -240- Костинюк Б.І.
п.6 ст.19 слово "вибірково" вилучити;  
Враховано    
    -241- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
П. 6 ст. 19 викласти у такій редакції: „6) здійснює контроль за надходженням і використанням коштів виборчих фондів партій (блоків), залучає до проведення вибіркових перевірок установу банку, в якій відкрито рахунки відповідних виборчих фондів".  
Враховано редакційно    
    -242- Горбаль В.М.
Пункт 6) статті 19 після слів "за використанням" доповнити словом "коштів."  
Враховано    
169. 7) утворює виборчі округи, оприлюднює повідомлення про утворення одномандатних виборчих округів із зазначенням їхніх номерів, меж, центрів, орієнтовної кількості виборців;   -243- Жванія Д.В.
Пункт 7 ст.19 викласти в такій редакції: "7) утворює територіальні виборчі округи, оприлюднює повідомлення про утворення територіальних виборчих округів із зазначенням їх номерів, меж та центрів округів";  
Враховано редакційно    
    -244- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
П. 7 ст. 19 викласти у такій редакції: „7) утворює територіальні виборчі округи із зазначенням їхніх номерів, меж, центрів, орієнтовної кількості виборців".  
Враховано редакційно    
    -245- Ключковський Ю.Б.
У статті 19 пункт 7 виключити.  
Враховано частково    
170. 8) утворює виборчі дільниці у випадках, передбачених Законом України "Про вибори народних депутатів України";       
171. 9) реєструє відповідно до законів України кандидатів у народні депутати України, включених до виборчих списків політичних партій, виборчих блоків політичних партій, та видає представникам політичних партій, виборчих блоків політичних партій копію рішення про реєстрацію, посвідчення кандидатів у народні депутати України;   -246- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У п. 9 ст. 19 слова „відповідно до законів України" вилучити.  
Враховано    
    -247- Гармаш Г.Ф.
Пункти 9, 11 та 15 статті 19 вилучити.  
Враховано частково    
172. 10) реєструє представників уповноважених осіб політичних партій, виборчих блоків політичних партій, видає їм посвідчення;   -248- Зварич Р.М.
Частину 10 ст.19 виключити.  
Враховано    
    -249- Костинюк Б.І.
п.10 ст.19 викласти в такій редакції: 10) реєструє "уповноважених осіб, делегованих політичними партіями"... і далі за текстом.  
Враховано частково    
    -250- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У п.10 статті 19 слово "представників" вилучити.  
Враховано    
173. 11) оприлюднює виборчі списки кандидатів у народні депутати України політичних партії, виборчого блоку політичних партій, перелік кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі у порядку, визначеному Законом України "Про вибори народних депутатів України";   -251- Жванія Д.В.
Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У пункті 11 ст.19 слова "перелік кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі у порядку, визначеному Законом України "Про вибори народних депутатів України" вилучити;  
Враховано    
174. 12) затверджує форму та текст виборчого бюлетеня по багатомандатному загальнодержавному виборчому округу, забезпечує його виготовлення;   -252- Жванія Д.В.
У пункті 12 ст.19 слова "по багатомандатному загальнодержавному виборчому округу" вилучити;  
Враховано    
    -253- Мартинюк А.І.
Гавриш С.Б.
П. 12 ст. 19 викласти у такій редакції: „12) затверджує форму та текст виборчого бюлетеня, забезпечує централізоване виготовлення у необхідній кількості виборчих бюлетенів та передає їх територіальним виборчим комісіям".  
Враховано редакційно    
    -254- Гармаш Г.Ф.
Пункт 12 статті 19 викласти в такій редакції: "затверджує форму виборчого бюлетеня та у випадках, передбачених законами України його текст;".  
Враховано редакційно    
175. 13) встановлює форми списків виборців, протоколів засідань виборчих комісій, посвідчень та інших виборчих документів, передбачених Законом України "Про вибори народних депутатів України", зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ;       
176. 14) заслуховує повідомлення виборчих комісій, а також міністерств та інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою та проведенням виборів;       
177. 15) здійснює функції окружної виборчої комісії багатомандатного загальнодержавного виборчого округу, встановлює результати виборів по ньому, повідомляє про них населення через засоби масової інформації;   -255- Жванія Д.В.
Пункт 15 ст.19 викласти в такій редакції: "15) встановлює результати виборів народних депутатів України"  
Враховано    
    -256- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
П. 15 ст. 19 викласти у такій редакції: „15) встановлює результати виборів та офіційно оприлюднює їх".  
Враховано    
178. 16) реєструє обраних народних депутатів України в порядку, визначеному Законом України "Про вибори народних депутатів України";       
179. 17) оприлюднює результати виборів народних депутатів України;   -257- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
П. 17 ст. 19 вилучити.  
Враховано    
180. 18) публікує списки обраних народних депутатів України із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, професії, посади (заняття), місця роботи і проживання, належності до політичної партії, виборчого блоку політичних партій;   -258- Горбаль В.М.
Пункт 18) статті 19 виключити.  
Відхилено    
181. 19) видає тимчасове посвідчення народного депутата України особам, які обрані та виконали вимоги Конституції України і законів України щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності. Після складення обраним народним депутатом України присяги в тижневий строк видає йому депутатське посвідчення встановленого зразка;   -259- Мартинюк А.І.
Друге речення п. 19. ст. 19 вилучити.  
Відхилено    
    -260- Горбаль В.М.
У пункті 19) статті 19 слова "депутатське посвідчення" замінити словами "посвідчення народного депутата України"  
Враховано    
182. 20) розглядає звернення, заяви і скарги щодо рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, приймає по них рішення;   -261- Жванія Д.В.
У пункті 20 ст.19 слова "заяви і скарги" вилучити.  
Відхилено    
183. 21) розглядає заяви юридичних та фізичних осіб стосовно питань, що віднесені до її повноважень, і приймає по них рішення;       
184. 22) контролює діяльність виборчих комісій щодо питань забезпечення приміщеннями, транспортом, зв'язком, іншими засобами матеріально-технічного забезпечення виборів;   -262- Горбаль В.М.
Гармаш Г.Ф.
Пункт 22) статті 19 викласти у наступній редакції: "22) контролює діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування щодо питань забезпечення виборчих комісій приміщеннями, транспортом, зв'язком, іншими засобами матеріально-технічного забезпечення виборів"  
Враховано    
185. 23) публікує дати початку і закінчення подання кандидатур у члени виборчих комісій, утворення виборчих комісій, утворення виборчих округів, подання виборчих списків кандидатів у депутати від політичних партій, виборчих блоків партій та реєстрації кандидатів у депутати, інших заходів, визначених Законом України "Про вибори народних депутатів України";   -263- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
П. 23 ст. 19 вилучити.  
Враховано    
186. 24) визначає порядок використання засобів масової інформації під час виборчих кампаній відповідно до порядку, встановленого законами України;   -264- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У п. 24 ст. 19 слова „виборчих кампаній відповідно до порядку, встановленого законами України" замінити на „передвиборної агітації".  
Враховано    
187. 25) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про вибори народних депутатів України" та інших законів України.   -265- Ключковський Ю.Б.
Узгодити перелік пунктів статей 18 (стосовно виборів Президента України" та 19 (стосовно виборів народних депутатів України).  
Враховано    
188. Стаття 20. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення всеукраїнського референдуму      Стаття 20. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення всеукраїнського референдуму  
189. Комісія:      Комісія:  
190. 1) організовує підготовку і проведення всеукраїнського референдуму;   -266- Ключковський Ю.Б.
Пункт 1 статті 20 викласти в редакції: "1) здійснює керівництво організацією підготовки та проведення всеукраїнського референдуму;".  
Відхилено   1) організовує підготовку і проведення всеукраїнського референдуму;  
    -267- Ключковський Ю.Б.
Статтю 20 доповнити новим пунктом (пункт 2) у такій редакції: "2) здійснює на всій території України в передбаченому законом порядку контроль за виконанням законодавства про всеукраїнський референдум і забезпечує його однакове застосування;".  
Враховано в ст.17   
191. 2) реєструє ініціативні групи з всеукраїнського референдуму, встановлює форму підписних листів для збирання підписів для проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою;   -268- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
п.2 ст.20 розділити на два пункти, замість слів "для проведення" вжити слова "на підтримку"  
Враховано   2) реєструє ініціативні групи з всеукраїнського референдуму; 3) встановлює форму підписних листів для збирання підписів на підтримку всеукраїнського референдуму за народною ініціативою;  
192. 3) спрямовує діяльність комісій з всеукраїнського референдуму;   -269- Зварич Р.М.
В частині 3 ст.20 слово "спрямовує" змінити на "керує".  
Відхилено   4) очолює систему комісій, що утворюються для підготовки і проведення всеукраїнського референдуму, спрямовує діяльність цих комісій;  
    -270- Ключковський Ю.Б.
Пункт 3 (старий) статті 20 викласти в редакції (з урахуванням зміни нумерації): "4) очолює систему комісій, що утворюються для підготовки і проведення всеукраїнського референдуму, спрямовує діяльність цих комісій;".  
Враховано    
193. 4) розподіляє кошти по комісіях з всеукраїнського референдуму, контролює забезпечення комісій з всеукраїнського референдуму приміщеннями, транспортом, зв'язком, розглядає інші питання матеріально-технічного забезпечення всеукраїнського референдуму;   -271- Ключковський Ю.Б.
Статтю 20 доповнити новими пунктами (пункти 5 і 6) у такій редакції: "5) утворює регіональні комісії з всеукраїнського референдуму, здійснює контроль за утворенням інших комісій з всеукраїнського референдуму; 6) приймає обов'язкові для комісій з всеукраїнського референдуму роз'яснення з питань застосування законодавства про всеукраїнський референдум, здійснює методичне забезпечення діяльності комісій з всеукраїнського референдуму;".  
Враховано редакційно   5) утворює комісії з всеукраїнського референдуму (крім дільничних); 6) приймає обов'язкові роз'яснення з питань застосування законодавства про всеукраїнський референдум, здійснює методичне забезпечення діяльності комісій з всеукраїнського референдуму; 7) затверджує кошториси витрат комісій з всеукраїнського референдуму з коштів, що виділяються з Державного бюджету України на підготовку і проведення всеукраїнського референдуму, контролює використання цих коштів, а також забезпечення комісій з всеукраїнського референдуму приміщеннями, транспортом, зв'язком, розглядає інші питання матеріально-технічного забезпечення всеукраїнського референдуму;  
    -272- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Ст.20 доповнити пунктом в редакції: "затверджує кошториси витрат комісій з всеукраїнського референдуму з коштів, що виділяються з Державного бюджету України на підготовку і проведення всеукраїнського референдуму, контролює використання цих коштів, а також забезпечення комісій з всеукраїнського референдуму приміщеннями, транспортом, зв'язком, розглядає інші питання матеріально-технічного забезпечення всеукраїнського референдуму;"  
Враховано    
    -273- Ключковський Ю.Б.
Пункт 4 (старий) статті 20 викласти в редакції (з урахуванням зміни нумерації): "7) розподіляє між регіональними комісіями з всеукраїнського референдуму кошти, що виділяються з Державного бюджету України на підготовку і проведення всеукраїнського референдуму, контролює використання цих коштів, а також забезпечення комісій з всеукраїнського референдуму приміщеннями, транспортом, зв'язком, розглядає інші питання матеріально-технічного забезпечення всеукраїнського референдуму;".  
Враховано редакційно    
194. 5) встановлює форми списків громадян, які мають право брати участь у всеукраїнському референдумі, протоколів засідань комісій з всеукраїнського референдуму, інших документів з проведення всеукраїнського референдуму, зразки скриньок для голосування і печаток комісій з всеукраїнського референдуму, порядок зберігання документів з проведення всеукраїнського референдуму;   -274- Ключковський Ю.Б.
У пункті 5 (старому) статті 20 після слова "зберігання" додати слова "та передачі"; у кінці пункту додати слова "до відповідних державних архівних установ".  
Враховано   8) встановлює форми документів всеукраїнського референдуму, затверджує зразки скриньок для голосування, печаток комісій, визначає порядок зберігання та передачі документів до відповідних державних архівних установ; 9) встановлює форму бюлетеня для голосування на всеукраїнському референдумі та забезпечує їх виготовлення;  
    -275- Ключковський Ю.Б.
Статтю 20 після пункту 5 (старого) доповнити новими пунктами (пункти 9 та 10) у такій редакції: "9) встановлює форму бюлетеня для голосування на всеукраїнському референдумі та забезпечує їх виготовлення; 10) забезпечує акредитацію на всеукраїнському референдумі офіційних спостерігачів від інших держав та міжнародних організацій згідно з положенням про статус офіційних спостерігачів, що затверджується Центральною виборчою комісією України, видає їм відповідні посвідчення;".  
