Кількість абзаців - 392 Таблиця поправок


Про державний земельний кадастр (Повторне друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про державний земельний кадастр      Про державний земельний кадастр  
3. Цей Закон встановлює правові та організаційні основи діяльності в галузі державного земельного кадастру та спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з процесом ведення земельного кадастру, забезпечення проведення земельно-кадастрової діяльності з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин з питань земельного кадастру, інформаційного забезпечення управління землекористуванням, оподаткування та ринку земель.   -1- Демьохін В.А.
Преамбулу Закону викласти в наступній редакції: "Цей Закон встановлює правові, економічні та організаційні основи діяльності в галузі державного земельного кадастру з метою встановлення державної гарантії прав власників землі і землекористувачів, інформаційного забезпечення управління земельними ресурсами, оподаткування та ринку земель".  
Враховано редакційно   Цей Закон установлює правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері державного земельного кадастру з метою гарантування прав власників і користувачів землі та іншого нерухомого майна, інформаційного забезпечення управління земельними ресурсами та оподаткування землі.  
4. Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
5. Стаття 1. Визначення термінів      Стаття 1. Визначення термінів  
6. Державний земельний кадастр - це єдина державна система відомостей та документів, які підтверджують факт виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками, місце розташування та правовий режим земель, оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, їх розподіл між власниками землі та землекористувачами.   -2- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Стаття 1, визначення "державний земельний кадастр" викласти у такій редакції: "державний земельний кадастр (далі - Кадастр) - єдина державна система відомостей та документів, яка містить дані про земельні ділянки та інше нерухоме майно, речові права на них та їх обмеження, про суб'єктів цих прав та правовстановлюючі документи, а також дані про оцінку земель, їх кількісну та якісну характеристики, розподіл між власниками землі та землекористувачами".  
Враховано   У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: державний земельний кадастр - єдина державна система відомостей та документів, яка містить дані про земельні ділянки та інше нерухоме майно, речові права на них та їх обмеження, про суб'єктів цих прав та правовстановлюючі документи, а також дані про оцінку земель, їх кількісну та якісну характеристики, розподіл між власниками землі та землекористувачами; ведення державного земельного кадастру - систематизація відомостей і документів шляхом створення і ведення бази даних державного земельного кадастру про територіальні зони, кадастрові зони і квартали, земельні ділянки та інше нерухоме майно, речові права на них та їх обмеження, про суб'єктів цих прав та правовстановлюючі документи, а також дані про оцінку земель, їх кількісну та якісну характеристики, розподіл між власниками землі та землекористувачами, а також присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам; ведення земельно-кадастрової документації - це ведення відомостей і документів про розподіл земельних ділянок між власниками землі і землекористувачами, про кількісну і якісну характеристики земельних ділянок та їх оцінку, а також ведення книг записів реєстрації державних актів і договорів оренди та суборенди землі, поземельної книги, чергового кадастрового плану та передача відповідної інформації в базу даних державного земельного кадастру;  
7. Земельно-кадастрова діяльність - це наукова, технічна, виробнича і управлінська діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, наукових, землевпорядних організацій з ведення земельного кадастру, організації та здійснення земельно-кадастрових робіт.   -3- Демьохін В.А.
Стаття 1, визначення "земельно-кадастрова діяльність" викласти у такій редакції: "земельно-кадастрова діяльність - наукова, технічна, виробнича і управлінська діяльність в галузі ведення державного земельного кадастру, організації та здійснення земельно-кадастрових робіт;  
Враховано   земельно-кадастрова діяльність - наукова, технічна, виробнича і управлінська діяльність у сфері ведення державного земельного кадастру, організації та здійснення земельно-кадастрових робіт;  
8. Земельно-кадастрові роботи - це роботи з кадастрового зонування території, кадастрових зйомок і складання індексних карт (планів) з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, грошової оцінки земельних ділянок, а також роботи, пов'язані із забезпеченням ведення державної реєстрації земельних ділянок, обліку кількості та якості земель.   -4- Демьохін В.А.
Стаття 1, визначення " земельно-кадастрові роботи" викласти у такій редакції: земельно-кадастрові роботи - роботи з кадастрового зонування території, кадастрових зйомок, бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, грошової оцінки земельних ділянок, державного кадастрового обліку земельних ділянок та іншого нерухомого майна, реєстрації речових прав та їх обмежень, обліку кількості та якості земель;  
Враховано   земельно-кадастрові роботи - роботи з кадастрового зонування території, кадастрових зйомок, бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, грошової оцінки земельних ділянок;  
9. Земельно-кадастрова документація - це затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, які містять відомості про межі адміністративно-територіальних утворень, територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами, земельних ділянок власників землі і землекористувачів, у тому числі орендарів, правовий режим земель, їх кількість, якість, економічна цінність та вартість земель по власниках землі і землекористувачах, населених пунктах та інших адміністративно-територіальних утвореннях.   -5- Беспалий Б.Я.
Стаття 1. Частину 3 після тексту "в установленому" доповнити словом "законодавством".  
Враховано   земельно-кадастрова документація - затверджені в установленому законодавством порядку текстові та графічні матеріали, які містять відомості про межі адміністративно-територіальних утворень, території з особливим режимом використання земель, земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні, про правовий режим земель, їх кількість, якість, економічну цінність та вартість по власниках земельних ділянок і землекористувачах, населених пунктах;  
10. Кадастрове зонування - це встановлення місця розташування обмежень щодо використання земель, меж кадастрових зон та кварталів, оціночних районів і зон, а також кадастрових номерів адміністративно-територіальних одиниць, зон і кварталів.   -6- Демьохін В.А.
Стаття 1, визначення "кадастрове зонування" викласти у такій редакції: кадастрове зонування - встановлення меж кадастрових округів, територіальних зон, кадастрових зон і кварталів та присвоєння їм кадастрових номерів;  
Враховано   кадастрове зонування - встановлення меж територіальних зон, кадастрових зон і кварталів та присвоєння їм кадастрових номерів;  
11. Кадастрові зйомки - це комплекс робіт з встановлення або відновлення меж земельних ділянок, погодження їх з суміжними власниками землі та землекористувачами, встановлення меж обмежень та обтяжень і виготовлення кадастрового плану.   -7- Демьохін В.А.
Стаття 1, визначення "кадастрові зйомки" викласти у такій редакції: кадастрові зйомки - комплекс робіт з встановлення або відновлення меж земельних ділянок, погодження їх з суміжними власниками землі та землекористувачами, встановлення меж обмежень та обтяжень і виготовлення кадастрових планів;  
Враховано   кадастрові зйомки - комплекс робіт з установлення або відновлення меж земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна, земельних угідь, обмежень та обтяжень, виготовлення кадастрових планів, погодження меж земельних ділянок з суміжними власниками землі та землекористувачами відповідно до закону;  
12. Бонітування ґрунтів - це порівняльна оцінка якості ґрунтів за їх основними природними властивостями, які мають сталий характер та суттєво впливають на урожайність сільськогосподарських культур, вирощуваних у конкретних природно - кліматичних умовах.   -8- Козаченко О.О.
У статті 1 вилучити визначення "бонітування ґрунтів".  
Враховано    
13. Економічна оцінка земель - це оцінка землі як природного ресурсу і засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та як просторового базису в суспільному виробництві за показниками, що характеризують продуктивність земель, ефективність їх використання та дохідність з одиниці площі.   -9- Козаченко О.О.
У статті 1 вилучити визначення "економічна оцінка земель".  
Враховано    
14. Грошова оцінка земельних ділянок - це оцінка землі на рентній основі, яка в залежності від призначення та порядку її проведення може бути нормативною та експертною.   -10- Козаченко О.О.
У статті 1 вилучити визначення "грошова оцінка земельних ділянок".  
Враховано    
15. Державна реєстрація земельних ділянок - це процедура внесення достовірної інформації про суб'єкт і об'єкт права власності або права користування земельною ділянкою до державної системи відомостей та документів із земельного кадастру.   -11- Козаченко О.О.
У статті 1 визначення "державна реєстрація земельних ділянок" вилучити або привести у відповідність до норм Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".  
Відхилено   державна реєстрація земельних ділянок - процедура внесення достовірної інформації про суб'єкт і об'єкт права власності або права користування земельною ділянкою;  
    -12- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Доповнити статтю 1 терміном такого змісту: державний кадастровий облік земельних ділянок - збір даних про територіальні зони, земельні ділянки та розташовані на них будинки, споруди та їх частини (включаючи квартири), внесення даних до реєстру територіальних зон, реєстру земельних ділянок та іншого нерухомого майна в складі Кадастру і їх узагальнення;  
Відхилено    
    -13- Мокроусов А.О.
У статті 1 та з інших статей вилучити термін "державний кадастровий облік земельних ділянок та іншого нерухомого майна".  
Враховано    
    -14- Демьохін В.А.
Доповнити статтю 1 новими термінами такого змісту: "об'єкт нерухомого майна земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці (будівля, споруда тощо), переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення; державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень з внесенням відповідних записів до державного Державного реєстру прав на нерухоме майно у складі державного земельного кадастру; державний реєстр прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система у складі державного земельного кадастру, яка містить відомості про речові права на нерухоме майно, їх обмеження, а також технічні дані про об'єкти нерухомого майна, суб'єктів речових прав, правочини, вчинені щодо таких об'єктів нерухомого майна; обмеження речових прав на нерухоме майно - обмеження або заборона розпорядження нерухомим майном, установлена відповідно до правочину (договору), закону або актів органів державної влади, місцевого самоврядування, їх посадових осіб, прийнятих у межах повноважень, визначених законом";  
Відхилено    
16. Облік кількості земель - це індивідуалізація та відображення в спеціальних кадастрових документах відомостей, які характеризують кожну земельну ділянку за площею та складом угідь.   -15- Козаченко О.О.
У статті 1 з визначення "облік кількості земель" слово "індивідуалізація" вилучити.  
Враховано   облік кількості земель - відображення у відомостях і документах даних, які характеризують кожну земельну ділянку за площею та складом угідь;  
    -16- Демьохін В.А.
Стаття 1, визначення "облік кількості земель " викласти у такій редакції: облік кількості земель - відображення в спеціальних кадастрових документах відомостей, які характеризують кожну земельну ділянку за площею та складом угідь;  
Враховано    
17. Облік якості земель - це відображення в спеціальних кадастрових документах відомостей, які характеризують земельні ділянки за природними та набутими властивостями, функціональним призначенням, інженерно-геологічними умовами, рівнем забезпеченості соціальною, інженерно-транспортною та природоохоронною інфраструктурою.   -17- Демьохін В.А.
Стаття 1, визначення терміну "облік якості земель" викласти у такій редакції: облік якості земель - відображення в спеціальних кадастрових документах відомостей, які характеризують земельні ділянки за природними та набутими властивостями, що впливають на їх родючість, а також за ступенем забруднення ґрунтів, функціональним призначенням, інженерно-геологічними умовами, рівнем забезпеченості соціальною, інженерно-транспортною та природоохоронною інфраструктурою;  
Враховано   облік якості земель - відображення у відомостях і документах даних, які характеризують земельні ділянки за природними та набутими властивостями, що впливають на їх родючість, а також за ступенем забруднення ґрунтів, функціональним призначенням, інженерно-геологічними умовами, рівнем забезпеченості соціальною, інженерно-транспортною та природоохоронною інфраструктурою;  
18. Кадастровий номер - це індивідуальний, що не повторюється на всій території України знаковий код (номер), призначений для просторової ідентифікації кожної земельної ділянки і який зберігається за нею на весь час її існування.   -18- Демьохін В.А.
Стаття 1, визначення терміну "кадастровий номер" викласти у такій редакції: кадастровий номер - індивідуальний номер, позначений цифрами, який присвоюється для цілей обліку та реєстрації речових прав кожному окремо визначеному об'єкту нерухомого майна, який не повторюється на всій території України і залишається незмінним весь час існування цього об'єкта;  
Враховано   кадастровий номер - індивідуальний, що не повторюється на всій території України, знаковий код (номер) кожної земельної ділянки, який зберігається за нею на весь час її існування; кадастровий план земельної ділянки - графічне зображення, що відображає місцезнаходження земельної ділянки, її зовнішні межі та межі інших об'єктів нерухомого майна, розміщених на ній, межі земельних угідь та земель, обмежених у використанні та обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельних сервітутів), із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки; територіальна зона - частина території, що характеризується особливим правовим режимом використання земельних ділянок, межі якої встановлені відповідно до закону.  
    -19- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
З метою приведення даного законопроекту у відповідність до чинного законодавства доповнити статтю 1 термінами наступного змісту: "кадастровий (реєстраційний) округ - частина території, в межах якої ведеться державний земельний кадастр на місцевому рівні. Кадастровий округ створюється в межах району, міста обласного значення, міст Києва і Севастополя; кадастровий план земельної ділянки - графічне зображення, що відображає місцезнаходження, зовнішні межі земельної ділянки та межі земель, обмежених у використанні та обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельних сервітутів), а також розміщення об'єктів нерухомого майна, природних ресурсів на земельній ділянці із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки; територіальна зона - частина території кадастрового округу, що характеризується особливим правовим режимом використання земельних ділянок, межі якої встановлені відповідно до закону".  
Враховано частково    
    -20- Демьохін В.А.
Дані державного земельного кадастру доповнити інформацією про територіальні зони, що випливає із Земельного кодексу України та Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень". До таких зон відносяться: охоронні зони; зони санітарної охорони; санітарно-захисні зони; зони особливого режиму використання земель; зони прибережних захисних смуг; зони з несприятливими для будівництва інженерно-геологічними умовами; зони дії сервітутів.  
Враховано редакційно    
19. Стаття 2. Система державного земельного кадастру   -21- Демьохін В.А.
Статтю 2 вилучити, тому що такий рівень узагальнення земельно-кадастрової діяльності невиправданий і недоцільний.  
Відхилено   Стаття 2. Система державного земельного кадастру  
20. Система державного земельного кадастр - це сукупність взаємопов'язаних організаційно-правових, технологічних, економічних та методичних заходів по створенню і веденню земельного кадастру.      Система державного земельного кадастру - сукупність взаємопов'язаних організаційно-правових, технологічних, економічних та методичних заходів із створення і ведення державного земельного кадастру.  
21. Система державного земельного кадастру включає:      Система державного земельного кадастру включає:  
22. законодавчо визначену діяльність в галузі державного земельного кадастру та його правове регулювання;      законодавчо визначену діяльність у сфері державного земельного кадастру та його правове регулювання;  
23. державне та самоврядне управління у галузі державного земельного кадастру;      державне та самоврядне управління у сфері державного земельного кадастру;  
24. здійснення земельно-кадастрових робіт та ведення державного земельного кадастру на загальнодержавному, регіональному, місцевому рівнях та в підприємствах, організаціях і установах;      здійснення земельно-кадастрових робіт, ведення державного земельного кадастру на загальнодержавному, регіональному, місцевому рівнях;  
25. державний і самоврядний контроль за здійсненням земельно-кадастрових робіт;      державний та самоврядний контроль у сфері державного земельного кадастру;  
26. наукове, кадрове та фінансове забезпечення державного земельного кадастру.      наукове, кадрове та фінансове забезпечення державного земельного кадастру.  
27. Стаття 3. Суб'єкти державного земельного кадастру   -22- Демьохін В.А.
Статтю 3 вилучити.  
