Кількість абзаців - 284 Таблиця поправок


Про приватну детективну діяльність (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. З А К О Н У К Р А Ї Н И      З А К О Н У К Р А Ї Н И  
2. Про приватну детективну діяльність   -1- Гавриш С.Б.
Назву закону викласти в редакції: "Про приватну детективну та охоронну діяльність".  
Відхилено Охоронна діяльність може бути предметом регулювання іншого закону  Про приватну детективну діяльність  
3. Цей Закон визначає загальні правові засади приватної детективної (розшукової) діяльності в Україні як одного з шляхів забезпечення конституційних прав людини на захист своїх законних прав та інтересів.   -2- Беспалий Б.Я.
Преамбула. Вилучити текст " (розшукової)"  
Враховано   Цей Закон визначає загальні правові засади приватної детективної діяльності в Україні як одного з шляхів забезпечення конституційних прав людини на захист своїх законних прав та інтересів. Розділ І. Загальні положення  
    -3- Гавриш С.Б.
Викласти статті 1-3 під розділом "1. Загальні положення".  
Враховано    
4. Стаття 1. Визначення термінів.   -4- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, частина 1. Буквену нумерацію а), б),... замінити цифровою - 1), 2).... Аналогічно у всьому тексті закону  
Враховано частково Змінено редакцію  Стаття 1. Визначення термінів  
5. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні   -5- Атрошенко В.А.
В статті 1: термін "приватна детективна діяльність" викласти в наступній редакції: "приватна детективна діяльність - підприємницька діяльність, яка спрямована на надання приватними детективами, приватними детективними агентствами, на договірній основі замовникам послуг, що передбачені цим Законом і складають систему заходів з метою інформування замовника";-  
Враховано частково   У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:  
6. Приватна детективна діяльність:   -6- Бандурка О.М.
В статті 1 термін "приватна детективна діяльність" викласти в такій редакції: "Приватна детективна діяльність-це передбачена цим Законом підприємницька діяльність, яка являє собою систему гласних пошукових заходів, спрямованих на надання приватними детективами, детективними агентствами на договірній основі замовникам (фізичним чи юридичним особам) професійних послуг з метою забезпечення їх законних прав та інтересів"  
Враховано   1) приватна детективна діяльність - передбачена цим Законом підприємницька діяльність, яка являє собою систему гласних пошукових заходів, спрямованих на надання приватними детективами, детективними агентствами на договірній основі замовникам (фізичним чи юридичним особам) професійних послуг з метою забезпечення їх законних прав та інтересів;  
7. а) підприємницька діяльність, спрямована на надання приватними детективами, детективними агентствами, на договірній основі замовникам (фізичним та юридичним особам) професійних послуг, які передбачені цим Законом і складають систему розшукових заходів з метою забезпечення захисту приватних прав і інтересів замовників;   -7- Довгий Т.О.
У статті 1: - визначення „приватна детективна діяльність" викласти в такій редакції: „приватна детективна діяльність - підприємницька діяльність, спрямована на надання приватними детективами і детективними агентствами на договірній основі замовникам (фізичним та юридичним особам) професійних послуг, які передбачені цим Законом, з метою забезпечення захисту законних прав і інтересів замовників, а також детективна діяльність юридичних осіб, в структурі яких утворено власні служби безпеки;"  
Враховано частково    
8. б) детективна діяльність персоналу служб безпеки суб'єктів господарювання;   -8- Бандурка О.М.
Пункт б) вилучити, оскільки надання права займатись детективною діяльністю службам безпеки суб'єктів господарювання може призвести до сваволі в дотриманні прав громадян  
Враховано    
9. приватний детектив - фізична особа, що має спеціальний дозвіл (ліцензію) органів Міністерства юстиції України на ведення приватної детективної діяльності;   -9- Заплатинський В.М.
У статті 1 частини 1 пункту "б" - "приватний детектив" доповнити наступним реченням: " і виконує послуги, перераховані у статті 19 цього Закону."  
Враховано частково   2) приватний детектив - фізична особа, що має спеціальний дозвіл (ліцензію) на ведення приватної детективної діяльності і надає послуги, передбачені цим Законом;  
    -10- Бандурка О.М.
Із частини 2 статті 1 вилучити слова "органів Міністерства юстиції України"  
Враховано    
10. детективне агентство - детективне бюро, агентство, фірма, інше недержавне підприємство, для якого приватна детективна діяльність є одним з основних видів діяльності, є юридичною особою і має ліцензію органів Міністерства юстиції України на ведення приватної детективної діяльності;   -11- Атрошенко В.А.
Термін "приватне детективне агентство" викласти в такій редакції: "приватне детективне агентство -- юридична особа, зареєстрована згідно норм діючого законодавства, для якої детективна діяльність є основним видом діяльності";  
Враховано редакційно   3) приватне детективне агентство - юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до закону, для якої детективна діяльність є основним видом діяльності;  
    -12- Бандурка О.М.
Частину 3 статті 1 викласти у такій редакції: "приватне детективне агентство - юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до закону, для якої детективна діяльність є основним видом діяльності"  
Враховано    
    -13- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, частина 1, пункт 3. Текст "недержавне підприємство" замінити словами "приватне підприємство"  
Враховано частково    
11. служба безпеки суб'єкта господарювання - окрема служба в структурі підприємства (установи, організації) державної або недержавної форми власності (банку, фірми, компанії, інших), що має спеціальний дозвіл (ліцензію) органів Міністерства юстиції України на ведення приватної детективної діяльності і здійснює зазначену діяльність з метою забезпечення успішної та безпечної роботи суб'єкта господарювання, забезпечення захисту його приватних прав і інтересів;   -14- Довгий Т.О.
Визначення „служба безпеки суб'єкта господарювання" викласти в такій редакції: „служба безпеки суб'єкта господарювання - підрозділ в структурі юридичної особи, який діє з метою забезпечення її успішної та безпечної роботи, а також захисту її законних прав та інтересів;" Обґрунтування: із контексту проекту явно вбачається, що служби безпеки підприємств не є юридичними особами. З огляду на це такі служби не можуть діяти інакше, як від імені юридичних осіб, в структурі яких вони утворені. З цієї ж причини така служба не може розглядатись як суб'єкт ліцензування (ліцензіат) - таким може бути лише і виключно сама юридична особа (причому, тільки тоді, коли є суб'єктом підприємницької діяльності), в структурі якої створено власну службу безпеки. Крім того, зауважимо, що обмежувати коло юридичних осіб, що мають право утворити в своїй структурі власну службу безпеки, лише суб'єктами підприємницької діяльності у перспективі недоцільно - такі служби можуть утворювати, при наявності відповідного законодавчого забезпечення, також і громадські організації, політичні партії тощо, але нині вирішити це питання через ліцензування відповідно до чинного законодавства не бачиться можливим (суб'єктом ліцензування - ліцензіатом - може бути виключно суб'єкт підприємницької діяльності, див. абзац п'ятий статті 1 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності") .  
Відхилено у зв'язку з виключенням пункту б статті 1.   
    -15- Атрошенко В.А.
термін "служба безпеки суб'єкта господарювання" викласти в такій редакції: "служба безпеки суб'єкта господарювання -- окрема служба в структурі підприємства, основним видом діяльності якої є детективна діяльність з метою забезпечення його безперешкодної роботи та захисту приватних прав та інтересів";  
Відхилено у зв'язку з виключенням пункту б статті 1.   
    -16- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, частина 1, пункт 4. Текст "або недержавної" замінити текстом ", комунальної або приватної "  
Враховано частково    
12. ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного терміну за умови виконання ліцензійних умов;   -17- Атрошенко В.А.
Термін "ліцензія" вилучити - це термін іншого законодавчого акту;  
Враховано    
13. громадські об'єднання приватних детективів (спілки, асоціації, федерації, інші) - громадські організації, що створюються для захисту законних прав і інтересів своїх членів (приватних детективів, детективних агентств, інших) і здійснюють свою діяльність згідно чинного законодавства України.   -18- Атрошенко В.А.
Термін "громадські об'єднання приватних детективів" викласти в такій редакції: "громадські об'єднання приватних детективів - громадські неприбуткові організації, що створюються для захисту законних прав та інтересів своїх членів (приватних детективів, приватних детективних агентств) і здійснюють свою діяльність згідно норм діючого законодавства."  
Враховано   4) громадські об'єднання приватних детективів - громадські неприбуткові організації, що створюються для захисту законних прав та інтересів своїх членів (приватних детективів, приватних детективних агентств) і здійснюють свою діяльність відповідно до закону.  
    -19- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, частина 1, пункт 6. Текст "чинного законодавства" замінити словом "законодавства". Аналогічно у всьому тексті Закону.  
Відхилено Пункт вилучено   
    -20- Бандурка О.М.
У частині 4 статті 1 слова "згідно чинного законодавства України" замінити словами " відповідно до закону"  
Враховано    
14. Стаття 2. Правова основа приватної детективної діяльності.      Стаття 2. Правова основа приватної детективної діяльності  
15. 1. Правову основу приватної детективної діяльності становлять Конституція України, цей Закон та інші законодавчі акти України.   -21- Горбатов В.М.
В статті 2: частину 1 викласти в такій редакції: "Законодавство з питань приватної детективної діяльності регулюється Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до нього. Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим законом, то застосовуються правила міжнародного договору";  
Відхилено   Правову основу приватної детективної діяльності становлять Конституція України, цей Закон та інші законодавчі акти України.  
16. 2. Зазначена діяльність відноситься до виду господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню.   -22- Бандурка О.М.
Частину 2 та 3 статті 2 вилучити  
Враховано    
17. 3. Ліцензування приватної детективної діяльності здійснюється відповідно із Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та цим Законом.       
18. 4. Приватні детективи, детективні агентства, служби безпеки суб'єктів господарювання (визначені у статті 1 цього Закону) не мають права здійснювати оперативно-розшукову діяльність, яка віднесена до виключної компетенції органів, визначених Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність" (за виключенням випадків, передбачених чинним законодавством України та цим Законом).   -23- Бандурка О.М.
Частину 4 статті 2 пропонуємо викласти у такій редакції: "Приватні детективи чи детективні агентства не мають права здійснювати оперативно-розшукову діяльність, яка віднесена до виключної компетенції підрозділів державних органів, визначених Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність", виключити її з цієї статті та доповнити нею статтю 21 цього Закону.  
Враховано    
19. 5. На статус громадян, що здійснюють приватну детективну діяльність, не поширюється дія Законів України, які визначають статус працівників правоохоронних органів.   -24- Горбатов В.М.
Частину 5 вилучити.  
Враховано    
20. Стаття 3. Принципи приватної детективної діяльності.      Стаття 3. Принципи приватної детективної діяльності  
21. Приватна детективна діяльність здійснюється на принципах законності, дотримання прав і свобод людини, збереження професійної таємниці, конфіденційності, взаємодії з правоохоронними органами, органами управління, населенням.   -25- Атрошенко В.А.
Статтю 3 викласти в такій редакції: "Приватна детективна діяльність ґрунтується на принципах: - законності - захисту прав та свобод людини - збереження професійної таємниці - створенні умов для дотримання конфіденційності - взаємодії з органами виконавчої влади та населення."  
Враховано частково   Приватна детективна діяльність ґрунтується на принципах законності, дотримання прав і свобод людини, збереження професійної таємниці, конфіденційності, взаємодії з правоохоронними органами, органами державної влади та органами самоврядування, громадянами. Розділ ІІ. Суб'єкти приватної детективної діяльності та вимоги до них  
    -26- Бандурка О.М.
У статті 3 слова "органами управління, населенням" замінити словами "органами державної влади та органами самоврядування, громадянами"  
Враховано    
    -27- Беспалий Б.Я.
Стаття 3. Текст "органами управління" замінити текстом "органами державної влади"  
Враховано    
    -28- Бандурка О.М.
Проект Закону перед статтею 4 доповнити словами "Розділ 2. Суб'єкти приватної детективної діяльності та вимоги до них".  
Враховано    
22. Стаття 4. Суб'єкти приватної детективної діяльності.   -29- Довгий Т.О.
Викласти статтю 4 в такій редакції: „Стаття 4. Суб'єкти приватної детективної діяльності Суб'єктами приватної детективної діяльності є: а) приватні детективи, що здійснюють свою діяльність як фізичні особи- підприємці; б) детективні агентства - юридичні особи; в) суб'єкти господарювання - юридичні особи, в структурі яких утворено підрозділи - служби безпеки." Обґрунтування: зауваження уточнює визначення суб'єктів детективної діяльності, в тому числі й з огляду на те, що структурна одиниця суб'єкта господарювання за визначенням не може бути самостійним суб'єктом приватної детективної діяльності (так само, як і будь-якого іншого виду господарської діяльності).  
Враховано частково   Стаття 4. Суб'єкти приватної детективної діяльності  
23. Суб'єктами приватної детективної діяльності є:   -30- Бандурка О.М.
Статтю 4 викласти у такій редакції: "Суб'єктами приватної детективної діяльності є приватні детективи та детективні агентства".  
Враховано   Суб'єктами приватної детективної діяльності є приватні детективи та детективні агентства.  
24. а) приватні детективи, що здійснюють свою діяльність як фізичні особи;   -31- Горбатов В.М.
В статті 4: підпункт а) викласти в наступній редакції: "приватні детективи"; підпункт б) викласти в наступній редакції: "приватні детективні агентства"  
Враховано частково    
25. б) детективні агентства;       
26. в) служби безпеки суб'єктів господарювання.   -32- Заплатинський В.М.
У статті 4 речення " служби безпеки суб'єктів господарювання " вилучити.  
Враховано    
    -33- Горбатов В.М.
підпункт в) вилучити.  
Враховано    
27. Стаття 5. Приватний детектив.      Стаття 5. Приватний детектив  
28. 1. Приватним детективом може бути громадянин України, який отримав у встановленому цим Законом та іншими актами чинного законодавства України порядку особисту ліцензію на право здійснення приватної детективної діяльності.   -34- Бандурка О.М.
