Кількість абзаців - 130 Таблиця поправок


Про аудит з промислової безпеки і охорони праці (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про аудит з промислової безпеки і охорони праці
 
   Про аудит з промислової безпеки та охорони праці
 
3. Цей Закон визначає основні правові та організаційні засади здійснення аудиту з промислової безпеки і охорони праці і спрямований на підвищення загального рівня безпеки виробництва при провадженні діяльності всіх суб'єктів господарювання, незалежно від форми власності, організаційно-правової форми та видів діяльності.
 
   Цей Закон визначає основні правові та організаційні засади здійснення аудиту з промислової безпеки та охорони праці і спрямований на підвищення загального рівня безпеки виробництва у процесі діяльності суб'єктів господарювання, незалежно від форми власності, організаційно-правової форми та видів діяльності.
 
4. Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
-1- Ляпіна К.М.
Розділ І «Загальні положення» має бути доповнений статтею про державне регулювання питань аудиту з промислової безпеки та охорони праці.
 
Враховано   Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
5. Стаття 1. Основні терміни та їх визначення
 
   Стаття 1. Аудит з промислової безпеки та охорони праці
 
6. У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:
 
      
7. Аудит з промислової безпеки і охорони праці (далі за текстом - аудит) - це документально оформлений системний незалежний процес аналізу, оцінювання та обстеження об'єкта аудиту, що включає збирання і об'єктивне оцінювання доказів для встановлення відповідності визначених видів діяльності, заходів, умов, системи управління охороною праці та інформації з цих питань вимогам законодавства України з промислової безпеки і охорони праці.
 
-2- Королевська Н.Ю.
Частину другу статті 1 викласти в такій редакції:
„Аудит з промислової безпеки і охорони праці (далі за текстом - аудит) це документально оформлений системний, незалежний процес аналізу, оцінювання та обстеження об'єкта аудиту, що включає збирання і об'єктивне оцінювання доказів для встановлення відповідності визначених заходів, умов, системи управління промисловою безпекою та охороною праці й інформації з цих питань вимогам законодавства з охорони праці та промислової безпеки".
 
Враховано   Аудит з промислової безпеки та охорони праці (далі - аудит) - документально оформлений системний, незалежний процес об'єктивного обстеження та оцінювання об'єкта аудиту, що включає збирання, аналіз і об'єктивне оцінювання доказів для встановлення відповідності визначених заходів, умов, системи управління промисловою безпекою та охороною праці й інформації з цих питань вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Аудит в Україні є добровільним.
 
8. Аудиторська організація - суб’єкт господарської діяльності, юридична особа, яка здійснює аудит з промислової безпеки і охорони праці та акредитована відповідно до вимог чинного законодавства.
 
-3- Воропаєв Ю.М.
Ч.3 ст.1 викласти в такій редакції:
"Аудиторська організація - суб'єкт юридична особа, яка має право на ведення аудиторської діяльності на території України та займається виключно наданням аудиторських послуг, у тому числі аудиторських послуг у сфері промислової безпеки і охорони праці та акредитована відповідно до вимог чинного законодавства України."
 
Відхилено      
    -4- Ляпіна К.М.
Ч.3 ст.1 викласти в такій редакції:
"Аудиторська організація - юридична особа, яка акредитована відповідно до Закону України „Про акредитацію органів з оцінки відповідності» та інших актів законодавства для здійснення аудиту з промислової безпеки і охорони праці."
 
Враховано у ст. 11   
    -5- Королевська Н.Ю.
Частину третю статті 1 викласти в такій редакції:
„Аудиторська організація - суб'єкт господарської діяльності, юридична особа, яка призначена в установленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду порядку здійснювати аудит з промислової безпеки і охорони праці".
 
Відхилено    
9. Аудитор з систем управління безпекою праці та охорони здоров’я - фізична особа, яка пройшла у встановленому порядку навчання та отримала документ на право здійснення аудиту з промислової безпеки і охорони праці.
 
-6- Ляпіна К.М.
Ч.4 ст.1 викласти в такій редакції:
"Аудитор з систем управління безпекою праці та охорони праці - фізична особа, яка отримала у встановленому цим Законом порядку сертифікат на право здійснення такого аудиту."
 
Враховано у ст. 12     
    -7- Воропаєв Ю.М.
Абз.4 ст.1 викласти в такій редакції:
«Аудитор-фізична особа - фізична особа - підприємець, яка пройшла у встановленому законодавством порядку навчання та отримала документ на право здійснення аудиту з промислової безпеки і охорони праці.»
 
Відхилено    
    -8- Королевська Н.Ю.
Частину четверту статті 1 викласти в такій редакції:
„Аудитор з промислової безпеки та охорони праці - фізична особа, яка пройшла в установленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду порядку навчання та отримала свідоцтво аудитора систем промислової безпеки і охорони праці".
 
Відхилено    
    -9- Воропаєв Ю.М.
Доповнити ст.1 абзацом 5 наступного змісту:
«Аудитор - аудиторська організація, аудитор-фізична особа, які уповноважені проводити аудит з промислової безпеки і охорони праці.»
 
Відхилено    
10. Висновок аудиту - документ, який складається аудиторською організацією і містить інформацію про відповідність (невідповідність) об’єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці.
 
-10- Воропаєв Ю.М.
Абз.6 ст.1 викласти в такій редакції:
«Висновок аудиту - офіційний документ, скріплений підписом та/або печаткою аудитора, який складається у встановленому порядку за підсумками проведення аудиту і містить у собі інформацію про відповідність або невідповідність об'єкта аудиту вимогам законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері промислової безпеки та охорони праці.».
 
Відхилено      
11. Внутрішній аудит - аудит, який здійснюється власником об’єкта аудиту для власних потреб.
 
-11- Ляпіна К.М.
Абз.6 ст.1 доповнити реченням наступного змісту:
«Внутрішній аудит здійснюється аудитором з систем управління безпекою праці та охорони праці.»
 
Враховано у ст. 3     
    -12- Воропаєв Ю.М.
Абз.6 ст.1 викласти в такій редакції:
«Внутрішній аудит - аудит, який здійснює аудитор-фізична особа на замовлення власника об'єкту аудиту.»
 
Відхилено    
12. Зовнішній аудит - аудит, який здійснюється аудиторською організацією на замовлення власника об’єкта аудиту або центральних та місцевих органів виконавчої влади всіх рівнів, органів місцевого самоврядування.
 
-13- Ляпіна К.М.
Ч.7 ст. 1 викласти в такій редакції:
«Зовнішній аудит – аудит, який здійснюється аудиторською організацією на замовлення власника об'єкта аудиту.»
 
Враховано у ст. 3     
    -14- Королевська Н.Ю.
Частини сьому статті 1 викласти в такій редакції:
„Зовнішній аудит - аудит, який здійснюється аудиторською організацією на замовлення власника об'єкта аудиту або органів державного нагляду за охороною праці".
 
Відхилено    
13. Свідоцтво - документ дозвільного характеру, який надається аудиторською організацією суб’єкту господарювання і засвідчує відповідність об’єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці.
 
-15- Ляпіна К.М.
Ч.8 ст.1 викласти у такій редакції:
«Свідоцтво - документ, який надається аудиторською організацією замовнику аудиту на підставі позитивного аудиторського висновку і засвідчує відповідність об’єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці.»
 
Враховано у ст. 18  Стаття 2. Правове регулювання аудиту
Відносини у сфері аудиту в Україні регулюються цим Законом, законами України „Про охорону праці», „Про акредитацію органів з оцінки відповідності», "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та іншими нормативно-правовими актами.
Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші вимоги, ніж ті, що передбачені цим Законом, то застосовуються правила міжнародного договору.
 
    -16- Воропаєв Ю.М.
Королевська Н.Ю.
Абз.8 ст.1 - виключити
 
Відхилено    
    -17- Ляпіна К.М.
Доповнити ст.1 частиною 9 наступного змісту:
«Орган з сертифікації персоналу – суб’єкт господарювання, юридична особа, яка здійснює сертифікацію аудиторів з систем управління безпекою праці та охорони праці та акредитований відповідно до вимог чинного законодавства.»
 
Враховано у ст. 12   
    -18- Ляпіна К.М.
Доповнити ст.1 частиною 10 наступного змісту:
«Система управління охороною праці та промисловою безпекою - комплекс взаємопов’язаних заходів на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, спрямованих на забезпечення безпечних умов праці та промислової безпеки.»
 
Враховано у ст. 5   
    -19- Ляпіна К.М.
Доповнити Розділ І статтею 2 такого змісту:
«Стаття 2. Правове регулювання аудиту
Відносини у сфері аудиту в Україні регулюються цим Законом, законами України „Про охорону праці», „Про акредитацію органів з оцінки відповідності», "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та іншими нормативно-правовими актами.
Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші вимоги, ніж ті, що передбачені цим Законом, то застосовуються правила міжнародного договору.»
 
