Кількість абзаців - 185 Таблиця поправок


Про охорону прав на зазначення географічного походження товарів (послуг) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект Закон України      Проект Закон України  
1. Про охорону прав на зазначення географічного походження товарів (послуг)   -1- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Слова "географічного" і "послуг" в назві Закону і його тексті вилучити.  
Враховано   Про охорону прав на зазначення походження товарів  
2. Цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з набуттям і здійсненням прав на зазначення географічного походження товарів та послуг.   -2- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Замість слів "набуттям і здійсненням" записати: "набуттям, використанням та захистом".  
Враховано частково   Цей Закон визначає правові засади охорони прав на зазначення походження товарів в Україні і регулює відносини, що виникають у зв'язку з їх набуттям, використанням та захистом.  
    -3- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Преамбулу Закону викласти в такій редакції: "Цей Закон визначає правові засади охорони прав на зазначеня походження товарів в Україні і регулює відносини, що виникають у зв'язку з їх набуттям, використанням та захистом.".  
Враховано    
3. Розділ I Загальні положення      Розділ I. Загальні положення  
4. Стаття 1. Визначення термінів      Стаття 1. Визначення термінів  
5. У цьому Законі названі нижче терміни вживаються у такому значенні:   -4- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Слово "названі" замінити на "наведені".  
Враховано   У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні: Відомство - спеціально уповноважений орган у галузі інтелектуальної власності; Апеляційна палата - орган Відомства для досудового вирішення спорів щодо набуття та охорони прав на об'єкти промислової власності, в т.ч. - на зазначення походження товарів;  
    -5- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Впорядкувати розташування наведених у цій статті термінів.  
Враховано    
    -6- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Статтю доповнити новими абзацами у такій редакції: "Відомство - спеціально уповноважений орган у галузі інтелектуальної власності; Апеляційна палата - орган Відомства для досудового вирішення спорів щодо набуття та охорони прав на об'єкти промислової власності, в т.ч. - на зазначення походження товарів;".  
Враховано    
6. географічне місце - будь-який географічний об'єкт або його частина, зокрема географічний пункт, населений пункт, місцевість, регіон, країна;   -7- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Абзац викласти у такій редакції: "географічне місце - будь-який географічний об'єкт, з офіційно визначеними межами, зокрема: країна, регіон як частина країни, населений пункт, місцевість тощо;".  
Враховано    
7. географічне зазначення - зазначення географічного походження товарів (послуг). Зазначення географічного походження товару (послуги) - це позначення, за яким товар (послуга), виготовлення (надання) якого здійснювалося повністю або частково в одному географічному місці, відрізняється від будь-якого товару (послуги), виготовлення (надання) якого здійснювалося повністю або частково в будь-якому іншому географічному місці;   -8- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "Зазначення походження товару - термін, що охоплює (об'єднує) наступні терміни: - просте зазначення походження товару; - кваліфіковане зазначення походження товару; просте зазначення походження товару - будь-яке словесне чи зображувальне (графічне) позначення, що прямо чи опосередковано вказує на географічне місце походження товару; кваліфіковане зазначення походження товару - термін, що охоплює (об'єднує) наступні терміни: - назва місця походження товару; - географічне зазначення походження товару; назва місця походження (НМП) - назва географічного місця, яка вживається як позначення у назві товару, що походить із вказаного географічного місця і має особливі властивості, виключно або головним чином зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами чи поєднанням цих природних умов з характерними для даного географічного місця людськими факторами; географічне зазначення походження (ГЗП) - назва географічного місця, яка вживається як позначення у назві товару, що походить із цього географічного місця і має певні якості, репутацію чи інші характеристики, в основному зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами чи людськими факторами або поєднанням цих природних умов і людських факторів; географічне місце - будь-який географічний об'єкт, з офіційно визначеними межами, зокрема: країна, регіон як частина країни, населений пункт, місцевість тощо;".  
Враховано   зазначення походження товару - термін, що охоплює (об'єднує) наступні терміни: - просте зазначення походження товару; - кваліфіковане зазначення походження товару; просте зазначення походження товару - будь-яке словесне чи зображувальне (графічне) позначення, що прямо чи опосередковано вказує на географічне місце походження товару; кваліфіковане зазначення походження товару - термін, що охоплює (об'єднує) наступні терміни: - назва місця походження товару; - географічне зазначення походження товару; назва місця походження (НМП) - назва географічного місця, яка вживається як позначення у назві товару, що походить із вказаного географічного місця і має особливі властивості, виключно або головним чином зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами чи поєднанням цих природних умов з характерними для даного географічного місця людськими факторами; географічне зазначення походження (ГЗП) - назва географічного місця, яка вживається як позначення у назві товару, що походить із цього географічного місця і має певні якості, репутацію чи інші характеристики, в основному зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами чи людськими факторами або поєднанням цих природних умов і людських факторів; географічне місце - будь-який географічний об'єкт, з офіційно визначеними межами, зокрема: країна, регіон як частина країни, населений пункт, місцевість тощо;  
8. родове найменування - це географічне зазначення чи похідне від нього позначення з утраченою здатністю відрізняти товар (послуги) за географічним походженням, яке застосовується в Україні як звичайне (родове) найменування чи позначення товару (послуги) або як дані про вид, якість, сорт та інші властивості чи відмінні ознаки товару (послуги);   -9- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "Видова назва товару - застосовувана в назві товару назва географічного місця, в якому спочатку товар такого виду вироблявся, але серед широкого кола виробників і споживачів стала загальновживаною в Україні як позначення (назва) певного виду товару безвідносно до конкретного місця його походження;  
Враховано частково   видова назва товару - застосовувана в назві товару назва географічного місця, в якому спочатку товар такого виду вироблявся, але серед широкого кола виробників і споживачів стала загальновживаною в Україні як позначення (назва) певного виду товару безвідносно до конкретного місця його походження;  
    -10- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Абзац викласти в такій редакції: "видова назва товару (ВНТ) - вживана у назві товару назва географічного місця, де вперше свого часу появився товар такого виду, проте увійшла в загальновживаний обіг серед широкого кола виробників і споживачів як позначення (назва) певного виду (сорту, якості) товару;".  
Враховано частково    
9. компетентний орган - будь-яка організація, якій надано право контролю якості товарів (послуг) чи право захисту споживачів та виробників;   -11- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "спеціально уповноважений орган - визначений Кабінетом Міністрів України державний орган, наділений повноваженнями із визначення і контролю особливих властивостей, певних якостей чи інших характеристик товарів, для позначення яких використовуються НМП чи ГЗП, а також із визначення меж географічних місць, з якими пов'язані ці особливі властивості, певні якості чи інші характеристики, і встановлення виробників вказаних товарів у межах цих географічних місць;".  
Враховано   спеціально уповноважений орган - визначений Кабінетом Міністрів України державний орган, наділений повноваженнями із визначення і контролю особливих властивостей, певних якостей чи інших характеристик товарів, для позначення яких використовуються НМП чи ГЗП, а також із визначення меж географічних місць, з якими пов'язані ці особливі властивості, певні якості чи інші характеристики, і встановлення виробників вказаних товарів у межах цих географічних місць;  
10. особа - фізична або юридична особа;      особа - фізична або юридична особа;  
11. заявка - сукупність документів, необхідних для реєстрації географічного зазначення;   -12- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "заявка - сукупність документів, необхідних для реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання кваліфікованого зазначення походження товару;".  
Враховано   заявка - сукупність документів, необхідних для реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання кваліфікованого зазначення походження товару;  
12. заявник - особа або група осіб, що подали заявку;      заявник - особа або група осіб, що подали заявку;  
13. свідоцтво - свідоцтво України про реєстрацію зазначення географічного походження товару (послуги);   -13- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "свідоцтво - документ, що посвідчує право на кваліфіковане зазначення походження товару і/або право особи на використання зареєстрованої назви місця походження товару чи зареєстрованого географічного зазначення походження товару".  
Враховано   свідоцтво - документ, що посвідчує право на кваліфіковане зазначення походження товару і/або право особи на використання зареєстрованої назви місця походження товару чи зареєстрованого географічного зазначення походження товару;  
14. реєстрація - реєстрація географічного зазначення.   -14- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "реєстрація - державна реєстрація назви місця походження чи географічного зазначення походження товару і/або права на використання цього кваліфікованого зазначення походження товару;".  
Враховано   реєстрація - державна реєстрація назви місця походження чи географічного зазначення походження товару і/або права на використання цього кваліфікованого зазначення походження товару; Реєстр - Державний реєстр України назв місць походження та географічних зазначень походження товарів і прав на використання зареєстрованих кваліфікованих зазначеннь походження товарів.  
    -15- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Доповнити абзацом у такій редакції: "Реєстр - Державний реєстр України назв місць походження та географічних зазначень походження товарів і прав на використання зареєстрованих кваліфікованих зазначеннь походження товарів.".  
Враховано    
15. Стаття 2. Законодавство України про охорону прав на географічне зазначення   -16- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 2. Законодавство України про охорону прав на зазначення походження товарів".  
Враховано   Стаття 2. Законодавство України про охорону прав на зазначення походження товарів  
16. Законодавство України про охорону прав на географічне зазначення складається із цього Закону, Законів України "Про захист прав споживачів", "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності", "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про охорону прав на знаки для товарів та послуг", Митного кодексу України та інших актів законодавства, що регулюють відносини, пов'язані з набуттям і здійсненням прав на географічне зазначення.   -17- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину викласти в такій редакції: "Законодавство України про охорону прав на зазначення походження товарів складається із цього Закону, законів України "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про охорону прав на знаки для товарів та послуг", "Про захист прав споживачів", "Про рекламу" та інших нормативно-правових актів".  
Враховано   Законодавство України про охорону прав на зазначення походження товарів складається із цього Закону, законів України "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про охорону прав на знаки для товарів та послуг", "Про захист прав споживачів", "Про рекламу" та інших нормативно-правових актів.  
17. Стаття 3. Відомство   -18- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті 3 викласти у такій редакції: "Стаття 3. Повноваження Відомства у сфері захисту прав на зазначення походження товарів".  
Враховано   Стаття 3. Повноваження Відомства у сфері захисту прав на зазначення походження товарів  
18. 1. Відомство забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони прав на географічне зазначення, несе відповідальність за застосування цього Закону, приймає до розгляду заявки, проводить їх експертизу, веде Державний реєстр України зазначень географічного походження товарів та послуг, публікує офіційні відомості, видає свідоцтва, приймає відповідні нормативні акти з питань охорони прав на географічне зазначення, виконує інші функції, визначені цим Законом та Положенням про Державне патентне відомство України (далі - Відомство).   -19- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Пункт викласти у такій редакції: "1. Відомство реалізує державну політику у сфері охорони прав на зазначення походження товарів в Українi, здійснює заходи щодо забезпечення функціонування державної системи охорони прав на зазначення походження товарів, зокрема щодо розгляду заявок, проведення їх експертизи, державної реєстрації назв місць походження та географічних зазначень походження і/або прав на їх використання, видачі свідоцтв, публікації офіційних відомостей, а також здійснює інші повноваження відповідно до компетенції".  
Враховано   1. Відомство реалізує державну політику у сфері охорони прав на зазначення походження товарів в Українi, здійснює заходи щодо забезпечення функціонування державної системи охорони прав на зазначення походження товарів, зокрема щодо розгляду заявок, проведення їх експертизи, державної реєстрації кваліфікованих зазначень походження і/або прав на їх використання, видачі свідоцтв, публікації офіційних відомостей, а також здійснює інші повноваження відповідно до компетенції.  
19. 2. Відомство може надавати у визначеному ним порядку будь-якій особі інформацію про географічне зазначення та інші послуги.   -20- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Пункт викласти у такій редакції: "2. Відомство може надавати будь-якій особі інформацію щодо зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару та інші послуги, пов'язані з охороною прав на цей об'єкт. Порядок надання послуг та їх перелік встановлюється Відомством".  
