Кількість абзаців - 11 Таблиця поправок


Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності (Повторне перше читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект Закон України Про професійні спілки, права та гарантії їх діяльності      Проект Закон України Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності  
1. Стаття 11. Статус професійних спілок      Стаття 11-1. Статус професійних спілок  
2. Профспілкові організації та об'єднання профспілок можуть мати статус місцевих, обласних, республіканських, всеукраїнських.   -1- Кабінет Міністрів України
Статтю 11 викласти в такій редакції: "Стаття 11. Статус професійних спілок Профспілкові організації та об'єднання профспілок можуть мати статус місцевих, обласних, регіональних, республіканських, всеукраїнських. Статус місцевих мають профспілки, об'єднання профспілок, діяльність яких поширюється на адміністративно-територіальні одиниці, що знаходяться на території області (село, кілька сіл, селище, місто, район у місті, район) і які об'єднують не менше трьох первинних організацій. Статус обласних мають профспілки, об'єднання профспілок, які об'єднують місцеві профспілки більшості адміністративно-територіальних одиниць однієї області, міст Києва та Севастополя або більшість первинних чи місцевих організацій, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Статус регіональних мають профспілки, об'єднання профспілок, які об'єднують місцеві профспілки більшості адміністративно-територіальних одиниць двох або більше областей. Статус республіканських мають профспілки, об'єднання профспілок Автономної республіки Крим, які об'єднують місцеві профспілки більшості адміністративно-територіальних одиниць Автономної республіки Крим, або більшість первинних чи місцевих організацій, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Статус всеукраїнських мають профспілки, які об'єднують не менше половини працюючих громадян України, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності, а також об'єднання профспілок, діяльність яких поширюється на територію всієї України і які мають місцеві осередки у більшості її адміністративно-територіальних одиниць. Місцеві, обласні, регіональні, республіканські та всеукраїнські профспілки створюються на установчих зборах або конференціях чи з'їздах повноважних представників первинних профспілкових організацій і оформляються відповідним протоколом. Якщо профспілка одночасно може бути визнана за кількома статусами, вона самостійно обирає свій статус. Профспілки чи їх об'єднання вищого за статусом рівня можуть представляти інтереси відповідних профспілок нижчого рівня. Всеукраїнські профспілки можуть без спеціального дозволу використовувати у своєму найменуванні слово "Україна" та похідні від нього".  
Враховано   Профспілки можуть мати статус місцевих, обласних, регіональних, республіканських, всеукраїнських.  
3. Статус місцевих мають профспілки, об'єднання профспілок, діяльність яких поширюється на адміністративно-територіальні одиниці, що знаходяться на території області (село, кілька сіл, селище, місто, район у місті, район) і які об'єднують не менше 9 членів профспілки або не менше трьох первинних організацій.      Статус місцевих мають профспілки, до складу яких входять не менше трьох організацій, що діють на підприємствах, в установах або організаціях однієї адміністративно-територіальної одиниці (міста, району, села), чи об'єднують не менше 9 членів профспілки, які працюють на різних підприємствах, установах або організаціях.  
4. Статус обласних мають профспілки, об'єднання профспілок, які об'єднують місцеві профспілки більшості адміністративно-територіальних одиниць однієї області, міст Києва та Севастополя або більшість первинних чи місцевих організацій, які охоплюються даною галуззю чи фахом.      Статус обласних мають профспілки, які мають організаційні ланки профспілки в більшості адміністративно-територіальних одиниць однієї області, міст Києва або Севастополя; або мають організаційні ланки профспілки більшості адміністративно-територіальних одиниць однієї області, міст Києва або Севастополя, де розташовані підприємства, установи або організації певної галузі; або об'єднують у профспілці більшість членів профспілки, які працюють за даною професією чи фахом в області, містах Києві та Севастополі. Статус регіональних мають профспілки, які об'єднують місцеві профспілкові організації більшості адміністративно-територіальних одиниць двох або більше областей. Статус всеукраїнських профспілок визначається за однією з таких ознак: 1) наявність організаційних ланок профспілки в більшості адміністративно-територіальних одиниць України, визначених частиною другою статті 133 Конституції України; 2) наявність організаційних ланок профспілки в більшості з тих адміністративно-територіальних одиниць України, де розташовані підприємства, установи або організації певної галузі, та які об'єднують не менше третини членів профспілок цієї галузі (чи працюють члени профспілки певного фаху, професії); 3) об'єднання в профспілці більшості членів профспілки, які працюють за даною професією чи фахом в Україні.  
