Кількість абзаців - 351 Таблиця поправок


Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"   -1- Кармазін Ю.А.
З урахуванням вимог юридичної нормотехніки необхідно пронумерувати частини статей проекту  
Враховано частково   ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. І. Внести зміни до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 1999р., №27, ст.221; 2003р., №37, ст. 300), виклавши його у такій редакції:      І. Внести зміни до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 1999р., №27, ст.221; 2003р., №37, ст. 300), виклавши його в такій редакції:  
4. "Закон України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію      "Закон України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію  
5. Цей Закон встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, Генерального штабу Збройних Сил України, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності на майно та організаційно - правової форми господарювання (далі - підприємства), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів   -2- Сімонов В.Д.
Викласти преамбулу у такій редакції: "Цей Закон встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів."  
Враховано   Цей Закон встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.  
    -3- Кармазін Ю.А.
Викласти преамбулу у такій редакції "Цей Закон встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, права і обов'язки, в тому числі обов'язки нести відповідальність за наслідки виконання повноважень (далі - повноваження), закріплених в певному обсязі (далі - компетенція) за органами державної влади, іншими державними органами, Генеральним штабом Збройних Сил України, органами місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності на майно та організаційно-правової форми господарювання (далі - підприємства), повноваження посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів".  
Відхилено адмірна деталізація неприйнятна для преамбули Закону.   
6. Розділ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ   -4- Чикал А.В.
У тексті законопроекту: перелік державних органів, підприємства, установ і організацій викласти відповідно до їх статусу; слова "система цивільного захисту України" замінити словами "сили цивільного захисту" у відповідних відмінках.  
Враховано   Розділ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
7. Стаття 1. Основні поняття   -5- Чикал А.В.
Назву статті і абзац викласти у такій редакції: "Стаття 1. Визначення основних термінів У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:"; частини статті 1 вважати абзацами.  
Враховано   Стаття 1. Визначення основних термінів У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:  
8. 1. Мобілізаційна підготовка - це комплекс організаційних, політичних, економічних, фінансових, соціальних, правових і спеціальних заходів, які здійснюються у мирний час з метою підготовки органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, національної економіки, підприємств та Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України (далі - Збройні Сили України, інші військові формування), органів і сил Цивільної оборони України (далі - система цивільного захисту України), до своєчасного та організованого проведення мобілізації і задоволення потреб оборони держави, захисту її території та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.   -6- Чикал А.В.
Частину першу статті 1 викласти у такій редакції: "мобілізаційна підготовка - комплекс організаційних, політичних, економічних, фінансових, соціальних, правових та інших заходів, які здійснюються у мирний час з метою підготовки національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань (далі - Збройні Сили України, інші військові формування), сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій до своєчасного і організованого проведення мобілізації та задоволення потреб оборони держави і захисту її території від можливої агресії, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період".  
Враховано   мобілізаційна підготовка - комплекс організаційних, політичних, економічних, фінансових, соціальних, правових та інших заходів, які здійснюються в мирний час з метою підготовки національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань (далі - Збройні Сили України, інші військові формування), сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій до своєчасного й організованого проведення мобілізації та задоволення потреб оборони держави і захисту її території від можливої агресії, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;  
9. 2. Система управління мобілізаційною підготовкою - це складова частина загальної системи управління державою, яка за своїми завданнями і функціями об'єднує всі органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи системи цивільного захисту України, діяльність яких спрямована на підготовку систем управління державою, зв'язку, інформаційного забезпечення, а також фінансових і матеріально-технічних ресурсів та підприємств до проведення мобілізації.   -7- Чикал А.В.
Частину другу статті 1 викласти в такій редакції: "система управління мобілізаційною підготовкою - складова частина загальної системи управління державою, яка спрямовує діяльність органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту населення і території на підготовку систем управління, засобів зв'язку, інформаційного забезпечення, а також фінансових і матеріально-технічних ресурсів, підприємств, установ і організацій до проведення мобілізації".  
Враховано   система управління мобілізаційною підготовкою - складова частина загальної системи управління державою, яка спрямовує діяльність органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту населення і території на підготовку систем управління, засобів зв'язку, інформаційного забезпечення, а також фінансових і матеріально-технічних ресурсів, підприємств, установ і організацій до проведення мобілізації;  
10. 3. Мобілізація - це комплекс заходів, які здійснюються у державі з метою планомірного переведення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, національної економіки та підприємств на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України - на організацію і штати воєнного часу.   -8- Чикал А.В.
Частину третю статті 1 викласти в такій редакції: "мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу."  
Враховано   мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано;  
11. Мобілізація в Україні може бути загальною або частковою та проводитися відкрито чи приховано.       
12. Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується всіх органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, національної економіки та підприємств, Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України.   -9- Гаврилюк В.В.
Положення абзаців 2-8 статті не відповідають назві статті (основні поняття), оскільки ними встановлюється порядок оголошення мобілізацій. Їх доцільно викласти у відповідних розділах проекту або викласти дещо по-іншому.  
Враховано ідповідні положення викладені у ст. 4 проекту   
13. Часткова мобілізація може проводитися в окремих місцевостях держави, а також стосуватися деякої частини національної економіки, підприємств, Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України.   -10- Кармазін Ю.А.
Положення абзаців 2-8 цієї статті викласти як визначення змінивши відповідно їх редакцію.  
азначене положення перенесено до ст.4 проекту.   
14. З метою ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій та катастроф у мирний час може проводитися цільова мобілізація.       
15. У рішенні про проведення мобілізації Президентом України визначаються вид, обсяги, порядок і строк її проведення.       
16. Рішення про проведення відкритої мобілізації повинно бути негайно оголошене через засоби масової інформації.       
17. Рішення про проведення прихованої мобілізації доводиться до органів державної влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим по закритих каналах оповіщення у порядку, що визначається Президентом України.       
18. З моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, національної економіки та підприємств, Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України, а для громадян України - виконання свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.   -11- Кармазін Ю.А.
Викласти цей абзац у такій редакції: "Особливий період функціонування - це період, який з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих місцевостях, настає для органів місцевого самоврядування, національної економіки та підприємств, Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України, а для громадян України - початком виконання ними свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України".  
Враховано уточненням редакції  особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні, або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій;  
    -12- Семинога А.І.
Доповнення визначення терміну "особливий період" у такій редакції: "Особливий період - це відрізок часу між моментом оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях до моменту оголошення демобілізації. Проголошення особливого періоду в інші строки, ніж передбачено цим пунктом, забороняється".  
Враховано уточненням редакції   
19. 4. Демобілізація - це комплекс заходів, спрямованих на планомірне переведення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, національної економіки та підприємств на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України - на організацію і штати мирного часу.   -13- Кармазін Ю.А.
Викласти це положення у такій редакції: "Демобілізація - це комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, національної економіки та підприємств на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України - на організацію і штати мирного часу"  
Враховано з уточненням редакції  демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу;  
20. Рішення про демобілізацію, а також порядок і строки її проведення приймає Президент України.   -14- Доманський А.І.
Перенести це положення в іншій розділ проекту.  
Враховано перенесено до ст.4)   
21. 5. Мобілізаційний план - це сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення заходів щодо мобілізаційного розгортання Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України, переведення національної економіки та підприємств, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та систем забезпечення життєдіяльності населення на режим функціонування в умовах особливого періоду.      мобілізаційний план - сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення заходів щодо мобілізаційного розгортання Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, системи забезпечення життєдіяльності населення до функціонування в умовах особливого періоду;  
22. 6. Мобілізаційні завдання - це окремі вимоги мобілізаційного плану щодо номенклатури, обсягів виробництва необхідної продукції, утворення і підготовки до розгортання спеціальних формувань, надання послуг, у тому числі з ремонту тощо в умовах особливого періоду, а також затверджені в установленому порядку першочергові заходи мобілізаційної підготовки.   -15- Кармазін Ю.А.
Мобілізаційні завдання - це окремі вимоги мобілізаційного плану щодо номенклатури, обсягів виробництва необхідної продукції, утворення і підготовки до розгортання спеціалізованих підрозділів Міністерства оборони по наданню послуг, у тому числі з ремонту тощо в умовах особливого періоду, а також затверджені в установленому порядку першочергові заходи мобілізаційної підготовки, які доводяться для виконання до центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та підприємств. До підприємств мобілізаційні завдання доводяться у формі мобілізаційних завдань (замовлень) на підставі угоди і контрактів, укладених з ними в порядку передбаченому Законами України, що регулюють питання закупівлі товарів і послуг для державних потреб. У зв'язку з цим наступний абзац вилучити.  
Враховано з уточненням редакції.  мобілізаційні завдання (замовлення) - окремі вимоги мобілізаційного плану щодо номенклатури, обсягів виробництва необхідної продукції, утворення і підготовки до розгортання спеціальних формувань, а також затверджені в установленому порядку першочергові заходи мобілізаційної підготовки, які доводяться для виконання до центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування. До підприємств, установ і організацій мобілізаційні завдання (замовлення) доводяться на підставі затверджених основних показників мобілізаційного плану і договорів (контрактів), що укладаються в порядку, передбаченому законодавством; спеціальні формування - утворені в мирний час в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, підприємствами, установами і організаціями згідно з штатами і табелями до штатів автомобільні, авіаційні, водні, залізничні, медичні та інші формування, які після відповідної підготовки передаються під час мобілізації у встановленому порядку до Збройних Сил України, інших військових формувань для задоволення їх потреб, а також утворені відповідними центральними органами виконавчої влади - для забезпечення потреб галузей національної економіки;  
    -16- Сімонов В.Д.
У п. 6 та у тексті законопроекту (див. ст. .3, 16, 17, 8 та ін.) передбачено створення "спеціальних формувань", однак не дається їх визначення. Пропоную дати їх визначення у наступній редакції: "спеціальні формування - утворені в мирний час в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України підприємствами, установами і організаціями згідно з штатами і табелями до штатів автомобільні, авіаційні, водні, залізничні, медичні та інші формування, які після відповідної підготовки передаються під час мобілізації у встановленому порядку до Збройних Сил України та інших військових формувань для задоволення їх потреб, а також утворені відповідними центральними органами виконавчої влади для забезпечення потреб галузей національної економіки".  
Враховано    
23. 7. Довготермінові і річні програми мобілізаційної підготовки - це документи, в яких визначаються пріоритетні заходи мобілізаційної підготовки, що здійснюються в мирний час.   -17- Крючков Г.К.
Пункт 7 вилучити оскільки він не містить конкретного змісту.  
Враховано    
24. 8. Основні показники мобілізаційного плану - це розрахункові потреби держави на особливий період, сформовані у натуральному і вартісному обчисленні, для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України, забезпечення функціонування національної економіки та життєдіяльності населення.   -18- Сімонов В.Д.
Викласти абзац у такій редакції: "основні показники мобілізаційного плану - розрахункові потреби держави на особливий період, сформовані у натуральному і вартісному обчисленні, для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення".  
Враховано   основні показники мобілізаційного плану - розрахункові потреби держави на особливий період, сформовані в натуральному і вартісному обчисленні, для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення;  
25. 9. Мобілізаційні потужності - це виробничі потужності підприємств, які створюються в мирний час для виробництва продукції і задоволення інших потреб держави в особливий період. Мобілізаційні потужності не підлягають приватизації, у тому числі у разі ліквідації підприємств. Рішення щодо передачі мобілізаційних потужностей іншим підприємствам приймаються органами виконавчої влади, іншими державними органами в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.   -19- Кармазін Ю.А.
Викласти цей абзац у такій редакції: "Мобілізаційні потужності - це виробничі потужності підприємств, які створюються в мирний час для виробництва продукції і задоволення інших потреб держави в особливий період. Мобілізаційні потужності не підлягають приватизації, у тому числі у разі ліквідації підприємств. Порядок створення, утримання, використання мобілізаційних потужностей, рішення щодо передачі мобілізаційних потужностей іншим підприємствам приймаються органами виконавчої влади, іншими державними органами в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України"  
Враховано з уточненням редакції  мобілізаційні потужності - виробничі потужності підприємств, установ і організацій, які створюються в мирний час для виробництва продукції і задоволення інших потреб держави в особливий період. Мобілізаційні потужності не підлягають приватизації, у тому числі в разі ліквідації підприємств, установ, організацій. Рішення щодо передачі мобілізаційних потужностей іншим підприємствам, установам і організаціям приймаються органами виконавчої влади, іншими державними органами в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.  
26. Порядок створення, утримання, використання мобілізаційних потужностей визначається Кабінетом Міністрів України.   -20- Чикал А.В.
Перенести це до іншого розділу проекту.  
Враховано (перенесено до ст.4)   
27. Стаття 2. Правова основа мобілізаційної підготовки та мобілізації      Стаття 2. Правова основа мобілізаційної підготовки та мобілізації  
28. Правовою основою мобілізаційної підготовки та мобілізації є Конституція України, Закон України "Про оборону України", цей Закон, інші закони України, а також видані відповідно до них нормативно-правові акти.      Правовою основою мобілізаційної підготовки та мобілізації є Конституція України, Закон України "Про оборону України", цей та інші закони України, а також видані відповідно до них нормативно-правові акти.  
29. Стаття 3. Основні принципи і зміст мобілізаційної підготовки та мобілізації      Стаття 3. Основні принципи і зміст мобілізаційної підготовки та мобілізації  
30. 1. Мобілізаційна підготовка та мобілізація є складовою частиною комплексу заходів, які здійснюються з метою забезпечення оборони держави, за винятком цільової мобілізації.      1. Мобілізаційна підготовка та мобілізація є складовими частинами комплексу заходів, які здійснюються з метою забезпечення оборони держави, за винятком цільової мобілізації.  
31. 2. Мобілізаційна підготовка та мобілізація здійснюються на основі таких принципів:   -21- Семинога А.І.
Доповнити абзацом такого змісту: "забезпечення належного рівня секретності"  
Відхилено Передбачено Законом України "Про державну таємницю"  2. Мобілізаційна підготовка та мобілізація здійснюються на основі таких принципів:  
32. централізоване керівництво;      централізоване керівництво;  
33. завчасність;      завчасність;  
34. плановість;      плановість;  
35. комплексність і погодженість;      комплексність і погодженість;  
36. персональна відповідальність за здійснення заходів щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації;      персональна відповідальність за виконання заходів щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
37. додержання прав підприємств і громадян;      додержання прав підприємств, установ і організацій та громадян;  
38. гарантована достатність;      гарантована достатність;  
39. наукова обґрунтованість;      наукова обґрунтованість;  
40. фінансова забезпеченість.      фінансова забезпеченість.  