Відхилено   Стаття 3. Суб'єкти державного земельного кадастру  
28. Суб'єктами державного земельного кадастру є органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування, власники та користувачі, в тому числі орендарі та суборендарі земельних ділянок, замовники та розробники земельно-кадастрової документації, а також користувачі відомостей державного земельного кадастру.   -23- Римарук О.І.
Статтю 3 поновити в редакції першого читання.  
Враховано   Суб'єктами державного земельного кадастру є органи державної влади і органи місцевого самоврядування, власники та користувачі, у тому числі орендарі та суборендарі, земельних ділянок, замовники та розробники земельно-кадастрової документації, а також користувачі відомостей державного земельного кадастру.  
29. Стаття 4. Об'єкти державного земельного кадастру      Стаття 4. Об'єкти державного земельного кадастру  
30. Об'єктами державного земельного кадастру є територія України, території адміністративно-територіальних утворень або їх частин, землеволодіння та землекористування та їх окремі частини.   -24- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Статтю 4 викласти у наступній редакції: "Об'єктами державного земельного кадастру є територія України, території адміністративно-територіальних утворень або їх частин, кадастрові округи, територіальні зони, земельні ділянки та інше нерухоме майно".  
Враховано   Об'єктами державного земельного кадастру є територія України, території адміністративно-територіальних утворень або їх частин, територіальні зони, земельні ділянки та інше нерухоме майно.  
31. Стаття 5. Принципи ведення державного земельного кадастру      Стаття 5. Принципи ведення державного земельного кадастру  
32. Державний земельний кадастр базується на таких принципах:   -25- Демьохін В.А.
Статтю 5 викласти у наступній редакції: "Державний земельний кадастр базується на таких основних принципах: обов'язковості державного кадастрового обліку всіх земельних ділянок у межах території України; єдності методології ведення державного земельного кадастру; об'єктивності, достовірності, актуальності і повноти відомостей державного земельного кадастру; відкритості та доступності відомостей державного земельного кадастру, законності їх одержання, поширення і зберігання; пріоритетності обліку та реєстрації речових прав на земельні ділянки; документованості всієї земельно-кадастрової інформації."  
Враховано   Державний земельний кадастр базується на таких основних принципах: єдності методології ведення державного земельного кадастру; об'єктивності, достовірності, актуальності та повноти відомостей і документів державного земельного кадастру; відкритості та доступності відомостей державного земельного кадастру, законності їх одержання, поширення і зберігання; систематичного виявлення усіх змін і внесення їх до відомостей і документів державного земельного кадастру; документування всієї земельно-кадастрової інформації.  
33. комплексності, яка передбачає внесення до державного земельного кадастру всіх земель України;       
34. єдності методології ведення державного земельного кадастру в масштабах всієї країни;       
35. об'єктивності, достовірності і повноти даних державного земельного кадастру; документованості всієї інформації;       
36. безперервності, що передбачає систематичне виявлення і відображення всіх змін в земельно-кадастрових даних;       
37. обов'язковості застосування даних державного земельного кадастру при веденні інших видів кадастрів, підтвердженні права на землю, справлянні плати за землю, здійсненні цивільно-правових угод із земельними ділянками, прогнозуванні і плануванні раціонального використання і охорони земель, здійсненні землеустрою, контролю за використанням земель, вирішенні земельних спорів тощо.   -26- Козаченко О.О.
Статтю 5 доповнити абзацом наступного змісту: "відкритості та доступності відомостей державного земельного кадастру".  
Враховано    
38. Стаття 6. Правове регулювання державного земельного кадастру      Стаття 6. Правове регулювання державного земельного кадастру  
39. Правове регулювання державного земельного кадастру здійснюється у відповідності із Конституцією України, Земельним кодексом України, цим Законом, іншими законами України та нормативно-правовими актами.   -27- Демьохін В.А.
Статтю 6 пропоную викласти у наступній редакції: "Правове регулювання державного земельного кадастру здійснюється відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України, цього Закону, Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень", інших законів України та нормативно-правових актів, які видаються відповідно до них."  
Враховано   Правове регулювання державного земельного кадастру здійснюється відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України, цього Закону, інших законів України та нормативно-правових актів, які видаються відповідно до них.  
40. Стаття 7. Мета державного земельного кадастру      Стаття 7. Мета державного земельного кадастру  
41. Державний земельний кадастр створюється і ведеться з метою:   -28- Демьохін В.А.
Статтю 7 пропоную викласти у наступній редакції: "Державний земельний кадастр створюється і ведеться з метою гарантування державою прав власників і користувачів на земельні ділянки та інше нерухоме майно на основі їх обліку і реєстрації прав, а також для інформаційного забезпечення: органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих фізичних та юридичних осіб при регулюванні земельних відносин; здійснення землеустрою; встановлення розмірів плати за землю; ринку землі та іншого нерухомого майна; оціночної діяльності у сфері оцінки земель та іншого нерухомого майна; іншої діяльності, пов'язаної з володінням, користуванням і розпорядженням земельними ділянками та іншим нерухомим майном."  
Враховано   Державний земельний кадастр створюється і ведеться з метою: гарантування державою права власності або права користування земельними ділянками; інформаційного забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих фізичних та юридичних осіб при регулюванні земельних відносин; організації раціонального використання та охорони земель; здійснення землеустрою; обліку цінності землі у складі природних ресурсів та її вартості як засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та як просторового базису в суспільному виробництві; установлення обґрунтованих розмірів плати за землю; контролю за використанням та охороною земель; іншої діяльності, пов'язаної з володінням, користуванням і розпорядженням земельними ділянками та іншим нерухомим майном.  
42. а) гарантування державою права власності або права користування земельними ділянками;       
43. б) інформаційного забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих юридичних та фізичних осіб при регулюванні земельних відносин, організації раціонального використання та охорони земель;       
44. в) обліку цінності землі у складі природних ресурсів та її вартості як засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та як просторового базису в суспільному виробництві;       
45. г) встановлення обґрунтованих розмірів платежів за землю;       
46. ґ) контроль за використанням і охороною земель;       
47. д) іншої діяльності пов'язаної з володінням, користуванням і розпорядженням земельними ділянками.   -29- Лелюк О.В.
Статтю 7 доповнити наступними абзацами: Державний земельний кадастр створюється та ведеться у цілях інформаційного забезпечення: заходів, які направлені на збереження та підвищення родючості земель; державної реєстрації прав на землю та здійснення будь-яких операцій з нею; землеустрою.  
Враховано редакційно    
48. Стаття 8. Місце державного земельного кадастру в системі управління земельними ресурсами та державних інформаційних систем      Стаття 8. Місце державного земельного кадастру в системі управління земельними ресурсами та в державних інформаційних системах  
49. Відомості державного земельного кадастру є державним інформаційним ресурсом.   -30- Демьохін В.А.
Статтю 8 пропоную викласти у наступній редакції: "Відомості та документи державного земельного кадастру є державним інформаційним ресурсом і становлять інформаційну основу для регулювання земельних відносин. Дані Кадастру є базовими для ведення інших кадастрів (містобудівного, водного, лісового тощо) та автоматизованих інформаційних систем в питаннях, що стосуються місця розташування, меж земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна, їх правового статусу тощо".  
Враховано   Відомості та документи державного земельного кадастру є державним інформаційним ресурсом і становлять інформаційну основу для регулювання земельних відносин.  
50. Державний земельний кадастр є джерелом інформаційного обміну відомостями при управлінні земельними ресурсами та здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, спеціальної реєстрації або обліку окремих видів нерухомого майна, природних ресурсів та інших об'єктів у відповідності із законодавством України.   -31- Беспалий Б.Я.
Стаття 8, частина 2. Наприкінці слова "законодавством України" замінити словом "законом".  
Враховано редакційно   Дані державного земельного кадастру є базовими для ведення інших кадастрів (містобудівного, водного, лісового тощо) та автоматизованих інформаційних систем у питаннях, що стосуються місця розташування меж земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна, їх правового статусу.  
51. Органи, які здійснюють ведення державного земельного кадастру або інших кадастрів, реєстрів, а також органи, які здійснюють реєстрацію або облік нерухомого майна, природних ресурсів та управління ними, координують свою діяльність в частині інформаційної і технологічної взаємодії на основі відомостей державного земельного кадастру відповідно до законодавства України.   -32- Беспалий Б.Я.
Стаття 8, частина 3. Наприкінці слова "законодавством України" замінити словом "закону".  
Враховано   Органи, які здійснюють ведення державного земельного кадастру, а також інших кадастрів та управління ними, координують свою діяльність у частині інформаційної і технологічної взаємодії на основі відомостей державного земельного кадастру відповідно до закону.  
52. Стаття 9. Статус відомостей державного земельного кадастру   -33- Заплатинський В.М.
Назву статті 9 доповнити наступним реченням: "та їх відкритість"  
Відхилено   Стаття 9. Статус відомостей державного земельного кадастру  
53. Відомості державного земельного кадастру носять відкритий характер, за виключенням відомостей, віднесених законодавством України до категорії обмеженого доступу.   -34- Беспалий Б.Я.
Стаття 9, частина 1. Слова "законодавством України" замінити словом "закону".  
Враховано   Відомості державного земельного кадастру носять відкритий характер, за винятком відомостей, віднесених законом до категорії обмеженого доступу.  
54. Державний облік земельних ділянок, який проводився в установленому порядку на території України до вступу в силу даного Закону, є юридично дійсним.   -35- Беспалий Б.Я.
Стаття 9. Частину 2 після тексту "в установленому" доповнити словом "законодавством".  
Враховано    
55. Органи, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна та прав на нього, органи (організації), які здійснюють спеціальну реєстрацію або облік окремих видів нерухомого майна і природних ресурсів безплатно в десятиденний термін представляють інформацію про зареєстровані права, наявність об'єктів нерухомого майна, яке тісно пов'язане із земельними ділянками, органам, які здійснюють діяльність по веденню державного земельного кадастру.   -36- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
У статті 9 вилучити абзац третій, оскільки це питання вже врегульоване в Законі України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".  
Враховано    
    -37- Заплатинський В.М.
Статтю 9 доповнити наступними пунктами: 1. Органи, які здійснюють діяльність по веденню державного земельного кадастру, повинні надавати відомості державного земельного кадастру зацікавленій особі, яка подає письмову заяву та особисте посвідчення (юридична особа - документі, які підтверджують державну реєстрацію цієї особи та повноваження її представника). 2. Відомості, які вказані у статті 1 надаються у вигляді витягу з державного земельного кадастру, а також у вигляді копій документів, які зберігаються у кадастровому ділі, якщо це передбачено законом. 3. Відомості, надані органом, який здійснює діяльність по веденню державного земельного кадастру згідно закону, юридичним та фізичним особам, можуть бути використані ними для створення інформації і цілях її комерційного розповсюдження, при цьому обов'язково повинно бути вказано джерело інформації. 4. Порядок надання відомостей державного земельного кадастру визначається Кабінетом Міністрів України.  
Відхилено    
56. Розділ ІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ У ГАЛУЗІ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ   -38- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
- Розділ ІІ законопроекту привести у відповідність нормам Земельного кодексу України та Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень". "Розділ ІІ. ІНСТИТУЦІЙНІ ЗАСАДИ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ.  
Відхилено   Розділ ІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ  
57. Стаття 10. Органи, що здійснюють управління у галузі державного земельного кадастру   -39- Акопян В.Г.
Назву статті 10 викласти у наступній редакції: "Органи, що здійснюють регулювання діяльності, пов'язаної з веденням державного земельного кадастру..." і далі за текстом.  
Враховано   Стаття 10. Органи, що здійснюють регулювання у сфері державного земельного кадастру  
58. Управління у галузі державного земельного кадастру здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, а також центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, іншими органами в порядку, встановленому законодавством України.   -40- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Викласти статтю 10 у такй редакції: "Стаття 10. Органи, що здійснюють регулювання у галузі державного земельного кадастру Регулювання у галузі державного земельного кадастру здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України та центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів у порядку, встановленому законодавством України".  
Враховано   Регулювання у сфері державного земельного кадастру здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та іншими органами виконавчої влади в межах повноважень, установлених законом.  
    -41- Беспалий Б.Я.
Стаття 10. Слова "законодавством України" замінити словом "законом".  
Враховано    
59. Стаття 11. Повноваження Верховної Ради України у галузі державного земельного кадастру   -42- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 11 викласти в такій редакції: "До повноважень Верховної Ради України у галузі державного земельного кадастру належать: затвердження загальнодержавних програм у галузі державного земельного кадастру; вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до Конституції України".  
Враховано   Стаття 11. Повноваження Верховної Ради України у сфері державного земельного кадастру  
60. До повноважень Верховної Ради України у галузі державного земельного кадастру належать:      До повноважень Верховної Ради України у сфері державного земельного кадастру належить:  
61. затвердження загальнодержавних програм у галузі державного земельного кадастру;      затвердження загальнодержавних програм у сфері державного земельного кадастру;  
62. вирішення інших питань у галузі ведення державного земельного кадастру відповідно до Конституції України.      вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до Конституції України.  
63. Стаття 12. Повноваження Кабінету Міністрів України у галузі державного земельного кадастру   -43- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Статтю 12 викласти в такій редакції: "Повноваження Кабінету Міністрів України у галузі державного земельного кадастру До повноважень Кабінету Міністрів України у галузі державного земельного кадастру належить: реалізація державної політики у галузі державного земельного кадастру; розроблення і забезпечення виконання загальнодержавних програм у галузі державного земельного кадастру; затвердження поділу території України на кадастрові округи; визначення розмірів плати за надання кадастрово-реєстраційних послуг та відомостей державного земельного кадастру; координація діяльності органів виконавчої влади у галузі державного земельного кадастру; встановлення порядку надання інформації про будівлі, споруди, їх частини (включаючи квартири) установами Бюро Технічної Інвентаризації для цілей ведення Кадастру; організація розробки і затвердження в межах своїх повноважень нормативно-правових актів у галузі державного земельного кадастру; вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до закону".  
Враховано частково   Стаття 12. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері державного земельного кадастру До повноважень Кабінету Міністрів України у сфері державного земельного кадастру належить: реалізація державної політики у сфері державного земельного кадастру; організація ведення державного земельного кадастру; розроблення і забезпечення виконання загальнодержавних програм у сфері державного земельного кадастру; визначення розмірів плати за надання кадастрово-реєстраційних послуг та відомостей державного земельного кадастру; організація розробки і затвердження у межах своїх повноважень нормативно-правових актів щодо державного земельного кадастру, у тому числі земельно-кадастрової документації відповідно до закону; вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону.  
64. До повноважень Кабінету Міністрів України у галузі державного земельного кадастру належать:   -44- Мокроусов А.О.
Статтю 11 викласти в такій редакції: "Стаття 11. Повноваження Кабінету Міністрів України у галузі державного земельного кадастру. До повноважень Кабінету Міністрів України в галузі державного земельного кадастру належить: реалізація державної політики в галузі державного земельного кадастру; організація ведення державного земельного кадастру; розроблення і забезпечення виконання загальнодержавних програм у галузі державного земельного кадастру; затвердження стандартів, норм і правил щодо здійснення земельно-кадастрових робіт та ведення державного земельного кадастру; визначення розмірів плати за надання кадастрово-реєстраційних послуг та відомостей державного земельного кадастру; організація розробки і затвердження в межах своїх повноважень нормативно-правових актів у галузі державного земельного кадастру; вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до закону."  
