Кількість абзаців - 8 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про статус народного депутата України'' щодо забезпечення виконання вимог стосовно несумісності статусна народного депутата України з іншими видами діяльності (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект З А К О Н У К Р А Ї Н И      Проект З А К О Н У К Р А Ї Н И  
1. Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" щодо забезпечення виконання вимог стосовно несумісності статусна народного депутата з іншими видами діяльності   -1- Гаврилюк В.В.
Назву Закону привести у відповідність до його змісту, виклавши у такій редакції: "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про статус народного депутата України" або "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про статус народного депутата України" стосовно забезпечення виконання вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності"  
Враховано   Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про статус народного депутата України"  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. І. Статтю 3 Закону України "Про статус народного депутата України" ( Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 3, ст. 17) доповнити новими частинами третьою та четвертою такого змісту:   -2- Гаврилюк В.В.
Вказати правильно джерело опублікування Закону замість наведеного у проекті Закону: "Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 42, ст.212".  
Враховано   1. Статтю 3 Закону України "Про статус народного депутата України" ( Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 42, ст.212) доповнити частиною третьою такого змісту:  
    -3- Гаврилюк В.В.
Враховуючи те, що запропоновані зміни до Закону викладені не відповідно до вимог юридичної техніки побудови правових актів, замінити римську нумерацію на арабську.  
Враховано    
    -4- Гаврилюк В.В.
Замість слів " доповнити новими частинами третьою та четвертою такого змісту" записати "доповнити частиною третьою такого змісту"  
Враховано    
4. "3. Особа, призначена (обрана) на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом, допускається до виконання обов'язків за такою посадою не раніше дня припинення в установленому порядку повноважень народного депутата України. Виконання обов'язків за посадою, несумісною із статусом народного депутата України, до припинення в установленому порядку повноважень народного депутата України тягне відповідальність, передбачену законом.   -5- Гаврилюк В.В.
Оскільки Закон в цілому та частина 3 статті 3 стосуються народного депутата України, а не інших категорій осіб, правову норму слід викласти з урахуванням головного суб'єкта правовідносин у такій редакції: "3. Народний депутат України, призначений (обраний) на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом, повноваження якого не припинено в установленому законом порядку, допускається до виконання обов'язків за такою посадою не раніше дня припинення в установленому порядку повноважень народного депутата України".  
Враховано   "3. Народний депутат, призначений (обраний) на посаду, що є несумісною із депутатським мандатом, і повноваження якого не припинено в установленому законом порядку, допускається до виконання обов'язків за такою посадою не раніше дня подання ним до Верховної Ради України заяви про складення повноважень народного депутата України".  
    -6- Семинога А.І.
В першому реченні частини третьої статті 3 слова „дня припинення в установленому порядку повноважень народного депутата України" замінити на слова: "дня подання ним до Верховної Ради України заяви про складання повноважень народного депутата України".  
Враховано    
    -7- Гаврилюк В.В.
Вилучити друге речення у частині 3, як таке, що не відповідає Конституції та законам України, а також не залежить виключно від дій народного депутата України, оскільки припинення повноважень народного депутата України відбувається за рішенням Верховної Ради України.  
Враховано    
    -8- Семинога А.І.
Друге речення частини третьої статті 3 вилучити, як таке що повторює чинні законодавчі норми та звужує права народного депутата з частково незалежних від нього обставин.  
Враховано    
5. 4. Гарантії трудових прав після припинення депутатських повноважень, передбачені главою 4 цього Закону, не поширюються на колишнього народного депутата, повноваження якого припинено достроково за рішенням суду у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата".   -9- Гаврилюк В.В.
Частину 4 проекту Закону вилучити, тому, що значна частина гарантій трудових прав, передбачених положеннями глави 4 Закону на момент настання обставин, зазначених у проекті Закону, уже здійснені і Закон за цими обставинами зворотної сили не може мати. Крім того, положеннями частини 2, 12, 13 уже передбачені правові норми, відповідно до яких не поширюються гарантії трудових прав на народних депутатів України, повноваження яких припинено достроково за рішенням суду у зв'язку з невиконанням вимоги щодо несумісності депутатського мандата.  
Враховано    
6. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
7. ІІІ. На народних депутатів України, які на день набрання чинності цим Законом порушують вимоги Конституції України щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, та протягом 15 днів з дня набрання чинності цим Законом не припинили діяльність, що несумісна із статусом депутатського мандата поширюється дія цього Закону в частині відповідальності та гарантій трудових прав.   -10- Гаврилюк В.В.
Розділ ІІІ виключити з тих же підстав, які зазначені стосовно частини 3 та 4 розділу І проекту Закону.  
Враховано