41. 3. Зміст мобілізаційної підготовки становить:      3. Зміст мобілізаційної підготовки становить:  
42. правове регулювання у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації;      правове регулювання у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
43. наукове і методичне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації;      наукове і методичне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
44. визначення умов діяльності та підготовка органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та підприємств до роботи в особливий період;      визначення умов діяльності та підготовка органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій до роботи в умовах особливого періоду;  
45. розроблення мобілізаційних планів, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;      розроблення мобілізаційних планів, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;  
46. підготовка Збройних Сил України, інших військових формувань до проведення мобілізації;      підготовка Збройних Сил України, інших військових формувань до проведення мобілізації;  
47. підготовка національної економіки та її галузей до переведення і функціонування в умовах особливого періоду;      підготовка національної економіки та її галузей до переведення і функціонування в умовах особливого періоду;  
48. підготовка системи цивільного захисту України до функціонування в умовах особливого періоду;   -22- Сімонов В.Д.
Поняття системи цивільної оборони України привести відповідно до вимог Закону України "Про Цивільну оборону України", виклавши його у такій редакції: "підготовка єдиної державної системи цивільного захисту населення і території до функціонування в умовах особливого періоду".  
Враховано   підготовка єдиної державної системи цивільного захисту населення і території до функціонування в умовах особливого періоду;  
49. створення, розвиток та утримання мобілізаційних потужностей для задоволення потреб держави в особливий період;      створення, розвиток та утримання мобілізаційних потужностей для задоволення потреб держави в особливий період;  
50. створення і підготовка до розгортання спеціальних формувань;      утворення і підготовка до розгортання спеціальних формувань;  
51. створення мобілізаційного резерву;      створення мобілізаційного резерву;  
52. створення та утримання страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;      створення та утримання страхового фонду проектної, конструкторської та технологічної документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;  
53. підготовка і утримання в належному стані техніки та об'єктів, призначених для передачі у разі мобілізації Збройним Силам України, іншим військовим формуванням;   -23- Доманський А.І.
Викласти пункт у такій редакції: "підготовка і утримання в належному стані техніки та об'єктів, призначених для передачі у разі мобілізації Збройним Силам України, іншим військовим формуванням".  
Враховано   підготовка й утримання в належному стані техніки та об'єктів, призначених для передачі в разі мобілізації Збройним Силам України, іншим військовим формуванням;  
54. підготовка системи управління державою до функціонування в особливий період;   -24- Кармазін Ю.А.
Викласти це положення у такій редакції: "забезпечення готовності системи управління державою до функціонування в особливий період".  
Враховано   забезпечення готовності системи управління державою до функціонування в особливий період;  
55. планування і підготовка до нормованого забезпечення населення продовольчими та непродовольчими товарами, медичним обслуговуванням, послугами зв'язку, транспорту, комунальними та побутовими послугами;   -25- Доманський А.І.
Доповнити абзац після слів "до нормованого" словами " (у разі необхідності)".  
Враховано   планування і підготовка до нормованого (у разі необхідності) забезпечення населення продовольчими та непродовольчими товарами, медичним обслуговуванням, послугами зв'язку, транспорту, комунальними та побутовими послугами;  
56. військовий облік військовозобов'язаних і призовників;      військовий облік військовозобов'язаних і призовників;  
57. підготовка та накопичення військово-навчених людських ресурсів військовозобов'язаних і призовників для комплектування Збройних Сил України, інших військових формувань під час мобілізації;   -26- Доманський А.І.
Доповнити абзац після слів "військовозобов'язаних і призовників" словами "за військово-обліковими спеціальностями".  
Враховано   підготовка та накопичення військово навчених людських ресурсів військовозобов'язаних і призовників за військово-обліковими спеціальностями для комплектування Збройних Сил України, інших військових формувань під час мобілізації;  
58. бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами на період мобілізації та на воєнний час;      бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час;  
59. підготовка керівників складу органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, системи цивільного захисту України, підприємств до дій у разі мобілізації;      підготовка керівного складу органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту населення і території, підприємств, установ і організацій до дій у разі мобілізації;  
60. підвищення кваліфікації з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації керівників органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, працівників відповідних мобілізаційних підрозділів і працівників з питань мобілізаційної роботи;      підвищення кваліфікації з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації керівників органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, працівників відповідних мобілізаційних підрозділів і працівників з питань мобілізаційної роботи;  
61. проведення військово-економічних мобілізаційних навчань і тренувань;      проведення військово-економічних мобілізаційних навчань і тренувань;  
62. перевірка та оцінка стану мобілізаційної готовності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України, національної економіки, адміністративно-територіальних одиниць України та підприємств;      перевірка та оцінка стану мобілізаційної готовності національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також адміністративно-територіальних одиниць України;  
63. міжнародне співробітництво у сфері мобілізаційної підготовки;      міжнародне співробітництво у сфері мобілізаційної підготовки;  
64. підготовка фінансової системи держави до функціонування в умовах особливого періоду;      підготовка фінансової системи держави до функціонування в умовах особливого періоду;  
65. підготовка до запровадження стандартів особливого періоду;   -27- Кармазін Ю.А.
Викласти це положення у такій редакції: "розробка і підготовка до запровадження стандартів особливого періоду;"  
Враховано   розробка і підготовка до запровадження стандартів особливого періоду;  
66. планування і підготовка до технічного прикриття в особливий період об'єктів, споруд та транспортних магістралей оборонного і важливого загальнодержавного значення;      планування і підготовка до технічного прикриття в особливий період об'єктів, споруд та транспортних магістралей оборонного і важливого загальнодержавного значення;  
67. укладення договорів (контрактів) на виконання підприємствами мобілізаційних завдань (замовлень), поставку матеріально-технічних ресурсів, виконання робіт та надання послуг в особливий період;   -28- Чикал А.В.
Викласти це положення у такій редакції: "доведення основних показників мобілізаційного плану, укладення договорів (контрактів) на виконання підприємствами, установами і організаціями мобілізаційних завдань (замовлень), поставку матеріально-технічних ресурсів, виконання робіт та надання послуг в особливий період;"  
Враховано   доведення основних показників мобілізаційного плану, укладання договорів (контрактів) на виконання підприємствами, установами і організаціями мобілізаційних завдань (замовлень), поставку матеріально-технічних ресурсів, виконання робіт та надання послуг в особливий період;  
68. підготовка транспортної системи до забезпечення мобілізації;      підготовка транспортної системи до забезпечення мобілізації;  
69. підготовка до перерозподілу трудових ресурсів в особливий період      підготовка до перерозподілу трудових ресурсів в особливий період;  
70. інформаційне забезпечення      інформаційне забезпечення;  
71. підготовка до переведення редакцій друкованих засобів масової інформації і телерадіоорганізацій до роботи під час мобілізації та у воєнний час;      підготовка до переведення редакцій друкованих засобів масової інформації і телерадіоорганізацій до роботи під час мобілізації та у воєнний час.  
72. 4.Зміст мобілізації становить:      4. Зміст мобілізації становить:  
73. переведення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, національної економіки, підприємств та адміністративно-територіальних одиниць України на роботу в умовах особливого періоду;      переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, а також адміністративно-територіальних одиниць України на роботу в умовах особливого періоду;  
74. переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України на організацію і штати воєнного часу.      переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту на організацію і штати воєнного часу.  
75. Розділ ІІ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ      Розділ ІІ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ  
76. Стаття 4. Організація і порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації      Стаття 4. Організація і порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації  
77. 1. Організація і порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, національної економіки та підприємств, Збройних Сил України, інших військових формувань, системи цивільного захисту України, адміністративно-територіальних одиниць визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.   -29- Доманський А.І.
Викласти це положення у такій редакції: "1. Організація і порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України."  
Враховано   1. Організація і порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України. 2. Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій. 3. Часткова мобілізація може проводитися в окремих місцевостях держави, а також стосуватися певної частини національної економіки, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій. 4. З метою ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій та катастроф у мирний час може проводитися цільова мобілізація. 5. Вид, обсяги, порядок і строк проведення мобілізації визначаються Президентом України в рішенні про її проведення. 6. Рішення про проведення відкритої мобілізації має бути негайно оголошене через засоби масової інформації. 7. Рішення про проведення прихованої мобілізації доводиться до органів державної влади, інших державних органів, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій по закритих каналах оповіщення в порядку, який визначається Президентом України. 8. З моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.  
78. 2. Керівництво мобілізаційною підготовкою та мобілізацією держави, безпосередньо Збройних Сил України, інших військових формувань покладається на Президента України; органів державної влади, інших державних органів, національної економіки, системи цивільного захисту України - на Кабінет Міністрів України; в Автономній Республіці Крим - на Раду міністрів Автономної Республіки Крим; у сферах управління центральних органів виконавчої влади (галузях національної економіки) та адміністративно-територіальних одиницях України - на відповідні центральні і місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування; на підприємствах - на їх керівників.   -30- Доманський А.І.
Пункт 2 привести відповідно до вимог Конституції України, виклавши його в такій редакції: "9. Загальне керівництво у сфері мобілізаційної підготовки і мобілізації держави здійснюється Президентом України; організаційне керівництво мобілізаційною підготовкою і мобілізацією в Україні - Кабінетом Міністрів України; координація діяльності органів виконавчої влади з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації здійснюється Радою національної безпеки і оборони України. Безпосереднє керівництво щодо реалізації заходів з мобілізаційної підготовки і мобілізації здійснюється в центральних органах виконавчої влади, інших державних органах їх керівниками, а в Збройних Силах України, інших військових формуваннях центральними органами управління відповідних військових формувань. Організація безпосередньої реалізації заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації на відповідній території чи сприяння їх виконанню здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади та виконавчими органами сільських, селищних, місцевих рад."  
Враховано   9. Загальне керівництво у сфері мобілізаційної підготовки і мобілізації держави здійснюється Президентом України; організаційне керівництво мобілізаційною підготовкою і мобілізацією в Україні - Кабінетом Міністрів України; координація діяльності органів виконавчої влади з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації здійснюється Радою національної безпеки і оборони України. Безпосереднє керівництво щодо реалізації заходів з мобілізаційної підготовки і мобілізації здійснюється в центральних органах виконавчої влади, інших державних органах їх керівниками, а в Збройних Силах України, інших військових формуваннях - центральними органами управління відповідних військових формувань. Організація безпосередньої реалізації заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації на відповідній території чи сприяння їх виконанню здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад. 10. Порядок створення, розвитку, утримання, передачі, ліквідації і реалізації мобілізаційних потужностей визначається Кабінетом Міністрів України. 11. Порядок утворення спеціальних формувань, склад, мета, а також порядок їх передачі до Збройних Сил України та інших військових формувань під час проведення мобілізації визначаються Кабінетом Міністрів України.  
79. 3. Функції щодо координації планування, методологічного, методичного, наукового забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації і контролю у сферах управління центральних органів виконавчої влади (галузях національної економіки) покладаються на центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики, а в Збройних Силах України, інших військових формуваннях - на Міністерство оборони України.   -31- Чикал А.В.
Викласти це положення у такій редакції: " "Функції щодо координації планування, методологічного, методичного, наукового забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації у сферах управління центральних органів виконавчої влади (галузях національної економіки) покладаються на центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики, а в Збройних Силах України, інших військових формуваннях - на Генеральний штаб Збройних Сил України."  
Враховано   12. Функції щодо координації планування, методологічного, методичного, наукового забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації в органах виконавчої влади, інших державних органах, національній економіці здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики, якщо інше не передбачено законом. 13. Здіснення контролю за станом мобілізаційної підготовки та рівнем мобілізаційної готовності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, для яких встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), забезпечується керівником відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій. Порядок здійснення контролю за станом мобілізаційної підготовки та рівнем мобілізаційної готовності органів виконавчої влади, а також підприємств, установ і організацій, для яких встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), визначається Кабінетом Міністрів України.  
    -32- Кармазін Ю.А.
Відповідно до ст.10 закону України "Про оборону України" функції планування мобілізаційної підготовки галузей економіки та контролю за підготовкою підприємств усіх форм власності до виконання мобілізаційних завдань покладено на Міноборони.  
Відхилено В даному пункті мова йдеться про координацію діяльності у напрямах мобілізаційної підготовки і мобілізації.   
    -33- Гаврилюк В.В.
Включити до проекту положення такого змісту: "Контроль за станом мобілізаційної підготовки та рівнем мобілізаційної готовності органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, на які покладено мобілізаційні завдання, здійснюють центральні та місцеві органи виконавчої влади і органи військового управління, в інтересах яких покладено мобілізаційні завдання (замовлення)."  
Враховано з уточненням редакції   
80. 4. Співробітництво з іншими державами у сфері мобілізаційної підготовки здійснюється відповідно до міжнародних договорів України.      14. Співробітництво з іншими державами у сфері мобілізаційної підготовки здійснюється відповідно до міжнародних договорів України.  
81. Стаття 5. Мобілізаційні підрозділи      Стаття 5. Мобілізаційні підрозділи  
82. 1.Організація здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації і контроль за здійсненням цих заходів в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах покладається на їх мобілізаційні підрозділи або призначених працівників з питань мобілізаційної роботи.   -34- Сімонов В.Д.
Частину першу статті 5 викласти в такій редакції: "1. Організація здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації і контроль за здійсненням цих заходів в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах і організаціях, які мають мобілізаційні завдання (замовлення), покладається на їх мобілізаційні підрозділи або призначених працівників з питань мобілізаційної роботи."  
Враховано   1. Організація здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації і контроль за здійсненням цих заходів в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, які мають мобілізаційні завдання (замовлення), покладаються на їх мобілізаційні підрозділи або призначених працівників з питань мобілізаційної роботи.  
83. Мобілізаційні підрозділи (працівники з питань мобілізаційної роботи) є складовою частиною системи управління мобілізаційною підготовкою.   -35- Чикал А.В.
Пронумерувати абзаци статті як частини.  
Враховано   2. Мобілізаційні підрозділи (працівники з питань мобілізаційної роботи) є складовою частиною системи управління мобілізаційною підготовкою.  
84. 2. Структура і штати мобілізаційних підрозділів центральних і місцевих органів виконавчої влади визначаються з урахуванням характеру та обсягу мобілізаційної роботи керівником відповідного органу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.   -36- Чикал А.В.