Враховано   2. Відомство може надавати будь-якій особі інформацію щодо зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару та інші послуги, пов'язані з охороною прав на цей об'єкт. Порядок надання послуг та їх перелік встановлюється Відомством.  
20. 3. Фінансування діяльності Відомства провадиться за рахунок коштів державного бюджету.   -21- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт 3 статті 3 вилучити.  
Враховано   Стаття 4. Міжнародні договори Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим законом, застосовуються правила міжнародного договору. Стаття 5. Права і обов'язки іноземців та осіб без громадянства 1. Іноземці та особи без громадянства мають рівні з громадянами України права і обов'язки, передбачені цим Законом, за винятком тих, що встановлені міжнародними договорами України. 2. Іноземці та особи без громадянства у відносинах з Відомством реалізують свої права через представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).  
    -22- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Перенести з розділу VII статті 24 і 25 та вважати їх статтями 4 і 5. Згідно з цим змінити нумерацію наступних статей.  
Враховано    
21. Розділ II Правова охорона географічного зазначення   -23- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву розділу викласти в такій редакції: "Правова охорона зазначень походження товарів".  
Враховано   Розділ II. Правова охорона зазначень походження товарів Стаття 6. Надання правової охорони зазначенням походження товарів 1. Правова охорона простого зазначення походження товару надаєтьяся на підставі його використання. Правова охорона простого зазначення походження товару полягає у недопущенні використання таких зазначень, що є неправдивими (фальшивими) чи такими, що вводять споживачів в оману щодо дійсного географічного місця походження товару. Просте зазначення походження товару не підлягає реєстрації. 2. Цим Законом кваліфікованим зазначенням походження товарів правова охорона надається на підставі їх реєстрації і діє безстроково від дати реєстрації.  
    -24- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Доповнити розділ статтею у такій редакції: "Стаття 6. Надання правової охорони зазначенням походження товарів 1. Правова охорона простого зазначення походження товару надаєтьяся на підставі його використання. Правова охорона простого зазначення походження товару полягає у недопущенні використання таких зазначень, що є неправдивими (фальшивими) чи такими, що вводять споживачів в оману щодо дійсного географічного місця походження товару. Просте зазначення походження товару не підлягає реєстрації. 2. Цим Законом кваліфікованим зазначенням походження товарів правова охорона надається на підставі їх реєстрації і діє безстроково від дати реєстрації".  
Враховано    
22. Cтаття 4. Умови надання правової охорони      Cтаття 4. Умови надання правової охорони  
23. 1. Правова охорона надається географічному зазначенню, що прямо чи посередньо вказує на географічне місце, з яким по суті пов'язується особлива якість, репутація та інші характеристики товару (послуги) та на яке не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони, встановлені цим Законом.   -25- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Пункт 1 викласти у такій редакції: "1. Правова охорона надається кваліфікованому зазначенню походження товару, що вказує на конкретне географічне місце, з якого походить товар, і на яке не поширюються встановлені цим Законом підстави для відмови в наданні правової охорони".  
Враховано   1. Правова охорона надається кваліфікованому зазначенню походження товару, що вказує на конкретне географічне місце, з якого походить товар, і на яке не поширюються встановлені цим Законом підстави для відмови в наданні правової охорони.  
24. 2. Об'єктом географічного зазначення, що охороняється, можуть бути позначення у формі будь-яких виразів чи символів.   -26- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "2. Простим зазначенням походження товару є будь-яке словесне чи зображувальне (графічне) позначення, що прямо чи опосередковано вказує на конкретне географічне місце походження товару. Ним може бути і назва географічного місця, яка вживається як назва товару чи як складова частина його назви".  
Враховано   2. Простим зазначенням походження товару є будь-яке словесне чи зображувальне (графічне) позначення, що прямо чи опосередковано вказує на конкретне географічне місце походження товару. Ним може бути і назва географічного місця, яка вживається як назва товару чи як складова частина його назви. 3. Правова охорона надається назві місця походження товару, щодо якої виконуються наступні умови: а) вона є назвою географічного місця, з якого позначуваний товар походить; б) це зазначення вживається як назва вказаного товару чи як складова частина цієї назви; в) у вказаному цією назвою географічному місці об'єктивно існують характерні природні умови чи поєднання характерних природних умов і людських факторів, що надають товару особливих властивостей, порівняно з однорідними товарами з інших географічних місць; г) позначуваний цією назвою товар має відповідні властивості, що виключно або головним чином зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами чи поєднанням цих умов з характерними для даного географічного місця людськими факторами; д) виробництво (видобування) і переробка позначуваного цією назвою товару здійснюється в межах вказаного географічного місця. 4. Правова охорона надаєтся географічному зазначенню походження товару, щодо якого виконуються наступні умови: а) воно є назвою географічного місця, з якого позначуваний товар походить; б) воно вживається як назва даного товару чи як складова частина його назви; в) у вказаному цією назвою географічному місці наявні характерні умови і/або людські фактори, що надають товару певні якості чи інші характеристики; г) позначуваний цією назвою товар має певні якості, репутацію чи інші характеристики, в основному зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами і/або людськими факторами; д) хоча б основна складова позначуваного цією назвою товару виробляється і/або переробляється в межах вказаного географічного місця.  
    -27- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Доповнити статтю пунктами у такій редакції: "3. Правова охорона надається назві місця походження товару щодо якої виконуються наступні умови: а) вона є назвою географічного місця, з якого позначуваний товар походить; б) це зазначення вживається як назва вказаного товару чи як складова частина цієї назви; в) у вказаному цією назвою географічному місці об'єктивно існують характерні природні умови чи поєднання характерних природних умов і людських факторів, що надають товару особливих властивостей, порівняно з однорідними товарами з інших географічних місць; г) позначуваний цією назвою товар має відповідні властивості, що виключно або головним чином зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами чи поєднанням цих умов з характерними для даного географічного місця людськими факторами; д) виробництво (видобування) і переробка позначуваного цією назвою товару здійснюється в межах вказаного географічного місця. 4. Правова охорона надаєтся географічному зазначенню походження товару, щодо якого виконуються наступні умови: а) воно є назвою географічного місця, з якого позначуваний товар походить; б) воно вживається як назва даного товару чи як складова частина його назви; в) у вказаному цією назвою географічному місці наявні характерні умови і/або людські фактори, що надають товару певні якості чи інші характеристики; г) позначуваний цією назвою товар має певні якості, репутацію чи інші характеристики, в основному зумовлені характерними для даного географічного місця природними умовами і/або людськими факторами; д) хоча б основна складова позначуваного цією назвою товару виробляється і/або переробляється в межах вказаного географічного місця".  
Враховано    
25. 3. Правова охорона надається географічному зазначенню від дати його державної реєстрації у порядку, визначеному цим Законом, або від дати, з якої воно вважається зареєстрованим згідно з міжнародними договорами України.   -28- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт вилучити, тому, що аналогічна норма наведена в статті 4.  
Враховано    
26. 4. Право на використання географічного зазначення засвідчується свідоцтвом. Строк дії свідоцтва становить 10 років від дати надання правової охорони географічному зазначенню. Він може бути продовжений Відомством за клопотанням власника свідоцтва, поданим протягом останнього року дії свідоцтва, щоразу на 10 років за умови, що характеристики товару (послуги), його особлива якість та географічне місце, з яким вони пов'язуються, тотожні характеристикам та географічному місцю, зазначеним у свідоцтві. Порядок продовження дії свідоцтва встановлюється Відомством. Дія свідоцтва припиняється достроково за умов, передбачених цим Законом.   -29- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт, змінивши його редакцію перенести у статтю 13.  
Враховано    
27. 5. Обсяг правової охорони, що надається, визначається наведеними у свідоцтві географічним зазначенням, характеристикою товару (послуги) та межами географічного місця.   -30- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт перенести в розділ IV. Статтю доповнити пунктом у такій редакції: "Правова охорона може бути надана однаковим зазначенням походження, що використовуються для позначення різних за властивостями однорідних товарів, за умови забезпечення при використанні цих зазначень відмінностей, достатніх для запобігання введення в оману споживачів щодо дійсної ідентифікації товарів".  
Враховано   5. Правова охорона може бути надана однаковим зазначенням походження, що використовуються для позначення різних за властивостями однорідних товарів, за умови забезпечення при використанні цих зазначень відмінностей, достатніх для запобігання введення в оману споживачів щодо дійсної ідентифікації товарів. 6. Правова охорона надається омонімічним зазначенням походження товару за умови забезпечення запобігання омани споживачів щодо дійсної ідентифікації товару, географічного місця або його меж.  
    -31- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Статтю доповнити пунктом у такій редакції: "Правова охорона надається омонімічним зазначенням походження товару за умови забезпечення запобігання омани споживачів щодо дійсної ідентифікації товару, географічного місця або його меж".  
Враховано    
28. Стаття 5. Підстави для відмови в наданні правової охорони      Стаття 8. Підстави для відмови в наданні правової охорони кваліфікованому зазначенню походження товару  
29. За цим Законом не може бути надана правова охорона як географічному зазначенню будь-якому позначенню, що:   -32- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину викласти у такій редакції: "1. Цим Законом не надається правова охорона кваліфікованому зазначенню походження товару, що:".  
Враховано   1. Цим Законом не надається правова охорона кваліфікованому зазначенню походження товару, що:  
30. не відповідає вимогам до географічного зазначення, викладеним у пунктах 1 і 2 статті 4 цього Закону;   -33- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Абзац викласти в такій редакції: "а) не відповідає умовам, викладеним у статті 7 цього Закону;".  
Враховано   а) не відповідає умовам, викладеним у статті 7 цього Закону;  
31. суперечить суспільним інтересам, принципам гуманності і моралі;      б) суперечить суспільним інтересам, принципам гуманності і моралі;  
32. стало родовим найменуванням. Найменування вважається родовим з часу, коли фахівці у певній галузі або невизначене коло осіб вважають його таким;   -34- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти в такій редакції: "в) є видовою назвою товару;".  
Враховано   в) є видовою назвою товару;  
33. правильно вказує на географічне місце виготовлення товару (надання послуги), але може створити у громадськості помилкове уявлення про те, що товар виготовлено (послугу надано) в іншому географічному місці;   -35- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Замість слів "у громадськості" записати "у споживачів".  
Враховано   г) правильно вказує на географічне місце виготовлення товару, але створює у споживачів помилкове уявлення про те, що товар виготовлено в іншому географічному місці;  
34. суперечить назві сорту рослин чи породи тварин, внаслідок чого може створити у громадськості помилкове уявлення про місце географічного походження продукту;   -36- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Абзац викласти у такій редакції: "д) є назвою сорту рослини чи породи тварини і тому здатне ввести в оману споживачів щодо дійсного походження товару;".  
Враховано   д) є назвою сорту рослини чи породи тварини і тому здатне ввести в оману споживачів щодо дійсного походження товару.  
35. пов'язане з географічним місцем в іноземній державі, з якою немає домовленості про охорону географічних зазначень з України;   -37- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Замість цього і наступного абзаців статтю доповнити пунктом у такій редакції: "2. Цим Законом правова охорона не надається кваліфікованому зазначенню походження товару, пов'язаному з географічним місцем в іноземній державі, якщо: а) Україна не має відповідної угоди з іноземною державою про взаємну охорону цього виду зазначень походження товарів; б) це зазначення не охороняється у відповідній іноземній державі".  
Враховано   2. Цим Законом правова охорона не надається кваліфікованому зазначенню походження товару, пов'язаному з географічним місцем в іноземній державі, якщо: а) Україна не має відповідної угоди з іноземною державою про взаємну охорону цього виду зазначень походження товарів; б) це зазначення не охороняється у відповідній іноземній державі.  
