Кількість абзаців - 131 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
   З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
2. Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"
 
-1- Круць М.Ф.
Назву закону викласти в такій редакції: "Про внесення зміни до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" щодо спрощення порядку видачі документів дозвільного характеру"
 
Відхилено   Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення порядку видачі документів дозвільного характеру
 
    -2- Ляпіна К.М.
Назву законопроекту викласти в такій редакції:
"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо спрощення порядку видачі документів дозвільного характеру)
 
Враховано    
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. І. Внести до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 48, ст. 483) такі зміни:
 
   5. У Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 48, ст. 483):
 
5. 1. У тексті Закону слова "адміністратор" та "дії щодо здійснення господарської діяльності" в усіх відмінках замінити відповідно словами "державний адміністратор" та "певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності" у відповідних відмінках.
 
   8) у тексті Закону слова "адміністратор" та "дії щодо здійснення господарської діяльності" в усіх відмінках і числах замінити відповідно словами "державний адміністратор" та "певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності" у відповідному відмінку та числі;
 
6. 2. У частині першій статті 1:
 
-3- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац перший підпункту 2 викласти в такій редакції:
"частину першу статті 1 викласти в такій редакції:
"1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
дозвільна система у сфері господарської діяльності - сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру;
дозвільні органи - органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру"
 
Враховано   1) текст статті 1 викласти в такій редакції:
"1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
дозвільна система у сфері господарської діяльності - сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, державними адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру;
дозвільні органи - органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру;
 
7. абзац другий доповнити словами "їх переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням";
 
-4- Ляпіна К.М.
Абзаци другий – третій частини другої виключити
 
Враховано      
8. абзац четвертий замінити двома абзацами такого змісту:
 
      
9. "дозвільні органи обласного рівня - територіальні органи центральних органів виконавчої влади, структурні підрозділи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
 
      
10. документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, які видаються суб'єкту господарювання дозвільним органом і дають цьому суб'єкту господарювання право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності. Законами або міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, можуть встановлюватись інші види документів дозвільного характеру".
 
-5- Ляпіна К.М.
Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац п’ятий частини другої викласти в такій редакції:
"документ дозвільного характеру – дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов’язаний видати суб'єкту господарювання в разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності і без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або види господарської діяльності"
 
Враховано   документ дозвільного характеру – дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов’язаний видати суб'єкту господарювання в разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності і без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або види господарської діяльності;
 
11. У зв'язку з цим абзаци п'ятий - дев'ятий вважати відповідно абзацами шостим - десятим;
 
      
12. абзац шостий викласти в такій редакції:
 
      
13. "місцеві дозвільні органи - міські ради та їх виконавчі органи (міст - обласних центрів, міст республіканського в Автономній Республіці Крим та міст обласного значення), районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації, місцеві органи центральних органів виконавчої влади, їх посадові особи, підприємства, установи, організації, які уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру від свого імені і проводять чи залучаються до проведення експертизи та обстеження, необхідних для видачі документів дозвільного характеру, у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці";
 
-6- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
абзац шостий викласти в такій редакції:
"місцеві дозвільні органи - міські ради та їх виконавчі органи, районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації, територіальні (місцеві) органи центральних органів
виконавчої влади, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону від свого імені проводити чи залучатися до проведення експертизи та обстеження об’єктів, видавати документи дозвільного характеру, у межах відповідної адміністративно-територіальної"
 
Враховано   місцеві дозвільні органи - міські ради та їх виконавчі органи, районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації, територіальні (місцеві) органи центральних органів
виконавчої влади, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону від свого імені проводити чи залучатися до проведення експертизи та обстеження об’єктів, на які видається документ дозвільного характеру, видавати документи дозвільного характеру, у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
 
    -7- Ляпіна К.М.
Абзац шостий частини другої виключити
 
Відхилено    
14. абзац сьомий після слів "об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру" доповнити словами " (далі - об'єкт)";
 
-8- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
абзац шостий викласти в такій редакції:
"об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру (далі – об'єкт), - земельна ділянка (у тому числі ґрунтовий покрив земельних ділянок), споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи які використовуються суб’єктом господарювання в процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об’єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід тощо)"
 
Враховано   об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру (далі – об'єкт) - природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи які використовуються суб’єктом господарювання в процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об’єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід);
 
15. абзац дев'ятий викласти в такій редакції:
 
      
16. "декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства (далі - декларація) -документ, яким суб'єкт господарювання повідомляє державного адміністратора про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства. Шляхом такого повідомлення суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру";
 
-9- Василенко С.В.
Перше речення абзацу одинадцятого частини другої викласти в такій редакції:
"декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства (далі – декларація) – документ, яким суб’єкт господарювання повідомляє відповідний дозвільний орган безпосередньо або через адміністратора про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства"
 
Враховано редакційно   декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства (далі – декларація) – документ, яким суб'єкт господарювання повідомляє державного адміністратора або представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства. У такий спосіб суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру.
Форма повідомлення державного адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам встановлюється Кабінетом Міністрів України;
 
    -10- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац восьмий викласти в такій редакції:
"декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства (далі – декларація) – документ, яким суб'єкт господарювання повідомляє державного адміністратора або представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства. Шляхом такого повідомлення суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру з моменту реєстрації декларації у дозвільному органі"
 
Враховано редакційно    
    -11- Ляпіна К.М.
Перше речення абзацу одинадцятого частини другої викласти в такій редакції:
"Абзаци восьмий-дев’ятий викласти в такій редакції:
"декларативний принцип - принцип, згідно з яким суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру шляхом повідомлення адміністратора про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства.
Форма повідомлення державного адміністратора про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства та перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності за декларативним принципом встановлюються Кабінетом Міністрів України"
 
Враховано частково    
17. доповнити новими абзацами такого змісту:
 
      
18. "принцип мовчазної згоди - набуття суб'єктом господарювання права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без одержання відповідного документа дозвільного характеру за умови, якщо суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою було подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, проте у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову в його видачі видано або направлено не було;
 
-12- Ляпіна К.М.
Абзац тринадцятий частини другої викласти в такій редакції:
"принцип мовчазної згоди - принцип, згідно з яким суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру якщо у встановлений законом термін суб’єктом господарювання не отримано документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі"
 
Враховано редакційно   принцип мовчазної згоди – набуття суб’єктом господарювання права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без одержання відповідного документа дозвільного характеру за умови, якщо суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою було подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову в його видачі видано або направлено не було;
принцип організаційної єдності – принцип, згідно з яким видача документів дозвільного характеру (переоформлення, видача дублікатів, анулювання) суб’єктам господарювання здійснюється в дозвільному центрі шляхом взаємодії представників дозвільних органів, що забезпечується державним адміністратором в порядку, встановленому цим Законом;
дозвільна (погоджувальна) процедура – сукупність дій, що здійснюються суб’єктами господарювання, державними адміністраторами та дозвільними органами під час проведення погодження (розгляду), оформлення, надання висновків тощо, які передують отриманню документа дозвільного характеру;
 
    -13- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац тринадцятий частини другої викласти в такій редакції:
"принцип мовчазної згоди - принцип, згідно з яким суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру за умови відсутності виданого дозвільним органом такого документа дозвільного характеру або письмового повідомлення про відмову в його видачі у встановлений законом строк, які повинні бути прийняті на підставі заяви та поданих документів. Принцип мовчазної згоди не застосовується щодо видачі документів дозвільного характеру, необхідних для отримання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності;
принцип організаційної єдності – принцип, згідно з яким діяльність місцевих та регіональних дозвільних органів щодо видачі (переоформлення, видачі дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання здійснюється безпосередньо у межах дозвільного центру шляхом взаємодії з державним адміністратором та в порядку встановленому цим Законом."
 
Враховано редакційно    
    -14- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Доповнити новим абзацом такого змісту:
"дозвільна (погоджувальна) процедура – сукупність дій, що здійснюються суб’єктами господарювання, державними адміністраторами та дозвільними органами під час проведення погодження (розгляду), оформлення, надання висновків тощо, які передують отриманню документа дозвільного характеру";
 
Враховано    
19. дозвільний центр - приміщення, в якому представники дозвільних органів та державний адміністратор здійснюють діяльність щодо видачі документів дозвільного характеру, їх переоформлення, видачу дублікатів та анулювання".
 
-15- Ляпіна К.М.
Абзац чотирнадцятий частини другої викласти в такій редакції:
"дозвільний центр — робочий орган відповідної міської ради (виконавчого органу) та районної державної адміністрації, в якому представники місцевих дозвільних органів та адміністратор діють за принципом організаційної єдності щодо видачі документів дозвільного характеру"
 
Враховано   дозвільний центр — робочий орган відповідної міської ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення (її виконавчого органу), районної та районної у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, Севастопольської міської державної адміністрації, в якому представники місцевих дозвільних органів та державний адміністратор діють за принципом організаційної єдності щодо видачі документів дозвільного характеру, переоформлення, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру";
 
    -16- Ляпіна К.М.
Доповнити частину другу абзацом такого змісту:
"дозвільна процедура – встановлений Кабінетом Міністрів України або рішенням сесії відповідної Ради порядок дій щодо отримання певного документу дозвільного характеру"
 
Відхилено    
20. 2. Частину першу статті 2 після слів "ліцензування господарської діяльності" доповнити словами " (крім відносин щодо видачі документів дозвільного характеру, необхідних для отримання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності)".
 
-17- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Статтю 2 викласти в такій редакції:
"1. Дія цього Закону поширюється на дозвільні органи, державних адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання, які мають намір провадити або провадять господарську діяльність, і не поширюється на відносини у сфері ліцензування господарської діяльності (крім відносин щодо видачі документів дозвільного характеру, необхідних для отримання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності), державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг, охорони державної таємниці (провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею), захисту прав інтелектуальної власності на комерційну таємницю, захисту економічної конкуренції, а також на дозвільну систему, яка поширюється на операції зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими матеріалами і речовинами, сильнодіючими отруйними речовинами, дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії"
 
Враховано   2) текст статті 2 викласти в такій редакції:
"1. Дія цього Закону поширюється на дозвільні органи, державних адміністраторів, уповноважений орган та суб'єктів господарювання, які мають намір провадити або провадять господарську діяльність.
2. Дія цього Закону не поширюється на відносини у сфері ліцензування господарської діяльності (крім відносин щодо видачі документів дозвільного характеру, необхідних для отримання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності), державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг, охорони державної таємниці (провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею), захисту економічної конкуренції, а також на дозвільну систему, що поширюється на операції зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими матеріалами і речовинами, сильнодіючими отруйними речовинами, дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії.
3. Видача ветеринарних документів здійснюється відповідно до цього Закону з урахуванням особливостей, визначених законами України "Про ветеринарну медицину" і "Про безпечність та якість харчових продуктів".
Видача, анулювання та поновлення сертифікатів суб’єкта оціночної діяльності здійснюється відповідно до цього Закону з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні";
 
21. 3. Текст статті 4 викласти в такій редакції:
 
-18- Ляпіна К.М.
Частину третю виключити
 
Відхилено   3) текст статті 4 викласти в такій редакції:
 
22. "1. Виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюється:
 
   "1. Виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з отриманням документів дозвільного характеру, встановлюються:
 
23. необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види;
 
   необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види;
 
24. дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру;
 
   дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру;
 
25. платність або безоплатність видачі документа дозвільного характеру;
 
-19- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац четвертий пункту першого частини третьої після слова "видачі" доповнити словами " (переоформлення, видачі дубліката)"
 
Враховано   платність або безоплатність видачі (переоформлення, видачі дубліката, анулювання) документа дозвільного характеру;
 
26. строк прийняття рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру;
 
-20- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац п’ятий пункту першого частини третьої викласти у такій редакції:
"строк видачі або надання письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру"
 
Враховано   строк видачі або надання письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру;
 
27. вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформленні, видачі дубліката, анулюванні документа дозвільного характеру.
 
