Кількість абзаців - 102 Таблиця поправок


Про Загальнодержавну програму "Питна вода України" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. Закон України      Закон України  
2. Про Загальнодержавну програму "Питна вода України"   -1- Соломатін Ю.П.
Назву Закону і далі по тексту доповнити словами: "на 2006-2020 роки"  
Враховано   Про Загальнодержавну програму "Питна вода України на 2006-2020 роки"  
3. 1. Затвердити Загальнодержавну програму "Питна вода України" (далі - Програма), що додається.      1. Затвердити Загальнодержавну програму "Питна вода України на 2006-2020 роки" (далі - Програма), що додається.  
4. 2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям, сільським, селищним, районним, міським радам під час підготовки проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік передбачати кошти для виконання заходів Програми виходячи з реальних можливостей кожного бюджетного року.   -2- Беспалий Б.Я.
текст: "виходячи з реальних можливостей кожного бюджетного року" виключити.  
Враховано   2. Кабінету Міністрів України: при підготовці проектів законів України про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати видатки на забезпечення виконання заходів Програми; у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом. 3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування: у шестимісячний термін з дня набрання чинності цим Законом розробити та затвердити відповідно до завдань Програми регіональні та місцеві програми (заходи) щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості; під час розроблення та затвердження проектів місцевих бюджетів передбачати у них необхідні кошти для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм (заходів) щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості.  
    -3- Соломатін Ю.П.
Пункт 2 викласти в редакції: "2. Кабінету Міністрів України:  
Враховано    
    -4- Соломатін Ю.П.
при підготовці проектів законів України про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати видатки на забезпечення виконання заходів Програми;  
Враховано    
    -5- Соломатін Ю.П.
у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом."  
Враховано    
    -6- Соломатін Ю.П.
Доповнити пунктом 3 такого змісту: "3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування:  
Враховано    
    -7- Соломатін Ю.П.
у шестимісячний термін з дня набрання чинності цим Законом розробити та затвердити відповідно до завдань Програми регіональні та місцеві програми (заходи) щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості;  
Враховано    
    -8- Соломатін Ю.П.
під час розроблення та затвердження проектів місцевих бюджетів передбачати у них необхідні кошти для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм (заходів) щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості."  
Враховано    
5. 3. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      4. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
6. Затверджено Законом України від _______ 2004 року №_________ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА ПРОГРАМА "Питна вода України"      Затверджено Законом України від _______ 2005 року №_________ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА ПРОГРАМА "Питна вода України на 2006-2020 роки"  
7. 1. Загальні положення      Розділ І Загальні положення  
8. Загальнодержавна програма "Питна вода України" (далі - Програма) спрямована на реалізацію державної політики щодо забезпечення населення якісною питною водою відповідно до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання".   -9- Грязєв А.Д.
Доповнити абзацом: "Забезпечення населення України питною водою є для багатьох регіонів країни однією з приоритетних проблем, розв'язання якої необхідно для збереження здоров'я, покращення умов діяльності і підвищення рівня життя населення."  
Враховано   Загальнодержавна програма "Питна вода України" (далі - Програма) спрямована на реалізацію державної політики щодо забезпечення населення якісною питною водою відповідно до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання". Забезпечення населення України питною водою є для багатьох регіонів країни однією з пріоритетних проблем, розв'язання якої необхідно для збереження здоров'я, покращення умов діяльності і підвищення рівня життя населення.  
9. Розроблення Програми обумовлене такими факторами:      Розроблення Програми обумовлене такими факторами:  
10. незадовільним екологічним станом поверхневих та підземних джерел питного водопостачання;      незадовільним екологічним станом поверхневих та підземних джерел питного водопостачання;  
11. потенційною загрозою ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в окремих регіонах країни внаслідок низької якості питної води;      потенційною загрозою ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в окремих регіонах країни внаслідок низької якості питної води;  
12. незадовільним технічним станом та зношеністю основних фондів централізованого питного водопостачання та водовідведення;   -10- Заєць І.О.
Слова "централізованого питного водопостачання" замінити словами "систем питного водопостачання"  
Враховано   незадовільним технічним станом та зношеністю основних фондів систем питного водопостачання та водовідведення;  
13. необхідністю перегляду та вдосконалення існуючої нормативно-правової, санітарно-гігієнічної та іншої бази у сфері питного водопостачання та водовідведення;   -11- Заєць І.О.
Слова "питного водопостачання та водовідведення" замінити словами "питної води та питного водопостачання"  
Враховано   необхідністю перегляду та вдосконалення існуючої нормативно-правової, санітарно-гігієнічної та іншої бази у сфері питної води та питного водопостачання;  
14. застосуванням застарілих технологій та обладнання в системах питного водопостачання та водовідведення населених пунктів;   -12- Заєць І.О.
Після слова "водовідведення" доповнити словами "міст та інших"  
Враховано   застосуванням застарілих технологій та обладнання в системах питного водопостачання та водовідведення міст та інших населених пунктів;  
15. високою енергоємністю централізованого питного водопостачання та водовідведення;      високою енергоємністю централізованого питного водопостачання та водовідведення;  
16. недостатністю використання розвіданих запасів підземних вод для питного водопостачання населення;   -13- Заєць І.О.
Після слова "запасів" додати слова "та перспективних ресурсів"  
Враховано   недостатністю використання розвіданих запасів та перспективних ресурсів підземних вод для питного водопостачання населення;  
17. обмеженістю інвестицій та дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для розвитку, утримання в належному технічному стані та експлуатації систем питного водопостачання та водовідведення.      обмеженістю інвестицій та дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для розвитку, утримання в належному технічному стані та експлуатації систем питного водопостачання та водовідведення.  
18. 2. Сучасний стан водопровідно-каналізаційного господарства та якості води   -14- Заєць І.О.
У назві розділу і далі по тексту слова "водопровідно-каналізаційного господарства" замінити словами "водопровідно-каналізаційної мережі"  
Враховано   Розділ ІІ Сучасний стан водопровідно-каналізаційної мережі та якості питної води  
19. Станом на 1 січня 2003 року централізованим питним водопостачанням забезпечено 449 міст, 781 селище міського типу із 892, а також 6506 сільських населених пунктів із 28564 (понад 70 відсотків населення України), системами каналізації забезпечено 432 міста, 504 селища міського типу і 834 сільські населені пункти.   -15- Ширко Ю.В.
Статистичний матеріал викласти станом на 1 січня 2004 року.  
Враховано (за даними Держкомстату, 2004 р.)  Станом на 1 січня 2004 року централізованим питним водопостачанням забезпечено 450 міст, 783 селище міського типу із 891, а також 6490 сільських населених пунктів із 28564 (понад 70 відсотків населення України), системами водовідведення забезпечено 432 міста, 497 селища міського типу і 813 сільські населені пункти.  
    -16- Заєць І.О.
Слово "каналізації" замінити словом "водовідведення"  
Враховано    
20. Питне водопостачання країни майже на 80 відсотків забезпечується за рахунок поверхневих вод. Якість води в поверхневих водних об'єктах є вирішальним чинником санітарного та епідемічного благополуччя населення. Потенційні запаси поверхневих вод України становлять близько 209,3 куб. кілометрів на рік, з яких лише 25 відсотків формуються в межах держави. Водночас більшість басейнів річок можна віднести до забруднених та дуже забруднених.      Питне водопостачання країни майже на 80 відсотків забезпечується за рахунок поверхневих вод. Якість води в поверхневих водних об'єктах є вирішальним чинником санітарного та епідемічного благополуччя населення. Потенційні запаси поверхневих вод України становлять близько 209,3 куб. кілометрів на рік, з яких лише 25 відсотків формуються в межах держави. Водночас більшість басейнів річок можна віднести до забруднених та дуже забруднених.  
21. Україна в цілому має значні ресурси підземних вод, на базі яких може бути організоване питне водопостачання, але вони розподілені за регіонами вкрай нерівномірно. Обсяг оцінених прогнозних ресурсів підземних вод становить 61 689,2 тис. куб. метрів на добу, з них 15 760,2 тис. куб. метрів - експлуатаційні запаси (26 відсотків). Усього в Україні за добу забирається 12 287,2 тис. куб. метрів води, або 17 відсотків загальної кількості прогнозних ресурсів. У північних та північно-західних областях забирається від 4 до 14 відсотків ресурсів, у південних - нерідко понад 50 відсотків. В окремих населених пунктах питна вода за фізико-хімічними показниками (загальна мінералізація, жорсткість, залізо, фтор та ін.) не відповідає вимогам ГОСТу 2874-82 "Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством". Майже 1200 населених пунктів частково чи повністю забезпечуються привізною питною водою. Через незадовільний технічний стан водопровідно-каналізаційних мереж відбувається вторинне забруднення питної води, ускладнюється санітарно-епідемічна ситуація та підтоплюються території населених пунктів в окремих регіонах.   -17- Грязєв А.Д.
Після слів "за качеством" додати: ", по багатьох джерелам та об'єктам питного водопостачання не дотримується режим зон санітарної охорони."  
