Кількість абзаців - 217 Таблиця поправок


Про теплопостачання (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про теплопостачання      Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про теплопостачання  
1. Цей Закон визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання та регулює відносини пов`язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та споживанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, розвитку конкурентних відносин на ринку теплової енергії, захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання.   -1- Горбаль В.М.
До преамбули додати "встановлення відповідальності для суб (єктів відносин за порушення законодавства у сфері теплопостачання"  
Відхилено . В преамбулі передбачено взаємну відповідальність та захист прав споживачів. Розроблено окрему статтю 32 "Відповідальність за порушення законодавства"  Цей Закон визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання та регулює відносини, пов`язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів s працівників сфери теплопостачання.  
2. Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
3. Стаття 1. Визначення термінів      Стаття 1. Визначення термінів  
4. У цьому Законі основні терміни вживаються у такому значенні:      У цьому Законі основні терміни вживаються в такому значенні:  
5. граничний показник - це величина встановленої нормативними документами теплової потужності суб`єкту підприємницької діяльності з виробництва теплової енергії вище якої необхідно отримати ліцензію;   -2- Оробець Ю.М.
виключити, тому що конкретні значення граничних показників визначені у статтях 12,14,15  
Враховано   балансоутримувач (будинку, групи будинків, житлового комплексу) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно і укладає договір купівлі-продажу теплової енергії з теплогенеруючою або теплопостачальною організацією, а також договори на надання житлово-комунальних послуг з кінцевими споживачами; група будинків (споруд) - два або більше будинків (споруд), які разом з тепловими мережами до місця установки приладу комерційного обліку теплової енергії мають одну балансову приналежність; джерело теплової енергії - виробничий об'єкт, призначений для виробництва теплової енергії; когенераційна установка - комплекс обладнання, що працює у спосіб комбінованого виробництва електричної та теплової енергії або перетворює скидний енергетичний потенціал технологічних процесів в електричну енергію; магістральна теплова мережа - комплекс трубопроводів і споруд, що забезпечують транспортування теплоносія від джерела теплової енергії до місцевої (розподільчої) теплової мережі; місцева (розподільча) теплова мережа - сукупність енергетичних установок, обладнання і трубопроводів, яка забезпечує транспортування теплоносія від джерела теплової енергії, центрального теплового пункту або магістральної теплової мережі до теплового вводу споживача;  
    -3- Оробець Ю.М.
додати визначення терміну "балансоутримувач"  
Враховано    
    -4- Гудима О.М.
Додати термін - виконавець послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання (теплопостачання) - суб"єкти господарської діяльності, інші юридичні та фізичні особи, що є власниками будівлі та внутрішньобудинкової системи теплопостачання, які на підставі договору про надання послуг з теплопостачання здійснюють їх продаж споживачу послуг з теплопостачання;  
Враховано по суті в терміні "балансоутримувач"   
    -5- Горбаль В.М.
У тексті статті 1 розділу 1 додати абзац 3 у такій редакції: "Договір на постачання тепловової енергії - документ, що засвідчує укладення угоди між теплопостачальною організацією та споживачем теплової енергії на постачання теплоової енергії за допомогою технічних засобів передачі та розподілу теплової енергії."  
Відхилено . Питання врегульовано Цивільним кодексом України   
    -6- Оробець Ю.М.
додати визначення терміну "група будинків"  
Враховано    
    -7- Шепетін В.Л.
додати визначення терміну "джерело теплової енергії"  
Враховано    
    -8- Шепетін В.Л.
додати визначення терміну "когенераційна установка"  
Враховано    
    -9- Оробець Ю.М.
додати визначення терміну "магістральна теплова мережа"  
Враховано    
    -10- Оробець Ю.М.
додати визначення терміну "місцева (розподільча) теплова мережа"  
Враховано    
6. об (єкти у сфері теплопостачання - котельні, теплові електростанції, теплоелектроцентралі, когенераційні станції та інші об`єкти які виробляють теплову енергію, теплові мережі та споруди на них, тощо;   -11- Оробець Ю.М.
Термін об (єкти у сфері теплопостачання викласти у наступній редакції: "об (єкти у сфері теплопостачання - теплогенеруючі станції чи установки, теплові електростанції, теплоелектроцентралі, котельні, когенераційні установки, теплові мережі, які призначені для виробництва і транспортування теплової енергії;"  
Враховано   об (єкти у сфері теплопостачання - теплогенеруючі станції чи установки, теплові електростанції, теплоелектроцентралі, котельні, когенераційні установки, теплові мережі, які призначені для виробництва і транспортування теплової енергії;  
    -12- Гудима О.М.
Термін - об'єкти у сфері теплопостачання - викласти в редакції - котельні, теплові електростанції ,когенераційні станції та інші об'єкти, що виробляють теплову енергію, теплові мережі та споруди на них, тощо;  
Враховано по суті   
7. охоронна зона теплових мереж - територія від тепломережи в кожен бік, де забороняється без дозволу теплоенергопостачальної організації будівництво споруд, розміщення торгових павільйонів, насадження дерев, виконання земляних робіт згідно діючих нормативно-правових актів;   -13- Оробець Ю.М.
Термін "охоронна зона теплових мереж - землі вздовж теплових мереж для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодженню, а також для зменшення їх негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об'єкти та довкілля;"  
Враховано   охоронна зона теплових мереж - землі вздовж теплових мереж для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодженню, а також для зменшення їх негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об'єкти та довкілля; тариф (ціна) на теплову енергію - грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал) з урахуванням рентабельності виробництва, інвестиційної та інших складових, що визначаються згідно із методиками, розробленими центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання; теплогенеруюча установка - комплекс взаємопов'язаного обладнання, що виробляє теплову енергію, незалежно від місця його розташування; теплоносій - рідка або газоподібна речовина, що циркулює у трубах або каналах і передає теплову енергію в системах теплопостачання, опалення, вентиляції та технологічних установках;  
    -14- Оробець Ю.М.
Ввести термін "тариф на теплову енергію"  
Враховано    
    -15- Шепетін В.Л.
визначити термін "теплогенеруюча установка"  
Враховано    
    -16- Шепетін В.Л.
визначити термін "теплоносій"  
Враховано    
8. постачання теплової енергії (теплопостачання) - надання теплової енергії споживачеві за допомогою технічних засобів передачі та розподілу теплової енергії на підставі договору;   -17- Шепетін В.Л.
Термін "теплопостачання" викласти в наступній редакції : теплопостачання - сфера діяльності з виробництва, постачання, транспортування теплової енергії споживачам на підставі укладеного договору;  
Враховано   теплопостачання (постачання теплової енергії) - сфера діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії споживачам на підставі укладеного договору;  
    -18- Гудима О.М.
Термін - теплопостачання - викласти в редакції виробництво, транспортування, продаж теплової енергії та надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання у житлових, інших будинках та окремих приміщеннях.  
Враховано частково    
    -19- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, частина 1, пункт 4. Текст " ( теплопостачання)" замінити текстом " (далі - теплопостачання"  
Відхилено Вказана норма стосується лише визначення поняття, а не подальшого тексту Закону   
9. прилад комерційного обліку теплової енергії - опломбований прилад обліку, який має непрострочений державний метрологічний контроль, на основі показань якого визначається кількість спожитої теплової енергії при розрахунках відповідно до укладеного договору;   -20- Оробець Ю.М.
Визначити термін : прилад комерційного обліку теплової енергії  
Враховано   прилад комерційного обліку теплової енергії - засіб вимірювальної техніки, що має нормовані метрологічні характеристики і включений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, на основі показань якого визначається обсяг спожитої теплової енергії;  
10. розрахунковий період - період часу, за який визначається кількість спожитої теплової енергії та здійснюється розрахунок з теплоенергопостачальною організацією;   -21- Оробець Ю.М.
Термін виключити в зв'язку з відсутністю у тексті закону  
Враховано   ринок теплової енергії - сфера обороту теплової енергії як товару, на який є попит і пропозиція;  
    -22- Шепетін В.Л.
додати визначення терміну "ринок теплової енергії"  
Враховано    
11. система теплопостачання - сукупність теплових мереж, приєднаних до них теплоенергогенеруючих об`єктів та засобів розподілення теплової енергії, які об`єднані спільним режимом виробництва та постачання теплової енергії;   -23- Оробець Ю.М.
Вважати за доцільне розкласти на терміни: система автономного теплопостачання, система децентралізованого теплопостачання, система помірно-централізованого теплопостачання, система централізованого теплопостачання  
Враховано   система автономного теплопостачання - сукупність джерел теплової енергії потужністю до 1 Гкал/год, місцевих (розподільчих) теплових мереж; система децентралізованого теплопостачання - сукупність джерел теплової енергії потужністю від 1 до 3 Гкал/год, місцевих (розподільчих) теплових мереж; система помірно-централізованого теплопостачання - сукупність джерел теплової енергії потужністю від 3 до 20 Гкал/год., магістральних та/або місцевих (розподільчих) теплових мереж; система централізованого теплопостачання - сукупність джерел теплової енергії потужністю більше 20 Гкал/год., магістральних та місцевих (розподільчих) теплових мереж;  
    -24- Оробець Ю.М.
додати визначення терміну "система автономного теплопостачання"  
Враховано    
    -25- Оробець Ю.М.
додати визначення терміну "система децентралізованого теплопостачання"  
Враховано    
    -26- Оробець Ю.М.
додати визначення терміну "система помірно-централізованого теплопостачання"  
Враховано    
    -27- Оробець Ю.М.
додати визначення терміну "система централізованого теплопостачання"  
Враховано    
12. споживач теплової енергії - суб'єкт господарської діяльності, де встановлено прилад комерційного обліку теплової енергії, або фізична особа, що використовують теплову енергію на підставі договору;   -28- Шепетін В.Л.
Визначити термін : споживач теплової енергії" в наступній редакції: "споживач теплової енергії - фізична або юридична особа, включаючи балансоутримувача, яка використовує теплову енергію та/або гарячу воду для санітарно-гігієнічних, побутових, господарських, технологічних або виробничих потреб на підставі договору;"  
Враховано по суті  споживач теплової енергії - фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору;  
    -29- Гудима О.М.
Термін - споживач тепловоі енерrі'і викласти в редакції - суб'єкт господарськоі діяльності, інші юридичні та фізичні особи, що є власниками будівлі, теплові мережі яких підключені до теплових мереж теплоенергопостачальної організації і які використовують теплову енергію на підставі договору про купівлю-продаж;  
Враховано по суті   
    -30- Гудима О.М.
Термін викласти в редакції - споживач послуг з теплопостачання - юридична або фізична особа, в приміщенні якого знаходяться прилади для прийому і використання теплової енергії і який має договір на надання послуг з теплопостачання теплової енергії і має договір з виконавцем послуг з теплопостачання;  
Враховано по суті   
13. суб`єкти у сфері теплопостачання - органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, теплоенергогенеруючі та теплопостачальні організації незалежно від форм власності, теплосервісні організації, споживачі, власники теплових мереж та земельних ділянок на яких розташовані об`єкти теплопостачання;   -31- Оробець Ю.М.
Визначити термін "суб`єкти у сфері теплопостачання" в наступній редакції: " суб`єкти відносин у сфері теплопостачання - суб'єкти господарювання незалежно від організаційно-правових форм та форми власності, які здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії, теплосервісні організації, споживачі, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування;"  
Враховано   суб`єкти відносин у сфері теплопостачання - фізичні та юридичні особи незалежно від організаційно-правових форм та форми власності, які здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії, теплосервісні організації, споживачі, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування;  
    -32- Гудима О.М.
Термін - суб'єкти у сфері теплопостачання - викласти в редакції - суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від їх відомчої належності та форми власності, фізичні та юридичні особи - власники будівель, що займаються виробництвом, передачею (транспортуванням), використанням теплової енергії та наданням послуг з теплопостачання.  
Враховано частково    
14. теплова енергія - енергія що виробляється теплоенергогенеруючими підприємствами і є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу;   -33- Шепетін В.Л.
Визначити термін теплова енергія (теплота) в наступній редакції : "теплова енергія - товарна продукція, що виробляється на об'єктах сфери теплопостачання та призначена для опалення і виробництва гарячої води;"  
Враховано по суті  теплова енергія - товарна продукція, призначена для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, що виробляється на об'єктах сфери теплопостачання та призначена для купівлі-продажу;  
    -34- Гудима О.М.
Термін "- теплова енергія" викласти в редакції - енергія, що виробляється на об'єктах теплоенергогенеруючих організацій і є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу;  
Враховано по суті   
15. первинні енергоносії - органічне паливо (всіх видів), вода, електроенергія, нетрадіційні, поновлювані альтернативні джерела енергії та інші;   -35- Шепетін В.Л.
термін "первинні енергоносії" замінити на "енергоносії"  
Враховано   енергоносії - органічне паливо, електроенергія, нетрадиційні та поновлювані види енергії, вторинні енергетичні ресурси;  
    -36- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, частина 1, пункт 11. зняти дужки  
Враховано частково    
16. теплоенергогенеруюча організація - суб'єкт підприємницької діяльності з виробництва теплової енергії незалежно від відомчої належності та форми власності;   -37- Оробець Ю.М.
термін "теплогенеруюча організація" викласти в наступній редакції " теплогенеруюча організація - суб'єкт господарської діяльності, який має у своїй власності або користуванні теплогенеруюче обладнання, виробляє теплову енергію;;"  
Враховано   теплогенеруюча організація - суб'єкт господарської діяльності, який має у своїй власності або користуванні теплогенеруюче обладнання та виробляє теплову енергію; теплотранспортуюча організація - суб'єкт господарської діяльності, який здійснює транспортування теплової енергії;  
    -38- Оробець Ю.М.
Визначити термін "теплотранспортуюча організація"  
Враховано    
    -39- Гудима О.М.
Термін теплоенергогенеруюча організація викласти в редакції - організація, яка володіє чи використовує генеруючі потужності, які виробляють та продають теплову енергію;  
Враховано частково    
17. теплоенергопостачальна організація - суб'єкт підприємницької діяльності з постачання теплової енергії споживачам незалежно від відомчої належності та форми власності;   -40- Оробець Ю.М.
термін " теплопостачальна організація - суб'єкт господарської діяльності з постачання споживачам теплової енергії;;"  
Враховано   теплопостачальна організація - суб'єкт господарської діяльності з постачання споживачам теплової енергії;  
    -41- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, частина 1, пункт 13. Текст "відомчої належності" замінити словом "підпорядкування"  
Враховано частково    
18. теплосервісна організація - суб'єкт підприємницької діяльності з технічного обслуговування засобів виробництва, транспортування та споживання теплової енергії;   -42- Оробець Ю.М.
