Кількість абзаців - 15 Таблиця поправок


Про внесення змін до Земельного кодексу України (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. З А К О Н У К Р А Ї Н И      З А К О Н У К Р А Ї Н И  
2. Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення до прийняття відповідних законодавчих актів).      Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення до прийняття відповідних законодавчих актів)  
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
4. Внести до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 3-4, ст. 27) такі зміни:      І. Пункти 14 та 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 3-4, ст. 27; 2005 р., №2, ст.25; 2006 р., №26, ст.209) викласти в такій редакції:  
5. 14 пункт виключити з розділу Х „Перехідні положення" Земельного кодексу України.   -1- Довгий Т.О.
Толстенко В.Л.
Пункт 14 розділу Х "Перехідні положення" викласти в такій редакції: "До 1 січня 2008 року забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств".  
Враховано   "14. До 1 січня 2008 року забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств.  
    -2- Поживанов М.О.
Пункт 14 розділу Х "Перехідні положення" виключити.  
Відхилено    
6. У зв'язку з цим 15 пункт розділу Х „Перехідні положення" вважати пунктом 14 цього розділу;       
7. У зв'язку з цим 16 пункт розділу Х „Перехідні положення" вважати пунктом 15 цього розділу;       
8. У зв'язку з цим 17 пункт розділу Х „Перехідні положення" вважати пунктом 16 цього розділу.       
9. 15 пункт розділу Х „Перехідні положення" виключити та замінити новим пунктом № 15 такого змісту:       
10. "Запровадити не пізніше 1 січня 2008 року повноцінний ринок земель, що знаходяться в державній та комунальній власності, а також земель товарного сільськогосподарського виробництва. Купівля і продаж земель сільськогосподарського призначення не допускається до прийняття відповідних законодавчих актів:   -3- Щербань А.В.
Абзац перший пункту 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України викласти в такій редакції: "Запровадити не пізніше 1 січня 2008 року повноцінний ринок земель, що знаходяться в державній та комунальній власності, а також земель товарного сільськогосподарського виробництва. Купівля і продаж земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не допускається до прийняття відповідних законодавчих актів:".  
Враховано редакційно   15. До 1 січня 2008 року не допускається: а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності; б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб. Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, запроваджується з 1 січня 2008 року за умови набрання чинності законів України про державний земельний кадастр та про ринок земель, визначивши особливості обігу земель державної та комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського виробництва. Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення)".  
    -4- Сігал Є.Я.
Пункт 15 викласти в такій редакції: "15. Встановити, що громадяни та юридичні особи, які мають у власності земельні ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства та іншого товарного сільськогосподарського виробництва, а також громадяни України - власники земельних часток (паїв) не вправі до 1 січня 2008 року продавати або іншим способом відчужувати належні їм земельні ділянки та земельні частки (паї), крім передачі їх у спадщину, міни на відповідні земельні ділянки, земельні частки (паї) та при вилученні земель для суспільних потреб."  
Враховано частково    
    -5- Довгий Т.О.
В другому реченні абзацу першого нової редакції пункту 15 розділу Х "Перехідні положення" слова "Купівля і продаж земель сільськогосподарського призначення" замінити словами "Відчуження земель для ведення фермерського господарства, земель товарного сільськогосподарського виробництва".  
Враховано редакційно    
    -6- Цушко В.П.
Журавко О.В.
У другому реченні абзацу 1 пункту 2 законопроекту після слова "земель" доповнити словом "товарного".  
Враховано частково    
    -7- Прасолов І.М.
Другий пункт проекту викласти в наступній редакції: "2. 15 пункт розділу Х "Перехідні положення" доповнити абзацами такого змісту: Запровадити не пізніше 1 січня 2008 року повноцінний ринок земель, що знаходяться в державній та комунальній власності, а також земель товарного сільськогосподарського виробництва. Купівля і продаж земель, що знаходяться в державній та комунальній власності, а також земель товарного сільськогосподарського виробництва не допускається до прийняття відповідних законодавчих актів: прийняти Закони України "Про особливості обігу земель, що знаходяться в державній та комунальній власності", а також "Про особливості обігу земель товарно-сільськогосподарського виробництва"; прийняти Закон України "Про державний земельний кадастр"; забезпечити розвиток земельного іпотечного кредитування шляхом: внесення змін до Законів України "Про іпотеку" та "Про оренду землі" щодо можливості застави майнових прав на земельні ділянки для одержання кредитів, в тому числі довгострокових; розробки та затвердження нормативно-правових актів щодо вдосконалення методики оцінки земель товарного сільськогосподарського виробництва".  