36. пов'язане з географічним місцем в іноземній державі, відповідає вимогам до географічного зазначення, викладеним у статті 4 цього Закону, але не охороняється в цій державі;       
37. через особливу якість, репутацію, відомість та тривалість використання знаку для товару (послуги) може створити у громадськості помилкове уявлення про товар (послугу).   -38- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти окремим пунктом у такій редакції: "3. Не може бути підставою для відмови в наданні правової охорони заявленій назві місця походження чи заявленому географічному зазначенню походження товару зареєстрований в Україні товарний знак, що складається тільки з цього позначення або містить у собі заявлене позначення як елемент".  
Враховано   3. Не може бути підставою для відмови в наданні правової охорони заявленій назві місця походження чи заявленому географічному зазначенню походження товару зареєстрований в Україні товарний знак, що складається тільки з цього позначення або містить у собі заявлене позначення як елемент.  
38. Розділ III Порядок реєстрації географічного зазначення   -39- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву розділу викласти в такій редакції: "Розділ III. Порядок реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на його використання".  
Враховано   Розділ III. Порядок реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на його використання  
39. Стаття 6. Право на реєстрацію   -40- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 7. Право на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару".  
Враховано   Стаття 9. Право на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару  
40. Право на реєстрацію географічного зазначення мають:   -41- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти в такій редакції: "1. Право на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару мають:".  
Враховано   1. Право на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару мають:  
41. особа або групи осіб, що беруть участь у виготовленні товарів (наданні послуг) в зазначеному у заявці географічному місці, з яким по суті пов'язується особлива якість, репутація чи інші характеристики товару (послуги). До таких груп можуть належати інші заінтересовані особи;   -42- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти в такій редакції: "а) особа чи група осіб, які в заявленому географічному місці виробляють товар, особливі властивості, певні якості, репутація чи інші характеристики якого пов'язані з цим географічним місцем;".  
Враховано   а) особа чи група осіб, які в заявленому географічному місці виробляють товар, особливі властивості, певні якості, репутація чи інші характеристики якого пов'язані з цим географічним місцем;  
42. групи споживачів;   -43- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Абзац викласти в такій редакції : "асоціації споживачів;".  
Враховано   б) асоціації споживачів;  
43. будь-який компетентний орган.   -44- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Абзац викласти в такій редакції: "в) установи, що мають безпосереднє відношення до виготовлення чи вивчення відповідних продуктів, виробів, технологічних процесів чи географічних місць".  
Враховано   в) установи, що мають безпосереднє відношення до виготовлення чи вивчення відповідних продуктів, виробів, технологічних процесів чи географічних місць. 2. Право на використання зареєстрованої назви місця походження товару чи зареєстрованого географічного зазначення походження товару мають, за умови реєстрації цього права, виробники, які в географічному місці, зазначеному у Реєстрі, виробляють товар, особливі властивості, певні якості чи інші характеристики якого відповідають тим, що внесені до Реєстру.  
    -45- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Статтю доповнити пунктом у редакції: "2. Право на використання зареєстрованої назви місця походження товару чи зареєстрованого географічного зазначення походження товару мають, за умови реєстрації цього права, виробники, які в географічному місці, зазначеному у Реєстрі, виробляють товар, особливі властивості, певні якості чи інші характеристики якого відповідають тим, що внесені до Реєстру".  
Враховано    
44. Стаття 7. Заявка на реєстрацію   -46- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Доповнити словами "і/або права на використання".  
Враховано   Стаття 10. Заявка на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару  
45. 1. Заявка на реєстрацію географічного зазначення подається до Відомства особою чи групою осіб, що мають право на реєстрацію.   -47- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "1. Заявка на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару подається до Відомства особами, які мають право на реєстрацію згідно з статтею 9 цього Закону. Заявка на реєстрацію права на використання вже зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару подається до Відомства особами, які мають право на таке використання згідно з частиною другою статті 9 цього Закону. Якщо заявка на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження подається до Відомства особами, що виробляють товар, для якого заявляються зазначення, заявка вважається одночасно і заявкою на реєстрацію права на використання цього зазначення походження".  
Враховано   1. Заявка на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару подається до Відомства особами, які мають право на реєстрацію згідно з статтею 9 цього Закону. Заявка на реєстрацію права на використання вже зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару подається до Відомства особами, які мають право на таке використання згідно з частиною другою статті 9 цього Закону. Якщо заявка на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження подається до Відомства особами, що виробляють товар, для якого заявляються зазначення, заявка вважається одночасно і заявкою на реєстрацію права на використання цього зазначення походження.  
46. 2. За дорученням заявника заявка може бути подана через представника у справах інтелектуальної власності або іншу довірену особу, яка підтримує листування на території України.   -48- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт поміняти місцями з наступним і слова "яка підтримує листування на території України" вилучити.  
Враховано   2. Заявка повинна стосуватися лише одного зазначення походження товару.  
    -49- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт поміняти місцями з попереднім і викласти в такій редакції: "2. Заявка повинна стосуватися лише одного зазначення походження товару".  
Враховано    
    -50- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Після слова "стосуватися" доповнити "лише".  
Враховано    
47. 3. Заявка повинна стосуватися одного географічного зазначення.   -51- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт 3 статті 8 викласти в такій редакції: "3. За дорученням заявника заявка може бути подана через представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного) або іншу довірену особу".  
Враховано   3. За дорученням заявника заявка може бути подана через представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного) або іншу довірену особу.  
48. 4. Заявка складається українською мовою і повинна містити:      4. Заявка складається українською мовою і повинна містити:  
49. заяву про реєстрацію зазначення географічного походження товару (послуги), в якій зазначається заявник (заявники) та його адреса;   -52- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "а) заяву про реєстрацію назви місця походження товару чи географічного зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого відповідного кваліфікованого зазначення походження товару з відомостями про заявника та його адресу;".  
Враховано   а) заяву про реєстрацію назви місця походження товару чи географічного зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого відповідного кваліфікованого зазначення походження товару з відомостями про заявника та його адресу;  
50. позначення, що заявляється;   -53- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "б) заявлену назву місця походження товару чи заявлене географічне зазначення походження товару;".  
Враховано   б) заявлену назву місця походження товару чи заявлене географічне зазначення походження товару;  
51. найменування товару (послуги), для якого заявляється реєстрація географічного зазначення;   -54- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Абзац викласти у такій редакції: "в) назву товару, для якого заявник просить зареєструвати вказане зазначення походження товару і/або право на використання зареєстрованого відповідного кваліфікованого зазначення походження товару;".  
Враховано   в) назву товару, для якого заявник просить зареєструвати вказане зазначення походження товару і/або право на використання зареєстрованого відповідного кваліфікованого зазначення походження товару;  
52. межі географічного місця, з яким по суті пов'язується особлива якість, репутація чи інші характеристики товару (послуги);   -55- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти в такій редакції: "г) назву і межі географічного місця, де виробляється товар і з яким пов'язуються особливі властивості чи певні якісті, репутація та інші характеристики товару;".  
Враховано   г) назву і межі географічного місця, де виробляється товар і з яким пов'язуються особливі властивості чи певні якості, репутація та інші характеристики товару;  
53. опис основних характеристик товару (послуги).   -56- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти в такій редакції: "д) опис особливих властивостей товару, певних якостей, репутації чи інших характеристик товару; е) дані щодо використання заявленого кваліфікованого зазначення походження товару у етикетці і при маркуванні товару; є) дані щодо взаємозв'язку особливих властивостей, певних якостей, репутації або інших характеристик товару з природними умовами і/або людськими факторами вказаного географічного місця".  
Враховано   д) опис особливих властивостей товару, певних якостей, репутації чи інших характеристик товару; е) дані щодо використання заявленого кваліфікованого зазначення походження товару у етикетці і при маркуванні товару; є) дані щодо взаємозв'язку особливих властивостей, певних якостей, репутації або інших характеристик товару з природними умовами і/або людськими факторами вказаного географічного місця.  
54. 5. Разом із заявкою подаються:      5. Разом із заявкою подаються:  
55. документ, що підтверджує право заявника на реєстрацію географічного зазначення, та документи, що підтверджують особливу якість та безпеку товару (послуги);   -57- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Абзац замінити наступними абзацами у такій редакції: "а) документ, який підтверджує, що заявник виробляє товар, для якого просить зареєструвати назву місця його походження чи географічне зазначення походження товару і/або право на використання зареєстрованого відповідного кваліфікованого зазначення походження товару; б) висновок спеціально уповноваженого органу про те, що особливі властивості, певні якості або інші характеристики товару, зазначені в заявці, об'єктивно зумовлені чи пов'язані з природними умовами і/або людськими факторами вказаного географічного місця виготовлення товару; в) висновок спеціально уповноваженого органу щодо меж географічного місця, з яким пов'язані особливі властивості, певні якості або інші характеристики товару".  
Враховано   а) документ, який підтверджує, що заявник виробляє товар, для якого просить зареєструвати назву місця його походження чи географічне зазначення походження товару і/або право на використання зареєстрованого відповідного кваліфікованого зазначення походження товару; б) висновок спеціально уповноваженого органу про те, що особливі властивості, певні якості або інші характеристики товару, зазначені в заявці, об'єктивно зумовлені чи пов'язані з природними умовами і/або людськими факторами вказаного географічного місця виготовлення товару; в) висновок спеціально уповноваженого органу щодо меж географічного місця, з яким пов'язані особливі властивості, певні якості або інші характеристики товару.  
56. документ, що підтверджує право заявника на заявлене географічне зазначення, пов'язане з географічним місцем в іноземній державі.   -58- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти окремим пунктом у такій редакції: "6.Іноземці разом із заявкою замість зазначених у частині п'ятій цієї статті подають документи, які підтверджують: а) правову охорону заявленого кваліфікованого зазначення походження товару у відповідній іноземній державі; б) право іноземного заявника на використання відповідного кваліфікованого зазначення походження товару".  
Враховано   6. Іноземці разом із заявкою замість зазначених у частині п'ятій цієї статті подають документи, які підтверджують: а) правову охорону заявленого кваліфікованого зазначення походження товару у відповідній іноземній державі; б) право іноземного заявника на використання відповідного кваліфікованого зазначення походження товару.  
57. Зазначені у цьому пункті документи можуть бути подані мовою оригіналу. В такому разі переклад їх українською мовою повинен надійти до Відомства протягом двох місяців від дати подання заявки.   -59- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину викласти в такій редакції: "Передбачені цим пунктом документи можуть бути подані іноземною мовою, а переклад їх українською повинен надійти до Відомства не пізніше трьох місяців від дня подання заявки".  
Враховано   Передбачені цим пунктом документи можуть бути подані іноземною мовою, а переклад їх українською повинен надійти до Відомства не пізніше трьох місяців від дня подання заявки.  
58. 6. Датою подання заявки є дата одержання Відомством заяви, зазначеної у пункті 4 цієї статті.   -60- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
У статтю 8 ввести новий пункт такого змісту: "7. Датою подання заявки є дата одержання Відомством заяви".  
Враховано   7. Датою подання заявки є дата одержання Відомством заяви.  
59. 7. За подання заявки сплачується збір, який встановлюється Кабінетом Міністрів України. Документ про сплату збору повинен надійти до Відомства разом із заявкою або протягом двох місяців від дати подання заявки.   -61- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Пункт викласти в такій редакції: "8. За подання заявки сплачується збір. Якщо збір не сплачено протягом двох місяців від дати подання заявки, заявка вважається неподаною".  
Враховано   8. За подання заявки сплачується збір. Якщо збір не сплачено протягом двох місяців від дати подання заявки, заявка вважається неподаною.  
60. 8. Інші вимоги до заявки та документів, що додаються до заявки, визначаються Відомством.       
61. Стаття 8. Експертиза заявки      Стаття 11. Експертиза заявки  
62. 1. Експертиза заявки проводиться Відомством відповідно до цього Закону і встановлених на його основі правил протягом шести місяців від дати подання її до Відомства.   -62- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Після слова "правил" поставити крапку.  
Враховано   1. Експертиза заявки проводиться Відомством відповідно до цього Закону і встановлених на його основі правил.  
