Кількість абзаців - 677 Таблиця поправок


Лісового кодексу України (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЛІСОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ   -1- Руденко Г.Б.
Назву Закону викласти у такій редакції: "Закон України Про внесення змін до Лісового кодексу України Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: Внести зміни до Лісового кодексу України (Відомості Верховної Ради, 1994 р., №17, ст. 99; 2000 р, №10, ст. 79; 2000 р., №14-15-16, ст. 121; 2000 р., №21, ст. 157), виклавши його у такій редакції: "Лісовий кодекс України."  
Враховано   З А К О Н У К Р А Ї Н И Про внесення змін до Лісового кодексу України Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: Внести зміни до Лісового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 17, ст. 99; 2000 р., № 10, ст. 79; 2000 р., № 14 -16, ст. 121; 2000 р., № 21, ст. 157), виклавши його в такій редакції: "ЛІСОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ  
2. Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
3. Стаття 1. Поняття про ліс      Стаття 1. Поняття про ліс  
4. Ліс - це природний комплекс, який складається із сукупності рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварин, мікроорганізмів, ґрунту та інших природних компонентів, що у своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє природне середовище.   -2- Кармазін Ю.А.
Статтю 1 викласти в такій редакції: "Ліс - це земля, у розумінні Кодексу - земельні ділянки, вкриті лісовою рослинністю або тимчасово не вкриті внаслідок господарської діяльності чи стихійних явищ, але призначені для вирощування деревини як основного продукту (товару) лісівництва. До лісів включають земельні угіддя, що мають площу 0, 5 га і більше, вкриті лісовою рослинністю чи тимчасово її позбавлені, але призначені для вирощування деревини лісоутворюючих порід, які досягають чи можуть досягти у зрілому віці 5 м і більше.  
Враховано частково У понятті "ліс" пропонується застосувати визначення лісу, прийняте на консультації міжнародних експертів з оцінки лісових ресурсів щодо мінімальної площі, ширини та зімкнутості крон. Ні одна країна світу не використовує в національних лісових законах визначення Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Пропозиції стосуються положень 2 го Верховною Радою України проекту Лісового кодексу №3459  Ліс - тип природних комплексів, у якому поєднуються переважно деревна та чагарникова рослинність з відповідними ґрунтами, трав'яною рослинністю, тваринним світом, мікроорганізмами та іншими природними компонентами, що взаємопов'язані у своєму розвитку, впливають один на одного і на навколишнє природне середовище. Ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах. Усі ліси на території України незалежно від того на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають та незалежно від права власності на них становлять лісовий фонд України і знаходяться під охороною держави.  
    -3- Шершун М.Х.
Після першої частини ст.1 розмістити частину четверту цієї статті, статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано    
    -4- Шершун М.Х.
Останню частину статті 1 об'єднати із частиною першою ст. 4 та розмістити у ст. 1. Доопрацювати редакційно.  
Враховано    
    -5- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 1 частиною у такій редакції: „Інші лісовкриті площі - це землі, вкриті лісовою рослинністю, що не входять до облікової категорії "ліси", тобто які мають менше розповсюдження за площею або в зрілому віці не досягають висоти 5 м і не створюють саморегульованих лісових екосистем, виконують допоміжні функції щодо захисту ґрунтів від водної і вітрової ерозії, чи за своїми грунтово-типологічними умовами не придатні для створення реально лісових екосистем, їх площа обмежується точністю картографічних матеріалів з урахуванням їх масштабу, як правило, починаючи з 0, 1 гектара."  
Враховано частково останній частині статті 1 та у статті 4. Такі ділянки (інші лісовкриті площі) згідно з Лісовим кодексом можуть надаватись у власність і відповідно ведення лісового господарства буде здійснюватись у таких лісах з мінімальним втручанням держави. На сьогодні це в основному чагарники на сільгоспугіддях, присадибних землях громадян. Пропозиції стосуються положень 2 го Верховною Радою України проекту Лісового кодексу №3459   
    -6- Юхновський І.Р.
В першому абзаці статті 1 після слова "дерева" поставити кому та замінити слова "та чагарники, тварин, мікроорганізмів, грунту" на "землі, на якій він проростає,". В кінець першого абзацу статті 1 додати речення такого змісту: "До лісів включають земельні угіддя, що мають площу 0,5 га і більше, вкриті лісовою рослинністю чи тимчасово її позбавлені, але призначені для вирощування деревини лісоутворюючих порід, які досягають чи можуть досягти у зрілому віці середньої висоти 5 м і більше."  
Враховано частково останній частині статті 1 та у статті 4. Пропозиції по суті ті ж самі, що і пропозиції Н.д.Кармазіна під №5 і стосуються положень 2 го - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!Верховною Радою України проекту Лісового кодексу №3459   
5. Ліс, як просторово-територіальний об'єкт, включає також лісові ділянки, не вкриті лісовою рослинністю внаслідок господарської діяльності або стихійних лих (зруби, згарища та інші), а також лісові ділянки, зайняті незімкнутими лісовими культурами, лісовими розсадниками і плантаціями, лісовими шляхами й просіками, лісовими протипожежними розривами.   -7- Заєць І.О.
Частини другу та п'яту статті 1 доопрацювати редакційно.  
Враховано в останній частині статті 1 та в третій частині статті 1.   
    -8- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 1 викласти у такій редакції: „Лісові угіддя, як просторово-територіальні об'єкти, включають також лісові ділянки, не вкриті лісовою рослинністю внаслідок господарської діяльності або спричинені стихійним лихом (зруби, згарища та інші), а також лісові ділянки, зайняті незімкнутими лісовими культурами, лісовими розсадниками і плантаціями, лісовими шляхами і просіками, лісовими протипожежними розривами."  
Враховано частково останній частині статті 1. Не доцільно вводити додаткове поняття „лісові угіддя" тим більше, що у запровонованому варіанті це поняття не включає нелісові ділянки.   
6. Лісова ділянка - це ділянка лісу з установленими межами, певним місцерозташуванням, із визначеними щодо неї правами.   -9- Ширко Ю.В.
Вказати, що лісова ділянка це земельна ділянка, або її частина, на якій знаходяться ліси, з установленими межами, певним місцерозташуванням та визначеними щодо неї правами.  
Враховано частково   Лісова ділянка - ділянка лісового фонду України з визначеними межами, виділена відповідно до цього Кодексу для ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів без вилучення її у землекористувача або власника землі.  
    -10- Юхновський І.Р.
Після 3-го абзацу статті 1 додати новий абзац такого змісту: "Інші лісовкриті площі - це землі, вкриті лісовою рослинністю, що не входять до облікової категорії "ліси", тобто які мають менше розповсюдження за площею або в зрілому віці не досягають висоти 5 м і не створюють саморегульованих лісових екосистем, виконують допоміжні функції щодо захисту ґрунтів від водної і вітрової ерозії, чи за своїми грунтово-типологічними умовами не придатні для створення реально лісових екосистем".  
Враховано частково Пропозиції, по суті ті ж самі, що і пропозиції Н.д.Кармазіна під №5 і стосуються положень 2 го Верховною Радою України проекту - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!Лісового кодексу №3459   
7. Ліси України за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно екологічні (водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні), естетичні, виховні та інші функції, мають обмежене експлуатаційне значення і підлягають державному обліку та охороні.   -11- Шершун М.Х.
Частину четверту статті 1, розмістити після частини першої цієї статті, доопрацювати редакційно.  
Враховано у частині другій статті 1   
8. Усі ліси України, незалежно від цільового призначення та права власності, знаходяться під охороною держави.   -12- Іванчо І.В.
Останній абзац викласти в редакції: " Усі ліси України, незалежно від цільового призначення є державною власністю і знаходяться під охороною держави."  
Враховано частково у частині третій ст. 1  Лісові ділянки можуть бути вкриті лісовою рослинністю, а також постійно або тимчасово не вкриті лісовою рослинністю (внаслідок неоднорідності лісових природних комплексів, лісогосподарської діяльності або стихійного лиха тощо). До не вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок належать лісові ділянки, зайняті незімкнутими лісовими культурами, лісовими розсадниками і плантаціями, а також лісовими шляхами й просіками, лісовими протипожежними розривами, лісовими осушувальними канавами і дренажними системами. Земельна лісова ділянка - земельна ділянка лісового фонду України з визначеними межами, яка надається або вилучається в землекористувача або власника земельної ділянки для ведення лісового господарства або інших суспільних потреб відповідно до земельного законодавства.  
    -13- Шершун М.Х.
Останню частину статті 1 об'єднати із частиною першою ст. 4 та розмістити у ст. 1. Доопрацювати редакційно.  
Враховано у частині третій ст. 1   
    -14- Шершун М.Х.
Частину другу статті 1 конкретизувати, доопрацювати редакційно та розмістити останньою частиною у цій статті.  
Враховано    
    -15- Шершун М.Х.
Статтю 1 доповнити терміном "земельна лісова ділянка" у редакції: "Земельна лісова ділянка - земельна ділянка лісового фонду України з визначеними межами, яка надається або вилучається у землекористувача або власника земельної ділянки для ведення лісового господарства або інших суспільних потреб відповідно до земельного законодавства."  
Враховано    
9. Стаття 2. Лісові відносини   -16- Кармазін Ю.А.
Назву статті 2 викласти в такій редакції: "Стаття 2. Правові відносини у лісовому господарстві"  
Враховано частково Запропонована редакція від Комітету ширша.  Стаття 2. Лісові відносини  
10. Лісові відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування та розпорядження лісами.   -17- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 2 викласти в такій редакції: "Правові відносини у лісовому господарстві будуються на засадах Конституції України, Указів Президента України, признанні та виконанні основоположних норм Земельного кодексу України і напрямів здійснюваної в Україні земельної та економічної реформи, поважанні і дотриманні норм Цивільного, Господарського, Кримінального та Адміністративного кодексів України, інших законодавчих норм.  
Враховано частково у статті 3  Лісові відносини ( суспільні відносини щодо володіння, користування та розпорядження лісами, які спрямовуються на забезпечення охорони, відтворення та стале використання лісових ресурсів з урахуванням екологічних, економічних, соціальних та інших інтересів суспільства.  
    -18- Іванчо І.В.
Частину першу викласти в наступній редакції: "Лісові відносини - це суспільні відносини щодо охорони, відтворення, та розпорядження лісами з врахуванням екологічних, економічних та соціальних факторів."  
Враховано частково    
11. Об'єктом лісових відносин є лісовий фонд.   -19- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 2 викласти у такій редакції: „Об'єктами правових відносин у лісовому господарстві є земельні угіддя, лісові і нелісові землі, а також ресурси деревини (лісовий фонд), надані у господарське використання лісогосподарським підприємствам для ведення прибуткового лісівництва, іншим підприємствам, організаціям і установам, громадянам згідно норм Земельного кодексу України у власність, постійне користування або оренду, при суворому дотриманню ними лісівничих і природоохоронних норм і правил."  
Враховано частково Поняття лісовий фонд не є синонімом „ресурси деревини". Ведення лісового господарства не може бути прибутковим у всіх регіонах України, на землях природно-заповідного фонду тощо.  Об'єктом лісових відносин є лісовий фонд України та окремі лісові ділянки.  
    -20- Юхновський І.Р.
Другий абзац статті 2 викласти в редакції: "Об'єктами лісових відносин є земельні угіддя, лісові і нелісові землі, а також ресурси деревини, надані у господарське використання лісогосподарським підприємствам для ведення лісівництва, іншим підприємствам, організаціям і установам, громадянам згідно норм Земельного кодексу у власність, постійне користування або оренду, за умов дотримання ними лісівничих і природоохоронних норм і правил".  
Враховано частково Земельні угіддя є об'єктами земельних відносин, а не лісових.   
12. Суб'єктами лісових відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади.   -21- Шершун М.Х.
Частина третя статті 2 потребує юридично-технічного доопрацювання  
Враховано   Суб'єктами лісових відносин є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні особи та громадяни, які діють відповідно до Конституції та законів України.  
    -22- Іванчо І.В.
Частину третю викласти в редакції: Суб'єктами лісових відносин є органи державної влади, місцевого самоврядування, юридичні особи та громадяни.  
Враховано    
    -23- Кармазін Ю.А.
Частину третю статті 2 викласти у такій редакції: „Суб'єктами правових відносин у лісовому господарстві є лісогосподарські підприємства, інші підприємства, організації і установи, суб'єкти господарювання."  
Відхилено Запропонована редакція є надто звуженою. В редакції від Комітету, у частині третій чітко і більш широко визначені суб'єкти лісових відносин.   
13. Стаття 3. Регулювання лісових відносин   -24- Кармазін Ю.А.
Назву статті 3 викласти в такій редакції: "Стаття 3. Регулювання правових відносин у лісовому господарстві"  
Відхилено Мова йде про лісові відносини в більш широкому розумінні, а не тільки про правові відносини у лісовому господарстві, які є лише їх складовою. Запропонована редакція надто звужує це поняття.  Стаття 3. Лісове законодавство України  
    -25- Шершун М.Х.
Назву статті 3 викласти у редакції "Лісове законодавство України"  
Враховано    
14. Лісові відносини в Україні регулюються Конституцією України, цим Кодексом, законами України „Про охорону навколишнього природного середовища", „Про рослинний світ", „Про тваринний світ", „Про Червону книгу України", іншими законодавчими актами України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.   -26- Кармазін Ю.А.
Статтю 3 викласти в такій редакції: "Правові відносини у лісовому господарстві регулюються Земельним кодексом України, Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища", цим Кодексом, іншими законодавчими актами України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами."  
Враховано частково   Лісові відносини в Україні регулюються Конституцією України, Законом України „Про охорону навколишнього природного середовища", цим Кодексом, іншими законодавчими актами України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.  
    -27- Руденко Г.Б.
Статтю 3 доопрацювати редакційно  
Враховано    
    -28- Юхновський І.Р.
В абзаці 1 статті 3 після слів "Конституцією України" додати слова "Земельним кодексом".  
Враховано частково у останній частині статті 3.   
15. Лісові відносини, що виникають при використанні надр, землі, вод, а також відносини щодо охорони, використання й відтворення рослинного та тваринного світу в частині, не врегульованій цим Кодексом, регулюються відповідними законами.   -29- Курас І.Ф.
Частину 2 статті 3 викласти у наступній редакції : "Лісові відносини, що виникають при використанні надр, землі, вод, а також відносини щодо охорони, використання й відтворення рослинного і тваринного світу в частині, не врегульованій цим Кодексом, регулюються відповідними законами, а також чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою".  
Враховано у цій статті та у статті 110  Лісові відносини, що виникають при використанні землі, надр, вод, а також відносини щодо охорони, використання й відтворення рослинного та тваринного світу, не врегульовані цим Кодексом, регулюються відповідними законодавчими актами.  
    -30- Юхновський І.Р.
Виключити останній абзац статті 3.  
Відхилено Ця норма конкретизує питання регулювання лісових відносин   
16. Стаття 4. Лісовий фонд      Стаття 4. Склад лісового фонду України  
17. Усі ліси на території України, незалежно від того, на яких землях за основним цільовим призначенням вони зростають, становлять лісовий фонд.   -31- Кармазін Ю.А.
Статтю 4 викласти в такій редакції: "Лісовий фонд - це запаси деревини, переважно стовбурової у стані росту лісонасаджень. Землі лісового фонду - домінантна частка земель лісогосподарського призначення."  
Відхилено Запропоноване визначення не відповідає поняттю лісовий фонд.   
    -32- Шершун М.Х.
Уточнити назву статті 4, частину першу ст. 4 розмістити у ст. 1. У частині другій слова "від 0,1 гектара і більше" замінити словами ""не менше 0,1 гектара". Статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано у частині третій ст. 1 та частині першій статті 4.   
18. До лісового фонду належать лісові ділянки та захисні насадження лінійного типу площею від 0,1 гектара і більше, а також нелісові ділянки, які надані та використовуються для потреб лісового господарства.   -33- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 4 вилучити. Бо все це визначено у ст. 1 цього Кодексу. Крім того, площа земельної ділянки 0, 1 га не створює не тільки лісової екосистеми, але й не може бути об'єктом для здійснення економічно вигідного лісівництва.  
Відхилено На сьогодні це полезахисні лісові смуги, захисні лісові насадження на неугіддях, які виконують важливі водоохоронні, протиерозійні та інші захисні функції.  До лісового фонду України належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара. До лісового фонду України не належать: зелені насадження в межах населених пунктів (парки, сади, сквери, бульвари тощо), які не віднесені в установленому порядку до лісів; окремі дерева й групи дерев, чагарники на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках.  
    -34- Бойко В.О.
Частину другу статті 4 доповнити в дужках текстом (сільгоспугіддя, водні об'єкти й болота, малопродуктивні землі, споруди, комунікації тощо).  
Враховано у частині першій статті 5   
    -35- Юхновський І.Р.
Виключити 2-ий абзац статті 4.  
Відхилено На сьогодні це полезахисні лісові смуги, захисні лісові насадження на неугіддях, які виконують важливі водоохоронні, протиерозійні та інші захисні функції.   
    -36- Самоплавський В.І.
Частину п'яту статті 5 перенести у статтю 4 і розмістити після другої частини, доопрацювавши редакційно  
Враховано    
19. Стаття 5. Землі лісового фонду   -37- Ширко Ю.В.
Статтю 5 привести у відповідність із Земельним кодексом  
Враховано частково у пункті 6 „При-кінцевих положень"  Стаття 5. Землі лісогосподарського призначення  
    -38- Кармазін Ю.А.
Назву статті 5 викласти в такій редакції: "Стаття 5. Землі лісогосподарського призначення"  
Враховано    
20. До земель лісового фонду належать лісові та нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства.   -39- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 5 викласти в такій редакції: "До земель лісогосподарського призначення України, крім лісових земель, належать також земельні ділянки, що використовуються чи служать для виконання соціально-економічних, екологічних та інших функцій.  
Враховано частково   До земель лісогосподарського призначення належать лісові землі, на яких розташовані лісові ділянки, та нелісові землі, зайняті сільськогосподарськими угіддями, водами й болотами, спорудами, комунікаціями, малопродуктивними землями тощо), які надані в установленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства.  
21. Лісові землі поділяються на:   -40- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 5 вилучити:  
Враховано    
22. вкриті лісовою (деревною і чагарниковою) рослинністю;       
23. не вкриті лісовою рослинністю, які підлягають залісенню (зруби, згарища та інші);       
24. зайняті незімкнутими лісовими культурами, розсадниками, плантаціями, лісовими шляхами, просіками, протипожежними розривами тощо.       
25. Нелісові землі (у межах земельних ділянок лісового фонду, наданих для потреб лісового господарства) поділяються на:   -41- Кармазін Ю.А.
Частину третю статті 5 вилучити.  
Враховано    
26. зайняті спорудами, пов'язаними з веденням лісового господарства, трасами ліній електромереж, продуктопроводів і підземними комунікаціями тощо;       
27. зайняті сільськогосподарськими угіддями (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);       
28. зайняті водними об'єктами й болотами, пісками, кам'янистими розсипами, крутосхилами, іншими малопродуктивними землями.       
29. Віднесення земельних ділянок до складу земель лісового фонду здійснюється відповідно до земельного законодавства.   -42- Кармазін Ю.А.
Частину четверту статті 5 вилучити.  
Відхилено . Така норма потрібна щоб не дублювати положення Земельного кодексу  Віднесення земельних ділянок до складу земель лісогосподарського призначення здійснюється відповідно до земельного законодавства.  
30. До земель лісового фонду не належать землі, зайняті:   -43- Кармазін Ю.А.
Абзац перший частини п'ятої статті 5 викласти у такій редакції: „До земель лісогосподарського призначення не належать землі, зайняті:"  
Враховано частково у статті 4.   
31. зеленими насадженнями загального користування у межах населених пунктів (парки, сади, сквери, бульвари тощо), які не віднесені до категорії лісів;   -44- Самоплавський В.І.
Частину п'яту статті 5 перенести у статтю 4 і розмістити після другої частини, доопрацювавши редакційно  
Враховано у статті 4.   
32. окремими деревами й групами дерев, чагарниками на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках.       
33. Стаття 6. Лісові ресурси   -45- Кармазін Ю.А.
Назву статті 6 викласти в такій редакції: "Стаття 6. Деревні ресурси"  
Відхилено таття 6 є дуже важливою саме в частині визначення всіх лісових ресурсів, а не тільки деревних. Пропозиція стосується положень 2 го Верховною Радою України проекту Лісового кодексу №3459  Стаття 6. Лісові ресурси  
34. Лісовими ресурсами є деревні, технічні, лікарські та інші природні ресурси, що використовуються й відтворюються в процесі ведення лісового господарства.   -46- Кармазін Ю.А.
Статтю 6 викласти в такій редакції: "Деревні ресурси - це запаси стовбурової деревини у стані росту усіх деревостоїв. Деревні ресурси, що за лісівничо-технічних і економічних умов досягли технічної стиглості, деревина - споживчої вартості, складають лісосічний фонд."  
Враховано частково одо поняття "лісосічний фонд" - то воно виключено із Кодексу. Пропозиції стосуються положень 2 го Верховною Радою України проекту Лісового кодексу №3459  Лісовими ресурсами є деревні, технічні, лікарські та інші продукти лісу, що використовуються для задоволення потреб населення і виробництва та відтворюються в процесі формування лісових природних комплексів.  
    -47- Юхновський І.Р.
Після 1-го абзацу статті 6 додати абзац такого змісту: "Деревні ресурси - це запаси стовбурової деревини у стані росту усіх деревостоїв. Деревні ресурси, що за лісівничо-технічних і економічних умов досягли технічної стиглості, а деревина - споживчої вартості, складають лісосічний фонд"  
Враховано частково одо поняття "лісосічний фонд" - то воно виключено із Кодексу. Для окремих територій, кількість яких постійно зростає, (уже майже 50 відсотків лісів виключено із можливих для експлуатації), не продаж деревини складає сутність ведення лісового господарства. Пропозиції стосуються положень 2 го Верховною Радою України проекту Лісового кодексу №3459   
35. До лісових ресурсів також належать корисні природні властивості лісів (здатність лісів зменшувати вплив негативних природних явищ, захищати ґрунти від ерозії, регулювати стік води, запобігати забрудненню навколишнього природного середовища та очищати його, сприяти оздоровленню населення та його естетичному вихованню), що використовуються для задоволення суспільних потреб.   -48- Шершун М.Х.
Останню частину статті 6 посилити екологічним значенням, статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано   До лісових ресурсів також належать корисні властивості лісів (здатність лісів зменшувати негативні наслідки природних явищ, захищати ґрунти від ерозії, запобігати забрудненню навколишнього природного середовища та очищати його, сприяти регулюванню стоку води, оздоровленню населення та його естетичному вихованню тощо), що використовуються для задоволення суспільних потреб.  
36. Розділ ІІ. ПРАВА НА ЛІСИ   -49- Кармазін Ю.А.
Назву розділу ІІ викласти в такій редакції: "Розділ ІІ. ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЛІСИ ТА РЕСУРСИ ДЕРЕВИНИ"  
Відхилено . Поняття права на ліси включає в себе права на лісові ресурси.  Розділ ІІ ПРАВА НА ЛІСИ  
37. Глава 1. ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЛІСИ   -50- Грязєв А.Д.
Варто було б у Главі 1 мати положення, що кореспондується із статтею 333 Цивільного кодексу України. При цьому слід було б уточнити порядок виявлення загального дозволу власника на користування лісовими ресурсами іншими особами.  
Враховано частково у статтях 23, 66, 69  Глава 1. ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЛІСИ  
    -51- Кармазін Ю.А.
Назву Глави І викласти в такій редакції: "Глава 1. ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЛІСИ ТА РЕСУРСИ ДЕРЕВИНИ"  
Відхилено Поняття права на ліси включає в себе права і на лісові ресурси .   
38. Стаття 7. Право власності Українського народу   -52- Самоплавський В.І.
Уточнити назву ст. 7.  
Враховано   Стаття 7. Ліси як об'єкт права власності  
39. Ліси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності Українського народу.   -53- Пинзеник В.М.
Статтю 7 викласти у такій редакції: "Ліси в Україні є об'єктами права власності народу України і охороняються законом. Ліси в Україні можуть перебувати у державній власності, комунальній власності територіальних громад та приватній власності. Ліси в Україні не продаються, не викупляються і не приватизуються."  
Враховано частково   Ліси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності Українського народу.  
40. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, установлених Конституцією України.   -54- Шершун М.Х.
Доповнити статтю 7 абзацами такого змісту: "Ліси можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності." "Суб'єктами права власності на ліси є держава, територіальні громади, громадяни та юридичні особи."  
Враховано   Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України. Ліси можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності. Суб'єктами права власності на ліси є держава, територіальні громади, громадяни та юридичні особи.  
41. Кожен громадянин має право користуватися лісами відповідно до закону.   -55- Шершун М.Х.
Частину третю статті 7 об'єднати із останньою частиною статті 2.  
Враховано останній частині статті 2   
    -56- Заєць І.О.
У частині третій статті 7 після слова "громадянин" доповнити словом "України"  
Відхилено Частину третю об'єднано із останньою частиною статті 2.   
    -57- Кармазін Ю.А.
Останню частину статті 7 викласти в такій редакції: "Кожен громадянин має право користуватися лісами і ресурсами деревини відповідно до закону."  
Відхилено оняття права на ліси включає в себе права і на лісові ресурси Частину третю об'єднано із останньою частиною статті 2.   
    -58- Іванчо І.В.
Останній абзац викласти в наступній редакції:„Кожен громадянин має право користуватися лісовими ресурсами відповідно до закону."  
Враховано частково Частину третю об'єднано із останньою частиною статті 2.   
42. Стаття 8. Право державної власності на ліси   -59- Пинзеник В.М.
Назву статті 8 викласти у такій редакції: "Ліси державної власності"  
Враховано частково   Стаття 8. Право державної власності на ліси  
43. У державній власності перебувають усі ліси України, крім лісів комунальної і приватної власності.   -60- Пинзеник В.М.
Частину першу статті 8 викласти у редакції: "До лісів державної власності відносяться всі ліси (природні та створені), які знаходяться у межах граничних територій України, але поза межами граничних територій сільських, селищних та міських рад."  
Відхилено Граничні межі територій рад охоплюють всю територію держави, редакція прийнята у першому читанні не суперечить діючому законодавству.  У державній власності перебувають усі ліси України, крім лісів, що перебувають у комунальній або приватній власності.  
    -61- Іванчо І.В.
Перший абзац статті 8 викласти в такій редакції:„У державній власності перебувають усі ліси України."  
Враховано частково    
44. Право державної власності на ліси набувається і реалізується державою в особі Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій відповідно до закону.   -62- Кармазін Ю.А.
Другу частину статті 8 вилучити. Кабінет Міністрів України, Рада Міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій не набувають право державної власності на ліси. Це право їм делеговано за Конституцією України. Вони - не суб'єкти господарювання.  
Відхилено Для реалізації права державної власності на ліси спочатку це право необхідно набути через делегування його (права) за Конституцією України.  Право державної власності на ліси набувається і реалізується державою в особі Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій відповідно до закону.  
    -63- Юхновський І.Р.
у 2-му абзаці статті 8 виключити слова "набувається і"  
Відхилено редакція прийнята у першому читанні не суперечить діючому законодавству   
45. Стаття 9. Право комунальної власності на ліси   -64- Пинзеник В.М.
Назву статті 9 та її текст викласти у такій редакції: "Стаття 9. Ліси комунальної власності територіальних громад  
Відхилено право комунальної власності на ліси - це право власності на усі ліси, які належать територіальним громадам, редакція прийнята в першому читанні відповідає суті статті.  Стаття 9. Право комунальної власності на ліси  
46. У комунальній власності перебувають усі ліси в межах населених пунктів, крім лісів державної і приватної власності.   -65- Пинзеник В.М.
Текст статті 9 викласти у такій редакції: "До лісів комунальної власності територіальних громад відносяться всі ліси (природні та створені), які знаходяться в межах граничних територій сільських, селищних та міських рад народних депутатів та сіл, селищ, міст, а також всі ліси та лісові культури колишніх колгоспів, реформованих у КСП тощо."  
Враховано частково у частині другій. Граничні межі територій рад охоплюють всю територію держави, редакція прийнята у першому читанні не суперечить діючому законодавству.  У комунальній власності перебувають ліси в межах населених пунктів, крім лісів, що перебувають у державній або приватній власності. У комунальній власності можуть перебувати й інші ліси, набуті або віднесені до об'єктів комунальної власності в установленому законом порядку.  
    -66- Шершун М.Х.
Статтю 9 доповнити частиною в редакції: "У комунальній власності можуть перебувати й інші ліси, набуті або віднесені до об'єктів комунальної власності в установленому законом порядку."  
Враховано    
47. Розпорядження лісами, що є в комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальні громади або утворені ними органи місцевого самоврядування.   -67- Кармазін Ю.А.
Другу частину статті 9 викласти в такій редакції: "Розпорядження лісами, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальні громади або утворені ними уповноважені суб'єкти господарювання.  
Враховано частково „Суб'єкти господарювання" не можуть здійснювати функції розпорядження лісами  Право комунальної власності реалізується територіальними громадами безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування.  
    -68- Іванчо І.В.
Статтю 9 вилучити  
Відхилено Народний депутат пропонує взагалі вилучити статті 9-15, тобто заборонити приватну та комунальну форми власності на ліси. Такі пропозиції суперечать положенням статей 13, 41, 142, 143 Конституції України та порушують конституційні права громадян і територіальних громад.   
48. Стаття 10. Право приватної власності на ліси   -69- Кармазін Ю.А.
Назву статті 10 викласти в такій редакції: "Стаття 10. Суб'єкти права приватної власності на ліси і ресурси деревини"  
Відхилено Ліс у визначенні Кодексу це і рослинність, в якій домінують дерева, тому доповнювати статтю словами „і ресурси деревини" недоцільно.  Стаття 10. Право приватної власності на ліси Ліси в Україні можуть перебувати у приватній власності.  
    -70- Пинзеник В.М.
Назву статті 10 та її текст викласти у такій редакції: "Стаття 10. Ліси приватної власності До лісів приватної власності відносяться ліси загальною площею до 5 га та чагарники, в тому числі полезахисні лісові смуги, які знаходяться на розпайованих землях громадян- власників земельних часток (паїв). Власником лісів державної власності є народ України права власності реалізуються референдумами через органи виконавчої влади областей та регіонів України. Власником лісів комунальної власності територіальних громад відповідних сільських, селищних і міських рад є територіальні громади, права власності яких реалізуються на сходах або референдумах сіл, селищ і міст через органи місцевого самоврядування в Україні. Власником лісів приватної власності є власники земельних часток (паїв), права власності реалізуються безпосередньо через органи місцевого самоврядування в Україні. Ліси, віднесені цим Кодексом до комунальної власності територіальних громад та приватної власності, які раніше були передані у постійне або тимчасове користування без згоди самих власників, за їх вимогою лісокористувачі зобов'язані у тримісячний термін повернути їх власникам незалежно від того, отримали вони державні акти на право постійного користування або ні. Власники лісів України делегують відповідним адміністраціям та радам народних депутатів свої повноваження щодо розпорядження лісами, у порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законодавчими актами.  
Враховано частково статтях 7-15 та інш.   
    -71- Бойко В.О.
Статтю 10 доповнити абзацом в редакції: "Ліси в Україні можуть перебувати у приватній власності."  
Враховано    
49. Суб'єктами права приватної власності на ліси є громадяни та юридичні особи України.   -72- Кармазін Ю.А.
Статтю 10 викласти в такій редакції: "Суб'єктами права приватної власності на ліси і ресурси деревини можуть бути громадяни та юридичні особи України."  
Відхилено . Ліс у визначенні Кодексу це і рослинність, в якій домінують дерева, тому доповнювати статтю словами „і ресурси деревини" недоцільно.  Суб'єктами права приватної власності на ліси є громадяни та юридичні особи України.  
    -73- Іванчо І.В.
Статтю 10 вилучити  
Відхилено У Лісовому кодексі повинні бути чітко визначено право приватної власності на ліси.   
50. Стаття 11. Набуття права комунальної власності на ліси   -74- Кармазін Ю.А.
Назву статті 11 викласти в редакції: "Стаття 11. Набуття права комунальної власності на ліси та ресурси деревини".  
Відхилено Поняття права на ліси включає в себе права і на лісові ресурси. Не можна роз'єднати ліси і ресурси деревини.  Стаття 11. Набуття права комунальної власності на ліси  
51. Право комунальної власності на ліси набувається при розмежуванні, в установленому законом порядку, земель державної і комунальної власності шляхом передачі земельних ділянок лісового фонду із державної власності у комунальну, а також на інших підставах, що не заборонені законом.   -75- Кармазін Ю.А.
Статтю 11 викласти в редакції: "Право комунальної власності на ліси та ресурси деревини набувається при розмежуванні, в установленому законом порядку, земель державної і комунальної власності шляхом передачі земельних ділянок лісового фонду із державної власності у комунальну, а також на інших підставах, що не заборонені законом."  
Відхилено Не можна роз'єднати ліси і ресурси деревини.  Право комунальної власності на ліси набувається при розмежуванні в установленому законом порядку земель державної і комунальної власності, а також шляхом передачі земельних ділянок з державної власності в комунальну, та з інших підстав, не заборонених законом.  
    -76- Шершун М.Х.
В статті 11 після слів "комунальної власності" доповнити словами "а також", а після слів "в комунальну" слова "а також" замінити словом "та".  
Враховано    
    -77- Іванчо І.В.
Статтю 11 вилучити  
Відхилено    
52. Стаття 12. Набуття права приватної власності на ліси   -78- Кармазін Ю.А.
Назву статті 12 викласти в редакції: "Стаття 12. Набуття права приватної власності на ліси та ресурси деревини"  
Відхилено оняття права на ліси включає в себе права і на лісові ресурси  Стаття 12. Набуття права приватної власності на ліси  
53. Громадяни та юридичні особи України можуть безоплатно або за плату на підставі цивільно-правових угод, прийняття спадщини набувати у власність окремі (замкнені) ділянки лісу загальною площею до 5 гектарів у складі угідь селянських, фермерських та інших господарств для ведення лісового господарства, а також на підставі договорів дарування, міни, інших цивільно-правових угод, прийняття спадщини.   -79- Ширко Ю.В.
Редакцію статті 12 привести у відповідність до частини другої статті 56 Земельного кодексу та доопрацювати редакційно  
Враховано частково   Громадяни та юридичні особи України можуть безоплатно або за плату набувати у власність у складі угідь селянських, фермерських та інших господарств замкнені земельні лісові ділянки загальною площею до 5 гектарів. Ця площа може бути збільшена в разі успадкування лісів згідно із законом.  
    -80- Кармазін Ю.А.
Статтю 12 викласти в редакції: "Громадяни та юридичні особи України можуть на умовах, визначених земельним законодавством, Господарським та іншими кодексами набувати у власність ліси у складі угідь селянських, фермерських та інших господарств для господарського використання з обов'язками їхнього постійного відновлення і охорони."  
Відхилено Редакція запропонована Комітетом більш конкретизована і не суперечить Земельному кодексу, обов'язки громадян і юридичних осіб, які мають у приватній власності ліси визначені у статті 14.   
    -81- Юхновський І.Р.
1-ий абзац статті 12 замінити на абзац такого змісту: "Громадяни та юридичні особи України можуть на умовах, визначених земельним законодавством, Господарським та іншими кодексами набувати у власність ліси у складі угідь селянських, фермерських та інших господарств для господарського використання з обов'язками постійного відновлення і охорони лісів."  
Відхилено Пропозиція аналогічна пропозиції Н.д.Кармазіна до цієї статті.   
54. Громадяни і юридичні особи в установленому порядку можуть набувати у власність земельні ділянки деградованих і малопродуктивних угідь, без обмеження їх площі, для залісення.   -82- Грязєв А.Д.
Вилучити слова „без обмеження їх площі"  
Враховано частково Ця норма не дає право набуття у власність сільськогосподарськи угідь, як це передбачено у пункті 13 Перехідних положень Земельного кодексу.  Громадяни та юридичні особи можуть мати у власності ліси, створені ними на набутих у власність у встановленому порядку земельних ділянках деградованих і малопродуктивних угідь без обмеження їх площі.  
55. Ліси, створені громадянами та юридичними особами на власних землях в установленому порядку, перебувають у власності цих громадян і юридичних осіб.   -83- Курас І.Ф.
Додати до статті 12 частину 4 наступного змісту : "Особа, яка зібрала ягоди, лікарські рослини, зловила рибу або здобула іншу річ у лісі, водоймі тощо, є їхнім власником, якщо діяла відповідно до закону".  
Враховано у статтях 23, 65-67, 70-72, 75. Норма не стосується цієї статті.  Ліси, створені громадянами та юридичними особами на земельних ділянках, що належать їм на праві приватної власності, перебувають у власності цих громадян і юридичних осіб.  
    -84- Іванчо І.В.
Статтю 12 вилучити  
Відхилено Відповідно до Конституції України та Земельного кодексу передбачена приватна власність на ліси.   
56. Стаття 13. Виникнення права приватної власності на ліси   -85- Кармазін Ю.А.
Назву статті 13 викласти в редакції: "Стаття 13. Виникнення права власності на ліси і ресурси деревини"  
Відхилено оняття права на ліси включає в себе права і на лісові ресурси  Стаття 13. Виникнення права приватної власності на ліси  
57. Право приватної власності на ліси громадян та юридичних осіб виникає після одержання ними документів, що посвідчують право приватної власності на земельну ділянку, та їх державної реєстрації.   -86- Заєць І.О.
У першій частині статті 13 після слів "громадян та юридичних осіб" доповнити словом "України"  
Враховано   Право приватної власності на ліси громадян та юридичних осіб України виникає з моменту одержання ними документів, що посвідчують право приватної власності на земельну ділянку, та їх державної реєстрації. Ліси, отримані в спадщину іноземними громадянами, особами без громадянства та іноземними юридичними особами, підлягають відчуженню протягом одного року.  
    -87- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 13 викласти в такій редакції: "Право власності на ліси і ресурси деревини громадян та юридичних осіб виникає разом з одержання ними державних актів на право власності земельних ділянок, та їх державної реєстрації.  
Враховано частково    
    -88- Шершун М.Х.
Статтю 13 доповнити частиною у такій редакції "Ліси, отримані в спадщину іноземними громадянами, особами без громадянства та іноземними юридичними особами, підлягають відчуженню протягом одного року."  
Враховано    
58. Право приватної власності на ліси посвідчується державним актом на земельну ділянку.   -89- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 13 викласти в такій редакції: Документом, що посвідчує право власності на ліси і ресурси деревин є державний акт на земельну ділянку відповідно до вимог земельного законодавства."  
Враховано частково   Документом, що посвідчує право приватної власності на ліси, є державний акт на право приватної власності на землю, виданий на відповідну земельну ділянку.  
    -90- Шершун М.Х.
Останню частину статті 13 викласти у редакції: "Документом, що посвідчує право приватної власності на ліси, є державний акт на право приватної власності на землю, виданий на відповідну земельну ділянку.  
Враховано    
    -91- Іванчо І.В.
Статтю 13 вилучити  
Відхилено Відповідно до Конституції України та Земельного кодексу передбачена приватна власність на ліси.   
59. Стаття 14. Права та обов'язки громадян і юридичних осіб, які мають у приватній власності ліси   -92- Кармазін Ю.А.
Назву статті 14 викласти в редакції: "Стаття 14. Права та обов'язки громадян і юридичних осіб, які мають у власності ліси та ресурси деревини"  
Відхилено Поняття права на ліси включає в себе права і на лісові ресурси  Стаття 14. Права та обов'язки громадян і юридичних осіб, які мають у приватній власності ліси  
60. Громадяни та юридичні особи, які мають у приватній власності ліси мають право:   -93- Кармазін Ю.А.
частину першу статті 14 викласти в редакції: "Громадяни і юридичні особи, які мають у власності ліси та ресурси деревини мають право:  
Відхилено Поняття права на ліси включає в себе права і на лісові ресурси  Громадяни та юридичні особи, які мають у приватній власності ліси, мають право:  
61. 1) власності на лісові ресурси та їх використання;   -94- Кармазін Ю.А.
