Кількість абзаців - 144 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків (Повторне друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків
 
   Проект
Закон України
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків
 
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
2. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
3. 1. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 40—44 , ст. 356) доповнити:
 
   1. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 40—44 , ст. 356) доповнити:
 
4. 1) частину першу статті 107 після слова “зобов’язання” словами “, крім випадків, передбачених законом”;
 
-1- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 107 Цивільного кодексу України "Порядок припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення" викласти в такій редакції: "1. Кредитор юридичної особи, що припиняється, може вимагати від неї припинення або дострокового виконання зобов'язання.". Недоцільно вносити запропоновану зміну щодо обмеження прав кредитора, тому що, як показала практика незаконного обмеження посадовими особами Національного банку України прав власності, яке здійснювалося у 2008-2009 роках, сприяло виведенню активів із банків, у яких вводився мораторій, внаслідок чого порушувалися права вкладників цих фінустанов. Крім того, Цивільний кодекс України має загальне значення для всіх цивільних відносин. Зокрема це стосується порядку виконання зобов’язання й обмеження дії статей Кодексу окремими законами призведе до втрати змісту кодифікації.
 
Відхилено   1) частину першу статті 107 після слова "зобов’язання" словами ", крім випадків, передбачених законом";
 
5. 2) частину першу статті 520 після слова "кредитора" словами ", якщо інше не передбачено законом".
 
-2- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 520 "Заміна боржника в зобов'язанні" викласти в такій редакції: "1. Боржник у зобов'язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора.". Недоцільно вносити запропоновану зміну щодо можливої заміни боржника іншою особою, в інший спосіб, ніж за згодою кредитора.
 
Відхилено   2) частину першу статті 520 після слова "кредитора" словами ", якщо інше не передбачено законом".
 
6. 2. У Господарському кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 18—22, ст. 144; 2006 р., № 34, ст. 291, № 43, ст. 414):
 
   2. У Господарському кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 18—22, ст. 144; 2006 р., № 34, ст. 291, № 43, ст. 414):
 
7. 1) у частині п’ятій статті 126 слово "відкрите" замінити словом "публічне";
 
-3- Полунєєв Ю.В.
У частині п’ятій статті 126 слово "відкрите" виключити;
 
Враховано по суті  1) у частині п’ятій статті 126 слово "відкрите" замінити словом "публічне";
 
8. 2) у частині першій статті 336 слово "відкритого" замінити словом "публічного".
 
-4- Полунєєв Ю.В.
У частині першій статті 336 слово "відкритого" виключити."
 
Враховано по суті  2) у частині першій статті 336 слово "відкритого" замінити словом "публічного".
 
9. 3. У Законі України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 5—6, ст. 30; 2003 р., № 14, ст. 104; 2006 р., № 8, ст. 90, № 43, ст. 414; 2007 р., № 2, ст. 15; 2009 р., № 14, ст. 181):
 
   3. У Законі України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 5—6, ст. 30; 2003 р., № 14, ст. 104; 2006 р., № 8, ст. 90, № 43, ст. 414; 2007 р., № 2, ст. 15; 2009 р., № 14, ст. 181):
 
10. 1) у статті 2:
 
   1) у статті 2:
 
11. визначення терміна "мораторій" викласти у такій редакції:
 
   визначення терміна "мораторій" викласти у такій редакції:
 
12. "мораторій — зупинення виконання банком зобов’язань перед кредиторами та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), у тому числі тих, що виконуються за рішенням суду, та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань;";
 
-5- Полунєєв Ю.В.
У підпункті 1 пункту 3 визначення терміна "мораторій" викласти у такій редакції:
"мораторій — зупинення виконання банком зобов’язань перед кредиторами та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань;";
 
Враховано   "мораторій — зупинення виконання банком зобов’язань перед кредиторами та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань;";
 
13. у визначенні терміна "учасники банку" слово "відкритим" замінити словом "публічним";
 
-6- Полунєєв Ю.В.
Абзац п’ятий статті 3 законопроекту (щодо визначення терміну "учасники банку") викласти в такій редакції:
"у визначенні терміна "учасники банку" слово "відкритим" виключити;"
 
Враховано по суті  у визначенні терміна "учасники банку" слово "відкритим" замінити словом "публічним";
 
14. доповнити статтю визначенням такого змісту:
 
   доповнити статтю визначенням такого змісту:
 
15. "фінансове оздоровлення банку — відновлення платоспроможності банку та приведення фінансових показників його діяльності у відповідність із встановленими Національним банком України економічними нормативами.";
 
-7- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Абзац шостий підпункту 1 викласти в такій редакції:
"фінансове оздоровлення банку" в такій редакції: "фінансове оздоровлення банку — відновлення платоспроможності банку та приведення фінансових показників його діяльності у відповідність до вимог Національного банку України".
 
Враховано   "фінансове оздоровлення банку — відновлення платоспроможності банку та приведення фінансових показників його діяльності у відповідність до вимог Національного банку України".
 
    -8- Кармазін Ю.А.
Абзац 11 частини 1 статті 2 викласти в такій редакції: "вклад (депозит) - це кошти в готівковій або в безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті, які розміщені клієнтами на їхніх іменних рахунках у банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку, підлягають виплаті вкладнику, відповідно до законодавства України та умов договору і, на виплату яких введення мораторію забороняється;".
 
Відхилено    
    -9- Кармазін Ю.А.
Абзац 30 частини 1 статті 2 викласти в такій редакції: "мораторій - зупинення виконання банком майнових зобов'язань (за виключенням вкладів та депозитів, що розміщені в банку) і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію;". Не можна вважати нормальною пропозицію зупинення виконання банком зобов'язань, що виконуються за рішенням суду, та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань. Оскільки це суперечить вимогам частини 5 статті 124 Конституції України, згідно з якими судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України.
 
Враховано по суті   
    -10- Кармазін Ю.А.
Абзац 31 частини 1 статті 2 викласти в такій редакції: "неплатоспроможність банку - неспроможність банку своєчасно та в повному обсязі виконати законні вимоги споживачів банківських послуг та кредиторів через відсутність коштів або зменшення розміру капіталу банку до суми, що становить менше однієї третини мінімального розміру регулятивного капіталу банку;".
 
Відхилено    
    -11- Кармазін Ю.А.
Абзац 32 частини 1 статті 2 викласти в такій редакції: "нормативно-правові акти Національного банку України - нормативно-правові акти, що видаються Національним банком України в межах його повноважень на виконання Конституції України, цього та інших законів України, у тому числі ті, які містять одну або більше норм, що зачіпають соціально-економічні, політичні, особисті та інші права, свободи й законні інтереси громадян, проголошені й гарантовані Конституцією та законами України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і — протоколами або наслідком прийняття яких зачіпляються права, свободи й законні інтереси громадян;", оскільки чинна норма дозволяє банкам та ініціаторам мораторію виводити свої рішення про обмеження прав вкладників з під контролю Міністерства юстиції України, який повинен реєструвати всі акти, що зачіпляють права, свободи й законні інтереси громадян.
 
Відхилено    
    -12- Кармазін Ю.А.
Додати нову частину 6 статті 5 в такій редакції: "Банк та його учасники несуть повну відповідальність за зобов'язаннями банку.".
 
Відхилено    
16. 2) у частині першій статті 6 слово "відкритого" замінити словом "публічного";
 
-13- Полунєєв Ю.В.
Пункт другий статті 3 законопроекту (щодо змін до статті 6 Закону України "Про банки і банківську діяльність") викласти в такій редакції:
"2) статтю 6 викласти в такій редакції:
"Стаття 6. Організаційно-правова форма банку
Банки в Україні створюються у формі акціонерного товариства або кооперативного банку.
Законодавство про акціонерні товариства поширюється на банки у частині, що не суперечить цьому Закону.
У разі створення банку у формі приватного акціонерного товариства, статутом такого банку не може бути передбачено переважне право його акціонерів та самого товариства на придбання акцій цього товариства, що пропонуються їх власником до продажу третій особі."
 
Враховано по суті  2) у частині першій статті 6 слово "відкритого" замінити словом "публічного";
 
    -14- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 9 викласти в такій редакції: "Банківське об'єднання створюється за попередньою згодою Антимонопольного комітету України та Національного банку України та підлягає державній реєстрації шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру банків".
 
Відхилено    
    -15- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 9 викласти в такій редакції: "Порядок отримання дозволу на створення банківського об'єднання та порядок його державної реєстрації встановлюються спільною постановою Антимонопольного комітету України та Національним банком України."
 
Відхилено    
    -16- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 9 викласти в такій редакції: "Банківське об'єднання зобов'язане негайно публікувати на своєму офіційному веб-сайті та в офіційних друкованих виданнях - газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України" інформацію про створення банківського об'єднання за визначеною Національним банком України формою, про зміни в ньому та про припинення його діяльності, а також консолідовану звітність за обсягами та за формою, встановленими Національним банком України. Ця інформація також публікується на офіційному веб-сайті Національного банку.".
 
Відхилено    
    -17- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 10 викласти в такій редакції: "Банківська корпорація підлягає реєстрації в Антимонопольному комітеті України та Національному банку України і заноситься до Державного реєстру банків. Статутний капітал банківської корпорації повинен відповідати загальним вимогам Національного банку України щодо статутного капіталу новостворюваного комерційного банку".
 
Відхилено    
    -18- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 13 викласти в такій редакції: "З метою захисту та представлення інтересів своїх членів, розвитку міжрегіональних та міжнародних зв'язків, забезпечення наукового та інформаційного обміну і професійних інтересів, розробки рекомендацій щодо банківської діяльності банки мають право створювати неприбуткові спілки чи асоціації, які підлягають реєстрації в Антимонопольному комітеті України".
 
Відхилено    
    -19- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 14 викласти в такій редакції: "Учасниками банку можуть бути фізичні особи – громадяни України та юридичні особи, які створені виключно громадянами України, або юридичні особи, які належать виключно громадянами України, а також держава в особі Кабінету Міністрів України або уповноважених ним органів.". На сьогодні співвласником банку "Надра", який наніс стільки шкоди громадянам України, був громадянин Австралії, Ізраїлю та Російської Федерації, який після відмови виконувати зобов’язання перед вкладниками, виїхав за кордон. А власниками юридичних осіб, які були власниками "Укрпромбанку" було кілька зареєстрованих в офшорах юридичних осіб, які відмовилися виконувати свої зобов’язання перед вкладниками й спробували вивести майно (автозаправки АНП), яке вони передали банку під заставу взятих ними кредитів, з під застави, та продати іншій юридичній особі.
 
Відхилено    
    -20- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 14 викласти в такій редакції: Учасниками банку не можуть бути громадяни інших держав чи особи без громадянства, юридичні особи, засновниками чи власниками яких є громадяни інших держав, чи особи без громадянства, а також юридичні особи, в яких банк має істотну участь, об'єднання громадян, релігійні та благодійні організації.". На сьогодні співвласником банку "Надра", який наніс стільки шкоди громадянам України, був громадянин Австралії, Ізраїлю та Російської Федерації, який після відмови виконувати зобов’язання перед вкладниками, виїхав за кордон. А власниками юридичних осіб, які були власниками "Укрпромбанку" було кілька зареєстрованих в офшорах юридичних осіб, які відмовилися виконувати свої зобов’язання перед вкладниками і спробували вивести майно (автозаправки АНП), яке вони передали банку під заставу взятих ними кредитів, з під застави, та продати іншій юридичній особі.
 
Відхилено    
    -21- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 15 викласти в такій редакції: "Не дозволяється використовувати для найменування банку назву, яка повторює вже існуючу назву іншого банку або вводить в оману щодо видів діяльності, які здійснює банк. Вживання в найменуванні банку слів "Україна", "державний", "центральний", "національний" та похідних від них можливе лише для державних банків, які отримали на це згоду Національного банку України.".
 
Відхилено    
    -22- Кармазін Ю.А.
Пункт 7 частини 2 статті 17 викласти в такій редакції: "7) бухгалтерську й фінансову звітність за останні п’ять років - для учасників - юридичних осіб, які матимуть істотну участь у банку, довідку Державної податкової адміністрації України про доходи за останні п’ять років - для учасників - фізичних осіб, які матимуть істотну участь у банку;"
 
Відхилено    
17. 3) пункт 11 частини другої статті 17 викласти у такій редакції:
 
-23- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Пункт 11 частини другої статті 17 виключити.
 
Відхилено   3) пункт 11 частини другої статті 17 викласти у такій редакції:
 
18. "11) копії звіту про проведення приватного розміщення акцій — для банку, який створюється у формі публічного акціонерного товариства;".
 
-24- Полунєєв Ю.В.
Пункт третій статті 3 законопроекту (щодо змін до статті 17 Закону України "Про банки і банківську діяльність") викласти в такій редакції:
"3) пункт 11 частини другої статті 17 викласти у такій редакції:
"11) копії звіту про проведення приватного розміщення акцій — для банку, який створюється у формі акціонерного товариства;".
 
Відхилено   "11) копії звіту про проведення приватного розміщення акцій — для банку, який створюється у формі публічного акціонерного товариства;".
 
    -25- Кармазін Ю.А.
Частину 7 статті 17 викласти в такій редакції: "Національний банк України видає банку свідоцтво про його державну реєстрацію за встановленою ним формою та негайно оприлюднює це рішення на офіційному веб-сайті Національного банку України."
 
Відхилено    
    -26- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 18 викласти в такій редакції: "Про відмову в державній реєстрації банку Національний банк України приймає мотивоване рішення та негайно оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті. Засвідчена Національним банком України копія рішення про відмову в реєстрації банку надсилається уповноваженій особі банку рекомендованим листом або вручається під розпис.
 
Відхилено    
    -27- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 19 викласти в такій редакції: "Банк має право здійснювати банківську діяльність тільки після отримання банківської ліцензії, копія якої повинна негайно розміщуватися на офіційних веб-сайтах Національного банку України й банку, який її отримав, та касових залах і приміщеннях, які виділені для обслуговування споживачів банківських послуг, у всіх відділеннях цього банку."
 
Відхилено    
    -28- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 19 викласти в такій редакції: "Без отримання банківської ліцензії не дозволяється здійснювати діяльність по залученню вкладів та інших коштів, що підлягають поверненню, а також вести рахунки. Особи, винні в здійсненні банківської діяльності без банківської ліцензії, несуть кримінальну відповідальність згідно із законами України."
 
Відхилено    
    -29- Кармазін Ю.А.
Частину 7 статті 19 викласти в такій редакції: "Національний банк України зобов’язаний відмовити в наданні ліцензії, якщо зазначені в цій статті умови не виконані банком протягом одного року з дати державної реєстрації банку. У такому разі державна реєстрація банку скасовується і банк ліквідується."
 
Відхилено    
    -30- Кармазін Ю.А.
Частину 8 статті 19 викласти в такій редакції: "Рішення про надання банківської ліцензії чи про відмову в її наданні приймається Національним банком України протягом одного місяця з дня отримання повного пакета документів, зазначених у цій статті. У разі реорганізації банку за результатами процедури тимчасової адміністрації рішення про надання банківської ліцензії приймається Національним банком України протягом триденного терміну з дня отримання повного пакета документів, зазначених у цій статті. Копія рішення повинна негайно розміщуватися на офіційних веб-сайтах Національного банку України і банку, який її отримав, та касових залах і приміщеннях, які виділені для обслуговування споживачів банківських послуг, у всіх відділеннях цього банку."
 
Відхилено    
    -31- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 20 викласти в такій редакції: "Національний банк України негайно повідомляє банк про відкликання в нього банківської ліцензії. Копія рішення повинна негайно розміщуватися на офіційних веб-сайтах Національного банку України і банку, який її отримав, та касових залах і приміщеннях, які виділені для обслуговування споживачів банківських послуг, у всіх відділеннях цього банку. Банк протягом трьох днів з моменту отримання рішення зобов'язаний повернути Національному банку України свою банківську ліцензію.".
 
Відхилено    
    -32- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 20 викласти в такій редакції: "Рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії також негайно публікується в газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України" і є підставою для звернення до суду з позовом про ліквідацію банку."
 
Відхилено    
    -33- Кармазін Ю.А.
Додати нову 6 частину статті 22 в такій редакції: "Копія рішення Національного банку України про відмову в державній реєстрації банку з істотною іноземною участю повинна негайно розміщуватися на офіційному веб-сайті Національного банку України".
 