-21- Ляпіна К.М.
Доповнити пункт перший частини третьої абзацами такого змісту:
"Частину третю та четверту статті 4 викласти у наступній редакції:
"3. Видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами здійснюється за принципом організаційної єдності в дозвільному центрі, який очолює державний адміністратор, у порядку, встановленому цим Законом.
4. Суб'єкт господарювання має право вибору способу отримання документів дозвільного характеру безпосередньо за зверненням до державного адміністратора або за зверненням до представників відповідних дозвільних органів, які здійснюють видачу документів дозвільного характеру в дозвільному центрі за принципом організаційної єдності.
Всі заяви щодо видачі документів дозвільного характеру підлягають обов’язковій реєстрації державним адміністратором дозвільного центру.
Порядок взаємодії представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють видачу документів дозвільного характеру в дозвільному центрі за принципом організаційної єдності, та документообігу між ними затверджується Кабінетом Міністрів України"
 
Відхилено   вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформленні, видачі дубліката, анулюванні документа дозвільного характеру;
строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа;
можливість набуття права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі декларації.
 
    -22- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Доповнити пункт перший частини третьої абзацами такого змісту:
"строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа;
можливість набуття права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності, видів господарської діяльності на підставі декларації;
можливість застосування принципу мовчазної згоди "
 
Враховано    
28. Закон про внесення змін до закону, який регулює відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, стосовно вимог, установлених цією частиною, набирає чинності не раніше ніж через тридцять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом.
 
-23- Ляпіна К.М.
Частину другу - третю статті 3 вилучити
 
Враховано      
29. 2. У разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків суб'єктів господарювання або дозвільних органів, внаслідок чого є можливість прийняття рішення на користь як суб'єкта господарювання, так і дозвільного органу, рішення приймається на користь суб'єкта господарювання".
 
-24- Ляпіна К.М.
Доповнити частину третю абзацами такого змісту:
"Статтю 4 доповнити частиною сьомою та восьмою такого змісту:
"7. Суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру шляхом повідомлення рекомендованим листом за десять робочих днів державного адміністратора про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства.
Відмова у реєстрації повідомлення забороняється.
8. Підставою для провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності за принципом мовчазної згоди є копія опису прийнятих документів із відміткою про дату реєстрації документів"
 
Відхилено   2. Видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами здійснюється за принципом організаційної єдності в дозвільному центрі, роботу якого координує державний адміністратор, у порядку, встановленому цим Законом.
3. Суб'єкт господарювання має право вибору способу отримання документів дозвільного характеру:
безпосередньо за зверненням до державного адміністратора;
за зверненням до представників відповідних місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в дозвільному центрі за принципом організаційної єдності.
Всі заяви щодо видачі документів дозвільного характеру та видача документів дозвільного характеру підлягають обов’язковій реєстрації державним адміністратором";
 
    -25- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Доповнити частину третю пунктами у такій редакції:
"2. Видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами здійснюється за принципом організаційної єдності в дозвільному центрі, який очолює державний адміністратор, у порядку, встановленому цим Законом.
Документ дозвільного характеру видається на необмежений строк дії, якщо інше не передбачено законом.
3. Суб'єкт господарювання має право вибору способу отримання документів дозвільного характеру:
безпосередньо за зверненням до державного адміністратора;
або за зверненням до представників відповідних дозвільних органів, які здійснюють видачу документів дозвільного характеру в дозвільному центрі за принципом організаційної єдності.
Всі заяви щодо видачі документів дозвільного характеру та видача документів дозвільного характеру підлягають обов’язковій реєстрації державним адміністратором дозвільного центру.
Порядок взаємодії представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють видачу документів дозвільного характеру в дозвільному центрі за принципом організаційної єдності, та документообігу між ними затверджується Кабінетом Міністрів України"
 
Враховано    
30. 4. Доповнити статтею 4-1 такого змісту:
 
-26- Ляпіна К.М.
Частину четверту виключити
 
Відхилено   4) доповнити статтею 4-1 такого змісту:
 
31. "Стаття 4-1. Основні вимоги до порядку видачі документів дозвільного характеру, їх переоформлення, видачі дублікатів, анулювання
 
-27- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Назву статті 4-1 викласти в такій редакції:
"Стаття 4-1. Основні вимоги до порядку видачі документів дозвільного характеру або відмові у їх видачі, їх переоформлення, видачі дублікатів, анулювання"
 
Враховано   "Стаття 4-1. Основні вимоги до порядку видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру
 
32. 1. Порядок видачі документів дозвільного характеру, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання центральними органами виконавчої влади та їх територіальними (місцевими) органами встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом.
 
-28- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Пункт перший частини четвертої викласти в такій редакції:
"1. Порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови у їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними або місцевими органами встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Такий порядок має передбачати, зокрема, вичерпний перелік документів, які суб'єкту господарювання необхідно подати для одержання документа дозвільного характеру
Порядок видачі документів дозвільного характеру, видача яких законами України віднесена до компетенції органів місцевого самоврядування, встановлюється їх рішеннями за погодженням із територіальними органами центральних органів виконавчої влади, що здійснюють регулювання у відповідних сферах, та відповідними територіальними органами уповноваженого органу, у випадках, передбачених законом, на підставі типових порядків, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Строк видачі документів дозвільного характеру становить п’ять робочих днів, якщо інше не встановлено законом.
Видача документів дозвільного характеру, необхідність видачі яких встановлюються міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, здійснюється у порядку, передбаченому відповідними міжнародними договорами.
 
Враховано редакційно   1. Порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними (місцевими) органами встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
 
33. Такий порядок має передбачати, зокрема, вичерпний перелік документів, які суб'єкту господарювання необхідно подати для одержання документа дозвільного характеру.
 
      
34. Порядок видачі документів дозвільного характеру, видача яких законами України віднесена до компетенції органів місцевого самоврядування, встановлюється ними за погодженням із територіальними (місцевими) органами центральних органів виконавчої влади, що здійснюють регулювання у відповідних сферах, та відповідними територіальними органами уповноваженого органу.
 
-29- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Доповнити пункт перший частини четвертої абзацом такого змісту:
"Видача ветеринарних документів здійснюється в порядку, визначеному законами України "Про ветеринарну медицину" та "Про безпечність та якість харчових продуктів".
Видача, анулювання та поновлення сертифікатів суб’єкта оціночної діяльності здійснюється у відповідності із Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" в порядку, визначеному Фондом державного майна України"
 
Враховано в змінах до ст. 2  Порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання, видача або відмова у видачі яких законами України віднесена до повноважень органів місцевого самоврядування, встановлюється їх рішенням за погодженням з територіальними (місцевими) органами центральних органів виконавчої влади, що здійснюють регулювання у відповідній сфері, та територіальними органами уповноваженого органу, а у випадках, передбачених законом, – на підставі типових порядків, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Такі порядки мають передбачати, зокрема, вичерпний перелік документів, які суб'єкту господарювання необхідно подати для одержання документа дозвільного характеру.
Строк видачі документів дозвільного характеру становить десять робочих днів, якщо інше не встановлено законом.
Видача документів дозвільного характеру, необхідність видачі яких встановлюється міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, здійснюється в порядку, передбаченому цими міжнародними договорами.
 
35. 2. Перелік необхідних для видачі документів дозвільного характеру, експертиз та обстежень, які проводяться дозвільним органом або залученою третьою особою чи до проведення яких залучається дозвільний орган, встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом, якщо інше не встановлено законом.
 
-30- Круць М.Ф.
Абзац перший пункту другого частини четвертої викласти в такій редакції:
"2. Перелік необхідних для видачі документів дозвільного характеру експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, які проводяться дозвільним органом або залученою третьою особою, чи до проведення яких залучається дозвільний орган, встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом, якщо інше не встановлено законом"
 
Відхилено      
    -31- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Пункт другий частини четвертої виключити
 
Враховано    
36. Розмір тарифів, у тому числі їх граничні розміри, на проведення дозвільними органами обстежень та експертиз, які є підставою для видачі документів дозвільного характеру, затверджується Кабінетом Міністрів України, якщо інше не встановлено законом.
 
   2. Розмір тарифів, у тому числі їх граничні розміри, на проведення дозвільними органами експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, які є підставою для видачі документів дозвільного характеру, затверджується Кабінетом Міністрів України, якщо інше не встановлено законом.
 
37. Розмір тарифів на проведення суб'єктами господарювання обстежень та експертиз, які є підставою для видачі документів дозвільного характеру, не може перевищувати граничних розмірів тарифів, установлених для дозвільних органів.
 
   Розмір тарифів на проведення суб'єктами господарювання експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, які є підставою для видачі документів дозвільного характеру, не може перевищувати граничних розмірів тарифів, установлених для дозвільних органів.
 
38. 3. Перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, які можуть здійснюватися на підставі подання декларації, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
   3. Перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, які можуть здійснюватися на підставі подання декларації, встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом.
 
39. 4. У разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається одержання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об'єктів та в разі використання машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
 
-32- Василенко С.В.
Абзац перший пункту четвертого частини четвертої викласти в такій редакції:
"4. У разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається одержання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об'єктів та в разі експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі устаткування), якщо інше не встановлено законом"
 
Враховано частково   4. У разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається отримання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об'єктів та в разі експлуатації машин, механізмів, устаткування (далі – устаткування) підвищеної небезпеки, якщо інше не встановлено законом.
 
40. Відповідальність за використання (експлуатацію) приміщень та обладнання покладається на особу, визначену відповідним договором.
 
   Відповідальність за використання (експлуатацію) приміщень та обладнання покладається на особу, визначену відповідним договором.
 
41. 5. Підставами для відмови у видачі документа дозвільного характеру є:
 
   5. Підставами для відмови у видачі документа дозвільного характеру є:
 
42. подання суб'єктом господарювання документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, не в повному обсязі;
 
   подання суб'єктом господарювання не повного пакета документів, необхідних для отримання документа дозвільного характеру, згідно із встановленим вичерпним переліком;
 
43. виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей;
 
   виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей;
 
44. негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.
 
   негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.
 
45. Законами можуть бути встановлені інші підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
 
   Законом можуть встановлюватися інші підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
 
46. Відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законами, не допускається.
 
-33- Ляпіна К.М.
Доповнити абзац третій абзацом другим такого змісту:
"Письмове повідомлення дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру доводиться до відома суб’єкта господарювання у строк, встановлений для видачі документа дозвільного характеру"
 
Враховано   Відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законами, не допускається.
Письмове повідомлення дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру надається суб'єкту господарювання особисто або надсилається поштовим відправленням з описом вкладення із зазначенням підстав для такої відмови у строк, встановлений для видачі документа дозвільного характеру.
 
47. У разі усунення суб'єктом господарювання причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, повторний розгляд документів здійснюється дозвільним органом у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня одержання відповідної заяви суб'єкта господарювання, документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру, та документів, які засвідчують усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
 
   У разі усунення суб'єктом господарювання причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, повторний розгляд документів здійснюється дозвільним органом у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня отримання відповідної заяви суб'єкта господарювання, документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру, і документів, які засвідчують усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
 
48. При повторному розгляді документів не допускається відмова у видачі документа дозвільного характеру з причин, що стали підставою для попередньої відмови у його видачі (за винятком неусунення чи усунення не в повній мірі заявником причин, що стали підставою для попередньої відмови) або раніше не викладених у письмовій формі заявнику (за винятком зазначених причин відмови, пов'язаних із документами, що засвідчують їх усунення). У разі якщо дозвільний орган у встановлений законом строк не видасть або не направить суб'єкту господарювання документ дозвільного характеру або рішення про відмову в його видачі, то через десять днів з моменту закінчення встановленого строку для прийняття рішення про видачу або відмову в видачі документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі копії опису прийнятих документів із відміткою про дату їх прийняття.
 
-34- Василенко С.В.
Друге речення абзацу п’ятого пункту п’ятого частини четвертої викласти в такій редакції:
"У разі якщо дозвільний орган у встановлений законом строк не видасть або не направить суб’єкту господарювання документ дозвільного характеру або рішення про відмову в його видачі, то через десять днів з моменту закінчення встановленого строку для прийняття рішення про видачу або відмову в видачі документа дозвільного характеру суб’єкт господарювання має право проводити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі копії опису прийнятих дозвільним органом або державним адміністратором документів із відміткою про дату їх прийняття
Письмове повідомлення дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру доводиться до відома суб'єкта господарювання у строк, встановлений для видачі документа дозвільного характеру"
 
Враховано частково   При повторному розгляді документів не допускається відмова у видачі документа дозвільного характеру з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику (за винятком неусунення чи усунення не в повній обсязі заявником причин, що стали підставою для попередньої відмови).
6. У разі якщо у встановлений законом строк суб’єкту господарювання не видано або не направлено документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі, то через десять робочих днів з дня закінчення встановленого строку для прийняття рішення про видачу або відмову у видачі документа довільного характеру, суб’єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності. Копія заяви (опису прийнятих документів) із відміткою про дату їх прийняття є підтвердженням подачі заяви та документів адміністратору або дозвільному органу.
Днем видачі документа дозвільного характеру вважається останній день строку розгляду заяви дозвільним органом, передбаченого законом.
 
    -35- Ляпіна К.М.
Абзац п’ятий викласти в такій редакції:
"При повторному розгляді документів не допускається відмова у видачі документа дозвільного характеру з причин, раніше не зазначених у письмовій формі заявнику"
 
Враховано    
    -36- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Друге речення абзацу восьмого викласти у наступній редакції:
"6. У разі якщо дозвільний орган у встановлений законом строк не видасть або не направить суб'єкту господарювання документ дозвільного характеру або повідомлення (рішення) про відмову в його видачі, то через десять днів з моменту закінчення встановленого строку для прийняття рішення про видачу або відмову в видачі документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності на підставі копії заяви (опису), зареєстрованої дозвільним органом або державним адміністратором.
Днем видачі документа дозвільного характеру вважається останній день строку розгляду заяви дозвільним органом, передбаченого законом"
 
Враховано редакційно    
49. 6. Документ дозвільного характеру може бути анульовано:
 
-37- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Пункт шостий частини четвертої викласти в такій редакції:
"7. Підставами для анулювання документу дозвільного характеру є:
звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру;
припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення або ліквідація);
припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;
у разі встановлення факту подання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації.
Законом можуть бути встановлені інші випадки анулювання документів дозвільного характеру.
Рішення про анулювання документа дозвільного характеру оформлюється відповідним розпорядчим документом дозвільного органу та доводиться дозвільним органом до відома суб'єкта господарювання у письмовій формі не пізніше ніж за п'ять робочих днів з дня прийняття (винесення) рішення, якщо інший строк не передбачений законом. Дія документа дозвільного характеру припиняється з дати прийняття (винесення) рішення про анулювання документа дозвільного характеру.
У разі встановлення факту щодо анулювання документа дозвільного характеру за підстав, які не встановлені законом, що регулює відносини, пов'язані з одержанням документа дозвільного характеру, такий документ дозвільного характеру вважається анульованим безпідставно та підлягає поновленню.
Поновлення відбувається шляхом здійснення відповідного запису в реєстрі документів дозвільного характеру та повернення суб'єкту господарювання безпідставно анульованого документа дозвільного характеру.
Якщо безпідставно анульований документ дозвільного характеру знаходиться у суб'єкта господарювання, поновлення його дії відбувається лише здійсненням відповідного запису в реєстрі документів дозвільного характеру та направлення дозвільним органом письмового повідомлення про поновлення безпідставно анульованого документа дозвільного характеру.
У випадку знищення дозвільним органом або суб'єктом господарювання безпідставно анульованого документа дозвільного характеру, дозвільний орган видає суб'єкту господарювання новий документ дозвільного характеру.
Строк дії безпідставно анульованого документа дозвільного характеру подовжується на строк, протягом якого такий документ дозвільного характеру вважався анульованим.
Датою поновлення безпідставно анульованого документа дозвільного характеру є дата внесення відповідного запису до реєстру документів дозвільного характеру"
 
Враховано   7. Підставами для анулювання документа дозвільного характеру є:
звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру;
припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення або ліквідація);
припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;
встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації.
Законом можуть встановлюватися інші підстави для анулювання документів дозвільного характеру.
Рішення про анулювання документа дозвільного характеру надсилається суб'єкту господарювання поштовим відправленням з описом вкладення не пізніше п'яти робочих днів з дня прийняття (винесення) рішення, якщо інше не передбачено законом.
Дія документа дозвільного характеру припиняється через десять робочих днів з дня прийняття (винесення) рішення про анулювання такого документа, якщо інше не передбачено законом.
Рішення дозвільного органу про анулювання документа дозвільного характеру може бути оскаржено в суді.
Анулювання документа дозвільного характеру з підстав, не встановлених законом, що регулює відносини, пов'язані з одержанням документа дозвільного характеру, є підставою для визнання такого документа дозвільного характеру анульованим безпідставно.
У цьому разі документ дозвільного характеру підлягає поновленню. Поновлення документа дозвільного характеру відбувається шляхом здійснення відповідного запису в реєстрі документів дозвільного характеру та повернення суб'єкту господарювання безпідставно анульованого документа дозвільного характеру.
Якщо безпідставно анульований документ дозвільного характеру знаходиться у суб'єкта господарювання, поновлення його дії відбувається лише за здійсненням відповідного запису в реєстрі документів дозвільного характеру та направленням дозвільним органом письмового повідомлення про поновлення безпідставно анульованого документа дозвільного характеру.
У разі знищення дозвільним органом або суб'єктом господарювання безпідставно анульованого документа дозвільного характеру, дозвільний орган видає суб'єкту господарювання новий документ дозвільного характеру.
Строк дії безпідставно анульованого документа дозвільного характеру подовжується на строк, протягом якого такий документ дозвільного характеру вважався анульованим.
Днем поновлення безпідставно анульованого документа дозвільного характеру є день внесення відповідного запису до реєстру документів дозвільного характеру.
 
50. довільним органом - у разі звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру. У цьому випадку рішення про анулювання документа дозвільного характеру доводиться до відома суб'єкта господарювання рекомендованим листом, який надсилається не пізніше наступного робочого дня після дня прийняття такого рішення та набирає чинності через десять днів з дня його прийняття;
 
-38- Василенко С.В.
Абзац другий пункту шостого частини четвертої викласти в такій редакції:
"дозвільним органом - у разі звернення суб’єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного органу або невиконання умов видачі документа дозвільного характеру"
 
Враховано редакційно      
51. автоматично - у разі припинення діяльності суб'єкта господарювання, а також закінчення строку дії документа дозвільного характеру;
 
      
52. судом - у разі встановлення факту зазначення в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірних відомостей та невиконання у визначений строк суб’єктом господарювання прийнятих у встановленому порядку дозвільним органом рішень щодо усунення виявлених порушень. У цих випадках рішення про анулювання документа дозвільного характеру набирають чинності у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
 
      
53. Законами можуть бути також визначені інші підстави для анулювання документа дозвільного характеру.
 
      
54. 7. Видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами здійснюється в дозвільному центрі за принципом організаційної єдності, що передбачає наявність державного адміністратора, у порядку, встановленому цим Законом.
 
-39- Круць М.Ф.
В абзаці першому пункту сьомого частини четвертої слова "що передбачає наявність державного реєстратора, у порядку, встановленому цим Законом" виключити
 
Враховано редакційно      
    -40- Ляпіна К.М.
Пункти сім - вісім виключити
 
Враховано    
55. Суб'єкт господарювання має право вибрати спосіб отримання документів дозвільного характеру, безпосередньо звернувшись до представників відповідних місцевих дозвільних органів або до державного адміністратора, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в дозвільному центрі.
 
-41- Василенко С.В.
Абзац другий пункту сьомого частини четвертої викласти в такій редакції:
"Суб’єкт господарювання має право вибрати спосіб отримання документів дозвільного характеру, звернувшись безпосередньо або через адміністратора до відповідного дозвільного органу або до його представників, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в дозвільному центрі"
 
Враховано редакційно      
56. Порядок взаємодії представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб'єктів господарювання в дозвільному центрі, затверджується відповідною місцевою радою (її виконавчим комітетом) або районною державною адміністрацією за погодженням із територіальним органом уповноваженого органу.
 
      
57. Діяльність представників місцевих дозвільних органів у дозвільному центрі забезпечують відповідні міські ради або районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації.
 
      
58. Видача документів дозвільного характеру дозвільними органами обласного рівня за принципом організаційної єдності може запроваджуватись за рішенням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій за погодженням із відповідними дозвільними органами.
 
      
59. Порядок взаємодії представників дозвільних органів обласного рівня, які здійснюють прийом суб'єктів господарювання в дозвільному центрі, затверджується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідними обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за погодженням із територіальним органом уповноваженого органу.
 
