Кількість абзаців - 212 Таблиця поправок


Про попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. "Про попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення"   -1- Поліщук М.Є.
Назву закону викласти в такій редакції: "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".  
Враховано   "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
3. Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров'я населення від шкоди, що наноситься їхньому здоров'ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.   -2- Поліщук М.Є.
У преамбулі слова "правові, економічні та організаційні засади державної політики" замінити словами "основні принципи та напрями державної політики".  
Враховано   Цей Закон визначає основні принципи та напрями державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров'я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров'ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.  
    -3- Семинога А.І.
Цушко В.П.
У преамбулі слово "економічні" виключити.  
Враховано    
    -4- Шевчук С.В.
В преамбулі слова "правові, економічні та організаційні" замінити словами "правові, організаційні та просвітницькі".  
Враховано редакційно    
4. Стаття 1.Визначення термінів      Стаття 1. Визначення термінів  
5. Для цілей цього Закону наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:      Для цілей цього Закону наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:  
6. громадське місце - частини (частина) будь-якої будівлі, споруди, які доступні або відкриті для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони;   -5- Ляпіна К.М.
Абзац другий статті 1 викласти в такій редакції: "громадські місця - заклади охорони здоров'я, навчальні та освітньо-виховні заклади, громадський транспорт (включаючи транспорт міжнародного сполучення), заклади культури, закриті спортивні споруди, дитячі майданчики, приміщення органів державної влади або органів місцевого самоврядування, інших державних установ, інші, визначені органами місцевого самоврядування в межах відповідних;".  
Враховано частково   громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони;  
    -6- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Абзац другий статті 1 викласти в такій редакції: "громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони;".  
Враховано    
    -7- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Шевчук С.В.
Абзац другий статті 1 виключити.  
Відхилено    
7. залежність від вживання тютюнових виробів - стан психічної та фізичної залежності особи від нікотину та інших інгредієнтів тютюнових виробів, що потрапляють в її організм внаслідок вживання нею тютюнових виробів;   -8- Писаренко А.Г.
Абзац третій статті 1 викласти в такій редакції: "тютюнова залежність - залежність від вживання тютюнових виробів".  
Враховано редакційно   залежність від вживання тютюнових виробів - психічна та фізична залежність особи від нікотину та інших інгредієнтів тютюнових виробів, що потрапляють в її організм внаслідок вживання нею тютюнових виробів;  
    -9- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзац третій статті 1 викласти в такій редакції: "залежність від вживання тютюнових виробів - психічна та фізична залежність особи від нікотину та інших інгредієнтів тютюнових виробів, що потрапляють в її організм внаслідок вживання нею тютюнових виробів;".  
Враховано    
    -10- Юхновський О.І.
Абзац третій статті 1 викласти в такій редакції: "залежність від вживання тютюнових виробів - стан психічної та фізичної залежності особи від нікотину".  
Враховано редакційно    
    -11- Шевчук С.В.
Абзац третій статті 1 викласти в такій редакції: "залежність від вживання тютюнових виробів - розлад здоров'я людини, виокремлений в міжнародних класифікаціях захворювань як стан психічної та фізичної залежності особи від нікотину;"  
Враховано частково    
    -12- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац третій статті 1 виключити.  
Відхилено    
8. замінники тютюну - засоби, які за своєю дією на здоров'я людини відповідають тютюну, але не містять тютюну;   -13- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Шевчук С.В.
Абзац четвертий статті 1 виключити.  
Відхилено   замінники тютюну - засоби, які за своєю дією на здоров'я людини відповідають тютюну, але не містять тютюну;  
    -14- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзац четвертий статті 1 викласти в такій редакції: "замінники тютюну - засоби, які за своєю дією на здоров'я людини відповідають тютюну, але не містять тютюну;".  
Враховано    
9. інгредієнти тютюнових виробів - будь-які речовини, за винятком тютюну, що використовуються для виробництва (виготовлення) тютюнових виробів;   -15- Юхновський О.І.
Абзац п'ятий статті 1 викласти в такій редакції: "Інгредієнт тютюнових виробів - будь-яка речовина, за винятком тютюну, що використовуються у виробництві тютюнових виробів і є присутньою у готовому для вживання виробі, навіть у зміненій формі;".  
Враховано редакційно   інгредієнти тютюнових виробів - будь-які речовини, за виключенням тютюну, що використовуються для виробництва тютюнових виробів;  
    -16- Поліщук М.Є.
Абзац п'ятий статті 1 викласти в такій редакції: "інгредієнти тютюнових виробів - будь-які речовини, за виключенням тютюну, що використовуються для виробництва тютюнових виробів;".  
Враховано    
    -17- Шевчук С.В.
Абзац п'ятий статті 1 викласти в такій редакції: "інгредієнти тютюнових виробів - будь-які речовини (папір, фільтри, чорнила, ключі матеріали та інше), які містяться в кінцевому виробі за винятком тютюнового листу та інших натуральних чи необроблених частин рослини тютюну, що використовується у виробництві (виготовленні) тютюнового виробу;".  
Враховано редакційно    
10. куріння тютюнових виробів - дії, що призводять до згорання тютюнових виробів, в результаті чого утворюється тютюновий дим, який вдихується особою, яка їх курить;   -18- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац шостий статті 1 виключити.  
Відхилено   куріння тютюнових виробів - дії, що призводять до згорання тютюнових виробів, у результаті чого утворюється тютюновий дим, який виділяється в повітря та вдихається особою, яка їх курить;  
    -19- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзац шостий статті 1 викласти в такій редакції: "куріння тютюнових виробів - дії, що призводять до згорання тютюнових виробів, у результаті чого утворюється тютюновий дим, який виділяється в повітря та вдихається особою, яка їх курить;".  
Враховано    
    -20- Шевчук С.В.
Абзац шостий статті 1 викласти в такій редакції: "куріння тютюнових виробів - вдихання диму тліючого тютюнового виробу особою, яка їх курить;".  
Враховано редакційно    
11. медичне попередження споживачів тютюнових виробів - інформація, що міститься на упаковках тютюнових виробів, про шкідливий вплив їх вживання на здоров'я людини, про вміст нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я людини речовин, що містяться в тютюнових виробах та попадають в організм людини при їх вживанні;   -21- Ляпіна К.М.
Абзац сьомий статті 1 проекту викласти в такій редакції: "попередження споживачів тютюнових виробів - інформація про шкідливий вплив тютюнових виробів на здоров'я людини, що розміщується на пачках, коробках або сувенірних коробках тютюнових виробів;".  
Враховано редакційно   медичне попередження споживачів тютюнових виробів - інформація, що міститься на упаковках тютюнових виробів, про шкідливий вплив їх вживання на здоров'я людини, про вміст нікотину, смоли, що входять до складу тютюнових виробів та потрапляють в організм людини під час їх вживання;  
    -22- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзац сьомий статті 1 викласти в такій редакції: "медичне попередження споживачів тютюнових виробів - інформація, що міститься на упаковках тютюнових виробів, про шкідливий вплив їх вживання на здоров'я людини, про вміст нікотину, смоли, що входять до складу тютюнових виробів та потрапляють в організм людини під час їх вживання;".  
Враховано    
    -23- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац сьомий статті 1 виключити.  
Відхилено    
    -24- Шевчук С.В.
Абзац сьомий статті 1 викласти в такій редакції: "медичне попередження - інформація про шкідливий вплив тютюнових виробів на здоров'я людини, що розміщується на пачках, коробках (в т.ч. на сувенірних) тютюнових виробах;".  
Враховано редакційно    
12. нікотин - алкалоїди, що містяться в тютюні, і у разі вживання тютюнових виробів особою у будь-який спосіб, здатні викликати у неї залежність від них;   -25- Юхновський О.І.
Шевчук С.В.
Абзац восьмий статті 1 проекту викласти в такій редакції: "нікотин -нікотинові алкалоїди;"  
Враховано редакційно   нікотин - речовина, що міститься в тютюні, і у разі вживання тютюнових виробів особою у будь-який спосіб, здатна викликати залежність від неї;  
    -26- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Абзац восьмий статті 1 викласти в такій редакції: "нікотин - речовина, що міститься в тютюні, і у разі вживання тютюнових виробів особою у будь-який спосіб, здатна викликати залежність від неї;".  
Враховано    
13. пасивне куріння тютюнових виробів - вдихання тютюнового диму разом з повітрям, у тому числі змушене, особою, яка не курить;   -27- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац дев'ятий статті 1 виключити.  
Враховано    
14. предмети, пов'язані з вживанням тютюнових виробів - портсигари, мундштуки, люльки, сигаретний папір, фільтри, обрізувач цигарок, які необхідні для вживання тютюнових виробів, крім запальничок та сірників;   -28- Семинога А.І.
Цушко В.П.
У абзаці десятому статті 1 слово "цигарок" замінити на слово "сигар".  
Враховано   предмети, пов'язані з вживанням тютюнових виробів, - портсигари, мундштуки, люльки, сигаретний папір, фільтри, обрізувач сигар, що необхідні для вживання тютюнових виробів, крім запальничок та сірників; робоче місце - місце постійного або тимчасового перебування працівника в процесі трудової діяльності;  
    -29- Шевчук С.В.
Абзац десятий статті 1 виключити.  
Відхилено    
    -30- Рудьковський М.М.
Абзац десятий статті 1 доповнити новим абзацом такого змісту: "робоче місце - всі місця, де працівникам треба бути або куди їм треба прямувати у зв'язку з їхньою роботою, і які прямо чи непрямо перебувають під контролем роботодавця".  
Враховано редакційно    
    -31- Поліщук М.Є.
Абзац десятий статті 1 доповнити новим абзацом такого змісту: "робоче місце - місце постійного або тимчасового перебування працівника в процесі трудової діяльності;".  
Враховано    
15. смола - сирий безводний, безнікотиновий конденсат тютюнового диму, що містить шкідливі для здоров'я людини речовини;   -32- Юхновський О.І.
Абзац одинадцятий статті 1 проекту викласти в такій редакції: "смола - сирий, безводний і безнікотиновий конденсат диму;".  
Враховано редакційно   смола - сирий безводний, безнікотиновий конденсат тютюнового диму, що утворюється внаслідок згорання тютюну і містить шкідливі для здоров'я людини речовини;  
    -33- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзац одинадцятий статті 1 проекту викласти в такій редакції: "смола - сирий безводний, безнікотиновий конденсат тютюнового диму, що утворюється внаслідок згорання тютюну і містить шкідливі для здоров'я людини речовини;".  
Враховано    
    -34- Шевчук С.В.
Абзац одинадцятий статті 1 проекту викласти в такій редакції: "смола - сирий безводний безнікотиновий конденсат тютюнового диму,  
Враховано редакційно    
16. тютюн - засіб, що містить нікотин, і виготовлений з рослини родини пасльонових;   -35- Юхновський О.І.
Абзац дванадцятий статті 1 проекту викласти в такій редакції: "тютюн -рослина родини пасльонових, яка містить нікотин;".  
Враховано редакційно   тютюн - засіб, що містить нікотин і виготовлений з рослини родини пасльонових;  
    -36- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац дванадцятий статті 1 виключити.  
Відхилено    
    -37- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзаци дванадцятий та тринадцятий статті 1 проекту викласти в такій редакції: "тютюн - засіб, що містить нікотин і виготовлений з рослини родини пасльонових; тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування;".  
Враховано    
17. тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників, що використовуються для куріння, нюхання, смоктання чи жування;   -38- Ляпіна К.М.
Абзац тринадцятий статті 1 проекту викласти в такій редакції: "тютюнові вироби - сигарети, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн та інші вироби з тютюну і його замінники, як: впливають на фізіологічний стан людини під час вживання;".  
Враховано редакційно   тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування;  
    -39- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Шевчук С.В.
Абзац тринадцятий статті 1 виключити.  
Відхилено    
    -40- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзац тринадцятий статті 1 проекту викласти в такій редакції: "тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників, що використовуються для куріння, нюхання, смоктання чи жування;".  
Враховано    
18. тютюновий дим - продукти згорання тютюнових виробів, що виділяються в повітря внаслідок їх куріння;   -41- Хомутиннік В.Ю.
Абзац чотирнадцятий статті 1 викласти в такій редакції: "тютюновий дим - дим тліючого тютюнового виробу;".  
Враховано редакційно   тютюновий дим - продукти згорання тютюнових виробів, що виділяються в повітря внаслідок їх куріння;  
    -42- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Абзац чотирнадцятий статті 1 викласти в такій редакції: "тютюновий дим - продукти згорання тютюнових виробів, що виділяються в повітря внаслідок їх куріння;".  
Враховано    
    -43- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац чотирнадцятий статті 1 викласти в такій редакції: "тютюновий дим - дим, який виділяється в повітря внаслідок згорання тютюнових виробів при їх вживанні;".  
Враховано редакційно    
    -44- Шевчук С.В.
Абзац чотирнадцятий статті 1 викласти в такій редакції: "навколишній тютюновий дим - продукти згорання тютюнових виробів, що містяься в атмосферному повітрі приміщень, в яких здійснюється куріння;".  
Враховано частково    
19. упаковка - пачка, коробка чи будь-яке інше упакування для тютюнових виробів, що вміщує тютюнові вироби для роздрібної чи оптової реалізації.   -45- Ляпіна К.М.
Шевчук С.В.
Абзац п'ятнадцятий статті 1 виключити.  
Відхилено   упаковка - пачка, коробка чи будь-яке інше упакування тютюнових виробів для їх реалізації, за виключенням прозорих обгорток, що застосовуються в роздрібній торгівлі.  
    -46- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац п'ятнадцятий статті 1 викласти в такій редакції: "упаковка (пачка, коробка, сувенірна коробка) - одиниця споживчої тари, яка виготовлена з картону, пачкового або етикетичного паперу, що містить визначену кількість тютюнових виробів;".  
Враховано редакційно    
    -47- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзац п'ятнадцятий статті 1 викласти в такій редакції: "упаковка - пачка, коробка чи будь-яке інше упакування тютюнових виробів для їх реалізації, за виключенням прозорих обгорток, що застосовуються в роздрібній торгівлі;".  