Враховано   Україна в цілому має значні ресурси підземних вод, на базі яких може бути організоване питне водопостачання, але вони розподілені за регіонами вкрай нерівномірно. Обсяг оцінених прогнозних ресурсів підземних вод становить 61 689,2 тис. куб. метрів на добу, з них 15 760,2 тис. куб. метрів - експлуатаційні запаси (26 відсотків). Усього в Україні за добу забирається 12 287,2 тис. куб. метрів води, або 17 відсотків загальної кількості прогнозних ресурсів. У північних та північно-західних областях забирається від 4 до 14 відсотків ресурсів, у південних - нерідко понад 50 відсотків. В окремих населених пунктах питна вода за фізико-хімічними показниками (загальна мінералізація, жорсткість, залізо, фтор та ін.) не відповідає вимогам ГОСТу 2874-82 "Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством", по багатьох джерелах та об'єктах питного водопостачання не дотримується режим зон санітарної охорони. Майже 1200 населених пунктів частково чи повністю забезпечуються привізною питною водою. Забруднення водних об'єктів - джерел питного водопостачання при недостатній ефективності роботи водопровідних очисних споруд тягне за собою погіршення якості питної води та створює серйозну небезпеку для здоров'я населення в багатьох регіонах України, обумовлює високий рівень захворюваності кишковими інфекціями, гепатитом, збільшує ризик впливу на організм людини канцерогенних і мутагенних факторів. Відставання України від розвинутих країн по середній тривалості життя та високій смертності в деякій мірі пов'язано із споживанням недоброякісної питної води. Сучасний незадовільний стан водних об'єктів показує, що проблеми в сфері охорони вод від забруднення та виснаження не тільки не знайшли вирішення, але й значно загострилися, особливо в останні роки.  
    -18- Грязєв А.Д.
Останнє речення абзацу виключити.  
Враховано    
    -19- Бойко В.О.
Доповнити абзацом: "Забруднення водних об'єктів - джерел питного водопостачання при недостатній ефективності роботи водопровідних очисних споруд тягне за собою погіршення якості питної води та створює серйозну небезпеку для здоров'я населення в багатьох регіонах України, обумовлює високий рівень захворюваності кишковими інфекціями, гепатитом, збільшує ризик впливу на організм людини канцерогенних і мутагенних факторів. Відставання України від розвинутих країн по середній тривалості життя та високій смертності в деякій мірі пов'язано із споживанням недоброякісної питної води."  
Враховано    
    -20- Ширко Ю.В.
Доповнити абзацом: "Сучасний незадовільний стан водних об'єктів показує, що проблеми в сфері охорони вод від забруднення та виснаження не тільки не знайшли вирішення, але й значно загострилися, особливо в останні роки."  
Враховано    
22. Четверта частина водопровідних очисних споруд, кожна п'ята насосна станція та половина насосних агрегатів відпрацювали нормативний строк експлуатації. В аварійному стані перебуває 51 тис. кілометрів водопровідних та 12 тис. кілометрів каналізаційних мереж, або 27 відсотків загальної довжини. Питомі норми водоспоживання перевищують аналогічні показники розвинутих країн у 1,5 - 3 рази і становлять понад 300 літрів на одну особу за добу, а втрати в системах водопостачання сягають 30 - 40 відсотків, а в деяких регіонах перевищують 50 відсотків.   -21- Грязєв А.Д.
Після слів "загальної довжини" доповнити словами: ", що крім вторинного забруднення питної води сприяє підтопленню території населених пунктів в окремих регіонах."  
Враховано   Четверта частина очисних споруд водопровідної мережі, кожна п'ята насосна станція та половина насосних агрегатів відпрацювали нормативний строк експлуатації, що призводить до підвищених витрат електричної енергії та збільшення собівартості перекачування стоків. В аварійному стані перебуває 37,2 тис. кілометрів водопровідних та 13,85 тис. кілометрів каналізаційних мереж, або 31 відсотків загальної довжини, витоки з яких крім вторинного забруднення питної води обумовлюють підтоплення території населених пунктів в окремих регіонах. Питомі норми водоспоживання перевищують аналогічні показники розвинутих країн у 1,5 - 3 рази і становлять понад 300 літрів на одну особу за добу, а втрати в системах водопостачання сягають 30 - 40 відсотків, а в деяких регіонах перевищують 50 відсотків.  
    -22- Ширко Ю.В.
Перше речення доповнити словами: "що призводить до підвищених витрат електричної енергії та збільшення собівартості перекачування стоків."  
Враховано    
    -23- Заєць І.О.
Слово "водопровідних" замінити словами "водопровідної мережі"  
Враховано    
23. Будівельні норми і правила, стандарти на питну воду і методики визначення якісних показників у сфері питного водопостачання та водовідведення недосконалі і потребують приведення їх у відповідність із стандартами Європейського Союзу.   -24- Заєць І.О.
Після слів "у сфері" доповнити словами "питної води та", слова "та водовідведення" виключити.  
Враховано   Будівельні норми і правила, стандарти на питну воду і методики визначення якісних показників у сфері питної води та питного водопостачання недосконалі і потребують приведення їх у відповідність із стандартами Європейського Союзу. Відповідно до цього потребує вдосконалення й існуюча в Україні лабораторна база.  
    -25- Заєць І.О.
Доповнити реченням: "Відповідно до цього потребує вдосконалення й існуюча в Україні лабораторна база"  
Враховано    
24. Тарифи на послуги питного водопостачання та водовідведення для населення у переважній більшості населених пунктів не відшкодовують витрат на виробництво, не враховують інвестиційної складової, що обумовлює збитковість функціонування підгалузі в цілому та поступовий її занепад.   -26- Ширко Ю.В.
Доповнити абзацом: "Ураховуючи, що вартість електричної енергії є основною складовою собівартості води господарсько-питного призначення, її економія є однією з основних проблем модернізації системи питного водопостачання. Успішне розв'язання цієї проблеми дасть змогу не лише зекономити кошти для інвестування розвитку системи питного водопостачання, але і упорядкувати в подальшому тарифи на питну воду у бік їх зниження."  
Враховано   Тарифи на послуги питного водопостачання та водовідведення для населення у переважній більшості населених пунктів не відшкодовують витрат на виробництво, не враховують інвестиційної складової, що обумовлює збитковість функціонування підгалузі в цілому та поступовий її занепад. Ураховуючи, що вартість електричної енергії є основною складовою собівартості води господарсько-питного призначення, її економія є однією з основних проблем модернізації системи питного водопостачання. Успішне розв'язання цієї проблеми дасть змогу не лише зекономити кошти для інвестування розвитку системи питного водопостачання, але і упорядкувати в подальшому тарифи на питну воду у бік їх зниження. Проблеми водопостачання населення та якості питної води мають загальнодержавне стратегічне значення і потребують комплексного вирішення.  
    -27- Бойко В.О.
Доповнити абзацом: "Проблеми водопостачання населення та якості питної води мають загальнодержавне стратегічне значення і потребують комплексного вирішення."  
Враховано    
25. 3. Мета, принципи та основні завдання Програми   -28- Грязєв А.Д.
Слово "принципи" виключити  
Враховано   Розділ ІІІ Мета та основні завдання Програми  
26. Мета Програми полягає у здійсненні заходів щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості з поступовим наближенням до стандартів Європейського Союзу, реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства, підвищення ефективності та надійності його функціонування, відновлення, охорони і раціонального використання джерел питного водопостачання.   -29- Грязєв А.Д.
Абзац викласти в редакції: "Метою Програми є покращення забезпечення населення питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів (норм) питного водопостачання; реформування та розвиток водопровідно-каналізаційного господарства, підвищення ефективності та надійності його функціонування; підвищення на цій основі стану здоров'я населення та оздоровлення соціально-екологічної ситуації в Україні; відновлення, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання."  
Враховано   Метою Програми є покращення забезпечення населення України питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів (норм) питного водопостачання; реформування та розвиток водопровідно-каналізаційної мережі, підвищення ефективності та надійності її функціонування; підвищення на цій основі стану здоров'я населення та оздоровлення соціально-екологічної ситуації в Україні; відновлення, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання.  
27. Основними принципами державної політики у сфері питного водопостачання та водовідведення є:   -30- Соломатін Ю.П.
Частину другу виключити - викладено у Законі України "Про питну воду та питне водопостачання"  
Враховано    
28. Забезпечення доступу всіх верств населення до послуг питного водопостачання та водовідведення;   -31- Беспалий Б.Я.
після слова "забезпечення" доповнити словом "безперешкодного"  
Відхилено , частину виключено   
29. Державне регулювання суб'єктів природних монополій у сфері централізованого питного водопостачання та водовідведення;       
30. Відповідальність органів місцевого самоврядування за належне питне водопостачання та водовідведення населених пунктів;   -32- Беспалий Б.Я.
після слова "відповідальність" доповнити словами "органів виконавчої влади та"  
Відхилено , частину виключено   
31. державна підтримка розвитку та сталого функціонування водопровідно-каналізаційного господарства;       
32. створення нормативно-правової, санітарно-гігієнічної та іншої нормативної бази з питань питного водопостачання та водовідведення, наближеної до стандартів Європейського Союзу;   -33- Беспалий Б.Я.
слово "наближеної" замінити словами "у відповідності"  
Відхилено , частину виключено   
33. пріоритетність інноваційної діяльності для підтримки в належному стані та розвитку систем життєзабезпечення населених пунктів, сприяння науково-технічному прогресу у водопровідно-каналізаційному господарстві.       