Враховано    
195. 6) заслуховує повідомлення комісій з всеукраїнського референдуму, а також керівників міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням всеукраїнського референдуму;   -276- Зварич Р.М.
В частині шостій ст.20 слова "центральних та місцевих" вилучити.  
Враховано   10) заслуховує повідомлення комісій з всеукраїнського референдуму, а також керівників міністерств та інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням всеукраїнського референдуму;  
196. 7) підбиває підсумки всеукраїнського референдуму в цілому по Україні, публікує в пресі повідомлення про його підсумки;   -277- Ключковський Ю.Б.
У пункті 7 (старому) слова "підбиває підсумки" замінити словами "встановлює результат"; слова "в цілому по Україні" виключити.  
Враховано   11) встановлює результати всеукраїнського референдуму в цілому по Україні, публікує в пресі повідомлення про його підсумки;  
197. 8) розглядає заяви і скарги на рішення, дії або бездіяльність комісій з всеукраїнського референдуму і приймає рішення з цих питань;   -278- Ключковський Ю.Б.
У пункті 8 слова "комісій з" замінити словами "що стосуються".  
Враховано   12) розглядає заяви і скарги на рішення, дії або бездіяльність, що стосуються всеукраїнського референдуму, і приймає рішення з цих питань;  
198. 9) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" та інших законів України.   -279- Ключковський Ю.Б.
Вилучити слова: "Закону, Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми"  
Враховано   13) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.  
199. Стаття 21. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим   -280- Жванія Д.В.
Статтю 21 проекту викласти в такій редакції: "Комісія здійснює консультативно-методичне забезпечення діяльності виборчої комісії Автономної Республіки Крим при підготовці і проведенні виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Комісія: 1) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразок виборчої скриньки для голосування, печаток і штампів виборчих комісій; 2) встановлює норми і перелік обладнання, інвентарю для приміщень виборчої комісії та приміщень для голосування, а також види послуг, робіт, що можуть надаватися виборчим комісіям; 3) розглядає звернення щодо рішень, дій або бездіяльності виборчої комісії Автономної Республіки Крим і приймає рішення з цих питань; 4) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"."  
Відхилено   Стаття 21. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів Комісія: 1) здійснює контроль за організацією підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів; 2) здійснює контроль за дотриманням виборчого законодавства України, забезпечує його однакове застосування на всій території України під час підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів; 3) здійснює контроль за дотриманням законодавства України в частині прийняття у встановлені законом строки рішень з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів; 4) призначає повторні і проміжні вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим у разі, якщо у встановлений законом строк виборча комісія Автономної Республіки Крим не прийме рішення про призначення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 5) призначає повторні і проміжні вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, якщо у встановлений законом строк відповідна територіальна виборча комісія, орган місцевого самоврядування не прийме рішення про призначення виборів депутата місцевої ради чи сільського, селищного, міського голови; 6) здійснює контроль за утворенням територіальних виборчих комісій місцевих виборів; 7) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ; 8) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.  
    -281- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Статті 21 та 22 об'єднати в одну статтю та викласти її в редакції: "Стаття 21. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів Комісія: 1) здійснює контроль за організацією підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів; 2) здійснює контроль за дотриманням виборчого законодавства України, забезпечує його однакове застосування на всій території України під час підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів; 3) здійснює контроль за дотриманням законодавства України в частині прийняття у встановленні законом строки рішень з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів; 4) призначає повторні і проміжні вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим у разі, якщо у встановлений законом строк виборча комісія Автономної Республіки Крим не прийме рішення про призначення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 5) призначає повторні і проміжні вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, якщо у встановлений законом строк відповідна територіальна виборча комісія, орган місцевого самоврядування не прийме рішення про призначення виборів депутата місцевої ради чи сільського селищного, міського голови; 6) здійснює контроль за утворенням територіальних виборчих комісій місцевих виборів; 7) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ; 8) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.  
Враховано    
    -282- Гармаш Г.Ф.
Статтю 21 вилучити. (більшість її положень суперечить Конституції України).  
Відхилено    
200. Комісія:       
201. 1) формує персональний склад виборчої комісії Автономної Республіки Крим;   -283- Зварич Р.М.
Хмара С.І.
Мартинюк А.І.
П. 1 ст.21 вилучити.  
Враховано    
202. 2) утворює округи для проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки;   -284- Зварич Р.М.
Хмара С.І.
Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
П. 2 ст.21 вилучити.  
Враховано    
203. 3) утворює за поданням Голови Комісії окружні виборчі комісії для проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;   -285- Зварич Р.М.
Хмара С.І.
Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
П. 3 ст.21 вилучити.  
Враховано    
204. 4) встановлює норми і перелік обладнання, інвентарю для приміщень виборчої комісії та приміщень для голосування, а також види послуг, робіт, що можуть надаватися виборчим комісіям;       
205. 5) встановлює форми списку виборців, виборчого бюлетеня, протоколів засідань виборчих комісій, посвідчень та інших виборчих документів, передбачених Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим";   -286- Гавриш С.Б.
У пункт 5, 7 статті 21 слід узгодити назви Законів України.  
Враховано    
206. 6) затверджує зразки виборчих скриньок для голосування, печаток і штампів виборчих комісій;       
207. 7) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим" та інших законів України.       
208. Стаття 22. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів   -287- Костинюк Б.І.
ст.22 вилучити;  
Враховано частково , стаття об'єднана зі ст.21   
    -288- Жванія Д.В.
Статтю 22 проекту викласти в такій редакції: "Комісія здійснює консультативно-методичне забезпечення діяльності виборчих комісій при підготовці і проведенні виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів. Комісія: 1) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразок виборчої скриньки для голосування, печаток і штампів виборчих комісій; 2) встановлює норми і перелік обладнання, інвентарю для приміщень виборчої комісії та приміщень для голосування, а також види послуг, робіт, що можуть надаватися виборчим комісіям; 3) розглядає звернення щодо рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій і приймає рішення з цих питань; 4) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"."  
Враховано частково    
    -289- Гармаш Г.Ф.
Назву статті 22 зміни на "Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення місцевих виборів".  
Відхилено    
209. Комісія:       
210. 1) організовує підготовку і проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у порядку, встановленому законодавством про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів;   -290- Зварич Р.М.
Хмара С.І.
Гавриш С.Б.
п. 2 ст.22 вилучити.  
Враховано    
    -291- Гармаш Г.Ф.
Пункт 1 статті 22 викласти в такій редакції: "здійснює контроль за підготовкою і проведенням місцевих виборів у порядку, встановленому законами України;".  
Враховано редакційно    
211. 2) призначає вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у випадках та порядку, визначених законодавством про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів;   -292- Зварич Р.М.
п. 3 ст.22 вилучити.  
Відхилено    
    -293- Мартинюк А.І.
Пункти 2-4 статті 22 законопроекту пропонуємо вилучити.  
Враховано частково    
    -294- Гармаш Г.Ф.
Пункти 2, 3, 5 статті 22 вилучити.  
Враховано частково    
212. 3) здійснює контроль за дотриманням органами місцевого самоврядування законодавства України в частині виконання ними повноважень щодо припинення повноважень депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів у передбачених законом випадках та надіслання у встановленні законом строки рішень з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, до Комісії;   -295- Зварич Р.М.
Гавриш С.Б.
Частину 4 ст.22 вилучити.  
Враховано    
    -296- Хмара С.І.
В пункті третьому статті 22 слова "контроль за дотриманням органами місцевого самоврядування законодавства України в частині виконання ними повноважень щодо припинення повноважень депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів" вилучити.  
Враховано редакційно    
213. 4) ініціює питання про притягнення до юридичної відповідальності органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у разі порушення ними законодавства про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів;       
214. 5) утворює обласні, Київську та Севастопольську міські територіальні виборчі комісії місцевих виборів, а також міські та міст обласного значення територіальні виборчі комісії, здійснює контроль за утворенням інших територіальних виборчих комісій місцевих виборів у випадках та порядку, визначених Законом України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів";   -297- Зварич Р.М.
Хмара С.І.
Частину 5 ст.22 вилучити.  
Враховано    
215. 6) встановлює форми виборчих бюлетенів, списків виборців, протоколів засідань виборчих комісій, інших виборчих документів, зразки виборчих скриньок для голосування, печаток виборчих комісій, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ;       
216. 7) здійснює інші повноваження відповідно до та законодавства України.   -298- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У п. 7 ст. 22 слова „та законодавства" замінити на „законів".  
Враховано    
217. Стаття 23. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення місцевих референдумів   -299- Костинюк Б.І.
ст.23 вилучити;  
Відхилено   Стаття 22. Повноваження Комісії щодо організації підготовки і проведення місцевих референдумів  
    -300- Гармаш Г.Ф.
Статтю 23 вилучити або частково об'єднати зі статтею 22.  
Враховано частково    
218. Комісія:      Комісія:  
219. 1) здійснює консультативно-методичне забезпечення діяльності комісій, що утворюються для підготовки і проведення місцевого референдуму;      1) здійснює консультативно-методичне забезпечення діяльності комісій, що утворюються для підготовки і проведення місцевого референдуму;  
220. 2) встановлює форму бюлетеня для голосування на місцевих референдумах, зразок скриньки для голосування на місцевих референдумах, а також форми інших документів щодо проведення місцевого референдуму;      2) встановлює форму бюлетеня для голосування на місцевих референдумах, зразок скриньки для голосування на місцевих референдумах, а також форми інших документів щодо проведення місцевого референдуму;  
221. 3) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону, Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" та інших законів України.   -301- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
У п.3 ст.24 вилучити слова: "Закону, Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми"  
Враховано   3) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.  
222. Стаття 24. Повноваження Комісії щодо фінансового забезпечення організації підготовки і проведення виборів і референдумів в України   -302- Мартинюк А.І.
Ст. 24 пропонуємо вилучити.  
Відхилено   Стаття 23. Повноваження Комісії щодо фінансового забезпечення організації підготовки і проведення виборів і референдумів в Україні  
223. 1. Комісія формує кошторис, розподіляє кошти, що виділяються з Державного бюджету України на фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів і всеукраїнського референдуму, діяльності відповідних територіальних, окружних, дільничних виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму, контролює правильне та цільове використання зазначених коштів, залучає до проведення перевірок працівників Міністерства фінансів України та органів державної податкової служби України.   -303- Ключковський Ю.Б.
У частині першій статті 24 слова "працівників Міністерства фінансів України та органів державної податкової служби України" замінити словами "органами державної контрольно-ревізійної служби".  
Враховано частково   1. Комісія вносить пропозиції щодо формування Державного бюджету України з питань фінансування виборів і референдумів в Україні. 2. Комісія здійснює фінансове та матеріально-технічне забезпечення виборів і референдумів відповідно до цього та інших законів України. 3. Комісія формує кошторис, розподіляє кошти, що виділяються з Державного бюджету України на фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів і всеукраїнського референдуму, діяльності відповідних виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму, контролює правильне та цільове використання зазначених коштів, залучає до проведення перевірок працівників державної контрольно-ревізійної служби України.  
    -304- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Пункти 10 та 11 ст.17 викласти частиною 1 і 2 ст. 24  
Враховано    
    -305- Горбаль В.М.
У частині 1 статті 24 слова "Міністерства фінансів України та органів державної податкової служби України" замінити словами "Державної контрольно-ревізійної служби України".  
Враховано    
    -306- Гармаш Г.Ф.
У пункті 1) статті 24 слова "територіальних, окружних, дільничних" вилучити.  
Враховано    
224. 2. Порядок обліку надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку та проведення виборів і всеукраїнських референдумів, коштів виборчих фондів кандидатів та виборчих фондів партій, виборчих блоків партій визначається Комісією відповідно до законодавства України.   -307- Ключковський Ю.Б.
У частині другій статті 24 слова "відповідно до законодавства України" замінити словами "спільно з Міністерством фінансів України відповідно до законів України".  
Враховано   4. Порядок обліку надходжень та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку та проведення виборів і всеукраїнських референдумів, коштів виборчих фондів кандидатів та виборчих фондів партій (виборчих блоків партій) визначається Комісією спільно з Міністерством фінансів України відповідно до законів України.  
    -308- Горбаль В.М.
У частині 2 статті 24 слово "Комісією" замінити словами "Державним казначейством України".  
Відхилено    
225. 3. Комісія встановлює форми фінансового звіту виборчих комісій та комісій з всеукраїнського референдуму про надходження та витрати коштів, що виділяються на підготовку і проведення відповідно виборів або всеукраїнського референдуму, та фінансового звіту кандидатів на виборні посади, політичних партій, виборчих блоків політичних партій.   -309- Зварич Р.М.
В частині 3 ст.24 словосполучення "форми фінансового звіту" змінити на "способи фінансової звітності".  
