Кількість абзаців - 295 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України"Про здійснення державних закупівель" щодо впровадження процедури електронний реверсивний аукціон (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
 
   ПРОЕКТ
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» щодо впровадження процедури «електронний реверсивний аукціон»
 
   Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» щодо впровадження процедури електронного реверсивного аукціону
 
3. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
4. До Закону України «Про здійснення державних закупівель» (Голос України, 2010, 06, № 118) внести такі зміни:
 
-1- Горіна І.А.
На початку законопроекту додати найменування розділу «І. Загальні положення».
 
Враховано по суті  І. Внести до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 33, ст. 471) такі зміни:
 
5. 1) у частині першій статті 1:
 
   1. У частині першій статті 1:
 
6. доповнити новими пунктами 1-1, 6-1, 6-1, 6-1, 6-1, 8-1,19-1, 26-2, 26-3,31-1 такого змісту:
 
-2- Горіна І.А.
Перелік пунктів, які додаються до частини першої статті 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закону), викласти в такій редакції: «1-1, 6-1, 6-2, 6-3, 6-4, 8-1, 9, 19-1, 24-1, 25-1, 26-2, 26-3, 31-1»
 
Враховано   доповнити новими пунктами 1-1, 6-1,- 6-2,- 6-3,- 6-4, 8-1, 9, 19-1, 24-1, 26-2, 26-3, 31-1 такого змісту:
 
7. 1-1) абонент – будь-яка фізична або юридична особа, зареєстрована на електронному майданчику;
 
-3- Горіна І.А.
Доповнити пункт 1-1 після слова «майданчику» наступними словами «або веб-порталі Уповноваженого органу».
 
Враховано   «1-1) абонент – будь-яка фізична або юридична особа, зареєстрована на електронному майданчику або веб-порталі Уповноваженого органу»;
 
8. 6-1) документація електронного реверсивного аукціону – ідентичні за інформацією і реквізитами документи в паперовій формі та електронні документи, що мають однакову юридичну силу. Кожен з документів, незалежно від форми, є оригіналом. Електронний документ має обов’язковий реквізит - електронний цифровий підпис (далі – ЕЦП) та розміщується замовником на веб-сайті електронного майданчика і на веб-порталі Уповноваженого органу. Вимоги щодо змісту документації електронного реверсивного аукціону встановлюються Уповноваженим органом.
 
-4- Горіна І.А.
Пункт 6-1 викласти у такій редакції:
«61) документація електронного реверсивного аукціону – електронні документи, що мають обов’язковий реквізит - електронний цифровий підпис, та визначають вимоги замовника до предмету, договору, процедури та учасників закупівлі. Вимоги щодо складу та змісту документації електронного реверсивного аукціону встановлюються цим Законом;»
 
Враховано   «6-1) документація електронного реверсивного аукціону – електронні документи, що мають обов’язковий реквізит - електронний цифровий підпис та визначають вимоги замовника до предмета, договору, процедури та учасників закупівлі. Вимоги щодо складу та змісту документації електронного реверсивного аукціону встановлюються цим Законом;
 
9. 6-2) електронна заявка (далі – заявка) – електронний документ, який учасник процедури закупівель надсилає оператору електронного майданчика у відповідності до документації електронного реверсивного аукціону протягом встановленого строку подання заявок, і який підтверджує згоду учасника укласти договір про закупівлю на визначених замовником умовах;
 
-5- Горіна І.А.
Пункт 6-2 викласти у такій редакції:
«6-2) електронна заявка (далі – заявка) – електронний документ, який підтверджує згоду учасника закупівель укласти договір про закупівлю на визначених замовником умовах та містить документи і відомості, що підтверджують виконання вимог замовника, при проведенні закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;»
 
Враховано   6-2) електронна заявка (далі – заявка) – електронний документ, що підтверджує згоду учасника закупівель укласти договір про закупівлю на визначених замовником умовах та містить документи і відомості, що підтверджують виконання вимог замовника під час проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
 
10. 6-3) електронна конкурентна заявка (далі - конкурентна заявка) - електронний документ, що містить інформацію про пропозицію учасника щодо ціни договору про закупівлю, яка подається оператору електронного майданчика безпосередньо під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону;
 
-6- Горіна І.А.
В пункті 6-3 замінити слова «, яка подається оператору електронного майданчика безпосередньо під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону» на слова « (лоту) при проведенні закупівлі в електронній формі» та викласти у такій редакції:
«6-3) електронна конкурентна заявка (далі - конкурентна заявка) - електронний документ, що містить інформацію про пропозицію учасника щодо ціни договору про закупівлю (лоту), яка подається оператору електронного майданчика безпосередньо під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону;»
 
Враховано   6-3) електронна конкурентна заявка (далі - конкурентна заявка) - електронний документ, що містить інформацію про пропозицію учасника щодо ціни договору про закупівлю (лоту), яка подається оператору електронного майданчика безпосередньо під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону;
 
11. 6-4) електронний майданчик - сукупність технічного обладнання, програмного забезпечення та організаційних заходів, що використовується оператором електронного майданчика для проведення державних закупівель за процедурою електронних реверсивних аукціонів.
 
-7- Горіна І.А.
В пункті 6-4 замінити слово «сукупність» на слова «сайт в мережі Інтернет, разом з сукупністю» та викласти у такій редакції:
6-4) електронний майданчик - сайт в мережі Інтернет, разом з сукупністю технічного обладнання, програмного забезпечення та організаційних заходів, що використовується оператором електронного майданчика для проведення державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону;
 
Враховано   6-4) електронний майданчик - сайт у мережі Інтернет разом з сукупністю технічного обладнання, програмного забезпечення та організаційних заходів, що використовується оператором електронного майданчика для проведення державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону»;
 
12. 8-1) забезпечення заявки - надання учасником процедури електронного реверсивного аукціону гарантій виконання своїх зобов'язань шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок оператора електронного майданчика в обсязі, встановленому документацією електронного реверсивного аукціону.
 
-8- Горіна І.А.
Пункт 8-1 викласти у такій редакції:
«8-1) забезпечення заявки – кошти, які надаються на вимогу замовника учасником закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону у якості гарантії виконання ним зобов'язань щодо укладання договору за результатами процедури;»
 
Враховано   «8-1) забезпечення заявки – кошти, що надаються на вимогу замовника учасником закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону в якості гарантії виконання ним зобов'язань щодо укладення договору за результатами процедури;
9) закупівля в електронній формі – державна закупівля, під час проведення якої використовується електронний документообіг відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»;
 
    -9- Горіна І.А.
Додати пункт 9 наступного змісту:
«9) закупівля в електронній формі – державна закупівля, при проведенні якої використовується електронний документообіг відповідно до закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»;»
 
Враховано    
13. 19-1) оператор електронного майданчика – юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми, форми власності, місця знаходження і місця походження капіталу, державна реєстрація якої проведена на території України у встановленому законодавством порядку, яка володіє електронним майданчиком, необхідними для його функціонування програмно-апаратними засобами, досвід та кваліфікація персоналу якої дозволяють забезпечити проведення електронних реверсивних аукціонів у відповідності до цього Закону;
 
-10- Горіна І.А.
В пункті 19-1 після слова «Закону» додати слова «, і яка включена до Реєстру операторів електронних майданчиків» та викласти в такій редакції:
«19-1) оператор електронного майданчика – юридична особа як державної, так і інших форм власності, державна реєстрація якої проведена на території України у встановленому законодавством порядку, яка володіє електронним майданчиком, необхідними для його функціонування програмно-апаратними засобами, досвід та кваліфікація персоналу якої дозволяють забезпечити проведення електронних реверсивних аукціонів у відповідності до цього Закону, і яка включена до Реєстру операторів електронних майданчиків;»
 
Враховано   «19-1) оператор електронного майданчика – юридична особа як державної, так і інших форм власності, державна реєстрація якої проведена на території України у встановленому законодавством порядку, яка володіє електронним майданчиком, необхідними для його функціонування програмно-апаратними засобами, досвід та кваліфікація персоналу якої дозволяють забезпечити проведення електронних реверсивних аукціонів відповідно до цього Закону і яка включена до Реєстру операторів електронних майданчиків»;
«24-1) претендент – абонент, що зареєструвався на електронному майданчику для участі в закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику»;
 
    -11- Горіна І.А.
Додати пункт 24-1 наступного змісту:
«24-1) претендент – абонент, що зареєструвався на електронному майданчику для участі в закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику;
 
Враховано    
    -12- Горіна І.А.
Додати пункт 251 наступного змісту: «251) річна вартість предмета закупівлі – запланований обсяг витрат протягом календарного року в розрізі окремого предмету закупівлі, визначений замовником в річному плані закупівель»
 
Відхилено    
14. 26-2) регламент роботи електронного майданчика – правила, які регулюють внутрішню організацію та форми взаємодії між оператором електронного майданчика і його абонентами під час здійснення державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону. Регламент роботи електронного майданчика затверджується Уповноваженим органом;
 
-13- Горіна І.А.
Пункт 26-2 викласти у такій редакції: «26-2) регламент електронного майданчика – правила, які регулюють порядок взаємодії між оператором електронного майданчика і його абонентами під час здійснення державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону та відносини (включаючи права, обов’язки та відповідальність), що складаються між ними в процесі виконання дій на електронному майданчику;»
 
Враховано   «26-2) регламент електронного майданчика – правила, які регулюють порядок взаємодії між оператором електронного майданчика і його абонентами під час здійснення державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону та відносини (включаючи права, обов’язки та відповідальність), що складаються між ними у процесі виконання дій на електронному майданчику;
 
15. 26-3) реєстр операторів електронних майданчиків – перелік, що містить сукупність відомостей про суб'єктів господарювання, які мають право здійснювати діяльність з організації державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону;
 
   26-3) реєстр операторів електронних майданчиків – перелік, що містить сукупність відомостей про суб'єктів господарювання, які мають право здійснювати діяльність з організації та проведення державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону»;
 
16. 31-1) торговельна сесія – частина часу роботи електронного майданчика, протягом якого учасниками електронного реверсивного аукціону подаються конкурентні заявки. Час торговельної сесії не може бути меншим ніж одна година;»;
 
-14- Горіна І.А.
У підпункті 31-1 друге речення виключити.
 
Враховано   «31-1) торговельна сесія – частина часу роботи електронного майданчика, протягом якого учасниками електронного реверсивного аукціону подаються конкурентні заявки»;
 
17. пункт 20 викласти у такій редакції:
 
   пункти 20, 22 та 24 викласти в такій редакції:
 
18. «20) переможець процедури закупівлі - учасник, пропозицію конкурсних торгів або цінову пропозицію якого визнано найбільш економічно вигідною та акцептовано у разі проведення торгів (конкурсних торгів), або учасник, пропозицію якого прийнято за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника, або учасник процедури електронного реверсивного аукціону, конкурентна заявка якого на момент закінчення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону визнана як конкурентна заявка з найнижчою ціною договору про закупівлю;»;
 
-15- Горіна І.А.
До тексту, що стосується нової редакції пункту 20, замість слів «конкурентна заявка якого на момент закінчення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону визнана як конкурентна заявка з найнижчою ціною договору про закупівлю» записати слова: «який під час проведення торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону запропонував найнижчу ціну договору (лоту) та заявка якого визнана такою, що відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону» та викласти у наступній редакції:
«20) переможець процедури закупівлі - учасник, пропозицію конкурсних торгів або цінову пропозицію якого визнано найбільш економічно вигідною та акцептовано у разі проведення торгів (конкурсних торгів), або учасник, пропозицію якого прийнято за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника, або учасник процедури електронного реверсивного аукціону, який під час проведення торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону запропонував найнижчу ціну договору (лоту) та заявка якого визнана такою, що відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону;».
 
