Кількість абзаців - 37 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про господарські товариства (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення
 
3. законодавства про господарські товариства
 
   законодавства про господарські товариства
 
4. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
5. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
6. 1. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 40 — 44):
 
   1. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 40 – 44 ст. 356):
 
7. 1) доповнити статтю 98 частиною такого змісту:
 
   1) статтю 98 доповнити частиною шостою такого змісту:
 
8. "6. У разі коли товариство має єдиного учасника, повноваження загальних зборів товариства, передбачені законодавством, а також внутрішніми документами товариства, здійснюються таким учасником одноосібно без скликання загальних зборів.
 
-1- Воропаєв Ю.М.
Викласти частину шосту ст.98 Цивільного кодексу України у наступній редакції:
"6. У разі якщо товариство має єдиного учасника, до такого товариства не застосовуються положення закону щодо порядку скликання та проведення загальних зборів учасників товариства. Рішення учасника з питань, що належать до компетенції загальних зборів, оформлюється ним письмово у формі наказу та засвідчується печаткою товариства або нотаріально".
 
Враховано   "6. У разі якщо товариство має єдиного учасника, до такого товариства не застосовуються положення закону щодо порядку скликання та проведення загальних зборів учасників товариства.
 
9. Рішення учасника з питань, що належать до компетенції загальних зборів, оформлюється ним письмово у формі протоколу та засвідчується печаткою товариства.";
 
   Рішення учасника з питань, що належать до компетенції загальних зборів, оформлюється ним письмово у формі наказу та засвідчується печаткою товариства або нотаріально";
 
10. 2) доповнити частину першу статті 145 абзацами такого змісту:
 
-2- Воропаєв Ю.М.
Виключити з проекту внесення змін до статті 145 Цивільного кодексу України .
 
Враховано      
11. "У разі коли товариство має єдиного учасника, повноваження загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю, передбачені законодавством, а також внутрішніми документами товариства, здійснюються таким учасником одноосібно без скликання загальних зборів.
 
      
12. Рішення учасника з питань, що належать до компетенції загальних зборів, оформлюється ним письмово у формі протоколу та засвідчується печаткою товариства.";
 
      
13. 3) у статті 159:
 
   2) у статті 159:
 
14. доповнити частину першу абзацами такого змісту:
 
   частину першу викласти у такій редакції:
 
15. "У разі коли товариство має єдиного акціонера, повноваження загальних зборів акціонерів, передбачені законодавством, а також внутрішніми документами товариства, здійснюються таким акціонером одноосібно без скликання загальних зборів.
 
-3- Воропаєв Ю.М.
Викласти зміни у проекті до статті 159 Цивільного кодексу України у наступній редакції:
"1. Вищим органом акціонерного товариства є загальні збори акціонерів.
У загальних зборах акціонерного товариства можуть брати участь особи, включені до переліку акціонерів, які мають право на таку участь, або їх представники. На загальних зборах за запрошенням особи, яка скликає загальні збори, також можуть бути присутні представник аудитора товариства та посадові особи товариства незалежно від володіння ними акціями цього товариства, представник органу, який відповідно до статуту представляє права та інтереси трудового колективу.
Акціонери (їхні представники), які беруть участь у загальних зборах, реєструються в порядку, передбаченому законом.
У разі якщо товариство має єдиного акціонера, до такого товариства не застосовуються положення закону щодо порядку скликання та проведення загальних зборів акціонерів товариства. Рішення акціонера з питань, що належать до компетенції загальних зборів, оформлюється ним письмово у формі наказу та засвідчується печаткою товариства або нотаріально."
 
Враховано   "1. Вищим органом акціонерного товариства є загальні збори акціонерів.
У загальних зборах акціонерного товариства можуть брати участь особи, включені до переліку акціонерів, які мають право на таку участь, або їх представники. На загальних зборах за запрошенням особи, яка скликає загальні збори, також можуть бути присутні представник аудитора товариства та посадові особи товариства незалежно від володіння ними акціями цього товариства, представник органу, який відповідно до статуту представляє права та інтереси трудового колективу.
Акціонери (їхні представники), які беруть участь у загальних зборах, реєструються в порядку, передбаченому законом.
У разі якщо товариство має єдиного акціонера, до такого товариства не застосовуються положення закону щодо порядку скликання та проведення загальних зборів акціонерів товариства.
 
