Кількість абзаців - 33 Розмітка (ліва колонка)


Про заходи з подолання наслідків фінансово-економічної кризи у сфері соціального захисту, оплати праці та зайнятості населення (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

0. ЗАКОН УКРАЇНИ
Про заходи з подолання наслідків фінансово-економічної кризи у сфері соціального захисту, оплати праці та зайнятості населення
 
1. З метою забезпечення дотримання прав громадян на оплату праці, зайнятість і соціальний захист та мінімізації негативних наслідків впливу світової фінансової кризи на економіку України Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
2. І. Ввести в дію статті 24, 25 та частини другу ? п’яту статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 22, ст. 171).
 
3. Встановити, що розмір допомоги по частковому безробіттю визначається правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття одночасно із затвердженням бюджету, виходячи з фінансових можливостей Фонду, і не може перевищувати прожиткового мінімуму.
 
4. Безробітні, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості, а також працівники підприємств, які отримують допомогу по частковому безробіттю, мають право на отримання матеріальної допомоги на себе та членів сім’ї для переїзду з метою працевлаштування, ведення підприємницької діяльності до трудонедостатніх та депресивних регіонів. Зазначена допомога надається для перевезення майна та облаштування на новому місці проживання за рахунок коштів державного бюджету. Розмір допомоги встановлюється щорічно при затвердженні Державного бюджету України. Порядок виплати матеріальної допомоги для переїзду з метою працевлаштування визначається Кабінетом Міністрів України.
 
5. ІІ. Внести зміни до таких законів України:
 
6. 1) у Законі України "Про зайнятість населення" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 14, ст. 170; Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 11 (12, ст. 44):
 
7. частину третю статті 8 викласти в такій редакції:
 
8. "У разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у розмірі двохсот мінімальних заробітних плат, встановлених законом. При повторному протягом року порушенні порядку використання праці іноземців розмір штрафу становить триста розмірів мінімальних заробітних плат, встановлених законом. Ці кошти спрямовуються до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття";
 
9. у пункті 5 статті 23 слова "місцевого бюджету" замінити словами "державного та місцевих бюджетів";
 
10. 2) частину четверту статті 6 Закону України "Про оплату праці" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 17, ст. 121; 2005 р., № 4, ст. 92) замінити частинами четвертою ( шостою такого змісту:
 
11. "Тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники) розробляються центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
 
12. Оплата праці працівників усіх установ, закладів та організацій бюджетної сфери здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
13. Розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду відповідно до Єдиної тарифної сітки встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати";
 
14. 3) статтю 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 22, ст. 171) після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:
 
15. "5. Кошти на виплату працівникам допомоги по частковому безробіттю не надаються підприємствам, що перебувають на обліку в Фонді як платники страхових внесків менше 12 місяців або які мають заборгованість перед Фондом".
 
16. У зв’язку з цим частину п’яту вважати частиною шостою;
 
17. 4) друге речення абзацу п’ятого частини першої статті 25 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 49 (51, ст. 376; 2008 р., №№ 5 (8, ст. 78) викласти в такій редакції: "За період участі тільки в солідарній системі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1, 35%, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування ( 1, 08%";
 
18. 5) пункт 5 розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону України від 31 жовтня 2008 року № 639 (VІ "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" виключити.
 
19. ІІІ. Прикінцеві положення
 
20. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2009 року. Розділ І цього Закону діє до 1 січня 2010 року.
 
21. 2. До приведення законодавства у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
 
22. 3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
23. 1) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
24. 2) забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону;
 
25. 3) забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
26. 4) доопрацювати та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про Державний бюджет України на 2009 рік з урахуванням положень цього Закону;
 
27. 5) заборонити збільшення штату працівників органів виконавчої влади;
 
28. 6) накласти мораторій на закупівлю за рахунок коштів державного бюджету автомобілів, за винятком закупівлі автомобілів для потреб транспортних організацій, закладів охорони здоров’я, освіти, Збройних Сил України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;
 
29. 7) передбачити у проекті Закону України про Державний бюджет України на 2009 рік встановлення мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб".
 
30. 4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування тимчасово, до 1 січня 2010 року, зупинити закупівлю автомобілів за рахунок коштів місцевих бюджетів, за винятком закупівлі автомобілів для потреб транспортних організацій, закладів охорони здоров’я, освіти.
 
31. 5. Національному банку України за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики в місячний строк з дня опублікування цього Закону затвердити порядок надання відстрочки виплат за банківськими кредитами та заборгованості за ними для фізичних осіб, зареєстрованих у державній службі зайнятості після 1 жовтня 2008 року.
 
32. 6. Встановити, що покриття дефіциту бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.