Про Фонд державного майна України (Друге читання)
№ п.п. | Редакція, прийнята в першому читанні | Пропозиції | Висновки | Остаточна редакція |
0. |
Проект |
Проект |
||
1. |
Закон України |
Закон України |
||
2. |
Про Фонд державного майна України |
Про Фонд державного майна України |
||
3. |
|
-1- Бондар О.М. Внести до проекту техніко-юридичні виправлення | Враховано | |
4. |
Цей Закон визначає статус, організацію, повноваження та порядок діяльності Фонду державного майна України. |
Цей Закон визначає статус, організацію, повноваження та порядок діяльності Фонду державного майна України. |
||
5. |
Розділ І |
Розділ І |
||
6. |
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ |
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ |
||
7. |
Стаття 1. Статус Фонду державного майна України |
Стаття 1. Статус Фонду державного майна України |
||
8. |
1. Фонд державного майна України є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який реалізує державну політику у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, управління об’єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави, а також у сфері державного регулювання оціночної діяльності. |
-2- Осика С.Г. За узгодженою пропозицією Фонду державного майна України та Державної податкової служби України у абзаці першому частини першої статті 1, пункті першому та восьмому частини першої слова «оціночної діяльності» замінити словами «оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності»; | Враховано |
1. Фонд державного майна України є центральним органом виконавчої влади з спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, управління об’єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами держави щодо об'єктів державної власності, що належать до сфери його управління, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності. |
-3- Шпенов Д.Ю. Абзац перший частини першої статті 1 після слів «в тому числі корпоративними правами держави» доповнити словами «щодо об'єктів державної власності, віднесених до сфери його управління». | Враховано з уточненням | |||
9. |
Фонд державного майна України відповідальний перед Президентом України. |
-4- Мармазов Є.В. Другий абзац частини 1 статті 1 проекту доповнити словами : «підзвітний та підконтрольний Верховній Раді України». | Враховано |
Фонд державного майна України відповідальний перед Президентом України, підзвітний та підконтрольний Верховній Раді України. |
-5- Бондар О.М. Абзац другий частини 1 статті 1 проекту викласти в такій редакції: «Фонд державного майна України відповідальний перед Президентом України, підзвітний та підконтрольний Верховній Раді України». | Враховано | |||
-6- Джоджик Я.І. У частині першій другий абзац викласти у такій редакції: «Фонд державного майна України у своїй діяльності підконтрольний Президенту України та підзвітний Верховній Раді України». | Враховано частково | |||
-7- Кармазін Ю.А. У статті 1: 1) виключити абзац другий, а саме: «Фонд державного майна України відповідальний перед Президентом України.» | Відхилено | |||
-8- Гуменюк І.М. Виключити другий абзац пункту 1 статті 1 розділу І проекту. | Відхилено | |||
-9- Кармазін Ю.А. У статті 1: 2) після абзацу другого доповнити новим абзацом третім наступного змісту: «Фонд державного майна України є підзвітним і підконтрольним Верховній Раді України.» | Враховано частково | |||
10. |
Діяльність Фонду державного майна України спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. |
Діяльність Фонду державного майна України спрямовує і координує Кабінет Міністрів України. |
||
11. |
Особливості спеціального статусу Фонду державного майна України визначаються Конституцією та законами України, актами Президента України і полягають в особливому порядку призначення на посаду та звільнення з посади Голови Фонду державного майна України. |
Особливості спеціального статусу Фонду державного майна України визначаються Конституцією та законами України, актами Президента України і полягають в особливому порядку призначення на посаду та звільнення з посади Голови Фонду державного майна України. |
||
12. |
Стаття 2. Принципи діяльності Фонду державного майна України |
Стаття 2. Принципи діяльності Фонду державного майна України |
||
13. |
1. Фонд державного майна України діє за принципом єдиноначальності. |
1. Фонд державного майна України діє за принципом єдиноначальності. |
||
14. |
Діяльність Фонду державного майна України ґрунтується на принципах верховенства права, законності, безперервності, відкритості, прозорості та відповідальності. |
Діяльність Фонду державного майна України ґрунтується на принципах верховенства права, законності, безперервності, відкритості, прозорості та відповідальності. |
||
15. |
Стаття 3. Правові засади діяльності Фонду державного майна України |
Стаття 3. Правові засади діяльності Фонду державного майна України |
||
16. |
1. Фонд державного майна України у своїй діяльності керується Конституцією України, цим та іншими законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, дорученнями Президента України та Прем’єр-міністра України. |
-10- Мармазов Є.В. У частині 1 статті 3 проекту після слів Кабінету Міністрів України доповнити словами : «Верховної Ради України». | Враховано |
1. Фонд державного майна України у своїй діяльності керується Конституцією України, цим та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, іншими законодавчими актами. |
-11- Кармазін Ю.А. У статті 3 у частині першій вилучити слова: «,дорученнями Президента України та Прем'єр-міністра України» | Враховано | |||
-12- Мармазов Є.В. У частині 1 статті 3 проекту вилучити слова «дорученнями Президента України та Прем'єр - міністра України». | Враховано | |||
-13- Гуменюк І.М. Виключити з пункту 1 статті 3 слова «дорученнями Президента України». | Враховано | |||
-14- Джоджик Я.І. У частині першій статті 3 виключити слова «дорученнями Президента України та Прем'єр-міністра України». | Враховано | |||
-15- Гуменюк І.М. Виключити з пункту 1 статті 3 слова «та Прем'єр-міністра України». | Враховано | |||
17. |
Стаття 4. Основні завдання Фонду державного майна України |
Стаття 4. Основні завдання Фонду державного майна України |
||
18. |
1. До основних завдань Фонду державного майна України належить: |
1. До основних завдань Фонду державного майна України належить: |
||
19. |
1) реалізація державної політики у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, а також у сфері державного регулювання оціночної діяльності; |
-16- Шпенов Д.Ю. Пункт перший частини першої статті 4 після слів «та відчуження державного майна» доповнити словами «щодо об'єктів державної власності, віднесених до сфери його управління»; | Відхилено |
1) реалізація державної політики у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; |
20. |
2) організація виконання Конституції та законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, інших актів законодавства та здійснює контроль за їх виконанням; |
2) організація виконання Конституції та законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, інших законодавчих актів та здійснює контроль за їх виконанням; |
||
21. |
3) управління об’єктами державної власності, зокрема корпоративними правами держави в статутних капіталах господарських товариств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію та затверджено план приватизації або план розміщення акцій; товариств, утворених у процесі перетворення (у тому числі шляхом корпоратизації) державних підприємств, а також товариств, утворених за участю Фонду державного майна України; |
-17- Шпенов Д.Ю. В пункті третьому частини першої статті 4 виключити слова «товариств, утворених у процесі перетворення (у тому числі шляхом корпоратизації) державних підприємств, а також»; | Відхилено |
3) управління об’єктами державної власності, зокрема корпоративними правами держави у статутних капіталах господарських товариств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію та затверджено план приватизації або план розміщення акцій; товариств, утворених у процесі перетворення (у тому числі шляхом корпоратизації) державних підприємств, що належать до сфери його управління, а також товариств, утворених за участю Фонду державного майна України; |
-18- Бондар О.М. В пункті третьому частини першої статті 4 проекту після слів «державних підприємств,» доповнити словами «які належать до сфери його управління,» далі за текстом. | Враховано | |||
22. |
4) захист майнових прав державних підприємств, установ та організацій, а також корпоративних прав держави на території України та за її межами; |
-19- Шпенов Д.Ю. Пункт четвертий частини першої статті 4 доповнити словами «які віднесені до сфери його управління»; | Враховано з уточненням |
4) захист майнових прав державних підприємств, установ та організацій, а також корпоративних прав держави на території України та за її межами, що належать до сфери його управління; |
23. |
5) здійснення контролю у сфері організації та проведення приватизації державного майна, відчуження державного майна у випадках, установлених законодавством, передачі державного майна в оренду та користування; повернення у державну власність державного майна, що було приватизоване, відчужене або вибуло з державної власності з порушенням законодавства; управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері його управління; |
-20- Шпенов Д.Ю. Пункт п'ятий частини першої статті 4 після слів «передачі державного майна в оренду та користування» доповнити словами «щодо об'єктів державної власності, віднесених до сфери його управління»; | Відхилено |
5) здійснення контролю у сфері організації та проведення приватизації державного майна, відчуження державного майна у випадках, встановлених законодавством, передачі державного майна в оренду та користування; повернення у державну власність державного майна, що було приватизоване, відчужене або вибуло з державної власності з порушенням законодавства; управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері його управління; |
-21- Кармазін Ю.А. У статті 4: 1) у пункті 5 виключити слова: - «здійснення контролю у сфері організації та проведення приватизації державного майна» і далі - за текстом.; - «управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері його управління» | Відхилено | |||
24. |
6) державне регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; |
-22- Кармазін Ю.А. У статті 4: виключити пункт 6, змінивши подальшу нумерацію пунктів, а саме: «6) державне регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності;» | Відхилено |
6) державне регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; |
25. |
7) сприяння процесу демонополізації економіки і створенню умов для конкуренції виробників; |
7) сприяння процесу демонополізації економіки і створенню умов для конкуренції виробників; |
||
26. |
8) співробітництво з міжнародними організаціями у реалізації державної політики у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна у межах покладених на нього повноважень управління корпоративними правами держави, а також у сфері державного регулювання оціночної діяльності. |
-23- Шпенов Д.Ю. Пункт восьмий частини першої статті 4 після слів «повноважень управління корпоративними правами держави» доповнити словами «щодо об'єктів державної власності, віднесених до сфери його управління». | Враховано з уточненням |
8) співробітництво з міжнародними організаціями в реалізації державної політики у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна в межах покладених на нього повноважень щодо управління корпоративними правами держави, що належать до сфери його управління, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності. |