Відхилено   5. Комісія встановлює форми фінансового звіту виборчих комісій та комісій з всеукраїнського референдуму про надходження та витрати коштів, що виділяються на підготовку і проведення відповідно виборів або всеукраїнського референдуму, та фінансового звіту кандидатів на виборні посади, політичних партій (виборчих блоків політичних партій).  
    -310- Горбаль В.М.
Частину 3 статті 24 після слова ".Комісія" доповнити словами "спільно з Державним казначейством України".  
Враховано частково    
226. 4. Комісія подає до Рахункової палати фінансові звіти про витрату коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення відповідно виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму, не пізніш як через три місяці з дня офіційного опублікування загальних результатів виборів або всеукраїнського референдуму.   -311- Гармаш Г.Ф.
Додати до статті 24 частину наступного змісту: "Вносить подання до Кабінету Міністрів щодо передбачення в Державному бюджеті обсягу коштів для підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму."  
Враховано частково   6. Комісія подає до Рахункової палати фінансові звіти про витрати коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення відповідно виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму, не пізніш як через три місяці з дня офіційного опублікування загальних результатів виборів або всеукраїнського референдуму. Стаття 24. Міжнародне співробітництво Комісії 1. Комісія та її члени можуть обмінюватися досвідом з відповідними державними органами інших країн, міжнародними організаціями. 2. Комісія може вступати до міжнародних організацій (асоціацій) виборчих органів. 3. Члени Комісії можуть брати участь у спостереженні за підготовкою та проведенням виборів в інших країнах як міжнародні спостерігачі з ініціативи Комісії, Кабінету Міністрів України, а також міжнародних організацій, членами яких є Україна або Комісія. Стаття 25. Використання Комісією автоматизованої інформаційної системи 1. При проведенні виборів народних депутатів України, Президента України, всеукраїнського референдуму Комісія застосовує автоматизовану інформаційну систему. 2. Члени Комісії мають право ознайомлюватися з будь-якою інформацією, що міститься в автоматизованій інформаційній системі Комісії або виводиться з неї. 3. Під час процедури голосування автоматизована інформаційна система використовується виключно для спостереження за ходом і результатами голосування. Відомості про результати голосування, отримані через автоматизовану інформаційну систему, є попередньою інформацією, що не має юридичних наслідків.  
227. Розділ ІV ПРАВОВИЙ СТАТУС І ПОВНОВАЖЕННЯ ЧЛЕНІВ КОМІСІЇ   -312- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
Назву розділу 4 проекту викласти у такій редакції: „Правовий статус членів Комісії".  
Враховано   Розділ ІV. ПРАВОВИЙ СТАТУС ЧЛЕНІВ КОМІСІЇ  
228. Стаття 25. Повноваження Голови Комісії      Стаття 26. Повноваження Голови Комісії  
229. 1. Голова Комісії набуває своїх повноважень після затвердження Комісією протоколу лічильної комісії про результати виборів Голови Комісії.   -313- Гармаш Г.Ф.
Частини 1 та 2 статті 25 вилучити.  
Враховано частково   1. Голова Комісії набуває своїх повноважень після затвердження Комісією протоколу лічильної комісії про результати виборів Голови Комісії.  
230. 2. Строк повноважень Голови Клмісії дорівнює строку перебування його на посаді члена Комісії.   -314- Костинюк Б.І.
Жванія Д.В.
Ключковський Ю.Б.
Мартинюк А.І.
ч.2 ст.25 вилучити;  
Враховано    
231. 3. Голова Комісії здійснює загальне керівництво діяльністю Комісії та її секретаріатом, організовує їх роботу.   -315- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
Пропонуємо об'єднати ч.ч. 3 і 4 ст. 25.  
Враховано   2. Голова Комісії: 1) здійснює загальне керівництво діяльністю Комісії та керівництво її Секретаріатом, організовує їх роботу; 2) скликає та веде засідання Комісії, пропонує порядок денний засідання Комісії; 3) інформує від імені Комісії Верховну Раду України, Президента України про результати виборів Президента України, народних депутатів України, результати всеукраїнського референдуму; 4) підписує постанови Комісії та протоколи її засідань; 5) забезпечує розгляд звернень, що надходять до Комісії, проводить особистий прийом громадян України, суб'єктів виборчого процесу і процесу референдуму; 6) представляє Комісію у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, виборчими комісіями, комісіями з референдумів, підприємствами, установами і організаціями, іноземними державами, виборцями; 7) вносить на затвердження комісії положення про Секретаріат Комісії, його структуру, штат та положення про патронатну службу; 8) призначає на посади та звільняє з посад керівника Секретаріату Комісії та інших посадових осіб і працівників Секретаріату Комісії, працівників патронатної служби, а також вирішує інші питання відповідно до Закону України "Про державну службу" та інших законів України; 9) подає на затвердження Комісії фінансовий звіт про витрати коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення відповідних виборів і референдумів, який після затвердження Комісією надсилає до Рахункової палати Верховної Ради України у строк, визначений чинним законодавством України; 10) вносить на розгляд Комісії пропозиції щодо нагородження почесними відзнаками Комісії; 11) здійснює передбачені цим Законом повноваження члена Комісії; 12) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.  
    -316- Ключковський Ю.Б.
Частини третю та четверту статті 25 викласти як частину третю у такій редакції: "3. Голова Комісії: 1) здійснює загальне керівництво діяльністю Комісії та керівництво її Секретаріатом, організовує їх роботу; 2) скликає та веде засідання Комісії, пропонує порядок денний засідання Комісії; 3) інформує від імені Комісії Верховну Раду України, Президента України про результати виборів Президента України, народних депутатів України, результати всеукраїнського референдуму; 4) підписує постанови Комісії та протоколи її засідань; 5) забезпечує розгляд звернень юридичних та фізичних осіб, що надходять до Комісії, веде особистий прийом громадян України, суб'єктів виборчого процесу і процесу референдуму; 6) представляє Комісію у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, виборчими комісіями, комісіями з референдумів, підприємствами, установами і організаціями, іноземними державами, виборцями; 8) призначає на посади та звільняє з посад радників та помічників Голови Комісії, а також помічників та секретарів заступників Голови Комісії, секретаря та членів Комісії за їх пропозицією, керівника Секретаріату Комісії та інших посадових осіб і працівників Секретаріату Комісії за погодженням з членами Центральної виборчої комісії України, а також вирішує інші питання відповідно до Закону України "Про державну службу", інших законів України; 9) подає на затвердження Комісії фінансовий звіт про витрату коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення відповідних виборів і референдумів, який після затвердження Комісією надсилає до Рахункової палати Верховної Ради України у строк, визначений чинним законодавством України; 10) вносить на розгляд Комісії пропозиції щодо нагородження почесною відзнакою Комісії; 11) здійснює передбачені цим законом повноваження члена Комісії, інші повноваження відповідно до закону."  
Враховано частково    
    -317- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Доповнити ч.3 ст.25 новим пунктом: "здійснює передбачені цим законом повноваження члена Комісії, "  
Враховано    
232. 4. Голова Комісії:       
233. 1) забезпечує підготовку засідань Комісії та питань, що виносяться на її розгляд, скликає та веде засідання Комісії;       
234. 2) інформує від імені Комісії Верховну Раду України, Президента України про результати та підсумки виборів Президента України, народних депутатів України, результати всеукраїнського референдуму та з інших питань, що стосуються проведення виборів і референдумів;   -318- Зварич Р.М.
В п. 2 ч.4 ст.25 після слів "Президента України" додати слова "та громадськість".  
Враховано по суті (оприлюднення в ЗМІ і "Віснику ЦВК")   
235. 3) підписує постанови Комісії та протоколи її засідань;       
236. 4) забезпечує розгляд звернень юридичних та фізичних осіб, що надходять до Комісії, веде особистий прийом громадян України, суб'єктів виборчого і референдумного процесів;   -319- Зварич Р.М.
В п.4 ч.4 ст.25 після слова "забезпечує" додати "об'єктивний та неупереджений".  
Відхилено    
237. 5) представляє Комісію у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, виборчими комісіями, комісіями з референдумів, підприємствами, установами і організаціями, іноземними державами, виборцями, виступає з офіційними заявами;   -320- Зварич Р.М.
В п. 5 ч.4 ст.25 слова "виступає з офіційними заявами" вилучити.  
Враховано    
238. 6) дає доручення, обов'язкові для виконання в Комісіїподає на затвердження Комісії проект кошторису витрат на утримання Комісії;   -321- Жванія Д.В.
Пункт 6 частини четвертої ст.25 викласти в такій редакції: "6) вносить на розгляд Комісії пропозиції щодо структури і штату секретаріату Комісії;"  
Відхилено    
    -322- Мартинюк А.І.
П. 6 ч. 4 ст. 25 містить два різнопорядкових повноваження Голови Комісії, які слід викласти у двох окремих пунктах (надання доручень і подання проекту кошторису витрат).  
Враховано    
    -323- Гармаш Г.Ф.
У пункті 6) частини 4 статті 25 замість слів "дає доручення, обов'язкові для виконання в Комісії" записати "вносить на розгляд Комісії пропозиції щодо структури і штатів секретаріату Комісії", і далі по тексту;  
Відхилено    
239. 7) призначає на посади та звільняє з посад працівників патронатної служби; та секретаріату Комісії, а також вирішує інші питання відповідно до Закону України "Про державну службу" та інших законів України;       
240. 8) вносить до Комісії пропозиції щодо нагородження почесною відзнакою Комісії та іншими державними нагородами Комісії.   -324- Зварич Р.М.
Костинюк Б.І.
Жванія Д.В.
Гармаш Г.Ф.
Пункт 8 частини 4 ст.25 вилучити  
Враховано частково    
    -325- Хмара С.І.
Пункт восьмий частини четвертої статті 25 вилучити, оскільки нагородження державними нагородами, відповідно до п. 25 ч. 1 статті 106 Конституції України, здійснює Президент України, а не ЦВК. Крім того, Закон України "Про державні нагороди України" не передбачає державної нагороди Центральної виборчої комісії.  
Відхилено    
    -326- Горбаль В.М.
У пункті 8) статті 25 слово "державними" виключити.  
Враховано    
    -327- Мартинюк А.І.
У п. 8 ч. 3 ст. 25 слова „та іншими державними нагородами Комісії" вилучити.  
Враховано    
241. 9) здійснює інші повноваження, що випливають з чинного законодавства України.   -328- Зварич Р.М.
Пункт 9 частини 4 ст.25 викласти в наступній редакції: "Здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством України."  
Враховано редакційно    
    -329- Жванія Д.В.
Пункт 9 частини четвертої ст.25 викласти в такій редакції: "здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону та інших законів України".  
Враховано    
    -330- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У п. 9 ч. 3 ст. 25 слова „що випливають з чинного законодавства України" замінити на „відповідно до цього Закону та інших законів України".  
Враховано    
    -331- Гармаш Г.Ф.
Пункт 9) частини 3 статті 25 викласти в такій редакції: "здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших Законів України, актів Комісії, що регламентують організацію її внутрішньої роботи".  
Враховано частково    
242. 4. Голова Комісії є розпорядником коштів Державного бюджету України, що виділяються на утримання Комісії та її секретаріату.      3. Голова Комісії є розпорядником коштів Державного бюджету України, що виділяються на утримання Комісії та її Секретаріату.  
243. 5. Голова Комісії у межах своїх повноважень видає розпорядження з питань організації діяльності Комісії.   -332- Зварич Р.М.
Частину 5 ст.25 вилучити.  
Відхилено   4. Голова Комісії у межах своїх повноважень видає розпорядження, дає доручення з питань організації діяльності Комісії та її Се кретаріату.  
    -333- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
У ч.5 ст.25 після слова "розпорядження" додати слова "дає доручення", в кінці частини слова "та її Секретаріату"  
Враховано    
    -334- Ключковський Ю.Б.
Частину п'яту статті 25 викласти в редакції: "5. Голова Комісії у межах своїх повноважень дає доручення членам Комісії, видає розпорядження з питань організації діяльності Секретаріату Комісії."  
Враховано редакційно    
    -335- Мартинюк А.І.
Гармаш Г.Ф.
У ч. 5 ст. 25 після слова „діяльності" додати слово „секретаріату".  
Відхилено    
244. Стаття 26. Повноваження заступників Голови Комісії   -336- Жванія Д.В.
Мартинюк А.І.
У статті 26 проекту слова "заступники" у всіх відмінках замінити словом "заступник" у всіх відмінках  
Відхилено   Стаття 27. Повноваження заступників Голови Комісії  
    -337- Горбаль В.М.
Назву статті 26 викласти у такій редакції: "Стаття 26. Повноваження заступника Голови Комісії"  
Відхилено    
245. 1. Заступники Голови Комісії набувають своїх повноважень після затвердження Комісією відповідного протоколу лічильної комісії про результати виборів заступника Голови Комісії.   -338- Ключковський Ю.Б.
У частині першій статті 26 слово "заступника" замінити словом "заступників".  
