Кількість абзаців - 10 Таблиця поправок


Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні протягом 2001-2004 років (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні протягом 2001-2004 років   -1- Удовенко Г.Й.
Назву законопроекту викласти в такій редакції: "Про реабілітацію та відновлення прав осіб, які постраждали за участь в акціях протесту 9 березня 2001 року  
Враховано   Про реабілітацію та відновлення прав осіб, які постраждали за участь в акціях протесту 9 березня 2001 року  
3. З березня 2001 року по 2004 рік в Україні відбулися політичні репресії проти 19 громадян України, які у березні 2001 року, захищаючи своє та інших громадян країни конституційне право на життя, не перевищуючи встановленого законом права на необхідну оборону від крадіїв, грабіжників, хабарників і вбивць при владі, вийшли на вулиці м. Києва й активно протестували проти злочинної влади.   -2- Удовенко Г.Й.
Частину першу преамбули законопроекту викласти в такій редакції: "Після загибелі журналіста Георгія Гонгадзе, починаючи з грудня 2000 року, в Україні розгорнувся масштабний громадянський рух на захист прав людини і демократичних свобод, який отримав назву "Україна без Кучми". 9 березня 2001 року в Києві пройшли масові акції протесту, під час яких відбулися зіткнення демонстрантів з правоохоронцями поблизу парку ім. Шевченка та біля Адміністрації Президента України. До учасників акції протесту влада застосувала репресії. До кримінальної відповідальності були притягнуті 19 осіб з них 18 засуджені до різних термінів ув'язнення.."  
Враховано   Після загибелі журналіста Георгія Гонгадзе, починаючи з грудня 2000 року, в Україні розгорнувся масштабний громадянський рух на захист прав людини і демократичних свобод, який отримав назву "Україна без Кучми". 9 березня 2001 року в Києві пройшли масові акції протесту, під час яких відбулися зіткнення демонстрантів з правоохоронцями поблизу парку ім. Шевченка та біля Адміністрації Президента України. До учасників акції протесту влада застосувала репресії. До кримінальної відповідальності були притягнуті 19 осіб з них 18 засуджені до різних термінів ув'язнення.  
    -3- Танюк Л.С.
У частині першій преамбули законопроекту словосполучення "захищаючи своє та інших громадян країни конституційне право на життя" замінити на "захищаючи конституційне право громадян України на життя".  
Відхилено Частина викладена в іншій редакції   
4. Історія довела, що ці молоді люди відстоювали конституційне право на достойне життя, на честь і гідність всього українського народу, української держави. Репресії щодо цих громадян були політичними, несправедливими, ганебними для сучасної європейської країни. Процес демократизації суспільства, процес відновлення правової держави в Україні свідчить, що всі ці громадяни повинні бути реабілітовані.   -4- Удовенко Г.Й.
Частину другу преамбули законопроекту викласти в редакції: Верховна рада України відзначає, що репресії щодо цих громадян були несправедливими і вчинені з політичних мотивів.  
Враховано   Верховна Рада відзначає, що репресії щодо цих громадян були несправедливими і вчинені з політичних мотивів.  
5. Цим Законом ліквідуються наслідки беззаконня, допущеного з політичних мотивів щодо громадян України, поновлюються їх права, встановлюється компенсація за незаконні репресії та пільги реабілітованим.   -5- Удовенко Г.Й.
Частину третю преамбули законопроекту викласти в такій редакції: "Метою цього Закону є встановлення справедливості, реабілітація та відновлення прав осіб, які постраждали за участь в акціях протесту 9 березня 2001 року. "  
Враховано   Метою цього Закону є встановлення справедливості, реабілітація та відновлення прав осіб, які постраждали за участь в акціях протесту 9 березня 2001 року.  
6. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:   -6- Удовенко Г.Й.
Абзац четвертий преамбули вилучити.  
Враховано    
7. 1. Вважати реабілітованими, тобто такими, що не притягалися до кримінальної відповідальності і не мають судимості всіх 19 осіб, які були притягнуті як обвинувачені у кримінальній справі № 74, порушеній 9 березня 2001 року Службою безпеки України. Встановити, що зазначений акт реабілітації застосований і беззастережно відбувається без розгляду цього питання будь-якими судами.   -7- Удовенко Г.Й.
Пункт 1 подати як статтю 1 Закону, виклавши її в такій редакції: "Стаття 1. Реабілітація та відновлення прав осіб, які постраждали за участь в акціях протесту 9 березня Вважати реабілітованими, тобто такими, що не мають судимості, всіх 19 осіб, які були притягнуті як обвинувачені у кримінальній справі № 74, порушеній 9 березня 2001 року Службою безпеки України. Встановити, що зазначений акт реабілітації застосований у винятковому порядку і беззастережно, відбувається без розгляду цього питання будь-якими судами. Реабілітація є підставою для відновлення прав, порушених внаслідок притягнення до кримінальної відповідальності".  
Враховано   Стаття 1. Реабілітація та відновлення прав осіб, які постраждали за участь в акціях протесту 9 березня 2001 року Вважати реабілітованими, тобто такими, що не мають судимості, всіх 19 осіб, які були притягнуті як обвинувачені у кримінальній справі № 74, порушеній 9 березня 2001 року Службою безпеки України. Встановити, що зазначений акт реабілітації, застосований у винятковому порядку і беззастережно, відбувається без розгляду цього питання будь-якими судами. Реабілітація є підставою для відновлення прав, порушених внаслідок притягнення до кримінальної відповідальності.  
8. 2. Застосувати до осіб, зазначених у пункті першому цього Закону, всі компенсації та пільги, які передбачені для жертв політичних репресій Законом України „Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні".   -8- Удовенко Г.Й.
пункт 2 викласти як окрему статтю у наступній редакції: Стаття 2. Відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди Особам, реабілітованим відповідно до цього Закону. виплачується одноразова компенсація в розмірі встановленому Кабінетом Міністрів України. Отримання компенсації не є підставою для відмови судами в розгляді позовів щодо відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих реабілітованим особам унаслідок кримінального переслідування.  
Враховано   Стаття 2. Відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди Особам, реабілітованим відповідно до цього Закону, виплачується одноразова компенсація в розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України. Отримання компенсації не є підставою для відмови судами в розгляді позовів щодо відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих реабілітованим особам унаслідок кримінального переслідування.  
9. 3. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -9- Удовенко Г.Й.
Ввести статтю "Прикінцеві положення" і подати в такій редакції: Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Кабінету Міністрів України у двомісячний термін з дня набрання чинності цим Законом прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.  
Враховано   Прикінцеві положення Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Кабінету Міністрів України у двомісячний термін з дня набрання чинності цим Законом прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.