Відхилено    
    -34- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 23 викласти в такій редакції: "Національний банк України має право прийняти рішення про припинення здійснення філією банку операцій на користь або за дорученням клієнтів, якщо інформація про відкриття банком своєї філії містить неправдиві відомості або діяльність філії не відповідає вимогам закону та нормативно-правовим актам Національного банку України. Копія цього рішення повинна бути негайно розміщена на офіційних веб-сайтах Національного банку України і банку, який її отримав, та касових залах і приміщеннях, які виділені для обслуговування споживачів банківських послуг, у всіх відділеннях цього банку та опублікована в газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
 
Відхилено    
19. 4) статтю 26 викласти у такій редакції:
 
   4) статтю 26 викласти у такій редакції:
 
20. "Стаття 26. Способи реорганізації банку
 
   "Стаття 26. Способи реорганізації банку
 
21. Банк може бути реорганізований за рішенням власників банку, а у разі призначення тимчасової адміністрації — за рішенням Національного банку України або тимчасового адміністратора, погодженим з Національним банком України.
 
   Банк може бути реорганізований за рішенням власників банку, а у разі призначення тимчасової адміністрації — за рішенням Національного банку України або тимчасового адміністратора, погодженим з Національним банком України.
 
22. Реорганізація може здійснюватися шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення.";
 
-35- Аржевітін С.М.
Доповнити підпункт 4 пункту 3 розділу І законопроекту частиною третьою такого змісту:
У разі реорганізації банку шляхом перетворення, до таких правовідносин не застосовуються норми законодавства щодо припинення юридичної особи. Під час проведення реорганізації банку шляхом перетворення кредитори не мають права вимагати від банку припинення чи дострокового виконання зобов’язання.
 
Враховано   Реорганізація може здійснюватися шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення.";
У разі реорганізації банку шляхом перетворення, до таких правовідносин не застосовуються норми законодавства щодо припинення юридичної особи. Під час проведення реорганізації банку шляхом перетворення кредитори не мають права вимагати від банку припинення чи дострокового виконання зобов’язання.
 
23. 5) у статті 27:
 
   5) у статті 27:
 
24. частину першу викласти у такій редакції:
 
   частину першу викласти у такій редакції:
 
25. "Порядок здійснення реорганізації банку за рішенням Національного банку України або тимчасового адміністратора встановлюється цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України.";
 
   "Порядок здійснення реорганізації банку за рішенням Національного банку України або тимчасового адміністратора встановлюється цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України.";
 
26. у частині другій слова "попереднього дозволу Національного банку України" замінити словами "надання попереднього дозволу Національного банку України на реорганізацію банку та затвердження Національним банком України плану реорганізації банку";
 
   у частині другій слова "попереднього дозволу Національного банку України" замінити словами "надання попереднього дозволу Національного банку України на реорганізацію банку та затвердження Національним банком України плану реорганізації банку";
 
27. доповнити статтю після частини другої новою частиною такого змісту:
 
   доповнити статтю після частини другої новою частиною такого змісту:
 
28. "У разі здійснення реорганізації банку за рішенням його власників шляхом перетворення план реорганізації банку не складається.".
 
   "У разі здійснення реорганізації банку за рішенням його власників шляхом перетворення план реорганізації банку не складається.".
 
29. У зв’язку з цим частини третю — шосту вважати відповідно частинами четвертою — сьомою;
 
   У зв’язку з цим частини третю — шосту вважати відповідно частинами четвертою — сьомою;
 
30. частину четверту викласти у такій редакції:
 
   частину четверту викласти у такій редакції:
 
31. "Національний банк України визначає перелік документів, які подаються для отримання дозволу на реорганізацію та затвердження плану реорганізації банку.";
 
-36- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 27 викласти в такій редакції: "Національний банк України надає дозвіл чи відмовляє в реорганізації банку протягом одного місяця з моменту отримання заяви банку на реорганізацію. Копія цього рішення повинна бути негайно розміщена на офіційному веб-сайті Національного банку України та опублікована в газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
 
Відхилено   "Національний банк України визначає перелік документів, які подаються для отримання дозволу на реорганізацію та затвердження плану реорганізації банку.";
 
32. частину сьому виключити;
 
   частину сьому виключити;
 
33. 6) частину четверту статті 28 виключити;
 
   6) частину четверту статті 28 виключити;
 
34. 7) у статті 30:
 
   7) у статті 30:
 
35. у пункті 4 частини третьої:
 
   у пункті 4 частини третьої:
 
36. у першому реченні слово "контракту" замінити словом "договору";
 
   у першому реченні слово "контракту" замінити словом "договору";
 
37. друге речення викласти в такій редакції: "При цьому сума субординованого боргу, включеного у капітал, щорічно зменшується на
 
   друге речення викласти в такій редакції: "При цьому сума субординованого боргу, включеного у капітал, щорічно зменшується на
 
38. 20 відсотків її первинного розміру протягом п’яти останніх років дії договору.";
 
   20 відсотків її первинного розміру протягом п’яти останніх років дії договору.";
 
39. частину четверту замінити частинами такого змісту:
 
   частину четверту замінити частинами такого змісту:
 
40. "Національний банк України має право визначати своєю постановою інші складові додаткового капіталу, а також умови та порядок його формування.
 
   "Національний банк України має право визначати своєю постановою інші складові додаткового капіталу, а також умови та порядок його формування.
 
41. Додатковий капітал не може бути більш як 100 відсотків основного капіталу.";
 
-37- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 34 викласти в такій редакції: "Якщо особа володіє істотною участю в банку чи збільшує свою участь до рівня, визначеного частиною першою цієї статті, без одержання письмового дозволу Національного банку України, останній має право заборонити такій особі прямо, чи опосередковано, повністю, чи частково користуватися правом голосу придбаних акцій (паїв) та брати участь будь-яким чином в управлінні справами банку. Копія цього рішення повинна бути негайно розміщена на офіційних веб-сайтах Національного банку України і банку, який її отримав, та касових залах і приміщеннях, які виділені для обслуговування споживачів банківських послуг, у всіх відділеннях цього банку та опублікована в газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
 
Відхилено   Додатковий капітал не може бути більш як 100 відсотків основного капіталу.";
Частину другу статті 43 доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) забезпечити збереження та передачу майна та документів банку при звільненні керівників з посади";"
Статтю 58 доповнити новими частинами такого змісту:
"Власники істотної участі зобов’язані вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності (банкрутства)банку.
Власники істотної участі, керівники банку (крім керівників відокремлених структурних підрозділів банку) несуть субсидіарну відповідальність своїм майном за зобов’язаннями банку перед його кредиторами за фіктивне банкрутство, доведення до банкрутства або приховування стійкої фінансової неспроможності банку.
Субсидіарна відповідальність за зобов’язаннями банку настає з часу припинення розрахунків з кредиторами у зв’язку з недостатністю майна банку."
 
    -38- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 35 викласти в такій редакції: "Банку забороняється виплачувати дивіденди чи розподіляти капітал у будь-якій формі, якщо така виплата чи розподіл призведе до порушення нормативу адекватності капіталу, а також у випадках відмови банку виконувати свої зобов’язання перед споживачами послуг банку.".
 
Відхилено    
    -39- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 36 викласти в такій редакції: "У разі коли діяльність банку може створювати загрозу інтересам вкладників та інших кредиторів банку, Національний банк України зобов’язаний вимагати від банку збільшення розміру резервів щорічних відрахувань до них."
 
Відхилено    
    -40- Кармазін Ю.А.
Ввести нову частину 3 статті 37, виклавши в такій редакції: "Список учасників, які матимуть істотну участь у банку (у разі коли засновником банку є юридична особа, членів ради директорів і осіб, які мають істотну участь у цій юридичній особі), склад спостережної ради, правління (ради директорів) банку, головного бухгалтера банку та ревізійної комісії, а також відомості про професійну придатність та ділову репутацію цих осіб повинні бути оприлюднені на офіційному веб-сайті цього банку та Національного банку України.".
 
Відхилено    
    -41- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 39 викласти в такій редакції: "Спостережна рада банку обирається загальними зборами учасників з числа учасників банку або їх представників. Члени спостережної ради банку не можуть входити до складу правління (ради директорів) банку, ревізійної комісії банку. Склад спостережної ради і дані щодо її членів Копія цього рішення повинна бути негайно розміщена на офіційному веб-сайті Національного банку України та опублікована в газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
 
Відхилено    
    -42- Кармазін Ю.А.
Пункт 3 частини 2 статті 41 викласти в такій редакції: "3) вносить на загальні збори учасників або спостережній раді банку пропозиції щодо будь-яких питань, віднесених до компетенції ревізійної комісії, які стосуються фінансової безпеки і стабільності банку та захисту інтересів споживачів послуг банку."
 
Відхилено    
    -43- Кармазін Ю.А.
Пункт 6 частини 2 статті 41 викласти в такій редакції: "Ревізійна комісія здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності банку за дорученням загальних зборів учасників, спостережної ради банку або на вимогу учасника (учасників), які володіють у сукупності не менш ніж 10 відсотками голосів.".
 
Відхилено    
    -44- Кармазін Ю.А.
Пункт 12 частини 2 статті 41 викласти в такій редакції: "Позачергові засідання ревізійної комісії можуть скликатися спостережною радою банку чи за ініціативою акціонерів, які володіють у сукупності не менш ніж 10 відсотками голосів.".
 
Відхилено    
    -45- Кармазін Ю.А.
Частину 12 статті 42 "Вимоги до керівників банків" викласти в такій редакції: "Керівниками банку мають бути дієздатні фізичні особи, які є громадянами України та відповідають таким вимогам:".
 
Відхилено    
    -46- Кармазін Ю.А.
Пункт 1 частини 2 статті 42 викласти в такій редакції: "1) наявність вищої фінансової освіти для голови ради і правління банку, головного бухгалтера і його заступника, та вищої фінансової чи юридичної освіти залежно від займаної посади для інших керівників (ця вимога не застосовується до членів спостережної ради банку);".
Пункт 2 частини 2 статті 42 викласти в такій редакції: "2) стаж роботи в банківській системі за відповідним фахом (ця вимога не застосовується до членів спостережної ради банку) - не менше десяти років, за виключенням керівників відокремлених структурних підрозділів банку, для яких такий стаж роботи повинен бути не менше 5 років;".
 
Відхилено    
    -47- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Частину другу статті 43 доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) забезпечити збереження та передачу майна та документів банку при звільненні керівників з посади";"
 
Враховано    
    -48- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 46 викласти в такій редакції: "Правління (рада директорів) банку зобов'язане негайно інформувати Національний банк України про:"
 
Відхилено    
    -49- Кармазін Ю.А.
Пункт 3 частини 1 статті 46 викласти в такій редакції: "3) втрати на суму, що перевищує 10 відсотків капіталу банку;"
 
Відхилено    
    -50- Кармазін Ю.А.
Пункт 3 частини 1 статті 46 викласти в такій редакції: "5) наявність хоча б однієї з підстав для введення тимчасової адміністрації чи призначення ліквідатора;"
 
Відхилено    
    -51- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 47 викласти в такій редакції: "За умови отримання письмового дозволу Національного банку України, копія якого повинна бути негайно розміщена на офіційних веб-сайтах Національного банку України і банку, який її отримав, та касових залах і приміщеннях, які виділені для обслуговування споживачів банківських послуг, у всіх відділеннях цього банку, банки також мають право здійснювати такі операції:"
 
Відхилено    
    -52- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 49 викласти в такій редакції: "Банк не може надавати кредити під процент, ставка якого є нижчою від процентної ставки за кредитами, які бере сам банк, і процентної ставки, що виплачується ним по депозитах.".
 
Відхилено    
    -53- Кармазін Ю.А.
Вилучити частину 7 статті 49 "Банк має право видавати бланкові кредити за умов додержання економічних нормативів.". Довіра до права банків надавати великим фірмам-експортерам, з якими вони тісно пов'язані, бланковий кредит, тобто без формального забезпечення, вже суттєво підірвана діяльністю "Укрпромбанку", що надавав такі кредити компаніям, якими, де-факто, через офшори, володіли учасники банку.
 
Відхилено    
    -54- Кармазін Ю.А.
Частину 7 статті 51 викласти в такій редакції: "Під час оплати за договорами, укладеними державними, казенними, комунальними підприємствами та господарськими товариствами, в яких державна частка акцій становить не менше 50 відсотків, банки перевіряють наявність звіту про результати здійснення процедури закупівлі та інших документів, що підтверджують виконання такими підприємствами та господарськими товариствами вимог законодавства України щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти.".
 
Відхилено    
    -55- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 52 викласти в такій редакції: "Банк не може укладати угоди з пов'язаними особами, які передбачають нарахування відсотків та комісійних на здійснення банківських операцій, які менші звичайних, та нарахування відсотків за вкладами і депозитами, які більші звичайних.".
 
Відхилено    
    -56- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 54 викласти в такій редакції: "Національний банк України та спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів застосовують заходи впливу до банків та інших осіб, які порушують вимоги цієї статті.".
 
Відхилено    
    -57- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 55 викласти в такій редакції: "Банкам забороняється в односторонньому порядку змінювати умови укладених з клієнтами договорів, зокрема, збільшувати розмір процентної ставки за кредитними договорами або зменшувати її розмір за договорами банківського вкладу.".
Частину 1 статті 56 викласти в такій редакції: "Споживач послуг банку має право доступу до інформації щодо діяльності банку й свого вкладу чи кредиту. Банки зобов'язані негайно на вимогу клієнта безоплатно надати таку інформацію у вигляді, що дає можливість безперешкодно ознайомитися з нею:"
 
Відхилено    
    -58- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 58 викласти в такій редакції: "Банк відповідає за невиконання або несвоєчасне виконання зобов'язань у разі оголошення мораторію на задоволення вимог кредиторів, зупинення операцій по рахунках, арешту власних коштів банку на його рахунках уповноваженими органами державної влади.", інакше внаслідок введення мораторію, збитки, які наносяться вкладникам не компенсуються ні НБУ, який вводить мораторій, часто за проханням банку, ні банк, який посилається на те, що мораторій все ж таки ввів не він, а НБУ.
 
Відхилено    
    -59- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 58 викласти в такій редакції: "Учасники банку відповідають за зобов'язаннями банку згідно із законами України та відповідно до їхньої частки в капіталі банку.", інакше учасники банку використовуючи великі суми коштів споживачів послуг, які їм надає банк, можуть зловживати цим, надавати за рахунок цих коштів пільгові кредити собі чи пов’язаним особам, які зареєстровані в офшорах, як це робили учасники ТОВ банків "Надра", "Укрпромбанку" тощо, які потім просто не будуть повертати.
 
Відхилено    
    -60- Полунєєв Ю.В.
Статтю 58 доповнити новими частинами такого змісту:
"Власники істотної участі зобов’язані вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності (банкрутства)банку.
Власники істотної участі, керівники банку (крім керівників відокремлених структурних підрозділів банку) несуть субсидіарну відповідальність своїм майном за зобов’язаннями банку перед його кредиторами за фіктивне банкрутство, доведення до банкрутства або приховування стійкої фінансової неспроможності банку.
Субсидіарна відповідальність за зобов’язаннями банку настає з часу припинення розрахунків з кредиторами у зв’язку з недостатністю майна банку."
 
Враховано    
    -61- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 59 викласти в такій редакції: "Рішення суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, підлягають негайному і безумовному виконанню."
 
Відхилено    
    -62- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 60 викласти в такій редакції: "Положення цієї статті не поширюються на узагальнену по банках інформацію, яка підлягає опублікуванню. Перелік інформації, що підлягає обов'язковому опублікуванню, встановлюється цим Законом, Національним банком України – у відповідності із чинним законодавством та додатково самим банком – на його розсуд.".
 
Відхилено    
42. 8) доповнити статтю 62 після частини п’ятої новою частиною такого змісту:
 
-63- Полунєєв Ю.В.
Зміни до статті 62 викласти в такій редакції:
"у статті 62:
частину п’яту викласти в такій редакції:
"Банк має право надавати інформацію, що становить банківську таємницю, іншим банкам та Національному банку України в обсягах, необхідних при наданні кредитів, банківських гарантій.";
доповнити статтю після частини п’ятої новою частиною такого змісту:
"Банк має право розкривати інформацію, що містить банківську таємницю, особі, (в тому числі яка уповноважена діяти від імені держави), на користь якої відчужуються активи та зобов’язання банку при виконанні заходів, передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, або під час здійснення процедури ліквідації. Національний банк України (тимчасовий адміністратор) має право надавати Міністерству фінансів України інформацію, яка містить банківську таємницю щодо банків, участь у капіталізації яких бере держава.";
у зв’язку з цим частини шосту-дев’яту вважати частинами сьомою-десятою;
частину восьму викласти в такій редакції:
"Національний банк України відповідно до міжнародного договору України або за принципом взаємності має право надавати інформацію, отриману при здійсненні нагляду за діяльністю банків, органу банківського нагляду іншої держави, а також отримувати від органу банківського нагляду іншої держави таку інформацію. Надана (отримана) інформація може бути використана виключно з метою банківського нагляду або запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, чи фінансуванню тероризму.".
У зв’язку з цим частини шосту-дев’яту вважати частинами сьомою-десятою.
 
