Кількість абзаців - 509 Таблиця поправок


Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. .
;  
-1- Богачук В.С.
Подати назву в наступній редакції
«Загальнодержавна програма щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року»
 
Відхилено   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про Загальнодержавну програму
«Національний план дій щодо реалізації
Конвенції ООН про права дитини»
на період до 2016 року
 
1. .
;  
-2- Журавко О.В.
По всьому тексту Програми та Додатку 1 вилучити слова „громадські, благодійні, міжнародні, релігійні організації»
 
Враховано      
2. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
3. 1. Затвердити Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року, що додається.
 
   1. Затвердити Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року (далі – Програма), що додається.
 
4. .
;  
-3- Журавко О.В.
Доповнити закон пунктом 2 такого змісту: «Кабінету Міністрів України:
при підготовці проектів законів України про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати видатки на забезпечення виконання заходів Програми.»
 
Враховано   2. Кабінету Міністрів України:
при підготовці проектів законів України про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати видатки на забезпечення виконання заходів Програми.
 
5. 2. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольскій міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування передбачати під час складання проектів місцевих бюджетів кошти для виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.
 
   3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування під час складання проектів відповідних бюджетів передбачати видатки для фінансування визначених у Програмі заходів щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року.
 
6. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
   4. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
7. ЗАТВЕРДЖЕНО
Законом України
від 2006 року №
 
   ЗАТВЕРДЖЕНО
Законом України
від 2006 року №
 
8. ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА ПРОГРАМА
«Національний план дій щодо реалізації
Конвенції ООН про права дитини»
на період до 2016 року
 
   ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА ПРОГРАМА
«Національний план дій щодо реалізації
Конвенції ООН про права дитини»
на період до 2016 року
 
9. Розділ І. Загальні положення
 
   Розділ І. Загальні положення
 
10. Як член міжнародного співтовариства Україна бере участь у діяльності із створення сприятливого для дитини середовища, в якому гідний розвиток та захист інтересів дітей забезпечується з дотриманням принципів демократії, рівності, миру, соціальної справедливості.
 
   Україна як член міжнародного співтовариства бере участь у діяльності із створення сприятливого для дитини середовища, в якому гідний розвиток та захист інтересів дітей забезпечується з дотриманням принципів демократії, рівності, миру, соціальної справедливості.
 
11. Підсумковим документом Спеціальної сесії в інтересах дітей Генеральної Асамблеї ООН «Світ, сприятливий для дітей», підписаним Урядом України 10 травня 2002 року, визначено чотири пріоритетні напрями діяльності: пропагування здорового способу життя; забезпечення можливості здобувати високоякісну освіту; захист дітей від жорстокого поводження, насильства та експлуатації; боротьба з ВІЛ/СНІДом, а також передбачено глобальний план дій, орієнтований на розвиток та захист інтересів підростаючого покоління, та завдання, які світова спільнота повинна виконувати для дітей та разом з дітьми.
 
   Підсумковим документом Спеціальної сесії в інтересах дітей Генеральної Асамблеї ООН «Світ, сприятливий для дітей», підписаним Урядом України 10 травня 2002 року, визначено чотири пріоритетні напрями діяльності: пропагування здорового способу життя; забезпечення можливості здобувати високоякісну освіту; захист дітей від жорстокого поводження, насильства та експлуатації; боротьба з ВІЛ/СНІДом, а також передбачено глобальний план дій, орієнтований на розвиток та захист інтересів підростаючого покоління, і завдання, які світова спільнота повинна виконувати для дітей та разом з дітьми.
 
12. Загальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року має на меті об’єднати в єдину систему зусилля держави щодо захисту прав дітей.
 
   Загальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року має на меті об’єднати в єдину систему зусилля держави щодо захисту прав дітей.
 
13. Розділ ІІ. Мета і завдання Програми, основні напрями її виконання
 
   Розділ ІІ. Мета і завдання Програми, основні напрями її виконання
 
14. Метою Програми є забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей в Україні з урахуванням цілей розвитку, проголошених Декларацією тисячоліття ООН, та стратегії Підсумкового документа Спеціальної сесії в інтересах дітей Генеральної Асамблеї ООН «Світ, сприятливий для дітей".
 
   Метою Програми є забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей в Україні з урахуванням цілей розвитку, проголошених Декларацією тисячоліття ООН, та стратегії Підсумкового документа Спеціальної сесії в інтересах дітей Генеральної Асамблеї ООН «Світ, сприятливий для дітей".
 
15. 1.Охорона здоров’я та формування здорового способу життя дітей
 
   1. Охорона здоров’я та формування здорового способу життя дітей
 
16. Охорона здоров’я
 
   1.1. Охорона здоров’я
 
17. Мета - створення умов для народження здорової дитини, збереження здоров’я кожної дитини протягом усього періоду дитинства та забезпечення доступу до високоякісних медичних послуг.
 
   Мета - створення умов для народження здорової дитини, збереження здоров’я кожної дитини протягом усього періоду дитинства та забезпечення доступу до високоякісних медичних послуг.
 
18. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
19. забезпечення рівного доступу усіх жінок незалежно від місця проживання та соціального статусу до високоякісної допологової допомоги, створення умов для безпечних пологів, для чого:
 
-4- Журавко О.В.
Викласти абзац в такій редакції:
«забезпечення рівного доступу усіх жінок незалежно від місця проживання та соціального статусу до високоякісної медичної допомоги, що надається вагітним, створення умов для безпечних пологів, для чого:»
 
Немає висновку   забезпечення рівного доступу усіх жінок незалежно від місця проживання та соціального статусу до високоякісної медичної допомоги, що надається вагітним, створення умов для безпечних пологів, для чого:
 
20. - знизити до 2010 року рівень мертвонародженості на 20 відсотків;
 
   - знизити до 2010 року рівень мертвонародженості на 20 відсотків;
 
21. - збільшити до 2010 року питому вагу нормальних пологів до 70 відсотків;
 
   - збільшити до 2010 року питому вагу нормальних пологів до 70 відсотків порівняно з 2007 роком;
 
22. - забезпечити до 2010 року народження не менш як 90 відсотків дітей у закладах, яким надано статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»;
 
   - забезпечити до 2010 року народження не менш як 90 відсотків дітей у закладах, яким надано статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»;
 
23. створення безпечного та сприятливого середовища для розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя, для чого:
 
   створення безпечного та сприятливого середовища для розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя, для чого:
 
24. - досягти до 2015 року рівня грудного вигодовування дітей віком до шести місяців не менш як 60 відсотків;
 
   - досягти до 2015 року рівня виключно грудного вигодовування не менш як 60 відсотків дітей віком до шести місяців;
 
25. - знизити до 2016 року на третину рівень смертності дітей віком до п’яти років;
 
-5- Богачук В.С.
Доповнити абзацом такого змісту:
«забезпечити фахове консультування у пологових будинках батьків, у яких народилися діти з вродженими вадами розвитку;»
 
Враховано   - знизити до 2016 року на третину рівень смертності дітей віком до п’яти років порівняно з 1990 роком;
- забезпечити фахове консультування у пологових будинках батьків, у яких народилися діти з вродженими вадами розвитку;
 
26. підвищити якість та розширити обсяг надання медичних послуг дітям підліткового віку, для чого:
 
   підвищення якості та розширення обсягу надання медичних послуг дітям підліткового віку, для чого знизити до 2010 року рівень смертності дітей підліткового віку на 10 відсотків;
 
27. - знизити до 2010 року рівень смертності дітей підліткового віку на 10 відсотків у результаті зменшення кількості випадків смерті від нещасних випадків, травм та отруєння;
 
   здійснення заходів, спрямованих на запобігання дитячій інвалідності та поліпшення стану надання медичної допомоги дітям-інвалідам, для чого знизити до 2010 року рівень смертності дітей віком до одного року від вроджених вад розвитку на 10 відсотків та дітей віком до 18 років - на 10 відсотків;
 
28. здійснення заходів, спрямованих на запобігання дитячій інвалідності та покращення стану надання медичної допомоги дітям-інвалідам, для чого знизити до 2010 року рівень смертності дітей віком до одного року від вроджених вад розвитку на 10 відсотків та дітей віком до 18 років - на 10 відсотків;
 
      
29. проведення реорганізації системи охорони здоров’я дітей і матерів з пріоритетним розвитком мережі закладів первинної медико-санітарної допомоги та удосконалення системи спеціалізованої медичної допомоги відповідно до європейських стандартів, для чого:
 
   здійснення реорганізації системи охорони здоров’я дітей і матерів з пріоритетним розвитком мережі закладів первинної медико-санітарної допомоги та вдосконалення системи спеціалізованої медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів, для чого:
 
30. - забезпечити до 2010 року проведення щорічного медичного огляду 100 відсотків кількості дітей;
 
   - забезпечити до 2010 року проведення обов’язкового медичного огляду всіх дітей;
 
31. - завершити до 2010 року переоснащення медичним обладнанням дитячих та родопомічних закладів охорони здоров’я ІІІ-ІV рівня, до 2016 року - усіх дитячих та родопомічних закладів охорони здоров’я.
 
   - завершити переоснащення медичним обладнанням дитячих та родопомічних закладів охорони здоров’я до 2016 року;
 
32. Протидія ВІЛ/СНІДу та туберкульозу
 
-6- Григорович Л.С.
У розділі ІІ доповнити у назві та по всьому тексту підрозділу «Протидія ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» після слів «ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» слова «та наркоманії»
 
Враховано   1.2. Протидія ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії
 
33. Мета - обмежити поширення серед дітей ВІЛ/СНІДу та туберкульозу і закріпити таку тенденцію.
 
   Мета - обмежити поширення серед дітей ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії і закріпити таку тенденцію.
 
34. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
35. забезпечення реалізації державної політики у сфері боротьби з ВІЛ/СНІДом, захисту прав ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей, зменшення небезпеки інфікування ВІЛ серед уразливих категорій дітей, для чого:
 
-7- Богачук В.С.
Додати абзац такого змісту:
" забезпечити до 2010 року доступ до відповідної інформації і комплексу послуг задля зменшення ризику інфікування ВІЛ, а також до лікування та догляду не менш 75 відсотків підлітків, які опинились в складних життєвих обставинах ;»
 
Враховано   забезпечення реалізації державної політики у сфері боротьби з ВІЛ/СНІДом, захисту прав ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей, зменшення небезпеки інфікування ВІЛ серед уразливих категорій дітей, для чого:
- забезпечити до 2010 року доступ до відповідної інформації і комплексу послуг задля зменшення ризику інфікування ВІЛ, а також до лікування та догляду не менш 75 відсотків підлітків, які опинились в складних життєвих обставинах ;
 
36. - забезпечити зменшення показника передачі ВІЛ від матері до дитини до рівня 5 відсотків;
 
   - забезпечити зменшення показника передачі ВІЛ від матері до дитини до рівня 5 відсотків;
 
37. - забезпечити до 2010 року доступ 95 відсотків кількості ВІЛ-інфікованих жінок до послуг із запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини;
 
   - забезпечити до 2010 року доступ не менш 95 відсотків ВІЛ-інфікованих жінок до послуг із запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини;
 
38. - сприяти об’єднанню зусиль громадських організацій, завданням яких є робота з жінками, що не мають доступу до послуг системи охорони здоров’я, передусім з тими, що є споживачами ін’єкційних наркотиків;
 
-8- Журавко О.В.
Абзац вилучити
 
Враховано      
39. - забезпечити до 2010 року ліками від СНІДу 90 відсотків кількості хворих дітей;
 
-9- Богачук В.С.
Викласти в такій редакції:
«-забезпечити до 2016 року за рахунок коштів державного бюджету лікарськими засобами для лікування ВІЛ/СНІДу та опортуністичних інфекцій не менш 90 відсотків хворих дітей;»
 
Враховано   - забезпечити до 2016 року за рахунок коштів державного бюджету лікарськими засобами для лікування ВІЛ/СНІДу та опортуністичних інфекцій не менш 90 відсотків хворих дітей;
 
40. підвищення рівня обізнаності населення з питань ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей, для чого:
 
-10- Богачук В.С.
Абзац викласти в такій редакції: «підвищення рівня обізнаності населення щодо ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії, формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих, а також хворих на СНІД і наркоманію дітей, для чого:»
 
Враховано   підвищення рівня обізнаності населення щодо ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії, формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД і наркоманію дітей, для чого:
- щороку проводити в засобах масової інформації всеукраїнську інформаційну кампанію, спрямовану на формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей;
 
    -11- Григорович Л.С.
Абзац викласти в такій редакції: «підвищення рівня обізнаності населення з питань ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії, формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих, а також хворих на СНІД і наркоманію дітей, для чого:»
 
Враховано    
    -12- Григорович Л.С.
Додати абзац такого змісту:
«- залучити дільничних лікарів сімейної практики та патронажних медичних сестер, для проведення санітарно-просвітницької роботи з батьками по основним засадам здорового способу життя та формування здорової сім’ї, як профілактики захворювання на ВІЛ/СНІД та наркоманію;»
 
Відхилено    
    -13- Богачук В.С.
Додати абзац такого змісту:
«- щорічно проводити всеукраїнську інформаційну кампанію у засобах масової інформації, спрямовану на формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей;»
 
Враховано    
41. - забезпечити до 2010 року інформування 90 відсотків кількості дітей шкільного віку про те, як захистити себе від захворювання на ВІЛ/СНІД;
 
   - забезпечити до 2010 року інформування не менш 90 відсотків дітей шкільного віку про те, як захистити себе від захворювання на ВІЛ/СНІД;
 
42. - проводити наукові дослідження з питань вивчення особливостей розвитку та можливих наслідків ВІЛ/СНІДу у дітей; розробляти вітчизняні засоби профілактики і діагностики ВІЛ-інфекції у дітей та жінок.
 
-14- Журавко О.В.
Додати новий підрозділ такого змісту:
Оздоровлення та відпочинок дітей
Мета - реалізація права кожної дитини на оздоровлення та відпочинок шляхом запровадження комплексу спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення стану здоров’я дітей, організацію їх змістовного відпочинку.
Основним завданням є:
збереження, розвиток та ефективне використання мережі відповідних дитячих закладів з оздоровлення та відпочинку, для чого:
- забезпечити до 2010 року охоплення послугами в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку не менше 50% дітей шкільного віку, у 2016 році – не менше 70%;
- забезпечити до 2010 року оздоровлення усіх дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа;
- забезпечити до 2010 року оздоровлення не менше 70% дітей із малозабезпечених, багатодітних та неповних сімей;
- забезпечити до 2010 року оздоровлення й санаторно-курортного лікування всіх дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
- обладнати до 2016 року усі заклади оздоровлення дітей за принципом архітектурної доступності
 
Враховано   - проводити наукові дослідження з питань вивчення особливостей поширення серед дітей та можливих наслідків ВІЛ/СНІДу у них; розробляти вітчизняні засоби профілактики і діагностики ВІЛ-інфекції у дітей та жінок.
1.3. Оздоровлення та відпочинок
Мета - реалізація права кожної дитини на оздоровлення та відпочинок шляхом запровадження комплексу спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення стану здоров’я дітей, організацію їх змістовного відпочинку.
Основне завдання - збереження, розвиток та ефективне використання мережі відповідних дитячих закладів з оздоровлення та відпочинку, для чого:
- забезпечити до 2010 року охоплення послугами в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку не менш як 50 відсотків та у 2016 році – не менш як 70 відсотків дітей шкільного віку;
- забезпечити до 2010 року оздоровлення усіх дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування ;
- забезпечити до 2010 року оздоровлення не менш як 70 відсотків дітей із малозабезпечених, багатодітних та неповних сімей;
- забезпечити до 2010 року оздоровлення й санаторно-курортне лікування всіх дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС;
- обладнати до 2016 року усі заклади оздоровлення дітей за принципом архітектурної доступності.
 
43. Фізичне виховання дитини
 
   1.4. Фізичне виховання
 
44. Мета - створення належних умов для збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей, формування здорового способу життя.
 
   Мета - створення належних умов для збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей, формування здорового способу життя.
 
45. Основним завданням є створення до 2010 року умов для оздоровчої рухової активності дітей в обсязі не менше як п’ять-шість годин на тиждень.
 
   Основне завдання - створення до 2010 року умов для оздоровчої рухової активності дітей в обсязі не менш як п’ять-шість годин на тиждень.
 
46. 2. Освіта
 
   2. Освіта
 
47. Мета - створення рівних умов для доступу кожної дитини до високоякісної освіти (дошкільної, загальноосвітньої, позашкільної, професійно-технічної і вищої) для забезпечення розвитку особистості, суспільства і держави.
 
   Мета - створення рівних умов для доступу кожної дитини до високоякісної освіти (дошкільної, загальноосвітньої, позашкільної, професійно-технічної і вищої) для забезпечення розвитку особистості, суспільства і держави.
 
48. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
49. збільшення кількості дітей, що відвідують навчальні заклади, для чого:
 
   збільшення кількості дітей, які відвідують навчальні заклади.
 