      
60. Діяльність представників дозвільних органів обласного рівня в дозвільному центрі забезпечується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.
 
      
61. Порядок взаємодії державних адміністраторів - посадових осіб виконавчих комітетів міських рад, районних державних адміністрацій та посадових осіб обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій установлюється уповноваженим органом.
 
      
62. 8. Основні вимоги до порядку видачі документів дозвільного характеру, передбачені цією статтею, поширюються на видачу всіх документів дозвільного характеру, якщо інший порядок не встановлено законом.
 
      
63. 9. Підставами для переоформлення документа дозвільного характеру є:
 
   8. Підставами для переоформлення документа дозвільного характеру є:
 
64. зміна найменування суб'єкта господарювання - юридичної особи або прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця;
 
   зміна найменування суб'єкта господарювання - юридичної особи або прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця;
 
65. зміна місця знаходження суб'єкта господарювання.
 
   зміна місцезнаходження суб'єкта господарювання.
Законом можуть бути встановлені інші підстави переоформлення документів дозвільного характеру.
 
66. У разі виникнення підстав для переоформлення документа дозвільного характеру суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом семи робочих днів після настання таких підстав подати до дозвільного органу або державного адміністратора заяву про переоформлення документа дозвільного характеру разом із документом дозвільного характеру, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально посвідченими копіями, що підтверджують зазначені зміни.
 
   У разі виникнення підстав для переоформлення документа дозвільного характеру суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня настання таких підстав подати дозвільному органу або державному адміністратору заяву про переоформлення документа дозвільного характеру разом з документом дозвільного характеру, що підлягає переоформленню, і відповідний документ, що підтверджує зазначені зміни (виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).
 
67. Дозвільний орган протягом двох робочих днів з дня одержання заяви про переоформлення документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, зобов'язаний видати переоформлений на новому бланку документ дозвільного характеру з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення документа дозвільного характеру.
 
-42- Круць М.Ф.
Абзац четвертий пункту дев'ятого частини четвертої доповнити словами "у кількості, яку було надано суб'єкту господарювання при первинній видачі цього документа"
 
Відхилено   Дозвільний орган протягом двох робочих днів з дня одержання заяви про переоформлення документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, зобов'язаний видати переоформлений на новому бланку документ дозвільного характеру з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення документа дозвільного характеру.
Одночасно з переоформленим на новому бланку документом дозвільного характеру дозвільний орган на вимогу суб'єкта господарювання видає останньому безкоштовно засвідчену ним копію такого документа дозвільного характеру.
 
68. У разі переоформлення документа дозвільного характеру дозвільний орган приймає рішення про визнання недійсним документа дозвільного характеру, що був переоформлений, з внесенням відповідних змін до Реєстру документів дозвільного характеру не пізніше наступного робочого дня.
 
   У разі переоформлення документа дозвільного характеру дозвільний орган не пізніше наступного робочого дня з дня переоформлення документа дозвільного характеру приймає рішення про визнання недійсним документа дозвільного характеру, що був переоформлений, з внесенням відповідних змін до реєстру документів дозвільного характеру.
 
69. Строк дії переоформленого документа дозвільного характеру не може перевищувати строку дії, зазначеного в документі дозвільного характеру, що переоформлявся.
 
   Строк дії переоформленого документа дозвільного характеру не може перевищувати строк дії, зазначений в документі дозвільного характеру, що переоформлявся.
 
70. За переоформлення документа дозвільного характеру у випадках, передбачених законом, справляється плата, яка перераховується до Державного бюджету України.
 
-43- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
В абзаці сьомому слова "яка перераховується до Державного бюджету України" замінити словами "розмір якої затверджується Кабінетом Міністрів України"
 
Враховано   За переоформлення документа дозвільного характеру у випадках, передбачених законом, справляється плата, розмір якої затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
71. Не переоформлений в установлений строк документ дозвільного характеру є недійсним.
 
-44- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Доповнити пункт дев’ятий частини четвертої абзацом такого змісту:
"Законами можуть бути встановлені інші підстави переоформлення документів дозвільного характеру"
 
Враховано   Не переоформлений в установлений строк документ дозвільного характеру є недійсним.
 
72. 10. Підставами для видачі дубліката документа дозвільного характеру є:
 
   9. Підставами для видачі дубліката документа дозвільного характеру є:
 
73. втрата документа дозвільного характеру;
 
   втрата документа дозвільного характеру;
 
74. пошкодження документа дозвільного характеру.
 
   пошкодження документа дозвільного характеру.
 
75. У разі втрати документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання зобов'язаний звернутися до дозвільного органу із заявою про видачу дубліката документа дозвільного характеру, до якої додається у випадках, передбачених законом, документ, що засвідчує внесення плати за видачу дубліката документа дозвільного характеру.
 
-45- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац другий частини 10 викласти в такій редакції6
"У разі втрати документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання зобов'язаний протягом п’яти робочих днів з дня настання такої підстави звернутися до дозвільного органу або державного адміністратора із заявою про видачу дубліката документа дозвільного характеру"
 
Немає висновку   У разі втрати документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання зобов'язаний протягом п’яти робочих днів з дня настання такої підстави звернутися до представника дозвільного органу або державного адміністратора із заявою про видачу дубліката документа дозвільного характеру.
Законом можуть бути встановлені інші підстави для видачі дубліката документа дозвільного характеру.
 
76. Якщо бланк документа дозвільного характеру непридатний для використання внаслідок його пошкодження, суб'єкт господарювання подає дозвільному органу заяву про видачу дубліката документа дозвільного характеру, непридатний для використання документ дозвільного характеру та у випадках, передбачених законом, документ, що підтверджує внесення плати за видачу дубліката документа дозвільного характеру.
 
   У разі якщо бланк документа дозвільного характеру непридатний для використання внаслідок його пошкодження, суб'єкт господарювання подає дозвільному органу заяву про видачу дубліката документа дозвільного характеру та непридатний для використання документ дозвільного характеру.
 
77. Строк дії дубліката документа дозвільного характеру не може перевищувати строку дії, зазначеного у втраченому або пошкодженому документі дозвільного характеру.
 
   Строк дії дубліката документа дозвільного характеру не може перевищувати строку дії, зазначеного у втраченому або пошкодженому документі дозвільного характеру.
 
78. Суб'єкт господарювання, який подав заяву та відповідні документи для видачі дубліката документа дозвільного характеру замість втраченого або пошкодженого, може провадити свою діяльність на підставі довідки про подання заяви про видачу дубліката документа дозвільного характеру, яка видається дозвільним органом у разі подання заяви про видачу дубліката документа дозвільного характеру.
 
   Суб'єкт господарювання, який подав заяву та відповідні документи для видачі дубліката документа дозвільного характеру замість втраченого або пошкодженого, провадить свою діяльність на підставі копії заяви про видачу дубліката документа дозвільного характеру, зареєстрованої дозвільним органом або державним адміністратором.
 
79. Дозвільний орган зобов'язаний протягом двох робочих днів з дати одержання заяви про видачу дубліката документа дозвільного характеру видати заявникові дублікат документа дозвільного характеру замість втраченого або пошкодженого.
 
   Дозвільний орган зобов'язаний протягом двох робочих днів з дня одержання заяви про видачу дубліката документа дозвільного характеру надати заявникові або державному адміністратору дублікат документа дозвільного характеру замість втраченого або пошкодженого.
 
80. У разі видачі дубліката документа дозвільного характеру замість втраченого або пошкодженого дозвільний орган приймає рішення про визнання недійсним документа дозвільного характеру, що був втрачений або пошкоджений, із внесенням відповідних змін до реєстру документів дозвільного характеру не пізніше наступного робочого дня.
 
-46- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац сьомий доповнити реченням такого змісту: "Законами можуть бути встановлені інші підстави для видачі дублікату документів дозвільного характеру"
 
Враховано   У разі видачі дубліката документа дозвільного характеру замість втраченого або пошкодженого дозвільний орган не пізніше наступного робочого дня з дня видачі дубліката документа дозвільного характеру приймає рішення про визнання недійсним документа дозвільного характеру, що був втрачений або пошкоджений, із внесенням відповідних змін до реєстру документів дозвільного характеру.
 
81. За видачу дубліката документа дозвільного характеру у випадках, передбачених законом, справляється плата, яка зараховується до Державного бюджету України".
 
-47- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Доповнити частину четверту абзацами такого змісту:
"11. Зупинення розгляду документів дозвільного характеру можливо за бажанням суб’єкта господарювання в результаті письмового повідомлення про це державного адміністратора або дозвільного органу. У разі якщо на момент подання повідомлення було проведено експертизу, обстеження або інші наукові оцінки, необхідні для видачі документів дозвільного характеру, суб'єкт господарювання відшкодовує відповідні витрати, пов’язані з їх проведенням.
Уразі розгляду судовими органами питань, пов'язаних з об’єктом, на який видається документ дозвільного характеру, розгляд документів, поданих для його отримання, зупиняється до відповідного рішення суду.
Дозвільні органи поновлюють розгляд документів після усунення обставин, які зумовили його зупинення.
Перебіг строку розгляду документів зупиняється з дня зупинення розгляду справи. З дня поновлення розгляду перебіг строку розгляду документів продовжується.
Про зупинення дозвільними органами розгляду документів, поданих для отримання документів дозвільного характеру, його поновлення повідомляється заявнику та державному адміністратору.
12. Основні вимоги до порядку видачі документів дозвільного характеру, їх переоформлення, видачі дублікатів, анулювання поширюються на всі документи дозвільного характеру, у тому числі і на погоджувальні (дозвільні) процедури, якщо інший порядок не встановлено законом.
13. Територіальні (місцеві) органи центральних органів виконавчої влади в областях та Автономній Республіці Крим за згодою голів міських рад міст, що є обласними центрами, забезпечують видачу документів дозвільного характеру через дозвільні центри цих міських рад."
 