Враховано частково    
65. реалізація державної політики у галузі державного земельного кадастру;       
66. організація ведення державного земельного кадастру;       
67. розроблення і забезпечення виконання загальнодержавних програм у галузі державного земельного кадастру;       
68. затвердження найважливіших регіональних програм у галузі державного земельного кадастру;       
69. встановлення обсягів фінансування ведення державного земельного кадастру;       
70. визначення розмірів плати за надання відомостей державного земельного кадастру;       
71. затвердження стандартів, норм і правил щодо здійснення земельно-кадастрових робіт та ведення державного земельного кадастру;       
72. координація діяльності органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі державного земельного кадастру       
73. вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до закону.       
74. Стаття 13. Повноваження Ради Міністрів Автономної Республіки Крим у галузі державного земельного кадастру   -45- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 13 вилучити.  
Відхилено   Стаття 13. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим у сфері державного земельного кадастру  
75. До повноважень Ради Міністрів Автономної Республіки Крим у галузі державного земельного кадастру належать:      До повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим у сфері державного земельного кадастру належить:  
76. забезпечення реалізації державної політики у галузі державного земельного кадастру на території Автономної Республіки Крим;      забезпечення реалізації державної політики у сфері державного земельного кадастру на території Автономної Республіки Крим;  
77. участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних та республіканських програм щодо ведення державного земельного кадастру та здійснення земельно-кадастрових робіт;      участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних програм у сфері державного земельного кадастру та республіканських програм щодо ведення державного земельного кадастру;  
78. координація діяльності органів земельних ресурсів на території Автономної Республіки Крим при проведенні земельно-кадастрових робіт і веденні державного земельного кадастру;      координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у сфері державного земельного кадастру;  
79. координація здійснення земельно-кадастрових робіт на території Автономної Республіки Крим;      організація здійснення земельно-кадастрових робіт на території Автономної Республіки Крим;  
80. вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до закону.      вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону.  
81. Стаття 14. Повноваження місцевих державних адміністрацій у галузі державного земельного кадастру   -46- Беспалий Б.Я.
Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 14 вилучити.  
Відхилено   Стаття 14. Повноваження місцевих державних адміністрацій у сфері державного земельного кадастру  
82. До повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі державного земельного кадастру належать:      До повноважень місцевих державних адміністрацій у сфері державного земельного кадастру належить:  
83. забезпечення реалізації державної політики у галузі державного земельного кадастру;      забезпечення реалізації державної політики у сфері державного земельного кадастру;  
84. участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних і реґіональних програм щодо ведення державного земельного кадастру та здійснення земельно-кадастрових робіт;      участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних програм у сфері державного земельного кадастру та регіональних, місцевих програм щодо ведення державного земельного кадастру;  
85. координація діяльності органів земельних ресурсів з ведення державного земельного кадастру;      координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у сфері державного земельного кадастру;  
86. організація здійснення земельно-кадастрових робіт;      організація здійснення земельно-кадастрових робіт;  
87. підготовка пропозицій щодо планування здійснення земельно-кадастрових робіт;      підготовка пропозицій щодо планування здійснення земельно-кадастрових робіт;  
88. інформування населення щодо результатів, одержаних в процесі здійснення земельно-кадастрових робіт.      інформування населення щодо результатів, одержаних у процесі здійснення земельно-кадастрових робіт;  
89. вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до закону.      вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону.  
90. Стаття 15. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі державного земельного кадастру      Стаття 15. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері державного земельного кадастру  
91. До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі державного земельного кадастру належать:   -47- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 15 викласти в такій редакції: "Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі державного земельного кадастру. До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі державного земельного кадастру належить: внесення пропозицій щодо формування державної політики у галузі державного земельного кадастру і забезпечення її реалізації; організація розроблення та реалізації загальнодержавних і регіональних програм у галузі державного земельного кадастру; здійснення експертизи державних програм і проектів із питань земельно-кадастрових робіт, а також техніко-економічних обґрунтувань цих програм і проектів; розробка схеми поділу території України на кадастрові округи; організація ведення державного земельного кадастру на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях відповідно до закону; забезпечення формування та функціонування Державного реєстру речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень у складі державного земельного кадастру; реалізація функцій держателя Державного реєстру прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень; встановлення єдиного порядку ведення державного кадастрового обліку земельних ділянок та іншого нерухомого майна; встановлення порядку утворення та присвоєння кадастрових номерів, порядку складання, затвердження та вимог до індексних кадастрових карт і кадастрових планів; контроль за звітністю з обліку кількості та якості земель; організація наукового забезпечення ведення державного земельного кадастру; організація створення та ведення єдиної автоматизованої системи державного земельного кадастру на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях; організація здійснення земельно-кадастрових робіт; організація підготовки кадрів для цілей ведення державного земельного кадастру; розроблення та затвердження нормативно-технічних актів у галузі державного земельного кадастру відповідно до закону; надання на безоплатній основі інформації з Кадастру відповідним сільським, селищним і міським радам відповідно до закону; вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до закону".  
Враховано частково   До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері державного земельного кадастру належить: внесення пропозицій щодо формування державної політики у сфері державного земельного кадастру і забезпечення її реалізації; участь у розробленні та реалізації загальнодержавних програм у сфері державного земельного кадастру і регіональних програм щодо ведення державного земельного кадастру; здійснення експертизи державних програм і проектів з питань земельно-кадастрових робіт, а також техніко-економічних обґрунтувань цих програм і проектів відповідно до закону; ведення державного земельного кадастру на місцевому, регіональному, загальнодержавному рівнях, а також земельно-кадастрової документації за межами населених пунктів у розрізі району відповідно до закону; створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру; організація здійснення земельно-кадастрових робіт; розроблення та затвердження нормативно-технічних документів у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону; вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону.  
    -48- Мокроусов А.О.
Статтю 14 викласти в такій редакції:" Стаття 14. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі державного земельного кадастру До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі державного земельного кадастру належить: внесення пропозицій щодо формування державної політики в галузі державного земельного кадастру і забезпечення її реалізації; участь в розробленні та реалізації загальнодержавних і регіональних програм у галузі державного земельного кадастру; здійснення експертизи державних програм і проектів з питань земельно-кадастрових робіт, а також техніко-економічних обґрунтувань цих програм і проектів; ведення державного земельного кадастру на регіональному та загальнодержавному рівнях відповідно до закону; установлення порядку утворення та присвоєння кадастрових номерів, порядку складання та затвердження індексних кадастрових карт і кадастрових планів та вимог до них; створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру; організація здійснення земельно-кадастрових робіт; розроблення нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у галузі державного земельного кадастру; вирішення інших питань в галузі державного земельного кадастру відповідно до закону"  
Враховано частково    
92. несення пропозицій щодо формування державної політики у галузі державного земельного кадастру і забезпечення її реалізації;       
93. участь у розробленні та реалізації загальнодержавних та регіональних програм щодо ведення державного земельного кадастру та здійснення земельно-кадастрових робіт;       
94. здійснення експертизи державних програм і проектів з питань земельно-кадастрових робіт, а також техніко-економічних обґрунтувань цих програм і проектів;       
95. ведення державного земельного кадастру на загальнодержавному та регіональному рівнях відповідно до закону;       
96. організація наукового забезпечення ведення державного земельного кадастру;       
97. створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру;       
98. організація здійснення земельно-кадастрових робіт;       
99. організація підготовки кадрів для ведення державного земельного кадастру;       
100. розроблення нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у галузі державного земельного кадастру;       
101. вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до законодавства України.   -49- Беспалий Б.Я.
Стаття 15, частина 1, пункт 10 (останній) вилучити.  
Відхилено    
102. Стаття 16. Повноваження обласних рад у галузі державного земельного кадастру   -50- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 16 вилучити.  
Відхилено   Стаття 16. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим у сфері державного земельного кадастру  
103. До повноважень обласних рад у галузі державного земельного кадастру належить:   -51- Мокроусов А.О.
Розділити повноваження Верховної Ради України та обласних рад у галузі державного земельного кадастру.  
Враховано   До повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим у сфері державного земельного кадастру належить:  
104. забезпечення реалізації державної політики у галузі державного земельного кадастру;      забезпечення реалізації державної політики у сфері державного земельного кадастру;  
105. координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у галузі державного земельного кадастру;      координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у сфері державного земельного кадастру;  
106. участь у реалізації регіональних програм щодо земельно-кадастрових робіт;      затвердження республіканської програми щодо ведення державного земельного кадастру;  
107. організація здійснення земельно-кадастрових робіт на землях, що перебувають у спільній власності територіальних громад;      організація здійснення земельно-кадастрових робіт на землях, що перебувають у спільній власності територіальних громад та затвердження земельно-кадастрової документації відповідно до закону;  
108. вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру, відповідно до закону;   -52- Беспалий Б.Я.
Стаття 16, частина 1, пункт 5. Слова "відповідно до закону" замінити текстом "віднесених законом до їхніх повноважень".  
Відхилено   вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону. Стаття 17. Повноваження обласних рад у сфері державного земельного кадастру До повноважень обласних рад у сфері державного земельного кадастру належить: забезпечення реалізації державної політики у сфері державного земельного кадастру; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у сфері державного земельного кадастру; затвердження регіональної програми щодо ведення державного земельного кадастру; організація здійснення земельно-кадастрових робіт на землях, що перебувають у спільній власності територіальних громад та затвердження земельно-кадастрової документації відповідно до закону; вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону.  
109. Стаття 17. Повноваження Київської і Севастопольської міських рад у галузі державного земельного кадастру   -53- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 17 вилучити.  
Відхилено   Стаття 18. Повноваження Київської і Севастопольської міських рад у сфері державного земельного кадастру  
110. До повноважень Київської і Севастопольської міських рад у галузі державного земельного кадастру на їх території належить:   -54- Римарук О.І.
Статтю 16 поновити в редакції першого читання.  
Враховано   До повноважень Київської і Севастопольської міських рад у сфері державного земельного кадастру на їх території належить:  
111. розробка, затвердження і реалізація місцевих програм і проектів щодо ведення державного земельного кадастру та здійснення земельно-кадастрових робіт;   -55- Мокроусов А.О.
Статтю 16 викласти в такій редакції: "Стаття 16. Повноваження Київської і Севастопольської міських рад у галузі державного земельного кадастру До повноважень Київської і Севастопольської міських рад у галузі державного земельного кадастру на їх території належить: розробка, затвердження і реалізація місцевих програм і проектів щодо ведення державного земельного кадастру та здійснення земельно-кадастрових робіт; ведення державного земельного кадастру на місцевому рівні; організація та координація здійснення земельно-кадастрових робіт; організація і здійснення самоврядного контролю у галузі державного земельного кадастру; координація діяльності в галузі державного земельного кадастру; погодження і затвердження земельно-кадастрової документації відповідно до закону; інформування населення щодо результатів, одержаних у процесі здійснення земельно-кадастрових робіт; вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до закону."  
Враховано частково   розробка, затвердження і реалізація місцевих програм щодо ведення державного земельного кадастру;  
112. ведення земельно-кадастрової документації на місцевому рівні; організація та координація здійснення земельно-кадастрових робіт;      ведення земельно-кадастрової документації на місцевому рівні в межах населеного пункту; організація і здійснення самоврядного контролю у сфері державного земельного кадастру; організація та координація здійснення земельно-кадастрових робіт;  
113. організація і здійснення самоврядного контролю у галузі державного земельного кадастру;      координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у сфері державного земельного кадастру;  
114. погодження і затвердження земельно-кадастрової документації відповідно до закону;   -56- Беспалий Б.Я.
Стаття 17, частина 1, пункт 7. Слова "відповідно до закону" замінити текстом "віднесених законом до їхніх повноважень".  
Відхилено   погодження і затвердження земельно-кадастрової документації відповідно до закону;  
115. інформування населення щодо результатів, одержаних в процесі здійснення земельно-кадастрових робіт;      інформування населення щодо результатів, одержаних у процесі здійснення земельно-кадастрових робіт;  
116. вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру, відповідно до закону.      вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону.  
117. Стаття 18. Повноваження районних рад у галузі державного земельного кадастру   -57- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 18 вилучити.  
Відхилено   Стаття 19. Повноваження районних рад у сфері державного земельного кадастру  
118. До повноважень районних рад у галузі державного земельного кадастру належить:      До повноважень районних рад у сфері державного земельного кадастру належить:  
119. координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у галузі державного земельного кадастру;      координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у сфері державного земельного кадастру;  
120. організація здійснення земельно-кадастрових робіт на землях, що перебувають у спільній власності територіальних громад та затвердження земельно-кадастрової документації відповідно до закону;      організація здійснення земельно-кадастрових робіт на землях, що перебувають у спільній власності територіальних громад; розробка, затвердження і реалізація місцевих програм щодо ведення державного земельного кадастру;  
121. вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру, відповідно до закону;   -58- Беспалий Б.Я.
Стаття 18, частина 1, пункт 3. Слова "відповідно до закону" замінити текстом "віднесених законом до їхніх повноважень".  
Відхилено   вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону.  
122. Стаття 19. Повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі державного земельного кадастру   -59- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 19 вилучити.  
Відхилено   Стаття 20. Повноваження сільських, селищних, міських рад у сфері державного земельного кадастру  
123. До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі державного земельного кадастру на території сіл, селищ, міст належить:      До повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері державного земельного кадастру на території сіл, селищ, міст належить:  
124. організація здійснення, і реалізація місцевих програм і проектів щодо ведення державного земельного кадастру та здійснення земельно-кадастрових робіт;       
125. організація та координація здійснення земельно-кадастрових робіт та затвердження земельно-кадастрової документації відповідно до закону;   -60- Беспалий Б.Я.
Стаття 19, частина 1, пункт 6. Слова "відповідно до закону" замінити текстом "віднесених законом до їхніх повноважень".  
Відхилено   розробка, затвердження і реалізація місцевих програм щодо ведення державного земельного кадастру;  
126. ведення земельно-кадастрової документації на місцевому рівні;      ведення земельно-кадастрової документації на місцевому рівні в межах населеного пункту; погодження і затвердження земельно-кадастрової документації відповідно до закону; організація та координація здійснення земельно-кадастрових робіт; організація і здійснення самоврядного контролю у сфері державного земельного кадастру;  
127. організація і здійснення самоврядного контролю у галузі державного земельного кадастру;      координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у сфері державного земельного кадастру;  
128. інформування населення щодо результатів, одержаних в процесі здійснення земельно-кадастрових робіт.      інформування населення щодо результатів, одержаних у процесі здійснення земельно-кадастрових робіт;  
129. вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру, відповідно до закону.   -61- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Доповнити розділ ІІ новою статтею: "Стаття. Орган, що здійснює ведення державного земельного кадастру Ведення державного земельного кадастру здійснюється створеним при центральному органі виконавчої влади з питань земельних ресурсів державним госпрозрахунковим підприємством (юридичною особою) з консолідованим балансом (далі - Центр державного земельного кадастру)."  
Враховано редакційно в статті 14.  вирішення інших питань у сфері державного земельного кадастру відповідно до закону.  
    -62- Мокроусов А.О.
Статтю 18 викласти в такій редакції:" Стаття 18. Повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі державного земельного кадастру До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі державного земельного кадастру на території сіл, селищ, міст належить: організація та координація здійснення земельно-кадастрових робіт та затвердження земельно-кадастрової документації відповідно до закону; ведення державного земельного кадастру на місцевому рівні; організація і здійснення самоврядного контролю у галузі державного земельного кадастру; інформування населення щодо результатів, одержаних у процесі здійснення земельно-кадастрових робіт; вирішення інших питань у галузі державного земельного кадастру відповідно до закону."  