27. |
2. Фонд державного майна України подає: |
2. Фонд державного майна України подає: |
||
28. |
щомісяця Президентові України і Кабінетові Міністрів України інформацію про хід виконання Державної програми приватизації; |
-24- Джоджик Я.І. У абзаці другому частини другої статті 4 після слів «Президентові України» додати кому та слова «Верховній Раді України». | Відхилено |
щомісяця Президенту України і Кабінету Міністрів України інформацію про хід виконання Державної програми приватизації; |
29. |
щокварталу Президентові України, Верховній Раді України і Кабінетові Міністрів України аналітичну довідку про роботу та хід виконання Державної програми приватизації; |
щокварталу Президенту України, Верховній Раді України і Кабінету Міністрів України аналітичну довідку про роботу та хід виконання Державної програми приватизації; |
||
30. |
щороку Президентові України, Верховній Раді України і Кабінетові Міністрів України звіт про роботу та хід виконання Державної програми приватизації. |
щороку Президенту України, Верховній Раді України і Кабінету Міністрів України звіт про роботу та хід виконання Державної програми приватизації. |
||
31. |
Розділ ІІ |
-25- Кармазін Ю.А. Розділ ІІ «ПОВНОВАЖЕННЯ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ» викласти у наступній редакції, змінивши відповідно подальшу нумерацію статей: «Стаття 5. Повноваження Фонду державного майна України у сфері нормативного забезпечення У сфері нормативного забезпечення Фонд державного майна України: розробляє та вносить в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проекти законів та інших нормативно-правових актів; видає власні нормативно-правові акти; бере участь у: розробленні проектів міжнародних договорів з питань державної власності та її використання; розробленні та реалізації міжнародних проектів і програм; Стаття 6. Повноваження Фонду державного майна України у сфері приватизації державного майна У сфері приватизації державного майна Фонд державного майна України: розробляє разом з іншими центральними органами виконавчої влади та забезпечує виконання державних програм приватизації; бере участь у: підготовці спільних проектів щодо фінансування міжнародними організаціями структурних перетворень в економіці держави, передприватизаційної підготовки, приватизації та післяприватизаційної підтримки підприємств; формуванні інвестиційної політики; сприяє залученню недержавних інвестицій в об'єкти державного сектору економіки, зокрема шляхом реалізації інвестиційних проектів на засадах спільної чи інвестиційної діяльності; змінює у процесі приватизації організаційну форму підприємств, що перебувають у державній власності; приймає рішення про припинення юридичної особи у процесі приватизації; здійснює повноваження власника державного майна, у тому числі корпоративних прав, у процесі приватизації та контролює діяльність підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління; продає державне майно в процесі його приватизації; підписує акти приймання-передачі державного майна, у тому числі акцій (часток, паїв), у процесі утворення господарських товариств; приймає рішення про приватизацію; утворює комісії з приватизації, інвентаризації, реструктуризації, конкурсні комісії з продажу; бере та передає функції управління майном державних підприємств; затверджує: - плани приватизації майна, що перебуває у державній власності, плани розміщення акцій акціонерних товариств у процесі приватизації; укладає: - угоди щодо проведення підготовки об'єктів до приватизації та їх продажу; - договори на проведення незалежної оцінки майна у процесі приватизації та в інших випадках, установлених законодавством; угоди щодо проведення екологічного аудиту об'єктів приватизації у випадках, передбачених законодавством; договори з фондовими біржами, іншими уповноваженими особами щодо проведення аукціонів з продажу майна, у тому числі акцій акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), а також інших суб'єктів господарювання, в статутному капіталі яких є державна частка; - та розриває контракти з керівниками державних підприємств, функції з управління майном яких передані Фонду державного майна України; виступає відповідно до Закону України "Про управління об'єктами державної власності": - з боку держави засновником та учасником підприємств, заснованих на базі об'єднання майна різних форм власності, або у разі придбання державою пакетів акцій (часток, паїв) в інших власників; правонаступником державних підприємств, установ та організацій стосовно суб'єктів господарювання, раніше утворених за їх участю, а також державних внесків до статутного капіталу недержавних суб'єктів господарювання; представляє відповідно до законодавства інтереси України з питань визнання прав і регулювання відносин власності та використання державного майна, визначає право власності держави на розташоване на території України майно, майнові права та інші активи підприємств, установ та організацій колишнього союзного підпорядкування, які під час утворення господарських товариств передаються до їх статутного капіталу; здійснює контроль за виконанням умов договорів купівлі-продажу державного майна; вживає разом з органами Антимонопольного комітету України заходів до запобігання монополізації товарних ринків у процесі приватизації та оренди державного майна; залучає у випадках, установлених законодавством, на конкурентних засадах радників, незалежних консультантів та експертів у процесі приватизації та реструктуризації об’єктів приватизації; приймає рішення про подальше використання державного майна (крім матеріальних носіїв секретної інформації), що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації; підтверджує факт передачі державного майна до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації) у порядку, встановленому законодавством; здійснює контроль щодо своєчасного та повного надходження коштів від продажу об'єктів приватизації; публікує в офіційних друкованих виданнях Фонду державного майна України інформацію про приватизацію. Стаття 7. Повноваження Фонду державного майна України у сфері управління корпоративними правами держави У сфері управління корпоративними правами держави Фонд державного майна України: здійснює управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері його управління; проводить аналіз ефективності управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері його управління; бере участь в методологічному забезпеченні управління корпоративними правами держави; забезпечує погодження договорів застави та фінансових запозичень господарських товариств, які належать до сфери його управління; проводить моніторинг сплати дивідендів до Державного бюджету України господарськими товариствами, які належать до сфери його управління; проводить моніторинг фінансово-економічних показників діяльності господарських товариств, які належать до сфери його управління; здійснює реструктуризацію господарських товариств, у статутних капіталах яких корпоративні права держави перевищують 50 відсотків і які належать до сфери його управління; погоджує мирові угоди та плани санації в процедурах банкрутства господарських товариств з корпоративними правами держави понад 25 відсотків їх статутного капіталу; бере участь у провадженні справ про банкрутство господарських товариств з корпоративними правами держави; подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо доцільності відчуження закріплених в державній власності пакетів акцій акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), або придбання державою відповідних пакетів акцій часток, паїв) в інших власників та акцій додаткової емісії; погоджує пропозиції уповноважених органів управління щодо: - дострокового продажу пакетів акцій (часток, паїв), закріплених у державній власності, або їх частини; - передачі повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління та господарським структурам; за погодженням з Кабінетом Міністрів України приймає рішення про утворення державних холдингових компаній в процесі приватизації; утворює державні холдингові компанії; виступає засновником державних холдингових компаній у процесі приватизації державних підприємств; організовує ведення реєстру корпоративних прав держави відповідно до Закону України "Про управління об'єктами державної власності"; сприяє стабільному функціонуванню фондового ринку. Стаття 8. Повноваження Фонду державного майна України у сфері оренди державного майна У сфері оренди державного майна Фонд державного майна України: виступає орендодавцем цілісних (єдиних) майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації (корпоратизації), що перебувають у державній власності; здійснює контроль за надходженням до Державного бюджету України плати за оренду державного майна; здійснює контроль за використанням орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, виконанням умов договорів оренди цілісних майнових комплексів державних підприємств, поверненням цілісних майнових комплексів державних підприємств до сфери управління уповноважених органів управління після закінчення строку дії договорів оренди.; проводить інвентаризацію, оцінку цілісних (єдиних) майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, що передаються в оренду Фондом державного майна України, а також нерухомого майна та майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), або виступає її замовником, укладає договори на проведення оцінки зазначеного майна та затверджує акти оцінки (висновки про вартість майна). Стаття 9. Повноваження Фонду державного майна України у сфері оціночної діяльності У сфері оціночної діяльності Фонд державного майна України здійснює державне регулювання оціночної діяльності; здійснює: контроль за виконанням суб'єктами оціночної діяльності та оцінювачами вимог законодавства; контроль за дотриманням єдності методичного та організаційного забезпечення оцінки майна і оціночної діяльності; професійну оціночну діяльність, у тому числі практичну діяльність з оцінки об'єктів нерухомості для цілей оподаткування; утворює наглядову раду з питань оціночної діяльності та організовує її роботу, бере участь у її роботі; бере участь у професійній підготовці оцінювачів; затверджує склад та порядок роботи екзаменаційної комісії з професійної підготовки оцінювачів, організовує її роботу; визнає статус саморегулівних організацій оцінювачів та здійснює контроль за додержанням ними правил громадського регулювання оцінки майна; сприяє розвитку громадського регулювання оціночної діяльності; веде Державний реєстр оцінювачів та Державний реєстр суб'єктів оціночної діяльності; вживає заходів, спрямованих на впровадження у вітчизняну практику оціночної діяльності міжнародних норм і правил оцінки майна; сприяє створенню конкурентного середовища серед суб'єктів оціночної діяльності; забезпечує широке інформування суспільства з питань оціночної діяльності, стану та особливостей ціноутворення на майно та майнові права; провадить іншу діяльність, пов'язану із здійсненням наданих законодавством повноважень з державного регулювання оціночної діяльності. Стаття 10. Повноваження Фонду державного майна України у сфері розпорядження земельними ділянками державної власності У сфері розпорядження земельними ділянками державної власності Фонд державного майна України здійснює: повноваження власника земельних ділянок державної власності, на яких розташовані об'єкти, що підлягають приватизації; повноваження щодо розпорядження земельними ділянками державної власності, на яких розташовані об'єкти, що підлягають приватизації; приймає рішення про внесення земельних • ділянок державної власності, на яких розташовані об'єкти, що підлягають приватизації, до