Кількість абзаців - 4 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо відповідальності за порушення правил радіаційної безпеки (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект Закон України Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення і Кримінального кодексу України щодо відповідальності за порушення правил радіаційної безпеки Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Проект Закон України Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо відповідальності за порушення правил радіаційної безпеки Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
1. 1. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення і Кримінального кодексу України такі зміни: 1) текст статті 46-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) викласти у такій редакції: "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в спеціально визначеній зоні радіаційного забруднення, що виражається у проникненні в цю зону без дозволу відповідних органів або самовільному поселенні у ній, або знищенні, пошкодженні чи перенесенні знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначеної зони тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення і на посадових осіб - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.   -1- Грицак В.М.
текст статті 46-1 викласти у такій редакції: Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в спеціально визначеній зоні радіаційного забруднення, що виражається у проникненні в цю зону без дозволу відповідних органів або самовільному поселенні у ній, або знищенні, пошкодженні чи перенесенні знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначеної зони тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих предметів, а також знарядь і засобів вчинення правопорушення і на посадових осіб - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих предметів, а також знарядь і засобів вчинення правопорушення.  
Враховано частково (вилучено слова щодо конфіскації "цих предметів")  І. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України такі зміни: 1. Текст статті 46-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до №51, ст. 1122) викласти в такій редакції: "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в спеціально визначеній зоні радіаційного забруднення, що виражається у проникненні в цю зону без дозволу відповідних органів або самовільному поселенні у ній, або знищенні, пошкодженні чи перенесенні знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначеної зони тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення і на посадових осіб - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення".  
    -2- Семинога А.І.
В тексті статті 1 частини 1 законопроекту слова "від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення" замінити словами "від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів, які були знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом даного правопорушення". Слова "від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити словами "двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".  
Враховано частково    
2. 2) у статті 265 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131): назву статті доповнити словами "та порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення; у частині першій слово "носіння" замінити словом "переміщення"; доповнити статтю після частини першої новими частинами такого змісту: "2. Винесення або вивезення за межі зони відчуження чи зони безумовного (обов'язкового) відселення без надання передбаченого законом дозволу або проведення дозиметричного контролю будівельних матеріалів, конструкцій, машин, устаткування, домашніх речей, інших предметів, землі, глини, піску, торфу, деревини, рослинних кормів, лікарських рослин, грибів, ягід, інших продуктів побічного лісокористування, тварин, риби - караються штрафом від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. 3. Умисне придбання для використання або придбання з метою збуту будівельних матеріалів, конструкцій, машин, устаткування, домашніх речей, інших предметів, землі, глини, піску, торфу, деревини, рослинних кормів, лікарських рослин, грибів, ягід, інших продуктів побічного лісокористування, тварин, риби - караються штрафом від сімдесяти п'яти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.". У зв'язку з цим частину другу вважати частиною четвертою; в абзаці першому частини четвертої слова "Ті самі дії" замінити словами "Дії, передбачені частинами першою - третьою цієї статті".   -3- Грицак В.М.
Доповнити Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради, 2001, № 25-26, ст.131) статтею 267-1 такого змісту: "Стаття 267-1. Порушення вимог режиму радіаційної безпеки. 1. Переміщення будь-яким способом за межі зони відчуження чи зони безумовного (обов'язкового) відселення без надання передбаченого законом дозволу або проведення дозиметричного контролю продуктів харчування рослинного і тваринного походження, промислової або іншої продукції, тварин, риби, рослин або будь-яких інших об'єктів - караються штрафом від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. 2. Придбання з метою використання або збуту об'єктів, визначених у частині першій цієї статті, якщо факт їх походження з зони відчуження чи зони безумовного (обов'язкового) відселення заздалегідь відомий винній особі - караються штрафом від сімдесяти до вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. 3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені з метою збуту, або збут об'єктів, визначених у частині першій цієї статті - караються штрафом від сімдесяти п'яти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. 4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені службовою особою або повторно, а також якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років". Частину другу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр "267" доповнити цифрами "267-1".  
Враховано   2. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст.131) доповнити статтею 267-1 такого змісту: "Стаття 267-1. Порушення вимог режиму радіаційної безпеки. 1. Переміщення будь-яким способом за межі зони відчуження чи зони безумовного (обов'язкового) відселення без надання передбаченого законом дозволу або проведення дозиметричного контролю продуктів харчування рослинного і тваринного походження, промислової або іншої продукції, тварин, риби, рослин або будь-яких інших об'єктів - караються штрафом від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. 2. Придбання з метою використання або збуту об'єктів, визначених у частині першій цієї статті, якщо факт їх походження з зони відчуження чи зони безумовного (обов'язкового) відселення заздалегідь відомий винній особі - караються штрафом від сімдесяти до вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк. 3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені з метою збуту, або збут об'єктів, визначених у частині першій цієї статті - караються штрафом від сімдесяти п'яти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. 4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені службовою особою або повторно, а також якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років". 3. Частину другу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр "267" доповнити цифрами "267-1".  
3. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -4- Семинога А.І.
текст статті 2 частини 1 законопроекту після слів "Умисне придбання для використання або придбання з метою збуту будівельних матеріалів, конструкцій, машин, устаткування, домашніх речей, інших предметів, землі, глини, піску, торфу, деревини, рослинних кормів, лікарських рослин, грибів, ягід, інших продуктів побічного лісокористування, тварин, риби" доповнити словами "що походять із зони відчуження чи зони безумовного (обов'язкового) відселення".  
Враховано частково   ІІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
    -5- Левченко К.Б.
Текст статті 365 Кримінального кодексу України викласти в наступній редакції: Стаття 365. Перевищення влади або службових повноважень 1. Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, навколишньому середовищу, або інтересам юридичних осіб, - карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони призвели до порушення вимог радіаційної безпеки, розповсюдження радіоактивних матеріалів, - караються штрафом від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 3. Перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 4. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 2.Текст статті 367 Кримінального кодексу України викласти в наступній редакції: Стаття 367. Службова недбалість 1. Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, навколишньому середовищу або інтересам окремих юридичних осіб, - карається штрафом від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони призвели до порушення вимог радіаційної безпеки, розповсюдження радіоактивних матеріалів, - караються виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 3. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.  
Відхилено