Частину другу статті 5 викласти в такій редакції: "3. Структура і штати мобілізаційних підрозділів центральних і місцевих органів виконавчої влади визначаються з урахуванням характеру та обсягу мобілізаційної роботи керівником відповідного органу виконавчої влади в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України."  
Враховано   3. Структура і штати мобілізаційних підрозділів центральних і місцевих органів виконавчої влади визначаються з урахуванням характеру та обсягу мобілізаційної роботи керівником відповідного органу виконавчої влади в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
85. Структура і штати мобілізаційних підрозділів інших державних органів визначаються їх керівниками з урахуванням характеру та обсягу мобілізаційної роботи.      4. Структура і штати мобілізаційних підрозділів інших державних органів визначаються їх керівниками з урахуванням характеру та обсягу мобілізаційної роботи.  
86. Мобілізаційні підрозділи (посади працівників з питань мобілізаційної роботи) у структурі виконавчих органів рад утворюються ( вводяться) рішенням відповідних рад. Чисельність працівників мобілізаційних підрозділів (працівників з питань мобілізаційної роботи) органів місцевого самоврядування визначають сільські, селищні, міські ради за погодженням з відповідними місцевими органами виконавчої влади, а підприємств - їх керівники за погодженням з відповідними центральними або місцевими органами виконавчої влади з урахуванням сфери діяльності, характеру та обсягу мобілізаційної роботи.   -37- Сімонов В.Д.
Викласти абзац у такій редакції: "Мобілізаційні підрозділи (посади працівників з питань мобілізаційної роботи) у структурі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад утворюються рішенням відповідних рад. Чисельність працівників мобілізаційних підрозділів (працівників з питань мобілізаційної роботи) органів місцевого самоврядування визначають сільські, селищні, міські ради , а підприємств, установ і організацій - їх керівники за погодженням з відповідними центральними або місцевими органами виконавчої влади з урахуванням сфери діяльності, характеру та обсягу мобілізаційної роботи."  
Враховано   5. Мобілізаційні підрозділи (посади працівників з питань мобілізаційної роботи) у структурі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад утворюються рішеннями відповідних рад. Чисельність працівників мобілізаційних підрозділів (працівників з питань мобілізаційної роботи) органів місцевого самоврядування визначають сільські, селищні, міські ради, а підприємств, установ і організацій - їх керівники за погодженням з відповідними центральними або місцевими органами виконавчої влади з урахуванням сфери діяльності, характеру та обсягу мобілізаційної роботи.  
87. 3. Мобілізаційні підрозділи та працівники з питань мобілізаційної роботи підпорядковуються безпосередньо керівникам відповідних органів державної влади, інших державних органів, виконавчих органів рад та підприємств.      6. Мобілізаційні підрозділи та працівники з питань мобілізаційної роботи підпорядковуються безпосередньо керівникам відповідних органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.  
88. Забороняється об`єднання мобілізаційних підрозділів органів державної влади, інших державних органів з іншими функціональними підрозділами та сумісництво працівників з питань мобілізаційної роботи, а також покладення на них функцій, які не пов'язані з розв'язанням поточних проблем мобілізаційної підготовки.   -38- Кармазін Ю.А.
Вилучити це положення.  
Відхилено арактер завдань і функцій управління мобілізаційною підготовкою потребує створення чіткої, окремої системи.  7. Забороняється об`єднання мобілізаційних підрозділів органів державної влади, інших державних органів з іншими структурними підрозділами цих органів та сумісництво працівників з питань мобілізаційної роботи, а також покладання на них функцій, які не пов'язані з розв'язанням поточних проблем мобілізаційної підготовки.  
89. 4 Порядок утворення, функції, права та обов'язки мобілізаційних підрозділів органів державної влади, інших державних органів, а також функції, права та обов'язки працівників з питань мобілізаційної роботи визначаються положенням, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.   -39- Доманський А.І.
Цей абзац після слів: "мобілізаційної роботи" викласти у такій редакції: "визначаються відповідно до цього Закону в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України."  
Враховано   8. Порядок утворення, функції, права та обов'язки мобілізаційних підрозділів органів державної влади, інших державних органів, а також функції, права та обов'язки працівників з питань мобілізаційної роботи визначаються відповідно до цього Закону в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
90. Стаття 6. Військовий обов'язок Військовий обов'язок встановлюється з метою задоволення комплектування Збройних Сил України, інших військових формувань особовим складом у разі мобілізації, а також для підготовки в мирний час військово-навчених людських ресурсів. Порядок виконання військового обов'язку визначається законом України.   -40- Кармазін Ю.А.
Вилучити, оскільки це питання регулюється Законом України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" (ст.ст. 1,39).  
Враховано , в зв'язку з чим змінюється нумерація наступних статей.   
    -41- Челомбітко І.В.
Після слів "визначається Законом України" доповнити словами "Про загальний військовий обов'язок і військову службу."  
а пропозицією нар. деп. Кармазіна Ю.А. статтю виключено   
91. Стаття 7. Військово-транспортний обов'язок 1.Військово-транспортний обов'язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на період мобілізації та у воєнний час транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян - власників транспортних засобів   -42- Чикал А.В.
Сімонов В.Д.
Транспортний обов'язок має встановлюватись на особливий період, тому слова "період мобілізації та у воєнний час" пропонується замінити словами "особливий період", що узгоджується із Законом України "Про функціонування єдиної транспортної системи України в особливий період".  
Враховано з уточненням редакції та урахуванням пропозицій нар. деп. Кармазіна Ю.А.  Стаття 6. Військово-транспортний обов'язок 1. Військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства, та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян - власників транспортних засобів.  
    -43- Кармазін Ю.А.
Викласти цю статтю у такій редакції: "Військово-транспортний обов'язок встановлюється з метою задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи вик. влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, АЗС, дорожнього господарства та інші підприємства, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян - власників транспортних засобів."  
Враховано з уточненням редакції   
92. 2. Порядок виконання військово-транспортного обов'язку, а також відшкодування державою збитків, яких зазнають центральні і місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, а також громадяни внаслідок відчуження транспортних засобів у разі мобілізації та у воєнний час, визначаються законом.   -44- Сімонов В.Д.
Частину другу статті 7 викласти у такій редакції: "2. Порядок виконання військово-транспортного обов'язку, а також порядок відшкодування державою відповідно вартості майна чи збитків, яких зазнають центральні і місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, а також громадяни внаслідок примусового відчуження чи вилучення транспортних засобів в особливий період, визначаються законом."  
Враховано   2. Порядок виконання військово-транспортного обов'язку, а також порядок відшкодування державою відповідно вартості майна чи збитків, яких зазнають центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, а також громадяни внаслідок примусового вилучення чи відчуження транспортних засобів в особливий період, визначаються законом.  
93. Стаття 8. Фінансування мобілізаційної підготовки та мобілізації 1.Фінансування мобілізаційної підготовки здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, а також коштів підприємств.   -45- Чикал А.В.
Сімонов В.Д.
Фінансування заходів з мобілізаційної підготовки має здійснюватись з місцевих бюджетів, тому викласти частину першу статті 8 у такій редакції: "Фінансування мобілізаційної підготовки здійснюється відповідно за рахунок коштів державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ і організацій. "  
Враховано   Стаття 7. Фінансування мобілізаційної підготовки та мобілізації 1. Фінансування мобілізаційної підготовки здійснюється відповідно за рахунок коштів державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ і організацій.  
    -46- Семинога А.І.
Текст статті 8 доповнити пунктом 5 такого змісту: "Витрати підприємств на мобілізаційну підготовку відносяться до складу валових витрат того податкового періоду, в якому були здійснені. Порядок віднесення таких витрат встановлюється Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств"  
Відхилено Згідно з статтею 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" мобілізаційну підготовку неможливо включити до валових витрат, тому що вона не є господарською діяльністю   
    -47- Кармазін Ю.А.
Викласти наступну частину статті у такій редакції: "Фінансування мобілізаційної підготовки здійснюється: заходів та робіт з мобілізаційної підготовки, які мають загальнодержавне значення - з Державного бюджету України; мобілізаційної підготовки місцевого призначення - з місцевих бюджетів; заходи та роботи з мобілізаційної підготовки, що проводяться підприємствами, установами та організаціями - за рахунок коштів Держав. бюджету."  
Враховано    
94. 2. З державного бюджету відповідно до закону фінансуються заходи та роботи з мобілізаційної підготовки, які мають загальнодержавне значення.      2. З державного бюджету відповідно до закону фінансуються заходи та роботи з мобілізаційної підготовки, які мають загальнодержавне значення.  
95. 3.За рахунок коштів підприємств фінансуються заходи та роботи з мобілізаційної підготовки, що здійснюються за ініціативою самих підприємств згідно з мобілізаційними планами.   -48- Чикал А.В.
Доповнити статтю новою частиною третьою такого змісту: "3. З місцевих бюджетів фінансуються заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення."  
Враховано   3. З місцевих бюджетів фінансуються заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення. 4. За рахунок коштів підприємств, установ і організацій фінансуються заходи та роботи з мобілізаційної підготовки, що здійснюються за ініціативою самих підприємств, установ і організацій згідно з мобілізаційними планами.  
    -49- Чикал А.В.
Частини третю та четверту вважати відповідно частинами четвертою та п'ятою.  
Враховано    
96. 4. Видатки на здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації провадяться відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів з питань бюджетного процесу.      5. Видатки на здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації провадяться відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів.  
97. Стаття 9. Стимулювання заходів з мобілізаційної підготовки      Стаття 8. Стимулювання заходів з мобілізаційної підготовки  
98. Амортизаційні відрахування на законсервовані мобілізаційні потужності, які не використовуються в поточному виробництві, а також на законсервовану техніку та транспортні засоби мобілізаційного призначення, які не експлуатуються, не здійснюються.   -50- Челомбітко І.В.
Викласти це положення у такій редакції: "Кошти, витрачені підприємствами на створення мобілізаційних потужностей, а також на підтримання техніки, транспортних засобів мобілізаційного призначення, що не використовуються у поточному виробництві, в стані необхідному для ефективної експлуатації, відносяться до валових витрат цих підприємств. Також до таких витрат відносяться кошти, витрачені на заміну об'єктів мобілізаційних потужностей в разі їх фізичного та морального зносу."  
Відхилено Не узгоджується із ст.8 та ст.21 законопроекту  1. Амортизаційні відрахування на законсервовані мобілізаційні потужності, які не використовуються в поточному виробництві, а також на законсервовану техніку та транспортні засоби мобілізаційного призначення, які не експлуатуються, не здійснюються.  
99. Інші пільги для підприємств та громадян, що виконують роботи з мобілізаційної підготовки, передбачаються відповідними законами.   -51- Кармазін Ю.А.
Викласти це положення у такій редакції: "Оплата робіт з мобілізаційної підготовки, які в мирний час проводять підприємства та громадяни, передбачається угодами і контрактами, укладеними з ними в порядку передбаченому законами України, що регулюють питання закупівлі товарів і послуг для державних потреб".  
Враховано з уточненням редакції.  2. Порядок оплати робіт з мобілізаційної підготовки, які в мирний час проводяться підприємствами, установами і організаціями та громадянами, передбачається договорами (контрактами), укладеними з ними в порядку, передбаченому законами України, що регулюють питання закупівлі товарів і послуг для державних потреб.  
100. Стаття 10. Захист інформації про мобілізаційну підготовку та мобілізацію      Стаття 9. Захист інформації про мобілізаційну підготовку та мобілізацію  
101. Організація робіт і захист інформації про мобілізаційну підготовку та мобілізацію здійснюються відповідно до Закону України "Про державну таємницю" та інших нормативно-правових актів з цих питань.      Організація робіт і захист інформації про мобілізаційну підготовку та мобілізацію здійснюються відповідно до вимог Закону України "Про державну таємницю" та інших нормативно-правових актів.  
102. Розділ ІІІ ФУНКЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ПОВНОВАЖЕННЯ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ІНШИХ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ, ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ У СФЕРІ МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ   -52- Крючков Г.К.
Назву розділу викласти у такій редакції: "Повноваження Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, Генерального штабу Збройних сил України у сфері мобілізаційної підготовки і мобілізації."  
Враховано з уточненням редакції  Розділ ІІІ ПОВНОВАЖЕННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ТА ІНШИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ, ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ, ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ У СФЕРІ МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ  
103. Стаття 11. Верховна Рада України      Стаття 10. Верховна Рада України  
104. Верховна Рада України відповідно до Конституції України здійснює законодавче регулювання питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.   -53- Доманський А.І.
Кармазін Ю.А.
Повноваження Верховної Ради України законопроектом зводяться лише до законодавчого визначення мобілізації та мобілізаційної підготовки. З урахуванням вимог п.31 частини І ст.85 Конституції України викласти цю статтю у такій редакції: "Верховна Рада України відповідно до Конституції України здійснює законодавче регулювання питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, затверджує протягом двох днів з моменту звернення Президента України укази про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях та про загальну або часткову мобілізацію."  
Враховано   Верховна Рада України відповідно до Конституції України здійснює законодавче регулювання питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, визначає відповідні видатки з Державного бюджету України, затверджує протягом двох днів з моменту звернення Президента України укази про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію.  
105. Стаття 12. Президент України      Стаття 11. Президент України  
106. Відповідно до повноважень, визначених Конституцією України, Президент України:      Відповідно до повноважень, визначених Конституцією України, Президент України:  
107. здійснює керівництво у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації держави;      здійснює загальне керівництво у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації держави;  
108. визначає мету, завдання, вид, обсяги, порядок і строки проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації;      визначає мету, завдання, вид, обсяги, порядок і строки проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
109. координує діяльність органів державної влади, інших державних органів, Збройних Сил України, інших військових формувань у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації;   -54- Кузьмук О.І.
Чикал А.В.
Зазначити у цій статті, що Президент України визначає порядок оголошення мобілізації та демобілізації та забезпечує через Раду національної безпеки і оборони України координацію діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів.  
Враховано редакційно   забезпечує через Раду національної безпеки і оборони України координацію діяльності органів виконавчої влади, інших державних органів, Збройних Сил України, інших військових формувань у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
110. визначає структуру та затверджує мобілізаційний план України, Положення про мобілізаційну підготовку Збройних Сил України, інших військових формувань, Положення про порядок проведення мобілізації в Україні;      визначає структуру та затверджує мобілізаційний план України на особливий період, Положення про мобілізаційну підготовку Збройних Сил України, інших військових формувань, Положення про порядок проведення мобілізації в Україні;  
111. надає (позбавляє) право на звільнення від призову на військову службу в разі мобілізації та у воєнний час окремим громадянам або категоріям громадян;      надає (позбавляє) право на звільнення від призову на військову службу в разі мобілізації та у воєнний час громадянам або окремим категоріям громадян;  
112. приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію та демобілізацію, про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України;   -55- Кармазін Ю.А.
