Кількість абзаців - 59 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»
 
   Про внесення змін до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. 1. Внести до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 10, ст. 78) такі зміни:
 
   І. Внести до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 10, ст. 78; 2006 р., № 4, ст. 60) такі зміни:
 
5. 1) у статті 1:
 
-1- -- Н.д.Лук’янчук Р.В. (Реєстр.картка №245) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
Доповнити статтю 1 визначенням терміну «комунальні послуги», виклавши його у такій редакції:
«комунальні послуги - результат господарської діяльності підприємств питного водопостачання, теплогенеруючих, теплотранспортних, газо- та теплопостачальних організації, енергопостачальників та підприємств-перевізників, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезенням побутових відходів у порядку, встановленому законодавством, відповідно до умов договорів та стандартів;»
 
Відхилено   1. У статті 1:
 
6. в абзаці другому слова «власників жилих будинків» замінити словами «об’єднань співвласників багатоквартирного будинку»;
 
   1) в абзаці другому слова «власників жилих будинків» замінити словами «об’єднань співвласників багатоквартирного будинку»;
 
7. абзац четвертий викласти в такій редакції:
 
   2) абзац четвертий викласти в такій редакції:
 
8. «житловий комплекс - єдиний цілісний майновий комплекс нерухомого майна, що утворений в межах земельної ділянки з розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком (будинками) або його частиною (частинами) разом із спорудами та інженерними мережами; «;
 
   «житловий комплекс - єдиний цілісний майновий комплекс нерухомого майна, утворений в межах земельної ділянки з розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком (будинками) або його частиною (частинами) разом із спорудами та інженерними мережами»;
 
9. абзац восьмий після слів «технічного обладнання будинку» доповнити словами «земельної ділянки в межах прибудинкової території, «;
 
   3) абзац восьмий після слів «технічного обладнання будинку» доповнити словами «земельної ділянки в межах прибудинкової території»;
 
10. абзац дванадцятий викласти в такій редакції:
 
   4) абзац дванадцятий викласти в такій редакції:
 
11. «уповноважена особа власника, співвласників - фізична або юридична особа, якій власником, співвласниками приміщень видано оформлену в установленому порядку довіреність представляти їх інтереси в межах, визначених законом»;
 
-2- Беспалий Б.Я.
Після слів «оформлену в установленому» доповнити словом «законодавством»
 
Відхилено   «уповноважена особа власника, співвласників - фізична або юридична особа, якій власником, співвласниками приміщень видано оформлену в установленому порядку довіреність представляти їх інтереси в межах, визначених законом».
 
12. 2) частини третю і четверту статті 4 викласти в такій редакції:
 
   2. Частини третю і четверту статті 4 викласти в такій редакції:
 
13. «Об’єднання можуть створюватися в межах одного житлового комплексу.
 
-3- Круць М.Ф.
Слово «можуть» замінити на «мають»
 
Відхилено   «Об’єднання можуть створюватися в межах одного житлового комплексу.
 
14. Мета об’єднання полягає у здійсненні функцій із забезпечення реалізації прав власників, співвласників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об’єднання, а також наймачів та орендарів приміщень, належного утримання будинку (будинків) та прибудинкової території, сприяння членам об’єднання, а також наймачам, орендарям приміщень в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов’язань, пов’язаних з діяльністю об’єднання.»;
 
   Мета об’єднання полягає у здійсненні функцій із забезпечення реалізації прав власників, співвласників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об’єднання, а також наймачів та орендарів приміщень, належного утримання будинку (будинків) та прибудинкової території, сприяння членам об’єднання, а також наймачам, орендарям приміщень в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов’язань, пов’язаних з діяльністю об’єднання».
 
15. 3) статтю 6 викласти в такій редакції:
 
   3. Статтю 6 викласти в такій редакції:
 
16. «Стаття 6. Створення об’єднання, скликання і проведення його установчих зборів
 
   «Стаття 6. Створення об’єднання, скликання і проведення його установчих зборів
 
17. Об’єднання створюється в будинку (будинках), що входить до складу житлового комплексу будь-якої форми власності з числа власників, співвласників приміщень, а також власника будинку або їх уповноважених осіб з будь-чиєї ініціативи.
 
