Кількість абзаців - 25 Розмітка (ліва колонка)


Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку у Волинській області (Друге читання)

0. Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi на територiї прiоритетного розвитку у Волинськiй областi  
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
4. Стаття 1. Згiдно з цим Законом запроваджується строком на 30 рокiв спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi на територiї прiоритетного розвитку у Волинськiй областi щодо реалiзацiї iнвестицiйних проектiв у прiоритетних видах економiчної дiяльностi, перелiк яких визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.  
5. До територiї прiоритетного розвитку у Волинськiй областi належать мiсто Нововолинськ та селище Жовтневе мiста Нововолинська.  
6. Стаття 2. Спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi передбачає встановлення податкових i митних пiльг вiдповiдно до цього Закону для суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, якi реалiзують на територiї прiоритетного розвитку у Волинськiй областi iнвестицiйний проект на пiдставi договору, укладеного з Нововолинською мiською радою. Порядок розгляду iнвестицiйних проектiв та форма типового договору затверджуються Кабiнетом Мiнiстрiв України.  
7. Спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi передбачає:  
8. а) звiльнення не бiльш як на 5 рокiв вiд обкладення ввiзним митом i податком на додану вартiсть при ввезеннi (пересиланнi) на митну територiю України устаткування та обладнання (крiм пiдакцизних товарiв) виключно для реалiзацiї iнвестицiйного проекту.  
9. У разi нецiльового використання устаткування або обладнання, зазначеного в абзацi першому цього пункту:  
10. ввiзне мито сплачується згiдно з законодавством;  
11. збiльшується податкове зобов'язання за наслiдками податкового перiоду, в якому вiдбулося таке використання, на суму податку на додану вартiсть, що мала б бути сплачена при ввезеннi (пересиланнi) таких товарiв на митну територiю України. При цьому за перiод вiд дати ввезення (пересилання) товарiв на митну територiю України до дати збiльшення податкового зобов'язання сплачується пеня, нарахована на зазначену суму податку на додану вартiсть, виходячи з 120 вiдсоткiв облiкової ставки Нацiонального банку України, що дiяла на день збiльшення податкового зобов'язання.  
12. Порядок контролю за цiльовим використанням устаткування, обладнання, зазначеного в абзацi першому цього пункту, встановлюється Мiнiстерством фiнансiв України разом iз Державною податковою адмiнiстрацiєю України та Державною митною службою України;  
13. б) звiльнення на 3 роки вiд оподаткування прибутку новоствореного, в тому числi у процесi реструктуризацiї, пiдприємства, iнвестицiя в яке є еквiвалентною не менш як 250 тисячам доларiв США, а також прибутку дiючого пiдприємства, одержаного вiд iнвестування в його реконструкцiю або модернiзацiю, якщо така iнвестицiя дорiвнює не менш як 250 тисячам доларiв США.  
14. З четвертого по шостий рiк прибуток пiдприємства, зазначеного в абзацi першому цього пункту, оподатковується за ставкою в розмiрi 50 вiдсоткiв дiючої ставки оподаткування.  
15. Пiльга, передбачена абзацом першим цього пункту, застосовується з моменту одержання першого прибутку.  
16. Порядок обчислення одержаного вiд iнвестування в реконструкцiю або модернiзацiю дiючого пiдприємства прибутку, що звiльняється вiд оподаткування, визначається Державною податковою адмiнiстрацiєю України;  
17. в) звiльнення на 2 роки вiд сплати збору до Державного iнновацiйного фонду новостворених пiдприємств та пiдприємств, в у яких чисельнiсть вивiльнюваних працiвникiв гiрничодобувних пiдприємств, що лiквiдуються, становить у податковому перiодi не менш як 30 вiдсоткiв середньоспискової чисельностi працюючих;  
18. г) невключення до валового доходу пiдприємства з метою оподаткування одержаної згiдно з iнвестицiйним проектом суми iнвестицiї у виглядi:  
19. коштiв;  
20. матерiальних цiнностей;  
21. нематерiальних активiв, вартiсть яких у конвертованiй валютi пiдтверджено згiдно iз законами (процедурами) країни iнвестора або мiжнародними торговельними звичаями, а також експертною оцiнкою в Українi, включаючи легалiзованi на територiї України авторськi права, права на винаходи, промисловi зразки, знаки для товарiв i послуг, ноу-хау.  
22. У разi коли протягом звiтного податкового перiоду вiдбувається часткове або повне вiдчуження передбаченої пунктами "б" i "г" цiєї статтi iнвестицiї, суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, який одержав iнвестицiю, зобов'язаний сплатити у повному обсязi податок з прибутку, одержаного у такому звiтному (податковому) перiодi.  
23. Стаття 3. Установити, що iнвестицiйнi проекти, що реалiзуються у прiоритетних видах економiчної дiяльностi, є прiоритетними для надання кредитiв пiд державнi гарантiї вiд iноземних держав, мiжнародних фiнансових органiзацiй, iнших фiнансово-кредитних установ.  
24. Стаття 4. Прикiнцевi положення Цей Закон набирає чинностi з 1 сiчня 2000 року. Контроль за виконанням цього Закону покласти на Кабiнет Мiнiстрiв України.