Кількість абзаців - 272 Таблиця поправок


Про автомобільні дороги (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про автомобільні дороги      Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про автомобільні дороги  
1. Цей Закон визначає правові, економічні, організаційні та соціальні засади забезпечення функціонування автомобільних доріг, їх будівництва, реконструкції, ремонту та утримання в інтересах держави і користувачів автомобільних доріг.      Цей Закон визначає правові, економічні, організаційні та соціальні засади забезпечення функціонування автомобільних доріг, їх будівництва, реконструкції, ремонту та утримання в інтересах держави і користувачів автомобільних доріг.  
2. Розділ І      Розділ І  
3. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
4. Стаття 1. Визначення термінів      Стаття 1. Визначення термінів  
5. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:   -1- Горбатов В.М.
усі терміни поставити в алфавітному порядку  
Враховано .  У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:  
6. автомобільна дорога - лінійний комплекс інженерних споруд, призначений для безперервного, безпечного та зручного руху транспортних засобів;      автомобільна дорога - лінійний комплекс інженерних споруд, призначений для безперервного, безпечного та зручного руху транспортних засобів;  
7. вулиці - автомобільні дороги, призначені для руху транспорту і пішоходів, прокладання наземних і підземних інженерних мереж у межах населених пунктів;   -2- Горбатов В.М.
Термін „вулиці" викласти в наступній редакції: „вулиця - автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів, з усіма розташованими на ній спорудами (мостами, шляхопроводами, естакадами, наземними і підземними інженерними мережами у межах населених пунктів), обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів чи краєм смуги відводу;"  
Відхилено . Попередній термін „автомобільна дорога" враховує цілий комплекс споруд.  архітектурне облаштування - архітектурні споруди та декоративні насадження, що призначені для забезпечення естетичного вигляду автомобільних доріг;  
8. смуга відведення - ділянки земель, що надаються в установленому порядку для розміщення автомобільної дороги;      вулиця - автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів, прокладання наземних і підземних інженерних мереж у межах населених пунктів;  
9. земляне полотно - ґрунтова конструкція автомобільної дороги;   -3- Горбатов В.М.
Термін „земляне полотно" викласти в такій редакції: „земляне полотно - профільована грунтова конструкція автомобільної дороги;"  
Відхилено . Земляне полотно може бути і непрофільованою конструкцією.  дорожнє покриття - укріплені верхні шари дороги, що сприймають навантаження від транспортних засобів;  
10. дорожнє покриття - укріплені верхні шари дороги, що сприймають навантаження від транспортних засобів;   -4- Горбатов В.М.
Термін „дорожнє покриття" викласти в наступній редакції: „дорожнє покриття - одношарове чи багатошарове покриття, що складається з різних видів дорожніх сумішей або кам'яних матеріалів, що сприймають навантаження від транспортних засобів;"  
Відхилено . Покриття може бути не тільки з сумішей або кам'яних матеріалів.  земляне полотно - ґрунтова конструкція автомобільної дороги;  
11. проїзна частина - частина дорожнього покриття, безпосередньо призначена для руху транспортних засобів;   -5- Горбатов В.М.
Термін „проїзна частина" викласти так: „проїзна частина - частина автомобільної дороги, безпосередньо призначена для руху транспортних засобів;"  
Враховано .  інженерне облаштування - спеціальні споруди та засоби, призначені для забезпечення безпечних та зручних умов руху (освітлення, технологічного зв'язку, вимірювання вагових і габаритних параметрів транспортних засобів, примусового зниження швидкості руху тощо);  
12. споруди дорожнього водовідводу - споруди, призначені для відводу поверхневих та ґрунтових вод від земляного полотна та проїзної частини (бокові канави, водовідвідні канави, нагірні канави, водопропускні труби, відкриті та закриті дренажні системи, зливова каналізація);      об'єкти дорожнього сервісу - спеціально облаштовані місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, майданчики для стоянки транспортних засобів, майданчики відпочинку, видові майданчики, автозаправні станції, пункти технічного обслуговування, мотелі, пункти приймання їжі та питної води, автопавільйони, туалети, урни та контейнери для сміття;  
13. штучні споруди - інженерні споруди, призначені для руху транспортних засобів і пішоходів через природні та інші перешкоди, а також сталого функціонування автомобільної дороги (мости, шляхопроводи, естакади, віадуки, тунелі, наземні та підземні пішохідні переходи, наплавні мости та поромні переправи, розв'язки доріг, підпірні стінки, галереї, уловлюючі з'їзди, снігозахисні споруди, протилавинні і протисельові споруди);   -6- Горбатов В.М.
Термін „штучні споруди" замінити на: „інженерні споруди" - споруди, призначені .... (далі по тексту);"  
Відхилено . Не відповідає технічній термінології.  орган управління - орган, призначений для управління автомобільними дорогами (вулицями), забезпечення їх функціонування, розвитку та фінансування;  
14. об'єкти дорожнього сервісу - спеціально відведені місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, майданчики для стоянки автомобілів, майданчики відпочинку, видові майданчики, автозаправні станції, пункти технічного обслуговування, мотелі, пункти приймання їжі та питної води, автопавільйони, туалети;   -7- Горбатов В.М.
Термін „об'єкти дорожнього сервісу" викласти в такій редакції: „об'єкти дорожнього сервісу - спеціально облаштовані місця для зупинки або стоянки транспортних засобів, майданчиків відпочинку, станції технічного обслуговування та автозаправні, мотелі, пункти харчування, туалети;"  
Враховано частково .  проїзна частина -частина автомобільної дороги, безпосередньо призначена для руху транспортних засобів; смуга відведення - земельні ділянки, що надаються в установленому порядку для розміщення автомобільної дороги;  
    -8- Атрошенко В.А.
В термін „об'єкти дорожнього сервісу" додати фразу: „місця для сміття".  
Враховано .   
15. інженерне облаштування - спеціальні споруди та засоби, призначені для забезпечення безпечних та зручних умов руху (освітлення, технологічного зв'язку, вимірювання вагових і габаритних параметрів транспортних засобів, примусового зниження швидкості руху тощо);   -9- Атрошенко В.А.
В термін „інженерне облаштування" після слів „спеціальні споруди та засоби" додати фразу: „апаратура та програмне забезпечення".  
Відхилено . Програмне забезпечення не відноситься до споруд або засобів, а апаратура занадто загальний термін.  смуга руху - смуга проїзної частини, позначена або не позначена розміткою, яка має ширину, визначену нормами для руху транспорту в один ряд;  
16. архітектурне облаштування - архітектурні споруди та декоративні насадження, що призначені для забезпечення естетичного вигляду автомобільних доріг;      споруди дорожнього водовідводу - споруди, призначені для відводу поверхневих та ґрунтових вод від земляного полотна та проїзної частини (бокові канави, водовідвідні канави, нагірні канави, водопропускні труби, відкриті та закриті дренажні системи, зливова каналізація тощо);  
17. технічні засоби - спеціальні технічні засоби, призначені для організації та регулювання дорожнього руху (дорожні знаки, інформаційні табло, дорожня розмітка, сигнальні стовпчики, транспортні та пішохідні огородження різних типів, світлофорне обладнання тощо);      технічні засоби - спеціальні технічні засоби, призначені для організації та регулювання дорожнього руху (дорожні знаки, інформаційні табло, дорожня розмітка, сигнальні стовпчики, транспортні та пішохідні огородження різних типів, світлофорне обладнання тощо);  
18. орган управління - орган, до сфери управління якого належать автомобільні дороги (вулиці), забезпечення їх функціонування, розвитку та фінансування пов'язаних з цим витрат.   -10- Горбатов В.М.
Термін „орган управління" викласти в такій редакції: „ орган управління - орган, призначений для безпосереднього керівництва діяльності щодо забезпечення функціонування, розвитку та фінансування автомобільних доріг."  
Враховано редакційно .  штучні споруди - інженерні споруди, призначені для руху транспортних засобів і пішоходів через природні та інші перешкоди, а також сталого функціонування автомобільної дороги (мости, шляхопроводи, естакади, віадуки, тунелі, наземні та підземні пішохідні переходи, наплавні мости та поромні переправи, розв'язки доріг, підпірні стінки, галереї, уловлювальні з'їзди, снігозахисні споруди, протилавинні і протисельові споруди тощо).  
    -11- Атрошенко В.А.
Додати термін „смуга руху" - подовжена смуга на проїзній частині, що позначена або не позначена розміткою і має ширину, достатню для руху транспорту в один ряд".  
Враховано .   
19. Стаття 2. Законодавство про автомобільні дороги      Стаття 2. Законодавство про автомобільні дороги  
20. Відносини, пов'язані з функціонуванням автомобільних доріг, регулюються цим Законом та законами України "Про дорожній рух", "Про транспорт", "Про автомобільний транспорт", "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", "Про місцеве самоврядування", "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг", а також іншими актами законодавства.      Відносини, пов'язані з функціонуванням автомобільних доріг, регулюються цим Законом та законами України "Про дорожній рух", "Про транспорт", "Про автомобільний транспорт", "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг" та іншими актами законодавства.  
21. Стаття 3. Сфера дії Закону      Стаття 3. Сфера дії Закону  
22. Дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані з функціонуванням та розвитком автомобільних доріг незалежно від їх призначення та форм власності.      Дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані з функціонуванням та розвитком автомобільних доріг незалежно від їх призначення та форм власності.  
23. Стаття 4. Міжнародні угоди      Стаття 4. Міжнародні договори  
24. Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що містяться у цьому Законі, то застосовуються правила міжнародного договору.      Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що містяться у цьому Законі, то застосовуються правила міжнародного договору.  