Враховано    
14. Стаття 2. Форми аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-20- Ляпіна К.М.
Статтю 2 вважати статтею 3.
 
Враховано      
    -21- Королевська Н.Ю.
Статтю 2 викласти в такій редакції:
„Аудит з промислової безпеки і охорони праці є обов'язковим та добровільним.
Добровільному аудиту підлягають будь-які об'єкти на замовлення керівника чи власника об'єкта аудиту.
Обов'язковий аудит здійснюється за рішенням суду, на вимогу органів державного нагляду за охороною праці.
Аудит з промислової безпеки і охорони праці може бути внутрішнім та зовнішнім.
Внутрішній аудит має здійснюватись один раз на рік, і його результати повинні враховуватися аудиторською організацією під час проведення зовнішнього аудиту.
 
Відхилено    
15. Аудит з промислової безпеки і охорони праці в Україні є добровільним.
 
-22- Воропаєв Ю.М.
Ст.2 викласти в такій редакції:
«Відповідно до норм цього Закону, аудит може бути добровільним та обов'язковим.
Добровільний аудит здійснюється на замовлення керівника або власника об'єкта аудиту.
Обов'язковий аудит здійснюється на замовлення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці, органів місцевого самоврядування або за рішенням суду.
Аудит з промислової безпеки і охорони праці може бути внутрішнім та зовнішнім.
Внутрішній аудит має здійснюватись один раз на рік, і його результати повинні враховуватися аудиторською організацією під час проведення зовнішнього аудиту.».
 
Відхилено      
16. Аудит з промислової безпеки і охорони праці в Україні може бути внутрішнім та зовнішнім.
 
      
17. Внутрішній аудит повинен здійснюватись один раз на рік, і його результати повинні надаватись аудиторській організації перед проведенням зовнішнього аудиту.
 
      
18. Внутрішній аудит проводиться з метою перевірки відповідності функціонування системи промислової безпеки та охорони праці на об’єкті аудиту вимогам законодавства з промислової безпеки та охорони праці.
 
      
19. Стаття 3. Суб'єкти аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-23- Ляпіна К.М.
Статтю 3 вважати статтею 4.
 
Враховано      
    -24- Королевська Н.Ю.
Статтю 3 викласти в такій редакції:
„ Суб'єктами аудиту є замовники аудиту та виконавці аудиту.
Замовниками аудиту можуть бути юридичні особи, керівники та власники об'єкта аудиту (за власною ініціативою) або на вимогу органів державного нагляду за охороною праці.
Виконавцем зовнішнього аудиту є аудиторська організація, визначена згідно з порядком, встановленим спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.
Виконавцем внутрішнього аудиту є фізична особа, яка пройшла в установленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду порядку навчання та отримала посвідчення на право здійснення внутрішнього аудиту з промислової безпеки і охорони праці".
 
Відхилено    
    -25- Ляпіна К.М.
До ст.3
У частині 2 цієї статті слід уточнити, що замовником внутрішнього аудиту є власник об‘єкту аудиту або особа, яка користується цим об‘єктом, зокрема на підставі договору оренди.
 
Враховано частково у ст. 4   
20. Суб'єктами аудиту є замовники аудиту та виконавці аудиту.
 
-26- Воропаєв Ю.М.
У абз.1 ст.3 фразу «виконавці аудиту» замінити словом «аудитори»
 
Відхилено      
21. Замовниками аудиту можуть бути зацікавлені центральні та місцеві органи виконавчої влади всіх рівнів, органи місцевого самоврядування, юридичні особи, які використовують найману працю відповідно до вимог чинного законодавства.
 
-27- Воропаєв Ю.М.
Ч.2 ст. 3 викласти у такій редакції:
«Замовниками аудиту можуть бути юридичні особи, керівники або власники об'єкту аудиту, спеціально уповноважений центральній орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці, органи місцевого самоврядування або суд.».
 
Враховано частково у ст. 4     
22. Виконавцем зовнішнього аудиту є аудиторська організація, акредитована для здійснення аудиту з промислової безпеки і охорони праці відповідно до вимог цього Закону та Закону України „Про акредитацію органів з оцінки відповідності».
 
      
23. Виконавцем внутрішнього аудиту є фізична особа, яка пройшла у встановленому порядку навчання та отримала документ на право здійснення внутрішнього аудиту з промислової безпеки і охорони праці.
 
-28- Воропаєв Ю.М.
Ч.4 ст.3 проекту викласти у такій редакції:
«Виконавцем внутрішнього аудиту є фізична особа - підприємець.».
 
Відхилено      
24. Стаття 4. Об'єкти аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-29- Ляпіна К.М.
Статтю 4 вважати статтею 5.
 
Враховано      
    -30- Воропаєв Ю.М.
Ст.4 викласти в такій редакції:
Стаття 4. Об'єкти аудиту з промислової безпеки і охорони праці Об'єктами аудиту є:
системи управління охороною праці та промисловою безпекою на підприємствах, в установах та організаціях, їх філіях та представництвах чи об'єднаннях, на окремих виробництвах та інших суб'єктах господарювання;
роботи підвищеної небезпеки.
Аудит може проводитися щодо підприємств, установ та організацій, їх філій та представництв чи об'єднань, окремих виробництв, інших господарських об'єктів у цілому або щодо окремих видів їх діяльності.»
 
Відхилено    
    -31- Королевська Н.Ю.
Статтю 4 викласти в такій редакції:
„Об'єктами аудиту є системи управління охороною праці та промисловою безпекою підприємств, установ та організацій, їх філій та представництв чи об'єднань, окремих виробництв, інших господарських об'єктів у цілому".
 
Враховано у ст. 5   
    -32- Ляпіна К.М.
До ст.4
Підприємства, установи, організації, а також суб‘єкти господарювання не можуть бути об‘єктами аудиту, оскільки вони є суб‘єктами права. У зв‘язку з тим пропонуємо уточнити, що об‘єктами аудиту є цілісні майнові комплекси підприємств, установ, організацій, їх філій, а також окремі виробництва.
 
Відхилено    
25. Об'єктами аудиту є:
 
      
26. підприємства, установи та організації, їх філії та представництва чи об'єднання, окремі виробництва, інші суб’єкти господарювання;
 
      
27. системи управління охороною праці та промисловою безпекою;
 
      
28. роботи підвищеної небезпеки.
 
      
29. Аудит може проводитися щодо підприємств, установ та організацій, їх філій та представництв чи об'єднань, окремих виробництв, інших господарських об'єктів у цілому або щодо окремих видів їх діяльності.
 
      
30. Стаття 5. Аудиторська діяльність з промислової безпеки і охорони праці
 
-33- Ляпіна К.М.
Статтю 5 – виключити.
 
Враховано   Стаття 3. Види аудиту
Аудит може бути внутрішнім та зовнішнім.
Внутрішній аудит здійснюється власником об’єкта аудиту для перевірки відповідності системи управління промисловою безпекою та охороною праці вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Внутрішній аудит здійснюється аудитором з систем управління промисловою безпекою та охороною праці.
Результати внутрішнього аудиту надаються аудиторській організації перед проведенням зовнішнього аудиту.
Зовнішній аудит здійснюється аудиторською організацією на замовлення власника об'єкта аудиту.
Періодичність проведення аудиту встановлюється замовником аудиту, але не рідше одного разу на рік для внутрішнього аудиту і одного разу на три роки для зовнішнього аудиту.
 
    -34- Воропаєв Ю.М.
Визначення аудиторської діяльності (ст. 5) викласти у ст.1 у такій редакції:
«Аудиторська діяльність з промислової безпеки і охорони праці (далі - аудиторська діяльність) - практичне виконання аудиту, а також його організаційне, правове, методичне, консультативне та інше забезпечення.
Організаційне, правове, методичне, консультативне та інше забезпечення порядку проведення аудиту встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.».
 
Відхилено    
    -35- Королевська Н.Ю.
Статтю 5 викласти в такій редакції:
„Аудиторська діяльність з промислової безпеки і охорони праці (далі за текстом аудиторська діяльність) включає саме аудит , а також його організаційне, консультативне та інші види забезпечення.
Правове та методичне забезпечення порядку проведення аудиту встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду".
 
Відхилено    
31. Аудиторська діяльність з промислової безпеки і охорони праці (далі за текстом - аудиторська діяльність) включає проведення аудиту, а також його організаційне, правове, методичне, консультативне та інші види забезпечення.
 
-36- Ляпіна К.М.
Статтю 4 викласти в такій редакції:
«Стаття 4. Суб'єкти аудиту
Суб'єктами аудиту є замовники аудиту та виконавці аудиту.
Замовниками аудиту є власники об'єкта аудиту.
Виконавцем внутрішнього аудиту є аудитор з систем управління промисловою безпекою та охороною праці, який отримав у встановленому цим Законом порядку сертифікат на право здійснення аудиту.
Виконавцем зовнішнього аудиту є аудиторська організація.»
 