зміна "підприємницької" на господарської"  
Враховано   теплосервісна організація - суб'єкт господарської діяльності з технічного обслуговування засобів виробництва, транспортування та споживання теплової енергії.  
19. Стаття 2. Сфера дії Закону      Стаття 2. Сфера дії Закону  
20. Цей Закон регулює відносини, що виникають у зв`язку з виробництвом, транспортуванням, постачанням і використанням теплової енергії, державним наглядом за режимами споживання теплової енергії, безпечною експлуатацією теплоенергетичного обладнання та безпечним виконанням робіт на об`єктах у сфері теплопостачання суб`єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності.   -43- Гудима О.М.
У статті 2. викреслити" ...суб'єктами підприємницької діяльності ..."  
Враховано частково   Цей Закон регулює відносини, що виникають у зв`язку з виробництвом, транспортуванням, постачанням і використанням теплової енергії, державним наглядом за режимами споживання теплової енергії, безпечною експлуатацією теплоенергетичного обладнання та безпечним виконанням робіт на об`єктах у сфері теплопостачання суб`єктами господарської діяльності незалежно від форм власності.  
21. Стаття 3. Законодавство у сфері теплопостачання      Стаття 3. Законодавство у сфері теплопостачання  
22. Відносини між суб'єктами діяльності у сфері теплопостачання регулюються цим Законом та іншими законодавчо-правовими і нормативними актами.   -44- Оробець Ю.М.
Статтю 3 викласти в редакції: "Відносини між суб'єктами діяльності у сфері теплопостачання регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами України.."  
Враховано   Відносини між суб'єктами діяльності у сфері теплопостачання регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами України.  
    -45- Гудима О.М.
Статтю 3 викласти в редакції ". Відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням, використанням теплової енергії та наданням послуг з теплопостачання регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами."  
Враховано по суті   
    -46- Беспалий Б.Я.
Стаття 3. Текст "законодавчо-правовими і нормативними" замінити текстом "нормативио-правовими"  
Враховано    
23. Стаття 4. Норми, правила і стандарти у сфері теплопостачання.      Стаття 4. Норми, правила і стандарти у сфері теплопостачання  
24. Проектування, будівництво, реконструкція, ремонт, експлуатація об (єктів теплопостачання, виробництво, постачання теплової енергії регламентуються нормативно-правовими актами, які є обов`язковими для виконання всіма суб`єктами відносин у сфері теплопостачання.   -47- Горбаль В.М.
У тексті Статті 4 Розділу 1 після слова "реконструкція" додати слова " (розширення, технічне оснащення)".  
Відхилено . Вказане питання поглинається термінами "будівництво", "реконструкція"  Проектування, будівництво, реконструкція, ремонт, експлуатація об (єктів теплопостачання, виробництво, постачання теплової енергії регламентуються нормативно-правовими актами, які є обов`язковими для виконання всіма суб`єктами відносин у сфері теплопостачання.  
25. Стаття 5. Правове регулювання відносин у сфері теплопостачання   -48- Оробець Ю.М.
Статтю 5 вилучити у зв'язку із дублюванням положень інших статей  
Враховано    
26. Правове регулювання у сфері теплопостачання здійснюється з питань:       
27. - господарської діяльності з виробництва, транспортування, постачання та споживання теплової енергії;       
28. - формування та регулювання тарифів на виробництво теплової енергії, її споживання та транспортування і постачання;       
29. - обліку і контролю теплової енергії та енергоносіїв;       
30. - охорони об`єктів у сфері теплопостачання;       
31. - забезпечення прав споживачів теплової енергії;       
32. - інформування споживачів про якість теплової енергії та формування тарифів на неї.       
33. Стаття 6. Особливості регулювання відносин в сфері теплопостачання.   -49- Гудима О.М.
Статгя 6. Виключити або викласти: "Правове регулювання у сфері теплопостачання здійснюється у всіх відносинах в теплопостачанні і має особливості, визначені цим Законом. Ці особливості викликані об'єктивними умовами функціонування галузі: - постійним і безперервним збалансуванням виробництва та споживання теплової енергії; - централізованим теплопостачанням споживачів теплоелектроцентралями, котельнями через теплові мережі, як єдиної технологічної системи; і далі по тексту.  
Відхилено таття визначає основні особливості сфери теплопостачання, не лише централізованого  Стаття 5. Особливості відносин у сфері теплопостачання  
34. Регулювання відносин у сфері теплопостачання має особливості, визначені цим Законом. Ці особливості викликані об`єктивними умовами теплопостачання:      Регулювання відносин у сфері теплопостачання має особливості, визначені цим Законом. Ці особливості викликані такими об (єктивними умовами функціонування систем теплопостачання:  
35. - наявністю поділу господарської діяльності в теплопостачанні на виробництво (генерування), транспортування, постачання та споживання теплової енергії;   -50- Оробець Ю.М.
пункт викласти у наступній редакції: "- наявністю поділу господарської діяльності у сфері теплопостачання на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії;"  
Враховано   - наявністю поділу господарської діяльності у сфері теплопостачання на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії;  
36. - існуванням різних технологій виробництва теплової енергії, у тому числі з альтернативних та поновлювальних джерел енергії;   -51- Оробець Ю.М.
пункт викласти у наступній редакції: "- існуванням різних технологій виробництва теплової енергії, у тому числі технологій комбінованого виробництва електричної і теплової енергії та з використанням нетрадиційних та поновлювальних джерел енергії;"  
Враховано   - існуванням різних технологій виробництва теплової енергії, у тому числі технологій комбінованого виробництва електричної і теплової енергії та з використанням нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії;  
37. - наявністю підприємств комбінованого виробництва теплової та електричної енергії;   -52- Оробець Ю.М.
Пункт вилучити  
Враховано   - централізованим теплопостачанням споживачів від теплоелектроцентралей і котелень, які входять до об'єднаної енергетичної системи України; - існуванням об'єктів теплопостачання різних форм власності;  
    -53- Оробець Ю.М.
додати: - централізованим теплопостачанням споживачів від теплоелектроцентралей і котелень, які входять до об'єднаної енергетичної системи України;  
Враховано    
    -54- Оробець Ю.М.
додати: - існуванням об'єктів теплопостачання різних форм власності;  
Враховано    
38. - суттєвою відмінністю режимів виробництва і споживання теплової енергії протягом року;   -55- Оробець Ю.М.
: Після слова "суттєвою" додати "сезонною"  
Враховано   - суттєвою сезонною відмінністю режимів виробництва і споживання теплової енергії протягом року; - особливим статусом суб'єктів монополій, який мають деякі суб'єкти господарювання у сфері теплопостачання.  
    -56- Оробець Ю.М.
Додати: - особливими статусом суб'єктів монополій, який мають деякі суб'єкти господарювання у сфері теплопостачання.  
Враховано    
39. Розділ 2. ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ Теплопостачання      Розділ ІІ. ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ теплопостачання  
40. Стаття 7. Принципи державної політики у сфері теплопостачання      Стаття 6. Принципи державної політики у сфері теплопостачання  
41. Державна політика у сфері теплопостачання базується на принципах:   -57- Оробець Ю.М.
До Статті 7 додати - "забезпечення енергетичної безпеки держави"  
Враховано   Державна політика у сфері теплопостачання базується на принципах: - забезпечення енергетичної безпеки держави;  
42. державного управління і регулювання відносин у сфері теплопостачання, державне регулювання діяльності суб`єктів теплопостачання здійснюють місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у сфері теплопостачання, при комбінованому виробництві теплової та електричної енергії - Центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом до відання якого віднесені питання теплопостачання. Державне регулювання діяльності інших суб`єктів теплопостачання здійснюють Центральні органи виконавчої влади до відання яких відносяться питання діяльності цих суб"єктів;   -58- Оробець Ю.М.
З пункту вилучити назви органів державної влади  
Враховано   - державного управління і регулювання відносин у сфері теплопостачання;  
    -59- Беспалий Б.Я.
Стаття 7, частина 1, пункт 1, речення 1. Вилучти текст "із спеціальним статусом"  
Відхилено Суперечить антимонопольному законодавству України   
43. - оптимального розвитку систем теплопостачання відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання з періодом перегляду п`ять років;   -60- Оробець Ю.М.
Пункт викласти: "- оптимального поєднання систем централізованого, помірно-централізованого, децентралізованого та автономного теплопостачання відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання з періодом перегляду п`ять років;"  
Враховано   -оптимального поєднання систем централізованого, помірно-централізованого, децентралізованого та автономного теплопостачання відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання з періодом перегляду п`ять років; - державної підтримки та стимулювання у сфері теплопостачання; - формування цінової та тарифної політики;  
    -61- Оробець Ю.М.
До статті 7 пункту 3 додати " державної підтримки та стимулювання у сфері теплопостачання;"  
Враховано    
    -62- Оробець Ю.М.
До статті 7 додати пункт "- формування цінової та тарифної політики;"  
Враховано    
44. - приоритетного розвитку та застосування технології комбінованого виробництва теплової та електричної енергії які поєднують екологічну безпеку та найвищу ефективність використання палива;   -63- Оробець Ю.М.
В пункті деталізувати поняття палива  
Враховано   - пріоритетного розвитку застосування технології комбінованого виробництва теплової та електричної енергії (когенерації) та використання вторинних енергетичних ресурсів, альтернативних і поновлювальних джерел енергії;  
    -64- Гудима О.М.
- "пріоритетного та оптимального розвитку" , далі по тексту;  
Враховано частково    
    -65- Горбаль В.М.
У тексті Статті 7 Розділу 2 після абзацу 5 додати абзац 6 у такій редакцй: "створення передумов для перспекгивних наукових досліджень у сфері теплопостачання;".  
Відхилено Вказана норма є нормою Програми розвитку систем теплопостачання   
45. - забезпечення захисту прав та інтересів суб`єктів відносин у сфері теплопостачання;   -66- Оробець Ю.М.
замінити "суб`єктів відносин у сфері теплопостачання" на "споживачів"  
Немає висновку   - забезпечення захисту прав та інтересів споживачів; - взаємної відповідальності суб'єктів у сфері теплопостачання за якісне постачання теплової енергії та своєчасну її оплату; - періодичного перегляду, удосконалення та техніко-економічної оптимізації схем теплопостачання, затверджуваних місцевими органами виконавчої влади;  
    -67- Шепетін В.Л.
До статті 7 додати пункт "взаємної відповідальності суб'єктів у сфері теплопостачання за якісне постачання теплової енергії та своєчасну її оплату"  
Враховано    
    -68- Шепетін В.Л.
До статті 7 додати пункт "періодичного перегляду, удосконалення та техніко-економічної оптимізації схем теплопостачання, затверджуваних місцевими органами виконавчої влади"  
Враховано    
46. - науково обґрунтованого нормування якості постачання теплової енергії та формування і регулювання тарифів на теплову енергію;   -69- Шепетін В.Л.
Пункт вилучити, тому що враховано по суті в статтях 11 та 15.  
Враховано    
47. - стимулювання впровадження новітніх технологій та альтернативних джерел теплової енергії;   -70- Шепетін В.Л.
Передбачено Законом "Про альтернативні види палива", пункт вилучити  
Враховано    
48. - додержання єдиних стандартів, правил і норм усіма суб'єктами відносин у сфері теплопостачання;   -71- Гудима О.М.
додати: - заборонити відключення в опалювальюій період об'єктів теплопостачання від систем енерго-, газо-, водопостачання, як об'єктів життєзабезпечення та стратегічного призначення.  
Відхилено , як таке, що протирічить нормам Цивільного кодексу  - додержання єдиних стандартів, правил і норм усіма суб'єктами відносин у сфері теплопостачання;  
49. - забезпечення вільного доступу контролюючих органів в межах їх повноважень до інформації про якість теплопостачання, стан об`єктів у сфері теплопостачання, порядку формування нормативів з теплопостачання та тарифів на теплову енергію;   -72- Шепетін В.Л.
Передбачено по суті статтею 14, пункт вилучити  
Враховано    
50. - збереження цілісності систем теплопостачання;   -73- Шепетін В.Л.
Вилучити, як такий, що суперечить конкурентним засадам  
Враховано    
51. - створення умов для розвитку та підвищення ефективності діяльності у сфері теплопостачання;   -74- Шепетін В.Л.
Пункт викласти в наступній редакції "створення умов для функціонування сфери теплопостачання на принципах самоокупності"  
Враховано   - створення умов для функціонування сфери теплопостачання на принципах самоокупності;  
52. - забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації у сфері теплопостачання;   -75- Шепетін В.Л.
Вилучити, як такий, що передбачений по суті статтею 30  
Враховано    
    -76- Горбаль В.М.
Текст абзацу 11 статті 7 розділу 2 викласти у новій редакцй: "забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації у сфері теплопостачання та проведення періодичного підвищення кваліфікації працівників даної сфери".  
Відхилено . 1 в статті 30   
53. - сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку теплової енергії.   -77- Горбаль В.М.
Текст Статті 7 розділу 2 додати абзац 13 у такій редакції: "забезпечення відповідальності суб'єктів теплопостачання за порушення законодавства у сфері теплопостачання"  
Враховано   - сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку теплової енергії; - встановлення відповідальності суб'єктів теплопостачання за порушення законодавства у сфері теплопостачання; - підвищення екологічної безпеки систем теплопостачання; - створення умов для впровадження енергозберігаючих технологій; забезпечення впровадження засобів обліку і приладів регулювання споживання теплової енергії.  
    -78- Гудима О.М.
Ввести статтю : "Гарантії прав споживачів у сфері теплопостачання: "Держава гарантує захист прав споживачів у сфері теплопостачання шляхом: - забезпечення кожної людини послугою з теплопостачання нормативної якості і в межах науково- обгрунтованих нормативів теплопостачання залежно від району та умов проживання ; - державної підтримки, регулювання та нагляду у сфері теплопостачання."  
Враховано по суті у статтях 14, 15,25   
    -79- Оробець Ю.М.
До статті 7 додати пункти "підвищення екологічної безпеки систем теплопостачання" та "- створення умов для впровадження енергозберігаючих технологій."  
Враховано    
    -80- Кукоба А.Т.
Додати: - забезпечити впровадження засобів обліку і приладів регулювання споживання теплової енергії за власні кошти, чи за кошти споживача за умови взаємного відшкодування витрат на встановлення приладів обліку і регулювання споживання теплової енергії згідно договору.  
Враховано по суті   
54. Стаття 8. Концепція розвитку системи теплопостачання   -81- Оробець Ю.М.
Назву статті викласти в редакції : "Напрямки розвитку систем теплопостачання"  
Враховано   Стаття 7. Напрями розвитку систем теплопостачання  
    -82- Гудима О.М.