-4- Беспалий Б.Я.
Частину першу після слів «власників, співвласників» доповнити словами «квартир або нежилих»
 
Враховано   Об’єднання створюється в будинку (будинках), що входить до складу житлового комплексу будь-якої форми власності, з числа власників, співвласників квартир або нежилих приміщень та власника будинку або їх уповноважених осіб за ініціативи будь-кого з них.
 
18. Скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, що складається не менш як з трьох власників, співвласників квартир або нежилих приміщень в будинку.
 
   Скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, що складається не менш як з трьох власників, співвласників квартир або нежилих приміщень у будинку.
 
19. Повідомлення про проведення установчих зборів надсилається власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів і вручається кожному власнику, співвласнику приміщень під розписку або надсилається рекомендованим листом. У повідомленні зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час їх проведення, проект порядку денного.
 
-5- Беспалий Б.Я.
Частину третю викласти в такій редакції:
«Повідомлення про проведення установчих зборів надсилається власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів і вручається кожному власнику, співвласнику усіх квартир та нежилих приміщень під розписку або надсилається рекомендованим листом. У випадку, коли установчі збори скликаються ініціативною групою, зазначене повідомлення надсилається також власнику будинку. У повідомленні зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час їх проведення, проект порядку денного.»
 
Враховано   Повідомлення про проведення установчих зборів надсилається власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів і вручається кожному власнику, співвласнику квартир та нежилих приміщень під розписку або надсилається рекомендованим листом. У разі якщо установчі збори скликаються ініціативною групою, зазначене повідомлення надсилається також власнику будинку. У повідомленні зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час їх проведення, проект порядку денного.
 
20. Час і місце проведення установчих зборів обираються зручними для більшості можливих їх учасників.
 
   Час і місце проведення установчих зборів обираються зручними для більшості можливих їх учасників.
 
21. Голова установчих зборів обирається більшістю голосів присутніх власників, співвласників приміщень або їх уповноважених осіб.
 
-6- Круць М.Ф.
Частину п’яту статті 6 викласти в такій редакції:
«Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників та співвласників приміщень або їх уповноважених осіб.»
 
Враховано   Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників та співвласників квартир та нежилих приміщень або їх уповноважених осіб.
 
    -7- Беспалий Б.Я.
Частину п’яту викласти в такій редакції:
«Голова зборів обирається, переобирається більшістю голосів осіб, що мають право голосу на установчих зборах відповідно до частини сьомої цієї статті.»
 
Відхилено    
22. У голосуванні беруть участь власники (або уповноважені ними особи) та уповноважена особа співвласників приміщень. Довіреність для уповноваженої особи на участь у зборах може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання.
 
-8- Беспалий Б.Я.
Перше речення частини шостої викласти в такій редакції: «У голосуванні беруть участь власники та співвласники будинку, квартир, нежилих приміщень у порядку визначеному частиною сьомою цієї статті.»
 
Відхилено   У голосуванні беруть участь власники квартир та нежилих приміщень (або їх уповноважені особи). Довіреність для уповноваженої особи на участь у зборах може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. Довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.
 
23. Кожний власник (або уповноважена ним особа), уповноважена особа від співвласників приміщень має на установчих зборах один голос.
 
-9- Беспалий Б.Я.
Частину сьому викласти в такій редакції:
«По одному голосу на установчих зборах мають: власник будинку або уповноважена ним особа, власник кожної квартири або уповноважена ним особа, власник кожного нежилого приміщення або уповноважена ним особа. У випадку, коли квартира, нежиле приміщення належить кільком співвласникам вони разом мають один голос, який делегується уповноваженій ними особі, незалежно від того чи є ця особа співвласником.»
 
Враховано частково   По одному голосу на установчих зборах мають: власник кожної квартири (уповноважена ним особа), власник кожного нежилого приміщення (уповноважена ним особа). У разі якщо квартира, нежиле приміщення належить кільком співвласникам, вони разом мають один голос, який делегується уповноваженій особі незалежно від того, чи є ця особа співвласником.
 
24. Рішення приймається шляхом поіменного голосування, і кожна особа, що проголосувала, розписується у протоколі із зазначенням результату голосування - «за» чи «проти».
 
   Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Кожна особа, яка проголосувала, розписується у протоколі із зазначенням результату голосування - «за» чи «проти».
 
25. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх власників, співвласників приміщень або їх уповноважених осіб.
 
-10- Беспалий Б.Я.
Частину дев’яту викласти в такій редакції:
«Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини осіб, що мають право голосу на установчих зборах відповідно до частини сьомої цієї статті.»
 
Враховано   Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх осіб, що мають право голосу на установчих зборах відповідно до частини сьомої цієї статті.
 
26. Установчі збори є правоможними, якщо на них присутні більше половини власників, співвласників приміщень або їх уповноважених осіб.
 
-11- Беспалий Б.Я.
Частину десяту викласти в такій редакції:
«Установчі збори є правоможними, якщо на них присутні власники, співвласники, уповноважені особи більш ніж половини квартир та нежилих приміщень.»
 
Враховано   Установчі збори є правомочними, якщо на них присутні власники, , уповноважені власниками та співласниками особи більш як половини квартир та нежилих приміщень.
 
27. У разі відсутності кворуму ініціатор установчих зборів призначає нову дату, місце і час їх проведення. Новопризначені збори можуть бути скликані не раніше ніж через 14 днів з дати проведення попередніх зборів, що не відбулися.
 
   У разі відсутності кворуму ініціатор установчих зборів призначає нову дату, місце і час їх проведення. Новопризначені збори можуть бути скликані не раніш як через 14 днів з дати проведення попередніх зборів, що не відбулися.
 
28. Установчі збори приймають рішення про створення об’єднання і затверджують його статут.
 
   Установчі збори приймають рішення про створення об’єднання і затверджують його статут.
 
29. У разі неприйняття рішення балансоутримувач будинку в місячний строк тимчасово призначає управителя.
 
-12- Круць М.Ф.
Слово «балансоутримувач» замінити словами «власник будинку»
 
Враховано   У разі неприйняття рішення власник будинку в місячний строк тимчасово призначає управителя.
 
30. Оформлення і реєстрація документів, що засвідчують створення об’єднання, здійснюються безоплатно у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Об’єднання вважається створеним з моменту видачі свідоцтва про державну реєстрацію.»;
 
   Оформлення і реєстрація документів, що засвідчують створення об’єднання, здійснюються безоплатно у порядку, встановленому законом. Об’єднання вважається створеним з дня його державної реєстрації».
 
31. 4) доповнити Закон статтею 6-1 такого змісту:
 
-13- Круць М.Ф.
Пункт 4 законопроекту вилучити.
 
Відхилено   4. Доповнити статтею 6-1 такого змісту:
 
32. «Стаття 6-1. Особливості створення об’єднання у новозбудованих будинках
 
   «Стаття 6-1. Особливості створення об’єднання у новозбудованих будинках
 
33. Створення об’єднання у новозбудованих будинках здійснюється відповідно до статті 6 (крім частини тринадцятої) цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.
 
   Створення об’єднання у новозбудованих будинках здійснюється відповідно до статті 6 (крім частини тринадцятої) цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.
 
34. У разі коли протягом трьох місяців після введення в експлуатацію жилого будинку установчі збори не скликалися, або не відбулися, або на них не було прийнято рішення про створення об’єднання, обов’язок з вчинення необхідних дій для оформлення і реєстрації документів, що засвідчують створення об’єднання, покладається на власника будинку (замовника будівництва).
 
   У разі якщо протягом трьох місяців після введення в експлуатацію жилого будинку установчі збори не скликалися або не відбулися, або на них не було прийнято рішення про створення об’єднання, обов’язок з вчинення необхідних дій для оформлення і реєстрації документів, що засвідчують створення об’єднання, покладається на власника будинку (замовника будівництва).
 
