Кількість абзаців - 5 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо боротьби з ядерним тероризмом у зв'язку з ратифікацією Міжнародної конвенції про боротьбу з актами ядерного тероризму (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект Закон УкраЇни Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо боротьби з ядерним тероризмом у зв'язку з ратифікацією Міжнародної конвенції про боротьбу з актами ядерного тероризму Верховна Рада України постановляє:      Проект Закон України Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо боротьби з ядерним тероризмом у зв'язку з ратифікацією Міжнародної конвенції про боротьбу з актами ядерного тероризму Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
1. 1. Внести до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25 - 26, ст. 131) такі зміни: 1) у статті 201: в абзаці першому частини першої слова "радіоактивних або вибухових речовин," замінити словами "вибухових речовин, радіоактивних матеріалів,"      І. Внести до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України такі зміни: 1. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст.131): 1) в абзаці першому частини першої статті 201 слова "радіоактивних або вибухових речовин" замінити словами "вибухових речовин, радіоактивних матеріалів";  
2. доповнити примітку до статті абзацом такого змісту: "У статтях 201, 265 і 414 цього Кодексу під радіоактивним матеріалом слід розуміти ядерний матеріал та інші радіоактивні речовини, які містять нукліди, що самостійно розпадаються (процес, який супроводжується виділенням іонізуючого випромінювання одного або декількох видів), перебувають у будь-якому фізичному стані в установці або виробі чи в іншому вигляді.";   -1- Сінченко С.Г.
Виключити п.2 примітки до ст. 201  
Враховано    
    -2- Кожем'якін А.А.
вилучити доповнення примітки до статті 201 Кримінального кодексу, оскільки визначення терміну "радіоактивний матеріал" вже дано в інших законах і підзаконних актах, що регулюють правовідносини у сфері використання ядерної енергії і радіаційної безпеки.  
Враховано    
    -3- Кожем'якін А.А.
У повній мірі врахувати зауваження науково-експертного управління.  
Враховано частково    
    -4- Бронніков В.К.
Запропоноване доповнення до примітки до статті 201, що містить визначення терміну "радіоактивний матеріал" закладає суттєву суперечність, оскільки не бере до уваги той факт, що нукліди, що самостійно розпадаються (як природного, так і техногенного походження), сьогодні містяться в будь-якій речовині. Тут мова має йти про матеріал, активність або питома активність радіонуклідів в якому перевищує рівні звільнення від регулюючого контролю.  
Враховано по суті (у редакції ст. 265-1)   
3. абзац перший частини першої статті 265 викласти у такій редакції: "1. Виготовлення будь-якого ядерного вибухового пристрою чи пристрою, що розсіює радіоактивний матеріал або випромінює радіацію і може через свої радіологічні властивості спричинити смерть, каліцтво або шкоду майну чи навколишньому природному середовищу, а також придбання, носіння, зберігання, використання, передача, видозмінення, знищення, розпилення або руйнування радіоактивних матеріалів без передбаченого законом дозволу -";   -5- Стретович В.М.
Пропоную погодитися з зауваженнями та пропозиціями Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України до законопроекту №2695 та внести такі зміни та доповнення до Кримінального кодексу України, залишивши запропоновані законопроектом зміни до статей 201, 414 КК України: "Стаття 265. Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами 1. Придбання, носіння, зберігання, використання, передача, видозмінення, знищення, розпилення або руйнування радіоактивних матеріалів (джерел іонізуючого випромінювання, радіоактивних речовин або ядерних матеріалів, що перебувають у будь якому фізичному стані в установці або виробі чи в іншому вигляді) без передбаченого законом дозволу - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. 2. Ті самі дії, вчиненні з метою спричинення загибелі людей, шкоди здоров'ю людей, майнової шкоди у великому розмірі або значного забруднення довкілля, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. 3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони спричинили загибель людей, майнову шкоду у великому розмірі, значне забруднення довкілля чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років. Примітка. У статтях 265, 265-1 цього Кодексу майнова шкода вважається заподіяною у великому розмірі, якщо прямі збитки становлять суму, яка в триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Стаття 265-1. Незаконне виготовлення ядерного вибухового пристрою чи пристрою, що розсіює радіоактивний матеріал або випромінює радіацію 1. Незаконне виготовлення будь-якого ядерного вибухового пристрою чи пристрою, що розсіює радіоактивний матеріал або випромінює радіацію і може через свої властивості спричинити загибель людей, шкоду здоров'ю людей, майнову шкоду у великому розмірі або значне забруднення довкілля,- карається штрафом від трьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. 2. Та сама дія, вчинена з метою спричинення загибелі людей, шкоди здоров'ю людей, майнової шкоди у великому розмірі або значного забруднення довкілля, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. 3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони спричинили загибель людей, майнову шкоду у великому розмірі, значне забруднення довкілля чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років".  