Статгю 8.Концепція розвитку теплопостачання. виключити.  
Враховано частково    
55. Основними положеннями концепції розвитку систем теплопостачання є:      Основними напрямами розвитку систем теплопостачання є:  
56. - розроблення та впровадження схем теплопостачання міст та інших населених пунктів України на основі оптимального поєднання централізованих, помірно централізованих та децентралізованих систем;   -83- Оробець Ю.М.
Викласти пункт в наступній редакції "планування теплопостачання, розроблення та реалізація схем теплопостачання міст та інших населених пунктів України, які розробляються на строк не менше 5-7 років на основі оптимального поєднання централізованих та децентралізованих систем теплопостачання"  
Враховано   - планування теплопостачання, розроблення та реалізація схем теплопостачання міст та інших населених пунктів України, які розробляються на строк не менше 5-7 років на основі оптимального поєднання централізованих та децентралізованих систем теплопостачання;  
57. - впровадження когенераційних установок, у тому числі, на базі діючих опалювальних котелень;      - впровадження когенераційних установок, у тому числі на базі діючих опалювальних котелень;  
58. - використання нетрадиційних і альтернативних видів палива, джерел тепла, у тому числі енергії сонця, вітру, біогазу, геотермальних вод, відходів виробництва;   -84- Оробець Ю.М.
Пункт викласти в редакції: - використання нетрадиційних і поновлювальних джерел енергії, у тому числі енергії сонця, вітру, біогазу, геотермальних вод, відходів виробництва;  
Немає висновку   - використання нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії, у тому числі енергії сонця, вітру, біогазу, геотермальних вод, відходів виробництва;  
59. - впровадження високоефективного надійного обладнання і матеріалів у новостворюваних та діючих системах теплопостачання, зокрема котлів з підвищеним коефіцієнтом корисної дії, утилізаторів тепла вихідних газів, малогабаритних теплообмінних апаратів, уніфікованих блочних пальникових пристроїв з автоматикою, приладів диспетчерського контролю та управління технологічними процесами;      - впровадження високоефективного теплоенергетичного обладнання і матеріалів у новостворюваних та діючих системах теплопостачання, зокрема котлів з підвищеним коефіцієнтом корисної дії, утилізаторів тепла вихідних газів, малогабаритних теплообмінних апаратів, уніфікованих блочних пальникових пристроїв з автоматикою, приладів диспетчерського контролю та управління технологічними процесами;  
60. - зниження технологічних втрат при транспортуванні теплової енергії в магістральних та розподільчих теплових мережах методами впровадження сучасних видів теплоізоляції у тому числі із спінених полімерних матеріалів;      - зниження втрат при транспортуванні теплової енергії в магістральних та розподільчих теплових мережах методами впровадження сучасних видів теплоізоляції, у тому числі із спінених полімерних матеріалів;  
61. - підвищення термінів експлуатації трубопроводів методами впровадження нових видів антикорозійних покриттів, використання неметалевих трубопроводів та засобів електрохімічного захисту, організації контролю на діючих мережах вологості теплоізоляції;   -85- Оробець Ю.М.
Змінити "термінів" на "строків"  
Враховано   - підвищення строків експлуатації трубопроводів методами впровадження нових видів антикорозійних покриттів та засобів електрохімічного захисту, використання неметалевих трубопроводів;  
62. - широкого впровадження попереджувальної діагностики (енергетичного обстеження) стану систем теплопостачання у процесі експлуатації за допомогою технічних пристроїв.   -86- Оробець Ю.М.
Виключити слово "широкого"  
Враховано   - впровадження попереджувальної діагностики (енергетичного обстеження) стану систем теплопостачання у процесі експлуатації.  
63. Стаття 9. Державна підтримка сфери теплопостачання   -87- Оробець Ю.М.
Змінити назву статті 9 на назву "Державна підтримка та стимулювання у сфері теплопостачання"  
Враховано   Стаття 8. Державна підтримка та стимулювання у сфері теплопостачання  
    -88- Рудьковський М.М.
Додати до статті пункт "Державна підтримка у сфері теплопостачання на період до 1 січня 2015 року передбачає встановлення тарифів на енергоносії для теплогенеруючих або теплопостачальних організацій в частині обсягів теплової енергії, які надаються населенню, навчальним закладам, закладам охорони здоров'я, культури та іншим об'єктам соціальної сфери, на рівні тарифів на енергоносії, встановлених відповідними нормативними документами для населення."  
Відхилено , регулюється законодавством про надання пільг   
64. Державна підтримка сфери теплопостачання надається відповідно до обсягів коштів, передбачених законом України про Державний бюджет України та місцеві бюджети на відповідний рік.   -89- Гудима О.М.
До статті 9. додати : ..., а також проведення науково - дослідних робіт по вдосконаленню теплопостачання та енергозбереження.  
Враховано   Державна підтримка сфери теплопостачання надається відповідно до обсягів коштів, передбачених законом України про Державний бюджет України та місцевими бюджетами на відповідний рік, а також коштів на проведення науково-дослідних робіт з удосконалення систем теплопостачання та енергозбереження. У разі здійснення теплогенеруючими або теплопостачальними організаціями заходів з енергозбереження, що привели до економії енергоносіїв при виробництві теплової енергії, до зменшення втрат при її транспортуванні та постачанні, орган виконавчої влади, який згідно з цим Законом регулює тарифи на теплову енергію, на три роки залишає тарифи на рівні, встановленому до впровадження цих заходів. Якщо протягом строку окупності змінюються ціни на енергоносії, то відповідною мірою коригується рівень тарифу.  
    -90- Рудьковський М.М.
Додати до статті пункт "У разі здійснення теплогенеруючими або теплопостачальними організаціями заходів з енергозбереження, що призвели до економії енергоносіїв при виробництві теплової енергії та /або гарячої води чи до зменшення втрат при їх транспортуванні та постачанні, орган виконавчої влади, який згідно з цим законом регулює тарифи на теплову енергію та гарячу воду, на строк окупності вкладених у зазначені заходи коштів, залишає тарифи на рівні, який мав місце до впровадження цих заходів. Якщо протягом строку окупності підвищуються ціни на енергоносії, то у відповідній мірі коригується рівень тарифу."  
Враховано частково    
65. Розділ 3. ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ та регулювання У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ.   -91- Гудима О.М.
У Розділі 3.Статті 10 і 11 поміняти місцями. стаття 10. державне управління діяльності у сфері теплопостачання. "... шляхом створення нормативно- правової бази, надання . . . " стаття 11. повноваження місцевих органів виконавчої влади.  
ідхілено Закон передбачає проведення загальнодержавної політики у сфері теплопостачання  Розділ ІІІ. ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ  
66. Стаття 10. Державне управління у сфері теплопостачання.   -92- Оробець Ю.М.
Назву ст..10 викласти в редакції: " Засади державного управління у сфері теплопостачання."  
Немає висновку   Стаття 9. Засади державного управління у сфері теплопостачання  
67. Верховна Рада України визначає основні напрямки державної політики у сфері теплопостачання та здійснює у ній законодавче регулювання відносин.   -93- Кабінет Міністрів України
пункт 1 ст.10 вилучити  
Враховано    
68. Кабінет Міністрів України та інші уповноважені на це органи виконавчої влади, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, реалізують державну політику у сфері теплопостачання та здійснюють управління нею.   -94- Шепетін В.Л.
п.2 ст.10 вилучити  
Враховано   Завданнями державного управління у сфері теплопостачання є: - забезпечення надійності теплопостачання як одного з необхідних елементів безпеки громадян країни; - створення механізмів функціонування ефективного ринку теплової енергії; - зменшення шкідливого впливу на довкілля; - створення умов для залучення інвестицій в розвиток та технічне оновлення систем теплопостачання; Державне управління у сфері теплопостачання здійснюють: - на загальнодержавному рівні - Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади у межах своїх повноважень; - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації. Стаття 10. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері теплопостачання До повноважень Кабінету Міністрів України належать: - розробка та реалізація державної політики у сфері теплопостачання; - координація діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері розробки державних (міждержавних, регіональних) цільових програм розвитку систем теплопостачання, довгострокового прогнозування споживання теплової енергії, нормативно-правових актів щодо формування цін на теплову енергію; - визначення центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання; - організація здійснення контролю та обліку в цій сфері; - погодження єдиних умов і правил здійснення ліцензованої діяльності на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії, що розробляються відповідно до закону, та визначення органів ліцензування; - вирішення інших питань у сфері теплопостачання відповідно до законів України. Стаття 11. Повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання До повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання належать: - реалізація державної політики у сфері теплопостачання; - розроблення державних цільових програм розвитку систем теплопостачання і контроль за їх виконанням; - розроблення довгострокових прогнозних балансів споживання теплової енергії, виходячи з потреб національної економіки, установ і організацій та населення; - розроблення науково обґрунтованих нормативів витрат та втрат енергоносіїв при виробництві, транспортуванні та постачанні теплової енергії; - установлення порядку ведення та забезпечення моніторингу у сфері теплопостачання, а також використання результатів моніторингу для вдосконалення систем теплопостачання; - координація діяльності місцевих органів виконавчої влади; - здійснення контролю за виконанням установлених у цій сфері правил і норм у межах своїх повноважень; - розроблення та внесення пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері теплопостачання . Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади у межах своїх повноважень беруть участь у розробленні та реалізації державної політики у сфері теплопостачання, розробленні державних цільових програм, довгострокового прогнозування споживання теплової енергії з погодженням цих розробок з центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання. Стаття 12. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій у сфері теплопостачання До повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій у сфері теплопостачання належить: - розроблення і реалізація місцевих програм та участь у розробленні і реалізації державних цільових програм у цій сфері; - погодження діяльності у сфері теплопостачання з органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання; - забезпечення виконання правил і норм у сфері теплопостачання; - здійснення контролю за забезпеченням споживачів міст та інших населених пунктів тепловою енергією.  
    -95- Беспалий Б.Я.
Стаття 10, частина 2. Текст "та інші уповноважені на це органи виконавчої влади," замінити текстом ", центральні і"  
Враховано частково    
    -96- Оробець Ю.М.
До статті додати пункт у наступній редакції: Завданням державного управління у сфері теплопостачання є: - забезпечення надійності теплопостачання як одного з необхідних елементів безпеки громадян країни; - створення механізмів функціонування ефективного ринку теплової енергії; - зменшення шкідливого впливу на довкілля; - створення умов щодо залучення інвестицій в розвиток та технічне оновлення систем теплопостачання; Державне управління у сфері теплопостачання здійснюють: - на загальнодержавному рівні - Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади у межах своїх повноважень; - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації.  
Враховано    
    -97- Оробець Ю.М.
дотати статтю:Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері теплопостачання. До повноважень Кабінету Міністрів України належать: - розробка та реалізація державної політики у сфері теплопостачання; - координація діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері розробки державних цільових програм розвитку систем теплопостачання, довгострокового прогнозування споживання теплової енергії, нормативно-правових актів щодо формування цін на теплову енергію; - визначення центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання; - організація здійснення контролю та обліку у цій сфері; - вирішення інших питань у сфері теплопостачання відповідно до законів України.  
Враховано    
    -98- Оробець Ю.М.
Додати статтю "Повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання" До повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання належать: - реалізація державної політики у сфері теплопостачання; - розробка державних цільових програм розвитку систем теплопостачання і контроль за їх виконанням; - розробка довгострокових прогнозних балансів споживання теплової енергії, виходячи з потреб національної економіки, установ і організацій та населення; - розроблення науково обґрунтованих нормативів витрат та втрат енергоносіїв при виробництві, транспортуванні та постачанні теплової енергії; - встановлення порядку ведення та забезпечення моніторингу у сфері теплопостачання, а також використання результатів моніторингу для вдосконалення систем теплопостачання; - координація діяльності місцевих органів виконавчої влади; - здійснення контролю за виконанням встановлених у цій сфері правил і норм в межах своїх повноважень; - розроблення та внесення пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері теплопостачання ; Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади у межах своїх повноважень беруть участь у розробленні та реалізації державної політики у сфері теплопостачання, розробці державних цільових програм, довгострокового прогнозування споживання теплової енергії та інших з узгодженням цих розробок з центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.  
Враховано    
    -99- Оробець Ю.М.
Додати статтю "Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій у сфері теплопостачання" До повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій у сфері теплопостачання належить: - розроблення і реалізація місцевих програм та участь у розробленні і реалізації державних цільових програм у цій сфері; - узгодження діяльності у сфері теплопостачання з органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання; - забезпечення виконання правил і норм у сфері теплопостачання; - здійснення контролю за забезпеченням споживачів міст та інших населених пунктів тепловою енергією.  
Враховано    
69. Стаття 11. Повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання.   -100- Оробець Ю.М.
Викласти назву статті у наступній редакції: "Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання. "  
Враховано   Стаття 13. Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання  
    -101- Гудима О.М.
У Розділі 3.Статті 10 і 11 поміняти місцями. Стаття 11.повноваження місцевих органів виконавчої влади.  
ідхілено Стаття стосується діяльності не лише місцевих органів виконавчої влади , а й місцевого самоврядування.   
    -102- Беспалий Б.Я.
Статтю 11 розділити на дві окремі статті про повноважеиня місцевої виконавчої влади (держадміністрації) та повиоваження органів місцевого самоврядування. Привести ці статті у відповідність до Законів "Про місцеві державні адміністрації" та "Про місцеве самоврядувания в Україні"  
Враховано У статтях 13, 15   
70. До повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать:   -103- Оробець Ю.М.
Викласти пункти 1,2,3 ст. 11 у наступній редакції "До основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать:" - регулювання діяльності суб'єктів теплопостачання в межах, віднесених до відання відповідних рад; - затвердження місцевих програм розвитку у сфері теплопостачання, участь у розробці та впровадженні державних та регіональних програм у цій сфері;  
Враховано   До основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать:  
71. - державне управління та регулювання діяльності суб"єктів теплопостачання, віднесених до відома місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.;      - регулювання діяльності суб'єктів теплопостачання в межах, віднесених до відання відповідних рад;  
72. - розробка та впровадження місцевих програм у сфері теплопостачання, участь у розробці та впровадженні державних та реґіональних програм у цій сфері;      - затвердження місцевих програм розвитку у сфері теплопостачання, участь у розробці та впровадженні державних і регіональних програм у цій сфері;  
73. - затвердження з урахуванням вимог законодавства у сфері теплопостачання проектів містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, схем теплопостачання та іншої містобудівної документації;      - затвердження з урахуванням вимог законодавства у сфері теплопостачання проектів містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, схем теплопостачання та іншої містобудівної документації;  
74. - прийняття рішень про обмеження, тимчасову заборону чи припинення діяльності теплоенергогенеруючих та теплопостачальних організацій, споживачів теплової енергії у разі порушення ними вимог цього Закону в межах їх повноважень;   -104- Оробець Ю.М.