Враховано   «20) переможець процедури закупівлі - учасник, пропозицію конкурсних торгів або цінову пропозицію якого визнано найбільш економічно вигідною та акцептовано у разі проведення торгів (конкурсних торгів), або учасник, пропозицію якого прийнято за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника, або учасник процедури електронного реверсивного аукціону, який під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону запропонував найнижчу ціну договору (лоту) та заявка якого визнана такою, що відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону»;
 
19. пункт 22 викласти у такій редакції:
 
      
20. 22) пов’язана особа – особа, яка відповідає будь-якій з наведених нижче ознак:
 
   «22) пов’язана особа – особа, яка відповідає будь-якій з наведених нижче ознак:
 
21. юридична особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі, оператором електронного майданчика або контролюється таким учасником процедури закупівлі, оператором електронного майданчика або перебуває під спільним контролем з таким учасником процедури закупівлі, оператором електронного майданчика;
 
   юридична особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі, оператором електронного майданчика або контролюється таким учасником процедури закупівлі, оператором електронного майданчика або перебуває під спільним контролем з таким учасником процедури закупівлі, оператором електронного майданчика;
 
22. фізична особа або члени її сім’ї, які здійснюють контроль над учасником процедури закупівлі, оператором електронного майданчика;
 
   фізична особа або члени її сім’ї, які здійснюють контроль над учасником процедури закупівлі, оператором електронного майданчика;
 
23. службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика уповноважена здійснювати від імені учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення цивільно-правових відносин, та члени сім’ї такої службової (посадової) особи;
 
   службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика, уповноважена здійснювати від імені учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення цивільно-правових відносин, та члени сім’ї такої службової (посадової) особи;
 
24. члени сім’ї посадової (службової) особи замовника, які здійснюють контроль над учасниками процедури закупівлі або уповноважені здійснювати від імені учасника процедури закупівлі юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення цивільно-правових відносин.
 
   члени сім’ї посадової (службової) особи замовника, які здійснюють контроль над учасниками процедури закупівлі або уповноважені здійснювати від імені учасника процедури закупівлі юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення цивільно-правових відносин.
 
25. Під здійсненням контролю слід розуміти володіння безпосередньо або через більшу кількість пов’язаних фізичних чи юридичних осіб найбільшою часткою (паєм, пакетом акцій) статутного капіталу учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика або управління найбільшою кількістю голосів у керівному органі такого учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика або володіння часткою (паєм, пакетом акцій), яка становить не менше ніж 25 відсотків статутного капіталу учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика.
 
   Під здійсненням контролю слід розуміти володіння безпосередньо або через більшу кількість пов’язаних фізичних чи юридичних осіб найбільшою часткою (паєм, пакетом акцій) статутного капіталу учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика або управління найбільшою кількістю голосів у керівному органі такого учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика або володіння часткою (паєм, пакетом акцій), яка становить не менш як 25 відсотків статутного капіталу учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика.
 
26. Для фізичної особи загальна сума володіння часткою статутного капіталу учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика (голосів в органі управління) визначається як загальний обсяг корпоративних прав, що належить такій фізичній особі, членам її сім’ї та юридичним особам, які контролюються такою фізичною особою або членами її сім’ї.
 
   Для фізичної особи загальна сума володіння часткою статутного капіталу учасника процедури закупівлі, оператора електронного майданчика (голосів у органі управління) визначається як загальний обсяг корпоративних прав, що належить такій фізичній особі, членам її сім’ї та юридичним особам, які контролюються такою фізичною особою або членами її сім’ї.
 
27. Для цілей цього Закону членами сім’ї вважаються подружжя, діти, батьки, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, усиновлювачі, усиновлені, а також інші особи за умови їх постійного проживання разом із пов’язаною особою і ведення з нею спільного господарства;
 
   Для цілей цього Закону членами сім’ї вважаються подружжя, діти, батьки, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, усиновлювачі, усиновлені, а також інші особи за умови їх постійного проживання разом із пов’язаною особою і ведення з нею спільного господарства»;
 
28. пункт 24 викласти у такій редакції:
 
      
29. «24) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, які закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, на участь в якій учасниками подаються пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційні, цінові пропозиції) або пропозиції на переговорах (у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника), або заявки (у разі застосування процедури електронного реверсивного аукціону). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом. Для проведення процедури закупівлі має бути не менше двох пропозицій/заявок, крім випадків застосування замовником процедури закупівлі в одного учасника;»;
 
-16- Горіна І.А.
До тексту, що стосується нової редакції пункту 24, після слів «одного учасника» додати слова «або процедури електронного реверсивного аукціону» та викласти у такій редакції:
«24) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, які закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, на участь в якій учасниками подаються пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційні, цінові пропозиції) або пропозиції на переговорах (у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника), або заявки (у разі застосування процедури електронного реверсивного аукціону). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом. Для проведення процедури закупівлі має бути не менше двох пропозицій/заявок, крім випадків застосування замовником процедури закупівлі в одного учасника «.
 
Враховано   «24) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, які закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, на участь в якій учасниками подаються пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційні, цінові пропозиції) або пропозиції на переговорах (у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника), або заявки (у разі застосування процедури електронного реверсивного аукціону). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом. Для проведення процедури закупівлі має бути не менше двох пропозицій/заявок, крім випадків застосування замовником процедури закупівлі в одного учасника»;
пункт 29 після слів «державних закупівель» доповнити словами «та/або з приводу порушень законодавства оператором електронного майданчика»;
 
    -17- Горіна І.А.
Перед абзацом «пункт 33 викласти у такій редакції:
«Пункт 29 після слів «державних закупівель» доповнити словами «та/або з приводу порушень законодавства оператором електронного майданчика»;
 
Враховано    
30. пункт 33 викласти у такій редакції:
 
   пункти 33 та 35 викласти в такій редакції:
 
31. «33) учасник процедури закупівлі (далі - учасник) – будь-яка фізична або юридична особа, яка підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі шляхом подачі пропозиції конкурсних торгів, або заявки на участь в електронному реверсивному аукціоні, або цінової пропозиції, або пропозиції на переговорах під час застосування процедури закупівлі в одного учасника;»
 
   «33) учасник процедури закупівлі (далі - учасник) – будь-яка фізична або юридична особа, яка підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі шляхом подачі пропозиції конкурсних торгів, або заявки на участь в електронному реверсивному аукціоні, або цінової пропозиції або пропозиції на переговорах під час застосування процедури закупівлі в одного учасника»;
 
32. пункт 35 викласти у такій редакції:
 
      
33. «35) частина предмета закупівлі (лот) - визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати пропозиції конкурсних торгів, або заявки, або цінові пропозиції, або пропозиції на переговорах у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника. Для проведення процедури закупівлі на кожну окрему частину предмета закупівлі (лот) має бути не менше двох пропозицій або заявок (конкурентних заявок), крім випадків застосування замовником процедури закупівлі в одного учасника»;
 
-18- Горіна І.А.
До тексту, що стосується нової редакції пункту 35, після слів «одного учасника» додати слова «або процедури електронного реверсивного аукціону» та викласти у такій редакції:
«35) частина предмета закупівлі (лот) - визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати пропозиції конкурсних торгів, або заявки, або цінові пропозиції, або пропозиції на переговорах у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника. Для проведення процедури закупівлі на кожну окрему частину предмета закупівлі (лот) має бути не менше двох пропозицій або заявок (конкурентних заявок), крім випадків застосування замовником процедури закупівлі в одного учасника або процедури електронного реверсивного аукціону».
 
Враховано частково   «35) частина предмета закупівлі (лот) - визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати пропозиції конкурсних торгів або заявки, або цінові пропозиції, або пропозиції на переговорах у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника. Для проведення процедури закупівлі на кожну окрему частину предмета закупівлі (лот) має бути не менше двох пропозицій або заявок (конкурентних заявок), крім випадків застосування замовником процедури закупівлі в одного учасника;
 
34. 2) у статтю 1 додати частину 3 наступного змісту:
 
   доповнити частиною другою такого змісту:
 
35. 3. Терміни «електронний документообіг», «електронний документ», «електронний цифровий підпис» вживаються в цьому Законі у значеннях, визначених в Законах України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг в Україні.
 
-19- Горіна І.А.
У пункті 2 в першому рядку та на початку наступного абзацу замінити цифру «3» на цифру «2».
 
Враховано   «2. Терміни «електронний документообіг», «електронний документ», «електронний цифровий підпис» вживаються у значеннях, визначених у законах України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг в Україні».
 
36. 3) у статті 2:
 
   2. Частину першу статті 2 викласти в такій редакції:
 
37. пункт 1 після слів «300 тисяч гривень» доповнити словами « ,окрім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, умови застосування якої встановлені Розділом VІІІ? цього Закону.»
 
-20- Горіна І.А.
Пункт 1 статті 2 викласти в такій редакції:
«1. Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (в будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень, окрім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, умови застосування якої встановлені Розділом VІІІ? цього Закону».
 
Враховано   «1. Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень, крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, умови застосування якої встановлені розділом VІІІ? цього Закону».
 
38. 4) у статті 7:
 
      
39. в абзаці другому частини четвертої після слів «передбачених цим Законом» додати слова «або розміщені на веб-порталі Уповноваженого органу та на веб-сайті оператора електронного майданчика (у разі застосування процедури електронного реверсивного аукціону)»;
 
   3. Абзац другий частини четвертої статті 7 доповнити словами «або розміщені на веб-порталі Уповноваженого органу та на веб-сайті оператора електронного майданчика (у разі застосування процедури електронного реверсивного аукціону)».
 
40. 5) у статті 8:
 
   4. У статті 8:
 
41. у пункті 19 частини першої:
 
   у частині першій:
 
42. абзац другий доповнити словами:
 
-21- Горіна І.А.
Видалити текст, що стосується доповнення абзацу другого пункту 19 частини першої.
 
Враховано   у пункті 19:
 
43. «, стандартної документації електронного реверсивного аукціону;»;
 
      
44. в абзаці четвертому слово «типового» замінити словом «примірного»;
 
-22- Горіна І.А.
Видалити текст, що стосується зміни абзацу четвертого пункту 19 частини першої.
 
Враховано      
45. абзац п’ятий доповнити словами:
 
      
46. «, порядку включення та виключення суб’єктів господарювання до Реєстру операторів електронних майданчиків та порядку його ведення, Регламенту роботи електронних майданчиків;»;
 
-23- Горіна І.А.
Доповнити до абзацу п’ятого пункту 19 частини першої та викласти у такій редакції: «, порядку включення (виключення) суб’єктів господарювання до (з) Реєстру операторів електронних майданчиків та порядку його ведення, регламенту електронного майданчика»
 
Враховано   абзац п’ятий доповнити словами «порядку включення (виключення) суб’єктів господарювання до/з реєстру операторів електронних майданчиків та порядку його ведення, регламенту електронного майданчика»;
 
47. абзац дев’ятий доповнити словами:
 
      
48. «, оголошення про проведення процедури електронного реверсивного аукціону;»;
 
   абзац дев’ятий доповнити словами «оголошення про проведення процедури електронного реверсивного аукціону»;
 
49. абзац чотирнадцятий доповнити словами:
 
      
50. «, рішення замовника про укладання договору про закупівлю або про відмову від укладання договору про закупівлю»;
 
   абзац чотирнадцятий доповнити словами «рішення замовника про укладення договору про закупівлю або про відмову від укладення договору про закупівлю»;
 
51. абзац шістнадцятий доповнити словами:
 
      
52. «, повідомлення про відміну процедури електронного реверсивного аукціону»;
 
   абзац шістнадцятий доповнити словами «повідомлення про відміну процедури електронного реверсивного аукціону»;
 
53. частину першу доповнити пунктом 27)
 
   доповнити пунктом 27 такого змісту:
 
54. 27) здійснює державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів електронних майданчиків з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів.
 