Враховано   За видачу дубліката документа дозвільного характеру у випадках, передбачених законом, справляється плата, розмір якої затверджується Кабінетом Міністрів України
10. Зупинення розгляду документів поданих для отримання дозвільного характеру можливе за бажанням суб’єкта господарювання шляхом письмового повідомлення про це дозвільного органу або державного адміністратора. У разі якщо на день подання повідомлення було проведено експертизу, обстеження або інші наукові та технічні оцінки, необхідні для видачі документа дозвільного характеру, суб'єкт господарювання відшкодовує відповідні витрати, пов’язані з їх проведенням.
У разі розгляду судом справи щодо об’єкта, на який видається документ дозвільного характеру, розгляд документів, поданих для його отримання, зупиняється до винесення судом відповідного рішення.
Дозвільні органи поновлюють розгляд документів після усунення обставин, що зумовили його зупинення.
Перебіг строку розгляду документів поданих для отримання документа дозвільного характеру зупиняється з дня зупинення розгляду таких документів. З дня поновлення такого розгляду перебіг строку розгляду документів продовжується.
Про зупинення та поновлення дозвільними органами розгляду документів, поданих для отримання документа дозвільного характеру, повідомляється заявнику і державному адміністратору.
11. Основні вимоги до порядку видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру поширюються на всі документи дозвільного характеру, у тому числі на дозвільні (погоджувальні) процедури, якщо інше не встановлено законом.
12. Територіальні (місцеві) органи центральних органів виконавчої влади в областях та Автономній Республіці Крим за згодою голів міських рад міст, що є обласними центрами, забезпечують видачу документів дозвільного характеру через дозвільні центри цих міських рад";
 
82. 5. У статті 5:
 
-48- Ляпіна К.М.
Абзац другий частини п’ятої виключити
 
Відхилено   5) у статті 5:
 
83. у частині першій слова "міської ради" замінити словами "виконавчого комітету міської ради (міст - обласних центрів, міст республіканського в Автономній Республіці Крим та міст обласного значення), обласної, Севастопольської міської";
 
-49- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац другий частини п’ятої викласти у такій редакції:
"1. Державний адміністратор - посадова особа міської ради міст обласного та республіканського Автономної Республіки Крим значення (їх виконавчих комітетів), районної, районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, уповноваженого Радою міністрів Автономної Республіки Крим міністерства або республіканського комітету, обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, яка організовує видачу суб’єкту господарювання документів дозвільного характеру та забезпечує взаємодію місцевих і регіональних дозвільних органів.
Державний адміністратор призначається на посаду та звільняється з посади міським головою (міст обласного та республіканського Автономної Республіки Крим значення) або головою районної, районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, керівником уповноваженого Радою міністрів Автономної Республіки Крим міністерства або республіканського комітету, головою обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за погодженням з територіальним органом уповноваженого органу.
Державний адміністратор підпорядковується безпосередньо міському голові (міст обласного та республіканського Автономної Республіки Крим значення) або голові районної, районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, керівникові уповноваженого Радою міністрів Автономної Республіки Крим міністерства або республіканського комітету, голові обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Порядок взаємодії державних адміністраторів встановлюється уповноваженим органом"
 
Враховано   частини першу – третю викласти в такій редакції:
"1. Державний адміністратор - посадова особа міської ради (його виконавчого органу), районної, районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, Севастопольської міської державної адміністрації, яка організовує видачу суб’єктам господарювання документів дозвільного характеру та забезпечує взаємодію місцевих дозвільних органів.
Державний адміністратор призначається на посаду та звільняється з посади міським головою, головою районної, районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, Севастопольської міської державної адміністрації, за погодженням з уповноваженим органом.
Державний адміністратор підпорядковується безпосередньо міському голові, голові районної, районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, Севастопольської міської державної адміністрації.
 
84. частину другу викласти в такій редакції:
 
-50- Ляпіна К.М.
Абзац третій частини п’ятої виключити
 
Відхилено      
85. "2. Кількість державних адміністраторів визначається рішенням відповідної міської ради (крім міста Києва), Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, районної та районної у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій";
 
   2. Кількість державних адміністраторів визначається рішенням відповідної міської ради, районної та районної у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, Севастопольської міської державної адміністрації.
 
86. у частині третій слова "одного року" замінити словами "двох років";
 
-51- Ляпіна К.М.
Абзац п’ятий частини п’ятої викласти в такій редакції:
"частину третю викласти у наступній редакції:
"3. Державний адміністратор повинен мати вищу освіту та стаж роботи на державній службі або стаж служби в органах місцевого самоврядування не менше трьох років або стаж роботи в інших сферах управління не менше чотирьох років"
 
Враховано   3. Державний адміністратор повинен мати вищу освіту та стаж роботи на державній службі або в органах місцевого самоврядування не менше трьох років чи стаж роботи в інших сферах управління не менше чотирьох років";
 
    -52- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
В абзаці п’ятому частини п’ятої слова "одного року" замінити словами "трьох років", а слова "трьох років" словами "чотирьох років"
 
Враховано    
87. в абзаці шостому частини четвертої слова "на який видається документ дозвільного характеру" виключити;
 
-53- Ляпіна К.М.
Доповнити частину п’яту абзацами такого змісту:
"частину четверту доповнити абзацом такого змісту:
"ведення в мережі Інтернет веб-сторінки, яка містить інформацію, необхідну для отримання документів дозвільного характеру"
 
Враховано   у частині четвертій:
в абзаці шостому слова "на який видається документ дозвільного характеру" виключити;
доповнити абзацами одинадцятим – чотирнадцятим такого змісту:
"ведення в мережі Інтернет веб-сторінки, що містить інформацію, необхідну для отримання документів дозвільного характеру;
координація діяльності дозвільного центру;
видача довідок з реєстру документів дозвільного характеру;
складання протоколів про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом";
 
    -54- Василенко С.В.
Доповнити частину п’яту законопроекту новим абзацом такого змісту:
"Частину четверту статті п’ятої викласти в такій редакції:
"4. основними завданнями державного адміністратора є:
Надання суб’єкту господарювання вичерпної інформації щодо вимог та порядку одержання документа дозвільного характеру;
прийняття від суб’єкта господарювання документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, їх реєстрація та подання документів (їх копій) відповідним місцевим дозвільним органам;
організація видачі суб’єкту господарювання документів дозвільного характеру;
повідомлення суб’єкта господарювання про прийняте дозвільним органом рішення та одержання від дозвільних органів відповідних документів дозвільного характеру;
забезпечення взаємодії місцевих дозвільних органів та документообігу;
організаційне та інформаційне забезпечення проведення представниками місцевих дозвільних органів спеціального обстеження об’єкта"
 
Враховано редакційно    
    -55- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Частину п’яту після абзацу п’ятого доповнити абзацом такого змісту:
"частину четверту доповнити абзацом такого змісту:
"координація діяльності дозвільного центру;
видає довідки з реєстру документів дозвільного характеру;
складає протоколи про адміністративні правопорушення, у випадках, передбачених законом"
 
Враховано редакційно    
88. частину п’яту викласти в такій редакції:
 
   частини п’яту та восьму викласти в такій редакції:
 
89. "5. Державний адміністратор має право:
 
   "5. Державний адміністратор має право:
 
90. одержувати від місцевих дозвільних органів безоплатно у триденний строк з моменту запиту інформацію, пов'язану з видачею документів дозвільного характеру, за винятком інформації, що становить державну таємницю;
 
-56- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац дев’ятий частини п’ятої викласти в такій редакції:
"безоплатно одержувати від дозвільних органів інформацію, пов'язану з видачею документів дозвільного характеру, за винятком інформації, що становить державну таємницю. Дозвільний орган зобов’язаний надати таку інформацію надається державному адміністратору протягом трьох робочих днів з дати отримання відповідного запиту"
 
Враховано   безоплатно одержувати від дозвільних органів інформацію, пов'язану з видачею документів дозвільного характеру, крім інформації, що становить державну таємницю. Дозвільний орган зобов’язаний надавати таку інформацію державному адміністратору протягом трьох робочих днів з дня отримання відповідного запиту;
 
91. порушувати перед територіальним органом уповноваженого органу клопотання про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб відповідних дозвільних органів за порушення порядку видачі документа дозвільного характеру";
 
-57- Ляпіна К.М.
Абзац десятий частини п’ятої викласти у такій редакції:
"частину п’яту статті п’ятої доповнити реченням такого змісту:
"Порушувати клопотання до:
територіального органу спеціально уповноваженого органу щодо притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб дозвільних органів в разі відмови брати участь у роботі дозвільного центру, приймати у державного адміністратора пакет документів суб’єкта господарювання для отримання документу дозвільного характеру; видачі документів дозвільного характеру поза межами дозвільного органу;
відповідного прокурора щодо вжиття заходів прокурорського реагування в разі порушення вимог закону місцевими, регіональними дозвільними органами (їх посадовими особами);
голови міської ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення (її виконавчого органу), районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації"
 
Враховано   порушувати клопотання до:
територіального органу уповноваженого органу про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб відповідних дозвільних органів за порушення порядку видачі документа дозвільного характеру;
міського голови відповідної міської ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, голови районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, Севастопольської міської державної адміністрації щодо вжиття заходів у частині забезпечення роботи дозвільних центрів;
відмовити у прийнятті заяви на одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, у разі подання суб'єктом господарювання документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, не в повному обсязі з наданням обґрунтованої відповіді (у разі отримання документів поштою – письмово повідомити заявника)";
 
    -58- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Частину п’яту після абзацу дев’ятого доповнити абзацом такого змісту:
"відмовити в прийнятті заяви на одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, у разі подання суб'єктом господарювання документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, не в повному обсязі з наданням обґрунтованої відповіді (в разі отримання документів за допомогою поштового зв’язку – письмово повідомити суб’єкта)"
 
Враховано    
92. у частині восьмій слова "в місті обласного значення" замінити словами "в містах - обласних центрах, містах республіканського в Автономній Республіці Крим та містах обласного значення".
 
-59- Ляпіна К.М.
Абзац одинадцятий частини п’ятої виключити
 
Враховано   "8. Положення про державного адміністратора та порядок взаємодії місцевих дозвільних органів, державного адміністратора, суб'єкта господарювання та територіального органу уповноваженого органу в містах обласного та республіканського Автономної Республіки Крим значення затверджуються відповідною міською радою або її виконавчим органом відповідно до типового положення, передбаченого частиною сьомою цієї статті, за погодженням з територіальним органом уповноваженого органу";
у частині дев’ятій слова "Порядок" і "затверджується"" замінити відповідно словами "Положення про державного адміністратора та порядок" і "затверджуються";
доповнити частиною десятою такого змісту:
"10. Міські ради (їх виконавчі органи), районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, Севастопольська міська державна адміністрація створюють дозвільні центри і здійснюють організаційне та матеріально-технічне забезпечення дозвільного центру і державного адміністратора.
У разі якщо кількість державних адміністраторів становить три і більше осіб, для організаційного та матеріально-технічного забезпечення їх роботи створюється відповідний структурний підрозділ (відділ, сектор) міської ради (виконавчого органу) або районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації, Севастопольської міської державної адміністрації";
 
    -60- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Абзац десятий частини п’ятої викласти в такій редакції:
"Частину восьму викласти в такій редакції:
"8.Положення про державного адміністратора та порядок взаємодії місцевих дозвільних органів, державного адміністратора, суб'єкта господарювання та територіального органу уповноваженого органу в містах обласного та республіканського в Автономній Республіці Крим значення затверджується міською радою або її виконавчим комітетом на підставі типового положення, передбаченого частиною сьомою цієї статті, за погодженням з територіальним органом уповноваженого органу"
 
Враховано    
    -61- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Доповнити частину п’яту новим абзацом такого змісту:
" у частині дев’ятій слово "Порядок" замінити словами "Положення про адміністратора та порядок"
 
Враховано    
    -62- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Доповнити частину п’яту новим абзацом такого змісту:
"Доповнити статтю частиною десятою такого змісту:
"10. Міські ради (їх виконавчі органи), районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації створюють дозвільні центри і здійснюють організаційне та матеріально-технічне забезпечення дозвільного центру і державного адміністратора.
У разі якщо кількість державних адміністраторів становить три і більше осіб, для організаційного та матеріально-технічного забезпечення їх роботи створюється відповідний структурний підрозділ (відділ, сектор) міської ради (виконавчого комітету) або районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації""
 