Статтю 5 доповнити частиною 2 такого змісту: "Громадянин України, що претендує на отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності, повинен мати базову вищу освіту або стаж роботи в правоохоронних органах чи суді не менше п'яти років, бути психічно здоровим та не мати судимості".  
Враховано   Приватним детективом може бути громадянин України, який отримав у встановленому законом порядку особисту ліцензію на право здійснення приватної детективної діяльності. Громадянин України, що претендує на отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності, повинен мати базову вищу освіту або стаж роботи в правоохоронних органах чи суді не менше п'яти років, бути психічно здоровим та не мати судимості.  
29. 2. Приватний детектив не може бути державним службовцем, перебувати на виборних оплачуваних посадах в органах державної влади, громадських організаціях.   -35- Заплатинський В.М.
У статті 5 ч. 2 речення" перебувати на виборних оплачуваних посадах у громадських організаціях" вилучити. У статті 5 ч. 2 після слів " приватний детектив" доповнити словами " та члени детективних агентств не мають права поєднувати свою роботу з іншою роботою у комерційних та некомерційних організаціях (за вилученням наукової, викладацької та іншою творчою діяльністю) .  
Враховано частково   Приватний детектив не може займати будь-яку посаду в органах державної влади і місцевого самоврядування, правоохоронних та судових органах.  
    -36- Бандурка О.М.
Частину 2 статті 5 викласти у такій редакції: "Приватний детектив не може займати будь-яку посаду в органах державної влади і місцевого самоврядування, правоохоронних та судових органах".  
Враховано    
    -37- Атрошенко В.А.
В статті 5: вилучити частину 2;  
Відхилено Мають бути встановлені обмеження.   
30. 3. Для здійснення детективної діяльності приватний детектив має право:       
31. а) займатись детективною діяльністю як фізична особа;   -38- Бандурка О.М.
Частину 3 статті 5 перенести у статтю 20, вилучивши п.п. г), д), є)  
Враховано    
32. б) створювати власне підприємство з приватної детективної діяльності (детективне агентство);       
33. в) створювати детективні агентства спільно з іншими особами;       
34. г) працювати на основі трудових відносин (контракту або трудового договору) в службах безпеки суб'єктів господарювання, детективних агентствах;       
35. ґ) мати помічників;   -39- Атрошенко В.А.
в частині 3 пункт г) викласти в такій редакції: "мати не більше десяти помічників."  
Відхилено Не має підстав для обмеження підприємницької діяльності.   
36. д) мати зазначене статтею 23 цього Закону технічне оснащення;       
37. е) в порядку, передбаченому законодавством України для громадян України, мати вогнепальну зброю, спеціальні засоби активної оборони.   -40- Беспалий Б.Я.
Стаття 5, частина З, пункт е). Текст "законодавством" замінити словом "законом"  
ункт вилучено  На статус громадян, які здійснюють приватну детективну діяльність, не поширюється дія законів України, які визначають статус працівників правоохоронних органів.  
    -41- Бандурка О.М.
Статтю 5 доповнити частиною 4 такого змісту: "На статус громадян, які здійснюють приватну детективну діяльність, не поширюється дія законів України, які визначають статус працівників правоохоронних органів"  
Враховано    
38. Стаття 6. Помічник приватного детектива.   -42- Заплатинський В.М.
Статтю 6 вилучити.  
Враховано    
39. 1. Помічник приватного детектива працює у приватного детектива за трудовою угодою (контрактом).       
40. 2. Помічник приватного детектива повинен мати базову вищу юридичну освіту.   -43- Горбатов В.М.
В статті 6: в частині 2 вилучити слово "юридичну";  
Відхилено Вилучена стаття   
41. 3. Помічник приватного детектива працює під керівництвом приватного детектива і не має повноважень, передбачених цим законом для приватного детектива.   -44- Горбатов В.М.
частину 3 викласти в такій редакції: "помічник приватного детектива працює під керівництвом приватного детектива і має повноваження передбачені трудовим договором (контрактом)";  
Відхилено Вилучена стаття.   
42. 4. Не можуть бути помічниками приватного детектива особи, зазначенні у частині другій статті 14 цього Закону.   -45- Горбатов В.М.
частину 4 вилучити;  
Відхилено Вилучена стаття.   
43. 5. За поданням приватного детектива помічнику приватного детектива органами Міністерства юстиції України видається посвідчення, зразок якого встановлюється зазначеним Міністерством.   -46- Горбатов В.М.
в частині 5 фразу "зразок якого встановлюється зазначеним міністерством" замінити на фразу такого змісту: "згідно встановленого зразка";  
Відхилено Вилучена стаття.   
44. До подання додаються:   -47- Горбатов В.М.
частину "до подання додаються" викласти в наступній редакції: "До подання додаються: - заповнена анкета встановленого зразка - прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів - для фізичної особи - нотаріально завірена копія документу про базову вищу освіту - виписка з трудової книжки - нотаріально завірена копія трудового договору (контракту)".  
Відхилено Вилучена стаття.   
45. а) анкета встановленого Міністерством юстиції України зразка;       
46. в) документи, що засвідчують вік помічника приватного детектива, його громадянство як громадянина України та місце проживання;   -48- Беспалий Б.Я.
Стаття 6, частина 5, пункт в). Вилучити слова "як громадянина", а після тексту "та місце" додати слово "постійного"  
Відхилено Вилучена стаття   
47. г) медична довідка про стан здоров'я;       
48. ґ) нотаріально завірені копії документів, що засвідчують наявність у помічника базової вищої юридичної освіти.       
49. Стаття 7. Детективні агентства.   -49- Довгий Т.О.
Викласти статтю 7 у такій редакції: „Стаття 7. Детективні агентства. 1. З метою підвищення ефективності детективної діяльності створюються недержавні підприємства (далі детективні агентства), для яких приватна детективна діяльність є одним з основних видів діяльності. Детективні агентства є юридичними особами. В повному найменуванні детективного агентства має міститися словосполучення „детективне агентство". 2. Обов'язковою умовою для здійснення детективним агентством приватної детективної діяльності є отримання ним відповідної ліцензії органів Міністерства юстиції України. 3. Детективні агентства мають право в порядку, передбаченому чинним законодавством, відкривати в Україні, а також в інших державах, свої філії та представництва, які здійснюють свою діяльність на основі статуту агентства та положення про філії (представництва). 4. Обов'язковою вимогою для керівника детективного агентства, керівників його філій і представництв, а також до співробітників агентства - приватних детективів, є наявність у них особистих ліцензій приватних детективів на здійснення детективної діяльності. 5. Штат детективного агентства, а також його філій і представництв формується з приватних детективів, їх помічників а також інших співробітників, які працюють в агентстві за трудовою угодою (контрактом). 6. Не мають права бути співробітниками агентства (філій, представництв агентства) особи, зазначенні у частині другій статті 14 цього Закону. 7. Філії і представництва детективного агентства здійснюють свою детективну діяльність на основі ліцензії зазначеного агентства на ведення приватної детективної діяльності; органами Міністерства юстиції України кожній з цих філій (представництв) у відповідності із Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" видається посвідчена копія зазначеної ліцензії. 8. Державна реєстрація детективних агентств як юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а також контроль за їх діяльністю здійснюється згідно цього Закону та інших законодавчих актів України." Обґрунтування: Текст статті приведено у відповідність до чинних Цивільного кодексу України, Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", „Про ліцензування певних видів господарської діяльності" тощо.  
Враховано частково   Стаття 6. Детективне агентство  
50. 1. З метою підвищення ефективності детективної діяльності створюються недержавні підприємства (далі детективні агентства), для яких приватна детективна діяльність є одним з основних видів діяльності. Детективні агентства є юридичними особами і здійснюють свою діяльність на основі своїх статутів, які реєструються органами Міністерства юстиції України.   -50- Атрошенко В.А.
В статті 7: частину першу викласти в наступній редакції: "Детективне агентство здійснює свою діяльність на основі статуту, який реєструється відповідним органом Міністерства юстиції України";  
Враховано частково   З метою підвищення ефективності детективної діяльності можуть створюватися юридичні особи, засновані на приватній власності (далі - детективні агентства), для яких приватна детективна діяльність є основним видом діяльності. В повному найменуванні детективного агентства має міститися словосполучення "детективне агентство".  
    -51- Бандурка О.М.
Частину 1 статті 7 викласти у такій редакції: "З метою підвищення ефективності детективної діяльності можуть створюватися юридичні особи, засновані на приватній власності (далі - детективні агентства), для яких приватна детективна діяльність є основним видом діяльності. В повному найменуванні детективного агентства має міститися словосполучення "детективне агентство"  
Немає висновку    
    -52- Беспалий Б.Я.
Стаття 7, частина 1. Текст "недержавні підприємства" замінити текстом "приватні підприємства"  
Враховано    
51. 2. В разі, якщо детективне агентство є приватним підприємством, що створюється приватним детективом, воно здійснює свою детективну діяльність на основі відповідної особистої ліцензії засновника агентства (приватного детектива) і не потребує отримання додаткової ліцензії на проведення такої діяльності.   -53- Атрошенко В.А.
частину 2 вилучити;  
Враховано    
52. 3. В разі, якщо детективне агентство створюється декількома засновниками - приватними детективами, іншими юридичними або фізичними особами, обов'язковою умовою для здійснення агентством приватної детективної діяльності є отримання агентством відповідної ліцензії органів Міністерства юстиції України.   -54- Атрошенко В.А.
в частині 3 слово "органів" замінити на "органом";  
Враховано В новій редакції статті.   
53. 4. В разі, якщо засновники детективного агентства не є приватними детективами, вони не мають права втручатись в професійну детективну діяльність агентства, керівництво якою доручається приватному детективу.   -55- Атрошенко В.А.
частину 4 викласти в такій редакції: "серед засновників приватного детективного агентства обов'язково має бути не менше одного приватного детектива. Керівництва професійною детективною діяльність агентства доручається виключно приватному детективу, який має відповідну ліцензію";  
Враховано   Серед засновників приватного детективного агентства обов'язково має бути не менше одного приватного детектива. Керівництво професійною детективною діяльністю агентства доручається виключно приватному детективу, який має відповідну ліцензію.  
54. 5. Детективні агентства мають право в порядку, передбаченому чинним законодавством, відкривати в Україні, а також в інших державах, свої філії та представництва, які здійснюють свою діяльність на основі статуту агентства та положення про філії (представництва). Відкриття філій і представництв детективного агентства в Україні не потребує додаткової спеціальної реєстрації агентством цих філій і представництв в органах державної реєстрації за місцем їх розташування. Агентство повідомляє про таке відкриття зазначені органи і вносить відповідну інформацію до своєї реєстраційної картки.   -56- Бандурка О.М.
Частину 5 статті 7 викласти у такій редакції: "Детективні агентства мають право в порядку, передбаченому чинним законодавством, відкривати в Україні свої філії, які діють на основі статуту агентства та положення про філії"  
Враховано   Детективні агентства мають право в порядку, передбаченому чинним законодавством, відкривати в Україні свої філії, які діють на основі статуту агентства та положення про філії.  
55. 6. Обов'язковою вимогою для керівника детективного агентства, керівників його філій і представництв, а також до співробітників агентства - приватних детективів, є наявність у них особистих ліцензій приватних детективів на здійснення детективної діяльності.   -57- Бандурка О.М.
Частину 6 статті 7 вилучити  
Враховано    
56. 7. Штат детективного агентства, а також його філій і представництв формується з приватних детективів, їх помічників а також інших співробітників, які працюють в агентстві за трудовою угодою (контрактом).   -58- Бандурка О.М.
У частині 7 статті 7 після слів "детективного агентства" вилучити слова "а також" та "представництв", а слова "трудовою угодою" замінити словами "трудовим договором"  
Враховано   Штат детективного агентства і його філій формується з приватних детективів, їх помічників, а також інших співробітників, які працюють в агентстві за трудовим договором (контрактом).  
57. 8. Всі співробітники агентства (філій, представництв агентства), що займаються під керівництвом приватних детективів детективною діяльністю (за виключенням технічних робітників, які безпосередньо не приймають участі в такій діяльності), повинні мати базову (або більш високого рівня) юридичну освіту.   -59- Бандурка О.М.
Пункт 8 статті 7 вилучити Далі по тексту  
Враховано    
    -60- Атрошенко В.А.
в частині 8 фразу "базову юридичну освіту" замінити на "базову вищу освіту".  
Враховано редакційно в тексті проекту Закону   
    -61- Беспалий Б.Я.
Стаття 7, частина 8. Вилучити текст " (або більш високого рівня)"  
Враховано в новій редакції статті   
58. 9. Не мають права бути співробітниками агентства (філій, представництв агентства) особи, зазначенні у частині другій статті 14 цього Закону.   -62- Атрошенко В.А.
частину 9 вилучити.  
Відхилено   Співробітник агентства (філії) не може займати будь-яку посаду в органах державної влади і місцевого самоврядування, правоохоронних та судових органах. Він повинен бути психічно здоровим та не мати судимості.  
    -63- Бандурка О.М.
Частину 9 статті 7 викласти у такій редакції: "Співробітник агентства (філії) не може займати будь-яку посаду в органах державної влади і місцевого самоврядування, правоохоронних та судових органах. Він повинен бути психічно здоровим та не мати судимості"  
Немає висновку    
59. 10. Філії і представництва детективного агентства здійснюють свою детективну діяльність на основі загальної ліцензії зазначеного агентства на ведення приватної детективної діяльності; органами Міністерства юстиції України кожній з цих філій (представництв) у відповідності із Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" видається завірена копія зазначеної ліцензії.       
60. 11. Державна реєстрація детективних агентств як суб'єктів підприємницької діяльності, а також контроль за їх діяльністю здійснюється згідно цього Закону, інших законодавчих актів України.   -64- Бандурка О.М.
