Кількість абзаців - 75 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції (Друге читання)

0. Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції
 
3. Верховна Рада України постановляє:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1992р., № 6, ст. 56):
 
6. 1) частину першу статті 65 доповнити пунктом «8-1» такого змісту:
 
7. «8-1) вирішує питання про участь у засіданні господарського суду представників сторін, інших учасників судового процесу у режимі відеоконференції; «
 
8. 2) доповнити статтею 74-1 такого змісту:
 
9. «Стаття 74-1 Участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції
 
10. Господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
 
11. Ухвала про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції повинна містити:
 
12. 1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
 
13. 2) найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) особи, яка братиме участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції та її процесуальний статус;
 
14. 3) час і дату проведення засідання господарського суду.
 
15. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка буде брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. З метою забезпечення невідкладного проведення відеоконференції копія такої ухвали може бути надіслана за допомогою кур'єра, факсу або електронної пошти.
 
16. Використання у судовому засіданні технічних засобів і технологій повинно забезпечувати належну якість зображення і звуку. Учасникам процесу повинна бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити питання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
 
17. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксується господарським судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису.
 
18. У випадку, якщо особа, яка подала клопотання про її участь у режимі відеоконференції, з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні у загальному порядку.»
 
19. 3) частину першу статті 77 доповнити пунктом «1-1» такого змісту:
 
20. «1-1) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; «
 
21. 4) частину другу статті 81-1 доповнити пунктом «4-1» такого змісту:
 
22. «4-1) відомості про участь у судовому засіданні представників сторін, інших учасників судового процесу у режимі відеоконференції; «
 
23. 5) пункт 4 частини другої статті 111-22 доповнити словами «або постановляє ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції відповідно до статті 74-1 цього Кодексу».
 
24. 2. У Цивільному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004р., №№ 40-42, ст. 492):
 
25. 1) частину шосту статті 130 доповнити пунктом «10» такого змісту:
 
26. «10) вирішує питання про участь у судовому засіданні сторін, інших учасників цивільного процесу у режимі відеоконференції; «
 
27. 2) доповнити статтею 158-1 такого змісту:
 
28. «Стаття 158-1 Участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції
 
29. 1. Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
 
30. 2. Ухвала про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції повинна містити:
 
31. 1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
 
32. 2) ім’я (найменування) особи, яка братиме участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції та її процесуальний статус;
 
33. 3) час і дату проведення засідання суду.
 
34. 3. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка буде брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. З метою забезпечення невідкладного проведення відеоконференції копія такої ухвали може бути надіслана за допомогою кур’єра, факсу або електронної пошти.
 
35. 4. Використання у судовому засіданні технічних засобів і технологій повинно забезпечувати належну якість зображення і звуку. Учасникам процесу повинна бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити питання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
 
36. 5. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису.
 
37. 6. У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи.
 
38. 7. У випадку, якщо особа, яка подала клопотання про її участь у режимі відеоконференції, з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні у загальному порядку.»
 
39. 3) частину другу статті 198 доповнити пунктом «3-1» такого змісту:
 
40. «3-1) відомості про участь у судовому засіданні сторін, інших учасників цивільного процесу у режимі відеоконференції; «
 
41. 4) пункт 4 частини другої статті 360-1 доповнити словами «або постановляє ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції відповідно до статті 158-1 цього Кодексу»;
 
42. 3. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005р., №№ 35-37, ст. 446):
 
43. 1) частину другу статті 42 доповнити пунктом «3-1» такого змісту:
 
44. «3-1) відомості про участь у судовому засіданні сторін, інших учасників адміністративного процесу у режимі відеоконференції; «
 
45. 2) у статті 111:
 
46. частину четверту доповнити пунктом «4-1» такого змісту:
 
47. «4-1) вирішує питання про участь у судовому засіданні сторін, інших учасників адміністративного процесу у режимі відеоконференції; «
 
48. доповнити частиною шостою такого змісту:
 
49. «6. Сторони, інші учасники адміністративного процесу можуть брати участь у попередньому судовому засіданні у режимі відеоконференції відповідно до вимог статті 122-1 цього Кодексу.»
 
50. 3) доповнити статтею 122-1 такого змісту:
 
51. «Стаття 122-1 Участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції
 
52. 1. Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
 
53. 2. Ухвала про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції повинна містити:
 
54. 1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
 
55. 2) ім’я (найменування) особи, яка братиме участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції та її процесуальний статус;
 
56. 3) час і дату проведення засідання суду.
 
57. 3. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка буде брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. З метою забезпечення невідкладного проведення відеоконференції копія такої ухвали може бути надіслана за допомогою кур’єра, факсу або електронної пошти.
 
58. 4. Використання у судовому засіданні технічних засобів і технологій повинно забезпечувати належну якість зображення і звуку. Учасникам процесу повинна бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити питання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
 
59. 5. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису.
 
60. 6. У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи.
 
61. 7. У випадку, якщо особа, яка подала клопотання про її участь у режимі відеоконференції, з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні у загальному порядку.»
 
62. 4) пункт 5 частини другої статті 240-1 доповнити словами «або постановляє ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції відповідно до статті 122-1 цього Кодексу».
 
63. 4. У Законі України «Про судоустрій і статус суддів» (Відомості Верховної Ради України, 2010р., № 41-45, ст.529):
 
64. 1) статтю 11 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
 
65. «5. Учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
 
66. Обов’язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення щодо відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.»
 
67. 2) пункт 10 частини першої статті 146 доповнити словами «забезпечує функціонування системи відеоконференцзв’язку для участі осіб у засіданні суду у режимі відеоконференції; «
 
68. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
69. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
70. 2. Учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
 
71. Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди забезпечують оснащення своїх залів судового засідання технічними засобами для участі особи у засіданні суду у режимі відеоконференції.
 
72. Державна судова адміністрація України забезпечує оснащення залів судового засідання апеляційних та місцевих судів технічними засобами для участі особи у засіданні суду у режимі відеоконференції.
 
73. Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду у режимі відеоконференції. Вказана інформація враховується судами при постановленні ухвал щодо відеоконференцій.
 
74. 3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня опублікування цього Закону внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність з цим Законом з метою виділення коштів, необхідних для оснащення залів судового засідання технічними засобами для участі особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції у кількості: не менше двох залів на кожний місцевий суд, не менше чотирьох залів на кожний апеляційний суд, не менше п'яти залів на кожний вищий спеціалізований суд, не менше п'яти залів на Верховний Суд України.