Кількість абзаців - 76 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (щодо обрання міських голів за мажоритарною системою абсолютної більшості) (Друге читання)

0. ПРОЕКТ
 
1. З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
2. Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо обрання міських голів за мажоритарною системою абсолютної більшості)
 
3. З метою сприяння реалізації громадянами своїх виборчих прав Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 35-36, ст. 491) такі зміни:
 
5. 1. У статті 2:
 
6. 1) частину четверту викласти в такій редакції:
 
7. «4. Вибори сільських, селищних, міських (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) голів проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм.
 
8. Вибори міських голів у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному окрузі, межі якого збігаються з межами відповідного міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм.».
 
9. 2) доповнити частинами шостою та сьомою такого змісту:
 
10. «6. Днем виборів є день голосування незалежно від виду виборів, а також день повторного голосування.
 
11. 7. Не пізніше ніж за 50 днів до дня виборів міського голови Центральна виборча комісія на підставі повідомлення органів державної статистики станом на 1 січня відповідного року здійснює офіційне опублікування інформації про чисельність жителів відповідного міста для визначення процедури обрання міського голови відповідно до частини четвертої цієї статті.».
 
12. 3. У частині шостій статті 20 після слова «голосування» доповнити словами « (повторного голосування)».
 
13. 4. Пункт 5 частини першої статті 24 після слова «голосування» доповнити словами « (повторного голосування)».
 
14. 5. У статті 27:
 
15. 1) у частині восьмій слова «дня місцевих виборів» замінити словами «дня голосування (дня повторного голосування)», а слова «день голосування» - словами «день голосування (день повторного голосування)»;
 
16. 2) у частині чотирнадцятій після слів «У день голосування» доповнити словами « (повторного голосування)».
 
17. 6. У статті 31:
 
18. 1) у частині другій слова «не пізніш як за 10 днів до дня виборів» замінити словами «не пізніш як за 10 днів до дня голосування, а в разі проведення повторного голосування - не пізніш як за сім днів до дня повторного голосування»;
 
19. 2) частину шосту викласти в такій редакції:
 
20. «6. За результатом розгляду заяви виборча комісія приймає рішення про задоволення заяви та внесення змін до списку виборців або про відмову в задоволенні заяви. Рішення виборчої комісії не пізніше наступного дня після дня його прийняття видається особі, яка подала заяву, та невідкладно разом із заявою виборця та доданими до неї документами (копіями документів) направляється до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців. На підставі отриманих рішень дільничних виборчих комісій та заяв виборців орган ведення Державного реєстру виборців вносить відповідні зміни до персональних даних виборців.».
 
21. 7. У частині четвертій статті 47 слова «у строк, зазначений у частині другій цієї статті» замінити словами «о 24 годині останньої п'ятниці перед днем повторного голосування».
 
22. 8. У пункті 4 частини одинадцятої статті 53 після слова «голосування» доповнити словами « (повторного голосування)».
 
23. 9. У частині дев'ятій статті 56 слова «а напередодні дня голосування або у день голосування» замінити словами «а напередодні і в день голосування (день повторного голосування)».
 
24. 10. Статтю 62 доповнити частиною десятою такого змісту:
 
25. «10. У разі призначення повторного голосування використання коштів виборчих фондів кандидатів, включених до виборчих бюлетенів для повторного голосування, поновлюється з дня, наступного за днем офіційного опублікування рішення відповідної територіальної виборчої комісії про призначення повторного голосування.».
 
26. 11. Частину четверту статті 63 викласти в такій редакції:
 
27. «4. Розпорядники виборчого фонду не пізніш як на п'ятий день після дня місцевих виборів (розпорядники виборчого фонду кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, включеного до бюлетеня для повторного голосування - не пізніш як на п’ятий день після дня повторного голосування) зобов'язані подати до відповідної територіальної виборчої комісії фінансовий звіт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією не пізніш як за 40 днів до дня місцевих виборів.».
 
28. 12. У статті 66:
 
29. 1) у частині четвертій слова «назву та дату проведення місцевих виборів, означення (одномандатний чи багатомандатний) виборчого округу, номер виборчого округу (за наявності)» замінити словами «назву місцевих виборів, дату місцевих виборів, а в разі проведення повторного голосування - зазначення «повторне голосування» та дату його проведення, означення (одномандатний чи багатомандатний) виборчого округу, номер виборчого округу (за наявності)»;
 
30. 2) у частині п’ятій після слів «та дату проведення місцевих виборів, « доповнити словами «а в разі проведення повторного голосування - зазначення «повторне голосування», «.
 
31. 13. У частині другій статті 69 слова «не пізніш як за десять днів до дня виборів» замінити словами «не пізніш як за десять днів до дня голосування (не пізніше як за сім днів до дня повторного голосування)».
 
32. 14. У статті 76:
 
33. 1) в абзаці першому частини п’ятої після слова «міським» доповнити словами « (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч)»;
 
34. 2) в абзаці другому частини п'ятої після слова «міського» доповнити словами « (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч)»;
 
35. 3) частину шосту викласти в такій редакції:
 
36. «6. Якщо найбільшу і водночас однакову кількість голосів виборців у виборчому окрузі набрали два або більше кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) голови, проводиться повторне голосування по цих кандидатурах.».
 