Зазначити положення про те, що Президент України видає свої Укази про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, звертається до Верховної Ради України для їх затвердження.  
Враховано е випливає з п.31 частини І статті 85 Конституції України  визначає порядок оголошення мобілізації; приймає рішення про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію та про демобілізацію з внесенням їх на затвердження Верховної Ради України;  
113. встановлює режим роботи органів державної влади, інших державних органів під час мобілізації та у воєнний час;      установлює режим роботи органів державної влади, інших державних органів під час мобілізації та у воєнний час;  
114. видає нормативно-правові акти з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.      видає акти з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.  
115. Стаття 13. Суди загальної юрисдикції   -56- Крючков Г.К.
Статті 13 і 14 перенести після ст. 18, відповідно змінивши нумерацію статей. Назву статті 13 викласти в такій редакції: "Судові органи".  
Враховано    
116. Організаційне забезпечення мобілізаційної підготовки Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів здійснює Кабінет Міністрів України, інших судів загальної юрисдикції - центральний орган виконавчої влади з питань організаційного забезпечення судів.       
117. Стаття 14. Прокуратура України       
118. Генеральна прокуратура України забезпечує мобілізаційну підготовку органів прокуратури України до функціонування в особливий період.       
119. Стаття 15. Кабінет Міністрів України      Стаття 12. Кабінет Міністрів України  
120. Кабінет Міністрів України:      1. Кабінет Міністрів України:  
121. керує мобілізаційною підготовкою та мобілізацією в Україні у межах своїх повноважень, видає акти з цих питань;   -57- Доманський А.І.
Викласти це положення у такій редакції: "здійснює заходи з організації забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні у межах своїх повноважень, видає акти з цих питань;"  
Враховано   здійснює заходи з організації забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні в межах своїх повноважень, видає акти з цих питань;  
122. організовує розроблення проекту мобілізаційного плану України та подає його на затвердження Президентові України;   -58- Доманський А.І.
Викласти це положення у такій редакції: "організовує розроблення проекту мобілізаційного плану України на особливий період та подає його на затвердження Президентові України;"  
Враховано   організовує розроблення проекту мобілізаційного плану України на особливий період та подає його на затвердження Президентові України;  
123. організовує наукове, методологічне, методичне та інформаційне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації;      організовує наукове, методологічне, методичне та інформаційне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
124. розробляє проекти актів, які повинні набрати чинності під час мобілізації та у воєнний час;   -59- Доманський А.І.
Викласти це положення у такій редакції: "розробляє проекти актів, які мають бути введені в дію під час мобілізації та у воєнний час".  
Враховано   розробляє проекти актів, які мають бути введені в дію під час мобілізації та у воєнний час;  
125. затверджує Положення про мобілізаційну підготовку національної економіки України;      затверджує Положення про мобілізаційну підготовку національної економіки України;  
126. визначає порядок управління національною економікою та заходи із забезпечення її функціонування в особливий період;      визначає порядок управління національною економікою України та заходи із забезпечення її функціонування в особливий період;  
127. визначає і затверджує основні показники мобілізаційного плану національної економіки та мобілізаційні завдання центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, Раді міністрів Автономної Республіки Крим на особливий період;      визначає і затверджує основні показники мобілізаційного плану національної економіки та мобілізаційні завдання (замовлення) центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, Раді міністрів Автономної Республіки Крим на особливий період;  
128. визначає джерела і порядок фінансування заходів мобілізаційної підготовки та мобілізації;      визначає джерела і порядок фінансування заходів мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
129. створює мобілізаційний резерв матеріально-технічних і сировинних ресурсів;      створює мобілізаційний резерв матеріально-технічних і сировинних ресурсів;  
130. встановлює порядок розбронювання матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, а також порядок їх відпуску в особливий період;      установлює порядок розбронювання матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, а також порядок їх відпуску в особливий період;  
131. встановлює порядок створення, розвитку, передачі, ліквідації і реалізації мобілізаційних потужностей;   -60- Доманський А.І.
Після слова "розвитку" додати слово "утримання".  
Враховано   установлює порядок створення, розвитку, утримання, передачі, ліквідації і реалізації мобілізаційних потужностей;  
132. організовує роботу, пов'язану із створенням страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного призначення, затверджує довготермінові державні програми формування страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;   -61- Доманський А.І.
Викласти абзац у такій редакції: "організовує роботу, пов'язану із створенням страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення; розробляє проекти довготермінових державних програм формування страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення".  
Враховано   організовує роботу, пов'язану зі створенням страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення; розробляє проекти довготермінових державних програм формування страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;  
133. затверджує довготермінові та річні програми мобілізаційної підготовки відповідних сфер управління центральних органів виконавчої влади (галузей національної економіки), Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя;   -62- Сімонов В.Д.
Викласти це положення у такій редакції: "погоджує довготермінові та річні програми мобілізаційної підготовки державних органів, Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя".  
Враховано   погоджує довготермінові та річні програми мобілізаційної підготовки державних органів, Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя;  
134. визначає порядок укладення договорів (контрактів) на виконання підприємствами мобілізаційних завдань (замовлень), зокрема на поставку матеріально технічних ресурсів, виконання робіт та надання послуг, у тому числі щодо поставки готової продукції, забезпечення виконання зазначених завдань (замовлень) матеріально-технічними ресурсами, а також щодо їх фінансування;      визначає порядок укладання договорів (контрактів) на виконання підприємствами, установами і організаціями мобілізаційних завдань (замовлень), зокрема на поставку матеріально-технічних ресурсів, виконання робіт та надання послуг, у тому числі щодо поставки готової продукції, забезпечення виконання зазначених завдань (замовлень) матеріально-технічними ресурсами, а також щодо їх фінансування;  
135. визначає порядок передачі органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування мобілізаційних завдань (замовлень) підприємств, які підлягають ліквідації (реорганізації), іншим підприємствам, що залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);      визначає порядок передачі органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування мобілізаційних завдань (замовлень) підприємств, установ і організацій, які підлягають ліквідації (реорганізації), іншим підприємствам, установам і організаціям, що залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
136. визначає і затверджує ліміти та норми відчуження транспортних засобів і техніки на період мобілізації та у воєнний час;      визначає і затверджує ліміти та норми відчуження транспортних засобів і техніки на період мобілізації та у воєнний час;  
137. під час оголошення мобілізації здійснює контроль у межах своїх повноважень за здійсненням заходів щодо переведення Збройних Сил України, інших військових формувань на організацію і штати воєнного часу;      під час оголошення мобілізації здійснює контроль у межах своїх повноважень за здійсненням заходів щодо переведення Збройних Сил України, інших військових формувань на організацію і штати воєнного часу;  
138. організовує у разі оголошення мобілізації переведення національної економіки на функціонування в умовах особливого періоду;      організовує в разі оголошення мобілізації переведення національної економіки на функціонування в умовах особливого періоду;  
139. організовує бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами на період мобілізації та на воєнний час;      організовує бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час;  
140. організовує роботу та взаємодію центральних і місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, інших державних органів у питаннях мобілізаційної підготовки та мобілізації;      організовує роботу і взаємодію центральних і місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, інших державних органів у питаннях мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
141. визначає порядок проведення перевірок стану та оцінки мобілізаційної готовності сфер управління центральних органів виконавчої влади (галузей національної економіки), органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, системи цивільного захисту України, адміністративно-територіальних одиниць України та підприємств;      визначає порядок проведення перевірок стану та оцінки мобілізаційної готовності національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, адміністративно-територіальних одиниць України;  
142. здійснює контроль за мобілізаційною підготовкою та проводить кадрову політику щодо мобілізаційних органів в Україні;   -63- Чикал А.В.
Викласти абзац в такій редакції: "здійснює контроль за мобілізаційною підготовкою в Україні в межах своїх повноважень та проводить кадрову політику щодо мобілізаційних підрозділів (працівників з питань мобілізаційної роботи)."  
Враховано   здійснює контроль за мобілізаційною підготовкою в Україні в межах своїх повноважень та проводить кадрову політику щодо мобілізаційних підрозділів (працівників з питань мобілізаційної роботи);  
143. встановлює статистичну звітність у сфері мобілізаційної підготовки, щороку доповідає Президентові України про стан мобілізаційної готовності національної економіки;   -64- Чикал А.В.
Викласти абзац в такій редакції: "встановлює статистичну звітність у сфері мобілізаційної підготовки, щорічно доповідає Президентові України про стан мобілізаційної готовності держави."  
Враховано   установлює статистичну звітність у сфері мобілізаційної підготовки, щорічно доповідає Президентові України про стан мобілізаційної готовності держави;  
144. у разі необхідності ініціює питання про надання пільг підприємствам, для яких встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);   -65- Кармазін Ю.А.
Вилучити це положення.  
Відхилено Виконання мобілізаційних завдань пов'язано з витратами, тому встановлення для підприємств певних стимулів не суперечить ринковим заходам господарювання  у разі необхідності ініціює питання про надання пільг підприємствам, установам і організаціям, для яких встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);  
145. розробляє порядок відшкодування державою збитків завданих підприємствам у зв'язку з виконанням ними мобілізаційних завдань (замовлень) в особливий період, та громадянам, які надають під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, що є їх власністю, військовим частинам Збройних Сил України, інших військових формувань;   -66- Кармазін Ю.А.
Викласти це положення у такій редакції: "розробляє порядок відшкодування державою, відповідно до Закону, збитків, завданих підприємствам у зв'язку з виконанням ними мобілізаційних завдань (замовлень) в особливий період, та громадянам, які надають під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, що є їх власністю, військовим частинам Збройних Сил України, інших військових формувань."  
Враховано редакційно   розробляє порядок відшкодування державою вартості майна, яке було примусово відчужено у підприємств, установ і організацій у зв'язку з виконанням ними мобілізаційних завдань (замовлень) в особливий період та громадян, які надають в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, що є їх власністю, Збройних Сил України, інших військових формувань;  
146. планує і проводить військово-економічні мобілізаційні навчання та тренування;      планує і проводить військово-економічні мобілізаційні навчання та тренування;  
147. організовує підвищення кваліфікації з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації керівників органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, працівників мобілізаційних органів та працівників з питань мобілізаційної роботи;      організовує підвищення кваліфікації з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації керівників органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, працівників мобілізаційних підрозділів та працівників з питань мобілізаційної роботи;  
148. визначає порядок утворення і підготовки до розгортання спеціальних формувань;      визначає порядок утворення і підготовки до розгортання спеціальних формувань;  
149. забезпечує виконання законів України, інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;      забезпечує виконання законів України, інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
150. організовує виконання зобов'язань за міжнародними договорами України про співробітництво у сфері мобілізаційної підготовки;      організовує виконання зобов'язань за міжнародними договорами України про співробітництво у сфері мобілізаційної підготовки;  
151. організовує міждержавну кооперацію з питань військово-технічного співробітництва у сфері мобілізаційної підготовки;      організовує міждержавну кооперацію з питань військово-технічного співробітництва у сфері мобілізаційної підготовки.  
152. Стаття 16. Центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики   -67- Кузьмук О.І.
Викласти назву статті у такій редакції:  
овноваження центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики".*1  Стаття 13. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики  
153. Центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики:      Центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики:  
154. здійснює методологічне та методичне забезпечення мобілізаційної підготовки національної економіки;      здійснює методологічне та методичне забезпечення мобілізаційної підготовки національної економіки;  
155. проводить аналіз економічного і військово-економічного потенціалів національної економіки;      проводить аналіз економічного і військово-економічного потенціалів національної економіки;  
156. здійснює координацію планування, методологічне забезпечення розроблення проектів мобілізаційних планів та довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки національної економіки;   -68- Чикал А.В.
Викласти абзац у такій редакції: "здійснює координацію планування, методологічне забезпечення розроблення проектів мобілізаційних планів та довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки в органах виконавчої влади, інших державних органах".  
Враховано   здійснює координацію планування, методологічне забезпечення розроблення проектів мобілізаційних планів та довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки в органах виконавчої влади, інших державних органах;  
157. бере участь у розробленні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;      бере участь у розробленні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
158. координує роботу щодо створення, розвитку, утримання, передачі ліквідації і реалізації мобілізаційних потужностей;      координує роботу щодо створення, розвитку, утримання, передачі, ліквідації і реалізації мобілізаційних потужностей;  
159. координує роботу щодо створення мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів;      координує роботу щодо створення мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів;  
160. організовує наукове забезпечення заходів мобілізаційної підготовки національної економіки та формує завдання для проведення наукових досліджень з цих питань;      організовує наукове забезпечення заходів мобілізаційної підготовки національної економіки та формує завдання для проведення наукових досліджень з цих питань;  
161. розробляє і подає Кабінету Міністрів України проект мобілізаційного плану національної економіки;   -69- Сімонов В.Д.
Викласти абзац у такій редакції: "розробляє і подає Кабінету Міністрів України проект мобілізаційного плану національної економіки України на особливий період".  
Враховано   розробляє і подає Кабінету Міністрів України проект мобілізаційного плану національної економіки України на особливий період;  
162. бере участь у формуванні бюджету держави на особливий період;      бере участь у формуванні бюджету держави на особливий період;  
163. аналізує стан мобілізаційної готовності національної економіки і подає річну доповідь Кабінету Міністрів України;   -70- Гаврилюк В.В.
Чикал А.В.
У ст.16 включити положення такого змісту: "відпрацьовує державне мобілізаційне замовлення (завдання), виходячи з потреб Збройних Сил України та інших військових формувань, які доводить Кабінет міністрів України, з урахуванням економічних можливостей держави".  
Враховано з уточненням редакції  аналізує стан мобілізаційної готовності національної економіки України, подає щорічну доповідь Кабінету Міністрів України; узагальнює потреби Збройних Сил України та інших військових формувань і розробляє мобілізаційні завдання (замовлення) виходячи з економічних можливостей держави;  
164. визначає потреби центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо фінансування заходів мобілізаційної підготовки для їх включення до проекту державного бюджету на відповідний рік;      визначає потреби (обсяги) центральних і місцевих органів виконавчої влади у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки для їх включення до проекту Державного бюджету України на відповідний рік;  
165. розробляє критерії оцінок рівнів і здійснює контроль за станом мобілізаційної готовності національної економіки та підприємств;   -71- Чикал А.В.