Враховано   1. Заступники Голови Комісії набувають своїх повноважень після затвердження Комісією відповідного протоколу лічильної комісії про результати виборів заступників Голови Комісії.  
    -339- Горбаль В.М.
Частину 1 статті 26 викласти у наступній редакції: "1. Заступник Голови Комісії набуває своїх повноважень після затвердження Комісією відповідного протоколу лічильної комісії про результати виборів заступника Голови Комісії."  
Відхилено    
246. 2. Заступники Голови Комісії:      2. Заступник Голови Комісії:  
247. 1) здійснюють функції і повноваження Голови Комісії, передбачені цим Законом, у разі відсутності Голови Комісії або неможливості здійснення ним своїх функцій і повноважень з інших причин;   -340- Мартинюк А.І.
У п. 1 ч. 2 ст. 26 після слова „здійснюють" додати „відповідно до Регламенту Комісії окремі".  
Відхилено   1) виконує окремі обов'язки, що випливають із повноважень Комісії за розпорядженням, дорученням Голови Комісії;  
    -341- Гармаш Г.Ф.
Частину 1 статті 26 вилучити.  
Відхилено    
248. 2) виконують окремі обов'язки, що випливають із повноважень Комісії, а також окремі функції і повноваження Комісії за розпорядженнями та дорученнями Голови Комісії;   -342- Ключковський Ю.Б.
Пункт 2 частини другої статті 26 викласти в редакції: "2) виконують окремі обов'язки, що випливають із повноважень Комісії, а також окремі функції і повноваження Голови Комісії за його дорученнями;".  
Враховано   2) здійснює окремі повноваження Голови Комісії, передбачені цим Законом, за розпорядженням чи дорученням Голови Комісії в разі його відсутності або неможливості здійснення ним своїх повноважень;  
    -343- Горбаль В.М.
Пункт 2 частини 2 статті 26 перед словами "виконують окремі обов'язки," доповнити словами "відповідно до регламенту Комісії ".  
Відхилено    
    -344- Мартинюк А.І.
П. 2 ч. 2 ст. 26 вилучити. Вилучити останній абзац ст. 26.  
Відхилено    
    -345- Гармаш Г.Ф.
Пункт 2) частини 2 статті 26 викласти в такій редакції: "виконують окремі обов'язки, що випливають із повноважень Комісії відповідно до регламенту Комісії, а також за дорученням Голови Комісії -окремі функції і повноваження Голови".  
Враховано по суті   
249. 3) ведуть особистий прийом громадян України, суб'єктів виборчого і референдумного процесів;   -346- Зварич Р.М.
В п.3 ч.2 ст.26 після слів "громадян України" додати "та інших", слова "здійснюють інші повноваження, референдуми за доручення Голови Комісії" вилучити.  
Враховано редакційно   3) проводить особистий прийом громадян України, суб'єктів виборчого і референдумного процесів;  
250. здійснюють інші повноваження, референдуми за доручення Голови Комісії   -347- Костинюк Б.І.
У ст.26 вилучити слова "здійснюють інші повноваження, референдуми за дорученням Голови Комісії";  
Враховано редакційно   4) здійснює повноваження члена Комісії, передбачені цим Законом; 5) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.  
    -348- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
До ч. 2 ст. 26 додати пункт такого змісту: "здійснює повноваження члена Комісії, передбачені цим законом,"  
Враховано    
    -349- Горбаль В.М.
Останнє речення статті 26 викласти у такій редакції: "здійснює інші повноваження за дорученням Голови Комісії".  
Відхилено    
    -350- Гармаш Г.Ф.
Останню частину статті 26 вилучити.  
Враховано частково    
251. Стаття 27. Повноваження секретаря Комісії      Стаття 28. Повноваження секретаря Комісії  
252. 1. Секретар Комісії набуває своїх повноважень після затвердження Комісією протоколу лічильної комісії про результати виборів секретаря Комісії.   -351- Ключковський Ю.Б.
Статтю 27 доповнити новою частиною другою, виклавши її в такій редакції: "2. Секретар Комісії організовує роботу Секретаріату Комісії з організаційного та правового забезпечення діяльності Комісії."  
Відхилено   1. Секретар Комісії набуває своїх повноважень після затвердження Комісією протоколу лічильної комісії про результати виборів секретаря Комісії.  
    -352- Гармаш Г.Ф.
Частину 1 статті 27 вилучити.  
Відхилено    
253. 2. Секретар Комісії організовує роботу секретаріату Комісії по організаційному забезпеченню діяльності Комісії:   -353- Зварич Р.М.
В частині другій ст.27 слова "організовує роботу" замінити на "керує роботою".  
Відхилено   2. Секретар Комісії: 1) забезпечує підготовку засідань Комісії та питань і матеріалів, що вносяться на її розгляд; 2) забезпечує повідомлення членів Комісії про час скликання засідання та питання, які передбачається внести на її розгляд; 3) підписує протоколи засідань Комісії; 4) забезпечує діловодство Комісії, доводить рішення Комісії та розпорядження і доручення Голови Комісії до відома членів Комісії, інших виборчих комісій, комісій з референдумів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, їх посадових осіб, суб'єктів виборчого процесу та процесу референдуму, а також забезпечує надання відповідної інформації засобам масової інформації; 5) проводить особистий прийом громадян України, суб'єктів виборчого процесу та процесу референдуму; 6) здійснює повноваження члена Комісії, передбачені цим Законом; 7) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.  
    -354- Мартинюк А.І.
У ч. 2 ст. 27 слова „по організаційному забезпеченню" замінити на „з організаційного забезпечення".  
Враховано    
    -355- Ключковський Ю.Б.
Частину другу (стару) статті 27 викласти в редакції (з урахуванням зміни нумерації): "3. Секретар Комісії: 1) забезпечує підготовку засідань Комісії та питань і матеріалів, що вносяться на її розгляд; 2) забезпечує повідомлення членів Комісії про час скликання засідання та питання, які передбачається внести на її розгляд; 3) підписує протоколи засідань Комісії; 4) підписує додатки до рішень Комісії та розпоряджень Голови Комісії; 5) забезпечує ведення діловодства Центральної виборчої комісії України, доведення рішень Центральної виборчої комісії України та розпоряджень її Голови до відома членів Центральної виборчої комісії України, інших виборчих комісій, комісій з референдумів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, посадових осіб, суб'єктів виборчого процесу та процесу референдуму, а також надсилання відповідної інформації засобам масової інформації; 6) організовує підготовку проектів консультативно-методичних документів і матеріалів щодо застосування законодавства України про вибори і референдуми для розгляду Комісією; 7) веде особистий прийом громадян України, суб'єктів виборчого процесу та процесу референдуму; 8) здійснює інші повноваження, що випливають з чинного законодавства України."  
Враховано частково    
254. 1) забезпечує підготовку засідань Комісії та питань і матеріалів, що вносяться на її розгляд;   -356- Гармаш Г.Ф.
Пункт 1) частини 2 статті 27 викласти в такій редакції: "забезпечує підготовку матеріалів на засідання Комісії з питань, що вносяться на її розгляд;".  
Враховано редакційно    
255. 2) забезпечує повідомлення членів Комісії про час скликання засідання та питання, які передбачається внести на її розгляд;       
256. 3) підписує протоколи засідань Комісії;       
257. 4) забезпечує доведення рішень Комісії та розпоряджень її Голови до відома членів Комісії, інших виборчих комісій, комісій з референдумів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, посадових осіб, суб'єктів виборчого і референдумного процесів, а також надсилання відповідної інформації засобам масової інформації;       
258. 5) веде особистий прийом громадян України, суб'єктів виборчого і референдумного процесів.   -357- Зварич Р.М.
В п.5 ч.2 ст.27 після слів "громадян України" додати "та інших".  
Враховано редакційно    
259. 3. Секретар Комісії виконує інші обов'язки за дорученням Голови Комісії.   -358- Горбаль В.М.
Частину 3 статті 27 викласти у наступній редакції: "3. Секретар Комісії виконує інші обов'язки відповідно до регламенту Комісії, що випливають із повноважень Комісії."  
Враховано редакційно    
    -359- Оніщук М.В.
ч.3 ст. 27 вилучити.  
Враховано    
    -360- Мартинюк А.І.
В ч. 3 ст. 27 після слів „секретар Комісії" додати „відповідно до Регламенту Комісії".  
Відхилено    
    -361- Гармаш Г.Ф.
Частину 3 статті 27 викласти в такій редакції: "Секретар Комісії виконує інші обов'язки, що випливають із повноважень Комісії, відповідно до регламенту Комісії"  
Враховано редакційно    
260. Стаття 28. Повноваження членів Комісії   -362- Ключковський Ю.Б.
Пономаренко Г.Г.
Статті 28 та 29 об'єднати в одну статтю "Повноваження членів Комісії"  
Враховано   Стаття 29. Повноваження членів Комісії  
261. 1. Члени Комісії готують питання на розгляд Комісії.   -363- Гармаш Г.Ф.
Частину 1 статті 28 вилучити.  
Враховано    
262. 2. Члени Комісії здійснюють повноваження відповідно до затвердженого Головою Комісії розподілу обов'язків між ними.   -364- Жванія Д.В.
Частину другу статті 28 проекту викласти в такій редакції: "Члени Комісії здійснюють повноваження відповідно до встановленого регламентом Комісії розподілу обов'язків між ними";  
Відхилено   1. Члени Комісії здійснюють повноваження відповідно до затвердженого Комісією розподілу обов'язків між ними, а також виконують окремі доручення Голови Комісії або заступника Голови Комісії у разі виконання ним повноважень Голови Комісії у передбачених цим Законом випадках.  
    -365- Оніщук М.В.
Частину 2 ст. 28 вважати частиною 1.  
Враховано    
    -366- Ключковський Ю.Б.
Частину другу статті 28 викласти в редакції: "2. Члени Комісії здійснюють повноваження відповідно до затвердженого Комісією розподілу обов'язків між ними, а також виконують окремі доручення Голови Комісії або заступника Комісії у разі виконання ним функцій і повноважень Голови Комісії у передбачених цим Законом випадках."  
Враховано    
263. 3. Член Комісії:   -367- Ключковський Ю.Б.
Частину третю статті 28 викласти в редакції: "3. Член Комісії: 1) бере участь у підготовці питань, що вносяться на розгляд Центральної виборчої комісії України; 2) може залучати працівників Секретаріату Комісії для підготовки питань, що виносяться на розгляд Комісії; 3) вносить пропозиції про залучення науковців і фахівців до експертної, аналітичної та іншої роботи, пов'язаної з виконанням повноважень Комісії; 4) вносить до Комісії пропозиції щодо звернень до Конституційного Суду України стосовно офіційного тлумачення Конституції України та законів України з питань виборів і референдумів; 5) за рішенням Комісії представляє Комісію у відносини з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, закладами, установами та організаціями; 6) розглядає заяви суб'єктів виборчого процесу та процесу референдуму та за дорученням Голови Комісії чи заступника Голови Комісії надає їм відповіді про наслідки розгляду; 7) вносить пропозиції Голові Комісії щодо заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Секретаріату Комісії; 8) за дорученням Голови Комісії веде особистий прийом громадян, суб'єктів виборчого процесу та процесу референдуму; 9) здійснює інші повноваження, що випливають з чинного законодавства України та постанов Центральної виборчої комісії України."  
Враховано частково   2. Член Комісії: 1) готує питання на розгляд Комісії, бере участь у розгляді питань порядку денного засідання Комісії; 2) за рішенням Комісії або в окремих випадках за розпорядженням Голови Комісії представляє Комісію у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, виборчими комісіями, комісіями з референдумів, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями; 3) розглядає заяви суб'єктів виборчого процесу та процесу референдуму; 4) проводить особистий прийом громадян, суб'єктів виборчого процесу та процесу референдуму; 5) вносить до Комісії пропозиції щодо звернень до Конституційного Суду України стосовно офіційного тлумачення Конституції України та законів України з питань виборів і референдумів; 6) вносить пропозиції про залучення науковців і фахівців до експертної, аналітичної та іншої роботи, пов'язаної з виконанням повноважень Комісії; 7) вносить пропозиції Голові Комісії щодо заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Секретаріату Комісії; 8) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.  
264. 1) бере участь у підготовці питань, що вносяться на розгляд Комісії;       
265. 2) може бути присутнім на будь-яких заходах, що проводяться в Комісії;   -368- Зварич Р.М.
В п.2 ч.3 ст.28 слово "будь-яких" замінити на "всіх".  
Враховано в ч. 3 цієї статті   
266. 3) вносить пропозиції Голові Комісії про залучення вчених і фахівців до експертної, аналітичної та іншої роботи, пов'язаної з виконанням повноважень Комісії;       
267. 4) вносить Комісії пропозиції щодо звернень до Конституційного Суду України стосовно офіційного тлумачення Конституції України і законів України з питань, що стосуються організації підготовки та проведення виборів і референдумів;   -369- Зварич Р.М.