50. - збільшити кількість дітей, що відвідують дошкільні навчальні заклади, у 2010 році - до 57 та у 2016 році - до 65 відсотків кількості дітей відповідного віку;
 
-15- Журавко О.В.
Абзац вилучити
 
Враховано      
51. - довести кількість дітей віком від шести до дев’яти років, що навчаються у початковій школі, у 2010 році - до 99, 7 та у 2016 році - до 99, 9 відсотка кількості дітей відповідного віку;
 
-16- Журавко О.В.
Абзац вилучити
 
Враховано      
52. - довести кількість дітей, що навчаються у середніх та старших класах загальноосвітніх навчальних закладів, до рівня країн Європейського Союзу;
 
-17- Журавко О.В.
Абзац вилучити
 
Враховано      
53. - забезпечити збільшення кількості дітей, що відвідують заклади позашкільної освіти, у 2010 році - до 25 та у 2016 році - до 30 відсотків кількості дітей відповідного віку;
 
-18- Журавко О.В.
Абзац вилучити
 
Враховано      
54. - забезпечити до 2010 року усіх дітей-інвалідів послугами навчальних закладів незалежно від стану здоров’я та місця утримання і виховання;
 
   забезпечення до 2010 року усіх дітей-інвалідів послугами навчальних закладів незалежно від стану здоров’я та місця утримання і виховання;
 
55. забезпечення надання високоякісних освітніх послуг, для чого:
 
   забезпечення надання високоякісних освітніх послуг, для чого:
 
56. - запровадити до 2010 року моніторинг діяльності дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладів з визначенням їх рейтингу та щорічним оприлюдненням результатів у засобах масової інформації; забезпечити системне проведення моніторингу до 2016 року;
 
   - запровадити до 2010 року моніторинг діяльності дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладів з визначенням їх рейтингу та щорічним оприлюдненням результатів у засобах масової інформації; забезпечити системне проведення моніторингу до 2016 року;
 
57. - розробити та впровадити до 2016 року нове покоління вітчизняних, зокрема електронних, підручників, навчальних посібників відповідно до сучасного рівня розвитку високих технологій; забезпечити доступ до Інтернет дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних професійно-технічних і вищих навчальних закладів.
 
-19- Богачук В.С.
Додати після слова «посібників» слова: «в тому числі для спеціальних навчальних закладів (шкіл-інтернатів для дітей з вадами розвитку).»
 
Враховано   - розробити та до 2016 року впровадити нове покоління вітчизняних, зокрема електронних, підручників, навчальних посібників, у тому числі для спеціальних навчальних закладів (шкіл-інтернатів для дітей з вадами розвитку), відповідно до сучасного рівня розвитку високих технологій; забезпечити доступ до мережі Інтернет дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних професійно-технічних і вищих навчальних закладів.
 
58. 3. Культурний і духовний розвиток дитини
 
   3. Культурний і духовний розвиток дитини
 
59. Мета - розвиток творчого потенціалу дітей, організація їх естетичного та патріотичного виховання.
 
   Мета - розвиток творчого потенціалу дітей, організація їх естетичного та патріотичного виховання.
 
60. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
61. створення рівних умов для доступу кожної дитини до послуг закладів соціально-культурної сфери, для чого:
 
   створення рівних умов для доступу кожної дитини до послуг закладів соціально-культурної сфери, для чого:
 
62. - провести до 2010 року капітальний ремонт у 80 відсотків клубів, 90 відсотків бібліотек, що його потребують;
 
-20- Богачук В.С.
Додати після слова «ремонт» слова: «із врахуванням будівельних норм щодо забезпечення доступності людям з інвалідністю та маломобільним групам населення»
 
Враховано   - провести до 2010 року капітальний ремонт (з урахуванням будівельних норм щодо забезпечення доступності людям з інвалідністю та маломобільним групам населення) 80 відсотків клубів, 90 відсотків бібліотек, що його потребують;
 
63. - провести до 2016 року капітальний ремонт у 90 відсотків музеїв, що його потребують;
 
-21- Богачук В.С.
Додати після «ремонт»: «із врахуванням будівельних норм щодо забезпечення доступності людям з інвалідністю та маломобільним групам населення»
 
Враховано   - провести до 2016 року капітальний ремонт (з урахуванням будівельних норм щодо забезпечення доступності людям з інвалідністю та маломобільним групам населення) 90 відсотків музеїв, що його потребують;
 
64. - оновити до 2016 року бібліотечний фонд дитячої та юнацької літератури та періодичних видань у всіх бібліотеках, зокрема в сільській місцевості;
 
   - оновити до 2016 року бібліотечний фонд дитячої та юнацької літератури та періодичних видань для дітей та підлітків у всіх бібліотеках, зокрема в сільській місцевості;
 
65. підвищення рівня естетичного та патріотичного виховання дітей, зокрема забезпечення до 2016 року працівників соціально-культурної сфери методичною літературою для роботи з дітьми різних груп з питань культурного та духовного розвитку.
 
   підвищення рівня естетичного та патріотичного виховання дітей, зокрема забезпечення до 2016 року працівників соціально-культурної сфери методичною літературою для роботи з дітьми різних груп з питань культурного та духовного розвитку.
 
66. 4. Захист прав дітей різних категорій
 
   4. Захист прав дітей різних категорій
 
67. Соціальне забезпечення та підтримка сімей з дітьми
 
   4.1. Соціальне забезпечення та підтримка сімей з дітьми
 
68. Мета - створення умов для утвердження в суспільстві сімейних цінностей, матеріального забезпечення сімей з дітьми, забезпечення їх морального здоров’я, виховання свідомого батьківства та запобігання соціальному сирітству.
 
-22- Богачук В.С.
Замінити слово „свідомого» на „відповідального»
 
Враховано   Мета - створення умов для утвердження в суспільстві сімейних цінностей, матеріального забезпечення сімей з дітьми, забезпечення їх морального здоров’я, виховання відповідального батьківства та запобігання соціальному сирітству.
 
69. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
70. підвищення рівня народжуваності;
 
-23- Богачук В.С.
Додати до переліку основних завдань:
«подолати бідність серед дітей та сімей з дітьми».
 
Враховано   підвищення рівня народжуваності;
подолання бідності серед дітей та сімей з дітьми;
 
71. підвищення рівня економічної спроможності сімей з дітьми, посилення їх соціального захисту шляхом підвищення доходу до рівня прожиткового мінімуму;
 
-24- Богачук В.С.
Вилучити слова „шляхом підвищення доходу до рівня прожиткового мінімуму»
 
Враховано   стимулювання трудової активності сімей з дітьми, підвищення рівня економічної спроможності сімей з дітьми та посилення їх соціального захисту;
 
72. підвищення рівня культури сімейних стосунків і відповідальності батьків за виконання своїх обов’язків шляхом активізації участі батьків у семінарах, тренінгах, що сприяють формуванню сімейних цінностей.
 
-25- Богачук В.С.
Доповнити новими абзацами такого змісту:
«забезпечення розвитку та доступності соціальних послуг для сімей з дітьми;
стимулювання трудової (економічної) активності сімей з дітьми
розробка та впровадження системи підготовки дітей та молоді до сімейного життя та відповідального батьківства»
 
Враховано редакційно   підвищення рівня культури сімейних стосунків і відповідальності батьків за виконання своїх обов’язків шляхом активізації участі батьків у семінарах, тренінгах, що сприяють формуванню сімейних цінностей;
забезпечення розвитку та доступності соціальних послуг для сімей з дітьми;
розроблення та впровадження системи підготовки дітей і молоді до сімейного життя та відповідального батьківства.
 
73. Запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності серед дітей
 
   4.2. Запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності серед дітей.
 
74. Мета - організація ефективної роботи із запобігання соціальному сирітству, створення умов для виявлення, влаштування та реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей у закладах соціального захисту.
 
-26- Богачук В.С.
Викласти в такій редакції: "Мета – організація результативної роботи із запобігання соціальному сирітству, реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей, розвиток сімейних форм виховання для дітей, які позбавлені батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних дітей, дітей, які схильні до бродяжництва."
 
Враховано   Мета – організація результативної роботи щодо запобігання соціальному сирітству, реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей, розвиток сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних, схильних до бродяжництва.
 
75. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
76. удосконалення системи соціальної роботи із сім’ями з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах;
 
-27- Богачук В.С.
Викласти в такій редакції: "удосконалення системи соціальної роботи з сім’ями, що мають дітей і опинилися в складних життєвих обставинах"
 
Враховано   удосконалення системи соціальної роботи з сім’ями, що мають дітей і опинилися в складних життєвих обставинах;
 
77. запобігання соціальному сирітству дітей з раннього віку, сприяння діяльності у родопомічних закладах консультаційних пунктів соціально-психологічної допомоги, центрів матері та дитини, для чого забезпечити:
 
-28- Богачук В.С.
Доповнити абзацом такого змісту: « - запобігати відмовам батьків від дітей раннього віку, у тому числі дітей з вродженими вадами розвитку;»
 
Враховано   запобігання соціальному сирітству дітей з раннього віку, сприяння діяльності в родопомічних закладах консультаційних пунктів соціально-психологічної допомоги, центрів матері та дитини, для чого :
- запобігати відмовам батьків від дітей раннього віку, у тому числі дітей з вродженими вадами розвитку;
 
78. - своєчасне виявлення жінок, що мають намір залишити дитину в пологовому будинку;
 
-29- Журавко О.В.
Абзац вилучити
 
Враховано      
79. - своєчасне виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, удосконалення форм їх влаштування в заклади соціального захисту;
 
-30- Журавко О.В.
Абзац викласти в такій редакції: "- своєчасне виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, влаштування їх в сімейні форми виховання та в заклади соціального захисту;"
 
Враховано   - своєчасно виявляти бездоглядних та безпритульних дітей, влаштовувати їх на виховання в заклади сімейного типу та соціального захисту;
 
80. - визначення статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, протягом не більш як двох місяців після виявлення дитини, яка залишилась без батьківського піклування;
 
   - надавати статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, не пізніше як за два місяці після виявлення дитини, яка залишилася без батьківського піклування;
 
81. удосконалення процесу реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей та їх сімей, для чого зменшити до 2010 року на 50 відсотків і до 2016 року - на 90 відсотків кількість бездоглядних та безпритульних дітей.
 
-31- Богачук В.С.
Викласти в такій редакції: удосконалення процесу реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей та їх сімей, для чого:
- до 2008 року упорядкувати систему обліку бездоглядних та безпритульних дітей (в організаціях різних форм власності);
- зменшити кількість бездоглядних та безпритульних дітей до 2009 року - на 60 відсотків, до 2012 року - на 75 відсотків, до 2015 року - на 95 відсотків»
 
Враховано   удосконалити процес реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей та їх сімей, для чого:
- до 2008 року упорядкувати систему обліку бездоглядних та безпритульних дітей (в організаціях різних форм власності);
- зменшити кількість бездоглядних та безпритульних дітей до 2009 року - на 60 відсотків, до 2012 року - на 75 відсотків, до 2015 року - на 95 відсотків.
 
82. Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
 
   4.3. Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
 
83. Мета - створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї; запобігання соціальному сирітству та суттєве зниження його рівня.
 
-32- Богачук В.С.
Вилучити „запобігання соціальному сирітству та суттєве зниження його рівня» оскільки дане питання висвітлене у попередньому підрозділі
 
Враховано   Мета - створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї.
 
84. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
85. реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 
-33- Богачук В.С.
Доповнити абзацами такого змісту: «розроблення стандартів функціонування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 
Враховано   реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
розроблення стандартів функціонування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
запровадження ефективної системи фінансування утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
забезпечення функціонування системи моніторингового нагляду за захистом прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 
    -34- Богачук В.С.
запровадження ефективної системи фінансування утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 
Враховано    
    -35- Богачук В.С.
забезпечення функціонування системи моніторингового нагляду за захистом прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.»
 
Враховано    
86. розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, створення дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей), для чого:
 
   розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, створення дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей), для чого:
 
87. - збільшити до 2010 року порівняно з 2005 роком у три рази кількість дітей, яких всиновлюють громадяни України. Частка усиновлених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до 2010 року повинна становити не менш як 15 відсотків, а до 2016 року - не менш як 25 відсотків кількості тих, хто може бути усиновлений;
 
   - збільшити до 2010 року втричі порівняно з 2005 роком кількість дітей, усиновлених громадянами України. Забезпечити усиновлення до 2010 року 15 відсотків та до 2016 року - 25 відсотків дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 
88. - збільшити кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що влаштовані до будинків сімейного типу і прийомних сімей, у 2010 році до 40 відсотків, а у 2016 році - до 80 відсотків їх кількості;
 
   - збільшити рівень влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у будинках сімейного типу і прийомних сім’ях у 2010 році - до 40 відсотків та у 2016 році - до 80 відсотків;
 
89. - зменшити кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що виховуються в інтернатних закладах, у 2010 році до 20 відсотків, а у 2016 році - до 13 відсотків їх кількості;
 
   - зменшити кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах, у 2010 році - до 20 відсотків та у 2016 році - до 13 відсотків;
 
90. - забезпечити до 2010 року доступ не менш як 95 відсотків населення до повної та об’єктивної інформації з питань влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до будинків сімейного типу і прийомних сімей;
 
   - забезпечити до 2010 року доступ не менш як 95 відсотків населення до повної та об’єктивної інформації з питань влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до будинків сімейного типу і прийомних сімей;
 
91. забезпечення захисту прав вихованців закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для чого:
 
   забезпечення захисту прав вихованців закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для чого:
 
92. - забезпечити розгляд питань та прийняття рішень щодо забезпечення збереження житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у строк, що не перевищує місяця з часу надання дитині відповідного статусу;
 
   - ухвалювати рішення щодо збереження житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не пізніше як через місяць від дня надання дитині відповідного статусу;
 
93. - забезпечити до 2016 року випускників інтернатних закладів, які потребують житла, впродовж перших двох років самостійного життя соціальним гуртожитком, створити умови для їх доступу до психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг.
 
-36- Богачук В.С.
Викласти у такій редакції: „- забезпечити випускників шкіл-інтернатів, які потребують житла, соціальним гуртожитком, створити умови для їх доступу до психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг.»
 
Враховано   - забезпечити випускників шкіл-інтернатів, які потребують житла, соціальним гуртожитком, створити умови для їх доступу до психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг;
- удосконалити механізми збереження житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- створити умови для адаптації молоді з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до самостійного життя та їх доступу до різних видів соціальних послуг.
 
    -37- Богачук В.С.
Доповнити абзацами такого змісту: « - удосконалити механізми збереження житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 
Враховано    
    -38- Богачук В.С.
- створити умови для адаптації молоді з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до самостійного життя та їх доступу до різних видів соціальних послуг.»
 
Враховано    
94. Захист дітей-інвалідів
 
   4.4. Захист дітей-інвалідів
 
95. Мета - забезпечення соціального захисту дітей-інвалідів, надання високоякісних психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг дітям-інвалідам та сім’ям, які ними опікуються; створення умов для реалізації їх особистісного потенціалу.
 
   Мета - забезпечення соціального захисту дітей-інвалідів, надання високоякісних психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг дітям-інвалідам та сім’ям, які ними опікуються; створення умов для реалізації їхнього особистісного потенціалу.
 
96. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
97. створення умов для виховання та догляду за дитиною-інвалідом у сім’ї, влаштування дитини-інваліда до інтернатного закладу лише у виняткових випадках, зокрема забезпечення з 2011 року надання сім’ям, що виховують дитину-інваліда, послуг соціального працівника відповідно до потреби;
 
-39- Журавко О.В.
Абзац викласти у такій редакції:
створення умов для виховання та догляду за дитиною-інвалідом у сім’ї;
 
Немає висновку   створення умов для виховання та догляду за дитиною-інвалідом у сім’ї;
 
98. надання допомоги і підтримки дітям-інвалідам, забезпечення їх соціального супроводження з метою самореалізації, для чого забезпечити надання:
 
   надання допомоги і підтримки дітям-інвалідам, забезпечення їх соціального супроводу з метою самореалізації, для чого забезпечити надання:
 
99. - до 2010 року не менш як 80 відсоткам кількості дітей-інвалідів психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг; до 2016 року - усім дітям зазначеної категорії відповідно до потреби;
 
   - психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг до 2010 року - не менш як 80 відсоткам та до 2016 року - усім дітям-інвалідам відповідно до потреби;
 
100. - до 2010 року не менш як 60 відсоткам кількості дітей-інвалідів волонтерської допомоги, до 2016 року - не менш як 80 відсоткам кількості дітей зазначеної категорії відповідно до потреби.
 
-40- Богачук В.С.
Додати новий підрозділ такого змісту:
«Захист дітей – біженців, дітей, що знаходяться на території України без законних представників та дітей без громадянства»
Мета - забезпечення соціальної адаптації дітей, які є шукачами притулку без супроводу дорослих, та дітей з родин біженців.
Основними завданнями є:
створення умов для влаштування дітей – біженців, дітей, що знаходяться на території України без законних представників та дітей без громадянства та сприяти їх об‘єднання з їх родинами
забезпечення доступу дітей, що знаходяться на території України без законних представників та дітей - біженців до навчання (в школі або за індивідуальною навчальною програмою) та програм розвитку особистості»
 
Враховано   - волонтерської допомоги до 2010 року - не менш як 60 відсоткам та до 2016 року - не менш як 80 відсоткам дітей-інвалідів відповідно до потреби.
4.5. Захист дітей-біженців, дітей, які перебувають на території України без законних представників, та дітей без громадянства
Мета - забезпечення соціальної адаптації дітей, які є шукачами притулку без супроводу дорослих, та дітей з родин біженців.
Основні завдання :
створення умов для влаштування дітей-біженців, дітей, які перебувають на території України без законних представників, та дітей без громадянства, сприяння їх об‘єднанню з родинами;
забезпечення доступу дітей, які перебувають на території України без законних представників, та дітей-біженців до навчання (у школі або за індивідуальною навчальною програмою) та програм розвитку особистості.
 
101. Боротьба з використанням дитячої праці
 
   4.6. Боротьба з використанням дитячої праці
 
102. Мета - запобігання та ліквідація найгірших форм дитячої праці шляхом запровадження ефективного економічного, правового і соціального механізму, спрямованого на запобігання порушенню законодавства у сфері використання праці дітей.
 
   Мета - запобігання та ліквідація найгірших форм дитячої праці шляхом запровадження ефективного економічного, правового і соціального механізму, спрямованого на запобігання порушенням законодавства у сфері використання праці дітей.
 
103. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
104. розроблення та запровадження механізму взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, організацій роботодавців і працівників, громадських організацій, до повноважень чи сфери діяльності яких належить здійснення заходів, спрямованих на боротьбу з використанням найгірших форм дитячої праці;
 
   розроблення та запровадження механізму взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, організацій роботодавців і працівників, громадських організацій, до повноважень чи сфери діяльності яких належить здійснення заходів, спрямованих на боротьбу з використанням найгірших форм дитячої праці;
 
105. забезпечення реалізації права дитини на захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи, яка може бути небезпечною для її здоров’я, стати перешкодою в одержанні нею освіти чи завдавати шкоди фізичному, розумовому, духовному і моральному розвитку, для чого:
 
   забезпечення реалізації права дитини на захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи, яка може бути небезпечною для її здоров’я, стати перешкодою в одержанні нею освіти чи завдавати шкоди фізичному, розумовому, духовному і моральному розвитку, для чого:
 
106. - запровадити у 2007 році систему моніторингу ситуації з використанням дитячої праці;
 
   - запровадити у 2007 році систему моніторингу за використанням дитячої праці;
 
107. - проводити моніторинг на підприємствах, де на законних засадах працюють неповнолітні, до 2010 року не менш як на 20, а до 2016 року не менш як на 25 відсотків їх загальної кількості;
 
-41- Богачук В.С.
Викласти в такій редакції:
«- проводити моніторинг на підприємствах, де на законних засадах працюють неповнолітні;»
 
Враховано   - здійснювати моніторинг на підприємствах, де на законних підставах працюють неповнолітні;
 
108. - інформувати населення про ситуацію із застосуванням праці дітей в Україні через засоби масової інформації, а також на підприємствах, в установах та організаціях, навчальних закладах;
 
   - інформувати населення про ситуацію із застосуванням праці дітей в Україні через засоби масової інформації, а також на підприємствах, в установах та організаціях, навчальних закладах;
 
109. - забезпечити надання послуг з відновлення рівня фізичного, психічного і духовного розвитку дітей, які були залучені до найгірших форм дитячої праці;
 
   - забезпечити надання послуг з відновлення рівня фізичного, психічного і духовного розвитку дітей, які були залучені до найгірших форм дитячої праці;
 
110. - забезпечити до 2010 року можливість доступу до безперервної освіти не менш як 70 відсотків кількості дітей, що працюють.
 
   - забезпечити до 2010 року можливість доступу до безперервної освіти не менш як 70 відсотків дітей, які працюють.
 
111. Ліквідація торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними
 
   4.7. Ліквідація торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними
 
112. Мета - ліквідація торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними; створення умов для ефективної реабілітації дітей.
 
   Мета - ліквідація торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними; створення умов для ефективної реабілітації дітей.
 
113. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
114. підвищення ефективності профілактичної та роз’яснювальної роботи серед молодих батьків з метою запобігання жорстокому поводженню з дітьми;
 
-42- Богачук В.С.
Вилучити слово «молодих»
 
Враховано   підвищення ефективності профілактичної та роз’яснювальної роботи серед батьків з метою запобігання жорстокому поводженню з дітьми;
 
115. створення та розповсюдження через засоби масової інформації, насамперед електронні, не рідше ніж один раз на місяць програм з питань запобігання і ліквідації торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними;
 
-43- Журавко О.В.
Абзац вилучити
 
Враховано      
116. проведення на регіональному рівні для представників державних, громадських, благодійних і релігійних організацій не менше ніж двох освітньо-інформаційних заходів на рік з питань торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними;
 
-44- Журавко О.В.
Абзац вилучити
 
Враховано      
117. удосконалення системи ідентифікації дітей, потерпілих від сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними;
 
-45- Журавко О.В.
Абзац викласти у такій редакції:
удосконалення процедур щодо виявлення дітей, які потерпіли від сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними;
 
Немає висновку   удосконалення процедур щодо виявлення дітей, які потерпіли від сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними;
 
118. створення системи реабілітації та реінтеграції дітей, що потерпіли від торгівлі ними, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження.
 
-46- Богачук В.С.
Доповнити новим абзацом такого змісту: «забезпечення функціонування системи захисту дітей від жорстокого поводження та проведення відповідної профілактичної роботи.»
 
Враховано   створення системи реабілітації та реінтеграції дітей, які потерпіли від торгівлі ними, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження;
забезпечення функціонування системи захисту дітей від жорстокого поводження та проведення відповідної профілактичної роботи.
 
119. Захист прав дітей, що вчиняють правопорушення
 
   4.8. Захист прав дітей, які вчинили правопорушення
 
120. Мета - профілактика неправомірних дій з боку дітей, значне зменшення кількості злочинів, скоєних дітьми, приведення умов їх утримання в спеціальних установах для неповнолітніх у відповідність з міжнародними стандартами.
 
   Мета - профілактика неправомірних дій з боку дітей, значне зменшення кількості злочинів, вчинених дітьми, приведення умов їх утримання у спеціальних установах для неповнолітніх у відповідність з міжнародними стандартами.
 
121. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
122. активізація профілактичної роботи з метою запобігання правопорушенням у дитячому середовищі, для чого:
 
   активізація профілактичної роботи з метою запобігання правопорушенням у дитячому середовищі, для чого:
 
123. - впровадити в практику новітні методи та форми роботи з дітьми, схильними до правопорушень;
 
   - запровадити у практику новітні методи та форми роботи з дітьми, схильними до правопорушень;
 
124. - підвищити до 2016 року рівень обізнаності дітей шкільного віку з питань правової освіти;
 
   - підвищити до 2016 року рівень обізнаності дітей шкільного віку з правових питань;
 
125. вдосконалення моніторингу щодо:
 
   вдосконалення моніторингу щодо:
 
126. стану дитячої злочинності;
 
   - стану дитячої злочинності;
 
127. злочинів, скоєних проти дітей;
 
   - злочинів, скоєних проти дітей;
 
128. стану дотримання прав, а також створення умов для перебування дітей в приймальниках-розподільниках для неповнолітніх органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторах, спеціальних виховних установах Державного департаменту України з питань виконання покарань, школах соціальної реабілітації та професійних училищах соціальної реабілітації закладів освіти;
 
   - стану дотримання прав, а також створення умов для перебування дітей у приймальниках-розподільниках для неповнолітніх органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторах, спеціальних виховних установах Державного департаменту України з питань виконання покарань, школах соціальної реабілітації та професійних училищах соціальної реабілітації закладів освіти;
 
129. забезпечення соціального патронажу дітей, які відбувають покарання у спеціальних виховних установах Державного департаменту України з питань виконання покарань або звільнені з них, для чого:
 
   забезпечення соціального патронажу дітей, які відбувають покарання у спеціальних виховних установах Державного департаменту України з питань виконання покарань або звільнені з них, для чого:
 
130. - забезпечити до 2010 року не менш як 50, а до 2016 року - не менш як 85 відсотків кількості дітей, звільнених із спеціальних виховних установ Державного департаменту України з питань виконання покарань, безпечним місцем проживання, влаштування їх на роботу чи на навчання, стабільним доходом не пізніше ніж через дванадцять місяців з моменту звільнення;
 
-47- Богачук В.С.
Викласти у такій редакції: „- забезпечити неповнолітніх, звільнених із спеціальних виховних установ Державного департаменту України з питань виконання покарань, безпечним місцем проживання, влаштування їх на роботу чи на навчання, стабільним доходом;»
 
Враховано   - забезпечити неповнолітніх, звільнених із спеціальних виховних установ Державного департаменту України з питань виконання покарань, безпечним місцем проживання, влаштування їх на роботу чи на навчання, стабільним доходом;
 
131. - вжити заходів до забезпечення зменшення кількості випадків повторного скоєння злочинів серед дітей до кінця 2016 року не менш як на 20 відсотків.
 
   - вжити заходів з метою зменшення кількості випадків повторного скоєння злочинів дітьми до кінця 2016 року не менш як на 20 відсотків.
 
132. Створення системи ювенальної юстиції
 
   4.9. Створення системи ювенальної юстиції
 
133. Мета - створення системи ювенальної юстиції; зменшення кількості дітей, засуджених до позбавлення волі; збільшення кількості дітей, засуджених до альтернативних видів покарання; зниження рівня дитячої злочинності.
 
   Мета - зниження рівня дитячої злочинності, зменшення кількості дітей, засуджених до позбавлення волі за рахунок альтернативних видів покарання.
 
134. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
135. розроблення концептуальних засад створення та розвитку системи ювенальної юстиції;
 
   розроблення концептуальних засад створення та розвитку системи ювенальної юстиції;
 
136. розроблення нормативно-правової бази для створення системи ювенальної юстиції;
 
   розроблення нормативно-правової бази для створення системи ювенальної юстиції;
 
137. здійснення інституційного забезпечення системи ювенального правосуддя шляхом запровадження до 2016 року ювенального судочинства;
 
   здійснення інституційного забезпечення системи ювенального правосуддя шляхом запровадження до 2016 року ювенального судочинства;
 
138. забезпечення до 2016 року підготовки фахівців для системи ювенальної юстиції;
 
   забезпечення до 2016 року підготовки фахівців для системи ювенальної юстиції;
 
139. забезпечення до 2016 року для кожної дитини, що скоїла або підозрюється в скоєнні правопорушення, доступу до послуг адвокатів і соціальних працівників, інших фахівців на етапі досудового слідства, а також під час розгляду судових справ, де однією із сторін є дитина;
 
-48- Журавко О.В.
Абзац викласти у такій редакції:
«забезпечення до 2016 року для кожної дитини, яка вчинила, або яка підозрюється у вчиненні правопорушення, права на правову допомогу;»
 
Враховано   забезпечення до 2016 року для кожної дитини, яка вчинила, або яка підозрюється у вчиненні правопорушення, права на правову допомогу;
 
140. посилення ролі громадськості у профілактиці вчинення правопорушень, виправленні та ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до позбавлення волі, покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та звільнених від відбування покарання, для чого:
 
   посилення ролі громадськості у профілактиці вчинення правопорушень, виправленні та ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до позбавлення волі, альтернативних видів покарання і звільнених від відбування покарання, для чого:
 
141. - підвищити рівень обізнаності населення з питань ювенальної юстиції у 2010 році не менш як на 50, а у 2016 році - не менш як на 90 відсотків;
 
   - підвищити рівень обізнаності населення з питань ювенальної юстиції у 2010 році - не менш як на 50 та у 2016 році - не менш як на 90 відсотків;
 
142. - підвищити рівень обізнаності учнів та вчителів з питань ювенальної юстиції до 2010 року не менш як на 70, а до 2016 року не менш як на 95 відсотків.
 
   - підвищити рівень обізнаності учнів та вчителів з питань ювенальної юстиції до 2010 року - не менш як на 70 та до 2016 року - не менш як на 95 відсотків.
 
143. 5. Підвищення ролі територіальної громади у вирішенні питань захисту прав та розвитку дітей
 
   5. Підвищення ролі територіальної громади у вирішенні питань захисту прав та розвитку дітей
 
144. Мета - активізація участі територіальної громади у захисті прав та розвитку дитини шляхом залучення її представників до діяльності в інтересах дітей.
 
   Мета - активізація участі територіальної громади у захисті прав та розвитку дитини шляхом залучення її представників до діяльності в інтересах дітей.
 
145. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
146. запровадження механізму підтримки ініціатив членів територіальної громади в інтересах дітей, для чого органам місцевого самоврядування розробити до 2010 року програми з питань захисту прав дитини, провести до 2016 року моніторинг та оцінку стану виконання програм з питань захисту прав дитини;
 
   запровадження механізму підтримки ініціатив членів територіальної громади в інтересах дітей, для чого органам місцевого самоврядування до 2010 року розробити програми з питань захисту прав дитини, до 2016 року здійснити моніторинг та оцінку стану виконання програм з питань захисту прав дитини;
 
147. підготовка фахівців соціальної сфери до роботи в інтересах дітей, зокрема забезпечення до 2010 року підготовки не менш як 55, а до 2016 року - не менш як 90 відсотків загальної кількості соціальних працівників до роботи з активізації участі територіальної громади у захисті прав та розвитку дітей.
 
   підготовка фахівців соціальної сфери до роботи в інтересах дітей, зокрема забезпечення підготовки до 2010 року не менш як 55 та до 2016 року - не менш як 90 відсотків соціальних працівників до роботи з активізації участі територіальної громади у захисті прав та розвитку дітей.
 
148. 6. Участь дітей у житті суспільства
 
   6. Участь дітей у житті суспільства
 
149. Мета - забезпечення реалізації права дітей висловлювати свою думку, виховання навичок прийняття соціально мотивованих рішень.
 
   Мета - забезпечення реалізації права дітей висловлювати свою думку, виховання навичок прийняття соціально мотивованих рішень.
 
150. Основним завданням є розвиток у дітей навичок з прийняття рішень, що впливають на їх життя, для чого:
 
   Основне завдання - розвиток у дітей навичок з прийняття рішень, що впливають на їхнє життя, для чого:
 
151. - створити у кожному регіоні до 2016 року цикл теле- і радіопрограм, забезпечити випуск газет, журналів, інформаційних видань для дітей;
 
-49- Богачук В.С.
Абзац викласти в такій редакції: « - сприяти створенню у кожному регіоні до 2010 року цикл телепрограм із сурдоперекладом чи титруванням, радіопрограм, інших інформаційних видань для дітей, у тому числі на аудіоносіях для сліпих дітей та дітей з порушеннями зору;»
 
Враховано   - сприяти створенню у кожному регіоні до 2010 року цикл телепрограм із сурдоперекладом чи титруванням, радіопрограм, інших інформаційних видань для дітей, у тому числі на аудіоносіях для сліпих дітей та дітей з порушеннями зору;
 
152. - створити при кожній районній та міській раді дорадчі органи із числа представників молодіжних і дитячих громадських організацій.
 
   - створити при кожній районній та міській раді дорадчі органи з числа представників молодіжних і дитячих громадських організацій.
 
153. 7. Міжнародне співробітництво
 
   7. Міжнародне співробітництво
 
154. Мета - розвиток різних форм співпраці з міжнародними організаціями та урядами інших держав для розв’язання нагальних проблем у сфері охорони дитинства.
 
   Мета - розвиток різних форм співпраці з міжнародними організаціями та іншими державами для розв’язання нагальних проблем у сфері охорони дитинства.
 
155. Основними завданнями є:
 
   Основні завдання :
 
156. приведення актів законодавства України у відповідність з міжнародними стандартами щодо захисту прав та розвитку дитини;
 
   приведення актів законодавства України у відповідність до міжнародних стандартів, які випливають з відповідних міжнародних договорів щодо захисту прав та розвитку дитини;
 
157. забезпечення подальшої співпраці України з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), іншими міжнародними організаціями з питань захисту прав дітей;
 
   забезпечення подальшої співпраці України з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), іншими міжнародними організаціями з питань захисту прав дітей;
 
158. сприяння міжнародному співробітництву в рамках програм обміну учнями з метою розвитку їх здібностей та талантів;
 
   сприяння міжнародному співробітництву в рамках програм обміну учнями з метою розвитку їх здібностей та талантів;
 
159. укладення нових міжнародних угод у сфері охорони дитинства.
 
   укладення нових чи приєднання до вже діючих договорів у сфері охорони дитинства.
 
160. Розділ ІІІ. Фінансове забезпечення Програми
 
   Розділ ІІІ. Фінансове забезпечення Програми
 
161. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, інших джерел, у тому числі грантів міжнародних організацій, коштів міжнародних програм, благодійних внесків тощо.
 
-50- Журавко О.В.
Абзац викласти у такій редакції:
«Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, інших джерел, у тому числі грантів міжнародних організацій, коштів міжнародних програм, благодійних внесків тощо.»
 
Враховано   Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, інших джерел, у тому числі грантів міжнародних організацій, коштів міжнародних програм, благодійних внесків тощо.
 
162. Орієнтовний обсяг фінансового забезпечення наведено у додатку 2 до Програми.
 
-51- Журавко О.В.
Вилучити абзац „Орієнтовний обсяг фінансового забезпечення наведено у додатку 2 до Програми.»
 
Враховано   Розділ ІV. Моніторинг, оцінка та очікувані результати виконання заходів Програми
 
163. Розділ ІV. Моніторинг, оцінка та очікувані результати виконання Програми
 
-52- Журавко О.В.
Назву розділу 4 викласти у такій редакції:
«Розділ ІV. Моніторинг, оцінка та очікувані результати виконання заходів Програми»
 
Враховано      
164. Координація діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, проведення моніторингу та оцінки виконання Програми щодо забезпечення прав і свобод дітей покладається на Міжвідомчу комісію з питань охорони дитинства.
 
   Координація діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, здійснення моніторингу та оцінки виконання Програми щодо забезпечення прав і свобод дітей покладається на Міжвідомчу комісію з питань охорони дитинства.
 
165. Інформація про вжиті заходи і досягнуті результати включається до періодичних доповідей України Комітету ООН з прав дитини.
 
   Інформація про вжиті заходи і досягнуті результати включається до періодичних доповідей України Комітету ООН з прав дитини.
 
166. Комплексний моніторинг виконання заходів Програми (додаток 1) проводиться у 2010 році.
 
-53- Богачук В.С.
Викласти у такій редакції „Комплексний моніторинг виконання заходів Програми (додаток 1) проводиться один раз на рік починаючи з 2008 року.»
 
Враховано   Комплексний моніторинг виконання заходів Програми (додаток 1) здійснюється один раз на рік, починаючи з 2008 року.
 
167. До проведення моніторингу та оцінки результатів виконання Програми залучаються представники заінтересованих центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадських, благодійних та релігійних організацій.
 
   До здійснення моніторингу та оцінки результатів виконання Програми залучаються представники заінтересованих центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських, благодійних організацій.
 
168. За результатами моніторингу Кабінет Міністрів України розробляє та затверджує заходи Програми та орієнтовний обсяг їх фінансового забезпечення на наступні п’ять років.
 
-54- Журавко О.В.
Абзац викласти у такій редакції
«За результатами моніторингу Кабінет Міністрів України розробляє та затверджує заходи Програми та орієнтовний обсяг їх фінансового забезпечення на наступний рік.»
 
Враховано   За результатами моніторингу Кабінет Міністрів України розробляє та затверджує заходи Програми та орієнтовний обсяг їх фінансового забезпечення на наступний рік.
 
169. Результати моніторингу та оцінки результатів виконання Програми висвітлюються у засобах масової інформації.
 
   Результати моніторингу та оцінки результатів виконання Програми висвітлюються в засобах масової інформації.
 