Враховано    
20. Стаття 2. Законодавство України про попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення   -48- Поліщук М.Є.
Назву статті 2 викласти в такій редакції: "Законодавство України про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".  
Враховано   Стаття 2. Законодавство України про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
21. Законодавство України про попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення базується на Конституції України і складається з Основ законодавства України про охорону здоров'я, цього Закону та інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до них.   -49- Ляпіна К.М.
Шевчук С.В.
У частині першій статті 2 після слова "здоров'я" доповнити словами "Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".  
Відхилено   Законодавство України про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення базується на Конституції України і складається з Основ законодавства України про охорону здоров'я, цього Закону та інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до них.  
    -50- Поліщук М.Є.
Частину першу та другу статті 2 викласти в такій редакції: "Законодавство України про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення базується на Конституції України і складається з Основ законодавства України про охорону здоров'я, цього Закону та інших нормативно-правових актів. Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, то застосовуються правила міжнародного договору.  
Враховано    
22. Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України про попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, то застосовуються правила міжнародного договору.      Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, то застосовуються правила міжнародного договору.  
23. Стаття 3. Основні завдання цього Закону   -51- Шевчук С.В.
Назву та зміст статті 3 викласти в такій редакції: "Основні засади зменшення шкідливого впливу вживання тютюнових виробів. Зменшення шкідливого впливу споживання тютюнових виробів здійснюється шляхом реалізації законодавчих, економічних, медичних та адміністративних заходів, а саме: пропаганди здорового способу життя, вільного від споживання тютюнових виробів; включення до загальноосвітніх програм та професійних освітніх програм усіх навчальних закладів України незалежно від форм власності положень про шкідливий вплив споживання тютюнових виробів на організм людини, а також про переваги здорового способу життя; охорони права тих, хто не курить, жити в середовищі, вільному від тютюнового диму; інформування про шкоду споживання тютюнових виробів; запровадження податкової політики, що сприяє зменшенню вживання тютюнових виробів; протидії незаконному обігу тютюнових виробів".  
Враховано редакційно в подальших статях законопроекту  Стаття 3. Основні завдання цього Закону  
24. Основними завданнями цього Закону є:      Основними завданнями цього Закону є:  
25. визначення правових, економічних і організаційних засад державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів серед дітей і молоді та зменшення вживання тютюнових виробів громадянами з метою зниження ризику розвитку захворювань, втрати працездатності та їхньої передчасної смертності внаслідок куріння, у тому числі пасивного, чи інших способів вживання тютюнових виробів;   -52- Семинога А.І.
Цушко В.П.
В абзаці другому статті 3 слово "економічних" виключити.  
Враховано   визначення правових і організаційних засад державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів серед дітей і молоді та зменшення вживання тютюнових виробів громадянами з метою зниження ризику розвитку захворювань, втрати працездатності та їхньої передчасної смертності внаслідок куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання;  
    -53- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Абзац другий статті 2 викласти в редакції: "визначення правових і організаційних засад державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів серед дітей і молоді та зменшення вживання тютюнових виробів громадянами з метою зниження ризику розвитку захворювань, втрати працездатності та їхньої передчасної смертності внаслідок куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання;"  
Враховано    
26. визначення повноважень Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення;   -54- Семинога А.І.
Цушко В.П.
В абзаці третьому статті 3 слова "Кабінету Міністрів України, інших" виключити.  
Відхилено   визначення повноважень Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
27. посилення державного контролю за безпечністю тютюнових виробів, що виробляються в Україні або ввозяться в Україну та зменшення токсичності тютюнових виробів шляхом зниження вмісту нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом при їх курінні;   -55- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац четвертий статті 3 виключити. В абзаці п'ятому статті 3 слова "боротьбу з курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання" замінити словами "зниження рівня вживання тютюнових виробів серед населення, обмеження доступу до них дітей".  
Враховано частково   посилення державного контролю за безпечністю тютюнових виробів, що виробляються в Україні або ввозяться в Україну, та зменшення токсичності тютюнових виробів шляхом зниження вмісту нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом під час їх куріння;  
28. удосконалення профілактичних, санітарно-просвітницьких заходів, спрямованих на боротьбу з курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання;   -56- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Абзаци четвертий та п'ятий статті 3 викласти в такій редакції: "посилення державного контролю за безпечністю тютюнових виробів, що виробляються в Україні або ввозяться в Україну, та зменшення токсичності тютюнових виробів шляхом зниження вмісту нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом під час їх куріння; удосконалення профілактичних, просвітницьких заходів, спрямованих на попередження та зменшення куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання;".  
Враховано   удосконалення профілактичних, просвітницьких заходів, спрямованих на попередження та зменшення куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання;  
29. сприяння лікуванню залежності від вживання тютюнових виробів осіб, які бажають позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати, та пропаганді здорового способу життя;   -57- Цушко В.П.
-- Н.д.Семинога А.І. (Реєстр.картка №41), - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!! Абзац шостий статті З викласти в такій редакції: "сприяння лікуванню тютюнової залежності та пропаганді здорового способу життя;"  
Враховано редакційно   сприяння лікуванню залежності від вживання тютюнових виробів осіб, які бажають позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати, та пропаганді здорового способу життя;  
30. забезпечення захисту людини від шкідливого впливу тютюнового диму на робочих і в громадських місцях, під час проведення спортивних змагань, інших масових заходів;   -58- Рудьковський М.М.
Абзац сьомий статті 3 викласти в такій редакції: "забезпечення захисту людини від шкідливого впливу тютюнового диму на робочих і в громадських місцях;".  
Враховано   забезпечення захисту людини від шкідливого впливу тютюнового диму на робочих і в громадських місцях;  
31. створення економічних, інших умов, що сприятимуть обмеженню куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, охороні здоров'я населення, зниженню захворюваності та збільшенню тривалості життя людини;      створення економічних, інших умов, що сприятимуть обмеженню куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, охороні здоров'я населення, зниженню захворюваності та збільшенню тривалості життя людини;  
32. забезпечення інформування населення про ризики та шкідливі наслідки для здоров'я людини куріння тютюнових виробів, у тому числі пасивного, чи інших способів їх вживання незалежно від віку людини і стану її здоров'я;   -59- Поліщук М.Є.
У абзаці дев'ятому статті 3 виключити слова "у тому числі пасивного".  
Враховано   забезпечення інформування населення про ризики та шкідливі наслідки для здоров'я людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання незалежно від віку людини і стану її здоров'я;  
33. ліквідація всіх форм протиправної торгівлі та виробництва (виготовлення) тютюнових виробів.   -60- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац десятий статті 3 виключити.  
Враховано   встановлення засад відповідальності за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення.  
    -61- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Абзац десятий статті 3 викласти в такій редакції: "встановлення засад відповідальності за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення".  
Враховано    
34. Стаття 4. Основні принципи державної політики щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення   -62- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Статтю 4 виключити.  
Відхилено   Стаття 4. Основні принципи державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
    -63- Поліщук М.Є.
У назві та в тексті статті 4 після слова "попередження" доповнити словами "та зменшення".  
Враховано    
35. Відповідно до завдань цього Закону державна політика щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, ґрунтується на таких принципах:      Відповідно до завдань цього Закону державна політика щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення ґрунтується на таких принципах:  
36. законності;      законності;  
37. комплексності правових, економічних, медичних і інших заходів, спрямованих на охорону здоров'я населення шляхом попередження та зменшення рівня вживання тютюнових виробів;      комплексності правових, економічних, медичних і інших заходів, спрямованих на охорону здоров'я населення шляхом попередження та зменшення рівня вживання тютюнових виробів;  
38. поступовості та поетапності заходів, спрямованих на зменшення рівня вживання тютюнових виробів серед різних соціальних та вікових груп населення;      поступовості та поетапності заходів, спрямованих на зменшення рівня вживання тютюнових виробів серед різних соціальних та вікових груп населення;  
39. пріоритетності запобіжних заходів, спрямованих на попередження вживання тютюнових виробів серед дітей та молоді;      пріоритетності запобіжних заходів, спрямованих на попередження вживання тютюнових виробів серед дітей та молоді;  
40. індивідуального підходу і доступності лікувально-профілактичних заходів для кожної особи, яка бажає позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати;      індивідуального підходу і доступності лікувально-профілактичних заходів для кожної особи, яка бажає позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати;  
41. доступності інформації для населення про шкідливість для здоров'я людини вживання тютюнових виробів, впливу тютюнового диму та перевагу здорового способу життя.      доступності інформації для населення про шкоду для здоров'я людини вживання тютюнових виробів, впливу тютюнового диму та перевагу здорового способу життя.  
42. Стаття 5. Основні напрямки державної політики щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення   -64- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Статтю 5 виключити.  
Відхилено   Стаття 5. Основні напрями державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
    -65- Поліщук М.Є.
У назві та в тексті статті 5 після слова "попередження" доповнити словами "та зменшення".  
Враховано    
43. Основними напрямками державної політики щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення є:      Основними напрямами державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення є:  
44. здійснення комплексу заходів для охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюнового диму, попередження куріння тютюнових виробів, обмеження їх вживання, і насамперед, серед дітей та молоді;      здійснення комплексу заходів для охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюнового диму, попередження початку куріння тютюнових виробів, обмеження їх вживання, насамперед серед дітей та молоді;  
45. покращення інформування населення про ризики і шкідливі наслідки для здоров'я людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, а також шкідливого впливу тютюнового диму;      покращання інформування населення про ризики і шкідливі наслідки для здоров'я людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, а також шкідливого впливу тютюнового диму;  
46. забезпечення доступності надання профілактичної, діагностичної та лікувальної допомоги, ефективного медикаментозного забезпечення всім особам, які курять тютюнові вироби і бажають позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати, шляхом створення загальнодержавних програм щодо профілактики, діагностики та лікування залежності від вживання тютюнових виробів;   -66- Поліщук М.Є.
Абзац четвертий статті 5 викласти в такій редакції: "забезпечення доступності надання профілактичної, діагностичної та лікувальної допомоги, ефективного медикаментозного забезпечення всім особам, які курять тютюнові вироби чи іншим способом їх вживають і бажають позбутися цієї шкідливої звички, шляхом створення загальнодержавних програм щодо профілактики, діагностики та лікування залежності від вживання тютюнових виробів;".  
Враховано   забезпечення доступності надання профілактичної, діагностичної та лікувальної допомоги, ефективного медикаментозного забезпечення всім особам, які курять тютюнові вироби чи іншим способом їх вживають і бажають позбутися цієї шкідливої звички, шляхом створення загальнодержавних програм щодо профілактики, діагностики та лікування залежності від вживання тютюнових виробів;  
47. зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я для забезпечення реалізації комплексу заходів щодо відновлення та зміцнення здоров'я населення, пропаганди здорового способу життя;      зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я для забезпечення реалізації комплексу заходів щодо відновлення та зміцнення здоров'я населення, пропаганди здорового способу життя;  
48. поступове підвищення ставок відповідних податків стосовно тютюнових виробів;   -67- Ляпіна К.М.
Абзац шостий статті 5 виключити.  
Враховано    
49. удосконалення сучасних методів регламентації шкідливих речовин у тютюнових виробах з урахуванням вимог відповідного міжнародного законодавства;   -68- Ляпіна К.М.
Абзац сьомий статті 5 викласти в такій редакції: "удосконалення методів визначення кількісного вмісту смоли та нікотину в димі однієї сигарети з урахуванням вимог відповідного міжнародного законодавства;".  
Враховано редакційно   удосконалення гігієнічної регламентації тютюнових виробів та методик визначення відповідності вмісту смоли та нікотину, інших шкідливих речовин, що містяться в тютюнових виробах та виділяються з тютюновим димом під час їх куріння, встановленим законом показникам з урахуванням вимог міжнародного законодавства;  
    -69- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Абзац сьомий статті 5 викласти в такій редакції: "удосконалення гігієнічної регламентації тютюнових виробів та методик визначення відповідності вмісту смоли та нікотину, інших шкідливих речовин, що містяться в тютюнових виробах та виділяються з тютюновим димом під час їх куріння, встановленим законом показникам з урахуванням вимог міжнародного законодавства;".  
Враховано    
    -70- Шевчук С.В.
Абзац сьомий статті 5 викласти в такій редакції: "удосконалення гігієнічної регламентації тютюнових виробів;".  
Враховано    
    -71- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзаци сьомий та восьмий статті 5 виключити.  
Враховано частково    
50. забезпечення дотримання суб'єктами господарювання відповідних стандартів, норм і правил при виробництві (виготовленні) та реалізації тютюнових виробів;   -72- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзаци восьмий статті 5 доповнити новим абзацом такого змісту: розвиток наукових досліджень щодо попередження вживання тютюнових виробів та лікування залежності від тютюнових виробів;".  
Враховано   забезпечення дотримання суб'єктами господарювання відповідних стандартів, норм і правил під час виробництва та реалізації тютюнових виробів; розвиток наукових досліджень щодо попередження вживання тютюнових виробів та лікування залежності від тютюнових виробів;  
51. сприяння засобам масової інформації у ефективній підтримці заходів впровадження державної політики в сфері боротьби з курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживанням.      сприяння засобам масової інформації у підтримці заходів впровадження державної політики у сфері боротьби з курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживанням.  
52. Стаття 6. Повноваження Кабінету Міністрів України щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення   -73- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Шевчук С.В.
Статтю 6 виключити.  
Відхилено   Стаття 6. Повноваження Кабінету Міністрів України щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
53. Кабінет Міністрів України:   -74- Поліщук М.Є.
У назві та в тексті статті 6 після слова "попередження" доповнити словами "та зменшення".  