35. Власник будинку (замовник будівництва):
 
   Власник будинку (замовник будівництва):
 
36. розробляє проект статуту об’єднання відповідно до вимог цього Закону;
 
   розробляє проект статуту об’єднання відповідно до вимог цього Закону;
 
37. скликає загальні збори власників, співвласників приміщень для обговорення проекту статуту об’єднання та його затвердження, а в разі, коли такі збори не відбулися, - самостійно затверджує статут об’єднання;
 
-14- Беспалий Б.Я.
Пункт 2 частини третьої статі 6-1 викласти в такій редакції:
«у порядку, передбаченому статтею 6 цього Закону, ініціює проведення установчих зборів для створення об’єднання. У разі коли збори не відбулися, або не прийняли рішення про створення об’єднання і не затвердили його статут, - самостійно затверджую його статут».
 
Відхилено   скликає загальні збори власників, співвласників приміщень для обговорення проекту статуту об’єднання та його затвердження, а в разі якщо такі збори не відбулися, - самостійно затверджує статут об’єднання;
 
38. подає в установленому законодавством порядку документи для здійснення державної реєстрації об’єднання.»;
 
   подає в установленому законодавством порядку документи для здійснення державної реєстрації об’єднання».
 
39. 5) у статті 9:
 
   5. У статті 9:
 
40. частину другу викласти в такій редакції:
 
   1) частину другу викласти в такій редакції:
 
41. «Членство в об’єднанні може набуватися одночасно із створенням об’єднання, при проведенні установчих зборів, індивідуально на основі письмової заяви в будь-який момент його існування, а також одночасно з набуттям права власності на приміщення у будинку (будинках), в якому створено об’єднання.»;
 
-15- Беспалий Б.Я.
У частині другій статті 9 після слів «набуття права власності на» доповнити словами «квартиру, нежиле приміщення»
 
Відхилено   «Членство в об’єднанні може набуватися одночасно із створенням об’єднання при проведенні установчих зборів, індивідуально на основі письмової заяви в будь-який момент його існування, а також одночасно з набуттям права власності на приміщення у будинку (будинках), в якому створено об’єднання»;
 
42. перше речення частини третьої виключити;
 
   2) перше речення частини третьої виключити.
 
43. 6) частину другу статті 12 викласти в такій редакції:
 
   6. Частину другу статті 12 викласти в такій редакції:
 
44. «Рішення про форму управління об’єднання приймається на загальних зборах кваліфікованою більшістю голосів.»;
 
-16- Беспалий Б.Я.
Частину другу статті 12 викласти ва такій редакції:
«Рішення про форму управління об’єднання приймається на установчих зборах кваліфікованою більшістю голосів. Форма управління об’єднання може бути змінена кваліфікованою більшістю голосів на загальних зборах об’єднання.»
 
Відхилено   «Рішення про форму управління об’єднання приймається на загальних зборах кваліфікованою більшістю голосів».
 
45. 7) частину першу статті 13 після слів «власників приміщень» доповнити словами «, уповноваженої особи співвласників»;
 
   7. Частину першу статті 13 після слів «власників приміщень» доповнити словами «уповноваженої особи співвласників».
 
46. 8) в абзаці одинадцятому частини першої статті 15 слова «попереджувати псування» замінити словами «запобігати псуванню»;
 
   8. В абзаці одинадцятому частини першої статті 15 слова «попереджувати псування» замінити словами «запобігати псуванню».
 
47. 9) абзаци восьмий частини першої та шостий частини другої статті 16 виключити;
 
   9. Абзац восьмий частини першої та абзац шостий частини другої статті 16 виключити.
 
48. 10) перше речення частини третьої статті 17 після слів «Загальні збори» доповнити словами «або правління»;
 
   10. Перше речення частини третьої статті 17 після слів «Загальні збори» доповнити словами «або правління».
 
49. 11) у першому реченні частини п’ятої статті 22 слово «замовником» замінити словом «споживачем»;
 
-17- -- Н.д.Лук’янчук Р.В. (Реєстр.картка №245) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
Частину п’яту статті 22 після слів «комунальних послуг» доповнити словами: «... які надають підприємства питного водопостачання, теплогенеруючі, теплотранспортні, газо- та теплопостачальні організації, енергопостачальники та підприємства-перевізники, відповідно до умов договорів та стандартів», і далі за текстом.
 