25. Стаття 5. Види автомобільних доріг      Стаття 5. Види автомобільних доріг  
26. Автомобільні дороги підрозділяються на:      Автомобільні дороги поділяються на:  
27. автомобільні дороги загального користування;      автомобільні дороги загального користування;  
28. вулиці і дороги міст та інших населених пунктів;      вулиці і дороги міст та інших населених пунктів;  
29. відомчі (технологічні) автомобільні дороги;      відомчі (технологічні) автомобільні дороги;  
30. автомобільні дороги на приватних територіях.      автомобільні дороги на приватних територіях.  
31. Стаття 6. Державна політика в сфері автомобільних доріг      Стаття 6. Державна політика у сфері автомобільних доріг  
32. Державну політику і стратегію розвитку всіх видів автомобільних доріг на території України здійснює Міністерство транспорту України.   -12- Климпуш О.Д.
Замінити у ст. 6 „Міністерство транспорту України" на „центральний орган виконавчої влади у галузі транспорту", оскільки назва цього міністерства може змінюватися.  
Враховано .  Державну політику і стратегію розвитку всіх видів автомобільних доріг на території України здійснює центральний орган виконавчої влади у галузі транспорту.  
33. Розділ ІІ      Розділ ІІ  
34. АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ      АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ  
35. Стаття 7. Загальна характеристика      Стаття 7. Загальна характеристика  
36. Автомобільні дороги загального користування є складовою Єдиної транспортної системи держави і задовольняють потреби суспільства в автомобільних пасажирських і вантажних перевезеннях.      Автомобільні дороги загального користування є складовою Єдиної транспортної системи України і задовольняють потреби суспільства в автомобільних пасажирських і вантажних перевезеннях.  
37. Автомобільні дороги загального користування перебувають у загальнодержавній власності, не підлягають приватизації, стосовно них не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження доріг з державної власності.      Автомобільні дороги загального користування перебувають у державній власності, не підлягають приватизації.  
38. Автомобільні дороги загального користування, які у зв'язку з розширенням меж територій міст стають частиною їх вулично-дорожньої мережі, можуть передаватися безоплатно у комунальну власність за рішенням Кабінету Міністрів України.   -13- Горбатов В.М.
Абзац вилучити, як такий, що суперечить абзацу другому цієї статті.  
Враховано . Внесено зміни до другого абзацу.  Автомобільні дороги загального користування, які у зв'язку з розширенням меж територій міст стають частиною їх вулично-дорожньої мережі, можуть передаватися безоплатно в комунальну власність за рішенням Кабінету Міністрів України.  
39. Стаття 8. Класифікація автомобільних доріг загального користування      Стаття 8. Класифікація автомобільних доріг загального користування  
40. Автомобільні дороги загального користування підрозділяються на автомобільні дороги державного та місцевого значення.   -14- Горбатов В.М.
Абзац викласти у наступній редакції: „Автомобільні дороги загального користування за своїм значенням поділяються на автомобільні дороги міжнародного, національного, регіонального та місцевого значення".  
Відхилено . Суперечить світовому досвіду та прийнятій у законі класифікації.  Автомобільні дороги загального користування поділяються на автомобільні дороги державного та місцевого значення.  
41. Автомобільні дороги державного значення підрозділяються на міжнародні, національні та регіональні.   -15- Горбатов В.М.
Абзац вилучити.  
Відхилено . Суперечить світовому досвіду та прийнятій у законі класифікації.  Автомобільні дороги державного значення підрозділяються на міжнародні, національні та регіональні.  
42. До міжнародних автомобільних доріг належать дороги, що суміщаються з міжнародними транспортними коридорами та/або входять до Європейської мережі основних, проміжних, з'єднувальних автомобільних доріг та відгалужень, мають відповідну міжнародну індексацію і забезпечують міжнародні автомобільні перевезення.   -16- Горбатов В.М.
Фразу „забезпечують міжнародні автомобільні перевезення" замінити на „забезпечують міжнародні транспортні перевезення".  
Відхилено . Міжнародні транспортні перевезення здійснюються не тільки автомобільними дорогами.  До міжнародних автомобільних доріг належать дороги, що суміщаються з міжнародними транспортними коридорами та/або входять до Європейської мережі основних, проміжних, з'єднувальних автомобільних доріг та відгалужень, мають відповідну міжнародну індексацію і забезпечують міжнародні автомобільні перевезення.  
43. До національних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що суміщені з національними транспортними коридорами і не належать до міжнародних автомобільних доріг, та автомобільні дороги, що з'єднують столицю України - м. Київ, адміністративний центр АР Крим, адміністративні центри областей, місто Севастополь між собою, великі промислові і культурні центри країни з міжнародними автомобільними дорогами.      До національних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що суміщені з національними транспортними коридорами і не належать до міжнародних автомобільних доріг, та автомобільні дороги, що з'єднують столицю України - місто Київ, адміністративний центр Автономної Республіки Крим, адміністративні центри областей, місто Севастополь між собою, великі промислові і культурні центри з міжнародними автомобільними дорогами.  
44. До регіональних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують АР Крим, дві або більше областей між собою, автомобільні дороги, що з'єднують основні міжнародні автомобільні пункти пропуску через державний кордон, морські та авіаційні порти міжнародного значення, найважливіші об'єкти національного культурного надбання, курортні зони з міжнародними та національними автомобільними дорогами.   -17- Горбатов В.М.
Викласти в наступній редакції: „До регіональних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують дві або більше областей між собою та міста державного підпорядкування між собою, основні міжнародні автомобільні, морські та авіаційні пункти пропуску через державний кордон, найважливіші об'єкти державного культурного надбання та курортні зони з міжнародними та/або національними автомобільними дорогами."  
Враховано частково . (вилучено АР Крим).  До регіональних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують дві або більше областей між собою, автомобільні дороги, що з'єднують основні міжнародні автомобільні пункти пропуску через державний кордон, морські та авіаційні порти міжнародного значення, найважливіші об'єкти національної культурної спадщини, курортні зони з міжнародними та національними автомобільними дорогами. Перелік доріг державного значення, у тому числі їх ділянок, що суміщаються з вулицями міст та інших населених пунктів і фінансуються з державного бюджету, затверджує Кабінет Міністрів України один раз на три роки.  
    -18- Климпуш О.Д.
Після п'ятого абзацу ст. 8 додати абзац такого змісту: „Перелік доріг державного значення, у тому числі їх ділянок, що суміщаються з вулицями міст та інших населених пунктів, затверджує Кабінет Міністрів України один раз на три роки".  
Враховано редакційно .   
45. Автомобільні дороги місцевого значення підрозділяються на територіальні, обласні та районні.   -19- Горбатов В.М.
Автомобільні дороги місцевого значення було б доцільно розподілити на обласні та районні. Бо розшифровка регіональних доріг теж саме, що і територіальних.  
Відхилено . Суперечить світовому досвіду та прийнятій у законі класифікації.  Автомобільні дороги місцевого значення поділяються на територіальні, обласні та районні.  
46. До територіальних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри АР Крим і областей з адміністративними центрами районів, містами обласного підпорядкування, міста обласного підпорядкування між собою, а також автомобільні дороги, що з'єднують з дорогами державного значення основні аеропорти, морські та річкові порти, залізничні вузли, об'єкти національного, курортного і культурного надбання та природно-заповідного фонду, автомобільні пункти пропуску міжнародного та міждержавного значення через державний кордон.   -20- Горбатов В.М.
Цей і наступний абзац об'єднати в термін обласні дороги.  
Відхилено . Суперечить світовому досвіду та прийнятій у законі класифікації.  До територіальних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри Автономної Республіки Крим і областей з адміністративними центрами районів, містами обласного значення, міста обласного значення між собою, а також автомобільні дороги, що з'єднують з дорогами державного значення основні аеропорти, морські та річкові порти, залізничні вузли, об'єкти національного і культурного надбання та курортного і природно-заповідного фонду, автомобільні пункти пропуску міжнародного та міждержавного значення через державний кордон.  
47. До обласних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри районів між собою та адміністративними центрами сільських населених пунктів району, залізничними станціями, аеропортами, річковими портами, пунктами пропуску через державний кордон і місцями відпочинку.      До обласних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри районів між собою та адміністративними центрами сільських населених пунктів району, залізничними станціями, аеропортами, річковими портами, пунктами пропуску через державний кордон і місцями відпочинку.  
48. До районних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри сільських населених пунктів з іншими населеними пунктами у межах району, інші населені пункти між собою, підприємствами, об'єктами культури, іншими дорогами загального користування.      До районних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри сільських населених пунктів з іншими населеними пунктами у межах району, інші населені пункти між собою, з підприємствами, об'єктами культури, іншими дорогами загального користування.  
49. Стаття 9. Складові автомобільної дороги загального користування      Стаття 9. Складові автомобільної дороги загального користування  
50. Складовими автомобільної дороги загального користування у межах смуги відведення є: земляне полотно, проїзна частина, дорожнє покриття, споруди дорожнього водовідводу, штучні споруди, інженерне облаштування: спеціальні споруди та засоби, призначені для забезпечення безпечних та зручних умов руху (освітлення, технологічного зв'язку, вимірювання вагових і габаритних параметрів транспортних засобів, примусового зниження швидкості руху) та архітектурне облаштування: архітектурні споруди та декоративні насадження, що призначені для забезпечення естетичного вигляду автомобільних доріг; технічні засоби організації дорожнього руху, автопавільйони, лінійні споруди і комплекси, що забезпечують функціонування і збереження доріг; зелені насадження.   -21- Атрошенко В.А.
Після слів „дорожнє покриття" додати фразу „смуга руху".  