Викласти це положення у такій редакції: "розробляє критерії оцінок рівнів та здійснює контроль за станом мобілізаційної готовності національної економіки України та підприємств, установ і організацій яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення);"  
Враховано   розробляє критерії оцінок рівнів та здійснює контроль за станом мобілізаційної готовності національної економіки України та підприємств, установ і організацій, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення);  
166. зводить баланс та проводить економічний аналіз основних показників розвитку національної економіки на особливий період;      зводить баланс та проводить економічний аналіз основних показників розвитку національної економіки на особливий період;  
167. бере участь у розробленні проектів державних програм економічного і соціального розвитку України з метою урахування мобілізаційних потреб держави;      бере участь у розробленні проектів державних програм економічного і соціального розвитку України з метою урахування мобілізаційних потреб держави;  
168. координує роботу щодо підготовки пропозицій до проектів державних програм економічного і соціального розвитку України в частині мобілізаційної підготовки;      координує роботу щодо підготовки пропозицій до проектів державних програм економічного і соціального розвитку України в частині мобілізаційної підготовки;  
169. координує роботу з утворення та підготовки спеціальних формувань, призначених для передачі до складу Збройних Сил України та інших військових формувань під час проведення мобілізації;      координує роботу з утворення та підготовки спеціальних формувань, призначених для передачі до Збройних Сил України та інших військових формувань під час проведення мобілізації;  
170. здійснює контроль за виконанням довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки національної економіки;      здійснює контроль за виконанням довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки національної економіки;  
171. організовує бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, забезпечує надання звітності з питань бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;      організовує бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, забезпечує надання звітності з питань бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;  
172. бере участь в узагальненні практики застосування актів законодавства з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавства та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України.      бере участь в узагальненні практики застосування актів законодавства з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавства та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України.  
173. Стаття 17. Міністерство оборони України   -72- Кузьмук О.І.
Назву статті 17 викласти у редакції: "Повноваження Міністерства оборони України".  
Враховано   Стаття 14. Повноваження Міністерства оборони України  
174. Міністерство оборони України: організовує планування, методологічне, методичне та наукове забезпечення мобілізаційної підготовки Збройних Сил України, інших військових формувань;   -73- Чикал А.В.
Статтю 17 викласти у такій редакції: "Стаття 14. Повноваження Міністерства оборони України 1. Міністерство оборони України: організовує фінансове та матеріально-технічне забезпечення заходів мобілізаційної підготовки і мобілізації у Збройних Силах України; організовує у мирний час накопичення у непорушному запасі та мобілізаційному резерві Збройних Сил України, а у воєнний час поповнення, озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів, продовольства, речового та іншого майна, забезпечує створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення на період мобілізації та на воєнний час; забезпечує у межах своїх повноважень мобілізацію та демобілізацію у Збройних Силах України, інших формуваннях; разом з іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування забезпечує функціонування системи військового обліку громадян; формує військово-технічну політику, державні завдання (замовлення) на створення, виробництво та ремонт озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів; здійснює контроль стану мобілізаційної готовності у Збройних Силах України та за підготовкою підприємств до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) для задоволення потреб Збройних Сил України, інших формувань; бере участь у розробленні проектів законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації у Збройних Силах України, інших формуваннях; укладає договори (контракти) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, що належать до сфери його управління, і підприємствами, які залучаються ним до виконання мобілізаційних завдань; подає до Кабінету Міністрів України проект мобілізаційного плану Збройних Сил України, інших військових формувань; подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо потреб Збройних Сил України на особливий період, інших військових формувань, які включені до схеми мобілізаційного розгортання, виходячи з економічних можливостей держави; бере участь у плануванні мобілізаційної підготовки в відповідних центральних органах виконавчої влади (за сферою їх управління чи галуззю національної економіки)."  
Враховано з уточненням редакції  1. Міністерство оборони України: організовує планування, методологічне, методичне, наукове, фінансове та матеріально-технічне забезпечення заходів мобілізаційної підготовки та мобілізації у Збройних Силах України;  
175. подає на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період виходячи з економічних можливостей держави на особливий період;      організовує в мирний час накопичення в непорушному запасі та мобілізаційному резерві Збройних Сил України озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів, продовольства, речового та іншого майна, забезпечує створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення і створення резерву військово навчених ресурсів на період мобілізації та на воєнний час;  
176. подає до Кабінету Міністрів України проект мобілізаційного плану Збройних Сил України, інших військових формувань;      забезпечує проведення мобілізації та демобілізації у Збройних Силах України і бере участь у забезпеченні мобілізації та демобілізації в інших військових формуваннях;  
177. організовує у мирний час накопичення у непорушному запасі та мобілізаційному резерві Збройних Сил України озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів, продовольства, речового та іншого майна, забезпечує створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення та створення резерву військово-навчених людських ресурсів на період мобілізації та на воєнний час;       
178. забезпечує формування військово-технічної політики та пропозицій щодо мобілізаційних завдань (замовлень) на створення, виробництво та ремонт озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів;      забезпечує формування військово-технічної політики та пропозицій щодо мобілізаційних завдань (замовлень) на створення, виробництво та ремонт озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів;  
179. бере участь у плануванні мобілізаційної підготовки у відповідних сферах управління центральних органів виконавчої влади (галузях національної економіки);      здійснює контроль за станом мобілізаційної готовності у Збройних Силах України та за підготовкою підприємств, установ і організацій до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;  
180. бере участь у розробленні проектів законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації у Збройних Силах України, інших військових формуваннях;      бере участь у розробленні проектів законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації у Збройних Силах України, інших військових формуваннях;  
181. укладає договори (контракти) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, що належать до сфери його управління, і підприємствами, які залучаються ним до виконання мобілізаційних завдань (замовлень).      укладає в установленому порядку договори (контракти) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, установами і організаціями, які залучаються ним до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), і підприємствами, які здійснюють поставку військової продукції;  
182. бере участь у розробленні штатів і табелів до штатів щодо оснащення матеріально-технічними засобами спеціальних формувань, призначених для передачі під час мобілізації до складу Збройних Сил України, інших військових формувань;      подає до Кабінету Міністрів України проект мобілізаційного плану Збройних Сил України, інших військових формувань; подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо потреб Збройних Сил України на особливий період, інших військових формувань, які включені до схеми мобілізаційного розгортання, виходячи з економічних можливостей держави; бере участь у плануванні мобілізаційної підготовки у відповідних центральних органах виконавчої влади (за сферою їх управління чи галуззю національної економіки).  
183. Стаття 18. Генеральний штаб Збройних Сил України   -74- Чикал А.В.
Статтю 18 викласти як частину другу статті 17 в такій редакції: "2. Міністерство оборони України через Генеральний штаб Збройних Сил України: розробляє схему мобілізаційного розгортання Збройних Сил України та спеціальних формувань, призначених для передачі під час мобілізації до складу Збройних Сил України, а також організовує розроблення схеми мобілізаційного розгортання інших військових формувань та спеціальних формувань, призначених для передачі до складу інших військових формувань під час мобілізації; розробляє проект мобілізаційного плану Збройних Сил України, інших військових формувань; планує і здійснює методологічне, методичне та наукове забезпечення мобілізаційної підготовки Збройних Сил України, інших військових формувань; планує у мирний час накопичення в непорушному запасі та мобілізаційному резерві Збройних Сил України озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів, продовольства, речового та іншого майна та створення резерву військово-навчених людських ресурсів на період мобілізації та на воєнний час; визначає потреби Збройних Сил України на особливий період, узагальнює потреби інших військових формувань, які включені до схеми мобілізаційного розгортання виходячи із економічних можливостей держави; бере участь у формуванні військово-технічної політики; готує пропозиції щодо мобілізаційних завдань (замовлень) на створення, виробництво та ремонт озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів; разом з центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування забезпечує функціонування системи військового обліку громадян; розробляє проекти законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації у Збройних Силах України, інших військових формуваннях; планує і здійснює заходи щодо мобілізації та демобілізації у Збройних Силах України; бере участь у проведенні мобілізації та демобілізації в інших військових формуваннях; розробляє штати і табелі до штатів оснащення матеріально-технічними засобами спеціальних формувань, призначених для передачі під час мобілізації до складу Збройних Сил України; бере участь у розробленні штатів і табелів до штатів щодо оснащення матеріально-технічними засобами спеціальних формувань, призначених для передачі до складу інших військових формувань під час мобілізації; бере участь в укладанні в установленому порядку договорів (контрактів) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, установами і організаціями, які залучаються ним до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), і підприємствами, які здійснюють поставку військової продукції; планує і організовує підготовку та перепідготовку військовозобов'язаних."  
Враховано   2. Міністерство оборони України через Генеральний штаб Збройних Сил України:  
184. Генеральний штаб Збройних Сил України:       
185. розробляє схему мобілізаційного розгортання Збройних Сил України та спеціальних формувань, призначених для передачі під час мобілізації до складу Збройних Сил України, а також організовує розроблення схеми мобілізаційного розгортання інших військових формувань і спеціальних формувань, призначених для передачі під час мобілізації до складу інших військових формувань;      розробляє схему мобілізаційного розгортання Збройних Сил України та спеціальних формувань, призначених для передачі під час мобілізації до Збройних Сил України, а також організовує розроблення схеми мобілізаційного розгортання інших військових формувань та спеціальних формувань, призначених для передачі до інших військових формувань під час мобілізації;  
186. розробляє проект мобілізаційного плану Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період;      розробляє проект мобілізаційного плану Збройних Сил України, інших військових формувань;  
187. планує і здійснює методологічне, методичне та наукове забезпечення мобілізаційної підготовки і контроль мобілізаційної готовності Збройних Сил України, інших військових формувань;      планує і здійснює методологічне, методичне та наукове забезпечення мобілізаційної підготовки Збройних Сил України, інших військових формувань;  
188. планує і організовує у мирний час накопичення в непорушному запасі та мобілізаційному резерві Збройних Сил України озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів, продовольства, речового та іншого майна, забезпечує створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного призначення та створення резерву військово-навчених людських ресурсів на період мобілізації;      планує в мирний час накопичення в непорушному запасі та мобілізаційному резерві Збройних Сил України озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів, продовольства, речового та іншого майна і створення резерву військово навчених людських ресурсів на період мобілізації та на воєнний час;  
189. визначає потреби Збройних Сил України на особливий період, узагальнює потреби інших військових формувань, які включені до схеми мобілізаційного розгортання;      визначає потреби Збройних Сил України на особливий період, узагальнює потреби інших військових формувань, які включені до схеми мобілізаційного розгортання, виходячи із економічних можливостей держави;  
190. бере участь у формуванні військово-технічної політики і готує пропозиції щодо мобілізаційних завдань (замовлень) на створення, виробництво та ремонт озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів;      бере участь у формуванні військово-технічної політики; готує пропозиції щодо мобілізаційних завдань (замовлень) на створення, виробництво та ремонт озброєння, військової техніки, інших матеріально-технічних засобів;  
191. разом з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування забезпечує функціонування системи військового обліку громадян;      разом з центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування забезпечує функціонування системи військового обліку громадян;  
192. розробляє проекти законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації у Збройних Силах України, інших військових формуваннях;      розробляє проекти законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації у Збройних Силах України, інших військових формуваннях;  
193. планує і проводить мобілізацію та демобілізацію у Збройних Силах України і бере участь у проведенні мобілізації та демобілізації в інших військових формуваннях;      планує і здійснює заходи щодо мобілізації та демобілізації у Збройних Силах України; бере участь у проведенні мобілізації та демобілізації в інших військових формуваннях;  
194. розробляє штати і табелі до штатів оснащення матеріально-технічними засобами спеціальних формувань, призначених для передачі під час мобілізації до складу Збройних Сил України, та бере участь у розробленні штатів і табелів до штатів щодо оснащення матеріально-технічними засобами спеціальних формувань, призначених для передачі під час мобілізації до складу інших військових формувань;      розробляє штати і табелі до штатів оснащення матеріально-технічними засобами спеціальних формувань, призначених для передачі під час мобілізації до Збройних Сил України; бере участь у розробленні штатів і табелів до штатів щодо оснащення матеріально-технічними засобами спеціальних формувань, призначених для передачі до інших військових формувань під час мобілізації;  
195. бере участь в укладенні договорів (контрактів) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, що належать до сфери управління Міністерства оборони України, і підприємствами, які залучаються ним до виконання мобілізаційних завдань.      бере участь в укладанні в установленому порядку договорів (контрактів) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, установами і організаціями, які залучаються ним до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), і підприємствами, які здійснюють поставку військової продукції;  
196. планує і організовує підготовку та перепідготовку військовозобов'язаних;      планує і організовує підготовку та перепідготовку військовозобов'язаних.  
197. Стаття 19. Центральні органи виконавчої влади та інші державні органи   -75- Доманський А.І.
Назву статті 19 викласти в такій редакції: "Стаття 15. Повноваження інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів".  
Враховано   Стаття 15. Повноваження інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів  
198. Центральні органи виконавчої влади та інші державні органи:      Центральні органи виконавчої влади та інші державні органи:  
199. розробляють мобілізаційні плани, довготермінові і річні програми мобілізаційної підготовки відповідних сфер управління (галузей національної економіки);      розробляють мобілізаційні плани, довготермінові і річні програми мобілізаційної підготовки у відповідних сферах управління та галузях національної економіки;  
200. здійснюють методологічне, методичне і наукове забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації у відповідній сфері управління (галузі національної економіки);      здійснюють методологічне, методичне і наукове забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації у відповідній сфері управління та галузі національної економіки;  
201. планують, організовують і контролюють мобілізаційну підготовку у відповідній сфері управління (галузі національної економіки) та здійснюють заходи щодо переведення її на функціонування в умовах особливого періоду;      планують, організовують і контролюють мобілізаційну підготовку у відповідній сфері управління, галузі національної економіки та здійснюють заходи щодо переведення її на функціонування в умовах особливого періоду;  
202. забезпечують державне регулювання мобілізаційної підготовки у відповідній сфері управління (галузі національної економіки), керують мобілізаційною підготовкою підприємств, що належать до сфери їх управління, і підприємств, які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань;      забезпечують державне регулювання мобілізаційної підготовки у відповідній сфері управління та галузі національної економіки, керують мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
203. визначають у відповідній сфері управління (галузі національної економіки) можливості щодо задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, національної економіки та населення в умовах особливого періоду;   -76- Сімонов В.Д.