Враховано   Кабінет Міністрів України:  
54. забезпечує проведення єдиної державної політики щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, розробляє та затверджує відповідні програми;      забезпечує проведення єдиної державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, розробляє та затверджує відповідні програми;  
55. забезпечує ефективне використання бюджетних коштів на реалізацію програм у сфері боротьби з вживанням тютюнових виробів і охорони здоров'я населення від шкідливих наслідків їх вживання;      забезпечує ефективне використання бюджетних коштів на реалізацію програм у сфері боротьби з вживанням тютюнових виробів і охорони здоров'я населення від шкідливих наслідків їх вживання;  
56. забезпечує відповідне фінансування закладів охорони здоров'я, підприємств, установ та організацій державної та комунальної форм власності, залучених до проведення заходів і робіт, пов'язаних з обмеженням вживання тютюнових виробів і зменшенням їх шкідливого впливу на здоров'я населення;   -75- Поліщук М.Є.
Абзац четвертий статті 6 викласти в такій редакції: "розробляє пропозиції щодо удосконалення податкової та фінансової політики у сфері протидії поширеності куріння тютюнових виробів чи іншого способу їх вживання та зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення;".  
Враховано   розробляє пропозиції щодо удосконалення податкової та фінансової політики у сфері протидії поширеності куріння тютюнових виробів чи іншого способу їх вживання та зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
57. координує роботу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в сфері реалізації державної політики щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення;   -76- Юхновський О.І.
В абзаці п'ятому статті б слова "та органів місцевого самоврядування" виключити.  
Враховано   координує роботу органів виконавчої влади у сфері реалізації державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
58. впроваджує систему моніторингу вживання тютюнових виробів населенням для оцінки ефективності здійснення державної політики у сфері протидії курінню тютюнових виробів чи іншому способу їх вживання;   -77- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац шостий статті 6 виключити.  
Відхилено   впроваджує систему моніторингу вживання тютюнових виробів серед населення і поширеності захворювань, пов'язаних з курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання, оцінки ефективності здійснення державної політики у сфері протидії курінню тютюнових виробів чи іншому способу їх вживання;  
    -78- Поліщук М.Є.
Абзаци шостий, сьомий та восьмий статті 6 викласти в такій редакції: "координує роботу органів виконавчої влади в сфері реалізації державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення; впроваджує систему моніторингу вживання тютюнових виробів серед населення і поширеності захворювань, пов'язаних з курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання, оцінки ефективності здійснення державної політики у сфері протидії курінню тютюнових виробів чи іншому способу їх вживання; укладає відповідні міжнародні договори України;".  
Враховано    
59. укладає міжнародні договори;      укладає відповідні міжнародні договори України;  
60. здійснює інші повноваження, передбачені законом.      здійснює інші повноваження, передбачені законом.  
61. Стаття 7. Повноваження спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в сфері охорони здоров'я щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення   -79- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Шевчук С.В.
Статтю 7 виключити.  
Відхилено   Стаття 7. Повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
    -80- Поліщук М.Є.
У назві та тексті статті 7 після слова "попередження" доповнити словами "та зменшення", слова "спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в сфері охорони здоров'я" замінити словами "центральний орган виконавчої влади в сфері охорони здоров'я".  
Враховано    
62. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в сфері охорони здоров'я в межах своєї компетенції:      Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я в межах своєї компетенції:  
63. реалізує державну політику щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення;      реалізує державну політику щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
64. визначає в установленому порядку з урахуванням норм міжнародного законодавства переліки шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, що входять до складу тютюнових виробів та виділяються з тютюновим димом при їх курінні;   -81- Ляпіна К.М.
Абзац третій статті 7 викласти в такій редакції: "щорічно оприлюднює інформацію про інгредієнти тютюнових виробів;"  
Враховано редакційно у ст. 11 проекту  визначає в установленому порядку з урахуванням норм міжнародного законодавства переліки шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, що входять до складу тютюнових виробів та виділяються з тютюновим димом під час їх куріння;  
65. розробляє та впроваджує в установленому порядку на рівні первинної медико-санітарної допомоги заходи з діагностики та лікування залежності від вживання тютюнових виробів;      розробляє та впроваджує в установленому порядку на рівні первинної медико-санітарної допомоги заходи з діагностики та лікування залежності від вживання тютюнових виробів;  
66. забезпечує осіб, які бажають позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати, доступною, якісною та ефективною лікувально-профілактичною допомогою;      забезпечує осіб, які бажають позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати, доступною, якісною та ефективною лікувально-профілактичною допомогою;  
67. вживає профілактичних заходів для запобігання поширеності куріння тютюнових виробів серед населення, і насамперед, серед дітей та молоді;   -82- Поліщук М.Є.
У абзаці шостому виключити слово "профілактичних".  
Враховано   вживає заходів для запобігання поширеності куріння тютюнових виробів серед населення, насамперед серед дітей та молоді;  
68. інформує населення через засоби масової інформації про шкідливість куріння, у тому числі пасивного, чи інших способів вживання тютюнових виробів та здійснює пропаганду медичних знань з питань профілактики захворювань, пов'язаних з вживанням тютюнових виробів;   -83- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац сьомий статті 7 викласти в такій редакції: "інформує через засоби масової населення про шкідливість вживання тютюнових виробів та здійснює пропаганду медичних знань з питань профілактики захворювань, пов'язаних з вживанням тютюнових виробів;".  
Враховано редакційно   інформує населення через засоби масової інформації про шкідливість куріння чи інших способів вживання тютюнових виробів та здійснює пропаганду медичних знань з питань профілактики захворювань, пов'язаних з вживанням тютюнових виробів;  
69. бере участь у розробці навчальних програм з профілактики куріння тютюнових виробів чи іншого способу їх вживання;   -84- Поліщук М.Є.
Абзац восьмий статті 7 викласти в такій редакції: "бере участь у розробці навчальних програм з профілактики куріння тютюнових виробів чи іншого способу їх вживання та лікування залежності від вживання тютюнових виробів;".  
Враховано   бере участь у розробці навчальних програм з профілактики куріння тютюнових виробів чи іншого способу їх вживання та лікування залежності від вживання тютюнових виробів;  
70. координує проведення закладами охорони здоров'я, науково-дослідними установами, що належать до сфери його управління, заходів, спрямованих на обмеження вживання тютюнових виробів, а також зменшення їхнього шкідливого впливу на здоров'я населення;      координує проведення закладами охорони здоров'я, науково-дослідними установами, що належать до сфери його управління, заходів, спрямованих на обмеження вживання тютюнових виробів, а також зменшення їхнього шкідливого впливу на здоров'я населення;  
71. проводить моніторинг ефективності заходів у сфері охорони здоров'я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів, аналізує і прогнозує ситуацію із захворюваністю населення, що пов'язана з вживанням тютюнових виробів;      проводить моніторинг ефективності заходів у сфері охорони здоров'я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів, аналізує і прогнозує ситуацію із захворюваністю населення, що пов'язана з вживанням тютюнових виробів;  
72. організовує проведення наукових досліджень, спрямованих на зниження рівня куріння (у тому числі пасивного) чи інших способів вживання тютюнових виробів серед населення;   -85- Семинога А.І.
Цушко В.П.
В абзаці одинадцятому статті 7 слова " (у тому числі пасивного)" вилучити  
Враховано   організовує проведення наукових досліджень щодо попередження та зменшення куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання серед населення, лікування залежності від вживання тютюнових виробів; здійснює відповідно до закону гігієнічну регламентацію щодо небезпечних факторів, пов'язаних з вживанням тютюнових виробів з урахуванням міжнародного законодавства;  
    -86- Поліщук М.Є.
Абзац одинадцятий статті 7 доповнити новим абзацом і викласти в такій редакції: "організовує проведення наукових досліджень щодо попередження та зменшення куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання серед населення, лікування залежності від вживання тютюнових виробів; здійснює відповідно до закону гігієнічну регламентацію щодо небезпечних факторів, пов'язаних з вживанням тютюнових виробів з урахуванням міжнародного законодавства;".  
Враховано    
73. бере участь у формуванні державних замовлень на виробництво (виготовлення) лікарських засобів, необхідних для здійснення лікувально-профілактичних заходів, а також здійснює підготовку та перепідготовку і підвищення кваліфікації фахівців, які здійснюють профілактику куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання та проводять лікування залежності від вживання тютюнових виробів;   -87- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Абзац дванадцятий статті 7 викласти в такій редакції: "бере участь у формуванні державних замовлень на виробництво лікарських засобів, необхідних для лікування залежності від вживання тютюнових виробів, здійснення інших лікувально-профілактичних заходів, а також здійснює підготовку та перепідготовку і підвищення кваліфікації фахівців, які здійснюють заходи щодо попередження та зменшення куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання серед населення та проводять лікування залежності від вживання тютюнових виробів;".  
Враховано   бере участь у формуванні державних замовлень на виробництво лікарських засобів, необхідних для лікування залежності від вживання тютюнових виробів, здійснення інших лікувально-профілактичних заходів, а також здійснює підготовку та перепідготовку і підвищення кваліфікації фахівців, які здійснюють заходи щодо попередження та зменшення куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання серед населення та проводять лікування залежності від вживання тютюнових виробів;  
74. забезпечує взаємодію з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади і громадськими організаціями з питань охорони здоров'я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів;      забезпечує взаємодію з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади і громадськими організаціями з питань охорони здоров'я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів;  
75. розробляє пропозиції стосовно удосконалення податкової та фінансової політики у сфері протидії вживанню тютюнових виробів;   -88- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Абзац чотирнадцятий статті 7 виключити.  
Відхилено   бере участь у розробці пропозицій щодо удосконалення податкової та фінансової політики у сфері протидії поширеності куріння тютюнових виробів чи іншого способу їх вживання та зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
    -89- Поліщук М.Є.
Абзац чотирнадцятий статті 7 викласти в такій редакції: "бере участь у розробці пропозицій щодо удосконалення податкової та фінансової політики у сфері протидії поширеності куріння тютюнових виробів чи іншого способу їх вживання та зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення;"  
Враховано    
76. бере участь у міжнародному співробітництві щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення;      бере участь у міжнародному співробітництві щодо попередження вживання тютюнових виробів та зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
77. здійснює інші повноваження, передбачені законом.      здійснює інші повноваження, передбачені законом.  
78. Стаття 8. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим і місцевих органів виконавчої влади щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення   -90- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Шевчук С.В.
Статтю 8 виключити.  
Відхилено   Стаття 8. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим і місцевих органів виконавчої влади щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
    -91- Поліщук М.Є.
У назві та в тексті статті 8 після слова "попередження" доповнити словами "та зменшення".  
Враховано    
79. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади в межах своєї компетенції:      Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади в межах своєї компетенції:  
80. реалізують загальнодержавні, регіональні, інші програми щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення;      реалізують загальнодержавні, регіональні, інші програми щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
81. забезпечують проведення профілактичних і лікувальних заходів, спрямованих на обмеження вживання тютюнових виробів, а також зменшення їхнього шкідливого впливу на здоров'я населення;      забезпечують проведення профілактичних і лікувальних заходів, спрямованих на попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
82. здійснюють контроль за додержанням суб'єктами господарської діяльності вимог, встановлених цим Законом щодо виробництва (виготовлення) та реалізації тютюнових виробів;   -92- Ляпіна К.М.
Абзац четвертий статті 8 виключити.  
Враховано    
83. організовують спостереження та збір відомостей про поширеність вживання тютюнових виробів у відповідному регіоні, вживають запобіжні та профілактичні заходи для обмеження вживання тютюнових виробів серед населення, захисту, насамперед, дітей та молоді, від шкідливого впливу тютюнового диму;      організовують спостереження та збір відомостей про поширеність вживання тютюнових виробів у відповідному регіоні, вживають запобіжних та профілактичних заходів для обмеження вживання тютюнових виробів серед населення, захисту, насамперед дітей та молоді, від шкідливого впливу тютюнового диму;  
84. інформують населення через засоби масової інформації про шкоду, що наносить здоров'ю людини вживання тютюнових виробів, про стан захворюваності і смертності, спричинених вживанням тютюнових виробів у відповідному регіоні та про вжиті запобіжні і профілактичні заходи;      інформують населення через засоби масової інформації про шкоду, якої завдає здоров'ю людини вживання тютюнових виробів, про стан захворюваності і смертності, спричинених вживанням тютюнових виробів у відповідному регіоні, та про вжиті запобіжні і профілактичні заходи;  
85. сприяють вирішенню питань щодо фінансового забезпечення лікувально-профілактичних заходів та робіт, пов'язаних з профілактикою захворюваності, спричиненої вживанням тютюнових виробів і їх пасивним курінням;      сприяють вирішенню питань щодо фінансового забезпечення лікувально-профілактичних заходів та робіт, пов'язаних з профілактикою захворюваності, спричиненої вживанням тютюнових виробів і впливом тютюнового диму;  
86. здійснюють інші повноваження, передбачені законом.      здійснюють інші повноваження, передбачені законом.  
87. Стаття 9. Повноваження органів місцевого самоврядування щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення   -93- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Шевчук С.В.
Статтю 9 виключити.  
Відхилено   Стаття 9. Повноваження органів місцевого самоврядування щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
    -94- Поліщук М.Є.
У назві та в тексті статті 9 після слова "попередження" доповнити словами "та зменшення". У абзаці четвертому статті 9 слово "оголошують" замінити на слово "визначають".  
Враховано    
88. Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції:      Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції:  
89. контролюють виконання відповідних програм щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення;      контролюють виконання відповідних програм щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
90. сприяють вирішенню питань фінансового та матеріально-технічного забезпечення заходів і робіт, спрямованих на обмеження вживання тютюнових виробів, а також зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення;      сприяють вирішенню питань фінансового та матеріально-технічного забезпечення заходів і робіт, спрямованих на обмеження вживання тютюнових виробів, а також зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення;  
91. здійснюють контроль за проведенням профілактичних та лікувальних заходів в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці щодо обмеження вживання тютюнових виробів, зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення, оголошують вільні від куріння місця;      здійснюють контроль за проведенням профілактичних та лікувальних заходів у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці щодо обмеження вживання тютюнових виробів, зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення, визначають вільні від куріння місця;  
92. забезпечують в державних і комунальних закладах охорони здоров'я доступність профілактичних заходів і надання ефективної лікувальної допомоги, включаючи медикаментозне забезпечення, для осіб, які бажають позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати;      забезпечують у комунальних закладах охорони здоров'я доступність профілактичних заходів і надання ефективної лікувальної допомоги, включаючи медикаментозне забезпечення, для осіб, які бажають позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати;  
93. здійснюють інші повноваження, передбачені законом.      здійснюють інші повноваження, передбачені законом.  