16. Рішення акціонера з питань, що належать до компетенції загальних зборів акціонерів, оформлюється ним письмово у формі протоколу та засвідчується печаткою товариства.";
 
   Рішення акціонера з питань, що належать до компетенції загальних зборів, оформлюється ним письмово у формі наказу та засвідчується печаткою товариства або нотаріально";
 
17. доповнити частину четверту абзацами такого змісту:
 
-4- Воропаєв Ю.М.
Доповнити частину четверту абзацами такого змісту:
"Статутом приватного акціонерного товариства можуть бути передбачені інші питання, рішення щодо яких приймаються трьома чвертями голосів акціонерів від загальної їх кількості, крім питань:
1) про дострокове припинення повноважень посадових осіб органів товариства;
2) про звернення до суду з позовом до посадових осіб органів товариства стосовно відшкодування збитків, завданих товариству;
3) про звернення до суду, у разі недотримання вимог закону при вчиненні значного правочину.
З питань, зазначених у абзаці другому частини четвертої цієї статті, та з решти питань рішення приймаються простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у загальних зборах та є власниками голосуючих з того чи іншого питання порядку денного акцій, крім випадків, коли законом встановлено інше.
Статутом приватного акціонерного товариства може встановлюватися більша кількість голосів акціонерів, необхідних для прийняття рішень з питань порядку денного, крім питань, зазначених у абзаці другому частини четвертої цієї статті.…"
 
Враховано   частину четверту доповнити абзацами п‘ятим -десятим такого змісту:
 
18. "Статутом товариства може бути передбачено більшу кількість голосів, необхідну для прийняття рішень загальними зборами акціонерів, крім випадків прийняття рішень про:
 
   "Статутом приватного акціонерного товариства можуть бути передбачені інші питання, рішення щодо яких приймаються трьома чвертями голосів акціонерів від загальної їх кількості, крім питань:
 
19. 1) дострокове припинення повноважень посадових осіб органів управління товариства;
 
   1) про дострокове припинення повноважень посадових осіб органів товариства;
 
20. 2) звернення до суду з позовом до посадових осіб органів управління товариства стосовно відшкодування збитків, завданих товариству.".
 
-5- Кармазін Ю.А.
У статті 159 Цивільного кодексу України доповнити частину четверту абзацом такого змісту:
"3) про звернення до суду з позовом у разі недотримання вимог цього Закону при вчиненні правочину".
 
Враховано редакційно   2) про звернення до суду з позовом до посадових осіб органів товариства стосовно відшкодування збитків, завданих товариству;
3) про звернення до суду у разі недотримання вимог закону при вчиненні значного правочину.
З питань, зазначених у абзаці другому частини четвертої цієї статті, та з інших питань рішення приймаються простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у загальних зборах та є власниками голосуючих з того чи іншого питання порядку денного акцій, крім випадків, коли законом встановлено інше.
Статутом приватного акціонерного товариства може встановлюватися більша кількість голосів акціонерів, необхідних для прийняття рішень з питань порядку денного, крім питань, зазначених у абзаці другому частини четвертої цієї статті".
 
21. 2. У Законі України "Про господарські товариства" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 49, ст. 682; 1998 р., № 18, ст. 89; 2002 р., № 32, ст. 222; 2006 р., № 8, ст. 88; 2007 р., № 33, ст. 440):
 
   2. У Законі України "Про господарські товариства" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 49, ст. 682; 1998 р., № 18, ст. 89; 2002 р., № 32, ст. 222; 2006 р., № 8, ст. 88; 2007 р., № 33, ст. 440):
 
22. доповнити статтю 41 частинами такого змісту:
 
   1) статтю 41 доповнити частинами десятою-одинадцятою такого змісту:
 
23. "У разі коли товариство має єдиного акціонера, повноваження загальних зборів акціонерів, передбачені законодавством, а також внутрішніми документами товариства, здійснюються таким акціонером одноосібно без скликання загальних зборів.
 
-6- Воропаєв Ю.М.
Викласти зміни до ст.41 Закону у наступній редакції:
"У разі якщо товариство має єдиного акціонера, до такого товариства не застосовуються положення закону щодо порядку скликання та проведення загальних зборів акціонерів товариства.
Рішення акціонера з питань, що належать до компетенції загальних зборів акціонерів, оформлюється ним письмово у формі наказу та засвідчується печаткою товариства або нотаріально".
 
Враховано   "У разі якщо товариство має єдиного акціонера, до такого товариства не застосовуються положення закону щодо порядку скликання та проведення загальних зборів акціонерів товариства.
 