   «27) здійснює державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів електронних майданчиків з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів»;
 
55. частину другу доповнити пунктом 6)
 
   частину другу доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
56. 6) проводити перевірки діяльності операторів електронних майданчиків, у разі виявлення порушень законодавства призупиняти їх діяльність, застосовувати фінансові та адміністративні санкції, передбачені цим Законом.
 
-24- Горіна І.А.
Пункт 6, що додається до частини другої, викласти у такій редакції:
«6) проводити планові та позапланові перевірки діяльності операторів електронних майданчиків, у разі виявлення порушень законодавства застосовувати фінансові та адміністративні санкції, передбачені цим Законом».
 
Враховано   «6) проводити планові та позапланові перевірки діяльності операторів електронних майданчиків, у разі виявлення порушень законодавства застосовувати фінансові та адміністративні санкції, передбачені цим Законом»;
 
    -25- Кармазін Ю.А.
У Розділі І законопроекту у Законі України «Про здійснення державних закупівель»:
У статті 8 пункт шостий частини другої викласти у такій редакції:
«6) проводити перевірки діяльності операторів електронних майданчиків, якщо є достовірні відомості про порушення ними законодавства при здійсненні професійної діяльності, у разі виявлення порушень законодавства, зокрема, зловживань у сфері державних закупівель, порушення ведення обліку закупівель, призупиняти їх діяльність на строк від одного до трьох місяців, застосовувати фінансові та адміністративні санкції, передбачені цим Законом.».
 
Враховано частково    
57. у частині третій абзац п’ятий доповнити словами:
 
      
58. «, а у разі здійснення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону також оператору електронного майданчика.»
 
   абзац п’ятий частини третьої доповнити словами «а у разі здійснення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону також оператору електронного майданчика».
 
59. 6) у статті 10:
 
   5. У статті 10:
 
60. частину першу після абзацу п’ятнадцятого доповнити абзацом шістнадцятим такого змісту:
 
   частину першу після абзацу п’ятнадцятого доповнити абзацом шістнадцятим такого змісту:
 
61. «Інформація про проведення процедури електронного реверсивного аукціону та його результатів підлягає оприлюдненню відповідно до положень Розділу VІІІ? цього Закону.».
 
   «Інформація про проведення процедури електронного реверсивного аукціону та його результатах підлягає оприлюдненню відповідно до положень розділу VІІІ? цього Закону».
 
62. У зв’язку з цим абзац шістнадцятий вважати відповідно абзацом сімнадцятим;
 
-26- Горіна І.А.
До пункту 6 додати наступний абзац:
«В частині третій після слів «Процедура закупівлі» додати слова «, окрім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону,».
 
Враховано   У зв’язку з цим абзац шістнадцятий вважати відповідно абзацом сімнадцятим;
доповнити частину третю після слів «Процедура закупівлі» словами «крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону».
 
63. 7) у статті 12:
 
   6. У статті 12:
 
64. частину першу доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
   частину першу доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
65. «електронний реверсивний аукціон.»;
 
   «електронний реверсивний аукціон»;
 
66. доповнити частиною другою такого змісту:
 
   після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
67. «У випадках, передбачених Розділом VІІІ? цього Закону, замовники не мають права відступати від проведення процедури електронного реверсивного аукціону.».
 
-27- Горіна І.А.
Абзац 4 до проекту пункту 7) викласти в такій редакції:
«У випадках, передбачених Розділом VІІІ? цього Закону, замовники не мають права відступати при здійсненні закупівлі від обов’язкового застосування процедури електронного реверсивного аукціону.».
 
Враховано   «2. У випадках, передбачених розділом VІІІ? цього Закону, замовники не мають права при здійсненні закупівлі відступати від обов’язкового застосування процедури електронного реверсивного аукціону».
 
68. У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
 
   У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою.
 
69. 8) частину першу статті 14 доповнити абзацом третім такого змісту:
 
      
70. «Інформація, що у визначених цим Законом випадках була подана у вигляді електронного документу, вважається оригіналом і має однакову юридичну силу з паперовою формою».
 
-28- Горіна І.А.
Пункт 8 викласти в такій редакції:
«8) частину першу статті 14 викласти в такій редакції:
«1. Подання інформації під час проведення процедури закупівлі здійснюється у письмовій формі, а у випадку застосування закупівлі в електронній формі – у формі електронного документу.
У разі якщо замовник та учасники під час проведення процедури закупівлі надали інформацію в іншій формі, ніж письмова, зміст такої інформації повинен бути ними письмово підтверджений, крім випадку застосування закупівлі в електронній формі.
Інформація, що у визначених цим Законом випадках була подана у вигляді електронного документу, вважається оригіналом і має однакову юридичну силу з паперовою формою.».»
 
Враховано   7. Частину першу статті 14 викласти в такій редакції:
«1. Подання інформації під час проведення процедури закупівлі здійснюється у письмовій формі, а у разі застосування закупівлі в електронній формі – у вигляді електронного документа.
У разі якщо замовник та учасники під час проведення процедури закупівлі надали інформацію в іншій формі, ніж письмовій, зміст такої інформації має бути ними письмово підтверджений, крім випадку застосування закупівлі в електронній формі.
Інформація, що у визначених цим Законом випадках була подана у вигляді електронного документа, вважається оригіналом і має однакову юридичну силу з паперовою формою.
 
71. 9) у частині четвертій статті 18:
 
   8. У статті 18:
 
72. в абзаці першому:
 
      
73. число «14» замінити на число «10»;
 
-29- Горіна І.А.
У пункті 9 видалити слова: «в абзаці першому: число «14» замінити на число «10»;»
 
Враховано   абзац перший частини другої після слова «замовника» доповнити словами «або оператора електронного майданчика»;
 
    -30- Кармазін Ю.А.
У статті 18 у абзаці першому частини четвертої цифри «10» замінити на цифри: «14» і далі – за текстом.
 
Враховано редакційно    
74. абзац перший доповнити реченням наступного змісту:
 
   у частині четвертій:
 
75. Скарги, які стосуються порушень, що допущені під час проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону можуть подаватися після визначення переможця процедури електронного реверсивного аукціону, але до моменту укладення договору про закупівлю в порядку, передбаченому в статті 39-14 цього Закону.
 
-31- Горіна І.А.
В реченні, яким доповнюється абзац перший, замінити посилання «39-14» на «39-10»
 
Враховано   абзац перший доповнити реченням такого змісту: «Скарги, що стосуються порушень, допущених під час проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону, можуть подаватися після визначення переможця процедури електронного реверсивного аукціону, але до моменту укладення договору про закупівлю в порядку, передбаченому статтею 39-10 цього Закону»;
 
76. абзац п’ятнадцятий після слів «з питань державних закупівель,» доповнити словами «оператора електронного майданчика,»;
 
-32- Горіна І.А.
Речення, за яким додається текст до абзацу п’ятнадцятого, викласти у наступній редакції:
«Абзац п’ятнадцятий доповнити реченням наступного змісту: «У разі прийняття рішення про призупинення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону орган оскарження повідомляє про нього оператора електронного майданчика, на якому відбувається процедура. «.
 
Враховано   абзац п’ятнадцятий доповнити реченням такого змісту: «У разі прийняття рішення про призупинення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону орган оскарження повідомляє про це оператора електронного майданчика, на якому відбувається процедура»;
 
77. доповнити абзацом сімнадцятим наступного змісту:
 
   після абзацу шістнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
78. «Під час призупинення процедури електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика зобов'язаний вжити заходів для автоматичного відхилення заявок за допомогою технічного обладнання та програмного забезпечення, що використовується для роботи електронного майданчика».
 
   «Під час призупинення процедури електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика зобов'язаний вжити заходів для автоматичного відхилення заявок за допомогою технічного обладнання та програмного забезпечення, що використовується для роботи електронного майданчика».
 
79. абзаци шістнадцятий – тридцять другий вважати абзацами сімнадцятим – тридцять третім.
 
   У зв’язку з цим абзаци сімнадцятий – тридцять другий вважати відповідно абзацами вісімнадцятим – тридцять третім.
 
80. 10) у статті 19:
 
-33- Горіна І.А.
У пункті 10 виключити всі абзаци, крім останнього.
 
Враховано      
81. абзац четвертий доповнити словами:
 
      
82. «, у разі застосування процедури електронного реверсивного аукціону зазначаються запропоновані учасниками під час торговельної сесії електронного реверсивного аукціону конкурентні заявки з найнижчою ціною договору про закупівлю;»;
 
      
83. абзац шостий доповнити словами:
 
      
84. «, дата визначення конкурентної заявки з найменшою ціною договору про закупівлю - визначення переможця процедури електронного реверсивного аукціону;»;
 
      
85. абзац сьомий доповнити словами:
 
      
86. «, дата оприлюднення та номер оголошення про проведення процедури та повідомлення про результати електронного реверсивного аукціону, розміщених відповідно до статті 39-6 цього Закону;»;
 
      
87. абзац дев’ятий після слів «проведення торгів» доповнити словами:
 
      
88. «або застосування процедури електронного реверсивного аукціону»;
 
      
89. частину другу доповнити словами:
 
      
90. «, крім випадків застосування процедури електронного реверсивного аукціону.»;
 
-34- Горіна І.А.
. Текст, що доповнює частину другу, викласти в такій редакції: «, крім випадків застосування процедури електронного реверсивного аукціону, результати якої оприлюднюються в порядку, визначеному в розділі VІІІ?».
 
Враховано   9. Частину другу статті 19 доповнити словами «крім випадків застосування процедури електронного реверсивного аукціону, результати якої оприлюднюються в порядку, визначеному розділом VІІІ?».
 
91. 11) статтю 24 доповнити частиною 6 наступного змісту:
 
-35- Горіна І.А.
Пункт 11 видалити.
 
Враховано      
92. «6. Особливості надання та повернення забезпечення заявки при проведенні процедури електронного реверсивного аукціону визначені в статті 39-8»;
 
-36- Горіна І.А.
Додати пункт 11 наступного змісту:
«11) в абзаці першому частини другої статті 18 після слова «замовника» вставити слова «або оператора електронного майданчика»;».
 
Враховано      
93. 12) абзац перший частини першої статті 25 доповнити реченням такого змісту:
 
      
94. «Якщо це передбачено документацією конкурсних торгів, пропозиція конкурсних торгів може подаватися у вигляді електронного документа відповідно до цього Закону та законодавства, що регулює питання електронного документообігу та електронного цифрового підпису.»;
 
   10. Абзац перший частини першої статті 25 доповнити реченням такого змісту: «Якщо це передбачено документацією конкурсних торгів, пропозиція конкурсних торгів може подаватися у вигляді електронного документа відповідно до цього Закону та законодавства, що регулює питання електронного документообігу та електронного цифрового підпису».
 
95. -1
 
-37- Горіна І.А.
Додати пункт 121 наступного змісту:
«12-1) частину другу статті 39 доповнити пунктом 9 наступного змісту:
«9) у випадку і з урахуванням вимог, визначених в частині чотирнадцятій статті 39-10.».»
 
Враховано   11. Частину другу статті 39 доповнити пунктом 9 такого змісту:
«9) урахування вимог, визначених частиною чотирнадцятою статті 39-10».
 
96. 13) доповнити новим розділом VІІІ? такого змісту:
 
   12. Доповнити новим розділом VІІІ? такого змісту:
 
97. «Розділ VІІІ? ПРОЦЕДУРА ЕЛЕКТРОННОГО РЕВЕРСИВНОГО АУКЦІОНУ
 
   «Розділ VІІІ?. ПРОЦЕДУРА ЕЛЕКТРОННОГО РЕВЕРСИВНОГО АУКЦІОНУ
 
98. Стаття 39-1. Загальні положення та умови застосування процедури електронного реверсивного аукціону.
 
