Кількість абзаців - 12 Таблиця поправок


Пропозиції Президента до Закону "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо визначення підсудності справ з питань земельних відносин" (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України
 
   Закон України
 
1. Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо визначення підсудності справ з питань земельних відносин
 
   Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо визначення підсудності справ з питань земельних відносин
 
2. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
3. І. Внести до Господарського процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1992р., № 6, ст. 56) такі зміни:
 
   І. Внести до Господарського процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1992р., № 6, ст. 56) такі зміни:
 
4. 1. Частину першу статті 12 доповнити пунктом 5 такого змісту:
"5) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб’єкти господарської діяльності".
 
-1- Президент України
Абзац другий статті 1 розділу І викласти в такій редакції:
"5) справи, що виникають із земельних відносин у спорах між підприємствами і організаціями (крім спорів, що віднесені до компетенції адміністративних судів)";
 
Враховано редакційно з урахуванням положень прийнятого Закону України "" № 1720-VІ від 17.11.2009 року.  1. Частину першу статті 12 доповнити пунктом 6 такого змісту:
"6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб’єкти господарської діяльності за виключенням тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів".
 
5. 2. Статтю 16 доповнити частиною сьомою такого змісту:
"Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб’єкти господарської діяльності, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням об’єктів земельних відносин або основної їх частини, за винятком справ, передбачених частиною четвертою цієї статті".
 
-2- Президент України
В абзаці другому статті 2 розділу І слова "Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб’єкти господарської діяльності" замінити словами "Віднесені до підсудності господарських судів справи у спорах, що виникають із земельних відносин (крім спорів, що віднесені до компетенції адміністративних судів)".
 
Враховано редакційно з урахуванням положень прийнятого Закону України "" № 1720-VІ від 17.11.2009 року.  2. Статтю 16 доповнити частиною восьмою такого змісту:
"Справи у спорах, передбачених пунктом 6 частини першої статті 12 цього Кодексу розглядаються господарським судом за місцезнаходженням об’єктів земельних відносин або основної їх частини, за винятком справ, передбачених частиною четвертою цієї статті".
 
6. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
7. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
8. 2. Позовні заяви у справах, передбачених частиною сьомою статті 16 Господарського процесуального кодексу України, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних господарських судів, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів згідно з підсудністю, визначеною цим Законом.
 
   2. Позовні заяви у справах, передбачених частиною восьмою статті 16 Господарського процесуального кодексу України, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних господарських судів, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів згідно з підсудністю, визначеною цим Законом.
 
9. 3. Судові рішення у справах, передбачених частиною сьомою статті 16 Господарського процесуального кодексу України, які ухвалені місцевими господарськими судами до набрання чинності цим Законом і не набрали законної сили, можуть бути оскаржені до апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, і в строки, визначені процесуальним законом, за правилами якого була розглянута справа чи ухвалено судове рішення судом першої інстанції.
 
   3. Судові рішення у справах, передбачених частиною восьмою статті 16 Господарського процесуального кодексу України, які ухвалені місцевими господарськими судами до набрання чинності цим Законом і не набрали законної сили, можуть бути оскаржені до апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, і в строки, визначені процесуальним законом, за правилами якого була розглянута справа чи ухвалено судове рішення судом першої інстанції.
 
10. 4. Неоскаржені судові рішення у справах, передбачених частиною сьомою статті 16 Господарського процесуального кодексу України, ухвалені господарськими судами першої інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили в порядку і строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України.
 
   4. Неоскаржені судові рішення у справах, передбачених частиною восьмою статті 16 Господарського процесуального кодексу України, ухвалені господарськими судами першої інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили в порядку і строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України.
 
11. 5. Після набрання чинності цим Законом касаційні скарги (подання) на судові рішення у справах, передбачених частиною сьомою статті 16 Господарського процесуального кодексу України, підлягають розгляду за правилами Господарського процесуального кодексу України.

   5. Після набрання чинності цим Законом касаційні скарги (подання) на судові рішення у справах, передбачених частиною восьмою статті 16 Господарського процесуального кодексу України, підлягають розгляду за правилами Господарського процесуального кодексу України.