Враховано у ст. 7  Стаття 4. Суб'єкти аудиту
Суб'єктами аудиту є замовники аудиту та виконавці аудиту.
Замовниками аудиту є власники об'єкта аудиту.
Виконавцем внутрішнього аудиту є аудитор з систем управління промисловою безпекою та охороною праці, який отримав у встановленому цим Законом порядку сертифікат на право здійснення аудиту.
Виконавцем зовнішнього аудиту є аудиторська організація.
Стаття 5. Об'єкти аудиту
Об'єктами аудиту є системи управління з промислової безпеки та охорони праці:
підприємств, установ та організацій, їх філій та представництв;
структурних підрозділів підприємств, установ та організацій.
Система управління промисловою безпекою та охороною праці є комплексом взаємопов’язаних заходів з виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, спрямованих на забезпечення безпечних умов праці та промислової безпеки.
 
    -37- Ляпіна К.М.
Доповнити розділ І статтею 4 такого змісту:
«Стаття 4. Основні принципи аудиту з промислової безпеки і охорони праці
Основними принципами аудиту є незалежність, законність, обґрунтованість, об'єктивність, неупередженість, достовірність, документованість, професійна компетентність, персональна (індивідуальна) відповідальність виконавця аудиту при проведенні аудиту та складанні аудиторського висновку.»
 
Враховано    
32. Стаття 6. Критерії аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-38- Ляпіна К.М.
Статтю 6 вважати статтею 8.
 
Враховано   Стаття 6. Основні завдання аудиту
Аудит проводиться з метою забезпечення контролю за виконанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці в процесі виробничої та іншої діяльності.
Основними завданнями аудиту є:
оцінка ефективності, повноти та обґрунтованості заходів, що вживаються для забезпечення вимог промислової безпеки та охорони праці на об'єкті аудиту;
встановлення відповідності об'єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Замовник аудиту може визначати додаткові завдання, виходячи з його потреб відповідно до цього Закону та інших нормативно-правових актів, характеру об'єкта аудиту.
 
    -39- Ляпіна К.М.
Доповнити розділ І статтею 6 такого змісту:
«Стаття 6. Основні завдання аудиту
Аудит проводиться з метою забезпечення контролю за виконанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці в процесі виробничої та іншої діяльності.
Основними завданнями аудиту є:
оцінка ефективності, повноти та обґрунтованості заходів, що вживаються для забезпечення вимог промислової безпеки та охорони праці на об'єкті аудиту;
встановлення відповідності об'єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Замовник аудиту може визначати додаткові завдання, виходячи з його потреб відповідно до цього Закону та інших нормативно-правових актів, характеру об'єкта аудиту.»
 
Враховано    
33. Критерії аудиту - вимоги нормативно-правових актів національного законодавства України з питань промислової безпеки та охорони праці, керуючись якими виконавець аудиту оцінює докази та інші матеріали аудиту, проводить їх аналіз та готує висновок щодо об'єкта аудиту.
 
-40- Королевська Н.Ю.
Статтю 6 викласти в такій редакції:
„ Критерії аудиту - вимоги нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, керуючись якими виконавець аудиту оцінює докази та інші матеріали аудиту, проводить їх аналіз та готує висновок щодо об'єкта аудиту".
 
Враховано у ст. 8     
    -41- Воропаєв Ю.М.
У ч.1 ст.6 проекту, фразу «виконавець аудиту» замінити словом «аудитор»
 
Відхилено    
34. Критерії аудиту також визначаються у договорі на його проведення.
 
-42- Воропаєв Ю.М.
У ч.2 ст.6 проекту, після слова «проведення» додати фразу «між замовником та аудитором»
 
Враховано частково у ст. 8     
35. Стаття 7. Докази для аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-43- Ляпіна К.М.
Статтю 7 вважати статтею 9.
 
Враховано   Стаття 7. Основні принципи аудиту
Основними принципами аудиту є:
незалежність;
законність;
обґрунтованість;
об'єктивність;
достовірність;
документованість;
професійна компетентність аудиторів.
 
36. Докази для аудиту - це документально зафіксована інформація щодо об'єкта аудиту, яка може бути перевірена. Докази аудиту використовуються виконавцем аудиту для визначення відповідності об'єкта аудиту вимогам законодавства України з промислової безпеки і охорони праці.
 
-44- Ляпіна К.М.
Ст. 7 викласти у наступній редакції
"Стаття 7. Докази для аудиту з промислової безпеки і охорони праці.
Докази для аудиту з промислової безпеки і охорони праці (далі - докази) - інформація, отримана виконавцем аудиту, на підставі якої готується висновок аудиту і яка може бути перевірена. Докази аудиту використовуються виконавцем аудиту для визначення відповідності об'єкта аудиту вимогам законодавчих та інших нормативно-правових актів України у сфері промислової безпеки і охорони праці."
 
Враховано частково у ст. 9     
    -45- Воропаєв Ю.М.
Визначення поняття «Докази для аудиту з промислової безпеки і охорони праці» (ст. 7) викласти у ст.1 у такій редакції:
«Докази для аудиту з промислової безпеки і охорони праці (далі - докази) - інформація, отримана аудитором, на підставі якої готується висновок аудиту і яка може бути перевірена. Докази аудиту використовуються аудитором для визначення відповідності об'єкта аудиту вимогам законодавчих та інших нормативно-правових актів України у сфері промислової безпеки і охорони праці.».
 
Враховано частково у ст. 9   
    -46- Ляпіна К.М.
Доповнити розділ І статтею 7 такого змісту:
Стаття 7. Форми аудиту з промислової безпеки і охорони праці
Аудит з промислової безпеки і охорони праці в Україні може бути внутрішнім та зовнішнім.
Внутрішній аудит повинен здійснюватись один раз на рік, і його результати повинні надаватись аудиторській організації перед проведенням зовнішнього аудиту.
 
Враховано у ст. 3   
37. Стаття 8. Результати аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-47- Ляпіна К.М.
Статтю 8 вважати статтею 17
 
Враховано   Стаття 8. Критерії аудиту
Критерії аудиту - вимоги нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, керуючись якими виконавець аудиту оцінює докази аудиту, проводить їх аналіз та готує висновок щодо об'єкта аудиту.
Критерії аудиту визначаються у договорі на його проведення між замовником та виконавцем аудиту.
 
    -48- Ляпіна К.М.
Доповнити розділ І статтею 8 такого змісту:
"Стаття 8. Суб'єкти аудиту з промислової безпеки і охорони праці
Суб'єктами аудиту є замовники аудиту та виконавці аудиту
Замовниками аудиту є власники об'єкта аудиту.
Виконавцем зовнішнього аудиту є аудиторська організація.
Виконавцем внутрішнього аудиту є аудитор з систем управління безпекою праці та охорони праці."
 
Враховано у ст. 4   
    -49- Воропаєв Ю.М.
Статтю 8 проекту викласти у такій редакції:
«Висновок аудиту є офіційним документом, який засвідчується підписом та/або печаткою аудитора.
Висновок аудиту може бути негативним або позитивним.
Негативний висновок видається у разі невідповідності об'єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці.
Позитивний висновок надається у разі відповідності об'єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці.
Результати зовнішнього аудиту враховуються при встановленні періодичності проведення планових перевірок, що здійснюються органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, а також враховуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України під час розрахунку розміру страхового внеску, знижки чи надбавки до нього згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".»
 
Враховано частково у ст. 17   
    -50- Королевська Н.Ю.
Статтю 8 викласти в такій редакції:
„ Висновок аудиту є офіційним документом, який засвідчується підписом керівника аудиторської організації та печаткою аудиторської організації.
Висновок внутрішнього аудиту підписується аудитором.
Висновок аудиту може бути негативним або позитивним.
Негативний висновок видається у разі невідповідності об'єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Позитивний висновок надається у разі відповідності об'єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Результати зовнішнього аудиту враховуються під час встановлення періодичності планових перевірок, що здійснюються органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, а також враховуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків під час розрахунку розміру страхового внеску, знижки чи надбавки до нього згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
 
Враховано частково у ст. 17   
    -51- Ляпіна К.М.
До ст.8
1) У цій статті пропонуємо передбачити, що у разі отримання замовником аудиту негативного висновку він зобов‘язаний у певний термін усунути виявлені порушення та пройти повторний аудит, а також обов‘язок аудитора повідомити про негативний висновок державний орган, який здійснює нагляд за охороною праці.
 
Враховано частково у ст. 17   
    -52- Ляпіна К.М.
2) У частині 9 цієї статті потрібно уточнити чи може здійснювати періодичну перевірку діяльності замовника аудиту інша аудиторська організація, ніж та, що видала свідоцтво.
 