   Стаття 39-1. Загальні положення та умови застосування процедури електронного реверсивного аукціону
 
99. 1. Процедура електронного реверсивного аукціону – процедура закупівлі, що застосовується замовником для здійснення закупівель товарів, робіт та послуг з використанням електронних майданчиків у мережі Інтернет в режимі «реального часу», з використанням електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
 
-38- Горіна І.А.
Частину першу статті 39-1 викласти у такій редакції:
«1. Процедура електронного реверсивного аукціону – процедура закупівлі в електронній формі, яка передбачає проведення відкритих торгів в формі аукціону за методом зниження ціни договору (лоту), проведення якої забезпечується оператором електронного майданчика на сайті в мережі Інтернет в режимі «реального часу», з використанням електронного цифрового підпису.»
 
Враховано   1. Процедура електронного реверсивного аукціону – процедура закупівлі в електронній формі, яка передбачає проведення відкритих торгів в формі аукціону за методом зниження ціни договору (лоту), проведення якої забезпечується оператором електронного майданчика на сайті в мережі Інтернет у режимі «он-лайн», з використанням електронного цифрового підпису.
 
100. 2. Після опублікування оголошення про проведення процедури електронного реверсивного аукціону та ознайомлення з документацією електронного реверсивного аукціону, учасники, що зареєстровані на електронному торговельному майданчику і мають намір взяти участь в процедурі електронного реверсивного аукціону протягом встановленого строку, подають оператору електронного майданчика.
 
-39- Горіна І.А.
Частину другу статті 39-1 викласти у такій редакції:
«2. Після опублікування замовником на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документації електронного реверсивного аукціону, претенденти, які зареєстровані на електронному майданчику, визначеному замовником в оголошенні про проведення закупівлі, ознайомились з документацією електронного реверсивного аукціону та мають намір взяти участь в закупівлі, протягом встановленого строку надсилають оператору електронного майданчика заявки на участь в процедурі електронного реверсивного аукціону.».
В ході торговельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники електронного реверсивного аукціону подають оператору електронного майданчика конкурентні заявки, які містять пропозиції щодо ціни закупівлі. За результатами проведення процедури електронного реверсивного аукціону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який запропонував найнижчу ціну, або з іншим учасником, у відповідності з статтею 39-10.
 
Враховано   2. Після опублікування замовником на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документації електронного реверсивного аукціону, претенденти, які зареєстровані на електронному майданчику, визначеному замовником в оголошенні про проведення закупівлі, ознайомилися з документацією електронного реверсивного аукціону та мають намір взяти участь у закупівлі, протягом встановленого строку надсилають оператору електронного майданчика заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону.
 
101. В ході торговельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники електронного реверсивного аукціону подають оператору електронного майданчика конкурентні заявки, які містять пропозиції щодо ціни закупівлі.
 
   У ході торговельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники електронного реверсивного аукціону подають оператору електронного майданчика конкурентні заявки, які містять пропозиції щодо ціни закупівлі. За результатами проведення процедури електронного реверсивного аукціону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який запропонував найнижчу ціну, або з іншим учасником відповідно до статті 39-10 цього Закону.
 
102. За результатами проведення процедури електронного реверсивного аукціону встановлюється переможець, з яким замовник укладає договір про закупівлю.
 
      
103. 3. Процедура електронного реверсивного аукціону підлягає обов’язковому застосуванню замовником по товарам, роботам та послугам, які включено до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України за поданням Уповноваженого органу, якщо річна вартість предмета закупівлі таких товарів, робіт та послуг перевищує 50 000 гривень.
 
-40- Горіна І.А.
Абзац перший частини третьої статті 39-1 цифри: викласти в такій редакції:
«3. Процедура електронного реверсивного аукціону підлягає обов’язковому застосуванню замовником, що здійснює закупівлі за державні кошти, по товарам, роботам та послугам, які включено до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України за поданням Уповноваженого органу, якщо очікувана вартість предмета закупівлі такого товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (в будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень.»
 
Враховано   3. Процедура електронного реверсивного аукціону підлягає обов’язковому застосуванню замовником, що здійснює закупівлі за державні кошти, щодо товарів, робіт та послуг, включених до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України за поданням Уповноваженого органу, якщо очікувана вартість предмета закупівлі такого товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень.
 
    -41- Кармазін Ю.А.
У абзаці першому частини третьої статті 39-1цифри: «50 000» замінити на цифри: «100 000».
 
Враховано редакційно    
104. Перелік товарів, робіт та послуг, затверджений Кабінетом Міністрів України, та всі зміни, які вносяться до нього протягом всього строку застосування процедури електронного реверсивного аукціону для здійснення закупівель мають бути надані Уповноваженим органом оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу, строки надання якого встановлюється Регламентом роботи електронного майданчика.
 
-42- Горіна І.А.
Абзац другий частини третьої статті 39-1 виключити.
 
Враховано   Щодо товарів, робіт та послуг, закупівля яких не вимагає застосування процедури електронного реверсивного аукціону відповідно до цієї частини, замовник може самостійно приймати рішення про закупівлю із застосуванням процедури електронного реверсивного аукціону, якщо інше не визначено цим Законом.
 
    -43- Кармазін Ю.А.
У абзаці другому статті 39-1 після слів: «Кабінетом Міністрів України» доповнити словами: «за погодженням Верховної Ради України».
 
Відхилено    
    -44- Горіна І.А.
До частини третьої статті 39-1 додати абзац наступного змісту: «Щодо товарів, робіт та послуг, закупівля яких не вимагає застосування процедури електронного реверсивного аукціону у відповідності з цією частиною, замовник може самостійно приймати рішення про закупівлю з застосуванням процедури електронного реверсивного аукціону, якщо інше не визначено цим Законом.»
 
Враховано    
105. Стаття 39-2. Гарантії проведення процедури електронного реверсивного аукціону
 
   Стаття 39-2. Гарантії проведення процедури електронного реверсивного аукціону
 
106. 1. Засоби телекомунікації, які використовуються при проведенні процедури електронного реверсивного аукціону, мають бути загальнодоступними, не обмежувати участь осіб у процедурі електронного реверсивного аукціону та не обмежувати можливість замовників одержувати необхідні товари та послуги за найбільш низькими цінами.
 
   1. Засоби телекомунікації, що використовуються під час проведення процедури електронного реверсивного аукціону, мають бути загальнодоступними, не обмежувати участь осіб у процедурі електронного реверсивного аукціону та не обмежувати можливість замовників одержувати необхідні товари і послуги за найбільш низькими цінами.
 
107. 2. Під час проведення процедури електронного реверсивного аукціону процеси комунікації, обміну та збереження інформації повинні здійснюватись таким чином, щоб гарантувати:
 
   2. Під час проведення процедури електронного реверсивного аукціону процеси комунікації, обміну та збереження інформації повинні здійснюватися таким чином, щоб гарантувати:
 
108. 1) непорушність та конфіденційність відомостей про учасників та зміст їх заявок, за виключенням відомостей, які згідно цього Закону і прийнятих на його виконання нормативних актів підлягають оприлюдненню для проведення процедури електронного реверсивного аукціону;
 
   1) непорушність та конфіденційність відомостей про учасників та зміст їх заявок, крім відомостей, що згідно з цим Законом і прийнятими на його виконання нормативними актами підлягають оприлюдненню для проведення процедури електронного реверсивного аукціону;
 
109. 2) анонімність учасників закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону.
 
   2) анонімність учасників закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону.
 
110. 3. Операторам електронних майданчиків забороняється:
 
-45- Горіна І.А.
Частину третю статті 39-2 викласти у такій редакції
«3. Оператору електронного майданчика та пов’язаним з ним особам забороняється:
1) одержувати винагороду від замовників та/або Уповноваженого органу за використання електронного майданчика для забезпечення проведення процедур електронних реверсивних аукціонів;
2) одержувати винагороду від учасників за реєстрацію на електронному майданчику чи за одержання інформації про закупівлю, на одержання якої учасник має право відповідно до законодавства з питань державних закупівель;
3) перешкоджати будь-яким особам реалізовувати свої права на участь в процедурі електронного реверсивного аукціону;
4) бути учасником закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону на майданчику, який належить цьому оператору».
 
Враховано   3. Оператору електронного майданчика та пов’язаним з ним особам забороняється:
1) одержувати винагороду із замовника та/або Уповноваженого органу за використання електронного майданчика для забезпечення проведення процедур електронних реверсивних аукціонів;
2) одержувати винагороду з учасників за реєстрацію на електронному майданчику чи за одержання інформації про закупівлю, на одержання якої учасник має право відповідно до законодавства з питань державних закупівель;
3) перешкоджати будь-яким особам реалізовувати свої права на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону;
4) бути учасником закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону на майданчику, який належить цьому оператору.
 
111. 1) одержувати винагороду від замовників та/або Уповноваженого органу за використання електронного майданчика для забезпечення проведення процедур електронних реверсивних аукціонів;
 
      
112. 2) одержувати винагороду від учасників за реєстрацію на електронному майданчику, за участь в процедурі електронного реверсивного аукціону, чи за одержання інформації про закупівлю, на одержання якої учасник має право відповідно до законодавства з питань державних закупівель;
 
      
113. 3) перешкоджати будь-яким особам реалізовувати свої права на участь в процедурі електронного реверсивного аукціону.
 
      
114. 4. З учасника, з яким укладено договір про закупівлю за результатами застосування процедури електронного реверсивного аукціону, оператор електронного майданчика отримує винагороду в розмірі:
 
-46- Горіна І.А.
Частину четверту статті 39-2 викласти у такій редакції:
4. З учасників процедури електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика отримує винагороду, яка не може перевищувати 10 (десять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З учасника, з яким укладено договір про закупівлю за результатами застосування процедури електронного реверсивного аукціону, оператор електронного майданчика отримує винагороду, яка не може перевищувати 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»
 
Враховано   4. З учасників процедури електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика отримує винагороду, що не може перевищувати 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З учасника, з яким укладено договір про закупівлю за результатами застосування процедури електронного реверсивного аукціону, оператор електронного майданчика отримує винагороду, що не може перевищувати 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
115. 25 (двадцять п’ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо за результатами проведення процедури електронного реверсивного аукціону вартість предмету закупівлі склала до 300 000 грн.
 
      
116. 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо за результатами проведення процедури електронного реверсивного аукціону вартість предмету закупівлі перевищує 300 000,00 грн.
 
      
117. 5. Оператор електронного майданчика зобов’язаний забезпечити його належне функціонування, зокрема, безперебійність його роботи при проведенні електронних реверсивних аукціонів, рівний доступ учасників до участі у ньому, а також виконання дій, передбачених статтею 39-14 цього Закону.
 
-47- Горіна І.А.
У частині п’ятій статті 39-2 замінити посилання «39-14» на «39-10».
 
Враховано   5. Оператор електронного майданчика зобов’язаний забезпечити його належне функціонування, зокрема безперебійність роботи під час проведення електронних реверсивних аукціонів, рівний доступ учасників до участі в ньому, а також виконання дій, передбачених статтею 39-10 цього Закону.
 
118. Стаття 39-3. Електронний документообіг у процедурі електронного реверсивного аукціону
 
   Стаття 39-3. Електронний документообіг у процедурі електронного реверсивного аукціону
 
119. 1. Уся інформація, документація та оголошення пов’язані з проведенням процедур електронних реверсивних аукціонів, направляються замовниками, учасниками, Уповноваженим органом, Державною казначейською службою України, Антимонопольним комітетом України, іншими органами державної влади, на які покладено здійснення функцій контролю в сфері державних закупівель, операторами електронних майданчиків у вигляді електронних документів .
 
-48- Горіна І.А.
У частині першій статті 39-3 замінити слово «учасниками» на слово «претендентами».
 