63. 2. Заявник має право з власної ініціативи чи на запрошення Відомства особисто або через свого представника брати участь у розгляді питань, що виникли під час проведення експертизи. Порядок участі заявника або його представника у розгляді зазначених питань визначається Відомством.   -63- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Перше речення викласти в такій редакції: "2. Заявник має право особисто або через свого представника брати участь у розгляді питань, що виникають під час проведення експертизи". Друге речення викласти окремою частиною.  
Враховано   2. Заявник має право особисто або через свого представника брати участь у розгляді питань, що виникають під час проведення експертизи. Порядок участі заявника або його представника у розгляді зазначених питань визначається Відомством.  
64. 3. Заявник має право з власної ініціативи вносити до заявки під час проведення її експертизи доповнення, виправлення і уточнення.   -64- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Пункт викласти у такій редакції: "3. Під час проведення експертизи за ініціативою заявника до заявки можуть бути внесені виправлення очевидних помилок і уточнення опису основних характеристик товару або меж географічного місця походження товару".  
Враховано   3. Під час проведення експертизи за ініціативою заявника до заявки можуть бути внесені виправлення очевидних помилок і уточнення опису основних характеристик товару або меж географічного місця походження товару.  
65. 4. Експертиза заявки складається з попередньої експертизи та експертизи по суті.   -65- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункти 4-8 вилучити.  
Враховано    
66. 5. Попередня експертиза заявки проводиться протягом двох місяців від дати подання її до Відомства.       
67. 6. Під час проведення попередньої експертизи заявка та супровідні документи перевіряються відповідно до вимог, викладених у статті 7 цього Закону.       
68. 7. Якщо заявник не має права на реєстрацію географічного зазначення, Відомство надсилає заявнику рішення про відмову в реєстрації.       
69. 8. Якщо заявка не відповідає вимогам, викладеним у пунктах 2 - 8 статті 7 цього Закону, Відомство повідомляє про це заявника, який протягом двох місяців може внести зміни до матеріалів. Якщо протягом цього часу зазначені вимоги не виконано і заявник не подав клопотання про його продовження, Відомство надсилає заявнику рішення про відмову в реєстрації.       
70. 9. Якщо заявка відповідає вимогам, викладеним у статті 7 цього Закону, Відомство проводить експертизу по суті, під час якої перевіряється відповідність заявленого позначення умовам надання правової охорони, викладеним у пунктах 1 і 2 статті 4 цього Закону. Зокрема, визначається:   -66- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "4. Експертиза заявки на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання вже зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару встановлює відповідність наведених у заявці даних положенням статей 7, 8 і 9 цього Закону".  
Враховано   4. Експертиза заявки на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання вже зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару встановлює відповідність наведених у заявці даних положенням статей 7, 8 і 9 цього Закону. 5. У ході експертизи заявки на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару здійснюється перевірка цього зазначення стосовно видових назв, внесених до Переліку видових назв товарів. Перелік видових назв товарів формується Відомством на підставі Положення про Перелік видових назв товарів, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Якщо заявлена на реєстрацію назва місця походження товару чи заявлене на реєстрацію географічне зазначення походження товару міститься у Переліку видових назв товарів, то заявникові надсилається рішення про відмову в реєстрації.  
    -67- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Статтю доповнити пунктом у такій редакції: "5. У ході експертизи заявки на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару здійснюється перевірка цього зазначення стосовно видових назв, внесених до Переліку видових назв товарів. Перелік видових назв товарів формується Відомством на підставі Положення про Перелік видових назв товарів, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Якщо заявлена на реєстрацію назва місця походження товару чи заявлене на реєстрацію географічне зазначення походження товару міститься у Переліку видових назв товарів, то заявникові надсилається рішення про відмову в реєстрації".  
Враховано    
71. чи може бути надана правова охорона заявленому позначенню з урахуванням положень статті 5 цього Закону;   -68- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити.  
Враховано    
72. чи пов'язується по суті географічне місце в зазначених у заявці межах з особливою якістю, репутацією або іншими заявленими характеристиками товару (послуги);   -69- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити.  
Враховано    
73. чи є опис основних характеристик товару (послуги) достатнім за даними, викладеними в ньому;   -70- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити.  
Враховано    
74. чи має товар (послуга), виготовлення (подання) якого здійснюється в зазначеному у заявці географічному місці, особливу якість та безпеку.   -71- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити.  
Враховано    
75. 10. Під час проведення експертизи по суті Відомство має право затребувати від заявника додаткові матеріали, без яких проведення експертизи неможливе.   -72- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Слово "затребувати" замінити на "зажадати".  
Враховано   6. Під час проведення експертизи Відомство має право зажадати від заявника додаткові матеріали, без яких проведення експертизи неможливе.  
76. Заявник має право протягом місяця від дати одержання ним запиту Відомства затребувати у нього копії матеріалів, протиставлених заявці.   -73- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Частину вилучити.  
Враховано    
77. Додаткові матеріали мають бути подані заявником протягом двох місяців від дати одержання ним запиту або копій матеріалів, протиставлених заявці.   -74- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Частину викласти у такій редакції: "Додаткові матеріали на запит експертизи мають бути надані протягом трьох місяців від дати отримання запиту. Протягом зазначеного строку заявник може подати заяву про продовження строку для відповіді або поновлення пропущеного строку відповіді на запит".  
Враховано   Додаткові матеріали на запит експертизи мають бути надані протягом трьох місяців від дати отримання запиту. Протягом зазначеного строку заявник може подати заяву про продовження строку для відповіді або поновлення пропущеного строку відповіді на запит. За продовження строку для відповіді або поновлення пропущеного строку для відповіді на запит експертизи сплачується збір.  
    -75- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт доповнити частиною у такій редакції: "За продовження строку для відповіді або поновлення пропущеного строку для відповіді на запит експертизи сплачується збір".  
Враховано    
78. Якщо протягом цього строку заявник не подасть матеріали на запит Відомства або клопотання про його продовження, заявка вважається відкликаною.   -76- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину викласти у такій редакції: "Якщо заявник порушив встановлений строк або залишив запит без відповіді, заявка вважається відкликаною".  
Враховано   Якщо заявник порушив встановлений строк або залишив запит без відповіді, заявка вважається відкликаною.  
79. 11. Додаткові матеріали перевіряються на відповідність вимогам пунктів 3 та(або) 10 цієї статті.   -77- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти в такій редакції: "7. Якщо за результатами експертизи Відомство приходить до висновку, що заявлене позначення не відповідає умовам надання правової охорони назви місця походження товару чи географічного зазначення походження товару або що заявникові не може бути надано право на використання раніше зареєстрованої назви місця походження товару чи раніше зареєстрованого географічного зазначення походження товару, то Відомство приймає рішення про відмову у реєстрації. Рішення про відмову у реєстрації надсилається заявникові".  
Враховано   7. Якщо за результатами експертизи Відомство приходить до висновку, що заявлене позначення не відповідає умовам надання правової охорони назви місця походження товару чи географічного зазначення походження товару або що заявникові не може бути надано право на використання раніше зареєстрованої назви місця походження товару чи раніше зареєстрованого географічного зазначення походження товару, то Відомство приймає рішення про відмову у реєстрації. Рішення про відмову у реєстрації надсилається заявникові.  
80. Додаткові матеріали вважаються такими, що виходять за межі розкритої у поданій заявці суті позначення, якщо вони містять ознаки, які слід включити до позначення, що заявляється як географічне зазначення.   -78- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину вилучити.  
Враховано    
81. Внесення уточнень до опису основних характеристик товару (послуги), викликане новими даними або необхідністю уточнення меж географічного місця без зміни ознак позначення, вважається таким, що не виходить за межі розкритої у поданій заявці суті позначення.   -79- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину вилучити.  
Враховано    
82. Додаткові матеріали в частині, що виходить за межі розкритої у поданій заявці суті позначення, не враховуються під час розгляду заявки і можуть бути оформлені заявником як самостійна заявка.   -80- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину вилучити.  
Враховано    
83. 12. Якщо за результатами експертизи по суті вважається, що позначення відповідає умовам надання правової охорони, Відомство публікує визнані ним офіційні відомості про заявку.   -81- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "8. Якщо за результатами експертизи Відомство приходить до висновку, що заявка задовольняє вимогам, викладеним у статтях 7, 8 і 9 цього Закону, відомості про заявку публікуються в офіційному бюлетені Відомства. Публікація повинна містити: відомості про заявника (заявників); назву товару, яка містить заявлену на реєстрацію назву місця походження чи географічне зазначення походження; межі географічного місця, з яким пов'язуються особливі властивості, певні якості або інші характеристики товару; опис основних особливих властивостей, певних якостей, репутації або інших характеристик товару; умови використання кваліфікованого зазначення походження товару на етикетках та при маркуванні товару. Публікація може містити й інші відомості, що визначаються Відомством".  
Враховано   8. Якщо за результатами експертизи Відомство приходить до висновку, що заявка задовольняє вимогам, викладеним у статтях 7, 8 і 9 цього Закону, відомості про заявку публікуються в офіційному бюлетені Відомства. Публікація повинна містити: відомості про заявника (заявників); назву товару, яка містить заявлену на реєстрацію назву місця походження чи географічне зазначення походження; межі географічного місця, з яким пов'язуються особливі властивості, певні якості або інші характеристики товару; опис основних особливих властивостей, певних якостей, репутації або інших характеристик товару; умови використання кваліфікованого зазначення походження товару на етикетках та при маркуванні товару. Публікація може містити й інші відомості, що визначаються Відомством.  
84. 13. Після публікування офіційних відомостей про заявку будь-яка особа має право ознайомитися з матеріалами заявки у порядку, що визначається Відомством.   -82- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти в такій редакції: "9. Після опублікування офіційних відомостей про заявку на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару будь-яка особа має право ознайомитися з матеріалами заявки у порядку, що визначається Відомством".  
Враховано   9. Після опублікування офіційних відомостей про заявку на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару будь-яка особа має право ознайомитися з матеріалами заявки у порядку, що визначається Відомством.  
85. 14. Протягом трьох місяців від дати опублікування офіційних відомостей про заявку будь-яка особа може подати до Відомства належним чином обгрунтоване заперечення проти реєстрації географічного зазначення. Зазначене заперечення вважається поданим за умови надходження до Відомства документа про сплату збору за його подання.   -83- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти в такій редакції: "10. Протягом шести місяців від дати опублікування офіційних відомостей про заявку будь-яка особа може подати до Відомства заперечення проти реєстрації заявленої назви місця походження товару чи заявленого географічного зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого відповідного кваліфікованого зазначення походження товару. За подання заперечення сплачується збір. Якщо збір не сплачено, заперечення вважається неподаним".  
Враховано   10. Протягом шести місяців від дати опублікування офіційних відомостей про заявку будь-яка особа може подати до Відомства заперечення проти реєстрації заявленої назви місця походження товару чи заявленого географічного зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого відповідного кваліфікованого зазначення походження товару. За подання заперечення сплачується збір. Якщо збір не сплачено, заперечення вважається неподаним.  
86. 15. Відомство повідомляє заявнику про зміст поданого заперечення та особу, що його подала. Заявник може протягом двох місяців подати Відомству обгрунтовану відповідь із запереченням або клопотання про продовження строку для подання відповіді.   -84- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти в такій редакції: "11. Відомство направляє заявникові копію поданого заперечення та відомості про особу, що подала це заперечення. Заявник протягом двох місяців від дати одержання копії заперечення повинен направити Відомству обгрунтовану відповідь на заперечення або подати заяву про продовження встановленого строку для відповіді. За подання заяви про продовження строку для відповіді сплачується збір. Якщо збір не сплачено, строк для надання відповіді не продовжується. Якщо у встановлений строк відповідь заявника на заперечення до Відомства не надійшла, заперечення розглядається у встановленому порядку на підставі наявних матеріалів. 12. Відомство розглядає заперечення і відповіді на нього протягом двох місяців від дня завершення строку, встановленого для відповіді. Заявник та особа, яка подала заперечення, мають право брати участь у його розгляді".  