34. Основними завданнями Програми є:   -34- Соломатін Ю.П.
Частину третю виключити та замінити абзацом: "Для досягнення цієї мети необхідно вирішення завдань щодо попередження забруднення джерел питного водопостачання, забезпечення їх відповідності санітарно-епідеміологічним вимогам, підвищення ефективності та надійності функціонування систем водопостачання та водовідведення за рахунок реалізації водоохоронних, технічних, санітарних заходів, вдосконалення технологій підготовки води на водоочисних станціях, контролю якості питної води, розвитку систем забору, транспортування питної води та водовідведення, а також розвитку нормативно-правової бази з питань питного водопостачання та водовідведення, господарського механізму водокористування, що стимулює економію питної води, у тому числі за рахунок державної підтримки розвитку та сталого функціонування водопровідно-каналізаційного господарства."  
Враховано   Для досягнення цієї мети необхідно вирішення завдань щодо попередження забруднення джерел питного водопостачання, забезпечення їх відповідності санітарно-епідеміологічним вимогам, підвищення ефективності та надійності функціонування систем водопостачання та водовідведення за рахунок реалізації водоохоронних, технічних, санітарних заходів, вдосконалення технологій підготовки води на водоочисних станціях, контролю якості питної води, розвитку систем забору, транспортування питної води та водовідведення, а також розвитку нормативно-правової бази з питань питного водопостачання та водовідведення, господарського механізму водокористування, що стимулює економію питної води, у тому числі за рахунок державної підтримки розвитку та сталого функціонування водопровідно-каналізаційної мережі.  
35. надання споживачам якісних послуг питного водопостачання та водовідведення за економічно обґрунтованими тарифами;   -35- Беспалий Б.Я.
після слова "економічно" доповнити словами "та соціально"  
Відхилено , частину виключено   
36. зниження рівня забруднення джерел питного водопостачання;       
37. підвищення ефективності і надійності функціонування систем питного водопостачання та водовідведення за рахунок здійснення водоохоронних, технічних, фінансово-економічних та інших заходів, у тому числі створення нормативних запасів питної води на випадок надзвичайних ситуацій;       
38. розробка технічних систем і обладнання, у тому числі мобільних, з очищення забруднених та високомінералізованих вод для питного водопостачання;       
39. удосконалення нормативно-правової та науково-технічної бази у сфері питного водопостачання та водовідведення;       
40. Розроблення економічного механізму стимулювання ощадливого використання питної води та енергоресурсів.       
41. 4. Напрями та заходи виконання Програми      Розділ ІV Напрями та заходи виконання Програми  
42. Виконання Програми здійснюється за такими основними напрямами:      Виконання Програми здійснюється за такими основними напрямами:  
43. охорона і раціональне використання джерел питного водопостачання;      охорона і раціональне використання джерел питного водопостачання;  
44. державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій у сфері централізованого питного водопостачання та водовідведення;   -36- Соломатін Ю.П.
Абзац виключити - викладено у Загальнодержавній програмі реформування та розвитку ЖКГ  
Враховано    
45. нормативно-правове та науково-технічне забезпечення з урахуванням вимог Європейського Союзу;   -37- Беспалий Б.Я.
слово "вимог" замінити словом "стандартів"  
Враховано   нормативно-правове та науково-технічне забезпечення з урахуванням стандартів, технологій, засобів і методів, прийнятих у Європейському Союзі;  
    -38- Заєць І.О.
Після слова "вимог" доповнити словами "технологій, засобів і методів, прийнятих у"  
Враховано    
46. технічне переоснащення систем водопровідно-каналізаційного господарства.   -39- Бойко В.О.
Абзац викласти в редакції: "розвиток та реконструкція систем водопровідно-каналізаційного господарства;"  
Враховано   розвиток та реконструкція систем водопровідно-каналізаційної мережі; забезпечення підприємств питного водопостачання та водовідведення ресурсо- та енергозберігаючими технологіями підготовки питної води та очищення стічних вод і відповідним обладнанням та приладами контролю.  
    -40- Ширко Ю.В.
Доповнити абзацом: "забезпечення підприємств водопровідно-каналізаційного господарства ресурсо- та енергозберігаючими технологіями очищення питної води та стічних вод і відповідним обладнанням та приладами контролю"  
Враховано    
47. Для ефективного розв'язання основних завдань Програми необхідно здійснити заходи, наведені у додатку.   -41- Шершун М.Х.
Абзац виключити  
Враховано   Виконання Програми потребує нормативно-правового та науково-технічного забезпечення, реалізації центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Основних завдань центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації Загальнодержавної програми "Питна вода України на 2006-2020 роки" (додаток № 1 до Програми). Охорона і раціональне використання джерел питного водопостачання включає: очистку поверхневого стоку з сельбищних територій, будівництво систем водовідведення в містах та у сільських населених пунктах, покращення стану зон санітарної охорони джерел водопостачання; благоустрій водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об'єктів; захист джерел питного водопостачання від шкідливого впливу тваринницьких і птахівничих підприємств та інших сільськогосподарських об'єктів, що створюють загрозу забруднення вод; розчищення русел річок та дна водосховищ; укріплення берегів річок та водосховищ; державний моніторинг стану водних об'єктів, вода яких використовується для питного водопостачання. В результаті здійснення цих заходів, а також заходів, передбачених Загальнодержавною програмою розвитку водного господарства, інших загальнодержавних та цільових програм, зменшиться потрапляння забруднюючих речовин у водні об'єкти - джерела питного водопостачання. При цьому планується, що до 2010 року переважно буде припинено надходження неочищених стічних вод в водні об'єкти, а до 2020 - недостатньо очищених; відбудеться суттєве зниження процесів евтрофікації водоймищ. Серед заходів, що дозволяють суттєво покращити якість питного водопостачання, суттєве значення мають заходи щодо покращення стану зон санітарної охорони джерел питного водопостачання, які включають: проведення обстеження стану першого поясу зон санітарної охорони, їх відновлення; здійснення робіт з попередження міграції забруднюючих речовин в другому та третьому поясах зон санітарної охорони; винесення за межі другої зони санітарної охорони особливо небезпечних забруднювачів - звалищ, полігонів твердих побутових відходів, скотомогильників тощо. Розрахункова вартість заходів з охорони і раціонального використання джерел питного водопостачання складає 9500 тис. грн., у тому числі на першому етапі (2006-2010 роки) 5500 тис. грн. Нормативно-правове забезпечення Програми включає: розроблення та затвердження нормативно-правових актів з питань регулювання відносин у сфері гарантованого забезпечення населення якісною та безпечною для здоров'я питною водою; розроблення екологічних нормативів якості води в джерелах питного водопостачання; розроблення та затвердження нормативно-правових актів з питань аналізу води, високочутливих методик та засобів контролю та оцінки якості питної води; проведення гармонізації національних стандартів та інших нормативно-правових актів у сфері питної води та питного водопостачання до стандартів Європейського Союзу; створення ефективної системи сертифікації у сфері питного водопостачання, яка б забезпечувала державний контроль за виконанням вимог до якості питної води. Розрахункова вартість заходів із нормативно-правового забезпечення Програми складає 2850 тис. грн., у тому числі на першому етапі (2006-2010 роки) 2750 тис. грн. Науково-технічне забезпечення Програми включає розроблення технологій щодо раціонального використання та економії питної води, вдосконалення водозаборів з поверхневих та підземних джерел питного водопостачання та технологій підготовки питної води. Розроблення технологій щодо раціонального використання та економії питної води передбачає проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт з розробки сучасного енерго- та ресурсозберігаючого обладнання і технологій, встановлення оптимальних за параметрами насосів, гідравлічних розрахунків для оптимізації тиску у водоводах і водопровідних мережах, вдосконалення систем контролю та обліку за використанням питної води, модернізації енергетичного господарства водопровідних споруд. Здійснення вказаних заходів дозволить забезпечити зниження споживання питної води, зменшить витрати на експлуатацію систем водопостачання та водовідведення, зменшить забруднення водних об'єктів за рахунок кращої очистки стічних вод при незмінній потужності очисних споруд, скоротити капітальні вкладення на будівництво головних споруд водопровідних мереж та питому вагу водоспоживання в житлово-комунальному господарстві. Розрахункова вартість заходів з розробки технологій щодо раціонального використання та економії питної води складає 3000 тис. грн., у тому числі на першому етапі (2006-2010 роки) 2000 тис. грн. Вдосконалення водозаборів з поверхневих та підземних джерел питного водопостачання та технологій підготовки питної води передбачає: створення та впровадження удосконалених конструкцій водоприймаючих споруд та пристроїв з метою підвищення ефективності роботи водозаборів з поверхневих джерел питного водопостачання та зменшення негативного впливу водозаборів на біорізноманіття водних об'єктів; проведення інвентаризації водозаборів підземних вод із визначенням техніко-економічних, санітарно-епідеміологічних та екологічних критеріїв водозаборів; здійснення робот із вдосконалення конструкцій водозабірних свердловин, фільтрів, підйомного обладнання, котрольно-вимірювальної апаратури; вдосконалення методів та засобів фізико-хімічної та біологічної очистки води шляхом використання процесів ультрафільтрації, інтенсифікація реагентної обробки з використанням сучасних високоефективних коагулянтів, флокулянтів, флотореагентів, дозволених до використання органами виконавчої влади з питань охорони здоров'я; розробку комплексу заходів щодо захисту підземних вод від виснаження та забруднення; розробку комплексу гігієнічних вимог до методів аналізу, обладнання та матеріалів для підготовки питної води та контролю її якості; розробку технологій і створення блочних водоочисних установок малої продуктивності; створення автоматизованих баз даних систем централізованого водопостачання; розробку та впровадження нових і вдосконалення існуючих технологій підготовки питної води; розробку технічних рішень з реконструкції та будівництву водоочисних станцій; налагодження виробництва нових матеріалів та обладнання, які мають надійний антикорозійний захист та високий термін використання. У 2006-2010 роках передбачається розширення використання індивідуальних та колективних установок (пристроїв) доочищення води для питних потреб у місцях її безпосереднього споживання. Такі установки (пристрої) питного водопостачання в першу чергу будуть використовуватися в регіонах з кризовою екологічною ситуацією, а також для оснащення лікувально-профілактичних, шкільних та дошкільних закладів, підприємств харчової промисловості та громадського харчування. Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, що заплановані, передбачають розробку та впровадження системи екологічних критеріїв експлуатації джерел питного водопостачання, рекомендацій щодо локалізації та ліквідації аварійних забруднень водних об'єктів, технологій захисту водних об'єктів від забруднення стічними водами, сучасних споруд з очистки стічних вод промислових підприємств та комунального господарства. Впровадження нових технологічних рішень із вдосконалення водозаборів повинно здійснюватися тільки після проведення відповідної санітарно-гігієнічної експертизи. Розрахункова вартість заходів з вдосконалення водозаборів з поверхневих та підземних джерел питного водопостачання та технологій підготовки питної води складає 2550 тис. грн., у тому числі на першому етапі (2006-2010 роки) 1050 тис. грн. Розвиток та реконструкція систем питного водопостачання та водовідведення передбачає: будівництво та реконструкцію водопровідних споруд; реконструкцію систем водопостачання житлових будинків; реконструкцію та технічне переоснащення водоочисних станцій; будівництво та реконструкцію споруд з очистки стічних вод; збір та очистку поверхневого стоку з селитебних територій; запобігання аваріям на підприємствах питного водопостачання та водовідведення. Особлива увага буде приділятися розширенню використання підземних вод. Це викликане необхідністю забезпечення резервним водопостачанням населених пунктів на випадок надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, що в першу чергу відноситься до великих міст та окремих регіонів, водопостачання в яких здійснюється переважно з поверхневих джерел. Реконструкція та технічне переоснащення водоочисних станцій проводитиметься на основі нових сучасних технологій підготовки питної води. В 2006-2010 роках передбачається проведення цих робіт в регіонах, з найбільшими відхиленнями в якості питної води від встановлених вимог (Дніпропетровська, Донецька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська та Черкаська області). Будівництво та реконструкція споруд з очистки стічних вод передбачено в містах, в яких зафіксований найбільший негативний вплив стічних вод на якість води водозаборів питної води. В цих містах передбачені першочергові заходи із збору та очистці поверхневого стоку з селітебних територій. Розрахункова вартість заходів з розвитку систем питного водопостачання та водовідведення міст складає 2390585 тис. грн., у тому числі на першому етапі (2006-2010 роки) 743975 тис. грн. Основним завданням розвитку систем питного водопостачання та водовідведення в сільських населених пунктах є здійснення заходів щодо забезпечення населення питною водою нормативної якості. В 2006-2010 роках в сільській місцевості передбачено здійснити наступні заходи: відновлення систем питного водопостачання, які знаходяться у непрацюючому стані; будівництво нових систем питного водопостачання в районах, де використовується питна вода некондиційної якості, встановлення контейнерних установок водопідготовки для забезпечення населення питною водою нормативної якості по тимчасовій схемі; забезпечення питною водою нормативної якості населення, яке проживає на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Першочергове будівництво систем централізованого питного водопостачання передбачено в сільських населених пунктах Автономної Республіки Крим, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Одеській, Херсонській областях та інших регіонах. В сільських населених пунктах, де передбачено будівництво нових систем централізованого питного водопостачання, одночасно передбачено будівництво систем централізованого водовідведення з повним комплексом очисних споруд, що дозволить суттєво покращити благоустрій населених пунктів. Розрахункова вартість заходів з будівництва та реконструкції систем питного водопостачання та водовідведення в сільських населених пунктах складає 2304965 тис. грн., у тому числі на першому етапі (2006-2010 роки) 716230 тис. грн. Завдання Програми можуть бути виконані за умови реалізації взаємопов'язаних заходів інших програм, зокрема, Національної програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води, Загальнодержавної програми охорони та відтворення довкілля Азовського і Чорного морів, Загальнодержавної програми розвитку водного господарства, Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки.  
    -42- Шершун М.Х.
Доповнити абзацом: "2. Виконання Програми потребує нормативно-правового та науково-технічного забезпечення, реалізації центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Основних завдань центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації Загальнодержавної програми "Питна вода України" (додаток № 1 до Програми)."  
Враховано    
    -43- Шершун М.Х.
Доповнити частиною: "3. Охорона і раціональне використання джерел питного водопостачання включає:  
Враховано    
    -44- Шершун М.Х.
очистку поверхневого стоку з сельбищних територій, будівництво систем водовідведення в містах та у сільських населених пунктах, покращення стану зон санітарної охорони джерел водопостачання;  
Враховано    
    -45- Шершун М.Х.
благоустрій водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об'єктів;  
Враховано    
    -46- Шершун М.Х.
захист джерел питного водопостачання від шкідливого впливу об'єктів тваринництва;  
Враховано    
    -47- Шершун М.Х.
розчистку русел річок та ложа водосховищ;  
Враховано    
    -48- Шершун М.Х.
укріплення берегів річок та водосховищ;  
Враховано    
    -49- Шершун М.Х.
моніторинг водних об'єктів та питної води.  
Враховано    
    -50- Шершун М.Х.
В результаті здійснення цих заходів, а також заходів, передбачених Загальнодержавною програмою розвитку водного господарства, інших загальнодержавних та цільових програм, зменшиться потрапляння забруднюючих речовин у водні об'єкти - джерела питного водопостачання. При цьому планується, що до 2010 року переважно буде припинено надходження неочищених стічних вод в водні об'єкти, а до 2020 - недостатньо очищених; відбудеться суттєве зниження процесів евтрофікації водоймищ.  
Враховано    
    -51- Шершун М.Х.
Серед заходів, що дозволяють суттєво покращити якість питного водопостачання, суттєве значення мають заходи щодо покращення стану зон санітарної охорони джерел питного водопостачання, які включають: проведення обстеження стану першого поясу зон санітарної охорони, їх відновлення; здійснення робіт з попередження міграції забруднюючих речовин в другому та третьому поясах зон санітарної охорони; винесення за межі другої зони санітарної охорони особливо небезпечних забруднювачів - звалищ, полігонів твердих побутових відходів, скотомогильників тощо."  
Враховано    
    -52- Руденко Г.Б.
Доповнити розрахунковою вартістю заходів по кожному напрямку виконання Програми, в т.ч. на першому етапі.  
Враховано    
    -53- Шершун М.Х.
Доповнити частиною: "4. Нормативно-правове забезпечення включає:  
Враховано    
    -54- Шершун М.Х.
розроблення проектів нормативно-правових актів з питань регулювання відносин у сфері гарантованого забезпечення населення якісною та безпечною для здоров'я питною водою;  
Враховано    
    -55- Шершун М.Х.
розроблення екологічних нормативів якості води в джерелах питного водопостачання;  
Враховано    
    -56- Шершун М.Х.
розроблення та затвердження нормативно-методичних документів з питань аналізу води, високочутливих методик та засобів контролю та оцінки якості питної води;  
Враховано    
    -57- Шершун М.Х.
проведення гармонізації національних стандартів та інших нормативно-правових актів у сфері питної води та питного водопостачання до стандартів Європейського Союзу;  
Враховано    
    -58- Шершун М.Х.
створення ефективної системи сертифікації у сфері питного водопостачання, яка б забезпечувала державний контроль за виконанням вимог до якості питної води."  
Враховано    
    -59- Шершун М.Х.
Доповнити частиною: "5. Науково-технічне забезпечення.  
Враховано    
    -60- Заєць І.О.
Розділ науково-технічне забезпечення Програми" доповнити словами: "розробка сучасного енерго- та ресурсозберігаючого обладнання і технологій"  
Враховано    
    -61- Ширко Ю.В.
Розділ "Науково-технічне забезпечення" доповнити пунктами: розробка технологій щодо раціонального використання та економії питної води передбачає:  
Враховано    
    -62- Ширко Ю.В.
проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт з встановлення оптимальних за параметрами насосів, гідравлічних розрахунків для оптимізації тиску у водоводах і водопровідних мережах, вдосконалення систем контролю та обліку за використанням питної води, модернізації енергетичного господарства водопровідних споруд.  
Враховано    
    -63- Ширко Ю.В.