Враховано у ст. 17   
    -53- Ляпіна К.М.
3) Частину 10 цієї статті пропонуємо доповнити словами: «а також наявності інформації про загрозу настання такого випадку». Крім цього вважаємо, що щодо окремих об‘єктів, наприклад, у сфері ядерної енергетики, наявність сертифіката не має звільняти суб‘єкт господарювання від проведення перевірок з боку відповідного органу державного нагляду.
 
Відхилено    
38. Висновок аудиту є офіційним документом, який засвідчується підписом керівника аудиторської організації та печаткою аудиторської організації.
 
      
39. При здійсненні внутрішнього аудиту висновок підписується аудитором.
 
      
40. Висновок аудиту може бути негативним або позитивним.
 
      
41. Негативний висновок видається у разі невідповідності об’єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці.
 
      
42. Позитивний висновок надається у разі відповідності об’єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці.
 
      
43. Позитивний висновок є підставою для видачі аудиторською організацією свідоцтва щодо відповідності об’єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки і охорони праці.
 
      
44. Свідоцтво видається в термін не пізніше 30 діб з дня підписання позитивного аудиторського висновку.
 
      
45. Свідоцтво є документом дозвільного характеру з промислової безпеки і охорони праці, який надає право на провадження діяльності суб’єктом господарювання і діє на протязі трьох років.
 
      
46. Після надання свідоцтва аудиторська організація повинна один раз на рік здійснювати перевірку діяльності замовника аудиту з питань дотримання ним вимог промислової безпеки і охорони праці в тому об'ємі, в якому було надано аудиторський висновок.
 
      
47. У разі отримання суб'єктом господарювання свідоцтва органи державної влади, до компетенції яких відноситься проведення перевірки діяльності суб'єктів господарювання в галузі промислової безпеки і охорони праці, не здійснюють перевірку таких суб'єктів протягом трьох років після отримання свідоцтва, за виключенням випадків виробничого травматизму зі смертельними наслідками або групових нещасних випадків, викликаних порушенням суб'єктом господарювання умов дотримання охорони праці та промислової безпеки.
 
      
48. Стаття 9. Мета та основні завдання аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-54- Ляпіна К.М.
Статтю 9 вважати статтею 6
 
Враховано      
    -55- Воропаєв Ю.М.
Статтю 9 законопроекту необхідно перемістити у розділ І «Загальні положення».
 
Враховано у ст. 9   
    -56- Ляпіна К.М.
Доповнити розділ І статтею 9 такого змісту:
"Стаття 9. Об'єкти аудиту з промислової безпеки та охорони праці
Об'єктами аудиту є системи управління охороною праці та промисловою безпекою:
підприємств, установ та організацій в цілому,
відокремлених структурних підрозділів підприємств, установ та організацій,
виробничих структурних підрозділів підприємств, установ та організацій (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо),
функціональних структурних підрозділів апарату управління підприємств, установ та організацій (управлінь, відділів, бюро, служб тощо)"
 
Враховано у ст. 5   
49. Аудит в Україні проводиться з метою забезпечення дотримання та неухильного виконання законодавства про промислову безпеку і охорону праці в процесі господарської та іншої діяльності.
 
      
50. Основними завданнями аудиту є:
 
      
51. збір достовірної інформації про об'єкт аудиту та формування на її основі аудиторського висновку;
 
      
52. встановлення відповідності об'єкта аудиту вимогам законодавства про промислову безпеку і охорону праці;
 
      
53. оцінка впливу діяльності об'єкта аудиту на стан промислової безпеки і охорони праці;
 
      
54. оцінка ефективності, повноти і обґрунтованості заходів, що вживаються для промислової безпеки і охорони праці на об'єкті аудиту.
 
      
55. Конкретні завдання аудиту в кожному окремому випадку визначаються замовником, виходячи з його потреб, відповідно до цього Закону та інших актів законодавства України, характеру діяльності об'єкта аудиту.
 
      
56. Стаття 10. Правове регулювання аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-57- Ляпіна К.М.
Статтю 10 вважати статтею 2
 
Враховано      
    -58- Воропаєв Ю.М.
Статтю 10 законопроекту необхідно перемістити у розділ І «Загальні положення».
 
Враховано у ст. 2   
57. Відносини у сфері аудиту з промислової безпеки і охорони праці в Україні регулюються Конституцією України, цим Законом, Законом України „Про охорону праці», Законом України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Законом України „Про акредитацію органів з оцінки відповідності», іншими актами законодавства України.
 
-59- Ляпіна К.М.
Доповнити розділ І статтею 10 такого змісту:
«Стаття 10. Міжнародне співробітництво в галузі аудиту
Міжнародне співробітництво в галузі аудиту здійснюється відповідно до законів та міжнародних договорів України.»
 
Враховано   Стаття 9. Докази аудиту
Докази аудиту - інформація, отримана виконавцем аудиту, на підставі якої готується висновок аудиту і яка може бути перевірена. Докази аудиту використовуються виконавцем аудиту для визначення відповідності об'єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Стаття 10. Міжнародне співробітництво в галузі аудиту
Міжнародне співробітництво в галузі аудиту здійснюється відповідно до законів та міжнародних договорів України.
 
58. Стаття 11. Основні принципи аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-60- Ляпіна К.М.
Статтю 11 вважати статтею 7.
 
Враховано      
    -61- Воропаєв Ю.М.
Статтю 11 законопроекту необхідно перемістити у розділ І «Загальні положення».
 
Враховано у ст. 7   
59. Основними принципами аудиту є незалежність, законність, обґрунтованість, об'єктивність, неупередженість, достовірність, документованість, професійна компетентність, персональна (індивідуальна) відповідальність виконавця аудиту при проведенні аудиту та складанні аудиторського висновку.
 
-62- Ляпіна К.М.
Ввести новий Розділ ІІ такої назви: «Розділ ІІ. ВИКОНАВЦІ АУДИТУ»
 
Враховано   Розділ ІІ. ВИКОНАВЦІ АУДИТУ
Стаття 11. Аудиторська організація
 
    -63- Ляпіна К.М.
Статтю 12 вважати статтею 11
 
Враховано    
60. Стаття 12. Вимоги до аудиторської організації
 
-64- Королевська Н.Ю.
Статтю 12 викласти в такій редакції:
„Зовнішній аудит здійснюється аудиторською організацією.
Суб'єкт господарювання може бути визначений аудиторською організацією, якщо він:
є юридичною особою - резидентом України;
має в своєму штаті аудиторів з промислової безпеки та охорони парці не менше двох фахівців;
має досвід роботи у галузі експертизи стану промислової безпеки та охорони праці не менше п'яти років;
здійснює науково-технічну підтримку державного нагляду за охороною праці та промисловою безпекою;
має в своєму штаті технічних експертів з промислової безпеки з кожного напряму експертної діяльності та виду устаткування підвищеної небезпеки, які працюють на постійних засадах;
має атестат акредитації як орган, що здійснює інспектування згідно з ДСТУІ8О/ІЕС 17020;
має сертифікат на систему управління якістю згідно з ДСТУ ІSО 9001;
має необхідне інформаційно-технічне забезпечення робіт з обліку даних про здійснені роботи.
Визначення аудиторських організацій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду у встановленому ним порядку.
Забороняється здійснювати аудит господарських об'єктів аудиторам, якщо вони мають акції цих об'єктів або в іншій формі мають безпосереднє відношення до них та є безпосередньо заінтересованими особами.
У разі грубих порушень, припущених аудиторською організацією під час проведення аудиту (недостовірність оцінок, необ'єктивність аналізу фактичних даних, порушення етичних норм тощо), неодноразових, підтверджених замовником аудиту фактів неякісного проведення аудиту, порушення законодавства про охорону праці аудиторська організація за рішенням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду може втратити статус аудиторської".
 
Враховано частково   Аудиторською організацією може бути визнана юридична особа, яка акредитована відповідно до Закону України „Про акредитацію органів з оцінки відповідності» для здійснення аудиту.
У проведенні акредитації аудиторської організації може брати участь представник спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
Юридична особа може бути визначена аудиторською організацією, якщо вона:
є резидентом України;
має необхідне інформаційно-технічне забезпечення для ведення обліку про проведені роботи;
відповідає вимогам щодо незалежності діяльності,
а також має у своєму складі:
- не менше двох технічних експертів з промислової безпеки, які працюють на постійних засадах, для кожного заявленого напряму експертної діяльності та виду устаткування;
- не менше двох фахівців з оцінки умов праці на робочих місцях.
За поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці національним органом з акредитації може бути прийнято рішення про тимчасове зупинення дії або визнання недійсним атестата про акредитацію аудиторської організації у разі:
виявлення порушень, допущених аудиторською організацією під час проведення аудиту (недостовірність оцінок, необ'єктивність аналізу фактичних даних, порушення етичних норм тощо);
неодноразових, підтверджених замовниками аудиту, фактів неякісного проведення аудиту;
порушення законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Забороняється здійснювати аудит об’єктів аудиторам та аудиторським організаціям, якщо вони є власниками акцій цих об’єктів або в іншій формі мають безпосереднє відношення до них.
 