170. Виконання заходів Програми дасть можливість:
 
-55- Журавко О.В.
Абзац викласти у такій редакції:
«Очікувані результати виконання заходів Програми»
 
Враховано   Очікувані результати виконання заходів Програми:
 
171. запровадити систему захисту дітей та збереження їх здоров’я;
 
   запровадження на державному рівні систему захисту дітей та збереження їхнього здоров’я;
 
172. створити умови для повноцінного життя у суспільстві дітей-інвалідів та дітей з вадами фізичного та розумового розвитку, здобуття освіти, їхнього працевлаштування;
 
   створення умов для повноцінного життя в суспільстві дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, здобуття освіти, їх працевлаштування;
 
173. активізувати процес формування у дітей здорового способу життя, забезпечити їх широке залучення до фізичної культури і спорту;
 
   активізація процесу формування у дітей здорового способу життя, забезпечення їх широкого залучення до фізичної культури і спорту;
 
174. створити систему надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг дітям незалежно від місця проживання;
 
   створення системи надання дітям психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг незалежно від місця проживання;
 
175. забезпечити збереження і зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, освіти і культури;
 
   забезпечення збереження і зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, освіти і культури;
 
176. реформувати систему закладів соціального захисту для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 
   реформування систему закладів соціального захисту для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 
177. розробити та запровадити механізм надання державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;
 
   розробка та запровадження механізму надання державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;
 
178. поширити форму сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як пріоритетну;
 
   поширення форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як пріоритетну;
 
179. активізувати процес усиновлення;
 
-56- Журавко О.В.
Абзац викласти у такій редакції:
«створення умов для стимулювання національного усиновлення;»
 
Враховано   створення умов для стимулювання національного усиновлення;
 
180. здійснювати захист дітей-біженців;
 
   здійснення захисту дітей-біженців;
 
181. посилити боротьбу з торгівлею дітьми, здійснювати їх захист від сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження;
 
   посилення боротьби з торгівлею дітьми, здійснювання їх захисту від сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження;
 
182. створити систему ювенальної юстиції;
 
   створення системи ювенальної юстиції;
 
183. активізувати діяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості щодо підтримки сімей з дітьми;
 
   активізація діяльністі органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості щодо підтримки сімей з дітьми;
 
184. пропагувати національну культуру та духовну спадщину, національно-патріотичне виховання дітей, проводити роботу з виявлення та підтримки обдарованих дітей;
 
   пропагування національної культури та духовної спадщини, національно-патріотичного виховання дітей, проведення роботи з виявлення та підтримки обдарованих дітей;
 
185. забезпечити широку участь дітей у житті суспільства;
 
   забезпечення широкої участь дітей у житті суспільства;
 
186. активізувати діяльність територіальної громади із захисту прав дітей;
 
   активізація діяльності територіальної громади із захисту прав дітей;
 
187. забезпечити розповсюдження соціальної реклами та широке висвітлення у засобах масової інформації питань соціально-правового захисту дітей, виконання положень Конвенції ООН про права дитини, проблем дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах.
 
-57- Журавко О.В.
Абзац викласти у такій редакції:
«забезпечення поширення соціальної реклами та широкого висвітлення в засобах масової інформації питань соціально-правового захисту дітей, дотримання положень Конвенції ООН про права дитини. проблем дітей.»
 
Враховано   забезпечення поширення соціальної реклами та широкого висвітлення в засобах масової інформації питань соціально-правового захисту дітей, дотримання положень Конвенції ООН про права дитини. проблем дітей.
 
188. Додаток 1
до Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН
про права дитини»
на період до 2016 року
 
   Додаток 1
до Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН
про права дитини»
на період до 2016 року
 
189. ЗАХОДИ
щодо виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації
Конвенції ООН про права дитини»
на період до 2016 року
 
-58- Журавко О.В.
В Додатку 1 вилучити терміни виконання заходів
 
Враховано   ЗАХОДИ
з виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації
Конвенції ООН про права дитини»
на період до 2016 року
 
190. 1. Підготувати пропозиції про внесення змін до законодавства з питань охорони здоров’я дітей з метою запровадження європейських стандартів щодо здоров’я та розвитку дітей і підлітків.
 
-59- Журавко О.В.
Пункт викласти у такій редакції:
Розробити Державну програму «Здорова дитина» на 2008-2017 роки» відповідно до Європейської стратегії ВООЗ «Здоров’я і розвиток дітей і підлітків»
МОЗ, МВС, АМН, Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
Враховано   Розробити Державну програму «Здорова дитина» на 2008-2017 роки» відповідно до Європейської стратегії ВООЗ "Здоров’я і розвиток дітей і підлітків»
 
191. МОЗ, АМН, Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, МВС, АМН, Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
192. 2007 рік.
 
      
193. 2. Впровадити в практику роботи в повному обсязі критерії реєстрації випадків смертності дітей віком до одного року відповідно до рекомендацій ВООЗ.
 
   Запровадити в практику роботи в повному обсязі критерії реєстрації випадків смертності дітей віком до одного року відповідно до рекомендацій ВООЗ.
 
194. МОЗ, Держкомстат, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, Держкомстат, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
195. 2007-2008 роки.
 
      
196. 3. Розробити та впровадити в діяльність закладів охорони здоров’я протоколи медичної допомоги дітям на основі принципів науково-доказової медицини.
 
   3. Розробити та запровадити в діяльність закладів охорони здоров’я протоколи медичної допомоги дітям на основі принципів науково-доказової медицини.
 
197. МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
198. 2007-2008 роки.
 
      
199. 4. Впровадити в діяльність закладів охорони здоров’я критерії ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» стосовно надання медичної допомоги дітям і матерям.
 
   4. Запровадити в діяльність закладів охорони здоров’я критерії ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» стосовно надання медичної допомоги дітям і матерям.
 
200. МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
201. 2007-2010 роки.
 
-60- Бахтеєва Т.Д.
Додати до Додатку 1 після пункту 4 нові пункти:
«Створити ефективну систему організації надання медичної допомоги новонародженим з невідкладними станами шляхом оснащення відділень інтенсивної терапії та реанімації новонароджених сучасним медичним обладнанням та спеціальним санітарним транспортом.
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації
2008-2010 роки
Удосконалити систему своєчасної діагностики вроджених вад розвитку у новонароджених дітей шляхом оснащення закладів охорони здоров‘я сучасним медичним обладнання, у т.ч. апаратами ультразвукової діагностики.
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
2008–2009 роки.»
 
Враховано   5. Створити ефективну систему організації надання медичної допомоги новонародженим з невідкладними станами шляхом оснащення відділень інтенсивної терапії та реанімації новонароджених сучасним медичним обладнанням і спеціальним санітарним транспортом
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації
6. Удосконалити систему своєчасної діагностики вроджених вад розвитку у новонароджених шляхом оснащення закладів охорони здоров‘я сучасним медичним обладнання, у т.ч. апаратами ультразвукової діагностики.
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
 
202. 5. Впровадити у практику роботи пологових будинків сучасні перинатальні технології та завершити підготовку ліжкового фонду закладів, що надають медичну допомогу дітям і матерям, для спільного перебування матері та дитини.
 
-61- Журавко О.В.
Пункт викласти в такій редакції:
« Здійснити реконструкцію і переобладнання пологових будинків відповідно до сучасних перинатальних технологій та для спільного перебування в них матері та дитини.»
 
Враховано   7. Здійснити реконструкцію і переобладнання пологових будинків відповідно до сучасних перинатальних технологій та для спільного перебування в них матері та дитини.
 
203. МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
204. 2007-2008 роки.
 
      
205. 6. Здійснити поетапне переоснащення пологових будинків і дитячих закладів охорони здоров’я.
 
-62- Богачук В.С.
Пункт викласти в такій редакції:
«Здійснити поетапне переоснащення сучасним медичним обладнанням пологових будинків і дитячих закладів охорони здоров’я.»
 
Враховано   8. Здійснити поетапне переоснащення сучасним медичним обладнанням пологових будинків і дитячих закладів охорони здоров’я.
 
206. МОЗ, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
207. 2007-2010 роки.
 
      
208. 7. Забезпечити проведення відповідно до рекомендацій ВООЗ обов’язкового медичного огляду дітей віком до 18 років.
 
-63- Левченко К.Б.
Пункт 7 Додатку 1 викласти в такій редакції:
«Забезпечити проведення відповідно до рекомендацій ВООЗ обов’язкового щорічного медичного огляду дітей віком до 18 років.»
 
Враховано редакційно   9. Забезпечити проведення відповідно до рекомендацій ВООЗ обов’язкового щорічного медичного огляду дітей за кошти державного бюджету.
 
    -64- Богачук В.С.
Пункт 7 Додатку 1 викласти в такій редакції:
«Забезпечити проведення відповідно до рекомендацій ВООЗ обов’язкового за кошти державного бюджету щорічного комплексного медичного огляду дітей.
МОЗ, АМН, Мінфін, Мінекономіки Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.»
 
Враховано редакційно    
209. МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, АМН, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
210. 2007-2010 роки.
 
      
211. 8. Забезпечити проведення оперативного лікування дітей-інвалідів, хворих на сколіоз, дітей з незворотними порушеннями слуху, які потребують проведення кохлеарної імплантації та слухопротезування, дітей з втратою слуху ІІІ-VІ ступеня.
 
-65- Бахтеєва Т.Д.
Пункт 8 Додатку 1 викласти в такій редакції:
«Забезпечити за кошти державного бюджету, проведення оперативного лікування дітей-інвалідів, хворих на сколіоз, дітей з незворотними порушеннями слуху, які потребують проведення кохлеарної імплантації та слухопротезування, дітей з втратою слуху ІІІ-VІ ступеня.
МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
Враховано   10. Забезпечити за кошти державного бюджету проведення оперативного лікування дітей-інвалідів, хворих на сколіоз, дітей з незворотними порушеннями слуху, які потребують проведення кохлеарної імплантації та слухопротезування, дітей з втратою слуху ІІІ-VІ ступеня.
 
212. МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
-66- Богачук В.С.
В пункті 8 Додатку 1 після слова „АМН» додати слова „Мінфін, Мінекономіки»
 
Враховано   МОЗ, АМН, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
213. 2008-2010 роки.
 
-67- Бахтеєва Т.Д.
Додаток 1 після пункту 8 доповнити новими пунктами:
«Забезпечити своєчасну ранню діагностику порушень слуху у дітей шляхом оснащення сучасним обладнанням дитячих лікарень.
МОЗ, АМН, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
2008–2010 роки
Здійснити оснащення Центрів медико-соціальної реабілітації для дітей-інвалідів системи охорони здоров’я обладнанням для впровадження сучасних реабілітаційних методик.
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації
2008—2009 роки
Здійснити безоплатне медикаментозне забезпечення дітей-інвалідів та хворих на захворювання, що призводять до інвалідності (первинні (вроджені) імунодефіцити, гемофілія, синдром Шерешевського-Тернера, муковісцидоз, епілепсія, дитячий церебральний параліч, гіпофізарний нанізм, нецукровий діабет, справжнє передчасне статеве дозрівання, хронічний вірусний гепатит).
МОЗ, АМН, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2008–2010 роки»
 
Враховано   11. Забезпечити своєчасну ранню діагностику порушень слуху у дітей шляхом оснащення дитячих лікарень сучасним обладнанням.
МОЗ, АМН, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
12. Здійснити оснащення Центрів медико-соціальної реабілітації для дітей-інвалідів системи охорони здоров’я обладнанням для впровадження сучасних реабілітаційних методик.
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
13. Здійснити за рахунок коштів державного бюджету медикаментозне забезпечення дітей-інвалідів та хворих на захворювання, що призводять до інвалідності (первинні (вроджені) імунодефіцити, гемофілія, синдром Шерешевського-Тернера, муковісцидоз, епілепсія, дитячий церебральний параліч, гіпофізарний нанізм, нецукровий діабет, справжнє передчасне статеве дозрівання, хронічний вірусний гепатит).
МОЗ, АМН, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
14. Створити мережу спеціалізованих соціальних служб – центрів (відділень) медико-соціальної допомоги дітям та молоді «Клініки, дружні до молоді», забезпечити координацію їх діяльності.
МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
15. Вивчити питання та вжити заходів для організації протезування ока дітям-інвалідам за рахунок коштів державного бюджету.
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки.
16. Створити мережу кабінетів охорони зору дітей у закладах охорони здоров’я ІІ рівня, вжити заходів для запобігання порушенням зору у дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.
МОЗ, МОН, Мінсім’ямолодьспорт, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
    -68- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новим пунктом:
«Створити мережу спеціалізованих соціальних служб – центрів ( відділень) медико-соціальної допомоги дітям та молоді «Клініки, дружні до молоді», забезпечити координацію їх діяльності.
Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, АМН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2007–2009 роки.»
 
Враховано редакційно    
    -69- Журавко О.В.
Додаток 1 доповнити новими пунктами:
«Вивчити питання та вжити заходів щодо організації протезування ока дітям-інвалідам за рахунок коштів державного бюджету.
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки.
Створити мережу кабінетів охорони зору дітей в закладах охорони здоров’я ІІ рівня, вжити заходів щодо попередження порушень зору у дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.
МОЗ, МОН, Мінсім’ямолодьспорт, АМН, Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.»
 
Враховано    
214. 9. Проводити щорічне лікування у санаторних закладах МОЗ та дитячих санаторіях комунальної власності дітей-інвалідів, зокрема дітей, з цукровим діабетом, онко- та онкогематологічними захворюваннями.
 
-70- Журавко О.В.
Пункт 9 викласти в такій редакції:
«Забезпечити не менш ніж один раз на два роки санаторно-курортне лікування дітей-інвалідів, зокрема дітей з цукровим діабетом, онко- та онкогематологічними захворюваннями.»
 
Враховано   17. Забезпечити не менш ніж один раз на два роки санаторно-курортне лікування дітей-інвалідів, зокрема дітей з цукровим діабетом, онко- та онкогематологічними захворюваннями.
 
215. МОЗ, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
216. 2008-2010 роки.
 
      
217. 10. Розробити план заходів щодо удосконалення комплексного медико-психологічного відновного лікування у санаторно-курортних закладах дітей із захворюваннями, що спричиняють виникнення інвалідності.
 
   18. Розробити план заходів щодо вдосконалення комплексного медико-психологічного відновного лікування у санаторно-курортних закладах дітей із захворюваннями, що спричиняють виникнення інвалідності.
 
218. МОЗ.
 
   МОЗ.
 
219. 2007-2009 роки.
 
-71- Журавко О.В.
Додаток 1 доповнити новим пунктом:
«Створити Український Центр кістково-суглобного туберкульозу для дітей.
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.»
 
Враховано   19. Створити Український центр кістково-суглобного туберкульозу для дітей.
МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
220. 11. Розробити з використанням рекомендацій ВООЗ та ЮНІСЕФ і впровадити в практику роботи методичні рекомендації щодо раціонального харчування дітей.
 
-72- Журавко О.В.
Пункт викласти у такій редакції:
«Забезпечити раціональне харчування дітей у відповідності з рекомендаціями ВООЗ.»
 
Враховано   20. Забезпечити раціональне харчування дітей у відповідності з рекомендаціями ВООЗ.
 
221. МОЗ, АМН, громадські, благодійні організації.
 
   МОЗ, АМН.
 
222. 2007-2010 роки.
 
      
223. 12. Здійснювати профілактичні заходи щодо запобігання йодному дефіциту у дітей.
 
   21. Здійснювати профілактичні заходи щодо запобігання йодному дефіциту у дітей.
 
224. МОЗ, АМН, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські, благодійні організації.
 
   МОЗ, АМН, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
225. 2007-2010 роки.
 
      
226. 13. Здійснити заходи щодо запровадження «дружнього підходу» до дітей та молоді в закладах охорони здоров’я, навчальних закладах.
 
-73- Левченко К.Б.
Дати визначення „дружнього підходу» до дітей та молоді
 
Враховано частково   22. Здійснити заходи щодо запровадження «дружніх до молоді» медико-соціальних послуг в закладах охорони здоров’я, навчальних закладах.
 
227. МОЗ, АМН, Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, АМН, Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
228. 2007- 2010 роки.
 
      
229. 14. Запроваджувати метод «рівний - рівному» у профілактичній роботі з дітьми з метою формування у них здорового способу життя.
 
-74- Левченко К.Б.
Пропонується у разі об’єднання пункту 14 з пунктом 17 Додатку 1 пункт 14 вилучити.
 
Враховано      
230. Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
2007-2010 роки.
 
-75- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новим пунктом:
«Забезпечити розвиток та функціонування територіальної мережі центрів денного перебування та соціального розвитку для ВІЛ-позитивних дітей.
Мінсім'ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2007–2009 роки
 
Враховано редакційно (назва центрів згідно Постанови КМУ від 15.02.06р. № 148)  23. Забезпечити розвиток та функціонування територіальної мережі центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді.
Мінсім'ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
24. Проводити підготовку мультидисциплінарних команд (у складі лікаря, медичної сестри та соціального працівника) для забезпечення належного лікування та вироблення прихильності до АРВ-терапії у дітей та молоді, які ВІЛ-інфіковані або хворі на СНІД.
МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт.
 
    -76- Журавко О.В.
Додаток 1 доповнити новими пунктами:
Проводити підготовку мультидистанциплінарних команд (у складі лікаря, медичної сестри та соціального працівника) для забезпечення належного лікування та вироблення прихильності до АРВ терапії у дітей та молоді, які ВІЛ-інфіковані або хворі на СНІД
МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт»
 
Враховано    
231. 15. Внести до нормативно-правових актів МОЗ зміни щодо надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям шляхом впровадження в діяльність закладів охорони здоров’я медичних протоколів.
 
   25. Внести до нормативно-правових актів МОЗ зміни щодо надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям шляхом впровадження в діяльність закладів охорони здоров’я медичних протоколів.
 
232. МОЗ, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОЗ, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
233. 2007 рік.
 
      
234. 16. Запровадження моніторингу у сфері догляду, лікування та соціальної підтримки ВІЛ-інфікованих дітей.
 
