Кількість абзаців - 91 Розмітка (ліва колонка)


Про столицю України - місто-герой Київ (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

0. Проект Закон України Про столицю України - місто-герой Київ  
1. Цей Закон відповідно до Конституції України визначає правовий статус міста Києва як столиці України, особливості здійснення місцевого самоврядування, історичний досвід якого нараховує більше 500 років з часу одержання містом Магдебурзького права, та особливості здійснення виконавчої влади у місті Києві.  
2. Стаття 1. Місто Київ - столиця України  
3. Місто Київ відповідно до Конституції України є столицею України.  
4. Місто Київ як столиця України є:  
5. політичним та адміністративним центром держави;  
6. місцем розташування резиденції глави держави - Президента України, а також вищих органів державної влади України у випадках, визначених законом;  
7. духовним, культурним, історичним, науково-освітнім центром України;  
8. місцем розташування дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій в Україні.  
9. Стаття 2. Територія столиці України та адміністративно-територіальний устрій міста Києва  
10. Територією столиці України є територія міста Києва та селища Пуща-Водиця.  
11. Межі міста Києва можуть змінюватися виключно Верховною Радою України за поданням Київської міської ради.  
12. Систему адміністративно-територіального устрою міста Києва складають райони в місті та селище Пуща-Водиця.  
13. Межі міста Києва, районів в місті встановлюються Верховною Радою України за поданням Київської міської ради з урахуванням історичних, соціально-економічних та інших особливостей відповідних територій.  
14. Стаття 3. Символіка міста Києва, районів у місті та селища Пуща-Водиця  
15. Місто Київ, райони в місті, селище Пуща-Водиця можуть мати герб, прапор та іншу символіку. Зміст, опис, порядок використання символіки визначаються положенням, яке затверджується відповідною радою згідно із законом.  
16. Стаття 4. Органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади у місті Києві  
17. Місцеве самоврядування у місті Києві здійснюється територіальними громадами міста, районів у місті, селища Пуща-Водиця, обраними ними представницькими органами - міською, районними в місті, селищною радами та їх виконавчими органами, відповідно до Конституції України і Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" з особливостями, встановленими цим Законом.  
18. Головною посадовою особою в місті Києві є обраний територіальною громадою міста міський голова, який крім здійснення повноважень, передбачених Конституцією України і Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.  
19. Виконавчу владу у місті Києві здійснює Київська міська державна адміністрація. Голова міської державної адміністрації призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України.  
20. Київська міська державна адміністрація забезпечує:  
21. 1) виконання Конституції України та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади;  
22. 2) законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян;  
23. 3) виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля;  
24. 4) взаємодію з органами місцевого самоврядування;  
25. 5) реалізацію інших повноважень, визначених цим Законом.  
26. Київська міська рада може делегувати Київській міській державній адміністрації окремі свої повноваження в межах і порядку, визначених цим Законом. З питань делегованих повноважень міська державна адміністрація підконтрольна і підзвітна міській раді.  
27. Стаття 5. Особливості здійснення виконавчої влади у місті Києві  
28. Київська міська державна адміністрація, крім власних повноважень, передбачених статтею 4 цього Закону, здійснює повноваження Київської міської ради, якщо вони делеговані Київською міською радою відповідно до статті 9 цього Закону, а також вирішує в установленому законом порядку питання, віднесені до компетенції виконавчої влади, щодо розміщення органів державної влади, дипломатичних представництв іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні на території міста Києва.  
29. Голова Київської міської державної адміністрації бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу з питань, що стосуються здійснення виконавчої влади у місті Києві.  
30. Голова Київської міської державної адміністрації розглядає заяви та інші повідомлення про невідповідність Конституції або законам України актів органів місцевого самоврядування в місті Києві. За наслідками їх розгляду або з власної ініціативи він має право звернутися до органу місцевого самоврядування в місті Києві з поданням про усунення порушень закону.  
31. У разі, якщо орган місцевого самоврядування двома третинами голосів від його загального складу відхилив подання, голова Київської міської державної адміністрації може звернутися з заявою до суду про визнання акта органу місцевого самоврядування незаконним. Подача такої заяви зупиняє дію правового акта.  
32. Стаття 6. Столичні функції  
33. Столичними функціями є:  
34. створення умов для проведення політичних, культурних та інших заходів загальнодержавного та міжнародного значення;  
35. створення умов для діяльності державних органів України, дипломатичних представництв іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, розташованих на території міста Києва.  
36. Київська міська рада, Київський міський голова та Київська міська державна адміністрація можуть здійснювати й інші столичні функції відповідно до законів України, міжнародних договорів України.  
37. Стаття 7. Сприяння держави здійсненню столичних функцій  
38. Держава сприяє здійсненню столичних функцій шляхом:  
39. передачі в установленому законом порядку до комунальної власності територіальної громади міста Києва об'єктів державної власності;  
40. передачі в управління Київської міської державної адміністрації підприємств, установ та організацій державної власності, а також частки державного майна в акціонерних господарських товариствах;  
41. надання субвенцій, виділення необхідних ресурсів для виконання програм, проектів та на інші витрати, пов'язані із здійсненням столичних функцій;  
42. компенсації витрат на проведення в столиці заходів загальнодержавного та міжнародного значення;  
43. надання телерадіокомунікацій і каналів зв'язку, необхідних для здійснення столичних функцій.  
44. Кошти на здійснення передбачених законом столичних функцій визначаються у Державному бюджеті України окремим рядком і спрямовуються до бюджету міста Києва.  