Враховано   "у статті 62:
частину п’яту викласти в такій редакції:
"Банк має право надавати інформацію, що становить банківську таємницю, іншим банкам та Національному банку України в обсягах, необхідних при наданні кредитів, банківських гарантій";
доповнити статтю після частини п’ятої новою частиною такого змісту:
"Банк має право розкривати інформацію, що містить банківську таємницю, особі (в тому числі яка уповноважена діяти від імені держави), на користь якої відчужуються активи та зобов’язання банку при виконанні заходів, передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, або під час здійснення процедури ліквідації. Національний банк України (тимчасовий адміністратор) має право надавати Міністерству фінансів України інформацію, яка містить банківську таємницю щодо банків, участь у капіталізації яких бере держава.";
у зв’язку з цим частини шосту-дев’яту вважати частинами сьомою-десятою;
частину восьму викласти в такій редакції:
"Національний банк України відповідно до міжнародного договору України або за принципом взаємності має право надавати інформацію, отриману при здійсненні нагляду за діяльністю банків, органу банківського нагляду іншої держави, а також отримувати від органу банківського нагляду іншої держави таку інформацію. Надана (отримана) інформація може бути використана виключно з метою банківського нагляду або запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, чи фінансуванню тероризму.".
У зв’язку з цим частини шосту-дев’яту вважати частинами сьомою-десятою.
 
43. "Банк має право розкривати інформацію, що містить банківську таємницю, особі, на користь якої відчужуються активи та пасиви банку, при здійсненні заходів, передбачених планом фінансового оздоровлення банку.".
 
      
44. У зв’язку з цим частини шосту — дев’яту вважати відповідно частинами сьомою — десятою;
 
-64- Кармазін Ю.А.
Частину 7 статті 67 викласти в такій редакції: "У разі розгляду Національним банком України питань щодо застосування заходів впливу до конкретного банку для надання пояснень запрошується голова правління (ради директорів) або голова спостережної ради цього банку, за винятком випадків введення тимчасової адміністрації або відкликання ліцензії банку і призначення ліквідатора.".
 
Відхилено   Статтю 67 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту: "Національний банк має право запровадити особливий режим контролю за діяльністю банку та призначити куратора банку. Особливий режим контролю є додатковим інструментом банківського нагляду, що використовується, як правило, одночасно із заходами впливу, що встановлені статтею 73 цього Закону. Під час здійснення процедури тимчасової адміністрації банку або особливого режиму контролю за діяльністю банку Національний банк України має право заборонити банку використовувати для розрахунків прямі кореспондентські рахунки та/або вимагати від банку проведення розрахунків виключно через консолідований кореспондентський рахунок.".
 
    -65- Полунєєв Ю.В.
Статтю 67 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту: "Національний банк має право запровадити особливий режим контролю за діяльністю банку та призначити куратора банку. Особливий режим контролю є додатковим інструментом банківського нагляду, що використовується, як правило, одночасно із заходами впливу, що встановлені статтею 73 цього Закону. Під час здійснення процедури тимчасової адміністрації банку або особливого режиму контролю за діяльністю банку Національний банк України має право заборонити банку використовувати для розрахунків прямі кореспондентські рахунки та/або вимагати від банку проведення розрахунків виключно через консолідований кореспондентський рахунок.".
 
Враховано    
    -66- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 70 викласти в такій редакції: "Банк зобов'язаний публікувати квартальні баланси, а також звіт про прибутки (збитки) на офіційному веб-сайті банку негайно після його підписання, та в газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України" протягом місяця, наступного за звітним кварталом.".
 
Відхилено    
    -67- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 70 викласти в такій редакції: "Банк зобов'язаний публікувати річну фінансову звітність, підтверджену аудитором на офіційному веб-сайті банку негайно після його підписання, та в газетах "Урядовий кур'єр" і "Голос України", не пізніше 1 червня наступного за звітним року в газетах "Урядовий кур'єр" чи "Голос України".
 
Відхилено    
45. 9) у частині першій статті 73:
 
-68- Аржевітін С.М.
Підпункт 9 пункту 3 розділу І законопроекту – вилучити.
 
Враховано      
46. доповнити абзац перший після слів "нормативно-правових актів Національного банку України" словами і цифрами ", його вимог, установлених відповідно до статті 66 цього Закону,";
 
      
47. у підпункті "з" пункту 4 слово "примусової" виключити;
 
-69- Кармазін Ю.А.
Підпункт и) пункту 4 частини 1 статті 73 викласти в такій редакції: "и) введення тимчасової адміністрації.".
 
Відхилено   "У статті 75:
у частині першій слово "істотної" виключити;
у частині другій:
у пункті 1 слово "систематичних" замінити словами "двох або більше";
у пункті 2 слова "при одночасному порушенні хоча б одного економічного нормативу" виключити;
у пункті 3 цифри "15" замінити цифрою "5";
доповнити пунктами 9 та 10 такого змісту:
"9) здійснення банком операцій з високим рівнем ризику, які призвели або можуть призвести до втрати активів або доходів;
10) порушення законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів";
частини четверту-п’яту замінити трьома частинами такого змісту:
"Керівником тимчасової адміністрації є тимчасовий адміністратор, який призначається Національним банком України. Національний банк України має право призначити одну й ту саму особу тимчасовим адміністратором двох та більше банків.
Національний банк України має право на період тимчасової відсутності тимчасового адміністратора уповноважити на виконання його функцій особу, яка відповідає вимогам, встановленим цим Законом до тимчасового адміністратора.
Національний банк України призначає тимчасову адміністрацію на термін до 1 року.
 
    -70- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 73 викласти в такій редакції: "Рішення Національного банку України щодо введення тимчасової адміністрації і введення обмеження права споживачів банківських послуг користуватися власними коштами є нормативно-правовим актом, який підлягає реєстрації в порядку встановленому законодавством України.".
 
Відхилено    
    -71- Полунєєв Ю.В.
Зміни до статті 75 викласти в такій редакції:
"У статті 75:
у частині першій слово "істотної" виключити;
у частині другій:
у пункті 1 слово "систематичних" замінити словами "двох або більше";
у пункті 2 слова "при одночасному порушенні хоча б одного економічного нормативу" виключити;
у пункті 3 цифри "15" замінити цифрою "5";
доповнити пунктами 9 та 10 такого змісту:
"9) здійснення банком операцій з високим рівнем ризику, які призвели або можуть призвести до втрати активів або доходів;
10) порушення законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів";
частини четверту-шосту замінити чотирма частинами такого змісту:
"Керівником тимчасової адміністрації є тимчасовий адміністратор, який призначається Національним банком України. Національний банк України має право призначити одну й ту саму особу тимчасовим адміністратором двох та більше банків.
Національний банк України має право на період тимчасової відсутності тимчасового адміністратора уповноважити на виконання його функцій особу, яка відповідає вимогам, встановленим цим Законом до тимчасового адміністратора.
Національний банк України призначає тимчасову адміністрацію на термін до 1 року.
Національний банк України має право продовжити дію тимчасової адміністрації на термін ще до 1 року на підставах, визначених Національним банком з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку.".
 
Враховано частково    
    -72- Аржевітін С.М.
Підпункт 10 пункту 3 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
1) у частині першій статті 75 слово "істотної" виключити;
2) у пункті 2 статті 75 слова "при одночасному порушенні хоча б одного економічного нормативу" виключити;
3) у пункті 3 статті 75 цифри "15" замінити цифрою "5";
 
Враховано    
    -73- Кармазін Ю.А.
Пункт 3 частини 2 статті 75 викласти в такій редакції: "3) якщо банк протягом 10 робочих днів не виконує 10 і більше відсотків своїх прострочених зобов'язань;".
 
Відхилено    
    -74- Кармазін Ю.А.
Внести новий пункт 9 частини 2 статті 75 в такій редакції: "9) відмови банку в наданні споживачам послуг банку належних їм коштів чи документів про цю відмову."
 
Відхилено    
48. 10) частину четверту статті 75 викласти у такій редакції:
 
      
49. "Тимчасова адміністрація очолюється тимчасовим адміністратором, який призначається Національним банком України. Тимчасовий адміністратор за погодженням з Національним банком України має право на період своєї відсутності у зв’язку з хворобою або відрядженням уповноважити виконувати свої функції іншого спеціаліста, залученого ним для здійснення повноважень тимчасового адміністратора.";
 
-75- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 75 викласти в такій редакції: "Тимчасова адміністрація очолюється тимчасовим адміністратором, який призначається Національним банком України. Національний банк України має право на період хвороби тимчасового адміністратора уповноважити виконувати його функції іншу особу.". Саме Національний банк призначає тимчасового адміністратора, і саме повинен нести відповідальність за його діяльність. Інакше зміна адміністраторів на за його рішенням, може призведе до того, що та не застосує заходи до незаконних дій учасників банку, а відповідати за це буде нікому.
 
Відхилено      
50. 11) у статті 76:
 
-76- Полунєєв Ю.В.
Зміни до статті 76 викласти у такій редакції:
у статті 76:
назву статті викласти в такій редакції:
"Стаття 76. Вимоги до тимчасового адміністратора";
частини першу та сьому виключити;".
 
Враховано   11) у статті 76:
назву статті викласти в такій редакції:
"Стаття 76. Вимоги до тимчасового адміністратора";
частини першу та сьому виключити;".
 
51. назву статті викласти у такій редакції:
 
      
52. "Стаття 76. Вимоги до тимчасового адміністратора";
 
      
53. частину першу виключити;
 
      
54. 12) статтю 79 викласти у такій редакції:
 
   12) статтю 79 викласти у такій редакції:
 
55. "Стаття 79. Об’ява про призначення тимчасової адміністрації
 
   "Стаття 79. Об’ява про призначення тимчасової адміністрації
 
56. Національний банк України розміщує в день призначення тимчасової адміністрації інформацію про це на своєму офіційному веб-сайті та протягом трьох днів в газеті "Урядовий кур’єр" або "Голос України".
 
   Національний банк України розміщує в день призначення тимчасової адміністрації інформацію про це на своєму офіційному веб-сайті та протягом трьох днів в газеті "Урядовий кур’єр" або "Голос України".
 
57. Рішення про призначення тимчасової адміністрації Національний банк України надсилає до головного офісу та до кожного територіально відокремленого відділення банку, філії із зазначенням дати початку здійснення тимчасової адміністрації.";
 
-77- Кармазін Ю.А.
Частину 9 статті 76 викласти в такій редакції: "Додаткова винагорода тимчасовому адміністратору і спеціалістам може встановлюватися в межах кошторису за згодою Національного банку України лише після виплат кредиторам всіх черг.".
 
Відхилено   Рішення про призначення тимчасової адміністрації Національний банк України надсилає до головного офісу та до кожного територіально відокремленого відділення банку, філії із зазначенням дати початку здійснення тимчасової адміністрації.";
 
    -78- Кармазін Ю.А.
Пункт 1 частини 9 статті 76 викласти в такій редакції: "1) яка, або її близькі родичі, чоловік, жінка, діти, батьки, є кредиторами, пов'язаними особами, учасниками банку чи посадовими особами Національного банку, до обов’язків якого входив, чи входить контроль за діяльністю цього банку.;".
 
Відхилено    
    -79- Кармазін Ю.А.
Пункт 2 частини 9 статті 76 викласти в такій редакції: "2) що мала судимість, була звільнена з попереднього місця роботи за дискредитуючи вчинки, або якому відповідно до вимог чинного законодавства не може бути надано допуск до державної таємниці, або є обвинуваченою по кримінальній справі;".
 
Відхилено    
    -80- Кармазін Ю.А.
Пункт 3 частини 9 статті 76 викласти в такій редакції: "3) не виконала своїх зобов'язань перед будь-яким банком, фінансовою установою чи господарюючим суб’єктом.".
 
Відхилено    
    -81- Кармазін Ю.А.
Частину 10 статті 76 викласти в такій редакції: "Для виявлення конфлікту інтересів особа до моменту призначення тимчасовим адміністратором зобов'язана надати Національному банку України інформацію про власні, та своїх близьких родичів, чоловіка чи дружини, дітей, батьків, особисті й ділові інтереси, зокрема, щодо:"
 
Відхилено    
    -82- Кармазін Ю.А.
Пункт 1 частини 10 статті 76 викласти в такій редакції: "1) заборгованості перед банком, трудових і фінансових відносин з ним або володіння майновими правами банку;".
 
Відхилено    
    -83- Кармазін Ю.А.
Частину 14 статті 76 викласти в такій редакції: "Невиконання або неналежне виконання тимчасовим адміністратором своїх повноважень відповідно до цього Закону, що завдало збитків банку чи кредиторам, є підставою для припинення виконання ним обов'язків, позбавлення сертифіката на право здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків без права повторного отримання сертифікату та притягненням до встановленої законом відповідальності.".
 
Відхилено    
    -84- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 78 викласти в такій редакції: "З дня призначення тимчасового адміністратора повноваження загальних зборів, спостережної ради й правління (ради директорів) банку переходять до тимчасового адміністратора. Угоди, укладені керівниками банку після призначення тимчасового адміністратора, визнаються рішенням тимчасового адміністратора недійсними з моменту укладення про що він негайно письмово інформує сторони угод. Особи, інтереси яких були порушені таким рішенням, можуть оскаржити це рішення в суді.".
 
Відхилено    
    -85- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 79 викласти в такій редакції: "Національний банк України негайно розміщує інформацію про введення тимчасової адміністрації та призначення тимчасового адміністратора із зазначенням дати початку здійснення тимчасової адміністрації на офіційному веб-сайті Національного банку України й у газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України" і надсилає його до головного офісу та до кожного територіально відокремленого відділення банку, філії.".
 
Відхилено    
    -86- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 79 викласти в такій редакції: "Національний банк України негайно розміщує інформацію про введення тимчасової адміністрації та призначення тимчасового адміністратора із зазначенням дати початку здійснення тимчасової адміністрації на офіційному веб-сайті Національного банку України й у газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України" і надсилає його до головного офісу та до кожного територіально відокремленого відділення банку, філії.".
 
Відхилено    
58. 13) у статті 80:
 
-87- Полунєєв Ю.В.
Зміни до статті 80 викласти в такій редакції:
у статті 80:
частину третю викласти в такій редакції:
"З дня свого призначення тимчасовий адміністратор має повне та виняткове право управляти банком та зобов’язаний вживати всіх необхідних заходів для приведення діяльності банку в правову та фінансову відповідність з вимогами цього Закону та нормативно-правовими актами Національного банку України з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.";
пункти 9 і 10 частини четвертої викласти в такій редакції:
"9) відчужувати активи та/або зобов’язання банку з метою його фінансового оздоровлення;
10)здійснити реорганізацію банку.";
у частині п’ятій слова "для продажу" замінити словами "на відчуження";
доповнити статтю новими частинами такого змісту:
"Тимчасовий адміністратор вживає заходів, передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, в тому числі відступлення права вимоги, переведення боргу чи реорганізацію банку, без повідомлення та отримання згоди акціонерів, боржників, кредиторів (вкладників) банку. Акціонери, кредитори (вкладники) банку не мають права вимагати припинення або дострокового виконання зобов'язань банку та відшкодування їм збитків при виконанні заходів, передбачений програмою фінансового оздоровлення банку.
Особа, яка є стороною договору про передачу активів та/або зобов’язань банку, в якому введено тимчасову адміністрацію, звільняється від сплати будь-яких платежів, пов’язаних із відчуженням/отриманням таких активів та/або зобов’язань, за внесення змін до державних реєстрів та плати за послуги, що надаються державними органами.
Тимчасовий адміністратор при прийнятті рішень про одночасне відчуження активів та зобов’язань банку, зобов’язаний забезпечити пріоритетність захисту інтересів кредиторів банку відповідно до черговості задоволення вимог кредиторів, встановленої статтею 96 цього Закону.
До банка-правонаступника, який створюється внаслідок реорганізації банку тимчасовим адміністратором шляхом виділення, не застосовуються вимоги статей 31, 32 цього Закону. Розмір та порядок формування статутного капіталу такого банку-правонаступника визначається Національним банком України. Тимчасовий адміністратор зобов’язаний продати такий банк-правонаступник до завершення процедури тимчасової адміністрації.
Для компенсації покупцю різниці між вартістю зобов’язань та активів, що відчужуються. Держава надає фінансову допомогу фінансовій установі, (у тому числі санаційному банку) на користь якої відчужуються активи та/або зобов’язання банку в розмірі, що не перевищує різниці між зобов’язаннями перед фізичними особами – вкладниками банку у межах сум, що підлягають відшкодуванню Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, в тому числі відчуженими, та вартістю відчужених на користь фінансової установи активів банку. Вартість активів банку, що відчужуються на користь фінансової установи, визначається незалежними оцінювачами відповідно до закону про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні.
Держава надає фінансову допомогу за рахунок коштів Державного бюджету України чи шляхом передачі державних цінних паперів відповідно до рішень Кабінету Міністрів України. Обсяг фінансової допомоги на наступний рік передбачається в законі про Державний бюджет України в грошовій формі та/або в правах на здійснення емісії державних цінних паперів. Порядок надання та використання державної фінансової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України за погодженням із Комітетами Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності та з питань бюджету.
Державна допомога також може надаватись шляхом передачі державних облігацій України, випущених чи отриманих понад обсяги, затверджені у Законі про державний бюджет на відповідний рік з відповідним коригуванням граничного розміру державного боргу України.
На обсяг випущених державних облігацій України Міністерство фінансів України збільшує відповідні показники фінансування державного бюджету понад обсяги, затверджені у додатку N 2 Закону про Державний бюджет на відповідний рік. ".
 