Пункт 1) статті 14 викласти в редакції: „власності на ресурси деревини та інші, побічні ресурси та функції лісів;"  
Відхилено Редакція, запропонована Комітетом у понятті лісові ресурси включає як "побічні ресурси" так і "функції лісів"  1) власності на лісові ресурси та їх використання в порядку, визначеному цим Кодексом;  
62. 2) надавати право на використання лісових ресурсів іншим громадянам і юридичним особам;   -95- Кармазін Ю.А.
Пункт 2) статті 14 вилучити  
Враховано    
63. 3) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законом;      2) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законом;  
64. 4) продавати або іншим шляхом відчужувати лісову ділянку;   -96- Руденко Г.Б.
Пункт 4) статті 14 викласти у наступній редакції: "4) продавати або іншим шляхом відчужувати відповідно до закону лісову ділянку;"  
Враховано   3) продавати або іншим шляхом відчужувати відповідно до закону земельну лісову ділянку;  
    -97- Кармазін Ю.А.
Пункт 4) статті 14 вилучити  
Відхилено Відповідає чинному законодавству   
65. 5) використовувати в установленому порядку для власних потреб наявні на ділянці лісу загальнопоширені корисні копалини, торф, водні об'єкти, а також інші корисні властивості землі;   -98- Кармазін Ю.А.
Пункт 5) статті 14 вилучити  
Враховано    
66. 6) споруджувати виробничі та інші будівлі і споруди, необхідні для ведення лісового господарства і використання лісових ресурсів.   -99- Кармазін Ю.А.
Пункт 6) статті 14 вилучити  
Відхилено Відповідає чинному законодавству  4) споруджувати в установленому порядку виробничі та інші будівлі й споруди, необхідні для ведення лісового господарства і використання лісових ресурсів.  
67. Громадяни та юридичні особи, які мають у приватній власності ліси зобов'язані:      Громадяни та юридичні особи, які мають у приватній власності ліси, зобов'язані:  
68. 1) вести лісове господарство за проектами лісовпорядкування;   -100- Кармазін Ю.А.
Пункт 1) частини другої статті 14 викласти у редакції: „вести лісівництво на відповідних ділянках впорядковано з дотриманням державою встановлених правил обліку лісів і деревних ресурсів, за проектами - при площі більше 100 га лісових земель;"  
Враховано частково . Деталізація щодо матеріалів лісовпорядкування, площі щодо розробки проектів тощо визначається технічною документацією.  1) вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування відповідно до цього Кодексу;  
69. 2) забезпечувати охорону, захист, відтворення, і підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей та покращання родючості ґрунтів, виконувати інші заходи відповідно до чинного лісового законодавства;   -101- Кармазін Ю.А.
Пункт 2) частини другої статті 14 викласти у редакції: „забезпечувати відтворення і підвищення продуктивності лісів та посилення їх корисних властивостей, виконувати інші заходи за проектами лісовпорядкування;  
Відхилено Така редакція не враховує вимоги інших нормативних документів. щодо збереження та відтворення лісів.  2) забезпечувати охорону, захист, відтворення і підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей та покращання родючості ґрунтів, виконувати інші заходи відповідно до вимог лісового законодавства;  
70. 3) дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів;   -102- Кармазін Ю.А.
Пункт 3) другої частини статті 14 вилучити.  
Відхилено . Невтручання держави у дотримання правил і норм використання лісових ресурсів призведе до їх неконтрольованого використання і знищення.  3) дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів;  
71. 4) вести лісове господарство та використовувати лісові ресурси способами, які забезпечують збереження корисних властивостей лісів і створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення;   -103- Кармазін Ю.А.
Пункт 4) частини другої статті 14 викласти у редакції: „вести лісове господарство за проектами лісовпорядкування та використовувати ресурси деревини способами, які забезпечують збереження корисних властивостей лісів і не наносять шкоди навколишньому природному середовищу;"  
Враховано частково Мова йде про вимоги до використання всіх лісових ресурсів, а не лише про використання деревини.  4) вести лісове господарство та використовувати лісові ресурси способами, які не завдають шкоди навколишньому природному середовищу, забезпечують збереження корисних властивостей лісів і створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення;  
72. 5) вести первинний облік лісів, надавати в установленому порядку статистичну інформацію про стан лісів і використання лісових ресурсів;   -104- Шершун М.Х.
У пункті 5) частини другої статті 14 після слова "статистичну" доповнити словами "звітність та".  
Враховано   5) вести первинний облік лісів, надавати в установленому законодавством порядку статистичну звітність та інформацію про стан лісів і використання лісових ресурсів;  
73. 6) забезпечувати охорону рідкісних видів рослин і тварин, рослинних угруповань відповідно до природоохоронного законодавства;   -105- Шершун М.Х.
Пункт 6) частини другої статті 14 доопрацювати редакційно, доповнити обов'язками охорони видів, що перебувають під загрозою зникнення.  
Враховано   6) забезпечувати охорону типових та унікальних природних комплексів і об'єктів, рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угруповань, сприяти формуванню екологічної мережі відповідно до природоохоронного законодавства.  
74. Законом можуть бути передбачені й інші права та обов'язки громадян і юридичних осіб, у приватній власності яких знаходяться ліси.   -106- Кармазін Ю.А.
Третю частину статті 14 вилучити  
Відхилено законом. можуть бути встановлені й інші права та обов'язки  Законом можуть бути передбачені й інші права та обов'язки громадян і юридичних осіб, які мають у приватній власності ліси.  
    -107- Іванчо І.В.
Статтю 14 вилучити  
Відхилено Відповідно до Конституції України та Земельного кодексу передбачена приватна власність на ліси, а тому права та обов'язки повинні бути передбачені.   
75. Стаття 15. Припинення права приватної власності на ліси.   -108- Кармазін Ю.А.
Назву статті 15 викласти в редакції: "Стаття 15. Припинення права власності на ліси та ресурси деревини."  
Враховано частково . Поняття права власності на ліси включає в себе права власності на ресурси деревини.  Стаття 15. Припинення права приватної власності на ліси  
76. Право приватної власності на ліси припиняється у разі:   -109- Кармазін Ю.А.
Абзац перший першої частини статті 15 викласти в редакції: "Право власності на ліси та ресурси деревини припиняється у разі:  
Враховано частково . Поняття права власності на ліси включає в себе права власності на ресурси деревини.  Право приватної власності на ліси припиняється в разі припинення права власності на земельну лісову ділянку у випадках і в порядку, встановлених законом.  
77. добровільної відмови власника від права власності на ліси;   -110- Кармазін Ю.А.
Абзац другий першої частини статті 15 викласти в редакції: „добровільної відмови власника від права на земельні угіддя;"  
Враховано частково . Мова йде про лісові відносини   
78. відчуження земельної ділянки за рішенням суду;   -111- Кармазін Ю.А.
Абзац третій першої частини статті 15 викласти в редакції: „відчуження лісів (земельної ділянки) за рішенням суду;"  
Враховано частково    
    -112- Шершун М.Х.
Абзац третій першої частини статті 15 викласти в редакції: „припинення права власності на земельну ділянку, зайняту лісами, у випадках і в порядку, встановлених законом;" а абзаци другий та з четвертого по восьмий вилучити. Статтю доопрацювати редакційно  
Враховано    
79. смерті громадянина - власника земель лісового фонду за відсутності спадкоємця, або припинення діяльності юридичної особи - власника цих земель;       
80. викупу земельної ділянки у зв'язку із суспільною необхідністю;       
81. звернення стягнення на ліси за зобов'язаннями власника;       
82. реквізиції;       
83. конфіскації.       
84. Право приватної власності може бути припинене в інших випадках, установлених законом.   -113- Шершун М.Х.
Статтю 15 доповнити частиною у такій редакції: "Припинення права власності на ліси в разі добровільної відмови власника від права власності на земельну лісову ділянку на користь держави або територіальної громади здійснюється за його заявою до відповідного органу в установленому законом порядку.". Частину третю статті 15 вилучити.  
Враховано   Припинення права власності на ліс в разі добровільної відмови власника від права власності на земельну лісову ділянку на користь держави або територіальної громади здійснюється за його заявою до відповідного органу в установленому законом порядку.  
85. У разі відчуження земельної ділянки вважається, що відчужуються ліси, якщо інше не встановлено договором або законом.   -114- Іванчо І.В.
Статтю 15 вилучити  
Відхилено Відповідно до Конституції України та Земельного кодексу передбачена приватна власність на ліси, а тому припинення права власності повинно бути передбачено.   
86. Глава 2. ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЛІСАМИ   -115- Кармазін Ю.А.
Назву Глави 2 викласти в редакції: "Глава 2. ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЗЕМЛЯМИ ЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ"  
Відхилено Мова йде про урегулювання права користування лісами, а не тільки землями лісогосподарського призначення.  Глава 2. ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЛІСАМИ  
87. Стаття 16. Право користування лісами   -116- Кармазін Ю.А.
Назву статті 16 викласти в редакції: "Стаття 16. Право користування землями лісогосподарського призначення"  
Відхилено Мова йде про урегулювання права користування лісами а не тільки землями лісогосподарського призначення  Стаття 16. Право користування лісами  
    -117- Пинзеник В.М.
Назву статті 16 та її текст викласти у такій редакції: "Стаття 16. Користування земельними ділянками лісового фонду та іншими земельними ділянками для заліснення Користування земельними ділянками лісового фонду та іншими земельними ділянками може бути постійним або тимчасовим. У постійне користування земельні ділянки лісового фонду та інші земельні ділянки (природоохоронного призначення, деградовані та малопродуктивні, інші землі непридатні для сільськогосподарського використання надаються державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим підприємствам... далі за текстом. У постійне користування для цієї ж мети окремі земельні ділянки лісового фонду, чагарники та полезахисні лісові смуги, якщо вони знаходяться на розпайованих землях громадян-власників земельних часток (паїв), можуть також надаватися громадянам із спеціальною підготовкою. Тимчасове користування (на умовах оренди) земельними ділянками лісового фонду та іншими земельними ділянками може бути: короткостроковим-до 5 років і довгостроковим- до 20 років.  
Враховано частково у статтях 16, 17, 18 та інш.   
88. Право користування лісами здійснюється у порядку постійного та тимчасового користування лісами.   -118- Кармазін Ю.А.
Статтю 16 викласти в редакції: "Право користування землями лісогосподарсського призначення здійснюється згідно земельного законодавства."  
Відхилено Кодексом передбачено тимчасове користування лісами без вилучення земельної ділянки  Право користування лісами здійснюється в порядку постійного та тимчасового користування лісами.  
    -119- Іванчо І.В.
Статтю 16 викласти в наступній редакції:„Право користування лісами надається державним господарям лісів."  
Відхилено Термін "державні господарі лісів" не відповідає чинному законодавству.   
89. Стаття 17. Набуття права постійного користування лісами   -120- Кармазін Ю.А.
Назву статті 17 викласти в редакції: "Стаття 17. Набуття права постійного користування лісовими угіддями"  
Відхилено Термін „лісові угіддя" не передбачений лісовим законодавством.  Стаття 17. Постійне користування лісами  
    -121- Шершун М.Х.
Назву статті 17 викласти у редакції "Постійне користування лісами" Статтю допрацювати.  
Враховано    
    -122- Іванчо І.В.
назву статті 17 змінити на „Набуття права постійного державного господаря лісів"  
Відхилено Термін "державні господарі лісів" не відповідає чинному законодавству.   
90. Ліси надаються в постійне користування спеціалізованим державним і комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи, для ведення лісового господарства.   -123- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 17 викласти в редакції: "Лісові угіддя надаються в постійне користування державним та комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям для ефективного використання земельних ресурсів у галузі лісівництва та інших видів економічної діяльності.  
Враховано частково Не доцільно вводити додаткове поняття „лісові угіддя".  У постійне користування ліси на землях державної власності надаються спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи, для ведення лісового господарства без встановлення строку. У постійне користування ліси на землях комунальної власності надаються спеціалізованим комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи, для ведення лісового господарства без встановлення строку. Ліси надаються в постійне користування на підставі рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, прийнятого в межах їх повноважень за погодженням з органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища.  
    -124- Іванчо І.В.
Частину першу статті 17 викласти в редакції: „Ліси надаються в постійне користування постійним господарям лісів - спеціалізованим державним підприємствам у яких створені лісогосподарські підрозділи для ведення лісового господарства на основі сталого розвитку."  
Відхилено Термін "постійні господарі лісів" не відповідає чинному законодавству.   
    -125- Самоплавський В.І.
У частині першій статті 17 розмежувати поняття права постійного користування лісами на землях державної і комунальної власності. Статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано    
    -126- Шершун М.Х.
У статті 17 необхідно викласти порядок надання лісів у постійне користування та передбачити його погодження із територіальними органами виконавчої влади з питань лісового господарства та територіальними органами виконавчої влади спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища  
Враховано    
91. Право постійного користування лісами посвідчується державним актом на земельну ділянку.   -127- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 17 викласти в редакції: „Право постійного користування посвідчується державним актом на земельну ділянку, форма якого затверджена Кабінетом Міністрів України. Користування лісами від користування земельними ділянками не можна відокремлювати."  
Враховано частково   Право постійного користування лісами посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.  
    -128- Іванчо І.В.
Частину другу статті 17 викласти в редакції: "Право постійного господаря лісів посвідчується державним актом на земельну ділянку."  
Відхилено Термін "постійні господарі лісів" не відповідає чинному законодавству.   
92. Стаття 18. Право тимчасового користування лісами   -129- Кармазін Ю.А.
Назву статті 18 викласти в редакції: "Стаття 18. Право оренди земель лісогосподарського призначення"  
Відхилено Мова йде про використання лісових ресурсів без вилучення земель у постійного користувача і це не повинно регулюватись земельним законодавством.  Стаття 18. Тимчасове користування лісами Об'єктом тимчасового користування можуть бути всі ліси, що перебувають у державній, комунальній або приватній власності.  
    -130- Іванчо І.В.
Статтю 18. викласти в наступній редакції: „На договірній і платній основі право на оренду лісами надається тільки для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт терміном від одного до п'яти, а в окремих випадках до десяти років з правом продовження оренди на підставі рішення відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прийнятого у межах їхніх повноважень за погодженням з державним територіальним органом лісового господарства. Право тимчасового користування лісовими ресурсами на термін до одного року надається на платній основі для заготівлі другорядних лісових матеріалів, побічних корисних ресурсів та інших потреб передбачених цим Кодексом і здійснюється без надання земельних ділянок на підставі дозволу, що видається державним господарем лісів, підприємствам, організаціям, громадянам України, іноземцям та іноземним юридичним особам. Право користування лісами на умовах оренди набувається тільки за згодою державних господарів лісами. Суборенда лісів та викуп ділянок лісу, що орендується забороняється. Відносини пов'язані з орендою лісів регулюються законом. „  
Враховано частково    
    -131- Шершун М.Х.
Перед частиною першою статті 18 розмістити частину п'яту цієї статті, а частини другу та третю об'єднати і розмістити після частини п'ятої. Статтю конкретизувати та доопрацювати.  
Враховано    
93. Право тимчасового користування лісами може здійснюватися терміном до одного року та на умовах оренди терміном від одного до п'ятдесяти років.   -132- Кармазін Ю.А.
Вилучити. Земельним кодексом не передбачено  
Відхилено Мова йде про тимчасове користування лісами, яке повинно регулюватись Лісовим кодексом.  Тимчасове користування лісами може бути: довгостроковим - терміном від одного до п'ятдесяти років і короткостроковим - терміном до одного року.  
94. Право тимчасового користування лісами на термін до одного року - це платне використання лісів для заготівлі другорядних лісових матеріалів, побічних лісових користувань та інших потреб, передбачених цим Кодексом.   -133- Кармазін Ю.А.
Вилучити  
Відхилено Частина друга розміщена після частини п'ятої   
95. Тимчасове користування лісами державної та комунальної власності на термін до одного року здійснюється без надання земельних ділянок, на підставі спеціального дозволу, що видається постійним користувачем лісами підприємствам, установам, організаціям, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам.   -134- Кармазін Ю.А.
Частину третю ст. 18 вилучити  
Відхилено Частину третю об'єднано з частиною другою і розміщено після частини п'ятої   
96. Право оренди лісами - це засноване на договорі строкове платне використання лісів, які надаються для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт.   -135- Кармазін Ю.А.
Частину четверту статті 18 викласти в редакції: "Право оренди землями лісогосподарського призначення - це засноване на договорі строкове платне використання лісових та інших угідь, які надаються суб'єктам мисливського господарства, культурно-оздоровчим, спортивним, туристичним, науково-дослідним організаціям і установам."  
Відхилено Мова йде про тимчасове користування лісами без вилучення земельних ділянок, яке повинно регулюватись Лісовим кодексом.  Довгострокове тимчасове користування лісами - засноване на договорі строкове платне використання лісових ділянок, які виділяються для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей, проведення науково-дослідних робіт. Довгострокове тимчасове користування лісами державної та комунальної власності здійснюється без вилучення земельних ділянок у постійних користувачів лісами на підставі рішення відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прийнятого в межах їх повноважень за погодженням з постійними користувачами лісами та органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства. Довгострокове тимчасове користування лісами приватної власності здійснюється без вилучення земельних ділянок шляхом укладення між власником лісів та тимчасовим користувачем лісами договору, який підлягає реєстрації в органі виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органах центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства. Короткострокове тимчасове користування лісами для заготівлі другорядних лісових матеріалів, побічних лісових користувань та інших потреб, передбачених цим Кодексом, здійснюється без вилучення земельних ділянок у власника, постійного користувача лісами на підставі спеціального дозволу, що видається власником, постійним користувачем лісами підприємствам, установам, організаціям, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам.  
    -136- Бойко В.О.
У частині четвертій статті 18 слова "Право оренди лісами" замінити словами "Тимчасове користування лісами на умовах оренди"  
Враховано частково    
    -137- Шершун М.Х.
Після частини третьої статті 18 розмістити об'єднані частини сьому та восьму і викласти її в такій редакції: "Довгострокове тимчасове користування лісами державної та комунальної власності здійснюється без вилучення земельних ділянок у постійних користувачів лісами на підставі рішення відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прийнятого в межах їх повноважень за погодженням з постійними користувачами лісами та органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства."  
Враховано    
    -138- Шершун М.Х.
Доповнити статтю 18 частиною в такій редакції: "Довгострокове тимчасове користування лісами приватної власності здійснюється без вилучення земельних ділянок шляхом укладання між власником лісів та тимчасовим користувачем лісами договору, який підлягає реєстрації в органі виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органах центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства."  
Враховано    
    -139- Самоплавський В.І.
Доповнити статтю 18 частиною в такій редакції: "Короткострокове тимчасове користування лісами для заготівлі другорядних лісових матеріалів, побічних лісових користувань та інших потреб, передбачених цим Кодексом, здійснюється без вилучення лісових ділянок у власника, постійного користувача лісами на підставі спеціального дозволу, що видається власником, постійним користувачем лісами підприємствам, установам, організаціям, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам.".  
Враховано    
97. Об'єктом оренди є всі ліси, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб, комунальній або державній власності.   -140- Кармазін Ю.А.
Частину п'яту статті 18 викласти в редакції: "Об'єктами оренди є всі лісові та інші угіддя, що перебувають у господарському управлінні громадян та юридичних осіб, державної та комунальної форми власності."  
Відхилено Термін „господарське управління" Господарським кодексом не передбачено і його визначення відсутнє.   
    -141- Бойко В.О.
У частині п'ятій статті 18 слова "Об'єктом оренди" замінити словами " Об'єктом тимчасового користування лісами на умовах оренди "  
Враховано частково у першій частині   
    -142- Шершун М.Х.
Частину п'яту статті 18 розмістити першою частиною цієї статті  
Враховано    
98. Суб'єктами права оренди лісів є:   -143- Бойко В.О.
У частині шостій статті 18 слова "права оренди" замінити словами "правовідносин тимчасового користування лісами на умовах оренди "  
Враховано частково   Суб'єктами правовідносин тимчасового користування лісами є:  
99. орендодавці - власники лісів, або уповноважені ними особи;   -144- Кармазін Ю.А.
Другий абзац шостої частини статті 18 викласти в редакції: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування"  
Відхилено . Не в повній мірі відповідає суті абзацу.  власники лісів або уповноважені ними особи;  
100. орендарі - підприємства, установи, організації, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.      підприємства, установи, організації, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.  
101. Оренда лісів державної та комунальної власності здійснюється без надання земельних ділянок на підставі рішення відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прийнятого у межах їхніх повноважень за погодженням з територіальними органами лісового господарства.   -145- Грязєв А.Д.
У статті 18 необхідно уточнити вираз „Оренда лісів державної та комунальної власності здійснюється без надання земельних ділянок". Статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано частково у статтях 1 (поняття лісова ділянка) та 18, 68.   
    -146- Мартиновський В.П.
Положення про те, що „Оренда лісів державної та комунальної власності здійснюється без надання земельних ділянок" потребує доопрацювання тому, що користуватися лісом, не користуючись земельною ділянкою на якій він розташований (перевозити певні вантажі, здійснювати заходи по благоустрою та протипожежні заходи, тощо), неможливо  
Враховано частково у статтях 1 (поняття лісова ділянка) та 18, 68.   
    -147- Бойко В.О.
У абзаці четвертому частини шостої ст.18 слова "Оренда лісів" замінити словами "Тимчасове користування на умовах оренди лісами"  
Враховано частково    
    -148- Кармазін Ю.А.
Сьому частину статті 18 викласти в редакції: "Оренда лісових та інших угідь здійснюється без вилучення земельних ділянок від суб'єктів господарювання на підставі рішення відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прийнятого у межах їх повноважень."  
Відхилено Терміни "інші угіддя" та „суб'єкт господарювання" не використовуються у Кодексі.   
    -149- Шершун М.Х.
Сьому частину статті 18 об'єднати з частиною восьмою, доопрацювати та розмістити після частини третьої цієї статті.  
Враховано    
102. Право користування лісами на умовах оренди набувається за згодою постійного користувача лісів.   -150- Кармазін Ю.А.
Частину восьму статті 18 викласти в редакції: Право користування лісами на умовах оренди набувається відповідно до Закону України "Про оренду землі".  
Відхилено Закон України "Про оренду землі" є загальним і не враховує специфіку тимчасового користування лісами, яке здійснюється без вилучення земельної ділянки у постійного користувача. Частину восьму об'єднано із частиною сьомою і розміщено після частини третьої цієї статті.   
103. Користування лісами на умовах оренди може бути короткостроковим - від 1 до 5 років, та довгостроковим - не більше 50 років.   -151- Кармазін Ю.А.
Частину дев'яту статті 18 вилучити. Урегульовано Законом України "Про оренду землі".  
Враховано    
104. Суборенда лісів та викуп ділянок лісу, що орендуються, забороняється.   -152- Кармазін Ю.А.
Частину десяту статті 18 викласти в редакції: " Суборенда лісових та інших угідь допускається на загальних підставах."  
Відхилено Поняття суборенди в Кодексі не застосовується.  Тимчасовий користувач лісами не має права передавати лісові ділянки в тимчасове користування іншим особам.  
    -153- Бойко В.О.
У частинах восьмій і дев'ятій ст. 18 слова "користування лісами" замінити словами "тимчасове користування лісами". Частину десяту статті 18 викласти в редакції: "Суборенда лісів забороняється"  
Враховано частково    
105. Відносини, пов'язані з орендою лісів, регулюються законом.   -154- Кармазін Ю.А.
Останню частину статті 18 вилучити.  
Враховано    
    -155- Бойко В.О.
Останню частину статті 18 викласти в редакції: "Відносини, пов'язані з орендою лісів, регулюються цим Кодексом та іншими законодавчими актами." Статтю доопрацювати редакційно.  
Відхилено Поняття оренди в Кодексі не застосовується.   
106. Стаття 19. Права та обов'язки постійних користувачів лісами   -156- Кармазін Ю.А.
Назву статті 19 викласти в редакції: "Стаття 19. Права і обов'язки суб'єктів господарювання з лісівництва"  
Відхилено У Кодексі використовується термін "постійні користувачі лісами"  Стаття 19. Права та обов'язки постійних користувачів лісами  
    -157- Іванчо І.В.
Назву статті „Права та обов'язки постійних користувачів лісами" замінити на „Права та обов'язки постійних господарів лісами"  
Відхилено Термін "постійні господарі лісів" не відповідає чинному законодавству.   
107. Постійні користувачі лісами мають право:   -158- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 19 викласти в редакції: "Суб'єкти господарювання з лісівництва мають право:  
Відхилено У Кодексі використовується термін "постійні користувачі лісами"  Постійні користувачі лісами мають право:  
    -159- Іванчо І.В.
Частину першу статті 19 викласти в редакції: „Постійні державні господарі лісів мають право:"  
Відхилено Термін "постійні державні господарі лісів" не відповідає чинному законодавству.   
108. 1) самостійно господарювати у лісах;   -160- Кармазін Ю.А.
пункт 1) першої частини викласти в редакції: „господарювати у межах юридично оформленого землекористування відповідно з наданими їм органами влади та органами місцевого самоврядування повноваженнями;"  
Відхилено Запропонована редакція викладена з використанням термінів, що не застосовуються у законодавстві.  1) самостійно господарювати в лісах;  
109. 2) виключне право на заготівлю деревини;   -161- Кармазін Ю.А.
пункт 2) першої частини викласти в редакції: „готувати і реалізовувати лісосічний фонд на користь власника природних ресурсів;"  
Відхилено У Кодексі не застосовується термін "лісосічний фонд"  2) виключне право на заготівлю деревини;  
110. 3) власності на заготовлену ними продукцію та доходи від її реалізації, крім доходів від використання та реалізації продукції, яка виготовлена (вирощена) за рахунок коштів бюджету;   -162- Кармазін Ю.А.
пункт 3) першої частини викласти в редакції: „власності на продукцію побічного користування та за надання послуг фізичним і юридичним особам, у т. ч. використання лікарських, технічних, виробництва сільгосппродукції, соків, надання рекреаційних, туристичних, наукових, мисливських та інших видів діяльності й відпочинку;"  
Відхилено У запропонованій редакції обмежуються права постійного користувача на заготовлену деревину.  3) власності на заготовлену ними продукцію та доходи від її реалізації;  
    -163- Самоплавський В.І.
Пункт 3 статті 19 викласти у такій редакції „3) власності на заготовлену ними продукцію та доходи від її реалізації;"  
Враховано    
    -164- Іванчо І.В.
Після пункту 3) розмістити новий пункт в редакції: "отримані доходи направляти на створення матеріально-технічної бази та ведення лісового господарства на основі сталого розвитку;  
Враховано частково Це норма іншої статті, яка частково врахована у статті 98   
111. 4) надавати в установленому порядку за спеціальним дозволом право на спеціальне використання лісових ресурсів іншим юридичним особам і громадянам;   -165- Кармазін Ю.А.
Пункт 4) частини першої статті 19 вилучити. Це право залишається на рішення органів державної влади та органів місцевого самоврядування.  
Враховано    
112. 5) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законодавством;      4) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законодавством;  
113. 6) використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на лісовій ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, водні об'єкти, а також інші корисні властивості землі;   -166- Самоплавський В.І.
Пункт 6 статті 19 вилучити, регулюється іншим законодавством.  
Враховано    
114. 7) здійснювати відповідно до законодавства розміщення доріг, спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд, необхідних для ведення лісового господарства.   -167- Іванчо І.В.
Пункт 7 викласти в редакції: "здійснювати відповідно до законодавства розміщення та будівництво доріг, спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд, необхідних для ведення лісового господарства.  
Враховано   5) здійснювати відповідно до законодавства будівництво доріг, спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд, необхідних для ведення лісового господарства.  
115. Постійні користувачі лісами зобов'язані:   -168- Кармазін Ю.А.
Абзац перший частини другої статті викласти в редакції: "Суб'єкти господарювання з лісівництва зобов'язані:  
Відхилено У Кодексі використовується термін "постійні користувачі лісами"  Постійні користувачі лісами зобов'язані:  
    -169- Іванчо І.В.
Абзац перший частини другої ст.19 викласти в редакції: "Державні постійні господарі лісів зобов'язані:"  
Відхилено Термін "державні постійні господарі лісів" не відповідає чинному законодавству   
    -170- Юхновський І.Р.
Після 9-го абзацу додати новий абзац такого змісту: "1) здійснювати лісівництво та використання лісів на принципах самоокупності й прибутковості господарювання;" Змінити номери абзаців 1)-7) на 2)-8).  
Відхилено Термін „лісівництво" як правило використовується в наукових працях про вирощування лісів. У постійних користувачів лісами лісів експлуатаційних може не бути зовсім, тому про самоокупність і прибутковість тут не може йти мова.   
116. 1) забезпечувати охорону, захист, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості ґрунтів, виконувати інші заходи відповідно до законодавства;   -171- Кармазін Ю.А.
Пункт 1) частини другої статті 19 викласти в редакції: „здійснювати лісівництво та використання лісових і інших угідь ефективно для власника природних ресурсів на основі самоокупності й прибутковості господарювання;"  
Відхилено Термін „лісівництво" як правило використовується для визначення науки (як дисципліни) про вирощування лісів. У постійних користувачів лісами лісів експлуатаційних може не бути зовсім, про яку самоокупність і прибутковість може йти мова.  1) забезпечувати охорону, захист, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості ґрунтів, виконувати інші заходи відповідно до законодавства на основі принципів сталого розвитку ;  
    -172- Іванчо І.В.
Пункт 1) частини другої статті 19 доповнити словами "на основі сталого розвитку"  
Враховано    
117. 2) дотримуватися науково обґрунтованих норм і порядку використання лісових ресурсів;   -173- Кармазін Ю.А.
Пункт 2) частини другої статті 19 викласти в редакції: „дотримуватись науково обґрунтованих норм лісокористування, забезпечуючи виконання лісівничих норм і правил;"  
Враховано частково   2) дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів;  
118. 3) вести лісове господарство на основі проектів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення;   -174- Кармазін Ю.А.
Пункт 3) частини другої статті 19 викласти в редакції: „розробляти проекти лісовпорядкування, спрямовані на підвищення продуктивності і біологічної стійкості лісових екосистем, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх використання, відтворення та охорони;"  
Відхилено Розробником проектів лісовпорядкування не можуть бути "суб'єкти господарювання" які повинні вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування.  3) вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення;  
119. 4) вести первинний облік лісів;   -175- Заєць І.О.
Статтю доповнити абзацом наступного змісту: „дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;"  
Враховано   4) вести первинний облік лісів; 5) дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель;  
120. 5) забезпечувати охорону рідкісних видів рослин і тварин, рослинних угруповань відповідно до природоохоронного законодавства;   -176- Шершун М.Х.
Пункт 5) частини другої статті 19 доопрацювати редакційно, доповнити обов'язками охорони видів, що перебувають під загрозою зникнення.  
Враховано   6) забезпечувати охорону типових та унікальних природних комплексів і об'єктів, рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угруповань, сприяти формуванню екологічної мережі відповідно до природоохоронного законодавства;  
121. 6) своєчасно вносити плату за спеціальне використання лісових ресурсів;      7) своєчасно вносити плату за спеціальне використання лісових ресурсів;  
122. 7) не надавати ділянки лісового фонду для використання лісових ресурсів іншим громадянам і юридичним особам, які не відшкодували збитки, заподіяні лісовому господарству внаслідок порушень лісового законодавства та не усунули виявлені недоліки.   -177- Кармазін Ю.А.
Пункт 7) частини другої статті 19 вилучити. Спрямована на сумісництво в одній особі покупця і продавця лісосічного фонду. Ця норма за своїм змістом - підмінює Адміністративний кодекс.  
Враховано   8) забезпечувати безперешкодний доступ до об'єктів електромереж, інших інженерних споруд, які проходять через лісову ділянку, для їх обслуговування.  
    -178- Іванчо І.В.
Пункт 7) частини другої статті 19 викласти в редакції: "не продовжувати угоду для використання лісових ресурсів підприємствами, громадянами і юридичними особам, які не відшкодували збитки, заподіяні лісовому господарству внаслідок порушень лісового законодавства та не усунули виявлені недоліки."  
Відхилено Пункт 7) вилучено   
    -179- Салигін В.В.
У статті 19 ввести новий абзац: "8) забезпечувати безперешкодний доступ до об'єктів електромереж, інших інженерних споруд, які проходять по лісу".  
Враховано    
123. Законом можуть бути передбачені інші права та обов'язки постійних користувачів лісами.   -180- Кармазін Ю.А.
Останню частину статті 19 викласти в редакції: "Законом можуть бути передбачені інші права і обов'язки суб'єктів господарювання з лісівництва."  
Відхилено Термін "суб'єкти господарювання з лісівництва" в Кодексі не передбачений  Законом можуть бути передбачені й інші права та обов'язки постійних користувачів лісами.  
124. Стаття 20. Права та обов'язки орендарів лісів   -181- Кармазін Ю.А.
Назву статті 20 викласти в редакції: "Стаття 20. Права та обов'язки орендарів лісових та інших угідь"  
Відхилено В кодексі передбачено тимчасове користування лісами без вилучення земельних ділянок  Стаття 20. Права та обов'язки тимчасових користувачів лісами на умовах довгострокового користування  
    -182- Іванчо І.В.
Назву статті 20 викласти в редакції:„Права та обов'язки орендарів лісових ресурсів"  
Відхилено Йдеться про тимчасових користувачів лісами   
    -183- Бойко В.О.
Назву статті 20 викласти в редакції: "Стаття 20. Права та обов'язки тимчасових користувачів лісами на умовах оренди"  
Враховано частково    
125. Орендарі лісів мають право:   -184- Бойко В.О.
Абзац перший ст. 20 викласти в редакції: "Тимчасові користувачі лісами на умовах оренди мають право:"  
Враховано частково   Тимчасові користувачі лісами на умовах довгострокового користування мають право:  
    -185- Іванчо І.В.
Абзац перший ст. 20 викласти в редакції: „Орендарі лісових ресурсів мають право:"  
Відхилено Йдеться про права тимчасових користувачів лісами   
126. 1) самостійно господарювати в лісах з дотриманням умов договору оренди;   -186- Грязєв А.Д.
Пункт 1) статті 20 викласти в такій редакції:"1) господарювати в лісах з дотриманням умов договору оренди;"  
Враховано частково   1) здійснювати господарську діяльність у лісах з дотриманням умов договору;  
    -187- Іванчо І.В.
Пункт 1) ст. 20 викласти в редакції: "під наглядом постійних господарів лісів проводити діяльність в лісах з дотриманням умов договору оренди;  
Враховано частково Термін "постійні господарі лісів" законодавством не передбачений   
    -188- Кармазін Ю.А.
Статтю 20 викласти в такій редакції: "Права та обов'язки орендарів лісових та інших угідь визначаються Законом України "По оренду землі", а також Договором оренди, що складається у відповідності з Типовим договором, форма якого встановлюється Кабінетом Міністрів України."  
Відхилено Мова йде про лісові відносини, які регулюються цим Кодексом, в порядку тимчасового користування лісами без надання земельної ділянки.   
127. 2) за письмовою згодою орендодавця споруджувати тимчасові будівлі і споруди, необхідні для ведення господарської діяльності;   -189- Шершун М.Х.
Пункт 2) статті 20 викласти у редакції: "за погодженням із власниками, постійними користувачами лісів в установленому порядку зводити тимчасові будівлі і споруди, необхідні для ведення господарської діяльності;"  
Враховано   2) за погодженням із власниками, постійними користувачами лісів в установленому порядку зводити тимчасові будівлі і споруди, необхідні для ведення господарської діяльності;  
128. 3) отримувати продукцію і доходи;      3) отримувати продукцію і доходи.  
129. Орендарі лісів зобов'язані:   -190- Бойко В.О.
Абзац п'ятий та останню частину ст. 20 привести у відповідність із абзацом першим  
Враховано   Тимчасові користувачі лісами на умовах довгострокового користування зобов'язані:  
    -191- Іванчо І.В.
Частину другу статті 20 викласти в редакції: "Орендарі лісових ресурсів зобов'язані:"  
Відхилено Йдеться про обов'язки тимчасових користувачів лісами   
130. 1) приступати до використання лісової ділянки в строки, встановлені договором оренди;   -192- Іванчо І.В.
Пункт 1) частини другої ст.20 викласти в редакції: "приступати до використання лісових ресурсів в строки, встановлені договором оренди;"  
Відхилено Йдеться про використання лісів  1) приступати до використання лісів у строки, встановлені договором;  
131. 2) виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди;   -193- Шершун М.Х.
У пункті 2) другої частини ст. 20 слово "законом" вилучити. Статтю конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано   2) виконувати встановлені обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом та договором;  
132. 3) дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;      3) дотримуватися встановленого законодавством режиму використання земель;  
133. 4) вести роботи способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для охорони, захисту та відтворення, рідкісних видів флори і фауни;   -194- Шершун М.Х.
Пункт 4) частини другої статті 20 доопрацювати редакційно, доповнити обов'язками охорони видів, що перебувають під загрозою зникнення.  
Враховано   4) вести роботи способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для охорони, захисту та відтворення типових та унікальних природних комплексів і об'єктів, рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, сприяти формуванню екологічної мережі;  
134. 5) своєчасно вносити плату за використання лісових ресурсів;      5) своєчасно вносити плату за використання лісових ресурсів;  
135. 6) не порушувати права інших лісокористувачів.      6) не порушувати права інших лісокористувачів.  
136. Законом або договором можуть бути передбачені інші права та обов'язки орендарів лісів.   -195- Іванчо І.В.
Останню частину ст.20 викласти в редакції: "Законом або договором можуть бути передбачені інші права та обов'язки орендарів лісових ресурсів".  
Відхилено Йдеться про права та обов'язки тимчасових користувачів лісами  Законом та договором можуть бути передбачені інші права та обов'язки тимчасових користувачів лісами на умовах довгострокового користування.  
137. Стаття 21. Права та обов'язки інших тимчасових користувачів лісами   -196- Кармазін Ю.А.
Назву статті 21 викласти в редакції: "Стаття 21. Права та обов'язки інших користувачів лісових угідь" Тимчасове користування земельними ділянками не передбачено Земельним кодексом України.  
Враховано частково Мова йде не про тимчасове користування земель-ними ділянками, а про тимчасове користува-ння лісами.  Стаття 21. Права та обов'язки тимчасових користувачів лісами на умовах короткострокового користування  
    -197- Іванчо І.В.
Статтю 21 вилучити.  
Відхилено У статті йдеться про тих тимчасових лісокористувачів, які не будуть здійснювати господарську діяльність в лісах, а будуть здійснювати лише використання лісових ресурсів з додержанням вимог спеціального дозволу та цього кодексу.   
138. Інші тимчасові користувачі лісами мають право:   -198- Кармазін Ю.А.
Статтю 21 викласти в такій редакції: "Інші користувачі лісових угідь мають право:  
Відхилено Термін лісові угіддя в Кодексі не застосовується  Тимчасові користувачі лісами на умовах короткострокового користування мають право:  
139. 1) здійснювати використання лісових ресурсів з додержанням вимог спеціального дозволу;   -199- Кармазін Ю.А.
пункт 1) статті 21 викласти в такій редакції: „здійснювати використання лісових угідь з додержанням вимог спеціального дозволу;"  
Відхилено Термін лісові угіддя в Кодексі не застосовується  1) здійснювати використання лісових ресурсів з додержанням вимог спеціального дозволу;  
140. 2) за погодженням з власниками, постійними користувачами лісів у встановленому порядку споруджувати тимчасові будівлі і споруди, необхідні для зберігання і первинної обробки заготовленої сировини;   -200- Кармазін Ю.А.
пункт 2) статті 21 викласти в такій редакції: „за погодженням з власниками, постійними користувачами лісових угідь в установленому порядку споруджувати тимчасові будівлі і споруди, необхідні для зберігання і первинної обробки заготовленої сировини тощо;"  
Відхилено Термін лісові угіддя в Кодексі не застосовується  2) за погодженням із власниками, постійними користувачами лісів у встановленому порядку споруджувати тимчасові будівлі та споруди, необхідні для зберігання і первинної обробки заготовлених продуктів;  
    -201- Шершун М.Х.
