Кількість абзаців - 12 Таблиця поправок


Про внесення змін до статті 241 Цивільного процесуального кодексу України (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. Закон України      Закон України  
2. Про внесення змін до статті 241 Цивільного процесуального кодексу України   -1- Онопенко В.В.
У зв'язку з пропозицією про внесення змін до інших статей Кодексу, назву законопроекту викласти в такій редакції: "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України".  
Враховано   Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України  
3. Верховна Рада України постановляє:   -2- Онопенко В.В.
Перший розділ законопроекту доповнити новим пунктом щодо внесення змін до статті 43 ЦПК, виклавши його в такій редакції: "Стаття 43. Призначення або заміна законного представника судом 1. У разі відсутності у сторони чи третьої особи, визнаної недієздатною або обмеженої у цивільній дієздатності, законного представника суд за поданням органу опіки та піклування ухвалою призначає опікуна або піклувальника і залучає їх до участі у справі як законних представників. 2. Якщо при розгляді справи буде встановлено, що малолітня чи неповнолітня особа, позбавлена батьківського піклування, не має законного представника, суд ухвалою встановлює над нею відповідно опіку чи піклування (див. ч. 3-4 ст. 60 ЦК) за поданням органу опіки та піклування призначає опікуна або піклувальника та залучає їх до участі у справі як законних представників. 3. У разі, якщо законний представник не має права вести справу в суді з підстав, встановлених законом, суд за поданням органу опіки та піклування замінює законного представника. 4. Звільнення опікуна чи піклувальника у випадках, коли їх призначив суд, і призначення ними інших осіб здійснюється в порядку, встановленому частиною другою статті 241 цього Кодексу." У зв'язку з чим передбачити відповідні зміни до п. 5 частини першої статті 201 ЦПК.  
Враховано   Верховна Рада України постановляє: І. Внести до Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., №№ 40 - 42, ст. 492) такі зміни: 1. Статтю 43 викласти в такій редакції: "Стаття 43. Призначення або заміна законного представника судом 1. У разі відсутності у сторони чи третьої особи, визнаної недієздатною або обмеженої у цивільній дієздатності, законного представника суд за поданням органу опіки та піклування ухвалою призначає опікуна або піклувальника і залучає їх до участі у справі як законних представників. 2. Якщо при розгляді справи буде встановлено, що малолітня чи неповнолітня особа, позбавлена батьківського піклування, не має законного представника, суд ухвалою встановлює над нею відповідно опіку чи піклування за поданням органу опіки та піклування, призначає опікуна або піклувальника та залучає їх до участі у справі як законних представників. 3. У разі якщо законний представник не має права вести справу в суді з підстав, встановлених законом, суд за поданням органу опіки та піклування замінює законного представника. 4. Звільнення опікуна чи піклувальника в разі якщо їх призначив суд, і призначення ними інших осіб здійснюються в порядку, встановленому частиною другою статті 241 цього Кодексу". 2. У пункті 5 частини першої статті 201 слова "сторони чи третьої особи у випадках, встановлених статтею" замінити словами "у випадках, передбачених частинами першою - третьою статті".  
4. 1. У статті 241 Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 40 - 41, ст. 492):   -3- Онопенко В.В.
Частину першу статті 241 викласти двома частинами в такій редакції: "1. Суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і (див. ч. 1-2 ст. 60 ЦК) за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна. 2. Суд за заявою органу опіки або піклування (див. ч. 3 ст. 75 ЦК) чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, в місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу. Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника, про що постановляє ухвалу. Суд розглядає питання про звільнення опікуна або піклувальника у судовому засіданні з повідомленням заінтересованих осіб. Неявка цих осіб не перешкоджає розгляду питання про звільнення опікуна або піклувальника". Доповнення до статті 241 нової частини, тобто пункт 2, розділу І законопроекту виключити.  
Враховано   3. У статті 241:  
5. 1) частину першу викласти в такій редакції:      частину першу замінити двома частинами такого змісту:  
6. "1. Суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, за поданням органу опіки та піклування призначає фізичній особі, обмеженій у цивільній дієздатності, піклувальника, а недієздатній фізичній особі - опікуна";      "1. Суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна. 2. Суд за заявою органу опіки або піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу. Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника, про що постановляє ухвалу. Суд розглядає питання про звільнення опікуна або піклувальника в судовому засіданні з повідомленням заінтересованих осіб. Неявка цих осіб не перешкоджає розгляду питання про звільнення опікуна або піклувальника".  
7. 2) доповнити статтю після частини першої новою частиною такого змісту:      У зв'язку з цим частини другу - четверту вважати частинами третьою - п'ятою;  
8. "2. Суд за заявою особи, призначеної піклувальником або опікуном, в місячний термін звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу. Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника".   -4- Кармазін Ю.А.
Виділити питання звільнення опікуна чи піклувальника від виконання відповідних повноважень за його заявою у нову статтю - "Розгляд заяви про звільнення фізичної особи від виконання повноважень опікуна чи піклувальника". У цій статті слід також вирішити питання процесуального оформлення справи у випадку, коли опікун чи піклувальник фактично припинили виконання своїх повноважень відповідно до нової редакції частини 1 ст. 75 ЦК України. Цією частиною, зокрема, передбачено, що особа, яка призначена опікуном чи піклувальником, виконує відповідні повноваження до закінчення місячного терміну від дня подання заяви, якщо вона не була розглянута судом протягом цього строку.  
Враховано редакційно в статтях 43, 241)   
9. У зв'язку з цим частини другу - четверту вважати відповідно частинами третьою - п'ятою;       
10. 3) друге речення частини четвертої виключити.   -5- Онопенко В.В.
Доповнити частину першу ст. 293 ЦПК новим пунктом такого змісту: "30) звільнення (призначення) опікуна чи піклувальника".  
Враховано   друге речення частини п'ятої виключити. 4. Частину першу статті 293 доповнити пунктом 30 такого змісту: "30) звільнення (призначення) опікуна чи піклувальника".  
11. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, але не раніше набрання чинності Цивільним процесуальним кодексом України.   -6- Онопенко В.В.
У другому розділі законопроекту слова "але не раніше набрання чинності Цивільним процесуальним кодексом України" виключити.  
Враховано   ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.