ЗВІТ

про участь делегації Верховної Ради України

у 38-й Генеральній асамблеї ПАЧЕС

(21 листопада 2011 року, м. Тирана, Республіка Албанія)

 

 

У Тридцять восьмій Генеральній асамблеї ПАЧЕС взяла участь делегація Верховної Ради України у такому складі:

 

ТОМЕНКО

Микола Володимирович

 

Заступник Голови Верховної Ради України

ЯНКОВСЬКИЙ

Микола Андрійович

Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва,  Керівник Постійної делегації Верховної Ради України у ПАЧЕС

 

ГРИГОРОВИЧ

Лілія Степанівна

 

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я

 

ПОДГОРНИЙ

Сергій Петрович

Голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування

 

САМОФАЛОВ

Геннадій Григорович

Член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я

 

СКУБЕНКО

Володимир Петрович

Голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

 

ЦАРЬКОВ

Євген Ігорович

 

Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики

 

БОРОДІН

Всеволод Володимирович

 

Член Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України

 

ЛУК’ЯНОВ

Владислав Валентинович

Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

 

 


На заходах в Албанії були представлені всі національні делегації у ПАЧЕС, за винятком делегації Сербії, яка відмовилася від участі на знак протесту проти намірів господарів запросити на 38-у Генеральну асамблею офіційних делегатів представницького органу Косово.

21 листопада 2011 року національні делегації ПАЧЕС взяли участь у церемонії відкриття «Чорноморського бізнес форуму-2», організованого спільно Міжнародним секретаріатом ПАЧЕС та Конфедерацією бізнесменів і промисловців Туреччини. Програмою заходу було передбачено презентацію Агенції з розвитку Чорного моря, а також перегляд відеоматеріалу про Конфедерацію бізнесменів і промисловців Туреччини.

Цього ж дня відбулося 38-е засідання Постійного комітету ПАЧЕС, у якому взяли участь керівники парламентських делегацій країн-членів Організації, члени Бюро Асамблеї і голови трьох її комітетів. Україну було представлено на цьому заході Керівником Постійної делегації Верховної Ради України у ПАЧЕС М.А.Янковським.

На початку засідання представник Російської делегації М.Ємельянов оприлюднив Заяву національних делегацій ПАЧЕС у відповідь на наміри Парламенту Албанії запросити на захід офіційну делегацію представницького органу Косово (копія додається). Згадане звернення підписали делегати Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Молдови, Росії, Румунії й України.

У свою чергу, Голова Парламенту Албанії Й.Топалли наголосила на своєму ексклюзивному праві, як Президента ПАЧЕС, запрошувати гостей на пленарні засідання Асамблеї.

Переважна більшість представників національних делегацій закликали Спікера Асамблеї Республіки Албанія відмовитися від своїх намірів щодо запрошення делегації Косово до участі в пленарному засіданні та попередили про відмову схвалити порядок денний заходу у протилежному випадку.

У подальшому Президент ПАЧЕС Й.Топалли поставила на голосування порядок денний 38-го засідання Постійного комітету, проте, з огляду на відсутність підтримки згаданого питання Асамблея не змогла розпочати роботу ані в Комітеті, ані в рамках Генеральної асамблеї в цілому. Порядок денний заходу підтримала лише делегація Албанії, Туреччина – утрималася, решта делегацій відхилили це питання.

У зв’язку з цим Керівник Турецької національної делегації в ПАЧЕС І.Сафі висловив припущення щодо можливості проведення позачергової Сесії Асамблеї у Стамбулі 19-20 січня 2012 року після відповідних консультацій у Великих Національних Зборах Туреччини.  

Вночі цього ж дня албанська сторона поінформувала членів Асамблеї про свою відмову фінансувати проживання у готелі, починаючи з обіду наступного дня. Незважаючи на це, Міжнародний секретаріат ПАЧЕС віднайшов можливість покрити з резервного фонду Асамблеї витрати на проживання та харчування в готелі м.Тирани для представників національних делегацій.

 

 


Висновки:

 

1.          Під час Сесії національні делегації продемонстрували високий рівень солідарності та координованості власних дій щодо реакції на запрошення приймаючою стороною делегації представницького органу Косово до участі у 38-й ГА ПАЧЕС. Це вчергове вказало на те, що Асамблея у своїй діяльності керується виключно принципами стабільності, миру та добросусідських відносин. 

2.          Українська делегація на заході була представлена у повному складі за участю Заступника Голови Верховної Ради України М.В.Томенка. Такий рівень представництва делегації додав їй вагомості та авторитету під час ухвалення стратегічних рішень в рамках Асамблеї.

 

Висновки щодо рівня організації заходу:

 

1) недоліки:

-   неналежний рівень організації синхронного перекладу засідань;

-   відсутність уваги до побажань національних делегацій з боку співробітників Апарату Парламенту Албанії;

-   неналежний рівень виконання взятих на себе зобов’язань щодо зустрічі в аеропорту та харчування учасників заходу з боку сторони, що приймає;

2) позитивні моменти:

-   надання сприяння представникам Верховної Ради України з боку Почесного консула України в Республіці Албанія Д.Ріри.

 

Пропозиції:

 

-   передбачити в Орієнтовному плані міжнародних обмінів Верховної Ради України на 2012 рік участь української делегації у позачерговій Сесії ПАЧЕС, яка відбудеться наприкінці січня наступного року в м.Стамбулі, Туреччина;

-   звіт про участь делегації у 38-й Генеральній асамблеї ПАЧЕС у порядку інформування надіслати до Міністерства закордонних справ України;

-   секретаріату Постійної делегації врахувати вищезазначені недоліки та позитивні моменти при організації заходів Асамблеї в Україні.

 

Додаток: Заява національних делегацій ПАЧЕС – на 1 арк.

 

 

Керівник Постійної делегації

Верховної Ради України у ПАЧЕС

 

М. ЯНКОВСЬКИЙ

 

 

 

Звіт підготовлено секретарем Постійної делегації Верховної Ради України у ПАЧЕС Р.ПАЛАГУСИНЦЕМ