У пункті 2) частини першої статті 21 слово "сировини" замінити словом "продуктів".  
Враховано    
141. 3) власності на заготовлену ними в результаті використання лісових ресурсів продукцію та доходи від її реалізації;      3) власності на заготовлені ними в результаті використання лісових ресурсів продукти та доходи від їх реалізації;  
142. 4) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законодавством.      4) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законодавством.  
143. Тимчасові лісокористувачі зобов'язані:   -202- Кармазін Ю.А.
абзац перший другої частини статті 21 викласти в такій редакції: „Інші лісокористувачі лісових угідь зобов'язані:"  
Відхилено Термін лісові угіддя в Кодексі не застосовується  Тимчасові користувачі лісами на умовах короткострокового користування зобов'язані:  
144. 1) здійснювати використання лісових ресурсів за встановленими правилами і нормами;      1) здійснювати використання лісових ресурсів за встановленими правилами і нормами;  
145. 2) вести роботи способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для охорони, захисту та відтворення лісів, охорони рідкісних видів флори і фауни;   -203- Шершун М.Х.
Пункт 2) частини другої статті 21 доопрацювати редакційно, доповнити обов'язками охорони видів, що перебувають під загрозою зникнення.  
Враховано   2) вести роботи способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для охорони, захисту та відтворення лісів, охорони типових та унікальних природних комплексів і об'єктів, рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу;  
146. 3) своєчасно вносити плату за використання лісових ресурсів;      3) своєчасно вносити плату за використання лісових ресурсів;  
147. 4) не порушувати права інших лісокористувачів.   -204- Кармазін Ю.А.
пункт 4) другої частини статті 21 викласти в такій редакції: „не порушувати права інших користувачів лісових угідь і ресурсів деревини."  
Відхилено Термін лісові угіддя в Кодексі не застосовується  4) не порушувати права інших лісокористувачів.  
148. Законом можуть бути передбачені інші права та обов'язки тимчасових користувачів лісами.   -205- Кармазін Ю.А.
Останню частину статті 21 викласти в такій редакції: „Законом можуть бути передбачені інші права і обов'язки інших користувачів лісових угідь."  
Відхилено Термін лісові угіддя в Кодексі не застосовується  Законом можуть бути передбачені інші права та обов'язки тимчасових користувачів лісами на умовах короткострокового користування.  
149. Стаття 22. Припинення права постійного користування лісами   -206- Кармазін Ю.А.
Назву статті 22 викласти в редакції: "Стаття 22. Припинення права постійного користування лісовими та іншими угіддями"  
Відхилено Термін лісові угіддя в Кодексі не застосовується  Стаття 22. Припинення права користування лісами  
    -207- Іванчо І.В.
Назву статті 22 викласти в редакції: "Припинення права постійного господаря лісів"  
Враховано частково Термін "постійні господарі лісів" законодавством не передбачений   
150. Право постійного користування лісами припиняється у разі:   -208- Кармазін Ю.А.
Першу частину статті 22 та пункт а) цієї частини викласти в редакції: "Право постійного користування лісовими та іншими угіддями припиняється у разі:  
Відхилено Термін лісові угіддя в Кодексі не застосовується  Підставами припинення права постійного користування лісами є:  
151. а) добровільної відмови від права користування лісами;   -209- Кармазін Ю.А.
Пункт а) першої частину статті 22 викласти в редакції: „а) добровільної відмови від права користування лісовими та іншими угіддями;"  
Відхилено Термін лісові угіддя в Кодексі не застосовується   
152. б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених Земельним кодексом;   -210- Шершун М.Х.
Пункти б), г) ст. 22 та статтю в цілому конкретизувати та доопрацювати редакційно а пункти а), в) і д) вилучити.  
Враховано   1) припинення права користування земельною лісовою ділянкою у випадках і порядку, встановлених законом;  
153. в) припинення діяльності державних чи комунальних підприємств, установ та організацій;       
154. г) використання лісів способами, які суперечать екологічним вимогам;      2) використання лісових ресурсів способами, які завдають шкоду навколишньому природному середовищу, не забезпечують збереження оздоровчих, захисних та інших корисних властивостей лісів, негативно впливають на їх стан і відтворення;  
155. ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;   -211- Бойко В.О.
Пункт ґ) викласти в такій редакції: "використання земельної ділянки лісового фонду не за цільовим призначенням;"  
Враховано   3) використання лісової ділянки не за цільовим призначенням.  
156. д) систематичної несплати земельного податку та інших платежів і зборів відповідно до законодавства.   -212- Заєць І.О.
У пункті д) статті 22 слово "законодавства" замінити словом "закону"  
Відхилено (пункт вилучено)  Право тимчасового користування лісами припиняється у випадках, передбачених статтею 78 цього Кодексу.  
157. Стаття 23. Лісові сервітути   -213- Руденко Г.Б.
Стаття 23 потребує юридично-технічного та редакційного доопрацювання.  
Враховано   Стаття 23. Лісові сервітути Лісовий сервітут - право на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною лісовою ділянкою.  
158. Громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної та комунальної власності, якщо інше не передбачено законодавством.   -214- Іванчо І.В.
Частину першу статті 23 викласти в редакції: "Громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної власності, якщо інше не передбачено законодавством"  
Враховано частково   Громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної та комунальної власності, якщо інше не передбачено законом.  
159. Права користувачів лісами можуть бути обмежені на користь інших зацікавлених осіб на підставі договорів, закону, заповіту або за рішенням суду.   -215- Іванчо І.В.
Частину другу статті 23 вилучити  
Відхилено Норма відповідає законодавству  Права власників або користувачів лісами можуть бути обмежені на користь інших зацікавлених осіб на підставі закону, договорів, заповіту або за рішенням суду.  
160. Встановлення лісового сервітуту не веде до позбавлення власника або користувача земельної ділянки, щодо якої встановлений лісовий сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею.   -216- Іванчо І.В.
Частину третю статті 23 викласти в редакції: "Встановлення лісового сервітуту не веде до позбавлення основних господарів лісів, земельної ділянки, щодо якої встановлений лісовий сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею."  
Враховано частково Термін "основні господарі лісів" законодавством не передбачений  Установлення лісового сервітуту не веде до позбавлення власника земельної лісової ділянки, щодо якої встановлений лісовий сервітут, права володіння, користування та розпорядження нею, а користувача - володіння, користування.  
161. Лісовий сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений.      Лісовий сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника або користувача земельною лісовою ділянкою, щодо якої він установлений.  
162. Порядок встановлення лісового сервітуту, його дія і припинення здійснюється згідно із Земельним кодексом, цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.   -217- Ширко Ю.В.
Конкретизувати зміст права лісового сервітуту  
Враховано частково   Положення Цивільного та Земельного кодексів України застосовуються до лісових сервітутів у частині, що не суперечить вимогам цього Кодексу.  
163. Стаття 24. Захист прав користувачів лісами   -218- Кармазін Ю.А.
Назву статті 23 викласти у редакції: „Захист прав користувачів лісовими та іншими угіддями"  
Відхилено ермін лісові угіддя в Кодексі не застосовується (мова йде про статтю під № 24, а не 23)  Стаття 24. Захист прав власників, користувачів лісами та громадян  
    -219- Іванчо І.В.
Назву статті 24 викласти у редакції: "„Захист прав основних господарів лісів"  
Відхилено Термін "основні господарі лісів" законодавством не передбачений   
164. Права користувачів лісами охороняються законом і можуть бути обмежені або припинені лише у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.   -220- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 23 викласти в такій редакції: "Права користувачів лісовими та іншими угіддями охороняються законом і можуть бути обмежені або припинені лише у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.  
Відхилено ермін лісові угіддя в Кодексі не застосовується (мова йде про статтю під № 24, а не 23)  Права власників, користувачів лісами та громадян охороняються законом і можуть бути обмежені або припинені лише у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.  
    -221- Іванчо І.В.
Частину першу статті 24 викласти в такій редакції: „Права основних господарів лісів охороняються законом і можуть бути обмежені або припинені лише у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами."  
Відхилено Термін "основні господарі лісів" законодавством не передбачений   
165. Збитки, завдані внаслідок порушення прав користувачів лісами, підлягають відшкодуванню у повному обсязі відповідно до закону.   -222- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 23 викласти в такій редакції: „Збитки, завдані внаслідок порушення прав користувачів лісовими та іншими угіддями, підлягають відшкодуванню у повному обсязі відповідно до закону."  
Відхилено ермін лісові угіддя в Кодексі не застосовується (мова йде про статтю під № 24, а не 23)  Збитки, завдані внаслідок порушення прав власників, користувачів лісами та громадян, підлягають відшкодуванню в повному обсязі відповідно до закону.  
    -223- Іванчо І.В.
Частину другу статті 24 викласти в такій редакції: "Збитки, завдані внаслідок порушення прав основних господарів лісів, підлягають відшкодуванню у повному обсязі відповідно до закону."  
Відхилено Термін "основні господарі лісів" законодавством не передбачений   
166. Розділ ІІІ. РОЛЬ ДЕРЖАВИ У СФЕРІ ЛІСОВИХ ВІДНОСИН   -224- Шершун М.Х.
Назву розділу викласти у наступній редакції „Державне регулювання та управління у сфері лісових відносин"  
Враховано   Розділ ІІІ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ЛІСОВИХ ВІДНОСИН  
    -225- Кармазін Ю.А.
Назву Розділу ІІІ викласти в редакції: "Розділ ІІІ. Організаційна система державного регулювання у лісовому господарстві"  
Враховано частково    
167. Глава 3. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ЛІСОВИХ ВІДНОСИН   -226- Кармазін Ю.А.
Назву Глави 3 викласти в редакції: " Глава 3. Система державного регулювання лісових відносин"  
Враховано частково   Глава 3. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ЛІСОВИХ ВІДНОСИН  
168. Стаття 25. Основні завдання державного регулювання та управління в сфері лісових відносин   -227- Кармазін Ю.А.
Назву статті 24 викласти в редакції: "Стаття 24. Основні завдання державного регулювання та управління в сфері економічних відносин у лісовому господарстві"  
Враховано частково (але мова йде про статтю під № 25, а не 24)  Стаття 25. Основні завдання державного регулювання та управління у сфері лісових відносин  
169. Основними завданнями державного регулювання та управління в сфері лісових відносин є:   -228- Кармазін Ю.А.
Статтю 24 викласти в такій редакції: "Основними завданнями державного регулювання та управління в сфері економічних відносин у лісовому господарстві є: 1) недопущення в одній і тій же юридичній особі суміщення функцій органу влади управління і контролю з господарськими функціями здійсненням рубок головного користування, переробки лісових матеріалів та реалізації продукції; 2) невтручання держави в управління господарською діяльністю суб'єктів господарювання (підприємців) з лісівництва, що мають у користуванні лісові та інші угіддя; 3) здійснення через органи державної влади та органи самоврядування контролю за станом і використанням лісів і лісових ресурсів; 4) сприяння формуванню багатоукладної економіки в лісовому господарстві з метою раціонального використання і охорони лісових земель і ресурсів деревини суб'єктами господарювання (підприємцями); 5) визначення основних напрямків державної лісової політики; 6) сприяння органам виконавчої влади і органам місцевого самоврядування у реалізації наданих їм повноважень, визначених Законами України "Про місцеві державні адміністрації" та "Про місцеве самоуправління в Україні".  
Враховано частково апропоновані норми регулюються Господарським кодексом та іншими законами (але мова йде про статтю під № 25, а не 24)  Основним завданням державного регулювання та управління у сфері лісових відносин є забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів. Державне регулювання та управління у сфері лісових відносин здійснюється шляхом:  
    -229- Шершун М.Х.
Частину другу статті 25 розпочати у такій редакції: "Державне регулювання та управління у сфері лісових відносин здійснюється шляхом:". Статтю конкретизувати та доопрацювати.  
Враховано    
170. 1) визначення основних напрямів державної лісової політики;   -230- Іванчо І.В.
Пункт 1) статті 25 викласти в такій редакції: "1) формування та визначення основних напрямів державної лісової політики;"  
Враховано   1) формування та визначення основних напрямів державної політики у сфері лісових відносин;  
171. 2) визначення повноважень органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування;      2) визначення відповідно до закону повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;  
172. 3) установлення порядку і правил у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -231- Іванчо І.В.
Пункт 3) статті 25 викласти в такій редакції: "3) установлення порядку і правил у сфері охорони, захисту, відтворення та використання лісів;  
Враховано частково   3) установлення відповідно до закону порядку і правил у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
173. 4) здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів.   -232- Іванчо І.В.
Пункт 4) статті 25 викласти в такій редакції: "4) здійснення державного контролю за охороною, захистом, відтворенням та використанням лісів."  
Враховано частково   4) здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів.  
174. Стаття 26. Повноваження Верховної Ради України у сфері лісових відносин   -233- Кармазін Ю.А.
Статтю 25. Повноваження Верховної Ради України у сфері лісових відносин викласти в редакції: "Повноваження Верховної Ради встановлені Конституцією України і поширюються на всі сфери економічної, політичної, культурної та іншої діяльності країни."  
Відхилено (Повноваження визначені не у ст.25, а у ст. 26 і вони у сфері лісових відносин мають бути конкретизовані)  Стаття 26. Повноваження Верховної Ради України у сфері лісових відносин  
175. Верховна Рада України у сфері лісових відносин:      Верховна Рада України у сфері лісових відносин:  
176. 1) визначає засади державної лісової політики;   -234- Шершун М.Х.
Статті 26 та 27 конкретизувати та доопрацювати редакційно  
Враховано   1) визначає засади державної політики у сфері лісових відносин;  
177. 2) приймає закони щодо регулювання відносин у цій сфері;      2) приймає закони щодо регулювання відносин у цій сфері;  
178. 3) затверджує загальнодержавні програми з охорони, захисту використання та відтворення лісів;   -235- Іванчо І.В.
Пункт 3 статті 26 викласти в редакції: „ 3) затверджує загальнодержавні програми з охорони, захисту відтворення та використання лісів;"  
Враховано частково   3) затверджує загальнодержавні програми з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
179. 4) вирішує інші питання у сфері лісових відносин відповідно до Конституції України.      4) вирішує інші питання у сфері лісових відносин відповідно до Конституції України.  
180. Стаття 27. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних рад у сфері лісових відносин   -236- Кармазін Ю.А.
Назву статті 26 викласти в редакції: "Стаття 26. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних рад у сфері економічних відносин у лісовому господарстві"  
Враховано частково статті 30 (але мова йде про статтю під № 27, а не 26)   
    -237- Шершун М.Х.
Статтю 27 розмістити після статті 31, конкретизувати, доопрацювати редакційно та відповідно змінити нумерацію.  
Враховано у статті 30   
181. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні ради у сфері лісових відносин на їх території:   -238- Кармазін Ю.А.
Статтю 26 викласти в редакції: "Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні ради у сфері економічних відносин у лісовому господарстві на їх території: 1) забезпечують реалізацію державної політики у сфері економічних відносин у лісовому господарстві; 2) вирішують інші питання у сфері економічних відносин у лісовому господарстві межах повноважень, визначених Законами України "Про місцеві державні адміністрації" та "Про місцеве самоуправління в Україні".  
Враховано частково статті 30 (але мова йде про статтю під № 27, а не 26)   
182. 1) забезпечують реалізацію державної лісової політики;       
183. 2) забезпечують виконання загальнодержавних і державних програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів і затверджують регіональні (місцеві) програми з цих питань;   -239- Іванчо І.В.
Пункт 2 статті 27 викласти в редакції: „2) забезпечують виконання загальнодержавних і державних програм з охорони, захисту, відтворення та використання лісів і затверджують регіональні (місцеві) програми з цих питань;"  
Враховано частково у статті 30   
184. 3) передають у власність і надають у постійне користування, оренду ліси на землях спільної власності відповідних територіальних громад та припиняють права користування ними;   -240- Самоплавський В.І.
Пункт 3) статті 27 розділити на два окремих пункти, передбачивши замість оренди тимчасове користування до 50 років.  
Враховано у статті 30   
    -241- Іванчо І.В.
Пункт 3 статті 27 вилучити  
Відхилено У пункті 3) і йдеться про повноваження рад щодо передачі у власність, надання у постійне користування лісів та виділення їх для тимчасового користування .   
    -242- Шершун М.Х.
Доповнити статтю 27 пунктами щодо погодження лімітів використання лісових ресурсів, норм безкоштовного збору грибів, ягід тощо та встановлення порядку використання коштів на ведення лісового господарства.  
Враховано у статті 30   
185. 4) вирішують інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.       
186. Стаття 28. Повноваження сільських, селищних, міських рад у сфері лісових відносин   -243- Кармазін Ю.А.
Назву статті 27 викласти в редакції: "Стаття 27. Повноваження сільських, селищних, міських рад у сфері економічних відносин у лісовому господарстві"  
Враховано частково статті 33 (але мова йде не про ст.27.,а про ст. 28)   
    -244- Шершун М.Х.
Статтю 28 розмістити після статті 33 конкретизувати, доопрацювати редакційно та змінити нумерацію статей.  
Враховано у статті 33   
187. Сільські, селищні, міські (крім міст Києва та Севастополя) ради у сфері лісових відносин на території сіл, селищ, міст:   -245- Кармазін Ю.А.
Статтю 27 викласти в редакції: "Сільські, селищні, міські (крім міст Києва та Севастополя) ради у сфері економічних відносин у лісовому господарстві:  
Враховано частково статті 33 (але мова йде не про ст.27.,а про ст. 28)   
188. 1) передають у власність і надають у постійне користування, оренду ліси на землях комунальної власності та припиняють права користування ними;   -246- Кармазін Ю.А.
Здійснюють повноваження, надані їм Конституцією України та Законом України "Про місцеве самоуправління в Україні".  
Відхилено Пропозиція надто узагальнена   
    -247- Самоплавський В.І.
У абзаці 1 статті 28 слова " (крім міст Києва та Севастополя)" вилучити, пункт 1) статті розділити на два пункти, конкретизувати та доопрацювати редакційно  
Враховано статті 33   
189. 2) забезпечують здійснення заходів щодо охорони і захисту лісів, ліквідації наслідків стихійних явищ, лісових пожеж, залучають в установленому порядку до цих робіт населення, транспортні й інші технічні засоби та обладнання;   -248- Самоплавський В.І.
Пункт 2 статті 28 викласти у такій редакції: „2) беруть участь у здійсненні заходів щодо охорони і захисту лісів, ліквідації наслідків стихійних явищ, лісових пожеж, залучають в установленому порядку до цих робіт населення, транспортні й інші технічні засоби та обладнання;"  
Враховано у статті 33   
    -249- Іванчо І.В.
статтю 28. викласти в новій редакції: "1) забезпечують здійснення заходів щодо охорони і захисту лісів, ліквідації наслідків стихійних явищ, лісових пожеж, залучають в установленому порядку до цих робіт основних господарів лісів, населення, транспортні й інші технічні засоби та обладнання; 2) сприяють організації благоустрою ділянок лісового фонду і культурно-побутового обслуговування відпочиваючих у лісах, що використовуються для цих цілей; 3) вирішують інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону."  
Враховано частково статті 33   
190. 3) організовують благоустрій ділянок лісового фонду і культурно-побутове обслуговування відпочиваючих у лісах, що використовуються для цих цілей;   -250- Шершун М.Х.
Доповнити статтю 28 пунктом щодо встановлення порядку використання коштів на ведення лісового господарства  
Враховано статті 33   
191. 4) вирішують інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.       
192. Стаття 29. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері лісових відносин   -251- Кармазін Ю.А.
Назву статті 28 викласти в редакції: "Стаття 28. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері економічних відносин у лісовому господарстві"  
Враховано частково (але мова йде не про ст.28.,а про ст. 29)  Стаття 27. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері лісових відносин  
193. Кабінет Міністрів України у сфері лісових відносин:   -252- Кармазін Ю.А.
Статтю 28 викласти в редакції: "Кабінет Міністрів України у сфері економічних відносин у лісовому господарстві: здійснює повноваження, встановлені Конституцією України та Законом про Кабінет Міністрів України."  
Відхилено ропозиція надто узагальнена (мова йде не про ст.28.,а про ст. 29)  Кабінет Міністрів України у сфері лісових відносин:  
194. 1) забезпечує реалізацію державної лісової політики;   -253- Шершун М.Х.
Статтю 29 конкретизувати та доопрацювати редакційно, а пункт 2 викласти в редакції: "спрямовує та координує діяльність органів виконавчої влади щодо організації охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
Враховано   1) забезпечує реалізацію державної політики у сфері лісових відносин;  
195. 2) визначає порядок діяльності органів виконавчої влади щодо організації охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -254- Заєць І.О.
У статті 29 після пункту 2) доповнити новим пунктом у наступній редакції: „3) забезпечує виконання загальнодержавних програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;" відповідно змінити нумерацію пунктів.  
Враховано   2) спрямовує та координує діяльність органів виконавчої влади щодо організації охорони, захисту, використання та відтворення лісів; 3) забезпечує розроблення та виконання загальнодержавних програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
196. 3) затверджує державні програми з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -255- Іванчо І.В.
Пункт 3 ст. 29 викласти в редакції: „3) затверджує державні програми з охорони, відтворенню, захисту та використання лісів;"  
Враховано частково   4) затверджує державні програми з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
197. 4) вилучає та надає в постійне користування ліси на землях державної власності площею понад 10 гектарів для нелісогосподарських потреб;   -256- Самоплавський В.І.
Пункт 4) статті 29 викласти у редакції "передає у власність, надає в постійне користування земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності, площею понад 1 гектар для нелісогосподарських потреб;"  
Враховано   5) передає у власність, надає в постійне користування земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності, площею більш як 1 гектар для нелісогосподарських потреб;  
198. 5) встановлює порядок і нормативи плати за використання лісових ресурсів;   -257- Юхновський І.Р.
виключити абзац 6 статті 29 ( "5) встановлює порядок і нормативи плати за використання лісових ресурсів").  
Відхилено Мова йде саме про порядок і розмір плати за встановлені законом податки і збори при використанні лісових ресурсів.  6) установлює порядок і нормативи плати за використання лісових ресурсів;  
199. 6) приймає рішення про обмеження або тимчасове припинення діяльності підприємств, установ та організацій у разі порушення ними лісового законодавства;   -258- Іванчо І.В.
Пункт 6 ст. 29 вилучити  
Відхилено Норма важлива і відповідає законодавству  7) приймає рішення про обмеження або тимчасове припинення діяльності підприємств, установ та організацій в разі порушення ними природоохоронного та лісового законодавства;  
200. 7) вирішує інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.      8) вирішує інші питання у сфері лісових відносин відповідно до Конституції України та закону.  
201. Стаття 30. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства у сфері лісових відносин      Стаття 28. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства у сфері лісових відносин  
202. Центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства та його територіальні органи є спеціально уповноваженими державними органами лісового господарства.   -259- Бойко В.О.
Частину першу статті 30 розмістити останньою частиною цієї статті і викласти в редакції: "Центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства та його територіальні органи є спеціально уповноваженими органами виконавчої влади з питань лісового господарства."  
Враховано частково в останній частині статті 28   
203. Центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства у сфері лісових відносин:   -260- Кармазін Ю.А.
Другу частину статті 29 викласти у редакції: „Центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства у сфері економічних відносин у лісівництві керується Положенням, що затверджується Указом Президента України." Інші пункти статті 29 вилучити.  
Відхилено мова йде не про ст.29, а про ст. 30) Відповідно до Конституції України (стаття 19) Органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України."  Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства:  
204. 1) здійснює державне управління в галузі ведення лісового господарства в усіх лісах;   -261- Бойко В.О.
Пункт 1) статті 30 викласти в редакції: "1) здійснює державне управління, міжгалузеву координацію та функціональне регулювання в галузі ведення лісового господарства;"  
Враховано частково   1) здійснює державне управління, координацію та виконання заходів у галузі ведення лісового господарства;  
    -262- Іванчо І.В.
Пункт 1) ст.30 викласти в редакції: " 1) здійснює державне управління в галузі ведення лісового господарства в лісах; "  
Враховано частково    
205. 2) вносить пропозиції щодо формування і реалізації державної лісової політики;   -263- Шершун М.Х.
У пункті 2) ст. 30 слова "державної лісової політики" замінити словами "державної політики у сфері лісових відносин"  
Враховано   2) вносить пропозиції щодо формування і реалізації державної політики у сфері лісових відносин;  
206. 3) розробляє та організовує виконання загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -264- Іванчо І.В.
Пункт 3) ст.30 викласти в редакції: "3) розробляє та організовує виконання загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, відтворення та використання лісів;  
Враховано частково   3) розробляє та організовує виконання загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
207. 4) розробляє норми, правила та інші нормативні документи з ведення лісового господарства;   -265- Грязєв А.Д.
Слід упорядкувати застосування термінології, що стосується визначення документації, яка має регламентувати ведення лісового господарства та доопрацювати редакційно (Статті 30,37,38 та інш.)  
Враховано   4) розробляє та затверджує в установленому порядку нормативну документацію з ведення лісового господарства;  
208. 5) здійснює контроль за додержанням норм, правил та інших нормативних документів з ведення лісового господарства;   -266- Шершун М.Х.
У пункті п'ятому статті 30 після слова "здійснює" доповнити словом "державний".  
Враховано   5) здійснює державний контроль за додержанням норм, правил та інших нормативно-правових актів з ведення лісового господарства;  
209. 6) організовує ведення лісовпорядкування, обліку лісів, державного лісового кадастру та моніторингу лісів;   -267- Іванчо І.В.
Пункт 6) ст. 30 вилучити  
Відхилено Ці дії повинні бути передбачені у повноваженнях  6) організовує ведення лісовпорядкування, обліку лісів, державного лісового кадастру та моніторингу лісів;  
210. 7) організовує ведення лісового господарства і раціональне використання лісових ресурсів;   -268- Іванчо І.В.
Пункт 7) ст. 30 вилучити  
Відхилено Ці дії повинні бути передбачені у повноваженнях  7) організовує ведення лісового господарства і раціональне використання лісових ресурсів; 8) забезпечує функціонування державної лісової охорони, координує діяльність лісової охорони інших постійних користувачів та власників лісів;  
    -269- Бойко В.О.
Статтю 30 доповнити пунктом в такій редакції: "8) забезпечує функціонування служби державної лісової охорони, та координує роботу інших постійних користувачів та власників лісів;"  
Враховано    
211. 8) координує і здійснює заходи з охорони лісів від пожеж та захисту від шкідників і хвороб;   -270- Іванчо І.В.
Пункт 8) ст.30 викласти в редакції: "8) координує заходи з охорони лісів від пожеж та захисту від шкідників і хвороб;"  
Враховано частково   9) координує здійснення заходів з охорони лісів від пожеж та захисту від шкідників і хвороб;  
212. 9) координує роботу науково-дослідних установ з ведення лісового господарства;      10) координує роботу з ведення лісового господарства підпорядкованими йому науково-дослідними установами;  
213. 10) ліцензує певні види господарської діяльності з питань ведення лісового господарства;   -271- Шершун М.Х.
Пункти 9-11 та інші статті 30 потребують доопрацювання.  
Враховано   11) видає ліцензії відповідно до закону;  
214. 11) вносить пропозиції щодо обмеження або тимчасового припинення діяльності підприємств, установ і організацій у разі порушення ними лісового законодавства;   -272- Іванчо І.В.
Пункт 11) ст. 30 вилучити  
Відхилено Ці дії повинні бути передбачені у повноваженнях  12) вносить пропозиції щодо обмеження або тимчасового припинення діяльності підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форм власності в разі порушення ними природоохоронного та лісового законодавства;  
215. 12) координує роботу навчальних закладів із підготовки та перепідготовки кадрів для лісового господарства;      13) бере участь у підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації кадрів для лісового господарства;  
216. 13) здійснює міжнародне співробітництво з питань ведення лісового господарства;      14) здійснює міжнародне співробітництво з питань ведення лісового господарства;  
217. 14) вирішує інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.   -273- Бойко В.О.
Частину першу статті 30 розмістити останньою частиною цієї статті.  
Враховано   15) вирішує інші питання у сфері регулювання лісових відносин відповідно до закону. Центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства здійснює покладені на нього повноваження самостійно і через його територіальні органи та орган виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим.  
218. Стаття 31. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища у сфері лісових відносин   -274- Кармазін Ю.А.
Назву статті 30 викласти в редакції: "Стаття 30. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища у сфері екологічних відносин у лісовому господарстві" Цей орган має вирішувати питання екологічних відносин у лісовому господарстві.  
Враховано частково (мова йде не про ст.30, а про ст. 31)  Стаття 29. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища у сфері лісових відносин  
219. Центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища у сфері лісових відносин:   -275- Кармазін Ю.А.
Частину першу та пункт 1) цієї частини статті 30 викласти в такій редакції: "Центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища у сфері екологічних відносин у лісовому господарстві:  
Враховано частково (мова йде не про ст.30, а про ст. 31)  Центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища у сфері лісових відносин:  
220. 1) готує пропозиції щодо формування та реалізації державної політики у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -276- Кармазін Ю.А.
пункт 1) першої частини статті 30 викласти в такій редакції: „вносить пропозиції щодо формування та реалізації державної екологічної політики у лісовому господарстві;"  
Враховано частково (мова йде не про ст.30, а про ст. 31)  1) вносить пропозиції щодо формування та реалізації державної політики у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів як складової частини державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища;  
221. 2) здійснює комплексне управління та регулювання у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів.   -277- Шершун М.Х.
Пункт 2) першої частини статті 31 викласти у редакції: "здійснює управління та регулювання у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів у системі заходів з охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів;".  
Враховано   2) здійснює управління та регулювання у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів у системі заходів з охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів;  
222. 3) здійснює державний контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;      3) здійснює державний контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
223. 4) координує діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -278- Шершун М.Х.
Пункт 4 статті 31 викласти у редакції: "координує здійснення органами виконавчої влади заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;"  
Враховано   4) координує здійснення органами виконавчої влади заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
224. 5) приймає участь у розробці загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів ;      5) бере участь у розробці загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
225. 6) погоджує матеріали лісовпорядкування, за якими ведеться лісове господарство;      6) погоджує матеріали лісовпорядкування;  
226. 7) затверджує в установленому порядку нормативи на використання лісових ресурсів;      7) затверджує в установленому порядку нормативи використання лісових ресурсів;  
227. 8) погоджує порядок і правила щодо охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -279- Грязєв А.Д.
Пункт 8 статті 31 викласти у наступній редакції: "8) погоджує технічну документацію з ведення лісового господарства;"  
Враховано   8) погоджує нормативну документацію з ведення лісового господарства;  
228. 9) організовує проведення державних випробувань пестицидів та проведення екологічної експертизи щодо впливу пестицидів на лісову фауну, затверджує переліки пестицидів, дозволених для застосування в лісах, встановлює регламенти їх застосування      9) організовує проведення екологічної експертизи щодо впливу промислових та інших об'єктів, хімічних речовин на ліси, затверджує переліки пестицидів, дозволених для застосування в лісах, установлює регламенти їх застосування;  
229. 10) обмежує, тимчасово забороняє (зупиняє) в установленому порядку діяльність підприємств, установ, організацій та об'єктів незалежно від форми власності або вносить до Кабінету Міністрів України відповідні подання щодо припинення діяльності, якщо вона провадиться з порушенням норм, правил і нормативів з охорони навколишнього природного середовища.   -280- Заєць І.О.
У пункті 10) статті 31 слова "норм, правил і нормативів" замінити словами "вимог законодавства з питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів".  
Враховано частково   10) обмежує чи зупиняє (тимчасово) в установленому порядку діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форм власності, якщо вона здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів; 11) розглядає справи про адміністративні правопорушення;  
    -281- Іванчо І.В.
Пункт 10 ст. 31 викласти в редакції: "обмежує, тимчасово забороняє (зупиняє) в установленому порядку діяльність підприємств, або вносить до Кабінету Міністрів України відповідні подання щодо припинення діяльності, якщо вона провадиться з порушенням норм, правил і нормативів з охорони навколишнього природного середовища."  
Враховано частково    
    -282- Шершун М.Х.
Доповнити статтю 31 пунктом в редакції: "розглядає справи про адміністративні правопорушення;". Статтю конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано    
230. 11) застосовує у випадках, передбачених законодавством, економічні санкції до підприємств, установ та організацій за порушення вимог законодавства, подає позови про відшкодування збитків і втрат, завданих унаслідок такого порушення, розглядає справи про адміністративні правопорушення;   -283- Ширко Ю.В.
У пункті 11 статті 31 слово "законодавством" замінити словом "законом", а у пункті 12 слово "земель" вилучити.  
Враховано   12) застосовує у випадках, передбачених законом, економічні санкції до підприємств, установ та організацій, їх посадових та службових осіб, громадян за порушення вимог законодавства, подає позови до суду про відшкодування збитків і втрат, завданих унаслідок такого порушення;  
231. 12) забезпечує погодження проектів відведення земельних ділянок земель лісового фонду;      13) забезпечує погодження проектів відведення земельних лісових ділянок;  
232. 13) вирішує інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.   -284- Шершун М.Х.
Після статті 31 розмістити статтю 27.  
Враховано   14) вирішує інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону. Стаття 30. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних рад у сфері лісових відносин Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні ради у сфері лісових відносин у межах своїх повноважень на відповідній території: 1) забезпечують реалізацію державної політики у сфері лісових відносин; 2) забезпечують виконання загальнодержавних і державних програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів і затверджують регіональні (місцеві) програми з цих питань; 3) передають у власність і надають у постійне користування земельні лісові ділянки на землях спільної власності відповідних територіальних громад, власності територіальних громад міст Києва і Севастополя та припиняють права користування ними; 4) приймають рішення про виділення в установленому порядку для довгострокового тимчасового користування лісів на землях спільної власності відповідних територіальних громад, власності територіальних громад міст Києва і Севастополя та припиняють права користування ними; 5) погоджують ліміт використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань; 6) погоджують максимальні норми безоплатного збору дикорослих трав'яних рослин, квітів, ягід, горіхів, грибів тощо; 7) встановлюють порядок використання коштів, що виділяються з місцевого бюджету на ведення лісового господарства; 8) вирішують інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.  
233. Стаття 32. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері лісових відносин   -285- Заєць І.О.
У статті 32 функції щодо розпорядження лісами передати до повноважень відповідних рад  
Відхилено Кодексом передбачено що розпорядження лісами на землях державної власності повинні здійснювати відповідні органи виконавчої влади  Стаття 31. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері лісових відносин  
    -286- Кармазін Ю.А.
Назву статті 31 викласти в такій редакції: "Стаття 31. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері правових відносин у лісовому господарстві"  
Враховано частково (але мова йде не про ст.31, а про ст. 32)   
234. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у сфері лісових відносин на їх території:   -287- Кармазін Ю.А.
Статтю 31 викласти в такій редакції: "Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у сфері правових відносин у лісовому господарстві на їх території: Діють у межах повноважень, визначених Законом "Про місцеві державні адміністрації"  
Враховано частково Пропозиція надто узагальнена (мова йде не про ст.31, а про ст. 32)  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у сфері лісових відносин у межах своїх повноважень на їх території:  
235. 1) забезпечують реалізацію державної лісової політики;      1) забезпечують реалізацію державної політики у сфері лісових відносин;  
236. 2) беруть участь у розробленні та забезпеченні виконання регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -288- Іванчо І.В.
Пункт 2) викласти в редакції: " „2) беруть участь у розробленні та забезпеченні виконання регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, відтворення та використання лісів;  
Враховано частково   2) беруть участь у розробленні та забезпеченні виконання регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
237. 3) здійснюють контроль за додержанням законодавства у сфері лісових відносин;   -289- Самоплавський В.І.
У статті 32 після пункту 3) доповнити новими пунктом у наступній редакції: „передає у власність, надає в постійне користування для ведення лісового господарства земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності;" відповідно змінити нумерацію пунктів.  
Враховано   3) здійснюють контроль за додержанням законодавства у сфері лісових відносин; 4) передають у власність, надають в постійне користування для ведення лісового господарства земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності;  
238. 4) передають у власність, надають у постійне користування, оренду ліси на землях державної власності на відповідній території, а також у межах міст обласного та республіканського (Автономної Республіки Крим) значення і припиняють права користування ними;   -290- Самоплавський В.І.
Статтю 32 конкретизувати та доопрацювати редакційно. Передбачити у пункті 4) передачу лісів державної власності до 1 га для нелісогосподарських потреб. Після пункту 4 статтю доповнити положенням про виділення лісів для довгострокового тимчасового користування.  
Враховано   5) передають у власність або надають в постійне користування земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності, площею до 1 гектара для нелісогосподарських потреб на відповідній території, а також у межах міст обласного та республіканського (Автономної Республіки Крим) значення; 6) приймають рішення про виділення в установленому порядку для довгострокового тимчасового користування лісових ділянок, що перебувають у державній власності, на відповідній території, а також у межах міст обласного та республіканського (Автономної Республіки Крим) значення;  
    -291- Іванчо І.В.
Пункт 4) викласти в редакції: "4) надають у постійне користування, оренду ліси на землях державної власності на відповідній території, а також у межах міст обласного та республіканського (Автономної Республіки Крим) значення і припиняють права користування ними;"  
Враховано частково    
    -292- Юхновський І.Р.
Виключити 5-ий абзац статті 32 ("4) передають у власність, надають у постійне користування, оренду ліси на землях державної власності на відповідній території, а також у межах міст обласного та республіканського (Автономної Республіки Крим) значення і припиняють права користування ними").  
Відхилено Лісовий кодекс передбачає конкретизацію повноважень щодо передачі у власність або надання в постійне користування земельних лісових ділянок   
239. 5) обмежують або тимчасово припиняють в установленому порядку діяльність підприємств, установ та організацій у разі порушення ними лісового законодавства в порядку, передбаченому законодавством;      7) обмежують або тимчасово припиняють діяльність підприємств, установ та організацій в разі порушення ними лісового законодавства в порядку, передбаченому законодавством;  
240. 6) забезпечують здійснення заходів щодо охорони і захисту лісів, ліквідації наслідків стихійних явищ, лісових пожеж, залучають в установленому порядку до цих робіт населення, транспортні та інші технічні засоби та обладнання, забороняють відвідування лісів населенням і в'їзд до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки в порядку, передбаченому законодавчими актами;   -293- Шершун М.Х.
Доповнити статтю 32 пунктами щодо встановлення лімітів використання лісових ресурсів та норм безкоштовного збору грибів, ягід тощо  
Враховано   8) забезпечують здійснення заходів щодо охорони і захисту лісів, ліквідації наслідків стихійних явищ, лісових пожеж, залучають у встановленому порядку до цих робіт населення, транспортні та інші технічні засоби та обладнання, забороняють відвідування лісів населенням і в'їзд до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки в порядку, передбаченому законодавством; 9) встановлюють ліміт використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань; 10) встановлюють максимальні норми безоплатного збору дикорослих трав'яних рослин, квітів, ягід, горіхів, грибів тощо;  
241. 7) вирішують інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.      11) вирішують інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.  
242. Стаття 33. Повноваження районних державних адміністрацій у сфері лісових відносин   -294- Кармазін Ю.А.
Назву статті 32 викласти в такій редакції: "Стаття 32. Повноваження районних державних адміністрацій у сфері правових відносин у лісовому господарстві"  
Враховано частково (але мова йде не про ст.32, а про ст. 33)  Стаття 32. Повноваження районних державних адміністрацій у сфері лісових відносин  
243. Районні державні адміністрації у сфері лісових відносин на їх території:   -295- Кармазін Ю.А.
Статтю 32 викласти в такій редакції: "Районні державні адміністрації у сфері правових відносин у лісовому господарстві на їх території діють у межах повноважень, визначених Законом "Про місцеві державні адміністрації"  
Враховано частково (але мова йде не про ст.32, а про ст. 33)  Районні державні адміністрації у сфері лісових відносин на їх території:  
244. 1) забезпечують реалізацію державної лісової політики;      1) забезпечують реалізацію державної політики у сфері лісових відносин;  
245. 2) беруть участь у розробленні та забезпеченні виконання регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;      2) беруть участь у розробленні та забезпеченні виконання регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
246. 3) передають у власність, надають у постійне користування, оренду ліси на землях державної власності у межах сіл, селищ, міст районного значення і припиняють право користування ними;   -296- Самоплавський В.І.
