Кількість абзаців - 13 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності за незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять банківську таємницю, та за розголошення банківської таємниці) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
1. Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності за незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять банківську таємницю та за розголошення банківської таємниці)   -1- Чикал А.В.
У зв'язку із необхідністю внесення змін до статті 178 КПК України пропоную назву законопроекту викласти у такій редакції: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять банківську таємницю та за розголошення банківської таємниці".  
Враховано   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять банківську таємницю та за розголошення банківської таємниці  
    -2- Національний банк України
Оскільки зазначеним законопроектом необхідно внести зміни до статті 178 КПК України, пропонуємо назву проекту Закону викласти у такій редакції: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правового захисту банківської таємниці".  
Враховано частково    
2. Верховна Рада України постановляє:      Верховна Рада України постановляє:  
3. І. Внести до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради, 2001, № 25-26, ст.131; 2002, № 17, ст.121; № 30, ст.206) такі зміни:      І. Внести зміни до таких законодавчих актів України: 1. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради, 2001, № 25-26, ст.131;):  
4. 1. У статті 231:   -3- Національний банк України
Статтю 231 КК України викласти у такій редакції: " Стаття 231. Незаконне збирання або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю Незаконне збирання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю, з метою використання, у тому числі шляхом розголошення чи іншого використання цих відомостей, а також незаконне використання цих відомостей, якщо це завдало матеріальної шкоди у великому розмірі банку, іншим юридичним чи фізичним особам або державі, - карається штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до двох років. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі банку, іншим юридичним чи фізичним особам або державі, - караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. Примітка: У статтях 231 та 232 цього Кодексу матеріальна шкода вважається завданою у великому розмірі, якщо її розмір у п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а завданою в особливо великому розмірі - якщо її розмір у дві тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.  
Відхилено   1) у статті 231:  
5. назву статті викласти в такій редакції:      назву статті викласти в такій редакції:  
6. „Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю";      "Стаття 231. Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю";  
7. після слів „що становлять комерційну" доповнити словами „або банківську".   -4- Кармазін Ю.А.
Із тексту статті 231 слова " (комерційне шпигунство)" виключити, оскільки це загалом не позначиться на її змісті.  
Враховано   абзац перший після слів „що становлять комерційну" доповнити словами „або банківську", а слова " (комерційне шпигунство)" виключити.  
8. 2. У статті 232:   -5- Національний банк України
Пропонуємо статтю 232 викласти в такій редакції: "Стаття 232. Незаконне розголошення або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю Незаконне розголошення або незаконне використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю, особою, якій вони стали відомі у зв'язку із виконанням професійних чи службових обов'язків, якщо ці дії вчинені з корисливих чи інших особистих мотивів і завдали матеріальної шкоди у великому розмірі банку, іншим юридичним чи фізичним особам або державі, - караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі банку, іншим юридичним чи фізичним особам або державі, - караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або виправними роботами на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.  
Відхилено   2) у статті 232:  
9. назву статті викласти в такій редакції:      назву статті викласти в такій редакції:  
10. „Розголошення комерційної або банківської таємниці";      "Стаття 232. Розголошення комерційної або банківської таємниці";  
11. після слів „Умисне розголошення комерційної" доповнити словами „або банківської".   -6- Національний банк України
Пропонуємо частину третю статті 178 КПК України замінити двома частинами такого змісту: "Виїмка документів, що становлять державну таємницю, проводиться тільки з санкції прокурора або його заступника і в порядку, погодженому з керівником відповідної установи. Виїмка документів, що становлять банківську таємницю, проводиться лише за вмотивованою постановою судді, яка виноситься з додержанням порядку, встановленого частиною п'ятою статті 177 цього Кодексу". У зв'язку з чим частину четверту вважати частиною п'ятою.  
Враховано частково   абзац перший після слів „Умисне розголошення комерційної" доповнити словами „або банківської". 2. У частині третій статті 178 Кримінально-процесуального кодексу України слова "з санкції прокурора або його заступника" замінити словами "за вмотивованою постановою судді".  
    -7- Чикал А.В.
У частині третій статті 178 КПК України слова "з санкції прокурора або його заступника" замінити словами "за вмотивованою постановою судді"  
Враховано    
    -8- Кармазін Ю.А.
Для усунення колізії у вигляді конкуренції норм Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення статтю 164-11 КУпАП виключити.  
Відхилено    
12. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.