Здійснення вказаних заходів дозволить забезпечити зниження споживання питної води, зменшить витрати на експлуатацію систем водопостачання та водовідведення, зменшить забруднення водних об'єктів за рахунок кращої очистки стічних вод при незмінній потужності очисних споруд, скоротити капітальні вкладення на будівництво головних споруд водопроводів та питому вагу водоспоживання в житлово-комунальному господарстві."  
Враховано    
    -64- Шершун М.Х.
розділ "Науково-технічне забезпечення" доповнити частиною: "вдосконалення водозаборів з поверхневих та підземних джерел та технологій підготовки питної води передбачає:  
Враховано    
    -65- Шершун М.Х.
з метою підвищення ефективності роботи водозаборів з поверхневих джерел та зменшення негативного впливу водозаборів на біорізноманіття водних об'єктів створення та впровадження удосконалених конструкцій водоприймаючих споруд та пристроїв;  
Враховано    
    -66- Шершун М.Х.
з метою покращання роботи водозаборів підземних вод проведення їх інвентаризації із визначенням техніко-економічних, санітарно-епідеміологічних та екологічних параметрів водозаборів; здійснення робот із вдосконалення конструкцій водозабірних свердловин, фільтрів, підйомного обладнання, котрольно-вимірювальної апаратури;  
Враховано    
    -67- Шершун М.Х.
вдосконалення методів та засобів фізико-хімічної та біологічної очистки води шляхом використання процесів ультрафільтрації, інтенсифікація реагентної обробки з використанням сучасних високоефективних коагулянтів, флокулянтів, флотореагентів, дозволених до використання органами охорони здоров'я.  
Враховано    
    -68- Шершун М.Х.
розробка комплексу заходів щодо захисту підземних вод від виснаження та забруднення;  
Враховано    
    -69- Ширко Ю.В.
розробка комплексу гігієнічних вимог до методів аналізу, обладнання та матеріалів для підготовки питної води та контролю її якості;  
Враховано    
    -70- Ширко Ю.В.
розробка технологій і створення блочних водоочисних установок малої продуктивності;  
Враховано    
    -71- Ширко Ю.В.
створення автоматизованих баз даних систем централізованого водопостачання;  
Враховано    
    -72- Ширко Ю.В.
розробка та впровадження нових і вдосконалення існуючих технологій підготовки питної води;  
Враховано    
    -73- Ширко Ю.В.
розробка технічних рішень з реконструкції та будівництву водочисних станцій;  
Враховано    
    -74- Ширко Ю.В.
налагодження виробництва нових матеріалів та обладнання, які мають надійний антикорозійний захист та високий термін використання.  
Враховано    
    -75- Ширко Ю.В.
Розділ "науково-технічне забезпечення Програми" доповнити абзацом: "На першому етапі передбачається розширення використання локальних побутових та колективних установок доочищення води для питних потреб у місцях її безпосереднього споживання. Такі установки в першу чергу будуть використовуватися в регіонах з кризовою екологічною ситуацією, а також для оснащення лікувально-профілактичних, шкільних та дошкільних закладів, підприємств харчової промисловості та громадського харчування."  
Враховано    
    -76- Шершун М.Х.
Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, що плануються, передбачають розробку та впровадження системи екологічних критеріїв експлуатації джерел питного водопостачання, рекомендацій щодо локалізації та ліквідації аварійних забруднень водних об'єктів, технологій захисту водних об'єктів від забруднення стічними водами, сучасних споруд з очистки стічних вод промислових підприємств та комунального господарства.  
Враховано    
    -77- Ширко Ю.В.
Доповнити абзацом: "Впровадження нових технологічних рішень із вдосконалення водозаборів повинно здійснюватися тільки після проведення відповідної санітарно-гігієнічної експертизи."  
Враховано    
    -78- Ширко Ю.В.
Доповнити частиною: "6. Розвиток систем водопровідно-каналізаційного господарства передбачає:  
Враховано    
    -79- Ширко Ю.В.
будівництво та реконструкцію водопровідних споруд;  
Враховано    
    -80- Ширко Ю.В.
реконструкцію систем водопостачання житлових будинків;  
Враховано    
    -81- Ширко Ю.В.
реконструкцію та технічне переоснащення водоочисних станцій;  
Враховано    
    -82- Ширко Ю.В.
будівництво та реконструкцію споруд з очистки стічних вод;  
Враховано    
    -83- Ширко Ю.В.
збір та очистку поверхневого стоку з селитебних територій.  
Враховано    
    -84- Ширко Ю.В.
запобігання техногенним катастрофам у водопровідно-каналізаційному господарстві.  
Враховано    
    -85- Ширко Ю.В.
Особлива увага буде приділятися розширенню використання підземних вод. Це викликане необхідністю забезпечення резервним водопостачанням населених пунктів на випадок надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, що в першу чергу відноситься до великих міст та окремих регіонів, водопостачання в яких здійснюється переважно з поверхневих джерел.  
Враховано    
    -86- Ширко Ю.В.
Реконструкція та технічне переоснащення водоочисних станцій проводитиметься на основі нових сучасних технологій підготовки питної води. В 2006-2010 роках передбачається проведення цих робіт в регіонах, з найбільшими відхиленнями в якості питної води від встановлених вимог (Дніпропетровська, Донецька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська та Черкаська області).  
Враховано    
    -87- Ширко Ю.В.
Будівництво та реконструкція споруд з очистки стічних вод передбачено в містах, в яких зафіксований найбільший негативний вплив стічних вод на якість води водозаборів питної води. В цих містах передбачені першочергові заходи із збору та очистці поверхневого стоку з селітебних територій.  
Враховано    
    -88- Ширко Ю.В.
Основним завданням розвитку систем водопостачання та водовідведення в сільських населених пунктах є здійснення заходів щодо забезпечення населення питною водою нормативної якості.  
Враховано    
    -89- Ширко Ю.В.
В 2006-2010 роках в сільській місцевості передбачено здійснити наступні заходи:  
Враховано    
    -90- Ширко Ю.В.
відновлення систем водопостачання, які знаходяться у непрацюючому стані;  
Враховано    
    -91- Ширко Ю.В.
будівництво нових систем водопостачання в районах, де використовується питна вода некондиційної якості, встановлення контейнерних установок водопідготовки для забезпечення населення питною водою нормативної якості по тимчасовій схемі;  
Враховано    
    -92- Ширко Ю.В.
забезпечення населення питною водою нормативної якості населення, яке проживає на територіях, забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи.  
Враховано    
    -93- Ширко Ю.В.
Першочергове будівництво колективних водопроводів передбачено в сільських населених пунктах Автономної Республіки Крим, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Одеській, Херсонській областях та інших регіонах.  
Враховано    
    -94- Ширко Ю.В.
В сільських населених пунктах, де передбачено будівництво нових централізованих систем водопостачання, одночасно передбачено будівництво систем водовідведення з повним комплексом очисних споруд, що дозволить суттєво покращити благоустрій населених пунктів."  
Враховано    
    -95- Ширко Ю.В.
Доповнити частиною: "Завдання Програми можуть бути виконані за умови реалізації взаємопов'язаних заходів інших програм, зокрема, Національної програми оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води, Загальнодержавної програми охорони та відтворення довкілля Азовського і Чорного морів, Загальнодержавної програми розвитку водного господарства, Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки."  
Враховано    
48. 5. Етапи виконання Програми      Розділ V Етапи виконання Програми  
49. Програма розрахована на 15 років і виконуватиметься у три етапи.      Програма розрахована на 15 років і виконуватиметься у три етапи.  
50. На першому етапі (2004 - 2008 роки) передбачається:      На першому етапі (2006-2010 роки) передбачається:  
51. стабілізувати фінансово-економічний стан підприємств водопровідно-каналізаційного господарства шляхом запровадження економічно обґрунтованих тарифів на послуги з урахуванням витрат на здійснення капітальних вкладень;      стабілізувати фінансово-економічний стан підприємств питного водопостачання та водовідведення шляхом запровадження економічно обґрунтованих тарифів на послуги з урахуванням витрат на здійснення капітальних вкладень;  
52. удосконалити нормативно-правову та науково-технічну базу у сфері питного водопостачання та водовідведення з наближенням її до стандартів Європейського Союзу (розроблення законодавчих та інших нормативно-правових актів, упровадження державних стандартів "Джерела централізованого питного водопостачання" і "Вода питна", будівельних норм і правил, інших нормативних документів);   -96- Бойко В.О.
Після слів "норм і правил" доповнити словами: "науково обґрунтованих нормативів (норм) питного водопостачання"  
Враховано   удосконалити нормативно-правову та науково-технічну базу у сфері питної води та питного водопостачання та водовідведення з наближенням її до стандартів Європейського Союзу (розроблення законодавчих та інших нормативно-правових актів, упровадження державних стандартів "Джерела централізованого питного водопостачання", "Питна вода. Гігієнічні вимоги та контроль якості" і "Фасована питна вода", будівельних норм і правил, науково обгрунтованих нормативів (норм) питного водопостачання, інших нормативних документів); здійснити заходи щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва;  
    -97- Бойко В.О.