Статтю 33 конкретизувати та доопрацювати редакційно. Передбачити у пункті 3) передачу лісів державної власності до 1 га для нелісогосподарських потреб. Після пункту 3 статтю доповнити положенням про виділення лісів у довгострокове тимчасове користування.  
Враховано   3) передають у власність або надають в постійне користування земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності, площею до 1 гектара для нелісогосподарських потреб у межах сіл, селищ, міст районного значення, і припиняють право користування ними; 4) приймають рішення про виділення в установленому порядку для довгострокового тимчасового користування лісових ділянок, що перебувають у державній власності, у межах сіл, селищ, міст районного значення;  
    -297- Юхновський І.Р.
Для приведення у відповідність із статтею 122 Земельного кодексу України змінити редакцію абзацу 4 статті 33 на наступну: "3) надають юридичним особам для ведення лісового господарства у постійне користування, оренду лісові угіддя на землях державної власності у межах сіл, селищ, міст районного значення та за межами населених пунктів і припиняють право користування ними".  
Враховано частково У Прикінцевих положеннях передбачено внесення змін до Земельного кодексу.   
247. 4) забезпечують здійснення заходів щодо охорони і захисту лісів, ліквідації наслідків стихійних явищ, лісових пожеж , залучають до цих робіт населення, транспортні та інші технічні засоби та обладнання, забороняють відвідування лісів населенням і в'їзд до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки в порядку, передбаченому законодавчими актами;   -298- Самоплавський В.І.
Пункт 4 статті 33 викласти у такій редакції: 4) беруть участь у здійсненні заходів щодо охорони і захисту лісів, ліквідації наслідків стихійних явищ, лісових пожеж, залучають в установленому порядку до цих робіт населення, транспортні й інші технічні засоби та обладнання;  
Враховано   5) беруть участь у здійсненні заходів щодо охорони і захисту лісів, ліквідації наслідків стихійних явищ, лісових пожеж, залучають у встановленому порядку до цих робіт населення, транспортні й інші технічні засоби та обладнання;  
248. 5) вносять в установленому порядку пропозиції про обмеження або тимчасове припинення діяльності підприємств, установ та організацій у разі порушення ними лісового законодавства;   -299- Іванчо І.В.
Пункти 3), 5) вилучити  
Відхилено Ці дії повинні бути передбачені у повноваженнях  6) вносять у встановленому порядку пропозиції про обмеження або тимчасове припинення діяльності підприємств, установ та організацій в разі порушення ними лісового законодавства;  
249. 6) вирішують інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.   -300- Шершун М.Х.
Після статті 33 розмістити статтю 28  
Враховано   7) вирішують інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону. Стаття 33. Повноваження сільських, селищних, міських рад у сфері лісових відносин Сільські, селищні, міські ради у сфері лісових відносин на відповідній території: 1) передають у власність і надають у постійне користування земельні лісові ділянки, що перебувають у комунальній власності, та припиняють права користування ними в межах сіл, селищ, міст; 2) приймають рішення про виділення в установленому порядку для довгострокового тимчасового користування лісів, що перебувають у комунальній власності, та припиняють права користування ними в межах сіл, селищ, міст; 3) беруть участь у здійсненні заходів щодо охорони і захисту лісів, ліквідації наслідків стихійних явищ, лісових пожеж, залучають у встановленому порядку до цих робіт населення, транспортні й інші технічні засоби та обладнання; 4) організовують благоустрій лісових ділянок і культурно-побутове обслуговування відпочиваючих у лісах, що використовуються для цих цілей; 5) встановлюють порядок використання коштів, що виділяються з місцевого бюджету на ведення лісового господарства. 6) вирішують інші питання у сфері лісових відносин відповідно до закону.  
250. Розділ ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА      Розділ ІV ОРГАНІЗАЦІЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА  
251. Глава 4. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І ЗМІСТ ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА      Глава 4. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І ЗМІСТ ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА  
252. Стаття 34. Завдання організації лісового господарства      Стаття 34. Завдання організації лісового господарства  
253. Організація лісового господарства має своїм завданням забезпечувати правову і технічну регламентацію ведення лісового господарства, з урахуванням природних та економічних умов, цільового призначення, умов місцезростання, породного складу лісів, а також функцій, які вони виконують.   -301- Іванчо І.В.
Статтю 34 викласти в редакції: "Організація лісового господарства має своїм завданням забезпечувати правову і технічну регламентацію ведення лісового господарства, з урахуванням природних та економічних умов, цільового призначення, умов місцезростання, породного складу лісів, а також функцій які вони виконують в процесі сталого розвитку."  
Враховано   Організація лісового господарства має своїм завданням забезпечувати правову і технічну регламентацію ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку з урахуванням природних та економічних умов, цільового призначення, лісорослинних умов, породного складу лісів, а також функцій, які вони виконують.  
254. Стаття 35. Зміст організації лісового господарства      Стаття 35. Зміст організації лісового господарства  
255. Організація лісового господарства передбачає:      Організація лісового господарства передбачає:  
256. розроблення та затвердження в установленому законом порядку нормативно-правових актів і технічної документації з ведення лісового господарства;   -302- Шершун М.Х.
Статтю 35 конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано   1) розроблення та затвердження в установленому законом порядку нормативно-правових актів та нормативної документації з ведення лісового господарства;  
257. розподіл лісів залежно від переваг виконуваних ними функцій, виділення особливо захисних ділянок лісового фонду;   -303- Кармазін Ю.А.
Абзаци третій частини першої статті 34 викласти в редакції: "розподіл лісових угідь за типами лісівництва залежно від переваг виконуваних ними функцій, виділення особливо захисних ділянок лісового фонду;  
Враховано частково (але мова йде не про ст.34, а про ст. 35)  2) поділ лісів на категорії залежно від основних виконуваних ними функцій, виділення особливо захисних лісових ділянок;  
    -304- Юхновський І.Р.
В третьому абзаці статті 35 після слова "лісів" вставити слова "за типами лісівництва". Далі за текстом.  
Відхилено Розподіл за типами лісівництва - це розподіл за відомчою належністю а незалежно від переваг виконуваних лісами функцій.   
258. встановлення віку стиглості деревостанів, норм використання лісових ресурсів;   -305- Кармазін Ю.А.
Абзаци четвертий частини першої статті 34 викласти в редакції: „встановлення віку технічної стиглості (обороту рубки) деревостанів, норм використання лісових ресурсів;"  
Відхилено ля деревостанів може бути встановлено не тільки вік технічної стиглості. (мова йде не про ст.34, а про ст. 35)  3) установлення віку стиглості деревостанів, норм використання лісових ресурсів;  
    -306- Юхновський І.Р.
В четвертому абзаці статті 35 після слів "встановлення віку стиглості" додати слова "технічної стиглості". Далі за текстом.  
Відхилено . Для деревостанів може бути встановлено не тільки вік технічної стиглості.   
259. проведення лісовпорядкування;      4) проведення лісовпорядкування;  
260. ведення державного лісового кадастру, обліку лісів;      5) ведення державного лісового кадастру, обліку лісів;  
261. ведення моніторингу лісів;      6) ведення моніторингу лісів;  
262. проведення лісової сертифікації;      7) проведення лісової сертифікації;  
263. здійснення інших організаційно-технічних заходів згідно з основними вимогами щодо ведення лісового господарства, визначеними законодавством.      8) здійснення інших організаційно-технічних заходів згідно з основними вимогами щодо ведення лісового господарства, визначених законодавством.  
264. Глава 5. ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ З ПИТАНЬ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА   -307- Шершун М.Х.
У главі 5 слова "технічна документація" замінити словами "нормативно-правові акти" та "нормативна документація". Статті 36-37 конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано   Глава 5. НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ ТА НОРМАТИВНА ДОКУМЕНТАЦІЯ З ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА  
265. Стаття 36. Зміст технічної документації з ведення лісового господарства      Стаття 36. Зміст нормативно-правових актів і нормативної документації з ведення лісового господарства  
266. Технічна документація з ведення лісового господарства встановлює комплекс якісних та кількісних показників, параметрів, що забезпечують регламентацію діяльності у цій сфері.      Нормативно-правові акти та нормативна документація з ведення лісового господарства встановлює порядок і вимоги до системи заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів, комплекс якісних та кількісних показників, параметрів, що забезпечують регламентацію діяльності в цій галузі.  
267. Стаття 37. Види технічної документації з ведення лісового господарства      Стаття 37. Питання, що регулюються нормативно-правовими актами та нормативною документацією з ведення лісового господарства  
268. До технічної документації з ведення лісового господарства належать стандарти, порядки, норми, правила, схеми, проекти, що регламентують:   -308- Грязєв А.Д.
Перший абзац частини першої статті 37 викласти в такій редакції: "До технічної документації з ведення лісового господарства належать порядки, норми, правила, інструкції що регламентують:"  
Враховано частково   Нормативно-правовими актами та нормативною документацією з ведення лісового господарства регулюються:  
269. розподіл лісів залежно від переваг виконуваних ними функцій;   -309- Кармазін Ю.А.
Абзац другий частини першої статті 36 викласти в такій редакції: "розподіл лісів за типами лісівництва залежно від придатності (непридатності) для здійснення вилучення деревини промисловими способами;"  
Відхилено мова йде не про ст.36, а про ст. 37) Розподіл за типами лісівництва - це розподіл за відомчою належністю, а незалежно від переваг виконуваних лісами функцій.  1) поділ лісів залежно від основних виконуваних ними функцій;  
    -310- Юхновський І.Р.
В другому абзаці статті 37 після слова "лісів" вставити слова "за типами лісівництва". Далі за текстом.  
Відхилено Розподіл за типами лісівництва - це розподіл за відомчою належністю, а незалежно від переваг виконуваних лісами функцій.   
270. проведення рубок головного користування;      2) проведення рубок головного користування;  
271. організацію лісовпорядкування;      3) організація лісовпорядкування;  
272. ведення обліку і моніторингу лісів;      4) ведення державного лісового кадастру, обліку і моніторингу лісів;  
273. організацію та проведення лісової сертифікації;      5) організація та проведення лісової сертифікації;  
274. заготівлю другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань;      6) заготівля другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань;  
275. використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, потреб мисливського господарства та проведення науково-дослідних робіт;      7) використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей, потреб мисливського господарства та проведення науково-дослідних робіт;  
276. правила відновлення лісів і лісорозведення;      8) відновлення лісів і лісорозведення;  
277. правила рубок, пов'язаних з веденням лісового господарства, а також здійснення інших рубок;      9) здійснення заходів щодо підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів та інших заходів з ведення лісового господарства;  
278. здійснення охорони лісів від пожеж;      10) здійснення охорони лісів від пожеж;  
279. здійснення захисту лісів від шкідників і хвороб.      11) здійснення захисту лісів від шкідників і хвороб.  
280. Законом та іншим нормативно-правовим актом можуть встановлюватись інші види технічної документації з ведення лісового господарства.      Законом та іншим нормативно-правовим актом можуть установлюватись інші питання з ведення лісового господарства.  
281. Стаття 38. Розроблення та затвердження технічної документації з ведення лісового господарства   -311- Кармазін Ю.А.
Назву статті 37 викласти в редакції: "Стаття 37. Розроблення та затвердження науково-технічної документації з ведення лісового господарства"  
Враховано частково але мова йде не про ст.37, а про ст. 38) Нормативна документація з ведення лісового господарства розробляється і затверджується на основі наукових рекомендацій.  Стаття 38. Розроблення та затвердження нормативно-правових актів та нормативної документації з ведення лісового господарства  
282. Технічна документація з ведення лісового господарства розробляється і затверджується центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням із центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та іншими центральними органами виконавчої влади.   -312- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 37 викласти в редакції: "Науково-технічна документація з ведення лісового господарства розробляється і затверджується центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням з відповідними органами виконавчої влади економічної, аграрної і промислової політики.  
Враховано частково але мова йде не про ст.37, а про ст. 38) Нормативна документація з ведення лісового господарства розробляється і затверджується на основі наукових рекомендацій .  Нормативно-правові акти та нормативна документація з ведення лісового господарства розробляється в установленому порядку центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства. Основні вимоги до ведення лісового господарства та заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів затверджуються нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Нормативно-правові акти та нормативна документація з ведення лісового господарства, що визначають умови ведення лісового господарства, якісні та кількісні показники оцінки діяльності в цій галузі, затверджуються в установленому порядку центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням із центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади.  
    -313- Шершун М.Х.
Статтю 38 доповнити частинами у такій редакції: "Основні вимоги до ведення лісового господарства та заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів затверджуються нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Нормативно-правові акти та нормативна документація з ведення лісового господарства, що визначають умови ведення лісового господарства, якісні та кількісні показники оцінки діяльності в цій галузі, затверджуються в установленому порядку центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням із центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади." Статтю конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано    
283. Вимоги технічної документації з ведення лісового господарства є обов'язковими до виконання всіма власниками, постійними і тимчасовими користувачами лісів.   -314- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 37 викласти в редакції: „Науково-технічна документація з ведення лісового господарства є обов'язковою до виконання власниками, постійними користувачами і орендарями лісів."  
Враховано частково але мова йде не про ст.37, а про ст. 38) Нормативна документація з ведення лісового господарства розробляється і затверджується на основі наукових рекомендацій.  Вимоги нормативно-правових актів та нормативної документації з ведення лісового господарства є обов'язковими до виконання всіма власниками, постійними і тимчасовими користувачами лісів.  
284. Глава 6. ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ РОЗПОДІЛ ЛІСІВ   -315- Кармазін Ю.А.
Назву Глави 6 викласти в редакції: "Глава 6. ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ РОЗПОДІЛ ЛІСІВНИЦТВА" Мова має йти про розподіл виду діяльності, а не лісу, як сталої екосистеми.  
Відхилено (у Кодексі така термінологія не застосовується)  Глава 6. ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ПОДІЛ ЛІСІВ  
285. Стаття 39. Розподіл лісів за екологічним і соціально-економічним значенням   -316- Кармазін Ю.А.
Назву статті 38 викласти в редакції: "Стаття 38. Розподіл лісівництва за екологічним і соціально-економічним значенням"  
Відхилено у Кодексі така термінологія не застосовується) (Йдеться про статтю 39, а не 38)  Стаття 39. Поділ лісів за екологічним і соціально-економічним значенням  
    -317- Юхновський І.Р.
В назві статті 39 після слів "лісів" додати слова " та лісівництва".  
Відхилено (у Кодексі така термінологія не застосовується)   
286. Ліси України за екологічним і соціально-економічним значенням та залежно від переваг виконуваних ними функцій розподіляються на такі основні категорії:   -318- Кармазін Ю.А.
Статтю 38 викласти в редакції: "Лісівництво в Україні за екологічним і соціально-економічним значенням та залежно від переваг виконуваних ними функцій розподіляються на такі основні типи: Лісівництво промислове - економічно спрямоване переважно на вирощування деревини промислового призначення; здійснюється у межах земель лісового фонду колишніх лісів державного значення, що мають належне обмежування і досвід вирощування лісу на принципах самоокупності виробництва і прибутковості господарювання. Лісівництво агромеліоративне (агролісівництво) - спрямоване на забезпечення переважно захисних, меліоративних функцій лісів та інших лісовкритих площ на сільськогосподарських угіддях, з урахуванням формування при цьому аграрних ландшафтів та захисту ґрунтів, полів сівозмін від водної і вітрової ерозії, попутно - для задоволення місцевого попиту на лісові матеріали переважно побутового і енергетичного (дрова) призначення. Лісівництво природоохоронно-заповідне - здійснюється на землях природно-заповідного фонду. Регулюється окремим законодавством, нормативними актами. Лісівництво іншого призначення - здійснюється в лісах великих міст, військових, наукових і науково-дослідних установ, організацій, транспортних та інших підприємств, з урахуванням їхньої конкретної специфіки за власні кошти на принципах самоокупності."  
Відхилено . (Йдеться про статтю 39, а не 38) Пропонується розподіл лісів здійснювати не за функціональним значенням, а за відомчою належністю. Як результат, ліси агромеліоративного значення і природно-заповідного фонду, які відносяться до сфери управління Держкомлісгоспу відносяться до промислових. Усі ліси агроформувань, навіть у Поліссі і Карпатах - до агромеліоративних. Вимоги до самоокупності і прибутковості промислового та іншого призначення лісівництва, не витримують критики". З введенням державної, комунальної та приватної власності, поняття „ліси державного значення" не застосовується і в проекті Кодексу відсутнє.  Ліси України за екологічним і соціально-економічним значенням та залежно від основних виконуваних ними функцій поділяються на такі категорії:  
    -319- Мартиновський В.П.
Статтею 39 встановлюються категорії лісів України. З метою уникнення протиріч та більш чіткого висвітлення даного питання було б доцільно надати характеристики та підстави, за якими буде відбуватися даний поділ лісів.  
Враховано    
    -320- Курас І.Ф.
Статтю 39 викласти у наступній редакції: "Стаття 39. Розподіл лісів за екологічним і соціально-економічним значенням Ліси України за екологічним і соціально-економічним значенням та залежно від переваг виконуваних ними функцій розподіляються на такі основні категорії:  
Враховано    
287. захисні ліси;   -321- Курас І.Ф.
захисні ліси (ліси протиерозійні, приполонинні, захисні смуги лісів вздовж залізниць, автомобільних доріг міжнародного, державного та обласного значення, особливо цінні лісові масиви, державні захисні лісові смуги, байрачні ліси, степові переліски та інші ліси степових, лісостепових, гірських районів, які мають важливе значення для захисту навколишнього природного середовища). До цієї категорії належать полезахисні лісові смуги, захисні лісові насадження на смугах відводу залізниць, захисні лісові насадження на смугах відводу автомобільних доріг;  
Враховано частково   1) захисні ліси (виконують переважно водоохоронні, ґрунтозахисні та інші захисні функції);  
288. рекреаційно-оздоровчі ліси;   -322- Курас І.Ф.
рекреаційно-оздоровчі ліси (ліси населених пунктів, ліси зелених зон навколо населених пунктів і промислових підприємств, ліси першого і другого поясів зон санітарної охорони джерел водопостачання та ліси зон округів санітарної охорони лікувально-оздоровчих територій);  
Враховано частково   2) рекреаційно-оздоровчі ліси (виконують переважно рекреаційні, санітарні, гігієнічні та оздоровчі функції);  
289. ліси природоохоронного призначення;   -323- Курас І.Ф.
ліси природоохоронного значення (заповідники, національні природні парки, заповідні урочища, лісоплодові насадження і субальпійські деревні та чагарникові угруповання);  
Враховано частково   3) ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення (виконують особливі природоохоронні, естетичні, наукові функції тощо);  
290. ліси історико-культурного та іншого цільового призначення;   -324- Курас І.Ф.
ліси історико-культурного та іншого цільового призначення (пам`ятки природи, регіональні ландшафтні парки, ліси, що мають наукове або історичне значення (включаючи генетичні резервати);  
Враховано частково    
    -325- Шершун М.Х.
Абзаци 4 і 5 об'єднати, статтю 39 доопрацювати  
Враховано у пункті 3)   
291. експлуатаційні ліси.   -326- Курас І.Ф.
експлуатаційні ліси (крім екологічного мають експлуатаційне значення).  
Враховано частково   4) експлуатаційні ліси. Поділ лісів на категорії залежно від основних виконуваних ними функцій проводиться в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
    -327- Руденко Г.Б.
Статті 39 та 41 об'єднати і викласти в останній частині статті 39 в такій редакції: "Розподіл лісів залежно від переваг виконуваних ними функцій провадиться в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України."  
Враховано    
    -328- Юхновський І.Р.
Додати в кінець статті 39 абзаци наступного змісту: "Лісівництво в Україні за екологічним і соціально-економічним значенням та залежно від переваг виконуваних ними функцій розподіляються на такі основні типи: Лісівництво промислове - економічно спрямоване переважно на вирощування деревини промислового призначення; здійснюється у межах земель лісового фонду колишніх лісів державного значення, що мають належне обмежування і досвід вирощування лісу на принципах самоокупності виробництва і прибутковості господарювання. Лісівництво агромеліоративне (агролісівництво) - спрямоване на забезпечення переважно захисних, меліоративних функцій лісів та інших лісовкритих площ на сільськогосподарських угіддях, з урахуванням формування при цьому аграрних ландшафтів та захисту ґрунтів, полів сівозмін від водної і вітрової ерозії, попутно - для задоволення місцевого попиту на лісові матеріали переважно побутового і енергетичного (дрова) призначення. Лісівництво природоохоронно-заповідне - здійснюється на землях природно-заповідного фонду. Регулюється окремим законодавством. Лісівництво іншого призначення - здійснюється в лісах великих міст, військових, наукових і науково-дослідних установ, організацій, транспортних та інших підприємств, з урахуванням їхньої конкретної специфіки за власні кошти на принципах самоокупності."  
Відхилено ропонується розподіл лісів здійснювати не за функціональним значенням, а за відомчою належністю. Як результат, ліси агромеліоративного значення і природно-заповідного фонду, які відносяться до сфери управління Держкомлісгоспу відносяться до промислових. Усі ліси агроформувань, навіть у Поліссі і Карпатах - до агромеліоративних. Вимоги до самоокупності і прибутковості промислового та іншого призначення лісівництва, не витримують критики". З введенням державної, комунальної та приватної власності, поняття „ліси державного значення" не застосовується і в проекті Кодексу відсутнє.   
292. Стаття 40. Межі ділянок лісу, віднесених до відповідних основних категорій   -329- Кармазін Ю.А.
Назву статті 39 викласти в редакції: "Стаття 39. Межі лісів і лісових масивів, віднесених до відповідних типів лісівництва"  
Відхилено Кодексі така термінологія відсутня (Йдеться про статтю 40, а не 39)  Стаття 40. Встановлення меж лісових ділянок, віднесених до відповідних категорій лісів  
    -330- Шершун М.Х.
Назву статті 40 та текст статті конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано    
293. Під час розподілу лісів на відповідні основні категорії встановлюються межі ділянок лісу кожної з них.   -331- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 39 викласти в редакції: "Лісівництво за екологічним і соціально-економічним значенням та залежно від переваг виконуваних функцій і господарювання розподіляються на облікові типи, що наведені в статті 38 цього Кодексу."  
Відхилено Кодексі не застосовується така термінологія. (Йдеться про статтю 40, а не 39)  Під час поділу лісів на відповідні категорії встановлюються межі лісових ділянок кожної з них.  
294. Межі лісових ділянок або лісових масивів, намічених для віднесення до однієї із основних категорій, повинні співпадати з межами земельних ділянок і відповідати природним межам, квартальним просікам, лініям зв'язку і електромереж та іншим чітко визначеним на місцевості розмежувальним лініям.   -332- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 39 викласти в редакції: „Межі лісів і лісових масивів, намічених для віднесення до лісівництва одного із основних типів, повинні відповідати природним умовам їхнього розташування та економічного розвитку відповідних регіонів."  
Відхилено Кодексі не застосовується така термінологія. (Йдеться про статтю 40, а не 39)  Межі лісових ділянок, визначених для віднесення до однієї з категорій, повинні відповідати природним межам, квартальним просікам, лініям зв'язку і електромереж та іншим чітко визначеним на місцевості розмежувальним лініям.  
295. Стаття 41. Розподіл лісів залежно від переваг виконуваних ними функцій   -333- Руденко Г.Б.
Статті 39 та 41 об'єднати відповідно змінивши нумерацію статей. Доопрацювати редакційно.  
Враховано у статті 39   
    -334- Кармазін Ю.А.
Назву статті 40 викласти в редакції: "Стаття 40. Розподіл лісів і лісових угідь залежно від переважних функцій лісівництва"  
Відхилено едоцільно вводити додаткове поняття "лісові угіддя" (Йдеться про статтю 41, а не 40)   
296. Розподіл лісів залежно від переваг виконуваних ними функцій провадиться центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням із центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.   -335- Кармазін Ю.А.
Статтю 40 викласти в редакції: "Розподіл лісів і лісових угідь залежно від переважних функцій лісівництва провадиться місцевими державними адміністраціями спільно з органами місцевого самоврядування на клопотання суб'єктів господарювання лісового господарства за погодженням з центральними органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища."  
Відхилено Додаткове поняття "лісові угіддя" вводити недоцільно. (але пропозиції мали б бути подані не до ст.40, а до ст. 41)   
    -336- Юхновський І.Р.
Текст статті 41 викласти в редакції: "Розподіл лісів залежно від переважних функцій лісівництва провадиться місцевими державними адміністраціями спільно з органами місцевого самоврядування за поданням суб'єктів господарювання лісового господарства і погодженням з центральними органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища."  
Враховано частково ст.39 Додаткове поняття "лісівництво" вводити недоцільно.   
297. Стаття 42. Виділення особливо захисних ділянок лісового фонду   -337- Кармазін Ю.А.
Назву статті 41 викласти в редакції: "Стаття 41. Виділення особливо захисних ділянок лісів"  
Враховано частково (але мова йде не про ст.41, а про ст. 42)  Стаття 41. Виділення особливо захисних лісових ділянок  
298. У лісах можуть бути виділені особливо захисні ділянки лісового фонду з режимом обмеженого лісокористування.   -338- Кармазін Ю.А.
Статтю 41 викласти в редакції: "У лісах можуть бути виділені особливо захисні ділянки з режимом обмеженого лісокористування. Надання статусу особливо захисних ділянок лісів та його відміни належить органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування на клопотання суб'єктів господарювання, наукових і громадських організацій за погодженням з територіальними органами охорони навколишнього природного середовища."  
Враховано частково (мова йде не про ст.41, а про ст. 42)  У лісах можуть бути виділені особливо захисні лісові ділянки з режимом обмеженого лісокористування.  
299. Особливо захисні ділянки лісового фонду виділяються територіальними органами лісового господарства за поданням лісовпорядних організацій і погодженням з територіальними органами охорони навколишнього природного середовища.   -339- Заєць І.О.
Частину другу статті 42 викласти в такій редакції: "Особливо захисні ділянки лісового фонду виділяються територіальними органами виконавчої влади з питань лісового господарства за поданням лісовпорядних організацій і погодженням з територіальними органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
Враховано частково   Особливо захисні лісові ділянки виділяються органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства за поданням лісовпорядних організацій і погодженням з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
300. Нормативи, за якими виділяються особливо захисні ділянки лісового фонду, є складовою частиною Порядку розподілу лісів, залежно від переваг виконуваних ними функцій.   -340- Шершун М.Х.
Частину третю статті 42 викласти в редакції: "Нормативи, за якими виділяються особливо захисні лісові ділянки, встановлюються Кабінетом Міністрів України."  
Враховано   Нормативи, за якими виділяються особливо захисні лісові ділянки, встановлюються Кабінетом Міністрів України. В особливо захисних лісових ділянках органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з органами виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства за необхідності може бути повністю або частково заборонено застосування окремих видів і способів рубок.  
    -341- Самоплавський В.І.
Статтю 42 доопрацювати та доповнити новою частиною такого змісту: "В особливо захисних лісових ділянках органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з органами виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства за необхідності може бути повністю або частково заборонено застосування окремих видів і способів рубок."  
Враховано    
301. Глава 7. ВСТАНОВЛЕННЯ ВІКУ СТИГЛОСТІ ДЕРЕВОСТАНІВ, НОРМИ ВИКОРИСТАННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ      Глава 7. ВСТАНОВЛЕННЯ ВІКУ СТИГЛОСТІ ДЕРЕВОСТАНІВ, НОРМИ ВИКОРИСТАННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ  
302. Стаття 43. Встановлення віку стиглості деревостанів   -342- Кармазін Ю.А.
Назву ст. 42 викласти в редакції: "Стаття 42. Встановлення віку технічної стиглості дерево станів"  
Відхилено . Стаття визначає порядок встановлення різних віків стиглості (технічна, природна. біологічна, репродук-тивна тощо), а не тільки віку технічної стиглості (але мова йде не про ст.42, а про ст. 43)  Стаття 42. Встановлення віку стиглості деревостанів  
303. Вік стиглості деревостанів визначається: виходячи з основного цільового призначення лісів, функцій, які вони виконують, продуктивності, біологічних особливостей деревних порід, умов місцезростання, природних зон, а також способів відновлення лісу.   -343- Кармазін Ю.А.
Першу частину статті 42 викласти в редакції: "Вік технічної стиглості деревостанів у промисловому лісівництві визначається, виходячи з основного цільового його призначення. Для інших типів лісівництва (природоохоронне, аграрне, іншого призначення), що мають функціональний зміст, здійснюється розподіл лісонасаджень за класами віку, а користування ресурсами деревини - з урахуванням функцій, які вони виконують, біологічних особливостей деревних порід, умов місцезростання, природних зон, а також способів відновлення лісових екосистем.  
Відхилено таття визначає порядок встановлення різних віків стиглості (технічна, природна. біологічна, репродук-тивна тощо), а не тільки віку технічної стиглості (але мова йде не про ст.42, а про ст. 43).  Вік стиглості деревостанів визначається, виходячи з основного цільового призначення лісів, функцій, які вони виконують, продуктивності, біологічних особливостей деревних порід, лісорослинних умов, природних зон, а також способів відновлення лісу.  
    -344- Юхновський І.Р.
Додати після 1-го абзацу статті 43 абзац такого змісту: "Вік технічної стиглості деревостанів у промисловому лісівництві визначається, виходячи з основного цільового його призначення. Для інших типів лісівництва (природоохоронне, аграрне, іншого призначення) здійснюється розподіл лісонасаджень за класами віку, а користування ресурсами деревини - з урахуванням функцій, які вони виконують, біологічних особливостей деревних порід, умов місцезростання, природних зон, а також способів відновлення лісових екосистем".  
Відхилено Стаття визначає порядок встановлення різних віків стиглості (технічна, природна. біологічна, репродук-тивна тощо), а не тільки віку технічної стиглості.   
304. Обґрунтування віку стиглості проводиться за результатами спеціальних наукових досліджень або під час проведення лісовпорядкування.   -345- Кармазін Ю.А.
Другу частину статті 42 викласти в редакції: „Віки технічної стиглості основних лісоутворюючих порід встановлені за матеріалами наукових досліджень і покладені в основу організації лісового господарства всіх суб'єктів господарювання."  
Відхилено таття визначає порядок встановлення різних віків стиглості (технічна, природна. біологічна, репродук-тивна тощо), а не тільки віку технічної стиглості. (крім того, мова йде не про ст.42, а про ст. 43).  Вік стиглості деревостанів обґрунтовується під час проведення лісовпорядкування за результатами спеціальних наукових досліджень.  
    -346- Кармазін Ю.А.
Статтю 42 доповнити частиною в редакції: „У разі необхідності їхньої зміни, за клопотаннями суб'єктів господарювання, проводяться додаткові наукові та економічні дослідження з метою уточнення віку технічної стиглості у межах об'єктів розвитку лісового господарства (господарських секцій) і відповідні матеріали, погоджені з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, направляють для затвердження."  
Відхилено таття визначає порядок встановлення різних віків стиглості (технічна, природна. біологічна, репродук-тивна тощо), а не тільки віку технічної стиглості. (але мова йде не про ст.42, а про ст. 43).   
305. Вік стиглості затверджується центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням із центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.   -347- Кармазін Ю.А.
Третю частину статті 42 викласти в редакції: Вік технічної стиглості затверджується центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища."  
Враховано частково таття визначає порядок встановлення різних віків стиглості (технічна, природна. біологічна, репродук-тивна тощо), а не тільки віку технічної стиглості. (але мова йде не про ст.42, а про ст. 43).  Вік стиглості деревостанів затверджується центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням із центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
    -348- Шершун М.Х.
У третій частині статті 43 після слів "Вік стиглості" доповнити словом "деревостанів". Статті 43 та 44 доопрацювати редакційно.  
Враховано    
306. Стаття 44. Розрахункова лісосіка і порядок її затвердження   -349- Кармазін Ю.А.
Назву статті 43 викласти в редакції: "Стаття 43. Розрахункові лісосіки, нормований обсяг вилучення деревини і порядок його затвердження"  
Відхилено апропонована Комітетом редакція відповідає суті статті і таке уточнення не доцільне (пропозиція стосується не ст. 43 а ст. 44)  Стаття 43. Розрахункова лісосіка і порядок її затвердження  
307. Розрахункова лісосіка - це щорічна науково обґрунтована норма заготівлі деревини в порядку рубок головного користування, яка затверджується для кожного власника, постійного користувача лісів окремо за групами порід, виходячи з принципів безперервності та невиснажливості використання лісових ресурсів.   -350- Кармазін Ю.А.
Статтю 43 викласти в редакції: "Розрахункова лісосіка - це напрям обчислення розміру річного обсягу вилучення деревини у межах об'єктів розвитку лісового господарства, який відповідає встановленим лісівничим та економічним умовам на певний період: на строк оберту рубки, 60, 40, 20 років, та інше. Щорічна норма вилучення деревини по головному користуванню визначається на підставі обчислених розрахункових лісосік та місцевих економічних умов щодо економічного і соціального розвитку суб'єктів господарювання і регіонів. Щорічна норма вилучення деревини у межах суб'єктів адміністративно-територіального поділу визначається як сума затверджених у встановленому порядку обсягів вилучення деревини, вказаних у частині другій цієї статті. Пропозиції та відповідні обґрунтування щодо розрахункової лісосіки готують лісовпорядні організації за дорученнями суб'єктів господарювання. Нормований обсяг щорічного вилучення деревини у межах суб'єктів адміністративно-територіального поділу України затверджується центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища за поданням центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, в установленому порядку."  
Відхилено апропонована Комітетом редакція відповідає суті статті і така деталізація в Кодексі є не доцільною. Редакція Комітету відповідає прийнятій у Кодексі термінології (пропозиція стосується не ст. 43 а ст. 44)  Розрахункова лісосіка ( щорічна науково обґрунтована норма заготівлі деревини в порядку рубок головного користування, яка затверджується для кожного власника, постійного користувача лісів окремо за групами порід, виходячи з принципів безперервності та невиснажливості використання лісових ресурсів.  
308. Розрахункова лісосіка загалом для України, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, областей визначається як сума затверджених у встановленому порядку розрахункових лісосік, указаних у частині першій цієї статті.      Розрахункова лісосіка загалом для України, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, областей визначається як сума затверджених у встановленому порядку розрахункових лісосік, передбачених частиною першою цієї статті.  
309. Пропозиції та відповідні обґрунтування щодо розрахункової лісосіки готуються лісовпорядними організаціями.      Пропозиції та відповідні обґрунтування щодо розрахункової лісосіки готуються лісовпорядними організаціями.  
310. Розрахункова лісосіка затверджується центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища за поданням центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, в установленому порядку.      Розрахункова лісосіка затверджується центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища за поданням центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства в установленому порядку.  
311. Стаття 45. Внесення коректив до розрахункової лісосіки   -351- Кармазін Ю.А.
Назву статті 44 викласти в редакції: "Стаття 44. Внесення коректив до розрахункові лісосіки і нормованих обсягів вилучення деревини"  
Враховано частково апропонована Комітетом редакція включає і "нормовані обсяги вилучення деревини" (пропозиція стосується не ст. 44, а ст. 45)  Стаття 44. Внесення змін до розрахункової лісосіки  
312. У разі зміни меж ділянок лісового фонду, віку стиглості, розподілу лісів залежно від переваг виконуваних ними функцій та інших змін, що впливають на норму заготівлі деревини від рубок головного користування, розрахункова лісосіка обчислюється і перезатверджується у порядку її затвердження.   -352- Шершун М.Х.
У статті 45 після слів "Вік стиглості" доповнити словом "деревостанів", статтю конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано   У разі зміни меж лісових ділянок, віку стиглості деревостанів, поділу лісів залежно від основних виконуваних ними функцій та інших змін, що впливають на норму заготівлі деревини від рубок головного користування, до розрахункової лісосіки вносяться зміни. Обчислення і затвердження нової розрахункової лісосіки провадиться відповідно до статті 43 цього Кодексу.  
    -353- Кармазін Ю.А.
Статтю 44 викласти в редакції: "У разі зміни меж ділянок лісових угідь, віку стиглості, розподілу лісів залежно від їхнього економічного, екологічного та іншого призначення, що впливають на норми вилучення деревини по головному користуванняю, норма щорічного вилучення деревини обчислюється і перезатверджується у порядку її затвердження."  
Враховано частково едакція від Комітету відповідає прийнятій у Кодексі термінології і суті статті. Термін "лісові угіддя" в Кодексі не застосовується. (пропозиція стосується не ст. 44, а ст. 45)   
313. Глава 8. ЛІСОВПОРЯДКУВАННЯ      Глава 8. ЛІСОВПОРЯДКУВАННЯ  
314. Стаття 46. Поняття лісовпорядкування      Стаття 45. Поняття лісовпорядкування  
315. Лісовпорядкування - це комплекс державних заходів щодо організації і ведення лісового господарства з метою раціонального використання лісових ресурсів і ділянок лісового фонду, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і різнобічної інформації про лісовий фонд.   -354- Кармазін Ю.А.
Статтю 45 викласти в редакції: "Лісовпорядкування - це комплекс геодезичних, таксаційних, аналітичних, науково-технічних дій і заходів, спрямованих на впорядкування і ефективне ведення лісового господарства у межах суб'єкта господарювання з метою підвищення ефективності виробництва, раціонального використання лісових ресурсів, екологічного та ресурсного потенціалу лісів, отримання достовірної і різнобічної інформації про стан і динаміку лісового фонду."  
Враховано частково апропонована Комітетом редакція відповідає суті поняття лісовпорядкування та прийнятій у Кодексі термінології (пропозиція стосується не ст. 45, а ст. 46)  Лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України.  
316. Стаття 47. Зміст лісовпорядкування      Стаття 46. Зміст лісовпорядкування  
317. Лісовпорядкування передбачає:      Лісовпорядкування передбачає:  
318. визначення меж і внутрішньогосподарську організацію території лісового фонду;   -355- Кармазін Ю.А.
Абзац другий статті 46 викласти в редакції: "внутрігосподарську організацію території лісових та інших угідь у межах землекористування суб'єктів господарювання;".  
Відхилено едакція від Комітету ширша, термін "лісові угіддя" в Кодексі не застосовується. (пропозиція стосується не ст. 46, а ст. 47)  1) відновлення у встановленому порядку меж і внутрішньогосподарську організацію території лісового фонду України;  
319. виконання топографо-геодезичних робіт і спеціального картографування лісів;   -356- Кармазін Ю.А.
Абзац третій статті 46 викласти в редакції: "виконання кадастрової лісових та інших угідь;"  
Відхилено Здійснення кадастрової оцінки є складовою державного лісового кадастру і ця норма урегульована у статтях 49-53. (пропозиція стосується не ст. 46, а ст. 47)  2) виконання топографо-геодезичних робіт і спеціального картографування лісів;  
320. інвентаризацію лісового фонду з визначенням породного і вікового складу деревостанів, їх стану, якісних і кількісних характеристик лісових ресурсів;      3) інвентаризацію лісового фонду України з визначенням породного і вікового складу деревостанів, їх стану, якісних і кількісних характеристик лісових ресурсів;  
321. виявлення деревостанів, що потребують рубок, пов'язаних з веденням лісового господарства, визначення заходів щодо відновлення лісів і лісорозведення, меліорації, охорони і захисту лісів тощо, а також порядку і способів проведення цих робіт;   -357- Шершун М.Х.
Абзац п'ятий статті 47 викласти у редакції: "виявлення деревостанів, що потребують рубок, з метою поліпшення якісного складу лісів;". Решту тексту цього абзацу об'єднати із абзацом восьмим цієї статті.  
Враховано у пунктах 4) та 7) статті 46  4) виявлення деревостанів, що потребують рубок, з метою поліпшення якісного складу лісів;  
322. обґрунтування розподілу лісів залежно від переваг виконуваних ними функцій;   -358- Кармазін Ю.А.
Абзац шостий статті 46 вилучити.  