Враховано   1. Уся інформація, документація та оголошення, пов’язані з проведенням процедур електронних реверсивних аукціонів, направляються замовниками, претендентами, Уповноваженим органом, Державною казначейською службою України, Антимонопольним комітетом України, іншими органами державної влади, на які покладено здійснення функцій контролю у сфері державних закупівель, операторами електронних майданчиків у вигляді електронних документів .
 
120. 2. Відповідальність за достовірність інформації, яка міститься у електронних документах, покладається на підприємства, установи, організації та фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності від імені яких діє підписувач електронних документів – фізична особа чи представник.
 
   2. Відповідальність за достовірність інформації, що міститься в електронних документах, покладається на підприємства, установи, організації та фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, від імені яких діє підписувач електронних документів – фізична особа чи представник.
 
121. 3. Під час реєстрації на електронному майданчику повноваження представників осіб, визначених в частині першій цієї статті, для засвідчення власним електронним цифровим підписом, повинні бути підтверджені у спосіб, встановлений Регламентом роботи електронних майданчиків, та з урахуванням вимог чинного законодавства, що регулює питання застосування електронного цифрового підпису.
 
-49- Горіна І.А.
Частину третю статті 39-3 викласти у такій редакції:
«3. Під час реєстрації на електронному майданчику та/або веб-порталі Уповноваженого органу повноваження представників осіб, визначених в частині першій цієї статті, для засвідчення власним електронним цифровим підписом, повинні бути підтверджені у спосіб, встановлений регламентом електронного майданчика, та з урахуванням вимог чинного законодавства, що регулює питання застосування електронного цифрового підпису.»
 
Враховано   3. Під час реєстрації на електронному майданчику та/або веб-порталі Уповноваженого органу повноваження представників осіб, визначених в частині першій цієї статті, для засвідчення власним електронним цифровим підписом, повинні бути підтверджені у спосіб, встановлений регламентом електронного майданчика, та з урахуванням вимог законодавства, що регулює питання застосування електронного цифрового підпису.
 
122. 4. Усі документи, відомості, інформація, що пов’язані з проведенням державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону підлягають зберіганню операторами електронних майданчиків у відповідності до Регламенту роботи електронних майданчиків та чинного законодавства.
 
-50- Горіна І.А.
У частині четвертій 39-3 замінити слова «Регламенту роботи електронних майданчиків» на слова «регламенту електронного майданчика».
 
Враховано   4. Усі документи, відомості, інформація, пов’язані з проведенням державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, підлягають зберіганню операторами електронних майданчиків відповідно до регламенту електронного майданчика та законодавства.
5. У разі якщо положеннями цього розділу передбачено спрямування документів та відомостей одним абонентом іншому, такий документообіг здійснюється виключно через електронний майданчик.
 
    -51- Горіна І.А.
Доповнити статтю 39-3 частиною п’ятою такого змісту:
«5. У випадку, якщо положеннями цього розділу передбачено спрямування документів та відомостей одним абонентом іншому, такий документообіг здійснюється виключно через електронний майданчик.» та назву статті 39-4 викласти в такій редакції:
Стаття 39-4. Вимоги до електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків.
 
Враховано    
123. Стаття 39-4. Відбір операторів електронних майданчиків.
 
   Стаття 39-4. Вимоги до електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків
 
124. 1. Вимоги до операторів електронних майданчиків, їх кількість, порядок конкурсного відбору та період, на який здійснюється такий відбір визначаються Уповноваженим органом.
 
-52- Горіна І.А.
Частину першу та другу статті 39-4 викласти в такій редакції:
«1. Для забезпечення можливості проведення процедур електронних реверсивних аукціонів Уповноважений орган проводить на конкурсній основі відбір електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків строком на три роки.
Вимоги до електронних майданчиків, в тому числі умов їх функціонування, та операторів електронних майданчиків, виконання яких забезпечує можливість проведення процедур електронних реверсивних аукціонів у відповідності з цим Законом, порядок підтвердження відповідності електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків цим вимогам, порядок конкурсного відбору, необхідна кількість електронних майданчиків (але не менше, ніж три) встановлюється Кабінетом міністрів України за поданням Уповноваженого органу..»
 
Враховано   1. Для забезпечення можливості проведення процедур електронних реверсивних аукціонів Уповноважений орган проводить на конкурсній основі відбір електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків строком на три роки.
Вимоги до електронних майданчиків, у тому числі умов їх функціонування, та операторів електронних майданчиків, виконання яких забезпечує можливість проведення процедур електронних реверсивних аукціонів у відповідності з цим Законом, порядок підтвердження відповідності електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків цим вимогам, порядок конкурсного відбору, необхідна кількість електронних майданчиків (але не менше, ніж три) встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням Уповноваженого органу.
 
    -53- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 39-4 викласти у такій редакції:
«1. Оператором електронного майданчика є юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми, форми власності, місця знаходження та місця походження капіталу або фізична особа як індивідуальний підприємець, державна реєстрація якого здійснена у встановленому порядку на території України та, яка володіє електронним майданчиком, що потрібний для її функціонування програмно-апаратними засобами та забезпечує проведення відкритих аукціонів в електронній формі відповідно до законодавства України.
Додаткові вимоги до операторів електронних майданчиків, їх кількість, порядок конкурсного відбору та період, на який здійснюється такий відбір визначаються Уповноваженим органом.».
 
Відхилено    
125. 2. Оператори електронних майданчиків, які пройшли конкурсний відбір, повинні бути внесені Уповноваженим органом до Реєстру операторів електронних майданчиків.
 
-54- Горіна І.А.
Абзац 2 Частини 2 статті 39-4 викласти у такій редакції:
«2. Електронні майданчики та оператори електронних майданчиків – які на конкурсній основі отримали право здійснювати електронні реверсивні аукціони передбачені цим Законом вносяться Уповноваженим органом до Реєстру електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків.
Відомості про електронні майданчики та операторів електронних майданчиків, унесених до Реєстру, розміщуються на веб-порталі Уповноваженого органу.»
 
Враховано   2. Електронні майданчики та оператори електронних майданчиків, які на конкурсній основі отримали право здійснювати електронні реверсивні аукціони, передбачені цим Законом, вносяться Уповноваженим органом до реєстру електронних майданчиків та операторів електронних майданчиків.
 
126. Відомості про операторів електронних майданчиків, унесених до Реєстру, розміщуються на веб-порталі Уповноваженого органу.
 
-55- Горіна І.А.
Додати до частини другої статті 39-4 абзац наступного змісту
«Уповноважений орган повинен укласти з операторами електронних майданчиків договори про функціонування електронних майданчиків для здійснення діяльності з організації та проведення державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону у строк не пізніше тридцяти днів від дня внесення їх до Реєстру електронних майданчиків».
 
Враховано   Відомості про електронні майданчики та операторів електронних майданчиків, внесених до реєстру, розміщуються на веб-порталі Уповноваженого органу.
Уповноважений орган повинен укласти з операторами електронних майданчиків договори про функціонування електронних майданчиків для здійснення діяльності з організації та проведення державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону не пізніше тридцяти днів з дня внесення їх до реєстру електронних майданчиків.
 
127. 3. Виключення операторів електронних майданчиків з Реєстру здійснюється:
 
-56- Горіна І.А.
Частину третю статті 39-4викласти у такій редакції:
«3. Виключення операторів електронних майданчиків з Реєстру операторів електронних майданчиків здійснюється:
1) за заявою оператора електронного майданчика;
2) у разі припинення юридичної особи - оператора електронного майданчика;
3) у випадку застосування Уповноваженим органом відповідних санкцій, передбачених частиною 4 статті 39-11 цього Закону.
Якщо виключення операторів електронних майданчиків з Реєстру операторів електронних майданчиків здійснюється за заявою оператора електронного майданчика, попередньо повинні бути завершені всі закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону, розпочаті на цьому майданчику. Після отримання Уповноваженим органом такої заяви посилання на відповідний електронний майданчик в нових оголошеннях про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону, які розміщуються замовниками на веб-порталі Уповноваженого органу у відповідності з частиною 1 статті 39-6, не дозволяється.»
 
Враховано   3. Виключення операторів електронних майданчиків з реєстру операторів електронних майданчиків здійснюється в разі:
 
128. -за заявою оператора електронного майданчика;
 
   1) заяви оператора електронного майданчика;
 
129. -у разі припинення юридичної особи - оператора електронного майданчика;
 
   2) припинення юридичної особи - оператора електронного майданчика;
 
130. -у випадку застосування Уповноваженим органом санкцій, передбачених правилами частини 5 статті 39-15 цього Закону.
 
   3) застосування Уповноваженим органом відповідних санкцій, передбачених частиною четвертою статті 39-11 цього Закону.
У разі якщо виключення операторів електронних майданчиків з реєстру операторів електронних майданчиків здійснюється за заявою оператора електронного майданчика, попередньо повинні бути завершені всі закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону, розпочаті на цьому майданчику. Після отримання Уповноваженим органом такої заяви посилання на відповідний електронний майданчик у нових оголошеннях про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону, що розміщуються замовниками на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону, не дозволяється.
 
131. Стаття 39-5. Реєстрація на електронних майданчиках
 
-57- Горіна І.А.
Назву статті 39-5 викласти у такій редакції: «Реєстрація замовників, претендентів та інших суб’єктів закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону».
 
Враховано   Стаття 39-5. Реєстрація замовників, претендентів та інших суб’єктів закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону
 
132. 1. Для забезпечення доступу замовників та учасників закупівель до процедури електронного реверсивного аукціону та для забезпечення доступу Уповноваженого органу, Державної казначейської служби України, Антимонопольного комітету України, інших органаів державної влади, на які покладено здійснення функцій контролю в сфері державних закупівель, до інформації про процедуру електронного реверсивного аукціону, оператор електронного майданчика здійснює реєстрацію вказаних осіб на електронному майданчику.
 
-58- Горіна І.А.
Частину першу статті 395 викласти у такій редакції:
«1. Замовники, що потребують доступу до процедури електронного реверсивного аукціону, Державна казначейська служба України, Антимонопольний комітет України, інші органи державної влади, на які покладено здійснення функцій контролю в сфері державних закупівель, для забезпечення доступу до інформації про процедуру електронного реверсивного аукціону, повинні зареєструватись на веб-порталі Уповноваженого органу. Реєстраційні дані надаються виключно у вигляді електронних документів. Порядок реєстрації та вимоги до обсягу реєстраційних даних розробляються та затверджуються Уповноваженим органом.»
 
Враховано   1. Замовники, які потребують доступу до процедури електронного реверсивного аукціону, Державна казначейська служба України, Антимонопольний комітет України, інші органи державної влади, на які покладено здійснення функцій контролю у сфері державних закупівель, для забезпечення доступу до інформації про процедуру електронного реверсивного аукціону повинні зареєструватися на веб-порталі Уповноваженого органу. Реєстраційні дані надаються виключно у вигляді електронних документів. Порядок реєстрації та вимоги до обсягу реєстраційних даних розробляються та затверджуються Уповноваженим органом.
 
133. 2. Для проведення реєстрації осіб, які бажають стати замовниками або учасниками процедури електронного реверсивного аукціону, такі особи надають оператору електронного майданчика реєстраційні дані у вигляді документів на папері або, за бажанням особи, у вигляді електронних документів.
 
-59- Горіна І.А.
Частину другу статті 395 викласти у такій редакції:
«2. Реєстраційні дані, надані у відповідності з частиною першою цієї статті, які необхідні оператору електронного майданчика для забезпечення доступу осіб, вказаних в частині першій цієї статті, до виконання на електронному майданчику своїх функцій за цим Законом, передаються йому Уповноваженим органом. Порядок і обсяг такої передачі визначається Уповноваженим органом в регламенті електронного майданчика.»
 