Пункт 4 ч.3 ст.28 вилучити.  
Відхилено    
268. 5) ініціює розробку пропозицій щодо вдосконалення законодавства України про вибори і референдуми;   -370- Мартинюк А.І.
П. 5 ч. 3 ст. 28 вилучити.  
Враховано    
269. 6) за дорученням Голови Комісії представляє Комісію у відносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями;   -371- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У п. 6 ч. 3 ст. 28 після слів „місцевого самоврядування" додати „виборчими комісіями, комісіями з референдумів".  
Враховано    
270. 7) вносить пропозиції Голові Комісії щодо заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників секретаріату Комісії;       
271. 8) за дорученням Голови Комісії веде особистий прийом громадян, суб'єктів виборчого і референдумного процесів.   -372- Зварич Р.М.
В п.8 ч.3 ст.28 після слів "громадян України" додати "та інших".  
Відхилено    
    -373- Жванія Д.В.
У пункті 8 частини третьої ст.28 слова "за дорученням Голови Комісії" вилучити.  
Враховано    
    -374- Гавриш С.Б.
У п. 8 ч. 3 ст. 28 після слів „Голови Комісії" додати „та відповідно до Регламенту Комісії".  
Відхилено    
    -375- Ключковський Ю.Б.
Доповнити статтю 28 після частини другої новими частинами (третьою та четвертою) у такій редакції: "3. Проект рішення з питання порядку денного готує член Комісії, який доповідає це питання. 4. Кожний член Комісії, який бере участь у розгляді питання на засіданні Комісії, має право подати до проекту рішення свої пропозиції та зауваження."  
Враховано редакційно    
272. Стаття 29. Права та обов'язки членів Комісії       
273. 1. Члени Комісії при виконанні своїх обов'язків із забезпечення здійснення Комісією повноважень, передбачених цим та іншими законами України, мають право:   -376- Ключковський Ю.Б.
У частині першій статті 29 слова "член Комісії" вживати в однині, узгодивши з цим редакцію тексту.  
Враховано   3. Член Комісії при здійсненні повноважень має право:  
274. 1) проводити перевірки діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій, виборчих блоків політичних партій, місцевих організацій політичних партій, виборчих об'єднань місцевих організацій політичних партій - блоків, інших об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, посадових осіб, виборчих комісій, комісій з референдумів стосовно питань організації підготовки та проведення виборів і референдумів. За дорученням Голови такі перевірки проводять також працівники Секретаріату Комісії;   -377- Зварич Р.М.
Хмара С.І.
Жванія Д.В.
Мартинюк А.І.
В п.1 ч.1 ст.29 речення "За дорученням Голови такі перевірки проводять також працівники Секретаріату Комісії" вилучити.  
Враховано   1) вимагати і отримувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, керівників та інших посадових і службових осіб підприємств, установ і організацій усіх форм власності, виборчих комісій, комісій з референдумів, політичних партій (виборчих блоків політичних партій) необхідну документацію, статистичні дані, бухгалтерсько-фінансові звіти та інші матеріали, а також усні та письмові пояснення з питань, віднесених до повноважень Комісії;  
    -378- Костинюк Б.І.
п.1 ч.1 ст.29 слово "перевірки" замінити на "аналіз" у всьому тексті статті;  
Враховано частково    
    -379- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пунктіи 1 і 2 об'єднати та викласти в редакції: "1) вимагати і отримувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, керівників та інших посадових і службових осіб підприємств, установ і організацій усіх форм власності, виборчих комісій, комісій з референдумів, політичних партій, виборчих блоків політичних партій необхідну документацію, статистичні дані, бухгалтерсько-фінансові звіти та інші матеріали, а також усні та письмові пояснення з питань, віднесених до повноважень Комісії;"  
Враховано    
275. 2) вимагати і отримувати від керівників та інших посадових і службових осіб підприємств, установ і організацій, виборчих комісій, комісій з референдумів необхідну документацію, статистичні дані, бухгалтерсько-фінансові звіти та інші матеріали, а також усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з проведенням перевірок;   -380- Костинюк Б.І.
п.2 ч.1 ст.29 вилучити;  
Відхилено    
    -381- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
У п.2 ч.1 ст. 29 після слова "організації" додати слова "усіх форм власності"  
Враховано    
276. 3) залучати до проведення перевірок, а також до участі у вивченні окремих питань науковців, спеціалістів та експертів, працівників установ і організацій, державних податкових, контрольно-ревізійних служб, правоохоронних органів;   -382- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
П.3 ч.1 ст. 29 викласти в редакції: "2) залучати до участі у підготовці окремих питань науковців, фахівців та експертів, а також працівників установ і організацій, державної контрольно-ревізійної служби;"  
Враховано   2) залучати до участі у підготовці окремих питань науковців, фахівців та експертів, а також працівників установ і організацій, державної контрольно-ревізійної служби;  
277. 4) давати з питань, що належать до повноважень Комісії, доручення, що є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами;   -383- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
П.4 ч.1 ст.29 викласти в редакції:: "Вносити пропозиції (вимоги) стосовно виборчого процесу чи процесу референдуму, що є обов'язковим до розгляду;", п.5 вилучити.  
Враховано   3) вносити пропозиції (вимоги) стосовно виборчого процесу чи процесу референдуму, що є обов'язковими до розгляду;  
278. 5) інформувати Комісію про результати проведених перевірок та вивчення питань, а також доводити їх до відома керівників відповідних органів і організацій;       
279. 6) користуватися в установленому порядку банками даних інших державних органів;   -384- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
П.6 ч.1 ст.29 викласти в такій редакції: "6) користуватися в установленому порядку банками даних органів державної влади та органів місцевого самоврядування"  
Враховано   4) користуватися в установленому порядку банками даних органів державної влади та органів місцевого самоврядування;  
280. 7) використовувати державні, в тому числі урядові, системи зв'язку;      5) використовувати державні, в тому числі урядові, системи зв'язку;  
281. 8) входити безперешкодно у випадках, передбачених законодавством України, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, а також бути присутніми на засіданнях виборчих комісій і комісій з референдумів;   -385- Ключковський Ю.Б.
У пункті 8 частини першої статті 29 перед словом "органів" додати слово "приміщень".  
Враховано   6) входити безперешкодно у випадках, передбачених законодавством України, до приміщень органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, а також бути присутніми на засіданнях виборчих комісій і комісій з референдумів;  
282. 9) виступати на засіданнях Комісії, вносити пропозиції з питань, що належать до її повноважень, вимагати проведення по них голосування;      7) виступати на засіданнях Комісії, вносити пропозиції з питань, що належать до її повноважень, вимагати проведення по них голосування; 8) бути присутнім на засіданнях Верховної Ради України, її комітетів, тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій, а також на засіданнях, що проводяться Кабінетом Міністрів України, у міністерствах та інших органах державної влади та органах місцевого самоврядування, стосовно розгляду питань щодо проведення виборів і референдумів;  
283. 10) ставити учасникам засідання Комісії запитання відповідно до порядку денного та отримувати відповіді на них по суті;   -386- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Пономаренко Г.Г.
Вилучити п.10 ч.1 ст.29  
Враховано    
284. 11) знайомитися з будь-якими документами і матеріалами з питань, що розглядаються на засіданні Комісії, що знаходяться в Комісії, з питань виборів і референдумів та діяльності Комісії.   -387- Зварич Р.М.
Пункт 11 ч.2 ст.29 викласти в наступній редакції "знайомитися з будь-якими документами і матеріалами з питань, що розглядаються на засіданні Комісії".  
Враховано частково   9) ознайомлюватися з будь-якими документами і матеріалами Комісії; 10) у разі незгоди з рішенням, прийнятим Комісією, у письмовій формі викласти свою окрему думку, яка додається до протоколу засідання Комісії; 11) бути присутнім на всіх заходах, що проводяться Комісією.  
    -388- Ключковський Ю.Б.
Пункт 11 частини першої статті 29 викласти в редакції: "11) знайомитися з будь-якими документами і матеріалами з питань, що знаходяться в Комісії, розглядаються на її засіданнях;".  
Враховано частково    
    -389- Ключковський Ю.Б.
Частину першу статті 29 доповнити новими пунктами 12 - 14 у такій редакції: "12) разом з двома іншими членами Комісії вносити питання на розгляд Комісії; 13) у разі незгоди з рішенням, прийнятим Комісією, у письмовій формі викласти свою окрему думку, яка додається до протоколу засідання Комісії; 14) бути присутнім на будь-яких заходах, що проводяться Комісією".  
Враховано частково    
285. 2. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії та члени Комісії мають право брати участь у засіданнях Верховної Ради України, її комітетів і тимчасових спеціальних та інших комісій, а також у засіданнях, що проводяться Кабінетом Міністрів України, у міністерствах та інших державних органів та органів місцевого самоврядування, стосовно розгляду питань щодо проведення виборів і референдумів.   -390- Зварич Р.М.
В частині 2 ст.29 вислів "у міністерствах та інших державних органів та органів місцевого самоврядування " змінити на "у міністерствах та інших державних органах та органах місцевого самоврядування".  
Враховано    
    -391- Ключковський Ю.Б.
Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Ч.2 ст.29 перенести пунктом першої частини цієї статті та викласти в такій редакції: "бути присутнім засіданнях Верховної Ради України, її комітетів, тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій, а також у засіданнях, що проводяться Кабінетом Міністрів України, у міністерствах та інших державних органах та органах місцевого самоврядування, стосовно розгляду питань щодо проведення виборів і референдумів;"  
Враховано    
    -392- Гавриш С.Б.
У ч. 2 ст. 29 слова „та інших комісій" - на „та тимчасових слідчих комісій".  
Враховано    
    -393- Мартинюк А.І.
У ч. 2 ст. 29 слово „заступники" замінити на „заступник", а слова „та інших комісій" - на „та тимчасових слідчих комісій".  
Враховано частково    
286. 3. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії та члени Комісії при здійсненні своїх повноважень зобов'язані додержуватися вимог Конституції України і законів України, складеної присяги, не вчиняти будь-яких дій, що ганьблять звання члена Комісії і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності.   -394- Мартинюк А.І.
У чч. 3 і 4 ст. 29 слова „заступники", „заступникам" замінити на „заступник", „заступнику".  
Відхилено   4. Член Комісії при здійсненні своїх повноважень зобов'язаний додержуватися вимог Конституції України і законів України, складеної присяги.  
    -395- Оніщук М.В.
В ч.3 ст. 29 вилучити слова: "не вчиняти будь-яких дій, що ганьблять звання члена Комісії і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності"  
Немає висновку    
287. 4. Голові Комісії, заступникам Голови Комісії, секретарю Комісії та членам Комісії забороняється брати участь у передвиборній та референдумній агітації.      5. Члену Комісії забороняється брати участь у передвиборній та референдумній агітації.  
288. Стаття 30. Обов'язковість вимог Комісії та членів Комісії   -396- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Пономаренко Г.Г.
Назву статті 30 та частину 1 ст.30 вилучити. Ч. 2 ст.30 перенести у ст. 3. частиною 5.  
Враховано    
    -397- Мартинюк А.І.
У статтях 30, 31 слово „заступники" замінити на „заступник" у відповідних відмінках.  
Відхилено    
289. 1. Вимоги Комісії, її Голови, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії та інших членів Комісії, пов'язані з виконанням ними повноважень Комісії, є обов'язковими для всіх органів державної влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій, виборчих блоків політичних партій, місцевих організацій політичних партій, виборчих об'єднань місцевих організацій політичних партій - блоків, інших об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх посадових осіб, виборчих комісій та комісій з референдуму.   -398- Зварич Р.М.
Частину 1 ст.30 викласти в наступному вигляді: "Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії та інші члени Комісії відповідно до цього Закону є посадовими особами"  
Враховано по суті   
    -399- Ключковський Ю.Б.
У частині першій статті 30 після слів "є обов'язковими" доповнити словами "у межах цих повноважень"; слова "виборчих об'єднань місцевих організацій політичних партій - блоків" виключити.  
Відхилено    
290. 2. Керівники, інші посадові особи підприємств, установ і організацій, діяльність яких перевіряється, зобов'язані створювати належні умови для роботи членів Комісії та посадових осіб її секретаріату, забезпечувати їх технічне обслуговування і виконання вимог щодо надання необхідної документації та інших матеріалів.   -400- Зварич Р.М.
Костинюк Б.І.
Ключковський Ю.Б.
Частину 2 ст.30 вилучити.  
Враховано    
    -401- Ключковський Ю.Б.
Статтю 30 доповнити новою частиною другою у такій редакції: "2. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також державні підприємства, заклади, установи та організації зобов'язані сприяти Комісії та її членам у здійсненні ними своїх повноважень.  
Враховано редакційно у ст.3   
    -402- Ключковський Ю.Б.