Пункт вилучити, як такий, що протирічить Закону України "Про підприємництво"  
Враховано    
75. - здійснення контролю за забезпеченням споживачів тепловою енергією відповідно нормативним вимогам, визначення нормативів якості постачання теплової енергії, узгодження тарифів на теплову енергію та послуги з теплопостачання в межах своїх повноважень;   -105- Оробець Ю.М.
Пункт викласти у наступній редакції: - "здійснення контролю за забезпеченням споживачів тепловою енергією відповідно нормативним вимогам;  
Враховано   - здійснення контролю за забезпеченням споживачів тепловою енергією відповідно до нормативних вимог;  
76. - надання дозволів на розміщення на відповідній території нових або реконструкцію діючих об (єктів теплопостачання;   -106- Оробець Ю.М.
Пункт викласти в такій редакції: " - погодження на розміщення в межах своєї адміністративно-територіальної одиниці нових або реконструкцію діючих об (єктів теплопостачання та сприяння розвитку систем теплопостачання на відповідній території; "  
Враховано   - погодження на розміщення в межах своєї адміністративно-територіальної одиниці нових або реконструкцію діючих об (єктів теплопостачання та сприяння розвитку систем теплопостачання на відповідній території;  
77. - затвердження тарифів на теплову енергію, крім комбінованого виробництва, та її транспорт і постачання;   -107- Оробець Ю.М.
Пункт пункт виключити, як такий, що врахований у статті 10.  
Враховано   - встановлення для відповідної територіальної громади в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на теплову енергію, крім тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках комбінованого виробництва теплової і електричної енергії.  
    -108- Оробець Ю.М.
до статті додати наступний пункт: - затвердження в межах відповідної територіальної одиниці тарифів на теплову енергію, крім тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках комбінованого виробництва теплової і електричної енергії;  
Враховано    
78. - інформування про встановлені тарифи та обмеження чи тимчасове відключення споживачів теплової енергії;   -109- Оробець Ю.М.
Пункт вилучити. Врегульовано в статті 25  
Враховано    
79. - вирішення інших питань у сфері теплопостачання відповідно до діючих законів України.   -110- Оробець Ю.М.
Пункт вилучити. Визначається Статтею 3 Закону.  
Враховано    
80. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування не мають права втручатися в оперативне регулювання технологічних режимів у сфері теплопостачання;   -111- Оробець Ю.М.
Пункт вилучити. Врегульовано Законом України "Про місцеве самоврядування"  
Враховано    
81. Стаття 12. Державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання.   -112- Оробець Ю.М.
Статтю 12 перенести до розділу 4 і викласти у новій редакції  
Враховано    
82. Державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання здійснюється у відповідності до законів України шляхом надання суб`єктам підприємницької діяльності ліцензій на здійснення окремих видів діяльності, формування тарифної політики, встановлення порядку здійснення контролю за їх діяльністю. Органами державного регулювання діяльності у сфері теплопостачання є визначений Кабінетом Міністрів України Центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом та місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування до відання яких віднесені питання регулювання відносин у сфері теплопостачання.   -113- Беспалий Б.Я.
Стаття 12, частина 1. Вилучти текст "із спеціальним статусом"  
Враховано    
83. Основними завданнями державного регулювання у сфері теплопостачання є:   -114- Оробець Ю.М.
Перенести до Розділу "державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання"  
Враховано по суті   
84. - сприяння конкуренції на ринку теплової енергії;       
85. - забезпечення проведення цінової та тарифної політики;       
86. - захист прав споживачів.       
87. Правові, економічні та організаційні засади державного регулювання діяльності суб`єктів природних монополій у сфері теплопостачання визначаються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.       
88. Стаття 13. Державний нагляд у сфері теплопостачання.      Стаття 14. Державний нагляд у сфері теплопостачання  
89. Державний нагляд у сфері теплопостачання здійснює Державна інспекція до сфери дії якої відноситься нагляд за режимами споживання теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.   -115- Оробець Ю.М.
Пункт викласти у наступній редакції: Державний нагляд у сфері теплопостачання здійснюють державні інспекції у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законом.  
Враховано   Державний нагляд у сфері теплопостачання здійснюють державні інспекції та інші органи у порядку, встановленому законом.  
90. Державні інспектори мають право:      Державні інспектори мають право:  
91. - безперешкодно у будь який час відвідувати об`єкти теплопостачання для перевірки додержання нормативно-правових актів у сфері теплопостачання з питань, що належать до їх компетенції, отримувати від посадових осіб інформацію щодо виконання цих актів;      - безперешкодно у будь-який час відвідувати об`єкти теплопостачання для перевірки додержання нормативно-правових актів у сфері теплопостачання з питань, що належать до їх компетенції, отримувати від посадових осіб інформацію щодо виконання цих актів;  
92. - давати в межах своїх повноважень приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;      - надавати в межах своїх повноважень приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;  
93. - отримувати інформацію необхідну для виконання покладених на них завдань;   -116- Оробець Ю.М.
Включити до статті 13 пункт "- надсилати приписи керівникам теплогенеруючих або теплопостачальних організацій про приведення засобів контролю, обліку та регулювання теплової енергії і теплоносія на об'єктах теплопостачання у відповідність з нормами та стандартами у сфері теплопостачання;"  
Враховано   - отримувати інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань; - надсилати приписи керівникам теплогенеруючих або теплопостачальних організацій про приведення засобів контролю, обліку та регулювання теплової енергії і теплоносія на об'єктах теплопостачання у відповідність з нормами та стандартами у сфері теплопостачання;  
94. - забороняти продовження експлуатації об`єктів у сфері теплопостачання, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров`ю населення;   -117- Оробець Ю.М.
Франчук А.Р.
Викласти пункт у наступній редакції: "надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації об'єктів у сфері теплопостачання, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення"  
Враховано   - надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації об'єктів у сфері теплопостачання, якщо це створює загрозу життю та здоров'ю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення;  
95. - застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб`єктів у сфері теплопостачання за порушення нормативно-правових актів, що належать до їх компетенції.   -118- Беспалий Б.Я.
Стаття 13, частина 1. наприкінці текст "Законодавством України" замінити словом "законом"  
Відхилено Повноваження інспекції визначаються не лише законами, а і іншими нормативно-правовими актами  - застосовувати в установленому законом порядку санкції до суб`єктів у сфері теплопостачання за порушення нормативно-правових актів з питань, що належать до їх компетенції. Розділ ІУ. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ Стаття 15. Засади державного регулювання діяльності у сфері теплопостачання Основними завданнями державного регулювання діяльності у сфері теплопостачання є: - реалізація державної політики щодо функціонування ринку теплової енергії; - захист прав споживачів; - забезпечення рівних можливостей доступу суб'єктів у сфері теплопостачання на ринок теплової енергії; - запобігання монополізації та створення умов для розвитку конкурентних відносин у сфері теплопостачання. Державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання провадиться у формі: - ліцензування здійснення певних видів господарської діяльності в цій сфері; - регулювання тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії з урахуванням змін цін на енергоносії та інших витрат; - здійснення контролю за діяльністю суб'єктів теплопостачання та застосування відповідних санкцій за порушення ними умов і правил здійснення господарської діяльності у сфері теплопостачання. Державне регулювання у сфері теплопостачання здійснюється: - центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання, крім суб'єктів господарської діяльності з теплопостачання, що використовують комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або поновлювані чи альтернативні джерела енергії; - Національною комісією регулювання електроенергетики України для суб'єктів господарювання у сфері теплопостачання, що використовують комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або поновлювані чи альтернативні джерела енергії. Стаття 16. Повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання при регулюванні сфери теплопостачання До повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання при регулюванні господарської діяльності суб'єктів у сфері теплопостачання, крім систем з теплоелектроцентралями, ТЕС, АЕС, іншими когенераційними установками та установками, що використовують альтернативні або поновлювані джерела енергії, належить: - розробка методик розрахунків тарифів на виробництво теплової енергії та плати за її транспортування та постачання; - забезпечення проведення єдиної тарифної політики у сфері теплопостачання; - здійснення загального контролю за додержанням ліцензійних умов; розгляд справ про порушення ліцензійних умов і за результатами розгляду прийняття рішень у межах своїх повноважень; захист прав споживачів; - інформування громадськості про свою роботу, здійснення у встановленому законодавством порядку видавничої діяльності у сфері теплопостачання. Стаття 17. Повноваження Національної комісії регулювання електроенергетики України у сфері теплопостачання До повноважень Національної комісії регулювання електроенергетики України у сфері теплопостачання належить: - сприяння створенню конкурентного середовища в цій сфері; - регулювання тарифів на теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС та когенераційних установках і установках з використанням альтернативних або поновлюваних джерел енергії; - ліцензування певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням альтернативних або поновлюваних джерел енергії; - здійснення контролю за додержанням ліценційних умов у межах своїх повноважень; - розгляд справ про порушення ліцензійних умов і прийняття рішень в межах своїх повноважень.  
    -119- Оробець Ю.М.
Включити розділ 4 "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ"  
Враховано    
    -120- Оробець Ю.М.
Додати статтю "Засади державного регулювання діяльності у сфері теплопостачання" Основним завданням державного регулювання діяльності у сфері теплопостачання є: - реалізація державної політики щодо функціонування ринку теплової енергії; - захист прав споживачів. - забезпечення рівних можливостей доступу суб'єктів у сфері теплопостачання на ринок теплової енергії; - запобігання монополізації та створення умов розвитку конкурентних відносин у сфері теплопостачання; Державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання провадиться у формі: - ліцензування здійснення певних видів господарської діяльності у цій сфері; - регулювання тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії з урахуванням змін цін на енергоносії та інших витрат; - здійснення контролю за діяльністю суб'єктів теплопостачання та застосування відповідних санкцій за порушення ними умов і правил здійснення господарської діяльності у сфері теплопостачання. Державне регулювання у сфері теплопостачання здійснює Центральний орган виконавчої влади у сфері теплопостачання, крім суб'єктів господарської діяльності з теплопостачання, що використовують комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або поновлювальні, або альтернативні джерела енергії.  
Враховано    
    -121- Оробець Ю.М.
Додати статтю "Повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання при регулюванні сфери теплопостачання" До повноважень Центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання при регулюванні господарської діяльності суб'єктів у сфері теплопостачання, крім систем з теплоелектроцентралями, ТЕС, АЕС, іншими когенераційними установками та установками, що використовують альтернативні або поновлювані джерела енергії, належить: - розробка методик розрахунків тарифів на виробництво теплової енергії, та плати за їх транспортування та постачання; - забезпечення проведення єдиної тарифної політики у сфері теплопостачання; - здійснення загального контролю за додержанням умов ліцензійної діяльності; розгляд справи про порушення умов ліцензій і за результатами розгляду прийняття рішень у межах своїх повноважень; захист прав споживачів; - інформування громадськості про свою роботу, здійснення у встановленому законодавством порядку видавничої діяльності у сфері теплопостачання.  
Враховано    
    -122- Оробець Ю.М.
Додати статтю "Повноваження Національної комісії регулювання електроенергетики України у сфері теплопостачання" До повноважень Національної комісії регулювання електроенергетики України у сфері теплопостачання належить: - сприяння створенню конкурентного середовища у цій сфері; - регулювання тарифів на теплову енергію, що виробляються на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС та когенераційних установках та установках з використанням альтернативних, або поновлюваних джерел енергії; - ліцензування певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням альтернативних або поновлювальних джерел енергії; - здійснення загального контролю за додержанням умов ліцензованої діяльності у межах своїх повноважень; - розгляд справ про порушення умов ліцензій і прийняття рішень в межах своїх повноважень;  
Немає висновку    
96. Стаття 14. Антимонопольні обмеження.   -123- Оробець Ю.М.
Статтю 14 "Антимонопольні обмеження" викласти після Статті "Повноваження Національної комісії регулювання електроенергетики України у сфері теплопостачання"  
Враховано   Стаття 18. Антимонопольні обмеження  
    -124- Горбаль В.М.
У тексті абзацу 1 Статті 14 Розділу 3 слова "про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності" замінити словами "про захист економічноі конкуренціі".  
Враховано частково    
97. Суб (єктам господарської діяльності у сфері теплопостачання, згідно із Законом України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності" забороняється проводити монопольну діяльність у будь-якій формі, крім випадків, передбачених законодавством України.   -125- Оробець Ю.М.
Пункт 1 викласти в редакції: "Суб (єктам господарської діяльності у сфері теплопостачання забороняється зловживати монопольним становищем у будь-якій формі."  
Враховано частково   Суб (єктам господарської діяльності у сфері теплопостачання забороняється зловживати монопольним становищем у будь-якій формі.  
98. Суб (єкти господарської діяльності, які здійснюють виробництво, постачання, та транспортування теплової енергії і визнані в установленому порядку монополістами у сфері теплопостачання, не можуть припиняти свою діяльність або зменшувати її обсяг з метою створення дефіциту теплової енергії, якщо необхідність такого обмеження не встановлена законодавством України.   -126- Беспалий Б.Я.
Стаття 14. частину 2 після тексту "в установленому" доповнити словом "законом"  
Враховано частково   Суб (єкти господарської діяльності, які здійснюють виробництво, постачання та транспортування теплової енергії і займають монопольне (домінуюче) положення на ринку теплової енергії, не можуть припиняти свою діяльність або зменшувати обсяг постачання теплової енергії з метою створення дефіциту теплової енергії, якщо необхідність такого обмеження не встановлена законодавством України.  
99. В разі несплати за спожиту теплову енергію теплопостачальна організація, після попередження, має право обмежити або повністю припинити постачання теплової енергії споживачу до повної ліквідації заборгованості, що не є порушенням антимонопольного законодавства.   -127- Горбаль В.М.
У тексті статті 14 розділу 3 абзац 3 виключити.  
Враховано    
    -128- Беспалий Б.Я.
Стаття 14, частина 3. слово "антимонопольного" замінити словом "конкуренційного" .  
Враховано частково    
100. РОЗДІЛ 4. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ   -129- Оробець Ю.М.
Назву розділу викласти у наступній редакції "ПРИНЦИПИ ГОСПОДАРЮВАННЯ у сфері ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ"  
Враховано   РОЗДІЛ У. ПРИНЦИПИ ГОСПОДАРЮВАННЯ у сфері ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ  
    -130- Горбаль В.М.