Доповнити абзацом: "здійснити заходи щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва;"  
Враховано    
53. створити сприятливі умови для залучення інвестиційних ресурсів з метою технічного переоснащення систем питного водопостачання та водовідведення;      створити сприятливі умови для залучення інвестиційних ресурсів з метою технічного переоснащення систем питного водопостачання та водовідведення;  
54. здійснити заходи з дослідження і охорони джерел питного водопостачання (інвентаризація та екологічна оцінка стану поверхневих і підземних джерел, розроблення прогнозів їх якості, проведення паспортизації джерел питного водопостачання);   -98- Соломатін Ю.П.
Доповнити абзацом: "покращити стан та забезпечити дотримання режимів зон санітарної охорони та водоохоронних зон джерел питного водопостачання;"  
Враховано   здійснити заходи з дослідження і охорони джерел питного водопостачання (інвентаризація та екологічна оцінка стану поверхневих і підземних джерел, розроблення прогнозів їх якості, проведення паспортизації джерел питного водопостачання); покращити стан та забезпечити дотримання режимів зон санітарної охорони та водоохоронних зон джерел питного водопостачання;  
55. розширити обсяги геологорозвідувальних робіт та затвердити експлуатаційні запаси підземних вод для потреб конкретних населених пунктів (у тому числі на замовлення органів місцевого самоврядування);   -99- Соломатін Ю.П.
Абзац викласти в редакції: "розширити обсяги використання підземних вод у містах та регіонах з високим рівнем забруднення поверхневих вод;"  
Враховано   розширити обсяги використання підземних вод у містах та регіонах з високим рівнем забруднення поверхневих вод;  
56. збільшити обсяги виконання робіт з реконструкції і будівництва систем питного водопостачання і водовідведення, у тому числі із застосуванням сучасних технологій і матеріалів, мереж питного водопостачання та водовідведення;   -100- Соломатін Ю.П.
Абзац виключити та доповнити новими абзацами:  
Враховано   відновити та реконструювати в сільських населених пунктах системи питного водопостачання, що знаходяться у непрацюючому стані або постачають воду, що не відповідає нормативам якості питної води; покращити якість питної води в містах та регіонах з найбільшою невідповідністю якості питної води державним стандартам та санітарному законодавству;  
    -101- Соломатін Ю.П.
"відновити та реконструювати в сільських населених пунктах системи водопостачання, що знаходяться у непрацюючому стані або постачають воду непитної якості;  
Враховано    
    -102- Соломатін Ю.П.
покращити якість питної води в містах та регіонах з найбільшою невідповідністю якості питної води державним стандартам та санітарному законодавству;"  
Враховано    
57. розпочати реалізацію пілотних проектів з основних напрямів реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства.   -103- Ширко Ю.В.
Доповнити абзацом: "На першому етапі виконання Програми будуть використовуватися результати вже проведених наукових досліджень, доведених до стадії розробки конструкторської документації, забезпечений ввід в експлуатацію дослідно-промислових зразків та основі новітніх технологій господарсько-питного водопостачання та водовідведення. Одночасно в рамках науково-технічних та інноваційних підпрограм будуть розгорнуті наукові дослідження та дослідно-конструкторські роботи, що забезпечать впровадження передових науково-технічних досягнень при реалізації інвестиційних програм на наступних етапах. Таким чином буде забезпечене упереджу вальне виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт та їх своєчасне впровадження у практику."  
Враховано   розпочати реалізацію пілотних проектів з основних напрямів реформування та розвитку підприємств питного водопостачання та водовідведення. На першому етапі виконання Програми будуть використовуватися результати вже проведених наукових досліджень, доведених до стадії розробки конструкторської документації, забезпечено введення в експлуатацію дослідно-промислових зразків на основі новітніх технологій питного водопостачання та водовідведення. Одночасно в рамках науково-технічних та інноваційних підпрограм будуть розгорнуті наукові дослідження та дослідно-конструкторські роботи, що забезпечать впровадження передових науково-технічних досягнень при реалізації інвестиційних програм на наступних етапах. Таким чином буде забезпечене упереджувальне виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт та їх своєчасне впровадження у практику.  
58. На другому етапі (2009 - 2013 роки) передбачається:      На другому етапі (2011 - 2015 роки) передбачається:  
59. за результатами реалізації пілотних проектів доопрацювати будівельні норми і правила, стандарти, інші нормативні документи у сфері питного водопостачання та водовідведення;   -104- Соломатін Ю.П.
Абзац виключити  
Враховано   розширити роботи з відновлення, реконструкції та будівництву систем питного водопостачання міст та сільських населених пунктів, а також з охорони та покращення стану водних об'єктів - джерел питного водопостачання;  
    -105- Соломатін Ю.П.
Доповнити абзацом: "розширити роботи з відновлення, реконструкції та будівництву систем водопостачання міст та сільських населених пунктів, а також з охорони та покращення стану водних об'єктів - джерел питного водопостачання;"  
Враховано    
60. здійснити заходи щодо підвищення ефективності і надійності функціонування систем питного водопостачання та водовідведення, які забезпечать поступове поліпшення якості питної води, у тому числі за рахунок розширення обсягів використання підземних вод;      здійснити заходи щодо підвищення ефективності і надійності функціонування систем питного водопостачання та водовідведення, які забезпечать поступове поліпшення якості питної води, у тому числі за рахунок розширення обсягів використання підземних вод;  
61. продовжити роботи з охорони джерел питного водопостачання і провести відповідний моніторинг у сфері питного водопостачання та водовідведення.   -106- Соломатін Ю.П.
Абзац викласти в редакції: "забезпечити проведення державного моніторингу вод та державного обліку у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення."  
Враховано   забезпечити проведення державного моніторингу вод та державного обліку у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення.  
62. На третьому етапі (2014 - 2018 роки) передбачається:   -107- Ширко Ю.В.
Розділ викласти в редакції: "На третьому етапі (2016 - 2020 роки) передбачається завершення найбільш капіталовитратних заходів, які дозволять докорінно покращити забезпечення населення України якісною питною водою."  
Враховано   На третьому етапі (2016 - 2020 роки) передбачається завершення найбільш капіталовитратних заходів, які дозволять докорінно покращити забезпечення населення України якісною питною водою.  
63. на основі удосконаленої нормативно-правової та науково-технічної бази здійснити модернізацію і реконструкцію систем питного водопостачання та водовідведення для надійного забезпечення населення якісною питною водою з наближенням їх до стандартів Європейського Союзу.       
64. 6. Науково-технічне забезпечення виконання Програми   -108- Шершун М.Х.
Розділ виключити  
Враховано    
65. Для виконання Програми передбачається провести фундаментальні і прикладні дослідження та розробки, у тому числі із запровадженням сучасного світового досвіду у сфері питного водопостачання та водовідведення.       
66. Планується розробити державні стандарти на джерела питного водопостачання і питну воду, державні будівельні норми з централізованого питного водопостачання та водовідведення населених пунктів, рекомендації щодо реконструкції діючих очисних водопровідних і каналізаційних комплексів та підвищення ефективності їх роботи, технології і обладнання для попереднього очищення питної води, технології кондиціювання підземних і поверхневих вод з урахуванням нових нормативних вимог до якості, забезпечувати використання нових високоефективних реагентів і матеріалів у технологіях виробництва питної води та санації трубопроводів тощо.   -109- Руденко Г.Б.
Доповнити новим розділом: "Освіта, підготовка кадрів, виховання, інформування та участь громадськості у розв'язанні проблем забезпечення населення питною водою  
Враховано   Розділ VІ Освіта, підготовка кадрів, виховання, інформування та участь громадськості у розв'язанні проблем забезпечення населення питною водою З метою сприяння розвитку системи екологічної освіти, виховання, інформування населення, підготовки професійних кадрів і формування екологічної свідомості і культури спеціалістів підприємств питного водопостачання та водовідведення, для ефективного виконання пріоритетних напрямів реалізації Програми передбачається: перепідготовка і підвищення кваліфікації фахівців сфери управління водопровідно-каналізаційними мережами; підготовка і підвищення кваліфікації фахівців контрольно-вимірювальних лабораторій; залучення громадських організацій до участі у заходах, передбачених цією Програмою; підготовка та періодична публікація Національної доповіді про якість води та стан питного водопостачання в Україні; організація конкурсів та виставок водозберігаючих, енергозберігаючих технологій, засобів підготовки та подачі питної води, систем водовідведення та знезараження стічних вод; підтримка природоохоронних акцій щодо захисту і збереження джерел питного водопостачання на державному і місцевому рівнях.  
    -110- Руденко Г.Б.
З метою сприяння розвитку системи екологічного виховання, освіти, інформування населення, підготовки професійних кадрів і формування екологічної свідомості і культури спеціалістів водопровідно-каналізаційного господарства, для ефекти виконання пріоритетних напрямів реалізації Програми передбачається:  
Враховано    
    -111- Руденко Г.Б.
перепідготовка і підвищення кваліфікації фахівців сфери управління водопровідно-комунальним господарством;  
Враховано    
    -112- Руденко Г.Б.
підготовка і підвищення кваліфікації фахівців контрольно-вимірювальних лабораторій;  
Враховано    
    -113- Руденко Г.Б.
залучення громадських організацій до участі у заходах, передбачених цією Програмою;  
Враховано    
    -114- Руденко Г.Б.
підготовка та періодична публікація Національної доповіді про якість води та стан питного водопостачання в Україні;  
Враховано    
    -115- Руденко Г.Б.