Статтю 30 доповнити новою частиною третьою у такій редакції: "3. Центральна виборча комісія в установленому порядку забезпечується законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, а також документами, що офіційно розповсюджуються центральними органами виконавчої влади, органами судової влади."  
Враховано редакційно у ст.3   
291. Стаття 31. Правовий статус Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії та членів Комісії   -403- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Статтю 31 вилучити  
Враховано    
292. 1. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії та інші члени Комісії відповідно до цього Закону є посадовими особами, які наділені статусом, необхідним для забезпечення здійснення функцій і повноважень Комісії, передбачених цим та іншими законами України.   -404- Зварич Р.М.
Частину 1 ст.31 викласти в наступній редакції: "Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії та інші члени Комісії відповідно до цього Закону є посадовими особами".  
Враховано у ст.3   
293. 2. Забороняється використання членом Комісії свого статусу з метою, не пов'язаною з діяльністю Комісії.   -405- Зварич Р.М.
Частину 2 ст.31 вилучити.  
Враховано    
294. 3. Голова Комісії, заступники Голови Комісії, секретар Комісії та інші члени Комісії у своїй діяльності є незалежними.   -406- Ключковський Ю.Б.
Частину третю статті 31 викласти в редакції: "3. Члени Комісії у своїй діяльності є незалежними від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб. Усі органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об'єднання громадян, підприємства, заклади, установи, організації зобов'язані поважати незалежність членів Комісії та не посягати на неї."  
Відхилено    
295. Незалежність членів Комісії забезпечується:       
296. 1) особливим порядком призначення та дострокового припинення повноважень;   -407- Зварич Р.М.
В п. 1 ч.3 ст.31 слово "достроково" вилучити.  
Враховано редакційно    
297. 2) забороною втручання будь-кого у здійснення Комісією повноважень;   -408- Зварич Р.М.
В п.2 ч.3 ст.31 після слова "здійснення" додати "членами Комісії".  
Враховано редакційно    
298. 3) особистою недоторканністю;       
299. 4) матеріальним і соціальним забезпеченням.       
300. Усі органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об'єднання громадян, підприємства, установи, організації зобов'язані поважати незалежність членів Комісії і не посягати на неї.   -409- Ключковський Ю.Б.
Статтю 31 доповнити новою частиною четвертою у такій редакції: "4. Незалежність членів Комісії забезпечується: 1) особливим порядком призначення та припинення повноважень; 2) забороною втручання будь-кого у здійснення Комісією та її членами передбачених цим та іншими законами України повноважень; 3) матеріальним та соціальним забезпеченням членів Комісії."  
Враховано редакційно    
301. 4. За будь-який вплив на членів Комісії з метою перешкодити здійсненню ними своїх повноважень або доручень Комісії чи добитися прийняття рішення, що суперечить законодавству України, насильницькі дії чи образи, а також поширення неправдивої інформації щодо них винні особи несуть встановлену законом юридичну відповідальність.       
302. Стаття 32. Підстави та порядок дострокового припинення повноважень члена Комісії   -410- Ключковський Ю.Б.
У назві статті 32 слово "дострокового" виключити.  
Враховано   Стаття 30. Підстави та порядок припинення повноважень члена Комісії 1. Повноваження члена Комісії припиняються у зв'язку із закінченням строку, на який його призначено. 2. Член Комісії, строк повноважень якого закінчився, до прийняття відповідного рішення Верховною Радою України не бере участі у засіданнях Комісії.  
    -411- Ключковський Ю.Б.
Статтю 32 доповнити новою частиною першою в такій редакції: "1. Повноваження члена Комісії припиняються на наступний день після дня закінчення встановленого цим Законом строку повноважень члена Комісії без прийняття рішення Верховною Радою України."  
Враховано частково    
303. 1. Повноваження члена Комісії можуть бути достроково припинені до закінчення встановленого цим Законом строку повноважень Комісії в порядку, встановленому цією статтею Закону.   -412- Горбаль В.М.
Частину 1 статті 32 після слів "строку повноважень Комісії" доповнити словами "з підстав".  
Враховано   3. Повноваження члена Комісії можуть бути припинені достроково з підстав і в порядку, встановлених цим Законом.  
    -413- Ключковський Ю.Б.
Частину першу (стару) статті 32 викласти в редакції (з урахуванням зміни нумерації): "2. Повноваження члена Комісії можуть бути припинені достроково з підстав і в порядку, встановленими цим Законом".  
Враховано    
304. 2. Підставами дострокового припинення повноважень члена Комісії є:      4. Підставами дострокового припинення повноважень члена Комісії є:  
305. 1) звернення члена Комісії до Президента України з особистою заявою про складення своїх повноважень;   -414- Ключковський Ю.Б.
Частину другу статті 32 доповнити новим пунктом 1 у такій редакції: "1) порушення членом Комісії Конституції України, цього чи інших законів України, складеної присяги, факт вчинення якого встановлено судовим рішенням;"  
Враховано частково   1) особиста заява про складення повноважень;  
    -415- Оніщук М.В.
п.1 ч.2 ст.32 викласти в редакції: "1) особиста заява про складення повноважень;". Додати частину в редакції: "неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я"  
Враховано    
306. 2) досягнення шістдесятип'ятирічного віку;   -416- Горбаль В.М.
Пункт 2 частини 2 статті 32 викласти у наступній редакції: "2) досягнення шістдесятилітнього віку"  
Відхилено   2) досягнення шістдесятип'ятирічного віку;  
307. 3) припинення громадянства України;      3) припинення громадянства України;  
308. 4) вибуття на постійне місце проживання за межі України;      4) вибуття на постійне місце проживання за межі України;  
309. 5) невиконання вимог щодо несумісності повноважень члена Комісії з іншими видами діяльності;   -417- Оніщук М.В.
Пункт 5 (старий) частини другої (старої) статті 32 викласти в редакції (з урахуванням зміни нумерації): "6) недотримання вимог щодо несумісності з іншими видами діяльності, встановлених частинами третьою, п'ятою статті 7 цього Закону;"  
Враховано   5) недотримання вимог щодо несумісності з іншими видами діяльності, встановлених частинами третьою, п'ятою статті 7 цього Закону;  
310. 6) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;      6) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;  
311. 7) визнання недієздатним, обмежено дієздатним, безвісно відсутнім чи оголошення померлим;   -418- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
У п. 7. ч. 2 ст. 32 слова „обмежено дієздатним" вилучити.  
Враховано   7) визнання недієздатним, безвісно відсутнім чи оголошення померлим;  
312. 8) смерть.   -419- Мартинюк А.І.
Доповнити ч. 2 ст. 32 пунктом 9 такого змісту: „9) порушення ним Конституції України чи законів України".  
Відхилено   8) порушення членом Комісії присяги; 9) неможливість виконання своїх повноважень за станом здоров'я. 5. Повноваження члена Комісії припиняються у разі його смерті.  
    -420- Оніщук М.В.
п.8 ч.2 ст.32 викласти окремою частиною в редакції: "Повноваження члена Центральної виборчої комісії припиняються у разі його смерті."  
Враховано    
    -421- Гармаш Г.Ф.
До частини 2 статті 32 додати пункт наступного змісту: "наявність обставин, передбачених частинами 3 та 4 статті 32"  
Відхилено    
313. 3. Голова Комісії звертається до Президента України з поданням про дострокове припинення повноважень члена Комісії з підстав, передбачених пунктами 2 - 8 частини другої цієї статті Закону.   -422- Жванія Д.В.
У частині третій ст.32 слова „Голова Комісії" замінити словами „Голова Комісії (а щодо Голови Комісії - заступник Голови Комісії)";  
Враховано редакційно   6. Подання про дострокове припинення повноважень з підстав, передбачених пунктами 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 частини четвертої та частиною п'ятою цієї статті, вноситься Головою Комісії Президенту України. 7. Подання про дострокове припинення повноважень члена Комісії щодо Голови Комісії з підстав, передбачених пунктами 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 частини четвертої та частиною п'ятою цієї статті, вноситься заступником Голови Комісії Президенту України.  
    -423- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Викласти ч.3 ст. 32 в редакції: "Подання про дострокове припинення повноважень члена Комісії з підстав, передбачених пунктами 2 - 9 частини другої цієї статті вноситься Головою Комісії Президенту України."  
Враховано    
    -424- Горбаль В.М.
Частина 3 статті 32 викласти у наступній редакції: "3. Голова Комісії у місячний термін з моменту виникнення підстав, передбачених пунктами 2 - 8 частини другої цієї статті Закону, звертається до Президента України з поданням про дострокове припинення повноважень члена Комісії."  
Відхилено    
    -425- Ключковський Ю.Б.
Статтю 32 доповнити новою частиною четвертою в такій редакції: "4. При виникненні підстав, зазначених у пунктах 3, 4, 8 частини третьої цієї статті, повноваження члена Комісії припиняються на наступний день після настання цих підстав, а у випадку смерті члена Комісії - з дня, наступного після дня видання свідоцтва про його смерть. Рішення Верховної Ради України про припинення повноважень члена Комісії у таких випадках не приймається".  
Враховано частково    
314. 4. Президент України вносить до Верховної Ради України подання про дострокове припинення повноважень члена Комісії не пізніш як через місяць з дня, коли до нього надійшли відповідні документи про наявність зазначених у частині другій цієї статті Закону підстав для дострокового припинення повноважень члена Комісії.   -426- Ключковський Ю.Б.
Частину четверту (стару) статті 32 викласти в редакції (з урахуванням зміни нумерації): "5. При виникненні підстав, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7 частини третьої цієї статті, Президент України вносить до Верховної Ради України подання про дострокове припинення повноважень члена Комісії не пізніш як через 30 днів з дня, коли до нього надійшли відповідні документи про наявність зазначених підстав для дострокового припинення повноважень члена Комісії".  
Враховано частково   8. При виникненні підстав, зазначених у частині четвертій цієї статті, Президент України у тридцятиденний термін вносить до Верховної Ради України подання про дострокове припинення повноважень члена Комісії.  
315. Верховна Рада України після внесення Президентом України подання щодо дострокового припинення повноважень члена Комісії розглядає його і в строк не пізніш як через місяць після внесення подання Президентом України приймає відповідне рішення.   -427- Ключковський Ю.Б.
Абзац другий частини четвертої (старої) статті 32 викласти як нову частину шосту цієї статті, замінивши слово "місяць" цифрами і словом "30 днів".  
Враховано частково   9. Верховна Рада України за результатами розгляду подання Президента України щодо дострокового припинення повноважень члена Комісії приймає відповідне рішення.  
    -428- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Викласти другий абзац ч.4 ст.32 в редакції: "5. Верховна Рада України за результатами розгляду подання Президента України подання щодо дострокового припинення повноважень члена Комісії приймає відповідне рішення."  
Враховано    
316. 5. Після прийняття Верховною Радою України рішення про дострокове припинення повноважень члена Комісії Президент України вносить до Верховної Ради України подання на особу, що пропонується на посаду члена Комісії замість вибулого, не пізніш як через місяць з дня припинення повноважень члена Комісії, який вибув.   -429- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Частину 5 ст.32 викласти як дві окремі частини такого змісту: "9. Президент України завчасно але не пізніш як через 30 днів з дня припинення повноважень члена Комісії подає до Верховної Ради України кандидатуру особи, що пропонується на посаду члена Комісії замість вибулого. 10. Президент України одночасно з внесенням подання щодо припинення повноважень члена Комісії вносить подання про призначення члена Комісії замість вибулого."  
Враховано   10. Президент України завчасно, але не пізніш як через 30 днів з дня припинення повноважень члена Комісії подає до Верховної Ради України кандидатуру особи, що пропонується на посаду члена Комісії замість вибулого. 11. Президент України одночасно з внесенням подання щодо припинення повноважень члена Комісії вносить подання про призначення члена Комісії замість вибулого.  
317. Верховна Рада України після внесення Президентом України подання на особу, що пропонується на посаду члена Комісії замість вибулого, розглядає його і в строк не пізніш як через місяць з дня надходження цього подання приймає відповідне рішення.   -430- Гавриш С.Б.
Мартинюк А.І.
Доповнити ст. 32 новою ч. 6 такого змісту: "6. За наявності підстав, визначених у частині 2 цієї статті, а також за ініціативою не менш як третини від складу Комісії секретар Комісії звертається до Комісії з поданням про дострокове припинення повноважень Голови Комісії, заступника Голови Комісії. Таке подання розглядається Комісією не пізніше ніж у місячний строк від дня надходження. Прийняття Комісією рішення про звільнення члена Комісії з посади Голови Комісії або заступника Голови Комісії не означає його припинення повноважень члена Комісії, крім підстав, визначених у частині 2 цієї статті".  
