Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 (Друге читання)
0. |
ПРОЕКТ |
1. |
Закон України |
2. |
Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 |
3. |
Цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. |
4. |
Стаття 1. Визначення термінів |
5. |
1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні: |
6. |
1) екстрений виклик — повідомлення про настання екстреної ситуації та звернення у зв’язку з необхідністю отримання екстреної допомоги з використанням системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 (далі — система 112); |
7. |
2) екстрена допомога населенню — проведення підрозділами екстреної допомоги населенню невідкладних заходів із запобігання виникненню, під час виникнення або ліквідації наслідків екстрених ситуацій; |
8. |
3) екстрена ситуація — ситуація, що загрожує здоров’ю, життю, майну або навколишньому природному середовищу, громадському порядку, інші небезпечні події; |
9. |
4) оперативно-диспетчерські служби — відповідні служби органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що приймають екстрені виклики та інформацію про них, здійснюють інформаційну підтримку і координацію дій підрозділів екстреної допомоги населенню та контроль за наданням такої допомоги; |
10. |
5) підрозділи екстреної допомоги населенню — підрозділи аварійно-рятувальних та аварійних служб, правоохоронних органів, центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, служби швидкої медичної допомоги тощо, які працюють у цілодобовому режимі, оснащені необхідними технічними засобами та надають екстрену допомогу населенню. |
11. |
Стаття 2. Законодавство у сфері екстреної допомоги населенню |
12. |
1. Правовідносини у сфері екстреної допомоги населенню регулюються Конституцією України, цим Законом, Основами законодавства України про охорону здоров’я, Законами України «Про правові засади цивільного захисту», «Про інформацію», «Про телекомунікації», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про пожежну безпеку», «Про міліцію», «Про житлово-комунальні послуги» та іншими нормативно-правовими актами. |
13. |
2. Якщо міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються правила міжнародних договорів України. |
14. |
Стаття 3. Основні засади функціонування системи 112 |
15. |
1. Система 112 забезпечує організацію надання екстреної допомоги населенню у разі загрози виникнення або виникнення екстрених ситуацій. |
16. |
2. До системи 112 входять утворені у складі територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту центри екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 (далі — центри 112), оперативно-диспетчерські служби, підрозділи екстреної допомоги населенню, які з використанням телекомунікаційних мереж, програмних, технічних та інших засобів надають екстрену допомогу населенню. |
17. |
3. Для екстрених викликів використовується єдиний телефонний номер 112 та телефонні номери підрозділів екстреної допомоги населенню. |
18. |
4. Екстрений виклик здійснюється безоплатно. |
19. |
Стаття 4. Основні принципи функціонування системи 112 |
20. |
1. Основними принципами функціонування системи 112 є оперативне та цілодобове реагування на екстрені виклики, а також комплексний підхід до надання екстреної допомоги населенню. |
21. |
Стаття 5. Регулювання системи 112 |
22. |
1. Регулювання системи 112 здійснюється Кабінетом Міністрів України, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту, іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. |
23. |
2. До повноважень Кабінету Міністрів України належить: |
24. |
1) визначення порядку функціонування системи 112; |
25. |
2) координація діяльності центральних органів виконавчої влади із забезпечення функціонування системи 112. |
26. |
3. До повноважень спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту належить: |
27. |
1) впровадження та забезпечення функціонування і розвитку системи 112; |
28. |
2) здійснення управління системою 112 у режимі повсякденного функціонування; |
29. |
3) утворення у структурі його апарату підрозділу з питань забезпечення функціонування системи 112; |
30. |
4) забезпечення: |
31. |
утворення центрів 112; |
32. |
функціонування оперативно-диспетчерських служб і підрозділів екстреної допомоги населенню, що належать до сфери його управління; |
33. |
взаємодії з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування щодо функціонування системи 112; |
34. |
надання та захисту інформації про екстрені виклики та реагування на них; |
35. |
формування статистичної звітності про екстрені виклики та реагування на них; |
36. |
5) розроблення та затвердження разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади стандартів та інших нормативних актів щодо функціонування системи 112, здійснення контролю за їх впровадженням та виконанням; |
37. |
6) організація проведення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників центрів 112; |