    -65- Вілкул О.Ю.
Слова «має в своєму штаті аудиторів з систем управління якістю;» - виключити.
 
Враховано    
    -66- Вілкул О.Ю.
Доповнити статтю 12 частиною 4 такого змісту:
«До складу комісії з акредитації має включатись за згодою представник спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.»
 
Враховано частково .   
    -67- Ляпіна К.М.
Викласти ст. 11 у такій редакції:
«Аудиторською організацією може бути визнана юридична особа, яка акредитована відповідно до Закону України „Про акредитацію органів з оцінки відповідності» для здійснення аудиту.
У проведенні акредитації аудиторської організації може брати участь представник спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
Юридична особа може бути визначена аудиторською організацією, якщо вона:
є резидентом України;
має необхідне інформаційно-технічне забезпечення для ведення обліку про проведені роботи;
відповідає вимогам щодо незалежності діяльності;
має у своєму складі:
- не менше двох технічних експертів з промислової безпеки, які працюють на постійних засадах, для кожного заявленого напряму експертної діяльності та виду устаткування;
- не менше двох фахівців з оцінки умов праці на робочих місцях.
За поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці національним органом з акредитації може бути прийнято рішення про тимчасове зупинення дії або визнання недійсним атестата про акредитацію аудиторської організації у разі:
виявлення порушень, допущених аудиторською організацією під час проведення аудиту (недостовірність оцінок, необ'єктивність аналізу фактичних даних, порушення етичних норм тощо);
неодноразових, підтверджених замовниками аудиту, фактів неякісного проведення аудиту;
порушення законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Забороняється здійснювати аудит об’єктів аудиторам та аудиторським організаціям, якщо вони є власниками акцій цих об’єктів або в іншій формі мають безпосереднє відношення до них.»
 
Враховано    
61. Зовнішній аудит здійснюється аудиторською організацією.
 
      
62. Суб'єкт господарювання може бути визначений аудиторською організацією, якщо він:
 
      
63. є юридичною особою - резидентом України;
 
      
64. має в своєму штаті аудиторів з систем управління якістю;
 
      
65. має в своєму штаті аудиторів з систем управління безпекою праці та охорони здоров’я, не менше 2-х фахівців;
 
      
66. має в своєму штаті експертів технічних з промислової безпеки, які працюють на постійних засадах з кожного заявленого напрямку експертної діяльності, з кожного заявленого виду устаткування;
 
      
67. має в своєму штаті фахівців з оцінки умов праці на робочих місцях;
 
      
68. має атестат акредитації Національного органа з акредитації як органу, що здійснює інспектування згідно з ДСТУ ІSО/ІЕС 17020;
 
      
69. має сертифікат на систему управління якістю згідно з ДСТУ ІSО 9001;
 
      
70. має актуалізований фонд нормативно-правових актів та нормативних документів та систему його актуалізації;
 
      
71. має необхідне інформаційно-технічне забезпечення робіт з ведення обліку даних про проведені роботи.
 
      
72. Національний орган з акредитації здійснює акредитацію аудиторських організацій шляхом надання атестату акредитації встановленого зразка згідно з вимогами Закону України „Про акредитацію органів з оцінки відповідності» з урахуванням вимог, встановлених цим Законом.
 
      
73. Забороняється здійснювати аудит господарських об'єктів аудиторам, якщо вони мають акції цих об'єктів або у іншій формі мають безпосереднє відношення до них.
 
      
74. Стаття 13. Права та обов'язки замовника аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-68- Ляпіна К.М.
Статтю 13 вважати статтею 19
 
Враховано   Стаття 12. Вимоги до аудитора з систем управління промисловою безпекою та охороною праці та органу з сертифікації аудиторів
Аудитором з систем управління промисловою безпекою та охороною праці може бути фізична особа, яка має сертифікат, що визначає її кваліфікаційну придатність на здійснення аудиту, виданий органом з сертифікації аудиторів.
Органом з сертифікації аудиторів є юридична особа, що здійснює сертифікацію аудиторів з систем управління промисловою безпекою та охороною праці, яка акредитована відповідно до вимог законодавства.
Право на отримання сертифіката аудитора з систем управління промисловою безпекою та охороною праці має фізична особа, яка отримала вищу технічну освіту, має досвід практичної роботи у сфері промислової безпеки та охорони праці або суміжних сферах протягом трьох років і успішно склала кваліфікаційний іспит.
Перелік питань кваліфікаційного іспиту затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці один раз на рік.
Термін чинності сертифіката - три роки.
 
    -69- Ляпіна К.М.
Доповнити Розділ ІІ статтею 12 такого змісту:
«Стаття 12. Вимоги до аудитора з систем управління промисловою безпекою та охороною праці та органу з сертифікації аудиторів
Аудитором з систем управління промисловою безпекою та охороною праці може бути фізична особа, яка має сертифікат, що визначає її кваліфікаційну придатність на здійснення аудиту, виданий органом з сертифікації аудиторів.
Органом з сертифікації аудиторів є юридична особа, що здійснює сертифікацію аудиторів з систем управління промисловою безпекою та охороною праці, яка акредитована відповідно до вимог законодавства.
Право на отримання сертифіката аудитора з систем управління промисловою безпекою та охороною праці має фізична особа, яка отримала вищу технічну освіту, має досвід практичної роботи у сфері промислової безпеки та охорони праці або суміжних сферах протягом трьох років і успішно склала кваліфікаційний іспит.
Перелік питань кваліфікаційного іспиту затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці один раз на рік.
Термін чинності сертифіката - три роки.»
 
Враховано    
    -70- Воропаєв Ю.М.
У статті 13 проекту фрази «виконавці аудиту» та «аудиторські організації» замінити словом «аудитори» у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
    -71- Ляпіна К.М.
До ст.13
Необхідно уточнити чи стосуються положення цієї статті працівників замовника аудита, які проводять внутрішній аудит.
 
Враховано у ст. 19   
75. Замовник аудиту має право: вільно визначати виконавців аудиту, давати аудиторській організації завдання на проведення аудиту, отримувати інформацію про хід аудиту, одержувати та використовувати висновки та свідоцтва з проведення аудиту.
 
-72- Королевська Н.Ю.
Частину першу статті 13 викласти в такій редакції:
„Замовник аудиту має право: вільно визначати виконавців аудиту, давати аудиторській організації завдання на проведення аудиту, отримувати інформацію про хід аудиту, одержувати та використовувати висновки аудиту"
 
Відхилено      
76. Замовник має право на відшкодування збитків, заподіяних неправомірними діями аудиторської організації під час проведення аудиту.
 
      
77. Замовник аудиту може мати інші права відповідно до законодавства України.
 
      
78. Замовник аудиту зобов'язаний:
 
      
79. забезпечувати фінансування проведення аудиту, своєчасне приймання та оплату виконаних робіт та наданих послуг;
 
      
80. надавати аудиторській організації всю наявну в нього інформацію, письмові чи усні пояснення щодо об'єктів аудиту;
 
      
81. не допускати дій, спрямованих на примушування виконавця аудиту до зміни форм і методів роботи чи висновків аудиту;
 
      
82. забезпечувати доступ виконавців аудиту на об'єкт, сприяти їм у проведенні дій, необхідних для належного виконання покладених на них завдань;
 
      
83. виконувати інші дії, пов'язані з проведенням аудиту відповідно до законодавства України.
 
      
84. Стаття 14. Права та обов'язки аудиторської організації
 
-73- Ляпіна К.М.
Статтю 14 вважати статтею 13
 
Немає висновку   Стаття 13. Права та обов'язки аудиторської організації
 
    -74- Воропаєв Ю.М.
У ст. 14 фразу «аудиторська організація» замінити словами «аудитор» у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
85. Аудиторська організація під час проведення аудиту має право:
самостійно визначати форми і методи проведення аудиту відповідно до законодавства та договору із замовником аудиту;
 
-75- Королевська Н.Ю.
Частину першу статті 14 викласти в такій редакції:
„Аудиторська організація під час аудиту має право:
самостійно визначати методи проведення аудиту відповідно до законодавства та договору із замовником аудиту".
 