Враховано .  Складовими автомобільної дороги загального користування у межах смуги відведення є: земляне полотно, проїзна частина, дорожнє покриття, смуга руху, споруди дорожнього водовідводу, штучні споруди, інженерне облаштування: спеціальні споруди та засоби, призначені для забезпечення безпечних та зручних умов руху (освітлення, технологічного зв'язку, вимірювання вагових і габаритних параметрів транспортних засобів, примусового зниження швидкості руху), об'єкти дорожнього сервісу та архітектурне облаштування: архітектурні споруди та декоративні насадження, що призначені для забезпечення естетичного вигляду автомобільних доріг; технічні засоби організації дорожнього руху, автопавільйони, лінійні споруди і комплекси, що забезпечують функціонування і збереження доріг; зелені насадження.  
    -22- Климпуш О.Д.
Після слів „швидкості руху)" додати „об'єкти дорожнього сервісу..." .  
Враховано .   
    -23- Горбатов В.М.
Фразу „штучні споруди" замінити на інженерні споруди", далі по тексту вилучити розшифровку термінів, які указані в статті 1. Вилучити частину: „та архітектурне облаштування: .... (до кінця абзацу). У межі смуги не можуть бути розміщені павільйони, споруди, комплекси тощо - все це розміщено за межею смуги і визначено в абзаці третьому;"  
Відхилено . Щодо терміну „штучні споруди" див. статтю 1. Архітектурне облаштування може бути як в межах, так і поза межами смуги відведення.   
51. Розміщення інших об'єктів у межах смуги відведення без погодження з власниками доріг не допускається.      Розміщення інших об'єктів у межах смуги відведення без погодження з власниками доріг не допускається.  
52. До складових автомобільної дороги загального користування, що знаходяться за межами смуги відведення, належать будівлі та споруди, що забезпечують її функціонування: виробничі бази та придорожні кар'єри, лінійні житлові будинки, лінійні та інші споруди для виконання ремонтів та утримання доріг, їх збереження і контролю дорожнього руху, комплекси дорожнього сервісу; поромні переправи, снігозахисні споруди, протилавинні і протисельові споруди, уловлюючі з'їзди; майданчики для стоянки транспортних засобів, відпочинку, видові, для складування дорожньо-будівельних та інших матеріалів; нагірні канави, випарювальні басейни, відкриті та закриті дренажні системи.   -24- Горбатов В.М.
Після слів „що знаходяться за межами смуги відведення, належать" вставити фразу такого змісту: „об'єкти дорожнього сервісу, архітектурне облаштування" далі по тексту.  
Враховано .  До складових автомобільної дороги загального користування, що знаходяться за межами смуги відведення, належать об'єкти дорожнього сервісу, архітектурне облаштування, будівлі та споруди, що забезпечують її функціонування: виробничі бази та придорожні кар'єри, лінійні жилі будинки, лінійні та інші споруди для виконання ремонтів та утримання доріг, їх збереження і контролю дорожнього руху, комплекси дорожнього сервісу; поромні переправи, снігозахисні споруди, протилавинні і протисельові споруди, уловлювальні з'їзди; майданчики для стоянки транспортних засобів, відпочинку, видові, для складування дорожньо-будівельних та інших матеріалів; нагірні канави, випарні басейни, відкриті та закриті дренажні системи.  
53. Стаття 10. Державне управління автомобільними дорогами загального користування      Стаття 10. Державне управління автомобільними дорогами загального користування  
54. Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює державна служба автомобільних доріг, що має свої органи управління на місцях та входить до складу Міністерства транспорту України.   -25- Бастрига І.М.
Бронніков В.К.
Горлов Г.В.
Пеклушенко О.М.
Ст. 10 викласти у наступній редакції: „Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України (Укравтодор), що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра транспорту України. Укравтодор має свої органи управління на місцях. Укравтодор вносить у встановленому порядку пропозиції щодо формування державної політики у сфері дорожнього господарства і забезпечує її реалізацію, здійснює управління в цій сфері, а також міжгалузеву координацію та функціональне регулювання з питань, віднесених до його відання".  
Враховано частково . Див. ст. 6. Відноситься до ст. 11.  Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і який має свої органи управління на місцях.  
55. Стаття 11. Основні обов'язки органу державного управління автомобільними дорогами загального користування   -26- Атрошенко В.А.
Пронумерувати усі підпункти.  
Враховано .  Стаття 11. Основні обов'язки органу державного управління автомобільними дорогами загального користування  
56. Основними обов'язками органу державного управління автомобільними дорогами загального користування є:      Основними обов'язками органу державного управління автомобільними дорогами загального користування є:  
57. розроблення державної стратегії та програм розвитку дорожнього господарства і забезпечення їх реалізації;   -27- Атрошенко В.А.
Викласти в редакції „розроблення державної стратегії та програм розвитку дорожнього господарства, фінансування та контроль їх реалізації".  
Враховано редакційно .  1) розроблення державної стратегії та програм розвитку дорожнього господарства, забезпечення їх фінансування та виконання; 2) розроблення пропозицій щодо фінансування та здійснення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів;  
    -28- Климпуш О.Д.
До переліку основних обов'язків в ст.11 додати: „розроблення пропозицій щодо фінансування та здійснення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів".  
Враховано .   
58. розроблення заходів щодо інтеграції автомобільних доріг загального користування до міжнародної мережі автомобільних доріг та гармонізація технічних норм і правил з вимогами міжнародного законодавства;      3) розроблення заходів щодо інтеграції автомобільних доріг загального користування до міжнародної мережі автомобільних доріг та гармонізація технічних норм і правил з вимогами міжнародного законодавства;  
59. розробка та реалізація заходів з безпеки дорожнього руху;      4) розробка та реалізація заходів з безпеки дорожнього руху;  
60. забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів з нормативними технічними характеристиками і навантаженнями;      5) забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів з нормативними технічними характеристиками і навантаженнями;  
61. організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими для них державними стандартами і нормами;      6) організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими для них державними стандартами і нормами;  
62. здійснення державного регулювання та контролю у сфері дорожнього господарства відповідно до законодавства;      7) здійснення державного регулювання та контролю у сфері дорожнього господарства відповідно до законодавства;  
63. розробка нормативів та методик визначення витрат, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування;      8) розробка нормативів та методик визначення витрат, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування;  
64. забезпечення технічного нагляду за станом автомобільних доріг;      9) забезпечення технічного нагляду за станом автомобільних доріг;  
65. впровадження заходів з ліквідації аварійно небезпечних місць (ділянок) автомобільних доріг;      10) впровадження заходів з ліквідації аварійно небезпечних місць (ділянок) автомобільних доріг;  
66. забезпечення дотримання норм природоохоронного законодавства у процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг;      11) забезпечення дотримання норм природоохоронного законодавства у процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг;  
67. завчасне оповіщення користувачів про строки та порядок тимчасового обмеження або припинення руху транспортних засобів;      12) завчасне оповіщення користувачів автомобільних доріг про строки та порядок тимчасового обмеження або припинення руху транспортних засобів;  
68. забезпечення належного маршрутного орієнтування користувачів автомобільних доріг;      13) забезпечення належного маршрутного орієнтування користувачів автомобільних доріг;  
69. забезпечення сталого функціонування автомобільних доріг у зимовий період;      14) забезпечення сталого функціонування автомобільних доріг у зимовий період;  
70. озеленення смуги відведення автомобільних доріг;      15) озеленення смуги відведення автомобільних доріг;  
71. здійснення статистичного обліку та паспортизації автомобільних доріг.      16) здійснення статистичного обліку та паспортизації автомобільних доріг.  
72. Стаття 12. Основні права органу державного управління автомобільними дорогами загального користування   -29- Атрошенко В.А.
Пронумерувати усі підпункти.  
Враховано .  Стаття 12. Основні права органу державного управління автомобільними дорогами загального користування  
73. Орган державного управління автомобільними дорогами загального користування має право:      Орган державного управління автомобільними дорогами загального користування має право:  
74. вимагати від користувачів автомобільних доріг виконання вимог цього Закону та інших законодавчих та нормативних актів України, що регулюють функціонування автомобільних доріг загального користування;      1) вимагати від користувачів автомобільних доріг виконання вимог цього Закону та інших законодавчих та нормативно-правових актів України, що регулюють функціонування автомобільних доріг загального користування;  
75. вносити пропозиції щодо створення державних комісій з питань відчуження земель власників приватних та комунальних територій для будівництва або реконструкції автомобільних доріг;      2) вносити пропозиції щодо створення державних комісій з питань відчуження земель приватної та комунальної власності для будівництва або реконструкції автомобільних доріг;  
76. залучати в установленому порядку спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій для розгляду питань, що належать до його компетенції;      3) залучати в установленому порядку спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій для розгляду питань, що належать до його компетенції;  
77. утворювати, у разі потреби, за погодженням з іншими центральними органами виконавчої влади комісій, експертних та консультативних рад, робочих груп;      4) утворювати, у разі потреби, за погодженням з іншими центральними органами виконавчої влади комісії, експертні та консультативні ради, робочі групи;  
78. вимагати дотримання норм охорони довкілля учасниками дорожнього руху;   -30- Климпуш О.Д.
В ст. 12 доповнити пункт „вимагати дотримання норм охорони довкілля учасниками дорожнього руху" словами „та ініціювати притягнення до адміністративної відповідальності за забруднення та засмічення автомобільної дороги і смуги її відведення".  