Назву Розділу 4 викласти у новій редакції: "Економічні та організаційні основи діяльності у сфері теплопостачання".  
Враховано частково    
    -131- Гудима О.М.
Внести статтю аналогічну статті 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання в редакції : Теплопостачання подається споживачам теплової енергії на підставі договору: - підприємствам, установам, організаціям, що безпосередньо купують та використовують теплову енергію ; - підприємствам, установам, організацїям у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов"язків яких належить надання споживачам послуг з теплопостачання ; - об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельним кооперативам та іншими об'єднанням співвласників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з теплопостачання на підставї укладених ними договорів; - власникам будинків, що перебувають у приватній власності. Договір про надання послуг з теплопостачання укладаеться між власником будинку, або уповноваженою ним особою, юридичною чи фізичною, і споживачем послуг з теплопостачання.  
Враховано по суті   
101. Стаття 15. Основні принципи господарювання      Стаття 19. Основні принципи господарювання  
102. Діяльність у сфері теплопостачання можуть здійснювати підприємства та організації всіх форм власності.   -132- Оробець Ю.М.
Пункт викласти у наступній редакції "Діяльність у сфері теплопостачання здійснюється суб'єктами господарської діяльності у сфері теплопостачання всіх організаційно-правових форм та форм власності на основі договорів оренди, договорів підряду, контрактів на управління, концесії, лізингу майна, тощо"  
Враховано   Діяльність у сфері теплопостачання може здійснюватись суб'єктами господарської діяльності у сфері теплопостачання всіх організаційно-правових форм та форм власності, зокрема, на основі договорів оренди, підряду, концесії, лізингу та інших договорів.  
103. Теплова енергія як продукт певних виробничих процесів має споживчу вартість і в суспільних відносинах є товаром, що вільно купується і продається.   -133- Оробець Ю.М.
Пункт 2 вилучити, як таке, що обумовлено іншими статтями закону  
Враховано    
104. Теплоенергогенеруючі організації, які використовують різні технології виробництва теплової енергії, мають однакові права входження на ринок теплової енергії.      Теплогенеруючі організації, які використовують різні технології виробництва теплової енергії, мають однакові права доступу на ринок теплової енергії.  
105. Споживач або об`єкт теплоспоживання мають право вибирати (змінювати) теплопостачальну організацію, якщо це можливо у технічному відношенні.   -134- Гудима О.М.
У статті 15. - споживач теплової енергії має право вибирати (змінювати) ..."..об'єкт теплоспоживання виключити"  
Відхилено Суперечить антимонопольному законодавству  Споживач або суб`єкт теплоспоживання має право вибирати (змінювати) теплопостачальну організацію, якщо це технічно можливо. Теплогенеруюча організація має право постачати вироблену теплову енергію безпосередньо споживачу згідно з договором купівлі-продажу. У разі, якщо така організація не є теплотранспортуючою, то теплотранспортуюча організація не має права відмовити теплогенеруючій організації у транспортуванні теплової енергії, якщо це дозволяють технічні можливості системи. Теплотранспортуюча організація не має права відмовити споживачу теплової енергії у забезпеченні його тепловою енергією при наявності технічних можливостей на приєднання останнього до теплової мережі. Споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.  
    -135- Шепетін В.Л.
До статті додати пункт у редакції : "Теплогенеруюча організація має право продавати вироблену теплову енергію безпосередньо споживачу за ціною, обумовленою в договорі купівлі-продажу. У разі, якщо така організація не є власником теплових мереж, то теплотранспортна організація не має права відмовити теплогенеруючій організації у транспортуванні теплової енергії. При цьому тариф на транспортування теплової енергії не повинен перевищувати тарифу, встановленого органом державного регулювання для цієї мережі."  
Враховано частково    
    -136- Беспалий Б.Я.
Стаття 15, частина 4. Текст "мають право вибирати (змінювати) замінити текстом "має право на власний розсуд вибирати та вільно змінювати"  
Враховано частково    
    -137- Шепетін В.Л.
До статті додати пункт у редакції " редакції:" Власник або оператор теплової мережі, мають право відмовити споживачу теплової енергії у забезпечені його тепловою енергією тільки в разі відсутності вільної теплової потужності"  
Враховано по суті   
    -138- Сабашук П.П.
Доповнити статтю "Споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію."  
Враховано    
    -139- Кабінет Міністрів України
(лист №21-6126/4 від 01.09.03) Включити статтю "Особливості використання теплової енергії при здійсненні господарської діяльності з гарячого водопостачання.  
е є нормою зазначеного Законопроекту   
106. Стаття 16. Загальні принципи встановлення тарифів на теплову енергію.   -140- Шепетін В.Л.
Викласти назву статті у наступній редакції "Загальні принципи формування тарифів на теплову енергію"  
Враховано   Стаття 20. Загальні засади формування тарифів на теплову енергію  
107. Тарифи на теплову енергію повинні забезпечити відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, постачання та транспортування лової енергії.   -141- Гудима О.М.
У Статті 16. Тарифи на теплову енергію та по слуги з централізованого теплопостачання повинні забезпечити : - відшкодування всіх економічно обгрунтованих витрат на виробництво, постачання, транспортування теплової енергії ; - всіх витрат з наданих послуг з централізованого теплопостачання та забезпечувати проведення необхідних заходів з енергозбереження та розвитку об"єктів у сфері теплопостачання. далі по тексту до : Споживач теплової енергй та послуг з теплопостачання повинен сплачувати кошти за фактично отриману теплову енергію та надані послуги. Далі виключити.  
Враховано частково   Тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.  
108. Регулювання тарифів повинно враховувати повну собівартість теплової енергії і забезпечувати рівень рентабельності не нижче граничного рівня встановленого Центральними органами виконавчої влади до відання яких віднесена діяльність у сфері теплопостачання.   -142- Шепетін В.Л.
Пункт викласти у наступній редакції "Тариф на теплову енергію для споживача має складатися з тарифу на виробництво теплової енергії і тарифу за транспортування та постачання теплової енергії"  
Враховано   Тарифи на теплову енергію, надання якої здійснюється суб'єктами господарювання, що займають монопольне становище на ринку, є регульованими. Тарифи на виробництво, транспортування та постачання затверджуються органами місцевого самоврядування (крім суб'єктів господарської діяльності з теплопостачання, що використовують комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або поновлювані, чи альтернативні джерела енергії) на підставі розрахунків, виконаних . теплогенеруючими, теплотранспортуючими та теплопостачальними організаціями за методиками, розробленими центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання. Тариф на теплову енергію для споживача визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.  
    -143- Беспалий Б.Я.
Стаття 16, частина 2. Текст "Центральними органами виконавчої влади до відання яких" замінити текстом "Центральним органом виконавчої влади до відання якого"  
Відхилено Сфера теплопостачання регулюється не лише одним Центральним органом виконавчої влади   
    -144- Оробець Ю.М.
Включити пункти: "Тарифи на виробництво, транспортування та постачання затверджуються органами місцевого самоврядування (крім суб'єктів господарської діяльності з теплопостачання, що використовують комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або поновлювальні, або альтернативні джерела енергії) на підставі розрахунків, виконаних . теплогенеруючими, теплотранспортуючими та теплопостачальними організаціями за методиками, розробленими центральним органом у сфері теплопостачання." Тариф на теплову енергію для споживача визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.  
Враховано    
109. Регулювання тарифів на теплову енергію, вироблену на підприємствах з комбінованим виробництвом тепла і електричної енергії (теплоелектроцентралі та когенераційні станції), здійснюється Національною комісією регулювання електроенергетики України.   -145- Оробець Ю.М.
Пункт викласти в наступній редакції "Тарифи повинні враховувати повну собівартість теплової енергії і забезпечувати рівень рентабельності не нижче граничного рівня рентабельності, встановленого Кабінетом Міністрів України з подання центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання."  
Враховано   Тарифи повинні враховувати повну собівартість теплової енергії і забезпечувати рівень рентабельності не нижче граничного рівня рентабельності, встановленого Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання.  
110. В разі коли тимчасово тариф на теплову енергію встановлено нижче її собівартості, з урахуванням граничного рівня рентабельності, то орган яким це встановлено повинен передбачити компенсацію цієї різниці у порядку встановленому законодавством.   -146- Беспалий Б.Я.
Стаття 16, частина 4. Вилучити слово "тимчасово", слово "передбачити" замінити текстом "забезпечити повну", а після тексту "цієї різниці" додати текст "відповідним теплогенеруючим та/або теплопостачальним організаціям"  
Відхилено Питання потребує поетапного вирішення  У разі якщо тимчасово тариф на теплову енергію встановлено нижче її собівартості з урахуванням граничного рівня рентабельності, то орган, яким установлено цей тариф, повинен передбачити механізми компенсації цієї різниці в порядку, встановленому законодавством.  
111. Витрати теплоенергогенеруючих та теплопостачальних організацій внаслідок надання пільг з оплати за спожиту теплову енергію окремим категоріям споживачів, відшкодовуються за рахунок джерел фінансування, визначених діючими законодавчими актами, які передбачають відповідні пільги.   -147- Беспалий Б.Я.
Стаття 16. частину 5 після тексту "категоріям споживачів," доповнити словом "повністю", а слово "діючими" замінити текстом "тими самими"  
Враховано частково   Збитки теплоенергогенеруючих та теплопостачальних організацій внаслідок надання пільг з оплати за спожиту теплову енергію окремим категоріям споживачів повністю відшкодовуються за рахунок джерел фінансування, визначених законами України, які передбачають відповідні пільги.  
112. Споживач щомісячно повинен сплачувати теплопостачальній організації кошти за фактично отриману теплову енергію. Населення повинно сплачувати: в опалювальний період - за опалення та гаряче водопостачання, в міжопалювальний період тільки - за гаряче водопостачання.   -148- Оробець Ю.М.
Пункт перенести до статті "Основні принципи господарювання"  
Враховано   Регулювання тарифів на теплову енергію, що виробляється теплоелектроцентралями, іншими установками з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії, здійснюється Національною комісією регулювання електроенергетики України з урахуванням того, що ціни на теплову енергію від теплоелектроцентралей, установок з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії не повинні перевищувати ціни на теплову енергію від інших теплогенеруючих об'єктів на відповідній території. Стаття 21. Конкурентні засади у сфері теплопостачання Теплогенеруючим організаціям незалежно від організаційно-правових форм та форм власності надається право доступу до магістральних та місцевих теплових мереж за умови виконання технічних умов на приєднання. Господарюючий суб'єкт, який здійснює діяльність з транспортування теплової енергії, зобов'язаний приєднати теплогенеруючу організацію, що має намір здійснювати діяльність з виробництва теплової енергії, після виконання технічних умов та укладання договору на приєднання до теплової мережі. Спірні питання щодо обсягу робіт, зазначених у технічних умовах на приєднання, розглядаються відповідно до законодавства. Якщо до магістральної або місцевої теплової мережі теплопостачальної організації приєднані дві або декілька теплогенеруючих організацій, то встановлення пріоритетності укладання договорів на закупівлю теплової енергії від них здійснюється на конкурентних засадах. Конкурс організовує виконавчий орган міської або селищної ради в порядку, встановленому законодавством. Якщо теплопостачальна організація має свої теплогенеруючі потужності, участь у конкурсі на закупівлю теплової енергії цієї організації є обов'язковою. При збільшенні обсягів теплоспоживання місцеві органи виконавчої влади обирають проекти теплогенеруючих об'єктів, призначених для будівництва, у відповідності із затвердженою у встановленому законодавством порядку схемою теплопостачання на конкурсних засадах. Після будівництва та введення в експлуатацію такого об'єкта залучені на його будівництво кошти (банківські кредити, продаж облігацій, фінансовий лізинг, інвестиції, відсотки за користування цими коштами тощо) повертаються шляхом урахування в тарифі на виробництво (транспортування) теплової енергії інвестиційної складової, що діє протягом строку окупності капіталовкладень у створення даного об'єкта теплопостачання. У разі, якщо розрахунковий тариф з урахуванням залучених коштів перевищує граничну верхню величину тарифу, встановленого на відповідній території, то після закінчення строку окупності капіталовкладень тариф зменшується до рівня граничної верхньої величини.  
    -149- Оробець Ю.М.
Додати пункт "Регулювання тарифів на теплову енергію, що виробляється теплоелектроцентралями, іншими установками з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії, здійснюється Національною комісією регулювання електроенергетики України з урахуванням того, що ціни на теплову енергію від теплоелектроцентралей, установок з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії не повинні перевищувати ціни на теплову енергію від інших теплогенеруючих об'єктів на відповідній території."  
Враховано    
    -150- Шепетін В.Л.
Додати до розділу статтю "Конкурентні засади у сфері теплопостачання"  
Враховано    
    -151- Гудима О.М.
Статтю 19 доповнити: "Споживач теплової енергії та послуг з теплопостачання мае право ..." Обов'язки споживача теплової енергії і послуг з теплопостачання доповнити : - споживач не має права самовільно переобладнувати або відключатися від систем постачання теплової енергії, в т. ч. внутрішньобудинкових; - відключення від вже існуючих систем центрального опалення забороняеться, крім випадків переводу на іншу систему будинку або під"їзду в цілому.  
Враховано частково    
113. Стаття 17. Право власності у сфері теплопостачання.   -152- Оробець Ю.М.
Викласти назву статті у наступній редакції "Умови зміни права власності у сфері теплопостачання"  
Враховано   Стаття 22. Умови зміни права власності у сфері теплопостачання  
114. Діяльність у сфері теплопостачання можуть здійснювати підприємства та організації всіх форм власності (акціонерні товариства, корпорації, приватні підприємства, сервісні служби та інші) на основі договорів оренди, контрактів на управління, концесії, оперативного лізингу майна, тощо.   -153- Оробець Ю.М.
Викласти пункт у наступній редакції: "Якщо при централізованому теплопостачанні технологічні витрати теплової енергії або витрати палива перевищують нормативний рівень, то це може стати підставою для розірвання існуючих договірних відносин з користувачем об'єктів теплопостачання."  
Враховано   Якщо при централізованому теплопостачанні технологічні витрати теплової енергії або витрати палива теплогенеруючих, теплотранспортних, теплопостачальних організацій перевищують нормативний рівень, то це може стати підставою для розірвання існуючих договірних відносин з ними.  
    -154- Семенюк В.П.
Статтю 17 вилучити, тому що вона обмежує повноваження Верховної ради України і суперечить статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна)  
Враховано частково    
115. Приватизація об`єктів теплопостачання здійснюється відповідно до законодавства України про приватизацію. У разі приватизації об`єктів теплопостачання Кабінет Міністрів України за поданням Фонду державного майна України приймає рішення про закріплення у державній власності пакета акцій акціонерних товариств, створених на базі об`єктів теплоенергетики.   -155- Оробець Ю.М.