Частину 11 з статті 7 вилучити у зв'язку з перенесенням у першу статтю.  
Враховано    
61. Стаття 8. Служби безпеки суб'єктів господарювання.   -65- Бандурка О.М.
Статтю 8, а також далі по тексту проекту Закону слова "служба безпеки суб'єктів господарювання" (у всіх відмінках), виключити.  
Враховано    
    -66- Довгий Т.О.
Викласти статтю 8 в такій редакції: „Стаття 8. Служби безпеки суб'єктів господарювання. 1. Служби безпеки суб'єктів господарювання створюються як їх структурні підрозділи з метою, що визначена цим Законом. 2. В функції служби безпеки суб'єкта господарювання може входити охорона суб'єкта господарювання та його майна. 3. Наявність служб безпеки в структурі суб'єкта господарювання визначається статутами зазначених суб'єктів. 4. Служби безпеки суб'єктів господарювання мають право здійснювати детективну діяльність лише за умови наявності у суб'єкта господарювання відповідної ліцензії. 5. Суб'єкти господарювання мають право мати власні служби безпеки у своїх філіях і представництвах, які здійснюють свою діяльність на основі Статуту зазначеного суб'єкта та відповідного положення про його філії (представництва). 6. Персонал служби безпеки суб'єкта господарювання, а також служб безпеки його філій (представництв), формується з приватних детективів, їх помічників а також інших співробітників, які працюють в цих службах на основі трудових відносин (контракту або трудового договору) із зазначеним суб'єктом. 7. Керівник служби безпеки суб'єкта господарювання, керівники служб безпеки його філій (представництв), а також співробітники зазначених служб - приватні детективи, повинні мати ліцензії приватних детективів на право здійснення приватної детективної діяльності. 8. Детективна діяльність служби безпеки філій (представництв) суб'єкта господарювання здійснюється на основі ліцензії на здійснення приватної детективної діяльності службою безпеки зазначеного суб'єкта, посвідчена копія якої видається органами Міністерства юстиції України кожній з цих філій (представництв)." Обґрунтування: Текст статті приведено у відповідність до чинних Цивільного кодексу України, Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", „Про ліцензування певних видів господарської діяльності" тощо.  
Відхилено у зв'язку з вилученням статті 8 проекту.   
62. 1. Служби безпеки підприємств, установ, організацій недержавних форм власності, створюються як структурні підрозділи зазначених суб'єктів господарювання для здійснення приватної детективної діяльності з метою захисту приватних прав і інтересів, а також власної безпеки цих суб'єктів.   -67- Атрошенко В.А.
В статті 8: частину 1 викласти в такій редакції: "Служба безпеки суб'єктів господарювання здійснює свою діяльність на основі Положень про відповідні Служби, затверджені керівництвом підприємства";  
Відхилено у зв'язку з вилученням статті 8 проекту.   
    -68- Беспалий Б.Я.
Стаття 8, частина 1. Текст "недержавних форм" замінити словами "приватної форми"  
Відхилено у зв'язку з вилученням статті 8 проекту.   
63. 2. В функції служби безпеки суб'єкта господарювання може входити охорона суб'єкта господарювання та його майна.   -69- Атрошенко В.А.
частину 2 вилучити.  
Відхилено у зв'язку з вилученням статті 8 проекту.   
64. 3. Наявність служб безпеки в структурах суб'єктів господарювання і визначення їх функцій закладається в статутах зазначених суб'єктів, які в обов'язковому порядку подаються для розгляду і реєстрації в органи Міністерства юстиції України одночасно із заявою про видачу ліцензії на право здійснення службою безпеки суб'єкта господарювання приватної детективної діяльності.       
65. 4. Служби безпеки суб'єктів господарювання мають право здійснювати детективну діяльність лише за умови наявності у суб'єкта господарювання відповідної ліцензії.       
66. 5. Суб'єкти господарювання мають право мати власні служби безпеки у своїх філіях і представництвах, які здійснюють свою діяльність на основі Статуту зазначеного суб'єкта та відповідного положення про його філії (представництва).       
67. 6. Створення власних служб безпеки філій і представництв суб'єктів господарювання в Україні не потребує додаткової спеціальної реєстрації зазначених служб в органах державної реєстрації, яким повідомляється про таке створення; відповідна інформація вноситься в реєстраційні картки суб'єктів господарювання.       
68. 7. Персонал служби безпеки суб'єкта господарювання, а також служб безпеки його філій (представництв), формується з приватних детективів, їх помічників а також інших співробітників, які працюють в цих службах на основі трудових відносин (контракту або трудового договору) із зазначеним суб'єктом (філією, представництвом).       
69. 8. Керівник служби безпеки суб'єкта господарювання, керівники служб безпеки його філій (представництв), а також співробітники зазначених служб - приватні детективи, в обов'язковому порядку повинні мати особисті ліцензії приватних детективів на право здійснення приватної детективної діяльності.       
70. 9. Співробітники служб безпеки суб'єктів господарювання, а також служб безпеки філій (представництв) зазначених суб'єктів, які не є приватними детективами, повинні відповідати вимогам, що застосовуються до співробітників детективних агентств, які викладені у частинах 8, 9 статті 7 цього Закону.       
71. 10. Детективна діяльність служб безпеки філій (представництв) суб'єкта господарювання здійснюється на основі загальної ліцензії на здійснення приватної детективної діяльності службою безпеки зазначеного суб'єкта, завірена копія якої видається органами Міністерства юстиції України кожній з цих філій (представництв).       
72. Стаття 9. Вимоги до громадян України - претендентів на отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності.   -70- Бандурка О.М.
Статтю 9 вилучити  
Враховано    
73. Громадянин України, що претендує на отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності, повинен відповідати наступним вимогам:       
74. а) мати повну вищу юридичну освіту;   -71- Горбатов В.М.
В статті 9 пункті а) вилучити слово "юридичну".  
Відхилено Статтю вилучено   
75. б) мати стаж роботи не менш ніж п'ять років на посадах дізнавачів, слідчих суддів, прокурорів, помічників прокурорів, помічників приватних детективів та працівників, які здійснювали оперативно-розшукову діяльність, працюючи в органах та підрозділах Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, управління охорони вищих посадових осіб.   -72- Бандурка О.М.
Проект Закону доповнити таким розділом: "Розділ ІІІ. Ліцензування та державна реєстрація суб'єктів приватної детективної діяльності".  
Враховано   . Розділ ІІІ. Ліцензування та державна реєстрація суб'єктів приватної детективної діяльності Стаття 7. Ліцензування приватної детективної діяльності Ліцензування приватної детективної діяльності здійснюється у відповідності із Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" з урахуванням вимог, передбачених цим Законом.  
    -73- Гавриш С.Б.
Викласти статті 4-34 проекту Закону під Розділом ІІ. Приватна детективна (розшукова) діяльність  
Враховано частково    
    -74- Бандурка О.М.
Текст проекту Закону доповнити статтею 7 такого змісту: "Стаття 7. Ліцензування приватної детективної діяльності Ліцензування приватної детективної діяльності здійснюється у відповідності із Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" з урахуванням вимог, передбачених цим Законом". (Відповідно змінити нумерацію статей в тексті проекту Закону).  
Враховано    
76. Стаття 10. Документи, що подаються громадянами України для отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності.   -75- Бандурка О.М.
Статті 10-18 проекту Закону вилучити, відповідно змінивши нумерацію статей  
Враховано    
    -76- Довгий Т.О.
Викласти статтю 10 в такій редакції: „Стаття 10. Документи, що подаються громадянами України для отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності. Для отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності громадянин України - суб'єкт підприємницької діяльності подає у територіальний орган Міністерства юстиції України за місцем проживання: а) свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця; б) медичну довідку про стан здоров'я (відповідну медичній довідці, необхідної для отримання дозволу на придбання вогнепальної зброї); в) нотаріально завірені копії документів, що засвідчують наявність повної вищої юридичної освіти, а також стаж роботи на посадах, які перелічені у статті 9 цього Закону." Обґрунтування: Текст статті приведено у відповідність до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності".  
Відхилено Стаття вилучена   
77. Громадянин України, який звертається за отриманням ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності, зобов'язаний особисто подати в територіальний орган управління Міністерства юстиції України за місцем проживання:       
78. а) заяву встановленого зразка про видачу ліцензії;   -77- Беспалий Б.Я.
Стаття 10, частина 1. Пункт а) після тексту "заяву встановленого" доповнити текстом "міністерством юстиції України"  
Відхилено Стаття вилучена   
79. б) анкету встановленого Міністерством юстиції України зразка;       
80. в) документи, що засвідчують вік претендента, його громадянство як громадянина України та місце проживання;   -78- Атрошенко В.А.
В статті 10: пункт в) викласти в наступній редакції: "прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів - для фізичної особи";  
Відхилено Стаття вилучена   
    -79- Беспалий Б.Я.
Стаття 10, частина 1, пункт в). Вилучити слова "як громадянина", а після тексту "та місце" додати слово "постійного"  
Відхилено Стаття вилучена   
81. г) медичну довідку про стан здоров'я (відповідну медичній довідці, необхідної для отримання дозволу на придбання вогнепальної зброї);       
82. ґ) нотаріально завірені копії документів, що засвідчують наявність повної вищої юридичної освіти, а також стаж роботи на посадах, які перелічені у статті 9 цього Закону;   -80- Атрошенко В.А.
в пункті ґ) фразу "вищої юридичної освіти" замінити на "вищої базової освіти".  
Враховано (взято формулювання із Закону "Про освіту")   
83. Стаття 11. Документи, що подаються для реєстрації детективних агентств і видачі їм ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності.   -81- Довгий Т.О.
Викласти статтю 11 в такій редакції: „Стаття 11. Документи, що подаються для видачі ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності детективними агентствами. 1. Для отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності детективне агентство подають в територіальний орган Міністерства юстиції України за місцем державної реєстрації агентства: а) нотаріально завірені копії установчих документів агентства; б) нотаріально завірену копію свідоцтва про державну реєстрацію агентства; в) нотаріально завірені копії документів керівника агентства: - про наявність повної вищої юридичної освіти, - про стаж роботи на посадах, які перелічені у статті 9 цього Закону." Обґрунтування: Текст статті приведено у відповідність до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності".  
Немає висновку    
    -82- Довгий Т.О.
Викласти статтю 11 в такій редакції: „Стаття 11. Документи, що подаються для видачі ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності детективними агентствами. 1. Для отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності детективне агентство подають в територіальний орган Міністерства юстиції України за місцем державної реєстрації агентства: а) нотаріально завірені копії установчих документів агентства; б) нотаріально завірену копію свідоцтва про державну реєстрацію агентства; в) нотаріально завірені копії документів керівника агентства: - про наявність повної вищої юридичної освіти, - про стаж роботи на посадах, які перелічені у статті 9 цього Закону." Обґрунтування: Текст статті приведено у відповідність до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності" .  
Відхилено Стаття вилучена   
84. 1. При створенні детективного агентства і поданні заяви на отримання ліцензії на право здійснення агентством приватної детективної діяльності, засновники (засновник) агентства повинні дотримуватися вимог, визначених у статях 7, 14 цього Закону.       
85. 2. Для реєстрації детективного агентства і отримання ліцензії на право здійснення агентством приватної детективної діяльності засновники (засновник) агентства надають в територіальний орган Міністерства юстиції України за місцем реєстрації агентства:       
86. а) нотаріально завірений статут агентства;   -83- Горбатов В.М.
В статті 11 частині 2: пункт а) доповнити фразою такого змісту: "як юридичної особи"; в пункті в) вилучити фразу: "якщо засновниками є приватні детективи";  
Відхилено Стаття вилучена   
87. б) заяву встановленого зразка про видачу агентству ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності;   -84- Беспалий Б.Я.
Стаття 11, частина 2. Пункт б) після тексту "заяву встановленого" доповнити текстом "Міністерством юстиції України"  
Відхилено Стаття вилучена   
88. в) нотаріально завірені копії особистих ліцензій засновників на право здійснення приватної детективної діяльності (якщо засновниками є приватні детективи);       
89. г) нотаріально завірені копії документів керівника агентства:   -85- Горбатов В.М.
в пункті г) вилучити слово "юридичної" та вилучити останній підпункт.  
Відхилено Стаття вилучена   
90. - про наявність повної вищої юридичної освіти,       
91. - про стаж роботи на посадах, які перелічені у статті 9 цього Закону,       
92. - ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності;       
93. ґ) довідку про передбачену чисельність штатного персоналу та кількість приватних детективів в штаті агентства, реквізити їх індивідуальних ліцензій.       
94. Стаття 12. Документи, що подаються для реєстрації служб безпеки суб'єктів господарювання і видачі ліцензії на право здійснення зазначеними службами приватної детективної діяльності.   -86- Довгий Т.О.
Викласти статтю 12 в такій редакції: „Стаття 12. Документи, що подаються для видачі суб'єктам господарювання, в структурі яких передбачене утворення власних служб безпеки, ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності. Для отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності суб'єкт господарювання, в структурі якого передбачене утворення власної служби безпеки, подає в територіальний орган Міністерства юстиції України за місцем своєї державної реєстрації документи, передбачені статтею 11 цього Закону, а також нотаріально завірену копію положення про підрозділ - службу безпеки." Обґрунтування: Текст статті приведено у відповідність до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності" .  
Відхилено Стаття вилучена   
    -87- Довгий Т.О.