Враховано частково    
130. Розділ ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ      Розділ ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ  
131. Стаття 20. Обов'язковість державного земельного кадастру      Стаття 21. Обов'язковість державного земельного кадастру  
132. Державний земельний кадастр ведеться в обов'язковому порядку на землях всіх категорій незалежно від форми власності та цільового призначення.      Державний земельний кадастр містить відомості про земельні ділянки незалежно від форми власності та цільового призначення.  
133. Правовий режим землекористування, обмеження та обтяження, дані щодо оцінки земель і кадастрового зонування, встановлені затвердженою земельно-кадастровою документацією, є обов'язковими для власників, користувачів , в тому числі орендарів та суборендарів земельних ділянок, а також органів державної влади і органів місцевого самоврядування.      Дані державного земельного кадастру про правовий режим землеволодіння, землекористування, обмеження (обтяження) прав, а також щодо оцінки земель і кадастрового зонування, встановлені затвердженою земельно-кадастровою документацією, є обов'язковими для власників земельних ділянок, землекористувачів, у тому числі орендарів та суборендарів земельних ділянок, а також для органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування.  
134. Зміни у відомості та документи державного земельного кадастру вноситься за рішенням органу, який їх затвердив.      Зміни у відомості та документи державного земельного кадастру вносяться відповідно до закону.  
135. Власники землі, землекористувачі, а тому числі орендарі та суборендарі під час проведення земельно-кадастрових робіт зобов'язані забезпечити доступ розробникам документації до земельних ділянок, на яких проводяться ці роботи.      Власники землі, землекористувачі, у тому числі орендарі та суборендарі земельних ділянок, при проведенні земельно-кадастрових робіт зобов'язані забезпечити доступ виконавцям цих робіт до земельних ділянок, на яких проводяться ці роботи.  
136. Стаття 21. Організація і планування земельно-кадастрових робіт      Стаття 22. Організація і планування земельно-кадастрових робіт  
137. Організація і планування земельно-кадастрових робіт здійснюється Кабінетом Міністрів України, Урядом Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.   -63- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Абзац 1 статті 21 викласти у наступній редакції: "Організація і планування земельно-кадастрових робіт на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях здійснюється органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування згідно повноважень, визначених законом".  
Враховано   Організація і планування земельно-кадастрових робіт на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях здійснюються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до закону.  
138. Організація і планування виконання земельно-кадастрових робіт в межах окремих земельних ділянок, що перебувають у власності чи користуванні здійснюється їх власниками чи землекористувачами.      Організація і планування земельно-кадастрових робіт у межах окремих земельних ділянок, що перебувають у власності чи користуванні, здійснюються їх власниками чи землекористувачами.  
139. Стаття 22. Підстави для проведення земельно-кадастрових робіт      Стаття 23. Підстави для проведення земельно-кадастрових робіт  
140. Земельно-кадастрові роботи здійснюється на підставі:      Земельно-кадастрові роботи здійснюються на підставі:  
141. рішень органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування;      рішень відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування;  
142. укладених договорів між юридичними і фізичними особами (власниками земельних ділянок, землекористувачами, в тому числі орендарями) та виконавцями земельно-кадастрових робіт;      укладених договорів між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та виконавцями земельно-кадастрових робіт;  
143. судових рішень.      судових рішень.  
144. Стаття 23. Нормативно-технічні документи з проведення земельно-кадастрових робіт   -64- Демьохін В.А.
Статтю 23 пропоную викласти у наступній редакції: "Стаття. Нормативно-технічні акти з проведення земельно-кадастрових робіт Нормативно-технічні акти встановлюють порядок організації і виконання земельно-кадастрових робіт, їх склад і зміст, вимоги до них, норми і правила їх виконання, а також зміст відповідної земельно-кадастрової документації та вимоги до її оформлення. Нормативно-технічні акти з проведення державного земельного кадастру затверджуються Кабінетом Міністрів України або центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів відповідно до їх повноважень."  
Враховано редакційно   Стаття 24. Нормативно-правові акти та нормативно-технічна документація з питань проведення земельно-кадастрових робіт  
    -65- Мокроусов А.О.
Статтю 22 викласти в такій редакції:" Стаття 22. Нормативно-технічні акти з питань проведення земельно-кадастрових робіт Нормативно-технічні акти з питань проведення земельно-кадастрових робіт установлюють порядок організації і виконання земельно-кадастрових робіт, їх склад і зміст, вимоги до них, норми і правила їх виконання, а також зміст відповідної земельно-кадастрової документації та вимоги до її оформлення. Нормативно-технічні документи з питань проведення земельно-кадастрових робіт затверджуються Кабінетом Міністрів України"  
Враховано    
145. Нормативно-технічні документи встановлюють порядок організації і виконання земельно-кадастрових робіт, склад і зміст, вимоги до них, норми і правила їх виконання   -66- Козаченко О.О.
Абзац 1 статті 23 після слів "норми і правила їх виконання" доповнити словами: "а також зміст відповідної земельно-кадастрової документації та вимоги до її оформлення".  
Враховано   Нормативно-правові акти та нормативно-технічна документація з питань проведення земельно-кадастрових робіт установлюють порядок організації і виконання земельно-кадастрових робіт, їх склад і зміст, вимоги до них, норми і правила їх виконання, а також зміст відповідної земельно-кадастрової документації та вимоги до її оформлення.  
146. Нормативно-технічні документи з проведення державного земельного кадастру затверджуються Кабінетом Міністрів України.   -67- Козаченко О.О.
Абзац 2 статті 23 викласти у наступній редакції: "Нормативно-технічні акти з проведення державного земельного кадастру затверджуються Кабінетом Міністрів України або центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів відповідно до їх повноважень".  
Враховано   Нормативно-правові акти з питань проведення земельно-кадастрових робіт затверджуються Кабінетом Міністрів України, а нормативно-технічна документація з питань проведення земельно-кадастрових робіт - центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів відповідно до закону.  
147. Нормативно-технічні документи з проведення земельно-кадастрових робіт є обов'язковими для використання всіма суб'єктами державного земельного кадастру.       
148. Стаття 24. Стандартизація та нормування у галузі державного земельного кадастру      Стаття 25. Стандартизація та нормування у сфері державного земельного кадастру  
149. Державні стандарти, норми і правила встановлюють комплекс якісних та кількісних показників, параметрів, які регламентують здійснення земельно-кадастрових робіт, розробку і реалізацію документації у галузі державного земельного кадастру з урахуванням соціальних, технічних, екологічних, економічних та інших умов.      Стандартизація та нормування у сфері державного земельного кадастру полягає в розробленні державних стандартів, норм і правил, що встановлюють комплекс якісних та кількісних показників, параметрів, які регламентують здійснення земельно-кадастрових робіт, розробку і реалізацію земельно-кадастрової документації з урахуванням соціальних, технічних, екологічних, економічних та інших умов.  
150. Державні стандарти, норми і правила у галузі державного земельного кадастру розробляються і затверджуються в установленому законом порядку.      Державні стандарти, норми і правила у сфері державного земельного кадастру розробляються і затверджуються в установленому законом порядку.  
151. Стаття 25. Замовники і виконавці земельно-кадастрових робіт      Стаття 26. Замовники і виконавці земельно-кадастрових робіт  
152. Замовником земельно-кадастрових робіт можуть бути орган державної влади, орган місцевого самоврядування, судовий орган, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів і його місцеві органи, юридичні і фізичні особи, які прийняли рішення або подали заяви (клопотання) про проведення земельно-кадастрових робіт і можуть забезпечити їх фінансування.   -68- Демьохін В.А.
Статтю 25 пропоную викласти у наступній редакції: "Замовником земельно-кадастрових робіт можуть бути органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, судові органи, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів і його територіальні органи, а також юридичні і фізичні особи, які прийняли рішення або подали заяви (клопотання) про проведення земельно-кадастрових робіт і можуть забезпечити їх фінансування. Виконавцями земельно-кадастрових робіт мажуть бути юридичні та фізичні особи, які отримали в установленому законом порядку ліцензії на проведення відповідних робіт. Взаємовідносини між замовником і виконавцем земельно-кадастрових робіт регулюються законодавством України і угодою на виконання робіт".  
Враховано   Замовниками земельно-кадастрових робіт можуть бути органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, судові органи, а також юридичні і фізичні особи, які прийняли рішення про проведення земельно-кадастрових робіт і можуть забезпечити їх фінансування.  
153. Виконавцями земельно-кадастрових робіт мажуть бути юридичні та фізичні особи, які отримали в установленому законом порядку ліцензії на проведення землевпорядних та землеоціночних робіт.   -69- Козаченко О.О.
У абзаці 2 статті 25 слова "землевпорядних та землеоціночних робіт" замінити словом "відповідних", щоб, по-перше, не фіксувати види робіт, які підлягають ліцензуванню, а, по-друге - не звужувати кола осіб, які б могли здійснювати вказані роботи.  
Враховано   Виконавцями земельно-кадастрових робіт можуть бути юридичні та фізичні особи, які отримали в установленому законом порядку ліцензії на виконання відповідних робіт.  
154. Взаємовідносини між замовником і виконавцем земельно-кадастрових робіт регулюються законодавством України і договором.      Взаємовідносини між замовником і виконавцем земельно-кадастрових робіт регулюються законодавством України і договором.  
155. Стаття 26. Загальні вимоги до змісту земельно-кадастрової документації      Стаття 27. Загальні вимоги до змісту земельно-кадастрових робіт  
156. Земельно-кадастрова документація включає в себе текстові і графічні матеріали і містить обов'язкові положення, встановлені завданням на розробку відповідної документації.       
157. Земельно-кадастрова документація розробляється на основі технічного завдання, яке видається замовником документації.      Земельно-кадастрові роботи виконуються на основі технічного завдання, яке видається замовником робіт.  
158. Структура, зміст і порядок ведення документації державного земельного кадастру визначається центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.   -70- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 26 пропоную доповнити абзацом наступного змісту: "Земельно-кадастрова документація може розроблятись на паперових та електронних носіях".  
Враховано   Склад, зміст, вимоги, норми і правила виконання відповідних земельно-кадастрових робіт затверджуються відповідно до закону.  
    -71- Демьохін В.А.
Останній абзац статті 26 пропоную викласти у наступній редакції: "Склад, зміст, вимоги, норми і правила виконання відповідної земельно-кадастрової документації затверджується центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів."  
Враховано    
159. Стаття 27. Погодження земельно-кадастрової документації   -72- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Статтю 27 вилучити.  
Враховано    
160. Загальнодержавні програми щодо проведення державного земельного кадастру погоджуються з Кабінетом Міністрів України.   -73- Римарук О.І.
Статтю 27 поновити в редакції першого читання.  
Відхилено    
161. Регіональні програми щодо проведення державного земельного кадастру погоджуються Радою Міністрів Автономної Республіки Крим та місцевими державними адміністраціями.       
162. Програми проведення державного земельного кадастру в містах Києві і Севастополі погоджуються міськими державними адміністраціями.       
163. Документація з оцінки земель адміністративно-територіальних утворень, землеволодінь і землекористувань погоджуються відповідними органами виконавчої влади.       
164. Документація з оцінки земель підлягає державній експертизі відповідно до закону.       
165. Стаття 28. Затвердження земельно-кадастрової документації   -74- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Статтю 28 вилучити.  
Враховано    
166. Верховна Рада України затверджує загальнодержавні програми щодо проведення державного земельного кадастру.   -75- Римарук О.І.
Статтю 28 поновити в редакції першого читання.  
Відхилено    
167. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та обласні ради затверджують регіональні програми щодо проведення державного земельного кадастру, документацію з кадастрового зонування території.       
168. Київська та Севастопольська міські ради затверджують міські програми щодо проведення державного земельного кадастру міст Києва і Севастополя, документацію з кадастрового зонування територій міст, оцінки земельних ділянок.       
169. Районні ради затверджують програми щодо проведення земельно-кадастрових робіт, документацію з кадастрового зонування території району, оцінки земель адміністративних утворень, землеволодінь і землекористувань.       
170. Сільські, селищні, міські ради затверджують місцеві програми щодо проведення земельно-кадастрових робіт, документацію з кадастрового зонування території населених пунктів, оцінки земельних ділянок в межах населених пунктів.       
171. Зміни до земельно-кадастрової документації вносяться за рішенням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, які її затвердили та за рішенням суду.       
172. Стаття 29. Порядок користування документацією державного земельного кадастру   -76- Мокроусов А.О.
Статтю 26 викласти в такій редакції: "Стаття26. Порядок користування документацією державного земельного кадастру Відомості державного земельного кадастру є відкритими для використання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами відповідно до законодавства. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування користуються відомостями і документами державного земельного кадастру на безоплатній основі. Юридичні та фізичні особи мають право користуватися документацією державного земельного кадастру з дотриманням вимог цього Закону, інших законів України. Надання відомостей державного земельного кадастру здійснюється в порядку, встановленому закон."  
Враховано частково   Стаття 28. Порядок користування відомостями державного земельного кадастру Органи державної влади та органи місцевого самоврядування користуються відомостями і документами державного земельного кадастру на безоплатній основі.  
173. Відомості державного земельного кадастру є відкритими для використання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами.      Відомості державного земельного кадастру є відкритими для використання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами відповідно до законодавства.  
174. Юридичні та фізичні особи мають право користуватися документацією державного земельного кадастру з дотриманням вимог цього закону, інших законів України і Положення про державний фонд документації із землеустрою.      Юридичні та фізичні особи мають право користуватися відомостями державного земельного кадастру з дотриманням вимог цього Закону та інших законів України.  
175. Надання відомостей державного земельного кадастру здійснюється в порядку, встановленому законодавством України.      Надання відомостей державного земельного кадастру здійснюється в порядку, встановленому законом.  
176. Стаття 30. Технічне та технологічне забезпечення державного земельного кадастру   -77- Акопян В.Г.
Статтю 30 вилучити.  
Враховано    
177. Технічне та технологічне забезпечення державного земельного кадастру базується на використанні засобів обчислювальної та інформаційної техніки, технічних засобів для виконання топографо-геодезичних, картографічних, фотограмметричних та інших робіт, а також сучасних інформаційних технологій і систем для збору, введення, контролю, накопичення, зберігання, поновлення, пошуку, перетворення, переробки, відображення, видачі і передачі даних.       
178. Основною формою інформації в державному земельному кадастрі є автоматизовані системи, призначені для обробки даних земельно-кадастрових та інших зйомок і дистанційного зондування, ведення земельної статистики, прогнозування, планування, проектування, картографування, підтримки прийняття рішень, організаційного управління тощо.   -78- Лелюк О.В.
Статтю 30 доповнити наступними пунктами: 1. Виправлення технічних помилок, які були допущені при веденні державного земельного кадастру, здійснюються протягом п'яти днів після їх виявлення. 2. Виправлення технічних помилок, які були допущені при веденні державного земельного кадастру, здійснюється за умови, якщо немає підстав вважати, що таке виправлення може спричинити шкоду або порушити законні права власників земельних ділянок. 3. Інформація про виправлення технічних помилок або відмова про виправлення технічних помилок протягом п'яти днів письмово надається власнику земельної ділянки або третій особі, які сподівалися на здійснення запису у державному земельному кадастрі.  