статутного капіталу господарських товариств. Стаття 11. Інші повноваження Фонду державного майна України 1. Фонд державного майна України здійснює наступні повноваження: забезпечує відповідно до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" формування і ведення Єдиного реєстру об'єктів державної власності, є його розпорядником; засновує друковані засоби масової інформації в порядку, встановленому законом; погоджує (приймає) відповідно до законодавства рішення про передачу об'єктів державної власності в комунальну власність, до сфери управління інших уповноважених органів управління або Національній академії наук України, галузевим академіям наук, а також погоджує рішення про передачу об'єктів комунальної власності в державну власність; проводить аналіз використання державного майна у випадках, визначених законодавством; приймає рішення про створення, реорганізацію (реструктуризацію) та ліквідацію підприємств і організацій, заснованих на державній власності, що належать до сфери його управління; здійснює управління підприємствами та організаціями, заснованими на державній власності, які перебувають у сфері його управління; - надає центральному органу виконавчої влади з питань економіки в установленому цим органом порядку звіти про виконання функцій з управління об'єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави, зокрема зведену інформацію про показники фінансового плану підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління; - проводить роботу із залучення та використання міжнародної фінансової, технічної допомоги у сферах, що належать до його компетенції; - залучає науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади, інші установи, а також фахівців для надання консультацій та проведення експертиз під час вирішення питань, що належать до його компетенції; виступає замовником та координатором виконання завдань державних науково-технічних програм з питань, що належать до його компетенції;, виступає організатором продажу нерухомого майна державних унітарних підприємств.» 2. Фонд державного майна України здійснює інші повноваження, визначені законами України.» | Враховано частково в тексті проекту закону |
Розділ ІІ |
32. |
ПОВНОВАЖЕННЯ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ |
-26- Осика С.Г. За узгодженою пропозицією Фонду державного майна України та Державної податкової служби України статтю 5 викласти у такій редакції: «Стаття 5. Повноваження Фонду державного майна України 1. Фонд державного майна України: 1) у сфері нормативного забезпечення: розробляє та вносить в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проекти законів та інших нормативно-правових актів; видає власні нормативно-правові акти; бере участь у: - розробленні проектів міжнародних договорів з питань державної власності та її використання; - розробленні та реалізації міжнародних проектів і програм; здійснює співробітництво з міжнародними організаціями, державними органами і неурядовими організаціями іноземних держав з питань, що належать до його компетенції; 2) у сфері приватизації державного майна: розробляє разом з іншими центральними органами виконавчої влади та забезпечує виконання державних програм приватизації; бере участь у: - підготовці спільних проектів щодо фінансування міжнародними організаціями структурних перетворень в економіці держави, передприватизаційної підготовки, приватизації та післяприватизаційної підтримки підприємств; - формуванні інвестиційної політики; сприяє залученню недержавних інвестицій в об’єкти державного сектору економіки, зокрема шляхом реалізації інвестиційних проектів на засадах спільної чи інвестиційної діяльності; змінює у процесі приватизації організаційну форму підприємств, що перебувають у державній власності; приймає рішення про припинення юридичної особи у процесі приватизації; здійснює повноваження власника державного майна, у тому числі корпоративних прав, у процесі приватизації та контролює діяльність підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління; продає державне майно в процесі його приватизації; підписує акти приймання-передачі державного майна, у тому числі акцій (часток, паїв), у процесі утворення господарських товариств; приймає рішення про приватизацію; утворює комісії з приватизації, інвентаризації, реструктуризації, конкурсні комісії з продажу; бере та передає функції управління майном державних підприємств; затверджує: - плани приватизації майна, що перебуває у державній власності, плани розміщення акцій акціонерних товариств у процесі приватизації; - переліки об’єктів, що підлягають приватизації, крім тих, що мають стратегічне значення; укладає: - угоди щодо проведення підготовки об’єктів до приватизації та їх продажу; - договори на проведення незалежної оцінки майна у процесі приватизації та в інших випадках, установлених законодавством; - угоди щодо проведення екологічного аудиту об’єктів приватизації у випадках, передбачених законодавством; - договори з фондовими біржами, іншими уповноваженими особами щодо проведення аукціонів з продажу майна, у тому числі акцій акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), а також інших суб’єктів господарювання, в статутному капіталі яких є державна частка; - та розриває контракти з керівниками державних підприємств, функції з управління майном яких передані Фонду державного майна України; виступає відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності»: - з боку держави засновником та учасником підприємств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності, або у разі придбання державою пакетів акцій (часток, паїв) в інших власників; - правонаступником державних підприємств, установ та організацій стосовно суб’єктів господарювання, раніше утворених за їх участю, а також державних внесків до статутного капіталу недержавних суб’єктів господарювання; представляє відповідно до законодавства інтереси України з питань визнання прав і регулювання відносин власності та використання державного майна, визначає право власності держави на розташоване на території України майно, майнові права та інші активи підприємств, установ та організацій колишнього союзного підпорядкування, які під час утворення господарських товариств передаються до їх статутного капіталу; здійснює контроль за виконанням умов договорів купівлі-продажу державного майна; вживає разом з органами Антимонопольного комітету України заходів до запобігання монополізації товарних ринків у процесі приватизації та оренди державного майна; залучає у випадках, установлених законодавством, на конкурентних засадах радників, незалежних консультантів та експертів у процесі приватизації та реструктуризації об’єктів приватизації; приймає рішення про подальше використання державного майна (крім матеріальних носіїв секретної інформації), що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації; підтверджує факт передачі державного майна до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації) у порядку, встановленому законодавством; здійснює контроль щодо своєчасного та повного надходження коштів від продажу об’єктів приватизації; публікує в офіційних друкованих виданнях Фонду державного майна України інформацію про приватизацію; 3) у сфері управління корпоративними правами держави: здійснює управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері його управління; проводить аналіз ефективності управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері його управління; бере участь в методологічному забезпеченні управління корпоративними правами держави; забезпечує погодження договорів застави та фінансових запозичень господарських товариств, які належать до сфери його управління; проводить моніторинг сплати дивідендів до Державного бюджету України господарськими товариствами, які належать до сфери його управління; проводить моніторинг фінансово-економічних показників діяльності господарських товариств, які належать до сфери його управління; здійснює реструктуризацію господарських товариств, у статутних капіталах яких корпоративні права держави перевищують 50 відсотків і які належать до сфери його управління; погоджує мирові угоди та плани санації в процедурах банкрутства господарських товариств з корпоративними правами держави понад 25 відсотків їх статутного капіталу; бере участь у провадженні справ про банкрутство господарських товариств з корпоративними правами держави; подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо доцільності відчуження закріплених в державній власності пакетів акцій акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), або придбання державою відповідних пакетів акцій (часток, паїв) в інших власників та акцій додаткової емісії; погоджує пропозиції уповноважених органів управління щодо: - дострокового продажу пакетів акцій (часток, паїв), закріплених у державній власності, або їх частини; - передачі повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління та господарським структурам; за погодженням з Кабінетом Міністрів України приймає рішення про утворення державних холдингових компаній в процесі приватизації; утворює державні холдингові компанії; виступає засновником державних холдингових компаній у процесі приватизації державних підприємств; організовує ведення реєстру корпоративних прав держави відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності»; сприяє стабільному функціонуванню фондового ринку; 4) у сфері оренди державного майна: виступає орендодавцем цілісних (єдиних) майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації (корпоратизації), що перебувають у державній власності; здійснює контроль за надходженням до Державного бюджету України плати за оренду державного майна; проводить інвентаризацію, оцінку цілісних (єдиних) майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, що передаються в оренду Фондом державного майна України, а також нерухомого майна та майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), або виступає її замовником, укладає договори на проведення оцінки зазначеного майна та затверджує акти оцінки (висновки про вартість майна); 5) у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності: здійснює державне регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; здійснює: - контроль за виконанням суб’єктами оціночної діяльності та оцінювачами вимог законодавства; - контроль за дотриманням єдності методичного та організаційного забезпечення оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; - професійну оціночну діяльність у процесі приватизації та оренди державного майна, у тому числі практичну діяльність з оцінки об’єктів нерухомості для цілей оподаткування у процесі приватизації та оренди державного майна; утворює відповідно до Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» наглядову раду з питань оціночної діяльності з числа представників Фонду державного майна України, представників, делегованих іншими органами державної влади, представників громадських організацій, науковців, фахівців у сфері оціночної діяльності; інші консультативні, дорадчі, допоміжні органи та організовує їх роботу, бере участь у їх роботі; організовує професійну підготовку оцінювачів, затверджує вимоги до керівників суб’єктів оціночної діяльності та оцінювачів, що працюють у їх складі; затверджує склад та порядок роботи екзаменаційних комісій з професійної підготовки оцінювачів, організовує їх роботу, затверджує програми навчання та складання іспитів; визнає статус саморегулівних організацій оцінювачів, їх об’єднань, та здійснює контроль за додержанням ними правил громадського регулювання оцінки майна майнових прав та професійної оціночної діяльності; сприяє розвитку громадського регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; веде у визначеному ним порядку Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність за відповідними напрямами (спеціалізаціями), а також за окремим напрямком (спеціалізацією) для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, для включення (виключення) таких суб’єктів оціночної діяльності до Переліку суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання, як органів, уповноважених здійснювати оцінку для випадків, встановлених Податковим кодексом України і таких, що мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (у тому числі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації), який ведеться центральним органом державної податкової служби у визначеному ним порядку та оприлюднюється на його офіційному веб-сайті; здійснює методичне регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності, затверджує методики та приймає нормативно-правові акти, у тому числі, правила організації системи зовнішнього контролю якості, які містять правила організації, випадки, порядок, строки та періодичність проведення перевірок системи зовнішнього контролю якості, порядок рецензування звітів про оцінку (актів оцінки майна), а також можливості та способи відшкодування нанесеної шкоди (збитків); вживає заходів, спрямованих на впровадження у вітчизняну практику оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності міжнародних норм і правил оцінки майна, та заходів, спрямованих на вдосконалення оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; сприяє створенню конкурентного середовища серед суб’єктів оціночної діяльності; забезпечує широке інформування суспільства з питань оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності, стану та особливостей ціноутворення на майно та майнові права; затверджує спільно з центральним органом державної податкової служби та іншими виконавчими органами порядок взаємодії під час застосування оцінки для цілей оподаткування за окремими видами майна та майнових прав; провадить іншу діяльність, пов’язану із здійсненням наданих законодавством повноважень з державного регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; 6) у сфері розпорядження земельними ділянками державної власності: здійснює: - повноваження власника земельних ділянок державної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації; - повноваження щодо розпорядження земельними ділянками державної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації; приймає рішення про внесення земельних ділянок державної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації, до статутного капіталу господарських товариств; 7) забезпечує відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» формування і ведення Єдиного реєстру об’єктів державної власності, є його розпорядником; 8) засновує друковані засоби масової інформації в порядку, встановленому законом; 9) погоджує (приймає) відповідно до законодавства рішення про передачу об’єктів державної власності в комунальну власність, до сфери управління інших уповноважених органів управління або Національній академії наук України, галузевим академіям наук, а також погоджує рішення про передачу об’єктів комунальної власності в державну власність; 10) проводить аналіз використання державного майна у випадках, визначених законодавством; 11) приймає рішення про створення, реорганізацію (реструктуризацію) та ліквідацію підприємств і організацій, заснованих на державній власності, що належать до сфери його управління; 12) здійснює управління підприємствами та організаціями, заснованими на державній власності, які перебувають у сфері його управління; 13) надає центральному органу виконавчої влади з питань економіки в установленому цим органом порядку звіти про виконання функцій з управління об’єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави, зокрема зведену інформацію про показники фінансового плану підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління; 14) проводить роботу із залучення та використання міжнародної фінансової, технічної допомоги у сферах, що належать до його компетенції; 15) залучає науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади, інші установи, а також фахівців для надання консультацій та проведення експертиз під час вирішення питань, що належать до його компетенції; 16) виступає замовником та координатором виконання завдань державних науково-технічних програм з питань, що належать до його компетенції. 2. Фонд державного майна України здійснює інші повноваження, визначені законами України та пов’язані з виконанням покладених на нього Президентом України завдань»; | Враховано |
ПОВНОВАЖЕННЯ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ |
33. |
Стаття 5. Повноваження Фонду державного майна України |
Стаття 5. Повноваження Фонду державного майна України |
||
34. |
1. Фонд державного майна України: |
1. Фонд державного майна України: |
||
35. |
1) у сфері нормативного забезпечення: |
1) у сфері нормативного забезпечення: |
||
36. |
розробляє та вносить в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проекти законів та інших нормативно-правових актів; |
розробляє та вносить в установленому порядку Кабінету Міністрів України проекти законів та інших нормативно-правових актів; |
||
37. |
видає власні нормативно-правові акти; |
видає власні нормативно-правові акти; |
||
38. |
бере участь у: |
бере участь у: |
||
39. |
- розробленні проектів міжнародних договорів з питань державної власності та її використання; |
розробленні проектів міжнародних договорів з питань державної власності та її використання; |
||
40. |
- розробленні та реалізації міжнародних проектів і програм; |
розробленні та реалізації міжнародних проектів і програм; |
||
41. |
здійснює співробітництво з міжнародними організаціями, державними органами і неурядовими організаціями іноземних держав з питань, що належать до його компетенції; |
-27- Кармазін Ю.А. У статті 5: 1) у частині першій: -у пункті 1 виключити абзац сьомий, а саме: «здійснює співробітництво з міжнародними організаціями, державними органами і неурядовими організаціями іноземних держав з питань, що належать до його компетенції;» | Відхилено |
здійснює співробітництво з міжнародними організаціями, державними органами і неурядовими організаціями іноземних держав з питань, що належать до його компетенції; |
42. |
2) у сфері приватизації державного майна: |
2) у сфері приватизації державного майна: |
||
43. |
розробляє разом з іншими центральними органами виконавчої влади та забезпечує виконання державних програм приватизації; |
розробляє та забезпечує виконання державних програм приватизації спільно з іншими центральними органами виконавчої влади; |
||
44. |
бере участь у: |
бере участь у: |
||
45. |
- підготовці спільних проектів щодо фінансування міжнародними організаціями структурних перетворень в економіці держави, передприватизаційної підготовки, приватизації та післяприватизаційної підтримки підприємств; |
підготовці спільних проектів щодо фінансування міжнародними організаціями структурних перетворень в економіці держави, передприватизаційної підготовки, приватизації та післяприватизаційної підтримки підприємств; |
||
46. |
- формуванні інвестиційної політики; |
формуванні інвестиційної політики; |
||
47. |
сприяє залученню недержавних інвестицій в об’єкти державного сектору економіки, зокрема шляхом реалізації інвестиційних проектів на засадах спільної чи інвестиційної діяльності; |
сприяє залученню недержавних інвестицій в об’єкти державного сектора економіки, зокрема шляхом реалізації інвестиційних проектів на засадах спільної чи інвестиційної діяльності; |
||
48. |
змінює у процесі приватизації організаційну форму підприємств, що перебувають у державній власності; |
змінює у процесі приватизації організаційну форму підприємств, що перебувають у державній власності; |
||
49. |
приймає рішення про припинення юридичної особи у процесі приватизації; |
приймає рішення про припинення юридичної особи у процесі приватизації; |
||
50. |
здійснює повноваження власника державного майна, у тому числі корпоративних прав, у процесі приватизації та контролює діяльність підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління; |
здійснює повноваження власника державного майна, у тому числі корпоративних прав, у процесі приватизації та контролює діяльність підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління; |
||
51. |
продає державне майно в процесі його приватизації; |
-28- Бондар О.М. В абзаці 10 пункту 2 частини 1 статті 5 проекту слова «продає державне майно» замінити словами «здійснює продаж державного майна» далі за текстом. | Враховано |
здійснює продаж державного майна в процесі його приватизації; |
52. |
підписує акти приймання-передачі державного майна, у тому числі акцій (часток, паїв), у процесі утворення господарських товариств; |
підписує акти приймання-передачі державного майна, у тому числі акцій (часток, паїв), у процесі утворення господарських товариств; |
||
53. |
приймає рішення про приватизацію; |
приймає рішення про приватизацію; |
||
54. |
утворює комісії з приватизації, інвентаризації, реструктуризації, конкурсні комісії з продажу; |
утворює комісії з приватизації, інвентаризації, реструктуризації, конкурсні комісії з продажу; |
||
55. |
бере та передає функції управління майном державних підприємств; |
-29- Мармазов Є.В. У абзаці п'ятнадцятому частині 2 статті 5 слова вилучити слова «бере та « замінивши словами «здійснює або передає функції з управління майном державних підприємств». | Враховано з уточненням |
отримує та/або передає функції з управління майном державних підприємств; |
56. |
затверджує: |
затверджує: |
||
57. |
- плани приватизації майна, що перебуває у державній власності, плани розміщення акцій акціонерних товариств у процесі приватизації; |
плани приватизації майна, що перебуває в державній власності, плани розміщення акцій акціонерних товариств у процесі приватизації; |
||
58. |
- переліки об’єктів, що підлягають приватизації, крім тих, що мають стратегічне значення; |
-30- Кармазін Ю.А. У статті 5: - у пункті 2 виключити абзац сімнадцятий, а саме: «- переліки об'єктів, що підлягають приватизації, крім тих, що мають стратегічне значення;» | Відхилено |
переліки об’єктів, що підлягають приватизації, крім тих, що мають стратегічне значення; |
59. |
укладає: |
укладає: |
||
60. |
- угоди щодо проведення підготовки об’єктів до приватизації та їх продажу; |
угоди щодо проведення підготовки об’єктів до приватизації та їх продажу; |
||
61. |
- договори на проведення незалежної оцінки майна у процесі приватизації та в інших випадках, установлених законодавством; |
договори на проведення незалежної оцінки майна у процесі приватизації та в інших випадках, установлених законодавством; |
||
62. |
- угоди щодо проведення екологічного аудиту об’єктів приватизації у випадках, передбачених законодавством; |
угоди щодо проведення екологічного аудиту об’єктів приватизації у випадках, передбачених законодавством; |
||
63. |
- договори з фондовими біржами, іншими уповноваженими особами щодо проведення аукціонів з продажу майна, у тому числі акцій акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), а також інших суб’єктів господарювання, в статутному капіталі яких є державна частка; |
договори з фондовими біржами, іншими уповноваженими особами щодо проведення аукціонів з продажу майна, у тому числі акцій акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), а також інших суб’єктів господарювання, у статутному капіталі яких є державна частка; |
||
64. |
- та розриває контракти з керівниками державних підприємств, функції з управління майном яких передані Фонду державного майна України; |