Враховано    
93. 6. Статті 6 та 7 викласти в такій редакції:
 
-63- Ляпіна К.М.
Частину шосту щодо змін до статті 6 виключити
 
Відхилено   6) статті 6 та 7 викласти в такій редакції:
 
    -64- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Частину шосту викласти у такій редакції:
"6. Статті 6 та 7 викласти в такій редакції:
"Стаття 6. Реєстр документів дозвільного характеру
1. Реєстр документів дозвільного характеру (далі - реєстр) - єдина автоматизована загальнодержавна система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання відомостей про видачу документів дозвільного характеру або відмову у їх видачі, переоформлення, а також про видачу дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру.
2. Реєстр ведуть адміністратори та представники дозвільних органів (центральних органів виконавчої влади).
3. Інформація, що міститься в реєстрі, є відкритою. За видачу інформації щодо даних реєстру (далі - довідка з реєстру) справляється плата у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Кошти, одержані за видачу довідки з реєстру, зараховуються: 70 відсотків - до відповідних бюджетів, 30 відсотків - спрямовуються на фінансування видатків, що пов'язані з його веденням.
Органи державної влади звільняються від плати за видачу за їх запитом довідки з реєстру, якщо такий запит подається у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом.
4. Інформація, що міститься в реєстрі, видається на бланках суворої звітності, форма яких затверджується уповноваженим органом.
5. Інформація, що міститься в реєстрі, може використовуватися в інших загальнодержавних реєстрах, розпорядником яких є центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері підприємництва, у визначеному законодавством порядку.
7. Порядок формування, ведення та користування реєстром визначається уповноваженим органом, який є його розпорядником."
 
Враховано редакційно    
94. "Стаття 6. Реєстр документів дозвільного характеру
 
   "Стаття 6. Реєстр документів дозвільного характеру
 
95. 1. Реєстр документів дозвільного характеру (далі - реєстр) - єдина автоматизована загальнодержавна система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про документи дозвільного характеру.
 
   1. Реєстр документів дозвільного характеру (далі - Реєстр) - єдина автоматизована загальнодержавна система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання відомостей про видачу документів дозвільного характеру, відмову в їх видачі, переоформлення, видачу дублікатів, анулювання.
2. Реєстр ведуть державні адміністратори та представники дозвільних органів (центральних органів виконавчої влади).
 
96. 2. Інформація, що міститься в реєстрі, є відкритою. За користування даними реєстру справляється плата, яка зараховується до Державного бюджету України. Розмір плати за користування даними реєстру встановлюється уповноваженим органом.
 
   3. Інформація, що міститься в Реєстрі, є відкритою.
За видачу довідок з Реєстру справляється плата в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Кошти, одержані за видачу довідки з Реєстру, спрямовуються на фінансування видатків, пов'язаних з його веденням, відповідно до закону.
 
97. Органи державної влади одержують інформацію, що міститься в реєстрі, безоплатно, якщо запит щодо такої інформації пов'язаний із здійсненням ними своїх повноважень.
 
   Органи державної влади звільняються від плати за видачу довідки з Реєстру за їх запитом, у разі якщо такий запит подається у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом.
 
98. 3. Інформація, що міститься в реєстрі, видається на бланках суворої звітності, форма яких затверджується уповноваженим органом.
 
   4. Довідка з Реєстру видається на бланках суворої звітності, форма яких затверджується уповноваженим органом.
 
99. 4. Інформація, що міститься в реєстрі, може в установленому законом порядку використовуватись в інших реєстрах, розпорядником яких є уповноважений орган.
 
   5. Інформація, що міститься в Реєстрі, може використовуватися в інших загальнодержавних реєстрах, розпорядником яких є центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері підприємництва, у визначеному законодавством порядку.
 
100. 5. Передача інформації, одержаної з реєстру документів дозвільного характеру, третім особам на комерційній основі забороняється.
 
      
101. 6. Порядок формування, ведення та користування реєстром визначається уповноваженим органом, який є його розпорядником.
 
   6. Порядок формування, ведення та користування Реєстром визначається уповноваженим органом, який є його розпорядником.
 
102. Стаття 7. Порядок видачі місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру
 
-65- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Стаття 7. Порядок видачі регіональними та місцевими та дозвільними органами документів дозвільного характеру
1. Порядок видачі регіональними та місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру, передбачений цією статтею, поширюється на видачу всіх документів дозвільного характеру, якщо інший порядок, що відповідає вимогам статті 4-1 цього Закону, не встановлений.
2. Прийняття та видача документів дозвільного характеру регіональними та місцевими дозвільними органами здійснюється через адміністратора або в дозвільному центрі (через представника місцевого або регіонального дозвільних органів) за принципом організаційної єдності.
3. Порядок взаємодії представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб'єктів господарювання в дозвільному центрі, затверджується відповідною місцевою радою або її виконавчим комітетом або районною, районною в містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, за погодженням з територіальним органом уповноваженого органу, а представників регіональних дозвільних органів - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями за погодженням з територіальним органом уповноваженого органу.
Діяльність представників місцевих дозвільних органів в дозвільному центрі забезпечують міські ради та їх виконавчі комітети або районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації державні адміністрації, а представників регіональних дозвільних органів - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Видача документів дозвільного характеру регіональними дозвільними органами за принципом організаційної єдності запроваджується за рішеннями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міськими державними адміністраціями за погодженням з регіональним дозвільним органом у відповідній сфері.
4. Суб'єкт господарювання (далі — заявник) або уповноважена ним особа подає адміністратору або представнику відповідного регіонального або місцевого дозвільного органу, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в дозвільному центрі, заяву, форма якої встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням уповноваженого органу та за погодженням із дозвільними органами.
5. До заяви додаються:
копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання;
документи, необхідні для видачі документа дозвільного характеру, передбачені законодавством, яким регулюються відносини, пов'язані з його одержанням. Документами, необхідні для видачі документа дозвільного характеру, можуть бути визначені тільки ті документи, які безпосередньо пов'язані з підтвердженням можливості суб'єкта господарювання провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності, видів господарської діяльності.
Заява та документи подаються в одному примірнику особисто заявником (керівником юридичної особи, фізичною особою – підприємцем) або уповноваженою ним особою.
Заява та документи можуть бути подані за допомогою поштового зв’язку, при цьому підпис заявника (фізичної особи – підприємця) та уповноваженої особи засвідчується нотаріально.
6. Державний адміністратор перевіряє документи, що посвідчують особу заявника та реєструє заяву і документи в журналі, який ведеться за зразком, встановленим уповноваженим органом.
Заява та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого негайно видається (направляється) заявнику з відміткою про дату та номер їх реєстрації.
7. Забороняється вимагати від заявника для одержання документа дозвільного характеру документи, не передбачені законодавством.
8. Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві та документах, що додаються до неї.
9. Державний адміністратор після надходження заяви та документів, що додаються до неї, формує дозвільну справу, у якій зберігаються копія заяви на отримання відповідного документа дозвільного характеру, опис документів, що додаються до неї, а також копії документів дозвільного характеру або копії повідомлень місцевих дозвільних органів про відмову у видачі документів дозвільного характеру, копії рішень дозвільних органів з відповідних питань.
Державний адміністратор несе відповідальність за зберігання дозвільної справи згідно з законом.
10. Заява та документи, що додаються до неї, передаються державним адміністратором до відповідних місцевих дозвільних органів у день реєстрації заяви або наступного робочого дня.
11. Місцеві дозвільні органи протягом п’яти робочих днів із дати одержання від державного адміністратора або безпосередньо від суб’єкта господарювання в дозвільному центрі заяви та документів, якщо інше не передбачено законом, оформлюють відповідний документ дозвільного характеру або письмове повідомлення суб'єкту господарювання про відмову у видачі документа дозвільного характеру, та передають протягом двох робочих днів, з дати закінчення строку розгляду заяви та документів, що додаються до неї, відповідні документи (письмове повідомлення) державному адміністратору або заявнику (у разі звернення суб’єкта господарювання безпосередньо до представників відповідних місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в дозвільному центрі). У письмовому повідомленні про відмову у видачі документа дозвільного характеру зазначаються підстави такої відмови.
12. Державний адміністратор не пізніше наступного робочого дня після отримання від місцевого дозвільного органу відповідного документа дозвільного характеру (письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру) повідомляє заявника про час та місце видачі документа дозвільного характеру або письмової відмови про видачу документа дозвільного характеру (у разі якщо законом передбачено внесення плати за видачу документа дозвільного характеру державний адміністратор зобов’язаний повідомити про це заявника). Документ дозвільного характеру видається заявнику під підпис про одержання при пред’явленні документу, який підтверджує внесення плати за його видачу, якщо вона передбачена законом.
Державний адміністратор не пізніше наступного дня з дати отримання документу, який підтверджує внесення плати за його видачу, передає його до відповідного місцевого дозвільного органу, залишивши собі копію цього документа.
13. У разі відмови місцевим дозвільним органом у видачі документа дозвільного характеру державний адміністратор повідомляє про це заявника наступного робочого дня після одержання відповідного письмового повідомлення. Письмове повідомлення місцевого дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру вручається заявнику під особистий підпис про одержання.
У разі нез'явлення заявника для одержання письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру протягом двох робочих днів після закінчення встановленого законом строку розгляду заяви про видачу документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, державний адміністратор відправляє письмове повідомлення місцевого дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру заявнику за допомогою поштового зв'язку листом, із повідомленням про одержання та описом вкладення.
 
Враховано редакційно   Стаття 7. Порядок видачі місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру
 
103. 1. Для отримання документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання або уповноважена ним особа (далі - заявник) подає чи надсилає рекомендованим листом державному адміністратору заяву, форма якої затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням уповноваженого органу та за погодженням із дозвільними органами.
 
   1. Видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами здійснюються в дозвільному центрі державним адміністратором або представником місцевого дозвільного органу за принципом організаційної єдності.
2. Положення про державного адміністратора та порядок взаємодії представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб'єктів господарювання в дозвільному центрі, затверджується відповідною міською радою (її виконавчим органом), районною, районною в містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, Севастопольською міською державною адміністрацією за погодженням з територіальним органом уповноваженого органу.
3. Суб'єкт господарювання або уповноважена ним особа подає державному адміністратору чи представнику відповідного місцевого дозвільного органу, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в дозвільному центрі, заяву, форма якої затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням уповноваженого органу та за погодженням з дозвільними органами.
 
104. 2. До заяви додаються:
 
   4. До заяви додаються:
 
105. копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання;
 
   копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання;
 
106. документи, необхідні для видачі документа дозвільного характеру, передбачені законодавством, яким регулюються відносини, пов'язані з його одержанням. Документами, необхідними для одержання документа дозвільного характеру, можуть бути лише документи, які безпосередньо пов'язані з підтвердженням можливості суб'єкта господарювання провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.
 