Відхилено    
179. Стаття З1. Здійснення консалтингових послуг у сфері земельного кадастру      Стаття 29. Надання консалтингових послуг у сфері державного земельного кадастру  
180. Консалтингові послуги у сфері земельного кадастру передбачають:      Консалтингові послуги у сфері державного земельного кадастру передбачають:  
181. консультування власників землі та землекористувачів з питань земельного кадастру та оцінки земель;      консультування власників землі та землекористувачів з питань державного земельного кадастру, проведення оцінки земель та інших земельно-кадастрових робіт, вартості надання інформації та кадастрово-реєстраційних послуг тощо;  
182. надання широкої інформації про результати досліджень у галузі державного земельного кадастру;      надання інформації про результати досліджень у сфері державного земельного кадастру;  
183. надання консультативних послуг з питань земельного законодавства, здійснення цивільно-правових угод, оподаткування, оренди та інших послуг щодо земельних ділянок;   -79- Козаченко О.О.
Абзац 4 статті 31 викласти у наступній редакції: "надання консультативних послуг з питань земельного, цивільного, податкового законодавства, інших послуг щодо земельних ділянок, нерухомості та вчинення правочинів".  
Враховано редакційно   надання консультативних послуг з питань земельного, цивільного, податкового законодавства, орендних відносин, інших послуг щодо земельних ділянок та іншої нерухомості;  
184. здійснення аудиту земельно-правових документів та іншої земельно-кадастрової документації.      проведення аудиту земельно-кадастрової діяльності.  
185. Консалтингові послуги власникам землі та землекористувачам надають юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми господарювання і форми власності та фізичні особи, які здійснюють діяльність у сфері земельного кадастру.      Консалтингові послуги власникам землі та землекористувачам надають юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми господарювання і форми власності та фізичні особи, які здійснюють діяльність у сфері земельного кадастру.  
186. Розділ ІV. ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ   -80- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Розділ ІV привести у відповідність до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" і викласти у такій редакції: "Розділ ІV. ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ"  
Враховано   Розділ ІV. ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ  
187. Стаття 32. Рівні ведення державного земельного кадастру   -81- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Статтю 32 викласти в такій редакції: "Рівні ведення державного земельного кадастру Державний земельний кадастр України ведеться за єдиною системою, яка складається з трьох рівнів: місцевого в межах кадастрового округу (району, міста обласного значення, міст Києва і Севастополя); регіонального (на рівні Автономної Республіки Крим, області); загальнодержавного (по Україні в цілому). Ведення державного земельного кадастру на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях здійснюється структурними підрозділами Центру державного земельного кадастру".  
Враховано частково   Стаття 30. Рівні ведення державного земельного кадастру  
    -82- Мокроусов А.О.
Статтю 28 викласти в такій редакції: "Стаття 28. Рівні ведення державного земельного кадастру Державний земельний кадастр України ведеться за єдиною системою, яка складається з трьох рівнів: місцевого (в межах села, селища, міста районного значення; району, міст Києва, Севастополя та обласного значення); регіонального (на рівні Автономної Республіки Крим, області); загальнодержавного (по Україні в цілому)."  
Враховано    
188. Державний земельний кадастр України ведеться за єдиною системою, яка складається з трьох рівнів:      Державний земельний кадастр ведеться за єдиною системою, яка складається з трьох рівнів:  
189. місцевого (на рівні підприємств, установ і організацій, села, селища, міст Києва, Севастополя та районного значення, в частині ведення земельно-кадастрової документації; району в розрізі адміністративно-територіальних одиниць, районів у містах, міст Києва, Севастополя та обласного значення);      місцевого (в межах села, селища, міста, міст Києва і Севастополя, району);  
190. регіонального (на рівні Автономної Республіки Крим, області, району);      регіонального (на рівні Автономної Республіки Крим, області);  
191. загальнодержавного (по Україні в цілому).      загальнодержавного (по Україні в цілому).  
192. Стаття 33. Порядок ведення державного земельного кадастру на місцевому рівні   -83- Козаченко О.О.
Статтю 33 викласти в такій редакції: "Порядок ведення державного земельного кадастру на місцевому рівні На місцевому рівні в державному земельному кадастрі формуються і зберігаються відомості про територіальні зони, земельні ділянки та інше нерухоме майно, розміщені в межах кадастрового округу (у розрізі села, селища, міста районного значення), межі земельних ділянок, межі населених пунктів, межі територіальних та кадастрових зон, про розподіл земельних ділянок серед власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів та суборендарів земельних ділянок, про правовий режим, кількісну і якісну характеристику, оцінку та вартість земельних ділянок".  
Враховано редакційно   Стаття 31. Порядок ведення державного земельного кадастру на місцевому рівні  
    -84- Демьохін В.А.
Статтю 33 викласти в такій редакції: "Порядок ведення державного земельного кадастру на місцевому рівні На місцевому рівні в державному земельному кадастрі формуються і зберігаються відомості про територіальні зони, земельні ділянки та інше нерухоме майно, розміщені в межах кадастрового округу (в розрізі села, селища, міста районного значення), межі земельних ділянок, межі населених пунктів, межі територіальних та кадастрових зон, про розподіл земельних ділянок серед власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів та суборендарів земельних ділянок, про правовий режим, кількісну і якісну характеристику, оцінку та вартість земельних ділянок. На загальнодержавному рівні в державному земельному кадастрі містяться відомості про державний кордон України, межі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, кадастрових округів, про правовий режим, кількісну та якісну характеристику, оцінку і вартість земель, про розподіл земель між власниками землі, землекористувачами, в тому числі орендарями та суборендарями земельних ділянок."  
Враховано редакційно    
193. На місцевому рівні в державному земельному кадастрі формуються і зберігаються необхідні відомості про земельні ділянки, розміщені на території відповідного адміністративно-територіального утворення (село, селище, місто), про межі земельних ділянок, межі територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами, межі населених пунктів, про розподіл земельних ділянок серед власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів, про правовий режим, кількісну і якісну характеристику, оцінку та вартість земельних ділянок.   -85- Мокроусов А.О.
Статтю 29 викласти в такій редакції: "Стаття 29. Порядок ведення державного земельного кадастру на місцевому рівні На місцевому рівні в державному земельному кадастрі формуються і зберігаються відомості про земельні ділянки та інше нерухоме майно, розміщені в межах села, селища, міста районного значення, про межі земельних ділянок, межі населених пунктів, межі територіальних та кадастрових зон, про розподіл земельних ділянок серед власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів та суборендарів земельних ділянок, про правовий режим, кількісну і якісну характеристику, оцінку та вартість земельних ділянок."  
Враховано   На місцевому рівні в державному земельному кадастрі містяться і зберігаються відомості і документи про земельні ділянки та інше нерухоме майно, розташовані в межах села, селища, міста, району. На місцевому рівні ведуться книги записів реєстрації державних актів та договорів оренди та суборенди землі, поземельна книга, черговий кадастровий план, кадастровий план села, селища, міста, району, відомості про межі земельних ділянок, адміністративно-територіальних одиниць, територіальних та кадастрових зон, кадастрових кварталів, земельних ділянок з особливим режимом використання, про розподіл земельних ділянок між власниками землі та землекористувачами, у тому числі орендарями та суборендарями земельних ділянок, а також про кількісну і якісну характеристики земельних ділянок та їх оцінку.  
194. Стаття 34. Порядок ведення державного земельного кадастру на регіональному та загальнодержавному рівнях      Стаття 32. Порядок ведення державного земельного кадастру на регіональному рівні  
195. На регіональному рівні в державному земельному кадастрі містяться відомості про межі адміністративно-територіальних одиниць (Автономної Республіки Крим, області, району), про правовий режим, кількісну і якісну характеристику, оцінку та вартість земель у розрізі адміністративно-територіальних одиниць про межі земельних ділянок, межі населених пунктів, про розподіл земельних ділянок серед власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів, про правовий режим та про розподіл між власниками землі, землекористувачами, у тому числі орендарями.   -86- Мокроусов А.О.
Статтю 30 викласти в такій редакції: "Стаття 30. Порядок ведення державного земельного кадастру на регіональному та загальнодержавному рівнях На регіональному рівні в державному земельному кадастрі містяться відомості про межі адміністративно-територіальних одиниць (Автономної Республіки Крим, області, району), про правовий режим, кількісну і якісну характеристику, оцінку та вартість земель у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, межі населених пунктів, про розподіл земельних ділянок серед власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів та суборендарів, і правовий режим земель. На загальнодержавному рівні в державному земельному кадастрі містяться відомості про державний кордон України, межі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, про правовий режим, кількісну та якісну характеристику, оцінку і вартість земель, про розподіл земель між власниками землі, землекористувачами, в тому числі орендарями та суборендарями земельних ділянок."  
Враховано   На регіональному рівні в державному земельному кадастрі містяться і зберігаються відомості і документи про землі в межах території Автономної Республіки Крим, області у розрізі районів, сіл, селищ, міст. На регіональному рівні в державному земельному кадастрі містяться відомості та документи про межі адміністративно-територіальних одиниць, про розподіл земель між власниками землі та землекористувачами, у тому числі орендарями та суборендарями земельних ділянок і по категоріях земель, кількісну і якісну характеристики, оцінку земель, а також індексна карта.  
196. Крім того, в розрізі району містяться відомості про земельні ділянки за межами населених пунктів, про розподіл їх серед власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів та суборендарів і про правовий режим.      Стаття 33. Порядок ведення державного земельного кадастру на загальнодержавному рівні  
197. На загальнодержавному рівні в державному земельному кадастрі містяться відомості про державний кордон України, межі Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя, про правовий режим, кількісну та якісну характеристику і оцінку та вартість земель та про розподіл земель між власниками землі, землекористувачами, у тому числі орендарями.      На загальнодержавному рівні в державному земельному кадастрі містяться і зберігаються відомості та документи про землі в межах території України у розрізі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя. На загальнодержавному рівні в державному земельному кадастрі містяться відомості і документи про державний кордон України, межі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, про розподіл земель між власниками землі, землекористувачами, у тому числі орендарями та суборендарями земельних ділянок і по категоріях земель, кількісну та якісну характеристику, оцінку земель, правовий режим, а також індексна карта.  
198. Стаття 35. Забезпечення ведення державного земельного кадастру      Стаття 34. Забезпечення ведення державного земельного кадастру  
199. Ведення державного земельного кадастру забезпечується шляхом виконання топографо-геодезичних, картографічних робіт, ґрунтових, геоботанічних, містобудівних, радіологічних та інших обстежень і розвідувань, бонітуванням ґрунтів, економічною та грошовою оцінкою земель, а також виконанням робіт, пов'язаних із веденням державної реєстрації земельних ділянок, обліку кількості та якості земель.   -87- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Статтю 35 викласти в такій редакції: "Забезпечення ведення державного земельного кадастру Ведення державного земельного кадастру забезпечується шляхом виконання земельно-кадастрових робіт, а також топографо-геодезичних та картографічних робіт, ґрунтових, геоботанічних, містобудівних, радіологічних та інших обстежень і розвідувань. Земельно-кадастрові та інші роботи виконуються в порядку, визначеному законодавством України та відповідними нормативно-технічними актами".  
Враховано   Ведення державного земельного кадастру забезпечується шляхом внесення відомостей про межі адміністративно-територіальних утворень, земельних ділянок власників землі, землекористувачів, про правовий режим земель, площі, місцезнаходження, якісну і кількісну характеристику, оцінку та вартість земель на підставі даних документації із землеустрою, відомостей, представлених власниками та користувачами земельних ділянок, результатів проведення топографо-геодезичних, картографічних робіт, ґрунтових, геоботанічних, містобудівних, радіологічних та інших обстежень і розвідувань, технічної документації з оцінки земель, а також виконанням робіт, пов'язаних із веденням державної реєстрації земельних ділянок, обліку кількості та якості земель, кадастрового зонування території. Земельно-кадастрові та інші роботи виконуються в порядку, визначеному законодавством України.  
200. Топографо-геодезичні і картографічні роботи, земельно-кадастрові та землевпорядні роботи, ґрунтові, геоботанічні, радіологічні, інші обстеження та розвідування виконуються у порядку, визначеному законодавством України.       
201. Стаття 36. Порядок проведення кадастрового зонування території України   -88- Козаченко О.О.
Статтю 36 викласти в такій редакції: "Стаття. Порядок проведення кадастрового зонування території України Кадастрове зонування території України здійснюється з метою визначення меж кадастрових зон, кадастрових кварталів та територіальних зон, розробки індексних карт та присвоєння земельним ділянкам та іншим об'єктам нерухомого майна кадастрових номерів. Одиницями кадастрового зонування є кадастрові округи, територіальні зони, кадастрові зони та кадастрові квартали. Кадастровий номер земельної ділянки складається із номера (коду) кадастрового округу (як об'єкта адміністративно-територіального устрою України), номера кадастрової зони (села, селища, міста або їх частини) в межах кадастрового округу, номера кадастрового кварталу в межах кадастрової зони й номера земельної ділянки в кадастровому кварталі. Кадастровий номер інших об'єктів нерухомого майна базується на кадастровому номері земельної ділянки, на якій вони розташовані. Кадастровий номер присвоюється в процесі кадастрової зйомки, а в разі відсутності потреби в здійсненні кадастрової зйомки - при внесенні даних у базу даних державного обліку земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна. Порядок кадастрового зонування, а також порядок присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам та іншим об'єктам нерухомого майна встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів".  
Враховано частково   Стаття 35. Порядок проведення кадастрового зонування території України Кадастрове зонування території України здійснюється з метою визначення меж територіальних та кадастрових зон, кадастрових кварталів, розробки індексних карт та присвоєння земельним ділянкам кадастрових номерів. Порядок кадастрового зонування і порядок присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам встановлюються Кабінетом Міністрів України.  
202. Кадастрове зонування території України здійснюється з метою присвоєння земельним ділянкам кадастрових номерів.       
203. Одиницями кадастрового поділу території України є адміністративно-територіальні утворення (Автономна Республіка Крим, область, район, місто, крім міст районного значення, селище та село), кадастрові зони та кадастрові квартали.       
204. Кадастровий номер земельної ділянки складається із номера адміністративно-територіального утворення, номера кадастрової зони села, селища, міста, номера кадастрового кварталу в межах кадастрової зони і номера земельної ділянки в кадастровому кварталі.       
205. Порядок кадастрового зонування території України, а також порядок присвоєння кадастрових номерів земельних ділянок встановлюється Кабінетом Міністрів України.       
206. Стаття 37. Порядок проведення кадастрових зйомок   -89- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 37 викласти в такій редакції: "Кадастрові зйомки проводяться юридичними та фізичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою та виконання топографо-геодезичних, картографічних робіт. Кадастрові зйомки для цілей інвентаризації земельних ділянок проводяться не рідше одного разу в 10 років".  
Враховано частково   Стаття 36. Порядок проведення кадастрових зйомок Кадастрові зйомки проводяться юридичними та фізичними особами, які отримали в установленому законом порядку ліцензії на проведення робіт із землеустрою та виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт.  
207. Кадастрові зйомки проводяться землевпорядними та іншими організаціями, які мають ліцензію на землевпорядну або геодезичну діяльність.   -90- Акопян В.Г.
Статтю 37 доповнити положеннями ст.198 "Кадастрові зйомки" Земельного кодексу України.  
Враховано в ст.1  Стаття 37. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".  
    -91- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Розділ ІУ доповнити новими статтями: "Стаття. Порядок проведення державного кадастрового обліку земельних ділянок Державний кадастровий облік земельних ділянок та іншого нерухомого майна здійснює Центр державного земельного кадастру. Порядок проведення державного кадастрового обліку земельних ділянок та іншого нерухомого майна встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Стаття. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень Державну реєстрацію речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень здійснює у складі державного земельного кадастру Центр державного земельного кадастру. Порядок реєстрації речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень встановлюється Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень". Стаття. Порядок проведення обліку кількості та якості земель Облік кількості та якості земель здійснюється шляхом систематизації даних державного земельного кадастру. Облікові дані про кількість земель складаються щорічно, про якість земель - один раз у п'ять років. Порядок обліку кількості та якості земель встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та з питань статистики.  