розриває контракти з керівниками державних підприємств, функції з управління майном яких передані Фонду державного майна України; |
||
65. |
виступає відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності»: |
виступає відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності»: |
||
66. |
- з боку держави засновником та учасником підприємств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності, або у разі придбання державою пакетів акцій (часток, паїв) в інших власників; |
-31- Шпенов Д.Ю. В абзаці двадцять п'ятому пункту другого частини першої статті 5 слова «або у разі придбання державою пакетів акцій (часток, паїв) в інших власників» замінити на слова «щодо об'єктів державної власності, віднесених до сфери його управління»; | Враховано з уточненням |
з боку держави засновником та учасником підприємств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності, а в разі придбання державою пакетів акцій (часток, паїв) в інших власників - щодо об'єктів державної власності, віднесених до сфери його управління; |
67. |
- правонаступником державних підприємств, установ та організацій стосовно суб’єктів господарювання, раніше утворених за їх участю, а також державних внесків до статутного капіталу недержавних суб’єктів господарювання; |
правонаступником державних підприємств, установ та організацій стосовно суб’єктів господарювання, раніше утворених за їх участю, а також державних внесків до статутного капіталу недержавних суб’єктів господарювання; |
||
68. |
представляє відповідно до законодавства інтереси України з питань визнання прав і регулювання відносин власності та використання державного майна, визначає право власності держави на розташоване на території України майно, майнові права та інші активи підприємств, установ та організацій колишнього союзного підпорядкування, які під час утворення господарських товариств передаються до їх статутного капіталу; |
представляє відповідно до законодавства інтереси України з питань визнання прав і регулювання відносин власності та використання державного майна, визначає право власності держави на розташоване на території України майно, майнові права та інші активи підприємств, установ та організацій колишнього союзного підпорядкування, які під час утворення господарських товариств передаються до їх статутного капіталу; |
||
69. |
здійснює контроль за виконанням умов договорів купівлі-продажу державного майна; |
здійснює контроль за виконанням умов договорів купівлі-продажу державного майна; |
||
70. |
вживає разом з органами Антимонопольного комітету України заходів до запобігання монополізації товарних ринків у процесі приватизації та оренди державного майна; |
вживає спільно з органами Антимонопольного комітету України заходів щодо запобігання монополізації товарних ринків у процесі приватизації та оренди державного майна; |
||
71. |
залучає у випадках, установлених законодавством, на конкурентних засадах радників, незалежних консультантів та експертів у процесі приватизації та реструктуризації об’єктів приватизації; |
залучає у випадках, установлених законодавством, на конкурентних засадах радників, незалежних консультантів та експертів у процесі приватизації та реструктуризації об’єктів приватизації; |
||
72. |
приймає рішення про подальше використання державного майна (крім матеріальних носіїв секретної інформації), що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації; |
приймає рішення про подальше використання державного майна (крім матеріальних носіїв секретної інформації), що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації; |
||
73. |
підтверджує факт передачі державного майна до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації) у порядку, встановленому законодавством; |
підтверджує факт передачі державного майна до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації) у порядку, встановленому законодавством; |
||
74. |
здійснює контроль щодо своєчасного та повного надходження коштів від продажу об’єктів приватизації; |
здійснює контроль щодо своєчасного та повного надходження коштів від продажу об’єктів приватизації; |
||
75. |
публікує в офіційних друкованих виданнях Фонду державного майна України інформацію про приватизацію; |
публікує в офіційних друкованих виданнях Фонду державного майна України інформацію про приватизацію; |
||
76. |
3) у сфері управління корпоративними правами держави: |
3) у сфері управління корпоративними правами держави: |
||
77. |
здійснює управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері його управління; |
здійснює управління корпоративними правами держави, що перебувають у сфері його управління; |
||
78. |
проводить аналіз ефективності управління корпоративними правами держави, які перебувають у сфері його управління; |
проводить аналіз ефективності управління корпоративними правами держави, що перебувають у сфері його управління; |
||
79. |
бере участь в методологічному забезпеченні управління корпоративними правами держави; |
бере участь у методологічному забезпеченні управління корпоративними правами держави; |
||
80. |
забезпечує погодження договорів застави та фінансових запозичень господарських товариств, які належать до сфери його управління; |
забезпечує погодження договорів застави та фінансових запозичень господарських товариств, що належать до сфери його управління; |
||
81. |
проводить моніторинг сплати дивідендів до Державного бюджету України господарськими товариствами, які належать до сфери його управління; |
проводить моніторинг сплати дивідендів до Державного бюджету України господарськими товариствами, що належать до сфери його управління; |
||
82. |
проводить моніторинг фінансово-економічних показників діяльності господарських товариств, які належать до сфери його управління; |
проводить моніторинг фінансово-економічних показників діяльності господарських товариств, які належать до сфери його управління; |
||
83. |
здійснює реструктуризацію господарських товариств, у статутних капіталах яких корпоративні права держави перевищують 50 відсотків і які належать до сфери його управління; |
здійснює реструктуризацію господарських товариств, у статутних капіталах яких корпоративні права держави перевищують 50 відсотків і які належать до сфери його управління; |
||
84. |
погоджує мирові угоди та плани санації в процедурах банкрутства господарських товариств з корпоративними правами держави понад 25 відсотків їх статутного капіталу; |
-32- Воропаєв Ю.М. Статтю 5 п. З абзац 9 проекту Закону України викласти наступним чином: «Погоджує мирові угоди, плани санації та переліки ліквідаційних мас та зміни і доповнення до них у справах про банкрутство господарських організацій з корпоративними правами держави понад 25 відсотків їх статутного капіталу, які перебувають в процесі приватизації.» | Враховано з уточненням |
погоджує мирові угоди, плани санації і переліки ліквідаційних мас та зміни і доповнення до них у справах про банкрутство господарських організацій з корпоративними правами держави понад 50 відсотків їх статутного капіталу, які перебувають у процесі приватизації; |
-33- Шпенов Д.Ю. Абзац дев'ятий пункту третього частини першої статті 5 доповнити словами «і які належать до сфери його управління»; | Відхилено | |||
85. |
бере участь у провадженні справ про банкрутство господарських товариств з корпоративними правами держави; |
-34- Шпенов Д.Ю. Абзац десятий пункту третього частини першої статті 5 доповнити словами «які належать до сфери його управління»; | Відхилено |
бере участь у провадженні справ про банкрутство господарських товариств з корпоративними правами держави; |
86. |
подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо доцільності відчуження закріплених в державній власності пакетів акцій акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), або придбання державою відповідних пакетів акцій (часток, паїв) в інших власників та акцій додаткової емісії; |
-35- Шпенов Д.Ю. Абзац одинадцятий пункту третього частини першої статті 5 викласти в наступній редакції: «готує пропозиції щодо закріплення в державній власності пакетів акцій публічних акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, з метою подальшого їх віднесення до сфери управління уповноваженого органу управління об'єктами державної власності або доцільності їх відчуження, у тому числі дострокового продажу, придбання державою відповідних пакетів акцій (часток) в інших власників та акцій додаткової емісії для подальшого їх подання центральним органом виконавчої влади з питань економіки Кабінетові Міністрів України»; | Відхилено |
подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо доцільності відчуження закріплених в державній власності пакетів акцій акціонерних товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), або придбання державою відповідних пакетів акцій (часток, паїв) в інших власників та акцій додаткової емісії; |
87. |
погоджує пропозиції уповноважених органів управління щодо: |
погоджує пропозиції уповноважених органів управління щодо: |
||
88. |
- дострокового продажу пакетів акцій (часток, паїв), закріплених у державній власності, або їх частини; |
-36- Шпенов Д.Ю. Абзаци тринадцятий, чотирнадцятий, шістнадцятий пункту третього частини першої статті 5 виключити; | Враховано частково |
дострокового продажу пакетів акцій (часток, паїв), закріплених у державній власності, або їх частини; |
89. |
- передачі повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління та господарським структурам; |
передачі повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління та господарським структурам; |
||
90. |
за погодженням з Кабінетом Міністрів України приймає рішення про утворення державних холдингових компаній в процесі приватизації; |
за погодженням з Кабінетом Міністрів України приймає рішення про утворення державних холдингових компаній у процесі приватизації; |
||
91. |
утворює державні холдингові компанії; |
-37- Бондар О.М. Абзац, шістнадцятий пункту третього частини першої статті 5 виключити | Враховано | |
92. |
виступає засновником державних холдингових компаній у процесі приватизації державних підприємств; |
-38- Бондар О.М. Абзац сімнадцятий пункту третього частини першої статті 5 викласти в такій редакції «утворює та виступає засновником державних холдингових компаній у процесі приватизації державних підприємств;» | Враховано |
утворює та виступає засновником державних холдингових компаній у процесі приватизації державних підприємств; |
93. |
організовує ведення реєстру корпоративних прав держави відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності»; |
організовує ведення реєстру корпоративних прав держави відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності»; |
||
94. |
сприяє стабільному функціонуванню фондового ринку; |
сприяє стабільному функціонуванню фондового ринку; |
||
95. |
4) у сфері оренди державного майна: |
4) у сфері оренди державного майна: |
||
96. |
виступає орендодавцем цілісних (єдиних) майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації (корпоратизації), що перебувають у державній власності; |
виступає орендодавцем цілісних (єдиних) майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі приватизації (корпоратизації), що перебувають у державній власності; |
||
97. |
здійснює контроль за надходженням до Державного бюджету України плати за оренду державного майна; |
здійснює контроль за надходженням до Державного бюджету України плати за оренду державного майна; |
||
98. |
