Кількість абзаців - 20 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо оскарження рішення про дисциплінарне впровадження судді) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо оскарження рішення про дисциплінарне впровадження судді)   -1- Слабенко С.І.
Назву законопроекту викласти в такій редакції: "Про внесення змін до деяких законів України щодо оскарження рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності".  
Враховано   Про внесення змін до деяких законів України щодо оскарження рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності  
3. Верховна Рада України постановляє :      Верховна Рада України постановляє :  
4. І. У Законі України "Про судоустрій України" від 07.02.2002 року №3018-ІІІ.   -2- Слабенко С.І.
Абзац перший розділу І викласти в такій редакції: "І. Внести зміни до таких законів України: 1. У Законі України "Про судоустрій України" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 27-28, ст. 180)". Всюди в тексті законопроекту внести відповідні зміни та пункти пронумерувати цифрами з дужкою.  
Враховано   І. Внести зміни до таких законів України: 1. У Законі України "Про судоустрій України" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 27 - 28, ст. 180): 1) у частині другій статті 85 після слів "може бути оскаржено суддею" доповнити словами "чи особою, зазначеною у частині другій статті 97 цього Закону"; 2) у статті 100: частину п'яту доповнити реченням такого змісту: "Подання скарги на рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності зупиняє перебіг строків дисциплінарного провадження";  
    -3- Слабенко С.І.
Розділ перший законопроекту доповнити новим пунктом першим у такій редакції: "1. У частині другій статті 85 після слів "може бути оскаржено суддею" доповнити словами "чи особою, зазначеною у частині другій статті 97 цього Закону".  
Враховано    
    -4- Оніщук М.В.
Сіренко В.Ф.
Частину п'яту статті 100 доповнити реченням такого змісту: "Подання скарги на рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності зупиняє перебіг строків дисциплінарного провадження".  
Враховано    
5. а) у частині 6 статті 100 "Рішення у дисциплінарній справі судді" після слів оскарження суддею вставити текст: (чи особами визначеними ч.2 статті 97 цього Закону)   -5- Слабенко С.І.
Пункт перший розділу першого законопроекту викласти в такій редакції: "Частину шосту статті 100 виключити". Оскільки порядок оскарження рішення кваліфікаційної комісії суддів та рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності врегульовано ч. 2 ст. 85 (де зазначається, що в порядку передбаченому цим Законом та законом про Вищу раду юстиції) та ч.1 ст.101.  
Враховано   частину шосту виключити;  
6. б) частину 1 статті 101 "Оскарження рішень у дисциплінарній справі судді" викласти у такій редакції:      3) у статті 101: перше речення частини першої викласти в такій редакції:  
7. "Оскарження суддею чи особи визначені у ч.2 статті 97 цього Закону можуть оскаржити рішення кваліфікаційної комісії суддів про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності до Вищої ради юстиції не пізніше одного місяця з наступного дня після вручення їм копії рішення. Скарга подається через кваліфікаційну комісію, яка постановила рішення "   -6- Слабенко С.І.
Пункт другий розділу першого законопроекту викласти в такій редакції: "У статті 101: речення перше частини першої викласти в такій редакції: "Суддя чи особа, зазначена у частині другій статті 97 цього Закону можуть оскаржити рішення кваліфікаційної комісії суддів про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності до Вищої ради юстиції не пізніше одного місяця з наступного дня після вручення їм копії рішення"; частину третю викласти в такій редакції: "3. Суддя, притягнутий до дисциплінарної відповідальності за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, чи особа, зазначена у частині другій статті 97 цього Закону можуть оскаржити це рішення до Вищої ради юстиції в порядку, зазначеному в частині першій цієї статті. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніш як у триденний строк після одержання такої скарги надсилає її разом із матеріалами дисциплінарної справи до Вищої ради юстиції."  
Враховано   "1. Суддя чи особа, зазначена в частині другій статті 97 цього Закону, можуть оскаржити рішення кваліфікаційної комісії суддів про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності до Вищої ради юстиції не пізніше одного місяця з наступного дня після вручення їм копії рішення"; частину третю викласти в такій редакції: "3. Суддя, притягнутий до дисциплінарної відповідальності за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, чи особа, зазначена в частині другій статті 97 цього Закону, можуть оскаржити це рішення до Вищої ради юстиції в порядку, зазначеному в частині першій цієї статті. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніш як у триденний строк після одержання такої скарги надсилає її разом із матеріалами дисциплінарної справи до Вищої ради юстиції".  
8. ІІ. У Законі "Про вищу раду юстиції" статтю 46 викласти у наступній редакції:      2. У статті 46 Закону України "Про Вищу раду юстиції" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 25, ст. 146):  
9. "Скаргу на рішення кваліфікаційної комісії у справі про притягнення до дисциплінарної відповідальності може бути подано до Вищої ради юстиції не пізніше одного місяця з наступного дня після вручення суді чи особі, що ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність судді, такого рішення   -7- Слабенко С.І.
Розділ другий законопроекту викласти в такій редакції: "2. У статті 46 Закону України "Про Вищу раду юстиції" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 25, ст. 146; 2004р., № 29, ст. 369): у частині першій після слів "після вручення судді" доповнити словами "чи особі, що ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність судді"; у частині четвертій після слів "розглядає скарги суддів" доповнити словами "чи осіб, що ініціювали питання про дисциплінарну відповідальність судді"; у абзаці першому та пункті 1 частини п'ятої після слів "скарги судді" та відповідно "скаргу судді" доповнити словами "чи особи, що ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність судді".  
Враховано   частину першу після слів "після вручення судді" доповнити словами "чи особі, що ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність судді";  
10. Вища рада юстиції може продовжувати строк для подачі скарги, якщо визнає, що місячний строк був порушений з поважних причин.       
11. Вища рада юстиції розглядає скарги на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних та місцевих судів непізніше одного місяця з дня їх надходження, а при потребі додаткової перевірки обставин та матеріалів справи - не пізніше двох місяців з дня надходження скарги.       
12. Вища рада юстиції розглядає скарги суддів чи осіб, що ініціювали питання про дисциплінарну відповідальність судді, на рішення кваліфікаційних комісій про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності і за наслідками розгляду приймає рішення за доповіддю члена дисциплінарної секції Вищої ради юстиції,      частину четверту після слів "розглядає скарги суддів" доповнити словами "чи осіб, що ініціювали питання про дисциплінарну відповідальність судді";  
13. Після розгляду скарги судді чи особи, що ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність судді, Вища рада юстиції за наявності для цього підстав може:      абзац перший та пункт 1 частини п'ятої після слів "скарги судді" та "скаргу судді" доповнити словами "чи особи, що ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність судді".  
14. 1) задовольнити скаргу судді чи особи, що ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність судді, скасувати рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності і закрити дисциплінарне провадження;       
15. 2) задовольнити скаргу повністю чи частково і змінити рішення відповідної кваліфікаційної комісії;       
16. 3) залишити скаргу без задоволення , а рішення відповідної кваліфікаційної комісії без зміни.       
17. Вирішуючи питання про дисциплінарну відповідальність суддів, Вища рада юстиції повинна вислухати його пояснення. Розгляд дисциплінарної справи щодо судді за його відсутності допускається лише у разі нез'явлення його на засідання Вищої ради юстиції без поважних причин."       
18. ІІІ. Прикінцеве положення:       
19. 1. Ці закони набирають чинності з дня їх опублікування.   -8- Слабенко С.І.
Прикінцеві положення викласти в такій редакції: Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
Враховано   ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.