Враховано редакційно    
    -92- Римарук О.І.
Статтю 35 в редакції другого читання вилучити.  
Враховано    
208. Стаття 38. Порядок проведення бонітування ґрунтів   -93- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статті 38,39,40 викласти в такій редакції: "Стаття. Порядок проведення бонітування ґрунтів, економічної та грошової оцінки земель. Бонітування ґрунтів, економічна та грошова оцінка земель проводиться відповідно до закону України "Про оцінку земель" і після затвердження в установленому законом порядку вноситься в державний земельний кадастр".  
Враховано частково   Стаття 38. Порядок проведення бонітування ґрунтів Бонітування ґрунтів проводяться в порядку, встановленому законодавством України.  
209. Бонітування ґрунтів проводиться державними науково-дослідними і проектними землевпорядними організаціями та іншими юридичними особами, що мають відповідні ліцензії і після затвердження в установленому законом порядку заноситься в державний земельний кадастр.   -94- Римарук О.І.
Статтю 36 в редакції другого читання викласти в наступній редакції (передбачивши розкриття положень про "бонітування ґрунтів", про "економічну оцінку земель", про "грошову оцінку земельних ділянок", в самостійних статтях). А саме: "Ст. 36.1. Бонітування ґрунтів - це порівняльна оцінка якості ґрунтів за їх основними природними властивостями, які мають сталий характер та суттєво впливають на урожайність сільськогосподарських культур, вирощуваних у конкретних природно - кліматичних умовах. Ст. 36.2. Економічна оцінка земель - це оцінка землі як природного ресурсу і засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та як просторового базису в суспільному виробництві за показниками, що характеризують продуктивність земель, ефективність їх використання та дохідність з одиниці площі. Ст.36.3. Грошова оцінка земельних ділянок - це оцінка землі на рентній основі, яка в залежності від призначення та порядку її проведення може бути нормативною та експертною."  
Враховано редакційно   Методика проведення бонітування ґрунтів розробляється Українською академією аграрних наук та центральними органами виконавчої влади з питань аграрної політики та земельних ресурсів і затверджується Кабінетом Міністрів України. Відомості державного земельного кадастру містять дані бонітування ґрунтів, необхідні для захисту прав і законних інтересів власників та користувачів земельних ділянок, розміщення сільськогосподарського виробництва, проведення землеустрою сільськогосподарських підприємств та економічної оцінки земель.  
210. Бонітування ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення проводиться відповідно до законодавства.   -95- Римарук О.І.
Статтю 38 поновити в редакції першого читання  
Враховано    
211. Стаття 39. Порядок проведення економічної оцінки земель   -96- Римарук О.І.
Статтю 39 поновити в редакції першого читання  
Враховано   Стаття 39. Порядок проведення економічної оцінки земель  
212. Економічна оцінка земель проводиться державними науково-дослідними і проектними землевпорядними організаціями та іншими юридичними особами, що мають відповідні ліцензії і після затвердження в установленому законом порядку заноситься в державний земельний кадастр.      Економічна оцінка земель проводиться в порядку, встановленому законодавством України. Методика проведення економічної оцінки земель залежно від цільового призначення розробляється центральними органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів та з питань економічної політики і затверджується Кабінетом Міністрів України.  
213. Економічна оцінка земель сільськогосподарського призначення проводиться відповідно до законодавства .      Відомості державного земельного кадастру містять дані економічної оцінки земель, що необхідні для захисту прав і законних інтересів власників та користувачів земельних ділянок.  
214. Стаття 40. Порядок проведення грошової оцінки земель   -97- Римарук О.І.
Статтю 40 поновити в редакції першого читання.  
Враховано   Стаття 40. Порядок проведення грошової оцінки земель  
215. Нормативна грошова оцінка земель різного цільового призначення розробляється державними науково-дослідними і проектними землевпорядними та іншими юридичними особами, які мають відповідні ліцензії і після затвердження в установленому законом порядку заноситься в державний земельний кадастр.      Грошова оцінка земель провадиться у порядку, встановленому законодавством України. Методика проведення нормативної грошової оцінки земель залежно від цільового призначення розробляється центральними органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів та оподаткування і затверджується Кабінетом Міністрів України.  
216. Грошова оцінка земель та земельних ділянок сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення проводиться відповідно до закону.      Відомості державного земельного кадастру містять дані нормативної грошової оцінки земель, що необхідні для цілей оподаткування землеволодіння чи землекористування, визначення орендної плати за землі державної і комунальної власності.  
217. Стаття 41. Порядок проведення державної реєстрації земельних ділянок   -98- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 41 вилучити  
Відхилено   Стаття 41. Порядок проведення державної реєстрації земельних ділянок  
218. У складі державного земельного кадастру органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування проводиться державна реєстрація земельних ділянок шляхом ведення книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди та суборенди землі та поземельної книги реєстрації земельних ділянок, земельних сервітутів та обмежень у використанні земель.   -99- Беспалий Б.Я.
Стаття 41, частина 1. Вилучити текст "органами виконавчої влади або".  
Враховано   Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється шляхом ведення книг записів реєстрації державних актів і договорів оренди та суборенди землі та поземельної книги.  
219. Поземельна книги реєстрації земельних ділянок, земельних сервітутів та обмежень у використанні земель включає інформацію про невід'ємні кількісні і якісні ознаки земельної ділянки, споживчу грошову оцінку, земельні сервітути і обмеження у використанні земель.   -100- Римарук О.І.
Статтю 41 поновити в редакції першого читання.  
Враховано частково    
220. Підставою для державної реєстрації є подання власником або користувачем земельної ділянки заяви чи клопотання та документів, що посвідчують право власності та право користування землею.       
221. Державна реєстрація земельних ділянок проводиться протягом десяти днів з часу подання заяви чи клопотання і всіх необхідних документів про земельну ділянку до відповідних органів.       
222. Державна реєстрація земельних ділянок ведеться на паперових та електронних носіях. При наявності розбіжностей між даними паперових та електронних носіїв пріоритет мають дані на паперових носіях, якщо інше не встановлено законом.      Державна реєстрація земельних ділянок ведеться на паперових та електронних носіях. За наявності розбіжностей між даними паперових та електронних носіїв пріоритет мають дані на паперових носіях, якщо інше не встановлено законом.  
223. Державна реєстрація земельних ділянок ведеться органами місцевого самоврядування на місцевому рівні, місцевими органами по земельних ресурсах на реґіональному рівні та центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів на загальнодержавному рівні.   -101- Беспалий Б.Я.
Стаття 41, частина 6. Викласти у редакції: "Державна реєстрація земельних ділянок ведеться органами місцевого самоврядування".  
Враховано редакційно   Державна реєстрація земельних ділянок проводиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування на місцевому рівні за місцем розташування земельної ділянки при видачі документів, що посвідчують право на земельну ділянку відповідно до повноважень, визначених законом.  
224. Стаття 42.Зміст державної реєстрації земельних ділянок   -102- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 42 вилучити  
Враховано    
225. Державна реєстрація земельних ділянок включає реєстраційно-облікову систему на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях.   -103- -- Н.д.Римарук О.І. (Реєстр.картка №29) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!! Статтю 42 поновити в редакції першого читання  Відхилено    
226. На місцевому рівні в сільських, селищних і міських радах реєстраційно-облікова система включає:       
227. книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди та суборенди землі;       
228. поземельну книгу реєстрації земельних ділянок, обмежень у використанні земель і земельних сервітутів;       
229. книгу обліку земельних ділянок державної власності, управління з використання і охорони якими здійснюють районні та міські міст Києва і Севастополя, державні адміністрації.   -104- Беспалий Б.Я.
Стаття 42, частина 2, пункт 3. Текст "районні та міські міст Києва і Севастополя, державні адміністрації" замінити текстом "органами місцевого самоврядування відповідного рівня".  
Відхилено    
230. книгу обліку земельних сервітутів та обмежень у використанні земель;       
231. книгу обліку юридичних та фізичних осіб платників земельного податку та орендної плати за землю.       
232. На регіональному рівні реєстраційно-облікова система включає:       
233. книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди та суборенди землі на рівні району;       
234. поземельну книгу реєстрації земельних ділянок, обмежень у використанні земель і земельних сервітутів на рівні району;       
235. книгу обліку земельних ділянок державної власності управління з використання і охорони якими здійснюють Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрацій на рівні району, області;   -105- Беспалий Б.Я.
Стаття 42, частина 3, пункт 3. Текст "місцеві державні адміністрації на рівні району, області" замінити текстом "органи місцевого самоврядування відповідного рівня".  
Відхилено    
236. зведену книгу обліку земельних ділянок по формах власності та категоріях земель на рівні району, області;       
237. книгу обліку земельних сервітутів та обмежень у використанні земель державної власності за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України на рівні району, області.       
238. На загальнодержавному рівні реєстраційно-облікова система включає:   -106- Беспалий Б.Я.
Стаття 42, частина 4, перше речення. Текст "Реєстраційно-облікова" замінити словом "облікова".  
Відхилено    
239. книгу обліку земельних ділянок державної власності, управління з використання і охорони якими здійснює Кабінет Міністрів України;       
240. зведену книгу обліку земельних ділянок по формах власності;       
241. книгу обліку земельних сервітутів та обмежень у використанні земель державної власності за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.       
242. Стаття 43. Книги записів державних актів на право на землю та договорів оренди та суборенди землі   -107- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 43 вилучити.  
Відхилено   Стаття 42. Книги записів реєстрації державних актів і договорів оренди та суборенди землі  
243. Книги записів реєстрації державних актів на право на землю та договорів оренди та суборенди землі ведуться із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок.   -108- Римарук О.І.
Статтю 43 поновити в редакції першого читання  
Враховано    
244. Книги записів реєстрації держаних актів на право на землю та договорів оренди та суборенди землі ведуться окремо:      Книги записів реєстрації державних актів і договорів оренди та суборенди землі ведуться із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок окремо для:  
245. державних актів на межі адміністративно-територіальних утворень;      державних актів на межі адміністративно-територіальних утворень; державних актів на право комунальної власності на землю;  
246. державних актів на право власності на земельну ділянку фізичних осіб;      державних актів на право власності на земельну ділянку юридичних осіб;  
247. державних актів на право власності на земельну ділянку юридичних осіб;      державних актів на право власності на земельну ділянку фізичних осіб;  
248. державних актів на право постійного користування земельною ділянкою;      державних актів на право постійного користування земельною ділянкою;  
249. договорів оренди та суборенди земельних ділянок.      договорів оренди і суборенди земельних ділянок.  
250. Структура, зміст та порядок ведення книг записів реєстрації державних актів на право на землю та договорів оренди та суборенди землі встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Форма книги записів реєстрації державних актів і договорів оренди та суборенди землі та порядок її ведення встановлюються Кабінетом Міністрів України.  
251. Стаття 44. Поземельна книга   -109- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 44 вилучити.  
Відхилено   Стаття 43. Поземельна книга  
252. Поземельна книга містить відомості про:   -110- Римарук О.І.
Статтю 44 поновити в редакції першого читання.  
Враховано   Поземельна книга містить відомості та документи про:  
253. кадастровий номер земельної ділянки;      кадастровий номер земельної ділянки;  
254. юридичну або фізичну особу, яка одержала земельну ділянку у власність або користування;      юридичну або фізичну особу, державу, орган місцевого самоврядування, яка одержала земельну ділянку у власність або користування, її адресу та ідентифікаційний код (номер);  
255. місце розташування, межі, цільове призначення, площу земельної ділянки та інші її характеристики;      місце розташування земельної ділянки (село, селище, місто, район, область), цільове призначення та площу земельної ділянки, а також інші її характеристики;  
256. адресу юридичної або фізичної особи, яка одержала земельну ділянку у власність або користування;       
257. нормативну грошову оцінку земельної ділянки; кадастровий план земельної ділянки;      нормативну грошову оцінку земельної ділянки;  
258. правовий режим, обмеження та обтяження на земельну ділянку;      сервітути, обмеження (обтяження) на земельну ділянку; дані бонітування ґрунтів земельної ділянки; дані економічної оцінки земельної ділянки; дані грошової оцінки земельної ділянки;  
259. ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи.      кадастровий план земельної ділянки.  
260. Форма книги та порядок її ведення встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Форма поземельної книги та порядок її ведення встановлюються Кабінетом Міністрів України.  
261. Стаття 45. Порядок проведення обліку земель   -111- Римарук О.І.
Статтю 45 поновити в редакції першого читання  
Враховано   Стаття 44. Порядок проведення обліку земель  
262. Облік земель включає облік кількості і якості земельних угідь та земельних ділянок.      Облік земель включає облік кількості і якості земельних угідь та земельних ділянок.  
263. Облік кількості і якості земель ведеться по землевласниках і землекористувачах.      Облік кількості і якості земель ведеться по землевласниках і землекористувачах.  
264. Облік кількості земель відображає склад угідь та їх підвидів відповідно до класифікації, затвердженої центральними органами виконавчої влади з питань статистики і з питань земельних ресурсів.      Облік кількості земель відображає їх площу та склад земельних угідь відповідно до класифікації, затвердженої центральними органами виконавчої влади з питань статистики і з питань земельних ресурсів.  
265. Облік якості земель відображає відомості, які характеризують земельні угіддя за природними та набутими властивостями, що впливають на їх продуктивність та економічну цінність, а також за ступенем забруднення.      Облік якості земель відображає відомості, які характеризують земельні угіддя за природними та набутими властивостями, що впливають на їх продуктивність та економічну цінність, а також за ступенем забруднення ґрунтів, функціональним призначенням, інженерно-геологічними умовами, рівнем забезпеченості соціальною, інженерно-транспортною та природоохоронною інфраструктурою.  
266. Облік кількості і якості земель в підприємствах, організаціях та установах ведеться з метою їх оцінки для відображення вартості земельних ділянок та прав користування у бухгалтерському обліку відповідно до законодавства України, визначення розміру земельного податку, збитків власників або землекористувачів та інших цілей у випадках, встановлених законом.   -112- Беспалий Б.Я.
Стаття 45, частина 5. Слова "законодавством України" замінити словом "законом".  
Враховано   Облік кількості і якості земель на підприємствах, в установах та організаціях ведеться з метою їх оцінки для відображення вартості земельних ділянок та прав користування в бухгалтерському обліку відповідно до законодавства, визначення розміру земельного податку, збитків власників або землекористувачів та інших цілей у випадках, встановлених законом.  
267. Облік кількості і якості земель в підприємствах, установах та організаціях ведеться в земельно-кадастровій книзі підприємства, установи, організації.      Облік кількості і якості земель на підприємствах, в установах та організаціях ведеться в земельно-кадастровій книзі підприємства, установи, організації.  
268. Зміст земельно-кадастрової книги підприємства, установи та організації та порядок її ведення затверджується Кабінетом Міністрів України.       
269. Склад відомостей та порядок обліку земельних ділянок визначається Кабінетом Міністрів України.       
270. Облік на рівні села, селища, міста та району включає процедуру перевірки повноти і правильності відомостей про земельну ділянку, надання кадастрового номера земельній ділянці, що реєструється, нанесення меж земельної ділянки на черговий кадастровий план, занесення даних про земельну ділянку в Поземельну книгу.      Облік кількості і якості земель на рівні села, селища, міста та району включає процедуру перевірки повноти і правильності відомостей про земельну ділянку, надання кадастрового номера земельній ділянці, що реєструється, нанесення меж земельної ділянки на черговий кадастровий план, занесення даних про земельну ділянку в поземельну книгу.  