Відхилено   11. У статті 22:
1) частину першу викласти в такій редакції:
«За наявності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг власники жилих і нежилих приміщень, споживачі підписують прямі договори, які оформлюються на основі типових договорів з виконавцем відповідної житлово-комунальної послуги, якщо об'єднанням не прийнято інше рішення, та перераховують кошти безпосередньо на рахунки підприємств і організацій, які надають ці послуги, за відповідними тарифами для кожного виду послуг у порядку, встановленому законом»;
2) у першому реченні частини п’ятої слово «замовником» замінити словом «споживачем».
 
    -18- -- Н.д.Лук’янчук Р.В. (Реєстр.картка №245) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
Частину 5 статті 22 доповнити реченням наступного змісту:
«За наявності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг власники жилих і нежилих приміщень, споживачі підписують прямі договори, які оформлюються на основі типового договору про надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, з виконавцем відповідної житлово-комунальної послуги, якщо об'єднанням не прийняте інше рішення, та перераховують кошти безпосередньо на рахунки підприємств, організацій, які надають ці послуги, за відповідними тарифами для кожного виду послуг у порядку, встановленому законом».
 
Враховано частково    
50. 12) у статті 24:
 
   12. У статті 24:
 
51. частину першу доповнити словами «та укладеного договору.»;
 
   частину першу доповнити словами «та укладеного договору»;
 
52. частину другу виключити;
 
   частину другу виключити.
 
53. 13) у статті 26:
 
   13. У статті 26:
 
54. частини першу і другу викласти в такій редакції:
 
   1) частини першу і другу викласти в такій редакції:
 
55. «Власник жилого приміщення у багатоквартирному будинку, в якому створено об’єднання, може в установленому законом порядку здати його в оренду фізичній особі для проживання, а нежилого приміщення - фізичній або юридичній особі для провадження господарської та іншої не забороненої законом діяльності, якщо така діяльність не завдає шкоди інтересам власників (користувачів) і навколишньому середовищу, про що повідомляється об’єднанню.
 
   «Власник жилого приміщення у багатоквартирному будинку, в якому створено об’єднання, може в установленому законом порядку здати його в оренду фізичній, юридичній особі для проживання, а нежилого приміщення - фізичній або юридичній особі для здійснення господарської та іншої не забороненої законом діяльності, якщо така діяльність не завдає шкоди інтересам власників (користувачів) і навколишньому середовищу, про що повідомляється об’єднанню.
 
56. У разі потреби може бути здійснено переведення жилого приміщення у нежиле в порядку, встановленому законодавством.»;
 
-19- Беспалий Б.Я.
У частині другій статті 26 після слів «жилого приміщення у нежиле» доповнити словами «або навпаки».
 
Враховано   У разі потреби може бути здійснено переведення жилого приміщення у нежиле або нежилого приміщення у жиле у порядку, встановленому законодавством»;
 
    -20- -- Н.д.Лук’янчук Р.В. (Реєстр.картка №245) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
Частину другу статті 26 викласти у такій редакції:
«У разі потреби може бути здійснено переведення жилого або службового приміщення у нежиле в порядку, встановленому законодавством».
 
Відхилено    
57. у частині четвертій слова «жилих та» і «квартира чи» виключити, а слово «розміщені» замінити словом «розміщене».
 
-21- -- Н.д.Лук’янчук Р.В. (Реєстр.картка №245) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
Частину четверту статті 26 викласти у такій редакції:
«Предметом договору оренди нежилих та службових приміщень для ведення господарської, підприємницької або іншої не забороненої законом діяльності може бути нежиле приміщення, що розміщене в багатоквартирних будинках, з дотриманням орендарем державних будівельних, протипожежних, санітарно-гігієнічних та інших норм, встановлених законодавством».
 
Відхилено   2) у частині четвертій слова «жилих та» і «квартира чи» виключити, а слово «розміщені» замінити словом «розміщене».
 
58. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

   2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.