Враховано .  5) вимагати дотримання норм природоохоронного законодавства учасниками дорожнього руху та ініціювати притягнення до адміністративної відповідальності за забруднення та засмічення автомобільної дороги і смуги її відведення;  
79. одержувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформації, документи та матеріали, необхідні для виконання своїх функціональних обов'язків;      6) одержувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформації, документи та матеріали, необхідні для виконання своїх функціональних обов'язків;  
80. вимагати від користувачів відшкодування збитків, завданих автомобільним дорогам та їх складовим;      7) вимагати від користувачів автомобільних доріг відшкодування збитків, завданих автомобільним дорогам та їх складовим;  
81. обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми визначені для них державними стандартами, у разі відсутності відповідного спеціального погодження;      8) обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, визначені для них державними стандартами, у разі відсутності відповідного спеціального погодження;  
82. встановлювати за погодженням з відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху тимчасові обмеження руху транспортних засобів при проведенні ремонтних та інших робіт на автомобільних дорогах загального користування;      9) встановлювати за погодженням з відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху тимчасові обмеження руху транспортних засобів при проведенні ремонтних та інших робіт на автомобільних дорогах загального користування;  
83. обмежувати або забороняти рух транспортних засобів у разі виникнення загрози життю пасажирів чи безпеці вантажів або можливості заподіяння пошкоджень автомобільним дорогам загального користування, у тому числі за складних погодних умов;      10) обмежувати або забороняти рух транспортних засобів у разі виникнення загрози життю або здоров'ю учасників дорожнього руху, безпеці вантажів або можливості заподіяння пошкоджень автомобільним дорогам загального користування, у тому числі за складних погодних умов;  
84. страхувати автомобільні дороги, штучні споруди та відповідальність за відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування;   -31- Атрошенко В.А.
Викласти в такій редакції: „координувати страхування в галузі дорожнього господарства".  
Враховано частково .  11) координувати страхування автомобільних доріг, штучних споруд та відповідальність за відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування;  
    -32- Горбатов В.М.
Виключити цей підпункт. Страхуванням повинні займатися страхові компанії.  
Враховано редакційно .   
85. приймати рішення щодо запровадження необхідних заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних стандартів, у тому числі, шляхом упровадження необхідних технічних засобів організації дорожнього руху, введення відповідних обмежень у русі, вирубки дерев або інших зелених насаджень у смузі відведення автомобільної дороги загального користування;      12) приймати рішення щодо запровадження необхідних заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних стандартів, у тому числі шляхом упровадження необхідних технічних засобів організації дорожнього руху, введення відповідних обмежень у русі, вирубки дерев або інших зелених насаджень у смузі відведення автомобільної дороги загального користування;  
86. контролювати стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування та входять до Єдиної транспортної системи держави та здійснювати заходи по забезпеченню їх належного стану.      13) контролювати стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування та входять до Єдиної транспортної системи України, та здійснювати заходи по забезпеченню їх належного стану.  
87. Стаття 13. Відповідальність органу державного управління автомобільними дорогами загального користування   -33- Атрошенко В.А.
Пронумерувати усі підпункти.  
Враховано .  Стаття 13. Відповідальність органу державного управління автомобільними дорогами загального користування  
88. Орган державного управління автомобільними дорогами загального користування відповідає за:      Орган державного управління автомобільними дорогами загального користування відповідає за:  
89. стан автомобільних доріг загального користування відповідно до діючих норм та фінансування;      1) стан автомобільних доріг загального користування відповідно до діючих норм та фінансування;  
90. якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування;      2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування;  
91. відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування, що виникли через їх незадовільний стан, у порядку, визначеному законодавством;      3) відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування у порядку, визначеному законом;  
92. відповідність нормативним актам розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв.   -34- Атрошенко В.А.
Додати підпункт наступного змісту: „організацію фінансування робіт щодо утримання доріг загального користування".  
Враховано редакційно .  4) відповідність нормативно-правовим актам розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв; 5) цільове використання бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування; 6) санітарний та екологічний стан автомобільних доріг загального користування та їх смуг відведення.  
    -35- Климпуш О.Д.
Додати підпункт наступного змісту: „санітарно-екологічний стан автомобільних доріг загального користування та їх смуг відведення ".  
Враховано .   
93. Стаття 14. Забезпечення розвитку мережі автомобільних доріг загального користування.      Стаття 14. Забезпечення розвитку мережі автомобільних доріг загального користування.  
94. Розвиток мережі автомобільних доріг загального користування має для держави пріоритетне значення.      Розвиток мережі автомобільних доріг загального користування має для держави пріоритетне значення.  
95. У разі необхідності відчуження землі власників приватних та комунальних територій для їх будівництва або реконструкції автомобільних доріг загального користування, створюється державна комісія, яка пропонує власникам викуп ділянок земель за ринковою ціною. При незгоді власників із запропонованою ціною, викуп цих земель здійснюється за ціною, визначеною державною комісією.   -36- Атрошенко В.А.
Викласти у наступній редакції: „У разі необхідності відчуження землі, що є приватною чи комунальною власністю, для будівництва автомобільних доріг загального користування, створюється державна комісія, яка пропонує викуп ділянок земель за ринковою ціною, з урахуванням ринкової вартості розташованих на ній будинків чи споруд."  
Враховано .  У разі необхідності відчуження землі, що є приватною чи комунальною власністю, для будівництва та реконструкції автомобільних доріг загального користування створюється державна комісія, яка пропонує викуп земельних ділянок за ринковою ціною з урахуванням ринкової вартості розташованих на ній будинків чи споруд. При незгоді власників із запропонованою ціною викуп цих земель здійснюється в судовому порядку.  
    -37- Горбатов В.М.
Останнє речення вилучити.  
Відхилено . Не відповідає світовому досвіду.   
96. Стаття 15. Автомобільні дороги загального користування як об'єкти концесії      Стаття 15. Автомобільні дороги загального користування як об'єкти концесії  
97. Автомобільні дороги загального користування можуть надаватися у концесію. Всі відносини, пов'язані з концесійною діяльністю регулюються Законами України "Про концесії", "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг", Земельним кодексом України, концесійним договором та іншими законодавчими актами.      Автомобільні дороги загального користування можуть надаватися в концесію. Відносини, пов'язані з концесійною діяльністю, регулюються законами України "Про концесії", "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг", Земельним кодексом України, іншими законодавчими актами та концесійним договором.  
98. Функції концесієдавця виконує орган державного управління автомобільними дорогами загального користування.      Функції концесієдавця виконує орган державного управління автомобільними дорогами загального користування.  
99. Розділ ІІІ      Розділ ІІІ  
100. Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів      Вулиці І дороги міст та інших населених пунктів  
101. Стаття 16. Загальна характеристика та класифікація      Стаття 16. Загальна характеристика та класифікація  
102. Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні відповідних органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади на місцях і є комунальною власністю.      Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.  
103. Ділянки вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами державного значення, відносяться до Єдиної транспортної системи держави, не підлягають приватизації, стосовно них не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження доріг з державної власності. Питання виробничої діяльності комунальних служб на них, що пов'язані із закриттям або обмеженням руху, узгоджуються з органом державного управління автомобільними дорогами загального користування та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.   -38- Резнік І.Й.
Абзац другий статті 15 викласти у наступній редакції: „Ділянки вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, які є продовженням позаміських автомобільних доріг загального користування, відносяться до Єдиної транспортної системи держави, не підлягають приватизації, стосовно них не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження доріг з державної власності. Питання виробничої діяльності комунальних служб на них, що пов'язані із закриттям або обмеженням руху, узгоджуються з державною службою автомобільних доріг та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху."  
Відхилено . У разі прийняття запропонованої редакції майже усі вулиці і дороги можна віднести до Єдиної транспортної системи  Ділянки вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами державного значення, відносяться до Єдиної транспортної системи України і не підлягають приватизації. Питання виробничої діяльності комунальних служб на них, пов'язані із закриттям або обмеженням руху, погоджуються з органом державного управління автомобільними дорогами загального користування та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.  
104. Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів підрозділяються на магістральні дороги (безперервного руху та регульованого руху), магістральні вулиці загальноміського значення (безперервного руху та регульованого руху), магістральні вулиці районного значення, а також вулиці і дороги місцевого значення.      Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів поділяються на магістральні дороги (безперервного руху та регульованого руху), магістральні вулиці загальноміського значення (безперервного руху та регульованого руху), магістральні вулиці районного значення, а також вулиці і дороги місцевого значення.  
105. Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів можуть передаватися безоплатно у загальнодержавну власність за рішенням відповідних органів місцевого самоврядування та Кабінету Міністрів України.      Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів можуть передаватися безоплатно в державну власність за рішенням відповідних органів місцевого самоврядування та Кабінету Міністрів України.  
106. Стаття 17. Управління вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів      Стаття 17. Управління вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів  
107. Управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними місцевими органами виконавчої влади, у віданні яких вони знаходяться.      Управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.  
108. Стаття 18. Складові вулиць і доріг міст та інших населених пунктів      Стаття 18. Складові вулиць і доріг міст та інших населених пунктів  
109. Складовими вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є: проїзна частина вулиць і доріг, трамвайне полотно, дорожнє покриття, штучні споруди, споруди дорожнього водовідводу, технічні засоби організації дорожнього руху, зупинки міського транспорту, тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки, зелені насадження, наземні та підземні мережі.      Складовими вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є: проїзна частина вулиць і доріг, трамвайне полотно, дорожнє покриття, штучні споруди, споруди дорожнього водовідводу, технічні засоби організації дорожнього руху, зупинки міського транспорту, тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки, зелені насадження, наземні та підземні мережі.  
110. Межі вулиці за її шириною визначаються "червоними лініями". Розташування будь- яких об'єктів, будівель, споруд або їх частин у межах "червоних ліній" вулиці не допускається.      Межі вулиці за її шириною визначаються "червоними лініями". Розташування будь-яких об'єктів, будівель, споруд або їх частин у межах "червоних ліній" вулиці не допускається.  
111. Стаття 19. Основні обов'язки місцевих органів виконавчої влади щодо управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів   -39- Атрошенко В.А.
Пронумерувати усі підпункти.  
Враховано .  Стаття 19. Основні обов'язки органів місцевого самоврядування щодо управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів  
112. Основними обов'язками органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади на місцях у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є:      Основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є:  
113. забезпечення безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів;   -40- Атрошенко В.А.