Відхилено При лісовпорядкуванні повинні здійснюватись обґрунтування щодо поділу лісів залежно від переваг виконуваних ними функцій (пропозиція стосується не ст. 46, а ст. 47)  5) обґрунтування поділу лісів на категорії залежно від основних виконуваних ними функцій;  
323. обчислення розрахункової лісосіки, обсягів використання інших видів лісових ресурсів;   -359- Кармазін Ю.А.
Абзац сьомий статті 46 викласти в редакції: "обчислення розрахункової лісосіки і обсягів щорічного вилучення деревини, обсягів використання інших видів лісових ресурсів;"  
Відхилено Чинна редакція включає запропоновані зміни (пропозиція стосується не ст. 46, а ст. 47)  6) обчислення розрахункової лісосіки, обсягів використання інших видів лісових ресурсів;  
324. визначення обсягів робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, а також інших лісогосподарських заходів;      7) визначення обсягів робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення;  
325. ґрунтові, лісотипологічні, лісобіологічні та інші обстеження і дослідження;   -360- Шершун М.Х.
Абзац дев'ятий статті 47 доповнити словами "ландшафтні", та "лісових природних комплексів". Статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано   8) ландшафтні, ґрунтові, лісотипологічні, лісобіологічні та інші обстеження і дослідження лісових природних комплексів; 9) виявлення типових та унікальних природних комплексів, місць зростання та оселення рідкісних та таких, що перебувають під загрозою зникнення видів тваринного і рослинного світу і підлягають заповіданню, включенню до екологічної мережі;  
    -361- Шершун М.Х.
Статтю 47 доповнити абзацом в редакції: "виявлення типових та унікальних природних комплексів, місць зростання та оселення рідкісних та таких, що перебувають під загрозою зникнення видів тваринного і рослинного світу і підлягають заповіданню, включенню до екологічної мережі;"  
Враховано    
326. мисливське впорядкування території;      10) упорядкування мисливських угідь;  
327. ведення державного обліку лісів і державного лісового кадастру;      11) ведення державного обліку лісів і державного лісового кадастру;  
328. проведення науково-дослідних робіт, з метою забезпечення науково обґрунтованого використання лісових ресурсів, охорони, захисту та відтворення лісів ;      12) проведення науково-дослідних робіт з метою забезпечення науково обґрунтованого використання лісових ресурсів, охорони, захисту та відтворення лісів;  
329. складання проектів організації і розвитку лісового господарства та здійснення авторського нагляду за їх виконанням;      13) складання проектів організації і розвитку лісового господарства та здійснення авторського нагляду за їх виконанням;  
330. участь у розробленні програм охорони, захисту, використання та відтворення лісів;      14) участь у розробленні програм охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
331. ведення моніторингу лісів;      15) ведення моніторингу лісів;  
332. інші лісовпорядні дії.      16) інші лісовпорядні дії.  
333. Стаття 48. Ведення лісовпорядкування      Стаття 47. Ведення лісовпорядкування  
334. Лісовпорядкування є обов'язковим на всій території України та ведеться державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства.   -362- Кармазін Ю.А.
Статтю 47 викласти в редакції: "Лісовпорядкування є обов'язковим для всіх суб'єктів господарювання, у господарському управлінні яких перебуває більше 100 га лісових угідь."  
Відхилено Лісовпорядкування повинно здійснюватись у всіх лісах України, організація лісовпорядкування визначається і деталізується у технічній документації з ведення лісового господарства; (пропозиція стосується не ст. 47, а ст. 48)  Лісовпорядкування є обов'язковим на всій території України та ведеться державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства.  
335. У лісах державної власності лісовпорядкування ведеться за кошти державного, комунальної власності - місцевого бюджетів, лісах приватної власності - за власні кошти. Ведення лісовпорядкування може здійснюватися за рахунок інших джерел, не заборонених законом.   -363- Кармазін Ю.А.
Лісовпорядкування ведеться за кошти державного бюджету або інших джерел, не заборонених законом."  
Враховано частково едакція від Комітету більш конкретизована (пропозиція стосується не ст. 47, а ст. 48)  У лісах, що перебувають у державній власності, лісовпорядкування ведеться за рахунок коштів державного бюджету, у лісах комунальної власності - місцевого бюджету, у лісах приватної власності - за кошти їх власників. Ведення лісовпорядкування може здійснюватися за рахунок інших джерел, не заборонених законом.  
    -364- Іванчо І.В.
Частину другу ст. 48 викласти в редакції: "Лісовпорядкування ведеться за кошти державного бюджету. Ведення лісовпорядкування може здійснюватися за рахунок інших джерел, не заборонених законом."  
Враховано частково    
    -365- Руденко Г.Б.
Конкретизувати джерела фінансування лісовпорядкування у лісах державної, комунальної та приватної власності.  
Враховано    
336. Стаття 49. Матеріали лісовпорядкування      Стаття 48. Матеріали лісовпорядкування  
337. У матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної ділянки лісового фонду, комплексна оцінка ведення лісового господарства, розробляється проект організації та розвитку лісового господарства, який передбачає екологічно обґрунтоване ведення лісового господарства.   -366- Шершун М.Х.
Частину першу статті 49 викласти у наступній редакції: "У матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку Проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об'єкту лісовпорядкування."  
Враховано   У матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку Проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об'єкту лісовпорядкування. Проект організації та розвитку лісового господарства передбачає екологічно обґрунтоване ведення лісового господарства і розробляється відповідно до нормативної документації, що регламентує організацію лісовпорядкування. У Проекті організації та розвитку лісового господарства визначаються і обґрунтовуються основні напрями організації і розвитку лісового господарства об'єкта лісовпорядкування з урахуванням стану та перспектив економічного і соціального розвитку регіону. Матеріали лісовпорядкування затверджуються в установленому порядку органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням із органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
    -367- Іванчо І.В.
Частину першу ст. 49 доповнити словами "з врахуванням сталого розвитку"  
Враховано    
    -368- Заєць І.О.
Доповнити статтю 49 положеннями щодо порядку розробки та змісту проекту організації та розвитку лісового господарства  
Враховано    
338. Затверджені в установленому порядку матеріали лісовпорядкування є обов'язковими нормативними документами для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів.   -369- Руденко Г.Б.
Частину другу статті 49 викласти у наступній редакції: „Затверджені в установленому порядку матеріали лісовпорядкування є основою для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів."  
Враховано   Затверджені матеріали лісовпорядкування є основою для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів.  
339. Глава 9. ДЕРЖАВНИЙ ЛІСОВИЙ КАДАСТР ТА ОБЛІК ЛІСІВ      Глава 9. ДЕРЖАВНИЙ ЛІСОВИЙ КАДАСТР ТА ОБЛІК ЛІСІВ  
340. Стаття 50. Завдання державного лісового кадастру   -370- Бойко В.О.
Статті 50 та 51 конкретизувати та доопрацювати редакційно  
Враховано   Стаття 49. Завдання державного лісового кадастру  
341. Державний лісовий кадастр на території України ведеться на основі державного земельного кадастру з метою ефективної організації охорони і захисту лісів, раціонального використання лісового фонду, відтворення лісів, здійснення систематичного контролю за якісними і кількісними змінами в лісах.      Державний лісовий кадастр на території України ведеться з метою ефективної організації охорони і захисту лісів, раціонального використання лісового фонду України, відтворення лісів, здійснення систематичного контролю за якісними і кількісними змінами в лісах. Державний лісовий кадастр ведеться на основі державного земельного кадастру.  
342. Стаття 51. Призначення державного лісового кадастру      Стаття 50. Призначення державного лісового кадастру  
343. Державний лісовий кадастр призначений для забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ, організацій і громадян достовірними та об'єктивними даними щодо природного, господарського стану та правового режиму використання лісового фонду.      Державний лісовий кадастр призначений для забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ, організацій і громадян достовірною та об'єктивною інформацією щодо природного, господарського стану та правового режиму використання лісового фонду України.  
344. Стаття 52. Складові частини державного лісового кадастру      Стаття 51. Складові частини державного лісового кадастру  
345. Державний лісовий кадастр включає:      Державний лісовий кадастр включає:  
346. облік якісного і кількісного стану лісового фонду;   -371- Шершун М.Х.
Статтю 52 доопрацювати редакційно  
Враховано   1) облік якісного і кількісного стану лісового фонду України;  
347. розподіл лісів залежно від переваг виконуваних ними функцій;   -372- Кармазін Ю.А.
абзац 3 статті 51 викласти у такій редакції: „розподіл лісових угідь залежно від переваг виконуваних ними функцій;"  
Відхилено Недоцільно вводити додаткове поняття "лісові угіддя" (пропозиція стосується не ст. 52 а ст. 51)  2) поділ лісів на категорії залежно від основних виконуваних ними функцій;  
348. грошову оцінку лісів (в необхідних випадках для практичних цілей);      3) грошову оцінку лісів (у необхідних випадках за наявності практичної потреби);  
349. інші дані.      4) інші показники.  
350. Стаття 53. Документація державного лісового кадастру      Стаття 52. Документація державного лісового кадастру  
351. Документація державного лісового кадастру ведеться окремо для власників, постійних користувачів лісів територіальними органами лісового господарства на основі державного земельного кадастру, матеріалів лісовпорядкування, інвентаризації, обстежень та обліку лісів і використання таких документів:   -373- Руденко Г.Б.
Першу частину статті 53 викласти у наступній редакції: "Документація державного лісового кадастру ведеться окремо для власників, постійних користувачів лісів органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства на основі державного земельного кадастру, матеріалів лісовпорядкування, інвентаризації, обстежень та обліку лісів на підставі:"  
Враховано   Документація державного лісового кадастру ведеться органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства на основі державного земельного кадастру, матеріалів лісовпорядкування, інвентаризації, обстежень та обліку лісів окремо по власниках та постійних користувачах лісами на підставі: 1) матеріалів лісовпорядкування;  
    -374- Кармазін Ю.А.
першу частину статті 52 викласти у такій редакції: „Документація державного лісового кадастру ведеться по власниках, суб'єктах господарювання лісових угідь територіальними органами лісового господарства на основі державного земельного кадастру, матеріалів лісовпорядкування, інвентаризації, обстежень і обліку лісів та використання таких документів:"  
Враховано частково едакція Комітету відповідає прийнятій у Кодексі термінології (пропозиція стосується не ст. 53 а ст. 52)   
    -375- Іванчо І.В.
Перший абзац ст. 53 викласти в редакції: „Документація державного лісового кадастру ведеться територіальним органом лісового господарства на основі державного земельного кадастру, матеріалів лісовпорядкування, інвентаризації, обстежень та обліку лісів і використання таких документів:"  
Враховано частково    
    -376- Шершун М.Х.
Статтю 53 доповнити абзацом у редакції: "матеріалів лісовпорядкування". Останню частину статті вилучити. Статтю конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано    
352. рішень про надання в користування лісів, їх вилучення, зміну основних категорій лісів;   -377- Шершун М.Х.
Другий абзац статті 53 викласти у редакції: "рішень про передачу у власність, надання в постійне користування земельних лісових ділянок, їх вилучення (викуп), зміну поділу лісів на категорії залежно від основних виконуваних ними функцій;"  
Враховано   2) рішень про передачу у власність, надання в постійне користування земельних лісових ділянок, їх вилучення (викуп), зміну поділу лісів на категорії залежно від основних виконуваних ними функцій;  
353. актів огляду місць заготівлі деревини, інших продуктів лісу та використання корисних властивостей лісів;      3) актів огляду місць заготівлі деревини, інших продуктів лісу та використання корисних властивостей лісів;  
354. актів технічного приймання лісових культур;      4) актів технічного приймання лісових культур;  
355. актів переведення не вкритих лісовою рослинністю земель у вкриті лісовою рослинністю землі;      5) актів переведення не вкритих лісовою рослинністю земель у вкриті лісовою рослинністю землі;  
356. актів обстеження у разі зміни категорій земель у результаті господарської діяльності, стихійних явищ та інших факторів.      6) актів обстеження в разі зміни категорій земель у результаті господарської діяльності, стихійних явищ та інших факторів.  
357. Документація державного лісового кадастру може уточнюватись під час проведення чергового державного обліку лісів.      Документація державного лісового кадастру може уточнюватись під час проведення чергового лісовпорядкування та державного обліку лісів України.  
358. Документація державного лісового кадастру для країни поновлюється раз на п'ять років.   -378- Шершун М.Х.
Останню частину статті 53 вилучити.  
Враховано    
359. Стаття 54. Порядок ведення державного лісового кадастру      Стаття 53. Порядок ведення державного лісового кадастру  
360. Державний лісовий кадастр ведеться центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за єдиною для України системою за рахунок коштів державного бюджету.   -379- Кармазін Ю.А.
У частині 1 статті 53 вилучити вираз "центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства".  
Враховано (пропозиція стосується не ст. 53 а ст. 54)  Державний лісовий кадастр ведеться за єдиною для України системою за рахунок коштів державного бюджету.  
361. Порядок ведення державного лісового кадастру встановлюється Кабінетом Міністрів України.   -380- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 53 викласти у такій редакції „Порядок ведення державного лісового кадастру встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства.".  
Відхилено (пропозиція стосується не ст. 53 а ст. 54)  Порядок ведення державного лісового кадастру встановлюється Кабінетом Міністрів України  
362. Стаття 55. Облік лісів   -381- Кармазін Ю.А.
Стаття 55 викласти у такій редакції: „Облік лісів і лісових угідь"  
Відхилено Термін "облік лісів" відповідає суті статті. Введення поняття "лісові угіддя" недоцільне  Стаття 54. Облік лісів  
363. Облік лісів містить відомості, які характеризують кожну лісову ділянку за площею, кількістю і якістю лісів.   -382- Кармазін Ю.А.
частину 1 статті 54 викласти у такій редакції: „Облік лісів і лісових угідь відображає відомості, які характеризують кожну їх ділянку за площею, кількістю і якістю."  
Враховано частково ведення додаткового поняття "лісові угіддя" недоцільне. (пропозиція стосується не ст. 54 а ст. 55)  Облік лісів відображає відомості, які характеризують кожну їх ділянку за площею, кількісними і якісними показниками.  
364. Основою ведення обліку лісів є матеріали лісовпорядкування.      Основою ведення обліку лісів є матеріали лісовпорядкування.  
365. Ведення обліку лісів забезпечується постійним внесенням змін у характеристику кожної лісової ділянки, спричинених господарською діяльністю, стихійним лихом або іншими причинами.   -383- Курас І.Ф.
Статтю 55 доповнити частиною 4 наступного змісту: "Інформація отримана під час лісового обліку є загальнодоступною для громадськості. Фізичні та юридичні особи мають право звертатися за інформацією про лісовий облік у відповідні органи державної влади".  
Враховано частково   Ведення обліку лісів забезпечується постійним підтриманням в актуалізованому стані характеристик кожної лісової ділянки, їх змін, спричинених господарською діяльністю, стихійним лихом або іншими причинами. Громадяни та юридичні особи мають право на отримання інформації про облік лісів у встановленому законодавством порядку. Порядок ведення обліку лісів встановлюється Кабінетом Міністрів України  
    -384- Шершун М.Х.
Статтю 55 доповнити частиною у редакції: "Порядок ведення обліку лісів встановлюється Кабінетом Міністрів України." Статтю доопрацювати.  
Враховано    
366. Глава 10. МОНІТОРИНГ ЛІСІВ І ЛІСОВА СЕРТИФІКАЦІЯ      Глава 10. МОНІТОРИНГ ЛІСІВ І ЛІСОВА СЕРТИФІКАЦІЯ  
367. Стаття 56. Моніторинг лісів      Стаття 55. Моніторинг лісів  
368. Моніторинг лісів - це система регулярних спостережень, оцінки і прогнозу динаміки стану лісів.   -385- Шершун М.Х.
Статтю 56 конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано   Моніторинг лісів ( система регулярного спостереження, оцінки і прогнозу динаміки кількісного і якісного стану лісів.  
369. Моніторинг лісів провадиться шляхом збирання, передавання, збереження та аналізу інформації про стан лісів, прогнозування змін у лісах і розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для інформаційно-аналітичного забезпечення лісоуправління, прийняття рішень щодо запобігання негативним змінам стану лісів, дотримання вимог екологічної безпеки та принципів ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку.      Моніторинг лісів проводиться шляхом збирання, передавання, збереження та аналізу інформації про стан лісів, прогнозування змін у лісах і розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для інформаційно-аналітичного забезпечення управління лісами, прийняття рішень щодо запобігання негативним змінам стану лісів, дотримання вимог екологічної безпеки та принципів ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку.  
370. Моніторинг лісів є складовою частиною державної системи моніторингу довкілля.      Моніторинг лісів є складовою частиною державної системи моніторингу навколишнього природного середовища.  
371. Стаття 57. Лісова сертифікація      Стаття 56. Лісова сертифікація  
372. Лісова сертифікація - це оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства.   -386- Кармазін Ю.А.
Статтю 59 викласти у такій редакції: „Лісова сертифікація - це оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо сталого лісоуправління та лісокористування. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально-збалансованого ведення прибуткового за змістом, економічно і соціально вигідного лісового господарства."  
Відхилено етою лісової сертифікації не може бути забезпечення ведення прибуткового і вигідного за змістом ведення лісового господарства у всіх лісах України. (пропозиція стосується не ст. 59 а ст. 57)  Лісова сертифікація ( оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства. Організація та проведення лісової сертифікації здійснюється відповідно до порядку, що встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням з центральними органами виконавчої влади з питань економіки та з питань охорони навколишнього природного середовища.  
    -387- Грязєв А.Д.
У статті 57 доцільно було б урегулювати порядок, умови застосування лісової сертифікації.  
Враховано частково    
373. Глава 11. ПЕРЕВЕДЕННЯ ЛІСОВИХ ЗЕМЕЛЬ ДО НЕЛІСОВИХ, РОЗМІЩЕННЯ МІСЦЬ БУДІВНИЦТВА ОБ'ЄКТІВ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СТАН І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ   -388- Шершун М.Х.
Уточнити назву глави 11, конкретизувати та доопрацювати статті 58 і 59  
Враховано   Глава 11. ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ЛІСОВИХ ДІЛЯНОК, ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЬ БУДІВНИЦТВА ОБ'ЄКТІВ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СТАН І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ  
374. Стаття 58. Переведення лісових ділянок до нелісових для використання у цілях, не пов'язаних з веденням лісового господарства      Стаття 57. Зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов'язаних з веденням лісового господарства  
375. Переведення лісових ділянок до нелісових для використання у цілях, не пов'язаних з веденням лісового господарства, і вилучення земель лісового фонду з постійного користування здійснюється за рішенням органів, які надають ці землі у користування відповідно до земельного законодавства.   -389- Шершун М.Х.
Статтю 58 конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано   Зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов'язаних з веденням лісового господарства, провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земельних ділянок у власність або надання у постійне користування відповідно до Земельного кодексу України. Зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання для житлової, громадської і промислової забудови провадиться переважно за рахунок площ, зайнятих чагарниками та іншими малоцінними насадженнями.  
    -390- Шершун М.Х.
У статті 58 передбачити зміну цільового призначення земельних лісових ділянок за рахунок нелісових площ, малоцінних деревостанів тощо.  
Враховано    
376. Переведення лісових земель до інших категорій здійснюється за погодженням з відповідними територіальними органами лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища.   -391- Ширко Ю.В.
У другій частині статті 58 після слів "територіальними органами" доповнити словами "центральних органів виконавчої влади з питань" далі за текстом. Статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано   Зміна цільового призначення земельних лісових ділянок здійснюється за погодженням з органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища.  
    -392- Кармазін Ю.А.
частину другу статті 60 викласти у такій редакції: „Переведення лісових земель до інших категорій здійснюється органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за погодженням з відповідними територіальними органами лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища."  
Враховано частково у частині першій статті 57 (пропозиція стосується не ст. 60 а ст. 58)   
    -393- Юхновський І.Р.
В другому абзаці статті 58 після слова "здійснюється" додати слова "органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування". Далі за текстом.  
Враховано у частині першій статті 57 ("відповідно до земельного законодавства")   
377. Стаття 59. Переведення лісових ділянок до нелісових для використання у цілях, пов'язаних із веденням лісового господарства   -394- Шершун М.Х.
Назву статті 59 замінити на: "Особливості використання земельних лісових ділянок для цілей, пов'язаних із веденням лісового господарства". Статтю конкретизувати та доопрацювати і розмістити після статті 60.  
Враховано у статті 59   
378. Переведення лісових ділянок до нелісових у цілях, пов'язаних з веденням лісового господарства здійснюється з дозволу територіальних органів лісового господарства за погодженням з територіальними органами охорони навколишнього природного середовища.   -395- Кармазін Ю.А.
Статтю 61 викласти у такій редакції: „Переведення лісових земель до нелісових у цілях, пов'язаних з веденням лісового господарства, здійснюється з дозволу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та за погодженням з територіальними органами охорони навколишнього природного середовища."  
Враховано частково статті 59 (пропозиція стосується не ст. 61 а ст. 59)   
    -396- Юхновський І.Р.
Текст статті 59 викласти у такій редакції: "Переведення лісових земель до нелісових у цілях, пов'язаних з веденням лісового господарства, здійснюється з дозволу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та за погодженням з територіальними органами охорони навколишнього природного середовища".  
Враховано частково статті 59 (пропозиція стосується не ст. 61 а ст. 59)   
379. Стаття 60. Вирішення питань про збереження або вирубування дерев і чагарників у разі переведення земельних ділянок з лісового фонду до інших категорій земель для потреб, не пов'язаних з веденням лісового господарства   -397- Кармазін Ю.А.
Назву статті 62 викласти у такій редакції:. „Вирішення питань про збереження або вирубування дерев і чагарників в разі переведення лісових земель до інших облікових категорій"  
Враховано частково Стаття 60 регулює питання переведення земельних лісових ділянок зі зміною їх цільового призначення. (пропозиція стосується не ст. 62 а ст. 60)  Стаття 58. Вирішення питань про збереження або вирубування дерев і чагарників у разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов'язаних з веденням лісового господарства  
    -398- Шершун М.Х.
Статтю 60 допрацювати редакційно з урахуванням термінології статей 58-59  
Враховано    
380. У разі переведення земельних ділянок з лісового фонду до інших категорій земель для потреб, не пов'язаних з веденням лісового господарства, органи, що приймають таке рішення, одночасно вирішують питання про збереження або вирубування дерев і чагарників та про порядок використання одержаної при цьому деревини.   -399- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 62 викласти у такій редакції: „У разі переведення лісових земель до інших облікових категорій для потреб, не пов'язаних з веденням лісового господарства, органи, що приймають таке рішення, одночасно вирішують питання про збереження або вирубування дерев і чагарників та про порядок використання одержаної при цьому деревини."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 62 а ст. 60)  У разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов'язаних з веденням лісового господарства, органи, що приймають таке рішення, одночасно вирішують питання про збереження або вирубування дерев і чагарників та про порядок використання одержаної при цьому деревини.  
381. Підприємства, установи, організації і громадяни, яким передаються у власність або надаються у користування земельні ділянки без права вирубування дерев і чагарників, зобов'язані забезпечити їх збереження і догляд за ними.   -400- Іванчо І.В.
Частину другу ст. 60 викласти в редакції: "Підприємства, установи, організації, яким надаються у тимчасове користування земельні ділянки без права вирубування дерев і чагарників, зобов'язані забезпечити їх збереження і догляд за ними."  
Враховано частково   Підприємства, установи, організації і громадяни, яким передаються у власність або надаються в користування земельні лісові ділянки без права вирубування дерев і чагарників, зобов'язані забезпечити їх збереження і догляд за ними.  
382. У разі виникнення додаткової потреби у вирубуванні дерев і чагарників на зазначених ділянках, питання про вирубування дерев і чагарників та порядок використання заготовленої при цьому деревини вирішується органом, який прийняв рішення про передачу у власність або надання у користування земельної ділянки.   -401- Бойко В.О.
У частині третій статті 60 після слів "і чагарників на" доповнити текстом: "лісових ділянках, що передані у власність або надані у користування без права вирубування, "  
Враховано   У разі виникнення додаткової потреби у вирубуванні дерев і чагарників на земельних лісових ділянках, що передані у власність або надані в користування без права вирубування, питання про вирубування дерев і чагарників та порядок використання заготовленої при цьому деревини вирішується органом, який прийняв рішення про передачу у власність або надання в користування земельної ділянки.  
    -402- Іванчо І.В.
Частину третю ст. 60 викласти в редакції: "У разі виникнення додаткової потреби у вирубуванні дерев і чагарників на зазначених ділянках, питання про вирубування дерев і чагарників та порядок використання заготовленої при цьому деревини вирішується органом, який прийняв рішення про надання у користування земельної ділянки.  
Враховано частково    
383. Рішення про вирубування дерев і чагарників приймається за попереднім погодженням з відповідними територіальними органами охорони навколишнього природного середовища.   -403- Заєць І.О.
У четвертій частині статті 60 після слів "територіальними органами" доповнити словами "центрального органу виконавчої влади з питань"  
Враховано   Рішення про вирубування дерев і чагарників приймається за погодженням з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища. Стаття 59. Особливості використання земельних лісових ділянок для цілей, пов'язаних із веденням лісового господарства Переведення земельних лісових ділянок до нелісових земель у цілях, пов'язаних з веденням лісового господарства, здійснюється без їх вилучення у постійного користувача з дозволу органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства за погодженням з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами охорони навколишнього природного середовища.  
    -404- Іванчо І.В.
Частину четверту ст. 60 викласти в редакції: "Рішення про вирубування дерев і чагарників приймається за попереднім погодженням з відповідними основними господарями лісів та територіальними органами охорони навколишнього природного середовища."  
Враховано частково    
    -405- Шершун М.Х.
Назву статті 59 замінити на: "Особливості використання земельних лісових ділянок для цілей, пов'язаних із веденням лісового господарства". Статтю конкретизувати та доопрацювати і розмістити після статті 60.  
Враховано    
384. Стаття 61. Розміщення, проектування, будівництво і введення в дію підприємств, споруд та інших об'єктів, що шкідливо впливають на стан і відтворення лісів      Стаття 60. Розміщення, проектування, будівництво і введення в дію підприємств, споруд та інших об'єктів, що шкідливо впливають на стан і відтворення лісів  
385. Під час розміщення, проектування, будівництва і введення в дію нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів, а також удосконалення існуючих і впровадження нових технологічних процесів та устаткування, що шкідливо впливають на стан і відтворення лісів, передбачаються і здійснюються заходи щодо усунення негативної дії шкідливих факторів, зокрема викидів і скидів забруднювальних речовин, відходів виробництва, підтоплення, осушення та інших видів негативного впливу на ліси.      Під час розміщення, проектування, будівництва і введення в дію нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів, а також удосконалення існуючих і впровадження нових технологічних процесів та устаткування, що можуть шкідливо впливати на стан і відтворення лісів, передбачаються і здійснюються заходи щодо усунення негативної дії шкідливих факторів, зокрема викидів і скидів забруднювальних речовин, відходів виробництва, підтоплення, осушення та інших видів негативного впливу на ліси.  
386. Забороняється введення в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, цехів, агрегатів, транспортних шляхів, комунальних та інших об'єктів, не забезпечених пристроями, що запобігають шкідливому впливу на стан і відтворення лісів.   -406- Бойко В.О.
Статтю 61 доопрацювати редакційно  
Враховано   Забороняється введення в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, цехів, агрегатів, транспортних шляхів, споруд та об'єктів, не забезпечених пристроями, що запобігають шкідливому впливу на стан і відтворення лісів.  
387. Стаття 62. Визначення місць і погодження проектів будівництва підприємств, споруд та інших об'єктів, що шкідливо впливають на стан і відтворення лісів      Стаття 61. Визначення місць розміщення і погодження проектів будівництва підприємств, споруд та інших об'єктів, що шкідливо впливають на стан і відтворення лісів  
388. Визначення місць будівництва підприємств, споруд та інших об'єктів, що шкідливо впливають на стан і відтворення лісів, провадиться за погодженням з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, територіальними органами лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища та іншими органами відповідно до законодавства.   -407- Заєць І.О.
У першій частині статті 62 після слів "територіальними органами" доповнити словами " центральних органів виконавчої влади з питань". Статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано   Визначення місць розміщення підприємств, споруд та інших об'єктів, що шкідливо впливають на стан і відтворення лісів, проводиться за погодженням з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища та іншими органами виконавчої влади відповідно до законодавства.  
389. Проекти будівництва зазначених підприємств, споруд та інших об'єктів підлягають екологічній експертизі у випадках і порядку, що встановлюються законодавством України.      Проекти будівництва зазначених підприємств, споруд та інших об'єктів підлягають екологічній експертизі у випадках і в порядку, що встановлюються законом.  
390. Стаття 63. Використання земельних ділянок лісового фонду для видобування корисних копалин, прокладання кабельних ліній, трубопроводів та інших комунікацій, здійснення бурових, підривних та інших робіт, не пов'язаних з веденням лісового господарства   -408- Кармазін Ю.А.
Назву статті 65 викласти у такій редакції: „Використання ділянок лісів і лісових угідь для видобування корисних копалин, прокладання кабелю, трубопроводів та інших комунікацій, здійснення бурових, підривних та інших робіт, не пов'язаних з веденням лісового господарства"  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 65 а ст. 63)  Стаття 62. Використання земельних лісових ділянок для видобування корисних копалин, прокладання кабельних ліній, трубопроводів та інших комунікацій, здійснення бурових, підривних та інших робіт, не пов'язаних з веденням лісового господарства  
391. Використання земельних ділянок лісового фонду для видобування корисних копалин, прокладання кабельних ліній, трубопроводів та інших комунікацій, здійснення бурильних, підривних та інших робіт, не пов'язаних з веденням лісового господарства, провадиться після надання цих ділянок для зазначених цілей у порядку, встановленому земельним законодавством.   -409- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 65 викласти у такій редакції: „Використання ділянок лісів і лісових угідь для видобування корисних копалин, прокладання кабелю, трубопроводів та інших комунікацій, здійснення бурових, підривних та інших робіт, не пов'язаних з веденням лісового господарства, провадиться після надання цих ділянок для зазначених цілей в порядку, встановленому земельним законодавством."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 65 а ст. 63)  Використання земельних лісових ділянок для видобування корисних копалин (крім видобування корисних копалин місцевого значення для власних потреб), прокладання кабельних ліній, трубопроводів та інших комунікацій, здійснення бурових, підривних та інших робіт, не пов'язаних з веденням лісового господарства, проводиться після надання цих ділянок для зазначених цілей у порядку, встановленому земельним законодавством з урахуванням висновків органів виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальних органів центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища. Використання земельних лісових ділянок для видобування корисних копалин місцевого значення для власних потреб проводиться відповідно до Кодексу України "Про надра".  
    -410- Шершун М.Х.
Статті 63-65 конкретизувати та доопрацювати редакційно  
Враховано    
392. Зазначені роботи повинні вестися способами і методами, що не призводять до погіршення протипожежного і санітарного стану лісів та умов їх відтворення.      Зазначені роботи повинні вестися способами і методами, що не призводять до погіршення протипожежного і санітарного стану лісів та умов їх відтворення.  
393. Розділ V. ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА      Розділ V ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА  
394. Глава 12. ЗМІСТ ТА ОСНОВНІ ВИМОГИ ЩОДО ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА      Глава 12. ЗМІСТ ТА ОСНОВНІ ВИМОГИ ЩОДО ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА  
395. Стаття 64. Зміст ведення лісового господарства      Стаття 63. Зміст ведення лісового господарства  
396. Ведення лісового господарства полягає у здійсненні комплексу заходів із охорони, захисту, використання та відтворення лісів.   -411- Кармазін Ю.А.
Статтю 66 викласти у такій редакції: „Ведення лісового господарства полягає у здійсненні комплексу заходів із відтворення, охорони лісів, раціонального використання земельних угідь і ресурсів деревини."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 66 а ст. 64)  Ведення лісового господарства полягає у здійсненні комплексу заходів з охорони, захисту, раціонального використання та розширеного відтворення лісів.  
    -412- Іванчо І.В.
Статтю 64. викласти в наступній редакції: „Ведення лісового господарства полягає у здійсненні комплексу заходів із охорони, захисту, відтворення та використання лісів."  
Враховано частково    
397. Стаття 65. Основні вимоги щодо ведення лісового господарства      Стаття 64. Основні вимоги щодо ведення лісового господарства  
398. Підприємства, установи, організації і громадяни, які здійснюють ведення лісового господарства, з урахуванням господарського призначення лісів і природнокліматичних умов зобов'язані:   -413- Кармазін Ю.А.
Перший абзац першої частини статті 67 викласти у такій редакції: „Суб'єкти господарювання лісового господарства, інші підприємства, установи, організації і громадяни, які здійснюють ведення лісового господарства, з урахуванням господарського призначення лісів, напряму лісівництва і природнокліматичних умов, зобов'язані:"  
Відхилено Редакція від Комітету відповідає прийнятій у Кодексі термінології (пропозиція стосується не ст. 67 а ст. 65)  Підприємства, установи, організації і громадяни здійснюють ведення лісового господарства з урахуванням господарського призначення лісів, природних умов і зобов'язані: 1) забезпечувати посилення водоохоронних, захисних, кліматорегулюючих, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших корисних властивостей лісів з метою поліпшення навколишнього природного середовища та охорони здоров'я людей;  
    -414- Заєць І.О.
Шостий абзац статті 65 розмістити після першого абзацу цієї статті .  
Враховано    
399. забезпечувати безперервне, невиснажливе і раціональне використання лісових ресурсів для задоволення потреб виробництва і населення в деревині та іншій лісовій продукції;      2) забезпечувати безперервне, невиснажливе і раціональне використання лісових ресурсів для задоволення потреб виробництва і населення в деревині та іншій лісовій продукції;  
400. здійснювати відтворення лісів;      3) здійснювати відтворення лісів;  
401. забезпечувати підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів і збереження біологічного різноманіття у лісах;   -415- Шершун М.Х.
Четвертий абзац статті 65 викласти у редакції: "забезпечувати підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів і збереження біотичного та іншого природного різноманіття в лісах;". Статтю доопрацювати.  
Враховано   4) забезпечувати підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів і збереження біотичного та іншого природного різноманіття в лісах;  
402. здійснювати охорону лісів від пожеж, захист від шкідників і хвороб, незаконних рубок та інших пошкоджень;      5) здійснювати охорону лісів від пожеж, захист від шкідників і хвороб, незаконних рубок та інших пошкоджень;  
403. забезпечувати посилення водоохоронних, захисних, кліматорегулюючих, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших корисних властивостей лісів з метою охорони здоров'я людей і поліпшення навколишнього природного середовища;   -416- Заєць І.О.
Шостий абзац статті 65 розмістити після першого абзацу цієї статті .  
Враховано у пункті 1) статті 64   
404. раціонально використовувати ділянки лісового фонду.   -417- Кармазін Ю.А.
Останній абзац статті 67 викласти у такій редакції: „раціонально використовувати лісові та інші угіддя і ресурси."  
Враховано частково у пункті 2) статті 64. (пропозиція стосується не ст. 67 а ст. 65)  6) раціонально використовувати лісові ділянки.  
405. Глава 13. ВИКОРИСТАННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ   -418- Кармазін Ю.А.
Назву глави 13 викласти у такій редакції: „ВИКОРИСТАННЯ ЛІСОВИХ ТА ІНШИХ УГІДЬ І РЕСУРСІВ"  
Відхилено Запропонована назва не відповідає суті глави.  Глава 13. ВИКОРИСТАННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ  
406. Стаття 66. Види використання лісових ресурсів   -419- Кармазін Ю.А.
Назву статті 68 викласти у такій редакції: „Види використання лісових та інших угідь і ресурсів"  
Відхилено . Запропонована назва не відповідає суті статті. (пропозиція стосується не ст. 68 а ст. 66)  Стаття 65. Види використання лісових ресурсів  
407. За умови додержання вимог законодавства України використання лісових ресурсів може здійснюватись в порядку спеціального і загального використання.   -420- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 68 викласти у такій редакції: „За умови додержання вимог законодавства України можуть здійснюватися такі види використання лісових та інших угідь і ресурсів:"  
Враховано частково   Використання лісових ресурсів може здійснюватися в порядку загального і спеціального використання. Стаття 66. Загальне використання лісових ресурсів Громадяни мають право в лісах державної та комунальної власності, а також за згодою власника в лісах приватної власності вільно перебувати, безоплатно без видачі спеціального дозволу збирати для власного споживання дикорослі трав'яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, гриби тощо, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України. Максимальні норми безоплатного збору дикорослих трав'яних рослин, квітів, ягід, горіхів, грибів тощо встановлюються відповідними органами виконавчої влади за поданням органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, погодженим із органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища. Громадяни під час здійснення загального використання лісових ресурсів зобов'язані виконувати вимоги пожежної безпеки в лісах, користуватися лісовими ресурсами, зазначеними в частині першій цієї статті, способами і в обсягах, що не завдають шкоди відтворенню цих ресурсів, не погіршують санітарного стану лісів. Стаття 67. Спеціальне використання лісових ресурсів  
    -421- Шершун М.Х.
Статтю 66 викласти у редакції: "Використання лісових ресурсів може здійснюватися в порядку загального і спеціального використання.".  
Враховано    
    -422- Самоплавський В.І.
Після першої частини статті 66 розмістити статтю 77, відповідно змінивши нумерацію статей.  
Враховано    
    -423- Шершун М.Х.
Доповнити новою статтею "Спеціальне використання лісових ресурсів", розмістивши в ній текст статті 66 за виключенням першої частини.  
Враховано    
408. В порядку спеціального використання можуть здійснюватись такі види використання лісових ресурсів:      У порядку спеціального використання можуть здійснюватися такі види використання лісових ресурсів:  
409. заготівля деревини в порядку рубок головного користування;      1) заготівля деревини в порядку рубок головного користування;  
410. заготівля другорядних лісових матеріалів;      2) заготівля другорядних лісових матеріалів;  
411. побічні лісові користування;      3) побічні лісові користування;  
412. використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, потреб мисливського господарства, проведення науково-дослідних робіт та інших суспільних потреб.      4) використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей, потреб мисливського господарства, проведення науково-дослідних робіт.  
413. Законодавством України можуть передбачатися й інші види спеціального використання лісових ресурсів.      Законодавством України можуть передбачатися й інші види спеціального використання лісових ресурсів.  
414. Спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється в межах лісових ділянок, відведених для цієї мети.      Спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється в межах лісових ділянок, виділених для цієї мети.  
415. Вимоги до підприємств, установ, організацій і громадян, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів визначаються Правилами відпуску лісових ресурсів, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.   -424- Кармазін Ю.А.
Частину п'яту статті 68 викласти у такій редакції: „Вимоги до підприємств, установ, організацій і громадян, які здійснюють використання лісових ресурсів визначаються Правилами продажу лісових ресурсів, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.  
Відхилено одексом передбачається встановлення вимог до спеціального використання лісових ресурсів а не їх продажу (пропозиція стосується не ст. 68 а ст. 67)  Порядок та умови здійснення спеціального використання лісових ресурсів встановлюються Кабінетом Міністрів України.  
    -425- Шершун М.Х.
Частину п'яту статті 66 викласти у редакції: "Порядок та умови здійснення спеціального використання лісових ресурсів встановлюються Кабінетом Міністрів України."  
Враховано в останній частині статті 67   
416. Загальне використання лісових ресурсів здійснюється відповідно до статті 77.   -426- Шершун М.Х.
Останню частину статті 66 вилучити.  
Враховано    
417. Стаття 67. Відведення лісових ділянок   -427- Кармазін Ю.А.
Назву статті 69 викласти у такій редакції: „Надання лісових та інших угідь, ресурсів деревини"  
Відхилено Кодексі термін "лісові та інші угіддя" не використовується (пропозиція стосується не ст. 69 а ст. 67)  Стаття 68. Виділення лісових ділянок для спеціального використання лісових ресурсів  
    -428- Шершун М.Х.
Назву статті 67 викласти у такій редакції: „Виділення лісових ділянок для спеціального використання лісових ресурсів". Текст статті доопрацювати.  