Викласти статтю 12 в такій редакції: „Стаття 12. Документи, що подаються для видачі суб'єктам господарювання, в структурі яких передбачене утворення власних служб безпеки, ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності. Для отримання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності суб'єкт господарювання, в структурі якого передбачене утворення власної служби безпеки, подає в територіальний орган Міністерства юстиції України за місцем своєї державної реєстрації документи, передбачені статтею 11 цього Закону, а також нотаріально завірену копію положення про підрозділ - службу безпеки." Обґрунтування: Текст статті приведено у відповідність до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності"  
Відхилено Стаття вилучена   
95. Для реєстрації служби безпеки суб'єкта господарювання і отримання ліцензії на право здійснення нею приватної детективної діяльності засновники (засновник) суб'єкта господарювання подають в територіальний орган Міністерства юстиції України за місцем реєстрації суб'єкта господарювання:       
96. а) комплект документів, визначений Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" для заявника на отримання ліцензії;       
97. б) нотаріально завірений статут суб'єкта господарювання, в якому зазначена наявність служби безпеки в структурі суб'єкта господарювання; мета та завдання цієї служби, визначені принципи трудових відносин з персоналом штату; відповідальність суб'єкта господарювання за діяльність служби; положення про філії (представництва) суб'єкта господарювання і служби безпеки зазначених філій (представництв), а також інші положення, передбачені чинним законодавством України;   -88- Беспалий Б.Я.
Стаття 12, частина 1, пункт б). Текст "чинним законодавством України" замінити словом "законом"  
Відхилено Стаття вилучена   
98. в) заяву встановленого зразка про реєстрацію служби безпеки суб'єкта господарювання та видачу суб'єкту господарювання ліцензії на право здійснення зазначеною службою приватної детективної діяльності;   -89- Беспалий Б.Я.
Стаття 12, частина 1. Пункт в) після тексту "заяву встановленого" доповнити текстом "Міністерством юстиції України"  
Відхилено Стаття вилучена   
99. г) нотаріально завірені копії документів керівника служби безпеки суб'єкта господарювання:       
100. - про наявність повної вищої юридичної освіти,   -90- Горбатов В.М.
В статті 12 в пункті г) вилучити слово "юридичної".  
Відхилено Стаття вилучена   
101. - про стаж роботи на посадах, які перелічені у статті 9 цього Закону,       
102. - ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності;       
103. ґ) довідку про передбачену чисельність штатного персоналу служби безпеки, кількість приватних детективів в ії штаті та реквізити їх індивідуальних ліцензій.       
104. Стаття 13. Видача заявникам ліцензій на право здійснення приватної детективної діяльності. Реєстрація детективних агентств і служб безпеки суб'єктів господарювання.   -91- Довгий Т.О.
Викласти статтю 13 в такій редакції: „Стаття 13. Видача заявникам ліцензій на право здійснення приватної детективної діяльності. 1. Територіальні органи Міністерства юстиції України розглядають подані заявником документи, здійснює перевірку достовірності викладених в поданих документах відомостей і приймає рішення щодо видачі або відмови у видачі заявникові ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності. Про прийняте рішення заявник повідомляється письмово, причому у разі відмови у видачі ліцензії, територіальний орган Міністерства юстиції України повинен викласти мотиви, з яких було прийняте рішення про відмову. 2. Ліцензія на право здійснення приватної детективної діяльності видається на строк не менший, ніж п'ять років. 3. За видачу ліцензій у визначеному Кабінетом Міністрів України розмірі стягується плата, яка надходить до Державного бюджету України." Обґрунтування: Текст статті приведено у відповідність до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності".  
Відхилено Стаття вилучена   
    -92- Довгий Т.О.
Викласти статтю 13 в такій редакції: „Стаття 13. Видача заявникам ліцензій на право здійснення приватної детективної діяльності. 1. Територіальні органи Міністерства юстиції України розглядають подані заявником документи, здійснює перевірку достовірності викладених в поданих документах відомостей і приймає рішення щодо видачі або відмови у видачі заявникові ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності. Про прийняте рішення заявник повідомляється письмово, причому у разі відмови у видачі ліцензії, територіальний орган Міністерства юстиції України повинен викласти мотиви, з яких було прийняте рішення про відмову. 2. Ліцензія на право здійснення приватної детективної діяльності видається на строк не менший, ніж п'ять років. 3. За видачу ліцензій у визначеному Кабінетом Міністрів України розмірі стягується плата, яка надходить до Державного бюджету України." Обґрунтування: Текст статті приведено у відповідність до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності".  
Відхилено Стаття вилучена   
105. 1. Міністерство юстиції України, із дотриманням вимог цього Закону, Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", інших актів чинного законодавства України, розглядає подані заявником (заявниками) документи, здійснює перевірку достовірності викладених в поданих документах відомостей і приймає рішення щодо:       
106. а) видачі або відмови у видачі громадянину України ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності;       
107. б) реєстрації або відмови в реєстрації детективного агентства і видачі або відмови у видачі зазначеному агентству ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності;       
108. в) реєстрації або відмови в реєстрації служби безпеки суб'єкта господарювання і видачі або відмови у видачі ліцензії на право здійснення зазначеною службою безпеки приватної детективної діяльності;       
109. г) видачі або відмови у видачі посвідчення помічника приватного детектива.       
110. 2. Про прийняте Міністерством юстиції України рішення заявник повідомляється письмово.       
111. 3. В разі відмови у видачі зазначеної у пунктах а, б, в частини першій цієї статті ліцензії, реєстрації детективного агентства або служби безпеки суб'єкта господарювання, Міністерство юстиції України у своєму повідомленні повинно викласти заявнику (заявникам) мотиви, з яких було прийняте рішення про відмову.       
112. 4. В разі відмови у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних у документах, поданих заявником на отримання ліцензії, або на підставі невідповідності заявника ліцензійним умовам, встановленим для здійснення приватної детективної діяльності, заявник може подати до органу ліцензування нову заяву про видачу ліцензії при виконанні умов і за процедурою, які визначені Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".   -93- Беспалий Б.Я.
Стаття 13. Частину 4 після тексту "ліцензійним умовам, встановленим" доповнити словом "законом"  
Відхилено Стаття вилучена   
113. 5. В разі прийняття Міністерством юстиції України позитивного рішення з питань, зазначених у частині першій цієї статті, відповідний територіальний орган Міністерства юстиції України:       
114. а) видає громадянину України - приватному детективу ліцензію на право здійснення приватної детективної діяльності, а також посвідчення встановленого зазначеним Міністерством зразка, яке посвідчує особу власника ліцензії;       
115. б) здійснює реєстрацію детективного агентства та видає ліцензію на право здійснення зазначеним агентством приватної детективної діяльності;       
116. в) здійснює реєстрацію служби безпеки суб'єкта господарювання і видає суб'єкту господарювання ліцензію на право здійснення зазначеною службою безпеки приватної детективної діяльності;       
117. г) видає посвідчення помічника приватного детектива.       
118. 6. Ліцензія на право здійснення приватної детективної діяльності видається приватному детективу без обмеження терміну її дії і є підставою для державної реєстрації приватного детектива як підприємця, укладання ним трудового договору (контракту) з уже існуючим детективним агентством або суб'єктом господарювання, в складі якого створено службу безпеки.       
119. 7. Ліцензія на право здійснення детективним агентством, службою безпеки суб'єкта господарювання, приватної детективної діяльності видається на термін 5 років і є підставою для здіснення такої діяльності зазначеною службою, агентством.       
120. 8. Ліцензія є документом, який не може передаватись для використання іншим особам.       
121. 9. За видачу зазначених ліцензій, а також за реєстрацію детективних агентств і служб безпеки суб'єктів господарювання, стягується плата у визначеному Кабінетом Міністрів України розмірі, яка надходить до державного бюджету України.   -94- Беспалий Б.Я.
Стаття 13, частина 9. Слово "державного" написати з великої літери,  
Відхилено Стаття вилучена   
    -95- Горбатов В.М.
В статті 13 додати частину такого змісту: "Посвідчення помічника приватного детектива видається на термін, зазначений в трудовому договорі (контракті) з суб'єктом господарювання, який має право на здійснення приватної детективної діяльності".  
Відхилено Стаття вилучена   
    -96- Атрошенко В.А.
Додати статтю 13-1 такого змісту: "Переоформлення ліцензій на право здійснення приватної детективної діяльності. Підставами для переоформлення ліцензії є: а) зміна найменування юридичної особи (якщо зміна найменування не пов'язана з реорганізацією юридичної особи) або прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності; б) зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності; в) зміни, пов'язані з провадженням ліцензіатом основного виду діяльності - детективної, згідно цього Закону У разі виникнення підстав для переоформлення ліцензії ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати в територіальний орган Міністерства юстиції України за місцем проживання (реєстрації) про переоформлення ліцензії разом з ліцензією, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни. Міністерство юстиції України протягом трьох робочих днів з дати надходження заяви про переоформлення ліцензії та документів, що додаються до неї, зобов'язане видати переоформлену на новому бланку ліцензію з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення ліцензії. Строк дії переоформленої ліцензії не може перевищувати строку дії, зазначеного в ліцензії, що переоформлялася. За переоформлення ліцензії справляється плата в розмірі визначеному Кабінетом Міністрів України, яка надходить до Державного бюджету України. Ліцензіат, який подав заяву та відповідні документи про переоформлення ліцензії, може провадити свою діяльність на підставі довідки про прийняття заяви про переоформлення ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, яка видається територіальним органом Міністерства юстиції України якому подано заяву про переоформлення ліцензії. Не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною."  
Відхилено Стаття вилучена   
122. Стаття 14. Обмеження для громадян України у видачі ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності.       
123. 1. Ліцензія на право здійснення приватної детективної діяльності не видаються:       
124. а) особам, які не є громадянами України;       
125. б) особам, які зазначені у частині другій статті 5 цього Закону;   -97- Горбатов В.М.
В статті 14 в частині 1 пункти б) і з) вилучити.  
Відхилено Стаття вилучена   
126. в) громадянам, яких притягнуто до кримінальної відповідальності до прийняття стосовно них рішення про припинення справи з реабілітуючих підстав або оправдального вироку суду, після набрання ним законної сили;   -98- Беспалий Б.Я.
Стаття 14, частина 1, пункт в). Слово "оправдального" замінити словом "виправдального"  
Відхилено Стаття вилучена   
127. г) громадянам, які перебувають на обліку в закладах охорони здоров'я з приводу психічних захворювань, алкоголізму або наркоманії;       
128. ґ) громадянам, звільненим за протиправні порушення з державної служби, судових, прокурорських та інших правоохоронних органів, а також особам, що працювали на посаді помічника приватного детектива, звільненим з роботи за таких обставин, - якщо з дня їх звільнення пройшло менше трьох років;   -99- Беспалий Б.Я.
Стаття 14, частина 1. Пункт г) після тексту "з державної служби" доповнити текстом ", служби в органах місцевого самоврядування"  
Відхилено Стаття вилучена   
129. д) особам, які у встановленому законодавством порядку визнані недієздатними або обмежено дієздатними;   -100- Беспалий Б.Я.
Стаття 14, частина 1, пункт д). Текст "у встановленому законодавством" замінити словом "судом"  
Відхилено Стаття вилучена   
130. е) громадянам, яким у встановленому законодавством порядку забороняється займатися підприємницькою діяльністю;   -101- Беспалий Б.Я.
Стаття 14, частина 1, пункт е). Текст "у встановленому законодавством" замінити текстом "на підставі закону"  
Відхилено Стаття вилучена   
131. є) особам, яким у порядку, встановленому статтею 18 цього Закону, було анульовано ліцензію, якщо з дня анулювання ліцензії минуло менше трьох років;       
132. ж) громадянам, які внесли в документи, переліченні у частині першій статті 10 цього Закону, свідомо неправдиві відомості;       
133. з) особам, яким забороняється займатись приватною детективною діяльністю з інших причин, визначених чинним законодавством України.   -102- Беспалий Б.Я.
Стаття 14, частина 1, пункт з). Текст "чинним законодавством України" замінити словом "законом"  
Відхилено Стаття вилучена   
134. 2. Особи, що зазначені у пунктах а, б, в, г, ґ, д, е, є, з частини першої цієї статті, не мають права бути помічниками приватних детективів, робітниками детективних агентств, служб безпеки суб'єктів господарювання, а також працювати із зазначеними суб'єктами приватної детективної діяльності на договірній основі.   -103- Бандурка О.М.
Закон доповнити статтею 8 такого змісту: "Стаття 8. Державна реєстрація детективних агентств. Державна реєстрація детективного агентства як юридичної особи, а також контроль за її діяльністю здійснюється у відповідності із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з урахуванням вимог, передбачених цим Законом".  
Враховано   Стаття 8. Державна реєстрація детективних агентств Державна реєстрація детективного агентства як юридичної особи, а також контроль за її діяльністю здійснюється у відповідності із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з урахуванням вимог, передбачених цим Законом.  
135. Стаття 15. Обмеження для реєстрації детективних агентств і видачі їм ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності.       
136. В реєстрації детективного агентства і видачі йому ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності засновникам агентства відмовляється, якщо:       
137. а) в документи, переліченні у частині другій статті 11 цього Закону, засновниками (засновником) агентства внесені свідомо неправдиві відомості;       
138. б) ліцензія на право здійснення приватної детективної діяльності засновника (засновників, одного з засновників) є недійсною;       
139. в) засновниками (засновником) агентства не дотримані вимоги, визначені у статті 7 цього Закону;       
140. г) засновником (засновниками, одним із засновників) агентства є особа, що підпадає під обмеження, зазначені у частині другій статті 14 цього Закону;       
141. ґ) до роботи в штаті агентства залучаються особи (особа), що підпадають під обмеження, зазначені у частині другій статті 14 цього Закону.       
142. Стаття 16. Обмеження для реєстрації служб безпеки суб'єктів господарювання і видачі суб'єкту господарювання ліцензії на право здійснення службою безпеки суб'єкта господарювання приватної детективної діяльності.       