-77- Богачук В.С.
Пункт викласти в такій редакції:
«Запровадження моніторингу процесу догляду, лікування та соціальної підтримки ВІЛ-інфікованих дітей.»
 
Враховано   26. Запровадження моніторингу процесу догляду, лікування та соціальної підтримки ВІЛ-інфікованих дітей.
 
235. МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні, релігійні організації.
 
   МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт.
 
236. 2007-2010 роки.
 
      
237. 17. Створити систему підготовки волонтерів з числа дітей за принципом «рівний - рівному» та сприяти їх діяльності серед однолітків, пов’язаній з формуванням здорового способу життя, в тому числі профілактикою розповсюдження ВІЛ/СНІДу.
 
-78- Левченко К.Б.
Пункт 17 Додатку 1 викласти в такій редакції:
«Створити систему підготовки волонтерів з числа дітей за принципом «рівний - рівному» та сприяти їх діяльності серед однолітків, пов’язаній з формуванням здорового способу життя, в тому числі профілактикою розповсюдження ВІЛ/СНІДу
Цей пункт подібний до п.14. Можливо, їх поєднати
Мінсім’ямолодьспорт, МОН, громадські, благодійні організації.
2007-2010 роки.»
 
Враховано   27. Створити систему підготовки волонтерів з числа дітей за принципом «рівний - рівному» та сприяти їх діяльності серед однолітків, пов’язаній з формуванням здорового способу життя, у тому числі профілактикою поширення ВІЛ/СНІДу.
 
238. Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МОН.
 
239. 2007-2010 роки.
 
-79- Журавко О.В.
Додаток 1 доповнити новим пунктом:
«Проводити інформаційні кампанії, спрямовані на попередження стигматизації суспільства до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей. Надавати підтримку недержавним організаціям та фондам, що проводять такі кампанії.
Мінсім'ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Держкомтелерадіо.»
 
Враховано   28. Проводити інформаційні кампанії, спрямовані на запобігання стигматизації суспільства до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей. Надавати підтримку недержавним організаціям та фондам, що проводять такі кампанії.
Мінсім'ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Держкомтелерадіо.
 
240. 18. Вивчити питання щодо необхідності впровадження в навчальних закладах предмета «Основи здоров’я».
 
-80- Богачук В.С.
Викласти в наступній редакції «Вивчити ефективність впровадження в навчальних закладах предмета «Основи здоров’я» для 5-9 класів.»
МОН, МОЗ
 
Враховано   29. Вивчити ефективність впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах предмета «Основи здоров’я» для 5-9 класів.
 
241. МОН.
 
   МОН, МОЗ.
 
242. 2007 рік.
 
-81- Богачук В.С.
Доповнити наступним пунктом: «Вивчити питання щодо необхідності впровадження в навчальних закладах предмета «Основи здоров’я» для 10-12 класів.
МОН, МОЗ
2008 рік»
 
Відхилено      
    -82- Левченко К.Б.
Додаток 1 після пункту 18 доповнити новим пунктом:
«Впровадження в навчальних закладах предмета „Основи здоров’я»
МОН
2008 рік»
 
Відхилено    
243. 19. Проводити курси підвищення кваліфікації для соціальних працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і громадських організацій щодо первинної, вторинної та третинної профілактики ВІЛ/СНІДу.
 
-83- Левченко К.Б.
В пункт 19 Додатку 1 після слова «молоді» додати слово «освітян»; після слова «МОЗ» додати слово «МОН».
 
Враховано редакційно   30. Проводити курси підвищення кваліфікації для соціальних працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівників освіти і громадських організацій щодо первинної, вторинної і третинної профілактики ВІЛ/СНІДу та наркоманії.
 
    -84- Григорович Л.С.
В пункті 19 Додатку 1 після слів «ВІЛ/СНІДу та туберкульозу»« додати слова «та наркоманії»
 
Враховано    
244. Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, громадські, благодійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, МОН.
 
245. 2007-2010 роки.
 
-85- Григорович Л.С.
Додаток 1 після пункту 19 доповнити новим пунктом такого змісту:
«Передбачити в держбюджеті кошти на заохочення проведення санітарно-просвітницької роботи з батьками по основним засадам здорового способу життя та формування здорової сім’ї, як профілактики захворювання на ВІЛ/СНІД та наркоманію дільничними лікарями сімейної практики та патронажними медичними сестрами у розмірів 10 грн. на місяць»
 
Відхилено      
246. 20. Запровадити в загальноосвітніх навчальних закладах проведення 1 грудня у Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом уроку заради життя.
 
   31. Запровадити в загальноосвітніх навчальних закладах проведення 1 грудня, у Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом, «Уроку заради життя».
 
247. МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
248. 2007-2010 роки.
 
-86- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новим пунктом: «Розробити державні нормативи оздоровчих та відпочинкових послуг.
Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, МОН, Держспоживстандарт.
2007 - 2008 роки.»
 
Враховано   32. Розробити державні нормативи оздоровчих та відпочинкових послуг.
Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, МОН, Держспоживстандарт.
33. Забезпечити збереження та розвиток мережі дитячих оздоровчих закладів, недопущення їх перепрофілювання, ліквідації.
ФДМУ, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
34. Забезпечити щорічне оздоровлення дітей до 16 років, які потребують корекції соціально-психологічного розвитку шляхом поновлення діяльності системи профільних дитячих оздоровчих закладів за кошти державного та місцевих бюджетів.
Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
35. Розробити методичні рекомендації щодо організації активного відпочинку з використанням засобів фізичного виховання і масового спорту в оздоровчих таборах для дітей та учнівської молоді.
Мінсім'ямолодьспорт, МОН.
36. Провести інвентаризацію мережі дитячих оздоровчих закладів.
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
37. Забезпечити щорічне оздоровлення дітей з вадами розвитку.
Мінсім’ямолодьспорт, Мінпраці, МОН, МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
    -87- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новим пунктом:
«Забезпечити збереження та розвиток мережі дитячих оздоровчих закладів, недопущення їх перепрофілювання, ліквідації.
ФДМУ, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2007–2016 роки.»
 
Враховано    
    -88- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новим пунктом:
«Забезпечити щорічне оздоровлення дітей до 16 років, які потребують корекції соціально-психологічного розвитку шляхом поновлення діяльності системи профільних дитячих оздоровчих закладів за кошти державного та місцевих бюджетів.
Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мінфін, Мінекономіки, Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації
2007 – 2016 роки»
 
Враховано редакційно    
    -89- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новим пунктом:
«Розробити методичні рекомендації щодо організації активного відпочинку з використанням засобів фізичного виховання і масового спорту в оздоровчих таборах для дітей та учнівської молоді.
Мінсім'ямолодьспорт, МОН.
2007-2008 роки.»
 
Враховано    
    -90- Журавко О.В.
Доповнити новими пунктами:
Провести інвентаризацію мережі дитячих оздоровчих закладів.
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Забезпечити щорічне оздоровлення дітей з вадами зору, слуху, опорно-рухового апарату, розумово відсталих.
Мінсім’ямолодьспорт, Мінпраці, МОН, МОЗ, Мінфін, Мінекономіки, Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
Враховано    
249. 21. Створити пересувні пункти прокату спортивного інвентарю та обладнання і забезпечити їх роботу.
 
-91- Левченко К.Б.
Пункт 21 Додатку 1 викласти в наступній редакції:
«Створити пересувні пункти прокату спортивного інвентарю та обладнання і забезпечити їх роботу.
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.»
2007-2010 роки.
 
Враховано   38. Створити і забезпечити роботу пересувних пунктів прокату спортивного інвентарю та обладнання.
 
250. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
251. 2007-2010 роки.
 
      
252. 22. Забезпечити проведення серед дітей конкурсів фотографій, малюнків, творів на спортивну тематику.
 
-92- Богачук В.С.
Пункт 22 Додатку 1 вилучити.
 
Відхилено   39. Забезпечити проведення серед дітей конкурсів фотографій, малюнків, творів на спортивну тематику тощо.
 
253. Мінсім’ямолодьспорт, МОН.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МОН.
 
254. 2007-2010 роки.
 
      
255. 23. Створювати умови для проживання дітей-інвалідів у сім’ях, забезпечивши безоплатне перевезення їх до навчальних закладів та до місця проживання.
 
-93- Левченко К.Б.
Пункт 23 Додатку 1 викласти в наступній редакції:
«Забезпечити сприятливі/безпечні умови для проживання дітей з особливими потребами у сім’ях, шляхом організації безоплатного перевезення їх до навчальних закладів та до місця проживання
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2007-2010 роки.»
 
Відхилено   40. Створювати умови для проживання дітей-інвалідів у сім’ях, забезпечивши безоплатне перевезення їх до навчальних закладів та до місця проживання.
 
256. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
257. 2007-2010 роки.
 
      
258. 24. Провести інвентаризацію дитячих закладів всіх форм власності з метою вивчення їх технічного стану.
 
   41. Провести інвентаризацію дитячих закладів всіх форм власності з метою вивчення їх технічного стану.
 
259. Фонд державного майна, центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Фонд державного майна, центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
260. 2007-2008 роки.
 
      
261. 25. Сприяти запровадженню інтегрованого навчання дітей з особливими потребами у загальноосвітніх навчальних закладах.
 
-94- Богачук В.С.
Пункт 25 Додатку 1 викласти в наступній редакції:
«Запровадити інтегроване навчання дітей з особливими потребами, в тому числі з вадами розвитку, у загальноосвітніх навчальних закладах.»
 
Враховано   42. Запровадити інтегроване навчання дітей з особливими потребами, в тому числі з вадами розвитку, у загальноосвітніх навчальних закладах.
 
262. МОН, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
-95- Левченко К.Б.
Пункт 25 Додатку 1 викласти в наступній редакції:
«Сприяти запровадженню інтегрованого навчання дітей з особливими потребами у загальноосвітніх навчальних закладах.
Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські та благодійні організації
2007-2010 роки»
 
Відхилено   МОН, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
263. 2007-2010 роки.
 
      
264. 26. Забезпечити проведення фундаментальних і прикладних досліджень та розробити методику психолого-педагогічного супроводження, форм і методів навчання та виховання дітей із складними порушеннями розвитку (сліпоглухих, з аутизмом, помірною, тяжкою та глибокою розумовою відсталістю), забезпечити впровадження їх у практику.
 
   43. Забезпечити проведення фундаментальних і прикладних досліджень, розробити методику психолого-педагогічного супроводження, форм і методів навчання та виховання дітей із складними порушеннями розвитку (сліпоглухих, з аутизмом, помірною, тяжкою та глибокою розумовою відсталістю), забезпечити впровадження їх у практику.
 
265. АПН, МОН, МОЗ, АМН, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   АПН, МОН, МОЗ, АМН, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
266. 2007-2010 роки.
 
      
267. 27. Проводити конкурси навчально-виховних методик і технологій в системі навчальних закладів і пропагувати досвід кращих педагогічних закладів.
 
   44. Проводити конкурси навчально-виховних методик і технологій у системі навчальних закладів і пропагувати досвід найкращих педагогічних установ.
 
268. МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
269. 2007-2010 роки.
 
-96- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новим пунктом:
Розробити і затвердити типові штатні нормативи дошкільних, позашкільних навчальних закладів (в тому числі підліткових клубів за місцем проживання).
МОН, МКТ, Мінсіммолодьспорт
2007 - 2008 роки.»
 
Немає висновку   45. Розробити і затвердити типові штатні нормативи дошкільних, позашкільних навчальних закладів (у тому числі підліткових клубів за місцем проживання).
МОН, МКТ, Мінсім’ямолодьспорт.
46. Забезпечити відповідно до потреб дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів всіх типів, у яких навчаються діти з особливими потребами, комп’ютерною технікою та спеціальним програмним забезпеченням.
МОН, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
47. Розробити Концепцію розвитку позашкільної освіти.
МОН, Мінсім’ямолодьспорт, МКТ.
 
    -97- Журавко О.В.
Додаток 1 доповнити новими пунктами:
«Забезпечити відповідно до потреб дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів всіх типів, у яких навчаються діти з особливими потребами, комп’ютерною технікою та спеціальним програмним забезпеченням.
МОН, Мінфін, Мінекономіки, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Розробити Концепцію розвитку Позашкільної освіти.
МОН, Мінсім’ямолодьспор, МКТ.
 
Враховано    
270. 28. Розробити програми виховання та розвитку дітей дошкільного віку, освіти батьків.
 
-98- Левченко К.Б.
Пункт 28 Додатку 1 викласти в наступній редакції:
Розробити програми виховання та розвитку дітей дошкільного віку, освіти батьків
МОН, АПН, громадські та благодійні організації
2007-2008 роки
 
Враховано частково   48. Розробити і запровадити програми виховання та розвитку дітей дошкільного віку, освіти батьків, у тому числі батьків, які виховують дітей-інвалідів .
 
271. МОН, АПН.
 
   МОН, АПН.
 
272. 2007-2010 роки.
 
-99- Богачук В.С.
Пункт 28 доповнити словами: «в тому числі батьків, які виховують дітей-інвалідів»
 
Враховано      
    -100- Левченко К.Б.
Додаток 1 після пункту 28 доповнити новим пунктом
«Запровадити програми виховання та розвитку дітей дошкільного віку, освіти батьків
МОН, АПН, громадські та благодійні організації
2009-2010 роки»
 
Враховано редакційно    
273. 29. Включити до навчальних планів вищих педагогічних навчальних закладів предмета з питань позашкільної освіти та курсу «Основи корекційної педагогіки».
 
   49. Включити до навчальних планів вищих педагогічних навчальних закладів предмет з питань позашкільної освіти та курс «Основи корекційної педагогіки».
 
274. МОН.
 
   МОН.
 
275. 2007 рік.
 
      
276. 30. Включити навчальний предмет «Фізична культура» до переліку дисциплін державної підсумкової атестації у 9 та 11 (12) класах за вибором - у загальноосвітніх школах та як обов’язковий - у класах спортивного профілю.
 
   50. Включити навчальний предмет «Фізична культура» до переліку дисциплін державної підсумкової атестації у 9 та 11 (12) класах за вибором - у загальноосвітніх школах та як обов’язковий - у класах спортивного профілю.
 
277. МОН.
 
   МОН.
 
278. 2007 рік.-
 
      
279. 31. Забезпечити проведення серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Всеукраїнської олімпіади з фізичного виховання.
 
   51. Забезпечити проведення серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Всеукраїнської олімпіади з фізичного виховання.
 
280. МОН.
 
   МОН.
 
281. 2007-2010 роки.
 
      
282. 32. Забезпечити збереження та подальший розвиток шкіл естетичного виховання.
 
   52. Забезпечити збереження та подальший розвиток шкіл естетичного виховання.
 
283. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
284. 2007-2010 роки.
 
      
285. 33. Проводити Всеукраїнський конкурс навчальних програм для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).
 
   53. Проводити Всеукраїнський конкурс навчальних програм для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).
 
286. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
287. 2007-2010 роки.
 
      
288. 34. Провести моніторинг ефективності функціонування закладів соціально-культурної сфери.
 
-101- Левченко К.Б.
В пункті 34 Додатку 1 слово «провести» замінити словом «проводити» .
 
Враховано   54. Здійснювати моніторинг ефективності функціонування закладів соціально-культурної сфери з підготовкою доповідей у 2009, 2012 та 2015 роках.
 
    -102- Богачук В.С.
Пункт 34 Викласти в такій редакції: Проводити моніторинг ефективності функціонування закладів соціально-культурної сфери з підготовкою доповідей в 2009, 2012 та 2015 роках
МКТ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2008-2016 роки»
 
Враховано    
289. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МКТ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
290. 2007-2010 роки.
 
      
291. 35. Забезпечити початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, клуби, інші заклади новітніми навчальними програмами, методичною літературою, технічним та мистецьким обладнанням, необхідним інвентарем.
 
   55. Забезпечити початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, клуби, інші заклади соціально-культурної сфери новітніми навчальними програмами, методичною літературою, технічним та мистецьким обладнанням, необхідним інвентарем.
 
292. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
293. 2007-2010 роки.
 
      
294. 36. Забезпечити заклади соціально-культурної сфери телекомунікаційними засобами для доступу до Інтернет.
 
-103- Богачук В.С.
Пункт 36 Додатку 1 вилучити.
 
Відхилено   56. Забезпечити заклади соціально-культурної сфери телекомунікаційними засобами для доступу до мережі Інтернет.
 
295. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
296. 2007-2010 роки.
 
      
297. 37. Вивчити попит дітей на створення освітніх телеканалів.
 
   57. Вивчити попит дітей на створення освітніх телеканалів.
 
298. Держкомтелерадіо, Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
 
   Держкомтелерадіо, МОН, Мінсім’ямолодьспорт.
 
299. 2007 рік.
 
      
300. 38. Сприяти розвитку дитячих друкованих видань, української дитячої літератури, перекладенню українською мовою творів світової класики для дітей.
 
-104- Левченко К.Б.
Пункт 38 Додатку 1 викласти в такій редакції:
Сприяти розвитку дитячих друкованих видань, української дитячої літератури, перекладенню українською мовою творів світової класики для дітей
Міністерство культури і туризму, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2007-2010 роки
 
Враховано   58. Сприяти розвитку дитячих друкованих видань, української дитячої літератури, перекладенню українською мовою творів світової класики для дітей.
 
301. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МКТ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
302. 2007-2010 роки.
 
-105- Левченко К.Б.
Додаток 1 після пункту 38 доповнити новим пунктом:
«Сприяти розвитку періодичних друкованих видань для дітей, систематично поповнювати ними бібліотечні фонди»
 
Відхилено (1 в п.п.38,39)     
303. 39. Поповнити бібліотечні фонди дитячою літературою українських та зарубіжних авторів.
 
-106- Журавко О.В.
Пункт викласти в такій редакції:
«Поповнити бібліотечні фонди загальноосвітніх навчальних закладів дитячою літературою українських та зарубіжних авторів.»
 
Немає висновку   59. Поповнити бібліотечні фонди загальноосвітніх навчальних закладів дитячою літературою українських та зарубіжних авторів.
 
304. МКТ, МОН.
 
   МКТ, МОН.
 
305. 2007-2010 роки.
 