Враховано   2) у статті 265: частину другу викласти в такій редакції: "2. Ті самі дії, вчинені з метою спричинення загибелі людей, шкоди здоров'ю людей, майнової шкоди у великому розмірі або значного забруднення довкілля, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років"; доповнити частиною третьою та приміткою такого змісту: "3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони спричинили загибель людей, майнову шкоду у великому розмірі, значне забруднення довкілля чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років. Примітка. У статтях 265, 265-1 цього Кодексу майнова шкода вважається заподіяною у великому розмірі, якщо прямі збитки становлять суму, яка в триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян"; 3) доповнити статтею 265-1 такого змісту: "Стаття 265-1. Незаконне виготовлення ядерного вибухового пристрою чи пристрою, що розсіює радіоактивний матеріал або випромінює радіацію 1. Незаконне виготовлення будь-якого ядерного вибухового пристрою чи пристрою, що розсіює радіоактивний матеріал або випромінює радіацію і може через свої властивості спричинити загибель людей, шкоду здоров'ю людей, майнову шкоду у великому розмірі або значне забруднення довкілля, - карається штрафом від трьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. 2. Та сама дія, вчинена з метою спричинення загибелі людей, шкоди здоров'ю людей, майнової шкоди у великому розмірі або значного забруднення довкілля, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. 3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони спричинили загибель людей, майнову шкоду у великому розмірі, значне забруднення довкілля чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років";  
    -6- Швець В.Д.
1) Текст статті 265 викласти в такій редакції: 1. Умисне придбання, носіння, зберігання, використання, передача, видозмінення, знищення, розпилення або руйнування радіоактивних матеріалів (джерел іонізуючого випромінювання, радіоактивних речовин або ядерних матеріалів, що перебувають у будь-якому фізичному стані в установці або виробі чи в іншому вигляді) без передбаченого законом дозволу - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені з метою спричинення шкоди довкіллю, службовою особою з використанням службового становища або повторно, а також якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. Примітка. У цьому Кодексі під радіоактивним матеріалом слід розуміти будь-які об'єкти, речовини та матеріали, які містять радіонукліди і для яких питома активність та сумарна активність вантажу перевищують межі, встановлені нормами, правилами та стандартами з ядерної безпеки. 2) Доповнити Кримінальний кодекс України статтею 265-1 такого змісту: Стаття 265-1. Незаконні дії щодо ядерних вибухових пристроїв. 1. Незаконне виготовлення, носіння, зберігання, використання, передача будь-якого ядерного вибухового пристрою або пристрою, що розсіює радіоактивний матеріал або випромінює радіацію - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені з метою спричинення шкоди довкіллю, службовою особою з використанням службового становища або повторно, а також якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років 3) Доповнити Кримінальний кодекс України статтею 265-2 такого змісту: Стаття 265-2 Незаконні дії щодо ядерних об'єктів. 1. Умисне ушкодження або незаконне використання ядерного об'єкту, якщо ці дії створили небезпеку вивільнення радіоактивного матеріалу - караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені з метою спричинення шкоди довкіллю, а так само якщо вони спричинили вивільнення радіоактивного матеріалу - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. 4) Частину другу статті 266 після слів "радіоактивні матеріали" доповнити словами "ядерні об'єкти або пристрої визначені у статті 265-1 цього Кодексу"  
Враховано частково    
    -7- Олійник С.В.
у санкції статті 265 Кримінального кодексу України, а також статей, якими Кодекс доповнятиметься у зв'язку із ратифікацією Конвенції про боротьбу з актами ядерного тероризму, передбачити також альтернативні позбавленню волі види покарання, наприклад, штраф або обмеження волі.  
Враховано частково    
    -8- Ковтуненко О.В.
пункт 2 частини першої законопроекту вилучити  
Відхилено (редакцію статті 265 із законопроекту 3100 вилучено)   
    -9- Бронніков В.К.
Запропонована зміна тексту статті 265, що встановлює "Виготовлення будь-якого... пристрою, що... випромінює радіацію і може через свої радіологічні властивості спричинити шкоду майну чи навколишньому природному середовищу...", закладає деяку суперечність, оскільки не бере до уваги той факт, що будь-який об'єкт містить радіонукліди, які спричиняють цю шкоду. Мова має йти про шкоду, яка перевищує припустимі рівні впливу для об'єктів, звільнених від регулюючого контролю.  
Враховано частково    
    -10- Грицак В.М.
частину 2 статті 1 законопроекту (редакцію ч. 1 ст. 265 КК України) виключити  
Відхилено    
4. в абзаці першому частини першої статті 414 слова "радіоактивними та іншими речовинами і предметами," замінити словами "іншими речовинами і предметами та радіоактивними матеріалами 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування   -11- Сінченко С.Г.
Абзац перший частини першої ст. 414 викласти у наступній редакції: 1. Порушення правил поводження зі зброєю, а також із боєприпасами, вибуховими, іншими речовинами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, а так само з радіоактивними матеріалами, якщо це заподіяло потерпілому тілесні ушкодження або створило небезпеку для довкілля  
Враховано редакційно   4) абзац перший частини першої статті 414 викласти в такій редакції: "1. Порушення правил поводження зі зброєю, а також із боєприпасами, вибуховими, іншими речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, а так само з радіоактивними матеріалами, якщо це заподіяло потерпілому тілесні ушкодження або створило небезпеку для довкілля". 2. Частину другу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр "265" доповнити цифрами "265-1". ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.