Після слів "національної економіки та" додати слова "забезпечення життєдіяльності".  
Враховано   визначають у відповідній сфері управління, галузі національної економіки можливості щодо задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в умовах особливого періоду;  
204. визначають потреби (обсяги) у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки;      визначають потреби (обсяги) у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки;  
205. утворюють мобілізаційні підрозділи;      утворюють мобілізаційні підрозділи;  
206. здійснюють заходи щодо забезпечення виконання мобілізаційних планів, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки у відповідній сфері управління (галузі національної економіки);      здійснюють заходи щодо забезпечення виконання мобілізаційних планів, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки у відповідній сфері управління та галузі національної економіки;  
207. доводять мобілізаційні завдання (замовлення) до підприємств, що належать до сфери їх управління;      доводять (встановлюють) мобілізаційні завдання (замовлення) до підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління;  
208. укладають договори (контракти) про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, що належать до сфери їх управління, і підприємствами, які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань;   -77- Доманський А.І.
Викласти абзац в такій редакції: "укладають договори (контракти) про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, установами і організаціями, що належать до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень)".  
Враховано   укладають договори (контракти) про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, установами і організаціями, що належать до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
209. сприяють підприємствам у виконанні мобілізаційних завдань (замовлень) відповідно до укладених договорів (контрактів);   -78- Чикал А.В.
Викласти це положення у такій редакції: "забезпечують виконання підприємствами мобілізаційних завдань (замовлень) відповідно до укладених договорів (контрактів)".  
Враховано   забезпечують виконання підприємствами, установами і організаціями мобілізаційних завдань (замовлень) відповідно до укладених договорів (контрактів);  
210. вносять у межах своїх повноважень до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо формування державних довготермінових і річних програм (планів) мобілізаційної підготовки;   -79- Доманський А.І.
Слова "державних" та " (планів)" вилучити.  
Враховано   вносять у межах своїх повноважень до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо формування довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;  
211. у разі ліквідації (реорганізації) підприємств, для яких встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), здійснюють заходи щодо передачі таких завдань (замовлень) іншим підприємствам у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;      у разі ліквідації (реорганізації) підприємств, установ і організацій, для яких встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), здійснюють заходи щодо передачі таких завдань (замовлень) іншим підприємствам, установам, організаціям у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;  
212. під час мобілізації організовують здійснення комплексу заходів щодо переведення підприємств, що належать до сфери їх управління, на роботу в умовах особливого періоду;      організовують під час мобілізації здійснення комплексу заходів щодо переведення підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління, на роботу в умовах особливого періоду;  
213. організовують бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, забезпечують надання звітності з питань бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;   -80- Кармазін Ю.А.
Викласти це положення у такій редакції: "подають до центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики пропозиції щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, забезпечують надання звітності з питань бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   надають центральному органу виконавчої влади з питань економічної політики пропозиції щодо бронювання у відповідних сферах управління військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час; організовують їх бронювання; забезпечують надання звітності з питань бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України; забезпечують разом з Міністерством оборони України функціонування системи військового обліку громадян України;  
    -81- Чикал А.В.
Доповнити статтю таким положенням: "забезпечують разом з Міністерством оборони України функціонування системи військового обліку громадян України".  
Враховано    
214. організовують підвищення кваліфікації працівників мобілізаційних органів та працівників з питань мобілізаційної роботи;   -82- Сімонов В.Д.
Слово "органів" замінити словом "підрозділів".  
Враховано   організовують підвищення кваліфікації працівників мобілізаційних підрозділів та працівників з питань мобілізаційної роботи;  
215. організовують створення, розвиток, утримання та ліквідацію мобілізаційних потужностей на підприємствах, що належать до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань;   -83- Чикал А.В.
Викласти абзац у такій редакції: "організовують створення, розвиток, утримання, передачу, ліквідацію та реалізацію мобілізаційних потужностей на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень)".  
Враховано   організовують створення, розвиток, утримання, передачу, ліквідацію та реалізацію мобілізаційних потужностей на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
216. організовують створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;      організовують створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;  
217. розробляють довготермінові програми формування страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;   -84- Сімонов В.Д.
Викласти абзац у такій редакції: "розробляють в установленому порядку програми створення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення".  
Враховано   розробляють в установленому порядку програми створення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;  
218. здійснюють контроль за формуванням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів на підприємствах, що належать до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань;   -85- Чикал А.В.
Слово "формуванням" замінити словом "створенням" та доповнити абзац словом " (замовлень)".  
Враховано   здійснюють контроль за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
219. розробляють і затверджують нормативно-правові акти з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації у відповідній сфері управління (галузі національної економіки);      розробляють і затверджують нормативно-правові акти з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації у відповідній сфері управління, галузі національної економіки;  
220. формують проекти основних показників мобілізаційних планів у відповідній сфері управління (галузі національної економіки);      формують проекти основних показників мобілізаційних планів у відповідній сфері управління, галузі національної економіки;  
221. забезпечують виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;      забезпечують виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
222. подають центральному органу виконавчої влади з питань економічної політики щорічну доповідь про стан мобілізаційної готовності відповідних сфер управління (галузей національної економіки) та про хід виконання довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;   -86- Доманський А.І.
Доповнити абзац словами "у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   подають центральному органу виконавчої влади з питань економічної політики щорічну доповідь про стан мобілізаційної готовності відповідних сфер управління, галузей національної економіки та про хід виконання довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;  
223. взаємодіють з центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації і одержують від них в установленому законодавством порядку інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання мобілізаційних завдань;      взаємодіють з центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації і одержують від них в установленому законодавством порядку інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
224. надають інформацію місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування з питань, що належать до їх компетенції, про характер мобілізаційних завдань, покладених ними на підприємства, які знаходяться на їх території.   -87- Чикал А.В.
Викласти абзац в такій редакції: "надають інформацію Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування з питань, що належать до їх компетенції, про характер мобілізаційних завдань (замовлень), встановлених ними для підприємств, установ і організацій, які знаходяться на їх території".  
Враховано   надають інформацію Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування з питань, що належать до їх компетенції, про характер мобілізаційних завдань (замовлень), встановлених ними для підприємств, установ і організацій, які знаходяться на їх території.  
225. Стаття 20. Рада міністрів Автономної Республіки Крим   -88- Сімонов В.Д.
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 16. Повноваження Ради Міністрів Автономної Республіки Крим".  
Враховано   Стаття 16. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим  
226. Рада міністрів Автономної Республіки Крим:      Рада міністрів Автономної Республіки Крим:  
227. формує проект основних показників мобілізаційного плану;   -89- Доманський А.І.
Абзаци другий та третій статті доповнити словами: "Автономної Республіки Крим".  
Враховано   формує проект основних показників мобілізаційного плану Автономної Республіки Крим;  
228. розробляє мобілізаційний план, довготермінові і річні програми мобілізаційної підготовки;      розробляє мобілізаційний план, довготермінові і річні програми мобілізаційної підготовки Автономної Республіки Крим;  
229. здійснює методичне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації органів влади Автономної Республіки Крим;      здійснює методичне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації органів влади Автономної Республіки Крим;  
230. керує мобілізаційною підготовкою органів влади Автономної Республіки Крим;      керує мобілізаційною підготовкою органів влади Автономної Республіки Крим;  
231. планує, організовує і контролює мобілізаційну підготовку в Автономній Республіці Крим, переведення економіки на функціонування в умовах особливого періоду;   -90- Сімонов В.Д.
Викласти абзац в такій редакції: "планує, організовує і контролює мобілізаційну підготовку в Автономній Республіці Крим, переведення галузей економіки республіки на функціонування в умовах особливого періоду".  
Враховано   планує, організовує і контролює мобілізаційну підготовку в Автономній Республіці Крим, переведення галузей економіки республіки на функціонування в умовах особливого періоду;  
232. визначає можливості економіки Автономної Республіки Крим щодо задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в умовах особливого періоду;      визначає можливості економіки Автономної Республіки Крим щодо задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в умовах особливого періоду;  
233. визначає потреби (обсяги) у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки;      визначає потреби (обсяги) у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки;  
234. утворює мобілізаційні підрозділи;      утворює мобілізаційні підрозділи;  
235. здійснює заходи щодо забезпечення виконання мобілізаційного плану, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;      здійснює заходи щодо забезпечення виконання мобілізаційного плану, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;  
236. доводить мобілізаційні завдання до інших органів влади Автономної Республіки Крим;      доводить ( встановлює) мобілізаційні завдання (замовлення) до інших органів влади Автономної Республіки Крим;  
237. сприяє виконанню підприємствами мобілізаційних завдань (замовлень);   -91- Чикал А.В.
Викласти абзац у такій редакції: "забезпечує виконання підприємствами, установами і організаціями мобілізаційних завдань (замовлень) відповідно до укладених договорів (контрактів)".  
Враховано   забезпечує виконання підприємствами, установами і організаціями мобілізаційних завдань (замовлень) відповідно до укладених договорів (контрактів);  
238. вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо формування довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;   -92- Сімонов В.Д.
Слова "вносить на розгляд" замінити словами "вносить у межах своїх повноважень до".  
Враховано   вносить у межах своїх повноважень до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо формування довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;  
239. забезпечує разом з військовим комісаріатом Автономної Республіки Крим функціонування системи військового обліку громадян України, організовує бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та у воєнний час, забезпечує надання звітності з питань бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;   -93- Чикал А.В.
В цьому абзаці слова "військовим комісаріатом Автономної Республіки Крим" замінити словами "Міністерством оборони".  
Враховано   забезпечує разом з Міністерством оборони України функціонування системи військового обліку громадян України; організовує бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, забезпечує надання звітності з питань бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;  
240. забезпечує надання військовим комісаріатам відомостей про реєстрацію, банкрутство (ліквідацію) підприємств згідно із законодавством;      забезпечує надання військовим комісаріатам відомостей про реєстрацію, банкрутство (ліквідацію) підприємств, установ і організацій згідно із законодавством;  
241. організовує підвищення кваліфікації працівників мобілізаційних підрозділів та працівників з питань мобілізаційної роботи;      організовує підвищення кваліфікації працівників мобілізаційних підрозділів та працівників з питань мобілізаційної роботи;  
242. організовує створення, розвиток, утримання та ліквідацію мобілізаційних потужностей;   -94- Доманський А.І.
Викласти абзац у такій редакції: "організовує створення, розвиток, утримання, передачу, ліквідацію та реалізацію мобілізаційних потужностей".  
Враховано   організовує створення, розвиток, утримання, передачу, ліквідацію та реалізацію мобілізаційних потужностей;  
243. організовує створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;      організовує створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;  
244. здійснює контроль за створенням та утриманням мобілізаційного резерву;   -95- Чикал А.В.
Викласти цей абзац у такій редакції: "здійснює контроль за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів;"  
Враховано   здійснює контроль за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів;  
245. подає центральному органу виконавчої влади з питань економічної політики щорічну доповідь про стан мобілізаційної готовності Автономної Республіки Крим та про хід виконання довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;   -96- Сімонов В.Д.
Абзац доповнити словами: "в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України;"  
Враховано   подає центральному органу виконавчої влади з питань економічної політики щорічну доповідь про стан мобілізаційної готовності Автономної Республіки Крим та про хід виконання довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;  
246. одержує від центральних органів виконавчої влади необхідну інформацію з питань, які належать до її компетенції, про мобілізаційні завдання (замовлення), встановлені підприємствам, що знаходяться на території Автономної Республіки Крим, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час;   -97- Чикал А.В.
Викласти абзац у такій редакції: "одержує від центральних органів виконавчої влади необхідну інформацію з питань, що належать до їх компетенції, про характер мобілізаційних завдань (замовлень), встановлених підприємствам, установам і організаціям, що знаходяться на території Автономної Республіки Крим, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час".  
Враховано   одержує від центральних органів виконавчої влади необхідну інформацію з питань, що належать до їх компетенції, про характер мобілізаційних завдань (замовлень), встановлених підприємствам, установам і організаціям, що знаходяться на території Автономної Республіки Крим, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час; організовує під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційного плану;  
    -98- Чикал А.В.
Доповнити статтю положенням такого змісту: "організовують в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу під час мобілізації, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційного плану".  
Враховано    
247. забезпечує виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.      забезпечує виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.  
248. Стаття 21. Місцеві органи виконавчої влади Місцеві органи виконавчої влади: беруть участь у формуванні проектів основних показників мобілізаційного плану;   -99- Доманський А.І.
По тексту законопроекту слова "чи у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління або" замінити словами " (у тому числі у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління), які".  
Враховано   Стаття 17. Місцеві органи виконавчої влади Місцеві органи виконавчої влади: беруть участь у формуванні проектів основних показників мобілізаційного плану;  
249. розробляють мобілізаційні плани, довготермінові і річні програми мобілізаційної підготовки;   -100- Чикал А.В.
Доповнити абзац словами "у відповідних регіонах".  
Враховано   розробляють мобілізаційні плани, довготермінові та річні програми мобілізаційної підготовки у відповідних регіонах;  
250. здійснюють методичне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації органів місцевого самоврядування, підприємств, що перебувають у державній або комунальній власності чи у спільній власності територіальних громад і передані до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);   -101- Сімонов В.Д.
Викласти абзац у такій редакції: "здійснюють методичне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що перебувають у державній або комунальній власності (у тому числі у спільній власності територіальних громад і передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень)".  
Враховано   здійснюють методичне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що перебувають у державній або комунальній власності (у тому числі у спільній власності територіальних громад і передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
251. планують, організовують і контролюють мобілізаційну підготовку на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць та переведення їх економіки на функціонування в умовах особливого періоду;      планують, організовують і контролюють мобілізаційну підготовку на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць та переведення їх економіки на функціонування в умовах особливого періоду;  
252. керують мобілізаційною підготовкою підприємств, що перебувають у державній або комунальній власності чи у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);   -102- Чикал А.В.
Абзац викласти в такій редакції: "керують мобілізаційною підготовкою на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, контролюють стан мобілізаційної готовності підприємств, установ і організацій, що перебувають у державній або комунальній власності ( у тому числі у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень)".  