Враховано    
418. Спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється на лісових ділянках, які відводяться для цієї мети, без надання земельних ділянок.   -429- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 69 викласти у такій редакції: „Використання ресурсів деревини (лісосічного фонду) та лісових угідь здійснюється на ділянках, які відведені для відповідної мети, без вилучення земель у суб'єктів господарювання."  
Відхилено ермін лісові ресурси включає і ресурси деревини, поняття "лісосічний фонд" в Кодексі не застосовується (пропозиція стосується не ст. 69 а ст. 67)  Спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється на лісових ділянках, які виділяються для цієї мети, без надання земельних ділянок.  
419. Лісова ділянка може бути відведена одному або кільком тимчасовим лісокористувачам для використання різних видів лісових ресурсів.   -430- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 69 викласти у такій редакції: „Ділянка може надаватися одному або кільком суб'єктам промислового чи іншого господарювання для використання різних видів лісових ресурсів."  
Відхилено ермін "суб'єкти промислового чи іншого господарювання" в Кодексі не застосовується (пропозиція стосується не ст. 69 а ст. 67)  Лісова ділянка може бути виділена одному або кільком тимчасовим лісокористувачам для різних видів використання лісових ресурсів.  
420. Землі, що були порушені під час використання лісових ресурсів, приводяться винними в цьому особами до стані, придатного для використання за призначенням, за їх рахунок і в строки, встановлені власниками та постійними користувачами лісів.   -431- Грязєв А.Д.
У третій частині статті 67 слово "стані" замінити на слово "стану"  
Враховано   Землі, що були порушені під час використання лісових ресурсів, приводяться винними в цьому особами до стану, придатного для використання за призначенням, за їх рахунок відповідно до вимог законодавства.  
    -432- Кармазін Ю.А.
Частину третю статті 69 викласти у такій редакції: „Землі, що були порушені особами при використанні лісових угідь та ресурсів, приводяться до придатного для використання за призначенням стану за їх рахунок відповідно до вимог Цивільного та Адміністиративного кодексв України.  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 69 а ст. 67)   
    -433- Юхновський І.Р.
В останньому абзаці статті 67 після слова "лісів" додати слова "відповідно до вимог Цивільного та Адміністративного кодексів України".  
Враховано частково    
421. Стаття 68. Спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів   -434- Кармазін Ю.А.
Назву статті 70 викласти у такій редакції: „Спеціальний дозвіл на використання лісових та інших угідь, ресурсів деревини"  
Відхилено Кодексі термін "лісові та інші угіддя" не використовується (пропозиція стосується не ст. 70 а ст. 68)  Стаття 69. Спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів  
422. Спеціальне використання лісових ресурсів на відведеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубним квитком (ордером) або лісовим квитком.   -435- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 70 викласти у такій редакції: „Використання лісових та інших угідь, ресурсів деревини на наданій ділянці провадиться за спеціальним дозволом - лісорубним квитком (ордером) або лісовим квитком."  
Враховано частково В Кодексі термін "лісові та інші угіддя" не використовується (пропозиція стосується не ст. 70 а ст. 68)  Спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом (лісорубний квиток, ордер, лісовий квиток). Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства. Спеціальний дозвіл на інші види спеціального використання лісових ресурсів видається власниками або постійними користувачами лісів.  
    -436- Шершун М.Х.
Статтю 68 доопрацювати та доповнити положеннями про порядок надання спеціального дозволу.  
Враховано    
423. На відведених лісових ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси, на які видано спеціальний дозвіл.   -437- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 70 викласти у такій редакції: „На відведених ділянках можуть використовуватися лише ті властивості лісових угідь, лісові ресурси, на які видано спеціальний дозвіл."  
Враховано частково В Кодексі термін "лісові та інші угіддя" не використовується (пропозиція стосується не ст. 70 а ст. 68)  На виділених лісових ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси і лише для цілей, передбачених виданим спеціальним дозволом.  
424. Спеціальний дозвіл видається в установленому порядку також на проведення рубок, пов'язаних з веденням лісового господарства, та проведення інших рубок.      Спеціальний дозвіл видається власниками або постійними користувачами лісів в установленому порядку також на проведення інших рубок та робіт, пов'язаних і не пов'язаних із веденням лісового господарства.  
425. Форми лісорубного квитка (ордера) та лісового квитка і порядок їх видачі затверджуються Кабінетом Міністрів України.      Форми спеціальних дозволів і порядок їх видачі затверджуються Кабінетом Міністрів України.  
426. Стаття 69. Заготівля деревини в порядку рубок головного користування   -438- Шершун М.Х.
Назву статті 69 викласти у такій редакції: "Заготівля деревини"  
Враховано   Стаття 70. Заготівля деревини  
    -439- Кармазін Ю.А.
Назву статті 71 викласти у такій редакції: „Заготівля лісових матеріалів в порядку головного користування"  
Відхилено . Згідно із ДСТУ 3071-95 „Продукція лісозаготівельної промисловості", лісоматеріали - це деревні матеріали, одержані поділом на частини повалених дерев та деревних колод (уздовж чи впоперек) для подальшого викорис-тання чи перероблення і технологічна тріска. Тобто в порядку рубок заготовляється деревна сировина (деревина). (пропозиція стосується не ст. 71 а ст. 69)   
    -440- Юхновський І.Р.
Замінити в назві статті 69 і по тексту слово "деревина" на слова "лісові матеріали" у відповідних відмінках.  
Відхилено Термін "лісові матеріали" є похідним і не може бути вживаним у контексті статті .   
427. Заготівля деревини здійснюється під час рубок головного користування, що проводяться в стиглих і перестійних деревостанах. У виняткових випадках ці рубки можуть проводитися у пристигаючих деревостанах за рішенням центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, погодженим з центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.   -441- Шершун М.Х.
Статтю 69 конкретизувати та опрацювати редакційно.  
Враховано   Заготівля деревини здійснюється при використанні лісових ресурсів у порядку рубок головного користування, що проводяться в стиглих і перестійних деревостанах.  
    -442- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 71 викласти у такій редакції: „Заготівля лісових матеріалів здійснюється шляхом головного користування, що проводяться в стиглих і перестійних деревостанах. У виняткових випадках ці рубки можуть проводитися у пристигаючих деревостанах за рішенням центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, погодженим з центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища."  
Враховано частково ермін "лісові матеріали" є похідним і не може бути вживаним у контексті статті . (пропозиція стосується не ст. 71 а ст. 69).   
428. Для заготівлі деревини під час рубок головного користування в першу чергу призначаються пошкоджені, усихаючі та інші насадження, що потребують термінової рубки за своїм станом, і насадження, які вийшли з підсочки.   -443- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 71 викласти у такій редакції: „Для заготівлі лісових матеріалів шляхом головного користування в першу чергу призначаються пошкоджені, ті, що усихають, інші насадження, що потребують термінової рубки за своїм станом, і насадження, які вийшли з підсочування."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 71 а ст. 69)  Для заготівлі деревини під час рубок головного користування в першу чергу призначаються пошкоджені, ті, що усихають, інші деревостани, що потребують термінової рубки за своїм станом, і деревостани, які вийшли з підсочування. Залежно від категорій лісів, природних лісорослинних умов, біологічних особливостей деревних порід та інших особливостей застосовуються такі системи рубок головного користування: суцільні, поступові або вибіркові, комбіновані рубки. Деревина заготовляється також під час здійснення лісогосподарських заходів, не пов'язаних з використанням лісових ресурсів (поліпшення якісного складу лісів), та під час проведення інших заходів (розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв'язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо).  
    -444- Шершун М.Х.
Доповнити статтю 69 частиною у редакції: "Залежно від категорій лісів, природних лісорослинних умов, біологічних особливостей деревних порід та інших особливостей застосовуються такі системи рубок головного користування: суцільні, поступові або вибіркові рубки, комбіновані."  
Враховано    
    -445- Самоплавський В.І.
Ст. 69 доповнити частиною у редакції: "Деревина заготовляється також під час здійснення лісогосподарських заходів, не пов'язаних з використанням лісових ресурсів (поліпшення якісного складу лісів) та під час проведення інших заходів (розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв'язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо)."  
Враховано    
429. Під час проведення рубок головного користування не дозволяється вирубування та пошкодження:      Під час проведення заготівлі деревини не дозволяється вирубування та пошкодження:  
430. цінних і рідкісних дерев та чагарників, занесених до Червоної книги України;      цінних і рідкісних дерев та чагарників, занесених до Червоної книги України;  
431. насінників і плюсових дерев;      насінників і плюсових дерев.  
432. життєздатного підросту.   -446- Самоплавський В.І.
Слова „життєздатного підросту" вилучити  
Враховано    
433. У виняткових випадках вирубування цих дерев і чагарників може бути здійснене з дозволу територіальних органів лісового господарства. Вирубування дерев та чагарників, занесених до Червоної книги України та у межах територій і об'єктів природно-заповідного фонду - з дозволу територіальних органів з питань охорони навколишнього природного середовища.   -447- Шершун М.Х.
Четверту частину статті 69 розділити на дві частини і першу частину викласти у редакції: "У виняткових випадках вирубування насінників і плюсових дерев може бути здійснене з дозволу органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, а в межах територій і об'єктів природно-заповідного фонду ( в установленому порядку з дозволу органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
Враховано   У виняткових випадках вирубування насінників і плюсових дерев може бути здійснене з дозволу органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, а в межах територій і об'єктів природно-заповідного фонду ( в установленому порядку з дозволу органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища. Вирубування дерев та чагарників, занесених до Червоної книги України, здійснюється в установленому порядку лише з дозволу центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
    -448- Шершун М.Х.
Четверту частину статті 69 розділити на дві частини і другу частину викласти у редакції: "Вирубування дерев та чагарників, занесених до Червоної книги України, здійснюється в установленому порядку лише з дозволу центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища."  
Враховано    
434. Деревина заготовляється також під час здійснення заходів, не пов'язаних з використанням лісових ресурсів (рубки, пов'язані з веденням лісового господарства) та під час проведення інших рубок (розчищення ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв'язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо).   -449- Кармазін Ю.А.
П'яту частину статті 71 викласти у наступній редакції: „Заготівлю лісових матеріалів також проводять під час здійснення заходів, пов'язані з веденням лісового (рубки догляду, санітарні та інші) господарське використанням яких є суттєвим доповненням балансу ринкових їхніх ресурсів."  
Враховано частково Термін "лісові матеріали" є похідним і не може бути вживаним у контексті статті. (пропозиція стосується не ст. 71 а ст. 69)   
435. Заготівля деревини в порядку проведення рубок головного користування, а також рубок, пов'язаних із веденням лісового господарства, провадиться власниками та постійними користувачами лісів, яким у встановленому порядку надано це право.   -450- Кармазін Ю.А.
Шосту частину статті 71 викласти у наступній редакції: „Заготівля лісових матеріалів шляхом головного користування, а також рубок, пов'язаних із веденням лісового господарства, провадиться суб'єктами господарювання промислової діяльності, власниками чи суб'єктами господарювання з лісівництва, орендарями, в залежності від обсягів щорічного вилучення деревини та особливостей місцевої економіки." Заборонити всім суб'єктам господарювання недержавної форми власності проводити заготівлю деревини на пні в лісах України.  
Відхилено иключне право заготівлі деревини надається власникам та постійним користувачам лісів. (пропозиція стосується не ст. 71 а ст. 69) Друга частина пропозиції (Це положення статті 4 проекту Закону "Про мораторій на проведення суцільних рубок та вивезення за кордон деревини та пиломатеріалів (реєстр.№3137) не прийнятого парламентом 18.01.2005р.  Заготівля деревини в порядку проведення рубок головного користування, а також інших рубок, пов'язаних із веденням лісового господарства, проводиться власниками та постійними користувачами лісів, яким у встановленому порядку надано це право.  
    -451- Іванчо І.В.
Шосту частину статті 69 викласти у наступній редакції: „Заготівля деревини в порядку проведення рубок головного користування, а також рубок, пов'язаних із веденням лісового господарства, провадиться постійними господарями лісів, яким у встановленому порядку надано це право."  
Враховано частково    
436. У разі здійснення будівельних та інших робіт на лісових ділянках, заготівля деревини провадиться тими громадянами та юридичними особами, яким надано земельні ділянки для цих цілей, якщо в рішенні про надання земельної ділянки не передбачено інше.      У разі здійснення будівельних та інших робіт на лісових ділянках заготівля деревини проводиться тими громадянами та юридичними особами, яким надано земельні ділянки для цих цілей, якщо в рішенні про надання земельної ділянки не передбачено інше.  
437. Стаття 70. Види рубок головного користування   -452- Самоплавський В.І.
Статтю 70 вилучити  
Враховано    
438. Залежно від переваг виконуваних лісами функцій, природних лісорослинних умов, біологічних особливостей деревних порід, типу лісу, складу і вікової структури деревостанів, наявності та стану підросту господарсько цінних порід, крутизни схилів, інших особливостей застосовуються вибіркові, поступові та суцільні рубки.   -453- Іванчо І.В.
У частині першій ст. 70 слова "та суцільні рубки" вилучити  
Враховано Статтю 70 вилучено   
439. Вибіркові (добровільно-вибіркові) рубки - це рубки, під час яких періодично вирубується частина дерев перестійного і стиглого віку (при цьому способі рубки ділянка залишається вкритою лісовою рослинністю).   -454- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 72 викласти у такій редакції: „Вибіркові (добровільно-вибіркові) рубки - це рубки, під час яких періодично вирубають частину дерев, що досягли за розмірами споживчої вартості (при цьому способі рубки ділянка залишається вкритою лісовою рослинністю)."  
Відхилено Стаття вилучена. (пропозиція стосується не ст. 72 а ст. 70)   
    -455- Юхновський І.Р.
В другому абзаці статті 70 слова "періодично вирубується частина дерев перестійного і стиглого віку" замінити словами "періодично вирубають частину дерев, що досягли за розмірами споживчої вартості."  
Відхилено . Стаття вилучена   
440. Поступові (рівномірно-поступові, групово-поступові, смугово-поступові) рубки - це рубки, під час яких передбачається вирубування деревостану за кілька прийомів.   -456- Салигін В.В.
У ст. 70 третій абзац доповнити реченням: "Спеціальний дозвіл на розчистку трас існуючих електромереж не видається"  
Відхилено Пропозиція не стосується статті 70   
441. Суцільні рубки - це рубки, під час яких весь деревостан вирубується повністю.       
442. Стаття 71. Визначення розміру заготівлі деревини в порядку рубок головного користування   -457- Шершун М.Х.
Назву статті 71 викласти у редакції: "Ліміт заготівлі деревини в порядку рубок головного користування". Статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано   Стаття 71. Ліміт заготівлі деревини в порядку рубок головного користування  
443. Визначення розміру заготівлі деревини в порядку рубок головного користування здійснюється в межах розрахункової лісосіки. Заготівля деревини в порядку рубок головного користування в розмірах, що перевищують розрахункову лісосіку, забороняється.   -458- Кармазін Ю.А.
У статті 73 вилучити вираз, "Заготівля деревини в порядку рубок головного користування в розмірах, що перевищують розрахункову лісосіку, забороняється.", оскільки вона може проводитись тільки в межах розміру, встановленого Кабінетом Міністрів України.  
Враховано частково Проектом Кодексу не передбачено встановлення Кабінетом Міністрів щорічного розміру (ліміту лісосічного фонду). (пропозиція стосується не ст. 73 а ст. 71)  Лімітом заготівлі деревини в порядку рубок головного користування є затверджена в установленому порядку розрахункова лісосіка. Заготівля деревини в порядку рубок головного користування в розмірах, що перевищують розрахункову лісосіку, забороняється.  
    -459- Салигін В.В.
У статті 71 п'ятий абзац доповнити реченням: "До заготівлі деревини не відносяться експлуатаційні роботи по розчистці просік на трасах існуючих електромереж, інших інженерних споруд"  
Відхилено Пропозиція не стосується статті 71   
    -460- Гірник Є.О.
Статтю 71 викласти в редакції: Стаття 71. Заготівля деревини в порядку рубок головного користування. Заготівля деревини здійснюється під час рубок головного користування, що проводяться в стиглих і перестійних деревостанах. Визначення розміру заготівлі деревини порядку рубок головного користування здійснюється в межах розрахункової лісосіки. Заготівля деревини в порядку рубок головного користування в розмірах, що перевищують розрахункову лісосіку, забороняється. Щорічна вирубка технічно стиглих деревостанів по площі повинна в три-чотири рази бути меншою за щорічні посадки нових площ лісів. При цьому , загибель молодих посадок на 6-10 рік посадки (на час переводу цих лісових культур у вкриті лісовою рослинністю землі) не повинна перевищувати 3-5 відсотка. Для заготівлі деревини під час рубок головного користування в першу чергу призначаються пошкоджені, усихаючі та інші насадження, що потребують термінової рубки за своїм станом, і насадження, які вийшли з підсочки. Під час проведення рубок головного користування не дозволяється вирубування: цінних і рідкісних дерев та чагарників, занесених до Червоної книги України; насінників і плюсових дерев; життєздатного підросту. У виняткових випадках вирубка цих дерев та чагарників може бути здійснена з дозволу територіальних органів лісового господарства, а у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду та рослин, занесених до Червоної книги України, - з дозволу територіальних органів з питань охорони навколишнього природного середовища. Деревина заготовляється також під час здійснення заходів, не пов'язаних з використанням лісових ресурсів (рубки, пов'язані з веденням лісового господарства) та під час проведення інших рубок (розчищення ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв'язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо). Заготівля деревини в порядку проведення рубок головного користування, а також рубок, пов'язаних із веденням лісового господарства, провадиться власниками та постійними користувачами лісів, яким у встановленому порядку надано це право. У разі надання земельних ділянок для будівельних та інших робіт, заготівля деревини провадиться тими громадянами та юридичними особами, яким відведено земельні ділянки для цих цілей, якщо в рішенні про надання ділянки не передбачено інше.  
Враховано частково статтях 68 та 69. Пропозиція стосується статті 69 та частково статті 71 об'єднати які неможливо. У статті 69 йдеться про порядок заготівлі деревини під час рубок головного користування, а у статті 71 про визначення розміру заготівлі деревини в порядку рубок головного користування. Крім того, спрогнозувати загибель лісових культур "менше 3-5%", та ще й на 6-10-й роки після посадки неможливо навіть в контрольованому середовищі. Така норма для всієї території України є неприйнятною і вона не може бути застосована в Лісовому кодексі.   
444. Стаття 72. Заготівля другорядних лісових матеріалів      Стаття 72. Заготівля другорядних лісових матеріалів  
445. У лісах без заподіяння їм шкоди може здійснюватися заготівля другорядних лісових матеріалів: живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені, деревних соків.      У лісах без заподіяння їм шкоди може здійснюватися заготівля другорядних лісових матеріалів: живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені, деревних соків.  
446. Технічною документацією з ведення лісового господарства може бути передбачено заготівлю інших другорядних лісових матеріалів.   -461- Шершун М.Х.
Статтю 72 доповнити частиною у редакції: "Ліміт використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів встановлюється відповідними органами виконавчої влади за поданням органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, погодженим із органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища." Статтю доопрацювати.  
Враховано   Нормативною документацією з ведення лісового господарства може бути передбачено заготівлю інших другорядних лісових матеріалів. Ліміт використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів встановлюється відповідними органами виконавчої влади за поданням органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, погодженим із органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
447. Стаття 73. Побічні лісові користування      Стаття 73. Побічні лісові користування  
448. До побічних лісових користувань належать: заготівля сіна, випасання худоби, розміщення пасік, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин і технічної сировини, вуглевипалювання, збирання лісової підстилки, заготівля очерету.   -462- Шершун М.Х.
У статті 73 слова „і технічної сировини" вилучити  
Враховано   До побічних лісових користувань належать: заготівля сіна, випасання худоби, розміщення пасік, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету. Нормативною документацією з ведення лісового господарства можуть бути передбачені й інші види побічних лісових користувань.  
    -463- Самоплавський В.І.
Доповнити статтю 73 абзацом наступного змісту: „Нормативною документацією з ведення лісового господарства можуть бути передбачені й інші види побічних лісових користувань".  
Враховано    
449. Здійснення побічних лісових користувань здійснюється без заподіяння шкоди лісу.   -464- Руденко Г.Б.
Другу частину статті 73 викласти у такій редакції: "Побічні лісові користування повинні здійснюватися без заподіяння шкоди лісу."  
Враховано   Побічні лісові користування повинні здійснюватися без заподіяння шкоди лісу. Ліміт використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань встановлюється відповідними органами виконавчої влади за поданням органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, погодженим із органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
    -465- Шершун М.Х.
Статтю 73 доповнити частиною у редакції: "Ліміт використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань встановлюється відповідними органами виконавчої влади за поданням органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, погодженим із органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.".  
Враховано    
450. Стаття 74. Використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей та проведення науково-дослідних робіт.   -466- Шершун М.Х.
У назві статті 74 та по тексту статті доповнити словами "освітньо-виховних цілей".  
Враховано   Стаття 74. Використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт  
451. Використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей та проведення науково-дослідних робіт здійснюється з урахуванням вимог щодо збереження лісового середовища і природних ландшафтів, з додержанням правил архітектурного планування приміських зон і санітарних вимог.      Використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт здійснюється з урахуванням вимог щодо збереження лісового середовища і природних ландшафтів з додержанням правил архітектурного планування приміських зон і санітарних вимог.  
452. У лісах, що використовуються для відпочинку, лісокористувачі повинні здійснювати роботи щодо їх благоустрою.   -467- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 76 викласти у такій редакції: „У лісах, що використовуються для відпочинку, відвідувачі (рекреанти) повинні здійснювати роботи щодо їх благоустрою."  
Відхилено . У лісах, що використовуються для відпочинку, саме лісо-користувачі (постійні і тимчасові), а не відві-дувачі, повинні здійснювати роботи щодо їх благоустрою (пропозиція стосується не ст. 76 а ст. 74).  У лісах, що використовуються для відпочинку, лісокористувачі повинні здійснювати роботи щодо їх благоустрою.  
453. Стаття 75. Використання корисних властивостей лісів для потреб мисливського господарства.   -468- Кармазін Ю.А.
Назву статті 77 викласти у такій редакції: „Використання лісових та інших угідь для надання послуг з мисливського господарства"  
Відхилено апропонована назва не відповідає суті глави. (пропозиція стосується не ст. 77 а ст. 75) Пропозиції стосуються положень 2 го Верховною Радою України проекту Лісового кодексу №3459  Стаття 75. Використання корисних властивостей лісів для потреб мисливського господарства  
454. Використання корисних властивостей лісів для потреб мисливського господарства (мисливські угіддя) здійснюється відповідно до цього Кодексу та Законів України „Про тваринний світ", „Про мисливське господарство та полювання".   -469- Кармазін Ю.А.
Статтю 77 викласти у такій редакції: „Використання лісових та інших угідь для надання послуг з мисливського господарства (мисливські угіддя) здійснюється відповідно до цього Кодексу та Закону України „Про мисливське господарство та полювання"."  
Відхилено апропонована назва не відповідає суті глави. (пропозиція стосується не ст. 77 а ст. 75)  Використання корисних властивостей лісів для потреб мисливського господарства здійснюється відповідно до цього Кодексу та законів України „Про тваринний світ", „Про мисливське господарство та полювання". Стаття 76. Створення сприятливих умов для життя диких тварин Використання лісових ресурсів і проведення лісогосподарських заходів повинні здійснюватися з урахуванням збереження сприятливих умов для життя диких тварин. Тимчасові лісокористувачі на лісових ділянках, виділених їм для потреб мисливського господарства, можуть створювати кормові і захисні ділянки, здійснювати інші заходи, пов'язані з веденням мисливського господарства, за погодженням з постійними користувачами або власниками лісів.  
    -470- Заєць І.О.
Доповнити проект Кодексу статтею у такій редакції: "Стаття . Створення сприятливих умов для життя диких тварин. Використання лісових ресурсів і проведення лісогосподарських заходів повинні здійснюватися з урахуванням збереження сприятливих умов для життя диких тварин. Тимчасові лісокористувачі на лісових ділянках, наданих їм для потреб мисливського господарства, можуть створювати кормові і захисні ділянки, здійснювати інші заходи, пов'язані з веденням мисливського господарства, за погодженням з постійними лісокористувачами, власниками лісів."  
Враховано    
455. Стаття 76. Огляд місць використання лісових ресурсів   -471- Самоплавський В.І.
Статтю 76 вилучити  
Враховано    
    -472- Кармазін Ю.А.
Назву статті 78 викласти у такій редакції: „Огляд місць рубки, заготівлі й вивезення лісових матеріалів"  
Відхилено Статтю вилучено (пропозиція стосується не ст. 78 а ст. 76)   
456. Огляд місць використання лісових ресурсів здійснюється власником, постійним користувачем з метою виявлення повноти і правильності розроблення лісосік, проведення заготівлі живиці та деревини, другорядних лісових матеріалів, виявлення недорубів, невивезення лісових матеріалів та перевірки додержання вимог законодавства під час використання лісових ресурсів.   -473- Кармазін Ю.А.
Першу частину статті 78 викласти у такій редакції: „Огляд і прийняття місць рубки для лісовідновлення, контроль заготівлі й вивезення лісових матеріалів, додержання лісокористувачами лісівничих та природоохоронних норм і правил під час використання ними лісових ресурсів здійснюється лісовою охороною суб'єктів господарювання лісового господарства."  
Відхилено Статтю вилучено (пропозиція стосується не ст. 78 а ст. 76)   
    -474- Юхновський І.Р.
В першому абзаці статті 76 слова "власником, постійним лісокористувачем" замінити словами "лісовою охороною суб'єктів господарювання лісового господарства (власника, постійного лісокористувача)".  
Відхилено Статтю вилучено   
    -475- Іванчо І.В.
Статтю 76. викласти в такій редакції:„Огляд місць використання лісових ресурсів здійснюється постійним господарем лісів з метою виявлення повноти і правильності проведення заготівлі живиці дикорослинних плодів, грибів, ягід, лікарських рослин і інших корисних ресурсів та перевірки додержання вимог законодавства під час використання лісових ресурсів. Порядок огляду місць використання лісових ресурсів здійснюється згідно з Правилами використання лісових ресурсів."  
Відхилено Статтю 76 вилучено   
457. Порядок огляду місць використання лісових ресурсів здійснюється згідно з Правилами відпуску лісових ресурсів.   -476- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 78 вилучити.  
Враховано (пропозиція стосується не ст. 78 а ст. 76)   
458. Стаття 77. Перебування громадян у лісах   -477- Самоплавський В.І.
Назву ст. 77 викласти у редакції: "Загальне використання лісових ресурсів" та розмістити її після частини першої статті 66.  
Враховано у статті 66   
459. Громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної та комунальної власності, безкоштовно збирати в них для власного споживання дикорослі трав'яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, гриби тощо, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.   -478- Грязєв А.Д.
Першу частину статті 77 доповнити словом "України". Статтю конкретизувати та доопрацювати редакційно  
Враховано у статті 66   
    -479- Іванчо І.В.
Першу частину статті 77 викласти в редакції: "Громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної власності, безкоштовно збирати в них для власного споживання дикорослі трав'яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, гриби тощо, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами."  
Враховано частково у статті 66   
    -480- Самоплавський В.І.
Статтю 77 доповнити частиною щодо встановлення норми безкоштовного збору ягід, грибів тощо.  
Враховано у статті 66   
460. Громадяни зобов'язані виконувати вимоги пожежної безпеки у лісах, користуватися лісовими ресурсами, зазначеними у частині першій цієї статті, способами і в обсягах, що не завдають шкоди відтворенню цих ресурсів.   -481- Руденко Г.Б.
Останню частину статті 77 викласти у редакції: "Громадяни під час здійснення загального використання лісових ресурсів та перебування в лісах зобов'язані виконувати вимоги пожежної безпеки в лісах, користуватися лісовими ресурсами, зазначеними в частині першій цієї статті, способами і в обсягах, що не завдають шкоди відтворенню цих ресурсів, не погіршують санітарний стан лісів."  
Враховано у статті 66   
461. Стаття 78. Плата за використання лісових ресурсів      Стаття 77. Плата за використання лісових ресурсів  
462. Використання лісових ресурсів на землях державної і комунальної власності, крім розміщення пасік і випадків, передбачених статтею 77 цього Кодексу, є платним.   -482- Руденко Г.Б.
Стаття 78 потребує редакційного доопрацювання  
Враховано   Спеціальне використання лісових ресурсів, крім розміщення пасік, є платним.  
    -483- Іванчо І.В.
Частину першу ст. 78 викласти в редакції: "Використання лісових ресурсів на землях державної власності, крім розміщення пасік і випадків, передбачених статтею 77 цього Кодексу, є платним."  
Враховано частково    
    -484- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 80 викласти у такій редакції: „Використання лісових ресурсів на землях державної і комунальної власності, крім розміщення пасік та випадків, передбачених статтею 79 цього Кодексу, є платним."  
Враховано (пропозиція стосується не ст. 80 а ст. 78)   
463. Розподіл платежів за використання лісових ресурсів на землях державної і комунальної власності визначається законодавством.   -485- Іванчо І.В.
"Частину другу ст. 78 викласти в редакції: Розподіл платежів за використання лісових ресурсів на землях державної власності визначається законодавством."  
Враховано частково   Розподіл зборів за використання лісових ресурсів на землях державної і комунальної власності визначається законом.  
    -486- Заєць І.О.
Доповнити статтю 78 частиною у такій редакції: „Плата за використання лісових ресурсів місцевого значення зараховується до місцевих бюджетів."  
Відхилено З введенням державної, комунальної та приватної власності термін "лісові ресурси державного і місцевого значення" втрачає своє призначення   
464. Порядок справляння плати за використання лісових ресурсів встановлюється Кабінетом Міністрів України.   -487- Кармазін Ю.А.
Частину третю статті 80 викласти у такій редакції: „Порядок справляння зборів (обов'язкових платежів) і податків за використання лісових угідь і ресурсів деревини встановлюється Законом України."  
Відхилено . Відповідно до другої частини статті 92 Конституції України виключно законами України встановлюються сис-тема оподаткування, податки і збори. В Кодексі йде мова про порядок справляння плати за вико-ристання лісових ресурсів. (пропозиція стосується не ст. 80 а ст. 78)  Порядок справляння плати за спеціальне використання лісових ресурсів установлюється Кабінетом Міністрів України.  
    -488- Юхновський І.Р.
Третій абзац статті 78 викласти в редакції "Порядок справляння зборів (обов'язкових платежів) і податків за використання лісових угідь і ресурсів деревини встановлюється Законами України."  
Відхилено Відповідно до другої частини статті 92 Конституції України виключно законами України встановлюються система оподаткування, податки і збори. У статті 78 йдеться про порядок справляння плати за використання лісових ресурсів.   
465. Стаття 79. Припинення права використання лісових ресурсів      Стаття 78. Припинення права використання лісових ресурсів  
466. Право використання лісових ресурсів припиняється в разі:      Право використання лісових ресурсів припиняється в разі:  
467. 1) добровільної відмови від використання лісових ресурсів;      1) добровільної відмови від використання лісових ресурсів;  
468. 2) закінчення строку, на який було надано право використання лісових ресурсів;      2) закінчення строку, на який було надано право використання лісових ресурсів;  
469. 3) припинення діяльності лісокористувачів, яким було надано право використання лісових ресурсів;   -489- Іванчо І.В.
Пункт 3) викласти в редакції: "3) припинення діяльності користувачів лісових ресурсів, яким було надано право їх використання;"  
Враховано частково   3) припинення діяльності лісокористувачів, яким було надано право використання лісових ресурсів;  
470. 4) порушення правил і норм використання лісових ресурсів;      4) порушення правил і норм, умов спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів;  
471. 5) використання лісових ресурсів способами, які негативно впливають на стан і відтворення лісів, призводять до погіршення навколишнього природного середовища;      5) використання лісових ресурсів способами, які негативно впливають на стан і відтворення лісів, призводять до погіршення навколишнього природного середовища;  
472. 6) систематичного порушення встановлених строків плати за використання лісових ресурсів;   -490- Шершун М.Х.
У пункті 6 статті 79 слово "систематичного" вилучити  
Враховано   6) порушення встановлених строків плати за використання лісових ресурсів;  
473. 7) використання лісової ділянки не за призначенням.   -491- Іванчо І.В.
Пункт 7) вилучити  
Відхилено Редакція від Комітету відповідає законодавству  7) використання лісової ділянки не за цільовим призначенням; 8) невідшкодування в установленому порядку збитків, заподіяних лісовому господарству внаслідок порушень лісового законодавства, та невиконання вимог щодо усунення виявлених недоліків.  
    -492- Шершун М.Х.
Статтю 79 доопрацювати та доповнити пунктом в редакції: "невідшкодування в установленому порядку збитків, заподіяних лісовому господарству внаслідок порушень лісового законодавства, та неусунення виявлених недоліків."  
Враховано    
474. Припинення права використання лісових ресурсів здійснюється в установленому порядку власниками та постійними користувачами лісів шляхом анулювання лісорубного квитка (ордера) або лісового квитка.   -493- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 81 викласти у такій редакції: „Припинення права використання лісових ресурсів здійснюється в установленому порядку суб'єктами господарювання лісового господарства шляхом анулювання лісорубного квитка (ордера) або лісового квитка."  
Враховано частково пропозиція стосується не ст. 81 а ст. 79)  Припинення права використання лісових ресурсів здійснюється в установленому порядку шляхом анулювання лісорубного квитка (ордера) або лісового квитка тими органами, які їх видали.  
    -494- Іванчо І.В.
Частину першу ст. 79 викласти в редакції: "Припинення права використання лісових ресурсів здійснюється в установленому порядку постійними господарями лісів."  
Відхилено Редакція від Комітету є більш вдалою   
475. У випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6, 7 частини першої цієї статті, право використання лісових ресурсів припиняється за рішенням суду.   -495- Іванчо І.В.
Частину другу ст. 79 викласти в редакції: "У випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 частини першої цієї статті, право використання лісових ресурсів припиняється за рішенням суду."  
Враховано частково   У випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6, 7, 8 частини першої цієї статті, рішення про анулювання лісорубного квитка (ордера) або лісового квитка може бути оскаржене лісокористувачем до суду.  
476. Законом можуть бути передбачені й інші випадки припинення права використання лісових ресурсів.      Законом можуть бути передбачені й інші випадки припинення права використання лісових ресурсів.  
477. Глава 14. ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ      Глава 14. ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ  
478. Стаття 80. Мета відтворення лісів      Стаття 79. Мета відтворення лісів  
479. Відтворення лісів здійснюється з метою:      Відтворення лісів здійснюється з метою:  
480. досягнення оптимальної лісистості шляхом створення в максимально короткі терміни нових насаджень найбільш економічно та екологічно доцільними способами і технологіями;      1) досягнення оптимальної лісистості шляхом створення в максимально короткі строки нових насаджень найбільш економічно та екологічно доцільними способами і технологіями;  
481. підвищення водоохоронних, ґрунтозахисних, санітарно-гігієнічних, інших корисних властивостей лісів і захисних лісових насаджень;      2) підвищення водоохоронних, ґрунтозахисних, санітарно-гігієнічних, інших корисних властивостей лісів і захисних лісових насаджень;  
482. поліпшення якісного складу лісів, підвищення їх продуктивності й біологічної стійкості.      3) поліпшення якісного складу лісів, підвищення їх продуктивності й біологічної стійкості.  
483. Відтворення лісів здійснюється шляхом їх відновлення та лісорозведення.      Відтворення лісів здійснюється шляхом їх відновлення та лісорозведення.  
484. Стаття 81. Відновлення лісів      Стаття 80. Відновлення лісів  
485. Відновлення лісів здійснюється на лісових ділянках, що були вкриті лісовою рослинністю (зруби, згарища тощо).   -496- Шершун М.Х.
Статтю 81 доповнити частиною в такій редакції: "Зруби і згарища повинні бути залісені протягом 1-2 років. Лісові культури, що загинули, відновлюються в наступному році. Терміни залісення можуть бути продовжені у зв'язку з необхідністю ліквідації наслідків стихії (вітровал, пожежа, посуха тощо) органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, відповідними територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства.".  
Враховано   Відновлення лісів здійснюється на лісових ділянках, що були вкриті лісовою рослинністю (зруби, згарища тощо). Зруби і згарища підлягають залісенню протягом не більше двох років. Лісові культури, що загинули, відновлюються в наступному році. Терміни залісення можуть бути продовжені у зв'язку з необхідністю ліквідації наслідків стихії (вітровал, пожежа, посуха тощо) органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, відповідними територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства.  
486. На лісових ділянках, зайнятих чагарниками, низькопродуктивними і малоцінними насадженнями, відновлення більш цінних та високопродуктивних деревостанів здійснюється шляхом реконструкції та лісокультурними методами.   -497- Самоплавський В.І.
У другій частині ст. 81 слово "насадженнями" замінити словом "деревостанами". Статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано   На лісових ділянках, зайнятих чагарниками, низькопродуктивними і малоцінними деревостанами, відновлення більш цінних та високопродуктивних деревостанів здійснюється шляхом реконструкції та проведення лісокультурних робіт.  
487. Стаття 82. Лісорозведення      Стаття 81. Лісорозведення  
488. Лісорозведення здійснюється на інших, призначених для створення лісів землях, насамперед низькопродуктивних та не придатних для використання в сільському господарстві (яри, балки, піски, пустощі тощо), на землях сільськогосподарського призначення, виділених для створення полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень.   -498- Шершун М.Х.
Статті 82 та 83 конкретизувати та доопрацювати редакційно  
Враховано   Лісорозведення здійснюється на призначених для створення лісів землях, не вкритих лісовою рослинністю, насамперед низькопродуктивних та непридатних для використання в сільському господарстві (яри, балки, піски тощо), на землях сільськогосподарського призначення, виділених для створення полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень.  
489. Землі, призначені для лісорозведення, можуть бути віднесені до категорії земель лісового фонду відповідно до земельного законодавства.      Землі, призначені для лісорозведення, відповідно до Земельного кодексу України відносяться до земель лісогосподарського призначення.  
490. Стаття 83. Обсяги і способи відновлення лісів і лісорозведення      Стаття 82. Обсяги і способи відновлення лісів і лісорозведення  
491. Обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення визначаються на підставі матеріалів лісовпорядкування або спеціального обстеження з урахуванням фактичних змін у лісовому фонді та стану земель, що підлягають залісенню.      Обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення визначаються на підставі матеріалів лісовпорядкування або спеціального обстеження з урахуванням фактичних змін у лісовому фонді України та стану земель, що підлягають залісенню.  
492. Відновлення лісів проводиться способами, що забезпечують створення в найкоротші строки високопродуктивних лісів з господарсько цінних деревних і чагарникових порід.      Відновлення лісів проводиться способами, що забезпечують створення високопродуктивних лісів з господарсько цінних деревних і чагарникових порід.  
493. Лісорозведення проводиться способами, що забезпечують створення продуктивних деревостанів з високими захисними властивостями.      Лісорозведення проводиться способами, що забезпечують створення продуктивних деревостанів з високими захисними властивостями.  
494. Глава 15. ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ, ПОЛІПШЕННЯ ЯКІСНОГО СКЛАДУ ЛІСІВ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ У ЛІСАХ      Глава 15. ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ, ПОЛІПШЕННЯ ЯКІСНОГО СКЛАДУ ЛІСІВ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОРІЗНОМАНІТТЯ В ЛІСАХ  
495. Стаття 84. Заходи щодо підвищення продуктивності лісів      Стаття 83. Заходи щодо підвищення продуктивності лісів  
496. З метою підвищення продуктивності лісів власники та постійні користувачі здійснюють заходи щодо:   -499- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 86 викласти у такій редакції: „З метою підвищення продуктивності лісів суб'єктами господарювання лісового господарства здійснюються заходи щодо:"  
Відхилено не відповідає термінології, що застосовується в Кодексі (пропозиція стосується не ст. 86 а ст. 84)  З метою підвищення продуктивності лісів власники та постійні користувачі здійснюють заходи щодо:  
497. зменшення площі земель, зайнятих чагарниками, рідколіссям, низькоповнотними і нестійкими деревостанами;      1) зменшення площі земель, зайнятих чагарниками, рідколіссям, низькоповнотними і нестійкими деревостанами;  
498. підвищення родючості ґрунтів (меліорація, запобігання ерозії ґрунтів, заболочуванню, засоленню та іншим негативним процесам) ;      2) підвищення родючості ґрунтів (меліорація, запобігання ерозії ґрунтів, заболочуванню, засоленню та іншим негативним процесам);  
499. впровадження сучасних досягнень селекції, лісового насінництва, сортовипробування найцінніших у господарському відношенні деревних порід;      3) впровадження сучасних досягнень селекції, лісового насінництва, сортовипробування найцінніших у господарському відношенні деревних порід;  
500. ефективного догляду за лісовими культурами;      4) ефективного догляду за лісовими культурами;  
501. охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб;      5) охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб;  
502. оптимізації вікової структури лісів.      6) оптимізації вікової структури лісів.  