143. В реєстрації служби безпеки суб'єкта господарювання і видачі суб'єкту господарювання ліцензії на право здійснення зазначеної службою приватної детективної діяльності відмовляється, якщо:       
144. а) в статуті суб'єкта господарювання мета, завдання та інші положення, що відносяться до створення і діяльності служби безпеки суб'єкта господарювання, не відповідають положенням цього Закону, іншім актам чинного законодавства України з цього питання;       
145. б) в документи, переліченні у частині першій статті 12 цього Закону, засновниками (засновником) суб'єкта господарювання внесені свідомо неправдиві відомості;       
146. в) ліцензія на право здійснення приватної детективної діяльності керівника служби безпеки суб'єкта господарювання є недійсною;   -104- Беспалий Б.Я.
Стаття 16, частина 1, пункт в). Слово "та" замінити текстом "та/або", текст "актам чинного законодавства України з цього питання" замінити текстом "законом України"  
Відхилено Стаття вилучена   
147. г) до роботи в штаті служби безпеки суб'єкта господарювання залучаються особи (особа), що підпадають під обмеження, зазначені у частині другій статті 14 цього Закону;       
148. ґ) суб'єкту господарювання заборонено мати власну службу безпеки з інших причин, визначених чинним законодавством України.   -105- Горбатов В.М.
В статті 16 пункт ґ) викласти в такій редакції: "суб'єкту господарювання заборонено мати власну службу безпеки з інших причин, ніж зазначені в цьому Законі".  
Відхилено Стаття вилучена   
    -106- Беспалий Б.Я.
Стаття 16, частина 1, пункт г). Текст "визначених чинним законодавством України" замінити текстом "передбачених законом".  
Відхилено Стаття вилучена   
149. Стаття 17. Оскарження рішень про відмову у видачі ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності, реєстрації детективного агентства або служби безпеки суб'єкта господарювання.       
150. 1. У разі прийняття Міністерством юстиції України рішення про відмову у реєстрації детективного агентства, служби безпеки суб'єкта господарювання, у видачі заявнику ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності, заявник має право на оскарження зазначеного рішення.   -107- Беспалий Б.Я.
Стаття 17. Частину 1 наприкінці доповнити словами "у суді", а частину 2 вилучити.  
Відхилено Стаття вилучена   
151. 2. Оскаржене рішення здійснюється в суді у встановленому законодавством України порядку.       
152. 3. Відсутність зазначеного рішення також є підставою для оскарження в судовому порядку.   -108- Беспалий Б.Я.
Стаття 17, частина 3. Текст "Відсутність зазначеного рішення" замінити текстом "неприйняття Міністерством юстиції щодо рішення про реєстрацію детективного агентства у встановлений цим Законом строк"  
Відхилено Стаття вилучена   
153. Стаття 18. Анулювання ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності.       
154. 1. Міністерство юстиції України за поданням його територіальних органів, має право анулювати ліцензію на право здійснення приватної детективної діяльності власнику ліцензії за умов:       
155. а) грубе або неодноразове порушення власником ліцензії прав і свобод громадян, гарантованих Конституцією України, якщо це встановлено рішенням або вироком суду після набрання рішенням або вироком законної сили;       
156. б) порушення власником ліцензії вимог, що регулюють діяльність приватного детектива, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України, яке встановлено рішенням суду після набрання рішенням законної сили;       
157. в) за вироком суду про вчинення власником ліцензії злочину, після набрання вироком суду законної сили;       
158. г) у зв'язку з особистою заявою суб'єкта приватної детективної діяльності про припинення такої діяльності;       
159. ґ) у зв'язку із смертю власника ліцензії.   -109- Горбатов В.М.
В статті 18 в частину 1 додати пункти такого змісту: "д) у разі зміни даних, зазначених у документах, що додавались до заяви про видачу ліцензії, якщо не подано документи про переоформлення ліцензії, згідно статті 13-1 цього Закону; є) у разі наявності рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання; ж) у зв'язку із наявністю акту про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичні або фізичній особі для провадження детективної діяльності".  
Відхилено Стаття вилучена   
160. 2. Анулювання ліцензії є підставою для припинення особистої приватної детективної діяльності, ліквідації детективного агентства, припинення детективної діяльності службою безпеки суб'єкта господарювання.       
161. 3. Рішення Міністерства юстиції України щодо анулювання ліцензії може бути оскаржене в суді в порядку, встановленому законодавством України.   -110- Беспалий Б.Я.
Стаття 18, частина 3. Вилучити текст "в порядку, встановленому законодавством України"  
Відхилено Стаття вилучена   
162. 4. У разі анулювання ліцензії у зв'язку з порушенням гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян або законодавства, яким регулюється приватна детективна діяльність, повторна видача ліцензії на право здійснення приватної детективної діяльності дозволяється не раніше, ніж через три роки після прийняття рішення про ії анулювання.       
163. Стаття 19. Послуги приватної детективної діяльності.   -111- Бандурка О.М.
Назву статті 19. викласти у такій редакції: "Стаття 16. Послуги приватного детектива, детективного агентства".  
Враховано   Стаття 9 Послуги приватного детектива, детективного агентства  
164. 1. До основних видів послуг, які суб'єкти приватної детективної діяльності мають право надавати замовникам, відносяться:      До основних видів послуг, які суб'єкти приватної детективної діяльності мають право надавати замовникам, відносяться:  
165. а) пошук, збір, фіксація та накопичення відомостей, потрібних для захисту прав і приватних інтересів замовників;   -112- Бандурка О.М.
У пункті а) частини 1 стаття 19 слово "накопичення" вилучити, після слова "захисту" доповнити словом "законних"  
Враховано   1) пошук, збір, фіксація відомостей, потрібних для захисту законних прав і приватних інтересів замовників;  
166. б) пошук громадян, що зникли безвісті, встановлення їх місцезнаходження, з'ясування причин і обставин зникнення, можливості і умов їх повернення;   -113- Бандурка О.М.
Пункт б) частини 1 стаття 19 викласти у такій редакції: "пошук осіб, місцезнаходження яких невідоме, з'ясування причин і обставин зникнення, можливості і умов їх повернення"  
Враховано   2) пошук осіб, місцезнаходження яких невідоме, з'ясування причин і обставин зникнення, можливості і умов їх повернення;  
167. в) розшук зниклого (втраченого або викраденого) майна клієнта;      3) розшук зниклого (втраченого або викраденого) майна клієнта;  
168. г) відтворення для замовника втраченої (зниклої) інформації з питань його приватних інтересів;      4) відтворення для замовника втраченої (зниклої) інформації з питань його приватних інтересів;  
169. ґ) пошук і збір даних про факти, які можуть бути використані як докази:   -114- Бандурка О.М.
Стаття 19,ч 1,п. ґ) викласти в такій редакції: "пошук і збір даних, які можуть бути підставою для звернення в правоохоронні органи, або до суду."  
Враховано   5) пошук і збір даних , які можуть бути підставою для звернення в правоохоронні органи або до суду;  
170. - в цивільних, господарських справах, в справах про адміністративні правопорушення,       
171. - в кримінальних справах;       
172. д) пошук і збір інформації для клієнтів з метою підготовки ділових переговорів, з'ясування фінансового стану, рівня реальної кредитоспроможності і надійності існуючих та потенційних ділових партнерів;      6) пошук і збір інформації для клієнтів з метою підготовки ділових переговорів, з'ясування фінансового стану, рівня реальної кредитоспроможності і надійності існуючих та потенційних ділових партнерів;  
173. е) пошук і збір біографічних та інших відомостей про осіб - потенційних або існуючих клієнтів і партнерів замовника послуг;   -115- Заплатинський В.М.
У статті 19 ч. 1 пункт " е" викласти у наступний редакції: " з'ясування біографічних і інших даних, що характеризують особу, про окремих громадян ( з їхньої письмової згоди) , при укладенні ними трудових і інших контрактів."  
Враховано редакційно   7) з'ясування біографічних та інших даних, що характеризують особу, про окремих громадян (з їхньої письмової згоди) при укладанні з ними трудових та інших контрактів (договорів);  
174. є) захист замовників (суб'єктів господарювання) від підприємницького шпигунства;   -116- Бандурка О.М.
У пункті е) статті 19 слова "підприємницького шпигунства замінити словами "несанкціонованого витоку інформації, яка становить комерційну таємницю"  
Враховано   8) захист замовників (суб'єктів господарювання) від несанкціонованого витоку інформації, яка становить комерційну таємницю;  
175. ж) з'ясування обставин розголошення комерційної, банківської, науково - технічної або іншої інформації, що становить службову, комерційну або особисту приватну таємницю;      9) з'ясування обставин розголошення комерційної, банківської, науково-технічної або іншої інформації, що становить службову, комерційну або особисту приватну таємницю;  
176. з) пошук і виявлення фактів протиправного використання товарних знаків, найменувань, логотипів, фірмової символіки та інших фірмових відзнак товарів, продукції, або самої особи, які є власністю замовника;   -117- Бандурка О.М.
Із пункту з) частини 1 статті 19 вилучити слова "або самої особи".  
Враховано   10) пошук і виявлення фактів протиправного використання товарних знаків, найменувань, логотипів, фірмової символіки та інших фірмових відзнак товарів, продукції, які є власністю замовника;  
177. и) інші послуги з детективної діяльності, не заборонені чинним законодавством України.   -118- Заплатинський В.М.
У статті 19 ч. 1 пункт "и" вилучити.  
Враховано   .  
    -119- Беспалий Б.Я.
Стаття 19, частина 1, пункт и). Текст "чинним законодавством України" замінити словом "закону"  
Враховано    
178. 2. У випадках пошуку і збору даних про факти, які можуть бути використані як докази в кримінальних справах, суб'єкт приватної детективної діяльності на протязі доби з моменту укладання угоди з клієнтом про збір таких відомостей зобов'язаний письмово повідомити про це особу, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора або суд, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа.   -120- Бандурка О.М.
Частину 2 статті 19 вилучити, а у частині 3 вилучити посилання та на пункт д).  
Враховано    
179. 3. Суб'єкти приватної детективної діяльності мають право вести пошук і збір даних, зокрема зазначених у пунктах д, е цієї статті, лише в межах, визначених чинним законодавством України, з обов'язковим дотриманням обмежень, які передбачені пунктом 2 статті 32 Конституції України.   -121- Беспалий Б.Я.
Стаття 19, частина 3. Текст ", визначених чинним законодавством України" замінити текстом "не заборонених законом"  
Враховано   Суб'єкти приватної детективної діяльності мають право вести пошук і збір даних, зокрема зазначених у пункті 7 частини першої цієї статті, лише в межах, не заборонених законом, з обов'язковим дотриманням обмежень, які передбачені частиною другою статті 32 Конституції України.  
    -122- Горбатов В.М.
В статті 19 додати частину такого змісту: "Будь які відомості щодо осіб збираються та/або зберігаються при наявності їх письмової заяви про пошук відповідних даних".  
Враховано редакційно в тексті проекту Закону   
180. Стаття 20. Методи роботи суб'єктів приватної детективної діяльності.   -123- Бандурка О.М.
У назві статті 20 слова "методи роботи" замінити словами "права та обов'язки"  
Немає висновку   Стаття 10. Права суб'єктів приватної детективної діяльності Для здійснення детективної діяльності приватний детектив має право: 1) займатись детективною діяльністю як фізична особа; 2) створювати власне підприємство з приватної детективної діяльності (детективне агентство); 3) створювати детективні агентства спільно з іншими особами; 4) мати помічників.  
181. 1. Приватні детективи, детективні агентства, служби безпеки суб'єктів господарювання, при виконанні своєї професійної діяльності мають право відшукувати, отримувати та накопичувати потрібну інформацію всіма не забороненими чинним законодавством України методами, в тому числі:   -124- Горбатов В.М.
В статті 20: в частині 1 після слів "всіма не забороненими чинним законодавством України методами" додати фразу такого змісту: "в разі добровільної письмової згоди на це фізичних та/або юридичних осіб";  
Відхилено Це застереження наявно в інших статтях проекту  Приватні детективи, детективні агентства при виконанні своєї професійної діяльності мають право відшукувати, отримувати та накопичувати потрібну інформацію всіма не забороненими законом методами, в тому числі:  
    -125- Беспалий Б.Я.
Стаття 20 , частина 1, перший абзац. Текст "не заборонених чинним законодавством України" замінити текстом "передбаченими законом"  
Враховано частково    
182. а) усно або письмово запитувати та отримувати від підприємств, установ, організацій, громадян, інших фізичних та юридичних осіб, в термін, визначений чинним законодавством України, потрібну інформацію, документи або копії документів (від громадян - за їх згодою);   -126- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 1, пункт а). Текст "чинним законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано частково   1) усно або письмово запитувати та отримувати від підприємств, установ, організацій, громадян, інших фізичних та юридичних осіб інформацію в порядку, встановленому законом;  
    -127- Бандурка О.М.
Пункт а) частини 1 Стаття 20 викласти у такій редакції: "усно або письмово запитувати та отримувати від підприємств, установ, організацій, громадян, інших фізичних та юридичних осіб, інформацію в порядку, встановленому законом;  
Враховано    
183. б) ознайомлюватись на підприємствах, в установах, організаціях, у інших юридичних осіб з необхідною для виконання завдань замовника інформацією, матеріалами та документами (за винятком тих, таємниця яких охороняється законом);      2) ознайомлюватись на підприємствах, в установах, організаціях, у інших юридичних осіб з необхідною для виконання завдань замовника інформацією, матеріалами та документами (за винятком тих, таємниця яких охороняється законом);  
184. в) безперешкодно проводити зовнішній огляд споруд, приміщень, інших об'єктів вільного доступу;   -128- Бандурка О.М.