Враховано   Аудиторська організація під час аудиту має право:
самостійно визначати методи проведення аудиту відповідно до законодавства та договору із замовником аудиту;
 
86. отримувати документи, матеріали та інші відомості, наявні у замовника об'єкта аудиту, необхідні для проведення аудиту;
 
   отримувати документи, матеріали та інші відомості, наявні у замовника аудиту, необхідні для проведення аудиту;
 
87. залучати на договірних засадах для вирішення окремих питань, що виникають у процесі проведення аудиту і вимагають спеціальних знань, фахівців відповідного профілю, не покладаючи на них відповідальність за висновки аудиту.
 
   залучати на договірних засадах для вирішення окремих питань, що виникають у процесі проведення аудиту і вимагають спеціальних знань, фахівців відповідного профілю, не покладаючи на них відповідальність за висновки аудиту.
 
88. Аудиторська організація зобов'язана:
 
   Аудиторська організація зобов'язана:
 
89. повідомляти замовника про всі виявлені у процесі проведення аудиту випадки порушення законодавства про промислову безпеку і охорону праці, стандартів, норм, правил та відображати цю інформацію у висновку про проведення аудиту;
 
-76- Королевська Н.Ю.
Абзац другий частини другої статті 14 викласти в такій редакції:
„повідомляти замовника про всі виявлені під час аудиту порушення законодавства про промислову безпеку та охорону праці та відображати цю інформацію у висновку аудиту".
 
Враховано   повідомляти замовника аудиту про всі виявлені у процесі проведення аудиту випадки порушення законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, стандартів, норм, правил і відображати цю інформацію у висновку аудиту;
 
90. невідкладно інформувати про виявлену у процесі проведення аудиту загрозу аварійної ситуації керівника (власника) об'єкта аудиту;
 
   невідкладно інформувати замовника аудиту про виявлену у процесі проведення аудиту загрозу аварійної ситуації;
 
91. забезпечувати належне збереження та своєчасне повернення документів, які одержані від власника об'єкта аудиту, замовника та інших осіб для проведення аудиту;
 
   забезпечувати належне збереження та своєчасне повернення документів, одержаних від замовника аудиту та інших осіб для проведення аудиту;
 
92. невідкладно інформувати замовника про відомі аудиторській організації причини, що унеможливлюють проведення чи продовження аудиту;
 
   невідкладно інформувати замовника аудиту про відомі аудиторській організації причини, що унеможливлюють проведення чи продовження аудиту;
 
93. заявляти самовідвід за наявності особистої зацікавленості у результатах аудиту;
 
-77- Ляпіна К.М.
Абзац шостий частини другої статті 14 викласти в такій редакції:
"не допускати проведення аудиту аудиторами чи іншими фахівцями, які мають особисту зацікавленість у результатах аудиту;"
 
Немає висновку   не допускати проведення аудиту аудиторами чи іншими фахівцями, які мають особисту зацікавленість у результатах аудиту;
 
94. дотримуватися встановлених законодавством та договором на проведення аудиту вимог щодо конфіденційності інформації, яка отримана або стала йому відома під час виконання цієї роботи.
 
   дотримуватися встановлених законодавством та договором на проведення аудиту вимог щодо конфіденційності інформації, яка отримана або стала відомою під час аудиту.
 
95. Стаття 15. Гарантії незалежності аудиторської організації
 
-78- Ляпіна К.М.
Статтю 15 вважати статтею 14
 
Немає висновку   Стаття 14. Гарантії незалежності аудиторської організації
 
    -79- Воропаєв Ю.М.
У ст. 15 фразу «аудиторська організація» замінити словами «аудитор» у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
96. Закон гарантує незалежність аудиторської організації шляхом:
 
   Закон гарантує незалежність аудиторської організації шляхом:
 
97. регулювання її діяльності законом, а також договором, що укладається відповідно до цього Закону;
 
   регулювання її діяльності законом, а також договором, що укладається відповідно до цього Закону;
 
98. заборони впливу на аудиторську організацію з метою примушування її до зміни форми і методів її роботи та висновків аудиту;
 
   заборони впливу на аудиторську організацію з метою примушування її до зміни форм і методів роботи чи висновку аудиту;
 
99. захисту порушених прав аудиторської організації у встановленому порядку.
 
-80- Ляпіна К.М.
Викласти ст. 15 у такій редакції:
«Стаття 15. Реєстр аудиторських організацій
Національний орган з акредитації веде Реєстр аудиторських організацій у встановленому ним порядку.
Реєстр аудиторських організацій містить відомості про найменування, ідентифікаційний код, місцезнаходження аудиторської організації, дату її акредитації та номер атестата акредитації.»
 
Враховано   захисту порушених прав аудиторської організації у встановленому порядку.
Стаття 15. Реєстр аудиторських організацій
Національний орган з акредитації веде Реєстр аудиторських організацій у встановленому ним порядку.
Реєстр аудиторських організацій містить відомості про найменування, ідентифікаційний код, місцезнаходження аудиторської організації, дату її акредитації та номер атестата акредитації.
 
100. Розділ ІІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ З ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ ТА ОХОРОНИ ПРАЦІ
 
-81- Ляпіна К.М.
Розділ ІІ вважати Розділом ІІІ.
 
Враховано   Розділ ІІІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ
 
101. Стаття 16. Правові підстави для проведення аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-82- Воропаєв Ю.М.
У ст.16 фрази «виконавцем» та «аудиторська організація» замінити словами «аудитор» у відповідних відмінках.
 
Відхилено   Стаття 16. Правові підстави для проведення аудиту
 
102. Аудит проводиться на підставі договору між замовником та виконавцем, укладеному відповідно до вимог цього Закону та інших нормативно-правових актів.
 
-83- Ляпіна К.М.
Викласти ст. 16 у такій редакції:
«Аудит проводиться на підставі договору між замовником та виконавцем.»
 
Враховано   Аудит проводиться на підставі договору між замовником та виконавцем.
 
103. Аудиторська організація несе визначену законом та договором відповідальність перед замовником за виконання визначених договором зобов'язань та достовірність висновків аудиту. Термін проведення аудиту визначається договором між замовником та виконавцем аудиту.
 
      
104. Стаття 17. Оформлення результатів аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-84- Ляпіна К.М.
Викласти ст. 17 у такій редакції:
«Стаття 17. Висновок аудиту
Результати аудиту подаються у формі висновку, який має містити:
загальні відомості про об'єкт аудиту та замовника аудиту;
підстави для проведення аудиту, його мету, завдання, програму та обсяг виконаних робіт;
відомості про аудиторську організацію (аудитора з систем управління промисловою безпекою та охороною праці);
перелік основних законів та інших нормативно-правових актів, на підставі яких та для перевірки на відповідність яким проводився аудит;
характеристику фактичного стану об'єкта аудиту;
висновки аудиту щодо виявлених невідповідностей (або відсутності таких) об'єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Висновок аудиту може містити рекомендації щодо заходів, яких необхідно вжити для усунення виявлених невідповідностей. Висновок аудиту є власністю його замовника і підставою для прийняття ним відповідних рішень.
Аудиторська організація в термін не пізніше 30 діб з дня підписання висновку аудиту надсилає його до спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
Результати зовнішнього аудиту враховуються під час встановлення періодичності та предмета планових перевірок, що здійснюються органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
Результати зовнішнього аудиту враховуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України під час розрахунку розміру страхового внеску, знижки чи надбавки до нього згідно із Законом України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.»
 
Враховано   Стаття 17. Висновок аудиту
Результати аудиту подаються у формі висновку, який має містити:
загальні відомості про об'єкт аудиту та замовника аудиту;
підстави для проведення аудиту, його мету, завдання, програму та обсяг виконаних робіт;
відомості про аудиторську організацію (аудитора з систем управління промисловою безпекою та охороною праці);
перелік основних законів та інших нормативно-правових актів, на підставі яких та для перевірки на відповідність яким проводився аудит;
характеристику фактичного стану об'єкта аудиту;
висновки аудиту щодо виявлених невідповідностей (або відсутності таких) об'єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Висновок аудиту може містити рекомендації щодо заходів, яких необхідно вжити для усунення виявлених невідповідностей. Висновок аудиту є власністю його замовника і підставою для прийняття ним відповідних рішень.
Аудиторська організація в термін не пізніше 30 діб з дня підписання висновку аудиту надсилає його до спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
Результати зовнішнього аудиту враховуються під час встановлення періодичності та предмета планових перевірок, що здійснюються органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
Результати зовнішнього аудиту враховуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України під час розрахунку розміру страхового внеску, знижки чи надбавки до нього згідно із Законом України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
105. Результати аудиту подаються у формі висновку, який має містити:
 
-85- Королевська Н.Ю.
Абзац перший частини першої статті 17 викласти в такій редакції:
„Результати аудиту висновок, який складається за формою, визначеною спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду та має містити:".
 
Відхилено      
106. загальні відомості про об'єкт та замовника аудиту;
 
      
107. підстави для проведення аудиту, його мету, завдання, програму та обсяг виконаних робіт;
 
      
108. відомості про аудиторську організацію (аудитора);
 
-86- Воропаєв Ю.М.
Фразу «аудиторську організацію» - виключити.
 
