Кількість абзаців - 8 Розмітка (ліва колонка)


про доповнення статті 21 та нову редакцію статті 65 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (Друге читання)

0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про доповнення статтi 21 та нову редакцiю статтi 65 Закону України "Про пенсiйне забезпечення"  
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
2. 1. Внести до Закону України "Про пенсiйне забезпечення" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1992 р., N 3, ст. 10; 1998 р., N 26, ст. 156) такi змiни:  
3. доповнити частину першу статтi 21 пунктами "г" i "д" такого змiсту: "г) особам, якi набули право на пенсiю за вiком вiдповiдно до цього Закону i мають необхiдний трудовий стаж, але пiсля досягнення пенсiйного вiку виявили бажання працювати i одержувати пенсiю з бiльш пiзнього строку, - в розмiрi 10 процентiв основного розмiру пенсiї (без урахування надбавок, пiдвищень, додаткової пенсiї) за кожний повний рiк трудового стажу, пiсля досягнення пенсiйного вiку, але не бiльше 40 процентiв;  
4. д) пенсiонерам (крiм осiб, зазначених в пунктi "в" цiєї статтi), якi мають повний стаж роботи для призначення пенсiї за вiком, за їх бажанням замiсть виплати пенсiї в перiод роботи нараховується пiсля залишення роботи надбавка до пенсiї в розмiрi 10 процентiв основного розмiру пенсiї (без урахування надбавок, пiдвищень, додаткової пенсiї) за кожний повний рiк роботи пiсля призначення пенсiї за умови, що загальний розмiр надбавки не перевищує 40 процентiв";  
5. викласти статтю 65 Закону в такiй редакцiї: "Стаття 65. Загальний порядок визначення середньомiсячного заробiтку для обчислення пенсiй Середньомiсячний фактичний заробiток для обчислення пенсiй за вибором того, хто звернувся за пенсiєю, береться за перiоди: 1) з 1 сiчня 2001 року до З1 грудня 2004 року - за останнi 5 рокiв роботи, або за будь-якi 10 рокiв роботи пiдряд протягом усiєї трудової дiяльностi незалежно вiд перерв у роботi; 2) з 1 сiчня 2005 року - за останнi 10 рокiв роботи, або за будь-якi 15 рокiв роботи пiдряд протягом усiєї трудової дiяльностi незалежно вiд перерв у роботi. У разi коли той, хто звернувся за пенсiєю пропрацював менший перiод, нiж передбачено частиною першою цiєї статтi, середньомiсячний заробiток визначається за фактичний перiод роботи шляхом дiлення загальної суми заробiтку за цей перiод на число мiсяцiв у ньому. Якщо працiвник пропрацював менше одного календарного мiсяця, то заробiток за весь вiдпрацьований час дiлиться на число вiдпрацьованих днiв, а одержана сума множиться на число робочих днiв за мiсяць, обчислене в середньому за рiк (25,4 - при шестиденному робочому тижнi та 21,2 - при п'ятиденному робочому тижнi). У цьому разi для обчислення пенсiї враховується заробiток у розмiрi не бiльше двох тарифних ставок (окладiв). У разi призначення пенсiй працiвникам, зайнятим на сезонних роботах, середньомiсячний фактичний заробiток визначається шляхом дiлення загальної суми заробiтку за 5, 10, 15 повних сезонiв вiдповiдно на 60, 120, 180. Заробiток для обчислення пенсiї враховується за даними персонiфiкованого облiку вiдомостей у системi загальнообов'язкового державного пенсiйного страхування".  
6. II. Прикiнцевi положення  
7. 1. Доповнення, що вносяться до статтi 21, набирають чинностi з дня опублiкування цього Закону, а нова редакцiя статтi 65 - з 1 сiчня 2001 року. 2. Установити, що пiдвищення пенсiй вiдповiдно до статтi 21 Закону України "Про пенсiйне забезпечення" провадиться згiдно з порядком, що затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.