271. Державна статистична звітність про кількість земельних угідь, власників землі та землекористувачів складається щорічно, а про якість земельних угідь - один раз у п'ять років відповідно до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного і якісного обліку земель, яка затверджується центральними органами виконавчої влади з питань статистики і з питань земельних ресурсів.      Державна статистична звітність про кількість земельних угідь, власників землі та землекористувачів складається щорічно, а про якість земельних угідь - один раз у п'ять років відповідно до Інструкції із заповнення державної статистичної звітності з кількісного і якісного обліку земель, яка затверджується центральними органами виконавчої влади з питань статистики і з питань земельних ресурсів. Форма книги обліку кількості і якості земель підприємства, установи та організації та порядок її ведення затверджуються Кабінетом Міністрів України. Склад відомостей та порядок обліку земельних ділянок визначається Кабінетом Міністрів України.  
272. Розділ V. СКЛАД ВІДОМОСТЕЙ І ДОКУМЕНТІВ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ   -113- Демьохін В.А.
Назву розділу V викласти у наступній редакції: "Розділ V. ВІДОМОСТІ І ДОКУМЕНТИ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ"  
Враховано   Розділ V. ВІДОМОСТІ ТА ДОКУМЕНТИ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ  
    -114- Козаченко О.О.
Статті 46, 47, 48 викласти у наступній редакції: "Стаття. Відомості і документи державного земельного кадастру на загальнодержавному рівні До відомостей і документів державного земельного кадастру на загальнодержавному рівні відносяться: база даних Кадастру на загальнодержавному рівні; єдиний державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обмежень; державний земельно-кадастровий баланс земельних ресурсів України; індексні кадастрові карти адміністративно-територіальних одиниць та кадастрових округів.  
Враховано редакційно    
273. Стаття 46. Склад відомостей державного земельного кадастру на загальнодержавному рівні   -115- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Статтю 46 викласти у наступній редакції: "Стаття. Відомості і документи державного земельного кадастру на загальнодержавному рівні До відомостей і документів державного земельного кадастру на загальнодержавному рівні відносяться: база даних Кадастру на загальнодержавному рівні; єдиний державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обмежень; державний земельно-кадастровий баланс земельних ресурсів України; індексні кадастрові карти адміністративно-територіальних одиниць та кадастрових округів".  
Враховано редакційно   Стаття 45. Відомості та документи державного земельного кадастру на загальнодержавному рівні  
274. До складу відомостей і документів державного земельного кадастру на загальнодержавному рівні відносяться:      До відомостей і документів державного земельного кадастру на загальнодержавному рівні відносяться:  
275. державний земельно-кадастровий баланс земельних ресурсів України;       
276. індексна карта адміністративно-територіальних утворень та кадастрових зон;      індексна кадастрова карта адміністративно-територіальних одиниць;  
277. відомості про земельні ділянки, управління з використання і охорони якими здійснює Кабінет Міністрів України;       
278. зведені відомості про земельні ділянки за формами власності та категоріями земель;      зведені відомості про землі за формами власності та категоріями земель;  
279. банк даних економічної оцінки земель;      банк даних економічної оцінки земель;  
280. банк даних нормативної грошової оцінки земель по Автономній Республіці Крим, областях, містах Києву і Севастополю, природно-сільськогосподарських зонах;      банк даних нормативної грошової оцінки земель;  
281. банк земельних сервітутів та обмежень у використанні земель державної та комунальної власності;       
282. банк даних експертної грошової оцінки земельних ділянок.      банк даних експертної грошової оцінки земельних ділянок.  
283. Стаття 47. Склад відомостей і документів державного земельного кадастру на регіональному рівні   -116- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 47 викласти у наступній редакції: "Відомості і документи державного земельного кадастру на регіональному рівні До відомостей і документів державного земельного кадастру на регіональному рівні відносяться: база даних Кадастру на регіональному рівні; єдиний державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обмежень на регіональному рівні; державний регіональний земельно-кадастровий баланс земельних ресурсів; індексні кадастрові карти адміністративно-територіальних одиниць та кадастрових округів.  
Враховано редакційно   Стаття 46. Відомості та документи державного земельного кадастру на регіональному рівні  
284. До складу відомостей державного земельного кадастру на регіональному рівні відносяться:      До відомостей і документів державного земельного кадастру на регіональному рівні відносяться:  
285. державний земельно-кадастровий баланс земельних ресурсів;       
286. індексна карта кадастрового кварталу, зони, адміністративно-територіальних утворень;      індексні кадастрові карти адміністративно-територіальних одиниць;  
287. відомості про земельні ділянки державної власності, управління з використання і охорони якими здійснює Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації;       
288. зведені відомості про земельні ділянки по формах власності та категоріях земель;      зведені відомості про землі по формах власності та категоріях земель;  
289. книга обліку земельних ділянок за формами власності та категоріями земель;       
290. книга обліку земельних сервітутів та обмежень у використанні земель;       
291. банк даних бонітування фунтів;      банк даних бонітування ґрунтів;  
292. банк даних економічної оцінки земель;      банк даних економічної оцінки земель;  
293. банк даних нормативної грошової оцінки земель адміністративно-територіальних утворень;      банк даних нормативної грошової оцінки земель;  
294. банк даних експертної грошової оцінки земельних ділянок;      банк даних експертної грошової оцінки земельних ділянок.  
295. черговий кадастровий план.       
296. Стаття 48. Склад відомостей і документів державного земельного кадастру на місцевому рівні   -117- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 48 викласти у наступній редакції: "Відомості і документи державного земельного кадастру на місцевому рівні До відомостей і документів державного земельного кадастру на місцевому рівні в межах кадастрового округу відносяться: база даних Кадастру на місцевому рівні; єдиний державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обмежень на місцевому рівні; державний земельно-кадастровий баланс земельних ресурсів у межах кадастрового округу в розрізі сіл, селищ, міст районного значення; індексна кадастрова карта кадастрового округу, адміністративно-територіальних одиниць, кадастрових зон та кварталів, земельних ділянок із зазначенням кадастрових номерів; кадастровий план села, селища, міста, кадастрового округу; кадастровий план земельної ділянки, кварталу, зони; кадастрові (реєстраційні) справи земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна".  
Враховано частково   Стаття 47. Відомості та документи державного земельного кадастру на місцевому рівні  
297. До складу відомостей державного земельного кадастру місцевому рівні відносяться :      До відомостей державного земельного кадастру на місцевому рівні відносяться:  
298. державний земельно-кадастровий баланс земельних ресурсів;      відомості про земельні ділянки по формах власності та категоріях земель;  
299. індексна карта кадастрового кварталу, зони, адміністративно-територіальних утворень;      індексна карта кадастрового кварталу, зони, адміністративно-територіальних одиниць;  
300. книга записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди та суборенди землі;      книги записів реєстрації державних актів і договорів оренди та суборенди землі;  
301. поземельна книга реєстрації земельних ділянок, обмежень у використанні земель і земельних сервітутів;      поземельна книга;  
302. черговий кадастровий план внесення поточних змін просторової земельно-кадастрової інформації;      черговий кадастровий план;  
303. книга обліку земельних ділянок державної власності, управління з використання і охорони якими здійснюють районні та міські міст Києва і Севастополя, державні адміністрації;      відомості обліку земель;  
304. книга обліку земельних сервітутів та обмежень у використанні земель;       
305. книга обліку юридичних та фізичних осіб платників земельного податку та орендної та суборендної плати за землю.       
306. дані бонітування ґрунтів;      дані бонітування ґрунтів;  
307. дані економічної оцінки земель;      дані економічної оцінки земель;  
308. дані грошової оцінки земель та земельних ділянок;      дані нормативної грошової оцінки земель та земельних ділянок;  
309. дані експертної грошової оцінки земель та земельних ділянок;      дані експертної грошової оцінки земельних ділянок;  
310. земельно-кадастрові карти первинного кадастрового обліку земельних ділянок;       
311. кадастровий план села, селища, міста;      кадастровий план села, селища, міста, району.  
312. книга обліку земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності;       
313. кадастровий план земель комунальної власності.       
314. Стаття 49. Кадастрова карта (план)   -118- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 49 викласти у наступній редакції: "Стаття. Кадастровий план Кадастровий план земельної ділянки, кварталу, зони, села, селища, міста, кадастрового округу складається для відображення необхідних елементів земельно-кадастрової інформації в масштабі, який забезпечує точність її відображення. На кадастровому плані зазначаються номери кадастрових зон і кварталів, їх межі, а також межі та кадастрові номери земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна, розташованих на цих ділянках, межі земельних угідь, межі територіальних зон і межі земельних сервітутів. Кадастровий план може вестись на паперових та електронних носіях. Зміст і порядок відображення земельно-кадастрової інформації на кадастровому плані встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів."  
Враховано   Стаття 48. Кадастровий план Кадастровий план земельної ділянки, кварталу, зони, села, селища, міста, району складається для графічного відображення необхідних елементів земельно-кадастрової інформації в масштабі, який забезпечує точність її відображення. На кадастровому плані зазначаються номери територіальних зон, кадастрових зон і кварталів, їх межі, а також межі та кадастрові номери земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна, розташованих на цих ділянках, межі земельних угідь, межі земельних сервітутів. Кадастровий план створюється на паперових та електронних носіях. Зміст і порядок відображення земельно-кадастрової інформації на кадастровому плані встановлюються центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.  
315. Кадастрова карта (план) земельної ділянки, кварталу, зони, населеного пункту складається для графічного відображення необхідних елементів земельно-кадастрової інформації в масштабі, який забезпечує точність її відображення.       
316. Зміст і порядок відображення земельно-кадастрової інформації на кадастровій карті (плані) встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсах.       
317. Стаття 50. Черговий кадастровий план   -119- Козаченко О.О.
Вилучити статтю 50, оскільки черговий кадастровий план використовується в робочому порядку, тобто є допоміжним матеріалом для формування основного кадастрового плану.  
Відхилено   Стаття 49. Черговий кадастровий план  
    -120- Демьохін В.А.
Статтю 50 вилучити.  
Відхилено    
318. Черговий кадастровий план створюється в межах кадастрового кварталу, кадастрової зони або в цілому в межах територій адміністративно-територіального утворення.   -121- Римарук О.І.
Статтю 50 поновити в редакції першого читання.  
Враховано   Черговий кадастровий план ведеться в межах кадастрового кварталу, кадастрової зони або в цілому в межах території адміністративно-територіальної одиниці.  
319. Черговий кадастровий план ведеться на паперових та електронних носіях.      Черговий кадастровий план ведеться на паперових та електронних носіях.  
320. Кадастрова інформація про земельну ділянку наноситься на черговий кадастровий план до проведення державної реєстрації земельної ділянки і є обов'язковим засобом попереднього контролю за правильністю визначення місцезнаходження земельної ділянки та її меж.      Кадастрова інформація про земельну ділянку наноситься на черговий кадастровий план до проведення державної реєстрації земельної ділянки.  
321. На черговому кадастровому плані зазначаються номери кадастрової зони та кварталу, їх межі, розміри і кадастрові номери земельних ділянок, межі земельних угідь, земельних сервітутів, охоронних, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон та зон особливого режиму використання земель.      На черговому кадастровому плані зазначаються номери кадастрової зони та кварталу, їх межі, розміри і кадастрові номери земельних ділянок, межі земельних угідь, земельних сервітутів та обмежень, охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон та зон особливого режиму використання земель.  
322. Стаття 51. Індексна кадастрова карта (план)   -122- Демьохін В.А.
Статтю 51 викласти у наступній редакції: "Стаття. Індексна кадастрова карта В процесі кадастрового зонування створюється індексна кадастрова карта для відображення місцезнаходження і нумерації облікових кадастрових даних. Індексна кадастрова карта ведеться на паперових та електронних носіях. Індексна кадастрова карта містить інформацію про межі земельних ділянок та їх кадастрові номери в розрізі кадастрового кварталу, кадастрової зони, адміністративно-територіальної одиниці, кадастрового округу в масштабі, який забезпечує точність їх відображення".  
Враховано   Стаття 50. Індексна кадастрова карта Індексна кадастрова карта створюється для відображення місцезнаходження і нумерації облікових кадастрових даних. Індексна кадастрова карта створюється на паперових та електронних носіях центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Індексна кадастрова карта містить інформацію про межі земельних ділянок та їх кадастрові номери в розрізі кадастрового кварталу, територіальної зони, кадастрової зони, адміністративно-територіальної одиниці, у масштабі, який забезпечує точність її відображення. Індексна карта створюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
323. В процесі кадастрової нумерації земельних ділянок створюється індексна кадастрова карта (план) для відображення місцезнаходження і нумерації облікових кадастрових даних об'єкту на території відповідного адміністративно-територіального утворення.       
324. Індексна кадастрова карта (план) ведеться на паперових та електронних носіях.       
325. Індексна кадастрова карта (план) містить інформацію про межі земельних ділянок та їх кадастрові номери в розрізі кадастрового кварталу, кадастрової зони, адміністративно-територіального утворення, в масштабі, який забезпечує точність його відображення.       
326. Стаття 52. Кадастровий номер земельної ділянки   -123- Козаченко О.О.
Статтю 52 вилучити.  
Відхилено   Стаття 51. Кадастровий номер земельної ділянки  
    -124- Демьохін В.А.
Статтю 52 вилучити.  
Відхилено    
327. Система кадастрової нумерації земельних ділянок є єдиною на всій території України.   -125- Римарук О.І.
Статтю 52 поновити в редакції першого читання.  
Враховано частково   Система кадастрової нумерації земельних ділянок є єдиною на всій території України.  
328. Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці в процесі її реєстрації є постійним для виділеної ділянки та зберігається за нею протягом усього часу існування земельної ділянки як об'єкта права власності або права користування.      Кадастровий номер є індивідуальний номер, позначений цифрами, який присвоюється земельній ділянці в процесі її реєстрації, який не повторюється на всій території України і залишається незмінним протягом усього часу існування земельної ділянки як об'єкта права власності або права користування.  
329. Кадастровий номер земельної ділянки має чотири рівні:       
330. перший - номер території об'єкту адміністративно-територіальної одиниці (області, району, міста обласного значення, міст Києва і Севастополя);       
331. другий - номер кадастрової зони, села, селища, міста;       
332. третій - номер кадастрового кварталу в межах кадастрової зони;       
333. четвертий - номер земельної ділянки.       
334. Порядок присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Порядок присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
335. Стаття 53. Автоматизована система державного земельного кадастру   -126- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 53 викласти в наступній редакції: "Стаття. Автоматизована система державного земельного кадастру Ведення державного земельного кадастру здійснюється засобами єдиної автоматизованої системи державного земельного кадастру на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях згідно з державними стандартами, нормами і правилами. База даних єдиної автоматизованої системи державного земельного кадастру (база даних Кадастру) включає базу даних державного кадастрового обліку земельних ділянок (базу даних обліку земель), реєстр речових прав та реєстр заяв. База даних обліку земель містить відомості в текстовому (атрибутивному) та графічному вигляді з даними кадастрового обліку земельних ділянок та іншого нерухомого майна і забезпечує узагальнення цих даних за встановленою формою. Текстові відомості бази даних обліку земель включають реєстр територіальних зон, реєстр земельних ділянок, реєстр будівель та споруд (та їх частин, включаючи квартири), реєстр власників і користувачів земельних ділянок та іншого нерухомого майна. Структура, склад даних та порядок ведення бази даних обліку земель встановлюється відповідно до державних стандартів, норм і правил центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Держателем державного реєстру речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень є центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Адміністратором державного реєстру речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень є Центр державного земельного кадастру, який забезпечує формування і функціонування цього реєстру в складі єдиної автоматизованої системи державного земельного кадастру. Порядок формування та ведення реєстру речових прав та їх обмежень та реєстру заяв встановлюється Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".  