      
306. 40. Забезпечити показ на телебаченні молодіжних серіалів, що сприяють формуванню гуманістичних цінностей та навичок неконфліктної поведінки.
 
-107- Левченко К.Б.
В пункті 40 Додатку 1 слово «серіалів» замінити словами «програм/передач/фільмів»
 
Враховано   60. Забезпечити показ на телебаченні молодіжних програм/передач/фільмів, що сприяють формуванню гуманістичних цінностей та навичок неконфліктної поведінки.
 
307. Держкомтелерадіо.
 
   Держкомтелерадіо.
 
308. 2007-2010 роки.
 
      
309. 41. Сприяти створенню на телебаченні, радіо просвітницьких програм для дітей з питань збереження та опанування надбань української культури.
 
   61. Сприяти створенню на телебаченні, радіо просвітницьких програм для дітей з питань збереження та опанування надбань української культури.
 
310. Держкомтелерадіо, МКТ, МОН.
 
   Держкомтелерадіо, МКТ, МОН.
 
311. 2007-2010 роки.
 
      
312. 42. Здійснювати на місцевому рівні заходи щодо залучення дітей до вивчення культурної спадщини, ознайомлення з художніми промислами і ремеслами, творами декоративно-ужиткового мистецтва.
 
   62. Здійснювати заходи щодо залучення дітей до вивчення культурної спадщини, ознайомлення з художніми промислами і ремеслами, творами декоративно-ужиткового мистецтва рідного краю.
 
313. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
314. 2007-2010 роки.
 
      
315. 43. Здійснювати заходи щодо розвитку дитячого туризму з метою пропагування історичних місць України.
 
   63. Здійснювати заходи щодо розвитку дитячого туризму з метою пропагування історичних місць України.
 
316. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
317. 2007-2010 роки.
 
      
318. 44. Проводити конкурси та фестивалі з метою виявлення у дітей здібностей до образотворчого мистецтва, літератури, журналістики тощо.
 
-108- Левченко К.Б.
Пункт 44 Додатку 1 викласти в такій редакції:
«Проводити конкурси та фестивалі з метою виявлення у дітей здібностей до образотворчого мистецтва, літератури, журналістики тощо.
МКТ, МОН із залученням громадських організацій, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2007-2010 роки.
 
Враховано   64. Проводити конкурси та фестивалі з метою виявлення у дітей здібностей до образотворчого мистецтва, літератури, журналістики тощо.
 
319. МКТ, МОН, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МКТ, МОН, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
320. 2007-2010 роки.
 
-109- Левченко К.Б.
Додаток 1 після пункту 44 доповнити новими пунктами:
«Вивчити теле- та радіо ефір на предмет визначення інформації насильницького характеру.
Держкомтелерадіо, МКТ.
2007 рік.
Заборонити трансляцію фільмів, передач з фактами жорстокого поводження, насильства з 8.00 до 21.00. Моніторинг заборони трансляції.
Держкомтелерадіо.
2007—2010 роки.»
 
Відхилено Норми ЗУ «Про телебачення і радіомовлення»     
321. 45. Проаналізувати національне законодавство в частині відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, підготувати у разі необхідності пропозиції щодо внесення змін до нього з метою посилення такої відповідальності.
 
-110- Левченко К.Б.
В пункті 45 Додатку 1 після слова «Мін‘юст» додати слова «громадські, благодійні організації»
 
Відхилено   65. Підготувати пропозиції щодо внесення змін до законодавства з метою посилення відповідальності батьків за виховання дітей.
 
322. Мінсім’ямолодьспорт, МВС, Мін’юст.
 
-111- Богачук В.С.
Пункт викласти в такій редакції:
«Підготувати пропозиції щодо внесення змін до законодавства з метою посилення відповідальності батьків за виховання дітей.
Мінсім’ямолодьспорт, МВС, Мін’юст, МОН, МОЗ, Мінпраці.»
 
Враховано   Мінсім’ямолодьспорт, МВС, Мін’юст, МОН, МОЗ, Мінпраці.
 
323. 2007 рік.
 
      
324. 46. Розробити методику навчання молоді та молодих сімей основ свідомого батьківства, догляду за дітьми з метою вироблення навичок створення сприятливих умов для розвитку дитини.
 
-112- Богачук В.С.
Пункті 46 Додатку 1 викласти у такій редакції: «Розробити та впровадити методику навчання молоді та молодих сімей основ відповідального батьківства, догляду за дітьми, в тому числі за дітьми з вадами розвитку.»
 
Враховано   66. Розробити та впровадити методику навчання молоді та молодих сімей основ відповідального батьківства, догляду за дітьми, у тому числі за дітьми з вадами розвитку.
 
325. Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, громадські, благодійні, релігійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ.
 
326. 2007 рік.
 
-113- Левченко К.Б.
Додаток 1 після пункту 46 доповнити новим пунктом:
«Впровадження методики та проведення підготовки молоді та молодих сімей з основ свідомого батьківства, догляду за дітьми
МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт,
громадські, благодійні організації.
2008-2010 роки»
 
Враховано редакційно      
327. 47. Сприяти поширенню досвіду благодійних, релігійних, молодіжних організацій щодо взаємодопомоги батьків дітей-інвалідів та психологічної підтримки за принципом «батьки для батьків».
 
-114- Левченко К.Б.
Пункт 47 Додатку 1 після слова «поширення» доповнити словом «позитивного».
 
Відхилено   67. Сприяти поширенню досвіду благодійних, молодіжних організацій щодо взаємодопомоги батьків дітей-інвалідів та психологічної підтримки за принципом «батьки для батьків».
 
328. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські, благодійні, релігійні організації.
 
   Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
329. 2007-2010 роки.
 
-115- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новими пунктами такого змісту:
«Відпрацювати та впровадити інноваційні соціальні послуги, форми і методи соціальної роботи з сім’ями, що мають дітей і опинилися в складних життєвих обставинах
Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні, організації.
Запровадити систему державного моніторингу здійснення соціальної роботи із сім‘ями, що мають дітей і опинилися в складних життєвих обставинах
Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні, організації.
Запровадити механізми термінового реагування на випадки жорстокого поводження з дітьми.
Мінсім’ямолодьспорт, МВС, МОН, МОЗ, громадські, благодійні, організації.
Створити в Автономній Республіці Крим, усіх областях України, містах Києві та Севастополі центри матері та дитини
Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2007-2009 роки
Сприяти діяльності консультаційних пунктів у родопомічних закладах та відділеннях, жіночих консультаціях, центрах планування сім’ї, будинках дитини тощо.
Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2007—2010 рік
Відпрацювати механізми негайного вилучення бездоглядних та безпритульних дітей з вулиці та їх та влаштування
Мінсім’ямолодьспорт, МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Удосконалити процедуру розшуку батьків, які залишили дітей, та пошуку викрадених дітей
МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Посилити роботу з виявлення осіб, які втягують неповнолітніх до жебракування, бродяжництва, та забезпечити притягнення таких осіб до відповідальності у встановленому порядку
МВС, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Відпрацювати комплексні програми індивідуальної реабілітаційної та корекційної допомоги бездоглядним та безпритульним дітям з метою їх реінтеграції в сімейне середовище
Мінсім’ямолодьспорт, МОН, АПН.
Запровадити систему реабілітаційної допомоги батькам щодо відновлення їх батьківських функцій
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
Враховано   68. Відпрацювати та впровадити інноваційні соціальні послуги, форми і методи соціальної роботи з сім’ями, що мають дітей і опинилися у складних життєвих обставинах.
Мінсім’ямолодьспорт.
69. Запровадити систему державного моніторингу здійснення соціальної роботи із сім‘ями, що мають дітей і опинилися у складних життєвих обставинах.
Мінсім’ямолодьспорт.
70. Запровадити механізми термінового реагування на випадки жорстокого поводження з дітьми.
Мінсім’ямолодьспорт, МВС, МОН, МОЗ.
71. Створити в Автономній Республіці Крим, усіх областях України, містах Києві та Севастополі центри матері та дитини.
Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
72. Сприяти діяльності консультаційних пунктів у родопомічних закладах та відділеннях, жіночих консультаціях, центрах планування сім’ї, будинках дитини тощо.
Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
73. Відпрацювати механізми негайного вилучення бездоглядних та безпритульних дітей з вулиці та їх влаштування.
Мінсім’ямолодьспорт, МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
74. Удосконалити процедуру розшуку батьків, які залишили дітей, та пошуку викрадених дітей.
МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
75. Посилити роботу з виявлення осіб, які втягують неповнолітніх у жебракування, бродяжництво, та забезпечити притягнення таких осіб до відповідальності у встановленому порядку.
МВС, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
76. Відпрацювати комплексні програми індивідуальної реабілітаційної та корекційної допомоги бездоглядним та безпритульним дітям з метою їх реінтеграції в сімейне середовище.
Мінсім’ямолодьспорт, МОН, АПН.
77. Запровадити систему реабілітаційної допомоги батькам щодо відновлення їх батьківських функцій.
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
330. 48. Виявляти дітей, що опинилися у несприятливих умовах через складну життєву ситуацію батьків, та забезпечувати захист їх прав.
 
-116- Левченко К.Б.
Пункт 48 Додатку 1 викласти в такій редакції:
«Виявляти дітей, що опинилися у несприятливих умовах через складну життєву ситуацію батьків, та забезпечувати захист їх прав
Мінсім’ямолодьспорт, МВС, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські, благодійні організації.
2007-2010 рік.
 
Враховано   78. Виявляти дітей, які опинилися у несприятливих умовах через складну життєву ситуацію батьків, та забезпечувати захист їх прав.
 
331. Мінсім’ямолодьспорт, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МВС, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
332. 2007-2010 рік.
 
-117- Богачук В.С.
Додати новими пунктами
« Розробити та запровадити систему моніторингу за відповідним забезпеченням та вихованням дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу сім’ях опікунів та піклувальників.Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Мінпраці, громадські, міжнародні організації.
2007-2008 роки
Удосконалити систему ведення обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах
Держкомстат України, Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Мінпраці, громадські, міжнародні організації.
2007 рік.»
 
Враховано   79. Розробити та запровадити систему моніторингу за відповідним забезпеченням та вихованням дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу сім’ях опікунів та піклувальників.
Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Мінпраці.
80. Удосконалити систему ведення обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Держкомстат, Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Мінпраці.
 
333. 49. Розробити проект та сприяти прийняттю державної програми поетапного реформування системи закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
   81. Розробити проект та сприяти затвердженню державної програми поетапного реформування системи закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
334. Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мінпраці, МОЗ, Мін’юст.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мінпраці, МОЗ, Мін’юст.
 
335. 2007 рік.
 
-118- Журавко О.В.
Додаток 1 доповнити новими пунктами:
Розробити та впровадити навчальні курси для працівників інтернатних закладів всіх типів з метою відпрацювання нових технологій роботи, що враховують специфіку діяльності таких закладів.
АПН, МОН, МОЗ, Мінпраці, Мінсім'ямолодьспорт.
Оптимізувати систему управління структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань сім’ї, дітей та молоді та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
Враховано   82. Розробити та впровадити навчальні курси для працівників інтернатних закладів усіх типів з метою відпрацювання нових технологій роботи, що враховують специфіку діяльності таких закладів.
АПН, МОН, МОЗ, Мінпраці, Мінсім'ямолодьспорт.
83. Оптимізувати систему управління структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань сім’ї, дітей та молоді та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
336. 50. Розробити державні соціальні стандарти і нормативи щодо діяльності служб у справах неповнолітніх.
 
-119- Богачук В.С.
Пункт 50 Додатку 1 викласти у такій редакції „Розробити та затвердити державні соціальні стандарти і нормативи щодо діяльності служб у справах дітей та центрів соціальної допомоги для сім’ї, дітей та молоді»
Мінсім’ямолодьспорт, Мінпраці, громадські, благодійні організації.
 
Враховано   84. Розробити та затвердити державні соціальні стандарти і нормативи щодо діяльності служб у справах дітей та центрів соціальної допомоги для сім’ї, дітей та молоді.
 
337. Мінсім’ямолодьспорт, Мін’юст, Мінпраці.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, Мінпраці.
 
338. 2007 рік.
 
-120- Богачук В.С.
Додати новий пункт
«Переглянути та оптимізувати систему надання державних допомог та соціальних виплат сім’ям з дітьми»
Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Мінекономіки
2008 рік
 
Враховано   85. Переглянути та оптимізувати систему надання державних допомог та соціальних виплат сім’ям з дітьми.
Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Мінекономіки.
86. Розвинути мережу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у тому числі в селах та селищах.
Мінсім’ямолодьспорт.
87. Відпрацювати та впровадити інтегровану модель соціальних послуг сім’ям з дітьми (на основі оцінки потреб сім’ї та надання комплексних послуг) за принципом "єдиного вікна".
Мінсім’ямолодьспорт.
88. Розробити та впровадити механізми стимулювання трудової (економічної) активності сімей з дітьми.
Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Мінекономіки.
 
    -121- Богачук В.С.
Додати новий пункт
«Розвинути мережу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в т.ч. в селах та селищах»
Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні, організації.
2007-2010 роки
 
Враховано    
    -122- Богачук В.С.
Додати новий пункт
«Відпрацювати та впровадити інтегровану модель соціальних послуг сім’ям з дітьми (на основі оцінки потреб сім’ї та надання комплексних послуг) за принципом "єдиного вікна"
Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні, організації.
2007-2010 роки»
 
Враховано    
    -123- Богачук В.С.
Додати новий пункт
«Розробити та впровадити механізми стимулювання трудової (економічної) активності сімей з дітьми»
Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Мінекономіки
 
Враховано    
339. 51. Забезпечити розроблення ефективного механізму усиновлення та контролю за захистом прав та інтересів дітей, усиновлених іноземцями.
 
   89. Забезпечити розроблення ефективного механізму усиновлення і контролю за захистом прав та інтересів дітей, усиновлених іноземцями.
 
340. Мінсім’ямолодьспорт, МЗС, Мін’юст.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МЗС, Мін’юст.
 
341. 2007-2010 роки.
 
      
342. 52. Удосконалити процедуру проведення моніторингу умов утримання та виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
-124- Левченко К.Б.
В пункт 52 Додатку 1 після слова «Мінпраці» доповнити словом «МВС»
 
Враховано   90. Удосконалити процедуру здійснення моніторингу умов утримання та виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
343. МОН, МОЗ, Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Мін’юст, громадські, міжнародні організації.
 
   МОН, МОЗ, Мінпраці, МВС, Мінсім’ямолодьспорт, Мін’юст.
 
344. 2007 рік.
 
      
345. 53. Активізувати роботу з розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей (опіка та піклування, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї).
 
-125- Левченко К.Б.
В пункт 53 Додатку 1 після слова «державні адміністрації» доповнити словами «громадські організації».
 
Відхилено   91. Активізувати роботу з розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей (опіка та піклування, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї).
 
346. Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
347. 2007-2010 роки.
 
-126- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новими пунктами:
«Розробити та впровадити механізми створення прийомних сімей для окремих категорій дітей з особливими потребами.
Мінсім’ямолодьспорт, громадські, міжнародні організації.
2007-2009 роки
Запровадити систему якісного відбору й підготовки потенційних усиновлювачів, опікунів (піклувальників), прийомних батьків, батьків-вихователів та соціальних працівників, котрі забезпечують соціальний супровід таких сімей
Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
2007-2010 роки
Розробити та впровадити систему індивідуальних планів розвитку вихованців загальноосвітніх шкіл-інтернатів на основі оцінки їх потреб та життєвих навичок
МОН, Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, Мінпраці,
громадські, благодійні організації.
2007-2008 роки
Розробити та впровадити програми психологічної та практичної підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до праці, професійного самовизначення, самостійного життя
Мінсім’ямолодьспорт, МОН,
громадські, міжнародні організації.
2007-2008 роки
Створити у АР Крим, усіх областях України, містах Києві та Севастополі соціальні гуртожитки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 15 до 18 років та осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
2007-2009 роки
Забезпечувати молодь з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування соціальним житлом.
Держкомбуд, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації
2008-2010 роки
 
Враховано   92. Розробити та впровадити механізми створення прийомних сімей для окремих категорій дітей з особливими потребами.
Мінсім’ямолодьспорт.
93. Запровадити систему якісного відбору й підготовки потенційних усиновлювачів, опікунів (піклувальників), прийомних батьків, батьків-вихователів та соціальних працівників, які забезпечують соціальний супровід таких сімей.
Мінсім’ямолодьспорт.
94. Розробити та впровадити систему індивідуальних планів розвитку вихованців загальноосвітніх шкіл-інтернатів на основі оцінки їхніх потреб та життєвих навичок.
МОН, Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, Мінпраці.
95. Розробити та впровадити програми психологічної та практичної підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до праці, професійного самовизначення, самостійного життя.
Мінсім’ямолодьспорт, МОН.
96. Створити в АР Крим, усіх областях України, містах Києві та Севастополі соціальні гуртожитки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років та осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
97. Забезпечувати молодь з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальним житлом.
Держкомбуд, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
348. 54. Поширювати досвід реалізації громадськими організаціями проектів, що спрямовані на захист прав дітей у процесі реформування закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
   98. Поширювати досвід реалізації громадськими організаціями проектів, спрямованих на захист прав дітей у процесі реформування закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
349. Мінсім’ямолодьспорт, громадські, міжнародні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт.
 
350. 2007-2010 роки.
 
-127- Богачук В.С.
Додати нові пункти
Забезпечити розвиток та функціонування мережі центрів соціально-психологічної реабілітації дітей-інвалідів.
Мінсім’ямолодьспорт, Мінпраці
2007–2012 роки
 
Враховано   99. Забезпечити розвиток та функціонування мережі центрів соціально-психологічної реабілітації дітей-інвалідів.
Мінсім’ямолодьспорт, Мінпраці.
100. Створити умови для професійної орієнтації та професійної підготовки дітей-інвалідів.
Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, МОН.
 
    -128- Богачук В.С.
Створити умови для професійної орієнтації та професійної підготовки дітей-інвалідів.
Мінсім’ямолодьспорт, Мінпраці, МОЗ, МОН,
2008–2013роки.»
 