Враховано   13) у статті 80:
частину третю викласти в такій редакції:
"З дня свого призначення тимчасовий адміністратор має повне та виняткове право управляти банком та зобов’язаний вживати всіх необхідних заходів для приведення діяльності банку в правову та фінансову відповідність з вимогами цього Закону та нормативно-правовими актами Національного банку України з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.";
пункти 9 і 10 частини четвертої викласти в такій редакції:
"9) відчужувати активи та/або зобов’язання банку з метою його фінансового оздоровлення;
10)здійснити реорганізацію банку.";
у частині п’ятій слова "для продажу" замінити словами "на відчуження";
доповнити статтю новими частинами такого змісту:
"Тимчасовий адміністратор вживає заходів, передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, в тому числі відступлення права вимоги, переведення боргу чи реорганізацію банку, без повідомлення та отримання згоди акціонерів, боржників, кредиторів (вкладників) банку. Акціонери, кредитори (вкладники) банку не мають права вимагати припинення або дострокового виконання зобов'язань банку та відшкодування їм збитків при виконанні заходів, передбачений програмою фінансового оздоровлення банку.
Особа, яка є стороною договору про передачу активів та/або зобов’язань банку, в якому введено тимчасову адміністрацію, звільняється від сплати будь-яких платежів, пов’язаних із відчуженням/отриманням таких активів та/або зобов’язань, за внесення змін до державних реєстрів та плати за послуги, що надаються державними органами.
Тимчасовий адміністратор при прийнятті рішень про одночасне відчуження активів та зобов’язань банку, зобов’язаний забезпечити пріоритетність захисту інтересів кредиторів банку відповідно до черговості задоволення вимог кредиторів, встановленої статтею 96 цього Закону.
До банка-правонаступника, який створюється внаслідок реорганізації банку тимчасовим адміністратором шляхом виділення, не застосовуються вимоги статей 31, 32 цього Закону. Розмір та порядок формування статутного капіталу такого банку-правонаступника визначається Національним банком України. Тимчасовий адміністратор зобов’язаний продати такий банк-правонаступник до завершення процедури тимчасової адміністрації.
Для компенсації покупцю різниці між вартістю зобов’язань та активів, що відчужуються. Держава надає фінансову допомогу фінансовій установі, (у тому числі санаційному банку) на користь якої відчужуються активи та/або зобов’язання банку в розмірі, що не перевищує різниці між зобов’язаннями перед фізичними особами – вкладниками банку у межах сум, що підлягають відшкодуванню Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, в тому числі відчуженими, та вартістю відчужених на користь фінансової установи активів банку. Вартість активів банку, що відчужуються на користь фінансової установи, визначається незалежними оцінювачами відповідно до закону про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні.
Держава надає фінансову допомогу за рахунок коштів Державного бюджету України чи шляхом передачі державних облігацій України відповідно до рішень Кабінету Міністрів України. Обсяг фінансової допомоги на наступний рік передбачається в законі про Державний бюджет України в грошовій формі та/або в правах на здійснення емісії державних облігацій України. Порядок надання та використання державної фінансової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України за погодженням із Комітетами Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності та з питань бюджету.
Державна допомога також може надаватись шляхом передачі державних облігацій України, випущених чи отриманих понад обсяги, затверджені у Законі про державний бюджет на відповідний рік з відповідним коригуванням граничного розміру державного боргу України.
На обсяг випущених державних облігацій України Міністерство фінансів України збільшує відповідні показники фінансування державного бюджету понад обсяги, затверджені у додатку N 2 Закону про Державний бюджет на відповідний рік. ".
 
    -88- Аржевітін С.М.
Підпункт 13 викласти в такій редакції:
"13) у статті 80:
- частину третю викласти в такій редакції:
"З дня свого призначення тимчасовий адміністратор має повне та виняткове право управляти банком та зобов’язаний вживати всіх необхідних заходів для приведення діяльності банку в правову та фінансову відповідність з вимогами цього Закону та нормативно-правовими актами Національного банку України з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.";
- пункти 9 і 10 частини четвертої викласти в такій редакції:
"9) відчужувати активи та/або зобов’язання банку з метою його фінансового оздоровлення;
10)здійснити реорганізацію банку.";
- у частині п’ятій слова "для продажу" замінити словами "на відчуження";
доповнити статтю новими частинами такого змісту:
"Тимчасовий адміністратор здійснює заходи, передбачені планом фінансового оздоровлення банку, в тому числі відступлення права вимоги, переведення боргу, реорганізація, без повідомлення боржників, кредиторів (вкладників) банку та без отримання їх згоди. У цьому разі кредитори (вкладники) банку не мають права вимагати припинення або дострокового виконання зобов’язань банку та відшкодування їм збитків.";
Під час здійснення заміни боржника у договорах банківського вкладу (переведення боргу) мають бути дотримані наступні правила:
1. Новим боржником може стати лише банк, який не має порушень банківського законодавства та виконує нормативи Національного банку України;
2. Новий боржник повинен мати розгалужену мережу відділень та забезпечити обслуговування кредиторів у тому ж районі, місті, у якому раніше обслуговувались кредитори (крім санаційного банку);
3. При переведенні боргу не допускається зміна умов договору банківського вкладу"
 
Враховано частково    
59. частину першу замінити частинами такого змісту:
 
      
60. "Тимчасовий адміністратор зобов’язаний докладати максимальних зусиль для приведення діяльності банку в правову та фінансову відповідність з вимогами цього Закону та нормативно-правовими актами Національного банку України.
 
-89- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 80 викласти в такій редакції: "Тимчасовий адміністратор негайно після свого призначення зобов'язаний зупинити розподіл капіталу банку чи виплату дивідендів у будь-якій формі й забезпечити збереження активів та документації банку, а також активів та документації афілійованих осіб, в яких банк має участь, що становить не менше 25 відсотків.". Це пов’язано з тим, що для уникнення контролю зі сторони Національного банку України, реальні власники банку навмисно зменшують % участі банку й афілійованих особах, в яких банк має участь, збільшуючи натомість їхню кількість. НБУ же навмисно закриває участь на те, що більшість цих осіб дуже часто зареєстровані в офшорах і тому не підконтрольні НБУ.
 
Відхилено      
61. Тимчасовий адміністратор негайно після свого призначення зобов’язаний забезпечити збереження активів та документації банку, а також активів та документації афілійованих осіб, в яких банк має участь, що перевищує 50 відсотків. ".
 
      
62. У зв’язку з цим частини другу — шосту вважати відповідно частинами третьою — сьомою;
 
-90- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 80 викласти в такій редакції: "З дня свого призначення, і протягом всього часу перебування на цій посаді, адміністратор несе всю відповідальність за забезпечення повного виконання зобов'язань банку перед споживачами послуг банку, які були укладені до призначення тимчасової адміністрації, і не має права вводити ніяких обмежень щодо виконання цих зобов’язань, має повне та виняткове право управляти банком і контролювати його, вживати будь-яких заходів щодо відновлення належного фінансового стану банку або, при необхідності, підготувати банк до продажу чи реорганізації з метою забезпечення інтересів вкладників та інших кредиторів.".
 
Відхилено      
    -91- Кармазін Ю.А.
Частину статті викласти в такій редакції: "3) розривати в порядку, встановленому законодавством України, будь-які угоди за участю банку (окрім зобов'язань банку перед споживачами послуг банку), які, на думку тимчасового адміністратора, є збитковими чи непотрібними для банку;".
 
Відхилено    
    -92- Кармазін Ю.А.
Вилучити пункт 8 частини 2 статті 80.
 
Відхилено    
63. пункти 9 і 10 частини п’ятої викласти у такій редакції:
 
      
64. "9) відчужувати активи та пасиви банку з метою фінансового оздоровлення банку;
 
      
65. 10) здійснити реорганізацію банку.";
 
      
66. у частині шостій слова "для продажу" замінити словами "на відчуження";
 
      
67. доповнити статтю частиною такого змісту:
 
      
68. "Тимчасовий адміністратор здійснює заходи, передбачені планом фінансового оздоровлення банку, в тому числі відступлення права вимоги, переведення боргу, реорганізація, без повідомлення боржників, кредиторів (вкладників) банку та без отримання їх згоди. У цьому разі кредитори (вкладники) банку не мають права вимагати припинення або дострокового виконання зобов’язань банку та відшкодування їм збитків.";
 
-93- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 81 викласти в такій редакції: "Тимчасовий адміністратор зобов’язаний негайно звернутися до суду з вимогою визнання угод недійсними, якщо за цими угодами здійснено:".
 
Відхилено      
    -94- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 81 викласти в такій редакції: "При зверненні до суду тимчасовий адміністратор не сплачує державного мита, судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. У випадку прийняття рішення на користь тимчасового адміністратора всі судові витрати, пов’язані із цим зверненням до суду, покладаються на банк та учасників банку.".
 
Відхилено    
69. 14) статті 83—85 викласти у такій редакції:
 
   14) статті 83—85 викласти у такій редакції:
 
70. "Стаття 83. Організація роботи тимчасового адміністратора
 
-95- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Статтю 83 викласти у такій редакції:
Стаття 83. Організація роботи тимчасового адміністратора
Тимчасовий адміністратор не пізніше ніж через два тижні з дня призначення подає Національному банку України попередній звіт.
Попередній звіт повинен включати результати загальної оцінки відповідності діяльності банку вимогам цього Закону і нормативно-правових актів Національного банку України та пропозиції щодо приведення діяльності банку в правову та фінансову відповідність з вимогами цього Закону та нормативно-правовими актами Національного банку України.
Якщо тимчасова адміністрація призначена у зв’язку з погіршенням фінансового стану банку або за висновком Національного банку фінансовий стан банку погіршився, попередній звіт також повинен включати:
1) результати попередньої оцінки фінансового стану банку (стану кредитного портфелю, активів та зобов’язань, ліквідності тощо);
2) пропозицію щодо суми коштів, необхідних для відновлення платоспроможності банку або необхідності відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку;
3) пропозиції щодо можливих шляхів фінансового оздоровлення банку (капіталізація банку за рахунок учасників та/або інвесторів, продаж активів для погашення зобов’язань, реорганізація тощо).
Тимчасовий адміністратор вживає заходів до відновлення діяльності банку відповідно до плану дій тимчасового адміністратора, а у разі призначення тимчасової адміністрації у зв’язку з погіршенням фінансового стану банку — відповідно до програми фінансового оздоровлення банку.
Тимчасовий адміністратор подає Національному банку України:
план дій тимчасового адміністратора у строк до двох тижнів з дня призначення тимчасової адміністрації;
програму фінансового оздоровлення банку у строк до одного місяця з дня призначення тимчасової адміністрації.
Тимчасовий адміністратор складає план дій тимчасового адміністратора або програму фінансового оздоровлення банку та подає Національному банку України звіт про їх виконання в порядку, встановленому Національним банком України.
 
Враховано   "Стаття 83. Організація роботи тимчасового адміністратора
Тимчасовий адміністратор не пізніше ніж через два тижні з дня призначення подає Національному банку України попередній звіт.
Попередній звіт повинен включати результати загальної оцінки відповідності діяльності банку вимогам цього Закону і нормативно-правових актів Національного банку України та пропозиції щодо приведення діяльності банку в правову та фінансову відповідність з вимогами цього Закону та нормативно-правовими актами Національного банку України.
Якщо тимчасова адміністрація призначена у зв’язку з погіршенням фінансового стану банку або за висновком Національного банку фінансовий стан банку погіршився, попередній звіт також повинен включати:
1) результати попередньої оцінки фінансового стану банку (стану кредитного портфелю, активів та зобов’язань, ліквідності тощо);
2) пропозицію щодо суми коштів, необхідних для відновлення платоспроможності банку або необхідності відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку;
3) пропозиції щодо можливих шляхів фінансового оздоровлення банку (капіталізація банку за рахунок учасників та/або інвесторів, продаж активів для погашення зобов’язань, реорганізація тощо).
Тимчасовий адміністратор вживає заходів до відновлення діяльності банку відповідно до плану дій тимчасового адміністратора, а у разі призначення тимчасової адміністрації у зв’язку з погіршенням фінансового стану банку — відповідно до програми фінансового оздоровлення банку.
Тимчасовий адміністратор подає Національному банку України:
план дій тимчасового адміністратора у строк до двох тижнів з дня призначення тимчасової адміністрації;
програму фінансового оздоровлення банку у строк до одного місяця з дня призначення тимчасової адміністрації.
Тимчасовий адміністратор складає план дій тимчасового адміністратора або програму фінансового оздоровлення банку та подає Національному банку України звіт про їх виконання в порядку, встановленому Національним банком України."
 
71. Тимчасовий адміністратор не пізніше ніж через два тижні з дня призначення подає Національному банку України попередній звіт.
 
      
72. Попередній звіт повинен включати результати загальної оцінки відповідності діяльності банку вимогам цього Закону і нормативно-правових актів Національного банку України та пропозиції щодо приведення діяльності банку в правову та фінансову відповідність з вимогами цього Закону та нормативно-правовими актами Національного банку України.
 
      
73. Якщо тимчасова адміністрація призначена у зв’язку з погіршенням фінансового стану банку, попередній звіт також повинен включати:
 
      
74. 1) результати попередньої оцінки фінансового стану банку (стану кредитного портфелю, активів та пасивів, розміру касового розриву, ліквідності тощо);
 
      
75. 2) пропозицію щодо суми коштів, необхідних для відновлення платоспроможності банку;
 
      
76. 3) пропозиції щодо можливих шляхів фінансового оздоровлення банку (капіталізація банку за рахунок учасників та/або інвесторів, продаж активів для погашення зобов’язань, реорганізація тощо);
 
      
77. 4) рекомендації щодо необхідності відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.
 
      
78. Тимчасовий адміністратор вживає заходів до відновлення діяльності банку відповідно до плану дій тимчасового адміністратора, а у разі призначення тимчасової адміністрації у зв’язку з погіршенням фінансового стану банку — відповідно до плану фінансового оздоровлення банку.
 
      
79. Тимчасовий адміністратор подає Національному банку України:
 
      
80. план дій тимчасового адміністратора у строк до двох тижнів з дня призначення тимчасової адміністрації;
 
      
81. план фінансового оздоровлення банку у строк до одного місяця з дня призначення тимчасової адміністрації.
 
      
82. Тимчасовий адміністратор складає план дій тимчасового адміністратора або план фінансового оздоровлення банку та подає Національному банку України звіт про його виконання в порядку, встановленому Національним банком України.
 
      
83. Стаття 84. Контроль за діяльністю тимчасової адміністрації
 
-96- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Статтю 84 викласти у такій редакції: Стаття 84. Контроль за діяльністю тимчасової адміністрації
Національний банк України організовує, координує та контролює діяльність тимчасової адміністрації, а також дає вказівки, обов’язкові до виконання тимчасовим адміністратором.
Національний банк України розглядає попередній звіт тимчасового адміністратора та затверджує план дій тимчасового адміністратора або програму фінансового оздоровлення банку не пізніше ніж через два тижні від дня подання тимчасовим адміністратором відповідних документів. У разі не затвердження у зазначений строк плану дій тимчасового адміністратора або програми фінансового оздоровлення банку Національний банк України зобов’язаний у тижневий строк призначити нового тимчасового адміністратора.
Національний банк України має право вносити доповнення до плану дій тимчасового адміністратора або програми фінансового оздоровлення банку до та під час їх виконання.
Національний банк України має право відкликати банківську ліцензію, ініціювати ліквідацію банку у будь-який час, коли дійде висновку, що фінансове оздоровлення банку є неможливим.
 