Враховано   2. Реєстраційні дані, надані відповідно до частини першої цієї статті, що необхідні оператору електронного майданчика для забезпечення доступу осіб, зазначених у частині першій цієї статті, до виконання на електронному майданчику своїх функцій згідно з цим Законом, передаються йому Уповноваженим органом. Порядок та обсяг такої передачі визначаються Уповноваженим органом у регламенті електронного майданчика.
 
134. Вимоги до обсягу реєстраційних данних, що мають бути внесені до такого документу та інструкції щодо їх заповнення розробляє та затверджує Уповноважений орган у вигляді додатків до Регламенту роботи електронного майданчика.
 
-60- Кармазін Ю.А.
Частину другу статті 39-5 викласти у такій редакції:
«2. Для проведення реєстрації осіб, які бажають стати учасниками процедури електронного реверсивного аукціону, такі особи надають оператору електронного майданчика реєстраційні дані у вигляді документа на папері або, за бажанням особи, у вигляді електронних документів.
Заявка, що надається замовниками для реєстрації на електронному майданчику для участі у процедурі електронного реверсивного аукціону повинна містити:
1) відомості та документи про учасника розміщення замовлення, який подав таку заявку:
а) фірмове найменування, відомості про організаційно-правову форму, про місце знаходження, поштову адресу (для юридичної особи), прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, відомості про місце проживання (для фізичної особи), номер контактного телефону;
б) отримане не раніше ніж за шість місяців до дня розміщення на офіційному сайті повідомлення про проведення відкритого конкурсу, виписку з єдиного державного реєстру юридичних осіб або нотаріально засвідчену копію такого витягу (для юридичних осіб), отримане не раніше ніж за шість місяців до дня розміщення на офіційному сайті повідомлення про проведення відкритого конкурсу, виписку з єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців або нотаріально засвыдчену копію такого витягу (для індивідуальних підприємців), копії документів, що засвідчують особу (для інших фізичних осіб), належним чином засвідчений переклад на українську мову документів про державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи як індивідуального підприємця відповідно до законодавства відповідної держави (для іноземних осіб), отримані не раніше ніж за шість місяців до дня розміщення на офіційному сайті повідомлення про проведення відкритого конкурсу;
в) документ, що підтверджує повноваження особи на здійснення дій від імені учасника розміщення замовлення - юридичної особи (копія рішення про призначення або про обрання або наказу про призначення фізичної особи на посаду, відповідно до якого така фізична особа має право діяти від імені учасника розміщення замовлення без довіреності (далі - керівник). У випадку, якщо від імені учасника розміщення замовлення діє інша особа, заявка повинна містити також довіреність на здійснення дій від імені учасника розміщення замовлення, завірену печаткою учасника розміщення замовлення і підписану керівником учасника розміщення замовлення (для юридичних осіб) або уповноваженим цим керівником особою, або нотаріально завірену копію такої довіреності. У разі, якщо зазначена довіреність підписана особою, уповноваженою керівником учасника розміщення замовлення, заявка повинна містити також документ, що підтверджує повноваження такої особи;
г) документи, що підтверджують кваліфікацію учасника розміщення замовлення, в разі проведення конкурсу на виконання робіт, надання послуг, якщо в документації зазначено такий критерій оцінки заявок, як кваліфікація учасника розміщення замовлення;
д) копії установчих документів учасника розміщення замовлення (для юридичних осіб);
е) рішення про схвалення або про вчинення правочину або копія такого рішення в разі, якщо вимога про необхідність наявності такого рішення для здійснення угоди встановлено законодавством України, установчими документами юридичної особи і якщо для учасника розміщення замовлення поставка товарів, виконання робіт, надання послуг, що є предметом контракту, або внесення грошових коштів в якості забезпечення заявки, забезпечення виконання контракту є великою угодою;
2) пропозиція про функціональні характеристики (споживчі властивості) і якісних характеристиках товару, про якість робіт, послуг та інші пропозиції щодо умов виконання контракту, в тому числі пропозицію про ціну контракту, про ціну одиниці товару, послуги в разі, якщо при розміщенні замовлення на поставку технічних засобів реабілітації інвалідів, на надання послуг у сфері освіти, послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення для потреб замовників документацією передбачено право замовника укласти контракт з декількома учасниками розміщення замовлення, про ціну запасних частин (кожної запасної частини) до техніки, до обладнанню, про ціну одиниці послуги і (або) роботи у випадку, якщо при проведенні конкурсу на право укласти контракт на виконання технічного обслуговування і (або) на ремонт техніки, обладнання, надання послуг зв'язку, юридичних послуг замовником, уповноваженим органом вказані в документації початкова (максимальна) ціна контракту (ціна лота), а також початкова (максимальна) ціна запасних частин (кожної запасної частини) до техніки, до обладнання та початкова (максимальна) ціна одиниці послуги і (або) роботи. У випадках, передбачених документацією, також копії документів, що підтверджують відповідність товарів, робіт, послуг вимогам, встановленим відповідно до законодавства, якщо відповідно до законодавства встановлені вимоги до таких товарів, робіт, послуг. При цьому не допускається вимагати надання зазначених документів у разі, якщо відповідно до законодавства такі документи передаються разом з товаром;
3) документи або копії документів, що підтверджують відповідність учасника розміщення замовлення встановленим вимогам і умовам допуску до процедури електронного реверсивного аукціону.
4) Усі аркуші заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону, всі листи, томи заявки мають бути прошиті та пронумеровані. Заявка на участь у процедурі електронному реверсивному аукціоні повинна містити опис документів, що входять до їх складу, бути скріплена печаткою учасника розміщення замовлення (для юридичних осіб) і підписані учасником розміщення замовлення або особою, уповноваженою таким учасником розміщення замовлення. Дотримання учасником розміщення замовлення зазначених вимог означає, що всі документи і відомості, що входять до складу заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону та томи заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону, подані від імені учасника розміщення замовлення, а також підтверджує справжність і достовірність представлених у складі заявки на участь в процедурі електронного реверсивного аукціону документів та відомостей.
Неналежне виконання учасником розміщення замовлення вимоги про те, що всі аркуші заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону та томи заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону мають бути пронумеровані, не є підставою для відмови в допуску до участі в конкурсі.».
 
Відхилено      
135. 3. Реєстрація на електронному майданчику Уповноваженого органу, Державної казначейської служби України, Антимонопольного комітету України, інших органів влади, якщо реєстрація останніх передбачена чинним законодавством, здійснюється шляхом подання оператору електронного майданчика реєстраційних даних у вигляді електронних документів.
 
-61- Горіна І.А.
Частину третю статті 39-5 викласти у такій редакції:
«3. Для забезпечення доступу осіб, які бажають брати участь в закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику, оператор електронного майданчика здійснює їх безоплатну реєстрацію на електронному майданчику.»
 
Враховано   3. Для забезпечення доступу осіб, які бажають брати участь у закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику, оператор електронного майданчика здійснює їх безоплатну реєстрацію на електронному майданчику.
 
136. Вимоги до обсягу реєстраційних данних, що мають бути внесені до такого документу та інструкції щодо їх заповнення розробляє та затверджує Уповноважений орган у вигляді додатків до Регламенту роботи електронного майданчика.
 
      
137. 4. Оператор електронного майданчика зобов’язаний оприлюднити на власному веб-сайті витяг з Регламенту роботи електронного майданчика, в тій його частині, яка містить інформацію щодо встановлених Уповноваженим органом вимог до обсягу реєстраційних данних, що мають бути подані особою для реєстрації на електронному майданчику, та інструкції щодо їх заповнення
 
-62- Горіна І.А.
Частину четверту статті 39-5 викласти у такій редакції:
«4. Для реєстрації на електронному майданчику особа, яка бажає брати участь в закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику, повинна надати оператору електронного майданчика у вигляді електронних документів документи та відомості, вимоги до складу і змісту яких визначаються Уповноваженим органом в регламенті електронного майданчика.»
 
Враховано   4. Для реєстрації на електронному майданчику особа, яка бажає взяти участь у закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику, повинна надати оператору електронного майданчика у вигляді електронних документів документи та відомості, вимоги до складу і змісту яких визначаються Уповноваженим органом в регламенті електронного майданчика.
 
138. 5. Документи та відомості, що надаються для реєстрації на електронному майданчику повинні бути чинними на день подання оператору електронного майданчика.
 
-63- Горіна І.А.
Частину п’яту статті 39-5 викласти у такій редакції:
«5. Документи та відомості, що надаються для реєстрації на веб-порталі Уповноваженого органу або на електронному майданчику, повинні бути чинними на день подання.»
 
Враховано   5. Документи та відомості, що надаються для реєстрації на веб-порталі Уповноваженого органу або на електронному майданчику, повинні бути чинними на день подання.
 
139. 6. У строк, що не перевищує 10 робочих днів із дня надходження документів, необхідних для реєстрації на електронному майданчику, оператор електронного майданчика зобов’язаний зареєструвати цю особу або відмовити їй у реєстрації з підстав, передбачених частиною 6 цієї статті, а також направити повідомлення про прийняте рішення особі, що подала документи на реєстрацію.
 
-64- Горіна І.А.
Частину шосту статті 39-5 викласти у такій редакції:
«6. У строк, що не перевищує п’ять робочих днів із дня надходження документів, необхідних для реєстрації на електронному майданчику, оператор електронного майданчика зобов’язаний зареєструвати особу, що надала документи, забезпечити відкриття такій особі рахунку для проведення операцій, пов’язаних за наданням забезпечення заявок за процедурою електронного реверсивного аукціону та виплати винагороди оператору електронного майданчика, або відмовити їй у реєстрації з підстав, передбачених частиною шостою цієї статті, а також направити повідомлення про прийняте рішення особі, що подала документи на реєстрацію.
Особа, що зареєстрована на електронному майданчику для участі в закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику, автоматично одержує статус претендента. Претендент має право приймати участь у всіх закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що відбуваються на цьому електронному майданчику, з урахуванням вимог частини десятої цієї статті».
 
Враховано   6. Протягом строку, що не перевищує п’ять робочих днів із дня надходження документів, необхідних для реєстрації на електронному майданчику, оператор електронного майданчика зобов’язаний зареєструвати особу, яка надала документи, забезпечити відкриття такій особі рахунку для проведення операцій, пов’язаних з наданням забезпечення заявок за процедурою електронного реверсивного аукціону та виплатою винагороди оператору електронного майданчика, або відмовити такій особі в реєстрації з підстав, передбачених частиною шостою цієї статті, а також направити повідомлення про прийняте рішення особі, яка подала документи на реєстрацію.
Особа, зареєстрована на електронному майданчику для участі в закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що проводяться на цьому електронному майданчику, автоматично одержує статус претендента. Претендент має право брати участь у всіх закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону, що відбуваються на цьому електронному майданчику, з урахуванням вимог частини десятої цієї статті.
 
140. 7. Оператор електронного майданчика зобов’язаний відмовити у реєстрації особі у випадку ненадання або неповного надання всього обсягу реєстраційних даних, встановленого реєстраційних, передбачених Регламентом роботи електронних майданчиків, або надання документів, що не відповідають вимогам, встановленим Регламентом.
 
-65- Горіна І.А.
У частині сьомій статті 39-5 замінити слова «встановленого реєстраційних, передбачених Регламентом роботи електронних майданчиків, або надання документів, що не відповідають вимогам, встановленим Регламентом» на слова «передбачених регламентом електронного майданчику або надання документів, що не відповідають вимогам, встановленим цим регламентом» та викласти у такій редакції:
«7. Оператор електронного майданчика зобов’язаний відмовити у реєстрації особі у випадку ненадання або неповного надання всього обсягу реєстраційних даних, передбачених регламентом електронного майданчика, або надання документів, що не відповідають вимогам, встановленим цим регламентом».
 
Враховано   7. Оператор електронного майданчика зобов’язаний відмовити в реєстрації особі в разі ненадання або неповного надання реєстраційних даних, передбачених регламентом електронного майданчика, або в разі надання документів, що не відповідають вимогам, встановленим цим регламентом.
 