Враховано   11. Відомство направляє заявникові копію поданого заперечення та відомості про особу, що подала це заперечення. Заявник протягом двох місяців від дати одержання копії заперечення повинен направити Відомству обгрунтовану відповідь на заперечення або подати заяву про продовження встановленого строку для відповіді. За подання заяви про продовження строку для відповіді сплачується збір. Якщо збір не сплачено, строк для надання відповіді не продовжується. Якщо у встановлений строк відповідь заявника на заперечення до Відомства не надійшла, заперечення розглядається у встановленому порядку на підставі наявних матеріалів. 12. Відомство розглядає заперечення і відповіді на нього протягом двох місяців від дня завершення строку, встановленого для відповіді. Заявник та особа, яка подала заперечення, мають право брати участь у його розгляді.  
87. Відомство згідно з цим строком надсилає особі, що подала заперечення, та заявнику рішення щодо заперечення, а також надсилає заявнику рішення про реєстрацію географічного зазначення або рішення про відмову у реєстрації.   -85- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Частину викласти в такій редакції: "14. Відомство в двомісячний строк повідомляє заявника у письмовій формі про своє рішення щодо заперечення".  
Враховано   13. Відомство в двомісячний строк повідомляє заявника у письмовій формі про своє рішення щодо заперечення.  
88. 16. У разі відсутності заперечень, поданих згідно з пунктом 14 цієї статті, Відомство надсилає заявникові рішення про реєстрацію, а за наявності заперечень - про відмову у реєстрації.   -86- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Пункт викласти в такій редакції: "15. У разі відсутності заперечень або визнанні їх необгрунтованими Відомство приймає рішення про реєстрацію і повідомляє про це заявника. Якщо розглянуті заперечення визнані слушними, Відомство приймає рішення про відмову у реєстрації даного кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого даного кваліфікованого зазначення походження товару, про що повідомляє заявника. Рішення про відмову у реєстрації публікується в офіційному бюлетені Відомства".  
Враховано   14. У разі відсутності заперечень або визнанні їх необгрунтованими Відомство приймає рішення про реєстрацію і повідомляє про це заявника. Якщо розглянуті заперечення визнані слушними, Відомство приймає рішення про відмову у реєстрації даного кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого даного кваліфікованого зазначення походження товару, про що повідомляє заявника. Рішення про відмову у реєстрації публікується в офіційному бюлетені Відомства.  
89. 17. Заявник має право ознайомитися з усіма матеріалами, зазначеними в запиті або рішенні Відомства. Копії матеріалів, що їх затребував заявник, Відомство надсилає протягом місяця.   -87- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт 17 статті 8 викласти в такій редакції: "Заявник має право ознайомитися з усіма матеріалами, зазначеними в запиті або рішенні Відомства. Копії матеріалів Відомство надсилає протягом місяця з дня подання запиту".  
Враховано   15. Заявник має право ознайомитися з усіма матеріалами, зазначеними в запиті або рішенні Відомства. Копії матеріалів Відомство надсилає протягом місяця з дня подання запиту.  
90. 18. Інші положення з експертизи заявки визначаються Відомством.       
91. Стаття 9. Відкликання заявки      Стаття 12. Відкликання заявки  
92. Заявник має право відкликати заявку в будь-який час до дати одержання ним рішення про реєстрацію географічного зазначення.   -88- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Частину викласти у такій редакції: "Заявник має право відкликати заявку в будь-який час до дня реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання кваліфікованого зазначення походження товару".  
Враховано   Заявник має право відкликати заявку в будь-який час до дня реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання кваліфікованого зазначення походження товару.  
93. Стаття 10. Оскарження рішення за заявкою   -89- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 11. Оскарження рішення Відомства щодо заявки".  
Враховано   Стаття 13. Оскарження рішення Відомства стосовно заявки  
94. 1. Заявник може оскаржити будь-яке рішення Відомства за заявкою до Апеляційної ради протягом трьох місяців від дати одержання рішення Відомства чи копій затребуваних матеріалів.   -90- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Пункт викласти у такій редакції: "1. Заявник має право оскаржити рішення Відомства стосовно заявки до суду. 2. Протягом трьох місяців від дня одержання рішення Відомства заявник має право оскаржити його до Апеляційної палати".  
Враховано   1. Заявник має право оскаржити рішення Відомства стосовно заявки до суду. 2. Протягом трьох місяців від дня одержання рішення Відомства заявник має право оскаржити його до Апеляційної палати.  
95. 2. Заперечення проти рішення Відомства за заявкою має бути розглянуте Апеляційною радою протягом чотирьох місяців від дати його надходження.   -91- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Пункт викласти у такій редакції: "3. Скарга на рішення Відомства стосовно заявки має бути розглянута Апеляційною палатою не пізніше трьох місяців від дня одержання скарги. Про результати розгляду скарги заявнику надсилається відповідне рішення".  
Враховано   3. Скарга на рішення Відомства стосовно заявки має бути розглянута Апеляційною палатою не пізніше трьох місяців від дня одержання скарги. Про результати розгляду скарги заявнику надсилається відповідне рішення. 4. За подання скарги сплачується збір. Якщо збір не сплачено, скарга вважається неподаною.  
    -92- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Статтю доповнити пунктом у такій редакції: "3. За подання скарги сплачується збір. Якщо збір не сплачено, скарга вважається неподаною".  
Враховано    
96. 3. Заявник може оскаржити рішення Апеляційної ради у судовому порядку протягом шести місяців від дати одержання рішення.   -93- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Пункт викласти у такій редакції і поставити четвертим: "4. Рішення Апеляційної палати може бути оскаржено заявником до суду".  
Враховано   5. Рішення Апеляційної палати може бути оскаржено заявником до суду.  
97. Стаття 11. Реєстрація географічного зазначення   -94- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 12. Реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару".  
Враховано   Стаття 14. Реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару  
98. 1. Географічне зазначення, визнане в установленому цим Законом порядку таким, що відповідає умовам надання правової охорони, підлягає державній реєстрації. З цією метою Відомство веде Державний реєстр України зазначень географічного походження товарів та послуг (далі - Реєстр).   -95- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "11. На підставі прийнятого Відомством рішення про реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару здійснюється відповідна реєстрація".  
Враховано   1. На підставі прийнятого Відомством рішення про реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару здійснюється відповідна реєстрація.  
99. 2. До Реєстру вноситься:   -96- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти в такій редакції: "2. Реєстрація здійснюється шляхом внесення до Реєстру необхідних відомостей щодо кваліфікованого зазначення походження товару і/або осіб, які мають право на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару. До Реєстру вносяться такі відомості:".  
Враховано   2. Реєстрація здійснюється шляхом внесення до Реєстру необхідних відомостей щодо кваліфікованого зазначення походження товару і/або осіб, які мають право на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару. До Реєстру вносяться такі відомості:  
100. географічне зазначення;   -97- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти в такій редакції: "заявлене зазначення походження товару;". Доповнити абзацом у такій редакції: "кваліфікація зазначення: назва місця походження товару чи географічне зазначення походження товару;".  
Враховано   заявлене зазначення походження товару; кваліфікація зазначення: назва місця походження товару чи географічне зазначення походження товару;  
101. відомості про власника прав, що випливають з реєстрації географічного зазначення;   -98- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити.  
Враховано    
102. найменування і опис основних характеристик товару (послуги);   -99- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти в такій редакції: "назва товару, опис його особливих властивостей, певних якостей, репутації або інших характеристик;".  
Враховано   назва товару, опис його особливих властивостей, певних якостей, репутації або інших характеристик;  
103. відомості про документи, що підтверджують особливу якість та безпеку товару.   -100- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти в такій редакції: "дата прийняття рішення про реєстрацію назви місця походження товару чи географічного зазначення походження товару;".  
Враховано   дата прийняття рішення про реєстрацію назви місця походження товару чи географічного зазначення походження товару; відомості про осіб, яким надається право на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару і дати прийняття рішень про надання цього права;  
    -101- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Доповнити абзацом у такій редакції: "відомості про осіб, яким надається право на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару і дати прийняття рішень про надання цього права;"  
Враховано    
104. інші відомості щодо здійснення права на географічне зазначення, перелік яких визначається Відомством.   -102- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Вилучити останню частину пункту 2 статті 11.  
Враховано    
105. 3. Форма Реєстру та порядок його ведення визначаються Відомством.      3. Форма Реєстру та порядок його ведення визначаються Відомством.  
106. 4. Реєстрація географічного зазначення проводиться після одержання Відомством документа про сплату збору за реєстрацію, який повинен надійти до Відомства протягом трьох місяців від дати одержання заявником рішення про реєстрацію. У разі порушення цього строку реєстрація не проводиться, а заявка вважається відкликаною.   -103- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункти 4 та 5 статті 11 вилучити  
Враховано    
107. 5.Пропущений строк подання документа, передбачений у пункті 4 цієї статті, може бути поновлено Відомством. Клопотання про поновлення пропущеного строку та належний документ про сплату збору за поновлення зазначеного строку має надійти до Відомства протягом шести місяців від дати його закінчення.   -104- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Слово "клопотання" замінити на "заяву".  
Враховано   4. Заявник має право подати заяву про внесення змін та уточнень до Реєстру. Порядок внесення змін і уточнень до Реєстру встановлюється Відомством. За внесення змін до Реєстру або виправлення очевидної помилки, допущеної з вини заявника, сплачується збір у встановленому порядку.  
    -105- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Статтю доповнити пунктом у такій редакції: "4. Заявник має право подати заяву про внесення змін та уточнень до Реєстру. Порядок внесення змін і уточнень до Реєстру встановлюється Відомством. За внесення змін до Реєстру або виправлення очевидної помилки, допущеної з вини заявника, сплачується збір у встановленому порядку".  
Враховано    
108. 6. Будь-яка особа має право безоплатно ознайомитися з відомостями, внесеними до Реєстру, і одержати за плату виписку з Реєстру. Порядок провадження цих дій визначається Відомством.   -106- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Слово "безоплатно" вилучити.  
Враховано   5. Будь-яка особа має право ознайомитися з відомостями, внесеними до Реєстру, і одержати за плату витяг з Реєстру. Порядок провадження цих дій визначається Відомством.  
109. 7. Відомості про реєстрацію географічного зазначення публікуються в офіційному бюлетені Відомства.   -107- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти в такій редакції: "8. Відомості про реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару публікуються в офіційному бюлетені Відомства".  
Враховано   6. Відомості про реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару публікуються в офіційному бюлетені Відомства. 7. Реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару може бути підставою для визнання недійсним зареєстрованого раніше товарного знака, який складається тільки з цього зазначення походження товару або містить це зазначення як елемент, за винятком коли власник вищезгаданого товарного знаку є особою, яка має право на використання цього зазначення і воно входить до товарного знаку як елемент, що не охороняється.  
    -108- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Доповнити статтю пунктом у такій редакції: "7.Реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару може бути підставою для визнання недійсним зареєстрованого раніше товарного знака, який складається тільки з цього зазначення походження товару або містить це зазначення як елемент, за винятком коли власник вищезгаданого товарного знаку є особою, яка має право на використання цього зазначення і воно входить до товарного знаку як елемент, що не охороняється".  
Враховано    
110. Стаття 12. Видача свідоцтва про реєстрацію географічного зазначення   -109- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти в редакції: "Стаття 13. Видача свідоцтва на право використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару".  
Враховано   Стаття 15. Видача свідоцтва на право використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару  
111. 1. Свідоцтво про реєстрацію географічного зазначення видається Відомством особі, названій першою у заяві, зазначеній у пункті 4 статті 7 цього Закону.   -110- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "1. Свідоцтво про реєстрацію права на використання кваліфікованого зазначення походження товару видається Відомством протягом місяця від дати реєстрації цього зазначення або від дати внесення до Реєстру відомостей щодо осіб, яким надано право на використання раніше зареєстрованого цього кваліфікованого зазначення походження товару за умови сплати встановленого збору".  