   документи, необхідні для видачі документа дозвільного характеру, передбачені законодавством, яким регулюються відносини щодо одержання такого документа.
Документами, необхідними для видачі документа дозвільного характеру, можуть визначатися документи, що безпосередньо пов'язані з підтвердженням можливості суб'єкта господарювання провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або види господарської діяльності.
 
107. Заява та додані до неї документи подаються чи надсилаються рекомендованим листом в одному примірнику.
 
   Заява та документи, що додаються до неї, подаються в одному примірнику особисто суб'єктом господарювання (керівником юридичної особи, фізичною особою – підприємцем) або уповноваженою ним особою.
 
108. У разі надсилання заяви та документів рекомендованим листом підпис заявника посвідчується нотаріально.
 
   Заява та документи, що додаються до неї, можуть бути надіслані рекомендованим листом з описом вкладення, при цьому підпис заявника (фізичної особи – підприємця) та уповноваженої ним особи засвідчується нотаріально.
 
109. 3. Державний адміністратор реєструє заяву та додані до неї документи в журналі, порядок ведення якого встановлюється уповноваженим органом.
 
   5. Державний адміністратор перевіряє документи, що посвідчують особу заявника, та реєструє заяву і документи, що додаються до неї, в журналі, який ведеться за формою, встановленою уповноваженим органом.
 
110. Заява та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого відразу ж видається (направляється) заявнику з відміткою про дату та номер їх реєстрації.
 
   Заява та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого негайно видається (направляється) заявнику з відміткою про дату та номер їх реєстрації.
 
111. 4. Забороняється вимагати від заявника для одержання документа дозвільного характеру документи, не передбачені законодавством.
 
   6. Забороняється вимагати від заявника для одержання документа дозвільного характеру документи, не передбачені законодавством.
 
112. 5. Заявник несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві та документах, що додаються до неї.
 
   7. Заявник несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві та документах, що додаються до неї.
 
113. 6. Державний адміністратор після надходження заяви та документів, що додаються до неї, формує дозвільну справу, в якій зберігається заява на отримання відповідного документа дозвільного характеру, опис документів, що додаються до неї, а також копії рішень дозвільних органів з відповідних питань.
 
   8. Державний адміністратор після надходження заяви та документів, що додаються до неї, формує дозвільну справу, у якій зберігаються копія заяви на отримання відповідного документа дозвільного характеру, опис документів, що додаються до неї (у тому числі копія документа, що підтверджує внесення плати за видачу документа дозвільного характеру якщо така плата передбачена законом), а також копії документів дозвільного характеру або копії повідомлень місцевих дозвільних органів про відмову у видачі документів дозвільного характеру, копії рішень дозвільних органів з відповідних питань.
 
114. Державний адміністратор несе відповідальність за зберігання дозвільної справи.
 
   Державний адміністратор несе відповідальність за зберігання дозвільної справи згідно із законом.
 
115. 7. Копія заяви, засвідчена підписом державного адміністратора, та документи, що додаються до неї, в день реєстрації заяви або наступного робочого дня передаються до відповідних місцевих дозвільних органів.
 
   9. Заява та документи, що додаються до неї, передаються державним адміністратором до місцевих дозвільних органів в день реєстрації заяви або протягом наступного робочого дня.
 
116. 8. Місцеві дозвільні органи протягом п’яти робочих днів з дати одержання від державного адміністратора або безпосередньо від заявника заяви та документів, якщо інше не передбачено законом, приймають рішення про видачу або відмову у видачі заявникові документа дозвільного характеру та передають протягом двох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення відповідні документи державному адміністратору. У рішенні про відмову у видачі документа дозвільного характеру зазначаються підстави такої відмови.
 
   10. Місцеві дозвільні органи протягом п’яти робочих днів з дня одержання від державного адміністратора або безпосередньо від суб’єкта господарювання в дозвільному центрі заяви та документів, що додаються до неї, якщо інше не передбачено законом, оформлюють відповідний документ дозвільного характеру або письмове повідомлення суб'єкту господарювання про відмову у видачі документа дозвільного характеру та передають протягом двох робочих днів, з дня прийняття відповідного рішення, відповідні документи (письмове повідомлення) державному адміністратору або суб’єкту господарювання (у разі звернення суб’єкта господарювання безпосередньо до представників місцевих дозвільних органів, що здійснюють прийом суб’єктів господарювання у дозвільному центрі).
У письмовому повідомленні про відмову у видачі документа дозвільного характеру зазначаються аргументовані підстави такої відмови.
 
117. 9. Державний адміністратор не пізніше наступного робочого дня після одержання від місцевого дозвільного органу документа дозвільного характеру повідомляє заявника про відповідне рішення, час та місце видачі документа дозвільного характеру (в разі якщо законом передбачено внесення плати за видачу документа дозвільного характеру, адміністратор зобов’язаний повідомити про це заявника). Документ дозвільного характеру вручається заявнику під розписку про його одержання по пред’явленні документа, який підтверджує внесення плати за його видачу, якщо вона передбачена законом.
 
   11. Державний адміністратор не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від місцевого дозвільного органу відповідного документа дозвільного характеру (письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру) повідомляє суб’єкта господарювання про час та місце видачі документа дозвільного характеру або письмової відмови у видачі документа дозвільного характеру. У разі якщо законом передбачено внесення плати за видачу документа дозвільного характеру державний адміністратор зобов’язаний повідомити про це керівника юридичної особи, фізичну особу – підприємця або уповноважену ним особу.
Факт отримання документа дозвільного характеру засвідчується особистим підписом керівника юридичної особи, фізичної особи – підприємця або уповноваженої ним особи при пред’явленні документа, що засвідчує внесення плати за його видачу, якщо така плата передбачена законом.
 
118. Державний адміністратор не пізніше наступного дня з дати отримання документа, який підтверджує внесення плати за видачу документа дозвільного характеру, передає документ, який підтверджує внесення такої плати, до відповідного місцевого дозвільного органу, залишивши собі його копію.
 
   Державний адміністратор не пізніше наступного дня з дня отримання документа, що засвідчує внесення плати за його видачу, передає такий документ відповідному місцевому дозвільному органу, копія цього документа залишається у державного адміністратора.
 
119. У разі прийняття рішення про відмову у видачі документа дозвільного характеру місцевий дозвільний орган повідомляє про це державного адміністратора не пізніше наступного робочого дня після прийняття такого рішення.
 
   12. У разі відмови місцевим дозвільним органом у видачі документа дозвільного характеру державний адміністратор повідомляє про це суб’єкта господарювання протягом наступного робочого дня з дня одержання відповідного письмового повідомлення. Письмове повідомлення місцевого дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру видається суб’єкту господарювання під підпис про одержання.
У разі нез'явлення суб’єкта господарювання для одержання письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру протягом двох робочих днів з дня закінчення встановленого законом строку розгляду заяви про видачу документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, державний адміністратор направляє письмове повідомлення місцевого дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру суб’єкту господарювання поштовим відправленням з описом вкладення";
 
120. Рішення місцевого дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру оформляється відповідним розпорядчим документом.
 
      
121. Державний адміністратор повідомляє про прийняття рішення про відмову у видачі документа дозвільного характеру заявника не пізніше наступного робочого дня після одержання відповідного рішення. Рішення про відмову у видачі документа дозвільного характеру вручається заявнику під розписку про його одержання або надсилається рекомендованим листом.
 
      
122. 10. У разі проведення місцевими дозвільними органами спільного обстеження об'єкта адміністратор наступного робочого дня після прийняття такого рішення повідомляє про це суб'єкта господарювання".
 
-66- Ляпіна К.М.
Доповнити проект новими частинами такого змісту:
"11. У статті 7:
частину 1 доповнити абзацом наступного змісту:
"Заява має містити назву документу дозвільного характеру та перелік документів, які необхідно подати для його отримання";
доповнити частиною тринадцятою наступного змісту:
"13. Фінансування діяльності дозвільних центрів здійснюється за рахунок Державного та місцевих бюджетів України"
12. Частину другу статті 8 після слів "державні адміністрації" доповнити словами "державні адміністратори"
 
Враховано частково   7) доповнити статтею 9-1 такого змісту:
"Стаття 9-1. Державний контроль за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру
1. Державний контроль за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру здійснюється уповноваженим органом (його територіальними органами) шляхом проведення планових та позапланових перевірок.
2. Планові перевірки проводяться згідно з річним планом, який затверджується уповноваженим органом (його територіальними органами).
Планова перевірка дозвільного органу, державного адміністратора щодо дотримання порядку видачі документа дозвільного характеру проводиться не частіше одного разу на рік.
Планова перевірка дозвільного центру з питань видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності проводиться не частіше одного разу на рік.
Уповноважений орган (його територіальний орган) здійснює позапланові перевірки лише за наявності підстав, установлених Кабінетом Міністрів України.
3. За результатами перевірки уповноважений орган (його територіальний орган) складає у двох примірниках відповідний акт довільної форми, у якому, за наявності порушень вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, видається припис про необхідність усунення порушень вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, виявлених під час перевірки. Один примірник акта видається керівникові дозвільного органу (його посадовій особі), державному адміністратору, міському голові відповідної міської ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення (її виконавчого органу), голові районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, Севастопольської міської державної адміністрації, а другий примірник - зберігається уповноваженим органом (його територіальним органом).
Керівник дозвільного органу (його посадова особа), державний адміністратор, міський голова відповідної міської ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення (її виконавчого органу), голова районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, Севастопольської міської державної адміністрації, якому в акті перевірки видано припис про необхідність усунення порушень вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, зобов'язаний в установлений у приписі строк надати уповноваженому органу (його територіальному органу) інформацію про усунення виявлених під час перевірки порушень.
4. Контроль за наявністю документів дозвільного характеру у суб'єктів господарювання, необхідність одержання яких встановлено законами, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру, здійснюють органи виконавчої влади та/або органи місцевого самоврядування (їх виконавчі органи) в межах їх повноважень, встановлених законом".
3. У Законі України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (Відомості Верховної Ради України,
1994 р., № 27, ст. 218; 2000 р., № 5, ст. 34; 2002 р., № 29, ст. 190; 2006 р., № 5-6, ст. 74):
1) частину третю статті 14 виключити;
2) у частині першій статті 17 слова "і підлягають обов'язковій сертифікації" виключити;
3) у статті 25:
у частині другій слова "державної санітарно-епідеміологічної служби, а також з дозволу інших" виключити;
частину третю виключити;
4) в абзаці дев'ятому статті 33 слова "та видача гігієнічного сертифіката на неї" виключити.
4. У пункті "д" статті 24 Закону України "Про відходи" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 36-37, ст. 242) слова "та видача гігієнічного сертифіката на неї" виключити.
1. Статтю 21 Закону України "Про охорону праці" (Відомості Верховної Ради України, 1992, № 49, ст. 668) після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
"Переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, у тому числі тих, початок проведення або експлуатація (застосування) яких може здійснюватися за декларативним принципом, визначаються Кабінетом Міністрів України".
У зв’язку з цим частини четверту - дванадцяту вважати відповідно частинами п’ятою – тринадцятою.
2. Текст статті 74-1 Основ законодавства України про охорону здоров’я (Відомості Верховної Ради України, 1993р., № 4, ст.19; 2007р., № 34, ст. 445) викласти в такій редакції:
"Народна медицина (цілительство) – методи оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування, що ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.
Право на заняття народною медициною (цілительством) мають особи, які отримали спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством), виданий центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я або уповноваженим ним органом.
Кваліфікаційні вимоги до осіб, які займаються народною медициною (цілительством) та порядок заняття народною медициною (цілительством) встановлюються центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.
Порядок видачі спеціальних дозволів на заняття народною медициною (цілительством), перелік документів, необхідних для одержання цього документу, термін дії, здійснення контролю за додержанням порядку заняття народною медициною (цілительством) та анулювання спеціальних дозволів встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Підставами для відмови у видачі спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством) є:
недостовірність даних, що містяться у документах, поданих для отримання спеціального дозволу;
невідповідність заявника кваліфікаційним вимогам для заняття народною медициною (цілительством), згідно з поданими документами.
Рішення про видачу або відмову у видачі спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством) приймається протягом тридцяти робочих днів з дня подання документів.
Підставами для переоформлення спеціального дозволу є зміна місцезнаходження фізичної особи – підприємця або місця заняття народною медициною (цілительством).
За видачу спеціального дозволу справляється плата в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за видачу дубліката – десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, яка перераховується на рахунок органу, що його видає.
Підставами для анулювання спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством) є:
заява цілителя про анулювання спеціального дозволу;
припинення державної реєстрації фізичної особи – підприємця;
акт про повторне порушення цілителем порядку заняття народною медициною (цілительством);
акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих цілителем для одержання ліцензії;
акт про встановлення факту передачі спеціального дозволу або його копії іншій особі для заняття народною медициною (цілительством);
акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу спеціального дозволу;
акт про невиконання розпорядження про усунення порушень заняття народною медициною (цілительством);
акт про неможливість цілителя забезпечити умови для заняття народною медициною (цілительством);
акт про відмову або вчинення перешкод при проведенні перевірки порядку заняття народною медициною (цілительством);
нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи – підприємця;
Заняття народною медициною (цілительством) з порушенням встановлених законодавством вимог тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Забороняється проведення цілительства на масову аудиторію, у тому числі з використанням засобів масової інформації".
 