проводить інвентаризацію, оцінку цілісних (єдиних) майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, що передаються в оренду Фондом державного майна України, а також нерухомого майна та майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), або виступає її замовником, укладає договори на проведення оцінки зазначеного майна та затверджує акти оцінки (висновки про вартість майна); |
-39- Шпенов Д.Ю. В абзаці четвертому пункту четвертого частини першої статті 5 слово « (корпоратизації)» виключити. | Відхилено |
проводить інвентаризацію, оцінку цілісних (єдиних) майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, що передаються в оренду Фондом державного майна України, а також нерухомого майна та майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств, утворених у процесі приватизації (корпоратизації), або виступає її замовником, укладає договори на проведення оцінки зазначеного майна та затверджує акти оцінки (висновки про вартість майна); здійснює контроль за використанням орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, виконанням умов договорів оренди цілісних майнових комплексів державних підприємств; бере участь у здійсненні контролю за поверненням цілісних майнових комплексів державних підприємств до сфери управління уповноважених органів управління після закінчення строку дії договорів оренди; |
-40- Кармазін Ю.А. У статті 5: - у пункті 4 після абзацу третього доповнити новим абзацом четвертим наступного змісту: «здійснює контроль за використанням орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, виконанням умов договорів оренди цілісних майнових комплексів державних підприємств, поверненням цілісних майнових комплексів державних підприємств до сфери управління уповноважених органів управління після закінчення строку дії договорів оренди.»; | Враховано з уточненням | |||
99. |
5) у сфері оціночної діяльності: |
5) у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності: |
||
100. |
здійснює державне регулювання оціночної діяльності; |
здійснює: державне регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; |
||
101. |
здійснює: |
|||
102. |
- контроль за виконанням суб’єктами оціночної діяльності та оцінювачами вимог законодавства; |
контроль за виконанням суб’єктами оціночної діяльності та оцінювачами вимог законодавства; |
||
103. |
- контроль за дотриманням єдності методичного та організаційного забезпечення оцінки майна і оціночної діяльності; |
контроль за дотриманням єдності методичного та організаційного забезпечення оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; |
||
104. |
- професійну оціночну діяльність, у тому числі практичну діяльність з оцінки об’єктів нерухомості для цілей оподаткування; |
професійну оціночну діяльність у процесі приватизації та оренди державного майна, у тому числі практичну діяльність з оцінки об’єктів нерухомості для цілей оподаткування у процесі приватизації та оренди державного майна; |
||
105. |
утворює наглядову раду з питань оціночної діяльності та організовує її роботу, бере участь у її роботі; |
утворює відповідно до Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» наглядову раду з питань оціночної діяльності з числа представників Фонду державного майна України, представників, делегованих іншими органами державної влади, представників громадських організацій, науковців, фахівців у сфері оціночної діяльності; інші консультативні, дорадчі, допоміжні органи та організовує їх роботу, бере участь у їх роботі; |
||
106. |
бере участь у професійній підготовці оцінювачів; |
організовує професійну підготовку оцінювачів, затверджує вимоги до керівників суб’єктів оціночної діяльності та оцінювачів, що працюють у їх складі; |
||
107. |
затверджує склад та порядок роботи екзаменаційної комісії з професійної підготовки оцінювачів, організовує її роботу; |
затверджує склад та порядок роботи екзаменаційних комісій з професійної підготовки оцінювачів, організовує їх роботу, затверджує програми навчання та складання іспитів; |
||
108. |
визнає статус саморегулівних організацій оцінювачів та здійснює контроль за додержанням ними правил громадського регулювання оцінки майна; |
визнає статус саморегулівних організацій оцінювачів, їх об’єднань, та здійснює контроль за додержанням ними правил громадського регулювання оцінки майна майнових прав та професійної оціночної діяльності; |
||
109. |
сприяє розвитку громадського регулювання оціночної діяльності; |
сприяє розвитку громадського регулювання оцінки майна майнових прав та професійної оціночної діяльності; |
||
110. |
веде Державний реєстр оцінювачів та Державний реєстр суб’єктів оціночної діяльності; |
веде у визначеному ним порядку Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність за відповідними напрямами (спеціалізаціями), а також за окремим напрямком (спеціалізацією) для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, для включення (виключення) таких суб’єктів оціночної діяльності до Переліку суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання, як органів, уповноважених здійснювати оцінку для випадків, встановлених Податковим кодексом України і таких, що мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (у тому числі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації), який ведеться центральним органом державної податкової служби у визначеному ним порядку та оприлюднюється на його офіційному веб-сайті; здійснює методичне регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності, затверджує методики та приймає нормативно-правові акти, у тому числі, правила організації системи зовнішнього контролю якості, які містять правила організації, випадки, порядок, строки та періодичність проведення перевірок системи зовнішнього контролю якості, порядок рецензування звітів про оцінку (актів оцінки майна), а також можливості та способи відшкодування нанесеної шкоди (збитків); |
||
111. |
вживає заходів, спрямованих на впровадження у вітчизняну практику оціночної діяльності міжнародних норм і правил оцінки майна; |
вживає заходів, спрямованих на впровадження у вітчизняну практику оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності міжнародних норм і правил оцінки майна, та заходів, спрямованих на вдосконалення оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; |
||
112. |
сприяє створенню конкурентного середовища серед суб’єктів оціночної діяльності; |
сприяє створенню конкурентного середовища серед суб’єктів оціночної діяльності; |
||
113. |
забезпечує широке інформування суспільства з питань оціночної діяльності, стану та особливостей ціноутворення на майно та майнові права; |
забезпечує широке інформування суспільства з питань оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності, стану та особливостей ціноутворення на майно та майнові права; затверджує спільно з центральним органом державної податкової служби та іншими виконавчими органами порядок взаємодії під час застосування оцінки для цілей оподаткування за окремими видами майна та майнових прав; |
||
114. |
провадить іншу діяльність, пов’язану із здійсненням наданих законодавством повноважень з державного регулювання оціночної діяльності; |
провадить іншу діяльність, пов’язану із здійсненням наданих законодавством повноважень з державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності; |
||
115. |
6) у сфері розпорядження земельними ділянками державної власності: |
6) у сфері розпорядження земельними ділянками державної власності: |
||
116. |
здійснює: |
здійснює: |
||
117. |
- повноваження власника земельних ділянок державної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації; |
повноваження власника земельних ділянок державної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації; |
||
118. |
- повноваження щодо розпорядження земельними ділянками державної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації; |
повноваження щодо розпорядження земельними ділянками державної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації; |
||
119. |
приймає рішення про внесення земельних ділянок державної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації, до статутного капіталу господарських товариств; |
приймає рішення про внесення земельних ділянок державної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації, до статутного капіталу господарських товариств; |
||
120. |
7) забезпечує відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» формування і ведення Єдиного реєстру об’єктів державної власності, є його розпорядником; |
7) забезпечує відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» формування і ведення Єдиного реєстру об’єктів державної власності, є його розпорядником; |
||
121. |
8) засновує друковані засоби масової інформації в порядку, встановленому законом; |
8) засновує друковані засоби масової інформації в порядку, встановленому законом; |
||
122. |
9) погоджує (приймає) відповідно до законодавства рішення про передачу об’єктів державної власності в комунальну власність, до сфери управління інших уповноважених органів управління або Національній академії наук України, галузевим академіям наук, а також погоджує рішення про передачу об’єктів комунальної власності в державну власність; |
9) погоджує (приймає) відповідно до законодавства рішення про передачу об’єктів державної власності в комунальну власність, до сфери управління інших уповноважених органів управління або Національній академії наук України, галузевим академіям наук, а також погоджує рішення про передачу об’єктів комунальної власності в державну власність; |
||
123. |
10) проводить аналіз використання державного майна у випадках, визначених законодавством; |
10) проводить аналіз використання державного майна у випадках, визначених законодавством; |
||
124. |
11) приймає рішення про створення, реорганізацію (реструктуризацію) та ліквідацію підприємств і організацій, заснованих на державній власності, що належать до сфери його управління; |
11) приймає рішення про створення, реорганізацію (реструктуризацію) та ліквідацію підприємств і організацій, заснованих на державній власності, що належать до сфери його управління; |
||
125. |
12) здійснює управління підприємствами та організаціями, заснованими на державній власності, які перебувають у сфері його управління; |
12) здійснює управління підприємствами та організаціями, заснованими на державній власності, що перебувають у сфері його управління; |
||
126. |
13) надає центральному органу виконавчої влади з питань економіки в установленому цим органом порядку звіти про виконання функцій з управління об’єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави, зокрема зведену інформацію про показники фінансового плану підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління; |
13) надає центральному органу виконавчої влади з питань економіки в установленому цим органом порядку звіти про виконання функцій з управління об’єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави, зокрема зведену інформацію про показники фінансового плану підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління; |
||
127. |
14) проводить роботу із залучення та використання міжнародної фінансової, технічної допомоги у сферах, що належать до його компетенції; |
14) проводить роботу із залучення та використання міжнародної фінансової, технічної допомоги у сферах, що належать до його компетенції; |
||
128. |
15) залучає науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади, інші установи, а також фахівців для надання консультацій та проведення експертиз під час вирішення питань, що належать до його компетенції; |
15) залучає науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади, інші установи, а також фахівців для надання консультацій та проведення експертиз під час вирішення питань, що належать до його компетенції; |
||
129. |