38. |
7) налагодження міжнародного співробітництва та вивчення світового досвіду щодо організації та надання екстреної допомоги населенню. |
39. |
4. До повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування належить забезпечення: |
40. |
1) функціонування та взаємодії оперативно-диспетчерських служб і підрозділів екстреної допомоги населенню, що належать до сфери їх управління, з центрами 112; |
41. |
2) підготовки та подання до спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту інформації про екстрені виклики та реагування на них для підготовки статистичної звітності. |
42. |
Стаття 6. Організаційні засади функціонування системи 112 |
43. |
1. Центри 112 забезпечують: |
44. |
1) прийняття та оброблення екстрених викликів; |
45. |
2) визначення підрозділів екстреної допомоги населенню, які залучаються для надання такої допомоги; |
46. |
3) передачу інформації про екстрені виклики до оперативно-диспетчерських служб; |
47. |
4) забезпечення взаємодії підрозділів екстреної допомоги населенню під час надання такої допомоги; |
48. |
5) ведення обліку та формування статистичної звітності, зберігання інформації про екстрені виклики. |
49. |
2. Положення про центр 112 затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту. |
50. |
3. Оператори центрів 112 приймають та обробляють екстрені виклики, передають інформацію про такі виклики та їх аудіозаписи (у разі потреби) відповідним оперативно-диспетчерським службам. |
51. |
4. Для забезпечення оброблення екстрених викликів оператори центрів 112 мають право використовувати інформацію, що міститься в базах даних операторів телекомунікацій, зокрема: |
52. |
для абонента фіксованого телефонного зв’язку — абонентський номер, прізвище, ім’я, по батькові, найменування та адресу; |
53. |
для абонента рухомого (мобільного) зв’язку — абонентський номер та місцезнаходження на момент здійснення екстреного виклику. |
54. |
5. Оперативно-диспетчерські служби забезпечують: |
55. |
1) прийняття екстрених викликів та інформації про них від центрів 112; |
56. |
2) формування та оперативну передачу інформації про екстрені виклики підрозділам екстреної допомоги населенню; |
57. |
3) інформаційну підтримку і координацію дій підрозділів екстреної допомоги населенню та контроль за наданням такої допомоги; |
58. |
4) інформування центрів 112 про час прибуття на місце події підрозділів екстреної допомоги населенню та результати надання такої допомоги; |
59. |
5) цілодобове чергування. |
60. |
6. Підрозділи екстреної допомоги населенню надають допомогу в екстрених ситуаціях у порядку, визначеному органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, до сфери управління яких вони належать. |
61. |
7. Порядок передачі екстрених викликів визначається центральним органом виконавчої влади у галузі зв’язку. |
62. |
8. Інформація про екстрений виклик, абонента, який його здійснив, та аудіозапис такого виклику підлягають зберіганню. |
63. |
9. Надання інформації про екстрені виклики здійснюється в порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту. |
64. |
Стаття 8. Матеріально-технічне забезпечення системи 112 |
65. |
1. Матеріально-технічне забезпечення системи 112 здійснюється заінтересованими центральними та місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування. |
66. |
Стаття 9. Прикінцеві положення |
67. |
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. |
68. |
2. Внести зміни до таких законів України: |
69. |
1) у статті 39 Закону України «Про телекомунікації» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 12, ст. 155, № 48, ст. 526; 2006 р., № 14, ст. 116, № 30, ст. 258; 2010 р., № 10, ст. 105, № 38, ст. 504; із змінами, внесеними Законом України від 5 липня 2011 року № 3566-VІ): |
70. |
у частині першій: |
71. |
пункт 2 після слів «аварійних служб газу» доповнити словами і цифрами «та підрозділів екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112»; |
72. |
доповнити частину пунктом 18? такого змісту: |
73. |
«18?) подавати до центрів системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112: |
74. |
невідкладно після отримання екстреного виклику від абонента рухомого (мобільного) зв’язку — його номер і місцезнаходження; |
75. |
щомісяця інформацію про абонентські номери фіксованого телефонного зв’язку, прізвища, імена, по батькові, найменування та адреси, що міститься в базі даних;»; |
76. |
абзац перший частини другої після цифр «17» доповнити цифрами «, 18?»; |
77. |
2) статтю 5 Закону України «Про правові засади цивільного захисту» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 39, ст. 488) після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту: |
78. |
«забезпечення функціонування системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112;». |
79. |
У зв’язку з цим абзаци дев’ятий — п’ятнадцятий вважати відповідно абзацами десятим — шістнадцятим. |