    -67- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Доповнити проект новою частиною сьомою такого змісту:
"Доповнити Закон статтею 10 такого змісту:
"Стаття 10. Контроль за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру.
1. Державний контроль за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру здійснюється уповноваженим органом (його територіальними органами) шляхом проведення планових та позапланових перевірок щодо додержання державними адміністраторами, дозвільними органами (їх посадовими особами) встановленого порядку видачі документів дозвільного характеру (у тому числі через дозвільні центри); органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування (їх виконавчими органами) встановленого порядку створення та забезпечення функціонування дозвільних центрів, що включає в себе перевірку діяльності вказаних центрів.
Порядок проведення перевірок дозвільних органів (їх посадових осіб), державних адміністраторів, дозвільних центрів і органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування (їх виконавчих органів) установлюється уповноваженим органом.
2. Перевірки проводяться згідно з річним планом, який затверджується уповноваженим органом (його територіальними органами), або позапланово.
Планова перевірка дозвільного органу (його посадової особи) щодо додержання порядку видачі кожного окремого виду (найменування) документа дозвільного характеру проводиться не частіше ніж один раз на рік.
Планова перевірка державного адміністратора, дозвільного центру щодо додержання порядку видачі документів дозвільного характеру, проводиться не частіше ніж один раз на рік.
Планова перевірка виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування (його виконавчого органу з питань створення та забезпечення функціонування дозвільного центру проводиться не частіше одного разу на рік.
Уповноважений орган (його територіальні органи) здійснює позапланові перевірки лише за наявності підстав, встановлених уповноваженим органом.
3. За результатами перевірки уповноважений орган (його територіальний орган) складає у двох примірниках відповідний акт довільної форми, у якому, за наявності порушень вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, надається припис про необхідність усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час перевірки. Один примірник акта видається керівникові дозвільного органу (його посадовій особі), державному адміністратору, керівникові органу виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування (його виконавчого органу), відповідального за створення та забезпечення функціонування дозвільного центру, другий - зберігається уповноваженим органом.
Дозвільний орган (його посадова особа), державний адміністратор, керівник органу виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування (його виконавчого органу), відповідальний за створення та забезпечення функціонування дозвільного центру, якому в акті перевірки встановлено припис про необхідність усунення порушень вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, зобов'язаний в установлений у приписі строк подати уповноваженому органу інформацію про усунення виявлених під час перевірки порушень.
4. Керівник дозвільного органу (його посадова особа), державний адміністратор, керівник органу виконавчої влади та/або органу місцевого самоврядування (його виконавчого органу), відповідальний за створення та забезпечення функціонування дозвільного центру, під час перевірки зобов’язаний надавати відповідні документи, які мають відношення до предмета перевірки та, на усну або письмову вимогу працівників уповноваженого органу (його територіального органу), які проводять перевірку, робити з таких документів необхідні копії, надавати письмові пояснення з питань, що виникають під час перевірки.
5. Контроль за наявністю документів дозвільного характеру у суб'єктів господарювання, необхідність одержання яких встановлено законами, які регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру, здійснюють органи виконавчої влади та/або органи місцевого самоврядування (їх виконавчі органи) в межах їх повноважень, встановлених законом"
У зв’язку з цим статті 10-11 вважати відповідно статтями 11-12.
 
Враховано редакційно    
    -68- Василенко С.В.
Частину першу статті 7 викласти в такій редакції:
"1. для отримання документу дозвільного характеру суб’єкт господарювання або уповноважена ним особа (далі – заявник) подає чи надсилає рекомендованим листом безпосередньо або через адміністратора відповідному дозвільному органу або його представникам, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в дозвільному центрі, заяву, форма якої затверджується кабінетом Міністрів України за поданням уповноваженого органу та за погодженням із дозвільними органами"
 
Враховано частково    
    -69- Королевська Н.Ю.
Чечетов М.В.
Ляпіна К.М.
Доповнити законопроект новими частинами такого змісту:
2. У Законі України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 27, ст. 218; 2000 р., N 5, ст. 34; 2002 р., N 29, ст. 190; 2006 р., N 5-6, ст. 74):
1) частину третю статті 14 виключити;
2) у частині першій статті 17 слова "і підлягають обов'язковій сертифікації" виключити;
3) у статті 25:
у частині другій слова "державної санітарно-епідеміологічної служби, а також з дозволу інших" виключити;
частину третю виключити;
4) в абзаці дев'ятому статті 33 слова ", та видача гігієнічного сертифіката на неї" виключити.
4. Внести зміни до Закону України "Про охорону праці" (Відомості Верховної Ради України, 1992, № 49, ст. 668):
1. У статті 21 останнє речення частини четвертої викласти у такій редакції:
"Переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, у тому числі тих, початок проведення або експлуатація (застосування) яких може здійснюватися за декларативним принципом, а також граничні розміри тарифів на проведення експертизи незалежними експертними організаціями, результати якої є підставою для видачі дозволів, визначає Кабінет Міністрів України.".
5. У пункті "д" статті 24 Закону України "Про відходи" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 36-37, ст. 242) слова "та видача гігієнічного сертифіката на неї" виключити.
5.Текст статті 74-1 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров’я" (Відомості Верховної Ради України, 1993, N 4, ст.19; 2007р., № 34, ст. 445) викласти в такій редакції:
" Народна медицина (цілительство) – методи оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування, що ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.
Право на заняття народною медициною (цілительством) мають особи, які отримали спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством), виданий центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров’я або уповноваженим ним органом.
Кваліфікаційні вимоги до осіб, які займаються народною медициною (цілительством) та порядок заняття народною медициною (цілительством) встановлюються центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров’я.
Порядок видачі спеціальних дозволів на заняття народною медициною (цілительством), перелік документів, необхідних для одержання цього документу, термін дії, здійснення контролю за додержанням порядку заняття народною медициною (цілительством) та анулювання спеціальних дозволів встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Підставами відмови у видачі спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством) є:
недостовірності даних, що містяться у документах поданих для отримання спеціального дозволу;
невідповідність заявника згідно з поданими документами кваліфікаційним вимогам для заняття народною медициною (цілительством).
Рішення про видачу або відмову у видачі спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством) приймається протягом тридцяти робочих днів з дати подання документів.
Підставами для переоформлення спеціального дозволу є зміна місцезнаходження фізичної особи – підприємця або місця заняття народною медициною (цілительством).
За видачу спеціального дозволу справляється плата в розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за видачу дублікату – десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, яка перераховується на рахунок органу, що його видає.
Підставами для анулювання спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством) є:
заява цілителя про анулювання спеціального дозволу;
акт про повторне порушення цілителем порядку заняття народною медициною (цілительством);
нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи – підприємця;
акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих цілителем для одержання ліцензії;
акт про встановлення факту передачі спеціального дозволу або його копії іншій особі для заняття народною медициною (цілительством);
акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу спеціального дозволу;
акт про невиконання розпорядження про усунення порушень заняття народною медициною (цілительством);
неможливість цілителя забезпечити умови для заняття народною медициною (цілительством);
акт про відмову або здіснення перешкод при проведенні перевірки порядку заняття народною медициною (цілительством).
Заняття народною медициною (цілительством) з порушенням встановлених законодавством вимог тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Забороняється проведення цілительства на масову аудиторію, у тому числі з використанням засобів масової інформації"
 
Враховано    
123. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
124. 1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
 
-70- Королевська Н.Ю.
Пункт 1 Прикінцевих положень викласти в такій редакції:
"Цей Закон набирає чинності з 01 січня 2010 року"
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2010 року.
 
125. 2. Закони, інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
-71- Королевська Н.Ю.
Пункт 2 Прикінцевих положень виключити
 
Немає висновку      
126. 3. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
-72- Ляпіна К.М.
Частину третю розділу другого викласти в такій редакції:
"3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону: 1) у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону: затвердити перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності за декларативним принципом; затвердити перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, які можуть здійснюватися за декларацією відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства;привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом і ввести їх у дію одночасно з введенням у дію цього Закону; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом.
2) до 1 січня 2011 року розробити і внести на
розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо порядку видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру виключно державним адміністратором в дозвільному центрі"
 
Враховано редакційно   2. Кабінету Міністрів України:
1) у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
127. підготувати і в установленому порядку внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення до законів України змін, що випливають із цього Закону;
 
      
128. затвердити перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, які можуть здійснюватися за декларацією відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства;
 
   затвердити перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, які можуть здійснюватися за декларацією відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства;
 
129. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом і ввести їх у дію в день набрання чинності цим Законом;
 
130. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом;
2) до 1 січня 2011 року розробити і подати до Верховної Ради України пропозиції щодо порядку видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру виключно через державного адміністратора в дозвільному центрі.