Враховано редакційно    
351. 55. Створити умови для забезпечення безперешкодного доступу дітей-інвалідів до закладів соціально-культурної сфери, навчальних закладів та до спеціальних закладів, які надають соціальні послуги.
 
   101. Створити умови для забезпечення безперешкодного доступу дітей-інвалідів до закладів соціально-культурної сфери, навчальних закладів та до спеціальних закладів, які надають соціальні послуги.
 
352. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
353. 2007-2010 роки.
 
      
354. 56. Запровадити системний соціально-педагогічний патронат сімей, в яких виховуються діти-інваліди.
 
-129- Журавко О.В.
Пункт 56 Додатку 1 викласти у наступній редакції:
Мінпраці, МОН, МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт.
 
Враховано   102. Запровадити системний соціально-педагогічний патронат сімей, в яких виховуються діти-інваліди.
 
355. МОН, Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
 
   Мінпраці, МОН, МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт.
 
356. 2007-2010 роки.
 
      
357. 57. Сприяти діяльності благодійних, релігійних організацій, спрямованій на залучення волонтерів з числа шкільної молоді та студентів для роботи в установах та закладах для дітей-інвалідів.
 
   103. Сприяти діяльності благодійних організацій, спрямованій на залучення волонтерів з числа шкільної молоді та студентів для роботи в установах та закладах для дітей-інвалідів.
 
358. МОН, МОЗ, Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські, благодійні, релігійні організації.
 
   МОН, МОЗ, Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
359. 2007-2010 роки.
 
-130- Журавко О.В.
Додаток 1 доповнити новим пунктом:
Забезпечити проведення в кожному дитячому оздоровчому закладі (таборі) спеціалізованої зміни для дітей-інвалідів.
Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
Враховано   104. Забезпечити проведення в кожному дитячому оздоровчому закладі (таборі) спеціалізованої зміни для дітей-інвалідів.
Мінсім’ямолодьспорт, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
360. 58. Сприяти проведенню в загальноосвітніх навчальних закладах 3 грудня у Міжнародний день інвалідів уроку добра та рівних можливостей.
 
   105. Сприяти проведенню в загальноосвітніх навчальних закладах 3 грудня, у Міжнародний день інвалідів, «Уроку добра та рівних можливостей».
 
361. МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
362. 2007-2010 роки.
 
      
363. 59. Сприяти возз’єднанню дітей-біженців з їх сім’ями.
 
   106. Сприяти возз’єднанню дітей-біженців з родинами.
 
364. МЗС, Держкомнацміграції.
 
   МЗС, Держкомнацміграції.
 
365. 2007-2008 роки.
 
      
366. 60. Удосконалити систему контролю за прийняттям рішень про видворення чи затримання дітей осіб, які прибули в Україну з наміром набути статусу біженця.
 
   107. Удосконалити систему контролю за прийняттям рішень про видворення чи затримання дітей осіб, які прибули в Україну з наміром набути статусу біженця.
 
367. МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, органи громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, СБУ, Генеральна прокуратура України, Держкомнацміграції, органи міграційної служби.
 
   МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, органи громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, СБУ, Генеральна прокуратура України, Держкомнацміграції, органи міграційної служби.
 
368. 2007-2010 роки.
 
      
369. 61. Забезпечити проведення процедури надання статусу біженця з урахуванням особливостей становища дитини за участю психолога та законного представника дитини, розлученої із сім’єю.
 
   108. Забезпечити при наданні статусу біженця урахування особливостей становища дитини за участю психолога та законного представника дитини, розлученої з родиною.
 
370. Держкомнацміграції, Мін’юст, МОН, органи міграційної служби.
 
   Держкомнацміграції, Мін’юст, МОН, органи міграційної служби.
 
371. 2007-2010 роки.
 
      
372. 62. Розробити та запровадити механізм забезпечення дітей, розлучених із сім’єю, які заявляють про намір набути статус біженця в Україні, або тим з них, кому надано такий статус, належним житлом у пунктах тимчасового розміщення біженців або у державних дитячих установах, родинах опікуна/піклувальника.
 
   109. Розробити та запровадити механізм забезпечення дітей, розлучених з родиною, які заявляють про намір набути статусу біженця в Україні, або тим з них, кому надано такий статус, належним житлом у пунктах тимчасового розміщення біженців або в державних дитячих установах, родинах опікуна/піклувальника.
 
373. Держкомнацміграції, органи міграційної служби, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Держкомнацміграції, органи міграційної служби, Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
374. 2007-2008 роки.
 
      
375. 63. Провести моніторинг наявності в Україні дітей осіб без громадянства.
 
-131- Журавко О.В.
В пункті 63 Додатку 1 слово „провести» замінити на слово „проводити»
 
Враховано   110. Здійснювати моніторинг наявності в Україні дітей осіб без громадянства.
 
376. МВС, СБУ, Генеральна прокуратура України.
 
-132- Левченко К.Б.
В пункт 63 Додатку 1 після слів «Генеральна прокуратура України» доповнити словами «за участю громадських організацій»
 
Відхилено   МВС, СБУ, Генеральна прокуратура України.
 
377. 2007-2008 роки.
 
      
378. 64. Забезпечити подання до Верховної Ради України законопроектів «Про приєднання України до Конвенції про скорочення безгромадянства 1961 року» та „Про приєднання України до Конвенції про статус апатридів 1954 року».
 
   111. Забезпечити подання до Верховної Ради України законопроектів про приєднання України до Конвенції про скорочення без громадянства, 1961 року та про приєднання України до Конвенції про статус апатридів, 1954 року.
 
379. МВС, МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт, Держкомнацміграції, МОН, Мін’юст.
 
   МВС, МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт, Держкомнацміграції, МОН, Мін’юст.
 
380. 2007-2008 роки.
 
      
381. 65. Приведення актів законодавства України у відповідність з конвенціями Міжнародної організації праці та директивами Європейського Союзу, зокрема в частині використання праці дітей.
 
-133- Левченко К.Б.
Пункт 65 Додатку 1 викласти в такій редакції:
Приведення законодавчих та нормативно-правових актів України у відповідність з конвенціями Міжнародної організації праці та директивами Європейського Союзу та Додаткового Протоколу до Конвенції ООН про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції, дитячої порнографії та праці дітей
Мін’юст, Мінпраці, Держгірпромнагляд, МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт.
2007-2008 роки.
 
Враховано редакційно   112. Привести акти законодавства України у відповідність з конвенціями Міжнародної організації праці, директивами Європейського Союзу та Факультативним протоколом до Конвенції ООН про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії та праці дітей.
 
382. Мін’юст, Мінпраці, Держгірпромнагляд, МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт.
 
   Мін’юст, Мінпраці, Держгірпромнагляд, МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт.
 
383. 2007-2008 роки.
 
      
384. 66. Розробити та запровадити механізм взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій щодо здійснення заходів, спрямованих на боротьбу з використанням найгірших форм дитячої праці.
 
-134- Левченко К.Б.
Пункт 66 Додатку 1 викласти в такій редакції:
«Розробити та запровадити механізм взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій щодо здійснення заходів, спрямованих на боротьбу з використанням найгірших форм дитячої праці та сексуальної експлуатації дітей.
Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Держгірпромнагляд, МОН, МОЗ, МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські організації.
2007-2008 роки»
2008 рік
 
Враховано частково   113. Розробити та запровадити механізм взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій щодо здійснення заходів, спрямованих на боротьбу з використанням найгірших форм дитячої праці.
 
385. Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Держгірпромнагляд, МОН, МОЗ, МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, Держгірпромнагляд, МОН, МОЗ, МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
386. 2007-2008 роки.
 
      
387. 67. Розробити та запровадити проведення моніторингу використання дитячої праці.
 
   114. Розробити та запровадити здійснення моніторингу за використанням дитячої праці.
 
388. Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, МНС, МВС, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
   Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорт, МНС, МВС, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
389. 2007-2008 роки.
 
-135- Левченко К.Б.
Додаток 1 після пункту 67 доповнити такими новими пунктами:
Внести зміни до переліку важких робіт та робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці дітей
МНС, МОЗ, Мінпраці, підвідомчі їм науково-дослідні установи
2007-2008 роки
Внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення окремого виду адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю дітей
Мінюст, Мінпраці, МНС, Мінсім’ямолодьспорт
2007 рік
 
Відхилено      
390. 68. Розробити та запровадити ефективний механізм виконання Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей.
 
   115. Розробити та запровадити ефективний механізм виконання Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей.
 
391. Мін’юст, Мінсім’ямолодьспорт.
 
   Мін’юст, Мінсім’ямолодьспорт.
 
392. 2007 рік.
 
      
393. 69. Підготувати законопроект щодо внесення до статті 307 Кримінально-процесуального кодексу України зміни в частині заміни прямого свідчення потерпілої дитини під час допиту у суді на відеозапис свідчення.
 
-136- Журавко О.В.
Пункт 69 Додатку 1 виключити.
 
Враховано      
394. МВС, Мін’юст.
 
      
395. 2007-2008 роки.
 
      
396. 70. Проводити моніторинг веб-сторінок українських провайдерів з метою виявлення юридичних та фізичних осіб, що займаються розробленням, розповсюдженням та рекламою дитячої порнографії.
 
-137- Левченко К.Б.
В пункт 70 Додатку 1 після слова «проводити» додати слово «постійний»
 
Враховано   116. Здійснювати постійний моніторинг веб-сторінок українських провайдерів з метою виявлення юридичних та фізичних осіб, що займаються розробленням, розповсюдженням та рекламою дитячої порнографії.
 
397. МВС.
 
   МВС.
 
398. 2007-2010 роки.
 
-138- Журавко О.В.
Додаток 1 доповнити таким пунктом:
«Внести пропозиції щодо приведення у відповідність до міжнародно-правових зобов’язань, взятих Україною щодо покарання осіб, які будь-яким чином використовують дітей у виготовленні порнографічної продукції та зберігають дитячі зображення порнографічного характеру»
МВС, Мін‘юст.
 
Враховано   117. Внести пропозиції щодо приведення у відповідність до міжнародно-правових зобов’язань, взятих Україною щодо покарання осіб, які будь-яким чином використовують дітей у виготовленні порнографічної продукції та зберігають дитячі зображення порнографічного характеру.
МВС, Мін‘юст.
118. Розробити критерії ідентифікації дітей, потерпілих від торгівлі людьми та сексуальної експлуатації, з метою надання їм статусу потерпілого (ї).
МВС, Мінсім‘ямолодьспорт, МОЗ.
 
    -139- Левченко К.Б.
Доповнити Додаток 1 новими пунктами
«Внести до статті 301 Кримінального Кодексу України щодо покарання осіб, які будь-яким шляхом використовують дітей у виготовленні порнографічної продукції та зберігають дитячі зображення порнографічного характеру.
МВС, Мін‘юст
2007 рік.
 
Враховано редакційно    
    -140- Левченко К.Б.
Розробити критерії ідентифікації дітей, потерпілих від торгівлі людьми та сексуальної експлуатації, з метою надання їм статусу потерпілого (ї)
МВС, Мінсім‘ямолодьспорт, МОЗ
2007 рік.
 
Враховано    
399. 71. Забезпечення реабілітації дітей, потерпілих від торгівлі ними, соціальної експлуатації та жорстокого поводження.
 
-141- Левченко К.Б.
В пункт 71 Додатку 1 після слова «Мінсім’ямолодьспорт» доповнити словами «МОН, МОЗ»; цифри «2008» замінити на цифри «2010»
 
Враховано   119. Забезпечення реабілітації дітей, потерпілих від торгівлі ними, сексуальної експлуатації та жорстокого поводження.
 
400. Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні, міжнародні організації.
 
-142- Богачук В.С.
В пункт 71 Додатку 1 слово „соціальної» замінити на слово „сексуальної»
 
Враховано   Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ
 
401. 2007-2008 роки.
 
      
402. 72. Розробити та включити до програм післядипломної освіти педагогічних кадрів, працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, співробітників правоохоронних органів спецкурс із запобігання жорстокому поводженню з дітьми, їх сексуальній експлуатації, торгівлі дітьми, іншим формам насильства щодо них.
 
-143- Левченко К.Б.
В пункті 72 Додатку 1 після слова «Мінсім’ямолодьспорт» доповнити словами «громадські організації.»
 
Враховано   120. Розробити та включити до програм післядипломної освіти педагогічних кадрів, працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, працівників правоохоронних органів спецкурс із запобігання жорстокому поводженню з дітьми, їх сексуальній експлуатації, торгівлі дітьми, іншим формам насильства щодо них.
 
403. АПН, МОН, МВС, Мінсім’ямолодьспорт.
 
-144- Журавко О.В.
В пункті 72 Додатку 1 після слів „дітей та молоді» доповнити „служб у справах дітей»
 
Враховано   АПН, МОН, МВС, Мінсім’ямолодьспорт.
 
404. 2007 рік.
 
      
405. 73. Проводити тренінги, семінари, конференції з питань торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, жорстокого поводження з дітьми для представників державних та недержавних організацій, в тому числі працівників сфери туризму.
 
-145- Журавко О.В.
Пункт викласти в такій редакції:
«Проводити тренінги, семінари, конференції для представників державних та недержавних організацій, у тому числі працівників сфери туризму з метою забезпечення попередження торгівлі дітьми, їх сексуальної експлуатації та жорстокого поводження з дітьми.»
 
Немає висновку   121. Проводити тренінги, семінари, конференції для представників державних та недержавних організацій, у тому числі працівників сфери туризму з метою забезпечення попередження торгівлі дітьми, їх сексуальної експлуатації та жорстокого поводження з дітьми .
 
406. Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МВС, МОЗ, МКТ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські, благодійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МВС, МОЗ, МКТ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
407. 2007-2010 роки.
 
      
408. 74. Проводити соціологічні дослідження з метою визначення рівня поінформованості населення з питань торгівлі дітьми, їх сексуальної експлуатації та жорстокого поводження з ними.
 
   122. Проводити соціологічні дослідження з метою визначення рівня поінформованості населення з питань торгівлі дітьми, їх сексуальної експлуатації та жорстокого поводження з ними.
 
409. Мінсім’ямолодьспорт, громадські, міжнародні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт.
 
410. 2007-2010 роки.
 
      
411. 75. Проведення інформаційно-просвітницьких заходів для дітей і дорослих з питань захисту дітей від експлуатації та жорстокого поводження з боку батьків (опікунів) чи інших осіб, які доглядають дітей.
 
-146- Левченко К.Б.
Пункт 75 Додатку 1 викласти в такій редакції: «Розробити та запровадити інформаційно-просвітницькі заходи для дітей і дорослих з питань захисту дітей від експлуатації та жорстокого поводження з боку батьків (опікунів) чи інших осіб, які доглядають дітей.»
Мінсім’ямолодьспорт, МВС, МОН, громадські та благодійні організації.
2007-2010 роки.
 
Враховано частково   123. Розробити та запровадити інформаційно-просвітницькі заходи для дітей і дорослих з питань попередження експлуатації та жорстокого поводження з дітьми.
 
412. Мінсім’ямолодьспорт, МВС, МОН, громадські, благодійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МВС, МОН.
 
413. 2007-2010 роки.
 
-147- Журавко О.В.
Викласти у такій редакції:
«Розробити та запровадити інформаційно-просвітницькі заходи для дітей і дорослих з питань попередження експлуатації та жорстокого поводження з дітьми.»
Мінсім’ямолодьспорт, МВС, МОН.
 
Враховано      
414. 76. Створити та регулярно демонструвати на телебаченні багатосерійний анімаційний серіал для дітей віком від 6 років про запобігання насильству, торгівлі дітьми, їх сексуальній експлуатації та жорстокому поводженню з дітьми.
 
-148- Журавко О.В.
Пункт 76 вилучити
 
Враховано      
415. Держкомтелерадіо, Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
 
      
416. 2008-2010 роки.
 
      
417. 77. Розробити та впровадити в практику методику моніторингу злочинності серед дітей.
 
-149- Журавко О.В.
Пункт викласти у такій редакції:
«З метою організації профілактики злочинності серед дітей розробити та впровадити в практику методику відповідного моніторингу.»
 
Немає висновку   124. З метою організації профілактики злочинності серед дітей розробити та впровадити в практику методику відповідного моніторингу.
 
418. МВС, Мінсім’ямолодьспорт.
 
   МВС, Мінсім’ямолодьспорт.
 
419. 2007-2008 роки.
 
      
420. 78. Запровадити подання щоквартальної статистичної звітності в розрізі регіонів про злочини, вчинені дітьми, із зазначенням їх віку, статі, місцевості (сільська чи міська) та злочини, вчинені дорослими особами стосовно дітей за тими ж параметрами.
 
   125. Запровадити подання щоквартальної статистичної звітності в розрізі регіонів про злочини, вчинені дітьми, із зазначенням їх віку, статі, місцевості (сільська чи міська) та злочини, вчинені дорослими особами стосовно дітей, за тими ж параметрами.
 
421. МВС.
 
   МВС.
 
422. 2007-2008 роки.
 
      
423. 79. Розробити концепцію створення та розвитку системи ювенальної юстиції.
 
   126. Розробити концепцію створення та розвитку системи ювенальної юстиції.
 
424. Мін’юст, МВС, МОН, Мінсім’ямолодьспорт, Державний департамент з питань виконання покарань, Державна судова адміністрація, Академія суддів, громадські, благодійні організації.
 
   Мін’юст, МВС, МОН, Мінсім’ямолодьспорт, Державний департамент з питань виконання покарань, Державна судова адміністрація, Академія суддів.
 
425. 2007 рік.
 
      
426. 80. Підготувати та подати в установленому порядку проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення системи ювенальної юстиції згідно з міжнародними стандартами».
 
   127. Підготувати та подати в установленому порядку проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення системи ювенальної юстиції» згідно з міжнародними стандартами.
 
427. Мін’юст, МВС, Мінсім’ямолодьспорт, Державний департамент з питань виконання покарань, Державна судова адміністрація, АПН, Інститут держави і права НАНУ.
 
   Мін’юст, МВС, Мінсім’ямолодьспорт, Державний департамент з питань виконання покарань, Державна судова адміністрація, АПН, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАНУ.
 