45. Стаття 8. Система місцевого самоврядування у місті Києві  
46. Система місцевого самоврядування у місті Києві включає:  
47. територіальні громади міста Києва, районів у місті, селища;  
48. міську, районні в місті, селищну ради;  
49. міського, селищного голову;  
50. виконавчі комітети та інші виконавчі органи міської, районних у місті та селищної рад;  
51. органи самоорганізації населення.  
52. Стаття 9. Делегування повноважень Київської міської ради  
53. Київська міська рада в межах повноважень, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", своїм рішенням, прийнятим двома третинами від її загального складу, може делегувати Київській міській державній адміністрації окремі повноваження, пов'язані з виконанням столичних функцій стосовно:  
54. 1) забезпечення необхідних умов для діяльності центральних органів державної влади України, дипломатичних представництв іноземних держав, міжнародних організацій в Україні;  
55. 2) сприяння організації та проведення заходів загальнодержавного і міжнародного характеру.  
56. Стаття 10. Здійснення управління районами в місті Києві  
57. Питання організації управління районами в місті Києві належать до компетенції міської ради і вирішуються шляхом прийняття нею у межах повноважень, наданих законом, рішень, обов'язкових для виконання на всій території міста, участі відповідно до закону у формуванні бюджету районів, координації діяльності створених районними радами органів при вирішенні питань, які знаходяться у віданні міської ради.  
58. Стаття 11. Київський міський голова  
59. Київський міський голова виконує повноваження, передбачені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також повноваження, пов'язані із здійсненням столичних функцій, а саме:  
60. 1) бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу при розгляді питань, які стосуються столиці України - міста Києва;  
61. 2) за дорученням Київської міської ради чи за власною ініціативою вносить на розгляд Кабінету Міністрів України проекти відповідних правових актів;  
62. 3) бере участь у розгляді питань щодо розміщення у місті Києві органів та представництв, визначених у цьому Законі, проведення у місті заходів загальнодержавного та міжнародного характеру;  
63. 4) вносить до відповідних органів державної виконавчої влади пропозиції щодо передачі або продажу у комунальну власність міста Києва, майна підприємств, організацій, установ, що належать до державної та інших форм власності, якщо це має важливе значення для забезпечення столичних функцій;  
64. 5) одержує в порядку, передбаченому законодавством, необхідну інформацію щодо діяльності підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності в частині, що стосується виконання столичних функцій;  
65. 6) координує участь органів місцевого самоврядування у місті Києві щодо здійснення столичних функцій.  
66. Київський міський голова регулярно інформує Київську міську раду на пленарних засіданнях про рішення державних органів, які стосуються діяльності органів місцевого самоврядування у місті Києві, видані ним у міжсесійний період розпорядження.  
67. Стаття 12. Голова, заступник голови районної у місті ради  
68. Порядок обрання, статус, повноваження голови районної у місті ради та заступника голови районної у місті ради визначаються Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".  
69. На голову районної у місті ради за рішенням міської ради або за розпорядженням Київського міського голови може покладатися виконання й інших повноважень, пов'язаних із здійсненням столичних функцій.  
70. Стаття 13. Керуючий справами виконавчого комітету районної у місті ради, секретар селищної ради  
71. Керуючий справами виконавчого комітету районної у місті ради, секретар селищної ради входить до складу виконавчого комітету і затверджується радою відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".  
72. Керуючий справами виконавчого комітету районної у місті ради, секретар селищної ради виконує обов'язки, покладені на нього радою та виконавчим комітетом.  
73. Стаття 14. Фінансування столичних функцій  
74. Держава фінансує у повному обсязі здійснення органами місцевого самоврядування у місті Києві столичних функцій.  
75. Рішення органів державної влади, які тягнуть за собою додаткові видатки органів місцевого самоврядування у місті Києві, супроводжуються передачею їм необхідних для цього матеріальних та фінансових ресурсів.  
76. За рішенням Київської міської ради з бюджету міста до бюджетів районів міста, селища Пуща-Водиця передаються кошти для фінансування заходів, пов`язаних із здійсненням столичних функцій.  
77. Стаття 15. Участь органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади в Київській області у здійсненні столичних функцій  
78. Органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади в Київській області сприяють здійсненню столичних функцій шляхом участі:  
79. у розробці цільових програм розвитку міста Києва, які виконуються на території Київської області;  
80. у будівництві, реконструкції і утриманні на території Київської області об'єктів, необхідних для здійснення столичних функцій;  
81. в утриманні і розвитку систем зв'язку, державних автомобільних шляхів загального користування та інших транспортних систем на території Київської області, пов'язаних із здійсненням столичних функцій;  
82. у розвитку об'єктів соціально-культурного та комунального призначення, необхідних для потреб міста Києва і Київської області;  
83. у забезпеченні міста продовольством;  
84. у проведенні спеціальних природоохоронних заходів у місті Києві і Київській області;  
85. у вирішенні інших питань, пов'язаних із здійсненням столичних функцій.  
86. Витрати органів місцевого самоврядування в Київській області, пов'язані з їх участю у здійсненні столичних функцій, компенсуються за рахунок коштів, виділених з Державного бюджету України місту Києву на виконання цих функцій.  
87. ЗАКЛЮЧНІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ  
88. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.  
89. 2. Виконання Київською міською державною адміністрацією повноважень, віднесених законом до повноважень виконавчого комітету Київської міської ради, припиняються наступного дня після утворення виконавчого комітету Київської міської ради відповідно до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні".  
90. 3. Районні у місті Києві державні адміністрації ліквідуються відповідно до пункту 10 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.