Враховано   1. Свідоцтво про реєстрацію права на використання кваліфікованого зазначення походження товару видається Відомством протягом місяця від дати реєстрації цього зазначення або від дати внесення до Реєстру відомостей щодо осіб, яким надано право на використання раніше зареєстрованого цього кваліфікованого зазначення походження товару за умови сплати встановленого збору.  
112. 2. Форма свідоцтва і перелік зазначених у ньому відомостей визначається Відомством.   -111- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "2. Форма і зміст свідоцтва встановлюється Відомством".  
Враховано   2. Форма і зміст свідоцтва встановлюється Відомством.  
113. 3. До виданого свідоцтва на вимогу його власника Відомство вносить виправлення очевидних помилок з наступним повідомленням про це в офіційному виданні.   -112- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Слова "виданні", "власника" замінити на "бюлетені Відомства", "володільця".  
Враховано   3. До виданого свідоцтва на вимогу його володільця Відомство вносить виправлення очевидних помилок з наступним повідомленням про це в офіційному бюлетені Відомства. 4. Свідоцтво, що посвідчує реєстрацію права на використання кваліфікованого зазначення походження товару, діє протягом 10 років від дати подання заявки. Строк дії свідоцтва продовжується Відомством на наступних 10 років на підставі заяви, поданої володільцем свідоцтва, протягом останнього року дії свідоцтва, за умови надання підтвердження спеціально уповноваженого органу, що володілець свідоцтва виробляє товар в географічному місці, зазначеному у Реєстрі, а характеристики товару відповідають характеристикам, занесеним до Реєстру. За продовження строку дії свідоцтва сплачується збір. Заява володільця свідоцтва щодо продовження строку його дiї може бути подана протягом шести місяців після закінчення строку дії свідоцтва, за умови сплати за цей строк збору, збільшеного на 50 відсотків. Дія свідоцтва припиняється достроково за умов, передбачених цим Законом.  
    -113- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Статтю доповнити пунктом у такій редакції: "4. Свідоцтво, що посвідчує реєстрацію права на використання кваліфікованого зазначення походження товару, діє протягом 10 років від дати подання заявки. Строк дії свідоцтва продовжується Відомством на наступних 10 років на підставі заяви, поданої володільцем свідоцтва, протягом останнього року дії свідоцтва, за умови надання підтвердження спеціально уповноваженого органу, що володілець свідоцтва виробляє товар в географічному місці, зазначеному у Реєстрі, а характеристики товару відповідають характеристикам, занесеним до Реєстру. За продовження строку дії свідоцтва сплачується збір. Заява володільця свідоцтва щодо продовження строку його дiї може бути подана протягом шести місяців після закінчення строку дії свідоцтва, за умови сплати за цей строк збору, збільшеного на 50 відсотків. Дія свідоцтва припиняється достроково за умов, передбачених цим Законом".  
Враховано    
114. Стаття 13. Реєстрація географічного зазначення в іноземних державах   -114- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 14. Реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару в іноземних державах ".  
Враховано   Стаття 16. Реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару в іноземних державах  
115. Заявка на реєстрацію в іноземній державі географічного зазначення, пов'язаного з географічним місцем на території України, може бути подана після його державної реєстрації згідно із статтею 11 цього Закону.   -115- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину викласти у такій редакції: "Заявка на реєстрацію в іноземній державі кваліфікованого зазначення походження товару, пов'язаного з географічним місцем на території України, може бути подана тільки після його реєстрації в Україні".  
Враховано   Заявка на реєстрацію в іноземній державі кваліфікованого зазначення походження товару, пов'язаного з географічним місцем на території України, може бути подана тільки після його реєстрації в Україні.  
116. РОЗДІЛ IV Права і обов'язки, що випливають із реєстрації географічного зазначення   -116- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Назву розділу викласти у такій редакції: "РОЗДІЛ IV. Права і обов'язки, що випливають із реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання цього зазначення ".  
Враховано   РОЗДІЛ IV. Права і обов'язки, що випливають із реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання цього зазначення  
117. Стаття 14. Права, що випливають із реєстрації географічного зазначення   -117- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 15. Права, що випливають із реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на його використання".  
Враховано   Стаття 17. Права, що випливають із реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на його використання  
118. 1. Права, що випливають із реєстрації, діють від дати державної реєстрації географічного зазначення за умови забезпечення дії свідоцтва.   -118- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти в такій редакції: "1. Права, що випливають із реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання цього зазначення, діють від дати їх реєстрації".  
Враховано   1. Права, що випливають із реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання цього зазначення, діють від дати їх реєстрації.  
119. 2. Реєстрація не обмежує право інших осіб на реєстрацію цього ж самого географічного зазначення.   -119- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Пункт викласти у такій редакції: "2. Реєстрація права на використання кваліфікованого зазначення походження товару не обмежує прав інших осіб на реєстрацію їхніх прав на використання цього ж кваліфікованого зазначення".  
Враховано   2. Реєстрація права на використання кваліфікованого зазначення походження товару не обмежує прав інших осіб на реєстрацію їхніх прав на використання цього ж кваліфікованого зазначення. 3. Обсяг правової охорони, що надається реєстрацією права на використання кваліфікованого зазначення походження товару, визначається занесеними до Реєстру і зафіксованими у свідоцтві характеристиками товару та межами географічного місця.  
    -120- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Доповнити статтю пунктом у такій редакції: "3. Обсяг правової охорони, що надається реєстрацією права на використання кваліфікованого зазначення походження товару, визначається занесеними до Реєстру і зафіксованими у свідоцтві характеристиками товару та межами географічного місця".  
Враховано    
120. 3. Свідоцтво про реєстрацію географічного зазначення надає його власнику право на використання географічного зазначення.   -121- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "4. Володілець свідоцтва має право: а) використовувати зареєстроване кваліфіковане зазначення походження товару; б) вживати заходи щодо заборони неправомірного використання кваліфікованого зазначення походження товару особами, які не мають на це права; в) вимагати від осіб, що порушили його права, припинення цих порушень і відшкодування матеріальної та моральної шкоди у встановленому законом порядку".  
Враховано   4. Володілець свідоцтва має право: а) використовувати зареєстроване кваліфіковане зазначення походження товару; б) вживати заходи щодо заборони неправомірного використання кваліфікованого зазначення походження товару особами, які не мають на це права; в) вимагати від осіб, що порушили його права, припинення цих порушень і відшкодування матеріальної та моральної шкоди у встановленому законом порядку.  
121. 4. Використанням географічного зазначення визнається застосування його на товарі (при наданні послуги), для якого його зареєстровано, на упаковці, в рекламі, під час показу експонатів на виставках, у проспектах, рахунках, на бланках та в іншій документації, пов'язаній із введенням товару (послуги) в оборот.   -122- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "5. Використанням зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження визнається: а) нанесення його на товар чи на етикетку; б) нанесення його на упаковку товару, застосування у рекламі; в) запис на бланках, рахунках та інших документах, що супроводжують товар".  
Враховано   5. Використанням зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару визнається: а) нанесення його на товар чи на етикетку; б) нанесення його на упаковку товару, застосування у рекламі; в) запис на бланках, рахунках та інших документах, що супроводжують товар.  
122. 5. Будь-яка особа має право використовувати для введеного в оборот товару (послуги) внесене до Реєстру географічне зазначення, за яким цей товар введено в оборот.   -123- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт вилучити, дану норму перенести до ст.21.  
Враховано    
123. 6. Власник свідоцтва має право застосовувати поряд із географічним зазначенням попереджувальне маркування, яке свідчить про те, що це зазначення зареєстровано в Україні.   -124- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "6. Володілець свідоцтва має право наносити поряд із кваліфікованим зазначенням походження товару попереджувальне маркування для інформації про те, що це зазначення зареєстроване в Україні".  
Враховано   6. Володілець свідоцтва має право наносити поряд із кваліфікованим зазначенням походження товару попереджувальне маркування для інформації про те, що це зазначення зареєстроване в Україні.  
124. Якщо географічне зазначення стосується товару (послуги), якість або властивості якого повністю чи в основному визначаються зазначеним у Реєстрі географічним місцем, а повний цикл виготовлення товару (надання послуги) здійснюється у зазначеному географічному місці, для попереджувального маркування повинно застосовуватися позначення "А".   -125- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину викласти в такій редакції: "Для попереджувального маркування назви місця походження товару застосовується обведена овалом абревіатура . Замість цього маркування чи разом із ним може наноситися текст: "Зареєстрована в Україні назва місця походження товару".  
Враховано   Для попереджувального маркування назви місця походження товару застосовується обведена овалом абревіатура . Замість цього маркування чи разом із ним може наноситися текст: "Зареєстрована в Україні назва місця походження товару".  
125. В усіх інших випадках для попереджувального маркування зареєстрованого географічного зазначення повинно застосовуватися позначення "В".   -126- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Частину викласти в такій редакції: "Для попереджувального маркування географічного зазначення походження застосовується обведена овалом абревіатура . Замість цього маркування чи разом із ним може наноситися текст "Зареєстроване в Україні географічне зазначення походження товару".  
Враховано   Для попереджувального маркування географічного зазначення походження товару застосовується обведена овалом абревіатура . Замість цього маркування чи разом із ним може наноситися текст "Зареєстроване в Україні географічне зазначення походження товару".  
126. 7. Особа, що має право на зареєстроване географічне зазначення, у разі порушення її прав може звернутися до компетентного органу за їх захистом.   -127- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт вилучити, норму перенести до розділу VI.  
Враховано    
127. 8. Компетентний орган може за власною ініціативою чи за зверненням заінтересованої особи висунути перед особою, що порушила надані в цій статті права, вимогу про припинення порушення.   -128- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт вилучити, норму перенести до розділу VI.  
Враховано    
128. 9. Вимогу про припинення порушення не може бути пред'явлено особі, яка протягом шести місяців від опублікування офіційних відомостей про реєстрацію географічного зазначення також подала до Відомства заявку на реєстрацію цього зазначення і згодом стала власником свідоцтва, виданим за цією заявкою.   -129- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт вилучити, норму перенести до розділу VI.  
Враховано   7. Володілець свідоцтва не має права: а) видавати ліцензію на використання кваліфікованого зазначення походження товару; б) забороняти (перешкоджати) компетентним органам здійснювати контроль наявності у товарі особливих властивостей та характеристик, на підставі яких зареєстровано кваліфіковане зазначення походження товару і/або право на його використання.  
    -130- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Статтю доповнити пунктом у такій редакції: "7. Володілець свідоцтва не має права: а) видавати ліцензію на використання кваліфікованого зазначення походження товару; б) забороняти (перешкоджати) компетентним органам здійснювати контроль наявності у товарі особливих властивостей та характеристик, на підставі яких зареєстровано кваліфіковане зазначення походження товару і/або право на його використання".  
Враховано    
129. Стаття 15. Обов'язки, що випливають із реєстрації географічного зазначення   -131- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 16. Обов'язки володільця свідоцтва".  
Враховано   Стаття 18. Обов'язки володільця свідоцтва  
130. 1. Власник свідоцтва повинен забезпечувати особливу якість, безпеку, відповідність характеристик виготовленого товару (наданої послуги) їх опису, внесеному до Реєстру.   -132- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Пункт викласти в такій редакції: "Володілець свідоцтва зобов'язаний: забезпечувати відповідність якостей, особливих властивостей та інших характеристик товару, що виробляється, їх опису в Реєстрі".  
Враховано   Володілець свідоцтва зобов'язаний: забезпечувати відповідність якостей, особливих властивостей та інших характеристик товару, що виробляється, їх опису в Реєстрі.  
131. 2. Попереджувальне маркування позначеннями "А" і "В" може застосовуватися тільки для товарів (послуг), що відповідають цьому Закону.   -133- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт вилучити.  