Враховано   Стаття 84. Контроль за діяльністю тимчасової адміністрації
Національний банк України організовує, координує та контролює діяльність тимчасової адміністрації, а також дає вказівки, обов’язкові до виконання тимчасовим адміністратором.
Національний банк України розглядає попередній звіт тимчасового адміністратора та затверджує план дій тимчасового адміністратора або програму фінансового оздоровлення банку не пізніше ніж через два тижні від дня подання тимчасовим адміністратором відповідних документів. У разі не затвердження у зазначений строк плану дій тимчасового адміністратора або програми фінансового оздоровлення банку Національний банк України зобов’язаний у тижневий строк призначити нового тимчасового адміністратора.
Національний банк України має право вносити доповнення до плану дій тимчасового адміністратора або програми фінансового оздоровлення банку до та під час їх виконання.
Національний банк України має право відкликати банківську ліцензію, ініціювати ліквідацію банку у будь-який час, коли дійде висновку, що фінансове оздоровлення банку є неможливим.
 
84. Національний банк України організовує, координує та контролює діяльність тимчасової адміністрації, а також дає вказівки, обов’язкові до виконання тимчасовим адміністратором.
 
      
85. Національний банк України розглядає попередній звіт тимчасового адміністратора та затверджує план дій тимчасового адміністратора або план фінансового оздоровлення банку не пізніше ніж через два тижні від дня подання тимчасовим адміністратором відповідних документів. У разі незатвердження у зазначений строк плану дій тимчасового адміністратора або плану фінансового оздоровлення банку Національний банк України зобов’язаний у тижневий строк призначити нового тимчасового адміністратора.
 
      
86. Національний банк України має право вносити доповнення до плану дій тимчасового адміністратора або плану фінансового оздоровлення банку до та під час їх виконання.
 
      
87. Національний банк України має право відкликати банківську ліцензію, ініціювати ліквідацію банку у будь-який час, коли дійде висновку, що фінансове оздоровлення банку є неможливим.
 
      
88. Стаття 85. Мораторій
 
-97- Азаров М.Я.
І. Внести до статті 85 такі зміни:
1) у частині першій статті слово "шести" замінити словом "трьох";
2) доповнити статтю після частини четвертої новою частиною такого змісту "Мораторій також не поширюється на вимоги фізичних осіб щодо виплати коштів за договорами депозитних вкладів, термін дії яких закінчився".
У зв’язку з цим частину п’яту вважати частиною шостою".
 
Враховано частково   Стаття 85. Мораторій
Національний банк України під час здійснення тимчасової адміністрації має право повністю або частково на строк не більш як три місяці ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів банку.
Національний банк України розміщує в день прийняття рішення про введення мораторію інформацію про це на своєму офіційному веб-сайті та протягом трьох днів в газеті "Урядовий кур’єр" або "Голос України".
Протягом дії мораторію:
1) забороняється здійснювати стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення, та вжиття заходів, спрямованих на забезпечення такого стягнення відповідно до законодавства України;
2) не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань перед кредиторами та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Мораторій не поширюється на зобов’язання, які пов’язані з обслуговуванням господарської діяльності банку, в тому числі виплатою заробітної плати, авторської винагороди, відшкодуванням шкоди, заподіяної життю та здоров’ю працівників банку, а також вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, аліментів, пенсій, стипендій, соціальних допомог у межах установлених тимчасовим адміністратором лімітів.
З моменту закінчення дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
неустойка (штраф, пеня), а також суми завданих збитків, що банк зобов’язаний відшкодувати кредиторам за грошовими зобов’язаннями можуть бути заявлені до сплати в розмірах, які існували на дату введення мораторію, якщо інше не передбачено цим Законом.
нарахування неустойки (штрафу, пені), інших економічних санкцій поновлюється (а щодо зобов’язань які виникли під час дії мораторію – розпочинається) за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань перед кредиторами;
розпочинається відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) в розмірах, які обліковуються на дату закінчення дії мораторію;
фінансові санкції у вигляді пені та штрафів, які передбачені Законом України "Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за невиконання чи неналежне виконання банком зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) нараховуються на суми заборгованостей, які обліковуються на дату закінчення дії мораторію.
 
    -98- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Статтю 85 викласти у такій редакції:
Стаття 85. Мораторій
Національний банк України під час здійснення тимчасової адміністрації має право ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів банку повністю або частково на строк не більш як три місяці - за вимогами фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, та не більш як на шість місяців – за вимогами фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності та юридичних осіб.
Національний банк України розміщує в день прийняття рішення про введення мораторію інформацію про це на своєму офіційному веб-сайті та протягом трьох днів в газеті "Урядовий кур’єр" або "Голос України".
Протягом дії мораторію:
1) забороняється здійснювати стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення, та вжиття заходів, спрямованих на забезпечення такого стягнення відповідно до законодавства України;
2) не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань перед кредиторами та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Мораторій не поширюється на зобов’язання, які пов’язані з обслуговуванням господарської діяльності банку, в тому числі виплатою заробітної плати, авторської винагороди, відшкодуванням шкоди, заподіяної життю та здоров’ю працівників банку, а також вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, аліментів, пенсій, стипендій, соціальних допомог у межах установлених тимчасовим адміністратором лімітів.
Після завершення дії мораторію неустойка (штраф, пеня), а також суми завданих збитків, що банк зобов’язаний відшкодувати кредиторам за грошовими зобов’язаннями та зобов’язаннями щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), можуть бути заявлені до сплати в розмірах, які існували на дату введення мораторію, якщо інше не передбачено цим Законом.
Національний банк України має право продовжити дію мораторію ще на шість місяців".
 
Враховано частково    
    -99- Клюєв С.П.
Каракай Ю.В.
Частину 3 статті 85 викласти в такій редакції:
З моменту закінчення дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
неустойка (штраф, пеня), а також суми завданих збитків, що банк зобов’язаний відшкодувати кредиторам за грошовими зобов’язаннями можуть бути заявлені до сплати в розмірах, які існували на дату введення мораторію, якщо інше не передбачено цим Законом.
нарахування неустойки (штрафу, пені), інших економічних санкцій поновлюється (а щодо зобов’язань які виникли під час дії мораторію – розпочинається) за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань перед кредиторами;
розпочинається відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) в розмірах, які обліковуються на дату закінчення дії мораторію;
фінансові санкції у вигляді пені та штрафів, які передбачені Законом України "Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за невиконання чи неналежне виконання банком зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) нараховуються на суми заборгованостей, які обліковуються на дату закінчення дії мораторію.
 
Враховано    
    -100- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 85 викласти в такій редакції: "З метою створення сприятливих умов для відновлення фінансового стану банку, який відповідав би встановленим цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України вимогам, Національний банк України має право введення мораторію на задоволення вимог кредиторів (окрім зобов'язань банку перед споживачами послуг банку) під час здійснення тимчасової адміністрації, але на строк не більше трьох місяців."
 
Відхилено    
89. Національний банк України розміщує протягом трьох днів після прийняття відповідного рішення повідомлення про введення мораторію в газеті "Урядовий кур’єр" або "Голос України" та на своєму офіційному веб-сайті.
 
      
90. Протягом дії мораторію:
 
      
91. 1) забороняється здійснювати стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення, та вжиття заходів, спрямованих на забезпечення такого стягнення відповідно до законодавства України;
 
      
92. 2) не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань перед кредиторами та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
 
      
93. Мораторій не поширюється на зобов’язання, пов’язані з обслуговуванням господарської діяльності банку, в тому числі виплатою заробітної плати, авторської винагороди, відшкодуванням шкоди, заподіяної життю та здоров’ю працівників банку, а також на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, аліментів, пенсій, стипендій, соціальних допомог у межах установлених тимчасовим адміністратором лімітів.
 
-101- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 85 викласти в такій редакції: "Мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюється лише на зобов'язання, строки виконання яких настали до призначення тимчасової адміністрації.", оскільки введення мораторію здійснюється з метою перевірки дій попереднього керівництва банку та відміни його протизаконних рішень або рішень, які порушують інтереси банку та його вкладників.
 
Відхилено      
    -102- Кармазін Ю.А.
Додати нову частину 3 статті 85 такого змісту: "Банк у випадку відмови від виконання своїх зобов’язань перед вкладниками зобов’язаний негайно надати вкладникам на їхню першу вимогу довідку про відмову від виконання своїх зобов’язань. Службові й посадові особи, які відмовляються видавати таку довідку або забороняють видавати її іншим посадовим і службовим особам банку притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності.". Ця норма, необхідна, аби, припинити відмови посадових службових осіб банку видавати вкладникам довідки про відмову від виконання своїх зобов’язань перед ними, із посиланням на те, що таку довідку вони будуть давати протягом 30 днів, оскільки це питання регулюється частиною 1 статті 20 Закону України "Про звернення громадян". Це робиться спеціально з метою, обмежити захист вкладників своїх прав у суді й передачу інформації до НБУ, за наслідком якої буде введення санкції до банку. Хоча навіть частиною 1 статті 20 визначено, що звернення, які не потребують додаткового вивчення, розглядаються й вирішуються невідкладно. Чинні частини 3 – 6 вважати частинами 4 – 7.
 
Відхилено    
94. Після завершення дії мораторію неустойка (штраф, пеня), а також суми завданих збитків, що банк зобов’язаний відшкодувати кредиторам за грошовими зобов’язаннями та зобов’язаннями щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), можуть бути заявлені до сплати в розмірах, які існували на дату введення мораторію, якщо інше не передбачено цим Законом.
 
-103- Кармазін Ю.А.
Чинну частину 3 статті 85 вважати частиною 4 і викласти в такій редакції:
"Протягом дії мораторію (окрім випадків, що стосуються зобов'язань банку перед споживачами послуг банку):
забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства України;
не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)."
 
Відхилено      
95. Національний банк України має право продовжити дію мораторію на строк до шести місяців після припинення діяльності тимчасового адміністратора.";
 
-104- Кармазін Ю.А.
Додати нову частину 5 статті 85 такого змісту: "Банк, а також фізичні і юридичні особи, інтереси яких були порушені такими рішеннями уповноважених органів державної влади мають право звертатися до суду щодо відміни цих рішень та компенсації нанесених їм збитків та недотриманої вигоди від дій вищезазначених уповноважених органів державної влади." і вважати частини 3 – 5 частинами 5 - 7, оскільки чинна норма виводить банки й ініціаторів мораторію з під відповідальності перед вкладниками.
 
Відхилено   Статтю 86 викласти в такій редакції:
"Тимчасовий адміністратор припиняє свою діяльність з дня прийняття Національним банком України рішення про припинення тимчасової адміністрації або усунення тимчасового адміністратора від виконання обов’язків.";
Доповнити Закон статтею 86-1 в такій редакції:
"Стаття 86-1. Санаційний банк
Кабінет Міністрів України за пропозицією Національного банку України має право визначити банк, який контролює держава, санаційним банком або створити санаційний банк.
Санаційний банк створюється у формі приватного акціонерного товариства, із статутним капіталом на рівні не менше мінімального розміру статутного капіталу, встановленого для акціонерних товариств і при цьому держава в особі Кабінету Міністрів України володіє не менше ніж 50 відсотків акцій плюс одна акція. Придбання державою акцій санаційного банку здійснюється шляхом придбання акцій первинної емісії банку в обмін на державні облігації України та/або за кошти Державного бюджету України. Такі державні облігації України підлягають обов'язковому викупу Національним банком України за їх номінальною вартістю.
Основним завданням санаційного банку є захист інтересів вкладників (кредиторів) банків.
Банк набуває статусу санаційного з моменту видачі йому Національним банком України ліцензії санаційного банку та має право здійснювати операції, передбачені цією ліцензією. Порядок видачі ліцензії санаційного банку, регулювання діяльності та нагляд за санаційним банком здійснюється в порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Національного банку України. До санаційного банку не застосовуються економічні нормативи регулювання діяльності банків.
Санаційний банк має право в порядку встановленому Національним банком України та узгодженому із Міністерством фінансів України та Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності:
- брати участь у реорганізації банків;
- отримувати зобов’язання та активи банків, набуваючи права нового власника, боржника чи кредитора;
- відчужувати передані йому зобов’язання та/або активи;
- проводити аукціони з продажу активів та/або зобов’язань.
Санаційний банк розпочинає обслуговування отриманих ним зобов’язань банку не пізніше ніж через шістдесят днів від дати їх отримання.
Санаційний банк приймає рішення про отримання та відчуження активів та/або зобов’язань без повідомлення та отримання згоди акціонерів, боржників, кредиторів (вкладників) банку.
Санаційний банк при прийнятті рішень про відчуження активів чи зобов’язань зобов’язаний забезпечити пріоритетність захисту інтересів кредиторів банку відповідно до черговості задоволення вимог кредиторів, встановленої статтею 96 цього Закону.
Санаційний банк призначається або створюється на строк до 5 років.
Частину першу статті 92 доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
4) має право відчужувати активи та/або зобов’язання банку";
У зв’язку з цим пункти 4 – 16 вважати пунктами 5 – 17.
після частини першої доповнити новими частинами такого змісту:
"Ліквідатор при прийнятті рішень про відчуження активів та/або зобов’язань банку зобов’язаний забезпечити пріоритетність захисту інтересів кредиторів банку відповідно до черговості задоволення вимог кредиторів, встановленої статтею 96 цього Закону.
Ліквідатор приймає рішення про отримання та відчуження активів та/або зобов’язань без повідомлення та отримання згоди акціонерів, боржників, кредиторів (вкладників) банку.
Особа, яка є стороною договору про передачу активів та/або зобов’язань банку, під час здійснення ліквідаційної процедури банку, звільняється від сплати будь-яких платежів, пов’язаних із відчуженням/отриманням таких активів та/або зобов’язань, за внесення змін до державних реєстрів та плати за послуги, що надаються державними органами".
 
    -105- Кармазін Ю.А.
Чинну частину 4 статті 85 вважати частиною 6 і викласти в такій редакції: "Мораторій не поширюється на вимоги щодо виконання зобов'язань банку перед споживачами послуг банку, обслуговування поточних операцій, здійснюваних тимчасовим адміністратором, на вимоги щодо виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов'язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації банку."
 
Відхилено    
    -106- Кармазін Ю.А.
Чинну частину 5 статті 85 вважати частиною 7 і викласти в такій редакції: "Після закінчення дії мораторію неустойка (штраф, пеня), а також суми завданих збитків, які банк був зобов'язаний сплатити споживачами послуг банку за невиконання зобов'язань банку перед ним, кредиторам за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), можуть бути заявлені до сплати в розмірах, які існували на дату введення мораторію, якщо інше не передбачено цим Законом, але не нижче ставок за кредитами, які були встановлені в банку щодо аналогічних зобов’язань на день припинення виконання своїх зобов’язань.". Це приведення статей закону до вимог частини 2 статті 1060 Цивільного кодексу України сприятиме більш чіткому врегулюванню питання забезпечення прав вкладників комерційних банків, у, першу чергу щодо не застосування мораторію на виконання банком майнових зобов'язань по вкладах та депозитах, що розміщені в банку.
 
Відхилено    
    -107- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Статтю 86 викласти в такій редакції:
"Тимчасовий адміністратор припиняє свою діяльність з дня прийняття Національним банком України рішення про припинення тимчасової адміністрації або усунення тимчасового адміністратора від виконання обов’язків.";
 
Враховано    
    -108- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Доповнити Закон статтею 86-1 в такій редакції:
"Стаття 86-1. Санаційний банк
Кабінет Міністрів України за пропозицією Національного банку України має право визначити банк, який контролює держава, санаційним банком або створити санаційний банк.
Санаційний банк створюється у формі приватного акціонерного товариства, із статутним капіталом на рівні не менше мінімального розміру статутного капіталу, встановленого для акціонерних товариств і при цьому держава в особі Кабінету Міністрів України володіє не менше ніж 50 відсотків акцій плюс одна акція. Придбання державою акцій санаційного банку здійснюється шляхом придбання акцій первинної емісії банку в обмін на державні облігації України та/або за кошти Державного бюджету України. Такі державні облігації України підлягають обов'язковому викупу Національним банком України за їх номінальною вартістю.
Основним завданням санаційного банку є захист інтересів вкладників (кредиторів) банків.
Банк набуває статусу санаційного з моменту видачі йому Національним банком України ліцензії санаційного банку та має право здійснювати операції, передбачені цією ліцензією. Порядок видачі ліцензії санаційного банку, регулювання діяльності та нагляд за санаційним банком здійснюється в порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Національного банку України. До санаційного банку не застосовуються економічні нормативи регулювання діяльності банків.
Санаційний банк має право в порядку встановленому Національним банком України та узгодженому із Міністерством фінансів України та Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності:
- брати участь у реорганізації банків;
- отримувати зобов’язання та активи банків, набуваючи права нового власника, боржника чи кредитора;
- відчужувати передані йому зобов’язання та/або активи;
- проводити аукціони з продажу активів та/або зобов’язань.
Санаційний банк розпочинає обслуговування отриманих ним зобов’язань банку не пізніше ніж через шістдесят днів від дати їх отримання.
Санаційний банк приймає рішення про отримання та відчуження активів та/або зобов’язань без повідомлення та отримання згоди акціонерів, боржників, кредиторів (вкладників) банку.
Санаційний банк при прийнятті рішень про відчуження активів чи зобов’язань зобов’язаний забезпечити пріоритетність захисту інтересів кредиторів банку відповідно до черговості задоволення вимог кредиторів, встановленої статтею 96 цього Закону.
Санаційний банк призначається або створюється на строк до 5 років.
 
Враховано    
    -109- Каракай Ю.В.
Лук'янов В.В.
Абзац 11 статті 86-1 викласти в такій редакції:
Вищим органом управління санаційного банку є наглядова рада, формування складу та повноваження якої передбачені статтею 7 цього Закону.
 
Відхилено    
    -110- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 87 викласти в такій редакції: "Ліквідація банку з ініціативи власників здійснюється в порядку, передбаченому законодавством України про господарські товариства, з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом та за згодою Національного банку України. Власники зобов'язаний негайно після прийняття рішення про ліквідацію банку опублікувати це рішення на своєму офіційному веб-сайті та в офіційних друкованих виданнях - газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України". Копія цього рішення також публікується на офіційному веб-сайті Національного банку України.".
 
Відхилено    
    -111- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 87 викласти в такій редакції: "Ліквідація банку з ініціативи Національного банку України здійснюється відповідно до цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України. Національного банку України зобов'язаний негайно після прийняття рішення про ліквідацію банку опублікувати це рішення на своєму офіційному веб-сайті та в офіційних друкованих виданнях - газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
 
Відхилено    
    -112- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 87 викласти в такій редакції: "Національний банк України зобов'язаний негайно після прийняття рішення про ліквідацію банку повідомити про це Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.".
 
Відхилено    
    -113- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 87 викласти в такій редакції: "У разі оскарження в судовому порядку рішення Національного банку про ліквідацію банку Національний банк України негайно повідомляє про це Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.".
 
Відхилено    
    -114- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 88 викласти в такій редакції: "Особи, зазначені в пункті 1 частини першої цієї статті, мають право звернутися до суду із заявою про визнання банку неплатоспроможним для чого вони направляють рекомендованим листом до суду за місцем розташування банку заяву про ліквідацію банку при настанні ознак неплатоспроможності банку з додаванням документально підтверджених доказів наявності невиконаних грошових зобов'язань банку перед ними.".
 
Відхилено    
    -115- Кармазін Ю.А.
Вилучити частину 3 статті 88.
 
Відхилено    
    -116- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 88 викласти в такій редакції: "При підготовці справи до розгляду суддя витребує обґрунтований висновок Національного банку України щодо його відношення до доцільності ліквідації банку або рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та призначення ліквідатора. Національний банк України зобов'язаний надати один із зазначених документів протягом двох тижнів з дня отримання запиту суду.".
 
Відхилено    
    -117- Кармазін Ю.А.
Вилучити частину 5 статті 88.
 
Відхилено    
    -118- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 88 викласти в такій редакції: "Якщо, банк-боржник не спроможний виконати свої зобов'язання відповідно до рішення суду про примусове стягнення й досягнути домовленостей щодо реструктуризації визначеного боргу, Національний банк України зобов'язаний відкликати ліцензію та ініціювати процедуру ліквідації банку.".
 
Відхилено    
    -119- Кармазін Ю.А.
Вилучити частину 7 статті 88.
 
Відхилено    
    -120- Кармазін Ю.А.
Частину 10 статті 88 викласти в такій редакції: "Протягом одного місяця з дня прийняття справи до розгляду суд повинен визначитися стосовно позову про ліквідацію банку.".
 
Відхилено    
    -121- Кармазін Ю.А.
Вилучити частину 11 статті 88.
 
Відхилено    
    -122- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 88 викласти в такій редакції: "Національний банк України зобов'язаний негайно після прийняття рішення про ліквідацію банку опублікувати це рішення на своєму офіційному веб-сайті. Ліквідатор негайно, після прийняття Національним банком України рішення про відкликання ліцензії або власником банку рішення про ліквідацію банку, здійснює опублікування відомостей про відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті банку, і за рахунок банку, у газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
 
Відхилено    
    -123- Кармазін Ю.А.
Пункт 6 частини 1 статті 91 викласти в такій редакції: "6) укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банку чи передачею його майна третім особам, допускається лише через аукціони, які проводяться в порядку, передбаченому Законом;".
 
Відхилено    
    -124- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
у статті 92:
частину першу доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
4) має право відчужувати активи та/або зобов’язання банку";
У зв’язку з цим пункти 4 – 16 вважати пунктами 5 – 17.
після частини першої доповнити новими частинами такого змісту:
"Ліквідатор при прийнятті рішень про відчуження активів та/або зобов’язань банку зобов’язаний забезпечити пріоритетність захисту інтересів кредиторів банку відповідно до черговості задоволення вимог кредиторів, встановленої статтею 96 цього Закону.
Ліквідатор приймає рішення про отримання та відчуження активів та/або зобов’язань без повідомлення та отримання згоди акціонерів, боржників, кредиторів (вкладників) банку.
Особа, яка є стороною договору про передачу активів та/або зобов’язань банку, під час здійснення ліквідаційної процедури банку, звільняється від сплати будь-яких платежів, пов’язаних із відчуженням/отриманням таких активів та/або зобов’язань, за внесення змін до державних реєстрів та плати за послуги, що надаються державними органами".
 
Враховано    
    -125- Кармазін Ю.А.
Пункт 14 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції: "14) реалізує через аукціони, які проводяться в порядку, передбаченому Законом, майно банку для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів;".
 
Відхилено    
    -126- Кармазін Ю.А.
Пункт 15 частини 1 статті 92 викласти в такій редакції: "15) повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства негайно після прийняття рішення та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів;".
 
Відхилено    
    -127- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 92 викласти в такій редакції: "З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) банку. Керівники банку зобов’язані забезпечити негайну передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації банку, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банку ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків винні особи несуть відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства України.".
 
Відхилено    
    -128- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 93 викласти в такій редакції: "Ліквідатор зобов’язаний направити рекомендованим листом до кожного споживача послуг банку, перед яким банк має зобов’язання, копію рішення щодо початку процедури банкрутства банку та письмове пояснення прав і обов’язків споживача. Ліквідатор припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення одного місяця з дня опублікування оголошення про початок ліквідаційної процедури.".
 
Відхилено    
    -129- Кармазін Ю.А.
Пункт 1 частини 2 статті 93 викласти в такій редакції: "1) визначає суму заборгованості кожному кредитору та відносить вимоги до певної черги погашення відповідно до законодавство України про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом;".
 
Відхилено    
    -130- Кармазін Ю.А.
Пункт 3 частини 2 статті 93 викласти в такій редакції: "3) протягом десяти днів із дня призначення надає Фонду гарантування вкладів фізичних осіб повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, із визначенням їх розрахункової суми, що підлягає відшкодуванню, оформлений відповідно до вимог нормативно-правових актів Фонду;"
 
Відхилено    
    -131- Кармазін Ю.А.
Пункт 5 частини 2 статті 93 викласти в такій редакції: "5) сповіщає рекомендованим листом кредиторів про акцептування вимог;".
 
Відхилено    
    -132- Кармазін Ю.А.
Пункт 6 частини 2 статті 93 викласти в такій редакції: "6) публікує оголошення про день і місце, де можна ознайомитися з переліком вимог, та про дату подання цього переліку Національному банку України негайно на офіційному веб-сайті банку й за рахунок банку, щотижня протягом трьох тижнів, у газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
Національний банк України зобов'язаний негайно опублікувати це рішення на своєму офіційному веб-сайті.".
 
Відхилено    
    -133- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 94 викласти в такій редакції: "Майно, на яке звертається стягнення в ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором у порядку, встановленому законодавством України, оціночна вартість цього майна є початковою й воно продається на аукціоні.".
 
Відхилено    
    -134- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 94 викласти в такій редакції: "Для здійснення оцінки майна ліквідатор має право залучати на підставі договору спеціалістів з оплатою їх послуг за рахунок ліквідаційної маси, якщо інше не встановлено Національним банком України, відбираючи спеціалісті для здійснення цих послуг відповідно до процедур, які здійснюються для закупівлі товарів і послуг для державних потреб.".
 
Відхилено    
    -135- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 95 викласти в такій редакції: "Після проведення інвентаризації та оцінки майна банку ліквідатор розпочинає продаж майна на аукціоні.".
 
Відхилено    
    -136- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 95 викласти в такій редакції: "Порядок продажу майна банку, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з Національним банком України. Ліквідатор негайно публікує цю інформацію на офіційному веб-сайті банку й за рахунок банку, у газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
Національний банк України зобов'язаний негайно опублікувати цю інформацію на своєму офіційному веб-сайті.".
 
Відхилено    
    -137- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 95 викласти в такій редакції: "Порядок проведення конкурсу (аукціону) визначається згідно із законодавством України.".
 
Відхилено    
    -138- Кармазін Ю.А.
Вилучити частину 4 статті 95.
 
Відхилено    
    -139- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 95 викласти в такій редакції: "Ліквідатор зобов’язаний виставити на аукціон цінні папери та вимоги банку.".
 
Відхилено    
    -140- Кармазін Ю.А.
Виключити частину 6 статті 95.
 
Відхилено    
96. 15) у частині першій статті 96:
 
-141- Кармазін Ю.А.
Пункт 1 частини 1 статті 96 викласти в такій редакції: "1) вимоги споживачів послуг банку - фізичних осіб, у тому числі й тих, платежі яких або платежі, на ім'я яких було заблоковано;".
 
Відхилено   15) У статті 96:
у частині першій пункти 3, 4, 5 викласти в такій редакції:
"3) вимоги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що виникли у випадках, визначених законодавством про гарантування вкладів фізичних осіб;
4) вимоги вкладників - фізичних осіб у частині, що перевищує суму, виплачену Фондом гарантування вкладів фізичних осіб;
5) вимоги Національного банку України, що виникли в результаті зниження вартості застави, наданої для забезпечення кредитів рефінансування";
доповнити пунктом 6 такого змісту:
"6) вимоги Міністерства фінансів України, що виникли у зв’язку з наданням поворотної фінансової допомоги за виключенням внесків до статутного капіталу;".
У зв’язку з цим пункти 6 – 7 вважати відповідно пунктами 7 – 8.
пункт 8 доповнити словами "крім вимог за субординованим боргом;";
доповнити пунктом 9 такого змісту:
"9) вимоги за субординованим боргом.";
у частині сьомій слова "крім вимог кредиторів, зазначених у пункті 3 частини першої цієї статті" виключити;
частину восьму виключити;".
 
    -142- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Зміни до статті 96 викласти в такій редакції у статті 96:
у частині першій:
пункти 3, 4, 5 викласти в такій редакції:
"3) вимоги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що виникли у випадках, визначених законодавством про гарантування вкладів фізичних осіб;
4) вимоги вкладників - фізичних осіб у частині, що перевищує суму, виплачену Фондом гарантування вкладів фізичних осіб;
5) вимоги Національного банку України, що виникли в результаті зниження вартості застави, наданої для забезпечення кредитів рефінансування";
У зв’язку з цим пункти 6 – 7 вважати відповідно пунктами 7 – 8.
пункт 8 доповнити словами "крім вимог за субординованим боргом;";
доповнити пунктом 9 такого змісту:
"9) вимоги за субординованим боргом.";
у частині сьомій слова "крім вимог кредиторів, зазначених у пункті 3 частини першої цієї статті" виключити;
частину восьму виключити;".
 
Враховано    
    -143- Полунєєв Ю.В.
Доповнити частину першу статті 96 пунктом 6 такого змісту: " 6) вимоги Міністерства фінансів України, що виникли у зв’язку з наданням поворотної фінансової допомоги за виключенням внесків до статутного капіталу"
 
Враховано    
    -144- Кармазін Ю.А.
Пункт 2 частини 1 статті 96 викласти в такій редакції: "2) вимоги споживачів послуг банку - юридичних осіб, у тому числі й тих, платежі яких або платежі, на ім'я яких було заблоковано;".
 
Відхилено    
97. пункти 3 і 4 викласти у такій редакції:
 
      
98. "3) вимоги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що виникли у випадках, визначених законодавством про гарантування вкладів фізичних осіб;
 
-145- Кармазін Ю.А.
Пункт 3 частини 1 статті 96 викласти в такій редакції: "3) зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян;".
 
Відхилено      
99. 4) вимоги вкладників — фізичних осіб;";
 
-146- Кармазін Ю.А.
Пункт 4 частини 1 статті 96 викласти в такій редакції: "4) вимоги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що виникли у випадках, визначених законодавством про гарантування вкладів фізичних осіб;", оскільки, як показала практика банківської кризи, яка виникла в Україні внаслідок банків сих афер, що мали місце завдяки, як мінімум, непрофесійної діяльності голови НБУ та Правління НБУ.
 
Відхилено      
100. пункт 5 виключити.
 
-147- Кармазін Ю.А.
Пункт 5 частини 1 статті 96 викласти в такій редакції: "5) грошові вимоги по заробітній платі, що виникли із зобов'язань банку перед працівниками до порушення процедури ліквідації банку;".
 
Відхилено   Статтю 99 викласти в такій редакції:
"Банк або інші особи, які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку України, мають право оскаржити в суді у встановленому законодавством порядку рішення, дії або бездіяльність Національного банку України чи його посадових осіб, а так само рішення, дії чи бездіяльність тимчасового адміністратора, ліквідатора та залучених ними осіб.
Рішення Національного банку України, його службовців, тимчасового адміністратора та ліквідатора можуть бути оскаржені до суду виключно з метою встановлення законності таких рішень.
Оскарження не зупиняє виконання оскаржуваного рішення або дії.
Службовці Національного банку України, тимчасовий адміністратор, ліквідатор та залучені ними особи не несуть особистої відповідальності за будь-які дії або бездіяльність, якщо вони діяли добросовісно та на законних підставах. Позови, подані проти таких осіб, вважаються позовами, поданими проти Національного банку України.
Національний банк України забезпечує правовий захист своїх службовців, тимчасового адміністратора, ліквідатора або залучених ними осіб у разі подання проти них позовів, пов’язаних із забезпеченням виконання ними функцій Національного банку України.
Шкода, заподіяна внаслідок професійної помилки службовця Національного банку України, тимчасового адміністратора, ліквідатора або залучених ними осіб, відшкодовується згідно з законодавством України, нормативно-правовими актами Національного банку України та договорами про страхування фінансової відповідальності.".
 
    -148- Кармазін Ю.А.
Пункт 6 частини 1 статті 96 викласти в такій редакції: "6) інші вимоги.".
 
Відхилено    
    -149- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 96 викласти в такій редакції: "Оплата витрат, пов'язаних зі здійсненням ліквідаційної процедури, здійснюється позачергово протягом усієї процедури ліквідації банку в межах кошторису витрат, затвердженого Національним банком України за рахунок його коштів із подальшою компенсацією з коштів, які залишилися після виплат, що здійснюються відповідно до пунктів 1-5 частини 1 цієї статті. До цих витрат, зокрема, належать:"
 
Відхилено    
    -150- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 96 викласти в такій редакції: "Ліквідатор здійснює реалізацію заставленого майна на аукціоні.".
 
Відхилено    
    -151- Кармазін Ю.А.
Частину 7 статті 96 викласти в такій редакції: "У разі недостатності коштів, одержаних від продажу майна банкрута, для повного задоволення всіх вимог однієї черги вимоги задовольняються з урахуванням черговості набуття дати виплати коштів споживачам послуг банку відповідно до їхніх угод із банком, крім вимог кредиторів, зазначених у пункті 5 частини першої цієї статті.".
 