503. Стаття 85. Заходи щодо поліпшення якісного складу лісів      Стаття 84. Заходи щодо поліпшення якісного складу лісів  
504. З метою поліпшення породного складу і якості лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей власники та постійні користувачі лісів здійснюють заходи щодо ведення лісового господарства (рубки догляду за лісом, санітарні рубки, лісовідновні рубки в деревостанах, що втрачають захисні, водоохоронні та інші корисні властивості, рубки, пов'язані з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів тощо).   -500- Кармазін Ю.А.
Статтю 87 викласти у такій редакції: „З метою поліпшення породного складу і якості лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей і підвищення продуктивності суб'єктами господарювання лісового господарства здійснюються заходи щодо ведення лісового господарства (рубки догляду за лісом, санітарні рубки, лісовідновні рубки в деревостанах, що втрачають захисні, водоохоронні та інші корисні властивості, рубки, пов'язані з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів тощо)."  
Відхилено . не відповідає термінології, що застосовується в Кодексі (пропозиція стосується не ст. 87 а ст. 85)  З метою поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей власники та постійні користувачі лісів здійснюють лісогосподарські заходи (рубки догляду за лісом, санітарні рубки, лісовідновні рубки в деревостанах, що втрачають захисні, водоохоронні та інші корисні властивості, рубки, пов'язані з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів тощо).  
505. Стаття 86. Збереження біологічного різноманіття у лісах      Стаття 85. Збереження біорізноманіття в лісах  
506. Збереження біологічного різноманіття у лісах здійснюється власниками та постійними користувачами на генетичному, популяційному, видовому і ценотичному рівнях через:   -501- Кармазін Ю.А.
Статтю 88 викласти у такій редакції: „Збереження біологічного різноманіття у лісах здійснюється суб'єктами господарювання лісового господарства на генетичному, популяційному, видовому і ценотичному рівнях через:"  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 88 а ст. 86)  Збереження біорізноманіття в лісах здійснюється власниками та постійними користувачами на генетичному, видовому, популяційному та екосистемному рівнях шляхом: 1) створення і оголошення в установленому порядку на найбільш цінних лісових ділянках територій та об'єктів природно-заповідного фонду, розвитку екологічної мережі;  
    -502- Шершун М.Х.
Статтю 86 доповнити абзацом щодо створення територій природно-заповідного фонду, статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано    
507. виділення, створення і збереження об'єктів цінного генетичного фонду лісових порід (генетичних резерватів, плюсових насаджень і дерев, колекційних ділянок, лісонасінних ділянок і плантацій, дослідних та випробних культур, тощо);   -503- Самоплавський В.І.
У частині другій ст.86 слово "насаджень" замінити словом "деревостанів"  
Враховано   2) виділення, створення і збереження об'єктів цінного генетичного фонду лісових порід (генетичних резерватів, плюсових деревостанів і дерев, колекційних лісових ділянок, лісонасінних ділянок і плантацій, дослідних та випробних культур тощо);  
508. недопущення генетичного забруднення генофондів аборигенних порід та інвазій інтродукованих видів у природні екосистеми;      3) недопущення генетичного забруднення генофондів аборигенних порід та інвазій інтродукованих видів у природні екосистеми;  
509. застосування екологічно орієнтованих способів відтворення лісів та використання лісових ресурсів;      4) застосування екологічно орієнтованих способів відтворення лісів та використання лісових ресурсів;  
510. забезпечення охорони рідкісних видів рослин і тварин, рослинних угруповань, пралісів відповідно до природоохоронного законодавства.      5) забезпечення охорони рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угруповань, пралісів, інших цінних природних комплексів відповідно до природоохоронного законодавства.  
511. Глава 16. ОХОРОНА І ЗАХИСТ ЛІСІВ      Глава 16. ОХОРОНА І ЗАХИСТ ЛІСІВ  
512. Стаття 87. Організація охорони і захисту лісів   -504- Самоплавський В.І.
Статті 87, 88, 89, 90 об'єднати та доопрацювати редакційно  
Враховано   Стаття 86. Організація охорони і захисту лісів  
513. Організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на їх збереження від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захист від шкідників і хвороб.      Організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захист від шкідників і хвороб. Власники та постійні користувачі лісами зобов'язані розробляти та проводити в установлений строк комплекс протипожежних та інших заходів, спрямованих на збереження охорони та захисту лісів. Перелік протипожежних та інших заходів, вимоги щодо складання планів цих заходів визначаються центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства, органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Захист лісів від шкідників і хвороб забезпечується шляхом систематичного спостереження за станом лісів, своєчасного виявлення осередків шкідників і хвороб лісу, здійснення профілактики виникнення вказаних осередків, їх локалізації і ліквідації. Охорона і захист лісів може здійснюватись із застосуванням авіації. Зона авіаційної охорони і захисту лісів визначається центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства з урахуванням замовлень власників та постійних користувачів лісів.  
514. Забезпечення охорони і захисту лісів покладається на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, власників та постійних користувачів лісами.   -505- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 89 викласти у такій редакції: „Забезпечення охорони лісів покладається на суб'єктами господарювання лісового господарства при всебічній організаційній підтримці органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування".  
Враховано частково татті 87-90 об'єднано і їх положення викладено у ст. 86 (пропозиція стосується не ст. 89 а ст. 87)  Забезпечення охорони і захисту лісів покладається на органи виконавчої влади з питань лісового господарства та органи місцевого самоврядування, власників та постійних користувачів лісами відповідно до цього Кодексу.  
    -506- Іванчо І.В.
Частину другу статті 87 викласти у такій редакції: „Забезпечення охорони і захисту лісів покладається на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, постійних господарів лісами."  
Враховано частково у статті 86   
515. Стаття 88. Охорона лісів від пожеж   -507- Самоплавський В.І.
Статтю 88 вилучити, абзац перший перенести до статті 87 та доопрацювати.  
Враховано у статті 86   
516. Власники та постійні користувачі лісами зобов'язані розробляти та проводити в установлений термін комплекс протипожежних заходів в лісах. Перелік протипожежних заходів, вимоги щодо складання планів цих заходів визначаються центральними органами виконавчої влади з питань лісового господарства.   -508- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 90 викласти у такій редакції: „Суб'єкти господарювання лісового господарства зобов'язані розробляти та проводити в установлений термін комплекс протипожежних заходів в лісах. Перелік протипожежних заходів, вимоги щодо складання планів цих заходів визначають суб'єкти господарювання державної власності відповідно до умов, визначених центральними органами виконавчої влади з питань лісового господарства, для інших форм власності - їхніми органами управління за погодженням з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.".  
Враховано частково частині другій статті 86. Статті 87-90 об'єднано (пропозиція стосується не ст. 90 а ст. 88)   
    -509- Іванчо І.В.
У частині першій статті 88 слова "Власники та постійні користувачі лісами " замінити словами „Постійні господарі лісів "  
Відхилено Термін "Постійні господарі лісів" у законодавстві не використовується   
517. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування для гасіння пожеж можуть залучати громадян та юридичних осіб, їх транспортні та інші технічні засоби.       
518. Витрати, пов'язані з використанням транспортних та інших технічних засобів громадян та юридичних осіб, які були залучені за їх згодою для гасіння пожеж, відшкодовуються в установленому порядку.       
519. Стаття 89. Захист лісів від шкідників і хвороб   -510- Самоплавський В.І.
Статтю 89 вилучити, абзац перший перенести до статті 87  
Враховано у частині третій статті 86   
520. Захист лісів від шкідників і хвороб забезпечується шляхом систематичного спостереження за станом лісового фонду, своєчасного виявлення осередків шкідників і хвороб лісу, здійснення профілактики виникнення вказаних осередків, їх локалізації і ліквідації.   -511- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 91 викласти у такій редакції: „Захист лісів від шкідників і хвороб забезпечується суб'єктами господарювання шляхом систематичного спостереження за станом лісових угідь, своєчасного виявлення осередків шкідників і хвороб лісу, здійснення профілактики виникнення вказаних осередків, їх локалізації і ліквідації.  
Враховано частково частині третій статті 86. Статті 87-90 об'єднано (пропозиція стосується не ст. 91 а ст. 89)   
    -512- Юхновський І.Р.
У першому абзаці статті 89 після слів "забезпечується" добавити слова "суб'єктами господарювання".  
Відхилено Статті 87-90 об'єднано   
521. Захист лісів від шкідників і хвороб включає в себе такі заходи:   -513- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 91 викласти у такій редакції: „Захист лісів від шкідників і хвороб може включати такі заходи:"  
Відхилено астина друга вилучена (пропозиція стосується не ст. 91 а ст. 89)   
522. поточні, експедиційні, аеровізуальні і інші лісопатологічні обстеження;       
523. загальний, рекогносцирувальний і детальний нагляд за розвитком шкідників і хвороб лісу;       
524. розроблення і застосування авіаційних і наземних заходів боротьби зі шкідниками і хворобами лісу;       
525. організація робіт з профілактики і ліквідації осередків шкідників і хвороб лісу.       
526. Стаття 90. Авіаційна охорона і захист лісів   -514- Самоплавський В.І.
Статтю 90 вилучити, абзац перший і другий перенести до статті 87  
Враховано у частині четвертій статті 86   
527. Охорона і захист лісів може здійснюватись із застосуванням авіації.       
528. Зона авіаційної охорони і захисту лісів визначається центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства.   -515- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 92 викласти у такій редакції: „Зона авіаційної охорони лісів визначається центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства з урахуванням замовлень суб'єктів господарювання, юридичних і фізичних осіб."  
Враховано частково частині четвертій статті 86. Статті 87-90 об'єднано (пропозиція стосується не ст. 92 а ст. 90)   
529. Авіаційна охорона і захист лісів здійснюється спеціалізованими організаціями центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства за рахунок державного бюджету або інших джерел, не заборонених законом.   -516- Кармазін Ю.А.
Частину третю статті 92 викласти у такій редакції: „Авіаційна охорона лісів здійснюється спеціалізованими організаціями на госпрозрахункових засадах."  
Відхилено астина третя статті 90 вилучена Статті 87-90 об'єднано і їх положення викладено у ст. 86 (пропозиція стосується не ст. 92 а ст. 90)   
530. Для виконання авіаохоронних функцій гідрометеослужба безкоштовно забезпечуює спеціалізовані організації авіаційної охорони лісів добовими і періодичними прогнозами погоди, прогнозами пожежної безпеки в лісах, щоденними зведеннями про погоду, супутниковою метеорологічною інформацією.       
531. Стаття 91. Обов'язки підприємств, установ, організацій та громадян, діяльність яких впливає на стан і відтворення лісів   -517- Шершун М.Х.
Статтю 91 конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано   Стаття 87. Обов'язки підприємств, установ, організацій та громадян, діяльність яких впливає на стан і відтворення лісів  
532. Підприємства, установи, організації та громадяни, діяльність яких впливає на стан і відтворення лісів, зобов'язані погоджувати її відповідно до законодавства з територіальними органами лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища та іншими органами.   -518- Заєць І.О.
У статті 91 після слів "територіальними органами" доповнити словами "виконавчої влади з питань"  
Враховано   Підприємства, установи, організації та громадяни відповідно до законодавства зобов'язані погоджувати свою діяльність, яка впливає або може впливати на стан і відтворення лісів, з органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища та іншими органами.  
533. Стаття 92. Встановлення заборони на користування лісами      Стаття 88. Установлення заборони на користування лісами  
534. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування в межах своїх повноважень можуть установлювати заборону або обмеження на відвідування лісів населенням, а також проведення певних видів робіт на окремих ділянках лісового фонду на період пожежної небезпеки та під час проведення заходів боротьби зі шкідниками.   -519- Грязєв А.Д.
У статті 92 після слів "виконавчої влади та" доповнити словом "органи"  
Враховано   Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, можуть установлювати заборону або обмеження на відвідування лісів населенням, а також проведення певних видів робіт на окремих лісових ділянках на період пожежної небезпеки та під час проведення заходів боротьби зі шкідниками.  
    -520- Кармазін Ю.А.
Статтю 94 викласти у такій редакції: „Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування в межах своїх повноважень можуть встановлювати заборону або обмеження на відвідування лісів населенням, а також проведення певних видів робіт на окремих ділянках лісових угідь на період пожежної небезпеки та під час проведення заходів боротьби з шкідниками."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 94 а ст. 92)   
535. Стаття 93. Здійснення охорони і захисту лісів      Стаття 89. Здійснення охорони і захисту лісів  
536. Охорону і захист лісів здійснюють:   -521- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 95 викласти у такій редакції: „Охорону лісів здійснюють: лісова охорона суб'єктів господарювання з лісового господарства, інших підприємств і організацій; що діє у складі"  
Відхилено едакція, запропонована Комітетом відповідає термінології, прийнятій у Кодексі (пропозиція стосується не ст. 95 а ст. 93)  Охорону і захист лісів на території України здійснюють:  
    -522- Слабенко С.І.
Загрева Б.Ю.
Абзаци 1,2, 3, статті 93 викласти у такій редакції: "Охорону і захист лісів на території України здійснюють: -лісова охорона спеціалізованих державних лісогосподарських підприємств (далі- державна лісова охорона); -лісова охорона інших постійних лісокористувачів і власників лісів"  
Враховано частково .   
537. державна лісова охорона, що діє у складі центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства та його територіальних органів;   -523- Кармазін Ю.А.
Абзац другий частини першої статті 95 викласти у такій редакції: „державна лісова охорона у складі лісогосподарських підприємств центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства та його територіальних органів;;  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 95 а ст. 93)  державна лісова охорона, що діє у складі центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства та підприємств, установ і організацій, які належать до сфери його управління;  
    -524- Самоплавський В.І.
Абзац другий статті 93 доповнити словами "та підприємств, установ і організацій, які належать до сфери його управління". Статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано    
    -525- Бойко В.О.
Частину першу ст. 93 доповнити словами; "на території України" ,абзац другий частини першої статті 93 доповнити словами : " (далі державна лісова охорона), статтю конкретизувати та доопрацювати.  
Враховано    
538. лісова охорона постійних користувачів і власників лісів.   -526- Іванчо І.В.
Абзац третій частини першої ст. 93 викласти в редакції: "лісова охорона постійних господарів лісів"  
Відхилено Редакція, запропонована Комітетом відповідає термінології, прийнятій у Кодексі  лісова охорона інших постійних користувачів і власників лісів.  
539. Державна лісова охорона має статус правоохоронних органів.      Державна лісова охорона має статус правоохоронного органу.  
540. Положення про державну лісову охорону та лісову охорону постійних користувачів та власників лісів затверджується Кабінетом Міністрів України.   -527- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 95 викласти у такій редакції: „Положення про державну лісову охорону затверджує центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства.  
Відхилено редакції від Комітету статус державної лісової охорони підвищено (пропозиція стосується не ст. 95 а ст. 93)  Порядок діяльності державної лісової охорони та лісової охорони визначається Положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України.  
    -528- Іванчо І.В.
Останню частину ст. 93 викласти в редакції: Положення про державну лісову охорону незалежну державну інспекцію лісів затверджується Кабінетом Міністрів України."  
Враховано частково    
    -529- Бойко В.О.
Частину другу статті 93 викласти в редакції: "Діяльність державної лісової охорони регулюється Положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України." Статтю 93 доопрацювати редакційно.  
Враховано частково    
    -530- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 95 частиною у такій редакції: „Положення про лісову охорону інших суб'єктів господарювання, юридичних і фізичних осіб розробляють і затверджують їхні керівні органи за погодженням з центральним органом виконавчої влади лісового господарства."  
Відхилено . Положення про лісову охорону затверджується Кабінетом Міністрів України (пропозиція стосується не ст. 95 а ст. 93)   
541. Стаття 94. Основні завдання державної лісової охорони      Стаття 90. Основні завдання державної лісової охорони  
542. Завданнями державної лісової охорони є:   -531- Шершун М.Х.
Після першого абзацу розмістити останній абзац цієї статті.  
Враховано   Основними завданнями державної лісової охорони є: здійснення державного контролю за додержанням лісового законодавства;  
543. забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, захист від шкідників і хвороб, пошкодження та іншого шкідливого впливу;   -532- Кармазін Ю.А.
Абзац другий частини першої статті 96 викласти у такій редакції: „забезпечення охорони лісів від самовільних рубок і пожеж, збереження і охорона лісових матеріалів та іншого майна, захист лісових угідь від шкідників і хвороб, від пошкодження внаслідок антропогенних факторів та іншого шкідливого впливу;"  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 96 а ст. 94)  забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, захист від шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу.  
    -533- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 96 доповнити абзацом у такій редакції: „організація і нагляд щодо здійснення заходів з лісівництва і лісокористування у межах закріпленої території за адміністративно-господарським поділом лісових та інших угідь;"  
Відхилено . така деталізація недоцільна (пропозиція стосується не ст. 96 а ст. 94)   
544. здійснення контролю за додержанням норм, правил та інших нормативних документів з ведення лісового господарства.   -534- Кармазін Ю.А.
Останній абзац статті 96 викласти у такій редакції: „здійснення контролю за додержанням лісівничих та природоохоронних норм і правил, інших нормативних документів з ведення лісового господарства."  
Враховано частково у другому абзаці статті (пропозиція стосується не ст. 96 а ст. 94)   
    -535- Шершун М.Х.
Останній абзац статті 94 доопрацювати та розмістити другим абзацом цієї статті.  
Враховано    
    -536- Іванчо І.В.
Останній абзац статті 94 доповнити словами "та лісозаготівель"  
Відхилено Регулюється іншим законодавством   
    -537- Юхновський І.Р.
Замінити третій абзац статті 94 на текст: "нагляд щодо організації і здійснення заходів з лісівництва і лісокористування у межах закріпленої території за адміністративно-господарським поділом лісових та інших угідь;здійснення контролю за додержанням лісокористувачами природоохоронних норм і правил, інших нормативних документів з ведення лісового господарства."  
Відхилено така деталізація недоцільна   
    -538- Бойко В.О.
Статтю 94 доопрацювати редакційно  
Враховано    
545. Стаття 95. Повноваження посадових осіб державної лісової охорони   -539- Бойко В.О.
Діяльність, у тому числі права, обов'язки посадових осіб державної лісової охорони мають бути визначені в Положенні, яке затверджує Кабмін, а тому статтю 95 слід вилучити, а останнню і передостанню її частини перенести до статті 96.  
Враховано частково у статтях 89-91  Стаття 91. Повноваження посадових осіб державної лісової охорони  
546. Посадові особи державної лісової охорони мають право:   -540- Кармазін Ю.А.
Абзац перший першої частини статті 97 викласти у такій редакції: „Посадові особи державної лісової охорони мають право у межах лісових угідь, зони діяльності суб'єктагосподарювання:"  
Відхилено ака деталізація недоцільна (пропозиція стосується не ст. 97 а ст. 95)  Посадові особи державної лісової охорони мають право:  
547. 1) безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку лісові ділянки, що перебувають у власності чи користуванні громадян і юридичних осіб, перевіряти відповідні документи щодо використання лісів;   -541- Руденко Г.Б.
У пункті 1) статті 95 слова „,перевіряти відповідні документи щодо використання лісів" вилучити. Ця норма вже передбачена у пункті 2).  
Враховано   1) безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку ліси, що перебувають у власності чи користуванні громадян і юридичних осіб;  
    -542- Іванчо І.В.
Пункт 1) ст. 95 викласти в редакції: " 1) безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку лісові ділянки, що перебувають у користуванні постійних господарів лісів, щодо використання лісів;"  
Відхилено Редакція запропонована Комітетом відповідає термінології прийнятій у Кодексі   
    -543- Кармазін Ю.А.
Вилучити пункт 1) статті 97 і відповідно змінити нумерацію пунктів.  
Відхилено я норма необхідна для виконання повноважень державної лісової охорони (пропозиція стосується не ст. 97 а ст. 95)   
548. 2) перевіряти у громадян і юридичних осіб дозволи та інші документи на використання лісових ресурсів і користування лісами;   -544- Руденко Г.Б.
Пункт 2) статті 95 викласти у такій редакції: "перевіряти у встановленому порядку у громадян і юридичних осіб наявність дозволів та інших документів на використання лісових ресурсів і користування лісами;"  
Враховано   2) перевіряти у встановленому порядку в громадян і юридичних осіб наявність дозволів та інших документів на використання лісових ресурсів і користування лісами;  
    -545- Іванчо І.В.
Пункт 2) ст. 95 викласти в редакції: "перевіряти у громадян і юридичних осіб дозволи та інші документи на використання лісових ресурсів;  
Враховано    
549. 3) складати акти перевірок, протоколи про правопорушення у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення;      3) складати протоколи та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення про правопорушення у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
550. 4) зупиняти транспортні засоби та проводити огляд речей, транспортних засобів, знарядь, добутої в лісі продукції та інших предметів;      4) зупиняти транспортні засоби та проводити огляд речей, транспортних засобів, знарядь, добутої в лісі продукції та інших предметів;  
551. 5) у разі неможливості встановлення особи правопорушника лісового законодавства на місці вчинення правопорушення, доставляти його в органи внутрішніх справ або в органи місцевого самоврядування для складання протоколу про адміністративне правопорушення;      5) у разі неможливості встановлення особи правопорушника лісового законодавства на місці вчинення правопорушення, доставляти його в органи внутрішніх справ або в органи місцевого самоврядування для складання протоколу про адміністративне правопорушення;  
552. 6) вилучати у відповідних випадках у громадян і юридичних осіб документи, добуті лісові ресурси, знаряддя їх добування, а також транспортні засоби та вирішувати питання про їх подальшу належність і використання в установленому законом порядку;   -546- Руденко Г.Б.
Пункт 6) статті 95 викласти у такій редакції: "у разі порушення лісового законодавства вилучати у осіб документи, добуті лісові ресурси, знаряддя їх добування, а також транспортні засоби та вирішувати в установленому законом порядку питання про їх подальшу належність і використання в установленому законом порядку;"  
Враховано   6) у разі порушення лісового законодавства вилучати в установленому законом порядку у громадян і юридичних осіб документи, добуті лісові ресурси, знаряддя їх добування, а також транспортні засоби, що були знаряддям правопорушення, та вирішувати питання про їх подальшу належність і використання;  
553. 7) проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно-відеозйомку, як допоміжний засіб для запобігання порушень у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -547- Мартиновський В.П.
Пункт 7 статті 95 вилучити.  
Відхилено ця норма необхідна для виконання повноважень державної лісової охорони  7) проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно-відеозйомку, як допоміжний засіб для запобігання порушень у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
554. 8) викликати громадян, у тому числі посадових осіб для одержання від них усних або письмових пояснень у зв'язку з порушенням ними лісового законодавства;      8) викликати громадян, у тому числі посадових осіб для одержання від них усних або письмових пояснень у зв'язку з порушенням ними лісового законодавства;  
555. 9) безперешкодно відвідувати територію і приміщення підприємств, установ та організацій, які здійснюють добування, зберігання або перероблення лісопродукції, з метою здійснення нагляду за законністю використання лісових ресурсів;      9) безперешкодно відвідувати територію і приміщення підприємств, установ та організацій, які здійснюють добування, зберігання або перероблення продуктів лісу, з метою здійснення нагляду за законністю використання лісових ресурсів;  
556. 10) визначати розмір збитків, завданих лісовому господарству, за затвердженими таксами і методиками;      10) визначати за затвердженими таксами і методиками розмір збитків, завданих лісовому господарству;  
557. 11) анулювати дозволи або інші документи на право використання лісових ресурсів у випадках порушення лісового законодавства;   -548- Мартиновський В.П.
Пункт 11 статті 95 вилучити.  
Відхилено ця норма необхідна для виконання повноважень державної лісової охорони  11) анульовувати дозволи або інші документи на право використання лісових ресурсів у випадках порушення лісового законодавства;  
558. 12) приймати рішення про обмеження або заборону господарської та іншої діяльності;      12) приймати рішення про обмеження або заборону господарської та іншої діяльності;  
559. 13) направляти у відповідні державні органи матеріали про притягнення осіб до дисциплінарної, адміністративної і кримінальної відповідальності, позови до судових органів;   -549- Ширко Ю.В.
Пункт 13) статті 95 доповнити словами "позов до суду"  
Враховано   13) направляти у відповідні державні органи матеріали про притягнення осіб до дисциплінарної, адміністративної і кримінальної відповідальності, позови до суду;  
560. 14) звертатися до органів прокуратури з клопотанням про подання позовів до суду про відшкодування втрат лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно або тимчасово зайнятих лісових ділянок, строк користування якими закінчився;   -550- Шершун М.Х.
Статтю 95 доповнити пунктом "давати обов'язкові для виконання приписи з питань, що належать до їх повноважень;"  
Враховано   14) звертатися до органів прокуратури з клопотанням про подання позовів до суду про відшкодування втрат лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно або тимчасово зайнятих лісових ділянок, строк користування якими закінчився; 15) давати обов'язкові для виконання приписи з питань, що належать до їх повноважень;  
561. 15) посадові особи державної лісової охорони можуть мати й інші повноваження відповідно до закону.      16) посадові особи державної лісової охорони можуть мати й інші повноваження відповідно до закону.  
562. Посадові особи державної лісової охорони забезпечуються форменим одягом.   -551- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 97 викласти у такій редакції: „Посадові особи державної лісової охорони забезпечуються форменим одягом за кошти суб'єкта господарювання."  
Відхилено егулюється іншими нормативно-правовими актами (пропозиція стосується не ст. 97 а ст. 95)  Посадові особи державної лісової охорони забезпечуються форменим одягом.  
    -552- Юхновський І.Р.
Передостанній абзац статті 95 після слів "забезпечуються форменим одягом" доповнити словами "за кошти суб'єкта господарювання".  
Відхилено регулюється іншими нормативно-правовими актами   
563. Посадові особи державної лісової охорони мають право на зберігання, носіння і застосування спеціальних засобів та зброї в порядку, встановленому законодавством та використовувати спеціальні транспортні засоби з кольорографічним забарвленням і написом з емблемою.      Посадові особи державної лісової охорони мають право на зберігання, носіння і застосування спеціальних засобів та зброї в порядку, встановленому законодавством, та використовувати спеціальні транспортні засоби з кольорографічним забарвленням і написом з емблемою.  
564. Стаття 96. Соціально-правовий захист посадових осіб державної лісової охорони   -553- Бойко В.О.
Положення статті 96 закріпити для посадових осіб лісової охорони усіх постійних користувачів лісами. Статтю конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано частково   Стаття 92. Соціально-правовий захист посадових осіб державної лісової охорони  
    -554- Кармазін Ю.А.
Назву статті 98 викласти у такій редакції: „Соціально-правовий захист посадових осіб державної лісової охорони та лісової охорони інших суб'єктів господарювання"  
Відхилено одексом передбачено соціально-правовий захист посадових осіб тільки державної лісової охорони (пропозиція стосується не ст. 98 а ст. 96)   
565. Держава гарантує захист честі, гідності, здоров'я, життя, майна посадових осіб державної лісової охорони і членів їх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій.   -555- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 98 викласти у такій редакції: „Держава та інші суб'єкти господарювання гарантують захист честі, гідності, здоров'я, життя, майна посадових осіб лісової охорони державних підприємств, інших суб'єктів господарювання, членів їх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій."  
Враховано частково . (пропозиція стосується не ст. 98 а ст. 96)  Держава гарантує захист честі, гідності, здоров'я, життя, майна посадових осіб державної лісової охорони і членів їх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій. Посадові особи державної лісової охорони підлягають обов'язковому особистому страхуванню в порядку, встановленому законодавством. Перелік категорій посадових осіб державної лісової охорони, які підлягають обов'язковому особистому страхуванню, а також порядок та умови цього страхування встановлюються Кабінетом Міністрів України. Посадові особи державної лісової охорони забезпечуються службовими жилими приміщеннями відповідно до законодавства.  
    -556- Заєць І.О.
Статтю 96 доповнити частиною у такій редакції: "Посадові особи державної лісової охорони та лісової охорони постійних користувачів лісами підлягають обов'язковому страхуванню в порядку, встановленому законодавством України."  
Враховано частково    
    -557- Шершун М.Х.
Статтю 96 доповнити частиною у такій редакції: "Перелік категорій посадових осіб державної лісової охорони, які підлягають обов'язковому державному особистому страхуванню, а також порядок та умови цього страхування встановлюються Кабінетом Міністрів України" Статтю доопрацювати.  
Враховано    
    -558- Заєць І.О.
Статтю 96 доповнити частиною у такій редакції: "Посадові особи державної лісової охорони та лісової охорони постійних користувачів лісами забезпечуються службовим житлом відповідно до законодавства."  
Враховано частково    
566. Шкода, заподіяна знищенням або пошкодженням майна посадової особи державної лісової охорони чи членів її сім'ї у зв'язку з виконанням нею посадових обов'язків, компенсується в повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб.   -559- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 98 викласти у такій редакції: „Шкода, заподіяна знищенням або пошкодженням майна посадової особи державної лісової охорони, лісової охорони інших суб'єктів господарювання, членів її сім'ї у зв'язку з виконанням нею посадових обов'язків, компенсується в повному обсязі за рахунок коштів суб'єктів господарювання з наступним стягненням цієї суми з винних осіб."  
Відхилено алишено редакцію, прийняту у першому читанні (пропозиція стосується не ст. 98 а ст. 96)  Шкода, заподіяна знищенням або пошкодженням майна посадової особи державної лісової охорони чи членів її сім'ї у зв'язку з виконанням нею службових обов'язків, компенсується в повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб.  
567. У разі загибелі посадової особи державної лісової охорони у зв'язку з виконанням службових обов'язків, сім'ї загиблого або його утриманцям виплачується одноразова допомога в розмірі десятирічної заробітної плати загиблого за останньою посадою, яку він займав, за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб.   -560- Кармазін Ю.А.
Частину третю статті 98 викласти у такій редакції: „У разі загибелі посадової особи державної лісової охорони, інших суб'єктів господарювання у зв'язку з виконанням службових обов'язків, сім'ї загиблого або його утриманцям виплачується одноразова допомога в розмірі десятирічної заробітної плати загиблого за останньою посадою, яку він займав, за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 98 а ст. 96)  У разі загибелі посадової особи державної лісової охорони у зв'язку з виконанням службових обов'язків сім'ї загиблого або його утриманцям виплачується одноразова допомога в розмірі десятирічної заробітної плати загиблого за останньою посадою, яку він займав, за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб.  
568. У разі нанесення посадовій особі державної лісової охорони тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням нею службових обов'язків, що перешкоджають надалі займатися професійною діяльністю, їй виплачується одноразова допомога в розмірі п'ятирічної заробітної плати за останньою посадою, яку вона займала, за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб і призначається пенсія за інвалідністю.   -561- Кармазін Ю.А.
Частину четверту статті 98 викласти у такій редакції: „У разі нанесення посадовій особі державної лісової охорони, лісової охорони інших суб'єктів господарювання тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням нею службових обов'язків, що перешкоджають надалі займатися професійною діяльністю, їй виплачується одноразова допомога в розмірі п'ятирічної заробітної плати за останньою посадою, яку вона займала, за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб і призначається пенсія по інвалідності."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 98 а ст. 96)  У разі нанесення посадовій особі державної лісової охорони тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням нею службових обов'язків, що перешкоджають надалі займатися професійною діяльністю, їй виплачується одноразова допомога в розмірі п'ятирічної заробітної плати за останньою посадою, яку вона займала, за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб і призначається пенсія за інвалідністю.  
569. У разі нанесення посадовій особі державної лісової охорони тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням нею посадових обов'язків, що не перешкоджають надалі займатися професійною діяльністю, їй виплачується одноразова допомога в розмірі однорічної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб.   -562- Кармазін Ю.А.
Частину п'яту статті 98 викласти у такій редакції: „У разі нанесення посадовій особі державної лісової охорони, лісової охорони інших суб'єктів господарювання тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням нею посадових обов'язків, що не перешкоджають надалі займатися професійною діяльністю, їй виплачується одноразова допомога в розмірі однорічної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 98 а ст. 96)  У разі нанесення посадовій особі державної лісової охорони тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням нею службових обов'язків, що не перешкоджають надалі займатися професійною діяльністю, їй виплачується одноразова допомога в розмірі однорічної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб.  
    -563- Мартиновський В.П.
У частині п'ять статті 96 потребує доопрацювання питання розмежування випадків надання компенсації особі при нанесенні їй тілесних ушкоджень. Така компенсація буде виплачуватись і при вчиненні щодо неї неправомірних дій (побиття), так і у випадку, коли, наприклад, особа отримає легке тілесне ушкодження, перечепившись за речі розкидані користувачем лісової ділянки; - в кримінальному законодавстві України наведено категорії тілесних ушкоджень (тяжкі, середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження) з розмежуванням їх небезпечності. З метою уніфікації законодавства було б доцільно в положеннях проекту застосовувати визначення Кримінального кодексу України з даного питання  
Враховано частково даному випадку компенсація встановлюється при нанесенні будь яких тілесних ушкоджень, а її розмір встановлюється залежно від того чи ці ушкодження перешкоджають, чи не перешкоджають надалі займатися професійною діяльністю.   
570. Річна заробітна плата посадової особи державної лісової охорони, що береться для нарахування розміру одноразової допомоги, включає всі види грошових виплат, які одержала посадова особа за час роботи за останньою посадою за рік, що передував рокові загибелі або ушкодження здоров'я.   -564- Кармазін Ю.А.
Частину шосту статті 98 викласти у такій редакції: „Річна заробітна плата посадової особи державної лісової охорони, лісової охорони інших суб'єктів господарювання, що береться для нарахування розміру одноразової допомоги, включає всі види грошових виплат, які одержала посадова особа за час роботи за останньою посадою за рік, що передував року загибелі або ушкодження здоров'я."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 98 а ст. 96)  Річна заробітна плата посадової особи державної лісової охорони, що береться для нарахування розміру одноразової допомоги, включає всі види грошових виплат, які одержала посадова особа за час роботи за останньою посадою за рік, що передував рокові загибелі або ушкодження здоров'я.  
571. За рахунок коштів Державного бюджету України виплачується різниця між сумою, передбаченою частинами четвертою - шостою цієї статті, та сумою, встановленою відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".   -565- Кармазін Ю.А.
Частину сьому статті 98 викласти у такій редакції: „За рахунок коштів Державного бюджету України виплачується різниця між сумою, передбаченою частинами четвертою - шостою цієї статті, та сумою, встановленою відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".  
Враховано (пропозиція стосується не ст. 98 а ст. 96)  За рахунок коштів Державного бюджету України виплачується різниця між сумою, передбаченою частинами четвертою - шостою цієї статті, та сумою, встановленою відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності". Порядок відшкодування шкоди, заподіяної майну, виплати допомоги в разі загибелі чи отриманні тілесних ушкоджень посадовій особі державної лісової охорони чи членам її сім'ї встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
    -566- Шершун М.Х.
Статтю 98 доповнити частиною щодо порядку відшкодування шкоди, заподіяної посадовим особам лісової охорони.  
Враховано    
572. Глава 17. КОНТРОЛЬ ЗА ОХОРОНОЮ, ЗАХИСТОМ, ВИКОРИСТАННЯМ ТА ВІДТВОРЕННЯМ ЛІСІВ      Глава 17. КОНТРОЛЬ ЗА ОХОРОНОЮ, ЗАХИСТОМ, ВИКОРИСТАННЯМ ТА ВІДТВОРЕННЯМ ЛІСІВ  
573. Стаття 97. Завдання контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів      Стаття 93. Завдання контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів  
574. Завданнями контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів є:      Завданнями контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів є: 1) забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
575. забезпечення додержання лісового законодавства органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами;   -567- Пустовойтенко В.П.
Супрун Л.П.
Шевчук С.В.
Мовчан В.П.
Зарубінський О.О.
та інші Статтю 97 доповнити новою частиною в редакції: "забезпечення додержання норм, правил і вимог технічної документації з ведення лісового господарства та вимог проектів організації розвитку лісового та мисливського господарства постійними, тимчасовими лісокористувачами та орендарями і власниками лісу та мисливських угідь."  
Враховано частково   2) забезпечення додержання лісового законодавства органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами; 3) забезпечення додержання лісового законодавства власниками, постійними і тимчасовими користувачами лісів;  
576. забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;   -568- Шершун М.Х.
Третій абзац статті 97 розмістити після другого абзацу цієї статті.  
Враховано    
577. запобігання порушенням законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення.      4) запобігання порушенням законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення.  
578. Стаття 98. Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів   -569- Пустовойтенко В.П.
Супрун Л.П.
Шевчук С.В.
Мовчан В.П.
Зарубінський О.О.
та інші Назву статті 98 викласти в наступній редакції: "Стаття 98. Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання"  
Відхилено Питання державного контролю за веденням мисливського господарства та полювання регулюються іншим законодавством  Стаття 94. Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів  
    -570- Пустовойтенко В.П.
Супрун Л.П.
Шевчук С.В.
Мовчан В.П.
Зарубінський О.О.
та інші Статтю 98 викласти в наступній редакції: "Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів веденням мисливського господарства та полювання, здійснює спеціально уповноважений урядовий орган державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, який діє у складі центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та його територіальні органи. Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання у межах своїх повноважень, визначених законом, можуть здійснювати інші центральні та місцеві органи виконавчої влади. Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання включає в себе контроль за додержанням природоохоронного, лісового і мисливського законодавства та додержанням норм правил, вимог технічної документації, проектів організації і розвитку лісового і мисливського господарства та інших нормативних документів з ведення лісового господарства. Спеціально уповноважений урядовий орган державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання та його територіальні органи мають статус правоохоронних органів. Положення про спеціально уповноважений урядовий орган державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів затверджується Кабінетом Міністрів України.  
Враховано частково    
579. Державний контроль охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів здійснює центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища в частині додержання вимог природоохоронного законодавства у цій сфері і центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства в частині додержання норм, правил та інших нормативних документів з ведення лісового господарства.   -571- Заєць І.О.
Частини першу та другу статті 98 об'єднати та викласти у такій редакції: "Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів здійснюється Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади у межах своїх повноважень, визначених законом ."  
Враховано частково   Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів здійснюється Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, з питань лісового господарства, органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центральних органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, з питань лісового господарства, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади в межах повноважень, визначених законом.  
    -572- Іванчо І.В.
Першу частину ст. 98 викласти в редакції: „Державний контроль охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів здійснює центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища в частині додержання вимог природоохоронного законодавства у цій сфері і центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства та незалежна державна інспекція лісів в частині додержання норм, правил та інших нормативних документів з ведення лісового господарства."  
Враховано частково    
580. Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів у межах своїх повноважень, визначених законом, можуть здійснювати інші центральні та місцеві органи виконавчої влади.   -573- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 100 викласти у такій редакції: „Державний контроль за використанням, відтворенням та охороною лісів у межах своїх повноважень, визначених законом, можуть здійснювати інші центральні та місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування."  
Відхилено Частина друга вилучена. У статті йде мова про державний контроль, а не про самоврядний. (пропозиція стосується не ст. 100 а ст. 98)   
    -574- Пинзеник В.М.
