Кількість абзаців - 24 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України:
 
   1. У статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України:
 
6. у частині другій слово і цифри "статтями 227, 228" замінити словом і цифрами "статтею 227";
 
   1) у частині другій слово і цифри "статтями 227, 228" замінити словом і цифрами "статтею 227";
 
7. доповнити частину п’яту після цифр "211" цифрами "228".
 
-1- Осика С.Г.
У зв’язку з тим, що антиконкурентні узгоджені дії несуть загрозу економічній безпеці держави, досудове слідство у справах про такі злочини має провадитись виключно слідчими органів СБУ. Тому пропоную абзац третій пункту 1 розділу першого законопроекту викласти в такій редакції:
"2) частину третю після цифр "209" доповнити цифрами "227-1, 228".
 
Враховано частково , пропонується альтернативна підслідність  2) частину п‘яту після цифр "211" доповнити цифрами "227-1, 228".
 
8. 2. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
   2. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
9. 1) статтю 166-2 виключити;
 
-2- Палиця І.П.
Оскільки я пропоную скасувати кримінальну відповідальність за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, то необхідно залишити адміністративну відповідальність за укладення неправомірних угод між підприємцями, а пропозицію щодо виключення з КУпАП статті 166-2 виключити.
 
Відхилено   1) статтю 166-2 виключити;
 
10. 2) у статті 221 цифри "166-1-166-4" замінити цифрами "166-1, 166-3, 166-4";
 
-3- Палиця І.П.
Якщо врахувати попередню пропозицію, то немає необхідності вносити зміни до статей 221 та 255.
 
Відхилено   2) у статті 221 цифри "166-1-166-4" замінити цифрами "166-1, 166-3, 166-4";
 
11. 3) в абзаці двадцятому пункту 1 частини першої статті 255 цифри "166-1-166-4" змінити цифрами "166-1, 166-3, 166-4".
 
   3) у пункті 1 частини першої статті 255 в абзаці "органів Антимонопольного комітету України (статті 164-3, 164-14, 166-1-166-4)" цифри "166-1-166-4" замінити цифрами "166-1, 166-3, 166-4".
 
12. 3. Статтю 228 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131) викласти в такій редакції:
 
   3. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131):
 
13. "Стаття 228. Антиконкурентні узгоджені дії
 
-4- Палиця І.П.
Назву статті викласти в такій редакції: "Примушування до антиконкурентних узгоджених дій".
Проект пропонує встановити кримінальну відповідальність за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, а не лише за примушування до їх вчинення.
Які дії визнаються антиконкурентними узгодженими визначено у статті 6 Закону України „Про захист економічної конкуренції". Лише десять років тому до українського законодавства було введено поняття антиконкурентних узгоджених дій (Закон від 03.03.1998р. №154/98-ВР). Нетривалий час існування вищевказаного положення у законодавстві не дозволяє чітко встановити, якими саме доказами можливо підтвердити, що дії суб’єктів господарювання є антиконкурентними узгодженими. Це дозволяє Антимонопольному комітету України та його територіальним відділенням у багатьох випадках безпідставно обвинувачувати осіб у антиконкурентних узгоджених діях. Тому встановлення кримінальної відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій є недоцільним та передчасним.
Водночас необхідно зауважити, що Україна має найвищий рівень корупції відповідно до звіту „Барометр глобальної корупції-2009" Міжнародної правозахисної організації Тrаnsраrеnсy Іntеrnаtіоnаl. Тому встановлення кримінальної відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії не матиме позитивного ефекту, так як призведе до збільшення випадків корупції серед працівників АМКУ та серед слідчих, які розслідуватимуть такі дії.
Враховуючи вищевикладене, пропонується залишити кримінальну відповідальність лише за примушування до антиконкурентних узгоджених дій.
 
Відхилено , у зв‘язку з відхиленням попередніх пропозицій  доповнити статтею 227-1 такого змісту:
"Стаття 227-1. Недопущення, усунення чи обмеження конкуренції
 
14. 1. Антиконкурентні узгоджені дії, які стосуються встановлення цін (тарифів) реалізації або придбання товарів (робіт, послуг) або розподілу ринку, або обмеження, у тому числі припинення, виробництва товарів (виконання робіт, надання послуг) чи реалізації або придбання товарів (робіт, послуг), -
 
-5- Палиця І.П.
Абзаци третій – шостий (частини перша та друга статті 228 Кримінального кодексу України) виключити, у зв’язку із скасуванням кримінальної відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.
 
Відхилено   1. Недопущення, усунення чи обмеження конкуренції шляхом узгоджених дій (змови) про спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів, вчинених з корисливих мотивів,-
 
    -6- Писаренко В.В.
Абзац перший частини першої статті 228 викласти в такій редакції:
"1. Вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які заборонені законом про захист економічної конкуренції".
 