Відхилено      
109. перелік основних законодавчих актів та інших нормативних документів, на підставі яких та для перевірки на відповідність яким проводився аудит;
 
      
110. характеристику фактичного стану об'єкта аудиту;
 
      
111. висновки аудиту щодо виявлених невідповідностей (або відсутності таких) об'єкта аудиту вимогам законодавчих актів та інших нормативних документів;
 
      
112. відомості щодо підприємств, установ, організацій та осіб, яким надається висновок.
 
      
113. Висновок про проведення аудиту може містити рекомендації щодо заходів, які необхідно вжити для усунення виявлених невідповідностей. Висновок про проведення аудиту є власністю його замовника і підставою для прийняття відповідних рішень.
 
      
114. Стаття 18. Ведення Реєстру аудиторських організацій
 
-87- Ляпіна К.М.
Статтю 18 вважати статтею 15
 
Враховано      
    -88- Ляпіна К.М.
До ст.18
У цій статті варто також визначити, які відомості включаються до Реєстру аудиторських організацій і хто саме визначає порядок його ведення.
 
Враховано у ст. 15   
115. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду веде Реєстр аудиторських організацій.
 
-89- Воропаєв Ю.М.
У статті 18 проекту фрази «аудиторських організацій» замінити словами «аудиторів».
 
Відхилено   Стаття 18. Сертифікат відповідності
Сертифікат відповідності - документ, який надається аудиторською організацією замовнику аудиту та засвідчує відповідність об’єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Сертифікат відповідності видається в термін не пізніше 30 діб з дня підписання висновку аудиту і діє протягом трьох років.
 
    -90- Ляпіна К.М.
Статтю 18 викласти у такій редакції: «Стаття 18. Сертифікат відповідності
Сертифікат відповідності - документ, який надається аудиторською організацією замовнику аудиту та засвідчує відповідність об’єкта аудиту вимогам законів та інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
Сертифікат відповідності видається в термін не пізніше 30 діб з дня підписання висновку аудиту і діє протягом трьох років. «
 
Враховано    
116. Стаття 19. Відповідальність за порушення законодавства про аудит з промислової безпеки і охорони праці
 
-91- Ляпіна К.М.
Статтю 19 вважати статтею 20.
 
Враховано   Стаття 19. Права та обов'язки замовника аудиту
Замовник аудиту має право:
вільно визначати виконавців аудиту;
давати виконавцю аудиту завдання на проведення аудиту;
отримувати інформацію про хід аудиту;
одержувати та використовувати висновки аудиту та сертифікат відповідності;
на відшкодування збитків, заподіяних неправомірними діями виконавця аудиту під час проведення аудиту.
Замовник аудиту може мати інші права відповідно до законодавства та договору.
Замовник аудиту зобов'язаний:
забезпечувати фінансування проведення аудиту, своєчасні приймання та оплату виконаних робіт і наданих послуг;
надавати виконавцю аудиту всю наявну в нього інформацію, письмові чи усні пояснення щодо об'єкта аудиту;
не допускати дій, спрямованих на примушування виконавця аудиту до зміни форм і методів роботи чи висновків аудиту;
забезпечувати доступ виконавця аудиту на об'єкт, сприяти у проведенні дій, необхідних для належного виконання покладених на нього завдань;
виконувати інші дії, пов'язані з проведенням аудиту, відповідно до законодавства.
 
    -92- Ляпіна К.М.
Статтю 19 викласти у такій редакції:
«Стаття 19. Права та обов'язки замовника аудиту
Замовник аудиту має право:
вільно визначати виконавців аудиту;
давати виконавцю аудиту завдання на проведення аудиту;
отримувати інформацію про хід аудиту;
одержувати та використовувати висновки аудиту та сертифікат відповідності;
на відшкодування збитків, заподіяних неправомірними діями виконавця аудиту під час проведення аудиту.
Замовник аудиту може мати інші права відповідно до законодавства та договору.
Замовник аудиту зобов'язаний:
забезпечувати фінансування проведення аудиту, своєчасні приймання та оплату виконаних робіт і наданих послуг;
надавати виконавцю аудиту всю наявну в нього інформацію, письмові чи усні пояснення щодо об'єкта аудиту;
не допускати дій, спрямованих на примушування виконавця аудиту до зміни форм і методів роботи чи висновків аудиту;
забезпечувати доступ виконавця аудиту на об'єкт, сприяти у проведенні дій, необхідних для належного виконання покладених на нього завдань;
виконувати інші дії, пов'язані з проведенням аудиту, відповідно до законодавства.»
 
Враховано    
117. Особи, винні в порушенні встановленого законодавством порядку проведення аудиту, наданні свідомо неправдивих відомостей при проведенні аудиту, проведенні аудиту виконавцями, які не відповідають вимогам цього Закону, діях, спрямованих на примушення виконавця аудиту до зміни форм, методів роботи або аудиторського висновку, підготовці свідомо та завідомо неправдивого аудиторського висновку підлягають притягненню до цивільної, адміністративної чи кримінальної відповідальності відповідно до законодавства України.
 
-93- Ляпіна К.М.
Статтю 20 викласти у такій редакції:
«Стаття 20. Відповідальність за порушення законодавства про аудит
Аудиторська організація несе перед замовником аудиту цивільно-правову відповідальність у разі надання завідомо недостовірного висновку аудиту, що спричинило майнову шкоду.
Аудиторська організація несе цивільно-правову відповідальність, якщо майнова шкода завдана не пізніше ніж через рік з дня підписання висновку аудиту.
У разі заподіяння майнової шкоди іншим особам з вини аудиторської організації та замовника аудиту, зазначені особи несуть солідарну відповідальність в порядку, визначеному Цивільним кодексом України.»
 
Враховано   Стаття 20. Відповідальність за порушення законодавства про аудит
Аудиторська організація несе перед замовником аудиту цивільно-правову відповідальність у разі надання завідомо недостовірного висновку аудиту, що спричинило майнову шкоду.
Аудиторська організація несе цивільно-правову відповідальність, якщо майнова шкода завдана не пізніше ніж через рік з дня підписання висновку аудиту.
У разі заподіяння майнової шкоди іншим особам з вини аудиторської організації та замовника аудиту, зазначені особи несуть солідарну відповідальність у порядку, визначеному Цивільним кодексом України.
Розділ ІV. САМОРЕГУЛІВНІ ОРГАНІЗАЦІЇ У СФЕРІ АУДИТУ
Стаття 21. Поняття саморегулівної організації у сфері аудиту
Саморегулівними організаціями у сфері аудиту є громадські організації, що об’єднують фізичних осіб, які виконують роботи у сфері аудиту.
Порядок утворення та діяльність саморегулівних організацій у сфері аудиту визначаються законодавством про об'єднання громадян з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Саморегулівні організації у сфері аудиту діють на засадах самоврядування і їх діяльність не має на меті отримання прибутку.
Стаття 22. Вимоги до саморегулівної організації у сфері аудиту
Громадська організація може набути статусу саморегулівної організації у сфері аудиту, якщо:
кількісний склад цієї організації налічує не менш як 250 членів, які виконують роботи у сфері аудиту;
відповідно до статутних документів установлено процедуру внутрішньої сертифікації її членів.
Стаття 23. Порядок визнання статусу саморегулівної організації у сфері аудиту
Визнання статусу саморегулівної організації у сфері аудиту здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
Для визнання статусу саморегулівної організації у сфері аудиту її засновники подають такі документи:
копії статутних документів та свідоцтво про реєстрацію;
перелік фізичних осіб - членів організації з відомостями про їх сертифікацію;
відомості про склад керівництва статутних органів;
копії документів, якими встановлено процедуру внутрішньої сертифікації її членів.
Для з'ясування повноти та достовірності відомостей зазначених документів проводиться перевірка, термін якої не може перевищувати 30 днів від дати отримання документів спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
За наслідками розгляду та перевірки документів, поданих громадською організацією згідно з частиною другою цієї статті, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці приймає рішення про визнання статусу саморегулівної організації у сфері аудиту або відмову у визнанні такого статусу.
Про прийняте рішення спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці повідомляє громадську організацію у триденний термін.
У визнанні статусу саморегулівної організації у сфері аудиту громадській організації може бути відмовлено з таких підстав:
невідповідність громадської організації вимогам, зазначеним у статті 22 цього Закону;
неподання документів, передбачених частиною другою цієї статті;
припинення або тимчасова заборона діяльності громадської організації.
Вмотивоване рішення про відмову у визнанні статусу саморегулівної організації у сфері аудиту надсилається громадській організації не пізніше 30 днів від дати отримання документів спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці. Це рішення може бути оскаржене в судовому порядку.
Стаття 24. Повноваження саморегулівних організацій у сфері аудиту
Саморегулівні організації у сфері аудиту здійснюють такі повноваження:
контроль за виконанням вимог нормативно-правових актів щодо здійснення аудиту, забезпеченням належної якості аудиту, який проводиться аудиторськими організаціями і аудиторами з систем управління промисловою безпекою праці та охороною праці - їх членами;
участь у розробленні нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці;
участь у професійній підготовці аудиторів з систем управління промисловою безпекою та охороною праці;
контроль за підвищенням кваліфікації їх членів;
участь у складі атестаційної комісії, яка приймає кваліфікаційний іспит у кандидатів на право отримання сертифіката аудитора з систем управління промисловою безпекою та охороною праці;
рецензування не рідше одного разу на рік висновків аудиту, наданих їх членами;
захист своїх членів у питаннях судового та досудового вирішення спорів, пов'язаних з проведенням аудиту, відповідно до законодавства;
сприяння розвитку добросовісної конкуренції серед аудиторських організацій;
сприяння розвитку інформаційних технологій у сфері промислової безпеки та охорони праці, широкому інформуванню суспільства про особливості аудиту;
встановлення інших вимог щодо забезпечення виконання їх членами норм цього Закону, інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.
 