Враховано частково   Стаття 52. Автоматизована система державного земельного кадастру  
336. Ведення державного земельного кадастру здійснюється засобами автоматизованої системи на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях згідно з державними стандартами, нормами та правилами.      Ведення державного земельного кадастру здійснюється засобами автоматизованої системи на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях згідно з державними стандартами, нормами та правилами.  
337. Кадастрова база даних автоматизованої системи державного земельного кадастру включає відомості про земельні ділянки та їх правовий режим, систематизований облік власників, користувачів та правових документів.      Кадастрова база даних автоматизованої системи державного земельного кадастру включає відомості про земельні ділянки та їх правовий режим, систематизований облік власників і користувачів земельних ділянок та правових документів.  
338. Порядок занесення даних до кадастрової бази встановлюється центральним органом виконавчої влади по земельних ресурсах.      Порядок занесення даних до автоматизованої системи державного земельного кадастру встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.  
339. Розділ VІ. ДЕРЖАВНИЙ І САМОВРЯДНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ЗДІЙСНЕННЯМ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ      Розділ VІ. ДЕРЖАВНИЙ ТА САМОВРЯДНИЙ КОНТРОЛЬ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ  
340. Стаття 54. Державний контроль за веденням державного земельного кадастру      Стаття 53. Державний контроль у сфері державного земельного кадастру  
341. Державний контроль спрямований на забезпечення додержання суб'єктами державного земельного кадастру встановленого законодавством порядку ведення земельно-кадастрових робіт.   -127- Беспалий Б.Я.
Стаття 54. Частина 1. Слово "законодавством" замінити словом "законом".  
Відхилено   Державний контроль у сфері державного земельного кадастру спрямований на забезпечення дотримання встановленого законодавством порядку ведення державного земельного кадастру та виконання земельно-кадастрових робіт.  
342. Основними завданнями контролю є:      Основними завданнями державного контролю є:  
343. забезпечення дотримання вимог цього Закону;      забезпечення дотримання вимог цього Закону та інших законів;  
344. забезпечення дотримання встановлених законодавством державних стандартів, норм, правил і технічних вимог при веденні земельного кадастру та проведенні земельно-кадастрових робіт;      забезпечення дотримання встановлених законодавством державних стандартів, норм і правил при веденні державного земельного кадастру та проведенні земельно-кадастрових робіт;  
345. забезпечення використання відомостей та правових режимів, передбачених земельно-кадастровою документацією;      забезпечення законності використання відомостей та документів державного земельного кадастру;  
346. забезпечення об'єктивності, достовірності і повноти даних земельного кадастру;      забезпечення об'єктивності, достовірності і повноти даних земельного кадастру.  
347. Державний контроль за веденням державного земельного кадастру здійснюється відповідно до закону.      Державний контроль у сфері державного земельного кадастру здійснюється відповідно до закону.  
348. Стаття 55. Експертиза земельно-кадастрової документації   -128- Козаченко О.О.
Статтю 55 викласти у наступній редакції: "Державна експертиза земельно-кадастрової документації Земельно-кадастрова документація підлягає державній експертизі в порядку, визначеному законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації".  
Враховано   Стаття 54. Державна експертиза землевпорядної документації Земельно-кадастрова документація підлягає державній експертизі в порядку, встановленому законом.  
349. Земельно-кадастрова документація підлягає експертизі.       
350. Експертиза земельно-кадастрової документації здійснюється відповідно до закону.       
351. Стаття 56. Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про державний земельний кадастр   -129- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
Статтю 56 викласти у такій редакції: "Стаття 56. Відповідальність за порушення законодавства про державний земельний кадастр Порушення законодавства України в галузі державного земельного кадастру тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з законом. Юридичні та фізичні особи - суб'єкти діяльності у галузі державного земельного кадастру несуть відповідальність у разі: порушення встановленого порядку ведення державного земельного кадастру та погодження, затвердження і внесення змін до земельно-кадастрової документації; здійснення діяльності у галузі державного земельного кадастру без спеціальних дозволів (ліцензій); порушення вимог нормативно-правових актів з питань державного земельного кадастру, що призвело до порушення прав землевласників і землекористувачів та погіршення стану земельних ресурсів; невиконання законодавства у сфері державного земельного кадастру; надання недостовірної інформації щодо об'єктів і суб'єктів державного земельного кадастру; порушення затвердженої земельно-кадастрової документації; порушення порядку обліку та зберігання документів державного земельного кадастру і земельно-кадастрової документації; в інших випадках, встановлених законом".  
Враховано редакційно   Стаття 55. Відповідальність за порушення законодавства у сфері державного земельного кадастру Порушення законодавства України у сфері державного земельного кадастру тягне за собою відповідальність згідно із законом.  
352. Адміністративну відповідальність за порушення у галузі державного земельного кадастру несуть юридичні та фізичні особи при:       
353. порушенні встановленого порядку проведення державного земельного кадастру та погодження, затвердження і внесення змін до земельно-кадастрової документації;       
354. здійсненні діяльності у галузі державного земельного кадастру без спеціальних дозволів (ліцензій);       
355. перешкоджанні проведенню робіт і здійсненню контролю за реалізацію заходів, передбачених земельно-кадастровою документацією;       
356. недодержанні вимог нормативно-правових актів з питань державного земельного кадастру, що призвело до порушення прав землевласників і землекористувачів та погіршення стану земельних ресурсів;       
357. невиконанні законних вимог осіб, які здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про державний земельний кадастр;       
358. приховуванні або наданні неправдивої інформації про об'єкти і суб'єкти державного земельного кадастру;       
359. порушенні затвердженої земельно-кадастрової документації;       
360. порушенні порядку обліку та зберігання документів державного земельного кадастру і земельно-кадастрової документації.       
361. Стаття 57. Відшкодування збитків, заподіяних в результаті діяльності у галузі державного земельного кадастру      Стаття 56. Відшкодування збитків, заподіяних у результаті діяльності у сфері державного земельного кадастру  
362. Збитки, заподіяні неправомірними діями чи бездіяльністю, при веденні державного земельного кадастру або здійсненні земельно-кадастрових робіт, громадянину чи юридичній особі, підлягають відшкодуванню в повному обсязі особою, яка винна в заподіянні шкоди, в порядку, встановленому законодавством України.      Збитки, заподіяні неправомірними діями чи бездіяльністю при веденні державного земельного кадастру, здійсненні земельно-кадастрових робіт фізичній чи юридичній особі підлягають відшкодуванню в повному обсязі особою, яка їх заподіяла, у порядку, встановленому законодавством України.  
363. Стаття 58. Вирішення спорів з питань державного земельного кадастру      Стаття 57. Вирішення спорів у сфері державного земельного кадастру  
364. Спори між учасниками відносин, що виникають із земельно-кадастрових робіт або надання інформації з державного земельного кадастру вирішуються в судовому порядку.      Спори між суб'єктами державного земельного кадастру, що виникають у сфері державного земельного кадастру, вирішуються у судовому порядку.  
365. Стаття 59. Самоврядний контроль при веденні державного земельного кадастру   -130- Римарук О.І.
Статтю 59 поновити в редакції першого читання  
Враховано   Стаття 58. Самоврядний контроль у сфері державного земельного кадастру  
366. Самоврядний контроль при веденні державного земельного кадастру здійснюється сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами.      Самоврядний контроль у сфері державного земельного кадастру здійснюється сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами.  
367. Розділ VІІ. НАУКОВЕ, КАДРОВЕ І ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ      Розділ VІІ. НАУКОВЕ, КАДРОВЕ І ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ  
368. Стаття 60. Наукове забезпечення державного земельного кадастру      Стаття 59. Наукове забезпечення державного земельного кадастру  
369. Наукове забезпечення державного земельного кадастру здійснюється Національною академією наук України, Українською академією аграрних наук, мережею науково-дослідних установ і навчальних закладів у порядку, встановленому законами України.      Наукове забезпечення у сфері державного земельного кадастру здійснюється Національною академією наук України, Українською академією аграрних наук, мережею науково-дослідних установ та навчальних закладів у порядку, встановленому законом.  
370. Стаття 61. Підготовка кадрів, підвищення кваліфікації, перепідготовка та атестація спеціалістів      Стаття 60. Підготовка кадрів, підвищення кваліфікації, перепідготовка та атестація спеціалістів у сфері державного земельного кадастру  
371. Професійною діяльністю у галузі державного земельного кадастру можуть займатися громадяни, які мають вищу та середню спеціальну освіту відповідного рівня і професійного спрямування.      Професійною діяльністю у сфері державного земельного кадастру можуть займатися громадяни, які мають спеціальну вищу освіту відповідного рівня і професійного спрямування, а також громадяни, які пройшли навчання за програмою базової підготовки з експертної грошової оцінки земельних ділянок.  
372. Підготовка спеціалістів у галузі державного земельного кадастру здійснюється на факультетах землевпорядного профілю (спеціальності: землевпорядкування та земельний кадастр) у спеціальних вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації.   -131- Беспалий Б.Я.
Стаття 61, частина 2. Текст "спеціальних вищих навчальних закладах відповідно рівня акредитації" замінити текстом "вищих навчальних закладах".  
Враховано   Підготовка спеціалістів у сфері державного земельного кадастру здійснюється у вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації.  
373. Післядипломна освіта у галузі державного земельного кадастру здобувається на факультетах землевпорядного профілю спеціальних вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації, курсах підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, навчальних центрах, спеціалізованих курсах.   -132- Беспалий Б.Я.
Стаття 61, частина 3. Текст "спеціальних вищих навчальних закладах відповідно рівня акредитації" замінити текстом "вищих навчальних закладах".  
Враховано   Післядипломна освіта у сфері державного земельного кадастру здобувається на факультетах землевпорядного профілю вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації, курсах підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, спеціалізованих курсах, навчальних центрах.  
374. Стаття 62. Фінансування робіт з державного земельного кадастру      Стаття 61. Фінансування робіт з державного земельного кадастру  
375. Фінансування робіт з державного земельного кадастру здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, коштів юридичних осіб, громадян та інших джерел, не заборонених законом.   -133- Беспалий Б.Я.
Стаття 62, частина 1. Текст "не заборонених" замінити словом "передбачених".  
Відхилено   Фінансування робіт з державного земельного кадастру здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів юридичних і фізичних осіб, а також інших джерел, не заборонених законом.  
376. За рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, фінансуються:      За рахунок коштів Державного бюджету України фінансуються:  
377. розробка загальнодержавних і регіональних програм проведення земельно-кадастрових робіт та автоматизації ведення державного земельного кадастру;      розробка загальнодержавних програм у сфері державного земельного кадастру та створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру;  
378. розробка проектів законів України та нормативно-правових актів з питань державного земельного кадастру;       
379. науково-дослідні роботи та фундаментальні дослідження у галузі державного земельного кадастру;      науково-дослідні роботи у сфері державного земельного кадастру.  
380. розробка нормативно-технічної документації з питань кадастрового зонування, бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки земель, ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень і розвідувань земельного фонду з метою отримання земельно-кадастрової інформації.       
381. Інші види робіт з питань земельного кадастру фінансуються за власний рахунок замовників цих робіт та інших, не заборонених законодавством України, коштів відповідно до укладених договорів.       
382. Розділ VІІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ VІІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
383. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -134- Демьохін В.А.
Козаченко О.О.
Прикінцеві положення викласти у наступній редакції: "1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 3. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк після набрання чинності цього Закону: забезпечити в межах своїх повноважень прийняття нормативно-правових актів необхідних для реалізації цього Закону; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону; забезпечити прийняття центральними органами виконавчої влади України нормативно-правових актів, передбачених цим Законом, а також перегляд і скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону; затвердити поділ території України на кадастрові округи.  
Враховано частково   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 3. Державний облік земельних ділянок та іншого нерухомого майна, який проводився в установленому законодавством порядку на території України до набрання чинності цим Законом, є юридично дійсним.  
384. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:      4. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк після набрання чинності цим Законом:  
385. забезпечити розробку нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;      забезпечити в межах своїх повноважень прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;  
386. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;      привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону;  
387. забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону;      забезпечити прийняття центральними органами виконавчої влади України нормативно-правових актів, передбачених цим Законом, а також перегляд і скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;  
388. Внести такі зміни до Земельного кодексу України:   -135- Козаченко О.О.
Демьохін В.А.
"Внести до Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27) такі зміни: пункт г) статті 15 викласти в такій редакції: "ведення державного земельного кадастру відповідно до закону"; частину 1 статті 193 викласти в такій редакції: "Державний земельний кадастр - це єдина державна система відомостей та документів, яка містить дані про земельні ділянки та інше нерухоме майно, речові права на них та їх обмеження, про суб'єктів цих прав та правовстановлюючі документи, а також дані про оцінку земель, їх кількісну та якісну характеристику, розподіл між власниками землі та землекористувачами". д) Статтю 196 викласти в такій редакції: "Стаття 196. Земельно-кадастрові роботи До складу земельно-кадастрових робіт входять кадастрове зонування; кадастрові зйомки; бонітування ґрунтів; економічна оцінка земель; грошова оцінка земельних ділянок; державний кадастровий облік земельних ділянок та іншого нерухомого майна; державна реєстрація речових прав та їх обмежень на земельні ділянки та інше нерухоме майно; облік кількості та якості земель." е) Статтю 202 викласти в такій редакції: "Стаття 202. Державний кадастровий облік земель та реєстрація речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно Державний кадастровий облік земель є діями із збирання даних про земельні ділянки та інше нерухоме майно, внесення даних до державного земельного кадастру та їх узагальнення, надання цих даних користувачам. Державна реєстрація речових прав та їх обмежень на земельні ділянки та інше нерухоме майно є офіційним визнанням і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав та їх обмежень на земельні ділянки та інше нерухоме майно з внесенням відповідних записів до державного земельного кадастру."  
Враховано частково   5. Внести до Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27) такі зміни:  
389. пункт г) статті 15 викласти в редакції: "ведення державного земельного кадастру відповідно до закону;"      пункт "г" статті 15 викласти в такій редакції: "г) ведення державного земельного кадастру відповідно до закону";  
390. частину 1 статті 193 викласти в редакції: "Державний земельний кадастр - це єдина державна система відомостей та документів, яка підтверджує факт виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить інформацію про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів";      частину першу статті 193 викласти в такій редакції: Державний земельний кадастр - єдина державна система відомостей та документів, яка містить дані про земельні ділянки та інше нерухоме майно, речові права на них та їх обмеження, про суб'єктів цих прав та правовстановлюючі документи, а також дані про оцінку земель, їх кількісну та якісну характеристики, розподіл між власниками землі та землекористувачами;  
391. частину першу статті 204 виключити, у зв'язку з чим частину другу статті 204 вважати частиною першою.   -136- Римарук О.І.
Статті 196 та 202 Земельного кодексу України залишити в редакції першого читання.  
Відхилено   частину першу статті 204 викласти в такій редакції "Державний земельний кадастр ведеться центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів".