Кількість абзаців - 16 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (щодо залучення коштів та строків повернення)   -1- Бондарчук О.В.
В зв"язку з вилученням окремих положень щодо залучення коштів та строків повернення назву законопроекту викласти у такій редакції :"Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України"  
Враховано   Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України"  
1. Верховна Рада п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
2. І. Внести до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 8, ст. 60, із змінами, внесеними згідно з Законами N8/97-ВР від 17.01.97, ВВР, 1997, N8, ст.61 N201/98-ВР від 24.03.98, ВВР, 1998, N35, ст.240) такі зміни і доповнення:      І. Внести до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 8, ст. 60, ст. 61; 1998 р., N 35, ст. 240) такі зміни:  
3. 1. В частині першій статті 1 після слів "які внаслідок знецінення" додати слова "та неповернення" і далі за текстом.      1. Частину першу статті 1 після слів "які внаслідок знецінення" доповнити словами "та неповернення".  
4. 2. Статтю 6 викласти в такій редакції:      2. Статті 6, 7 і 8 викласти в такій редакції:  
5. "Повернення громадянам України грошових заощаджень, страхових внесків, які були на рахунках установ Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР станом на 2 січня 1992 року, коштів на придбання облігацій, зазначених у статті 1 цього Закону та компенсації втрат від їх знецінення здійснюється виключно в грошовій формі і за рахунок щорічного збору коштів на окремому позабюджетному рахунку.   -2- Таран В.В.
Статтю 6 викласти у такій редакції: "Стаття 6. Компенсація громадянам України втрат від знецінених грошових заощаджень проводиться у грошовій формі, а також, за бажанням вкладника, шляхом проведення безготівкових розрахунків. Кошти для компенсації заощаджень визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею. Обсяг коштів, що визначаються на компенсацію заощаджень не може бути нижчим від одного відсотка валового внутрішнього продукту, одержаного за рік, що передує даному бюджетному року. Порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху визначається Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України може залучати для проведення компенсаційних виплат позабюджетні кошти, в тому числі кошти, залучені до Державного бюджету України через спеціальні податки, встановлені законами України, а також від здійснення операцій з державними цінними паперами та залучення коштів з Офіційного валютного резерву Національного банку України. Погашення відновлених заощаджень громадян, поміщених у цінні папери, здійснюється на загальних підставах відповідно до сум, визначених у Державному бюджеті України.  
Враховано частково   "Стаття 6. Компенсація громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень проводиться у грошовій формі, а також за бажанням громадян - вкладників колишнього Ощадного банку СРСР та страхувальників (застрахованих) колишнього Укрдержстраху шляхом проведення безготівкових розрахунків. Кошти для компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень громадян визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею, яка є захищеною. Обсяг коштів, що призначаються на компенсацію заощаджень у грошовому виразі, не може бути нижчим від 1 відсотка валового внутрішнього продукту, одержаного за рік, що передує даному бюджетному року. Виключно на компенсацію заощаджень громадян використовуються кошти, що зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України, у розмірі: 50 відсотків надходжень, одержаних від приватизації державного майна; 50 відсотків дивідендів, нарахованих на акції, що належать державі в акціонерних товариствах, та від оренди державного майна; 30 відсотків коштів, отриманих від продажу у власність фізичних та юридичних осіб земельних ділянок із земель комунальної власності, у тому числі на земельних торгах (аукціонах, конкурсах); 50 відсотків коштів, отриманих від продажу у власність фізичних та юридичних осіб земельних ділянок із земель державної власності, у тому числі на земельних торгах (аукціонах, конкурсах); 30 відсотків коштів, отриманих митною службою від стягнення штрафів за порушення Митного кодексу України та від реалізації вилучених контрабандних товарів; 30 відсотків суми податків, стягнених податковими службами з платників, які ухиляються від сплати податків, приховують доходи, займаються незаконним оборотом підакцизних товарів. Порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху визначається Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України може залучати для проведення компенсаційних виплат позабюджетні кошти, у тому числі кошти, залучені до Державного бюджету України через спеціальні податки, встановлені законами України, а також від здійснення операцій з державними цінними паперами. Погашення відновлених заощаджень громадян, поміщених у цінні папери, здійснюється на загальних підставах відповідно до сум, визначених у Державному бюджеті України.  
    -3- Симоненко П.М.
Статтю 6 викласти у наступній редакції: "Стаття 6. Компенсація громадянам України втрат від знецінених грошових заощаджень проводиться в грошовій формі за рахунок державного бюджету , починаючи з 2004 року. Або за згодою вкладників в формі безготівкового розрахунку у вигляді взаємозаліків. Кошти для компенсації заощаджень визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею. Порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху визначається Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України може залучати для проведення компенсаційних виплат позабюджетні кошти, в тому числі кошти, залучені до Державного бюджету України через спеціальні податки, встановлені законами України, а також від здійснення операцій з державними цінними паперами та залучення коштів з Офіційного валютного резерву Національного банку України. Погашення відновлених заощаджень громадян, поміщених у цінні папери, здійснюється на загальних підставах відповідно до сум, визначених у Державному бюджеті України.  
Враховано частково    
    -4- Фоменко К.О.
(законопроект 4475) Статтю 6 викласти у наступній редакції: "Стаття 6. Право на компенсацію знецінених заощаджень та заощаджень громадян, поміщених у цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР), на придбання товарів тривалого користування, оплату робіт, послуг надається всім вкладникам (їх спадкоємцям) та власникам цінних паперів (їх спадкоємцям) Ощадбанку України." На суму компенсації знецінених заощаджень та заощаджень громадян, поміщених у цінні папери, видаються сертифікати державних компенсаційних облігацій, які в подальшому викупаються (погашаються) за рахунок коштів спеціального державного фонду компенсації заощаджень громадян. Спеціальний державний фонд компенсації заощаджень громадян формується за рахунок: -надходжень податку на нерухоме майно громадян; - надходжень коштів від приватизації державних підприємств у розмірі 50 відсотків; - 25 відсотків від прибутку колишніх державних спеціалізованих банків, а також банків, які здійснювали фінансування Державних цільових програм; - коштів від повернення проіндексованих на процент інфляції кредитів банків, наданих у 1992-1994 роках; - коштів від розміщення державних цінних паперів спеціального випуску; - безпроцентних кредитів Національного банку України. Фонд компенсації заощаджень громадян є спеціальним державним фондом, кошти якого не входять до складу Державного бюджету України. Положення про порядок створення та використання спеціального державного фонду компенсації заощаджень громадян розробляється Кабінетом Міністрів України спільно з Національним банком України. Порядок надання, використання і погашення кредитів Національного банку України, як джерела формування спеціального державного фонду компенсації заощаджень громадян, визначається окремою кредитною угодою між Національним банком та Міністерством фінансів України. При цьому передбачається, що наданий Національним банком України кредит терміном на 25 років погашається за рахунок коштів Державного бюджету України. Щорічний обсяг наданого Національним банком України кредиту терміном на 25 років визначається в межах обсягу коштів, який недостатній для викупу державних компенсаційних облігацій. Організація використання за цільовим призначенням коштів фонду компенсації заощаджень громадян визначається розробленим Кабінетом Міністрів України спільно з Національним банком України положенням. При підготовці щорічного проекту Державного бюджету України передбачати джерела формування спеціального державного фонду компенсації заощаджень громадян з урахуванням загальної суми державних компенсаційних облігацій, що викуповуються у планованому році."  
Враховано частково    
    -5- Бондарчук О.В.
2. Статті 6,7 і 8 викласти в такій редакції: "Стаття 6. Компенсація громадянам України втрат від знецінених грошових заощаджень проводиться у грошовій формі, а також за бажанням громадян вкладників колишнього Ощадного банку СРСР та страхувальників (застрахованих) в установах колишнього Укрдержстраху шляхом проведення безготівкових розрахунків. Кошти для компенсації заощаджень громадян визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею, яка є захищеною. Обсяг коштів, що призначаються на компенсацію заощаджень у грошовому виразі, не може бути нижчим від 1 відсотка валового внутрішнього продукту, одержаного за рік, що передує даному бюджетному року. Виключно на компенсацію заощаджень громадян використовуються кошти, що зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України, в розмірі: 50 відсотків надходжень, одержаних від приватизації державного майна; 50 відсотків дивідендів, нарахованих на акції, що належать державі в акціонерних товариствах, та від оренди державного майна; 30 відсотків коштів, отриманих від продажу у власність фізичних та юридичних осіб земельних ділянок із земель комунальної власності, у тому числі на земельних торгах (аукціонах, конкурсах); 50 відсотків коштів, отриманих від продажу у власність фізичних та юридичних осіб земельних ділянок із земель державної власності, у тому числі на земельних торгах (аукціонах, конкурсах); 30 відсотків коштів, отриманих митною службою від стягнення штрафів за порушення Митного кодексу України та від реалізації вилучених контрабандних товарів; 30 відсотків суми податків, стягнених податковими службами з платників, які ухиляються від сплати податків, приховують доходи, займаються незаконним оборотом підакцизних товарів. Порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху визначається Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України може залучати для проведення компенсаційних виплат позабюджетні кошти, у тому числі кошти, залучені до Державного бюджету України через спеціальні податки, встановлені законами України, а також від здійснення операцій з державними цінними паперами. Погашення відновлених заощаджень громадян, поміщених у цінні папери, здійснюється на загальних підставах відповідно до сум, визначених у Державному бюджеті України.  
Враховано    
    -6- Національний банк України
у частині 1 статті 6 слова "окремому позабюджетному рахунку" замінити словами "окремому рахунку Міністерства фінансів України"  
Відхилено    
6. Кабінет Міністрів України з цією метою залучає всі кошти, які надходять від приватизації державних підприємств, кошти, отримані від частки акцій держави, розміщених в акціонованих підприємствах, а також 25 відсотків прибутку колишніх державних спеціалізованих банків та 50 відсотків від прибутку Ощадного банку України.   -7- Національний банк України
у частині 2 статті 6 слова "а також 25 відсотків прибутку колишніх державних спеціалізованих банків та 50 відсотків від прибутку Ощадного банку України" виключити.  
Враховано    
    -8- у частині 2 статті 6 слова "а також 25 відсотків прибутку колишніх державних спеціалізованих банків" виключити.  Враховано    
7. Кабінет Міністрів України для здійснення компенсаційних витрат може залучати і інші позабюджетні кошти, залучені через спеціальні податки та від здійснення операцій з державними цінними паперами.       
8. Порядок перерахування всіх цих коштів на позабюджетний рахунок Мінфіну визначається Кабінетом Міністрів України".   -9- Національний банк України
у частині 4статті 6 слова "позабюджетний рахунок Мінфіну" замінити словами "окремому рахунку Міністерства фінансів України"  
Відхилено    
9. 3. Статтю 7 викласти у такій редакції:       
10. "Заощадження громадянам повертаються поетапно:   -10- Таран В.В.
(законопроект 3524) Статтю 7 викласти у такій редакції: "Стаття 7. Проіндексовані грошові заощадження повертаються вкладникам у межах коштів, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік із забезпеченням рівності прав усіх вкладників на отримання належної частини вкладу. Обсяг виплат у межах коштів, передбачених Державним бюджетом, встановлюється Кабінетом Міністрів України. За заявою вкладника компенсація втрат від знецінених грошових заощаджень може проводитись шляхом безготівкового перерахунку коштів на оплату житлово-комунальних послуг, послуг електрозв"язку; придбання скрапленого газу та твердого палива; навчання у вищих навчальних закладах; лікарських засобів. Порядок проведення безготівкового перерахунку коштів визначається Кабінетом Міністрів України.  
Враховано частково   Стаття 7. Проіндексовані грошові заощадження повертаються поетапно в межах коштів, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік, із забезпеченням рівності прав усіх вкладників колишнього Ощадного банку СРСР, страхувальників (застрахованих) колишнього Укрдержстраху та власників цінних паперів на отримання належної суми компенсації незалежно від їх віку, стану здоров'я, соціального становища тощо. Розміри компенсацій та порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам і організаціям, що проводять виплату компенсацій, встановлюються Кабінетом Міністрів України у двомісячний строк після набрання чинності Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.  
    -11- Бондарчук О.В.
"Стаття 7. Проіндексовані грошові заощадження повертаються поетапно у межах коштів, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік із забезпеченням рівності прав усіх вкладників колишнього Ощадного банку СРСР, страхувальників (застрахованих) установ колишнього Укрдержстраху та власників цінних паперів на отримання належної суми компенсації незалежно від їх віку, стану здоров'я, соціального становища тощо. Розміри компенсацій та порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам і організаціям, що проводять виплату компенсацій встановлюються Кабінетом Міністрів України у двомісячний строк після набрання чинності Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.  
Враховано    
    -12- Атрошенко В.А.
Статтю 7 викласти у наступній редакції : "Стаття 7. Заощадження повертаються або поетапно, залежно від суми вкладу, у межах коштів, передбачених для цього Державним бюджетом України на поточний рік, або в обмін на векселі Ощадного банку України під державну гарантію. Вексель можна використовувати лише на оплату навчання або лікування в державних закладах чи установах. Видавати векселі можна лише для оформлення грошового боргу по заощадженням у межах фактичного обсягу проіндексованих грошових заощаджень вкладника. Використання векселів здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України . Умови щодо проведення розрахунків із застосуванням векселів в обов'язковому порядку відображається у відповідному договорі, який укладається у письмовій формі . Вексель складається у формі , згідно статті 5 Закону України "Про обіг векселів в Україні" і гарантований державою. Платіж за векселями здійснюється тільки в безготівковій формі за послуги освіти та лікування", згідно переліку затвердженого Кабінетом Міністрів України."  
Відхилено    
11. з 2004 по 2009 рік включно по 150 грн. на один вклад щорічно, у межах коштів, зібраних на спеціальному позабюджетному рахунку;   -13- Національний банк України
у частині 2 статті 7 слова "у межах коштів, зібраних на спеціальному позабюджетному рахунку" виключити.  
Відхилено    
12. з 2010 по 2016 рік - по 300 грн. на один вклад щорічно.       
13. Щороку вказані суми індексуються в установленому законом порядку".   -14- Атрошенко В.А.
Доповнити Закон статтею 7-1 такого змісту: "Стаття 7-1. Державні заклади або установ освіти чи лікування мають в обов'язковому порядку приймати векселі для розрахунків за надані послуги, згідно переліку затвердженого Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено    
    -15- Атрошенко В.А.
Доповнити Закон статтею 7-2 такого змісту : "Стаття 7-2. При поетапному поверненні заощаджень, в залежності від суми вкладу використовується наступний механізм: Сума вкладу до 300 гривень - повертається протягом трьох років рівними долями; Сума вкладу від 301 до 1000 гривень - повертається протягом семи років рівними долями; Сума вкладу від 1001 до 3000 гривень - повертається протягом десяти років рівними долями; Сума вкладу від 3001 гривень і більше - повертається рівними долями, але не більше 500 грн. на рік".  
Відхилено    
14. 4. Абзац другий статті 8 виключити.   -16- Бондарчук О.В.
"Стаття 8. У разі смерті вкладника, страхувальника спадкоємці або інші особи, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або громадських організацій, які взяли на себе організацію похорону, можуть при пред'явленні ощадної книжки вкладника або договору довгострокового страхування та свідоцтва про смерть одержати в установах Ощадного банку України або/та в інших правонаступників колишнього Укрдержстраху за місцезнаходженням вкладу, договору страхування частину проіндексованого вкладу, страхових внесків для організації похорону та проведення необхідних відповідно до національних традицій поминально-ритуальних заходів у розмірі, не меншому прожиткового мінімуму на одну особу".  
Враховано по тексту  Стаття 8. У разі смерті вкладника, страхувальника (застрахованого) спадкоємці або інші особи, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або громадських організацій, які взяли на себе організацію похорону, можуть при пред'явленні ощадної книжки вкладника або договору довгострокового страхування та свідоцтва про смерть одержати в установах Ощадного банку України або/та інших правонаступників колишнього Укрдержстраху за місцезнаходженням вкладу, договору страхування частину проіндексованого вкладу, страхових внесків для організації похорону та проведення необхідних відповідно до національних традицій поминально-ритуальних заходів у розмірі, не меншому прожиткового мінімуму на одну особу". 3. Доповнити статтею 8? такого змісту: "Стаття 8?. Витрати Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України", Відкритого акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" та інших правонаступників колишніх установ Укрдержстраху на зберігання та підтримання картотеки особових рахунків і витрати, пов'язані з організацією та проведенням компенсаційних виплат громадянам, щорічно встановлюються в Державному бюджеті України окремим рядком".  
    -17- Бондарчук О.В.
Доповнити новою статтею 8? такого змісту: "Стаття 8?. Витрати Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" та Відкритого акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" та інших правонаступників колишніх установ Укрдержстраху на зберігання та підтримання картотеки особових рахунків і витрати, пов'язані з організацією та проведенням компенсаційних виплат громадянам, щорічно встановлюються в Державному бюджеті України окремим рядком".  
Враховано    
    -18- Симоненко П.М.
(законопроект 3762) Доповнити Закон новою статтею такого змісту: "Стаття 9. За згодою вкладників компенсація за невиплачені грошові вклади громадян може проводитись шляхом безготівкових розрахунків з проіндексованих вкладів в першу чергу інвалідів І, протезування, отримання автомобільних засобів пересування (для інвалідів І групи); - лікування; - комунальні послуги; - електричну енергію, тверде паливо, газ; - послуги електрозв'язку; - навчання дітей та внуків; - та і інших екстремальних випадках.  
Враховано частково    
15. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -19- Бондарчук О.В.
Викласти розділ ІІ в такій редакції: "Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2007 року".  
Враховано   ІІ. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2007 року.