Відхилено    
    -7- Осика С.Г.
Доповнити кодекс статтею 227-1 :
Стаття 227-1. Недопущення, усунення чи обмеження конкуренції
1. Недопущення, усунення чи обмеження конкуренції шляхом узгоджених дій (змови) про спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів, вчинених з корисливих мотивів,-
караються штрафом від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди,-
караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, крім організатора, що вчинила дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вона раніше за інших учасників таких дій добровільно повідомила про їх вчинення правоохоронним органам, Антимонопольному комітету України або його територіальному відділенню до порушення кримінальної справи щодо неї за ознаками злочину, передбаченого частиною першою цієї статті, а також активно сприяла розкриттю цього злочину і повністю відшкодувала завдані збитки.
Примітка. Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян";
 
Враховано    
15. караються штрафом від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
-8- Писаренко В.В.
В абзаці другому частини першої слово "однієї" замінити словом "п‘ятисот".
 
Відхилено , не наведено достатніх обґрунтувань  караються штрафом від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
16. 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно, -
 
   2. Ті самі дії, вчинені повторно або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди,-
 
17. караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
-9- Осика С.Г.
Статтю 228 викласти в такій редакції:
"Стаття 228. Примушування до анктиконкурентних узгоджених дій
1. Примушування до антиконкурентних узгоджених дій, заборонених законодавством про захист економічної конкуренції, шляхом погрози застосування насильства над потерпілим чи його близькими родичами, пошкодження чи знищення їхнього майна або обмеження прав, свобод чи законних інтересів цих осіб, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або організованою групою, або поєднані з погрозою вбивства чи заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, або з насильством, або з пошкодженням чи знищенням майна, -
караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
 
Враховано   караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, крім організатора, що вчинила дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вона раніше за інших учасників таких дій добровільно повідомила про їх вчинення правоохоронним органам, Антимонопольному комітету України або його територіальному відділенню до порушення кримінальної справи щодо неї за ознаками злочину, передбаченого частиною першою цієї статті, а також активно сприяла розкриттю цього злочину і повністю відшкодувала завдані збитки.
Примітка. Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян";
2) статтю 228 викласти в такій редакції:
"Стаття 228. Примушування до антиконкурентних узгоджених дій
 
18. 3. Примушування до вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, шляхом погрози застосування насильства над потерпілим чи близькими йому особами, пошкодження чи знищення їхнього майна або обмеження прав, свобод чи законних інтересів цих осіб, або розголошення відомостей, які потерпілий чи близькі йому особи бажають зберегти в таємниці, -
 
-10- Палиця І.П.
В абзаці сьомому (частина третя нової редакції статті 228 Кримінального кодексу України) слова „дій, передбачених частиною першою цієї статті" замінити словами „антиконкурентних узгоджених дій".
Обґрунтування: Так як кримінальну відповідальність особа нестиме за примушування до вчинення будь-яких антиконкурентних узгоджених дій, у тому числі тих, які перераховані у Законі України „Про захист економічної конкуренції" тому і вносяться уточнення до проекту.
 
Відхилено   1. Примушування до антиконкурентних узгоджених дій, заборонених законом про захист економічної конкуренції, шляхом погрози застосування насильства над потерпілим чи його близькими родичами, пошкодження чи знищення їхнього майна або обмеження прав, свобод чи законних інтересів цих осіб, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці, -
 
    -11- Мойсик В.Р.
В абзаці першому частини третьої статті 228 слова "близькими йому особами" замінити словами "його близькими родичами", а слова "близькі йому особи" – словами "його близькі родичі".
 
Враховано    
19. карається позбавленням волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
-12- Мойсик В.Р.
В абзаці другому частини третьої статті 228 слова "до шести" замінити словами "від трьох до семи"
 
Враховано   карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
20. 4. Примушування до вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, вчинене повторно чи за попередньою змовою групою осіб або поєднане з погрозою вбивства чи заподіянням тяжких тілесних ушкоджень або з насильством, або з пошкодженням чи знищенням майна, -
 
   2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або організованою групою, або поєднані з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або з насильством, або з пошкодженням чи знищенням майна, -
 
21. карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
-13- Мойсик В.Р.
В абзаці другому частини четвертої статті 228 слова "від трьох до семи" замінити словами "від чотирьох до восьми"
 
Враховано   караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
 
22. 5. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, крім організатора, що вчинила дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вона раніше за інших учасників таких дій добровільно повідомила про їх вчинення правоохоронним органам, Антимонопольному комітету України або його територіальному відділенню до порушення кримінальної справи щодо неї за ознаками злочину, передбаченого частиною першою цієї статті, а також активно сприяла розкриттю цього злочину".
 
      
23. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

   ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.