Фразу „забезпечення безпечних" замінити на фразу такого змісту: „забезпечення безперервних, безпечних".  
Враховано .  1) забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів;  
114. забезпечення безперервності руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів, за винятком випадків припинення руху, що здійснюється в установленому порядку;   -41- Атрошенко В.А.
Вилучити підпункт.  
Враховано .   
115. організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них державними стандартами та нормами;      2) організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них державними стандартами та нормами;  
116. видача дозволів на прокладання нових та ремонт існуючих мереж у межах "червоних ліній" вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;      3) видача дозволів на прокладання нових та ремонт існуючих мереж у межах "червоних ліній" вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;  
117. завчасне оповіщення учасників руху і мешканців міст та інших населених пунктів про строки та порядок тимчасового обмеження або припинення руху транспортних засобів;      4) завчасне оповіщення учасників руху і мешканців міст та інших населених пунктів про строки та порядок тимчасового обмеження або припинення руху транспортних засобів;  
118. здійснення статистичного обліку та паспортизації вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;      5) здійснення статистичного обліку та паспортизації вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;  
119. забезпечення дотримання норм природоохоронного законодавства у процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів.   -42- Атрошенко В.А.
Додати підпункт такого змісту: „видача дозволів, в установленому порядку, на тимчасове припинення руху".  
Враховано .  6) забезпечення дотримання норм природоохоронного законодавства у процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів; 7) видача в установленому порядку дозволів на тимчасове припинення руху.  
120. Стаття 20. Основні права органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади на місцях щодо управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів   -43- Атрошенко В.А.
Пронумерувати усі підпункти.  
Враховано .  Стаття 20. Основні права органів місцевого самоврядування щодо управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів  
121. Органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади на місцях в частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів мають право:      Органи місцевого самоврядування в частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів мають право:  
122. вимагати від водіїв, пасажирів, пішоходів та інших учасників дорожнього руху, виконання вимог цього Закону та інших нормативних актів України, що регулюють функціонування вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;   -44- Атрошенко В.А.
Викласти в такій редакції: „вимагати від учасників дорожнього руху, виконання вимог цього Закону та інших нормативних актів щодо регулювання функціонування вулиць і доріг в населених пунктах;  
Враховано .  1) вимагати від учасників дорожнього руху виконання вимог нормативно-правових актів України, що регулюють функціонування вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;  
123. вимагати відшкодування збитків, завданих діями водіїв, пасажирів та пішоходів вулицям і дорогам міст та інших населених пунктів;      2) вимагати відшкодування збитків, завданих діями водіїв, пасажирів та пішоходів вулицям і дорогам міст та інших населених пунктів;  
124. вимагати дотримання норм охорони довкілля учасниками дорожнього руху;   -45- Климпуш О.Д.
В ст. 20 додати пункт „вимагати дотримання норм охорони довкілля учасниками дорожнього руху" словами „та ініціювати притягнення до адміністративної відповідальності за забруднення та засмічення вулиць і доріг міст та інших населених пунктів".  
Враховано .  3) вимагати дотримання норм природоохоронного законодавства учасниками дорожнього руху та ініціювати притягнення до адміністративної відповідальності за забруднення та засмічення вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;  
125. встановлювати за погодженням з відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху тимчасові обмеження на рух транспортних засобів при проведенні ремонтних та інших робіт на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів;      4) встановлювати за погодженням з відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху тимчасові обмеження на рух транспортних засобів при проведенні ремонтних та інших робіт на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів;  
126. вимагати відшкодування збитків, завданих закриттям руху понад встановлені терміни виконання робіт на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів;      5) вимагати відшкодування збитків, завданих закриттям руху понад всановлені терміни виконання робіт на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів;  
127. страхувати штучні споруди, інженерні комунікації, а також відповідальність за відшкодування збитків користувачам вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;   -46- Атрошенко В.А.
Вилучити підпункт.  
Враховано редакційно . По аналогії з п.11 ст. 12.  6) координувати страхування штучних споруд, інженерних комунікацій, а також відповідальності за відшкодування збитків користувачам вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;  
128. обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми визначені для них державними стандартами, у разі відсутності відповідного спеціального погодження.      7) обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, визначені для них державними стандартами, у разі відсутності відповідного спеціального погодження.  
129. Стаття 21. Відповідальність органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади на місцях за функціонування та розвиток вулиць і доріг міст та інших населених пунктів   -47- Атрошенко В.А.
Пронумерувати усі підпункти.  
Враховано .  Стаття 21. Відповідальність органів місцевого самоврядування за функціонування та розвиток вулиць і доріг міст та інших населених пунктів  
130. Органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади на місцях, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідають за:      Органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідають за:  
131. стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів;      1) стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів;  
132. якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;      2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;  
133. розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв;      3) розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв;  
134. відшкодування збитків користувачам вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що виникли через їх незадовільний стан, у порядку, визначеному законодавством.      4) відшкодування збитків користувачам вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що виникли через їх незадовільний стан, у порядку, визначеному законом.  
135. Розділ ІV      Розділ ІV  
136. ВідомчІ (технологічні) автомобільні дороги      ВідомчІ (технологічні) автомобільні дороги  
137. Стаття 22. Загальна характеристика   -48- Атрошенко В.А.
Викласти в редакції: „Загальна характеристика відомчих (технологічних) автомобільних доріг".  
Відхилено . Конкретизовано у назві розділу.  Стаття 22. Загальна характеристика  
138. До відомчих (технологічних) автомобільних доріг відносяться внутрішньо-господарські технологічні дороги, що знаходяться у власності юридичних або фізичних осіб.      До відомчих (технологічних) автомобільних доріг відносяться внутрішньогосподарські технологічні дороги, що знаходяться у власності юридичних або фізичних осіб.  
139. Управління функціонуванням і розвитком відомчих (технологічних) автомобільних доріг здійснюється юридичними або фізичними особами, у власності яких вони знаходяться, згідно з вимогами чинного законодавства.      Управління функціонуванням і розвитком відомчих (технологічних) автомобільних доріг здійснюється юридичними або фізичними особами, у власності яких вони знаходяться, згідно з вимогами законодавства.  
140. Статистичний облік та паспортизація відомчих (технологічних) автомобільних доріг здійснюються їх власниками.      Статистичний облік та паспортизація відомчих (технологічних) автомобільних доріг здійснюються їх власниками.  
141. Стаття 23. Складові відомчих (технологічних) автомобільних доріг      Стаття 23. Складові відомчих (технологічних) автомобільних доріг  
142. Складовими відомчих (технологічних) автомобільних доріг можуть бути: земляне полотно, проїзна частина, споруди дорожнього водовідводу, штучні споруди та технічні засоби організації дорожнього руху.      Складовими відомчих (технологічних) автомобільних доріг можуть бути: земляне полотно, проїзна частина, споруди дорожнього водовідводу, штучні споруди та технічні засоби організації дорожнього руху.  
143. Стаття 24. Відповідальність власників відомчих (технологічних) автомобільних доріг      Стаття 24. Відповідальність власників відомчих (технологічних) автомобільних доріг  
144. Власники відомчих (технологічних) автомобільних доріг відповідають за:      Власники відомчих (технологічних) автомобільних доріг відповідають за:  
145. стан відомчих (технологічних) автомобільних доріг відповідно до діючих норм, у тому числі за безпеку руху;   -49- Атрошенко В.А.
Вилучити фразу: „у тому числі за безпеку руху".  
Відхилено . Безпека руху повинна забезпечуватися на усіх дорогах  стан відомчих (технологічних) автомобільних доріг відповідно до діючих норм, у тому числі за безпеку руху;  
146. якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання відомчих (технологічних) автомобільних доріг;      якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання відомчих (технологічних) автомобільних доріг;  
147. відшкодування збитків учасникам дорожнього руху, що виникли через незадовільний стан відомчих (технологічних) автомобільних доріг, у порядку, визначеному законодавством.      відшкодування збитків учасникам дорожнього руху, що виникли через незадовільний стан відомчих (технологічних) автомобільних доріг, у порядку, визначеному законом.  
148. Розділ V      Розділ V  
149. Автомобільні дороги на приватних територіях   -50- Сіренко В.Ф.
Вилучити розділ V.  
Відхилено . Необхідно врегулювати питання функціонування доріг на приватних територіях, наявність яких відповідає світовому досвіду та не суперечить чинному законодавству.  Автомобільні дороги на приватних територіях  
150. Стаття 25. Загальна характеристика   -51- Атрошенко В.А.
Викласти в редакції: „Загальна характеристика автомобільних доріг на приватних територіях".  
Відхилено . Конкретизовано у назві розділу.  Стаття 25. Загальна характеристика  
151. До автомобільних доріг на приватних територіях відносяться автомобільні дороги, що знаходяться на територіях, власниками яких є юридичні (недержавні) або фізичні особи.      До автомобільних доріг на приватних територіях відносяться автомобільні дороги, що знаходяться на територіях, власниками яких є юридичні (недержавні) або фізичні особи.  
152. Складовими таких автомобільних доріг можуть бути: земляне полотно, проїзна частина, споруди дорожнього водовідводу, штучні споруди та технічні засоби організації дорожнього руху.      Складовими таких автомобільних доріг можуть бути: земляне полотно, проїзна частина, споруди дорожнього водовідводу, штучні споруди та технічні засоби організації дорожнього руху.  
153. Автомобільні дороги на приватних територіях можуть передаватися власниками приватних територій у загальнодержавну або комунальну власність за рішенням Кабінету Міністрів України.   -52- Атрошенко В.А.
Вилучити абзац.  
Відхилено . Це право власників приватних територій.  Автомобільні дороги на приватних територіях можуть передаватися власниками приватних територій у державну або комунальну власність за рішенням відповідно Кабінету Міністрів України або органів місцевого самоврядування.  
154. Стаття 26. Відповідальність власників      Стаття 26. Відповідальність власників  
155. Власники приватних територій, на яких розміщені автомобільні дороги відповідають за:   -53- Атрошенко В.А.
Викласти в редакції: „Власники автомобільних доріг, що розміщені на приватних територіях".  
Відхилено . Не відповідає назві розділу.  Власники приватних територій, на яких розміщені автомобільні дороги, відповідають за:  
156. відповідність автомобільних доріг діючим нормам безпеки руху;      відповідність автомобільних доріг діючим нормам безпеки руху;  
157. відшкодування збитків учасникам дорожнього руху, що виникли через незадовільний стан автомобільних доріг на приватних територіях, у порядку, визначеному законодавством.      відшкодування збитків учасникам дорожнього руху, що виникли через незадовільний стан автомобільних доріг на приватних територіях, у порядку, визначеному законом.  
158. Розділ VІ      Розділ VІ  
159. Платні автомобільні дороги   -54- Сіренко В.Ф.
Вилучити розділ VІ.  
Відхилено . Необхідно врегулювати питання функціонування платних доріг.  Платні автомобільні дороги  
160. Стаття 27. Віднесення та порядок переведення автомобільних доріг загального користування до розряду платних      Стаття 27. Віднесення та порядок переведення автомобільних доріг загального користування до розряду платних  
161. Віднесення автомобільних доріг загального користування та окремих їх ділянок, у тому числі мостових переходів до розряду платних здійснюється з урахуванням державної стратегії розвитку мережі автомобільних доріг України на підставі окремого закону.      Віднесення автомобільних доріг загального користування та окремих їх ділянок, у тому числі мостових переходів, до розряду платних здійснюється з урахуванням державної стратегії розвитку мережі автомобільних доріг України на підставі окремого закону.  
162. Подання про віднесення автомобільної дороги загального користування до розряду платних здійснює орган державного управління автомобільними дорогами за погодженням з органами місцевого самоврядування, по території яких проходить ця автомобільна дорога.   -55- Атрошенко В.А.
Додати фразу „до Кабінету Міністрів України";  
Враховано .  Подання до Кабінету Міністрів України про віднесення автомобільної дороги загального користування до розряду платних здійснює орган державного управління автомобільними дорогами за погодженням з органами місцевого самоврядування, по території яких проходить ця автомобільна дорога.  
163. Автомобільні дороги відносять до розряду платних лише за умови їх суттєвого удосконалення та забезпечення альтернативного проїзду транспортних засобів безоплатними автомобільними дорогами.   -56- Атрошенко В.А.
Викласти в редакції: „Автомобільні дороги можуть бути віднесені до розряду платних лише за умови їх реконструкції та суттєвого удосконалення дорожнього полотна, штучних споруд, інженерного облаштування та технічних засобів і обов'язкового забезпечення альтернативного проїзду транспортних засобів безоплатними автомобільними дорогами". .  
Відхилено . Деталізація недоцільна.  Автомобільні дороги відносять до розряду платних лише за умови їх суттєвого удосконалення та забезпечення альтернативного проїзду транспортних засобів безоплатними автомобільними дорогами.  
164. Платні автомобільні дороги загального користування залишаються у загальнодержавній власності, не підлягають приватизації, стосовно них не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження доріг з державної власності.      Платні автомобільні дороги загального користування залишаються в державній власності, не підлягають приватизації, стосовно них не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження доріг з державної власності.  
165. Стаття 28. Контроль стану платних автомобільних доріг загального користування      Стаття 28. Контроль стану платних автомобільних доріг загального користування  
166. Контроль стану платних автомобільних доріг загального користування, умов руху та справляння плати за проїзд ними здійснюється міжвідомчою комісією з питань платних автомобільних доріг. Порядок утворення цієї комісії та положення про неї затверджуються Кабінетом Міністрів України.      Контроль стану платних автомобільних доріг загального користування, умов руху та справляння плати за проїзд ними здійснюється органом державного управління автомобільними дорогами загального користування.  
167. Стаття 29. Плата за проїзд платними автомобільними дорогами загального користування      Стаття 29. Плата за проїзд платними автомобільними дорогами загального користування  
168. Автомобільна дорога загального користування може бути платною як по всій довжині, так і на окремих її ділянках.      Автомобільна дорога загального користування може бути платною як по всій довжині, так і на окремих її ділянках.  
169. Плата за проїзд платними автомобільними дорогами загального користування справляється з усіх транспортних засобів, що проїжджають такими дорогами.      Плата за проїзд платними автомобільними дорогами загального користування справляється з усіх транспортних засобів, що проїжджають такими дорогами.  
170. Максимальний розмір плати та порядок її справляння встановлюються Кабінетом Міністрів України.      Максимальний розмір плати та порядок її справляння встановлюються Кабінетом Міністрів України.  
171. На період надзвичайних ситуацій та стихійного лиха, катастроф, епідемій і епізоотій тощо плата за проїзд не справляється.      На період надзвичайних ситуацій та стихійного лиха, катастроф, епідемій і епізоотій тощо плата за проїзд не справляється.  
172. Справляння плати за проїзд припиняється за рішенням міжвідомчої комісії з питань платних автомобільних доріг, якщо автомобільна дорога перестає відповідати встановленим вимогам. Відновлення справляння плати за проїзд здійснюється за рішенням цієї комісії.      Справляння плати за проїзд припиняється та відновлюється за рішенням Кабінету Міністрів України.  
173. Плата за проїзд спрямовується до Державного бюджету України, має виключно цільовий характер, і використовується, в першу чергу, на погашення залучених кредитних ресурсів та витрати, пов'язані з ремонтом та утриманням платної дороги, а також на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання інших автомобільних доріг загального користування.      Плата за проїзд спрямовується до Державного бюджету України, має виключно цільовий характер і використовується, в першу чергу, на погашення залучених кредитних ресурсів та витрати, пов'язані з ремонтом та утриманням платної дороги, а також на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання інших автомобільних доріг загального користування.  
174. Стаття 30. Забезпечення функціонування платних автомобільних доріг загального користування      Стаття 30. Забезпечення функціонування платних автомобільних доріг загального користування  
175. Функціонування платних автомобільних доріг загального користування забезпечують державні дорожні підприємства, що належить до сфери управління органу державного управління автомобільними дорогами загального користування.   -57- Атрошенко В.А.
Додати абзац такого змісту: „Міжвідомча комісія з питань платних доріг щороку проводить перевірку щодо відповідності платної дороги встановленим вимогам. В разі встановлення невідповідності дороги встановленим нормам державні дорожні підприємства та органи їх управління несуть відповідальність згідно норм діючого законодавства."  
Враховано частково . Міжвідомчі комісії мають дорадчі функції.  Функціонування платних автомобільних доріг загального користування забезпечують державні дорожні підприємства, що належать до сфери управління органу державного управління автомобільними дорогами загального користування. Орган державного управління автомобільними дорогами загального користування щороку проводить перевірку щодо відповідності стану та використання платної дороги встановленим вимогам та надає пропозиції щодо притягнення винних у порушенні правил і норм утримання дороги до відповідальності.  
176. Стаття 31. Відповідальність за функціонування платних автомобільних доріг загального користування      Стаття 31. Відповідальність за функціонування платних автомобільних доріг загального користування  
177. Органи управління, що забезпечують функціонування платних автомобільних доріг загального користування, несуть відповідальність за їх технічний стан, відповідність правилам і нормам утримання та ремонту автомобільних доріг, і в порядку, визначеному законодавством, компенсують користувачам матеріальні збитки через незадовільний стан доріг.   -58- Атрошенко В.А.
Після слів „Органи управління" додати фразу „та державні дорожні підприємства".  
Відхилено . Відповідальність несуть насамперед органи управління.  Органи управління, що забезпечують функціонування платних автомобільних доріг загального користування, несуть відповідальність за їх технічний стан, відповідність правилам і нормам утримання та ремонту автомобільних доріг і в порядку, визначеному законом, компенсують користувачам завдані збитки.  
178. Розділ VІІ      Розділ VІІ  
179. КОРИСТУВАННЯ АВТОМОБІЛЬНИМИ ДОРОГАМИ      КОРИСТУВАННЯ АВТОМОБІЛЬНИМИ ДОРОГАМИ  
180. Стаття 32. Обов'язки та права користувачів автомобільних доріг      Стаття 32. Права та обов'язки користувачів автомобільних доріг  
181. Користувачі автомобільних доріг зобов'язані:      Користувачі автомобільних доріг мають право на:  
182. дотримуватися вимог правил дорожнього руху;      безперервні, безпечні та зручні умови руху;  
183. використовувати транспортні засоби, конструкція та технічний стан яких відповідають вимогам встановлених в Україні правил, норм та стандартів;      отримання оперативної інформації про дорожні умови та напрямки руху;  
184. не забруднювати проїзну частину та смугу відведення доріг;      відшкодування збитків у порядку, визначеному законом.  
185. не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху;      Користувачі автомобільних доріг зобов'язані:  
186. повідомляти відповідні дорожньо-експлуатаційні організації або відповідні державні органи з безпеки дорожнього руху про виявлення перешкоди дорожньому руху;      1) дотримуватися вимог правил дорожнього руху;  
187. не завдавати своїми діями шкоди автомобільним дорогам, їх складовим та користувачам цих доріг;      2)використовувати транспортні засоби, конструкція та технічний стан яких відповідають вимогам установлених в Україні правил, норм та стандартів;  
188. нести відповідальність за шкоду, заподіяну автомобільним дорогам, та за їх забруднення (засмічення) згідно з законодавством;      3) не забруднювати проїзну частину та смугу відведення доріг;  
189. Користувачі автомобільних доріг мають право на:      4) не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху;  
190. безпечні та зручні умови руху;   -59- Атрошенко В.А.
Викласти в редакції: „безперервні, безпечні, економічні та зручні умови руху, зупинки та відпочинку";  
Враховано .  5) повідомляти відповідні дорожньо-експлуатаційні організації або відповідні державні органи з безпеки дорожнього руху про виявлення перешкоди дорожньому руху;  
191. отримання інформації про дорожні умови та напрямки руху;   -60- Горбатов В.М.
Викласти в редакції: „отримання оперативної інформації про дорожні умови та завантаженість напрямів руху".  
Враховано частково .  6) не завдавати своїми діями шкоди автомобільним дорогам, їх складовим та користувачам цих доріг;  
192. відшкодування за рішенням суду збитків, завданих їм через незадовільний стан доріг.      7) нести відповідальність за шкоду, заподіяну автомобільним дорогам, згідно із законом.  
193. Стаття 33. Організація руху транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та законодавчими актами      Стаття 33. Організація руху транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами  
194. Рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та законодавчими актами, дозволяється за спеціальними погодженнями з відповідними компетентними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.      Рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.  
195. Стаття 34. Організація руху транспортних засобів на гусеничному ходу      Стаття 34. Організація руху транспортних засобів на гусеничному ходу  
196. Рух транспортних засобів на гусеничному ходу проїзною частиною доріг з твердим покриттям та їх узбіччями забороняється.      Рух транспортних засобів на гусеничному ходу проїзною частиною доріг з твердим покриттям та їх узбіччями забороняється.  
197. Стаття 35. Організація руху велосипедів, гужових возів та прогону тварин      Стаття 35. Організація руху велосипедів, гужового транспорту та прогону тварин  
198. Рух велосипедів, гужових возів, вершників і нав'ючених тварин та прогін домашніх тварин організується з використанням дублюючих шляхів, узбіч, а на автомобільних дорогах державного значення - обмежується.      Рух велосипедів, гужового транспорту, вершників і нав'ючених тварин та прогін домашніх тварин організується з використанням дублюючих шляхів, узбіч, а на автомобільних дорогах державного значення - обмежується.  
199. Стаття 36. Порядок використання автомобільних доріг у випадках, не пов'язаних з основним їх призначенням      Стаття 36. Порядок використання автомобільних доріг у випадках, не пов'язаних з основним їх призначенням  
200. Порядок використання автомобільних доріг загального користування для проведення народних гулянь та інших масових заходів визначають органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади на місцях за погодженням з органами державного управління автомобільними дорогами та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.      Порядок використання автомобільних доріг загального користування для проведення народних гулянь та інших масових заходів визначають місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування за погодженням з органами державного управління автомобільними дорогами та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.  
201. Спортивні змагання (кроси, автоперегони, велоперегони тощо) на автомобільних дорогах проводяться з дозволу державних органів управління автомобільними дорогами та відповідних державних органів з безпеки дорожнього руху у порядку, передбаченому законодавством.      Спортивні змагання (кроси, автоперегони, велоперегони тощо) на автомобільних дорогах проводяться з дозволу державних органів управління автомобільними дорогами та відповідних державних органів з безпеки дорожнього руху в порядку, передбаченому законодавством.  
202. Стаття 37. Провадження виробничої діяльності на автомобільних дорогах      Стаття 37. Провадження виробничої діяльності на автомобільних дорогах  
203. Будівництво споруд, прокладання інженерних мереж, комплексів дорожнього сервісу, автозаправних станцій та виконання інших робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється за погодженням з органами державного управління автомобільними дорогами та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху у порядку, передбаченому законодавством та відповідними нормами.   -61- Климпуш О.Д.
Додати абзац такого змісту: „Представники органів державного управління автомобільними дорогами та державних органів з безпеки дорожнього руху обов'язково включаються до складу комісії по прийманню цих об'єктів в експлуатацію"  
Враховано .  Будівництво споруд, комплексів дорожнього сервісу, автозаправних станцій, прокладання інженерних мереж та виконання інших робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється за погодженням з органами державного управління автомобільними дорогами та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху в порядку, передбаченому законодавством та відповідними нормами. Представники органів державного управління автомобільними дорогами та державних органів з безпеки дорожнього руху включаються до складу комісії по прийманню цих об'єктів в експлуатацію.  
204. Стаття 38. Розміщення рекламоносіїв на автомобільних дорогах      Стаття 38. Розміщення рекламоносіїв на автомобільних дорогах  
205. Розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог "Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони", інших актів законодавства за погодженням з органами державного управління автомобільними дорогами або їх власниками та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.   -62- Климпуш О.Д.
Ст. 38 викласти у такій редакції: „Розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування забороняється. На усіх інших дорогах та вулицях рекламоносії розміщуються відповідно до вимог "Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони" та інших актів законодавства."  
Відхилено . Не відповідає світовому досвіду.  Розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог законів та інших нормативно-правових актів за погодженням з органами державного управління автомобільними дорогами або їх власниками та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.  
206. Забороняється розміщення рекламоносіїв, що перешкоджають оцінці дорожньо-транспортної ситуації або мають схожість (за зовнішніми ознаками, зображенням чи звуковим ефектом) з технічними засобами організації дорожнього руху і спеціальними сигналами, а також рекламоносіїв, що створюють ефект присутності на дорозі пішоходів або транспортних засобів.      Забороняється розміщення рекламоносіїв, що перешкоджають оцінці дорожньо-транспортної ситуації або мають схожість (за зовнішніми ознаками, зображенням чи звуковим ефектом) з технічними засобами організації дорожнього руху і спеціальними сигналами, а також рекламоносіїв, що створюють ефект присутності на дорозі пішоходів або транспортних засобів.  
207. Рекламоносії, що розміщуються у межах смуги відведення автомобільних доріг, не мають:      Рекламоносії, що розміщуються у межах смуги відведення автомобільних доріг, не мають:  
208. погіршувати умови безпеки дорожнього руху;      погіршувати умови безпеки дорожнього руху;  
209. погіршувати видимість на дорозі, затемняти або знижувати ефективність сприймання дорожніх знаків, світлофорів та інших технічних засобів організації дорожнього руху;      погіршувати видимість на дорозі, затемняти або знижувати ефективність сприймання дорожніх знаків, світлофорів та інших технічних засобів організації дорожнього руху;  
210. обмежувати видимість у напрямку руху, бокову видимість та видимість технічних засобів організації дорожнього руху або заважати сприйманню їх учасниками дорожнього руху;      обмежувати видимість у напрямку руху, бокову видимість та видимість технічних засобів організації дорожнього руху або заважати сприйманню їх учасниками дорожнього руху;  
211. засліплювати учасників дорожнього руху, у тому числі внаслідок дії ефекту світлоповернення від рекламоносія;      засліплювати учасників дорожнього руху, у тому числі внаслідок дії ефекту світлоповернення від рекламоносія;  
212. зменшувати габарити шляхопроводів та інших інженерних споруд;      зменшувати габарити шляхопроводів та інших інженерних споруд;  
213. заважати руху пішоходів;      заважати руху пішоходів;  
214. створювати звукові ефекти, що негативно впливають на умови руху.      створювати звукові ефекти, що негативно впливають на умови руху.  
215. Кошти за рекламу стягуються власниками доріг відповідно до чинного законодавства.      Кошти за рекламу стягуються власниками доріг відповідно до законодавства.  
216. Стаття 39. Дотримання вимог санітарних норм      Стаття 39. Дотримання вимог санітарних норм  
217. Власники та користувачі автомобільних доріг несуть відповідальність за дотримання вимог санітарних норм згідно з законодавством.      Власники та користувачі автомобільних доріг несуть відповідальність за дотримання вимог санітарних норм згідно із законом.  
218. Розділ VІІІ      Розділ VІІІ  
219. ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА, РЕКОНСТРУКЦІЇ, РЕМОНТУ ТА УТРИМАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ      ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА, РЕКОНСТРУКЦІЇ, РЕМОНТУ ТА УТРИМАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ  
220. Стаття 40. Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування      Стаття 40. Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування  
221. Джерела фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування визначаються згідно з Законами України про Державний бюджет України на відповідний рік, "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг", а також іншими законодавчими актами.      Джерела фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування визначаються згідно із законами України про Державний бюджет України на відповідний рік, законами України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг", а також іншими нормативно-правоими актами.  
222. Розподіл коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування здійснюється з метою забезпечення сталого функціонування та збалансованого розвитку мережі автомобільних доріг загального користування в регіонах країни відповідно до пріоритетів, визначених державною стратегією та державними програмами, з урахуванням фактичного стану автомобільних доріг.      Розподіл коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування здійснюється з метою забезпечення сталого функціонування та збалансованого розвитку мережі автомобільних доріг загального користування в регіонах відповідно до пріоритетів, визначених державною стратегією та державними програмами, з урахуванням фактичного стану автомобільних доріг.  
223. В першу чергу кошти спрямовуються на розбудову національної мережі міжнародних автомобільних доріг, збереження та розвиток автомобільних доріг, що забезпечують транспортний зв'язок сільських населених пунктів, забезпечення безпеки руху та екологічного стану доріг, ремонт та реконструкцію мостів та шляхопроводів, ремонт проїзної частини вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування державного значення та входять до Єдиної транспортної системи країни, а також будівництво доріг на обходах міст та інших населених пунктів.   -63- Климпуш О.Д.
Додати пункт такого змісту: „Фінансування будівництва та реконструкції об'єктів дорожнього господарства, що мають загальнодержавне значення та забезпечують функціонування Єдиної транспортної системи країни, здійснюється з загального фонду державного бюджету, про що у законі „Про Державний бюджет" робиться окремий запис."  