організація конкурсів та виставок водозберігаючих, енергозберігаючих технологій, засобів підготовки та подачі питної води, систем водовідведення та знезараження стічних вод;  
Враховано    
    -116- Руденко Г.Б.
підтримка природоохоронних акцій щодо захисту і збереження джерел питного водопостачання на державному і місцевому рівнях.  
Враховано    
67. 7. Організаційне забезпечення виконання Програми   -117- Ширко Ю.В.
Доповнити розділ "Організаційне забезпечення" наступними абзацами: "Безперебійне питне водопостачання та водовідведення забезпечується на основі єдиного управління, упровадження новітніх технологій, освоєння капіталовкладень, стабілізації економічного становища підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, зниження витрат матеріальних та енергетичних ресурсів.  
Враховано   Розділ VІІ Організаційне забезпечення виконання Програми Безперебійне питне водопостачання та водовідведення забезпечується на основі єдиного управління, упровадження новітніх технологій, освоєння капіталовкладень, стабілізації економічного становища підприємств питного водопостачання та водовідведення, зниження витрат матеріальних та енергетичних ресурсів. В основу управління у сфері питного водопостачання та водовідведення покладено такі принципи: взаємоузгодженість діяльності підприємств водопровідно-каналізаційної мережі; удосконалення роботи з розмежування повноважень у цій сфері між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування."  
    -118- Ширко Ю.В.
В основу управління у сфері питного водопостачання та водовідведення покладено такі принципи: взаємоузгодженість діяльності підприємств водопровідно-каналізаційного господарства; удосконалення роботи з розмежування повноважень у цій сфері між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування."  
Враховано    
68. З метою сприяння взаємодії та забезпеченню координації роботи міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, пов'язаних з виконанням Програми, та коригування передбачених нею заходів відповідно до наявних фінансових, матеріальних та організаційних можливостей створюється Міжвідомча координаційна рада (далі - Рада). Положення про Раду та її склад затверджується постановою Кабінету Міністрів України. До складу Ради входять представники науково-технічних, екологічних та інших організацій, а також профільних комітетів Верховної Ради України.   -119- Руденко Г.Б.
Абзац викласти в редакції: "Функції сприяння взаємодії та забезпеченню координації роботи міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, пов'язаних з виконанням Програми, та коригування передбачених нею заходів відповідно до наявних фінансових, матеріальних та організаційних можливостей покладається на Міжвідомчу та регіональні комісії з реалізації Програми в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України."  
Враховано   Функції сприяння взаємодії та забезпеченню координації роботи міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, пов'язаних з виконанням Програми, та коригування передбачених нею заходів відповідно до наявних фінансових, матеріальних та організаційних можливостей покладається на Міжвідомчу та регіональні комісії з реалізації Програми в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.  
69. Рада є постійно діючим дорадчим робочим органом.   -120- Руденко Г.Б.
Частину другу виключити  
Враховано    
70. До повноважень Ради належить:       
71. узгодження прогнозних показників виконання заходів Програми, поточних проектів і планів;       
72. розроблення пропозицій щодо координації діяльності міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов'язаної з виконанням Програми;       
73. складення та затвердження тематичного і пооб'єктного плану виконання заходів Програми на звітний період;       
74. розгляд питань розподілу коштів між виконавцями Програми.       
75. До повноважень Ради належить вирішення інших питань відповідно до її мети та створення.   -121- Руденко Г.Б.
Абзац виключити  
Враховано    
76. Рада має право в установленому порядку отримувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, які беруть участь у виконанні цієї Програми та відповідних регіональних і місцевих програм, інформацію, необхідну для розв'язання покладених на них завдань.   -122- Беспалий Б.Я.
слова "в установленому порядку" виключити  
Відхилено , абзац виключено   
    -123- Руденко Г.Б.
Абзац виключити  
Враховано    
77. Організаційно-технічне забезпечення функціонування Ради, координацію виконання та фінансування заходів Програми здійснює центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.   -124- Руденко Г.Б.
Абзац виключити  
Враховано    
78. Рада щороку звітує про проведену роботу перед Кабінетом Міністрів України.   -125- Руденко Г.Б.
Абзац виключити  
Враховано   Організацію виконання Програми відповідно до своїх повноважень здійснюють: на державному рівні - центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства та інші центральні органи виконавчої влади; на регіональному рівні - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації; на місцевому рівні - структурні підрозділи/посадові особи виконавчих органів міських, селищних, сільських рад. Центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства щорічно представляє Кабінетові Міністрів України звіти та необхідну інформацію про хід виконання завдань Програми. Кабінет Міністрів України щорічно інформує Верховну Раду України про хід виконання Програми і вносить пропозиції щодо коригування завдань Програми.  
    -126- Руденко Г.Б.
Доповнити новою частиною: "Організацію виконання Програми відповідно до своїх повноважень здійснюють:  
Враховано    
    -127- Руденко Г.Б.
на державному рівні - центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства та інші центральні органи виконавчої влади в межах своїх повноважень;  
Враховано    
    -128- Руденко Г.Б.
на регіональному рівні - Республіканський комітет з житлово-комунального господарства Автономної Республіки Крим, управління (головні управління) житлово-комунального господарства місцевих держадміністрацій;  
Враховано    
    -129- Руденко Г.Б.
на місцевому рівні - структурні підрозділи/посадові особи виконавчих органів міських, селищних, сільських рад."  
Враховано    
    -130- Руденко Г.Б.
Доповнити абзацом: "Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства щорічно представляє Кабінетові Міністрів України звіти та необхідну інформацію про хід виконання завдань Програми."  
Враховано    
    -131- Руденко Г.Б.
Доповнити абзацом: "Кабінет Міністрів України щорічно інформує Верховну Раду України про хід виконання Програми і вносить пропозиції щодо коригування завдань Програми."  
Враховано    
79. 8. Фінансове забезпечення виконання Програми      Розділ VІІІ Фінансове забезпечення виконання Програми  
80. Програмою передбачається проведення фундаментальних досліджень, створення нормативно-правової та науково-технічної бази, удосконалення системи контролю у сфері питного водопостачання та водовідведення, будівництва і реконструкції найважливіших об'єктів, а також здійснення інших заходів, які потребують фінансування з державного бюджету, у тому числі в межах субвенції з Державного бюджету України на виконання інвестиційних проектів бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам, бюджетам міст Києва та Севастополя.   -132- Руденко Г.Б.
Абзац виключити  
Враховано   Фінансування Програми здійснюється за рахунок: коштів Державного бюджету України; коштів місцевих бюджетів (з урахуванням заходів, що фінансуються у рамках державних, регіональних і галузевих програм і проектів, що реалізуються); коштів підприємств питного водопостачання та водовідведення відповідно до програм їх розвитку, затверджених органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом; інших джерел надходження у тому числі зовнішніх і внутрішніх запозичень, грантів міжнародних організацій, коштів міжнародних програм, благодійних внесків тощо; удосконалення механізму розподілу платежів за спеціальне водокористування. Уряду щорічно при підготовці проекту державного бюджету передбачати субвенції (дотації) місцевим бюджетам на здешевлення вартості електроенергії, яка використовується для подачі питної води та водовідведення до рівня розміру цін (тарифів), які сплачуються населенням за електроенергію в побуті.  
    -133- Руденко Г.Б.
Доповнити абзацом: "Фінансування Програми здійснюється за рахунок: коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів (з урахуванням заходів, що фінансуються у рамках державних, регіональних і галузевих програм і проектів, що реалізуються), коштів підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, зовнішніх і внутрішніх запозичень, грантів міжнародних організацій, коштів міжнародних програм, благодійних внесків тощо, а також удосконалення механізму розподілу платежів за спеціальне водокористування."  
Враховано    
    -134- Ніколаєнко С.М.
Додати абзац: "Уряду щорічно передбачати у державному бюджеті субвенції (дотації) місцевим бюджетам на здешевлення вартості електроенергії, яка використовується для подачі питної води до рівня розміру цін (тарифів), які сплачуються населенням за електроенергію в побуті"  
Враховано    
81. Обґрунтування обсягів робіт та обсягів фінансування на кожний рік здійснює центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, який з урахуванням пропозицій Ради, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій в установленому порядку вносить їх для включення до проекту Державного бюджету України на відповідний рік.   -135- Беспалий Б.Я.
слова "в установленому порядку" виключити  
Враховано   Обґрунтування обсягів робіт та обсягів фінансування з Державного бюджету України з урахуванням пропозицій Міжвідомчої та регіональних комісій з реалізації Програми щорічно подається центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства до проекту Державної програми економічного і соціального розвитку та проекту державного бюджету на відповідний рік рік. Кошти Державного бюджету України можуть використовуватися на державну підтримку наступних заходів: реконструкція та будівництво унікальних систем водопостачання та водовідведення в великих містах; реконструкцію та будівництво в сільській місцевості систем питного водопостачання, які потребують значних капітальних вкладень (міжрегіональні групові водопроводи, станції з очищення води); будівництво підприємств з виготовлення споруд та установок питного водопостачання та водовідведення в контейнерному та блочному виконанні; роботи з покращання стану водних об'єктів - джерел питного водопостачання; упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві; здійснення досліджень та розробок з визначення технічних умов, регламентів, методів експлуатації обладнання в системах питного водопостачання; виробництво вітчизняних вимірювальних приладів з контролю якості води і оснащення ними лабораторій; підготовка та оприлюднення Національної доповіді про якість води та стан питного водопостачання в Україні; вдосконалення нормативно-правової бази та науково-технічного забезпечення з питань питного водопостачання та водовідведення; методичне, метрологічне та аналітичне забезпечення впровадження державних стандартів у сфері питного водопостачання.  
