Кількість абзаців - 9 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про адвокатуру" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. Закон України      Закон України  
2. Про внесення змін до Закону України "Про адвокатуру"      Про внесення змін до Закону України "Про адвокатуру"  
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
4. 1. Внести до Закону України "Про адвокатуру" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 9, ст. 62) такі зміни:   -1- Колесніченко В.В.
1) Назву Закону України "Про адвокатуру" замінити словами "Про адвокатуру та адвокатську діяльність в Україні".  
Враховано   1. Внести до Закону України "Про адвокатуру" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 9, ст. 62) такі зміни: 1) назву викласти в такій редакції: "Про адвокатуру та адвокатську діяльність в Україні"; 2) у статтях 1, 4, 15, 16 та 17 слова "адвокатура України", "адвокат України" у всіх відмінках замінити словами "адвокатура в Україні", "адвокат в Україні" у відповідних відмінках;  
    -2- Колесніченко В.В.
2) У статтях 1, 4, 15, 16 та 17 слова "адвокатура України", "адвокат України" у всіх відмінках замінити словами "адвокатура в Україні", "адвокат в Україні" у відповідних відмінках.  
Враховано    
5. 1) частину першу статті 2 викласти в такій редакції:      3) у статті 2: частину першу викласти в такій редакції:  
6. "Адвокатом може бути особа, яка має вищу юридичну освіту, підтверджену дипломом України або відповідно до міжнародних договорів України дипломом іншої країни, стаж роботи у галузі права не менше двох років, володіє державною мовою, склала кваліфікаційні іспити, одержала в Україні свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю та прийняла Присягу адвоката України";   -3- Колесніченко В.В.
1) Необхідно розмежувати положення про вітчизняних адвокатів та іноземних, при цьому записавши в статті 2, що "адвокатом може бути громадянин України ", і далі за текстом. Положення про адвокатів іноземної держави слід передбачити в новій статті 2-1.  
Враховано   "Адвокатом в Україні може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну освіту, підтверджену дипломом України або відповідно до міжнародних договорів України дипломом іншої країни, який визнається в Україні, стаж роботи у галузі права не менше двох років, володіє державною мовою, склав в Україні кваліфікаційні іспити і одержав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю та прийняв Присягу адвоката в Україні"; доповнити новою частиною такого змісту: "Особа, яка набула право надавати правову допомогу відповідно до законодавства іноземної держави (далі - адвокат іноземної держави), здійснює адвокатську діяльність в Україні з особливостями, передбаченими статтею 2-1 цього Закону"; 4) доповнити статтею 2-1 такого змісту: "Стаття 2-1. Здійснення в Україні адвокатської діяльності адвокатом іноземної держави Адвокат іноземної держави здійснює адвокатську діяльність в Україні з питань законодавства країни, у якій даною особою отримано це право, за умови забезпечення іноземною державою таких можливостей і адвокатам України. Відомості про адвоката іноземної держави вносяться до Єдиного реєстру адвокатів іноземних держав в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Адвокат іноземної держави не допускається до надання правової допомоги на території України з питань, пов'язаних з державною таємницею України. При здійсненні адвокатської діяльності в Україні на адвоката іноземної держави поширюються законодавство та Правила адвокатської етики, що діють в Україні. Діяльність адвоката іноземної держави також регулюється міжнародними договорами України".  
    -4- Колесніченко В.В.
2) Слова "вищу юридичну освіту" замінити словами "повну вищу юридичну освіту ".  
Враховано    
    -5- Колесніченко В.В.
3) Після слів "володіє державною мовою" слова "склала кваліфікаційні іспити, одержала в Україні свідоцтво" замінити словами "склала в Україні кваліфікаційні іспити і одержала свідоцтво".  
Враховано    
    -6- Колесніченко В.В.
4) Після слів "диплом іншої країни" додати слова "який визнається в Україні";  
Враховано    
    -7- Колесніченко В.В.
5) доповнити статтю 2 новим абзацом такого змісту: "Особа, яка набула право надавати правову допомогу відповідно до законодавства іноземної держави (далі - адвокат іноземної держави), здійснює адвокатську діяльність в Україні з особливостями, передбаченими статтею 2-1 цього Закону".  
Враховано    
    -8- Лукаш О.Л.
Закон України "Про адвокатуру" доповнити статтею 2-1 такого змісту: "Стаття 2-1. Здійснення в Україні адвокатської діяльності особами, які набули право надавати правову допомогу відповідно до законодавства іноземної держави Особа, яка набула право надавати правову допомогу відповідно до законодавства іноземної держави, може надавати правову допомогу в Україні лише з питань законодавства країни, у якій даною особою отримано це право. При наданні правової допомоги, зазначеної у частині першій цієї статті, на особу, яка набула право надавати правову допомогу відповідно до законодавства іноземної держави, поширюється дія законодавства та Правила адвокатської етики, що діють в Україні. Діяльність цієї особи також регулюється міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України".  
Враховано редакційно    
    -9- Бондик В.А.
1) Особа, яка набула право надавати правову допомогу відповідно до законодавства іноземної держави, може надавати правову допомогу в України за умови забезпечення іноземною державою таких можливостей адвокатам України.  
Враховано    
    -10- Бондик В.А.
2) Відомості про цю особу вносяться до Єдиного реєстру адвокатів іноземних держав в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
Враховано    
    -11- Колесніченко В.В.
Слід зазначити, що адвокат іноземної держави не допускається до надання правової допомоги на території України з питань, пов'язаних з державною таємницею України.  
Враховано    
    -12- Князевич Р.П.
Законопроектом слід розмежувати положення про вітчизняних адвокатів та іноземних.  
Враховано    
    -13- Ляшко О.В.
Ні в одному документі, який регламентує вступ до СОТ, не передбачено обов'язкового надання допуску іноземних юристів до адвокатської практики. У більшості країн, які вступили до СОТ, іноземні громадяни мають можливість займатися адвокатською практикою лише по певних напрямках. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування".  
Враховано редакційно    
7. 2) абзац четвертий статті 17 виключити.      5) абзац четвертий статті 17 виключити.  
8. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.