5. Статус республіканських мають профспілки, об'єднання профспілок Автономної республіки Крим, які об'єднують місцеві профспілки більшості адміністративно-територіальних одиниць Автономної республіки Крим, або більшість первинних чи місцевих організацій, які охоплюються даною галуззю чи фахом.      Статус республіканських профспілок Автономної Республіки Крим визначається за ознаками всеукраїнських профспілок, що стосовуються території Автономної Республіки Крим.  
6. Статус всеукраїнських мають профспілки, об'єднання профспілок, які об'єднують більшість профспілок, об'єднань профспілок, які мають статус обласних або більшість профспілок, діяльність яких поширюється на більшість областей України, Автономну республіку Крим, які охоплюються даною галуззю чи фахом.       
7. Місцеві, обласні, та всеукраїнські профспілки створюються на установчих зборах або конференціях чи з'їздах повноважних представників первинних профспілкових організацій і оформляються відповідним протоколом.   -2- Комітет з питань соціальної політики та праці
У частині 6 статті 11 після слів "обласні" додати слово "республіканські".  
Враховано    
    -3- Кабінет Міністрів України
У статті 11 проекту необхідно встановити, хто надаватиме реєструючому органу інформацію щодо питання про більшість профспілкових організацій та об'єднань, про які йдеться у частинах третій і шостій цієї статті. Крім цього, Кабінет Міністрів України підтверджує пропозиції щодо редакції статті "Статус професійних спілок", подані Комітету Верховної Ради України (ІЗ скликання) з питань соціальної політики та праці (лист від ЗІ жовтня 1997 р. №26-2883/4), що містяться у порівняльній таблиці до статті 11 від 25 листопада 1998 року.  
Враховано    
8. Якщо профспілка одночасно може бути визнана за двома статусами вона самостійно обирає свій статус.       
9. Профспілки чи їх об'єднання вищого за статусом рівня можуть представляти інтереси профспілок нижчого рівня.   -4- Комітет з питань соціальної політики та праці
Дев'яту частину статті 11 за змістом перенести до статті 13.  
Враховано    
    -5- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Хара В.Г. (реєстр. картка № 238)
Статтю 11-1 викласти в такій редакції: "Профспілки можуть мати статус місцевих, обласних (регіональних), всеукраїнських. Статус місцевих мають профспілки, до складу яких входять не менше трьох організацій, що діють на підприємствах, в установах, організаціях однієї адміністративно-територіальної одиниці (міста, району, села), або об'єднують не менше 9 членів профспілки, які не належать до первинних організацій. Статус обласних (регіональних), мають профспілки, які мають організаційні ланки профспілки в більшості адміністративно-територіальних одиниць однієї області (регіону), міст Києва або Севастополя; або мають організаційні ланки профспілки більшості адміністративно-територіальних одиниць однієї області (регіону), міст Києва або Севастополя, де розташовані підприємства, установи, організації певної галузі; або об'єднують в профспілці більшість членів профспілки, які працюють за даною професією чи фахом в області (регіоні), містах Києві та Севастополі. Статус всеукраїнських профспілок визначається за однією з таких ознак: 1) наявність організаційних ланок профспілки в більшості адміністративно-територіальних одиниць України, визначених частиною другою статті 133 Конституції України; 2) наявність організаційних ланок профспілки в більшості з тих адміністративно-територіальних одиниць України, де розташовані підприємства, установи, організації певної галузі та об'єднують не менше третини членів профспілок цієї галузі (чи працюють члени профспілки певного фаху, професії); 3) об'єднання в профспілці більшості членів профспілки, які працюють за даною професією чи фахом в Україні. Статус республіканських профспілок Автономної Республіки Крим визначається за ознаками всеукраїнських профспілок стосовно території Автономної Республіки Крим. Всеукраїнські профспілки можуть без спеціального дозволу використовувати у своєму найменуванні слово "Україна" та похідні від нього".  
Враховано    
10. Всеукраїнські профспілки можуть без спеціального дозволу використовувати у своєму найменуванні слово "Україна" та похідні від нього.      Всеукраїнські профспілки можуть без спеціального дозволу використовувати у своєму найменуванні слово "Україна" та похідні від нього.