Враховано частково    
    -8- Поживанов М.О.
Абзац перший пункт 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України викласти в такій редакції: "До 1 січня 2008 року у відповідності до пункту 4 розділу ІХ "Прикінцеві положення" Земельного кодексу України створити правові та економічні передумови для функціонування вільного ринку земель, що знаходяться в державній та комунальній власності, а також земель товарного сільськогосподарського виробництва. До 1 січня 2008 року не допускається перехід права власності або іншим способом відчуження прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, земельні ділянки, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, для ведення особистого селянського господарства, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), а також земельні частки (паї), крім прийняття їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу рівноцінну земельну ділянку відповідно до закону та вилученні (викупі) земельних ділянок для суспільних потреб".  
Враховано частково    
    -9- Бевзенко В.Ф.
Абзац перший пункт 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України викласти в такій редакції: "До 1 січня 2008 року не допускається: а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності; б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, для ведення особистого селянського господарства, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилученні (викупі) земельних ділянок для суспільних потреб. Купрівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених абзацом першим цього пункту, запроваджується з 1 січня 2008 року після набрання чинності законів України "Про державний земельний кадастр" та "Про ринок земель", в якому визначити особливості обігу земель земель державної та комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського виробництва Угоди, (в тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або відчуження іншим способом земельних ділянок та земельних часток (паїв), встановлені абзацом першим цього пункту в частині їх купівлі-продажу та відчуження іншим способом, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення)".  
Враховано    
11. прийняти Закони України "Про особливості обігу земель, що знаходяться в державній та комунальній власності", а також "Про особливості обігу земель товарно-сільськогосподарського виробництва";   -10- Толстенко В.Л.
Пункт 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України викласти в такій редакції: "Запровадити не пізніше 1 січня 2008 року повноцінний ринок земель, що знаходяться в державній та комунальній власності, а також земель товарного сільськогосподарського виробництва. Встановити, що громадяни та юридичні особи, які мають у власності земельні ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства та іншого товарного сільськогосподарського виробництва, а також громадяни України - власники земельних часток (паїв) не вправі продавати або іншим способом відчужувати належні їм земельні ділянки та земельні частки (паї), крім передачі їх у спадщину та при вилученні земель для суспільних потреб, до прийняття відповідних законодавчих актів: прийняти Закони України "Про особливості обігу земель, що знаходяться в державній та комунальній власності", а також "Про особливості обігу земель товарно-сільськогосподарського виробництва"; прийняти Закон України "Про державний земельний кадастр"; прийняти Закон України, який встановлює порядок зміни цільового використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення; забезпечити розвиток земельного іпотечного кредитування шляхом: внесення змін до Законів України "Про іпотеку" та "Про оренду землі" щодо можливості застави майнових прав на земельні ділянки для одержання кредитів, в тому числі довгострокових; розробки та затвердження нормативно-правових актів щодо вдосконалення методики оцінки земель товарного сільськогосподарського виробництва". Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), встановленої абзацом другим цього пункту, в частині відчуження зазначених ділянок та земельних часток (паїв), а так само в частині передачі прав на відчуження зазначених ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення). До моменту прийняття Закону, який встановлює порядок зміни цільового використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, забороняється змінювати цільове використання земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства та іншого товарного сільськогосподарського виробництва на інші види цільового використання".  
Враховано редакційно    
12. прийняти Закон України "Про державний земельний кадастр";       
13. забезпечити розвиток земельного іпотечного кредитування шляхом: внесення змін до Законів України "Про іпотеку" та "Про оренду землі" щодо можливості застави майнових прав на земельні ділянки для одержання кредитів, в тому числі довгострокових; розробки та затвердження нормативно-правових актів щодо вдосконалення методики оцінки земель товарного сільсько-господарського виробництва".       
14. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк після набрання чинності цим Законом: а) подати на розгляд Верховної Ради України проекти законів про внесення змін до законів України "Про іпотеку" та "Про оренду землі" щодо можливості застави майнових прав на земельні ділянки для одержання кредитів, в тому числі довгострокових; б) розробити та затвердити нормативно-правові акти щодо вдосконалення методики оцінки земель товарного сільськогосподарського виробництва".