Кількість абзаців - 8 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо вручення копії постанови про порушення кримінальної справи) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо вручення копії постанови про порушення кримінальної справи)      ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення зміни до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо вручення копії постанови про порушення кримінальної справи)  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. І. Внести до Кримінально-процесуального кодексу України такі зміни:      1.Доповнити Кримінально-процесуальний кодекс України статтею 98-2 такого змісту:  
4. 1.Доповнити Кодекс статтею 98-2 наступного змісту:       
5. "Стаття 98-2. Вручення копії постанови про порушення кримінальної справи   -1- Оніщук М.В.
Враховуючи пропозиції внесені суб'єктами права законодавчої ініціативи пропоную наступну редакцію цієї статті: "Стаття 98-2. Вручення чи направлення копії постанови про порушення кримінальної справи У разі порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані вручити копію відповідної постанови особі, щодо якої порушено справу, та потерпілому негайно. При неможливості негайного вручення копія постанови вручається не пізніше трьох діб з моменту її винесення. У разі неможливості вручення зазначеним особам копії постанови про порушення кримінальної справи протягом строків, визначених частиною 1 цієї статті, через їх хворобу, неможливість встановлення місця перебування чи з інших поважних причин, копія постанови вручається протягом трьох діб з моменту явки, приводу чи встановлення місця перебування цих осіб. Якщо особа відмовляється одержати копію постанови про порушення кримінальної справи, прокурор, слідчий, особа, яка провадить дізнання або суддя складають відповідний протокол. Представнику потерпілого, захиснику чи законному представнику підозрюваного або обвинуваченого копія постанови про порушення кримінальної справи вручається або надсилається на їх письмову вимогу протягом трьох діб з моменту надходження такої вимоги".  
Враховано   "Стаття 98-2. Вручення чи направлення копії постанови про порушення кримінальної справи У разі порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані вручити копію відповідної постанови особі, щодо якої порушено справу, та потерпілому негайно. При неможливості негайного вручення копія постанови вручається не пізніше трьох діб з моменту її винесення. У разі неможливості вручення зазначеним особам копії постанови про порушення кримінальної справи протягом строків, визначених частиною 1 цієї статті, через їх хворобу, неможливість встановлення місця перебування чи з інших поважних причин, копія постанови вручається протягом трьох діб з моменту явки, приводу чи встановлення місця перебування цих осіб. Якщо особа відмовляється одержати копію постанови про порушення кримінальної справи, прокурор, слідчий, особа, яка провадить дізнання або суддя складають відповідний протокол. Представнику потерпілого, захиснику чи законному представнику підозрюваного або обвинуваченого копія постанови про порушення кримінальної справи вручається або надсилається на їх письмову вимогу протягом трьох діб з моменту надходження такої вимоги".  
6. У разі коли кримінальну справу порушено щодо певної особи, прокурор, слідчий, орган дізнання (особа чи орган в провадженні якого перебуває кримінальна справа) зобов'язаний на вимогу цієї особи або її представника негайно надати копію постанови про порушення кримінальної справи."   -2- Мірошниченко Ю.Р.
В результаті системного аналізу положень КПК та практики його застосування вношу до п. 1 розділу І законопроекту такі пропозиції: слова " (особа чи орган в провадженні якого перебуває кримінальна справа)" виключити, у зв'язку з тим, що подібне уточнення або узагальнення не передбачене у законодавстві та не має однозначного тлумачення;  
Враховано    
    -3- Мірошниченко Ю.Р.
після слів "орган дізнання" додати слова "або суддя", який також має повноваження на порушення кримінальної справи, що передбачено у ст. 97 КПК і ч. 1 ст. 98 КПК;  
Враховано редакційно    
    -4- Мірошниченко Ю.Р.
після слів "негайно надати" додати слова "належним чином завірену". Запропонована редакція законопроекту надає можливість отримати копію постанови про порушення кримінальної справи лише особі щодо якої порушена ця кримінальна справа або її представнику. Однак, у КПК передбачено можливість порушення кримінальної справи також і за фактом вчинення злочину. Одним із наступних рішень суб'єкта, який виносить постанову про порушення кримінальної справи, може бути винесення постанови у цій справі про притягнення певної особи як обвинуваченого згідно із ст. 131 КПК.  
Відхилено Оскільки суд витребовує матеріали справи у разі звернення до суду з оскарженням відповідної постанови то, напевно, не виглядає доцільним "належним чином її завіряти".   
    -5- Мірошниченко Ю.Р.
У зв'язку з викладеним вношу пропозицію доповнити п. 1 розділу І законопроекту новим абзацом: "У разі коли після порушення кримінальної справи за фактом скоєння злочину виноситься постанова про притягнення певної особи як обвинуваченого прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя, який виніс таку постанову, зобов'язаний на вимогу цієї особи або її представника негайно надати належним чином завірені копії постанов про порушення кримінальної справи та про притягнення цієї особи як обвинуваченого".  
Враховано редакційно    
    -6- Мармазов Є.В.
Законопроектом №2155 запропоновано доповнити Кримінально-процесуальний кодекс України статтею 98-2 "Вручення копії постанови про порушення кримінальної справи", яким передбачається: У разі коли кримінальну справу порушено щодо певної особи, орган досудового слідства зобов'язаний на вимогу цієї особи або її представника негайно надати копію постанови про порушення кримінальної справи. Вважаю, що зазначений вище порядок та умови надання особі, проти якої порушено кримінальну справу, копії постанови про порушення кримінальної справи не у повному обсязі відповідає завданням кримінального судочинства; не виключає різного тлумачення такої норми, - у зв'язку з чим пропонується наступна редакція ст.98-2 КПК України: "У разі, коли кримінальну справу порушено щодо певної особи, орган досудового слідства, у провадженні якого перебуває кримінальна справа, зобов'язаний вручити цій особі або його представнику копію постанови про порушення кримінальної справи. Слідчий, упевнившись в його особі, оголошує йому постанову про порушення кримінальної справи та вручає копію постанови про порушення кримінальної справи. Про вручення копії постанови про порушення кримінальної справи слідчий складає протокол із зазначенням години і дати її вручення, який підписується особою, проти якої порушено кримінальну справу. У разі відмови особи, проти якої порушено кримінальну справу, поставити підпис у протоколі, слідчий робить на ньому відмітку про відмову від підпису і зазначає мотиви відмови, про що сповіщає прокурора." Такий порядок вручення копії буде реально надавати особі, проти якої порушено кримінальну справу, можливість своєчасно звертатися до суду зі скаргою на постанову про порушення кримінальної справи; така особа перед початком розслідування кримінальної справи буде реально знати суть складу злочину, у вчиненні якого вона підозрюється.  
Враховано редакційно    
    -7- Круць М.Ф.
Пропоную із тексту законопроекту (стаття 98-2) слова "особа чи орган в провадженні якого перебуває кримінальна справа" виключити як зайві.  
Враховано    
7. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.