24. Рішення акціонера з питань, що належать до компетенції загальних зборів акціонерів, оформлюється ним письмово у формі протоколу та засвідчується печаткою товариства.";
 
   Рішення акціонера з питань, що належать до компетенції загальних зборів акціонерів, оформлюється ним письмово у формі наказу та засвідчується печаткою товариства або нотаріально";
 
25. 2) доповнити статтю 42 частиною такого змісту:
 
   2) статтю 42 викласти у такій редакції:
 
26. "Статутом товариства може бути передбачено більшу кількість голосів, необхідну для прийняття рішень загальними зборами акціонерів, крім випадків прийняття рішень про:
 
-7- Воропаєв Ю.М.
Викласти статтю 42 Закону у наступній редакції:
"Рішення загальних зборів акціонерів приймаються більш як трьома чвертями голосів акціонерів від загальної їх кількості з таких питань:
а) зміна статуту товариства;
б) прийняття рішення про анулювання викуплених акцій;
в) прийняття рішення про зміну типу товариства;
г) прийняття рішення про розміщення акцій;
д) прийняття рішення про зміну розміру статутного капіталу товариства;
е) прийняття рішення про виділ та припинення товариства, крім випадку, якщо акціонерному товариству, до якого здійснюється приєднання, належить більше ніж 90 відсотків простих акцій товариства, що приєднується, приєднання не спричиняє необхідності внесення змін до статуту товариства, до якого здійснюється приєднання, пов’язаних із змінами прав його акціонерів, від імені товариства, до якого здійснюється приєднання, рішення про приєднання, затвердження передавального акта та умов договору про приєднання приймається його наглядовою радою.
Статутом закритого акціонерного товариства можуть бути передбачені інші питання, рішення щодо яких приймаються трьома чвертями голосів акціонерів від загальної їх кількості, крім питань:
1) про дострокове припинення повноважень посадових осіб органів товариства;
2) про звернення до суду з позовом до посадових осіб органів товариства стосовно відшкодування збитків, завданих товариству;
3) про звернення до суду, у разі недотримання вимог закону при вчиненні значного правочину.
З питань, зазначених у частині другій цієї статті, та з решти питань рішення приймаються простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у загальних зборах та є власниками голосуючих з того чи іншого питання порядку денного акцій, крім випадків, коли законом не встановлено інше.
Статутом закритого акціонерного товариства може встановлюватися більша кількість голосів акціонерів, необхідних для прийняття рішень з питань порядку денного, крім питань, зазначених у частині другій цієї статті."
 
Враховано   "Стаття 42. Правомочність рішень загальних зборів акціонерів.
Рішення загальних зборів акціонерів приймаються більш як трьома чвертями голосів акціонерів від загальної їх кількості з таких питань:
а) зміна статуту товариства;
б) прийняття рішення про анулювання викуплених акцій;
в) прийняття рішення про зміну типу товариства;
г) прийняття рішення про розміщення акцій;
д) прийняття рішення про зміну розміру статутного капіталу товариства;
е) прийняття рішення про виділ та припинення товариства, крім випадку, якщо акціонерному товариству, до якого здійснюється приєднання, належить більше як 90 відсотків простих акцій товариства, що приєднується, приєднання не спричиняє необхідності внесення змін до статуту товариства, до якого здійснюється приєднання, пов’язаних із змінами прав його акціонерів, від імені товариства, до якого здійснюється приєднання, рішення про приєднання, затвердження передавального акта та умов договору про приєднання приймається його наглядовою радою.
Статутом закритого акціонерного товариства можуть бути передбачені інші питання, рішення щодо яких приймаються трьома чвертями голосів акціонерів від загальної їх кількості, крім питань про:
 
27. 1) дострокове припинення повноважень посадових осіб органів управління товариства;
 
   1) дострокове припинення повноважень посадових осіб органів товариства;
 
28. 2) звернення до суду з позовом до посадових осіб органів управління товариства стосовно відшкодування збитків, завданих товариству.";
 
-8- Кармазін Ю.А.
Доповнити нову частину статті 42 новим абзацом такого змісту:
"3) про звернення до суду з позовом у разі недотримання вимог цього Закону при вчиненні правочину".
 
Враховано редакційно   2) звернення до суду з позовом до посадових осіб органів товариства стосовно відшкодування збитків, завданих товариству;
3) звернення до суду, у разі недотримання вимог закону при вчиненні значного правочину.
З питань, зазначених у частині другій цієї статті, та з решти питань рішення приймаються простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у загальних зборах та є власниками голосуючих з того чи іншого питання порядку денного акцій, якщо законом не встановлено інше.
Статутом закритого акціонерного товариства може встановлюватися більша кількість голосів акціонерів, необхідних для прийняття рішень з питань порядку денного, крім питань, зазначених у частині другій цієї статті";
 
29. 3) доповнити статтю 58 частинами такого змісту:
 
   3) статтю 58 доповнити частинами шостою-сьомою такого змісту:
 
30. "У разі коли товариство має єдиного учасника, повноваження загальних зборів учасників, передбачені законодавством, а також внутрішніми документами товариства, здійснюються таким учасником одноосібно без скликання загальних зборів.
 