428. 2008 рік.
 
-150- Богачук В.С.
Додати новий пункт «Розробити Національну програму з впровадження відновного правосуддя щодо неповнолітніх»
Мін"юст, МВС, МОН, Мінсім"ямолодьспорт, Державний департамент з питань виконання покарань, Верховний Суд, міжнародні та громадські організації
2007 -2008 рр..
 
Враховано   128. Розробити Національну програму з впровадження відновного правосуддя щодо неповнолітніх.
Мін’юст, МВС, МОН, Мінсім’ямолодьспорт, Державний департамент з питань виконання покарань, Верховний Суд.
 
429. 81. Розробити Положення про службу пробації.
 
   129. Розробити Положення про службу пробації.
 
430. МВС, Державний департамент з питань виконання покарань, Мін’юст.
 
-151- Богачук В.С.
Додаток 1 доповнити новими пунктами такого змісту:
«Організувати та здійснювати підготовку фахівців у галузі ювенальної юстиції МВС, Мін"юст, Мінсім"ямолодьспорт, МОН (вищі заклади освіти), Державний департамент з питань виконання покарань
2008 рік
Посилення ролі соціального замовлення та громадських, благодійних організацій у профілактиці вчинення правопорушень;
МВС, Мінсім"ямолодьспорт, Державний департамент з питань виконання покарань, громадські, благодійні організації.
Розробити комплекс заходів щодо впровадження у систему кримінального судочинства програм примирення між дітьми, що вчинили правопорушення, та потерпілими як інструменту залучення громадськості до процесу ресоціалізації дітей, котрі перебувають у конфлікті із законом та профілактики повторних злочинів»
Мінсім"ямолодьспорт, Мін'юст, МВС, Державний департамент з питань виконання покарань, громадські організації
2008 рік
 
Враховано   МВС, Державний департамент з питань виконання покарань, Мін’юст.
130. Організувати та здійснювати підготовку фахівців у галузі ювенальної юстиції.
МВС, Мін’юст, Мінсім’ямолодьспорт, МОН (вищі навчальні заклади), Державний департамент з питань виконання покарань.
131. Посилити значення соціального замовлення та роль громадських, благодійних організацій у профілактиці вчинення правопорушень.
МВС, Мінсім’ямолодьспорт, Державний департамент з питань виконання покарань.
132. Розробити комплекс заходів щодо впровадження у систему кримінального судочинства програм примирення між дітьми, які вчинили правопорушення, та потерпілими як інструменту залучення громадськості до процесу ресоціалізації дітей, які перебувають у конфлікті із законом, та профілактики повторних злочинів.
Мінсім’ямолодьспорт, Мін'юст, МВС, Державний департамент з питань виконання покарань.
 
431. 82. Сприяти обговоренню Верховною Радою України питання необхідності введення посади уповноваженого з прав дитини; підготувати відповідний законопроект.
 
   133. Сприяти обговоренню Верховною Радою України питання необхідності запровадження посади уповноваженого з прав дитини; підготувати відповідний законопроект.
 
432. Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт.
 
433. 2007-2008 роки.
 
      
434. 83. Розробити та затвердити концепцію соціально-педагогічної роботи в територіальній громаді.
 
-152- Левченко К.Б.
В пункт 83 Додатку 1 після слова «АПН» доповнити словами «громадські організації.»
 
Відхилено   134. Розробити, затвердити та впровадити концепцію соціально-педагогічної роботи в територіальній громаді.
 
435. Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мін’юст, МОЗ, Мінпраці, Інститут виховання АПН.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мін’юст, МОЗ, Мінпраці, Інститут проблем виховання АПНУ..
 
436. 2007 рік.
 
-153- Левченко К.Б.
Додаток 1 після пункту 83 доповнити новим пунктом:
«Впровадити концепцію соціально-педагогічної роботи в територіальній громаді.
Мінсім’ямолодьспорт, МОН, Мін’юст, МОЗ, Мінпраці, Інститут виховання АПН, громадські організації
2008-2010 роки.»
 
Враховано редакційно      
437. 84. Розробити типові положення щодо порядку проведення конкурсу програм з питань захисту прав та розвитку дітей у територіальній громаді, проведення моніторингу та оцінки результатів виконання програм з питань захисту прав та розвитку дітей у територіальній громаді.
 
   135. Розробити типові положення щодо порядку проведення конкурсу програм з питань захисту прав та розвитку дітей у територіальній громаді, здійснення моніторингу та оцінки результатів виконання програм з питань захисту прав та розвитку дітей у територіальній громаді.
 
438. Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт.
 
439. 2007-2009 роки.
 
      
440. 85. Розробити та запровадити на місцевому рівні порядок підтримки ініціатив членів територіальної громади в інтересах дітей.
 
-154- Журавко О.В.
Пункт 85 вилучити
 
Враховано      
441. Мінсім’ямолодьспорт, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
      
442. 2007 рік.
 
      
443. 86. Вивчити питання щодо створення освітнього телеканалу з метою формування здорового способу життя, запобігання сексуальній експлуатації дітей, торгівлі ними та виховання безпечної поведінки дітей під час користування Інтернет.
 
-155- Левченко К.Б.
В пункті 86 Додатку 1 слова «Вивчити питання щодо створення освітнього телеканалу» замінити на слова «Створити освітній телеканал»
Також пропонується об‘єднати п.п. 37, 40, 86
 
Враховано частково   136. Сприяти створення теле- радіо програм з метою формування здорового способу життя, запобігання сексуальній експлуатації дітей, торгівлі ними та виховання безпечної поведінки дітей під час користування мережею Інтернет.
 
444. Держкомтелерадіо, Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, громадські, благодійні організації.
 
-156- Журавко О.В.
Пункт викласти в такій редакції:
«Сприяти створення теле- радіо програм з метою формування здорового способу життя, запобігання сексуальній експлуатації дітей, торгівлі ними та виховання безпечної поведінки дітей під час користування мережею Інтернет.»
 
Враховано   Держкомтелерадіо, Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ.
 
445. 2007 рік.
 
      
446. 87. Створити при кожній районній та міській раді дорадчі органи з числа представників громадських організацій.
 
-157- Левченко К.Б.
В пункт 87 Додатку 1 після слів «органи місцевого самоврядування» доповнити словами «громадські організації.»
 
Відхилено   137. Ініціювати створення при місцевих радах дорадчі органи з числа представників громадських організацій з питань прав дитини.
 
447. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування.
 
-158- Богачук В.С.
Викласти в такій редакції:
«Ініціювати створення при місцевих радах дорадчі органи з числа представників громадських організацій з питань прав дитини.»
Місцеві органи державної влади, органи місцевого самоврядування за участю громадських, благодійних організацій.
 
Враховано   Місцеві органи державної влади, органи місцевого самоврядування за участю громадських, благодійних організацій.
 
448. 2007-2008 роки.
 
      
449. 88. Надавати фінансову підтримку дитячим друкованим періодичним виданням.
 
-159- Журавко О.В.
Пункт 88 вилучити
 
Враховано      
450. Держкомтелерадіо.
 
      
451. 2007-2010 роки.
 
      
452. 89. Сприяти приведенню законодавства України у відповідність з нормами міжнародного права з питань захисту прав та інтересів дітей.
 
   138. Сприяти приведенню законодавства України у відповідність з нормами міжнародного права з питань захисту прав та інтересів дітей.
 
453. Мін’юст.
 
   Мін’юст.
 
454. 2007-2010 роки.
 
-160- Левченко К.Б.
Додаток 1 після пункту 89 доповнити новим пунктом:
«Забезпечити соціальну, соціально-педагогічну, психологічну роботу з дітьми трудових мігрантів.
МОН, Мінсім’ямолодьспорт, громадські організації
2007-2010 роки.»
 
Враховано   139. Забезпечити соціальну, соціально-педагогічну, психологічну роботу з дітьми трудових мігрантів.
МОН, Мінсім’ямолодьспорт.
 
455. 90. Опрацювати питання щодо:
 
   140. Опрацювати питання щодо приєднання до Європейської конвенції про усиновлення дітей, 1967 року, Європейської конвенції про визнання та виконання рішень стосовно опіки над дітьми та про поновлення опіки над дітьми, 1980 року, Європейської конвенції про правовий статус дітей, народжених поза шлюбом, 1975 року.
 
456. приєднання до Європейської конвенції про усиновлення дітей, 1967 року.
 
   Мін’юст, Мінсім’ямолодьспорт, МЗС.
 
457. Мін’юст, Мінсім’ямолодьспорт, МЗС.
 
      
458. 2007 рік;
 
      
459. приєднання до Європейської конвенції про визнання та виконання рішень щодо опіки над дітьми та поновлення опіки над дітьми, 1980 року.
 
      
460. Мін’юст, Мінсім’ямолодьспорт, МЗС.
 
      
461. 2007 рік;
 
      
462. приєднання до Європейської конвенції про правовий статус дітей, народжених поза шлюбом, 1975 року.
 
      
463. Мін’юст, Мінсім’ямолодьспорт, МЗС.
 
      
464. 2007 рік.
 
      
465. 91. Продовжити співробітництво з ЮНІСЕФ відповідно до Основної угоди про співробітництво між Дитячим фондом ООН та Урядом України.
 
   141. Продовжувати співробітництво з ЮНІСЕФ відповідно до Основної угоди про співробітництво між Дитячим фондом ООН та Урядом України.
 
466. Мінсім’ямолодьспорт, МЗС, Мін’юст, МОН.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МЗС, Мін’юст, МОН.
 
467. 2007-2010 роки.
 
      
468. 92. Опрацювати питання щодо укладення міждержавних угод із зарубіжними держами про співробітництво у сфері усиновлення.
 
-161- Журавко О.В.
Пункт 92 Додатку 1 викласти в такій редакції:
«Ініціювати розгляд питання про укладення міждержавних договорів з відповідними іноземними державами про співробітництво у сфері усиновлення.
Мін’юст, МЗС, Мінсім’ямолодьспорт.»
 
Враховано   142. Ініціювати розгляд питання про укладення міждержавних договорів з відповідними іноземними державами про співробітництво у сфері усиновлення.
 
469. Мін’юст, МЗС, МОН, МВС, Мінсім’ямолодьспорт.
 
   Мін’юст, МЗС, Мінсім’ямолодьспорт.
 
470. 2007-2010 роки.
 
      
471. 93. Забезпечити підготовку та представлення Комітету ООН з прав дитини, а також оприлюднення в Україні:
 
   143. Забезпечити підготовку та представлення Комітету ООН з прав дитини, а також оприлюднення в Україні національної періодичної доповіді про виконання Факультативного протоколу до Конвенції ООН про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії, доповіді про виконання Україною положень Факультативного протоколу до Конвенції ООН про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах, національної періодичної доповіді про виконання Конвенції ООН про права дитини.
 
472. національної періодичної доповіді про виконання Факультативного протоколу до Конвенції ООН про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Мін’юст, МВС, Мінпраці, МЗС.
 
473. Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Мін’юст, МВС, Мінпраці, МЗС.
 
      
474. 2007 рік;
 
      
475. доповіді про виконання Україною положень Факультативного протоколу до Конвенції ООН про права дитини стосовно участі дітей у збройних конфліктах.
 
      
476. Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Мін’юст, МВС, Мінпраці, МЗС.
 
      
477. 2008 рік;
 
      
478. національної періодичної доповіді про виконання Конвенції ООН про права дитини.
 
      
479. Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Мін’юст, МВС, Мінпраці, МЗС.
 
      
480. 2008 рік.
 
      
481. 94. Проводити міжнародні конференції, засідання за круглим столом з питань захисту прав дітей.
 
   144. Проводити міжнародні конференції, засідання за круглим столом з питань захисту прав дітей.
 
482. Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт.
 
483. 2007-2010 роки.
 
      
484. 95. Розробити механізм проведення моніторингу виконання заходів Програми.
 
   145. Розробити механізм здійснення моніторингу виконання заходів Програми.
 
485. Мінсім’ямолодьспорт, Мінекономіки, МОН, МОЗ, Мін’юст, МВС, Мінпраці, МЗС.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, Мінекономіки, МОН, МОЗ, Мін’юст, МВС, Мінпраці, МЗС.
 
486. 2008 рік.
 
      
487. 96. Проводити моніторинг виконання завдань Програми, оприлюднювати його результати.
 
   146. Здійснювати моніторинг виконання завдань Програми, оприлюднювати його результати.
 
488. Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт.
 
489. 2007-2010 роки.
 
      
490. 97. Готувати та оприлюднювати щорічну доповідь про становище дітей.
 
   147. Готувати та оприлюднювати з засобах масової інформації щорічну доповідь про становище дітей в Україні.
 
491. Мінсім’ямолодьспорт, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські, благодійні організації.
 
   Мінсім’ямолодьспорт, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
 
492. 2007-2010 роки.
 
      
493. Додаток 2
до Загальнодержавної програми
«Національний план дій
щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»
на період до 2016 року
ОРІЄНТОВНИЙ ОБСЯГ
ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ «НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЛАН ДІЙ ЩОДО
РЕАЛІЗАЦІЇ КОНВЕНЦІЇ ООН
ПРО ПРАВА ДИТИНИ»
НА ПЕРІОД ДО 2016 РОКУ
 
-162- Журавко О.В.
Додаток 2 до Програми вилучити.
 
Враховано      
494. (тис. гривень)
 
      
495. Наймену-вання заходу
Відпові-дальні за виконання
Строк вико-нання, роки
Усього за Прог-рамою, в тому числі за роками
За рахунок державного бюджету, в тому числі за роками
За раху-нок гро-мадських, благодій-них орга-нізацій, у тому числі за роками
 
      
496. 1.
Впровадження моніторингу у сфері догляду, лікування та соціальної підтримки ВІЛ-інфікованих дітей
МОЗ, Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні та релігійні організації
2007—2010
15
2008 рік — 5
2009 рік — 5
2010 рік — 5
15
2008 рік — 5
2009 рік — 5
2010 рік — 5
 
      
497. 2.
Активізація роботи з розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей (опіка та піклування, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї)
Мінсім’ямолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації
—»—
150 000
2008 рік — 50 000
2009 рік — 50 000
2010 рік — 50 000
150 000
2008 рік — 50 000
2009 рік — 50 000
2010 рік — 50 000
за рахунок субвенції на утримання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях
 
      
498. 3.
Проведення тренінгів, семінарів, конференцій з питань торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, жорстокого поводження з дітьми для представників державних та недержавних організацій, в тому числі працівників сфери туризму
Мінсім’ямолодьспорт,
МОН, МВС, МОЗ, МКТ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські, благодійні організації
2007—2010
150
2008 рік — 50
2009 рік — 50
2010 рік — 50
150
2008 рік — 50
2009 рік — 50
2010 рік — 50
 
      
499. 4.
Проведення соціологічних досліджень з метою визначення рівня поінформованості населення з питань торгівлі дітьми, їх сексуальної експлуатації та жорстокого поводження з ними
Мінсім’ямолодьспорт, міжнародні, громадські організації
2008—2010
75
2008 рік — 25
2009 рік — 25
2010 рік — 25
75
2008 рік — 25
2009 рік — 25
2010 рік — 25
 
      
500. 5.
Проведення інформаційно-просвітницьких заходів для дітей і дорослих з питань захисту дітей від експлуатації та жорстокого поводження з боку батьків (опікунів) чи інших осіб, які доглядають дітей
Мінсім’ямолодьспорт, МВС, МОН,
громадські, благодійні організації
2007—2010
150
2008 рік — 50
2009 рік — 50
2010 рік — 50
150
2008 рік — 50
2009 рік — 50
2010 рік — 50
 
      
501. 6.
Створення та регулярне демонстрування на телебаченні багатосерійного анімаційного серіалу для дітей віком від 6 років про запобігання насильству, торгівлі дітьми, їх сексуальній експлуатації та жорстокому поводженню з дітьми
Держкомтелерадіо, Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації
2008—2009
100
2008 рік — 50
2009 рік — 50
100
2008 рік — 50
2009 рік — 50
 
      
502. 7.
Надання фінансової підтримки дитячим друкованим періодичним виданням
Держкомтелерадіо
2007—2010
300
2008 рік — 100
2009 рік — 100
2010 рік — 100
300
2008 рік — 100
2009 рік — 100
2010 рік — 100
 
      
503. 8.
Забезпечення підготовки та представлення Комітетові ООН з прав дитини, а також оприлюднення в Україні доповіді про виконання Україною положень Факультативного протоколу до Конвенції ООН з прав дитини стосовно участі дітей у збройних конфліктах
Мінсім’ямолодьспорт, МОН, МОЗ, Мін’юст, МВС, Мінпраці, МЗС
2008
30
30
 
      
504. 9.
Проведення міжнародних конференцій, засідань за круглим столом з питань захисту прав дітей
Мінсім’ямолодьспорт,
громадські, благодійні організації
2007—2010
300
2008 рік — 100
2009 рік — 100
2010 рік — 100
300
2008 рік — 100
2009 рік — 100
2010 рік — 100
 
      
505. 10.
Розроблення механізму проведення моніторингу виконання заходів Програми
Мінсім’ямолодьспорт, Мінекономіки, МОЗ, МОН, МВС, Мін’юст
2008
10
10
 
      
506. 11.
Підготовка та оприлюднення щорічної доповіді про становище дітей
Мінсім’ямолодьспорт, інші заінтересовані центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, громадські, благодійні організації
2007—2010
90
2008 рік — 30
2009 рік — 30
2010 рік — 30
90
2008 рік — 30
2009 рік — 30
2010 рік — 30
 
      
507. 12.
Проведення моніторингу виконання завдань Програми, оприлюднення його результатів
Мінсім’ямолодьспорт, громадські, благодійні організації
2007—2010
30
2008 рік — 10
2009 рік — 10
2010 рік — 10
30
2008 рік — 10
2009 рік — 10
2010 рік — 10
 
      
508. Усього
151 250
2008 рік — 50 510
2009 рік — 50 370
2010 рік — 50 370
151 010
2008 рік — 50 430
2009 рік — 50 290
2010 рік — 50 290
240
2008 рік — 80
2009 рік — 80
2010 рік — 80