94. Стаття 10. Вимоги щодо здійснення діяльності, пов'язаної з виробництвом (виготовленням), оптовою та роздрібною торгівлею, експортом і імпортом тютюнових виробів   -95- Ляпіна К.М.
Шевчук С.В.
Семинога А.І.
Цушко В.П.
Статтю 10 виключити. Викладені у статтях 10 положення врегулювати шляхом внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", виклавши їх в прикінцевих положеннях проекту.  
Відхилено   Стаття 10. Вимоги щодо здійснення діяльності, пов'язаної з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, експортом і імпортом тютюнових виробів  
    -96- Рудьковський М.М.
Назву статті 10 викласти в такій редакції: "Вимоги щодо здійснення діяльності, пов'язаної з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, експортом і імпортом тютюнових виробів".  
Враховано    
    -97- Хомутиннік В.Ю.
Назву та частину першу статті 10 викласти в редакції: "Вимоги щодо здійснення діяльності, пов'язаної з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, імпортом та експортом тютюнових виробів". "Діяльність, пов'язана з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, експортом та імпортом тютюнових виробів, здійснюється відповідно до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".  
Враховано частково    
95. Діяльність, пов'язана з виробництвом (виготовленням), оптовою та роздрібною торгівлею, експортом і імпортом тютюнових виробів, здійснюється відповідно до закону, з урахуванням встановлених цією статтею заборон.      Діяльність, пов'язана з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, експортом і імпортом тютюнових виробів, здійснюється відповідно до закону, з урахуванням встановлених цією статтею заборон.  
96. Забороняється роздрібна та оптова торгівля, виробництво (виготовлення), крім виробництва (виготовлення) для експорту, імпорт для реалізації на території України тютюнових виробів:   -98- Горбачов В.С.
В абзаці першому частини другої статті 10 слова "роздрібна та оптова торгівля" виключити та виключити абзац п'ятий цієї статті.  
Відхилено   Забороняється роздрібна та оптова торгівля, виробництво, крім виробництва для експорту, імпорт для реалізації на території України тютюнових виробів:  
    -99- Хомутиннік В.Ю.
Частину другу статті 10 викласти в такій редакції: "Забороняється виробництво (крім виробництва на експорт), імпорт, оптова та роздрібна торгівля тютюновими виробами: в яких максимально допустимі рівні вмісту смол та нікотину в димі сигарет перевищують відповідні показники, встановлені Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"; маркування яких не відповідає вимогам, встановленим Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".  
Враховано частково    
    -100- Поліщук М.Є.
У частинах першій та другій статті 10 виключити слово "виготовлення".  
Враховано    
    -101- Юхновський О.І.
Після частини другої статті 10 доповнити новою частиною, виклавши її в такій редакції: "Визначення відповідності рівнів вмісту смол та нікотину встановленим Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" показникам здійснюють акредитовані згідно із законодавством випробувальні лабораторії всіх форм власності відповідно до методик, визначених Міжнародною організацією стандартизації (ІЗО)".  
Враховано частково    
97. в яких показники вмісту нікотину та смоли в димі сигарети перевищують нікотину 1, 3 міліграма, смоли 15 міліграмів;   -102- Поліщук М.Є.
Абзац другий частини другої статті 10 викласти в такій редакції: "Вміст нікотину та смоли в димі сигарети не може перевищувати нікотину 1,3 міліграма, смоли 15 міліграмів".  
Враховано частково   в яких показники вмісту нікотину та смоли в тютюнових виробах та тютюновому димі перевищують - нікотину 1,2 міліграма, смоли - 12 міліграмів;  
    -103- Шевчук С.В.
Абзац другий частини другої статті 10 викласти в статті 11 в такій редакції: "Максимально допустимі рівні вмісту смол та нікотину в димі однієї сигарети встановлюється виключно цим Законом і становлять: максимальний вміст нікотину -1,2 мг; максимальний вміст смол - 12 мг;".  
Враховано    
98. на упаковці яких відсутні медичні попередження споживачів тютюнових виробів;      на упаковці яких відсутні медичні попередження споживачів тютюнових виробів;  
99. із використанням на їх упаковці написів, назв, зображень, знаків, що можуть ввести в оману щодо шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів, у тому числі включати такі характеристики як: "легкі", "ультра легкі" тощо.   -104- Писаренко А.Г.
Абзац четвертий частини другої статті 10 викласти в такій редакції: "маркування яких може вводити в оману або створювати неправильне враження щодо характеристик тютюнових виробів, впливу на здоров'я, включаючи будь-який термін, опис, торговельну марку, символічний або будь-який інший знак, що прямо чи опосередковано створюють помилкове враження про те, що визначений тютюновий виріб є менш шкідливим, ніж інші тютюнові вироби, у тому числі включати такі терміни, як "із низьким вмістом смол", "легкі", "дуже легкі" або "м'які".  
Враховано редакційно   із використанням на їх упаковці написів, назв, зображень, знаків, що можуть ввести в оману щодо характеристик тютюнових виробів, у тому числі включати такі характеристики як: "легкі", "ультралегкі", "м'які", "з низьким вмістом смол". Забороняється виробнику тютюнових виробів вміщувати в упаковку тютюнових виробів будь-які вкладиші з інформацією про тютюнові вироби, що непередбачена законодавством.  
    -105- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзац четвертий частини другої статті 10 доповнити новою частиною і викласти їх зміст в такій редакції: "із використанням на їх упаковці написів, назв, зображень, знаків, що можуть ввести в оману щодо характеристик тютюнових виробів, у тому числі включати такі характеристики як: "легкі", "ультралегкі", "м'які", "з низьким вмістом смол". Забороняється виробнику тютюнових виробів вміщувати в упаковку тютюнових виробів будь-які вкладиші з інформацією про тютюнові вироби, що непередбачена законодавством"  
Враховано    
100. Забороняється включення тютюнових виробів і предметів, пов'язаних з вживанням тютюнових виробів, до гуманітарної допомоги.      Забороняється включення тютюнових виробів і предметів, пов'язаних з вживанням тютюнових виробів, до гуманітарної допомоги.  
101. Забороняється фінансування, надання пільг за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів виробнику тютюнових виробів та суб'єктам господарювання, що здійснюють їх реалізацію.      Забороняється фінансування, надання пільг за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів виробнику тютюнових виробів та суб'єктам господарювання, що здійснюють їх реалізацію.  
102. Стаття 11. Вимоги щодо вмісту шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів у тютюнових виробах і інформації про шкідливі речовини та інгредієнти тютюнових виробів   -106- Ляпіна К.М.
Назву статті 11 викласти в такій редакції: "Інформація про інгредієнти тютюнових виробів".  
Враховано редакційно   Стаття 11. Вимоги щодо вмісту шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів, що входять до складу тютюнових виробів та виділяються з тютюновим димом під час їх куріння, та інформації про шкідливі речовини та інгредієнти тютюнових виробів  
    -107- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Назву статті 11 викласти в такій редакції: "Вимоги щодо вмісту шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів, що входять до складу тютюнових виробів та виділяються з тютюновим димом під час їх куріння, та інформації про шкідливі речовини та інгредієнти тютюнових виробів".  
Враховано    
    -108- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Назву статті 11 викласти в редакції: "Вимоги щодо вмісту смол та нікотину в димі тютюнових виробів (для сигарет)".  
Враховано частково    
    -109- Шевчук С.В.
Назву статті і частину першу статті 11 викласти в такій редакції: "Вимоги щодо максимально допустимих рівнів вмісту смол та нікотину в сигаретах. Визначення вмісту смол та нікотину в сигаретах здійснюється установами (лабораторіями), акредитованими відповідно до законодавства України згідно з методами Міжнародної Організації зі Стандартизації (ІSО).  
Враховано частково    
103. Визначення вмісту нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я людини речовин, у тому числі інгредієнтів тютюнових виробів, у тютюнових виробах здійснюється організаціями (лабораторіями), яким в установленому законом порядку надано право випробування продукції на відповідність її вимогам безпеки для здоров'я та життя людини. Зазначені організації (лабораторії) включаються органом з питань технічного регулювання та споживчої політики до відповідного переліку.   -110- Поліщук М.Є.
Частину першу статті 11 викласти в такій редакції: "Визначення вмісту нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я людини речовин, у тому числі інгредієнтів тютюнових виробів, у тютюнових виробах та тютюновому димі здійснюється організаціями (лабораторіями), яким в установленому законом порядку надано право випробування продукції на відповідність її вимогам безпеки для здоров'я та життя людини. Зазначені організації (лабораторії) включаються органом з питань технічного регулювання та споживчої політики до відповідного переліку, який підлягає оприлюдненню".  
Враховано   Визначення вмісту нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я людини речовин, у тому числі інгредієнтів тютюнових виробів, у тютюнових виробах та тютюновому димі здійснюється організаціями (лабораторіями), яким в установленому законом порядку надано право випробування продукції на відповідність її вимогам безпеки для здоров'я та життя людини. Зазначені організації (лабораторії) включаються органом з питань технічного регулювання та споживчої політики до відповідного переліку, який підлягає оприлюдненню.  
104. Контроль за додержанням визначених законом показників вмісту нікотину та смоли, а також показників вмісту інших шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, у тютюнових виробах, що виробляються, реалізуються на території України, здійснює в межах його повноважень спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.   -111- Писаренко А.Г.
Шевчук С.В.
Частину другу статті 11 викласти в такій редакції: "Контроль за додержанням максимально допустимих рівнів вмісту смол та нікотину в сигаретах, що виробляються та реалізуються на території України, здійснює центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я. Тютюнові вироби, вироблені в Україні або імпортовані в Україну до набрання чинності внесеними відповідним законом змінами до рівнів вмісту смол та нікотину, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання".  
Враховано редакційно у тому числі в статті 21 проекту  Контроль за додержанням визначених законом показників вмісту нікотину та смоли, а також показників вмісту інших шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, у тютюнових виробах, що виробляються, реалізуються на території України, здійснює в межах його повноважень центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.  
    -112- Поліщук М.Є.
Частину другу статті 11 викласти в такій редакції: "Контроль за додержанням визначених законом показників вмісту нікотину та смоли, а також показників вмісту інших шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, у тютюнових виробах, що виробляються, реалізуються на території України, здійснює в межах його повноважень центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я".  
Враховано    
    -113- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Частину другу статті 11 виключити.  
Відхилено    
105. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в сфері охорони здоров'я щорічно публікує переліки шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, що містяться в складі тютюнових виробів, або виділятися з тютюновим димом при їх курінні, а також інформує населення через засоби масової інформації про шкідливі речовини та інгредієнти тютюнових виробів, що містяться в складі тютюнових виробів, або виділяються з тютюновим димом при їх курінні, та про шкідливість вживання тютюнових виробів для здоров'я людини.   -114- Ляпіна К.М.
Частину третю статті 11 викласти в такій редакції: "Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я може оприлюднювати інформацію про інгредієнти тютюнових виробів".  
Враховано редакційно   Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я щорічно публікує переліки шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, що входять до складу тютюнових виробів та виділятися з тютюновим димом під час їх куріння, а також інформує населення через засоби масової інформації про шкідливі речовини та інгредієнти тютюнових виробів, що містяться в складі тютюнових виробів, та виділяються з тютюновим димом при їх курінні, про шкоду для здоров'я людини вживання тютюнових виробів.  
    -115- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Частину третю статті 11 викласти в такій редакції: "Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я щорічно публікує переліки шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, що містяться в складі тютюнових виробів, та виділятися з тютюновим димом при їх курінні, а також інформує населення через засоби масової інформації про шкідливі речовини та інгредієнти тютюнових виробів, що містяться в складі тютюнових виробів, та виділяються з тютюновим димом при їх курінні, про шкідливість вживання тютюнових виробів для здоров'я людини".  
Враховано    
    -116- Шевчук С.В.
Частини третю та четверту статті 11 викласти окремою статтею в такій редакції: "Стаття. Звітність про інгредієнтів тютюнових виробів Кожен виробник або імпортер тютюнових виробів зобов'язаний щорічно надавати центральному органу виконавчої влади в сфері охорони здоров'я інформацію про інгредієнтів тютюнових виробів, призначених для продажу в Україні. З метою захисту об'єктів комерційної таємниці виробників, інформація про інгредієнти тютюнових виробів повинна надаватися у спосіб, який забезпечує захист рецептур тютюнових виробів. Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я має право оприлюднювати інформацію про інгредієнти тютюнових виробів".  
Враховано частково    
106. Виробник або імпортер тютюнових виробів на вимогу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в сфері охорони здоров'я зобов'язаний в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, надати інформацію про вміст у тютюнових виробах шкідливих для здоров'я людини речовин: нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я речовин та інгредієнтів тютюнових виробів.   -117- Ляпіна К.М.
Частину першу статті 11 викласти в такій редакції: "Кожен виробник або імпортер тютюнових виробів щорічно надає центральному органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я інформацію про інгредієнти тютюнових виробів, які продаються ним в Україні. Форма та порядок надання такої інформації встановлюється Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати конфіденційність рецептур тютюнових виробів, які є власністю виробників і не підлягають розголошення" і розпочати нею цю статтю.  
Враховано частково   Виробник або імпортер тютюнових виробів на вимогу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я зобов'язаний у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, надати інформацію про вміст шкідливих для здоров'я людини речовин: нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я речовин та інгредієнтів, що містяться в тютюнових виробах і виділяються з тютюновим димом під час їх куріння.  