Відхилено    
    -152- Кармазін Ю.А.
Частину 8 статті 96 "Погашення вимог кредиторів, зазначених у пункті 3 частини першої цієї статті, здійснюються рівними частинами в межах наявних коштів, одержаних для задоволення вимог кредиторів цієї черги" вилучити.
 
Відхилено    
    -153- Кармазін Ю.А.
Частину 10 статті 96 викласти в такій редакції: "Вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їхнього подання, не розглядаються й вважаються погашеними, за виключенням випадків, коли кредитор не міг заявити свої вимоги з об’єктивних причин.".
 
Відхилено    
    -154- Кармазін Ю.А.
Частину 11 статті 96 викласти в такій редакції: "Вимоги, не задоволені за недостатністю майна, повинні задовольнятися за рахунок власних коштів та майна власників (співвласників) банку. У випадку відмови чи неспроможності власників банку задовольнити вимоги кредиторів, його власники позбавляються волі на термін, достатній для виконання вимог кредиторів.". Тим самим фактичне введення боргової тюрми призведе до того, що до повного невиконання вимог вкладників, учасники банку будуть не плавати у фітнес-центрі "Акваріум" чи разом з їхніми родичами, на яких буде переписано майно цих учасників, відпочивати за кордоном, а очікувати часу закінчення виконання зобов’язань в установах виконання покарань.
 
Відхилено    
    -155- Кармазін Ю.А.
Частину 12 статті 96 викласти в такій редакції: "У разі, якщо на момент закінчення строку ліквідації, залишилися непроданими активи банку й негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній Національним банком України юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів банку за рахунок отриманих активів. Перелік таких активів із вказуванням її встановленої початкової вартості розміщаються на офіційному веб-сайті банку, що ліквідується та Національного банку України. Продаж таких активів допускається лише на аукціоні. Дані щодо власників і керівників банків та всіх етапів проведення процедури ліквідації банку безстроково зберігаються на офіційному веб-сайті Національного банку України в розділі "Банки, що ліквідовано".
 
Відхилено    
    -156- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Статтю 99 викласти в такій редакції:
"Банк або інші особи, які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку України, мають право оскаржити в суді у встановленому законодавством порядку рішення, дії або бездіяльність Національного банку України чи його посадових осіб, а так само рішення, дії чи бездіяльність тимчасового адміністратора, ліквідатора та залучених ними осіб.
Рішення Національного банку України, його службовців, тимчасового адміністратора та ліквідатора можуть бути оскаржені до суду виключно з метою встановлення законності таких рішень.
Оскарження не зупиняє виконання оскаржуваного рішення або дії.
Службовці Національного банку України, тимчасовий адміністратор, ліквідатор та залучені ними особи не несуть особистої відповідальності за будь-які дії або бездіяльність, якщо вони діяли добросовісно та на законних підставах. Позови, подані проти таких осіб, вважаються позовами, поданими проти Національного банку України.
Національний банк України забезпечує правовий захист своїх службовців, тимчасового адміністратора, ліквідатора або залучених ними осіб у разі подання проти них позовів, пов’язаних із забезпеченням виконання ними функцій Національного банку України.
Шкода, заподіяна внаслідок професійної помилки службовця Національного банку України, тимчасового адміністратора, ліквідатора або залучених ними осіб, відшкодовується згідно з законодавством України, нормативно-правовими актами Національного банку України та договорами про страхування фінансової відповідальності.".
 
Враховано    
    -157- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 99 викласти в такій редакції: "Банк або інші особи, на які поширюються повноваження Національного банку України, права, чи інтереси яких були порушені Національним банком України, мають право оскаржити в суді у встановленому законодавством порядку рішення, дії або бездіяльність Національного банку України чи його посадових осіб, а так само рішення, дії чи бездіяльність тимчасового адміністратора та ліквідатора.".
 
Відхилено    
    -158- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 99 викласти в такій редакції: "Рішення про призначення тимчасового адміністратора або ліквідатора можуть бути оскаржені в суді.".
 
Відхилено    
    -159- Кармазін Ю.А.
Вилучити частину 3 статті 99 "Оскарження не зупиняє виконання оскаржуваного рішення або дії.". Найбільш відома афера керівництва НБУ – це заборона дострокового отримання депозитів, на яке вкладники мали право згідно статті 1060 Цивільного кодексу України, і яке керівництво НБУ ввело, але після втручання суду, відмінило, повідомивши, що НБУ не забороняло достроково повертати депозити, просто це їх банки не так зрозуміли.
 
Відхилено    
    -160- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 99 викласти в такій редакції: "При розгляді в суді справи, порушеної внаслідок або у зв'язку із застосуванням цього Закону проти Національного банку України або його службовця, тимчасового адміністратора або ліквідатора тимчасовий адміністратор, Національний банк України, ліквідатор або спеціаліст, призначений представляти, або допомагати тимчасовому адміністратору або ліквідатору, несуть повну відповідальність за шкоду, завдану внаслідок рішень, дій, або бездіяльності, виконаних згідно з обов'язками та повноваженнями або в ході їх виконання в рамках тимчасової адміністрації або ліквідації банку.".
 
Відхилено    
    -161- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 99 викласти в такій редакції: "Шкода, заподіяна внаслідок професійної помилки тимчасового адміністратора або ліквідатора, відшкодовується згідно із законодавством України.".
 
Відхилено    
    -162- Кармазін Ю.А.
Абзац 2 частини 1 розділу VІІ "Прикінцеві положення" викласти в такій редакції: "Національний банк України має право встановлювати перехідні строки виконання передбачених цим Законом норм, які не повинні перевищувати загальних строків, передбачених цим Законом, якщо це не впливає на права споживачів банківських послуг та дозволить банкам досягнути відповідності з вимогами цього Закону.".
 
Відхилено    
101. 4. У Законі України "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (Відомості Верховної Ради України, 2009 р., № 14, ст. 181):
 
   4. У Законі України "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (Відомості Верховної Ради України, 2009 р., № 14, ст. 181):
 
102. 1) у статті 2:
 
-163- Полунєєв Ю.В.
Зміни до статті 2 викласти в такій редакції:
частину п’яту викласти в такій редакції:
"Рішення про продаж корпоративних прав держави у статутних
капіталах банків, що знаходяться в управлінні Міністерства
фінансів України, приймає Кабінет Міністрів України відповідно до
чинного законодавства, причому, у разі надходження від акціонерів банку пропозиції щодо викупу акцій (їх частки), що належать державі, Кабінет Міністрів України протягом шістдесяти днів з дати надходження відповідної заявки акціонера зобов’язаний або прийняти рішення про продаж корпоративних прав держави, або надати акціонеру вмотивовану відмову.
Кошти від їх продажу зараховуються до
Державного бюджету України і спрямовуються Міністерством фінансів
України на погашення або на вимогу Національного банку України на
достроковий викуп державних облігацій України, придбаних
Національним банком України відповідно до цієї статті."
доповнити статтю 2 частинами такого змісту:
Працівники Міністерства фінансів України, які визначені ним для вирішення питань щодо участі держави у капіталізації банку, перебувають під захистом закону:
фінансова відповідальність в т.ч. за шкоду заподіяну внаслідок професійної помилки, життя та здоров’я працівників повинні бути застраховані відповідно до законодавства;
працівники не несуть відповідальності за дії та бездіяльність, якщо вони діяли добросовісно, відповідно до законодавства і в межах своїх службових обов’язків. Позови, подані проти таких осіб, вважаються позовами, поданими проти Міністерства фінансів України;
образа працівника, опір, погроза, насильство та інші дії, що перешкоджають виконанню покладених на працівника завдань, тягнуть за собою встановлену законом відповідальність.
Міністерство фінансів України забезпечує правовий захист таких працівників у разі подання проти них позовів, пов’язаних із забезпеченням виконання ними функцій вирішення питань щодо участі держави у капіталізації банку.
Порядок використання коштів Стабілізаційного фонду для надання фінансової допомоги банкам в інших формах, в тому числі для надання субординованого кредиту, викупу активів та пасивів при здійсненні заходів фінансового оздоровлення визначається Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України та Комітетами Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності та з питань бюджету».
 
Враховано   1) у статті 2:
"частину п’яту викласти в такій редакції:
Рішення про продаж корпоративних прав держави у статутних капіталах банків, що знаходяться в управлінні Міністерства фінансів України, приймає Кабінет Міністрів України відповідно до чинного законодавства, причому, у разі надходження від акціонерів банку пропозиції щодо викупу акцій (їх частки), що належать державі, Кабінет Міністрів України протягом шістдесяти днів з дати надходження відповідної заявки акціонера зобов’язаний або прийняти рішення про продаж корпоративних прав держави, або надати акціонеру вмотивовану відмову.
Кошти від їх продажу зараховуються до
Державного бюджету України і спрямовуються Міністерством фінансів України на погашення або на вимогу Національного банку України на достроковий викуп державних облігацій України, придбаних Національним банком України відповідно до цієї статті."
"доповнити статтю 2 частинами такого змісту:
Працівники Міністерства фінансів України, які визначені ним для вирішення питань щодо участі держави у капіталізації банку, перебувають під захистом закону:
фінансова відповідальність в т.ч. за шкоду заподіяну внаслідок професійної помилки, життя та здоров’я працівників повинні бути застраховані відповідно до законодавства;
працівники не несуть відповідальності за дії та бездіяльність, якщо вони діяли добросовісно, відповідно до законодавства і в межах своїх службових обов’язків. Позови, подані проти таких осіб, вважаються позовами, поданими проти Міністерства фінансів України;
образа працівника, опір, погроза, насильство та інші дії, що перешкоджають виконанню покладених на працівника завдань, тягнуть за собою встановлену законом відповідальність.
Міністерство фінансів України забезпечує правовий захист таких працівників у разі подання проти них позовів, пов’язаних із забезпеченням виконання ними функцій вирішення питань щодо участі держави у капіталізації банку.
Порядок використання коштів Стабілізаційного фонду для надання фінансової допомоги банкам в інших формах, в тому числі для надання субординованого кредиту, викупу активів та пасивів при здійсненні заходів фінансового оздоровлення визначається Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України та Комітетами Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності та з питань бюджету.".
 
103. доповнити статтю після частини другої новою частиною такого змісту:
 
      
104. "Пропозиція Національного банку України, зокрема, має містити:
 
      
105. матеріали діагностичного обстеження банку та висновок загальновизнаної аудиторської компанії про результати оцінки капіталу банку, проведеної за методикою, затвердженою Національним банком України;
 
      
106. висновок про обсяг, на який необхідно зменшити статутний капітал банку, із зазначенням його розміру після відповідного зменшення;
 
      
107. висновок про обсяг, на який необхідно збільшити статутний капітал банку, із зазначенням його розміру після відповідного збільшення;
 
      
108. інформацію про можливий обсяг виплат вкладникам у межах законодавчо встановленого гарантованого розміру виплат, що здійснюються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб;
 
      
109. план фінансового оздоровлення банку;
 
      
110. бізнес-план банку на короткострокову та середньострокову перспективу;
 
      
111. графік викупу державних облігацій Національним банком України;
 
      
112. обсяг та графік підтримки Національним банком України ліквідності банку протягом дії плану фінансового оздоровлення банку;
 
      
113. графік виконання зобов’язань та надходжень банку на період дії плану фінансового оздоровлення банку;
 
      
114. зобов’язання тимчасового адміністратора банку щодо надання уповноваженим особам Міністерства фінансів України права отримувати інформацію про фінансовий стан банку, в тому числі ту, що становить банківську таємницю, з дати отримання Міністерством фінансів України зазначеної пропозиції від Національного банку України.".
 
      
115. У зв’язку з цим частини третю — п’яту вважати відповідно частинами четвертою — шостою;
 
      
116. доповнити статтю частинами такого змісту:
 
      
117. "Обмін інформацією між Національним банком України та Міністерством фінансів України щодо банків, участь у капіталізації яких бере держава, здійснюється без урахування вимог статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність".
 
      
118. Працівники Міністерства фінансів України, які визначені ним для вирішення питань щодо участі держави у капіталізації банку, перебувають під захистом закону:
 
      
119. фінансова відповідальність, життя та здоров’я працівників повинні бути застраховані відповідно до законодавства;
 
      
120. працівники не несуть відповідальності за дії та бездіяльність, якщо вони діяли добросовісно, відповідно до законодавства і в межах своїх службових обов’язків;
 
      
121. образа працівника, опір, погроза, насильство та інші дії, що перешкоджають виконанню покладених на працівника завдань, тягнуть за собою встановлену законом відповідальність.";
 
-164- Кармазін Ю.А.
Доповнити запропоновану нову частину 2 статті 2 абзацом такого змісту: "перелік угод за участю банку, які тимчасовий адміністратор вважав збитковими чи непотрібними для банку, а також які він розривав у порядку, встановленому законодавством України, чи, щодо розірвання яких він звернувся до суду.". На сьогодні тимчасовий адміністратор має право, але не зобов’язаний, розривати й опротестовувати угоди, які були збитковими чи непотрібними для банку, внаслідок чого збитки банку можуть компенсуватися, чи списуватися за рахунок споживачів банківських послуг чи держави.
 
Відхилено      
122. 2) доповнити статтю 3 частинами такого змісту:
 
-165- Полунєєв Ю.В.
Зміни до статті 3 викласти в такій редакції:
"доповнити статтю 3 частинами такого змісту:
"З метою забезпечення участі держави в капіталізації банку тимчасовий адміністратор за погодженням з Національним банком України в установленому ним порядку здійснює зменшення статутного капіталу банку.
При зменшенні статутного капіталу банку з метою проведення його капіталізації не застосовуються положення законодавства щодо:
1) необхідності повідомлення про зменшення статутного капіталу банку усіх його кредиторів;
2) недопущення зменшення статутного капіталу банку за наявності заперечень кредиторів;
3) права кредиторів вимагати дострокового припинення або виконання банком зобов’язань та відшкодування збитків;
4) необхідності ліквідації банку, якщо розмір його статутного капіталу стає меншим за мінімальний розмір статутного капіталу банку, визначений законом;
5) необхідності відшкодування збитків акціонерів, пов’язаних із зменшенням статутного капіталу банку;
6) обмеження щодо мінімальної номінальної вартості акції.".
 
Враховано   2) доповнити статтю 3 частинами такого змісту:
"З метою забезпечення участі держави в капіталізації банку тимчасовий адміністратор за погодженням з Національним банком України в установленому ним порядку здійснює зменшення статутного капіталу банку.
При зменшенні статутного капіталу банку з метою проведення його капіталізації не застосовуються положення законодавства щодо:
1) необхідності повідомлення про зменшення статутного капіталу банку усіх його кредиторів;
2) недопущення зменшення статутного капіталу банку за наявності заперечень кредиторів;
3) права кредиторів вимагати дострокового припинення або виконання банком зобов’язань та відшкодування збитків;
4) необхідності ліквідації банку, якщо розмір його статутного капіталу стає меншим за мінімальний розмір статутного капіталу банку, визначений законом;
5) необхідності відшкодування збитків акціонерів, пов’язаних із зменшенням статутного капіталу банку;
6) обмеження щодо мінімальної номінальної вартості акції.".
 
123. "З метою забезпечення капіталізації банку за участю держави тимчасовий адміністратор зобов’язаний отримати матеріали діагностичного обстеження, висновок загальновизнаної аудиторської компанії про результати оцінки капіталу банку, проведеної за методикою, затвердженою Національним банком України, і у разі потреби за погодженням з Національним банком України прийняти рішення про відповідне коригування (збільшення або зменшення) статутного капіталу банку.
 
      
124. Рішення про зменшення статутного капіталу банку та внесення відповідних змін до статуту банку оформлюється наказом тимчасового адміністратора. Національний банк України погоджує рішення тимчасового адміністратора шляхом прийняття постанови Правління Національного банку України.
 
      
125. Внесення відповідних змін до статуту банку, участь у капіталізації якого бере держава, здійснюється тимчасовим адміністратором протягом трьох днів від дати погодження Національним банком України рішення тимчасового адміністратора про зменшення статутного капіталу такого банку.
 
      
126. У разі зменшення тимчасовим адміністратором статутного капіталу банку з метою проведення капіталізації банку не застосовуються положення законодавства стосовно:
 
-166- Кармазін Ю.А.
У статті 3 із запропонованої в проекті частини такого змісту: "У разі зменшення тимчасовим адміністратором статутного капіталу банку з метою проведення капіталізації банку не застосовуються положення законодавства стосовно:", яку не було пронумеровано внаслідок непрофесійної роботи авторів закону, вилучити пункти:
1) необхідності повідомлення всіх кредиторів банку про зменшення його статутного капіталу;
2) недопущення зменшення статутного капіталу банку за наявності заперечень кредиторів;
3) права кредиторів вимагати дострокового припинення або виконання банком зобов’язань та відшкодування збитків;", оскільки це порушує права споживачів банківських послуг на своєчасне відшкодування їхніх збитків, внаслідок низько професійної роботи учасників банку та НБУ, який був повинен здійснювати належний контроль по недопущенню такої ситуації.
 