    -94- Ляпіна К.М.
Доповнити закон новим Розділом ІV такого змісту:
«Розділ ІV. САМОРЕГУЛІВНІ ОРГАНІЗАЦІЇ У СФЕРІ АУДИТУ
Стаття 21. Поняття саморегулівної організації у сфері аудиту
Саморегулівними організаціями у сфері аудиту є громадські організації, що об’єднують фізичних осіб, які виконують роботи у сфері аудиту.
Порядок утворення та діяльність саморегулівних організацій у сфері аудиту визначаються законодавством про об'єднання громадян з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Саморегулівні організації у сфері аудиту діють на засадах самоврядування і їх діяльність не має на меті отримання прибутку.
Стаття 22. Вимоги до саморегулівної організації у сфері аудиту
Громадська організація може набути статусу саморегулівної організації у сфері аудиту, якщо:
кількісний склад цієї організації налічує не менш як 250 членів, які виконують роботи у сфері аудиту;
відповідно до статутних документів установлено процедуру внутрішньої сертифікації її членів.
Стаття 23. Порядок визнання статусу саморегулівної організації у сфері аудиту
Визнання статусу саморегулівної організації у сфері аудиту здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
Для визнання статусу саморегулівної організації у сфері аудиту її засновники подають такі документи:
копії статутних документів та свідоцтво про реєстрацію;
перелік фізичних осіб - членів організації з відомостями про їх сертифікацію;
відомості про склад керівництва статутних органів;
копії документів, якими встановлено процедуру внутрішньої сертифікації її членів.
Для з'ясування повноти та достовірності відомостей зазначених документів проводиться перевірка, термін якої не може перевищувати 30 днів від дати отримання документів спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
За наслідками розгляду та перевірки документів, поданих громадською організацією згідно з частиною другою цієї статті, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці приймає рішення про визнання статусу саморегулівної організації у сфері аудиту або відмову у визнанні такого статусу.
Про прийняте рішення спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці повідомляє громадську організацію у триденний термін.
У визнанні статусу саморегулівної організації в сфері аудиту громадській організації може бути відмовлено з таких підстав:
невідповідність громадської організації вимогам, зазначеним у статті 22 цього Закону;
неподання документів, передбачених частиною другою цієї статті;
припинення або тимчасова заборона діяльності громадської організації.
Вмотивоване рішення про відмову у визнанні статусу саморегулівної організації в сфері аудиту надсилається громадській організації не пізніше 30 днів від дати отримання документів спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці. Це рішення може бути оскаржене в судовому порядку.
Стаття 24. Повноваження саморегулівних організацій у сфері аудиту
Саморегулівні організації у сфері аудиту здійснюють такі повноваження:
контроль за виконанням вимог нормативно-правових актів щодо здійснення аудиту, забезпеченням належної якості аудиту, який проводиться аудиторськими організаціями і аудиторами з систем управління промисловою безпекою праці та охороною праці - їх членами;
участь у розробленні нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці;
участь у професійній підготовці аудиторів з систем управління промисловою безпекою та охороною праці;
контроль за підвищенням кваліфікації їх членів;
участь у складі атестаційної комісії, яка приймає кваліфікаційний іспит у кандидатів на право отримання сертифіката аудитора з систем управління промисловою безпекою праці та охороною праці;
рецензування не рідше одного разу на рік висновків аудиту, наданих їх членами;
захист своїх членів у питаннях судового та досудового вирішення спорів, пов'язаних з проведенням аудиту, відповідно до законодавства;
сприяння розвитку добросовісної конкуренції серед аудиторських організацій;
сприяння розвитку інформаційних технологій у сфері промислової безпеки та охорони праці, широкому інформуванню суспільства про особливості аудиту;
встановлення інших вимог щодо забезпечення виконання їх членами норм цього Закону, інших нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці.»
 
Враховано    
118. Розділ ІІІ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В ГАЛУЗІ АУДИТУ З ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ І ОХОРОНИ ПРАЦІ
 
-95- Ляпіна К.М.
Розділ ІІІ – вилучити.
 
Враховано .     
119. Стаття 20. Міжнародне співробітництво в галузі аудиту з промислової безпеки і охорони праці
 
-96- Ляпіна К.М.
Статтю 20 законопроекту вважати статтею 10.
 
Враховано      
120. Міжнародне співробітництво в галузі аудиту з промислової безпеки і охорони праці здійснюється відповідно до законів та міжнародних договорів України.
 
      
121. Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші вимоги, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.
 
      
122. Розділ ІV. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
-97- Ляпіна К.М.
Розділ ІV вважати Розділом V.
 
Враховано   Розділ V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
123. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
-98- Ляпіна К.М.
Частину першу Розділу ІV викласти в такій редакції:
"1.. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2008 року".
 
Враховано   1.. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2008 року.
2. Внести зміни до таких законів України:
1) у Законі України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., №32, ст. 170):
в абзаці другому статті 1 слова " (випробування, калібрування, сертифікацію, контроль)" замінити словами " (випробування, калібрування, сертифікацію, контроль, аудит з промислової безпеки та охорони праці)";
статтю 10 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
"аудиторські організації, що здійснюють аудит з промислової безпеки та охорони праці";
2) розділ ІІІ Закону України "Про охорону праці" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 2, ст. 10; 2004 р., № 17-18, ст. 250; 2005 р., № 7-8, ст. 162) доповнити статтею 24-1 такого змісту:
"Стаття 24-1. Аудит з промислової безпеки та охорони праці
З метою перевірки стану охорони праці роботодавець має право проводити аудит з промислової безпеки та охорони праці на підприємстві, в установі, організації, в їх філіях, представництвах і структурних підрозділах.
Проведення аудиту з промислової безпеки та охорони праці здійснюється відповідно до Закону України "Про аудит з промислової безпеки та охорони праці".
 
    -99- Королевська Н.Ю.
Частину першу Розділу ІV викласти в такій редакції:
"1.. Цей Закон набирає чинності через рік з дня його опублікування".
 
Враховано    
    -100- Ляпіна К.М.
Розділ ІV доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Внести зміни до таких законів України:
1) у Законі України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., №32, ст. 170):
в абзаці другому статті 1 слова " (випробування, калібрування, сертифікацію, контроль)" замінити словами " (випробування, калібрування, сертифікацію, контроль, аудит з промислової безпеки та охорони праці)";
статтю 10 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
"аудиторські організації, що здійснюють аудит з промислової безпеки та охорони праці"
2) розділ ІІІ Закону України "Про охорону праці" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 2, ст. 10; 2004 р., № 17-18, ст. 250; 2005 р., № 7-8, ст. 162) доповнити статтею 24-1 такого змісту:
"Стаття 24-1. Аудит з промислової безпеки та охорони праці
З метою перевірки стану охорони праці роботодавець має право проводити аудит з промислової безпеки та охорони праці на підприємстві, в установі, організації, в їх філіях, представництвах і структурних підрозділах.
Проведення аудиту з промислової безпеки та охорони праці здійснюється відповідно до Закону України "Про аудит з промислової безпеки та охорони праці".
 
Враховано    
124. 2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
-101- Королевська Н.Ю.
Абзац перший частини другої Розділу ІV викласти в такій редакції:
"2. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону".
 
Враховано   3. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
125. внести до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України та інших нормативних актів у відповідність із цим Законом;
 
      
126. привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
 
127. забезпечити прийняття, відповідно до своєї компетенції, нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;
 
   забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;
 
128. забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.
 
   забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом.
 
129. Голова Верховної Ради України

   Голова Верховної Ради України