Кількість абзаців - 12 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України ''Про податок на додану вартість'' (Друге читання)

0. 1. "Стаття 8. Особливості оподаткування операцій з вивезення (пересилання) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України  
1. 8.1. Платник податку, який здійснює операції з вивезення (пересилання) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України (експорт) та подає декларацію щодо експортного відшкодування частини податків, включених до його податкового кредиту за підсумками результатів діяльності першого місяця кварталу та двох перших місяців кварталу, має право на отримання такого експортного відшкодування протягом 30 календарних днів від дня подання такої декларації.  
2. Зазначена декларація подається разом із такими документами:  
3. митною декларацією, що підтверджує факт митного оформлення товарів, призначених для вивезення (експортування) за межі митної території України, відповідно до митного законодавства, або актом (іншим передаточним документом), який засвідчує передання права власності на роботи (послуги) нерезиденту для їх споживання за межами митного кордону України;  
4. копією платіжного дорученння, завіреного банком, про перерахування платником податку коштів на користь іншого платника податку в оплату придбаних товарів (робіт, послуг), з урахуванням податків, нарахованих на ціну такого придбання, підтвердженого відповідними податковими накладними, а при вивезенні (експортуванні) товарів, попередньо ввезених (імпортованих) таким платником податків, - ввізною митною декларацією, що підтверджує факт митного оформлення товарів для їх вільного використання на митній території України.  
5. 8.2. У розрахунок суми, що підлягає експортному відшкодуванню, включаються суми податку, фактично сплачені платником податку-експортером коштами у складі ціни товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до валових витрат виробництва (обігу) або підлягає амортизації, постачальникам таких товарів (робіт, послуг) у будь-який час до дня подання декларації, включаючи такий день, а при ввезенні (імпортуванні) таких товарів (робіт, послуг), -суми податку, сплачені до бюджету у зв'язку з таким ввезенням (імпортуванням).  
6. 8.3. У разі коли платник податку здійснює вивезення (експортування) товарів (робіт, послуг), отриманих від іншого платника податку на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари (роботи, послуги), право на отримання експортного відшкодування має такий інший платник податку. При цьому комісійна винагорода, отримана таким платником податку-експортером від такого іншого платника податку включається до бази оподаткування цим податком за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону.  
7. 8.4. Бюджетному відшкодуванню підлягає відсоток податкового кредиту податкового періоду, що має дорівнювати долі обсягів продажу товарів (робіт, послуг) на експорт у загальному обсязі оподатковуваних операцій з продажу товарів (робіт, послуг) такого податкового періоду.  
8. Розрахунок суми бюджетного відшкодування при оподаткуванні операцій з продажу товарів (робіт, послуг), що оподатковуються за нульовою ставкою, проводиться у порядку, передбаченому законодавством для платників податку, які застосовують квартальний податковий період. Таке бюджетне відшкодування здійснюється протягом місяця, що настає після подання декларації за звітний період, у якому були здійснені такі операції.  
9. 8.5. У разі коли платник податку має непогашену заборгованість з податку на додану вартість минулих податкових періодів або непогашений податковий вексель, виданий відповідно до пункту 11.5 статті 11 цього Закону, експортне відшкодування або його частина направляються на погашення такої заборгованості або зараховується у рахунок погашення такого векселя. За добровільним рішенням платника податку сума експортного відшкодування може бути повністю або частково зарахована в рахунок платежів з цього податку або інших податків, зборів (обов'язкових платежів), які зараховуються до Державного бюджету України. Таке рішення платника податку відображається у декларації";  
10. 2. У абзаці 6 пункту 11.5 статті 11 після слів "шляхом перерахування коштів до бюджету" додати слова "або шляхом заліку суми експортного відшкодування відповідно до пункту 8.5 статті 8 цього Закону".  
11. ІІ. Цей Закон набирає чинності з моменту опублікування та розповсюджується на операції з вивезення (експортування) товарів, митне оформлення яких здійснюється починаючи з дня, наступного за днем набрання чинності цим Законом.