У ст.20, ч.1, пункт в) замість слів "вільного доступу" вставити слова "доступ до яких не обмежений"  
Враховано   3) безперешкодно проводити зовнішній огляд споруд, приміщень, інших об'єктів, доступ до яких не обмежений;  
185. г) проводити зовнішній огляд закритих для вільного доступу споруд, приміщень, інших об'єктів за згодою їх власників або законних користувачів;      4) проводити зовнішній огляд закритих для вільного доступу споруд, приміщень, інших об'єктів за згодою їх власників або законних користувачів;  
186. ґ) відвідувати жилі та інші приміщення, проводити їх огляд за згодою їх власників, мешканців або уповноважених ними осіб для отримання потрібної для виконання завдання інформації і матеріалів;      5) відвідувати житлові та інші приміщення, проводити їх огляд за згодою їх власників, мешканців або уповноважених ними осіб для отримання потрібної для виконання завдання інформації і матеріалів;  
187. д) проводити огляд або вивчення матеріалів, предметів, документів за згодою їх власників або законних користувачів;      6) проводити огляд або вивчення матеріалів, предметів, документів за згодою їх власників або законних користувачів;  
188. е) здійснювати потрібну для виконання завдань замовника самостійну, або за допомогою інших фахівців, експертів та спеціалістів експертизу отриманих в ході детективної діяльності матеріалів, документів, інших речей;   -129- Бандурка О.М.
Пункт е) ч.1 ст. 20 виключити  
Враховано    
189. є) отримувати на договірній основі письмові висновки та усну консультацію фахівців та експертів з питань, що потребують спеціальних знань;      7) отримувати на договірній основі письмові висновки та усну консультацію фахівців та експертів з питань, що потребують спеціальних знань;  
190. ж) здійснювати спостереження за фізичними та юридичними особами (об'єктами спостереження), зокрема із застосуванням фото-, кіно- і відеозйомки, оптичних та радіоприладів, оперативного радіо- і телефонного зв'язку, інших науково-технічних засобів, відповідно до вимог цього Закону та інших актів законодавства України;   -130- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 1, пункт ж). Текст "актів законодавства" замінити словом "законів"  
Відхилено Пункт вилучено  8) здійснювати візуальний контроль у громадських місцях, транспорті та на відкритій місцевості;  
    -131- Бандурка О.М.
Пункт ж) частини 1 статті 20 викласти у такій редакції: "здійснювати візуальний контроль в громадських місцях, транспорті та на відкритій місцевості"  
Враховано    
191. з) затримувати осіб, що вчинили злочин, з обов'язковою негайною передачею затриманого в орган внутрішніх справ за місцем затримання;   -132- Бандурка О.М.
У пункті з) пункту 1 статті 20 слова "що вчинили злочин" замінити словами "які застигнуті при вчиненні злочину".  
Враховано   9) затримувати осіб, які застигнуті при вчиненні злочину, з обов'язковою негайною передачею затриманого в орган внутрішніх справ за місцем затримання;  
192. и) застосовувати у випадках, передбачених у статті 23 цього Закону, а також в інших випадках, передбачених законодавством України, вогнепальну зброю;   -133- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 1, пункт й). Текст "законодавством України" замінити словом "законом"  
Відхилено Пункт вилучено   
193. і) користуватись добровільною допомогою підприємств, установ, організацій, громадян, інших фізичних та юридичних осіб;   -134- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 1, пункт і). Текст "громадян, інших фізичних та юридичних осіб" замінити текстом "інших юридичних осіб, громадян"  
Відхилено   10) користуватись добровільною допомогою підприємств, установ, організацій, громадян, інших фізичних та юридичних осіб;  
    -135- Бандурка О.М.
Пункт и) частини 1 статті 20 вилучити  
Враховано    
194. ї) виконувати інші дії, не заборонені законодавством України.       
195. 2. В разі, якщо під час укладання договору про збір даних у цивільних, господарських або кримінальних справах, а також у справах про адміністративні правопорушення ця справа знаходиться у дізнанні, слідстві або в провадженні у суді, суб'єкт приватної детективної діяльності зобов'язаний в найкоротший термін повідомити орган, який проводить дізнання чи слідство, або суд, в провадженні якого перебуває ця справа, про проведення альтернативного приватного детективного розслідування цієї справи.   -136- Бандурка О.М.
Частину 2 статті 20 вилучити.  
Враховано .   
    -137- Горбатов В.М.
В частині 2 фразу " в найкоротший термін" замінити на фразу такого змісту: "протягом доби".  
Відхилено Частину вилучено   
196. 3. Під час здійснення детективної діяльності не допускається порушення прав і свобод людини та юридичних осіб (крім випадків, передбачених чинним законодавством України).   -138- Бандурка О.М.
Частину 3 статті 20 вилучити  
Враховано    
    -139- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 3. Слово "порушення" замінити словом "обмеження", а текст " (крім випадків, передбачених чинним законодавством України)" замінити текстом ", крім випадків передбачених законом".  
Відхилено Часину вилучено   
197. 4. Не підлягають передачі і розголошенню результати детективної діяльності, які, відповідно до законодавства України, становлять державну таємницю, а також відомості, що стосуються особистого життя, честі, гідності людини.   -140- Бандурка О.М.
Пункт 4 статті 20 перенести у статтю 21 вилучивши слова "а також відомості, що стосуються особистого життя, честі, гідності людини"  
Враховано    
    -141- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 4. Текст "відповідно законодавства України, становлять державну" замінити текстом "становлять державну чи іншу охоронювану законом"  
Враховано редакційно    
198. 5. За передачу і розголошення цих відомостей суб'єкти приватної детективної діяльності, а також особи, яким ці відомості були довірені при здійсненні детективної діяльності чи стали відомі по службі або роботі, підлягають відповідальності згідно з чинним законодавством України, крім випадків розголошення інформації про незаконні дії, що порушують права людини.   -142- Бандурка О.М.
Частину 5 статті 20 вилучити.  
Враховано    
    -143- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 5. Текст "чинним законодавством" замінити словом "законом"  
Відхилено Частину вилучено   
199. 6. Для одержання інформації забороняється застосовувати технічні засоби, психотропні, хімічні та інші речовини, які пригнічують волю або завдають шкоди здоров'ю людей та навколишньому середовищу.   -144- Бандурка О.М.
Частини 6 та 7 статті 20 перенести у статтю 21  
Враховано    
200. 7. Приватним детективам (співробітникам детективних агентств, служб безпеки суб'єктів господарювання) забороняється здійснення діяльності, яка вимагає рішення суду.       
201. Стаття 21. Обмеження у здійсненні детективної діяльності.   -145- Бандурка О.М.
Назву статті 21 викласти у такій редакції: "Стаття 11. Обов'язки детективів, детективних агентств та обмеження в їх діяльності"  
Враховано   Стаття 11. Обов'язки детективів, детективних агентств та обмеження в їх діяльності Приватні детективи, детективні агентства зобов'язані: 1) дотримуватися Конституції та законодавства України. Під час здійснення детективної діяльності не допускати порушень законних прав і свобод людини та законних прав юридичних осіб; 2) не допускати передачі і розголошення результатів детективної діяльності, які становлять державну чи іншу таємницю, яка охороняється законом; 3) надавати послуги клієнтам лише після укладення з ними письмової угоди; 4) повідомляти відповідні правоохоронні органи про отримання інформації про підготовку або вчинення злочину чи затримання особи застигнутої при вчиненні злочину в терміни передбачені статтею 12 цього Закону;  
    -146- Бандурка О.М.
Статтю 21 доповнити частиною 1 такого змісту: "Приватні детективи, детективні агентства зобов'язані: 1) дотримуватися Конституції та законодавства України. Під час здійснення детективної діяльності не допускати порушень законних прав і свобод людини та законних прав юридичних осіб; 2) не допускати передачі і розголошення результатів детективної діяльності, які становлять державну чи іншу таємницю, яка охороняється законом; 3) надавати послуги клієнтам лише після укладення з ними письмової угоди; 4) повідомляти відповідні правоохоронні органи про отримання інформації про підготовку або вчинення злочину чи затримання особи застигнутої при вчиненні злочину в терміни передбачені статтею 12 цього Закону;".  
Враховано    
202. 1. Приватним детективам, співробітникам детективних агентств, служб безпеки суб'єктів господарювання при здійсненні детективної діяльності забороняється:      Приватним детективам, співробітникам детективних агентств при здійсненні детективної діяльності забороняється:  
203. а) здійснювати детективну діяльність, спрямовану на пошук, збір, фіксацію та накопичення відомостей ( в тому числі відомостей біографічного характеру) відносно політичних партій України а також політичних діячів України;   -147- Бандурка О.М.
Приватним детективам, співробітникам детективних агентств забороняється здійснення технічних заходів які вимагають дозволу суду."  
Враховано    
204. б) умисно вдаватися до дій, що порушують конституційні права і свободи громадян, ставлять під загрозу їх життя, здоров'я, гідність та майно;       
205. в) здійснювати дії, зазначені у пунктах г, ґ, д частини першої статті 20 цього Закону, без відповідної згоди власників або уповноважених ними осіб;      1) здійснювати дії, зазначені у пунктах 4, 5, 6 частини другої статті 10 цього Закону, без відповідної згоди власників або уповноважених ними осіб;  
206. г) розголошувати або передавати іншим особам зібрану в ході здійснення детективної діяльності інформацію (за виключенням випадків, передбачених чинним законодавством України), використовувати її всупереч інтересам свого клієнта або в інтересах третіх осіб;   -148- Беспалий Б.Я.
Стаття 21, частина 1, пункт г). Текст "чинним законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано   2) розголошувати або передавати іншим особам зібрану в ході здійснення детективної діяльності інформацію (за винятком випадків, передбачених законом), використовувати її всупереч інтересам свого клієнта або в інтересах третіх осіб;  
207. ґ) видавати себе за співробітників підрозділів державних правоохоронних органів;      3) видавати себе за співробітників підрозділів правоохоронних органів;  
208. д) свідомо вводити клієнта в оману або фальсифікувати зібрані матеріали;      4) свідомо вводити клієнта в оману або фальсифікувати зібрані матеріали;  
209. е) здійснювати кіно- і фотозйомку, відео- та аудіозапис у службових та інших приміщеннях без згоди власників цих приміщень або уповноважених ними осіб;      5) здійснювати кіно- і фотозйомку, відео- та аудіозапис у службових та інших приміщеннях без згоди власників цих приміщень або уповноважених ними осіб;  
210. є) передавати свою ліцензію або посвідчення для використання іншим особам.      6) передавати свою ліцензію або посвідчення для використання іншими особами. Приватний детектив (детективне агентство) не має права прийняти замовлення на надання послуг з приватної детективної діяльності і укласти відповідну угоду із замовником послуг у разі, якщо: 1) вимоги клієнта суперечать закону; 2) детективом (детективним агентством) надавались аналогічні послуги особам, інтереси яких суперечать інтересам замовника; 3) приватний детектив (співпробітник детективного агентства) брав участь у справі як дізнавач, слідчий, громадський обвинувач, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, представник потерпілого, цивільний позивач, цивільний відповідач, свідок, перекладач, понятий або як інша особа, що причетна до справи; 4) до детективного дослідження причетна посадова особа, з якою приватний детектив (співробітник детективного агентства) перебуває в родинних стосунках. Приватні детективи чи детективні агентства не мають права здійснювати оперативно-розшукову діяльність, яка віднесена до виключної компетенції підрозділів державних органів, визначених Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність". Для одержання інформації забороняється застосовувати технічні засоби, психотропні, хімічні та інші речовини, які пригнічують волю або завдають шкоди здоров'ю людей та навколишньому середовищу. Приватним детективам, співробітникам детективних агентств забороняється здійснення технічних заходів які вимагають дозволу суду.  
211. 2. Провадження приватним детективом будь-яких дій, пов'язаних з незаконним порушенням встановлених Конституцією України прав і свобод людини, тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.   -149- Беспалий Б.Я.
Стаття 21, частина 2. Вилучити слово "незаконним", а текст "законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано   Провадження приватним детективом будь-яких дій, пов'язаних з порушенням установлених Конституцією України прав і свобод людини, тягне за собою відповідальність, передбачену законом.  
212. Стаття 22. Співробітництво та взаємодія суб'єктів приватної детективної діяльності з правоохоронними органами та органами самоврядування.   -150- Беспалий Б.Я.
Стаття 22. Назву статті після тексту "органами та органами" доповнити словом "місцевого".  
Враховано   Стаття 12. Співробітництво та взаємодія суб'єктів приватної детективної діяльності з правоохоронними органами, органами державної влади та органами самоврядування  
    -151- Бандурка О.М.
Назву статті 22 після слів "правоохоронними органами доповнити словами ",органами державної влади"  
Немає висновку    
213. 1. Приватні детективи, детективні агентства, служби безпеки суб'єктів господарювання, які під час здійснення детективної діяльності отримали інформацію про факти скоєного злочину або про підготовку до злочину, зобов'язані на протязі доби (якщо цьому не заважають обставини непереборної сили) повідомити про це співробітника державного правоохоронного органу а також передати правоохоронним органам оригінали матеріалів, що підтверджують дану інформацію і можуть бути використані згідно чинному законодавству України як судові докази органами прокуратури, слідства та суду України.   -152- Беспалий Б.Я.
Стаття 22, частина 1. Текст "чинному законодавству України" замінити словом "закону", текст "прокуратури," замінити словом "досудового".  
Відхилено   Приватні детективи, детективні агентства, які під час здійснення детективної діяльності отримали інформацію про вчиненого злочину або про підготовку до злочину, зобов'язані невідкладно (якщо цьому не заважають обставини непереборної сили) повідомити про це співробітника правоохоронного органу, а також протягом доби передати відповідному правоохоронному органу матеріали, що підтверджують дану інформацію.  
    -153- Бандурка О.М.
Частину 1 статті 22 викласти у такій редакції: "Приватні детективи, детективні агентства, які під час здійснення детективної діяльності отримали інформацію про вчиненого злочину або про підготовку до злочину, зобов'язані невідкладно (якщо цьому не заважають обставини непереборної сили) повідомити про це співробітника правоохоронного органу, а також протягом доби передати відповідному правоохоронному органу матеріали, що підтверджують дану інформацію".  