16) виступає замовником та координатором виконання завдань державних науково-технічних програм з питань, що належать до його компетенції. |
-41- Кармазін Ю.А. У статті 5: - після пункту 16 доповнити новим пунктом 17 наступного змісту: «17) виступає організатором продажу нерухомого майна державних унітарних підприємств.» | Враховано |
16) виступає замовником та координатором виконання завдань державних науково-технічних програм з питань, що належать до його компетенції. 17) виступає організатором продажу нерухомого майна державних унітарних підприємств. |
-42- Джоджик Я.І. У частині першій статті 5 додати пункт 17 наступного змісту: «у разі виявлення порушень у сфері приватизації державного майна, управління корпоративними правами держави, оренди державного майна, оціночної діяльності або розпорядження земельними ділянками державної власності - приймає у відповідності до законодавства необхідні заходи по усуненню цих порушень, причин їх виникнення та умов, що їм сприяють, та притягнення винних осіб до відповідальності». | Відхилено | |||
130. |
2. Фонд державного майна України здійснює інші повноваження, визначені законами України та пов’язані з виконанням покладених на нього Президентом України завдань. |
-43- Кармазін Ю.А. У статті 5: у частині другій вилучити слова: «та пов'язані з виконанням покладених на нього Президентом України завдань» | Враховано |
2. Фонд державного майна України здійснює інші повноваження, визначені законами України. |
-44- Джоджик Я.І. У частині другій статті 5 виключити слова «Президентом України». | Враховано | |||
-45- Мармазов Є.В. У частині 2 статті 5 після слів: Президентом України доповнити словами «та Верховною Радою України». | Відхилено | |||
131. |
Розділ ІІІ |
Розділ ІІІ |
||
132. |
СИСТЕМА ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ ПРИВАТИЗАЦІЇ ТА КЕРІВНИЦТВО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ |
СИСТЕМА ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ ПРИВАТИЗАЦІЇ ТА КЕРІВНИЦТВО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ |
||
133. |
Стаття 6. Система державних органів приватизації |
Стаття 6. Система державних органів приватизації |
||
134. |
1. Фонд державного майна України здійснює свої повноваження як безпосередньо, так і через регіональні відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та представництва у районах та містах. |
-46- Мармазов Є.В. У ст. 6 після слів «Севастополі та» доповнити словами : «створених у разі необхідності представництв..». | Враховано з уточненням |
1. Фонд державного майна України здійснює свої повноваження безпосередньо і через регіональні відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та представництва у районах та містах, створених Фондом державного майна України, у разі необхідності. |
135. |
Представництва підпорядковуються регіональним відділенням. |
Представництва Фонду державного майна України підпорядковуються його регіональним відділенням. |
||
136. |
Фонд державного майна України, регіональні відділення та представництва становлять єдину систему державних органів приватизації. |
Фонд державного майна України, регіональні відділення та представництва становлять єдину систему державних органів приватизації. |
||
137. |
2. Регіональні відділення та представництва Фонду державного майна України є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням. |
2. Регіональні відділення та представництва Фонду державного майна України є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням. |
||
138. |
3. Регіональні відділення та представництва діють на підставі положень, що затверджуються Головою Фонду державного майна України. |
3. Регіональні відділення та представництва діють на підставі положень, затверджених Головою Фонду державного майна України. |
||
139. |
Керівники регіональних відділень та представництв призначаються на посаду за погодженням з головами місцевих держадміністрацій та звільняються з посади Головою Фонду державного майна України. |
Керівники регіональних відділень та представництв призначаються на посаду за погодженням з головами місцевих держадміністрацій та звільняються з посади Головою Фонду державного майна України. |
||
140. |
Фонд державного майна України здійснює контроль за діяльністю регіональних відділень та представництв. |
Фонд державного майна України здійснює контроль за діяльністю регіональних відділень та представництв. |
||
141. |
Стаття 7. Голова Фонду державного майна України |
Стаття 7. Голова Фонду державного майна України |
||
142. |
1. Фонд державного майна України очолює Голова, який за згодою Верховної Ради України призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України. |
-47- Джоджик Я.І. У статті 7: 1) у частині першій після слів «Президентом України» додати слова «за згодою Верховної Ради України»; | Враховано по суті |
1. Фонд державного майна України очолює Голова, який за згодою Верховної Ради України призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України. 2. Повноваження Голови Фонду державного майна України припиняються у разі його смерті, оголошення померлим або визнання безвісно відсутнім. |
-48- Джоджик Я.І. У статті 7: 2) додати частину другу наступного змісту: «Голова Фонду державного майна України несе персональну відповідальність за виконання покладених на Фонд повноважень.»; | Відхилено | |||
-49- Джоджик Я.І. У статті 7: додати частину третю наступного змісту: «Строк повноважень Голови Фонду державного майна України становить п'ять років. Голова Фонду не може призначатися на посаду більше ніж два строки підряд.»; | Відхилено | |||
-50- Джоджик Я.І. У статті 7: додати частину четверту наступного змісту: «Голова Фонду державного майна України звільняється у разі: 1) подання заяви про відставку; 2) визнання за результатами щорічного звіту про виконання Державної програми приватизації Верховною Радою України роботи Фонду державного майна України незадовільною; 3) неможливості виконання своїх повноважень за станом здоров'я протягом чотирьох місяців; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; закінчення строку, на який його призначено;. припинення громадянства. Повноваження Голови Фонду державного майна України припиняються у разі смерті, оголошення померлим або визнання безвісно відсутнім.» | Враховано частково | |||
143. |
Стаття 8. Заступники Голови Фонду державного майна України |
Стаття 8. Заступники Голови Фонду державного майна України |
||
144. |
1. Голова Фонду державного майна України має першого заступника і заступника, які здійснюють визначені Головою Фонду державного майна України обов’язки. |
-51- Бондар О.М. Частину 1 статті 8 проекту доповнити новим реченням наступного змісту: «У разі необхідності для забезпечення здійснення Фондом державного майна України окремих завдань за рішенням Президента України у Фонді державного майна України додатково вводиться посада заступника Голови Фонду державного майна України.» | Враховано |
1. Голова Фонду державного майна України має першого заступника і заступника, які здійснюють визначені Головою Фонду державного майна України обов’язки. У разі необхідності для забезпечення здійснення Фондом державного майна України окремих завдань за рішенням Президента України у Фонді державного майна України додатково запроваджується посада заступника Голови Фонду державного майна України. |
145. |
2. Перший заступник та заступник Голови Фонду державного майна України призначаються на посаду за поданням Прем’єр-міністра України та звільняються з посади Президентом України. |
-52- Кармазін Ю.А. У статті 8 частину другу викласти у наступній редакції : «2. Першого заступника та заступника Голови Фонду державного майна України призначає на посаду та звільняє з посад Кабінет Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України відповідно до пропозицій Голови Фонду державного майна України» | Відхилено |
2. Перший заступник та заступник Голови Фонду державного майна України призначаються на посаду за поданням Прем’єр-міністра України та звільняються з посади Президентом України. |
146. |
Прем’єр-міністр України вносить на розгляд Президента України подання про призначення на посаду першого заступника та заступника Голови Фонду державного майна України відповідно до пропозицій Голови Фонду державного майна України. |
Прем’єр-міністр України подає на розгляд Президента України подання про призначення на посаду першого заступника та заступника Голови Фонду державного майна України відповідно до пропозицій Голови Фонду державного майна України. |
||
147. |
3. У разі відсутності Голови Фонду державного майна України чи неможливості здійснювати ним свої повноваження з інших причин його обов’язки виконує один із заступників відповідно до встановленого Головою Фонду державного майна України розподілу обов’язків. |
3. У разі відсутності Голови Фонду державного майна України чи неможливості здійснювати ним свої повноваження з інших причин його обов’язки виконує один із заступників відповідно до встановленого Головою Фонду державного майна України розподілу обов’язків. |
||
148. |
Розділ ІV |
Розділ ІV |
||
149. |
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ |
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ |
||
150. |
Стаття 9. Нормативно-правові акти Фонду державного майна України |
-53- Кармазін Ю.А. Назву статі 9 викласти у наступній редакції: «Правові акти Фонду державного майна України» | Відхилено |
Стаття 9. Нормативно-правові акти Фонду державного майна України |
151. |
1. Фонд державного майна України у межах своїх повноважень, на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України видає накази, які підписує Голова Фонду державного майна України. |
-54- Мармазов Є.В. У частині 1 статті 9 після слів : «Президента України» доповнити словами « Верховної Ради України». | Враховано по суті |
1. Фонд державного майна України у межах своїх повноважень, на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України видає накази, що підписує Голова Фонду державного майна України. |
152. |
2. Накази Фонду державного майна України, видані у межах його повноважень, є обов’язковими для виконання центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами. |
2. Накази Фонду державного майна України, видані у межах його повноважень, є обов’язковими для виконання центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами. |
||
153. |
3. Накази Фонду державного майна України нормативно-правового змісту підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. |
3. Накази Фонду державного майна України нормативно-правового змісту підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. |
||
154. |
4. Накази Фонду державного майна України, які є нормативно-правовими актами і пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування. |
4. Накази Фонду державного майна України, що є нормативно-правовими актами і пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування. |
||
155. |
5. Всі накази Фонду державного майна України оприлюднюються державною мовою на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України. |
5. Усі накази Фонду державного майна України оприлюднюються державною мовою на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України. |
||
156. |
6. Накази Фонду державного майна України або їх окремі частини можуть бути оскаржені фізичними та юридичними особами до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. |
6. Накази Фонду державного майна України або їх окремі частини можуть бути оскаржені фізичними та юридичними особами до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. |
||
157. |
7. Накази Фонду державного майна України можуть бути скасовані Кабінетом Міністрів України повністю чи в окремій частині. |