Враховано   керують мобілізаційною підготовкою на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, контролюють стан мобілізаційної готовності підприємств, установ і організацій, що перебувають у державній або комунальній власності ( у тому числі у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
253. визначають можливості економіки адміністративно-територіальних одиниць щодо задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в умовах особливого періоду;      визначають можливості адміністративно-територіальних одиниць щодо задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в умовах особливого періоду;  
254. визначають потреби (обсяги) у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки;      визначають потреби (обсяги) у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки;  
255. утворюють мобілізаційні підрозділи;      утворюють мобілізаційні підрозділи;  
256. здійснюють заходи щодо забезпечення виконання мобілізаційних планів, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;      здійснюють заходи щодо забезпечення виконання мобілізаційних планів, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;  
257. доводять мобілізаційні завдання до органів місцевого самоврядування та передають їм необхідні фінансові ресурси;   -103- Доманський А.І.
Доповнити абзац після слів "доводять" та "завдання" відповідно словами " (встановлюють)" та " (замовлення)".  
Враховано   доводять (встановлюють) мобілізаційні завдання (замовлення) до органів місцевого самоврядування та передають їм необхідні фінансові ресурси;  
258. доводять розпорядження про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) до підприємств, що перебувають у державній або комунальній власності чи у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), та укладають з ними договори (контракти);      доводять розпорядження про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) до підприємств, установ і організацій, що перебувають у державній або комунальній власності (у тому числі у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), та укладають з ними договори (контракти);  
259. сприяють підприємствам, які знаходяться на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, у виконанні ними мобілізаційних завдань (замовлень);   -104- Гаврилюк В.В.
Викласти це положення у такій редакції: "забезпечують виконання підприємствами, які знаходяться на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, мобілізаційних завдань (замовлень)".  
Враховано   забезпечують виконання підприємствами, установами і організаціями, які знаходяться на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, мобілізаційних завдань (замовлень);  
260. у межах своїх повноважень вносять на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо формування довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;      вносять у межах своїх повноважень до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо формування довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;  
261. у разі ліквідації (реорганізації) підприємств, що перебувають у державній або комунальній власності чи у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), здійснюють заходи щодо передачі цих завдань (замовлень) іншим підприємствам у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;      у разі ліквідації (реорганізації) підприємств, установ і організацій, що перебувають у державній або комунальній власності (у тому числі у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), здійснюють заходи щодо передачі таких завдань (замовлень) іншим підприємствам, установам і організаціям у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;  
262. під час мобілізації організовують здійснення комплексу заходів щодо переведення підприємств, що перебувають у державній або комунальній власності чи у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), на роботу в умовах особливого періоду;      організовують під час мобілізації здійснення комплексу заходів щодо переведення підприємств, установ і організацій, що перебувають у державній або комунальній власності (у тому числі у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), на роботу в умовах особливого періоду;  
263. забезпечують разом з військовими комісаріатами функціонування системи військового обліку громадян України, організовують бронювання військовозобов'язаних за місцевими органами виконавчої влади на період мобілізації та на воєнний час, забезпечують надання звітності з питань бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;   -105- Сімонов В.Д.
Слова "за місцевими органами виконавчої влади" вилучити.  
Враховано   забезпечують разом з військовими комісаріатами функціонування системи військового обліку громадян України, організовують бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, забезпечують надання звітності з питань бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;  
264. забезпечують надання військовим комісаріатам відомостей про реєстрацію, банкрутство (ліквідацію) підприємств згідно із законодавством;      забезпечують надання військовим комісаріатам відомостей про реєстрацію, банкрутство (ліквідацію) підприємств, установ і організацій згідно із законодавством;  
265. сприяють військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації;      сприяють військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації;  
266. організовують підвищення кваліфікації працівників мобілізаційних підрозділів та працівників з питань мобілізаційної роботи;      організовують підвищення кваліфікації працівників мобілізаційних підрозділів та працівників з питань мобілізаційної роботи;  
267. організовують створення, розвиток, утримання та ліквідацію мобілізаційних потужностей на підприємствах, що перебувають у державній або комунальній власності чи у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);   -106- Сімонов В.Д.
Слова "та ліквідацію" замінити словами "передачу, ліквідацію та реалізацію".  
Враховано   організовують створення, розвиток, утримання, передачу, ліквідацію та реалізацію мобілізаційних потужностей на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у державній або комунальній власності (у тому числі у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
268. організовують створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;      організовують створення, формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;  
269. здійснюють контроль за створенням та утриманням мобілізаційного резерву на підприємствах, що перебувають у державній або комунальній власності чи у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);   -107- Чикал А.В.
Викласти абзац у такій редакції: "здійснюють контроль за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів на підприємствах, установах і організаціях, що перебувають у державній або комунальній власності (у тому числі у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень)".  
Враховано   здійснюють контроль за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у державній або комунальній власності (у тому числі у спільній власності територіальних громад та передані до сфери їх управління), які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
270. організовують у установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу під час мобілізації, доставку транспортних засобів і техніки, що відчужуються, на збірні пункти та у військові частини, а також надання будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і послуг військовим об'єднанням, з'єднанням і частинам Збройних Сил України, інших військових формувань згідно з мобілізаційними планами;   -108- Чикал А.В.
Викласти абзац в такій редакції: "організовують під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційних планів".  
Враховано   організовують під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційних планів;  
271. забезпечують виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;      забезпечують виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації;  
272. подають центральному органу виконавчої влади з питань економічної політики щорічну доповідь про стан мобілізаційної готовності на території області, міст Києва і Севастополя та про хід виконання довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки;   -109- Чикал А.В.
Абзац доповнити словами: "в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   подають центральному органу виконавчої влади з питань економічної політики щорічну доповідь про стан мобілізаційної готовності на території області, міст Києва і Севастополя та про хід виконання довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;  
273. одержують від центральних органів виконавчої влади необхідну інформацію з питань, що належать до їх компетенції, а також про мобілізаційні завдання (замовлення), встановлені підприємствам, що знаходяться на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час.   -110- Доманський А.І.
Слова "мобілізаційні завдання (замовлення)" замінити словами "характер мобілізаційних завдань (замовлень)".  
Враховано   одержують від центральних органів виконавчої влади необхідну інформацію з питань, що належать до їх компетенції, а також про характер мобілізаційних завдань (замовлень), встановлені підприємствам, установам і організаціям, що знаходяться на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час.  
274. Стаття 22. Органи місцевого самоврядування   -111- Кармазін Ю.А.
Назву статті викласти в такій редакції: "Обов'язки органів місцевого самоврядування щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації".  
Відхилено   Стаття 18. Органи місцевого самоврядування  
    -112- Доманський А.І.
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 18. Повноваження органів місцевого самоврядування".  
Враховано    
275. Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад:      Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад:  
276. планують, організовують і забезпечують мобілізаційну підготовку та мобілізацію на території відповідних населених пунктів;      планують, організовують і забезпечують мобілізаційну підготовку та мобілізацію на території відповідних населених пунктів;  
277. беруть участь у формуванні основних показників мобілізаційного плану;   -113- Доманський А.І.
Доповнити абзац після слова "формуванні" словом "проектів".  
Враховано   беруть участь у формуванні проектів основних показників мобілізаційного плану;  
278. розробляють мобілізаційні плани, довготермінові і річні програми мобілізаційної підготовки;      розробляють мобілізаційні плани, довготермінові і річні програми мобілізаційної підготовки;  
279. забезпечують на території відповідних населених пунктів виконання мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствами, установами, організаціями що перебувають у комунальній власності або залучаються ними до виконання цих завдань (замовлень);      забезпечують на території відповідних населених пунктів виконання мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствами, установами і організаціями, що перебувають у комунальній власності або залучаються ними до виконання цих завдань (замовлень);  
280. під час оголошення мобілізації здійснюють заходи щодо переведення підприємств, які знаходяться на території відповідних населених пунктів, на роботу в умовах особливого періоду;      здійснюють під час оголошення мобілізації заходи щодо переведення підприємств, установ і організацій, які знаходяться на території відповідних населених пунктів, на роботу в умовах особливого періоду;  
281. доводять розпорядження про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) до підприємств комунальної та недержавної форми власності, які знаходяться на території відповідних населених пунктів, та укладають з ними договори (контракти);   -114- Сімонов В.Д.
Слова "комунальної та недержавної форми" замінити словами "що перебувають у комунальній".  
Враховано   доводять розпорядження про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) до підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності, які знаходяться на території відповідних населених пунктів, та укладають з ними договори (контракти);  
282. керують мобілізаційною підготовкою підприємств, що перебувають у комунальній власності або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);      керують мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
283. здійснюють контроль за створенням та утриманням мобілізаційного резерву на підприємствах, що перебувають у комунальній власності;   -115- Доманський А.І.
Викласти абзац у такій редакції: "здійснюють контроль за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у комунальній власності або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень)".  
Враховано   здійснюють контроль за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у комунальній власності або залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
284. у разі ліквідації (реорганізації) підприємств, що перебувають у комунальній власності і яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення) або які залучаються ними до їх виконання, здійснюють заходи щодо передачі цих завдань (замовлень) іншим підприємствам, які знаходяться на території відповідних населених пунктів, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;      у разі ліквідації (реорганізації) підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності і яким установлено мобілізаційні завдання (замовлення) або які залучаються до їх виконання, здійснюють заходи щодо передачі таких завдань (замовлень) іншим підприємствам, установам і організаціям, які знаходяться на території відповідних населених пунктів, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;  
285. організовують під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, доставку транспортних засобів і техніки, що відчужуються, на збірні пункти та у військові частини, а також надання будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і послуг військовим частинам Збройних Сил України, інших військових формувань відповідно до мобілізаційних планів;   -116- Сімонов В.Д.
Викласти абзац у такій редакції: "організовують під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційних планів".  
Враховано   організовують під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційних планів;  
286. забезпечують на території відповідних населених пунктів ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників, бронювання військовозобов'язаних за органами місцевого самоврядування на період мобілізації та на воєнний час і надання звітності щодо бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;   -117- Доманський А.І.
Слова "за органами місцевого самоврядування" вилучити.  
Враховано   забезпечують на території відповідних населених пунктів ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників, бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час і надання звітності щодо бронювання військовозобов'язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;  
287. забезпечують надання військовим комісаріатам відомостей про реєстрацію, банкрутство (ліквідацію) підприємств згідно із законодавством;   -118- Доманський А.І.
Після слова "підприємств" доповнити абзац словами "що належать до сфери їх управління".  
Враховано   забезпечують надання військовим комісаріатам відомостей про реєстрацію, банкрутство (ліквідацію) підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління, згідно із законодавством;  
288. сприяють військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації;      сприяють військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації;  
289. одержують від місцевих органів виконавчої влади необхідну інформацію про характер мобілізаційних завдань (замовлень), встановлених підприємствам, які знаходяться на території відповідних населених пунктів, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час;      одержують від місцевих органів виконавчої влади необхідну інформацію про характер мобілізаційних завдань (замовлень), установлених підприємствам, установам і організаціям, які знаходяться на території відповідних населених пунктів, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час;  
290. вирішують разом з місцевими органами виконавчої влади питання щодо виконання мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствами, що перебувають у комунальній власності або залучаються ними до виконання цих завдань (замовлень) у разі втрати зв'язку із зазначеними підприємствами під час мобілізації та у воєнний час;      вирішують разом з місцевими органами виконавчої влади питання щодо виконання мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствами, установами і організаціями, що перебувають у комунальній власності або залучаються ними до виконання цих завдань (замовлень), у разі втрати зв'язку із зазначеними підприємствами, установами і організаціями під час мобілізації та у воєнний час;  
291. забезпечують на території відповідних населених пунктів виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.      забезпечують на території відповідних населених пунктів виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.  
292. Стаття 13. Суди загальної юрисдикції      Стаття 19. Судові органи  
293. Організаційне забезпечення мобілізаційної підготовки Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів здійснює Кабінет Міністрів України, інших судів загальної юрисдикції - центральний орган виконавчої влади з питань організаційного забезпечення судів.   -119- Сімонов В.Д.
Викласти абзац у такій редакції: "Організаційне забезпечення мобілізаційної підготовки Конституційного Суду України, Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів здійснює Кабінет Міністрів України, інших судів загальної юрисдикції - Державна судова адміністрація України."  
Враховано   Організаційне забезпечення мобілізаційної підготовки Конституційного Суду України, Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів здійснює Кабінет Міністрів України, інших судів загальної юрисдикції - Державна судова адміністрація України.  
294. Стаття 14. Прокуратура України   -120- Чикал А.В.
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 20. Органи прокуратури України".  
Враховано   Стаття 20. Органи прокуратури України  
295. Генеральна прокуратура України забезпечує мобілізаційну підготовку органів прокуратури України до функціонування в особливий період.      Генеральна прокуратура України забезпечує мобілізаційну підготовку органів прокуратури України для функціонування в особливий період.  
296. Розділ ІV ОБОВ'ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВ І ГРОМАДЯН ЩОДО МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ      Розділ ІV ОБОВ'ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ І ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ГРОМАДЯН ЩОДО МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ  
297. Стаття 23. Підприємства   -121- Кузьмук О.І.
Чикал А.В.
Кармазін Ю.А.
Оскільки у цій статті йдеться про конкретні обов'язки, назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 21 Обов'язки підприємств щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації".  
Враховано   Стаття 21. Обов'язки підприємств, установ і організацій щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації  
298. 1.Підприємства зобов'язані:      1. Підприємства, установи і організації зобов'язані:  
299. планувати і здійснювати заходи щодо підготовки підприємств до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та забезпечувати поставки продукції згідно з укладеними договорами (контрактами);   -122- Чикал А.В.
Абзац викласти в такій редакції: "планувати і здійснювати заходи щодо розробки мобілізаційних планів та підготовки до виконання покладених на них мобілізаційних завдань (замовлень) і забезпечувати поставку продукції згідно з укладеними договорами (контрактами) та надавати звіти з цих питань відповідним органам виконавчої влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування, які є замовниками мобілізаційних завдань (замовлень)".  
Враховано   планувати і здійснювати заходи щодо розробки мобілізаційних планів та підготовки до виконання покладених на них мобілізаційних завдань (замовлень) і забезпечувати поставку продукції згідно з укладеними договорами (контрактами) та надавати звіти з цих питань відповідним органам виконавчої влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування, які є замовниками мобілізаційних завдань (замовлень);  
300. у разі їх ліквідації (реорганізації) своєчасно сповіщати про це відповідні органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування, з якими укладено договори (контракти) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень);      у разі їх ліквідації (реорганізації) своєчасно сповіщати про це відповідні органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування, з якими укладено договори (контракти) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень);  
301. під час мобілізації здійснювати заходи щодо переведення виробництва (діяльності) на функціонування в умовах особливого періоду;      здійснювати під час мобілізації заходи щодо переведення виробництва (діяльності) на функціонування в умовах особливого періоду;  
302. утримувати в належному стані техніку, будівлі, споруди та об'єкти інфраструктури, що призначені для передачі у разі мобілізації військовим частинам Збройних Сил України, іншим військовим формуванням або для спільного з ними використання у воєнний час;   -123- Доманський А.І.