Відхилено      
127. 1) необхідності повідомлення всіх кредиторів банку про зменшення його статутного капіталу;
 
      
128. 2) недопущення зменшення статутного капіталу банку за наявності заперечень кредиторів;
 
      
129. 3) права кредиторів вимагати дострокового припинення або виконання банком зобов’язань та відшкодування збитків;
 
      
130. 4) необхідності ліквідації банку, якщо розмір його статутного капіталу стає меншим за мінімальний розмір такого капіталу, визначений законом;
 
      
131. 5) необхідності відшкодування збитків акціонерів, пов’язаних із зменшенням статутного капіталу банку;
 
      
132. 6) обмеження щодо мінімальної номінальної вартості акції.";
 
-167- Кармазін Ю.А.
Вилучити з нової статті 31 "Стаття 31. Під час виконання тимчасовим адміністратором заходів, передбачених планом фінансового оздоровлення банку, у тому числі при відступленні права вимоги, переведенні боргу, здійсненні реорганізації, не застосовуються положення законодавства стосовно:" абзаци 1 – 4 цієї статті:
"1) порядку припинення юридичної особи внаслідок перетворення;
2) необхідності повідомлення та одержання згоди боржників, кредиторів;
3) права кредиторів вимагати забезпечення виконання зобов’язань шляхом укладення договорів застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов’язань та відшкодування збитків у зв’язку з перетворенням;
4) неможливості завершення перетворення до задоволення вимог, заявлених кредиторами."
 
Відхилено      
133. 3) доповнити Закон статтею 3-1 такого змісту:
 
-168- Полунєєв Ю.В.
Статтю 3-1 викласти в такій редакції:
"Стаття 3-1. Під час виконання тимчасовим адміністратором заходів, передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, в тому числі при відступленні права вимоги, переведенні боргу, здійсненні реорганізації, не застосовуються положення законодавства стосовно:
1) порядку припинення юридичної особи внаслідок перетворення;
2) необхідності повідомлення та одержання згоди боржників, кредиторів, акціонерів;
3) права кредиторів вимагати забезпечення виконання зобов'язань шляхом укладення договорів застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов'язань та відшкодування збитків у зв’язку з перетворенням;
4) неможливості завершення перетворення до задоволення вимог, заявлених кредиторами.
Тимчасовий адміністратор за погодженням з Національним банком України під час виконання заходів, передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, має право прийняти рішення про зменшення статутного капіталу банку."
 
Враховано   3) доповнити Закон статтею 3-1 такого змісту:
"Стаття 3-1. Під час виконання тимчасовим адміністратором заходів, передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, в тому числі при відступленні права вимоги, переведенні боргу, здійсненні реорганізації, не застосовуються положення законодавства стосовно:
1) порядку припинення юридичної особи внаслідок перетворення;
2) необхідності повідомлення та одержання згоди боржників, кредиторів, акціонерів;
3) права кредиторів вимагати забезпечення виконання зобов'язань шляхом укладення договорів застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов'язань та відшкодування збитків у зв’язку з перетворенням;
4) неможливості завершення перетворення до задоволення вимог, заявлених кредиторами.
Тимчасовий адміністратор за погодженням з Національним банком України під час виконання заходів, передбачених програмою фінансового оздоровлення банку, має право прийняти рішення про зменшення статутного капіталу банку."
 
134. "Стаття 31. Під час виконання тимчасовим адміністратором заходів, передбачених планом фінансового оздоровлення банку, в тому числі при відступленні права вимоги, переведенні боргу, здійсненні реорганізації, не застосовуються положення законодавства стосовно:
 
      
135. 1) порядку припинення юридичної особи внаслідок перетворення;
 
      
136. 2) необхідності повідомлення та одержання згоди боржників, кредиторів;
 
      
137. 3) права кредиторів вимагати забезпечення виконання зобов’язань шляхом укладення договорів застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов’язань та відшкодування збитків у зв’язку з перетворенням;
 
      
138. 4) неможливості завершення перетворення до задоволення вимог, заявлених кредиторами.
 
      
139. Тимчасовий адміністратор за погодженням з Національним банком України під час здійснення заходів, передбачених планом фінансового оздоровлення банку, має право прийняти рішення про зменшення статутного капіталу банку. В цьому випадку зменшення статутного капіталу банку здійснюється в порядку, передбаченому статтею 3 цього Закону, крім отримання матеріалів діагностичного обстеження, висновку загальновизнаної аудиторської компанії про результати оцінки капіталу банку, проведеної за методикою, затвердженою Національним банком України.".
 
      
140. 5. Пункт 17 частини першої статті 7 Закону України "Про страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 7, ст. 50, № 8, ст. 62, № 14, ст. 96; 2003 р., № 38, ст. 313; 2004 р., № 2, ст. 6, № 19, ст. 254, № 26, ст. 362; 2005 р., № 1, ст. 1, ст. 10, № 6, ст. 138; 2006 р., № 13, ст. 110, № 49, ст. 484; 2009 р., № 17, ст. 236) викласти у такій редакції:
 
   5. Пункт 17 частини першої статті 7 Закону України "Про страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 7, ст. 50, № 8, ст. 62, № 14, ст. 96; 2003 р., № 38, ст. 313; 2004 р., № 2, ст. 6, № 19, ст. 254, № 26, ст. 362; 2005 р., № 1, ст. 1, ст. 10, № 6, ст. 138; 2006 р., № 13, ст. 110, № 49, ст. 484; 2009 р., № 17, ст. 236) викласти у такій редакції:
 
141. "17) страхування фінансової відповідальності, життя і здоров’я тимчасового адміністратора, ліквідатора фінансової установи та працівників Міністерства фінансів України, які визначені ним для вирішення питань щодо участі держави у капіталізації банку;".
 
   "17) страхування фінансової відповідальності, життя і здоров’я тимчасового адміністратора, ліквідатора фінансової установи та працівників Міністерства фінансів України, які визначені ним для вирішення питань щодо участі держави у капіталізації банку;".
 
142. 6. У підпункті 22.1.4 пункту 22.1 статті 22 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 37, ст. 308; 2004 р., № 52, ст. 564; 2005 р., № 6, ст. 133) слова і цифри "1 січня 2010 року" замінити словами і цифрами "1 січня 2013 року".
 
-169- Полунєєв Ю.В.
Аржевітін С.М.
Клюєв С.П.
Статтю 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 21, ст. 156 із наступними змінами) доповнити пунктом 5.19 такого змісту:
"5.19. Звільняються від оподаткування операції банків з продажу (передачі) або придбання зобов’язань за депозитами (вкладами).".
 
Враховано   6. У підпункті 22.1.4 пункту 22.1 статті 22 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 37, ст. 308; 2004 р., № 52, ст. 564; 2005 р., № 6, ст. 133) слова і цифри "1 січня 2010 року" замінити словами і цифрами "1 січня 2013 року".
7. Статтю 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 21, ст. 156 із наступними змінами) доповнити пунктами 5.19. та 5.20. такого змісту:
"5.19. Звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з поставки (продажу, відчуження іншим способом) майна, що передане фізичними особами, а також суб’єктами підприємницької діяльності – приватними підприємцями та іншими особами, які не є платниками податку у заставу (в тому числі іпотеку) та на яке було звернено стягнення.
5.20. Звільняються від оподаткування операції банків з продажу (передачі) або придбання зобов’язань за депозитами (вкладами)".
8. Пункт 7.9 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст. 181 із наступними змінами) доповнити підпунктом 7.9.7 такого змісту:
"7.9.7 З метою оподаткування платник податку веде облік фінансових результатів операцій від проведення операцій з продажу (передачі) або придбання права вимоги зобов’язань у грошовій формі за поставлені товари, виконані роботи чи надані послуги третьої особи, зобов’язань за фінансовими кредитами, а також за іншими цивільно-правовими договорами.
При першому відступлені зобов’язань валові витрати, понесені платником податку-першим кредитором, визначаються в розмірі договірної (контрактної) вартості товарів, робіт, послуг, за якими виникла заборгованість, за фінансовими кредитами – у розмірі фактичної заборгованості за основним боргом, процентами та іншими платежами за договором за умови що такі проценти та платежі були включені до складу валового доходу в попередніх податкових періодах відповідно до вимог цього Закону, а за іншими цивільно-правовими договорами – у розмірі фактичної заборгованості, що відступається. До складу валових доходів включається сума коштів або вартість інших активів, отримана платником податку першим кредитором від такого відступлення, а також сума його заборгованості, яка погашається, за умов, що така заборгованість була включена до складу валових витрат згідно з вимогами цього Закону.
Якщо доходи, отримані платником податку від наступного відступлення права вимоги зобов’язань третьої особи (боржника) або від виконання вимоги боржником, перевищують витрати, понесені таким платником податку на придбання права вимоги зобов’язань третьої особи (боржника), отриманий прибуток включається до складу валового доходу платника податку.
Якщо витрати, понесені платником податку на придбання права вимоги зобов’язань третьої особи (боржника), перевищують доходи, отримані таким платником податку від наступного відступлення права вимоги зобов’язань третьої особи (боржника) або від виконання вимоги боржником, отримані збитки не включаються до складу валових витрат або у зменшення отриманих прибутків від здійснення інших операцій з продажу (передачі) або придбання права вимоги зобов’язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги третьої особи."
9. У Законі України "Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 10, ст.44):
Абзац 3 преамбули Закону викласти в такій редакції:
"Цей Закон не регулює також питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з банків, на які поширюються норми Розділу V Закону України "Про банки і банківську діяльність", та погашення зобов'язань зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування."
Підпункт 16.5.3. пункту 16.5 статті 16 викласти в такій редакції:
"16.5.3. До банку на період дії введеного Національним банком України мораторію на задоволення вимог кредиторів не застосовуються фінансові санкції у вигляді пені та штрафів, які передбачені цим Законом:
за порушення строків зарахування податків і зборів (обов’язкових платежів) з вини банку;
за невиконання чи неналежне виконання банком власних зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) на момент введення мораторію та під час його дії.
З моменту закінчення дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
розпочинається відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) в розмірах, які обліковуються на дату закінчення дії мораторію;
фінансові санкції у вигляді пені та штрафів, які передбачені цим Законом за невиконання чи неналежне виконання банком власних зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) нараховуються на суми заборгованостей, які обліковуються на дату закінчення дії мораторію."
10. У Законі України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 5, ст. 30; 2007 р., N 2, ст. 15):
Частину першу статті 2 доповнити реченням такого змісту: "Санаційний банк не є учасником Фонду";
Частину першу статті 3 після слів "учасника (тимчасового учасника) Фонду" доповнити словами "та санаційного банку".
12. У Законі України "Про холдингові компанії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 34, стор. 1253, ст. 291):
У статті 1:
в абзаці другому слово "відкритого" виключити;
в абзаці четвертому слово "відкрите" виключити.
 
    -170- Каракай Ю.В.
Лук'янов В.В.
Статтю 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 21, ст. 156 із наступними змінами) доповнити пунктом 5.19. такого змісту:
"5.19. Звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з поставки (продажу, відчуження іншим способом) майна, що передане фізичними особами, а також суб’єктами підприємницької діяльності – приватними підприємцями та іншими особами, які не є платниками податку у заставу (в тому числі іпотеку) та на яке було звернено стягнення."
 
Враховано    
    -171- Полунєєв Ю.В.
Пункт 7.9 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст. 181 із наступними змінами) доповнити підпунктом 7.9.7 такого змісту:
"7.9.7 З метою оподаткування платник податку веде облік фінансових результатів операцій від проведення операцій з продажу (передачі) або придбання права вимоги зобов’язань у грошовій формі за поставлені товари, виконані роботи чи надані послуги третьої особи, зобов’язань за фінансовими кредитами, а також за іншими цивільно-правовими договорами.
При першому відступлені зобов’язань валові витрати, понесені платником податку-першим кредитором, визначаються в розмірі договірної (контрактної) вартості товарів, робіт, послуг, за якими виникла заборгованість, за фінансовими кредитами – у розмірі фактичної заборгованості за основним боргом, процентами та іншими платежами за договором за умови що такі проценти та платежі були включені до складу валового доходу в попередніх податкових періодах відповідно до вимог цього Закону, а за іншими цивільно-правовими договорами – у розмірі фактичної заборгованості, що відступається. До складу валових доходів включається сума коштів або вартість інших активів, отримана платником податку першим кредитором від такого відступлення, а також сума його заборгованості, яка погашається, за умов, що така заборгованість була включена до складу валових витрат згідно з вимогами цього Закону.
Якщо доходи, отримані платником податку від наступного відступлення права вимоги зобов’язань третьої особи (боржника) або від виконання вимоги боржником, перевищують витрати, понесені таким платником податку на придбання права вимоги зобов’язань третьої особи (боржника), отриманий прибуток включається до складу валового доходу платника податку.
Якщо витрати, понесені платником податку на придбання права вимоги зобов’язань третьої особи (боржника), перевищують доходи, отримані таким платником податку від наступного відступлення права вимоги зобов’язань третьої особи (боржника) або від виконання вимоги боржником, отримані збитки не включаються до складу валових витрат або у зменшення отриманих прибутків від здійснення інших операцій з продажу (передачі) або придбання права вимоги зобов’язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги третьої особи";
 
Враховано    
    -172- Каракай Ю.В.
Клюєв С.П.
У Законі України "Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 10, ст.44):
Абзац 3 преамбули Закону викласти в такій редакції:
"Цей Закон не регулює також питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з банків, на які поширюються норми Розділу V Закону України "Про банки і банківську діяльність", та погашення зобов'язань зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування."
Підпункт 16.5.3. пункту 16.5 статті 16 викласти в такій редакції:
16.5.3. На період дії введеного Національним банком України мораторію на задоволення вимог кредиторів до банку не застосовуються фінансові санкції у вигляді пені та штрафів, які передбачені цим Законом:
за порушення строків зарахування податків і зборів (обов’язкових платежів) з вини банку;
за невиконання чи неналежне виконання банком власних зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) на момент введення мораторію та під час його дії.
З моменту закінчення дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
розпочинається відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) в розмірах, які обліковуються на дату закінчення дії мораторію;
фінансові санкції у вигляді пені та штрафів, які передбачені цим Законом за невиконання чи неналежне виконання банком власних зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) нараховуються на суми заборгованостей, які обліковуються на дату закінчення дії мораторію.
 
Враховано    
    -173- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
У Законі України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 5, ст. 30; 2007 р., N 2, ст. 15):
Частину першу статті 2 доповнити реченням такого змісту: "Санаційний банк не є учасником Фонду";
Частину першу статті 3 після слів "учасника (тимчасового учасника) Фонду" доповнити словами "та санаційного банку".
 
Враховано    
    -174- Полунєєв Ю.В.
В зв’язку зі змінами до статті 126 Господарського кодексу України необхідно внести відповідні зміни до Закону України "Про холдингові компанії в Україні", а саме:
У статті 1 Закону України "Про холдингові компанії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 34, стор. 1253, ст. 291):
в абзаці другому слово "відкритого" виключити;
в абзаці четвертому слово "відкрите" виключити.
 
Враховано    
143. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

-175- Аржевітін С.М.
Полунєєв Ю.В.
Доповнити законопроект Розділами ІІ і ІІІ такого змісту:
"ІІ. Встановити, що Національний банк України має право продовжити на термін до шести місяців мораторій на задоволення вимог кредиторів банку, в якому на момент прийняття цього закону введено мораторій.
ІІІ. Встановити, що до 1 січня 2011 року банки зобов’язані надати Національному банку України відомості про свою структуру власності відповідно до вимог та у порядку встановлених Національним банком України та погоджених із Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності.»
У зв’язку з цим розділ ІІ законопроекту вважати розділом ІV.
 
Враховано   ІІ. Встановити, що Національний банк України має право продовжити на термін до шести місяців мораторій на задоволення вимог кредиторів банку, в якому на момент прийняття цього закону введено мораторій.
ІІІ. Встановити, що до 1 січня 2011 року банки зобов’язані надати Національному банку України відомості про свою структуру власності відповідно до вимог та у порядку встановлених Національним банком України та погоджених із Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності.
ІV. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.