141. 8. При прийнятті оператором електронного майданчика рішення про відмову у реєстрації особи на електронному майданчику, передбаченого частиною 6 цієї статті, повідомлення повинно також містити вказівку на підставу прийняття такого рішення, у тому числі вказівку на відсутні документи і відомості чи документи та відомості, що не відповідають вимогам законодавства України. Після усунення вказаних підстав особа вправі повторно надати документи та відомості для реєстрації на електронному майданчику.
 
-66- Горіна І.А.
У частині восьмій статті 39-5 замінити цифру «6» на цифру «7».
 
Враховано   8. При прийнятті оператором електронного майданчика рішення про відмову в реєстрації особи на електронному майданчику, передбаченого частиною сьомою цієї статті, повідомлення має містити посилання на підставу прийняття такого рішення, у тому числі посилання на відсутність документів і відомостей чи на документи і відомості, що не відповідають вимогам законодавства України. У разі усунення вказаних підстав особа має право повторно надати документи та відомості для реєстрації на електронному майданчику.
 
142. 9. Відмова від реєстрації осіб на електронному майданчику з інших підстав, за виключенням передбачених частиною 6 цієї статті випадків, забороняється.
 
-67- Горіна І.А.
У частині дев’ятій статті 39-5 замінити цифру «6» на цифру «7».
 
Враховано   9. Відмова від реєстрації осіб на електронному майданчику з інших підстав, крім передбачених частиною сьомою цієї статті, забороняється.
 
143. 10. Реєстрація осіб на електронному майданчику здійснюється строком на один рік з дня направлення оператором електронного майданчика особі, що реєструється, електронного документу, що містить повідомлення про прийняте рішення про її реєстрацію на електронному майданчику та про одержання статусу абонента. По закінченні річного терміну абонент, який бажає продовжити роботу на електронному майданчику, повинен повторно пройти реєстрацію.
 
-68- Горіна І.А.
Частину десяту статті 39-5 викласти у такій редакції:
«10. Реєстрація осіб на електронному майданчику здійснюється строком на три роки з дня направлення оператором електронного майданчика особі, що реєструється, електронного документу, що містить повідомлення про прийняте рішення про її реєстрацію на електронному майданчику. Претендент не має права подавати заявку на участь в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону на цьому майданчику, якщо до закінчення строку його реєстрації залишилося менше ніж три місяці.
За три місяці до закінчення строку реєстрації особи оператор електронного майданчика повинен направити такій особі відповідне повідомлення. Особа має право повторно пройти реєстрацію на новий термін відповідно до вимог цієї статті.»
 
Враховано   10. Реєстрація осіб на електронному майданчику здійснюється строком на три роки з дня направлення оператором електронного майданчика особі, що реєструється, електронного документа, що містить повідомлення про прийняте рішення про її реєстрацію на електронному майданчику. Претендент не має права подавати заявку на участь в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону на цьому майданчику, якщо до закінчення строку його реєстрації залишилося менше як три місяці.
За три місяці до закінчення строку реєстрації особи оператор електронного майданчика повинен направити такій особі відповідне повідомлення. Особа має право повторно пройти реєстрацію на новий строк відповідно до вимог цієї статті.
 
144. 11. У разі внесення змін до документів та відомостей, що надавалися абонентами при реєстрації на електронному майданчику, їх заміни або припинення строку дії, такі абоненти повинні протягом одного робочого дня надати оператору електронного майданчика нові документи та відомості, повідомлення про припинення строку дії вказаних документів.
 
-69- Горіна І.А.
Частину одинадцяту статті 39-5 викласти у такій редакції:
«11. У разі внесення змін до документів та відомостей, що надавалися абонентами при реєстрації на електронному майданчику, їх заміни або припинення строку дії, такі абоненти повинні протягом двох робочих днів надати оператору електронного майданчика нові документи та відомості, повідомлення про припинення строку дії вказаних документів.»
 
Враховано   11. У разі внесення змін до документів та відомостей, що надавалися абонентами під час реєстрації на електронному майданчику, їх заміни або припинення строку дії, такі абоненти протягом двох робочих днів мають надати оператору електронного майданчика нові документи та відомості, повідомлення про припинення строку дії вказаних документів.
 
145. 12. Відповідальність за достовірність інформації, що міститься у документах і відомостях, які надаються для реєстрації на електронному майданчику та надаються у відповідності до частини 10 цієї статті, за дії, вчинені на підставі даних документів і відомостей, за невчасне повідомлення оператора електронного майданчика про внесення змін в документи та відомості, що надаються для реєстрації на електронному майданчику, заміну або припинення дії вказаних документів, несуть особи, які надали такі документи та відомості.
 
   12. Відповідальність за достовірність інформації, що міститься в документах і відомостях, що надаються для реєстрації на електронному майданчику відповідно до частини десятої цієї статті, за дії, вчинені на підставі таких документів і відомостей, за невчасне повідомлення оператора електронного майданчика про внесення змін до документів та відомостей, що надаються для реєстрації на електронному майданчику, а також за заміну або припинення дії зазначених документів, несуть особи, які надали такі документи та відомості.
 
146. 13. Протягом п’яти робочих днів з моменту надходження передбачених частиною 10 цієї статті документів та відомостей оператор електронного майданчика зобов’язаний забезпечити розміщення на електронному майданчику нових документів та відомостей або внесення змін у надані для проведення реєстрації документи і відомості із вказівкою дати і часу надходження вказаних документів та відомостей. При цьому оператор електронного майданчика не перевіряє на достовірність інформації, що міститься у нових документах та відомостях, а також внесених змін у документи та відомості на відповідність вимогам, встановлених законодавством України.
 
-70- Горіна І.А.
У пункті 13 статті 39-5 число «10» замінити словами «десятою та одинадцятою
 
Враховано   13. Протягом п’яти робочих днів з дня надходження передбачених частиною десятою та одинадцятою цієї статті документів та відомостей оператор електронного майданчика зобов’язаний забезпечити розміщення на електронному майданчику нових документів та відомостей або внесення змін до наданих для проведення реєстрації документів і відомостей з позначенням дати і часу надходження зазначених документів та відомостей. При цьому оператор електронного майданчика не перевіряє на достовірність інформацію, що міститься в нових документах та відомостях, а також внесені зміни до документів та відомостей на відповідність вимогам, встановленим законодавством.
 
147. 14. Порядок ведення реєстру абонентів операторами електронних майданчиків, а також особливості обміну інформацією, пов’язану з проведенням процедур електронних реверсивних аукціонів, між особами, визначеними в частині першій статті 39-3 цього Закону, визначаються Уповноваженим органом в Регламенті роботи електронних майданчиків.
 
-71- Горіна І.А.
У частині чотиринадцятій статті 39-5 замінити слова «частині першій» на слова «частинах першій та третій» та слова «Регламентом роботи електронних майданчиків» на слова «регламентом електронного майданчика» та викласти у наступній редакції:
«14. Порядок ведення реєстру абонентів операторами електронних майданчиків, а також особливості обміну інформацією, пов’язану з проведенням процедур електронних реверсивних аукціонів, між особами, визначеними в частинах першій та третій статті 393 цього Закону, визначаються Уповноваженим органом в регламенті електронного майданчика.
 
Враховано   14. Порядок ведення реєстру абонентів операторами електронних майданчиків, а також особливості обміну інформацією, пов’язаною з проведенням процедур електронних реверсивних аукціонів, між особами, визначеними в частинах першій та третій статті 39-3 цього Закону, визначаються Уповноваженим органом в регламенті електронного майданчика.
 
    -72- Горіна І.А.
Додати до статті 39-5 частину п’ятнадцяту такого змісту:
«15. Претендент має право вільно розпоряджатися коштами, які знаходяться його рахунку, відкритому у відповідності до частини шостої цієї статті, по відношенню до яких не здійснене блокування у відповідності до частини третьої статті 39-8.»
 
Відхилено    
148. Стаття 39-6. Інформування про проведення процедури електронного реверсивного аукціону
 
   Стаття 39-6. Інформування про проведення процедури електронного реверсивного аукціону
 
149. 1. Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документація електронного реверсивного аукціону може бути направлене замовником будь-якому оператору електронного майданчика, що включений до Реєстру операторів електронних майданчиків, у вигляді електронного документу для безоплатного розміщення на веб-сайті оператора електронного майданчика та на веб-порталі Уповноваженого органу.
 
-73- Горіна І.А.
Частину першу статті 39-6викласти у такій редакції:
«1. Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документація електронного реверсивного аукціону розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу.
Замовник має право зазначити в оголошенні про проведення процедури електронного реверсивного аукціону та документації електронного реверсивного аукціону вимогу щодо надання учасником забезпечення заявки.
В оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону обов'язково зазначаються:
1) форма торгів (процедура електронного реверсивного аукціону);
2) адреса електронного майданчику, що вибраний для проведення аукціону, в мережі Інтернет;
3) найменування, місцезнаходження, поштова адреса, адреса електронної пошти замовника;
4) найменування предмета закупівлі;
5) кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;
6) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
7) розмір забезпечення заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
8) дата закінчення строку подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону.
В оголошенні може зазначатися додаткова інформація, визначена замовником.
Документація електронного реверсивного аукціону повинна містити наступні відомості:
1) вимоги до змісту і складу заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону і інструкцію щодо її складання;
2) розмір забезпечення заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
3) дата закінчення строку подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
4) кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16 цього Закону, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством;
5) порядок формування ціни договору (ціни лоту) (з урахуванням або без урахування витрат на перевезення, страхування, сплату митних зборів, податків та інших обов'язкових платежів);
6) початкова (максимальна) ціна договору (ціна лоту); початкова (максимальна) ціна одиниці послуги та (або) роботи, якщо замовник не може при проведення закупівлі визначити необхідних об’єм послуг та (або) робіт;
7) інформацію про валюту, що використовується для формування ціни договору;
8) інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні бути складені заявки учасників;
9) розмір, вид, умови надання, умови повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю;
10) інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, в тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що купуються, в тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі, у разі якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язану з товарами, роботами чи послугами, що купуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля;
11) кількість товару та місце його поставки;
12) місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги;
13) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
14) проект договору про закупівлю;
15) опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані заявки учасників, у разі визначення лота.
Початкова (максимальна) ціна договору, що міститься в документації електронного реверсивного аукціону, не повинна перевищувати очікуваної вартості предмета закупівлі.
Розмір забезпечення заявки не може перевищувати одного відсотка початкової (максимальної) ціни договору у разі закупівлі робіт та п’яти відсотків - у разі закупівлі товарів чи послуг за процедурою електронного реверсивного аукціону.»
 
Враховано   1. Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документація електронного реверсивного аукціону розміщуються замовником на веб-порталі Уповноваженого органу.
Замовник має право зазначити в оголошенні про проведення процедури електронного реверсивного аукціону та документації електронного реверсивного аукціону вимогу щодо надання учасником забезпечення заявки.
В оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону обов'язково зазначаються:
1) форма торгів (процедура електронного реверсивного аукціону);
2) адреса електронного майданчика, вибраного для проведення аукціону, у мережі Інтернет;
3) найменування, місцезнаходження, поштова адреса, адреса електронної пошти замовника;
4) найменування предмета закупівлі;
5) кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;
6) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
7) розмір забезпечення заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
8) день закінчення строку подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону.
В оголошенні може зазначатися додаткова інформація, визначена замовником.
Документація електронного реверсивного аукціону повинна містити такі відомості:
1) вимоги до змісту і складу заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону та інструкцію щодо її складення;
2) розмір забезпечення заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
3) день закінчення строку подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону;
4) кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16 цього Закону, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством;
5) порядок формування ціни договору (ціни лоту) з урахуванням або без урахування витрат на перевезення, страхування, сплату митних зборів, податків та інших обов'язкових платежів;
6) початкову (максимальну) ціну договору (ціну лоту); початкову (максимальну) ціну одиниці послуги та/або роботи, якщо замовник під час проведення закупівлі не може визначити необхідний об’єм послуг та/або робіт;
7) інформацію про валюту, що використовується для формування ціни договору;
8) інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні бути складені заявки учасників;
9) розмір, вид, умови надання, умови повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю;
10) інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що купуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі, у разі якщо опис скласти неможливо або якщо доцільно зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язану з товарами, роботами чи послугами, що купуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, специфікація повинна містити словосполучення "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля;
11) кількість товару та місце його поставки;
12) місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги;
13) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
14) проект договору про закупівлю;
15) опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані заявки учасників, у разі визначення лота.
Початкова (максимальна) ціна договору, що міститься в документації електронного реверсивного аукціону, не повинна перевищувати очікуваної вартості предмета закупівлі.
Розмір забезпечення заявки не може перевищувати одного відсотка початкової (максимальної) ціни договору в разі закупівлі робіт та п’яти відсотків - у разі закупівлі товарів чи послуг за процедурою електронного реверсивного аукціону.
 