Враховано частково   Стаття 31. Дострокове припинення виконання повноважень Голови, заступників Голови, секретаря Комісії Повноваження Голови Комісії, заступника Голови Комісії, секретаря Комісії припиняються достроково за їх заявою або в разі припинення його повноважень як члена Комісії. Стаття 32. Регламент Комісії 1. Порядок організації роботи Комісії, що не врегульований цим Законом, визначається Регламентом Центральної виборчої комісії. 2. Регламент Центральної виборчої комісії, зміни та доповнення до нього затверджуються постановою Комісії. 3. Регламент Центральної виборчої комісії не може встановлювати додаткових повноважень Комісії або її членів, окрім встановлених цим та іншими законами України.  
    -431- Ключковський Ю.Б.
Абзац другий частини п'ятої (старої) статті 32 викласти як нову частину восьму цієї статті в такій редакції: "8. Верховна Рада України після внесення Президентом України подання щодо кандидатури особи, що пропонується на посаду члена Комісії замість вибулого, розглядає його в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 6 цього Закону, і не пізніш як через 30 днів після внесення подання Президентом України приймає відповідне рішення."  
Враховано частково    
    -432- Оніщук М.В.
Доповнити проект Закону статтею 32-1 у такій редакції: "Стаття 32-1. Дострокове припинення повноважень керівництва Комісії. Повноваження Голови Комісії, заступника Голови Комісії, секретаря Комісії припиняються достроково за їх заявою або у разі припинення їх повноважень як члена Комісії."  
Враховано    
    -433- Ключковський Ю.Б.
Доповнити проект Закону статтею 32-1 у такій редакції: "Стаття 32-1. Дострокове припинення повноважень керівництва Комісії. 1. Повноваження Голови Комісії, заступника Голови Комісії, секретаря Комісії можуть бути припинені достроково рішенням Комісії. 2. Голова Комісії, заступник Голови Комісії, секретар Комісії можуть звернутися до Комісії з особистою заявою про дострокове припинення повноважень, які ця особа здійснює в Комісії. 3. Ініціювання питання про дострокове припинення повноважень Голови Комісії, заступника Голови Комісії, секретаря Комісії здійснюється шляхом письмового подання, підписаного не менш як третиною складу Комісії. 4. Ініціювати питання про дострокове припинення повноважень заступника Голови Комісії, секретаря Комісії може також Голова Комісії. 5. Вирішення питання про дострокове припинення повноважень Повноваження Голови Комісії, заступника Голови Комісії, секретаря Комісії здійснюється на засіданні Комісії шляхом таємного голосування. 6. Порядок проведення таємного голосування з питання про дострокове припинення повноважень Повноваження Голови Комісії, заступника Голови Комісії, секретаря Комісії визначається статтею 9 цього Закону. 7. Рішення про дострокове припинення повноважень Голови Комісії, заступника Голови Комісії, секретаря Комісії вважається прийнятим, якщо за це проголосувало більше половини від складу Комісії. 8. Дострокове припинення повноважень Голови Комісії, заступника Голови Комісії, секретаря Комісії не тягне за собою дострокового припинення здійснення цією особою повноважень члена Комісії."  
Відхилено    
318. Розділ V РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ ТА СЕКРЕТАРІАТ КОМІСІЇ   -434- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
Викласти назву розділу 5 в редакції: "Розділ V СЕКРЕТАРІАТ КОМІСІЇ ТА ПАТРОНАТНА СЛУЖБА КОМІСІЇ", Статтю 33 перенести до розділу 4.  
Враховано   Розділ V. СЕКРЕТАРІАТ КОМІСІЇ ТА ПАТРОНАТНА СЛУЖБА КОМІСІЇ  
    -435- Гармаш Г.Ф.
Змінити назву розділу V на "Регламент Комісії, секретаріат та патронатна служба Комісії".  
Враховано частково    
319. Стаття 33. Регламент Комісії   -436- Ключковський Ю.Б.
Статтю 33 викласти в редакції: "Стаття 33. Регламент Комісії. 1. Питання порядку організації внутрішньої роботи Комісії, що не врегульовані цим Законом, визначаються Регламентом Центральної виборчої комісії. 2. Регламент Центральної виборчої комісії, зміни та доповнення до Регламенту затверджуються постановами Комісії. 3. Регламент Центральної виборчої комісії не може суперечити вимогам Конституції України, цього та інших законів України. Регламент Центральної виборчої комісії не може встановлювати додаткових повноважень Комісії або її членів, окрім встановлених цим та іншими законами України."  
Враховано частково    
320. 1. Порядок організації і внутрішньої роботи Комісії, що не врегульований цим Законом, визначається регламентом Комісії, який за пропозицією Голови затверджується Комісією більшістю від передбаченого цим Законом складу Комісії.   -437- Оніщук М.В.
Частини 1 і 2 ст. 33 викласти в редакції: "1. Порядок організації роботи Комісії, що не врегульований цим Законом, визначається Регламентом Центральної виборчої комісії. 2. Регламент Центральної комісії, зміни та доповнення до Регламенту ухвалюються постановами Комісії.", частина 2 стає частиною 3.  
Враховано у розділі 4   
321. 2. Регламент Комісії не може суперечити вимогам Конституції України, цього та інших законів України.       
322. Стаття 34. Секретаріат Комісії   -438- Оніщук М.В.
Назву ст. 34 доповнити словами "та патронатна служба Комісії"  
Враховано   Стаття 33. Секретаріат Комісії та патронатна служба Комісії  
323. 1. Забезпечення діяльності Комісії у здійсненні нею повноважень покладається на секретаріат Комісії.   -439- Гармаш Г.Ф.
До частини 1 статті 34 додати речення наступного змісту: "Секретаріат Комісії виконує організаційну, юридичну, експертну, аналітичну, інформаційно-довідкову та матеріально-технічну роботу, спрямовану на забезпечення здійснення Комісією та її членами повноважень, передбачених цим Законом."  
Враховано   1. Забезпечення діяльності Комісії у здійсненні нею повноважень покладається на Секретаріат Комісії. Секретаріат Комісії виконує організаційну, юридичну, експертну, аналітичну, інформаційно-довідкову та матеріально-технічну роботу, спрямовану на забезпечення здійснення Комісією та її членами повноважень, передбачених цим Законом.  
324. 2. Положення про секретаріат Комісії, структура та штатна чисельність секретаріату Комісії, правила внутрішнього трудового розпорядку, Положення про структурні підрозділи секретаріату Комісії затверджується Головою Комісії. 3. Структура секретаріату Комісії обов'язково повинна включати структурні підрозділи (управління та відділи) з питань юридичного, організаційно-методичного, документального, інформаційно-аналітичного, фінансового, матеріально-технічного, кадрового забезпечення.   -440- Жванія Д.В.
Частину другу ст.34 викласти в такій редакції: "Положення про секретаріат Комісії, його структура і штат, правила внутрішнього трудового розпорядку затверджуються Комісією."  
Враховано частково   2. Положення про Секретаріат Комісії, його структура, штат та положення про патронатну службу затверджуються Комісією за пропозицією Голови Комісії.  
    -441- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Вилучити ч. 3 ст. 34, частину 4 ст.34 перенести в окрему статтю  
Враховано    
    -442- Гармаш Г.Ф.
Частину 2 статті 34 викласти в такій редакції: "Положення про секретаріат, його структура і штатна чисельність, правила внутрішнього трудового розпорядку затверджуються Комісією."  
Враховано частково    
    -443- Гармаш Г.Ф.
Частину 3 статті 34 вилучити.  
Враховано    
325. 4. Організацію роботи Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря забезпечує патронатна служби Комісії.   -444- Жванія Д.В.
У частині четвертій ст.34 слова "Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря" замінити словами "членів Комісії";  
Враховано   3. Керівник та інші працівники Секретаріату Комісії, патронатної служби Комісії є державними службовцями. Стаття 34. Патронатна служба 1. Організацію роботи Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії, інших членів Комісії забезпечує патронатна служба Комісії. 2. До складу патронатної служби Комісії належать радники, помічники та секретарі Голови Комісії, помічники та секретарі заступників Голови Комісії, секретаря Комісії, а також помічники інших членів Комісії. 3. Чисельність та штатний розпис патронатної служби Комісії затверджується постановою Комісії з урахуванням обсягу фінансування Комісії.  
    -445- Ключковський Ю.Б.
Частину четверту статті 34 викласти в редакції: "4. Керівник та інші працівники Секретаріату Комісії є державними службовцями."  
Враховано    
    -446- Мартинюк А.І.
У ч. 4 ст. 34 слово „заступники" замінити на „заступник".  
Відхилено    
    -447- Гармаш Г.Ф.
Частину 4 статті 34 викласти в наступній редакції: "Організацію роботи Голови комісії, заступника Голови Комісії, секретаря Комісії та членів Комісії забезпечує патронатна служба. Голови комісії, заступник Голови Комісії, секретар Комісії та члени Комісії мають право самостійно добирати та приймати осіб на посади своїх помічників, керівників прес-служб, радників і секретарів згідно з штатним розписом і категорією, що відповідає посаді.".  
Враховано частково    
    -448- Ключковський Ю.Б.
Проект Закону після статті 34 доповнити новою статтею у такій редакції: "Стаття 35. Патронатна служба Комісії. 1. Організацію роботи Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії, інших членів Комісії забезпечує патронатна служба Комісії. 2. До складу патронатної служби Комісії належать радники, помічники та секретарі Голови Комісії, помічники та секретарі заступників Голови Комісії, секретаря Комісії, а також помічники інших членів Комісії. 3. Чисельність та штатний розпис патронатної служби Комісії затверджується постановою Комісії з урахуванням обсягу фінансування Комісії."  
Враховано частково    
326. Стаття 35. Регіональні представництва Комісії   -449- Костинюк Б.І.
Жванія Д.В.
Заєць І.О.
Мартинюк А.І.
ст.35 вилучити;  
Відхилено   Стаття 35. Регіональні представництва Комісії  
327. 1. Для оперативного вирішення питань, пов'язаних з виконанням повноважень Комісії, в регіонах України, визначених частиною другою статті 133 Конституції України, Комісія може створювати свої регіональні представництва в межах коштів Державного бюджету України, передбачених на забезпечення діяльності Комісії.      1. Для оперативного вирішення питань, пов'язаних з виконанням повноважень Комісії, в регіонах України, визначених частиною другою статті 133 Конституції України, Комісія може створювати свої регіональні представництва в межах коштів Державного бюджету України, передбачених на забезпечення діяльності Комісії.  
328. 2. Регіональні представництва Комісії є структурними підрозділами секретаріату Комісії.      2. Регіональні представництва Комісії є структурними підрозділами Секретаріату Комісії.  
329. 3. Організація діяльності регіональних представництв та межі їх повноважень регулюються Положенням про регіональні представництва Комісії, яке затверджується Комісією.   -450- Ключковський Ю.Б.
У частині третій статті 35 слово "Комісією" замінити словами "постановою Комісії".  
Відхилено   3. Організація діяльності регіональних представництв та межі їх повноважень регулюються Положенням про регіональні представництва Комісії, яке затверджується Комісією.  
330. Розділ VІ ФІНАНСУВАННЯ КОМІСІЇ. МАТЕРІАЛЬНЕ І СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧЛЕНІВ КОМІСІЇ ТА ПРАЦІВНИКІВ СЕКРЕТАРІАТУ КОМІСІЇ      Розділ VІ. ФІНАНСУВАННЯ КОМІСІЇ. МАТЕРІАЛЬНЕ І СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧЛЕНІВ КОМІСІЇ ТА ПРАЦІВНИКІВ СЕКРЕТАРІАТУ КОМІСІЇ  
331. Стаття 36. Фінансування Комісії      Стаття 36. Фінансування Комісії  
332. 1. Витрати, пов'язані з діяльністю Комісії та її секретаріату, фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України та спеціалізованих фондів. Обсяг цих коштів за поданням Голови Комісії передбачається у проекті Закону України про Державний бюджет України окремим рядком.   -451- Зварич Р.М.
Костинюк Б.І.
Жванія Д.В.
Гавриш С.Б.
Пономаренко Г.Г.
Оніщук М.В.
Мартинюк А.І.
Гармаш Г.Ф.
В ч.1 ст.36 слова "та спеціалізованих фондів" вилучити.  
Враховано   1. Витрати, пов'язані з діяльністю Комісії та її Секретаріату, патронатної служби, фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.  
    -452- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Вилучити друге речення ч.1 ст.36  
Враховано    
    -453- Ключковський Ю.Б.
Частину першу статті 36 після слів "Державного бюджету України" доповнити словами "головним розпорядником яких є Комісія"; слова "та спеціалізованих фондів" та "за поданням Голови Комісії" виключити.  
Враховано частково    
333. 2. Комісія має рахунки в установах банків та інших кредитних установах.      2. Комісія має рахунки в установах банків та інших кредитних установах.  
334. 3. Комісія подає щорічний звіт про використання коштів Державного бюджету України до Рахункової палати.   -454- Ключковський Ю.Б.