    -118- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Частину першу статті 11 викласти в такій редакції: "Виробник або імпортер тютюнових виробів на вимогу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я зобов'язаний у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, надати інформацію про вміст шкідливих для здоров'я людини речовин: нікотину, смоли, інших шкідливих для здоров'я речовин та інгредієнтів, що містяться в тютюнових виробах та виділяються з тютюновим димом під час їх куріння".  
Враховано    
107. Стаття 12. Медичні попередження споживачів тютюнових виробів   -119- Ляпіна К.М.
Статтю 12 виключити. Викладені у статтях 12 положення врегулювати шляхом внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", виклавши їх в прикінцевих положеннях проекту.  
Враховано частково у статі 21 проекту  Стаття 12. Медичні попередження споживачів тютюнових виробів  
    -120- Шевчук С.В.
У назві статті 12 виключити слова "споживачів тютюнових виробів".  
Відхилено    
108. На кожній упаковці тютюнових виробів повинно бути зазначено таке основне медичне попередження споживачів тютюнових виробів: "Куріння викликає серцево-судинні захворювання та рак легенів" та шість додаткових медичних попереджень про шкоду, яку наносить здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, у тому числі пасивне, відомості щодо вмісту нікотину та смоли, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом при їх курінні.   -121- Хомутиннік В.Ю.
Назву статті 12 викласти в такій редакції: "Попередження споживачів тютюнових виробів". Частину першу викласти в такій редакції: "Виробник тютюнових виробів зобов'язаний на кожну пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів, призначених для реалізації на території України наносити попередження споживачів тютюнових виробів про шкоду, яку наносить здоров'ю куріння, в порядку, встановленому Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" На кожній пачці, коробці або сувенірній коробці тютюнових виробів повинно бути зазначено таке основне медичне попередження споживачів тютюнових виробів: "Міністерство охорони здоров'я України попереджує: куріння шкодить здоров'ю" та текст одного з трьох додаткових медичних попереджень такого змісту: "Куріння може викликати захворювання на рак", "Пасивне куріння шкодить здоров'ю", "Куріння під час вагітності завдає шкоди Вашій дитині".  
Враховано редакційно   На кожній упаковці тютюнових виробів повинно бути зазначено основне медичне попередження споживачів тютюнових виробів та одне додаткове медичне попередження про шкоду, якої завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, відомості щодо вмісту нікотину та смоли, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом під час їх куріння.  
    -122- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Частину першу статті 12 викласти в такій редакції: "На кожній упаковці тютюнових виробів повинно бути зазначено основне медичне попередження споживачів тютюнових виробів та додаткове медичне попередження про шкоду, якої завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, відомості щодо вмісту нікотину та смоли, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом під час їх куріння"  
Враховано    
    -123- Шевчук С.В.
Частину першу статті 12 викласти в такій редакції: "На кожній пачці, коробці або сувенірній коробці тютюнових виробів зазначається основне або додаткове медичне попередження. Основне медичне попередження, яке наноситься на лицьову площу пачки, коробки або сувенірної коробки, складається з тексту такого змісту: "Куріння шкодить здоров'ю" та займає не менше 30 відсотків цієї площі".  
Враховано редакційно    
    -124- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Зміст статті 12 викласти в такій редакції: "Текст медичного попередження такого змісту: "Міністерство здоров'я України попереджує: куріння шкодить здоров'ю", який наноситься на лицьову площину пачки, коробки або сувенірної коробки та займає не менше 15 відсотків цієї площини. Цей текст повинен друкуватися таким чином, щоб запобігти його стиранню чи змиванню, текст не повинен перекриватися чи розриватися іншою друкованою чи графічною інформацією, а також пошкоджуватися при відкриванні пачки": Частини другу-п'яту статті 12 виключити.  
Враховано частково    
109. Перелік текстів додаткових медичних попереджень про шкоду, яку наносить здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, у тому числі пасивне, затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров'я і підлягає періодичному, але не рідше одного разу на три роки, перегляду.   -125- Шевчук С.В.
Частину другу статті 12 викласти в такій редакції: "Додаткові медичні попередження, які наносяться на тильну площу пачки, коробки або сувенірної коробки, займають не менше 30 відсотків цієї площі та складається з 7 текстів наступного змісту: "Куріння може викликати рак легенів"; "Куріння призводить до серцевих захворювань"; "Куріння під час вагітності шкоди вашій дитині"; "Відмова від куріння суттєво зменшує ризик серйозних захворювань "; "куріння викликає тютюнову залежність"; "Безпечних сигарет не існує: всі сигарети однаково шкідливі, незалежно від рівнів вмісту смол та нікотину"; "Тютюновий дим шкодить здоров'ю тих, хто вас оточує. Додаткові медичні попередження повинні протягом календарного року почергово наноситися на пачки, коробки або сувенірні коробки тютюнових виробів кожної власної назви".  
Враховано редакційно    
    -126- Поліщук М.Є.
Частину другу статті 12 виключити.  
Враховано    
110. Основне медичне попередження споживачів тютюнових виробів та додаткові медичні попередження про шкоду, яку наносить здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, у тому числі пасивне, передбачені частиною першою цієї статті, повинні займати не менше 30 відсотків площі зовнішньої поверхні кожної більшої сторони упаковки тютюнових виробів. Кожен виробник тютюнових виробів вибирає з переліку текстів додаткових медичних попереджень про шкоду, яку наносить здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, у тому числі пасивне, шість медичних попереджень, які зазначаються на упаковках тютюнових виробів власного виробництва.   -127- Рудьковський М.М.
Поліщук М.Є.
Частину третю статтю 12 викласти в такій редакції: "На одній більшій зовнішній стороні упаковки тютюнових виробів зазначається основне медичне попередження споживачів тютюнових виробів: "Куріння призводить до серцево-судинних захворювань та раку легенів". На другій більшій зовнішній стороні упаковки тютюнових виробів зазначається одне із шести додаткових медичних попереджень такого змісту: "Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині"; "Тютюновий дим шкодить здоров'ю тих, хто вас оточує"; "Куріння викликає залежність, не починайте курити!"; "Куріння викликає імпотенцію"; "Захистіть дітей: не дозволяйте їм дихати вашим димом"; "Курці помирають рано". Кожний варіант текстів додаткових медичних попереджень наноситься виробником тютюнових виробів на упаковки тютюнових виробів почергово. Основне медичне та додаткове медичні попередження споживачів тютюнових виробів повинні займати не менше 30 відсотків площі зовнішньої поверхні кожної більшої сторони упаковки тютюнових виробів".  
Враховано   На одній більшій зовнішній стороні упаковки тютюнових виробів зазначається основне медичне попередження споживачів тютюнових виробів: "Куріння призводить до серцево-судинних захворювань та раку легенів". На другій більшій зовнішній стороні упаковки тютюнових виробів зазначається одне із шести додаткових медичних попереджень такого змісту: "Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині"; "Тютюновий дим шкодить здоров'ю тих, хто вас оточує"; "Куріння викликає залежність, не починайте курити!"; "Куріння викликає імпотенцію"; "Захистіть дітей: не дозволяйте їм дихати вашим димом"; "Курці помирають рано". Кожний варіант текстів додаткових медичних попереджень наноситься виробником тютюнових виробів на упаковки тютюнових виробів почергово. Основне медичне та додаткове медичні попередження споживачів тютюнових виробів повинні займати не менше 30 відсотків площі зовнішньої поверхні кожної більшої сторони упаковки тютюнових виробів.  
111. Інформація щодо вмісту нікотину та смоли в тютюнових виробах розміщується на зовнішній поверхні бокової меншої сторони упаковки тютюнових виробів і повинна займати не менше 30 відсотків площі цієї сторони.   -128- Хомутиннік В.Ю.
Частини третю та четверту статті 12 викласти в такій редакції: "Текст основного медичного попередження наноситься на лицьову площину пачки, коробки або сувенірної коробки та займає не менше 15 відсотків цієї площини. Текст одного з додаткових медичних попереджень наноситься на тильну площину пачки, коробки або сувенірної коробки та займає не менше 30 відсотків цієї площини. При цьому кожне додаткове медичне попередження повинно почергово наноситися на пачки, коробки або сувенірні коробки тютюнових виробів кожної власної назви".  
Враховано редакційно   Інформація щодо вмісту нікотину та смоли, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом під час їх куріння, наноситься на зовнішній поверхні однієї меншої сторони упаковки тютюнових виробів і повинна займати не менше 15 відсотків площі цієї сторони.  
    -129- Поліщук М.Є.
Частину четверту статті 12 викласти в такій редакції: "Інформація щодо вмісту нікотину та смоли, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом під час їх куріння, зазначається на зовнішній поверхні однієї меншої сторони упаковки тютюнових виробів і повинна займати не менше 15 відсотків площі цієї сторони".  
Враховано    
112. Тексти основного та додаткових медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, які розміщуються на кожній упаковці тютюнових виробів, повинні бути чіткими, надрукованими напівжирним шрифтом чорного кольору на білому фоні, розміщеними на упаковці таким чином, щоб забезпечити їх цілісність при відкриванні тютюнового виробу способом, зазначеним на його упаковці, і не перекривалися марками акцизного збору.   -130- Писаренко А.Г.
Частину п'яту статті 12 викласти в такій редакції: "Тексти основного та додаткових медичних попереджень повинні бути чіткими, видимими і такими, що легко читаються".  
Враховано редакційно   Тексти основного та додаткового медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, які зазначаються на кожній упаковці тютюнових виробів, повинні бути чіткими, надрукованими в чорній рамці, ширина якої не менша ніж три міліметри, чорним жирним шрифтом на білому фоні, рядковими буквами, за виключенням першої букви попередження, розміщеними по центру рамки таким чином, щоб забезпечити цілісність цих текстів при відкриванні тютюнового виробу способом, зазначеним на його упаковці, і не перекривалися іншою друкованою інформацією або марками акцизного збору.  
    -131- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Частину п'яту статті 12 викласти в такій редакції: "Тексти основного та додаткового медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, які зазначаються на кожній упаковці тютюнових виробів, повинні бути чіткими, надрукованими в чорній рамці, ширина якої не менша ніж три міліметри, чорним жирним шрифтом на білому фоні, рядковими буквами, за виключенням першої букви попередження, розміщеними по центру рамки таким чином, щоб забезпечити цілісність цих текстів при відкриванні тютюнового виробу способом, зазначеним на його упаковці, і не перекривалися іншою друкованою інформацією або марками акцизного збору".  
Враховано    
    -132- Хомутиннік В.Ю.
Частину п'яту статті 12 викласти в такій редакції: "Тексти передбачених цією статтею основного та додаткових медичних попереджень повинні бути такими, що легко читаються, і наносяться на пачки, коробки або сувенірні коробки тютюнових виробів таким чином, щоб запобігти їх усуненню з пачки, коробки або сувенірної коробки, їх пошкодженню під час відкривання пачки, коробки або сувенірної коробки, їх перекриванню чи розриванню іншою друкованою чи графічною інформацією".  
Враховано редакційно    
    -133- Шевчук С.В.
Частину п'яту статті 12 викласти в такій редакції: "Тексти основного та додаткових медичних попереджень друкується напівжирним шрифтом типу Гальветика чорного кольору на білому фоні. Розмір шрифту повинен бути таким, щоб тексти попереджень займали якомога більшу площі пачки, коробки або сувенірної коробки, яка відводиться під медичне попередження. За виключенням першої літери та інших граматичних випадків, застосовуються друковані знаки нижнього регістру (малі літери). Тексти основного та додаткових медичних попереджень відцентровуються та відокремлюються від іншої друкованої чи графічної інформації чорною рамкою товщиною в один міліметр. Площа основного та додаткових медичних попереджень визначається по зовнішньому контуру такої рамки".  
Враховано редакційно    
113. В упаковку тютюнових виробів, що безпосередньо контактує з тютюновими виробами, додається вкладиш-анотація з медичною інформацією, про те, як позбутися шкідливої звички курити тютюнові вироби, чи іншим способом їх вживати, за текстом і формою, затвердженими спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров'я.   -134- Писаренко А.Г.
Частину шосту статті 12 виключити.  
Враховано    
    -135- Поліщук М.Є.
Частину шосту статті 12 викласти в такій редакції: "Забороняється виробнику тютюнових виробів вміщувати в упаковку тютюнових виробів будь-які вкладиші з інформацією про тютюнові вироби, що не передбачена законодавством" і перенести в статтю 10 остаточної редакції законопроекту.  
Враховано    
    -136- Юхновський О.І.
Доповнити статтю 12 новою частиною такого змісту: "У разі зміни текстів основного та додаткових медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, тютюнові вироби з нанесеними на них попередніми текстами медичних попереджень знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання."  
Враховано частково    
114. Стаття 13. Обмеження щодо реалізації та вживання тютюнових виробів   -137- Писаренко А.Г.
У назві статті 13 слово "реалізації" замінити словом "продажу".  
Враховано редакційно   Стаття 13. Обмеження щодо реалізації (продажу) та вживання тютюнових виробів  
    -138- Шевчук С.В.
Назв статтю 13 викласти в такій редакції: "Обмеження щодо продажу тютюнових виробів".  
Враховано частково    
115. Реалізація тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням, забороняється особам, які не досягли 18 років. Законом можуть встановлюватися і інші обмеження щодо реалізації тютюнових виробів.   -139- Писаренко А.Г.
Частину першу статті 13 викласти в такій редакції: "Обмеження щодо продажу тютюнових виробів встановлюється Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".  
Відхилено   Реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням, забороняється особам, які не досягли 18 років. Законом можуть встановлюватися й інші обмеження щодо реалізації (продажу) тютюнових виробів.  
    -140- Хомутиннік В.Ю.
Частину першу статті 13 викласти в такій редакції: "Забороняється продаж тютюнових виробів: особами, які не досягли 18 років; особам, які не досягли 18 років; у приміщеннях та на території дошкільних, навчальних закладів і закладів охорони здоров'я; у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; у місцях проведення спортивних змагань; в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування; з торгових автоматів; з полиць самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках); поштучно (крім сигар); з рук та у не визначених для цього місцях торгівлі. Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, які імітують тютюнові вироби. Продавець тютюнових виробів має право вимагати у покупця, який купує тютюнові вироби, документ, що засвідчує його вік, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку".  