37. 4) після частини шостої доповнити чотирма новими частинами такого змісту:
 
38. «7. Обраним в одномандатному виборчому окрузі міським головою (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч) вважається кандидат на посаду міського голови, який одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
 
39. 8. Якщо до виборчого бюлетеня для голосування в день виборів було включено лише одного кандидата на посаду міського голови (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч), кандидат вважається обраним міським головою, якщо він одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
 
40. 9. Якщо до виборчого бюлетеня для голосування у день виборів було включено лише одного кандидата на посаду міського голови (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч) і за результатами голосування у день виборів він не був обраний відповідно до вимог частини восьмої цієї статті, або двох кандидатів на посаду міського голови (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч), і жоден з них не був обраний відповідно до вимог частини сьомої цієї статті, територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання виборів такими, що не відбулися.
 
41. 10. Якщо до виборчого бюлетеня для голосування у день виборів було включено більше двох кандидатів на посаду міського голови (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч) і за результатами голосування у день виборів жоден з кандидатів не був обраний відповідно до вимог частини сьомої цієї статті, територіальна виборча комісія призначає повторне голосування, яке проводиться у порядку, встановленому цим Законом, з урахуванням особливостей, визначених статтею 78 цього Закону.».
 
42. 5) у зв’язку з цим частини сьому та восьму вважати відповідно частинами одинадцятою та дванадцятою;
 
43. 6) у частині одинадцятій слова «передбачених частиною другою статті 46 цього Закону» замінити словами «передбачених частиною дев’ятою цієї статті та частиною другою статті 46 цього Закону».
 
44. 15. Статтю 78 викласти в такій редакції:
 
45. «Стаття 78. Проведення повторного голосування
 
46. 1. Територіальна виборча комісія приймає рішення про проведення в виборчому окрузі повторного голосування, якщо:
 
47. 1) у виборчому окрузі в день голосування найбільшу і водночас однакову кількість голосів набрали два або більше кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) голови;
 
48. 2) до виборчого бюлетеня в день голосування було включено більше двох кандидатів на посаду міського голови (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч) і за результатами голосування у день виборів жоден з них не був обраний відповідно до вимог частини сьомої статті 76 цього Закону.
 
49. 2. Про прийняте рішення щодо проведення повторного голосування територіальна виборча комісія не пізніш як на другий день після встановлення результатів виборів інформує Центральну виборчу комісію, відповідну раду та виборців.
 
50. 3. Повторне голосування по кандидатах, зазначених у частині першій цієї статті, проводиться не пізніш як у тритижневий строк після дня виборів, у порядку, встановленому цим Законом, з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.
 
51. 4. Повторне голосування проводиться тими ж виборчими комісіями, по тих же виборчих округах та виборчих дільницях.
 
52. 5. Повноваження члена виборчої комісії, якого було включено до складу виборчої комісії за поданням кандидата, не включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування, припиняються достроково у разі його відсутності двічі поспіль на засіданні виборчої комісії після дня виборів. У разі якщо кількість членів виборчої комісії стає при цьому меншою від мінімальної кількості, встановленої частиною третьою статті 23 цього Закону, відповідна територіальна виборча комісія включає до складу комісії інших осіб за поданнями кандидатів, включених до виборчого бюлетеня для повторного голосування, із забезпеченням рівного представництва кандидатів.
 
53. 6. Попередні списки виборців виготовляються органами ведення Державного реєстру виборців, який бере до уваги внесені до них в порядку, встановленому цим Законом, уточнення, та передаються територіальним виборчим комісіям у порядку, встановленому цим Законом, не пізніш як за 10 днів до дня повторного голосування. Територіальна виборча комісія не пізніш як за 9 днів до дня повторного голосування, передає один примірник списку виборців на виборчій дільниці (на паперовому носії) відповідним дільничним виборчим комісіям, які не пізніш як за 8 днів до дня повторного голосування надають попередні списки виборців для загального ознайомлення. Уточнення попереднього списку виборців здійснюється в порядку, встановленому цим Законом.
 
54. 7. Головний лікар стаціонарного лікувального закладу не пізніш як за три дні до повторного голосування подає до дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці відомості про осіб, які прибули до установи чи вибули з установи (закладу) після складання списків виборців відповідно до статті 34 цього Закону. О 20 годині дня за три дні до дня повторного голосування дільнична виборча комісія спеціальної виборчої дільниці на своєму засіданні закриває список виборців шляхом закреслення незаповнених граф списку таким чином, щоб унеможливити подальше внесення змін до списку виборців, список підписується головою та секретарем комісії і скріпляється печаткою дільничної виборчої комісії. Завірена копія списку виборців не пізніше 12 години наступного дня передається до відповідної сільської, селищної чи міської територіальної виборчої комісії.
 