Враховано    
132. 3. У разі реєстрації географічного зазначення для різних за властивостями однорідних товарів кожний власник права на це географічне зазначення повинен забезпечити відмінне від раніше застосованого позначення географічного зазначення, враховуючи законні інтереси підприємців і громадськості.   -134- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт вилучити.  
Враховано    
133. РОЗДІЛ V Припинення та зміна обсягу правової охорони географічного зазначення   -135- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Назву розділу Y викласти у такій редакції: "РОЗДІЛ V. Порядок визнання недійсною та припинення правової охорони кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання цього зазначення".  
Враховано   РОЗДІЛ V. Порядок визнання недійсною та припинення правової охорони кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання цього зазначення  
134. Стаття 16. Підстави для припинення та зміни обсягу правової охорони географічного зазначення   -136- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 17. Підстави для визнання недійсною та припинення правової охорони кваліфікованого зазначення походження товару".  
Враховано   Стаття 19. Підстави для визнання недійсною та припинення правової охорони кваліфікованого зазначення походження товару  
135. Підставами для припинення правової охорони географічного зазначення є визнання недійсною реєстрації чи свідоцтва або припинення їх дії.   -137- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "1. Правова охорона кваліфікованого зазначення походження товару визнається недійсною на підставі визнання недійсною реєстрації цього зазначення".  
Враховано   1. Правова охорона кваліфікованого зазначення походження товару визнається недійсною на підставі визнання недійсною реєстрації цього зазначення.  
136. Підставами для змін обсягу правової охорони географічного зазначення є необхідність уточнень характеристик товару (послуги), а також уточнень відповідності між географічним зазначенням та географічним місцем, з яким по суті пов'язується особлива якість, репутація чи інші характеристики товару (послуги).   -138- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "2. Правова охорона кваліфікованого зазначення походження товару припиняється на підставі припинення дії реєстрації цього зазначення".  
Враховано   2. Правова охорона кваліфікованого зазначення походження товару припиняється на підставі припинення дії реєстрації цього зазначення.  
137. Зміна власником свідоцтва свого найменування, прізвища, імені та по батькові не зачіпає обсягу правової охорони географічного зазначення.   -139- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити.  
Враховано    
138. Стаття 17. Підстави для визнання реєстрації та свідоцтва недійсними   -140- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 18. Визнання реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання цього зазначення недійсними".  
Враховано   Стаття 20. Визнання реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права на використання цього зазначення недійсними  
139. Реєстрацію та свідоцтво може бути визнано недійсними у разі:   -141- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "1. Реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару може бути визнана судом недійсною у разі його невідповідності умовам надання правової охорони, передбаченим у статті 7 цього Закону. Визнані недійсними реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару чи права на використання цього зазначення вважаються такими, що не набрали чинності".  
Враховано   1. Реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару може бути визнана судом недійсною у разі його невідповідності умовам надання правової охорони, передбаченим у статті 7 цього Закону. Визнані недійсними реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару чи права на використання цього зазначення вважаються такими, що не набрали чинності.  
140. наявності підстав для відмови в наданні правової охорони, визначених у статті 5 цього Закону;   -142- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити.  
Враховано    
141. істотного порушення умов надання правової охорони, визначених у пунктах 1 і 2 статті 4 цього Закону;   -143- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити.  
Враховано    
142. порушення інших вимог, визначених цим Законом щодо реєстрації та видачі свідоцтва.   -144- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Статтю доповнити пунктом у такій редакції: "2. Реєстрація права на використання кваліфікованого зазначення походження товару може бути визнана судом недійсною, якщо вона була здійснена з порушенням вимог, викладених у статтях 7, 8 і 9 цього Закону. Визнання недійсною реєстрації права на використання кваліфікованого зазначення походження товару та свідоцтва, що засвідчує це право, вважаються такими, що не набрали чинності".  
Враховано   2. Реєстрація права на використання кваліфікованого зазначення походження товару може бути визнана судом недійсною, якщо вона була здійснена з порушенням вимог, викладених у статтях 7, 8 і 9 цього Закону. Визнання недійсною реєстрації права на використання кваліфікованого зазначення походження товару та свідоцтва, що засвідчує це право, вважаються такими, що не набрали чинності.  
143. Стаття 18. Підстави для припинення дії реєстрації та свідоцтва   -145- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 19. Припинення дії реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару та охорони права на його використання ".  
Враховано   Стаття 21. Припинення дії реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару та охорони права на його використання  
144. 1. Дія реєстрації може бути припинена у разі зникнення характерних для певного географічного місця умов і можливості виготовлення товару (надання послуги) із зазначеними у Реєстрі властивостями.   -146- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "1. Дія реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару може бути припинена судом у разі втрати характерних для даного географічного місця умов і можливостей виготовлення товару, що описані у Реєстрі, а також визнанні цього зазначення видовою назвою товару. 2. Дія реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару, пов'язаного з географічним місцем в іноземній державі, припиняється також у зв'язку із припиненням правової охорони цього зазначення в країні походження".  
Враховано   1. Дія реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару може бути припинена судом у разі втрати характерних для даного географічного місця умов і можливостей виготовлення товару, що описані у Реєстрі, а також визнанні цього зазначення видовою назвою товару. 2. Дія реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару, пов'язаного з географічним місцем в іноземній державі, припиняється також у зв'язку із припиненням правової охорони цього зазначення в країні походження.  
145. 2. Дія свідоцтва може бути припинена у разі:   -147- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "2. Право на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару може бути припинено:".  
Враховано   3. Право на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару може бути припинено:  
146. втрати товаром (послугою) особливих властивостей, зазначених у Реєстрі для певного географічного зазначення;   -148- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Абзац викласти у такій редакції: "а) за рішенням суду про припинення права в зв'язку з втратою товаром особливих властивостей або інших характеристик, описаних у Реєстрі. В цьому випадку право припиняється від дати постановленого судового рішення".  
Враховано   а) за рішенням суду про припинення права в зв'язку з втратою товаром особливих властивостей або інших характеристик, описаних у Реєстрі. В цьому випадку право припиняється від дати постановленого судового рішення.  
147. визнання реєстрації недійсною;   -149- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "В цьому випадку за рішенням суду про припинення дії реєстрації право припиняється від дати припинення дії реєстрації;".  
Враховано   В цьому випадку за рішенням суду про припинення дії реєстрації право припиняється від дати припинення дії реєстрації;  
148. ліквідації юридичної особи, що є власником свідоцтва;   -150- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти у такій редакції: "у разі ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, що є володільцем свідоцтва;".  
Враховано   б) у разі ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, що є володільцем свідоцтва;  
149. подання власником свідоцтва заяви до Відомства;   -151- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Абзац викласти у такій редакції: у разі подання володільцем свідоцтва заяви до Відомства про відмову від права на використання цього зазначення. В цьому випадку право припиняється з дня офіційної публікації відомостей про це;".  
Враховано   в) у разі подання володільцем свідоцтва заяви до Відомства про відмову від права на використання цього зазначення. В цьому випадку право припиняється з дня офіційної публікації відомостей про це;  
150. неодноразової протидії компетентним органам з контролю за належним використанням географічного зазначення;   -152- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити.  
Враховано    
151. несплати збору за продовження строку його дії. Документ про сплату збору за кожне продовження строку дії свідоцтва має надійти до Відомства до кінця поточного строку дії свідоцтва за умови сплати збору протягом двох останніх місяців;   -153- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Абзац викласти у такій редакції: "у разі несплати збору за продовження строку дії свідоцтва. В цьому випадку право припиняється з першого дня дії наступного строку, за який збір не сплачено".  
Враховано   г) у разі несплати збору за продовження строку дії свідоцтва. В цьому випадку право припиняється з першого дня дії наступного строку, за який збір не сплачено.  
152. виготовлення (подання) товару (послуги) неналежної якості, фальсифікованого, а також небезпечного для життя, здоров'я громадян та навколишнього природного середовища.   -154- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац і наступні частини вилучити.  
Враховано    
153. Збір за продовження дії свідоцтва може бути сплачено, а документ про його сплату надійти до Відомства протягом шести місяців після встановленого строку. У цьому разі розмір зазначеного збору збільшується на 50 відсотків.       
154. Дія свідоцтва припиняється з першого дня строку дії свідоцтва, за який збір не сплачено.       
155. Стаття 19. Порядок припинення та зміни обсягу правової охорони географічного зазначення   -155- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 20. Порядок визнання недійсним і припинення дії реєстрації кваліфікованого зазначення походження і/або права на його використання".  
Враховано   Стаття 22. Порядок визнання недійсним і припинення дії реєстрації кваліфікованого зазначення походження і/або права на його використання  
156. 1. Визнання реєстрації та свідоцтва недійсними провадиться Відомством чи у судовому порядку.      1. Визнання реєстрації та відповідного свідоцтва недійсними провадиться Апеляційною палатою чи судом.  
157. 2. Будь-яка особа може подати до Апеляційної ради Відомства заяву про визнання недійсною реєстрації чи свідоцтва або про припинення їх дії, а також заяву про уточнення характеристик товару (послуги) чи уточнення відповідності між географічним зазначенням та певним географічним місцем. Заява має бути розглянута протягом чотирьох місяців від дати її надходження.   -156- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "2. Будь-яка особа має право звернутися до суду з позовом про визнання недійсними реєстрації та свідоцтва або про припинення їх дії, про уточнення занесених до Реєстру характеристик товару чи уточнення відповідності між кваліфікованим зазначенням походження товару та географічним місцем, а також про визнання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару видовою назвою".  
Враховано   2. Будь-яка особа має право звернутися до суду з позовом про визнання недійсними реєстрації та свідоцтва або про припинення їх дії, про уточнення занесених до Реєстру характеристик товару чи уточнення відповідності між кваліфікованим зазначенням походження товару та географічним місцем, а також про визнання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару видовою назвою.  
158. Особа, що подала заяву, а також власник свідоцтва мають право взяти участь у розгляді заяви Апеляційною радою.   -157- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Частину вилучити.  
Враховано    
159. 3. На підставі затвердженого рішення Апеляційної ради до Реєстру вносяться відповідні зміни.   -158- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Пункт вилучити.  
Враховано    
160. 4. Про зміни, внесені до Реєстру, Відомство публікує офіційне повідомлення.   -159- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "3. На підставі рішення Апеляційної палати або суду Відомством вносяться відповідні зміни до Реєстру чи Переліку видових назв товарів, про що публікується у офіційному бюлетені Відомства".  
Враховано   3. На підставі рішення Апеляційної палати або суду Відомством вносяться відповідні зміни до Реєстру чи Переліку видових назв товарів, про що публікується у офіційному бюлетені Відомства.  
161. 5. Рішення Апеляційної ради може бути оскаржене у судовому порядку.   -160- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт вилучити.  
Враховано    
162. РОЗДІЛ VI Забезпечення дотримання прав і обов'язків, визначених цим Законом   -161- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву розділу викласти в редакції: "РОЗДІЛ VI. Захист прав на використання зазначення походження товару".  
Враховано   РОЗДІЛ VI. Захист прав на використання зазначення походження товару  
163. Стаття 20. Порушення прав на географічне зазначення   -162- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 21. Порушення прав на використання зазначення походження товару".  
Враховано   Стаття 23. Порушення прав на використання зазначення походження товару  
164. 1. Порушенням прав на географічне зазначення є:   -163- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти у такій редакції: "1. Порушенням права на використання зазначення походження товару є використання неправдивого (фальшивого) зазначення чи такого зазначення, що вводить споживача в оману щодо справжнього місця походження товару".  
Враховано   1. Порушенням права на використання зазначення походження товару є використання неправдивого (фальшивого) зазначення чи такого зазначення, що вводить споживача в оману щодо справжнього місця походження товару.  
165. використання будь-яких засобів для позначення товару (послуги) або його згадування, які створюють у громадськості помилкове уявлення про географічне походження товару;   -164- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац вилучити у зв'язку з новою редакцією пункту 1.  