Пункт вилучити, як такий, що не відповідає вимогам статті  
Враховано    
116. Зміна форми власності або перехід права власності на системи виробництва, постачання та транспортування теплової енергії здійснюється в порядку, передбаченому законами України, якщо це не призведе до погіршення умов та якості теплопостачання споживачам.   -156- Беспалий Б.Я.
Стаття 17, частина 3. Вилучити текст " якщо це не призведе до погіршення умов та якості теплопостачання споживачам"  
Відхилено Передбачено у частині 1 статті 17  Зміна форми власності або перехід права власності на відповідні об'єкти з виробництва, постачання та транспортування теплової енергії, яка здійснюється в порядку, передбаченому законами України, не повинна призводити до погіршення умов та якості теплопостачання споживачам.  
117. Стаття 18. Ліцензування діяльності у сфері теплопостачання      Стаття 23. Ліцензування діяльності у сфері теплопостачання  
118. Державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання проводиться шляхом надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в теплопостачанні, а саме ліцензій з виробництва теплової енергії та ліцензій з її постачання.   -157- Оробець Ю.М.
перші чотири пункти об'єднати в один і викласти в наступній редакції: "Господарська діяльність у сфері теплопостачання підлягає ліцензуванню у порядку встановленому законом України."  
Враховано   Господарська діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії підлягає ліцензуванню в порядку, встановленому законом.  
    -158- Беспалий Б.Я.
Стаття 18, частина 1. текст "державне регулювання діяльності" замінити словом "ліцензування"  
Враховано частково    
119. Діяльність при комбінованому виробництві теплової і електричної енергії здійснюється підприємствами всіх форм власності тільки на підставі ліцензій.       
120. Діяльність з постачання теплової енергії підприємствами-власниками магістральних теплових мереж, або підприємствами які їх експлуатують і є монополістами у сфері теплопостачання, здійснюється на підставі ліцензій відповідно до Закону України "Про трубопровідний транспорт" та "Умов і правил на видачу ліцензій на теплопостачання", розроблених Кабінетом Міністрів України.   -159- Беспалий Б.Я.
Стаття 18, частина 3. Вилучти текст "та "Умов і правил на видачу ліцензій на теплопостачання", розроблених Кабінетом Міністрів України"  
Враховано    
121. Діяльність з виробництва теплової енергії суб'єктами господарювання без ліцензій дозволяється, якщо величина встановленої потужності суб`єкта підприємницької діяльності з виробництва теплової енергії менша граничного показника.       
122. Ліцензії на здійснення підприємницької діяльності з виробництва та постачання теплової енергії видаються визначеними Центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування до відання яких віднесено регулювання діяльності у сфері теплопостачання.   -160- Оробець Ю.М.
Статтю виключити, як таку, що враховані у ст.1 5 цього закону  
Враховано    
123. Стаття 19. Організація виробництва (постачання) теплової енергії   -161- Оробець Ю.М.
Статтю 19 виключити, так як вказані положення враховані в Розділі 5  
Враховано    
124. Виробництво теплової енергії здійснюється об`єктами у сфері теплопостачання (теплові електростанції, теплоелектроцентралі, котельні, когенераційні станції, та інші об`єкти) всіх форм власності.       
125. Забезпечення паливом об`єктів теплопостачання, незалежно від форм власності, здійснюється за цінами встановленими для населення, комунальних і промислових підприємств та організацій пропорційно відпущеного їм обсягу теплової енергії.   -162- Беспалий Б.Я.
Стаття 19, частина 2. Вилучити текст "за цінами встановленими для населення, комунальних і промислових підприємств та організацій  
Враховано    
126. Стаття 20. Права та обов (язки споживача теплової енергії.      Стаття 24. Права та основні обов'язки споживача теплової енергії  
127. Споживач теплової енергії має право на:   -163- Гудима О.М.
Статтю 20 викласти в редакції "Теплопостачальна організація має права та обов"язки встановлені відповідними "Правилами постачання та користування тепловою енергією" решта не потрібно.  
Відхилено Права і обов"язкі мають врегульовуватись перш за все на рівні Закону  Споживач теплової енергії має право на :  
128. - вибір теплоенергопостачальної організації, якщо це технічно можливо;   -164- Шепетін В.Л.
Пункт викласти в редакції: "- вибору одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами"  
Враховано   - вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами;  
129. - отримання інформації щодо якості теплопостачання, тарифів (цін), порядку оплати, умов та режимів споживання теплової енергії;   -165- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 1, пункт 1. Текст " (цін)" замінити текстом ", цін"  
Враховано   - отримання інформації щодо якості теплопостачання, тарифів, цін, порядку оплати, режимів споживання теплової енергії;  
130. - відшкодування згідно з діючим законодавством збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав, в разі виконання ним своїх забов`язань відповідно до умов укладеного договору;   -166- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 1, пункт 3. Вилучити текст ", в разі виконання ним своїх зобов'язань відповідно до умов укладеного договору" .  
Відхилено Ускладнює вирішення питань у судовому порядку  - відшкодування згідно із законодавством збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав, у разі виконання ним своїх зобов'язань відповідно до договору;  
131. підключення до теплової мережі у відповідності до діючих правил;   -167- Оробець Ю.М.
Пункт викласти у наступній редакції: "- приєднання до теплової мережі у відповідності до нормативно-правових актів;"  
Враховано   - приєднання до теплової мережі у відповідності з нормативно-правовими актами;  
132. - отримання теплової енергії у відповідності з діючими стандартами.   -168- Оробець Ю.М.
Пункт викласти в редакції : "- отримання обсягів теплової енергії з параметрами у відповідності з укладеним договором та діючими стандартами"  
Враховано   - отримання обсягів теплової енергії з параметрами у відповідності з укладеним договором та стандартами;  
    -169- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 1. пункт 5 наприкінці доповнити текстом "та договором"  
Враховано частково    
133. -   -170- Оробець Ю.М.
Додати пункт : "отримання перерахунку за спожиту теплову енергію з урахуванням здійсненого авансового платежу та показань приладів обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду"  
Враховано   - отримання перерахунку за спожиту теплову енергію з урахуванням здійсненого авансового платежу та показань приладів обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду;  
134. Захист прав споживачів теплової енергії, а також механізм реалізації захисту цих прав регулюються цим Законом, Законом України "Про захист прав споживачів", іншими нормативно-правовими актами.   -171- Оробець Ю.М.
Пункт викласти в редакції : "Захист прав споживачів теплової енергії згідно із законодавством України"  
Враховано   Захист прав споживачів теплової енергії, а також механізм реалізації захисту цих прав регулюються цим Законом, Законом України "Про захист прав споживачів", іншими нормативно-правовими актами.  
    -172- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 2. розділити цю частину на пункти, аналогічно до частини 1  
Враховано    
135. Обов`язки споживача.   -173- Оробець Ю.М.
Пункт "обов'язки споживача викласти в редакції: "Основними обов`язками споживача теплової енергії є: - своєчасне укладання договору споживачем з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії; - додержання вимог укладеного договору та нормативно-правових документів; - забезпечення безпечної експлуатації тепловикористовуючого обладнання і систем теплоспоживання;  
Враховано   Основними обов`язками споживача теплової енергії є:  
136. Споживання теплової енергії можливе лише на підставі договору з теплоенергопостачальною організацією.      - своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії;  
137. Споживач теплової енергії зобов`язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору купівлі-продажу теплової енергії.      - додержання вимог договору та нормативно-правових актів;  
138. Споживач повинен забезпечувати безпечну експлуатацію тепловикористовуючого обладнання та їх належний стан.   -174- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 2, пункт 3. Вилучти текст "та їх належний стан" - забезпечення безперешкодного доступу до власного теплового обладнання та комерційних приладів обліку представникам теплогенеруючої чи теплопостачальної організації, за умови пред'явлення відповідного посвідчення, при виконанні службових обов'язків; Споживач теплової енергії несе відповідальність за порушення умов договору з теплопостачальною організацією, відповідних нормативних актів та виконання приписів державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання теплової енергії згідно із законодавством України.  
Враховано   - забезпечення безпечної експлуатації систем теплоспоживання; - забезпечення безперешкодного доступу до власного теплового обладнання та комерційних приладів обліку представникам теплогенеруючої чи теплопостачальної організації за умови пред'явлення відповідного посвідчення при виконанні службових обов'язків;  
139. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з теплоенергопостачальною організацією та правил користування тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з нагляду за режимами споживання теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування тепловою енергією затверджуються Кабінетом Міністрів України.   -175- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 2, пункт 4, речения 1. після тексту "енергії згідно із" слова "законодавством України" замінити словом "законом"  
Відхилено Вказане питання регулюється не лише законами  Споживач теплової енергії несе відповідальність за порушення умов договору з теплопостачальною організацією, відповідних нормативно-правових актів та виконання приписів органів, уповноважених здійснювати державний нагляд за режимами споживання теплової енергії згідно із законом.  
140. Стаття 21 Права та обов`язки теплоенергопостачальної організації.   -176- Оробець Ю.М.
Змінити назву статті на назву "Права та основні обов`язки теплопостачальної та теплогенеруючої організації"  
Враховано   Стаття 25. Права та основні обов`язки теплогенеруючої, теплотранспортної та теплопостачальної організацій  
141. Теплоенергопостачальна організація має право:   -177- Оробець Ю.М.
Статтю викласти в редакції: "Теплопостачальна та теплогенеруюча організації мають право: - укладати договори купівлі-продажу теплової енергії із споживачами; - на відшкодування збитків при наявності порушень в роботі теплового обладнання споживача, що призвели до перебоїв у технологічному процесі теплопостачання; - обмежувати або припиняти постачання теплової енергії споживачам після письмового попередження не пізніше, ніж за три робочі дні у разі заборгованості за спожиту теплову енергію в порядку, встановленому законодавством; - обмежувати або припиняти постачання теплової енергії споживачам у разі виникнення форс-мажорних обставин, які окреслені в договорі; - видавати дозволи та технічні умови на підключення споживачів до розподільчих теплових мереж. - отримувати від споживачів авансовий платіж; - безперешкодного доступу до теплового обладнання та приладів комерційного обліку споживачів; Теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації зобов'язані: - при зміні тарифів на теплову енергію повідомляти споживача письмово або в засобах масової інформації в порядку, встановленому законодавством;  
Враховано   Теплогенеруюча, теплотранспортна та теплопостачальна організації мають право: - укладати договори купівлі-продажу теплової енергії із споживачами;  
142. - на відшкодування збитків при наявності порушень в роботі теплового господарства споживача, що призвели до перебоїв у технологічному процесі теплопостачання;      - на відшкодування збитків при наявності порушень в роботі теплового обладнання споживача, що призвели до перебоїв у технологічному процесі теплопостачання;  
143. - відключати, не підключати або припиняти постачання теплової енергії споживачам в разі заборгованості за спожиту теплову енергію більш ніж місяці;      - обмежувати або припиняти постачання теплової енергії споживачам після письмового попередження не пізніше ніж за три робочі дні в разі заборгованості за спожиту теплову енергію в порядку, встановленому законодавством; - обмежувати або припиняти постачання теплової енергії споживачам у разі виникнення форс-мажорних обставин, які окреслені в договорі;  
144. - видавати дозволи та технічні умови на підключення до теплових мереж.      - видавати дозволи та технічні умови на підключення споживачів до розподільчих теплових мереж; - отримувати від споживачів авансовий платіж; - безперешкодного доступу до теплового обладнання та приладів комерційного обліку, що належать споживачу;  
145. Обов`язки теплоенергопостачальнї організації      Теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації зобов'язані:  
146. - при зміні ціноутворення тарифів на теплову енергію повідомляти споживача письмово або в засобах масової інформації;   -178- Беспалий Б.Я.
Стаття 21, частина 2, пункт 2. Вилучти текст "або в засобах масової інформаціі"" - забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії з параметрами відповідно до умов договору та діючих стандартів; - здійснювати перерахунок за спожиту теплову енергію із споживачами з урахуванням авансового платежу та показань обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду; Теплопостачальні організації, які здійснюють діяльність з постачання теплової енергії з використанням власних теплових мереж, зобов'язані забезпечити рівноправний доступ до цих мереж усіх суб'єктів господарської діяльності відповідно до укладених договорів. При наявності технічної можливості теплопостачальні організації, що здійснюють постачання теплової енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, який розташований на цій території, в укладенні договору. У разі несвоєчасної сплати платежів за споживання теплової енергії споживач має сплачувати пеню за встановленими законодавством або договором розмірами. У разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії теплопостачальна організація має право звертатися до суду про звернення стягнення на майно осіб, які відмовляються від сплати, в тому числі за несплачений борг попереднього опалювального періоду відповідно до судового рішення. .  
Відхилено Суперечить концепції Закону, прийнятому в першому читанні  - при зміні тарифів на теплову енергію повідомляти споживача письмово або в засобах масової інформації в порядку, встановленому законодавством;  
147. - забезпечувати надійне постачання теплової енергії згідно з умовами договору.      - забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії з параметрами відповідно до договору та стандартів; - здійснювати перерахунок за спожиту теплову енергію із споживачами з урахуванням авансового платежу та показань приладів обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду;  
148. Теплоенергопостачальні організації, що здійснюють постачання теплової енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, який розташований на цій території, в укладені договору на постачання (купівлю-продаж) теплової енергії.      Теплопостачальні організації, які здійснюють діяльність з постачання теплової енергії з використанням власних теплових мереж, зобов'язані забезпечити рівноправний доступ до цих мереж усіх суб'єктів господарської діяльності відповідно до укладених договорів. При наявності технічної можливості теплопостачальні організації, що здійснюють постачання теплової енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, який розташований на цій території, в укладенні договору. У разі несвоєчасної сплати платежів за споживання теплової енергії споживач має сплачувати пеню за встановленими законодавством або договором розмірами. У разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії заборгованість стягується в судовому порядку.  
149. Стаття 22. Проектування, будівництво, реконструкція та модернізація об (єктів теплопостачання.      Стаття 26. Проектування, будівництво, реконструкція та модернізація об (єктів теплопостачання  
150. Проектування, будівництво, реконструкція (розширення, технічне переоснащення) та модернізація об (єктів теплопостачання здійснюється на основі затверджених схем теплопостачання, державних будівельних норм та законодавчо-правових актів на проведення будівельних робіт.   -179- Беспалий Б.Я.