55. 8. До виборчого бюлетеня для повторного голосування, яке було призначено відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, включаються два або більше кандидатів у депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) голови, які набрали у відповідному виборчому окрузі найбільшу і водночас однакову кількість голосів, не враховуючи кандидатів:
 
56. 1) які після дня голосування, але до дня прийняття територіальною виборчою комісією рішення про проведення повторного голосування, зняли свої кандидатури шляхом подання письмової заяви до територіальної виборчої комісії;
 
57. 2) реєстрація яких була скасована в порядку, встановленому цим Законом до дня прийняття територіальною виборчою комісією рішення про проведення повторного голосування;
 
58. 3) які вибули з балотування відповідно до частини сьомої статті 45 цього Закону до дня прийняття територіальною виборчою комісією рішення про проведення повторного голосування.
 
59. 9. До виборчого бюлетеня для повторного голосування, яке було призначено відповідно до пункту 2 частини першої цієї статті, включаються два кандидати на посаду міського голови (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч), які за результатами голосування у день виборів одержали найбільшу кількість голосів, не враховуючи кандидатів:
 
60. 1) які після дня голосування, але до дня прийняття територіальною виборчою комісією рішення про проведення повторного голосування зняли свої кандидатури шляхом подання письмової заяви до територіальної виборчої комісії;
 
61. 2) реєстрація яких була скасована в порядку, встановленому цим Законом до дня прийняття територіальною виборчою комісією рішення про проведення повторного голосування;
 
62. 3) які вибули з балотування відповідно до частини сьомої статті 45 цього Закону до дня прийняття територіальною виборчою комісією рішення про проведення повторного голосування.
 
63. 10. Текст виборчого бюлетеня для повторного голосування затверджується територіальною виборчою комісією у день прийняття рішення про проведення повторного голосування.
 
64. Виборчі бюлетені для повторного голосування виготовляються у тій самій кількості, що і для голосування у день голосування.
 
65. Виборчі бюлетені для повторного голосування у відповідному окрузі друкуються на однаковому папері та повинні бути однаковими за розміром, кольором і змістом.
 
66. 11. Якщо обставини, які відповідно до частин восьмої або дев’ятої цієї статті виключають можливість участі кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови у балотуванні при повторному голосуванні, настали після затвердження тексту виборчого бюлетеня для повторного голосування, внаслідок чого у виборчому бюлетені залишиться лише один кандидат, повторне голосування проводиться щодо однієї кандидатури.
 
67. Якщо обставини, які відповідно до частини восьмої цієї статті виключають можливість участі кандидата у депутати, на посаду сільського, селищного, міського (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) голови у балотуванні при повторному голосуванні, настали після затвердження тексту виборчого бюлетеня для повторного голосування, внаслідок чого у виборчому бюлетені залишиться більш ніж один кандидат, повторне голосування проводиться щодо кандидатів, які не вибули з балотування. У цих випадках зміни до тексту виборчого бюлетеня вносяться членами дільничних виборчих комісій з використанням відповідного штампа. Про зміни, внесені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, повідомляється кожному виборцю під час видачі виборчого бюлетеня.
 
68. 12. Територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підсумки повторного голосування в межах відповідних виборчих дільниць, протоколів територіальних виборчих комісій (які відповідно до цього Закону здійснюють повноваження окружних) про підсумки голосування у відповідних виборчих територіальних округах не пізніш як на п’ятий день з дня повторного голосування встановлює результати повторного голосування з відповідного виду виборів, про що складає протокол.
 
69. Якщо за підсумками повторного голосування два або більше кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) голови набрали однакову кількість голосів, вибори депутата, сільського, селищного, міського (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) голови вважаються такими, що не відбулися.
 
70. 13. Якщо до бюлетеня для повторного голосування було внесено більше одного кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) голови, обраним депутатом, сільським, селищним головою вважається кандидат, який одержав більшість голосів виборців, які взяли участь у повторному голосуванні, відносно інших кандидатів, які балотувалися в цьому окрузі.
 
71. Якщо до виборчого бюлетеня для повторного голосування було включено лише одного кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) голови, кандидат вважається обраним депутатом, сільським, селищним, міським (у містах з чисельністю жителів менше 500 тисяч) головою, якщо він одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
 
72. 14. Якщо до бюлетеня для повторного голосування було внесено два кандидати на посаду міського голови (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч), обраним міським головою вважається кандидат, який за підсумками повторного голосування одержав більшу, ніж інший кандидат, кількість голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
 
73. Якщо до виборчого бюлетеня для повторного голосування було включено лише одного кандидата на посаду міського (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч) голови, кандидат вважається обраним міським головою, якщо він одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у повторному голосуванні.
 
74. Якщо в результаті повторного голосування обидва кандидати, що балотувалися на посаду міського голови (у містах з чисельністю жителів більше 500 тисяч), набрали однакову кількість голосів, або якщо голосування проводилося по одному кандидату і він не отримав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання виборів міського голови такими, що не відбулися, та відповідно до частини четвертої статті 14 цього Закону призначає повторні вибори міського голови, про що приймає відповідне рішення.».
 
75. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.