Враховано    
214. 2. Приватний детектив має право затримати особу, яка вчинила злочин, після чого він зобов'язаний негайно передати цю особу в орган внутрішніх справ за місцем затримання.   -154- Бандурка О.М.
Частину 2 статті 22 викласти у такій редакції: "Приватний детектив невідкладно інформує територіальний орган внутрішніх справ про затримання особи, застигнутої при вчиненні злочину".  
Враховано   Приватний детектив невідкладно інформує територіальний орган внутрішніх справ про затримання особи, застигнутої при вчиненні злочину.  
215. 3. Суб'єкти приватної детективної діяльності мають право надавати правоохоронним органам допомогу в забезпеченні правопорядку та інші не заборонені законодавством України послуги, в тому числі на договірній основі.   -155- Беспалий Б.Я.
Стаття 22, частина 3. Текст "не заборонені законодавством України" замінити текстом "передбачені законом"  
Відхилено   Суб'єкти приватної детективної діяльності мають право надавати правоохоронним органам допомогу в забезпеченні правопорядку та інші не заборонені законодавством України послуги, в тому числі на договірній основі.  
216. 4. За письмовими запитами суб'єктів приватної детективної діяльності, органи Міністерства внутрішніх справ надають їм відомості, які містяться в адресних бюро, паспортних підрозділах, облікових підрозділах Державної автомобільної інспекції, а також облікових підрозділах обліку осіб, що мають судимість або притягалися до кримінальної відповідальності.   -156- Бандурка О.М.
Частину 4 статті 22 після слів "внутрішніх справ" доповнити словами "України на договірній основі", а після слова "відповідальності" - "якщо ці дані затребуються за згодою зазначених осіб"  
Враховано   За письмовими запитами суб'єктів приватної детективної діяльності органи Міністерства внутрішніх справ України на договірній основі надають їм відомості, які містяться в адресних бюро, паспортних підрозділах, облікових підрозділах Державної автомобільної інспекції, а також облікових підрозділах обліку осіб, що мають судимість або притягалися до кримінальної відповідальності, якщо ці дані затребуються за згодою зазначених осіб. З метою взаємодії в боротьбі із злочинністю органи внутрішніх справ можуть вести облік суб'єктів приватної детективної діяльності на підставі даних про їх ліцензування та державну реєстрацію.  
    -157- Бандурка О.М.
Статтю 23 доповнити частиною такого змісту: З метою взаємодії у боротьбі із злочинністю, органи внутрішніх справ можуть вести облік суб'єктів приватної детективної діяльності на підставі даних про їх ліцензування та державну реєстрацію  
Враховано    
217. 5. Органи державного управління у межах компетенції сприяють приватним детективам, детективним агентства та службам безпеки суб'єктів господарювання в оренді придатних для роботи приміщень, у вирішенні їх професійних, соціальних та інших питань.   -158- Беспалий Б.Я.
Стаття 22, частина 5. Текст "державного управління" замінити текстом "державної влади та місцевого самоврядування", вилучити текст "та інших"  
Враховано   Органи державної влади та органи місцевого самоврядування сприяють приватним детективам, детективним агентствам у їх діяльності.  
    -159- Бандурка О.М.
Частину 5 статті 22 викласти у такій редакції: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування сприяють приватним детективам, детективним агентствам в їх діяльності"  
Враховано    
218. Стаття 23. Технічне оснащення суб'єктів приватної детективної діяльності.   -160- Бандурка О.М.
Статтю 23 вилучити.  
Враховано    
219. 1. Для здійснення окремих видив детективної діяльності - спостереження за фізичними та юридичними особами (об'єктами спостереження) - суб'єкти приватної детективної діяльності мають право в межах, оговорених у статтях 20, 21 цього Закону, застосовувати фото-, кіно- і відеозйомки, оптичні та радіоприлади, засоби оперативного радіо- і телефонного зв'язку, інші науково-технічні засоби, не заборонені чинним законодавством України для використання при здійсненні такої діяльності.       
220. 2. Оснащення суб'єктів приватної детективної діяльності зазначеними технічними засобами та їх реєстрація в органах Міністерства внутрішніх справ України здійснюється згідно чинного законодавства України.       
221. 3. Протизаконне використання таких технічних засобів карається згідно із Законами України.       
222. Стаття 24. Застосування заходів фізичного впливу та вогнепальної зброї.   -161- Бандурка О.М.
Статтю 24 вилучити.  
Враховано    
223. 1. У випадках, передбачених чинним законодавством України, приватний детектив при виконанні своїх професійних обов'язків має право застосувати заходи фізичного впливу (в тому числі - прийоми рукопашного бою), а також використовувати вогнепальну зброю і спеціальні засоби активної оборони та примусу (наручники, гумові кийки, засоби зв'язування, сльозоточиві речовини, світлозвукові пристрої відволікаючої дії), порядок придбання, обліку, зберігання і використання яких встановлюється законодавством України.   -162- Атрошенко В.А.
В статті 24: в частині 1 вилучити фразу: "і спеціальні засоби активної оборони та примусу (наручники, гумові кийки, засоби зв'язування, сльозоточиві речовини, світлозвукові пристрої відволікаючої дії)";  
Відхилено Статтю вилучено   
    -163- Беспалий Б.Я.
Стаття 24, частина 1. Текст "чинним законодавством України" замінити словом "законом"  
Відхилено Статтю вилучено   
224. 2. Вогнепальна зброя може бути застосована приватним детективом в наступних випадках:       
225. а) для захисту від нападу, яке загрожує життю або здоров'ю громадян;       
226. б) для звільнення заручників;   -164- Атрошенко В.А.
в частиш 2 вилучити підпункти: б)-д), залишити тільки а), е), є). По тексту пункти г) замінити на д).  
Відхилено Статтю вилучено   
227. в) для самозахисту та захисту членів своєї сім'ї, якщо їх життю або здоров'ю загрожує небезпека;       
228. г) для затримання особи, яка вчинила тяжкий злочин і намагається втекти;       
229. ґ) для затримання особи, яка чинить збройний опір, намагається втекти, а також озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю та здоров'ю громадян або приватному детективу;       
230. д) для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров'ю громадян або приватному детективу;       
231. е) для подання сигналу тривоги або виклику допомоги;       
232. є) для знешкодження тварини, яка загрожує життю і здоров'ю громадян або приватному детективу.       
233. 3. Забороняється застосовувати і використовувати вогнепальну зброю при значному скупченні людей, якщо від цього можуть постраждати сторонні особи.       
234. 4. Про застосування заходів фізичного впливу і спеціальних засобів активної оборони, а також у випадках застосування вогнепальної зброї, приватний детектив зобов'язаний негайно інформувати органи внутрішніх справ за місцем зазначених дій. Органи внутрішніх справ зобов'язані перевірити правомірність дій приватного детектива.       
235. Стаття 25. Клієнти приватного детектива (детективного агентства).   -165- Бандурка О.М.
Статтю 25 розділити на дві статті: Статтю 13 з назвою "Клієнти приватного детектива (детективного агентства)", залишивши в ній частину 1 статті 25 та статтю 14 такого змісту: "Стаття 14. Зміст та форма угоди між приватним детективом (детективним агентством) та його клієнтом" включивши в неї частини 3, 4, 5 статті 25.  
Враховано   Стаття 13. Клієнти приватного детектива (детективного агентства)  
236. 1. Клієнтами приватного детектива (детективного агентства) - замовниками послуг - можуть бути фізичні та юридичні особи, які є резидентами або нерезидентами України.      Клієнтами приватного детектива (детективного агентства) - замовниками послуг можуть бути фізичні та юридичні особи, які є резидентами або нерезидентами України. Стаття 14. Зміст та форма угоди між приватним детективом (детективним агентством) та його клієнтом  
237. 2. Замовниками послуг суб'єктів приватної детективної діяльності - безпосередньо або через інших осіб - не можуть виступати політичні партії України а також політичні діячі України.   -166- Бандурка О.М.
Частину 2 статті 25 вилучити.  
Враховано    
238. 3. Приватний детектив (детективне агентство) може надавати своїм клієнтам послуги, які передбачені статтею 19 цього Закону, після укладання між приватним детективом (детективним агентством) та його клієнтом відповідної угоди (договору).      Приватний детектив (детективне агентство) може надавати своїм клієнтам послуги, які передбачені статтею 9 цього Закону, після укладання між приватним детективом (детективним агентством) та його клієнтом відповідної письмової угоди (договору).  
239. 4. Форма письмової угоди (договору) між приватним детективом (детективним агентством) та його клієнтом повинна відповідати вимогам законодавства України.   -167- Беспалий Б.Я.
Стаття 25, частина 4. На початку доповнити словами "Зміст та", а текст "повинна відповідати вимогам чинного законодавства України" замінити текстом "не може суперечити вимогам закону"  
Враховано   Зміст та форма письмової угоди (договору) між приватним детективом (детективним агентством) та його клієнтом не можуть суперечити вимогам закону.  
240. 5. Зазначена угода (договір) разом із Актом прийомки клієнтом виконаних детективом (агентством) робіт, а також документів щодо оплати виконаних робіт і сплати відповідних податків зберігається в архіві приватного детектива (детективного агентства) на протязі трьох років.      Зазначена угода (договір) разом із Актом прийомки клієнтом виконаних детективом (агентством) робіт, а також документами щодо оплати виконаних робіт і сплати відповідних податків зберігаються в архіві приватного детектива (детективного агентства) протягом трьох років.  
241. 6. Одержані внаслідок приватної детективної діяльності відомості, що стосуються особистого життя, честі, гідності людини, якщо вони не містять інформації про вчинення заборонених законом дій, зберіганню не підлягають і повинні бути знищені.   -168- Бандурка О.М.
У частині 6 статті 25 слова "заборонених законом" замінити словом "злочинних" та її перенести у статтю 26 частиною 3.  
Враховано    
242. 7. Приватний детектив (детективне агентство) не має права прийняти замовлення на надання послуг з приватної детективної діяльності і укласти відповідну угоду із замовником послуг в разі, якщо:   -169- Бандурка О.М.
Частину 7 статті 21 доповнити пунктом а) такого змісту: "а) вимоги клієнта суперечать закону" відповідно змінивши номерецю пунктів цієї частини та перенести її в статтю 21  
Враховано    
243. а) детективом (детективним агентством) надавались аналогічні послуги особам, інтереси яких суперечать інтересам замовника;       
244. б) приватний детектив (співпрацівник детективного агентства) брав участь у справі як дізнавач, слідчий, громадський обвинувач, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, представник потерпілого, цивільний позивач, цивільний відповідач, свідок, перекладач, понятий або як інша особа, що причетна до справи;       
245. в) до детективного дослідження причетна посадова особа, з якою приватний детектив (співробітник детективного агентства) перебуває у родинних стосунках.       
246. Стаття 26. Таємниця результатів приватної детективної діяльності.      Стаття 15. Таємниця результатів приватної детективної діяльності  
247. 1. Приватний детектив, засновники і співробітники детективного агентства, співробітники служби безпеки суб'єкта господарювання, а також засновники і співробітники суб'єкта господарювання, в структурі якого створена і діє служба безпеки і які мають доступ до інформації цієї служби, зобов'язані зберігати в таємниці інформацію з питань, з яких здійснювалось детективне дослідження; відомості, що стосуються особистого життя, честі, гідності людини, а також іншу інформацію, отриману суб'єктами приватної детективної діяльності під час здійснення ними своїх професійних обов'язків.   -170- Бандурка О.М.
У частині 1 статті 26 вилучити слова: "співробітники служби безпеки суб'єкта господарювання, а також засновники і співробітники суб'єкта господарювання, в структурі якого створена і діє служба безпеки і які мають доступ до інформації цієї служби,"  
Враховано   Приватний детектив, засновники і співробітники детективного агентства зобов'язані зберігати в таємниці інформацію з питань, з яких здійснювалось детективне дослідження; відомості, що стосуються особистого життя, честі, гідності людини, а також іншу інформацію, отриману суб'єктами приватної детективної діяльності під час здійснення ними своїх професійних обов'язків.  
248. 2. Зазначена інформація є предметом професійної таємниці суб'єктів приватної детективної діяльності.      Зазначена інформація є предметом професійної таємниці суб'єктів приватної детективної діяльності. Одержані внаслідок приватної детективної діяльності відомості, що стосуються особистого життя, честі, гідності людини, якщо вони не містять інформації про вчинення злочинних дій, зберіганню не підлягають і повинні бути знищені.  
249. 3. Особам, зазначеним у частині першої цієї статті, забороняється розголошувати (крім випадків, визначених чинним законодавством України) і використовувати в своїх інтересах або інтересах третіх осіб відомості, що складають професійну таємницю приватного детектива.   -171- Беспалий Б.Я.
Стаття 26, частина 3. Текст "чинним законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано   Особам, зазначеним у частині першій цієї статті, забороняється розголошувати (крім випадків, визначених законом) і використовувати в своїх інтересах або інтересах третіх осіб відомості, що становлять професійну таємницю приватного детектива.  
250. 4. Використання зазначеними особами безпосередньо або через інших осіб відомостей, отриманих в результаті детективної діяльності, з метою шантажу суб'єктів детективних досліджень, або замовників таких досліджень, карається згідно з чинним законодавством України.   -172- Беспалий Б.Я.
Стаття 26, частина 4. Текст "чинним законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано   Використання зазначеними особами безпосередньо або через інших осіб відомостей, отриманих у результаті детективної діяльності, з метою шантажу суб'єктів детективних досліджень або замовників таких досліджень карається згідно з законом.  
251. Стаття 27. Оплата послуг з приватної детективної діяльності.      Стаття 16. Оплата послуг з приватної детективної діяльності  
252. 1. Оплата послуг з детективної діяльності приватних детективів (детективних агентств) здійснюється замовником послуг відповідно умовам угоди (договору), укладеною між приватним детективом (детективним агентством) та замовником послуг.   -173- Бандурка О.М.