Стаття 22, частина 1. Текст "законодавчо-правових" замінити текстом "нормативно-правових"  
Враховано   Проектування, будівництво, реконструкція об (єктів у сфері теплопостачання здійснюється на основі схем теплопостачання, державних будівельних норм та нормативно-правових актів на проведення будівельних робіт. Проектування, будівництво, реконструкція об (єктів у сфері теплопостачання мають право вести спеціалізовані організації, які отримали на те відповідні дозволи та ліцензії. Реконструкція (розширення, технічне переоснащення), нове будівництво та модернізація теплогенеруючих об'єктів і теплових мереж здійснюються на основі оптимального поєднання централізованого та децентралізованого теплопостачання.  
    -180- Оробець Ю.М.
Додати пункт: "Проектування, будівництво, реконструкція об (єктів у сфері теплопостачання мають право вести спеціалізовані організації, які отримали на те відповідні дозволи та ліцензії."  
Враховано    
    -181- Шепетін В.Л.
Додати пункт : "Реконструкція (розширення, технічне переоснащення), нове будівництво та модернізація теплогенеруючих об'єктів та теплових мереж здійснюється на основі оптимального поєднання централізованого та децентралізованого теплопостачання"  
Враховано    
151. Фінансування капітального будівництва, реконструкції та обслуговування об (єктів теплопостачання, призначених для спільних потреб теплоенергогенеруючого підприємства та підприємств інших галузей, проводиться за рахунок замовників (власників) та користувачів цих об (єктів.   -182- Шепетін В.Л.
Пункт викласти в редакці: "Фінансування капітального будівництва, реконструкції та обслуговування об (єктів у сфері теплопостачання, призначених для спільних потреб теплогенеруючої організації та підприємств інших галузей, проводиться за рахунок замовників. Замовником можуть бути власники зазначених об (єктів або уповноважені ним особи"  
Враховано   Фінансування капітального будівництва, реконструкції та обслуговування об (єктів у сфері теплопостачання, призначених для спільних потреб теплогенеруючої організації та підприємств інших галузей, проводиться за рахунок замовників. Замовником можуть бути власники зазначених об (єктів або уповноважені ним особи.  
    -183- Беспалий Б.Я.
Стаття 22, частина 2. після слова "замовників" поставити крапку, а текст " (власників) та користувачів цих об' єктів" замінити другим речениям "замовником можуть бути власники зазначених об'єктів або уповноважені ними особи"  
Враховано    
152. У разі спорудження або реконструкції будівель, доріг, мостів та інших об (єктів, роботи пов (язані з упорядкуванням, перенесенням повітряних і підземних теплових мереж та інших об (єктів теплопостачання, виконуються замовниками будівництва або реконструкції відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації та вимог відповідних нормативів, а також під контролем власників споруд або теплових мереж.      У разі спорудження або реконструкції будівель, доріг, мостів та інших об (єктів роботи, пов (язані з упорядкуванням, перенесенням повітряних і підземних теплових мереж та інших об (єктів теплопостачання, виконуються замовниками будівництва або реконструкції відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації та вимог відповідних нормативів, а також під контролем власників споруд або теплових мереж.  
153. Оснащення об`єктів теплопостачання здійснюється на тендерних засадах.   -184- Горбаль В.М.
Абзац 4 статті 22 розділу 4 викласти у новій редакцй: "Оснащення об'єктів теплопостачання державної та комунальної форми власності здійснюється на тендерних засадах".  
Відхилено Вказана норма застосовується для всіх форм власності  Оснащення об`єктів будівництва та теплопостачання за рахунок бюджетних коштів здійснюється на тендерних засадах.  
154. Стаття 23. Охорона навколишнього середовища.      Стаття 27. Охорона навколишнього середовища  
155. Об`єкти теплопостачання повинні дотримуватись вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, нести відповідальність за його порушення і здійснювати технічні та організаційні заходи, спрямовані на зменшення шкідливого впливу об`єктів теплопостачання на навколишнє природне середовище.   -185- Оробець Ю.М.
Слово "об'єкти" замінити на слово "суб'єкти"  
Враховано   Суб`єкти у сфері теплопостачання повинні дотримуватись вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, нести відповідальність за його порушення і здійснювати технічні та організаційні заходи, спрямовані на зменшення шкідливого впливу об`єктів у сфері теплопостачання на навколишнє природне середовище.  
156. В разі порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища рішення про обмеження, тимчасову заборону (зупинення) чи припинення діяльності систем теплопостачання приймають місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування і спеціально уповноважені на це органи виконавчої влади.   -186- Оробець Ю.М.
В кінці речення додати : "у межах своїх повноважень з урахуванням прав споживачів теплової енергії."  
Враховано   У разі порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища рішення про обмеження, тимчасову заборону (зупинення) чи припинення діяльності систем теплопостачання приймають органи місцевого самоврядування і спеціально уповноважені на це органи виконавчої влади у межах своїх повноважень з урахуванням прав споживачів теплової енергії.  
157. Для забезпечення безпеки населення, що мешкає в районі розташування об`єктів теплопостачання, встановлюються санітарно-захисні зони, розміри та порядок використання яких визначаються в нормативно-правових актах і проектах цих об`єктів, затверджених у встановленому порядку,   -187- Беспалий Б.Я.
Стаття 23. частину 3 викласти у редакціі: "У разі порушения законодавства про охорону довкілля відповідні органи виконавчоі влади та місцевого самоврядування можуть прийняти рішення про обмежения чи зупинення діяльності систем теплопостачання із одночасним зверненням до суду. Рішення про примусове припинення діяльності систем теплопостачання приймаються виключно у судовому порядку"  
Відхилено Норма викладена з урахуванням особливостей систем теплопостачання  Для забезпечення безпеки населення, що мешкає в районі розташування об`єктів теплопостачання, встановлюються охоронні зони, розміри та порядок використання яких визначаються в нормативно-правових актах і проектах цих об`єктів, затверджених у встановленому законодавством порядку.  
    -188- Беспалий Б.Я.
Стаття 23. частину 3 після тексту "у встановленому" доповнити словом "законодавством"  
Враховано    
158. Усі види господарської діяльності в санітарно-захисних зонах, дозволені режимом їх використання, можуть провадитися тількі за погодженням з власником об`єкта теплопостачання або уповноваженим ним органом.      Усі види господарської діяльності в охоронних зонах можуть провадитися тільки за погодженням з власником об`єкта теплопостачання або уповноваженим ним органом.  
159. Стаття 24. Постачання теплової енергії в умовах обмеження в постачанні первинних енергоносіїв та введення надзвичайного стану і особливого періоду.      Стаття 28. Постачання теплової енергії в умовах обмеження в постачанні енергоносіїв та введення надзвичайного стану і особливого періоду  
160. При умові обмеження постачання первинних енергоносіїв теплоенергогенеруючі та теплопостачальні організації повинні бути попереджені письмово не пізніше, як за 24 години до введення обмежень, при цьому повинні бути вказані терміни та обсяги обмежень. Обсяги обмежень не повинні призвести до зупинки теплоенергогенеруючого обладнання.   -189- Оробець Ю.М.
Пункти викласти у наступній редакції: Суб'єкти господарської діяльності, які уклали договори на постачання енергоносіїв з теплогенеруючими або теплопостачальними організаціями в разі обмеження об'ємів постачання енергоносіїв повинні попередити органи місцевої виконавчої влади письмово не пізніше, як за 24 години до введення обмежень, при цьому повинні бути вказані терміни та обсяги обмежень. Обсяги обмежень не повинні призвести до зупинки теплогенеруючого обладнання.  
Враховано   Суб'єкти господарської діяльності, які уклали договори на постачання енергоносіїв з теплогенеруючими або теплопостачальними організаціями, в разі обмеження об'ємів постачання енергоносіїв повинні попередити органи місцевої виконавчої влади письмово не пізніше як за 24 години до введення обмежень, при цьому повинні бути вказані терміни та обсяги обмежень. Обсяги обмежень не повинні призвести до зупинки теплогенеруючого обладнання.  
161. У випадку, коли незаплановані обмеження постачання первинних енергоносіїв призвели до аварійного пошкодження в системі теплопостачання, відшкодування наслідків аварії здійснює безпосередньо організація-постачальник первинного енергоносія, нестача якого призвела до аварії.   -190- Оробець Ю.М.
У випадку, коли незаплановані обмеження постачання енергоносіїв призвели до аварійного пошкодження в системі теплопостачання, відшкодування наслідків аварії може бути здійснена в установленому законом порядку за рахунок організації-постачальника енергоносія.  
Враховано   У разі якщо, незаплановані обмеження постачання енергоносіїв призвели до аварійного пошкодження в системі теплопостачання, відшкодування наслідків аварії може бути здійснено в установленому законом порядку за рахунок організації-постачальника енергоносія.  
162. У разі введення надзвичайного стану та особливого періоду, відповідно до Законів України "Про надзвичайний стан", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" теплоенергогенеруючі та теплоенергопостачальні організації, які розташовані у місцевості, де введено особливий період або надзвичайний стан, забов`язані виконувати розпорядження органів, які здійснюють заходи надзвичайного стану на відповідній території щодо постачання теплової енергії споживачам, незалежно від умов укладеного договору.   -191- Беспалий Б.Я.
Стаття 24, частина 3 викласти у редакціі: "У разі введення воєнногого чи надзвичайного стану, оголошення окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуаціі, теплоенергогенеруючі та теплоенергопостачальні організаціі, розташовані у місцевості, де введено воєнний , надзвичайний стан або оголошено надзвичайну екологічну ситуацію, зобов' язані виконувати розпорядження органів, які відповідно до закону здійснюють державне управління на відповідній територіі щодо постачання тепловоі енергііі споживачам, незалежно від умов укладеного договору"  
Відхилено Вказана норма є нормою Закону України "Про надзвичайний стан"  У разі введення надзвичайного стану та особливого періоду відповідно до законів України "Про надзвичайний стан", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" теплогенеруючі та теплопостачальні оргаізації, які розташовані у місцевості, на якій введено особливий період або надзвичайний стан, зобов`язані виконувати розпорядження органів, які здійснюють заходи надзвичайного стану або особливого періоду на відповідній території, щодо постачання теплової енергії споживачам незалежно від договору.  
163. Стаття 25. Особливості умов праці у сфері теплопостачання.   -192- Оробець Ю.М.
Додати пункт "Суб'єкти у сфері теплопостачання зобов'язані забезпечувати комплектування робочих місць висококваліфікованими кадрами, підвищувати їх кваліфікацію, гарантувати соціальний захист.  
Враховано   Стаття 29. Особливості умов праці у сфері теплопостачання Суб'єкти у сфері теплопостачання зобов'язані забезпечувати комплектування робочих місць висококваліфікованими кадрами, підвищувати їх кваліфікацію, гарантувати соціальний захист.  
164. Працівники, які забезпечують виробничі процеси у сфері теплопостачання, зобов (язані проходити спеціальну підготовку і перевірку знань (атестацію) органами Держохоронпраці згідно із законодавством. Перевірка знань (атестація) персоналу проводиться за рахунок коштів теплоенергогенеруючої або теплопостачальної організації. Допуск до роботи працівників, які не пройшли відповідної підготовки, забороняється. Працівникам основних професій, зайнятим на теплоенергогенеруючих та теплопостачальних організаціях, може встановлюватись надбавка до тарифної ставки чи посадового окладу за безперервний стаж роботи у сфері теплопостачання відповідно до порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Персонал теплоенергогенеруючих енергетичних установок, який перебуває в зоні впливу теплового і електромагнітного випромінювання, а також інших шкідливих факторів, підлягає спеціальному медичному обстеженню та обов (язковому страхуванню за рахунок коштів підприємств. Перелік таких спеціальностей і посад затверджується Міністерством охорони здоров'я і погоджується з Державним комітетом України по нагляду за охороною праці.   -193- Беспалий Б.Я.
Стаття 25, частина 1. Текст "перевірку знань (атестацію)" двічі замінити словом "атестацію"  
Враховано   Працівники, які забезпечують технологічні процеси у сфері теплопостачання, зобов (язані проходити спеціальну підготовку і атестацію згідно з законодавством. Атестація персоналу проводиться за рахунок коштів теплогенеруючої або теплопостачальної організації. Допуск до роботи працівників, які не пройшли відповідної підготовки, забороняється. Працівникам основних професій, зайнятим у теплогенеруючих та теплопостачальних організаціях, може встановлюватись надбавка до тарифної ставки чи посадового окладу за безперервний стаж роботи у сфері теплопостачання у порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України, з віднесенням витрат на валові витрати виробництва та обігу. Персонал теплогенеруючих енергетичних установок, який перебуває в зоні впливу теплового і електромагнітного випромінювання, а також інших шкідливих факторів, підлягає спеціальному медичному обстеженню та обов (язковому страхуванню за рахунок коштів підприємств. Перелік таких спеціальностей і посад затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання і погоджується з центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я та центральним органом виконавчої влади з питань нагляду за охороною праці.  
165. Створення робочих місць для працевлаштування інвалідів проводиться теплоенергогенеруючими та теплопостачальними організаціями в розмірі чотирьох відсотків від чисельності працівників, зайнятих у непромисловому виробництві.   -194- Беспалий Б.Я.
Стаття 25. частину 2 вилучити  
Враховано    
    -195- Горбаль В.М.
Абзац 2 статті 25 розділу 4 викласти у новій редакції: "Створення робочих місць для працевлаштування інвалідів проводиться теплоенергогенеруючими та теплопостачальними організаціями в розмірі чотирьох відсотків від загальноі чисельності працюючих (а якщо працює від 15 до 25 чоловік - у кількості 1 робочого місця) у даній організації."  
Враховано    
166. Стаття 26. Страйки на підприємствах у сфері теплопостачання.   -196- Беспалий Б.Я.
Стаття 26. вилучити  
Відхилено Стаття регулює особливості страйків у сфері теппостачання  Стаття 30. Страйки на об'єктах у сфері теплопостачання  
    -197- Оробець Ю.М.
Слово "підприємствах" замінити на "об'єктах"  
Враховано    
167. Страйки на підприємствах сфери теплопостачання забороняються у випадках, коли вони можуть призвести до порушення стабільності теплопостачання споживачів в опалювальний період.      Страйки на об'єктах у сфері теплопостачання забороняються у випадках, коли вони можуть призвести до порушення стабільності теплопостачання споживачів в опалювальний період.  
168. РОЗДІЛ 5. МОНІТОРИНГ, ОБЛІК ТА КОНТРОЛЬ У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ   -198- Оробець Ю.М.
Розділ виключити, так як передбачено законодавством щодо енергозбереження.  
Враховано    
169. Стаття 27. Державний моніторинг та статистичний облік у сфері теплопостачання.       