    -136- Соломатін Ю.П.
Абзац викласти в редакції: "Обґрунтування обсягів робіт та обсягів фінансування з Державного бюджету України з урахуванням пропозицій Міжвідомчої та регіональних комісій з реалізації Програми щорічно подається центральний органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства до проекту Державної програми економічного і соціального розвитку та проекту Державного бюджету на наступний рік."  
Враховано    
    -137- Соломатін Ю.П.
Доповнити новою частиною: "Кошти Державного бюджету України можуть використовуватися на державну підтримку наступних заходів:  
Враховано    
    -138- Соломатін Ю.П.
реконструкція та будівництво унікальних систем водопостачання та водовідведення в великих містах;  
Враховано    
    -139- Соломатін Ю.П.
реконструкцію та будівництво в сільській місцевості систем водопостачання, які потребують значних капітальних вкладень (міжрегіональні групові водопроводи, станцій з очищення води);  
Враховано    
    -140- Соломатін Ю.П.
будівництво підприємств з виготовлення споруд та установок водопостачання та водовідведення в контейнерному та блочному виконанні;  
Враховано    
    -141- Соломатін Ю.П.
роботи з покращання стану водних об'єктів - джерел питного водопостачання;  
Враховано    
    -142- Соломатін Ю.П.
упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві;  
Враховано    
    -143- Соломатін Ю.П.
здійснення досліджень та розробок з визначення технічних умов, регламентів, методів експлуатації обладнання в системах водопостачання;  
Враховано    
    -144- Соломатін Ю.П.
виробництво вітчизняних вимірювальних приладів з контролю якості води і оснащення ними лабораторій;  
Враховано    
    -145- Соломатін Ю.П.
підготовка та оприлюднення Національної доповіді про якість води та стан питного водопостачання в Україні;  
Враховано    
    -146- Соломатін Ю.П.
вдосконалення нормативно-правової бази та науково-технічного забезпечення з питань питного водопостачання та водовідведенн;.  
Враховано    
    -147- Соломатін Ю.П.
забезпечення методичного, метрологічного та аналітичного забезпечення впровадження державних стандартів у сфері питного водопостачання."  
Враховано    
82. Орієнтовні обсяги фінансування Програми з Державного бюджету України наведені у додатку. Загальний орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 5,23 млрд. гривень.   -148- Бойко В.О.
Після слова "Програми" доповнити словами: "за рахунок коштів Державного бюджету України"  
Враховано   Орієнтовні обсяги фінансування Програми з Державного бюджету України наведені у додатку 2. Загальний орієнтовний обсяг фінансування Програми за рахунок коштів Державного бюджету України становить 5,23 млрд. гривень, у тому числі на першому етапі (2006-2010 роки) 1,71 млрд. грн.  
83. Реконструкція і будівництво системи питного водопостачання і водовідведення здійснюється за рахунок субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам на виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві у разі їх передбачення в Державному бюджеті України на відповідний рік, а також коштів місцевих бюджетів та підприємств на умовах співфінансування.      Реконструкція і будівництво системи питного водопостачання і водовідведення здійснюється за рахунок субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам на виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві у разі їх передбачення в Державному бюджеті України на відповідний рік, а також коштів місцевих бюджетів та підприємств на умовах співфінансування.  
84. Головними розпорядниками бюджетних коштів з виконання заходів Програми є:      Головними розпорядниками бюджетних коштів з виконання заходів Програми є:  
85. на державному рівні - центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства;      на державному рівні - центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства;  
86. на реґіональному рівні - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, сільські, селищні, районні та міські ради.      на реґіональному рівні - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, сільські, селищні, районні та міські ради.  
87. 9. Контроль за виконанням Програми      Розділ ІХ Контроль за виконанням Програми  
88. Контроль за виконанням Програми здійснює центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.   -149- Грязєв А.Д.
Абзац викласти в редакції: "Контроль за виконанням цієї Програми, а також регіональних та місцевих програм здійснюють Міжвідомча комісія з реалізації Програми центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до своїх повноважень, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації."  
Враховано   Контроль за виконанням цієї Програми, а також регіональних та місцевих програм здійснюють центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, Міжвідомча комісія з реалізації Програми, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації в межах повноважень, визначених законом  
89. Центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства щороку подає Кабінетові Міністрів України інформацію про хід виконання заходів, передбачених Програмою.   -150- Грязєв А.Д.
Абзац виключити, викладено у р.7  
Враховано    
90. Кабінет Міністрів України щороку інформує Верховну Раду України про стан виконання Програми і у разі потреби за поданням центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства вносить пропозиції щодо коригування заходів Програми.   -151- Грязєв А.Д.
Абзац виключити, викладено у р.7  
Враховано   Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється відповідно до законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про охорону навколишнього природного середовища".  
    -152- Ширко Ю.В.
Доповнити абзацом: "Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється відповідно до законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про охорону навколишнього природного середовища"  
Враховано    
91. Контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється відповідно до законодавства.   -153- Беспалий Б.Я.
слово "законодавства" замінити словом "закону"  
Враховано   Контроль за використанням коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється відповідно до закону.  
    -154- Ширко Ю.В.
Слово "бюджетних" виключити  
Враховано    
92. 10. Очікувані результати виконання Програми      Розділ Х Очікувані результати виконання Програми  
93. Виконання Програми дасть можливість:   -155- Ширко Ю.В.
Доповнити словом "забезпечити"  
Враховано   Виконання Програми дасть можливість забезпечити: реалізацію державної політики у сфері питної води та питного водопостачання; підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню з питного водопостачання та водовідведення;  
    -156- Ширко Ю.В.
Доповнити абзацом: "реалізацію державної політики у сфері питної води та питного водопостачання;"  
Враховано    
    -157- Бойко В.О.
Доповнити абзацом: "підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню з водопостачання та водовідведення"  
Враховано    
94. забезпечити населення країни, підприємства, установи та організації якісною питною водою в достатній кількості відповідно до стандартів Європейського Союзу;   -158- Ширко Ю.В.
Абзац викласти в редакції: "населення країни, підприємства, установи та організації питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання"  
Враховано   населення України, підприємства, установи та організації питною водою нормативної якості в межах науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання;  
95. сприяти поліпшенню санітарно-епідемічної ситуації щодо виробництва питної води;   -159- Ширко Ю.В.
Доповнити словами: "та підвищення на цій основі стану здоров'я населення"  
Враховано   поліпшення санітарно-епідемічної ситуації щодо виробництва питної води та підвищення на цій основі стану здоров'я населення;  
96. забезпечити охорону і раціональне використання джерел питного водопостачання та поступове їх відновлення;      охорону і раціональне використання джерел питного водопостачання та поступове їх відновлення;  
97. забезпечити впровадження на підприємствах питного водопостачання сучасних технологій, матеріалів, реагентів, обладнання тощо;      впровадження на підприємствах питного водопостачання та водовідведення сучасних технологій, матеріалів, реагентів, обладнання тощо;  
98. підвищити ефективність функціонування водопровідно-каналізаційного господарства;   -160- Ширко Ю.В.
Доповнити абзацом: "зниження витрат матеріальних та енергетичних ресурсів в процесі питного водопостачання та водовідведення"  
Враховано   підвищення ефективності функціонування підприємств питного водопостачання та водовідведення; зниження витрат матеріальних та енергетичних ресурсів в процесі питного водопостачання та водовідведення;  
99. зменшити норму водоспоживання до 190 літрів на одного мешканця за добу та втрати води в мережах до 20 відсотків;   -161- Ширко Ю.В.
Абзац виключити  
Враховано    
100. модернізувати інфраструктуру підприємств питного водопостачання;      модернізацію інфраструктури підприємств питного водопостачання;  
101. досягти оптимального співвідношення рівня витрат на оплату послуг питного водопостачання та доходів населення.   -162- Бойко В.О.
Доповнити новою частиною: "Додатки 1-2 є невід'ємною частиною Програми.  
Враховано   оптимальне співвідношення рівня витрат на оплату послуг питного водопостачання та доходів населення. Додатки 1-2 є невід'ємною частиною Програми. Додаток 1. Основні завдання центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації Загальнодержавної програми "Питна вода України на 2006-2020 роки " Додаток 2. Орієнтовні обсяги фінансового забезпечення виконання завдань Загальнодержавної програми "Питна вода України на 2006-2020 роки" з Державного бюджету України.  
    -163- Бойко В.О.
Додаток 1. Основні завдання центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації Загальнодержавної програми "Питна вода України".  
Враховано    
    -164- Бойко В.О.
Додаток 2. Орієнтовний обсяг фінансового забезпечення виконання завдань Загальнодержавної програми "Питна вода України".  
Враховано