Відхилено Норми врегульовано законом   
    -141- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Статтю 13, включаючи частини першу та третю, виключити.  
Відхилено    
    -142- Шевчук С.В.
Частину першу та другу статті 13 викласти в такій редакції: "Забороняється продаж тютюнових виробів: особами, які не досягли 18 років; особам, які не досягли 18 років. У приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які здійснюються торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; в місцях проведення спортивних змагань; з торгових автоматів; з полиць самообслуговування; поштучно (крім сигар); в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування; з рук та у не визначених для цього місцях торгівлі. Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, які імітують тютюнові вироби. Продавець тютюнових виробів має право вимагати у покупця, який купує тютюнові вироби, документ, що засвідчує його вік, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку".  
Враховано частково Норми врегульовано законом   
116. Забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях, за винятком спеціально для цього відведених місць. Власник або уповноважені ним особи, чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією, з метою забезпечення ізоляції тютюнового диму в межах цих споруд і приміщень, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, що наносить здоров'ю людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання.   -143- Семинога А.І.
Цушко В.П.
У частині другій статті 13 слова "та про шкоду, що наносить здоров'ю людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання" вилучити.  
Відхилено   Забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях, за виключенням спеціально для цього відведених місць. Власник, або уповноважені ним особи, чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, якої завдають здоров'ю людини куріння тютюнових виробів чи інші способи їх вживання. Законом можуть встановлюватися й інші обмеження щодо місць вживання тютюнових виробів.  
    -144- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Частину другу статті 13 викласти в такій редакції: "Забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях, за виключенням спеціально для цього відведених місць. Власник, або уповноважені ним особи, чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, якої завдають здоров'ю людини куріння тютюнових виробів чи інші способи їх вживання. Законом можуть встановлюватися й інші обмеження щодо місць вживання тютюнових виробів".  
Враховано    
    -145- Юхновський О.І.
Частини другу та третю статті 13 викласти в такій редакції: "Власники та орендарі закладів громадського харчування мають вживати заходів щодо відведення у таких закладах для осіб, які не курять, окремих місць, куди не поширюється тютюновий дим, а також розміщати візуальну інформацію про розташування місць де курять і де куріння заборонене".  
Враховано редакційно    
117. В громадських місцях для осіб, які курять, відводиться не більше ніж 50 відсотків площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на територію, де куріння заборонено.   -146- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Частину третю статті 13 викласти в такій редакції: "У громадських місцях для осіб, які не курять, відводиться не менше ніж 50 відсотків площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію".  
Враховано   У громадських місцях для осіб, які не курять, відводиться не менше ніж 50 відсотків площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію.  
118. Стаття 14. Пропагування знань про шкідливість вживання тютюнових виробів та заходи щодо запобігання поширенню вживання тютюнових виробів      Стаття 14. Пропагування знань про шкідливість вживання тютюнових виробів та заходи щодо запобігання поширенню вживання тютюнових виробів  
119. З метою запобігання вживанню тютюнових виробів спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, освіти і науки, сім'ї, дітей та молоді, культури і мистецтв, технічного регулювання та споживчої політики і Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, в межах їх повноважень зобов'язані не рідше одного разу в квартал забезпечувати розміщення у друкованих засобах масової інформації, на телебаченні і радіо соціальної реклами, інших інформаційних матеріалів про шкоду, що наносить здоров'ю людини вживання тютюнових виробів, шкідливий вплив на її здоров'я речовин, що виділяються з тютюновим димом при їх курінні, і насамперед, для дітей та молоді, і пропагувати здоровий спосіб життя.   -147- Хомутиннік В.Ю.
У частині першій статті 14 слова "спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, освіти і науки, сім'ї, дітей та молоді, культури і мистецтв, технічного регулювання та споживчої політики і Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, в межах їх повноважень зобов'язані" замінити словами "спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я зобов'язаний".  
Враховано частково   З метою запобігання вживанню тютюнових виробів та зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я людини центральні органи виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, освіти і науки, молоді та спорту, культури і туризму в межах їх повноважень зобов'язані не рідше одного разу в квартал забезпечувати розміщення у друкованих засобах масової інформації, на телебаченні і радіо соціальної реклами, інших інформаційних матеріалів про шкоду, якої завдають здоров'ю людини вживання тютюнових виробів і вдихання тютюнового диму, що виділяється під час куріння тютюнових виробів, насамперед здоров'ю дітей та молоді, і пропагувати здоровий спосіб життя.  
    -148- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Частину першу статті 14 викласти в такій редакції: "З метою запобігання вживанню тютюнових виробів та зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я людини центральні органи виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, освіти і науки, молоді та спорту, культури і туризму в межах їх повноважень зобов'язані не рідше одного разу в квартал забезпечувати розміщення у друкованих засобах масової інформації, на телебаченні і радіо соціальної реклами, інших інформаційних матеріалів про шкоду, якої завдають здоров'ю людини вживання тютюнових виробів і вдихання тютюнового диму, що виділяється під час куріння тютюнових виробів, насамперед, здоров'ю дітей та молоді, і пропагувати здоровий спосіб життя".  
Враховано    
120. Навчальні програми та освітньо-професійні програми усіх навчальних закладів України незалежно від форми власності повинні включати спеціальні теми про шкоду для здоров'я людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, і насамперед, для дітей та молоді, а також про переваги здорового способу життя.      Навчальні програми та освітньо-професійні програми усіх навчальних закладів України незалежно від форми власності повинні включати спеціальні теми про шкоду для здоров'я людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, насамперед ля дітей та молоді, а також про переваги здорового способу життя.  
121. Програми підготовки та перепідготовки медичних, фармацевтичних, соціальних і педагогічних працівників повинні містити спеціальні теми стосовно засобів і заходів профілактики та припинення вживання тютюнових виробів.      Програми підготовки та перепідготовки медичних, фармацевтичних, соціальних і педагогічних працівників повинні містити спеціальні теми стосовно засобів і заходів профілактики та припинення вживання тютюнових виробів.  
122. Стаття 15. Профілактика вживання тютюнових виробів і лікування залежності від вживання тютюнових виробів      Стаття 15. Профілактика вживання тютюнових виробів і лікування залежності від вживання тютюнових виробів  
123. Медичні працівники закладів охорони здоров'я усіх форм власності зобов'язані:      Медичні працівники закладів охорони здоров'я усіх форм власності зобов'язані:  
124. пропагувати медичні знання з питань профілактики захворювань, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання і запобігати їх вживанню серед населення, і насамперед, серед дітей та молоді;      пропагувати медичні знання з питань профілактики захворювань, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання і запобігати їх вживанню серед населення, насамперед серед дітей та молоді;  
125. надавати практичні поради щодо здорового способу життя та рекомендувати не починати курити чи іншим способом вживати тютюнові вироби або припинити їх вживання;      надавати практичні поради щодо здорового способу життя та рекомендувати не починати курити чи іншим способом вживати тютюнові вироби або припинити їх вживання;  
126. роз'яснювати про шкідливі наслідки для здоров'я людини куріння тютюнових виробів чи іншого способу їх вживання, впливу тютюнового диму;      роз'яснювати про шкідливі наслідки для здоров'я людини куріння тютюнових виробів чи іншого способу їх вживання, впливу тютюнового диму;  
127. надавати особам, які бажають позбутися залежності від вживання тютюнових виробів, відповідну лікувально-профілактичну допомогу.      надавати особам, які бажають позбутися залежності від вживання тютюнових виробів, відповідну лікувально-профілактичну допомогу.  
128. Заклади охорони здоров'я усіх форм власності зобов'язані в приміщенні, де вони обслуговують громадян, розміщувати наочну інформацію про шкідливі наслідки для здоров'я людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, впливу тютюнового диму, практичні поради щодо здорового способу життя, рекомендації щодо відмови від куріння чи іншого способу вживання тютюнових виробів.      Заклади охорони здоров'я усіх форм власності зобов'язані в приміщенні, де вони обслуговують громадян, розміщувати наочну інформацію про шкідливі наслідки для здоров'я людини куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, впливу тютюнового диму, практичні поради щодо здорового способу життя, рекомендації щодо відмови від куріння чи іншого способу вживання тютюнових виробів.  
129. Медичні працівники, які працюють у відповідних навчальних закладах, повинні сприяти впровадженню в життя навчальних програм з питань профілактики вживання тютюнових виробів.      Медичні працівники, які працюють у відповідних навчальних закладах, повинні сприяти впровадженню в життя навчальних програм з питань профілактики вживання тютюнових виробів.  
130. Санітарно-епідеміологічні служби та служби охорони здоров'я зобов'язані проводити у відповідних регіонах роботу по роз'ясненню населенню шкідливих наслідків для здоров'я людини вживання тютюнових виробів, пропагувати здоровий спосіб життя. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань телебачення і радіомовлення та засоби масової інформації зобов'язані сприяти зазначеним службам у проведенні цієї роботи.      Санітарно-епідеміологічні служби та центри охорони здоров'я зобов'язані проводити у відповідних регіонах роботу по роз'ясненню населенню шкідливих наслідків для здоров'я людини вживання тютюнових виробів, пропагувати здоровий спосіб життя. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань телебачення і радіомовлення та засоби масової інформації зобов'язані сприяти зазначеним службам у проведенні цієї роботи.  
131. Стаття 16. Рекламування тютюнових виробів   -149- Писаренко А.Г.
Статтю 16 виключити.  
Відхилено   Стаття 16. Реклама тютюнових виробів  
    -150- Шевчук С.В.
Статтю 16 пропоную викласти як зміни до Закону України про рекламу.  
Враховано    
    -151- Хомутиннік В.Ю.
Назву статті 16 викласти в такій редакції: "Реклама тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби".  
Враховано частково    
132. Реклама тютюнових виробів повинна містити об'єктивну інформацію про характеристики тютюнових виробів і не містити зображення символів чи інших знаків, позначень, у тому числі торговельних марок, що можуть ввести в оману, що даний тютюновий виріб є менш шкідливим, ніж інші, або створювати неправильне уявлення про їх вплив на здоров'я людини, у тому числі включати такі характеристики як: "легкі", "ультра легкі" тощо. Законом можуть встановлюватися і інші обмеження реклами тютюнових виробів.   -152- Горбачов В.С.
У частині першій статті 16 слова "легкі", "ультра легкі" виключити.  
Враховано   Реклама тютюнових виробів здійснюється відповідно до закону про рекламу.  
    -153- Поліщук М.Є.
Назву та зміст статті 16 викласти в такій редакції: "Стаття. Реклама тютюнових виробів Реклама тютюнових виробів здійснюється відповідно до закону про рекламу"  
Враховано    
    -154- Хомутиннік В.Ю.
3міст статті 16 викласти в такій редакції: "Реклама тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби здійснюється відповідно до Закону України "Про рекламу". Засади рекламної діяльності в Україні визначає Закон України "Про рекламу", який регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами. Статтею 22 цього Закону встановлено вичерпний перелік заборон та обмежень щодо реклами тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби".  
Враховано редакційно    
133. Забороняється реклама тютюнових виробів на радіо і телебаченні, у друкованих виданнях, призначених для дітей та молоді, в кіно та театрах, а також зовнішня реклама тютюнових виробів - щитах, екранах, установках, розташованих просто неба, на зовнішніх поверхнях будинків і споруд, елементах вуличного обладнання, на афішах та об'явах.   -155- Рудьковський М.М.
Частину другу статті 16 викласти в такій редакції: "Забороняється реклама тютюнових виробів на радіо і телебаченні, у друкованих виданнях, призначених для дітей та молоді, в кіно та театрах, а також розміщення її на щитах, на зовнішніх поверхнях будинків і споруд, афішах та об'явах".  
Відхилено    
134. Стаття 17. Моніторинг заходів реалізації державної політики щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення   -156- Поліщук М.Є.
У назві та в тексті статті 16 після слова "попередження" доповнити словами "та зменшення".  
Враховано   Стаття 17. Моніторинг заходів реалізації державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
135. Для забезпечення реалізації основних напрямків державної політики щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров'я проводиться моніторинг ефективності вжитих заходів, що передбачає:      Для забезпечення реалізації основних напрямів державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я проводиться моніторинг ефективності вжитих заходів, що передбачає:  
136. спостереження за поліпшенням здоров'я населення у зв'язку з проведеними заходами, спрямованими на обмеження куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, і насамперед, попередження початку їх вживання серед дітей та молоді;   -157- Поліщук М.Є.
Абзаци другий, третій, четвертий та п'ятий частини першої статті 17 викласти в такій редакції: "спостереження за станом здоров'я населення з метою виявлення змін у стані його здоров'я у зв'язку з проведеними заходами, спрямованими на попередження та зменшення куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, насамперед серед дітей та молоді; дослідження поширеності вживання тютюнових виробів серед населення та оцінку одержаних даних; розроблення та впровадження в медичну практику методів профілактики, діагностики і лікування залежності від вживання тютюнових виробів, захворювань, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання". Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я зобов'язаний щорічно в установленому порядку оприлюднювати результати моніторингу в засобах масової інформації.  
Враховано   спостереження за станом здоров'я населення з метою виявлення змін у стані його здоров'я у зв'язку з проведеними заходами, спрямованими на попередження та зменшення куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, насамперед серед дітей та молоді;  
137. визначення груп ризику серед населення, які вживають тютюнові вироби і потребують надання лікувально-профілактичної допомоги;      дослідження поширеності вживання тютюнових виробів серед населення та оцінку одержаних даних;  
138. застосування дієвих механізмів підтримки тих, хто кинув шкідливу звичку курити тютюнові вироби чи іншим способом їх вживати.      розроблення та впровадження в медичну практику методів профілактики, діагностики і лікування залежності від вживання тютюнових виробів, захворювань, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.  
139. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в сфері охорони здоров'я зобов'язаний щорічно публікувати результати моніторингу в державних засобах масової інформації.      Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я зобов'язаний щорічно в установленому порядку оприлюднювати результати моніторингу в засобах масової інформації.  
140. Стаття 18. Міжнародне співробітництво      Стаття 18. Міжнародне співробітництво  
141. Україна бере участь у міжнародному співробітництві з відповідними міжнародними організаціями з питань контролю та протидії протиправному обігу тютюнових виробів для вжиття спільних заходів щодо запобігання поширенню вживання тютюнових виробів та боротьби з курінням, гармонізації національних державних стандартів з міжнародними стандартами, які визначають вимоги до безпеки тютюнових виробів. З цією метою здійснюється обмін інформацією, прогресивними технологіями, професійна та наукова співпраця відповідних органів і організацій.   -158- Юхновський О.І.
У частині першій статті 18 слово "державних" виключити.  
Відхилено   Україна бере участь у міжнародному співробітництві з відповідними міжнародними організаціями з питань контролю та протидії протиправному обігу тютюнових виробів для вжиття спільних заходів щодо запобігання поширенню вживання тютюнових виробів та боротьби з курінням, гармонізації державних стандартів з міжнародними стандартами, які визначають вимоги до безпеки тютюнових виробів. З цією метою здійснюється обмін інформацією, прогресивними технологіями, професійна та наукова співпраця відповідних органів і організацій.  
    -159- Поліщук М.Є.
У частині першій статті 18 виключити слово "національних".  
Враховано    
142. Держава підтримує усі форми міжнародного співробітництва щодо запобігання поширеності вживання тютюнових виробів, що не суперечать законодавству України.      Держава підтримує усі форми міжнародного співробітництва щодо запобігання поширеності вживання тютюнових виробів, що не суперечать законодавству України.  
143. Стаття 19. Органи державного контролю за дотриманням положень цього Закону      Стаття 19. Органи державного контролю за дотриманням положень цього Закону  
144. Державний контроль за дотриманням положень цього Закону здійснюють відповідні спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади в межах повноважень, визначених законом.   -160- Горбачов В.С.
Доповнити зміст статті 19 новим реченням в такій редакції: "спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади в межах повноважень, визначених законом проводять перевірку дотримання законодавства не частіше одного разу на календарний рік".  
Відхилено   Державний контроль за дотриманням положень цього Закону здійснюють відповідні спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади в межах повноважень, визначених законом.  
145. Стаття 20. Відповідальність за порушення законодавства щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення   -161- Поліщук М.Є.
У назві та тексті статті 20 після слова "законодавства" доповнити словами "про заходи", а після слова "попередження" доповнити словами "та зменшення".  
Враховано   Стаття 20. Відповідальність за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення  
146. Особи, винні у порушенні законодавства щодо попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, несуть відповідальність згідно з законом.   -162- Хомутиннік В.Ю.
Назву статті 20 викласти в такій редакції: "Відповідальність за порушення норм цього Закону". Частину першу та другу статті 20 викласти в такій редакції: "За порушення норм цього Закону посадові особи і громадяни притягуються до відповідальності згідно з законами України. За порушення норм цього Закону суб'єкти господарювання несуть відповідальність згідно з законами України". Частини третю-дев'яту цієї статті виключити.  
Враховано частково   Особи, винні у порушенні законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, несуть відповідальність згідно з законом.  
147. За порушення норм цього Закону орган з питань технічного регулювання та споживчої політики застосовує фінансові санкції до суб'єктів господарювання у разі:   -163- Горбачов В.С.
Абзац другий статті 20 викласти в наступній редакції: "Орган з питань технічного регулювання та споживчої політики здійснює перевірку щодо дотримання законодавства про попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення не частіше одного разу на календарний рік. За порушення норм цього Закону орган з питань технічного регулювання та споживчої політики застосовує фінансові санкції до суб'єктів господарювання у разі:" Слова "десяти тисяч" замінити словами "ста гривень", абзац четвертий виключити.  
Враховано частково   За порушення норм цього Закону орган з питань технічного регулювання та споживчої політики застосовує фінансові санкції до суб'єктів господарювання у разі:  
148. роздрібної реалізації тютюнових виробів без медичних попереджень споживачів тютюнових виробів - від п'ятдесяти гривень до десяти тисяч гривень;   -164- Юхновський О.І.
Частини друту-сьому статті 20 замінити частиною другою, виклавши її в такій редакції: "За порушення норм цього Закону суб'єкти господарювання несуть відповідальність згідно з Законом України "Про захист прав споживачів".  
Враховано частково   роздрібної реалізації тютюнових виробів без медичних попереджень споживачів тютюнових виробів - від п'ятдесяти гривень до десяти тисяч гривень;  
149. роздрібної реалізації тютюнових виробів, у яких вміст шкідливих речовин перевищує встановлені цим Законом допустимі рівні, - від ста гривень до двадцяти тисяч гривень;      роздрібної реалізації тютюнових виробів, у яких вміст шкідливих речовин перевищує встановлені цим Законом допустимі рівні, - від ста гривень до двадцяти тисяч гривень;  
150. оптової реалізації тютюнових виробів на території України без медичних попереджень споживачів тютюнових виробів - від п'ятсот гривень до десяти тисяч гривень;   -165- Горбачов В.С.
В абзаці четвертому статті 20 слова "п'ятсот гривень до десяти тисяч гривень" замінити словами "п'ятдесяти до ста гривень;". В абзаці п'ятому статті 20 слова "тисячі гривень до двадцяти тисяч гривень;" замінити словами ""п'ятдесяти до ста гривень;". В абзаці шостому статті 20 слова "двох тисяч гривень до двадцяти тисяч гривень;" замінити словами "ста до тисячі гривень" В абзаці сьомому статті 20 слова "п'яти тисяч гривень до п'ятдесяти тисяч гривень;" замінити словами "п'ятсот до п'яти тисяч гривень".  
Відхилено   оптової реалізації тютюнових виробів на території України без медичних попереджень споживачів тютюнових виробів - від п'ятисот гривень до десяти тисяч гривень;  
151. оптової реалізації тютюнових виробів на території України, у яких вміст шкідливих речовин перевищує встановлені цим Законом допустимі рівні, - від тисячі гривень до двадцяти тисяч гривень;      оптової реалізації тютюнових виробів на території України, у яких вміст шкідливих речовин перевищує встановлені цим Законом допустимі рівні, - від тисячі гривень до двадцяти тисяч гривень;  
152. виробництва та введення в обіг на території України тютюнових виробів без медичних попереджень споживачів тютюнових виробів - від двох тисяч гривень до двадцяти тисяч гривень;      виробництва та введення в обіг на території України тютюнових виробів без медичних попереджень споживачів тютюнових виробів - від двох тисяч гривень до двадцяти тисяч гривень;  
153. виробництва та введення в обіг на території України тютюнових виробів, у яких вміст шкідливих речовин перевищує встановлені цим Законом допустимі рівні, - від п'яти тисяч гривень до п'ятдесяти тисяч гривень.      виробництва та введення в обіг на території України тютюнових виробів, у яких вміст шкідливих речовин перевищує встановлені цим Законом допустимі рівні, - від п'яти тисяч гривень до п'ятдесяти тисяч гривень.  
154. Рішення органу з питань технічного регулювання та споживчої політики може бути оскаржено до суду.      Рішення органу з питань технічного регулювання та споживчої політики може бути оскаржено до суду  
155. Фінансові санкції, накладені органом з питань технічного регулювання та споживчої політики, стягуються у встановленому законом порядку.      Фінансові санкції, накладені органом з питань технічного регулювання та споживчої політики, стягуються у встановленому законом порядку.  
156. Фінансові санкції, передбачені частиною другою цієї статті накладаються керівником, заступниками керівника органу з питань технічного регулювання та споживчої політики, керівником чи заступниками керівника органу з питань технічного регулювання та споживчої політики Ради міністрів Автономної Республіки Крим, керівником органу з питань технічного регулювання та споживчої політики обласних, Київської та Севастопольської міських рад, керівником органу захисту прав споживачів місцевого самоврядування після розгляду матеріалів, які засвідчують факт порушення.      Фінансові санкції, передбачені частиною другою цієї статті, накладаються керівником, заступниками керівника органу з питань технічного регулювання та споживчої політики, керівником чи заступниками керівника органу з питань технічного регулювання та споживчої політики Ради міністрів Автономної Республіки Крим, керівником органу з питань технічного регулювання та споживчої політики обласних, Київської та Севастопольської міських рад, керівником органу захисту прав споживачів місцевого самоврядування після розгляду матеріалів, які засвідчують факт порушення.  
157. Про вчинення правопорушення, зазначеного у частині другій цієї статті, уповноваженою особою органу з питань технічного регулювання та споживчої політики складається акт, який разом з письмовим поясненням керівника відповідного суб'єкта господарювання та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів надсилаються посадовій особі, яка має право накладати фінансові санкції.      Про вчинення правопорушення, зазначеного у частині другій цієї статті, уповноваженою особою органу з питань технічного регулювання та споживчої політики складається акт, який разом з письмовим поясненням керівника відповідного суб'єкта господарювання та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів надсилаються посадовій особі, яка має право накладати фінансові санкції.  
158. Рішення про накладення фінансових санкцій приймається протягом 10 днів після отримання документів, зазначених у частині шостій цієї статті. Рішення про накладення фінансових санкцій оформляється постановою, що надсилається суб'єкту господарювання, на якого накладено фінансові санкції, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.      Рішення про накладення фінансових санкцій приймається протягом 10 днів після отримання документів, зазначених у частині шостій цієї статті. Рішення про накладення фінансових санкцій оформляється постановою, що надсилається суб'єкту господарювання, на якого накладено фінансові санкції, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.  
159. Накладення фінансових санкцій не звільняє осіб, винних у порушенні цього Закону, від дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової або кримінальної відповідальності, встановленої законами України.      Накладення фінансових санкцій не звільняє осіб, винних у порушенні цього Закону, від дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової або кримінальної відповідальності, встановленої законами України.  
160. Стаття 21. Прикінцеві положення      Стаття 21. Прикінцеві положення  
161. 1. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування, крім абзацу другого та четвертого частини другої статті 10, статті 12 та статті 20, які набирають чинності з 1 січня 2006 року.   -166- Ляпіна К.М.
Встановити у прикінцевих положеннях, що стаття 11 набирає чинності через 12 місяців з моменту встановлення Кабінетом Міністрів України форми та порядку надання інформації виробником або імпортером тютюнових виробів про інгредієнти тютюнових виробів.  
Враховано редакційно   1. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування, крім частини третьої статті 13, яка набирає чинності з 1 липня 2006 року, абзацу третього та четвертого частини другої статті 10, статей 12 і 20 та підпункту "в" підпункту 2 пункту 2 статті 21 "Прикінцеві положення", які набирають чинності з 1 січня 2007 року, абзацу другого частини другої статті 10, та підпункту "б" підпункту 2 пункту 2 статті 21 "Прикінцеві положення", які набирає чинності з 1 січня 2009 року.  
    -167- Поліщук М.Є.
Пункт перший прикінцевих положень викласти в такій редакції: "Цей Закон набирає чинності з дня опублікування, крім частини третьої статті 13, яка набирає чинності з 1 липня 2006 року, абзацу третього та четвертого частини другої статті 10, статей 12 і 20 та підпункту "в" підпункту 2 пункту 2 статті 21 "Прикінцеві положення", які набирають чинності з 1 січня 2007 року, абзацу другого частини другої статті 10, та підпункту "б" підпункту 2 пункту 2 статті 21 "Прикінцеві положення", які набирає чинності з 1 січня 2009 року".  
Враховано    
    -168- Писаренко А.Г.
У прикінцевих положеннях передбачити, що абзац другий частини другої статті 10 набирає чинності не раніше ніж через 24 місяці з моменту набрання чинності цього Закону.  
Враховано    
    -169- Шевчук С.В.
Пункт 1 Прикінцевих положень викласти в такій редакції: "Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2007 року, крім абзацу другого та четвертого частини другої статті 10, статті 12 та статті 20, які набирають чинності з 1 січня 2008 року".  
Враховано редакційно    
    -170- Юхновський О.І.
Пункт 1 Прикінцевих положень викласти в такій редакції: "Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2006 року, крім частини другої статті 10, статті 12, статті 16 та статті 20, які набирають чинності з 1 січня 2009 року, другого речення частини другої та частини третьої статті 13, які набирають чинності з 1 січня 2007 року" При цьому передбачити, що тютюнові вироби, вироблені в Україні або Імпортовані в Україну до набрання чинності частиною другою статті 10 та статтею 12 знаходяться в обігу до їх повної реалізації' в межах терміну придатності для споживання.  
Враховано редакційно    
162. 2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:      2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:  
163. 1) У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):   -171- Семинога А.І.
Цушко В.П.
"2. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122): доповнити новою статтею 178-1 такого змісту:  
Відхилено   1) у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):  
164. а) доповнити статтями 168-2 і 175-1 такого змісту:      а) доповнити статтями 168-2 і 175-1 такого змісту:  
165. "Стаття 168-2. Випуск у продаж продукції з порушенням вимог щодо медичних попереджень споживачів тютюнових виробів      "Стаття 168-2. Випуск у продаж продукції з порушенням вимог щодо медичних попереджень споживачів тютюнових виробів  
166. Випуск у продаж продукції з порушенням вимог щодо медичних попереджень споживачів тютюнових виробів -      Випуск у продаж продукції з порушенням вимог щодо медичних попереджень споживачів тютюнових виробів -  
167. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";   -172- Жижко С.А.
У статті 168-2 абзац другий викласти в редакції: "тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;".  
Відхилено   тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";  
168. "Стаття 175-1. Куріння у заборонених місцях   -173- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Назву та зміст статті 175=1 викласти в такій редакції: "Стаття 178-1. Куріння у заборонених місцях Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";  
Враховано частково   "Стаття 175-1. Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях  
169. Куріння у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради -      Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради -  
170. тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.   -174- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Назву та зміст частини першої статті 175-1 викласти в такій редакції: "Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".  