-55- Мармазов Є.В. Частину 7 статті 9 виключити. | Враховано | |
158. |
8. Скасування наказу Фонду державного майна України Кабінетом Міністрів України має наслідком припинення вчинення будь-якими органами, особами дій, спрямованих на виконання скасованого наказу Фонду державного майна України, здійснення повноважень, визначених таким наказом. |
-56- Мармазов Є.В. Частину 8 статті 9 виключити. | Враховано | |
159. |
Стаття 10. Забезпечення Фонду державного майна України інформаційними матеріалами |
Стаття 10. Забезпечення Фонду державного майна України інформаційними матеріалами |
||
160. |
1. Фонд державного майна України для виконання покладених на нього завдань має право в установленому порядку: |
1. Фонд державного майна України для виконання покладених на нього завдань має право в установленому порядку: |
||
161. |
одержувати інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності та їх посадових осіб; |
одержувати інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності та їх посадових осіб; |
||
162. |
користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державними, в тому числі урядовими, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами. |
користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державними, у тому числі урядовими, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами. |
||
163. |
Стаття 11. Порядок використання та поширення інформації |
Стаття 11. Порядок використання та поширення інформації |
||
164. |
1. Працівники державних органів приватизації та особи, які залучаються цими органами до роботи, у процесі здійснення своїх функцій і повноважень, передбачених цим та іншими законами, які використовують, поширюють та володіють інформацією, порядок використання, поширення і зберігання якої передбачено законодавством, за порушення вимог законодавства про інформацію, а також за оприлюднення та подання до органів виконавчої влади недостовірної інформації несуть відповідальність відповідно до законодавства. |
1. Працівники державних органів приватизації та особи, які залучаються цими органами до роботи, у процесі здійснення своїх функцій і повноважень, передбачених цим та іншими законами, які використовують, поширюють та володіють інформацією, порядок використання, поширення і зберігання якої передбачений законодавством, за порушення вимог законодавства про інформацію, а також за оприлюднення та подання до органів виконавчої влади недостовірної інформації несуть відповідальність відповідно до закону. |
||
165. |
Стаття 12. Відповідальність працівників Фонду державного майна України, регіональних відділень та представництв |
Стаття 12. Відповідальність працівників Фонду державного майна України, регіональних відділень та представництв |
||
166. |
1. Працівники Фонду державного майна України, регіональних відділень та представництв за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків несуть кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та цивільно-правову відповідальність відповідно до законодавства. |
1. Працівники Фонду державного майна України, регіональних відділень та представництв за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків несуть кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та цивільно-правову відповідальність відповідно до закону. |
||
167. |
Стаття 13. Гарантії здійснення повноважень Фонду державного майна України |
Стаття 13. Гарантії здійснення повноважень Фонду державного майна України |
||
168. |
1. Втручання центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, об’єднань громадян та представників у діяльність Фонду державного майна України забороняється, крім випадків, передбачених законодавством. |
1. Втручання центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, об’єднань громадян та представників у діяльність Фонду державного майна України забороняється, крім випадків, передбачених законом. |
||
169. |
2. Вплив у будь-якій формі на працівників Фонду державного майна України з метою перешкоджання виконанню ними службових обов’язків або прийняття неправомірного рішення тягне за собою відповідальність згідно із законодавством. |
2. Будь-якій вплив на працівників Фонду державного майна України з метою перешкоджання виконанню ними службових обов’язків або прийняття неправомірного рішення тягне за собою відповідальність згідно із законом. |
||
170. |
Стаття 14. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення діяльності органів Фонду державного майна України |
Стаття 14. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення діяльності органів Фонду державного майна України |
||
171. |
1. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення Фонду державного майна України здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. |
1. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення Фонду державного майна України здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. |
||
172. |
Стаття 15. Умови оплати праці, матеріального та побутового забезпечення працівників Фонду державного майна України, у тому числі державних службовців |
Стаття 15. Умови оплати праці, матеріального та побутового забезпечення працівників Фонду державного майна України, у тому числі державних службовців |
||
173. |
1. Умови оплати праці працівників Фонду державного майна України, у тому числі державних службовців, їх матеріального і побутового забезпечення визначаються законами та актами Кабінету Міністрів України. |
1. Умови оплати праці працівників Фонду державного майна України, у тому числі державних службовців, їх матеріального і побутового забезпечення визначаються законами та актами Кабінету Міністрів України. |
||
174. |
Стаття 16. Взаємодія Фонду державного майна України з органами виконавчої влади, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, а також з органами місцевого самоврядування, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, підприємствами, установами та організаціями |
-57- Мармазов Є.В. У назві статті 16 виключити слова «допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України» . | Враховано |
Стаття 16. Взаємодія Фонду державного майна України з Верховною Радою України, органами виконавчої влади, а також органами місцевого самоврядування, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, підприємствами, установами та організаціями |
-58- Мармазов Є.В. У назві статті 16 після слів «з органами виконавчої влади» доповнити словами «Верховною Радою України». | Враховано | |||
175. |
1. Фонд державного майна України у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому цим та іншими законами України порядку з іншими органами виконавчої влади, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, а також з органами місцевого самоврядування, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, підприємствами, установами та організаціями. |
-59- Мармазов Є.В. У статті 16 після слів «з органами виконавчої влади» доповнити словами «Верховною Радою України». | Враховано |
1. Фонд державного майна України під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому цим та іншими законами України порядку з Верховною Радою України, органами виконавчої влади, а також органами місцевого самоврядування, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, підприємствами, установами та організаціями. |
-60- Мармазов Є.В. У частині 1 статті 16 виключити слова «допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України». | Враховано | |||
176. |
Розділ V |
Розділ V |
||
177. |
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ |
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ |
||
178. |
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. |
-61- Кармазін Ю.А. У розділі V «Прикінцеві положення»: 1) частину першу викласти у наступній редакції: «1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.» | Враховано частково |
1. Цей Закон набирає чинності через 60 днів з дня його опублікування, крім пункту 2 та 3 Розділу V Прикінцеві положень, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону. 2. Кабінету Міністрів України у тридцятиденний строк з дня набрання чинності цим Законом: підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо їх приведення у відповідність із цим Законом; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону. 3. Фонду державного майна України протягом шістдесяти днів з дня опублікування цього Закону привести свою діяльність та свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; |
-62- Осика С.Г. За узгодженою пропозицією Фонду державного майна України та Державної податкової служби України Розділ V «Прикінцеві положення» доповнити новими частинами другою та третьою такого змісту: 1. Цей Закон набирає чинності через 60 днів з дня його опублікування, крім пункту 2 та 3 Розділ V Прикінцеві положень, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону. «2. Кабінету Міністрів України у тридцятиденний строк з дня набрання чинності цим Законом: підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо їх приведення у відповідність із цим Законом; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону. 3. Фонду державного майна України протягом шістдесяти робочих днів з дня набрання чинності цим Законом привести свою діяльність та свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом»; у зв’язку з цим частини другу та третю вважати четвертою та п’ятою. Та скасувати Постанови Верховної Ради України №206/98 та 235/97. | Враховано | |||
-63- Шпенов Д.Ю. Прикінцеві положення Розділ V. 1) Доповнити частиною другою наступного змісту: «2. Визнати за центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері управління державними корпоративними правами та майном, функції з формування і ведення Єдиного реєстру об'єктів державної власності та Реєстру корпоративних прав держави та розпорядника цих реєстрів, та ведення реєстру концесійних договорів, які набувають чинності з 1 січня 2013 року. У зв'язку з чим, абзац 18 пункту третього та пункт сьомий статті 5 втрачають чинності з 1 січня 2013 року.». Відповідно частини другу та третю вважати частинами четвертою та п'ятою. | Відхилено | |||
179. |
2. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства України застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. |
|||
180. |
3. Визнати такими, що втратили чинність: |
4. Визнати такими, що втратили чинність: |
||
181. |
Постанову Верховної Ради України від 7 липня 1992 року «Про Тимчасове положення про Фонд державного майна України» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 39, ст. 581); |
Постанову Верховної Ради України «Про Тимчасове положення про Фонд державного майна України» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 39, ст. 581); |
||
182. |
Постанову Верховної Ради України від 21 травня 1997 року «Про деякі питання діяльності Фонду державного майна України» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 26, ст. 179). | -64- Кармазін Ю.А. У розділі V «Прикінцеві положення»: 2) доповнити новою частиною четвертою наступного змісту: 4. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін після набрання чинності цим Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.» | Враховано |
Постанову Верховної Ради України «Про деякі питання діяльності Фонду державного майна України» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 26, ст. 179); Постанову Верховної Ради України «Про забезпечення діяльності Фонду державного майна України» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 22, ст.161); Постанову Верховної Ради України «Про деякі питання організації роботи Фонду державного майна України» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 14, ст.64); |