Статтю 36 доповнити новою частиною четвертою у такій редакції: "4. Для здійснення заходів щодо підвищення правової культури членів виборчих комісій, інших учасників виборчого процесу та процесу референдуму Комісія може у встановленому порядку залучати кошти громадських організацій, підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування, громадян, міжнародну технічну допомогу, а також кошти з інших джерел, не заборонених законодавством."  
Відхилено   3. Комісія подає щорічний звіт про використання коштів Державного бюджету України до Рахункової палати.  
335. Стаття 37. Матеріальне і соціально-побутове забезпечення членів Комісії та працівників її секретаріату. Гарантії забезпечення їх діяльності, прав і правового захисту   -455- Костинюк Б.І.
ст.37 вилучити  
Відхилено   Стаття 37. Матеріальне і соціально-побутове забезпечення Комісії  
    -456- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Назву ст. 37 викласти в редакції: "Стаття 37. Матеріальне і соціально-побутове забезпечення Комісії"  
Враховано    
    -457- Мартинюк А.І.
Пропонуємо у ст. 37 законопроекту зберегти норми ст. 29 чинної редакції Закону.  
Відхилено    
336. 1. Умови та порядок оплати праці, побутового, медичного, санаторно-курортного, транспортного та іншого обслуговування Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії, інших членів Комісії, а також працівників секретаріату Комісії визначаються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України.   -458- Зварич Р.М.
В частині 1 ст.37 слова "відповідно до законодавства України" замінити словами "відповідно до Закону України "Про державну службу."  
СК  1. Умови та порядок оплати праці, побутового, медичного, санаторно-курортного, транспортного та іншого обслуговування Голови Комісії, заступників Голови Комісії, секретаря Комісії, інших членів Комісії, а також працівників Секретаріату Комісії, патронатної служби визначаються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України.  
    -459- Гармаш Г.Ф.
Частину 1 статті 37 розпочати словом "Інші" та перенести за нумерацією до 10, з відповідною зміною нумерації інших частин.  
Відхилено    
337. 2. Члени Комісії та працівники її секретаріату є державними службовцями. 3. Посадові оклади членів Комісії та працівників Секретаріату встановлюються на 30 відсотків вище відповідних окладів державних службовців.   -460- Ключковський Ю.Б.
Мартинюк А.І.
Частини другу та третю статті 37 виключити.  
Враховано    
338. Членам Комісії та працівникам Секретаріату встановлюються щомісячні персональні надбавки у розмірі 70 відсотків їх посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і надбавки за вислугу років.      2. Членам Комісії та працівникам Секретаріату встановлюються щомісячні персональні надбавки у розмірі 70 відсотків їх посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і надбавки за вислугу років.  
339. 4. Під час службового відрядження члени Комісії та працівники її секретаріату користуються правом бронювання місць у готелях і на всіх видах транспорту.   -461- Оніщук М.В.
Вилучити ч.4 ст.37  
Враховано    
340. 5. Член Комісії на території України користується правом безоплатного проїзду на всіх залізничних, автомобільних, повітряних, водних внутрішніх видах транспорту, а також на всіх видах міського пасажирського транспорту (за винятком таксі).   -462- Ключковський Ю.Б.
Гармаш Г.Ф.
У частині п'ятій (старій) статті 37 слова "а також на всіх видах міського пасажирського транспорту (за винятком таксі)" виключити.  
Враховано    
    -463- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
ч.5 ст.37 вилучити.  
Враховано    
341. Проїзд члена Комісії здійснюється за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Комісії.       
342. 6. Член Комісії, який потребує поліпшення житлових умов, не пізніш як через 6 місяців після вступу на посаду забезпечується Кабінетом Міністрів України житлом.   -464- Ключковський Ю.Б.
У частині шостій статті 37 перед словом "житлом" додати слово "службовим".  
Відхилено   3. Член Комісії, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується житлом.  
343. 7. Члену Комісії надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 45 календарних днів з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної заробітної плати.   -465- Оніщук М.В.
У ч.7 ст.37 вилучити слова: "у розмірі подвійної місячної заробітної плати".  
Враховано   4. Члену Комісії надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 45 календарних днів з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення.  
344. 8. Член Комісії безкоштовно забезпечується медичним обслуговуванням та путівками для санаторно-курортного лікування.   -466- Ключковський Ю.Б.
Частину восьму статті 37 виключити.  
Враховано частково   5. Член Комісії безкоштовно забезпечується медичним обслуговуванням. За членом Комісії, строк повноважень якого закінчився, зберігається безкоштовне медичне обслуговування. Це положення не поширюється на колишнього члена Комісії, повноваження якого припинено достроково за підставами, передбаченими пунктами 4, 5, 6, 8 частини четвертої статті 30 цього Закону.  
    -467- -- Н.д - члени ТСК: Викласти ч.8 ст.37 в редакції: "8. Член Комісії безкоштовно забезпечується медичним обслуговуванням. За членом Комісії, строк повноважень якого закінчився, зберігається безкоштовне медичне обслуговування. Це положення не поширюється на колишнього члена Комісії, повноваження якого припинено достроково за підставами, передбаченими пунктами 5, 6, 7 абзацу другого частини дванадцятої статті 6 цього Закону."  Враховано    
345. За членом Комісії, строк повноважень якого закінчився, зберігається безкоштовне медичне обслуговування та забезпечення путівками для лікування. Це положення не поширюється на колишнього члена Комісії, повноваження якого припинено достроково за підставами, передбаченими пунктами 5, 6, 7 абзацу другого частини дванадцятої статті 6 цього Закону.       
346. 9. За членом Комісії зберігаються кваліфікаційні категорії, розряди, класні чини на період роботи в Комісії. Кваліфікаційна атестація проводиться у відповідні строки з виключенням з них періоду роботи в Комісії.   -468- Оніщук М.В.
У ч.9 ст.37 вилучити друге речення.  
Враховано   6. За членом Комісії зберігаються кваліфікаційні категорії, розряди, класні чини на період роботи в Комісії.  
347. 10. У разі смерті члена Комісії Кабінет Міністрів України надає необхідну допомогу у його похованні.   -469- Гармаш Г.Ф.
Додати до статті 37 частину наступного змісту: "За членом Комісії після закінчення терміну його повноважень, а також у разі їх дострокового припинення за особистою заявою про складання своїх повноважень зберігається право на повернення на попередню посаду, а в разі неможливості цього (ліквідація підприємства, установи, організації, скорочення посади або чисельності працівників тощо) - право на надання Державною службою зайнятості іншої рівноцінної роботи за його згодою. Час виконання членом Комісії своїх повноважень зараховується до загального, безперервного стажу роботи за фахом."  
Відхилено   7. У разі смерті члена Комісії Кабінет Міністрів України надає необхідну допомогу у його похованні.  
348. Розділ VІІ ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ       
349. Стаття 38. Міжнародне співробітництво Комісії   -470- Ключковський Ю.Б.
Статтю 38 викласти в редакції: "Стаття 38. Міжнародне співробітництво Комісії. 1. Комісія та її члени можуть обмінюватися досвідом з відповідними державними органами інших країн, міжнародними організаціями. 2. Комісія може вступати до міжнародних організацій (асоціацій) виборчих органів. 3. Члени Комісії можуть брати участь у спостереженні за підготовкою та проведенням виборів в інших країнах як міжнародні спостерігачі з ініціативи Комісії, Кабінету Міністрів України, а також міжнародних організацій, членами яких є Україна або Комісія."  
Враховано в 3 розділі   
350. Комісія може обмінюватися досвідом з відповідними державними органами інших країн, міжнародними організаціями, а також вступати до міжнародних організацій (асоціацій) виборчих систем.       
351. Стаття 39. Посвідчення члена Комісії   -471- Ключковський Ю.Б.
Статтю 39 проекту виключити.  
Враховано    
352. Особам, яких призначено на посаду члена Комісії, після складення присяги видається посвідчення.       
353. Стаття 40. Використання Комісією автоматизованої інформаційної системи       
354. 1. У разі застосування автоматизованої інформаційної системи при проведенні виборів і референдумів Комісія створює групу із числа її членів для контролю за її використанням.   -472- Гавриш С.Б.
Горбаль В.М.
Частину першу статті 40 доцільно викласти в такій редакції: "1. При проведенні виборів народних депутатів України, Президента України, всеукраїнського референдуму Комісія застосовує автоматизовану інформаційну систему і утворює групу з числа її членів для контрою за її використанням".  
Враховано    
    -473- Оніщук М.В.
Ключковський Ю.Б.
У ч.1 ст.40 вилучити слова: "і утворює групу з числа її членів для контрою за її використанням".  
Немає висновку    
355. 2. Члени Комісії мають право знайомиться з будь-якою інформацією, що міститься в автоматизованій інформаційній системі Комісії або виводиться з неї.       
356. 3. Під час процедури голосування автоматизована інформаційна система використовується виключно для спостереження за ходом і результатами голосування. Дані про результати голосування, отримані через автоматизовану інформаційну систему, є попередньою інформацією, що не має юридичних наслідків.   -474- Ключковський Ю.Б.
У частині третій статті 40 слово Дані" замінити словом "відомості".  
Враховано    
357. Розділ VІІІ ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ  
358. 1. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування.      1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. З дня набрання чинності цим Законом втрачає чинність Закон України "Про Центральну виборчу комісію" (Відомості Верховної Ради України, 1998р., №5, ст.17).  
359. 2. Строк повноважень членів Комісії, встановлений цим Законом, поширюється також і на членів Комісії, призначених до набрання чинності цим Законом.   -475- Горбаль В.М.
Частину 2 Розділу VІІІ виключити.  
Відхилено   3. Строк повноважень членів Комісії, призначених на посаду до набуття чинності цим Законом, становить 7 років.  
360. 3. Доповнити Кримінальний кодекс України статтею 351-1 такого змісту.   -476- Зварич Р.М.
Костинюк Б.І.
Ключковський Ю.Б.
Горбаль В.М.
Мартинюк А.І.
Гармаш Г.Ф.
ч.3 розділу 8 вилучити.  
Враховано   4. Рішення, дії, бездіяльність Центральної виборчої комісії оскаржуються до Верховного Суду України, а з 1 січня 2005 року - до Вищого адміністративного суду України.  
    -477- Оніщук М.В.
Пономаренко Г.Г.
Ключковський Ю.Б.
У Прикінцеві положення додати пункт такого змісту: "Рішення, дії бездіяльність Центральної виборчої комісії оскаржуються до Верховного суду України, а з 1 січня 2005 року - до Вищого адміністративного суду України."  
Немає висновку    
361. "Стаття 351-1. Перешкоджання діяльності Цетральної виборчої комісії"       
362. 1. Неодноразове невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання особою законних рішень Цетральної виборчої комісії, вимог члена Цетральної виборчої комісії, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації - караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років".       
363. 4. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону, крім Законів України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим" (Відомості Верховної Ради України, 1998, № 6-7, ст. 24; № 8, ст. 29; 2001, № 9, ст. 38; 2002, № 17, ст. 123; 2003, № 27, ст. 209) та "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (Відомості Верховної Ради України, 1998, № 3-4, ст. 15; 1999, № 15, ст. 85; 2002, № 24, ст. 165) до набуття чинності новими законами України про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.      5. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону, крім законів України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим" (Відомості Верховної Ради України, 1998, № 6-7, ст. 24; № 8, ст. 29; 2001, № 9, ст. 38; 2002, № 17, ст. 123; 2003, № 27, ст. 209) та "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (Відомості Верховної Ради України, 1998, № 3-4, ст. 15; 1999, № 15, ст. 85; 2002, № 24, ст. 165) до набуття чинності новими законами України про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.  
364. 5. Кабінету Міністрів України:      6. Кабінету Міністрів України:  
365. у тримісячний строк після набрання чинності цим Законом привести свої нормативні акти у відповідність із цим Законом;      у тримісячний строк після набрання чинності цим Законом привести свої нормативні акти у відповідність із цим Законом;  
366. у тримісячний строк після набрання чинності цим Законом забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом;      у тримісячний строк після набрання чинності цим Законом забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;  
367. у шестимісячний строк після набрання чинності цим Законом розробити та прийняти нормативні акти, що випливають з цього Закону.      у шестимісячний строк після набрання чинності цим Законом розробити та прийняти нормативні акти, що випливають із цього Закону.  
368. 6. Центральні виборчій комісії України:      7. Центральній виборчій комісії:  
369. у двомісячний строк після набрання чинності цим Законом привести свої нормативні акти у відповідність із цим Законом;      у двомісячний строк після набрання чинності цим Законом привести свої нормативні акти у відповідність із цим Законом;  
370. у шестимісячний строк після набрання чинності цим Законом розробити та прийняти нормативні акти, що випливають з цього Закону".      у шестимісячний строк після набрання чинності цим Законом розробити та прийняти нормативні акти, що випливають із цього Закону.