Враховано   тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  
    -175- Жижко С.А.
У статті 175-1 абзац другий викласти в редакції: "тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".  
Відхилено    
171. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -      Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -  
172. тягне за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";      тягне за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";  
173. б) статтю 156 викласти в такій редакції:   -176- Горбачов В.С.
Підпункт б статті 21 виключити.  
Відхилено   б) статтю 156 викласти в такій редакції:  
174. "Стаття 156. Порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами      "Стаття 156. Порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами  
175. Роздрібна або оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору -      Роздрібна або оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору -  
176. тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.      тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.  
177. Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради як такі, де роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж алкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, -      Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради як такі, де роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж алкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, -  
178. тягне за собою накладення штрафу від п'яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.      тягне за собою накладення штрафу від п'яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  
179. Торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами з рук -      Торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами з рук -  
180. тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.   -177- Нощенко М.П.
Абзац другий частини третьої статті 156 викласти в такій редакції: "тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".  
Відхилено   тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.  
181. Дії, передбачені частиною другою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -      Дії, передбачені частиною першою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -  
182. тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі";   -178- Нощенко М.П.
Абзац другий частини третьої статті 156 викласти в такій редакції: "тягнуть за собою накладення штрафу від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та подальшою реалізацією їх в порядку, встановленому законами України".  
Враховано   тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі"; в) частину другу статті 13 після слів і цифр "частинами першою і другою статті 130" доповнити словами і цифрами "частиною другою статті 156";  
183. в) у абзаці другому частини другої статей 110 і 115 та у абзаці другому частини третьої статей 117 і 119 слова і цифри "від 0, 5 до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян" замінити словами "від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";      г) у абзаці другому частини другої статей 110 і 115 та у абзаці другому частини третьої статей 117 і 119 слова і цифри "від 0,5 до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян" замінити словами "від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";  
184. г) у статті 218:      г) у статті 218:  
185. у частині першій слова і цифри "статтями 159" замінити словами і цифрами "статтею 159, статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею";   -179- Семинога А.І.
Цушко В.П.
"першу та другу частини статті 218 після цифр "159," доповнити цифрами "178-І "• статтю 219 після цифр "159," доповнити цифрами "178-1,"; у статті 222: частину першу після цифр "178," доповнити цифрами "178-1"; абзац перший пункту 1 частини другої після цифр "178," доповнити цифрами "178-1,"; абзац другий пункту 1 частини другої після слів та цифр "частиною другою статті 135," доповнити цифрами ", 178-1" та після слів і цифр "а за порушення передбачені частиною третьою статті 109, статтею 110" доповнити цифрами", 178-1"; у статті 255 пункт другий частини першої після цифр "160-2," доповнити цифрами "178-1,".  
Відхилено   у частині першій слово і цифри "статтями 159" замінити словами і цифрами "статтею 159, статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею";  
186. у частині другій цифри "179" замінити словами і цифрами "статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179";      у частині другій цифри "179" замінити словами і цифрами "статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179";  
187. г) у статті 219 цифри "179" замінити словами і цифрами "статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179";      г) у статті 219 цифри "179" замінити словами і цифрами "статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179";  
188. д) у статті 221 слова і цифри "частинами першою і третьою статті 156" замінити словами і цифрами "частинами першою, третьою і четвертою статті 156";      д) у статті 221 слова і цифри "частинами першою і третьою статті 156" замінити словами і цифрами "частинами першою, третьою і четвертою статті 156";  
189. е) у статті 222:      е) у статті 222:  
190. у частині першій цифри "176" замінити словами і цифрами "статтею 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтями 176";      у частині першій цифри "176" замінити словами і цифрами "статтею 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтями 176";  
191. в абзацах першому та третьому пункту 1 частини другої: слово і цифри "статтями 176" замінити словами і цифрами "статтею 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтями 176";      в абзацах першому та третьому пункту 1 частини другої слово і цифри "статтями 176" замінити словами і цифрами "статтею 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтями 176";  
192. є) у частині першій статті 244-4 цифри "170" замінити словами і цифрами "стаття 168-2, стаття 170";      є) у частині першій статті 244-4 цифри "170" замінити словами і цифрами "стаття 168-2, стаття 170";  
193. ж) у статті 255:      ж) у статті 255:  
194. у частині першій:      у частині першій:  
195. у абзаці другому пункту 1 цифри "176" замінити словами і цифрами "стаття 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 176";      у абзаці другому пункту 1 цифри "176" замінити словами і цифрами "стаття 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 176";  
196. у пункті 2 цифри "183" замінити словами і цифрами "стаття 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 183";      у пункті 2 цифри "183" замінити словами і цифрами "стаття 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 183";  
197. абзац другий пункту 9 після цифр "160" доповнити цифрами "175-1";      абзац другий пункту 9 після цифр "160" доповнити цифрами "175-1";  
198. з) у частині першій статті 294 слова і цифри "частинами першою і третьою статті 156" замінити словами і цифрами "частинами першою, третьою і четвертою статті 156".      з) у частині першій статті 294 слова і цифри "частинами першою і третьою статті 156" замінити словами і цифрами "частинами першою, третьою і четвертою статті 156".  
199. 2) У Законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345; 1997 р., № 45, ст. 286; 1998 р., № 26, ст. 168; 2000 р., № 30, ст. 240; 2001 р., № 11, ст. 45; 2002 р., № 26, ст. 175):   -180- Ляпіна К.М.
Частину другу статті 9 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" викласти в такій редакції: "Максимально допустимі рівні вмісту смол та нікотину в димі сигарет, які реалізуються в Україні, встановлюються виключно цим Законом і становлять: смол - 15 мг, нікотину -1,3 мг у димі однієї сигарети". У прикінцевих положеннях проекту встановити, що зазначена зміна набирає чинності через 24 місяці з моменту набрання чинності цим Законом.  
Враховано редакційно   2) у Законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345; 1997 р., № 45, ст. 286; 1998 р., № 26, ст. 168; 2000 р., № 30, ст. 240; 2001 р., № 11, ст. 45; 2002 р., № 26, ст. 175, № 50, ст. 365; 2005 р., № 4, ст. 91, №№ 17-19, ст. 267):  
200. а) абзац сьомий статті 1 викласти в такій редакції:   -181- Поліщук М.Є.
Абзаци пункту 2 статті 21 викласти в такій редакції: "абзац сьомий статті 1 викласти в такій редакції: тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування"; частину другу статті 9 виключити. відомості щодо вмісту смоли, нікотину, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом під час їх куріння, які наносяться на зовнішню поверхню однієї з менших сторін упаковки тютюнових виробів і займають не менше 15 відсотків площі цієї сторони;".  
Враховано   а) абзац сьомий статті 1 викласти в такій редакції:  
201. "тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників, що використовуються для куріння, нюхання, смоктання чи жування";      "тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування"; б) частину другу статті 9 виключити;  
202. б) абзаци восьмий та дев'ятий частини третьої статті 11 викласти в такій редакції:      в) абзаци восьмий та дев'ятий частини третьої статті 11 викласти в такій редакції:  
203. "відомості щодо вмісту смоли, нікотину, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом при їх курінні, які наносяться на зовнішню поверхню однієї з менших сторін упаковки тютюнових виробів і займають не менше 30 відсотків площі цієї сторони;   -182- Семинога А.І.
Цушко В.П.
Підпункт 2 пункту 2 статті 21 виключити. Абзац дев'ятий частини третьої статті 11 викласти в такій редакції: "текст медичного попередження такого змісту: "Міністерство здоров'я України попереджує: куріння шкодить здоров'ю", який наноситься на лицьову площину пачки, коробки або сувенірної коробки та займає не менше 15 відсотків цієї площини. Цей текст повинен друкуватися таким чином, щоб запобігти його стиранню чи змиванню, текст не повинен перекриватися чи розриватися іншою друкованою чи графічною інформацією, а також пошкоджуватися при відкриванні пачки":  
Враховано частково   "відомості щодо вмісту смоли, нікотину, що входять до складу тютюнових виробів і виділяються з тютюновим димом під час їх куріння, які наносяться на зовнішню поверхню однієї меншої сторони упаковки тютюнових виробів і займають не менше 15 відсотків площі цієї сторони;  
204. текст основного медичного попередження споживачів тютюнових виробів такого змісту: "Куріння викликає серцево-судинні захворювання та рак легенів" та тексти шести додаткових медичних попереджень про шкоду, яку наносить здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, у тому числі пасивне, з переліку таких попереджень, затвердженого спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров'я, ці медичні попередження повинні займати не менше 30 відсотків площі зовнішньої поверхні кожної більшої сторони упаковки тютюнових виробів. Тексти медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, повинні бути чіткими, надрукованими напівжирним шрифтом чорного кольору на білому фоні, розміщеними на упаковці так, щоб забезпечити їх цілісність при відкриванні тютюнового виробу способом, зазначеним на його упаковці, і не перекривалися марками акцизного збору".   -183- Поліщук М.Є.
Рудьковський М.М.
Абзац дев'ятий частини третьої статті 11 викласти в такій редакції: "текст основного медичного попередження споживачів тютюнових виробів "Куріння призводить до серцево-судинних захворювань та раку легенів" та текст додаткового медичного попередження, вибраний із шести додаткових медичних попереджень такого змісту: "Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині"; "Тютюновий дим шкодить здоров'ю тих, хто вас оточує"; "Куріння викликає залежність, не починайте курити!"; "Куріння викликає імпотенцію"; "Захистіть дітей: не дозволяйте їм дихати вашим димом"; "Курці помирають рано", які наносяться на упаковки тютюнових виробів почергово, повинні займати не менше 30 відсотків площі зовнішньої поверхні кожної більшої сторони упаковки тютюнових виробів. Тексти основного та додаткового медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, які зазначаються на кожній упаковці тютюнових виробів, повинні бути чіткими, надрукованими в чорній рамці, ширина якої не менша ніж три міліметри, чорним жирним шрифтом на білому фоні, рядковими буквами, за виключенням першої букви попередження, розміщеними по центру рамки таким чином, щоб забезпечити цілісність цих текстів при відкриванні тютюнового виробу способом, зазначеним на його упаковці, і не перекривалися іншою друкованою інформацією або марками акцизного збору".  
Враховано   текст основного медичного попередження споживачів тютюнових виробів "Куріння призводить до серцево-судинних захворювань та раку легенів" та текст додаткового медичного попередження, вибраний із шести додаткових медичних попереджень такого змісту: "Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині"; "Тютюновий дим шкодить здоров'ю тих, хто вас оточує"; "Куріння викликає залежність, не починайте курити!"; "Куріння викликає імпотенцію"; "Захистіть дітей: не дозволяйте їм дихати вашим димом"; "Курці помирають рано", які наносяться на упаковки тютюнових виробів почергово, ці медичні попередження повинні займати не менше 30 відсотків площі зовнішньої поверхні кожної більшої сторони упаковки тютюнових виробів. Тексти основного та додаткового медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, які зазначаються на кожній упаковці тютюнових виробів, повинні бути чіткими, надрукованими в чорній рамці, ширина якої не менша ніж три міліметри, чорним жирним шрифтом на білому фоні, рядковими буквами, за виключенням першої букви попередження, розміщеними по центру рамки таким чином, щоб забезпечити цілісність цих текстів при відкриванні тютюнового виробу способом, зазначеним на його упаковці, і не перекривалися іншою друкованою інформацією або марками акцизного збору".  
    -184- Ляпіна К.М.
Після абзацу дев'ятого доповнити новим абзацом такого змісту: "текст одного з трьох додаткових медичних попереджень такого змісту: "Куріння може викликати захворювання на рак", "Пасивне куріння шкодить здоров'ю", Куріння під час вагітності завдає шкоди Вашій дитині", який наноситься на тильну площину пачки, коробки або сувенірної коробки та займає не менше ЗО відсотків цієї площини. При цьому кожне додаткове медичне попередження повинно почергово наноситися на пачки, коробки або сувенірні коробки тютюнових виробів кожної власної назви"; у зв'язку з цим абзаци десятий - двадцять третій вважати відповідно абзацами одинадцятим - двадцять четвертим; після абзацу двадцять другого доповнити новим абзацом такого змісту: "Тексти передбачених цією статтею основного та додаткових медичних попереджень повинні бути такими, що легко читаються, і наносяться на пачки, коробки або сувенірні коробки тютюнових виробів таким чином, щоб запобігти їх усуненню з пачки, коробки або сувенірної коробки, їх пошкодженню під час відкривання пачки, коробки або сувенірної коробки, їх перекриванню чи розриванню іншою друкованою чи графічною інформацією-", у зв'язку з цим абзаци двадцять третій - двадцять четвертий вважати відповідно абзацами двадцять четвертим - двадцять п'ятим. У прикінцевих положеннях встановити, що зазначені зміни набирають чинності через 24 місяці з моменту набрання чинності цим Законом.  
Враховано частково    
205. 3) Частину першу статті 22 Закону України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 8, ст. 62) доповнити новим абзацом першим такого змісту:   -185- Писаренко А.Г.
Підпункт 3 пункту 2 статті 21 виключити.  
Враховано    
206. "1. Реклама тютюнових виробів повинна містити об'єктивну інформацію про характеристики тютюнових виробів і не містити зображення символів чи інших знаків, позначень, у тому числі торговельних марок, що можуть ввести в оману, що даний тютюновий виріб є менш шкідливим, ніж інші, або створювати неправильне уявлення про їх вплив на здоров'я людини, у тому числі включати такі характеристики як: "легкі", "ультра легкі" тощо".   -186- Поліщук М.Є.
Пункт 3 статті 21 пропоную виключити.  
Враховано    
207. У зв'язку із цим абзац перший вважати абзацом другим.       
208. 3. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону:      3. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону:  
209. подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність з цим Законом;      подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність з цим Законом;  
210. привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;      привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;  
211. забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади у відповідність з цим Законом.      забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади у відповідність з цим Законом.