Абзац викласти в такій редакції: "утримувати в належному стані техніку, будівлі, споруди та об'єкти інфраструктури, що належать для передачі у разі мобілізації Збройним Силам України, іншим військовим формуванням або призначені для спільного з ними використання у воєнний час".  
Враховано   утримувати в належному стані техніку, будівлі, споруди та об'єкти інфраструктури, що належать для передачі в разі мобілізації Збройним Силам України, іншим військовим формуванням або призначені для спільного з ними використання у воєнний час;  
303. сприяти військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації;      сприяти військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації;  
304. забезпечувати своєчасне прибуття працівників, які призиваються на військову службу в разі мобілізації, на збірні пункти та до військових частин;   -124- Чикал А.В.
Абзац викласти в такій редакції: "забезпечувати своєчасне прибуття працівників, які призиваються на військову службу в разі мобілізації, на збірні пункти та до військових частин".  
Враховано   забезпечувати своєчасне прибуття працівників, які призиваються на військову службу в разі мобілізації, на збірні пункти та до військових частин;  
305. забезпечувати доставку транспортних засобів і техніки, що відчужуються на збірні пункти та у військові частини у разі мобілізації згідно з мобілізаційними завданнями (замовленнями);   -125- Сімонов В.Д.
Абзац викласти в такій редакції: "забезпечувати у разі мобілізації доставку техніки на збірні пункти та у військові частини згідно з мобілізаційними завданнями (замовленнями)".  
Враховано   забезпечувати в разі мобілізації доставку техніки на збірні пункти та у військові частини згідно з мобілізаційними завданнями (замовленнями);  
306. здійснювати заходи щодо підготовки до розгортання спеціальних формувань, призначених для передачі у разі мобілізації до складу Збройних Сил України, інших військових формувань, розгортання та передачі їх в особливий період згідно з мобілізаційними планами;      здійснювати заходи щодо підготовки до розгортання спеціальних формувань, призначених для передачі в разі мобілізації до Збройних Сил України, інших військових формувань, розгортання та передачі їх в особливий період згідно з мобілізаційними планами;  
307. виділяти техніку, будівлі, інші об'єкти інфраструктури військовим частинам Збройних Сил України, інших військових формувань згідно з мобілізаційними планами з наступним відшкодуванням збитків;   -126- Чикал А.В.
Абзац викласти в такій редакції: "надавати під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні та інші матеріально-технічні засоби, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням згідно з мобілізаційними планами з наступним відшкодуванням їх вартості в порядку, встановленому законом".  
Враховано   надавати під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні та інші матеріально-технічні засоби Збройним Силам України, іншим військовим формуванням згідно з мобілізаційними планами з наступним відшкодуванням їх вартості в порядку, встановленому законом;  
308. створювати та утримувати мобілізаційні потужності, матеріальні цінності мобілізаційного резерву згідно з мобілізаційними завданнями (замовленнями);   -127- Сімонов В.Д.
Абзац викласти в такій редакції: "створювати та утримувати мобілізаційні потужності, створювати і зберігати мобілізаційний резерв матеріально-технічних і сировинних ресурсів згідно з мобілізаційними завданнями (замовленнями)".  
Враховано   створювати та утримувати мобілізаційні потужності, створювати і зберігати мобілізаційний резерв матеріально-технічних і сировинних ресурсів згідно з мобілізаційними завданнями (замовленнями);  
309. забезпечувати формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;      забезпечувати формування і ведення страхового фонду документації на продукцію мобілізаційного та оборонного призначення;  
310. вести облік військовозобов'язаних і призовників з числа працюючих, здійснювати заходи щодо бронювання військовозобов'язаних за підприємствами на період мобілізації та на воєнний час і надавати звітність з цих питань відповідним органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування;   -128- Чикал А.В.
Доповнити абзац словами "в установленому порядку".  
Враховано   вести облік військовозобов'язаних і призовників із числа працюючих, здійснювати заходи щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час і надавати звітність із цих питань відповідним органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування в установленому порядку;  
311. надавати відповідним органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування інформацію, необхідну для планування і здійснення мобілізаційних заходів;      надавати відповідним органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування інформацію, необхідну для планування і здійснення мобілізаційних заходів;  
312. утворювати мобілізаційні підрозділи та призначати працівників з питань мобілізаційної роботи.      утворювати мобілізаційні підрозділи та призначати працівників з питань мобілізаційної роботи.  
313. 2.Підприємства не можуть відмовлятися від укладення договорів (контрактів) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень), якщо з урахуванням мобілізаційного розгортання їх можливості дають змогу виконати ці мобілізаційні завдання (замовлення).   -129- Кармазін Ю.А.
Викласти це положення у такій редакції: "Підприємства не можуть відмовлятися від укладення договорів (контрактів) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень), якщо їх можливості, з урахуванням мобілізаційного розгортання та переданих їм матеріально-фінансових ресурсів, дають змогу виконати ці мобілізаційні завдання (замовлення)". Частини 2 і 3 переставити місцями.  
Враховано   2. Підприємства, установи і організації, які є виконавцями мобілізаційних завдань (замовлень) з виробництва продукції, укладають договори (контракти) з підприємствами, установами і організаціями - виробниками (співвиконавцями) комплектуючих виробів, постачальниками матеріально-технічних засобів, сировини.  
314. 3. Підприємства, які є виконавцями мобілізаційних завдань (замовлень) з виробництва кінцевої продукції, укладають договори (контракти) з підприємствами - виробниками комплектуючих виробів, постачальниками матеріально-технічних засобів, сировини.   -130- Кузьмук О.І.
Абзац викласти в такій редакції: "Підприємства, установи і організації не можуть відмовлятися від укладення договорів (контрактів) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень), якщо їх можливості з урахуванням мобілізаційного розгортання та переданих їм матеріально-фінансових ресурсів дають змогу виконати ці мобілізаційні завдання (замовлення)."  
Враховано   3. Підприємства, установи і організації не можуть відмовлятися від укладання договорів (контрактів) на виконання мобілізаційних завдань (замовлень), якщо їх можливості з урахуванням мобілізаційного розгортання та переданих їм матеріально-фінансових ресурсів дають змогу виконати ці мобілізаційні завдання (замовлення).  
315. Стаття 24. Обов'язки громадян   -131- Кузьмук О.І.
Чикал А.В.
Кармазін Ю.А.
Назву статті викласти у такий редакції: "Стаття 23. Обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації".  
Враховано   Стаття 22. Обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації  
316. 1. Громадяни зобов'язані:      1. Громадяни зобов'язані:  
317. з'являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час;      з'являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час;  
318. надавати під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власником яких вони є, військовим частинам Збройних Сил України, інших військових формувань з наступним відшкодуванням державою збитків.   -132- Чикал А.В.
Абзац викласти в такій редакції: "надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом".  
Враховано   надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом.  
319. 2.Громадяни у разі мобілізації можуть бути відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" залучені до виконання робіт з метою забезпечення оборони держави, а також зараховані до спеціальних формувань.   -133- Доманський А.І.
Викласти цю частину статті у такій редакції: " 2. Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу під час мобілізації, можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер."  
Враховано   2. Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу під час мобілізації, можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.  
320. Громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, виконують мобілізаційні завдання (замовлення) згідно з укладеними договорами (контрактами).   -134- Кармазін Ю.А.
Вилучити це положення.  
Відхилено , оскільки така пропозиція не узгоджується з вимогами Господарського кодексу України  Громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність, виконують мобілізаційні завдання (замовлення) згідно з укладеними договорами (контрактами).  
321. 3.Під час мобілізації громадяни, які підлягають призову на військову службу, зобов'язані з'явитися на збірні пункти у строки, зазначені в мобілізаційних посвідченнях, повістках або у розпорядженнях військових комісарів.   -135- Сімонов В.Д.
Чикал А.В.
Кармазін Ю.А.
Викласти цю частину статті в такій редакції: "3. Під час мобілізації громадяни, які підлягають призову на військову службу, зобов'язані з'явитись на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів)".  
Враховано   3. Під час мобілізації громадяни, які підлягають призову на військову службу, зобов'язані з'явитися на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів).  
322. 4. Громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються до військових частин (призначаються) для проходження військової служби у воєнний час або для використання їх як працівників у Збройних Силах України, інших військових формуваннях.      4. Громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються до військових частин (призначаються) для проходження військової служби у воєнний час або для використання їх як працівників Збройних Сил України, інших військових формувань.  
323. 5. Призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх для використання як працівників Збройних Сил України, інших військових формуваннях здійснюють місцеві органи виконавчої влади через військові комісаріати.      5. Призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх для використання як працівників Збройних Сил України, інших військових формувань здійснюють місцеві органи виконавчої влади через військові комісаріати.  
324. 6. Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється виїзд з місця проживання без дозволу військового комісара.   -136- Сімонов В.Д.
Чикал А.В.
Кармазін Ю.А.
Цю частину статті викласти в редакції: "Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання (пересування) без дозволу військового комісара".  
Враховано   6. Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання (перебування) без дозволу військового комісара.  
325. Стаття 25. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації      Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації  
326. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:      Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:  
327. заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;      заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;  
328. визнані тимчасово нездатними до військової служби за станом здоров'я - на строк до шести місяців;   -137- Кузьмук О.І.
Уточнити редакцію цього положення, виклавши його в наступній редакції "визнані відповідно до медичного висновку тимчасово нездатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням медичної комісії)".  
Враховано   визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово нездатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням медичної комісії);  
329. чоловіки, на утриманні яких перебуває більше чотирьох дітей віком до 16 років;   -138- Кузьмук О.І.
Чикал А.В.
Уточнити редакцію цього положення, виклавши його в наступній редакції: "чоловіки, на утриманні яких перебуває п'ять і більше дітей віком до 16 років (можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання)".  
Враховано   чоловіки, на утриманні яких перебуває п'ять і більше дітей віком до 16 років (можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);  
330. жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (можуть бути призваними тільки за місцем проживання у разі їх згоди);      жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання);  
331. зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України;   -139- Чикал А.В.
Це положення викласти у такій редакції: "зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати догляд".  
Враховано   зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;  
332. народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;   -140- Доманський А.І.
Доповнити статтю абзацом такого змісту: "інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках."  
Враховано   народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим; інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.  
333. Розділ VІ БРОНЮВАННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ НА ПЕРІОД МОБІЛІЗАЦІЇ ТА НА ВОЄННИЙ ЧАС      Розділ V БРОНЮВАННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ НА ПЕРІОД МОБІЛІЗАЦІЇ ТА НА ВОЄННИЙ ЧАС  
334. Стаття 26. Мета бронювання військовозобов'язаних у мирний та у воєнний час   -141- Сімонов В.Д.
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 24. Мета бронювання військовозобов'язаних".  
Враховано   Стаття 24. Мета бронювання військовозобов'язаних  
335. Бронювання військовозобов'язаних, які перебувають у запасі, здійснюється у мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств в особливий період.      Бронювання військовозобов'язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період.  
336. Стаття 27. Організація і порядок бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час   -142- Сімонов В.Д.
З назви статті вилучити слова "на період мобілізації та на воєнний час".  
Враховано   Стаття 25. Організація і порядок бронювання військовозобов'язаних  
337. 1.Бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це вкрай необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень).   -143- Доманський А.І.
Уточнити редакцію статті.  
Враховано   1. Бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким установлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень).  
338. 2.Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.      2. Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.  
339. Розділ VІІ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ПРО МОБІЛІЗАЦІЙНУ ПІДГОТОВКУ ТА МОБІЛІЗАЦІЮ      Розділ VІ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ПРО МОБІЛІЗАЦІЙНУ ПІДГОТОВКУ ТА МОБІЛІЗАЦІЮ  
340. Стаття 28. Відповідальність за організацію мобілізаційної підготовки та стан мобілізаційної готовності      Стаття 26. Відповідальність за організацію мобілізаційної підготовки та стан мобілізаційної готовності  
341. 1. Відповідальність за організацію мобілізаційної підготовки та стан мобілізаційної готовності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, відповідних сфер управління центральних органів виконавчої влади (галузей національної економіки), адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів, Збройних Сил України, інших військових формувань та підприємств покладається на відповідних керівників.   -144- Сімонов В.Д.
В частині першій статті: слова "відповідних сфер управління центральних органів виконавчої влади (галузей національної економіки)" вилучити; доповнити після слів "військових формувань" словами "сил цивільного захисту".  
Враховано   1. Відповідальність за організацію мобілізаційної підготовки та стан мобілізаційної готовності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту та підприємств, установ і організацій покладається на відповідних керівників.  
342. Посадові особи, винні у порушенні законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом".      2. Посадові особи, винні в порушенні законів та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом".  
343. ІІ. Прикінцеві положення   -145- Сімонов В.Д.
Систематизувати прикінцеві положення з урахуванням внесених змін до законопроекту.  
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення  
344. 1.Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
345. 2.Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:      2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:  
346. підготувати та подати до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону;      подати до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону;  
347. розробити і подати на розгляд Верховної Ради України проект закону про встановлення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення у сфері мобілізаційної підготовки;   -146- Сімонов В.Д.
Абзац третій частини другої Прикінцевих положень вилучити.  
Враховано    
348. розробити та привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;   -147- Чикал А.В.
Доповнити Прикінцеві положення новим абзацом такого змісту: "забезпечити підготовку і видання нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону".  
Враховано   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити підготовку і видання нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону;  
349. забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.      забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.  
350. 3. До приведення у відповідність із цим Законом інші закони України та нормативно-правові акти діють у частині, що не суперечить цьому Закону.   -148- Доманський А.І.
Частину третю Прикінцевих положень викласти в такій редакції: "3. До набрання чинності законом, що визначатиме порядок відшкодування вартості майна, яке було примусово відчужено у власника під час мобілізації, таке відшкодування здійснюється у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку."  
Враховано   3. До набрання чинності законом, що визначатиме порядок відшкодування вартості майна, яке було примусово відчужено у власника під час мобілізації, таке відшкодування здійснюється у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.