Враховано    
166. використання зазначень чи тверджень, які можуть створювати у громадськості помилкове уявлення про характер, спосіб виготовлення товару (надання послуги), властивості або придатність до застосування товару (послуги).   -165- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Абзац замінити пунктом у такій редакції: "2. Будь-яке посягання на права володільця свідоцтва на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару тягне за собою відповідальність згідно з законами".  
Враховано   2. Будь-яке посягання на права володільця свідоцтва на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару тягне за собою відповідальність згідно з законами.  
167. 2. Порушенням прав на географічне зазначення також є:   -166- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт викласти в такій редакції: "3. Порушенням прав володільця свідоцтва на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару є:".  
Враховано   3. Порушенням прав володільця свідоцтва на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару є:  
168. використання зареєстрованого географічного зазначення для товару (послуги), що не походить із зареєстрованого для цього зазначення географічного місця, навіть якщо справжнє місце походження або географічне зазначення використовується у перекладі чи супроводжується такими застереженнями, як "вид", "тип", "стиль", "марка", "імітація" тощо;   -167- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти в такій редакції: "а) використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару особою, що не має свідоцтва на право його використання; б) використання зареєстрованого зазначення географічного походження товару, коли цей товар не походить із зареєстрованого для цього зазначення географічного місця, навіть якщо справжнє місце походження товару або географічне зазначення його походження використовується у перекладі чи супроводжується виразами: "вид", "тип", "стиль", "марка", "імітація" тощо;".  
Враховано   а) використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару особою, що не має свідоцтва на право його використання; б) використання зареєстрованого зазначення географічного походження товару, коли цей товар не походить із зареєстрованого для цього зазначення географічного місця, навіть якщо справжнє місце походження товару або географічне зазначення його походження використовується у перекладі чи супроводжується виразами: "вид", "тип", "стиль", "марка", "імітація" тощо;  
    -168- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт доповнити абзацом у такій редакції: "б) використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження особою, що не має свідоцтва на право його використання, навіть якщо при виробництві свого товару нею використано як напівфабрикат придбаний на законних підставах у володільця свідоцтва товар, законно позначений цим зазначенням;".  
Враховано    
169. використання подібного географічного зазначення для однорідних товарів (послуг), спроможного створити у громадськості помилкове уявлення про географічне походження та особливі властивості товару (послуги);   -169- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Абзац викласти в такій редакції: "в) використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару або подібного до нього позначення для відмінних від описаних в Реєстрі однорідних товарів, якщо таке використання вводить в оману споживачів щодо походження товару та його особливих властивостей або інших характеристик, а також для неоднорідних товарів, якщо таке використання завдає шкоди репутації зареєстрованого зазначення або є неправомірним використанням його репутації;".  
Враховано   в) використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару або подібного до нього позначення для відмінних від описаних в Реєстрі однорідних товарів, якщо таке використання вводить в оману споживачів щодо походження товару та його особливих властивостей або інших характеристик, а також для неоднорідних товарів, якщо таке використання завдає шкоди репутації зареєстрованого зазначення або є неправомірним використанням його репутації;  
170. використання зареєстрованого географічного зазначення як звичайного (родового) найменування товару (послуги).   -170- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Абзац викласти в такій редакції: "д) використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару як видової назви".  
Враховано   д) використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару як видової назви. 4. Не вважається порушенням прав володільця свідоцтва: а) використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару, визначене в пунктах б) і в) частини п'ятої статті 17 цього Закону, будь-якою особою, яка на законних підставах придбала позначений цим кваліфікованим зазначенням походження товар у володільця свідоцтва і повторно вводить його у обіг; б) використання кваліфікованого зазначення походження товару особою, яка не має свідоцтва на право його використання, але добросовісно його використовувала до дати реєстрації. Якщо ця особа протягом дванадцяти місяців від дати реєстрації не подасть до Відомства заявки на одержання права на використання цього зазначення, подальше його використання вважається порушенням права володільця свідоцтва.  
    -171- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Статтю доповнити пунктами у такій редакції: "4. Не вважається порушенням прав володільця свідоцтва: а) використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару, визначене в пунктах б) і в) частини п'ятої статті 17 цього Закону, будь-якою особою, яка на законних підставах придбала позначений цим кваліфікованим зазначенням походження товар у володільця свідоцтва і повторно вводить його у обіг; б) використання кваліфікованого зазначення походження товару особою, яка не має свідоцтва на право його використання, але добросовісно його використовувала до дати реєстрації. Якщо ця особа протягом дванадцяти місяців від дати реєстрації не подасть до Відомства заявки на одержання права на використання цього зазначення, подальше його використання вважається порушенням права володільця свідоцтва".  
Враховано    
171. Стаття 21. Відповідальність за порушення прав на зазначення географічного походження товарів (послуг)   -172- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 22. Відповідальність за порушення прав на використання кваліфікованого зазначення походження товару ".  
Враховано   Стаття 24. Відповідальність за порушення прав на використання кваліфікованого зазначення походження товару  
172. 1. Порушення прав на зазначення географічного походження товарів (послуг), визначене у статті 20 цього Закону, тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України.   -173- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Статтю викласти у такій редакції: "1. Порушення права на використання кваліфікованого зазначення походження товару тягне за собою цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законом. 2. При ввезенні на митну територію України товару, позначеного з порушенням прав законних користувачів (власників) права на використання зазначення походження, цей товар може бути тимчасово затримано в порядку, встановленому законом. 3. Володілець свідоцтва на використання зазначення походження має право вимагати від порушника: а) припинення дій, що порушують право або створюють загрозу порушення; б) вилучення з обігу товару з неправомірним використанням зазначення походження; в) вилучення з товару чи його упаковки неправомірно нанесеного зазначення походження, а при неможливості - знищення товару; г) відшкодування втрат, включаючи неодержані доходи; д) відшкодування збитків, у розмірі не більшому отриманого порушником прибутку; е) вжиття інших, передбачених законами, заходів, пов'язаних із захистом прав на зазначення походження товару. 4. Володілець має право звернутися до суду з позовом про припинення порушення та відшкодування заподіяної шкоди".  
Враховано   1. Порушення права на використання кваліфікованого зазначення походження товару тягне за собою цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законом. 2. При ввезенні на митну територію України товару, позначеного з порушенням прав законних користувачів (власників) права на використання зазначення походження, цей товар може бути тимчасово затримано в порядку, встановленому законом. 3. Володілець свідоцтва на використання зазначення походження має право вимагати від порушника: а) припинення дій, що порушують право або створюють загрозу порушення; б) вилучення з обігу товару з неправомірним використанням зазначення походження; в) вилучення з товару чи його упаковки неправомірно нанесеного зазначення походження, а при неможливості - знищення товару; г) відшкодування втрат, включаючи неодержані доходи; д) відшкодування збитків, у розмірі не більшому отриманого порушником прибутку; е) вжиття інших, передбачених законами, заходів, пов'язаних із захистом прав на зазначення походження товару. 4. Володілець має право звернутися до суду з позовом про припинення порушення та відшкодування заподіяної шкоди.  
173. 2. Реалізація (продаж) товарів (надання послуг) з порушенням прав на географічні зазначення забороняється.   -174- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Пункт вилучити.  
Враховано    
174. Стаття 22. Спори, що розв'язуються у судовому порядку   -175- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 23. Спори, що вирішуються судами".  
Враховано   Стаття 25. Спори, що вирішуються судами  
175. Спори, пов'язані із застосуванням цього Закону, розв'язуються судами у порядку, встановленому законодавством України.   -176- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Частину вилучити.  
Враховано   1. Суди, відповідно до їх компетенції, розглядають спори про: правомірність реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару; незаконне використання кваліфікованого зазначення походження товару; ввезення на митну територію України товарів, неправомірно маркованих кваліфікованим зазначенням походження товару. 2. Суди можуть приймати рішення про: вилучення з товару чи його упаковки неправомірно нанесеного зазначення походження товару; конфіскацію товару, неправомірно маркованого зазначенням походження товару; вилучення з обігу товару, неправомірно маркованого зазначенням походження товару; відшкодування шкоди, нанесеної особі, що має право на використання кваліфікованого зазначення походження товару; визнання кваліфікованого зазначення походження товару видовою назвою чи скасування раніше визнаної видової назви товару.  
    -177- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Статтю викласти у такій редакції: "1. Суди, відповідно до їх компетенції, розглядають спори про: правомірність реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару; незаконне використання кваліфікованого зазначення походження товару; ввезення на митну територію України товарів, неправомірно маркованих кваліфікованим зазначенням походження товару. 2. Суди можуть приймати рішення про: вилучення з товару чи його упаковки неправомірно нанесеного зазначення походження товару; конфіскацію товару, неправомірно маркованого зазначенням походження; вилучення з обігу товару, неправомірно маркованого зазначенням походження; відшкодування шкоди, нанесеної особі, що має право на використання зазначення походження товару; визнання кваліфікованого зазначення походження товару видовою назвою чи скасування раніше визнаної видової назви товару".  
Враховано    
176. РОЗДІЛ VII Міжнародні договори   -178- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Назву розділу VII виключити. Статтю 24. Міжнародні договори і статтю 25. Права і обов'язки іноземців та осіб без громадянства перенести у розділ І після статті 3.  
Враховано    
177. Стаття 23. Міжнародні договори       
178. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України про географічне зазначення, застосовуються правила міжнародного договору.       
179. Стаття 24. Права і обов'язки іноземних та інших осіб   -179- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Змінити назву статті 24: "Права і обов'язки іноземців та осіб без громадянства"  
Враховано    
180. 1. Іноземці та особи без громадянства мають рівні з громадянами України права і обов'язки, передбачені цим Законом, за винятком тих, що встановлені законами чи міжнародними договорами України.       
181. 2. Іноземці та особи без громадянства, що проживають чи мають постійне місцезнаходження поза межами України, у відносинах з Відомством реалізують свої права через представників, зареєстрованих згідно з Положенням про представників у справах інтелектуальної власності, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.   -180- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Пункт викласти у такій редакції: "2. Іноземці та особи без громадянства у відносинах з Відомством реалізують свої права через представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених)".  
Враховано    
182. РОЗДІЛ VIII Прикінцеві положення       
183. Стаття 25. Збори       
184. За подання заявки на реєстрацію географічного зазначення, реєстрацію, продовження строку дії свідоцтва, подання клопотання тощо справляються збори. Порядок сплати зборів, їх перелік, розміри та використання визначаються Кабінетом Міністрів України.   -181- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Розділ VIII виключити.  
Враховано   РОЗДІЛ IX. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування. До приведення інших законів у відповідність з нормами цього Закону вони діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом: подати Верховній Раді України пропозиції щодо внесення змін до законів України, що випливають з цього Закону; визначити і опублікувати перелік спеціально уповноважених органів, що зобов'язані визначати і контролювати особливі властивості та інші характеристики товарів, визначати межі географічних місць і встановлювати виробників товарів; розробити Положення про Перелік видових назв товарів; встановити порядок та розміри сплати зборів за подання заявки, видачу свідоцтва і продовження строку його дії, продовження термінів, подання заперечень і скарг тощо, згідно цього Закону; привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.  
    -182- Глухівський Л.Й. (реєстр. картка № 341)
Доповнити проект розділом у такій редакції: "РОЗДІЛ IX. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування. До приведення інших законів у відповідність з нормами цього Закону вони діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом: подати Верховній Раді України пропозиції щодо внесення змін до законів України, що випливають з цього Закону; визначити і опублікувати перелік спеціально уповноважених органів, що зобов'язані визначати і контролювати особливі властивості та інші характеристики товарів, визначати межі географічних місць і встановлювати виробників товарів; розробити Положення про Перелік видових назв товарів; встановити порядок та розміри сплати зборів за подання заявки, видачу свідоцтва і продовження строку його дії, продовження термінів, подання заперечень і скарг тощо, згідно цього Закону; привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону".  
Враховано