-9- Воропаєв Ю.М.
Викласти зміни до ст.58 Закону у наступній редакції:
"У разі якщо товариство має єдиного учасника, до такого товариства не застосовуються положення закону щодо порядку скликання та проведення загальних зборів учасників товариства. Рішення учасника з питань, що належать до компетенції загальних зборів учасників, оформлюється ним письмово у формі наказу та засвідчується печаткою товариства або нотаріально".
 
Враховано   "У разі якщо товариство має єдиного учасника, до такого товариства не застосовуються положення закону щодо порядку скликання та проведення загальних зборів учасників товариства.
 
31. Рішення учасника з питань, що належать до компетенції загальних зборів учасників, оформлюється ним письмово у формі протоколу та засвідчується печаткою товариства.";
 
   Рішення учасника з питань, що належать до компетенції загальних зборів учасників, оформлюється ним письмово у формі наказу та засвідчується печаткою товариства або нотаріально";
 
32. 4) доповнити статтю 59 частиною такого змісту:
 
-10- Воропаєв Ю.М.
Викласти ст.59 Закону у наступній редакції:
"Стаття 59. Компетенція загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю
До компетенції зборів товариства з обмеженою відповідальністю крім питань, зазначених у пунктах "а", "б", "г - ж", "и - й" статті 41 цього Закону, належить:
а) встановлення розміру, форми і порядку внесення учасниками додаткових вкладів;
б) вирішення питання про придбання товариством частки учасника;
в) виключення учасника з товариства;
г) визначення форм контролю за діяльністю виконавчого органу, створення та визначення повноважень відповідних контрольних органів.
Рішення загальних зборів учасників приймається більш як трьома чвертями голосів учасників з таких питань:
а) внесення змін до статуту товариства, зміна розміру статутного капіталу товариства;
б) прийняття рішення про виділ або припинення товариства.
З решти питань рішення приймається простою більшістю голосів учасників.
Статутом товариства можуть бути передбачені інші питання, рішення щодо яких приймаються трьома чвертями голосів учасників від загальної їх кількості, крім питань:
1) про дострокове припинення повноважень посадових осіб органів товариства;
2) про звернення до суду з позовом до посадових осіб органів товариства стосовно відшкодування збитків, завданих товариству.
З питань, зазначених у частині четвертій цієї статті, та з решти питань рішення приймаються простою більшістю голосів учасників, крім випадків, коли законом встановлено інше.
Статутом товариства з обмеженою відповідальністю може встановлюватися більша кількість голосів учасників, необхідних для прийняття рішень з питань порядку денного, крім питань, зазначених у частині четвертій цієї статті."
 
Враховано   4) статтю 59 викласти в такій редакції:
 
33. "Статутом товариства може бути передбачено більшу кількість голосів, необхідну для прийняття рішень загальними зборами учасників, крім випадків прийняття рішень про:
 
   "Стаття 59. Компетенція загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю
До компетенції зборів товариства з обмеженою відповідальністю, крім питань, зазначених у пунктах "а", "б", "г - ж", "и - й" статті 41 цього Закону, належить:
а) встановлення розміру, форми і порядку внесення учасниками додаткових вкладів;
б) вирішення питання про придбання товариством частки учасника;
в) виключення учасника з товариства;
г) визначення форм контролю за діяльністю виконавчого органу, створення та визначення повноважень відповідних контрольних органів.
Рішення загальних зборів учасників приймається більш як трьома чвертями голосів учасників з таких питань:
а) внесення змін до статуту товариства, зміна розміру статутного капіталу товариства;
б) прийняття рішення про виділ або припинення товариства.
З інших питань рішення приймається простою більшістю голосів учасників.
Статутом товариства можуть бути передбачені інші питання, рішення щодо яких приймаються трьома чвертями голосів учасників від загальної їх кількості, крім питань:
 
34. 1) дострокове припинення повноважень посадових осіб органів управління товариства;
 
   а) про дострокове припинення повноважень посадових осіб органів товариства;
 
35. 2) звернення до суду з позовом до посадових осіб органів управління товариства стосовно відшкодування збитків, завданих товариству.".
 
-11- Кармазін Ю.А.
Доповнити нову частину статті 59 новим абзацом такого змісту:
"3) про звернення до суду з позовом у разі недотримання вимог цього Закону при вчиненні правочину".
 
Враховано редакційно   б) про звернення до суду з позовом до посадових осіб органів товариства стосовно відшкодування збитків, завданих товариству.
в) про звернення до суду у разі недотримання вимог закону при вчиненні значного правочину.
З питань, зазначених у частині четвертій цієї статті, та з решти питань рішення приймаються простою більшістю голосів учасників, крім випадків, коли законом встановлено інше.
Статутом товариства з обмеженою відповідальністю може встановлюватися більша кількість голосів учасників, необхідних для прийняття рішень з питань порядку денного, крім питань, зазначених у частині четвертій цієї статті".
 
36. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

   ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.