Кількість абзаців - 22 Таблиця поправок


Про дитяче харчування (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Стаття 4. Порядок забезпечення грудних дітей та дітей раннього віку продуктами дитячого харчування      Розділ VІ ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
1. 1. Право дітей на забезпечення достатнім, високоякісним та безпечним харчуванням є складовою частиною гарантованого Конституцією України права на достатній життєвий рівень та охорону здоров'я.      1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2007 року.  
2. 2. Грудні діти, а також діти раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (у зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та діти раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, забезпечуються дитячим харчуванням безкоштовно в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.   -1- Президент України
У Законі передбачити право на безкоштовне дитяче харчування тільки для дітей першого та другого року життя із малозабезпечених сімей, а також грудних дітей та дітей раннього віку, потерпілих від Чорнобильської катастрофи.  
Враховано частково шляхом внесення змін до пункту 1 Прикінцевих положень  Стаття 4 цього Закону набирає чинності з 1 січня 2008 року, крім положень, що стосуються безкоштовного забезпечення дитячим харчуванням грудних дітей та дітей раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, а також грудних дітей та дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (у зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю).  
3. 3. Видатки на забезпечення дитячим харчуванням грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітей раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, здійснюються державою за рахунок коштів Державного бюджету України.      Стаття 9 цього Закону у частині впровадження виробниками продуктів дитячого харчування системи аналізу ризиків та контролю (регулювання) у критичних точках (НАССР) та/або інших систем забезпечення безпечності та якості набирає чинності з 1 січня 2008 року.  
4. 4. Набори продуктів дитячого харчування та порядок безкоштовного забезпечення дитячим харчуванням грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітей раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, затверджуються Кабінетом Міністрів України.      2. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.  
5. 5. Набори продуктів дитячого харчування (далі - норми) визначаються в натуральних показниках та формуються центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я з використанням нормативів фізіологічної потреби організму дитини у продуктах харчування виходячи з їх хімічного складу та енергетичної цінності з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я. Основним принципом формування набору продуктів дитячого харчування є забезпечення дитини повноцінним харчуванням для розвитку здорового організму.      3. Частину третю статті 33 Закону України "Про дошкільну освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 49, ст. 259) викласти в такій редакції:  
6. 6. Органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення про додаткове пільгове або безкоштовне забезпечення продуктами дитячого харчування грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітей раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, з урахуванням місцевих бюджетів.      "3. Грудним дітям, а також дітям раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітям раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, за рахунок держави гарантується забезпечення дитячим харчуванням у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України".  
7. 7. Органи місцевого самоврядування зобов'язані інформувати батьків дітей або їх інших законних представників стосовно норм та порядку безкоштовного і пільгового забезпечення продуктами дитячого харчування грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітей раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, відповідно до закону.      4. Кабінету Міністрів України врахувати у проекті Державного бюджету України на 2007 видатки на безкоштовне забезпечення грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітям раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, продуктами дитячого харчування.  
8. Розділ VІ      5. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону:  
9. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ      затвердити набори продуктів дитячого харчування (норми) та порядок безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітей раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей;  
10. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2007 року.      визначити порядок інформування батьків дітей або їх інших законних представників щодо норм та порядку безкоштовного і пільгового забезпечення продуктами дитячого харчування грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітей раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей; забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;  
11. Стаття 9 цього Закону у частині впровадження виробниками продуктів дитячого харчування системи аналізу ризиків та контролю (регулювання) у критичних точках (НАССР) та/або інших систем забезпечення безпечності та якості набирає чинності з 1 січня 2008 року.      розробити та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону;  
12. 2. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.      забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із вимогами цього Закону.  
13. 3. Частину третю статті 33 Закону України "Про дошкільну освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 49, ст. 259) викласти в такій редакції:       
14. "3. Грудним дітям, а також дітям раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітям раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, за рахунок держави гарантується забезпечення дитячим харчуванням у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України".       
15. 4. Кабінету Міністрів України врахувати у проекті Державного бюджету України на 2007 рік видатки на безкоштовне забезпечення грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітям раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей, продуктами дитячого харчування.       
16. 5. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону:       
17. затвердити набори продуктів дитячого харчування (норми) та порядок безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітей раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей;       
18. визначити порядок інформування батьків дітей або їх інших законних представників щодо норм та порядку безкоштовного і пільгового забезпечення продуктами дитячого харчування грудних дітей, а також дітей раннього віку, які народилися і проживають на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (в зоні гарантованого добровільного відселення та в зоні посиленого радіоекологічного контролю), та дітей раннього віку, які входять до складу малозабезпечених сімей;       
19. забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;       
20. розробити та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону;       
21. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із вимогами цього Закону.