У главі 17 розмістити нову статтю у такій редакції: "Стаття.. Права та обов'язки інспекторів (з контролю за охороною, захистом, використанням, створенням та відтворенням лісів) та лісокористувачів Інспекторам лісоведення-лісовідновлення та лісопатологам надається право: 1) на проведення планових, при необхідності позапланових перевірок на предмет охорони, захисту, використання лісів та лісових ресурсів, відтворення та створення лісів в установленому порядку та протягування до відповідальності лісокористувачів (постійних та тимчасових) за порушення встановлених правил; 2) на проведення в установленому порядку перевірок на предмет доцільності проведення усіх видів рубок, їх таксації, відповідності обліку лісонасаджень, взятих в рубку, а також надання дозволів постійним і тимчасовим лісокористувачам на проведення рубок (виписування лісорубних квитків); 3) на проведення в установленому порядку (за рішенням відповідних адміністрацій чи рад) передачі земельних ділянок лісового фонду, інших земельних ділянок для заліснення у постійне або тимчасове користування та їх вилучення із залученням для цієї справи відповідних спеціалістів-лісокористувачів. Постійні та тимчасові користувачі мають право: 1) своєчасно сплачувати податки за землю; 2) своєчасно надавати в Інспекцію всі матеріали, необхідні для виписки лісорубних квитків. Постійним та тимчасовим лісокористувачам заборонено здійснювати виписку лісорубних квитків.  
Відхилено рава та обов'язки інспекторів регулюються іншими нормативно-правовими актами, а права та обов'язки постійних і тимчасових лісокористувачів викладені у статті 19   
    -575- Пустовойтенко В.П.
Супрун Л.П.
Шевчук С.В.
Мовчан В.П.
Зарубінський О.О.
та інші Після статті 98 розмістити дві нові статті і викласти їх в наступній редакції: "Стаття 98-1. Повноваження посадових осіб спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів. Посадові особи спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів є державними інспекторами з охорони лісів відповідних рангів. Посадові особи спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів мають право: 3.1 Обстежувати у встановленому порядку ділянки лісового фонду підприємств , установ , організацій та громадян з метою перевірки додержання ними вимог законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів і перевіряти відповідні документи щодо використання лісів, веденням мисливського господарства та полювання. 3.2 Обмежувати чи тимчасово припиняти в установленому порядку діяльність підприємств , установ і організацій та експлуатацію об'єктів ( в тому числі будівництво, реконструкцію та розширення об'єктів) і подавати Мін природи пропозиції щодо припинення діяльності цих підприємств , установ, організацій у разі порушення вимог законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, веденням мисливського господарства та полювання за винятком суб'єктів підприємницької діяльності (інвесторів), що провадять свою діяльність відповідно до законодавства про угоди щодо розподілу продукції. 3.3 Безперешкодно відвідувати територію і приміщення підприємств, установ і організацій, які здійснюють добування , зберігання , або переробку лісових та мисливських ресурсів з метою здійснення нагляду за законністю придбання та використання їх. 3.4Анулювати дозволи або інші документи на право використання лісових і мисливських ресурсів у випадках порушення лісового та мисливського законодавства. 3.5Перевіряти документи на право спеціального використання лісових і мисливських ресурсів (дозволи , лісорубні квитки тощо) та користування ділянками лісового фонду. 3.6Складати акти перевірки і протоколи про адміністративні правопорушення у сфері охорони, захисту, використання , відтворення лісів, веденням мисливського господарства та полювання а також розглядати справи про адміністративні правопорушення у межах повноважень, визначених законом. 3.7Давати обов'язкові для виконання приписи з питань, що належать до її повноважень; Визначати розміри збитків та подавати позови до підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності та господарювання про відшкодування збитків заподіяних внаслідок порушень вимог лісового законодавства. 3.9 Доставляти осіб , які вчинили порушення вимог законодавства у сфері охорони , захисту, використання та відтворення лісів, веденням мисливського господарства та полювання до органів внутрішніх справ або виконавчих органів сільських, селищних рад, якщо особу порушника не може бути встановлено на місці вчинення порушення. 3.10Вживати в установленому порядку заходів досудового врегулювання спорів та звертатися до суду з питань відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушенням вимог законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, веденням мисливського господарства та полювання. 3.11Передавати до прокуратури , органів досудового слідства та органів дізнання матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки злочину. 3.12 Звертатися до органів прокуратури з клопотанням про подання позовів до суду про відшкодування втрат лісогосподарського виробництва та мисливського господарства а також повернення самовільно або тимчасово зайнятих ділянок лісового фонду та мисливських угідь,термін користування якими закнчився. 3.13Одержувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів Автономної Республіки Крим , органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій документи, матеріали та іншу інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань. 3.14Залучати спеціалістів органів виконавчої влади , підприємств, установ і організацій ( за погодженням з їх керівниками), до розгляду питань, що належать до її повноважень. 3.15Зупиняти транспортні засоби та проводити огляд речей, транспортних засобів, знарядь, добутої в лісі продукції та інших матеріалів, а також перевізних документів з метою встановлення законності їх придбання. 3.16Вилучати в установленому порядку в осіб, які порушили вимоги законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, знаряддя добування лісових ресурсів , транспортні ( в тому числі плавучі) засоби, обладнання і предмети, що є знаряддям незаконного добування лісових та мисливських ресурсів , незаконно добуті лісові та мисливські ресурси і продукцію, що з них вироблена, а також відповідні документи (дозволи, лісорубні квитки тощо). 3.17Тимчасово припиняти проведення робіт на територіях заповідників, національних природних парків, інших територіях та об'єктах природно - заповідного фонду, що знаходяться в межах лісового фонду, у разі порушення вимог лісового законодавства. 3.18 Викликати громадян для одержання усних або письмових пояснень у зв'язку з порушенням ними вимог законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, мисливського господарства та полювання. 3.19 Здійснювати відповідно до закону фотографування, звукозапис, кіно- і відео зйомку як допоміжний засіб для запобігання та розкриття порушень вимог законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів. 3.20 Призначати в установленому порядку громадських інспекторів з охорони лісів та видавати їм посвідчення затвердженого зразка. 3.21 Робити запити та подавати пропозиції щодо фінансування заходів у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів за рахунок коштів Державного бюджету. 3.22 Використовувати за погодженням з органами МВС спеціальні транспортні засоби, які мають кольорографічне забарвлення та напис з емблемою. 3.23 Посадові особи під час виконання службових обов'язків мають право на носіння форменого одягу встановленого зразка, а також на зберігання, носіння та використання вогнепальної зброї і спеціальних засобів відповідно до законодавства." "Стаття 98-2. Соціально-правовий захист посадових осіб спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання Держава гарантує захист честі, гідності, здоров'я, життя, майна посадових осіб спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів і членів їх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій. Посадові особи спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання піддлягають обов'язковому страхуванню в порядку, встановленому законодавством України. Посадові особи спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання забезпечуються службовим житлом відповідно до законодавства України. Шкода, заподіяна знищенням або пошкодженням майна посадової особи спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання чи членів їх сімей у зв'язку з виконанням ними посадових обов'язків компенсується в повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб. У разі загибелі посадової особи спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання у зв'язку із виконанням службових обов'язків, сім'ї загиблого або його утриманцям виплачується одноразова допомога у розмірі десятирічної заробітної плати загиблого за останньою посадою, яку він займав, за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб. У разі нанесення посадовій особі спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням нею службових обов'язків, що перешкоджають надалі займатися професійною діяльністю, їй виплачується одноразова допомога у розмірі п'ятирічної заробітної плати за останньою посадою, яку вона займала, за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб і призначається пенсія за інвалідністю. У разі нанесення посадовій особі спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням нею посадових обов'язків, що не перешкоджають надалі займатися професійною діяльністю, їй виплачується одноразова допомога у розмірі однорічної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з наступним стягненням цієї суми з винних осіб. Річна заробітна плата посадової особи спеціально уповноваженого урядового органу державного управління у сфері здійснення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, веденням мисливського господарства та полювання що береться для нарахування розміру одноразової допомоги, включає всі види грошових виплат, які одержала посадова особа за час роботи за останньою посадою за рік, що передував року загибелі або ушкодження здоров'я. За рахунок коштів Державного бюджету України виплачується різниця між сумою, передбаченою частинами четвертою-шостою цієї статті, та сумою, встановленою відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності."  
Відхилено овноваження центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища у сфері лісових відносин вже визначені у статтях 31 та 94 цього проекту, а запропоновані повноваження зазначеного урядового органу, який входить до складу Мінприроди визначені в Положенні про нього "Про державну інспекцію з контролю за охороною, захистом використанням та відтворенням лісів" затвердженому Постановою КМУ № 770 від 16.06.04р. "Про урядові органи державного управління у складі Мінприроди", в якому до речі і згадки немає щодо мисливського господарства та полювання. Ці питання регулюються спеціальними законами "Про тваринний світ" та "Про мисливське господарство і полювання". Стосовно пропозицій щодо соціально-правового захисту посадових осіб зазначеного урядового органу то вони визначені в Законі України „Про охорону навколишнього природного середовища", зокрема у статті 20 цього Закону. А якщо потрібно їх розширити то це можна зробити шляхом внесення змін до зазначеного Закону та до Положення про цей урядовий орган.   
581. Стаття 99. Громадський контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів      Стаття 95. Громадський контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів  
582. Громадський контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів здійснюється громадськими інспекторами охорони навколишнього природного середовища.      Громадський контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів здійснюється громадськими інспекторами охорони навколишнього природного середовища.  
583. Повноваження громадських інспекторів визначаються положенням, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства.      Повноваження громадських інспекторів визначаються Положенням, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.  
584. Стаття 100. Повноваження громадських природоохоронних об'єднань у сфері лісових відносин   -576- Шершун М.Х.
Уточнити назву статті 100 та допрацювати статті 99 і 100  
Враховано   Стаття 96. Участь громадських природоохоронних організацій у сфері лісових відносин  
585. Громадські природоохоронні об'єднання у сфері лісових відносин мають право:      Громадські природоохоронні організації у сфері лісових відносин мають право:  
586. 1) брати участь у розробці планів, програм, пов'язаних з охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів;      1) брати участь у розробці планів, програм, пов'язаних з охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів;  
587. 2) вільного доступу до інформації про стан лісів та ведення господарства в них;      2) вільного доступу до інформації про стан лісів та ведення господарства в них;  
588. 3) брати участь у заходах міжнародних неурядових організацій з питань охорони та відтворення лісів;      3) брати участь у заходах міжнародних неурядових організацій з питань охорони та відтворення лісів;  
589. 4) вносити пропозиції щодо розроблення нормативно-правових актів з питань ведення лісового господарства;      4) вносити пропозиції щодо розроблення нормативно-правових актів та нормативної документації з питань ведення лісового господарства;  
590. 5) оскаржувати в установленому законом порядку рішення про відмову чи несвоєчасне надання за запитом інформації про стан лісів або неправомірне відхилення запиту та його неповне задоволення.      5) оскаржувати в установленому законом порядку рішення про відмову чи несвоєчасне надання за запитом інформації про стан лісів або неправомірне відхилення запиту та його неповне задоволення.  
591. Діяльність громадських природоохоронних об'єднань здійснюється відповідно до законодавства України на основі їх статутів.   -577- Грязєв А.Д.
В останній частині статті 100 слово "законодавство" замінити словом "закону"  
Враховано   Діяльність громадських природоохоронних організацій здійснюється відповідно до закону на основі їх статутів. Стаття 97. Інформування про стан і відтворення лісів Інформування про стан і відтворення лісів здійснюється у відповідності до Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища" та інших законів.  
    -578- Ширко Ю.В.
Проект Кодексу доповнити статтею "Інформування про стан і відтворення лісів"  
Враховано    
592. Глава 18. ЗДІЙСНЕННЯ ВИДАТКІВ НА ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ, ПОЛІПШЕННЯ ЯКІСНОГО СКЛАДУ ЛІСІВ ЇХ ОХОРОНУ, ЗАХИСТ ТА ВІДТВОРЕННЯ   -579- Шершун М.Х.
Уточнити назву глави 18 та доопрацювати статтю 101.  
Враховано   Глава 18. ФІНАНСУВАННЯ ЗАХОДІВ З ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ, ПОЛІПШЕННЯ ЯКІСНОГО СКЛАДУ ЛІСІВ, ЇХ ОХОРОНИ, ЗАХИСТУ ТА ВІДТВОРЕННЯ  
593. Стаття 101. Здійснення видатків на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів їх охорону, захист і відтворення   -580- Юхновський І.Р.
По тексту статті після слів "власних коштів підприємств, установ і організацій" додати слова "лісового господарства".  
Враховано   Стаття 98. Фінансування заходів з підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів, їх охорони, захисту і відтворення  
594. Видатки на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів, їх відтворення і охорону здійснюються за рахунок:      Видатки на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів, їх відтворення і охорону здійснюються за рахунок:  
595. державного бюджету та власних коштів підприємств, установ і організацій щодо лісів державної власності;   -581- Кармазін Ю.А.
Абзац другий частини першої статті 102 викласти у наступній редакції: „власних коштів підприємств лісового господарства державної власності;"  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 102 а ст. 101)  державного бюджету та власних коштів підприємств, установ і організацій лісового господарства щодо лісів державної власності;  
596. місцевого бюджету та власних коштів підприємств, установ і організацій щодо лісів комунальної власності;   -582- Іванчо І.В.
В першому абзаці вилучити пункт 2 та 3  
Відхилено Такі пункти у ст. 101 відсутні  місцевого бюджету та власних коштів підприємств, установ і організацій лісового господарства щодо лісів комунальної власності;  
597. власних коштів щодо лісів приватної власності.      власних коштів власників щодо лісів приватної власності.  
598. Видатки на зазначені цілі можуть здійснюватися за рахунок інших джерел, не заборонених законом.      Видатки на зазначені заходи можуть здійснюватися за рахунок інших джерел, не заборонених законом.  
599. Видатки на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів державної і комунальної власності, їх охорону, захист і відтворення фінансуються шляхом цільового виділення коштів для реалізації загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм ведення лісового господарства.   -583- Іванчо І.В.
Третій абзац викласти в новій редакції: „Видатки на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів їх охорону, захист і відтворення фінансуються шляхом цільового виділення коштів для реалізації загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм ведення лісового господарства."  
Враховано частково   Видатки на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів державної і комунальної власності, їх охорону, захист і відтворення фінансуються шляхом цільового виділення коштів державного та місцевих бюджетів для реалізації загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм ведення лісового господарства.  
600. Порядок використання коштів, що виділяються з бюджету на ведення лісового господарства, встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Порядок використання коштів, що виділяються з Державного бюджету України на ведення лісового господарства, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Порядок використання коштів, що виділяються з місцевого бюджету на ведення лісового господарства, встановлюється відповідними органами місцевого самоврядування.  
601. Глава 19. ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ЗАХОДІВ ЩОДО РОЗШИРЕНОГО ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ      Глава 19. ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ЗАХОДІВ ЩОДО РОЗШИРЕНОГО ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ  
602. Стаття 102. Економічне стимулювання заходів щодо розширеного відтворення лісів      Стаття 99. Економічне стимулювання заходів щодо розширеного відтворення лісів  
603. Держава здійснює економічне стимулювання заходів щодо розширеного відтворення лісів шляхом:      Держава здійснює економічне стимулювання заходів щодо розширеного відтворення лісів зокрема шляхом:  
604. компенсації витрат, понесених власниками та користувачами лісів при впровадженні заходів щодо розширеного відтворення лісів;   -584- Іванчо І.В.
Пункт 1 першого абзацу викласти в новій редакції: „компенсації витрат, понесених основним господарем лісів при впровадженні заходів щодо розширеного відтворення лісів;"  
Відхилено термін "основний господар лісів" не використовується у Кодексі  компенсації витрат власникам та користувачам лісів при впровадженні ними заходів щодо розширеного відтворення лісів;  
605. застосування прискореної амортизації основних фондів землеохоронного та природоохоронного призначення.   -585- Шершун М.Х.
Третій абзац статті 102 доповнити словом "лісоохоронного".  
Враховано   застосування прискореної амортизації основних фондів землеохоронного, лісоохоронного та природоохоронного призначення.  
606. Компенсація витрат проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів відповідно до загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм.      Компенсація витрат проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів відповідно до загальнодержавних, державних і регіональних (місцевих) програм.  
607. Підставою для розгляду питання про економічне стимулювання заходів щодо розширеного відтворення лісів є заява чи клопотання власників і користувачів лісів до органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, за місцезнаходженням лісової ділянки.   -586- Іванчо І.В.
Третій абзац ст. 102 викласти в новій редакції: "Підставою для розгляду питання про економічне стимулювання заходів щодо розширеного відтворення лісів є заява чи клопотання основних господарів лісів до органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, за місцезнаходженням лісової ділянки."  
Враховано частково   Підставою для розгляду питання про економічне стимулювання заходів щодо розширеного відтворення лісів є заява чи клопотання власників і користувачів лісами до органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням лісової ділянки.  
608. Порядок економічного стимулювання впровадження заходів щодо розширеного відтворення лісів встановлює Кабінет Міністрів України.      Порядок економічного стимулювання впровадження заходів щодо розширеного відтворення лісів встановлює Кабінет Міністрів України.  
609. Глава 20. ОСОБЛИВОСТІ ОХОРОНИ, ЗАХИСТУ, ВИКОРИСТАННЯ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ НА ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЯХ ЗЕМЕЛЬ      Глава 20. ОСОБЛИВОСТІ ОХОРОНИ, ЗАХИСТУ, ВИКОРИСТАННЯ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ НА ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЯХ ЗЕМЕЛЬ  
610. Стаття 103. Особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях природно-заповідного фонду      Стаття 100. Особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях природно-заповідного фонду  
611. Порядок охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях природно-заповідного фонду визначається відповідно до закону України „Про природно-заповідний фонд України", цього Кодексу та інших актів законодавства.      Порядок охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях природно-заповідного фонду визначається відповідно до Закону України „Про природно-заповідний фонд України", цього Кодексу та інших актів законодавства.  
612. Стаття 104. Особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях оборони      Стаття 101. Особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях оборони  
613. Ліси, розташовані на землях оборони, призначені для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства.   -587- Руденко Г.Б.
У першій частині статті 104 слово "законодавства" замінити словом "закону"  
Враховано   Ліси, розташовані на землях оборони, призначені для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до закону.  
614. Охорона, захист, використання та відтворення лісів на землях оборони провадиться військовими спеціалізованими лісогосподарськими підрозділами з урахуванням режиму цих територій в порядку, встановленому законом України „Про використання земель оборони", цим Кодексом та іншими актами законодавства.   -588- Шершун М.Х.
У другій частині статті 104 слово „військовими" вилучити.  
Враховано   Охорона, захист, використання та відтворення лісів на землях оборони проводяться спеціалізованими лісогосподарськими підрозділами з урахуванням режиму цих територій в порядку, встановленому Законом України „Про використання земель оборони", цим Кодексом та іншими актами законодавства.  
615. Стаття 105. Особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на земельних ділянках зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення      Стаття 102. Особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на земельних ділянках зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення  
616. Охорона, захист, використання та відтворення лісів на земельних ділянках зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення здійснюється в порядку, встановленому законом України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" цим Кодексом та іншими актами законодавства.      Охорона, захист, використання та відтворення лісів на земельних ділянках зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення, здійснюються в порядку, встановленому Законом України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", цим Кодексом та іншими актами законодавства.  
617. Розділ VІ. СПОРИ У СФЕРІ ОХОРОНИ, ЗАХИСТУ, ВИКОРИСТАННЯ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЛІСОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА   -589- Бойко В.О.
У назві розділу VІ слово "спори" замінити словами "вирішення спорів"  
Враховано   Розділ VІ ВИРІШЕННЯ СПОРІВ У СФЕРІ ОХОРОНИ, ЗАХИСТУ, ВИКОРИСТАННЯ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЛІСОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА  
618. Глава 21. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ, ЗАХИСТУ ВИКОРИСТАННЯ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ      Глава 21. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ, ЗАХИСТУ, ВИКОРИСТАННЯ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ  
619. Стаття 106. Органи, що вирішують спори з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів      Стаття 103. Органи, що вирішують спори з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів  
620. Спори з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів вирішуються судами, органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища.      Спори з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів вирішуються в установленому порядку органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища, судами.  
621. Виключно судом вирішуються спори з питань володіння і користування лісами, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб.   -590- Іванчо І.В.
Вилучити другий та третій абзац ст. 106  
Відхилено Немає підстав  Виключно судом вирішуються спори з питань володіння, користування і розпорядження лісами, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб.  
622. Органи місцевого самоврядування вирішують спори, пов'язані з охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів на землях комунальної власності.   -591- Кармазін Ю.А.
Частину третю статті 104 вилучити.  
Відхилено ака норма відповідає законодавству і підстав для вилучення немає (пропозиція стосується не ст. 104 а ст. 106)  Органи виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища вирішують спори, пов'язані з охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, що перебувають у державній власності.  
    -592- Шершун М.Х.
Частини третю і четверту статті 106 поміняти місцями, статтю доопрацювати редакційно.  
Враховано    
623. Органи виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища вирішують спори, пов'язані з охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів на землях державної власності.   -593- Кармазін Ю.А.
Частину четверту статті 104 викласти у такій редакції: „Органи виконавчої влади з питань лісового господарства розв'язують спори, пов'язані з використанням, відтворенням та охороною лісів на землях суб'єктів господарювання державної власності."  
Враховано частково ермін "суб'єкти господарювання" в Кодексі не вживається (пропозиція стосується не ст. 104 а ст. 106)  Органи місцевого самоврядування вирішують спори, пов'язані з охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, що перебувають у комунальній власності.  
624. У разі незгоди лісокористувачів з рішенням органу місцевого самоврядування, органу виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища спір вирішується судом.   -594- Іванчо І.В.
Останній абзац викласти в такій редакції: „У разі незгоди основних господарів лісів з рішенням органу місцевого самоврядування, органу виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища спір вирішується судом."  
Враховано частково   У разі незгоди власників та користувачів лісами з рішенням органів виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища чи органу місцевого самоврядування, спір вирішується судом.  
625. Стаття 107. Виконання рішення органу місцевого самоврядування, органу виконавчої влади з питань лісового господарства, з питань охорони навколишнього природного середовища щодо спорів з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів      Стаття 104. Виконання рішення органів виконавчої влади з питань лісового господарства, з питань охорони навколишнього природного середовища, органу місцевого самоврядування, щодо спорів з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів  
626. Рішення органу місцевого самоврядування, органу виконавчої влади з питань лісового господарства, з питань охорони навколишнього природного середовища набирає чинності з дати його прийняття. Оскарження зазначеного рішення в суді зупиняє його виконання.      Рішення органів виконавчої влади з питань лісового господарства, з питань охорони навколишнього природного середовища, органу місцевого самоврядування набирає чинності з дня його прийняття. Оскарження зазначеного рішення в суді зупиняє його виконання.  
627. Виконання рішення щодо спору з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів здійснюється органом, який його прийняв.      Виконання рішення щодо спору з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів здійснюється органом, який його прийняв.  
628. Виконання рішення не звільняє особу від відшкодування збитків, заподіяних нею внаслідок порушення лісового законодавства.      Виконання рішення не звільняє особу від відшкодування збитків, заподіяних нею внаслідок порушення лісового законодавства.  
629. Глава 22. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЛІСОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА      Глава 22. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЛІСОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА  
630. Стаття 108. Відповідальність за порушення лісового законодавства      Стаття 105. Відповідальність за порушення лісового законодавства  
631. Порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства.   -595- Руденко Г.Б.
У першій частині статті 108 слово "законодавства" замінити словом "закону". Статтю конкретизувати та доопрацювати редакційно.  
Враховано   Порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.  
632. Відповідальність за порушення лісового законодавства несуть громадяни та юридичні особи, що безпосередньо скоїли порушення, які полягають у:      Відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні в:  
633. 1) незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників;      1) незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників;  
634. 2) знищенні або пошкодженні лісу внаслідок підпалу або недбалого поводження з вогнем;   -596- Шершун М.Х.
Статтю 108 конкретизувати та доопрацювати редакційно, пункти 2 і 3 статті об'єднати а пункт 8 розмістити після пункту 4  
Враховано   2) знищенні або пошкодженні лісу внаслідок підпалу або недбалого поводження з вогнем, порушенні інших вимог пожежної безпеки в лісах;  
635. 3) порушенні вимог пожежної безпеки в лісах;       
636. 4) знищенні або пошкодженні лісу внаслідок його забруднення хімічними та радіоактивними речовинами, виробничими і побутовими відходами, стічними водами, іншими шкідливими речовинами, підтоплення, осушення та інших видів шкідливого впливу;      3) знищенні або пошкодженні лісу внаслідок його забруднення хімічними та радіоактивними речовинами, виробничими і побутовими відходами, стічними водами, іншими шкідливими речовинами, підтоплення, осушення та інших видів шкідливого впливу; 4) засміченні лісів побутовими і промисловими відходами;  
637. 5) порушенні строків лісовідновлення та інших вимог щодо ведення лісового господарства, встановлених законодавством у сфері використання, відтворення та охорони лісів;      5) порушенні строків лісовідновлення та інших вимог щодо ведення лісового господарства, встановлених законодавством у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;  
638. 6) знищенні або пошкодженні лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також природного підросту та самосіву на землях, призначених для відновлення лісу;      6) знищенні або пошкодженні лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також природного підросту та самосіву на землях, призначених для відновлення лісу;  
639. 7) порушенні правил зберігання, транспортування та застосування засобів захисту лісу, стимуляторів росту, мінеральних добрив та інших препаратів;      7) порушенні правил зберігання, транспортування та застосування засобів захисту лісу, стимуляторів росту, мінеральних добрив та інших препаратів;  
640. 8) засміченні лісів побутовими і промисловими відходами;       
641. 9) розкорчовуванні лісових ділянок і використанні їх не за призначенням, в тому числі для спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд без належного дозволу;      8) розкорчовуванні лісових ділянок і використанні їх не за призначенням, у тому числі для спорудження житлових будинків, виробничих та інших будівель і споруд без належного дозволу;  
642. 10) самовільній заготівлі сіна та випасанні худоби на лісових ділянках;      9) самовільній заготівлі сіна та випасанні худоби на лісових ділянках;  
643. 11) порушенні правил заготівлі лісової підстилки, лікарських рослин, дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід тощо;      10) порушенні правил заготівлі лісової підстилки, лікарських рослин, дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід тощо;  
644. 12) заготівлі лісових ресурсів засобами, що негативно впливають на стан і відтворення лісів;      11) заготівлі лісових ресурсів способами, що негативно впливають на стан і відтворення лісів;  
645. 13) порушенні порядку використання лісосічного фонду, заготівлі та вивезення деревини, заготівлі живиці і використання інших лісових ресурсів;      12) порушенні порядку заготівлі та вивезення деревини, заготівлі живиці і використання інших лісових ресурсів;  
646. 14) невнесенні плати за використання лісових ресурсів у встановлені строки;      13) невнесенні плати за використання лісових ресурсів у встановлені строки;  
647. 15) знищенні та пошкодженні відмежувальних знаків у лісах;      14) знищенні та пошкодженні відмежувальних знаків у лісах;  
648. 16) введенні в дію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об'єктів, не забезпечених обладнанням, що запобігає негативному впливові на стан і відтворення лісів;      15) введенні в дію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об'єктів, не забезпечених обладнанням, що запобігає негативному впливові на стан і відтворення лісів;  
649. 17) порушенні строків повернення лісових ділянок, що перебувають у тимчасовому користуванні, або невиконанні обов'язків щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням;      16) порушенні строків повернення лісових ділянок, що перебувають у тимчасовому користуванні, або невиконанні обов'язків щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням;  
650. 18) пошкодженні сіножатей, пасовищ і ріллі на лісових ділянках;   -597- Кармазін Ю.А.
пункт 18) статті 106 викласти у такій редакції: „пошкодженні сіножатей, пасовищ і ріллі на ділянках лісових угідь;"  
Враховано частково . (пропозиція стосується не ст. 106 а ст. 108)  17) пошкодженні сіножатей, пасовищ і ріллі на землях лісогосподарського призначення;  
651. 19) знищенні або пошкодженні лісоосушувальних канав, дренажних систем і доріг на лісових ділянках;   -598- Кармазін Ю.А.
пункт 19) статті 106 викласти у такій редакції: „знищенні або пошкодженні лісоосушувальних канав, дренажних систем і доріг на ділянках лісових угідь;"  
Враховано частково . (пропозиція стосується не ст. 106 а ст. 108)  18) знищенні або пошкодженні лісоосушувальних канав, дренажних систем і доріг на лісових ділянках;  
652. 20) невиконанні постанов і приписів державної лісової охорони.      19) невиконанні приписів державної лісової охорони та органів виконавчої влади, які здійснюють державний контроль за додержанням законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів.  
653. Законом може бути встановлено відповідальність і за інші порушення лісового законодавства.      Законом може бути встановлено відповідальність і за інші порушення лісового законодавства.  
654. Стаття 109. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок лісового фонду   -599- Кармазін Ю.А.
Назву статті 107 викласти у такій редакції. „Повернення самовільно зайнятих ділянок лісових угідь"  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 107 а ст. 109)  Стаття 106. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок лісогосподарського призначення, інших земельних лісових ділянок  
655. Самовільно зайняті земельні ділянки лісового фонду підлягають поверненню за їхньою належністю без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними.   -600- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 107 викласти у такій редакції: „Самовільно зайняті ділянки лісових угідь підлягають поверненню за їх належністю без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 107 а ст. 109)  Самовільно зайняті земельні ділянки лісогосподарського призначення, інші земельні лісові ділянки підлягають поверненню за їх належністю без відшкодування витрат, понесених за час незаконного користування ними.  
656. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок лісового фонду здійснюється у порядку, встановленому земельним законодавством.   -601- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 107 викласти у такій редакції: „Повернення самовільно зайнятих ділянок лісових угідь здійснюється у порядку, встановленому Земельним кодексом."  
Враховано частково (пропозиція стосується не ст. 107 а ст. 109)  Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок лісогосподарського призначення, інших земельних лісових ділянок здійснюється в порядку, встановленому Земельним кодексом України.  
657. Стаття 110. Відшкодування шкоди, заподіяної лісу внаслідок порушення лісового законодавства      Стаття 107. Відшкодування шкоди, заподіяної лісу внаслідок порушення лісового законодавства  
658. Підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.      Підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.  
659. Стаття 111. Вилучення незаконно добутої деревини та інших лісових ресурсів      Стаття 108. Вилучення незаконно добутої деревини та інших лісових ресурсів  
660. Незаконно добута деревина та інші лісові ресурси підлягають вилученню в установленому порядку. В разі неможливості вилучення незаконно добутої деревини та інших лісових ресурсів стягується їх вартість.      Незаконно добута деревина та інші лісові ресурси підлягають вилученню в установленому порядку. В разі неможливості вилучення незаконно добутої деревини та інших лісових ресурсів стягується їх вартість.  
661. Стаття 112. Припинення робіт, небезпечних для природного стану лісів і їх відтворення      Стаття 109. Припинення робіт, небезпечних для природного стану лісів і їх відтворення  
662. Органи виконавчої влади з питань лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища, місцеві органи виконавчої влади, інші уповноважені державні органи України в межах своєї компетенції в порядку, визначеному законодавчими актами, припиняють роботи, що здійснюються підприємствами, установами, організаціями і громадянами, якщо під час їх проведення не виконуються встановлені технологічні, санітарні та інші спеціальні вимоги щодо безпеки природного стану лісів та їх відтворення.   -602- Кармазін Ю.А.
Статтю 110 викласти у такій редакції: „Органи виконавчої влади з питань лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, інші уповноважені державні органи України в межах своєї компетенції в порядку, визначеному законодавчими актами, припиняють роботи, що здійснюються підприємствами, установами, організаціями і громадянами, якщо під час їх проведення не виконуються встановлені технологічні, санітарні та інші спеціальні вимоги щодо безпеки природного стану лісів та їх відтворення."  
Враховано (пропозиція стосується не ст. 110 а ст. 112)  Органи виконавчої влади з питань лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища, місцеві органи виконавчої влади, інші уповноважені державні органи України, органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції в порядку, визначеному законодавчими актами, припиняють роботи, що здійснюються підприємствами, установами, організаціями і громадянами, якщо під час їх проведення не виконуються встановлені технологічні, санітарні та інші спеціальні вимоги щодо безпеки природного стану лісів та їх відтворення.  
663. Розділ VІІ. МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ      Розділ VІІ МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ  
664. Глава 23. МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ      Глава 23. МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ  
665. Стаття 113. Застосування вимог міжнародних договорів      Стаття 110. Застосування вимог міжнародних договорів  
666. У разі, коли міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що містяться у лісовому законодавстві, застосовуються правила міжнародного договору.      У разі якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші норми, ніж ті, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.  
667. Розділ VІІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ VІІІ ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
668. 1. Цей Кодекс набирає чинності з дня його опублікування.      1. Цей Кодекс набирає чинності з дня його опублікування.  
669. 2. Визнати таким, що втратив чинність, Лісовий Кодекс України (Відомості Верховної Ради, 1994 р., №17, ст.99; 2000 р, №10, ст.79; 2000 р., №14-15-16, ст.121; 2000 р., №21, ст.157)   -603- Руденко Г.Б.
Пункт 2 прикінцевих положень вилучити  
Враховано    
670. 3. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Кодексом, діють в частині, що не суперечить цьому Кодексу   -604- Самоплавський В.І.
Прикінцеві положення доповнити пунктом наступного змісту: „Існуючий до набрання чинності цього Кодексу розподіл лісів за категоріями захисності і відповідний режим ведення лісового господарства, не може бути змінений до затвердження у встановленому порядку відповідної технічної документації, передбаченої цим Кодексом" і змінити нумерацію.  
Враховано   2. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Кодексом, діють у частині, що не суперечить цьому Кодексу. 3. Існуючий до набрання чинності цим Кодексом поділ лісів за категоріями захисності і відповідний режим ведення лісового господарства не може бути змінений до затвердження в установленому порядку відповідної нормативної документації, передбаченої цим Кодексом. 4. Спеціальні дозволи на використання лісових ресурсів, видані до набрання чинності цього Кодексу, діють до завершення терміну, на який вони були видані. 5. До одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування 6. Внести до Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України), 2002р., № 3-4, ст. 27)такі зміни : 1) статтю 20 доповнити частиною четвертою такого змісту: "4. Зміна цільового призначення земель, зайнятих лісами, провадиться з урахуванням висновків органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства"; 2) частину першу статті 46 викласти в такій редакції: "1. До земель іншого природоохоронного призначення належать земельні ділянки, в межах яких є природні об'єкти, що мають особливу наукову цінність"; 3) пункт "б" частини другої статті 55 виключити; 4) назву та частину першу статті 57 викласти в такій редакції: "Стаття 57. Використання земель лісогосподарського призначення 1. Земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства"; 5) у статті 58: пункт "а" частини першої після слів "а також островами" доповнити словами "не зайнятими лісами"; пункт "б" частини першої після слів "навколо водойм" доповнити словами "крім земель, зайнятих лісами"; 6) у пункті "в" частини першої статті 90 слово "сільськогосподарську" виключити; 7) у статті 95: у пункті "б" частини першої слово "сільськогосподарську" виключити; у пункті "в" частини першої слова "лісові угіддя" замінити словом "ліси"; 8) у статті 122: у пункті "б" частини третьої слова "лісового і" виключити; пункт "в" частини третьої доповнити словами „крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті"; 9) у статті 149: у пункті "б" частини п'ятої слова "лісового і" виключити; пункт "в" частини п'ятої доповнити словами „крім випадків, визначених частиною дев'ятою цієї статті"; частину дев'яту викласти в такій редакції: "9. Кабінет Міністрів України вилучає земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, - ріллю, багаторічні насадження для несільськогосподарських потреб, ліси площею понад 1 гектар для нелісогосподарських потреб, а також земельні ділянки природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення, крім випадків, визначених частинами п'ятою - восьмою цієї статті, та у випадках, визначених статтею 150 цього Кодексу"; 10) частину сьому статті 151 після слова "природоохоронних" доповнити словами "територіальних органів виконавчої влади з питань лісового господарства"; 11) у статті 162 після слова „сільськогосподарського" доповнити словами "і лісогосподарського"; 12) у статтях 19, 22, 55, 56, 57, 83, 84, 162, назві глави 11 слова „лісового фонду" в усіх відмінках замінити словами „лісогосподарського призначення" у відповідних відмінках.  
    -605- Шершун М.Х.
Прикінцеві положення доповнити пунктом наступного змісту: "Спеціальні дозволи на використання лісових ресурсів, видані до набрання чинності цього Кодексу, діють до завершення терміну, на який вони були видані." Прикінцеві положення конкретизувати та доопрацювати.  
Враховано    
    -606- Самоплавський В.І.
Прикінцеві положення доповнити пунктом у такій редакції: "6. Внести до Земельного кодексу України ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 3-4, ст. 27)такі зміни : 1) Статтю 20 доповнити частиною четвертою такого змісту: "4. Зміна цільового призначення земель, зайнятих лісами, провадиться з урахуванням висновків органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства.". 2) частину першу статті 46 викласти в такій редакції: "1. До земель іншого природоохоронного призначення належать земельні ділянки, в межах яких є природні об'єкти, що мають особливу наукову цінність."; 3) пункт "б" частини другої статті 55 виключити; 4) назву та частину першу статті 57 викласти в такій редакції: "Стаття 57. Використання земель лісогосподарського призначення 1. Земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства"; 5) у статті 58: у пункті "а" частини першої після слів "а також островами" доповнити словами "не зайнятими лісами"; у пункті "б" частини першої після слів "навколо водойм" доповнити словами "крім земель, зайнятих лісами"; 6) у пункті "в" частини першої статті 90 слово "сільськогосподарську" виключити"; 7) у статті 95: у пункті "б" частини першої слово "сільськогосподарську" виключити; у пункті "в" частини першої слова "лісові угіддя" замінити словом "ліси"; 8) у статті 122: у пункті "б" частини третьої слова "лісового і" виключити; пункт "в" частини третьої доповнити словами „крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті"; 9) у статті 149: у пункті "б" частини п'ятої слова "лісового і" виключити; пункт "в" частини п'ятої доповнити словами „крім випадків, визначених частиною дев'ятою цієї статті"; частину дев'яту викласти в такій редакції: "9. Кабінет Міністрів України вилучає земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, - ріллю, багаторічні насадження для несільськогосподарських потреб, ліси площею понад 1 гектарів для не лісогосподарських потреб, а також земельні ділянки природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення, крім випадків, визначених частинами п'ятою - восьмою цієї статті, та у випадках, визначених статтею 150 цього Кодексу."; 10) частину сьому статті 151 після слова "природоохоронних" доповнити словами ", територіальних органів виконавчої влади з питань лісового господарства"; 11) у статті 162 після слова „сільськогосподарського" доповнити словами "і лісогосподарського"; 12) у статтях 19, 22, 55, 56, 57, 83, 84, 162, назві глави 11 слова „лісового фонду" в усіх відмінках замінити словами „лісогосподарського призначення" у відповідних відмінках.".  
Враховано    
671. 4. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк після опублікування цього Кодексу:   -607- Грязєв А.Д.
Пункт 4 Прикінцевих положень потребує юридично-технічного та редакційного доопрацювання  
Враховано   7. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк після опублікування цього Кодексу:  
672. підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України та Президенту України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів, що випливають із цього Кодексу;      1) підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів, що випливають із цього Кодексу;  
673. привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Кодексом;      2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Кодексом;  
674. розробити нормативно-правові акти, передбачені цим Кодексом;      3) розробити нормативно-правові акти, передбачені цим Кодексом;  
675. забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади України нормативно-правових актів у відповідність з цим Кодексом, а також перегляд і скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Кодексу;      4) забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Кодексом, а також перегляд і скасування тих нормативно-правових актів, що суперечать цьому Кодексу.  
676. 5. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цим Кодексом.      8. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Кодексом".