Враховано .  У першу чергу кошти спрямовуються на розбудову національної мережі міжнародних автомобільних доріг, збереження та розвиток автомобільних доріг, що забезпечують транспортний зв'язок сільських населених пунктів, забезпечення безпеки руху та екологічного стану доріг, ремонт та реконструкцію мостів та шляхопроводів, ремонт проїзної частини вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування державного значення та входять до Єдиної транспортної системи України, а також на будівництво доріг на обходах міст та інших населених пунктів. Фінансування будівництва та реконструкції об'єктів дорожнього господарства, що мають загальнодержавне значення та забезпечують функціонування Єдиної транспортної системи України, здійснюється із загального фонду державного бюджету, про що у законі про Державний бюджет робиться окремий запис.  
224. Стаття 41. Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів      Стаття 41. Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів  
225. Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється за рахунок бюджетів міст та інших населених пунктів, а також інших джерел фінансування, визначених законодавством.      Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється за рахунок бюджетів міст та інших населених пунктів, а також інших джерел фінансування, визначених законодавством.  
226. Розподіл коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними місцевими органами виконавчої влади, у віданні яких вони знаходяться, з метою збереження та розвитку вулично-дорожньої мережі відповідно до пріоритетів, визначених державними програмами та перспективними планами розвитку транспортної системи міст та інших населених пунктів, з урахуванням фактичного стану вулично-дорожньої мережі.      Розподіл коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться, з метою збереження та розвитку вулично-дорожньої мережі відповідно до пріоритетів, визначених державними програмами та перспективними планами розвитку транспортної системи міст та інших населених пунктів, з урахуванням фактичного стану вулично-дорожньої мережі.  
227. В першу чергу кошти спрямовуються на реконструкцію та ремонт вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування державного значення та входять до Єдиної транспортної системи країни, забезпечення безпеки руху та екологічного стану вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, ремонт та реконструкцію мостів та шляхопроводів.      У першу чергу кошти спрямовуються на реконструкцію та ремонт вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування державного значення та входять до Єдиної транспортної системи України, забезпечення безпеки руху та екологічного стану вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, ремонт та реконструкцію мостів та шляхопроводів.  
228. Стаття 42. Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання відомчих (технологічних) автомобільних доріг та автомобільних доріг на приватних територіях      Стаття 42. Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання відомчих (технологічних) та автомобільних доріг на приватних територіях  
229. Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання відомчих (технологічних) та автомобільних доріг на приватних територіях здійснюється за рахунок юридичних або фізичних осіб, у власності яких вони знаходяться.      Фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання відомчих (технологічних) та автомобільних доріг на приватних територіях здійснюється за рахунок юридичних або фізичних осіб, у власності яких вони знаходяться.  
230. Розділ ІХ      Розділ ІХ  
231. СТАНДАРТИЗАЦІЯ БУДІВНИЦТВА, РЕКОНСТРУКЦІЇ, РЕМОНТУ ТА УТРИМАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ      СТАНДАРТИЗАЦІЯ БУДІВНИЦТВА, РЕКОНСТРУКЦІЇ, РЕМОНТУ ТА УТРИМАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ  
232. Стаття 43. Стандарти та норми з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг      Стаття 43. Стандарти та норми з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг  
233. Стандартизація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг спрямовується на:      Стандартизація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг спрямовується на:  
234. здійснення єдиної державної технічної політики;      здійснення єдиної державної технічної політики;  
235. захист інтересів держави і користувачів стосовно дотримання будівельних норм і правил у процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг;      захист інтересів держави і користувачів автомобільних доріг стосовно дотримання будівельних норм і правил у процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг;  
236. забезпечення безпеки дорожнього руху та зменшення шкідливого впливу на довкілля, а також функціонування автомобільних доріг з урахуванням ризику виникнення природних і техногенних катастроф та інших надзвичайних ситуацій;      забезпечення безпеки дорожнього руху та зменшення шкідливого впливу на довкілля, а також функціонування автомобільних доріг з урахуванням ризику виникнення природних і техногенних катастроф та інших надзвичайних ситуацій;  
237. удосконалення нормативно-правової бази функціонування мережі автомобільних доріг, виконання робіт та надання послуг;      удосконалення нормативно-правової бази функціонування мережі автомобільних доріг, виконання робіт та надання послуг;  
238. ліцензування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг;       
239. забезпечення обороноздатності та мобілізаційної готовності держави.      забезпечення обороноздатності та мобілізаційної готовності держави.  
240. Стаття 44. Розробка та затвердження стандартів і норм з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг      Стаття 44. Розробка та затвердження стандартів і норм  
241. Розробка стандартів і норм з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг проводиться органом державного управління автомобільними дорогами за погодженням з відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.      Розробка стандартів і норм з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг проводиться органом державного управління автомобільними дорогами за погодженням з відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.  
242. Затвердження стандартів і норм з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг здійснюється центральним органом із стандартизації та метрології.      Затвердження державних стандартів з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання.  
243. Розділ Х      Розділ Х  
244. ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ У ПРОЦЕСІ БУДІВНИЦТВА, РЕКОНСТРУКЦІЇ, РЕМОНТУ ТА УТРИМАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ      ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ У ПРОЦЕСІ БУДІВНИЦТВА, РЕКОНСТРУКЦІЇ, РЕМОНТУ ТА УТРИМАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ  
245. Стаття 45. Охорона довкілля на автомобільних дорогах      Стаття 45. Охорона довкілля на автомобільних дорогах  
246. У процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг повинні виконуватися вимоги та передбачатися заходи щодо охорони довкілля згідно з природоохоронним законодавством.      У процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг повинні виконуватися вимоги та передбачатися заходи щодо охорони довкілля згідно з природоохоронним законодавством.  
247. Земельні ділянки, що тимчасово були зайняті у процесі будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг, підлягають рекультивації згідно з природоохоронним законодавством.      Земельні ділянки, що тимчасово були зайняті у процесі будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг, підлягають рекультивації згідно з природоохоронним законодавством.  
248. Стаття 46. Захист атмосферного повітря      Стаття 46. Захист атмосферного повітря  
249. Захист атмосферного повітря повинен здійснюватися згідно з природоохоронним законодавством.      Захист атмосферного повітря повинен здійснюватися згідно з природоохоронним законодавством.  
250. Проектні рішення щодо будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг та методи їх утримання повинні забезпечувати мінімізацію шкідливих викидів в атмосферу транспортними засобами та дорожніми виробничими базами.      Проектні рішення щодо будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг та методи їх утримання повинні забезпечувати мінімізацію шкідливих викидів в атмосферу транспортними засобами та дорожніми виробничими базами.  
251. Забороняється експлуатація дорожньої техніки, в якої шкідливі викиди в атмосферу перевищують допустимі норми.      Забороняється експлуатація дорожньої техніки, в якої шкідливі викиди в атмосферу перевищують допустимі норми.  
252. Забороняється використання дорожньо-будівельних матеріалів, які забруднюють атмосферне повітря понад допустимі норми.      Забороняється використання дорожньо-будівельних матеріалів, які забруднюють атмосферне повітря понад допустимі норми.  
253. Стаття 47. Захист водних ресурсів      Стаття 47. Захист водних ресурсів  
254. Захист водних ресурсів повинен здійснюватися згідно з природоохоронним законодавством.      Захист водних ресурсів повинен здійснюватися згідно з природоохоронним законодавством.  
255. Забороняється використовувати дорожньо-будівельні матеріали, які забруднюють водні ресурси понад допустимі норми.      Забороняється використовувати дорожньо-будівельні матеріали, які забруднюють водні ресурси понад допустимі норми.  
256. При організації поверхневого водовідводу на ділянках будівництва, реконструкції та ремонту доріг і мостів, а також на майданчиках зберігання дорожньо-будівельних та протиожеледних матеріалів, передбачати заходи, що запобігають забрудненню водоймищ та ґрунтових вод шкідливими речовинами.      При організації поверхневого водовідводу на ділянках будівництва, реконструкції та ремонту доріг і мостів, а також на майданчиках зберігання дорожньо-будівельних та протиожеледних матеріалів необхідно передбачати заходи, що запобігають забрудненню водоймищ та ґрунтових вод шкідливими речовинами.  
257. Стаття 48. Захист зелених насаджень      Стаття 48. Захист зелених насаджень  
258. Захист зелених насаджень повинен здійснюватися згідно з природоохоронним законодавством.      Захист зелених насаджень повинен здійснюватися згідно з природоохоронним законодавством.  
259. Не допускається проводити рубки дерев у снігозахисних лісосмугах та у межах смуги відведення автомобільної дороги, які не пов'язані з забезпеченням безпеки дорожнього руху та виконанням робіт з розширення доріг.      Не допускається проводити рубки дерев у снігозахисних лісосмугах та у межах смуги відведення автомобільної дороги, які не пов'язані із забезпеченням безпеки дорожнього руху та виконанням робіт з розширення доріг.  
260. Розділ ХІ      Розділ ХІ  
261. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ      ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ  
262. Стаття 49. Відповідальність за порушення законодавства про автомобільні дороги      Стаття 49. Відповідальність за порушення законодавства про автомобільні дороги  
263. Власники і користувачі автомобільних доріг, винні у порушенні цього Закону, несуть відповідальність згідно з законодавством.      Власники і користувачі автомобільних доріг, винні у порушенні цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом.  
264. Розділ ХІІ      Розділ ХІІ  
265. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ      ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
266. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
267. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк від дня набрання чинності цим Законом:      2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк від дня набрання чинності цим Законом:  
268. подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;      подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;  
269. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;      привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;  
270. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.      забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.  
271. 3. До приведення у відповідність із Законом України "Про автомобільні дороги" закони та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.      3. До приведення у відповідність із Законом України "Про автомобільні дороги" закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.