Частину 1 статті 27 доповнити словами "згідно з чинним законодавством".  
Враховано   Оплата послуг з детективної діяльності приватних детективів (детективних агентств) здійснюється замовником послуг відповідно до умов угоди (договору), укладеної між приватним детективом (детективним агентством) та замовником послуг згідно з чинним законодавством.  
253. 2. В разі, якщо зазначена угода розривається достроково, замовник оплачує виконавцю послуг з приватної детективної діяльності вартість фактично виконаних робіт.      У разі якщо зазначена угода розривається достроково, замовник оплачує виконавцю послуг з приватної детективної діяльності вартість фактично виконаних робіт.  
254. 3. В разі неналежного виконання приватним детективом (детективним агентством) послуг з приватної детективної діяльності, які визначені в договорі, замовнику послуг за його вимогою повертається повністю або частково внесена ним виконавцю послуг по договору плата за зазначені послуги.      У разі неналежного виконання приватним детективом (детективним агентством) послуг з приватної детективної діяльності, які визначені в договорі, замовнику послуг за його вимогою повертається повністю або частково внесена ним виконавцю послуг по договору плата за зазначені послуги.  
255. 4. Спори між приватним детективом (детективним агентством) та замовником послуг з приватної детективної діяльності, в яких сторони не знайшли порозуміння, вирішуються відповідним судом України.      Спори між приватним детективом (детективним агентством) та замовником послуг з приватної детективної діяльності, в яких сторони не дійшли згоди, вирішуються відповідним судом України.  
256. Стаття 28. Оплата праці приватного детектива, співробітників детективного агентства, співробітників служби безпеки суб'єктів господарювання.      Стаття 17. Оплата праці приватного детектива, співробітників детективного агентства  
257. 1. Оплата детективної діяльності приватного детектива (детективного агентства), включаючи оплату праці приватного детектива (співробітників детективного агентства), здійснюється за рахунок коштів, які приватний детектив (детективне агентство) отримує від замовника детективних послуг за укладеною між ними угодою (договором).   -174- Бандурка О.М.
Статтю 28 викласти у такій редакції: "Оплата праці приватного детектива, співробітників детективного агентства здійснюється у відповідності з чинним законодавством за рахунок коштів, які приватний детектив, детективне агентство отримує від замовника детективних послуг за укладеною між ними угодою (договором)"  
Враховано   Оплата праці приватного детектива, співробітників детективного агентства здійснюється у відповідності з чинним законодавством за рахунок коштів, які приватний детектив, детективне агентство отримує від замовника детективних послуг за укладеною між ними угодою (договором).  
258. 2. Оплата праці співробітників детективного агентства, в тому числі співробітників - приватних детективів і помічників приватних детективів, здійснюється на основі трудового договору (контракту), який укладається між детективним агентством та його співробітниками.       
259. 3. Оплата праці співробітників служби безпеки суб'єктів господарювання здійснюється на основі трудового договору (контракту), який укладається між суб'єктом господарювання та співробітниками його служби безпеки (в тому числі із приватними детективами та помічниками приватних детективів).       
260. 4. На співробітників детективних агентств та служб безпеки суб'єктів господарювання, що працюють за трудовим договором (контрактом), поширюється дія чинних актів законодавства України про працю, державне соціальне страхування, оподаткування, пенсійне забезпечення та інших.   -175- Беспалий Б.Я.
Стаття 28, частина 4. Вилучити текст "чинних актів", а також текст "та інших"  
Враховано редакційно    
261. Стаття 29. Спілки, асоціації та федерації приватних детективів.      Стаття 18. Спілки, асоціації та федерації приватних детективів  
262. Приватні детективи, детективні агентства, інші юридичні та фізичні особи для захисту своїх інтересів можуть створювати регіональні, всеукраїнські та міжнародні спілки, асоціації, федерації тощо, які є громадськими організаціями і представляють інтереси своїх членів в органах законодавчої та виконавчої влади, правоохоронних органах, об'єднаннях громадян, захищають соціальні та професійні права своїх членів, здійснюють методичну, інформаційну та видавничу роботу, сприяють підвищенню професійного рівня приватних детективів та охоронців, створюють спеціальні фонди для реалізації програм підтримки приватної детективної діяльності, виконують інші завдання відповідно чинному законодавству України.   -176- Бандурка О.М.
Статтю 18 після слів "які є громадськими" доповнити словом "неприбутковими"  
Враховано   Приватні детективи, детективні агентства, інші юридичні та фізичні особи для захисту своїх інтересів можуть створювати регіональні, всеукраїнські та міжнародні спілки, асоціації, федерації тощо, які є громадськими неприбутковими організаціями і представляють інтереси своїх членів в органах законодавчої та виконавчої влади, правоохоронних органах, об'єднаннях громадян, захищають соціальні та професійні права своїх членів, здійснюють методичну, інформаційну та видавничу роботу, сприяють підвищенню професійного рівня приватних детективів, створюють спеціальні фонди для реалізації програм підтримки приватної детективної діяльності, виконують інші завдання відповідно до чинного законодавства України.  
263. Стаття 30. Підготовка приватних детективів.   -177- Бандурка О.М.
У назві статті 30 слово "підготовка" замінити словами "підвищення кваліфікації".  
Враховано   Стаття 19. Підвищення кваліфікації приватних детективів  
264. 1. Для підготовки, перепідготовки та підвищення рівня кваліфікації кадрів, які здійснюють приватну детективну діяльність, можуть утворюватись недержавні освітні установи, що мають статус юридичної особи.   -178- Шибко В.Я.
Частину 1 статті 30 виключити. (Обґрунтування. Створення вузькоспеціалізованих навчальних закладів є недоцільним з огляду на кількість державних та недержавних закладів освіти, що вже існують на сьогодні. Державницький підхід підказує необхідність підвищення рівня освіти, а не штучного збільшення кількості закладів).  
Враховано   Для перепідготовки та підвищення рівня кваліфікації кадрів, які здійснюють приватну детективну діяльність, можуть укладатися відповідні угоди з навчальними закладами.  
    -179- Бандурка О.М.
Статтю 25 викласти у такій редакції: "Для перепідготовки та підвищення рівня кваліфікації кадрів, які здійснюють приватну детективну діяльність, можуть заключатися відповідні угоди з учбовими закладами".  
Враховано    
    -180- Беспалий Б.Я.
Стаття 30, частина 1. Слово "недержавні" замінити словом "приватні"  
Відхилено    
265. 2. Видача зазначеним установам ліцензій на надання освітніх послуг, розробка навчальних програм і організація процесу навчання, контроль за їх діяльністю здійснюється у відповідності до Закону України "Про вищу освіту" в порядку, що встановлюється нормативними актами Кабінету Міністрів України, а також відповідними нормативними актами Міністерства освіти і науки України, узгодженими з Міністерством юстиції України, Міністерством внутрішніх справ України.   -181- Шибко В.Я.
У зв'язку із цим частину 2 статті ЗО викласти у редакції: "Розробка навчальних програм і організація процесу навчання, контроль за діяльністю освітніх установ, що займаються підготовкою приватних детективів, здійснюється у відповідності до Закону України "Про вищу освіту" в порядку, що встановлюється нормативними актами Кабінету Міністрів України, а також відповідними нормативними актами Міністерства освіти і науки України, узгодженими з Міністерством юстиції України, Міністерством внутрішніх справ України."  
Відхилено Змінено редакцію   
266. Стаття 31. Гарантії приватної детективної діяльності.      Стаття 20. Гарантії приватної детективної діяльності  
267. 1. Професійні права, честь і гідність приватного детектива охороняються Законами України. Забороняється будь яке втручання у діяльність приватного детектива, вимагання від приватного детектива його помічника, посадових осіб і технічних робітників детективних агентств, служб безпеки суб'єктів господарювання відомостей, які складають таємницю результатів приватної детективної діяльності.   -182- Бандурка О.М.
Статтю 31 викласти у такій редакції: "Професійні права, честь і гідність приватного детектива охороняються законами України. Забороняється втручання у діяльність приватного детектива, детективного агентства, вимагання від приватного детектива, працівників детективних агентств відомостей, які складають таємницю результатів приватної детективної діяльності, крім випадків, установлених законом".  
Враховано   Професійні права, честь і гідність приватного детектива охороняються законами України. Забороняється втручання в діяльність приватного детектива, детективного агентства, вимагання від приватного детектива, працівників детективних агентств відомостей, які становлять таємницю результатів приватної детективної діяльності, крім випадків, установлених законом.  
268. 2. В разі скасування цього Закону, його окремих статей чи положень, приватний детектив не може бути притягнутий до відповідальності за детективну діяльність, якщо вона здійснена ним без порушень цього Закону та інших актів законодавства України, чинних під час здійснення зазначеної діяльності.       
269. Стаття 32. Свідчення приватного детектива.       
270. Свідчення приватного детектива, а також інформація, яка отримана приватним детективом або іншим суб'єктом детективної діяльності в процесі здійснення приватної детективної діяльності із дотриманням вимог Кримінально-процесуального кодексу України, визнаються органами прокуратури, слідства та суду України як судові докази.   -183- Бандурка О.М.
Статтю 32 виключити.  
Враховано    
271. Стаття 33. Контроль і нагляд за приватною детективною діяльністю.      Стаття 21. Контроль і нагляд за приватною детективною діяльністю  
272. 1. Контроль і нагляд за дотриманням суб'єктами приватної детективної діяльності вимог цього Закону, інших законодавчих актів України, здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.   -184- Беспалий Б.Я.
Стаття 33, частина 1. Наприкінці текст "чинним законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано   Контроль і нагляд за дотриманням суб'єктами приватної детективної діяльності вимог законодавчих актів України здійснюється в порядку, визначеному законом.  
    -185- Бандурка О.М.
Частину 1 статті 33 викласти у такій редакції: "Контроль і нагляд за дотриманням суб'єктами приватної детективної діяльності вимог законодавчих актів України, здійснюється у порядку, визначеному законом".  
Враховано    
273. 2. Контроль і нагляд за професійною діяльністю зазначених суб'єктів здійснюється органами Міністерства юстиції України та за дорученням цих органів - представниками державних правоохоронних органів України за місцем розташування суб'єктів детективної діяльності.   -186- Бандурка О.М.
У частині 2 статті 33 слова "Міністерства юстиції України" замінити словом "ліцензування" та вилучити слово "державних".  
Враховано   Контроль і нагляд за професійною діяльністю зазначених суб'єктів здійснюється органами ліцензування та за дорученням цих органів - представниками правоохоронних органів України за місцем розташування суб'єктів детективної діяльності.  
274. 3. Під час здійснення зазначеного контролю і нагляду співробітники відповідних органів, у межах своєї компетенції, мають право вимагати від приватних детективів, інших суб'єктів детективної діяльності письмової або усної інформації, необхідної для виконання контрольних функцій. Перевищення зазначеними співробітниками своїх повноважень під час здійснення контролю і нагляду може бути оскаржене в судовому порядку.      Під час здійснення зазначеного контролю і нагляду співробітники відповідних органів у межах своєї компетенції мають право вимагати від приватних детективів, інших суб'єктів детективної діяльності письмової або усної інформації, необхідної для виконання контрольних функцій. Перевищення зазначеними співробітниками своїх повноважень під час здійснення контролю і нагляду може бути оскаржене в судовому порядку.  
275. Стаття 34. Відповідальність за порушення законодавства про приватну детективну діяльність.      Стаття 22. Відповідальність за порушення законодавства про приватну детективну діяльність  
276. Незаконне надання фізичними та юридичними особами послуг, що відносяться до приватної детективної діяльності, а також перевищення суб'єктами приватної детективної діяльності своїх повноважень, визначених цим Законом, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством України.   -187- Беспалий Б.Я.
Стаття 34. Текст "чинним законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано   Незаконне надання фізичними та юридичними особами послуг, що відносяться до приватної детективної діяльності, а також перевищення суб'єктами приватної детективної діяльності своїх повноважень, визначених цим Законом, тягне за собою відповідальність, передбачену законом України.  
277. Стаття 35. Прикінцеві та перехідні положення.      Розділ V. Прикінцеві та перехідні положення.  
278. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -188- Бандурка О.М.
Прикінцеві положення проекту Закону доповнити пунктом такого змісту: "2. Статтю 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" доповнити пунктом 74 такого змісту: "74) детективна діяльність" (відповідно змінивши номери інших пунктів).  
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Статтю 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., N 36, ст. 299, N 45, ст. 377; 2001 р., N 11, ст. 45, N 16, ст. 76, N 22, ст. 105; 2002 р., N 1, ст. 1, N 6, ст. 39, N 7, ст. 50, N 17, ст. 121, N 20, ст. 134, N 30, ст. 207, N 31, ст. 214; 2003 р., N 13, ст. 92, N 23, ст. 145, N 36, ст. 276; 2004 р., N 12, ст. 155, N 13, ст. 180, N 15, ст. 228, N 38, ст. 468, N 50, ст. 537; 2005 р., N 4, ст. 106, N 5, ст. 114, N 6, ст. 138, N 9, ст. 183, NN 17-19, ст. 267, N 28, ст. 373, N 32, ст. 421, N 33, ст. 432, N 42, ст. 465) доповнити пунктом 78 такого змісту: "78) детективна діяльність".  
279. 2. До приведення законодавства у відповідність із цим Законом, закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.   -189- Беспалий Б.Я.
Стаття 35. Частину 2 вилучити  
Враховано    
280. 3. Кабінету Міністрів України у трьохмісячний строк після набрання чинності цим Законом:      3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк після набрання чинності цим Законом:  
281. підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;      1) підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;  
282. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;      2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;  
283. забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.   -190- Беспалий Б.Я.
Стаття 35, частина 3, пункт 3. Текст "перегляд і скасування" замінити словом "приведення", текст ", що суперечать цьому" замінити текстом "у відповідність до цього".  
Враховано   3) забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.