170. Завданням статистичного обліку показників у сфері теплопостачання є збір та систематизація даних про:       
171. - економічний та фінансовий стан теплоенергогенеруючих та теплоенергопостачальних організацій;       
172. - обсяги виробництва та споживання теплової енергії;       
173. - якість теплопостачання;       
174. - обсяг викидів у довкілля та їх склад;       
175. - стан обладнання систем теплопостачання.       
176. Вказані данні повинні використовуватись для подальшого вдосконалення систем теплопостачання.       
177. Державний моніторинг проводиться з метою аналізу інформації про якість у сфері теплопостачання, стан обладнання систем теплопостачання, прогнозування змін та розроблення науково обґрунтованих методів їх модернізації технічного переоснащення.       
178. Державний моніторинг у сфері теплопостачання проводить уповноважений центральний орган виконавчої влади у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.       
179. Стаття 28. Системний облік у сфері теплопостачання.       
180. Теплоенергогенеруючі та теплопостачальні організації незалежно від відомчої належності та форми власності ведуть первинний облік про вироблення, транспортування та постачання теплової енергії, обсяги використання первинних енергоносіїв і викидів у довкілля та надають їх уповноваженному центральному органу виконавчої влади.   -199- Беспалий Б.Я.
Стаття 28, частина 1. Текст "відомчої належності" замінити словом "підпорядкування"  
Враховано частково    
181. Облік у сфері теплопостачання здійснюється теплоенергогенеруючими підприємствами, теплопостачальними організаціями і споживачами за допомогою засобів комерційного обліку теплової енергії, які внесені до державного реєстру засобів вимірювальної техніки України. У разі відсутності таких технічних засобів облік теплової енергії тимчасово здійснюється розрахунковим шляхом.       
182. РОЗДІЛ 6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ.      РОЗДІЛ УІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ  
183. Стаття 29. Відповідальність за порушення законодавства у сфері теплопостачання.   -200- Оробець Ю.М.
Дати назву статті : "Штрафні санкції, що застосовуються до суб'єктів господарювання юридичних осіб за правопорушення у сфері теплопостачання" та викласти її у наступній редакції: Уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції: 1) за неподання інформації в установленому порядку уповноваженим державним органам або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 2) за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії або Національної комісії регулювання електроенергетики України - у розмірі восьмиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 3) за перешкоджання або недопущення до систем теплопостачання та теплоспоживання працівників органів державного нагляду або представників теплогенеруючих (теплопостачальних) організацій при виконанні ними службових обов'язків - у розмірі до п'ятиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 4) за порушення умов здійснення ліцензованої діяльності або діяльність з простроченою ліцензією - до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 5) невідповідне застосування тарифів на виробництво теплової енергії та ціни за її транспортування та постачання або необґрунтовано завищені нарахування за фактично відпущену теплову енергію споживачу (покупцю) - у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 6) за постачання теплової енергії, параметри якої не відповідають державним стандартам, затвердженним нормативам на теплову енергію, умовам договору купівлі-продажу, що зафіксовано представником теплопостачальної (теплогенеруючої) організації та споживача у відповідному акті - у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; після трьох таких порушень постачальник теплової енергії сплачує штраф як за порушення умов та правил ліцензованої діяльності; 7) за самовільне (несанкціоноване) від'єднання споживача від теплової мережі теплопостачальної (теплогенеруючої) організації до закінчення строку дії договору купівлі-продажу теплової енергії - у розмірі до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 8) за водорозбір з систем опалення через крани та інші пристрої; самовільне підключення до систем опалення без укладання договору купівлі-продажу теплової енергії; робота з пошкодженими пломбами на приладах комерційного обліку теплової енергії або їх робота з простроченим строком метрологічної повірки - у розмірі до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 9) за невиконання власниками теплових мереж обов'язку приєднання до теплової мережі теплогенеруючої установки або споживача теплової енергії, які розташовані на території здійснення теплопостачання, в разі виконання ними умов на приєднання - у розмірі до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідальність за порушення інших норм цього Закону, у тому числі за порушення безперебійного постачання теплової енергії, не пов'язане з дією форс-мажорних обставин, що завдало споживачу матеріальних збитків при виконанні ним договірних зобов'язань, визначається згідно із законом Справи про накладання штрафів за порушення, визначені цією статтею, розглядаються органами державного нагляду (інспекціями), та Національною комісією регулювання електроенергетики України. Штрафи, що накладаються органами державного нагляду та Національною комісією регулювання електроенергетики України, перераховуються до Державного бюджету України. Штрафи, що накладаються місцевими органами виконавчої влади, перераховуються до місцевих бюджетів. Про вчинення порушень, зазначених у цій статті, посадовими особами уповноважених органів, що виявили правопорушення, складається протокол, який разом із поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, передаються посадовим особам, уповноваженим розглядати такі справи. Керівник чи заступник керівника уповноваженого органу розглядає справу протягом 15 днів після отримання відповідних документів. Рішення керівника чи заступника керівника уповноваженого органу про накладання штрафу оформляється постановою. Штраф підлягає сплаті в п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу в зазначений строк, він стягується у судовому порядку. Рішення про накладання штрафу в справах про порушення, передбачені цим законом, може бути оскаржено в суді.  
Враховано   Стаття 31. Штрафні санкції, що застосовуються до суб'єктів господарювання - юридичних осіб за правопорушення у сфері теплопостачання Уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції: 1) за неподання інформації в установленому порядку уповноваженим державним органам або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі пятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 2) за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії або Національної комісії регулювання електроенергетики України -- у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 3) за перешкоджання або недопущення до систем теплопостачання та теплоспоживання працівників органів державного нагляду або представників теплогенеруючих (теплопостачальних) організацій при виконанні ними службових обов'язків - у розмірі до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 4) за порушення ліцензійних умов або діяльність з простроченою ліцензією - до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 5) за необґрунтоване застосування тарифів на виробництво теплової енергії та її транспортування чи постачання або завищення нарахування плати за фактично відпущену теплову енергію споживачу (покупцю) - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 6) за постачання теплової енергії, параметри якої не відповідають державним стандартам, затвердженним нормативам на теплову енергію, умовам договору купівлі-продажу, що зафіксовано представниками теплопостачальної (теплогенеруючої) організації та споживача у відповідному акті - у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; після трьох таких порушень постачальник теплової енергії сплачує штраф як за порушення ліцензійних умов; 7) за самовільне (несанкціоноване) від'єднання споживача від теплової мережі теплопостачальної (теплогенеруючої) організації до закінчення строку дії договору купівлі-продажу теплової енергії - у розмірі до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 8) за водорозбір з систем опалення через крани та інші пристрої; самовільне підключення до систем опалення без укладання договору купівлі-продажу теплової енергії; робота з пошкодженими пломбами на приладах комерційного обліку теплової енергії або їх робота з простроченим строком метрологічної повірки - у розмірі до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 9) за невиконання власниками теплових мереж обов'язку приєднання до теплової мережі теплогенеруючої установки або споживача теплової енергії, які розташовані на території здійснення теплопостачання, в разі виконання ними умов на приєднання - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідальність за порушення інших норм цього Закону, у тому числі за порушення безперебійного постачання теплової енергії, не пов'язане з дією форс-мажорних обставин, що завдало споживачу матеріальних збитків при виконанні ним договірних зобов'язань, визначається згідно із законом. Справи про накладання штрафів за порушення, визначені цією статтею, розглядаються органами державного нагляду (інспекціями) та Національною комісією регулювання електроенергетики України. Штрафи, що накладаються органами державного нагляду та Національною комісією регулювання електроенергетики України, перераховуються до Державного бюджету України. Про вчинення порушень, зазначених у цій статті, посадовими особами уповноважених органів, що виявили правопорушення, складається протокол, який разом із поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, передаються посадовим особам, уповноваженим розглядати такі справи. Керівник чи заступник керівника уповноваженого органу розглядає справу протягом 15 днів після отримання відповідних документів. Рішення керівника чи заступника керівника уповноваженого органу про накладання штрафу оформляється постановою. Штраф підлягає сплаті в п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку. Рішення про накладання штрафу в справах про порушення, передбачені цим Законом, може бути оскаржено в суді.  
184. Правопорушення в теплопостачанні тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.   -201- Беспалий Б.Я.
Стаття 29, частина 1. Текст "законодавством Украіни" замінити словом "законом"  
е 1 в зв'язку із зміною структури статті   
185. Правопорушеннями в теплопостачанні є:   -202- Шепетін В.Л.
Пункт викласти в наступній редакції: "Правопорушеннями в теплопостачанні є: - постачання споживачам теплової енергії, що по якості не відповідає умовам укладеного договору, затвердженим нормативам на теплову енергію чи дозволу місцевих органів виконавчої влади на тимчасове відхилення якості теплопостачання від вимог затверджених нормативів;  
Враховано по суті   
186. - постачання споживачам теплової енергії, яка не відповідає умовам укладеного договору, затвердженим нормативам на теплову енергію чи дозволу місцевих органів виконавчої влади на тимчасове відхилення якості теплопостачання від вимог затверджених нормативів;   -203- Беспалий Б.Я.
Стаття 29, частина 2, пункт 1. Вилучити текст "чи дозволу місцевих органів виконавчоі влади на тимчасове відхилення якості теплопостачання від вимог затверджених нормативів"  
Відхилено Вказана норма регулюється не лише місцевими органами виконавчої влади   
187. - розкомплектування та пошкодження систем теплопостачання розкрадання майна цих об`єктів;       
188. - порушення діючих нормативно-правових актів;       
189. - порушення статусу охоронної зони теплових мереж;       
190. - самовільне підключення споживачів чи субспоживачів до системи теплопостачання;       
191. - споживання теплової енергії понад договірної величини;       
192. - споживання теплової енергії без приладів обліку та пошкодження приладів обліку;       
193. - насильницькі дії, які перешкоджають оперативному персоналу та посадовим особам об`єктів теплоенергетики виконувати свої службові обов`язки;       
194. - незабезпечення тепловою енергією споживачів, які не допускають порушень своїх обов`язків перед енергопостачальниками;       
195. Суб`єкти господарської діяльності несуть відповідальність за такі правопорушення у сфері теплопостачання:       
196. - за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво або постачання теплової енергі;       
197. - за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів державних контролюючих органів;       
198. Законодавством України може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері теплопостачання.   -204- Беспалий Б.Я.
Стаття 29, частина 3. слово "законодавством" замінити словом "законами" . 3  
Немає висновку    
199. РОЗДІЛ 7. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ   -205- Беспалий Б.Я.
об'єднати статті 30 і 31 2 Суперечить концепції закону, прийнятому у першому читанні  
ОЗДІЛ УІІ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ   
200. Стаття 30. Міжнародне співробітництво у сфері теплопостачання.      Стаття 32. Міжнародне співробітництво у сфері теплопостачання  
201. Суб (єкти діяльності у сфері теплопостачання беруть участь у міжнародному науково-технічному, зовнішньо-економічному, інформаційному та інших формах міжнародного співробітництва відповідно до державних програм, міжнародних договорів та законодавства України.      Суб (єкти діяльності у сфері теплопостачання беруть участь у міжнародному науково-технічному, зовнішньо економічному, інформаційному та інших формах міжнародного співробітництва відповідно до державних цільових програм, міжнародних договорів України та законодавства України.  
202. Стаття 31. Міжнародні договори у сфері теплопостачання.      Стаття 33. Міжнародні договори України у сфері теплопостачання  
203. Якщо міжнародним договором, учасником якого є Україна, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються правила міжнародного договору.      Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються правила міжнародного договору.  
204. РОЗДІЛ 8. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ      РОЗДІЛ УІІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
205. Стаття 32. Прикінцеві положення.       
206. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -206- Беспалий Б.Я.
Стаття 32, пункт 2. перший абзац наприкінці доповнити текстом "з дня набуття чинності цим Законом" 1  
Враховано . Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  2. Внести зміни до таких законів України: 1) у статті 17 Закону України "Про електроенергетику" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 1, ст..1; 2000 р., № 38, ст. 319): перше речення частини п'ятої викласти в такій редакції: "Формування цін на електричну енергію, вироблену на теплоелектроцентралях та інших установках з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії, здійснюється з урахуванням тарифів на теплову енергію"; частину шосту викласти в такій редакції: "Регулювання тарифів на теплову енергію, вироблену на теплоелектроцентралях, інших установках з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії, здійснюється Національною комісією регулювання електроенергетики України;" 2) статтю 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299), доповнити пунктом 73 такого змісту: "73) з виробництва теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії"  
207. 2. Кабінету Міністрів України в термін до 6 місяців:      3. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:  
208. - привести рішення Уряду України у відповідність із цим Законом;   -207- Беспалий Б.Я.
Стаття 32, пункт 2, підпункт 1. Текст "Уряду України" замінити словом "свої" 3  
абезпечити розробку нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;   
209. - подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність з цим Законом   -208- Горбаль В.М.
У тексті частини 2 статті 32 розділу 8 додати пункт 6 у такій редакції: "розробити типовий типовий договір купівлі-продажу теплової енергії . 3 Вказана норма передбачається Правилами постачання теплової енергії, який є нормативно-правовим актом, що випливає з цього Закону.  
ривести нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.   
210. - забезпечити перегляд та розробку схем теплопостачання міст та населених пунктів України та нормативної бази у сфері теплопостачання у відповідності з цим Законом;   -209- Оробець Ю.М.
Пункт виключити, як такий, що обумовлений нормами цього закону 1  
Немає висновку    
211. - розробити "Умови та правила на видачу ліцензій на діяльність з постачання теплової енергії";   -210- Оробець Ю.М.
Пункт виключити, як такий, що обумовлений нормами цього закону 1  
Немає висновку    
212. - розробити та затвердити "Правила постачання та користування тепловою енергією";   -211- Оробець Ю.М.
Пункт виключити, як такий, що обумовлений нормами цього закону 1  
Немає висновку    
213. - розробити та затвердити методику:   -212- Оробець Ю.М.
Внести зміни до статті 17 Закону України "Про електроенергетику": Перше речення частини п'ятої викласти у такій редакції: "Формування цін на електричну енергію, вироблену на теплоелектроцентралях та інших установках з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії, здійснюється з урахуванням тарифів на теплову енергію. 1  
Немає висновку    
214. - розподілу витрат палива на відпущену електричну та теплову енергію при комбінованому виробництві;       
215. - розрахунків потреби палива для котельних;       
216. - розрахунків тарифів на теплову енергію;   -213- Оробець Ю.М.
Частину шосту викласти у такій редакції: "Регулювання тарифів на теплову енергію, вироблену на теплоелектроцентралях, інших установках з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії здійснюється Національною комісією регулювання електроенергетики України. 1 в п.2.2 Прикінцевих положень.  
Немає висновку