150. 2. Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документація електронного реверсивного аукціону повинна бути доступними для ознайомлення будь-якій особі на безоплатній основі протягом всієї процедури електронного реверсивного аукціону.
 
-74- Горіна І.А.
Частину другу статті 39-6 доповнити наступним реченням: «Після завершення процедури електронного реверсивного аукціону документація електронного реверсивного аукціону та інформація про його результати повинні бути доступними для ознайомлення будь-якій особі на безоплатній основі на веб-порталі Уповноваженого органу протягом трьох років з дня завершення процедури.» та викласти у наступній редакції:
«2. Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документація електронного реверсивного аукціону повинна бути доступними для ознайомлення будь-якій особі на безоплатній основі протягом всієї процедури електронного реверсивного аукціону. Після завершення процедури електронного реверсивного аукціону документація електронного реверсивного аукціону та інформація про його результати повинні бути доступними для ознайомлення будь-якій особі на безоплатній основі на веб-порталі Уповноваженого органу протягом трьох років з дня завершення процедури.»
 
Враховано   2. Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та документація електронного реверсивного аукціону повинні бути доступними для ознайомлення будь-якій особі на безоплатній основі протягом усієї процедури електронного реверсивного аукціону. Після завершення процедури електронного реверсивного аукціону документація електронного реверсивного аукціону та інформація про його результати повинні бути доступними для ознайомлення будь-якій особі на безоплатній основі на веб-порталі Уповноваженого органу протягом трьох років з дня завершення процедури.
 
151. 3. Строк для подання заявок на участь в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону має становити не менше ніж 10 (десять) робочих днів з дня розміщення оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону на веб-сайті оператора електронного майданчика та веб-порталі Уповноваженого органу.
 
-75- Горіна І.А.
Частину третю статті 39-6викласти у такій редакції:
«3. Строк для подання заявок на участь в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону має становити не менше ніж 10 (десять) робочих днів, а у випадку, якщо початкова (максимальна) ціна договору (ціна лоту), визначена документацією електронного реверсивного аукціону, перевищує 20 000 000 (двадцять мільйонів) гривень, то не менше ніж 15 (п’ятнадцять) робочих днів з дня розміщення оголошення та документації електронного реверсивного аукціону на веб-порталі Уповноваженого органу.»
 
Враховано   3. Строк для подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону має становити не менш як 10 робочих днів, а в разі якщо початкова (максимальна) ціна договору (ціна лоту), визначена документацією електронного реверсивного аукціону, перевищує 20 мільйонів гривень, то не менш як 15 робочих днів з дня розміщення оголошення та документації електронного реверсивного аукціону на веб-порталі Уповноваженого органу.
 
152. 4. Повідомлення про внесення змін до документації електронного реверсивного аукціону у відповідності до пункту 2 статті 39-7 направляється замовником оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу для безоплатного розміщення на веб-сайті оператора електронного майданчика та на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про внесення таких змін.
 
-76- Горіна І.А.
В частині четвертій статті 39-6 замінити слова «направляється замовником оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу для безоплатного розміщення на веб-сайті оператора електронного майданчика та на веб-порталі Уповноваженого органу» на слова «розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу» та викласти у наступній редакції:
«4. Повідомлення про внесення змін до документації електронного реверсивного аукціону у відповідності до частини другої статті 39-7 розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про внесення таких змін.».
 
Враховано   4. Повідомлення про внесення змін до документації електронного реверсивного аукціону відповідно до частини другої статті 39-7 розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про внесення таких змін.
 
153. 5. Повідомлення про продовження строку подання заявок у відповідності до пункту 6 статті 39-9 направляється замовником оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу для безоплатного розміщення на веб-сайті оператора електронного майданчика та на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про продовження такого строку.
 
-77- Горіна І.А.
В частині п’ятій статті 39-6 замінити слова «направляється замовником оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу для безоплатного розміщення на веб-сайті оператора електронного майданчика та на веб-порталі Уповноваженого органу» на слова «розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу» та викласти у наступній редакції:
«5. Повідомлення про продовження строку подання заявок у відповідності до частини шостої статті 39-8 розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про продовження такого строку.»
 
Враховано   5. Повідомлення про продовження строку подання заявок відповідно до частини шостої статті 39-8 розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про продовження такого строку.
 
154. 6. Повідомлення про продовження терміну дії заявок у відповідності до пункту 7 статті 39-9 направляється замовником оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу для безоплатного розміщення на веб-сайті оператора електронного майданчика та на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про продовження такого терміну.
 
-78- Горіна І.А.
Частину шосту статті 39-6 видалити.
 
Враховано   6. Замовник зобов’язаний скасувати процедуру електронного реверсивного аукціону в разі:
1) відсутності подальшої потреби в закупівлі, щодо якої було розміщено оголошення;
2) неможливості усунення наслідків, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань державних закупівель під час проведення закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону і унеможливлюють подальше проведення процедури;
3) виявлення факту змови учасників, які подали заявки на участь у аукціоні;
4) якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили;
5) якщо після закінчення строку подання заявок на участь у закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону подана тільки одна заявка або не подано жодної заявки.
Процедура електронного реверсивного аукціону підлягає також обов’язковому скасуванню, якщо оператора електронного майданчика виключено з реєстру операторів електронного майданчика з підстав, передбачених пунктами 2 та 3 частини третьої статті 39-4 цього Закону.
Повідомлення про скасування процедури електронного реверсивного аукціону із зазначенням причини скасування розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про таке скасування.
У разі скасування процедури електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика припиняє здійснене відповідно до частини третьої статті 39-8 блокування коштів на рахунках учасників, крім випадку, зазначеного в частині третій цієї статті, протягом робочого дня, наступного за днем розміщення замовником повідомлення про скасування процедури електронного реверсивного аукціону.
 
    -79- Горіна І.А.
До статті 39-6 додати частину шосту наступного змісту:
«6. Замовник зобов’язаний відмінити процедуру електронного реверсивного аукціону у разі:
1) відсутності подальшої потреби у закупівлі, щодо якої було розміщене оголошення;
2) неможливості усунення наслідків, які виникли через виявлені порушення законодавства з питань державних закупівель під час проведення закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону і які роблять неможливим подальше проведення процедури;
3) виявлення факту змови учасників, що подали заявки на участь у аукціоні;
4) здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили;
5) якщо після закінчення строку подання заявок на участь у закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону подана тільки одна заявка або не подано жодної заявки.
Процедура електронного реверсивного аукціону підлягає також обов’язковій відміні, якщо оператора електронного майданчика виключено з Реєстру операторів електронного майданчика з підстав, передбачених пунктами 2 та 3 частини третьої статті 39-4 цього Закону.
Повідомлення про відміну процедури електронного реверсивного аукціону з наведенням причини відміни розміщується замовником на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про таку відміну.
У разі відміни процедури електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика припиняє здійснене у відповідності з частиною третьою статті 39-8 блокування коштів на рахунках учасників, за винятком випадку, позначеного в пункті 3 цієї статті, на протязі робочого дня, наступного за днем розміщення замовником повідомлення про відміну процедури електронного реверсивного аукціону.»
 
Враховано    
155. 7. Повідомлення про відміну процедури електронного реверсивного аукціону направляється замовником оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу для безоплатного розміщення на веб-сайті оператора електронного майданчика та на веб-порталі Уповноваженого органу в день прийняття рішення про відміну процедури електронного реверсивного аукціону.
 
-80- Горіна І.А.
Частину сьому статті 39-6 видалити.
 
Враховано      
156. 8. Повідомлення про результат електронного реверсивного аукціону направляється замовником оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу для безоплатного розміщення на веб-сайті оператора електронного майданчика та на веб-порталі Уповноваженого органу не пізніше робочого дня, наступного за днем укладання договору про закупівлю.
 
-81- Горіна І.А.
Частину восьму статті 39-6 видалити.
 
Враховано      
157. 9. Оголошення та повідомлення, зазначені в пунктах 1, 4-8 цієї статті розміщуються оператором електронного майданчика на веб-сайті оператора електронного майданчика та на веб-порталі Уповноваженого органу протягом 3 (трьох) годин з моменту отримання.
 
-82- Горіна І.А.
Частину дев’яту статті 39-6 видалити.
 
Враховано      
158. Стаття 39-7. Надання запитів та роз’яснень щодо документації електронного реверсивного аукціону та внесення змін до неї
 
   Стаття 39-7. Надання запитів та роз’яснень щодо документації електронного реверсивного аукціону та внесення змін до неї
 
159. 1. Учасник, який ознайомився з документацію електронного реверсивного аукціону, має право не пізніше ніж за 3 (трьох) робочих днів до закінчення строку подання заявок звернутися до замовника з вимогою про надання роз’яснень щодо документації електронного реверсивного аукціону. Такий запит формується і надсилається оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу. Оператор електронного майданчика, який отримав запит від учасника, в той же день направляє замовнику електронний документ з копією запиту учасника у формі, що виключає можливість ідентифікації учасника. Замовник, у строк, що не повинен перевищувати трьох робочих днів з дати отримання запиту від оператора електронного майданчику, зобов’язаний надіслати останньому електронний документ з текстом роз’яснень, а оператор електронного майданчика повинен в той же день направити учаснику електронний документ з копією роз’яснень замовника, у формі, що виключає можливість ідентифікації замовника. Текст роз’яснень має бути в той же день розміщений оператором електронного майданчика на веб-сайті оператора електронного майданчика та веб-порталі Уповноваженого органу.
 
-83- Горіна І.А.
Частину першу статті 39-7 викласти у такій редакції:
«1. Будь-який претендент має право не пізніше ніж за 3 (три) робочі дні до закінчення строку подання заявок надіслати на адресу електронного майданчика, на якій планується проведення процедури електронного реверсивного аукціону, запит у формі електронного документу про надання роз’яснень щодо документації електронного реверсивного аукціону (загальне число запитів від одного претендента щодо однієї закупівлі не повинно перевищувати трьох). Оператор електронного майданчика на протязі однієї години після отримання запиту від претендента направляє замовнику електронний документ з копією запиту у формі, що виключає можливість ідентифікації претендента. Замовник, у строк, що не повинен перевищувати двох робочих днів з часу отримання запиту від оператора електронного майданчика, зобов’язаний розмістити на веб-порталі Уповноваженого органу відповідне роз’яснення положень документації. Роз’яснення положень документації не повинно змінювати суть цих положень.»
 
Враховано   1. Будь-який претендент має право не пізніш як за три робочі дні до закінчення строку подання заявок надіслати на адресу електронного майданчика, на якому планується проведення процедури електронного реверсивного аукціону, запит у формі електронного документа про надання роз’яснень щодо документації електронного реверсивного аукціону (загальне число запитів від одного претендента щодо однієї закупівлі не повинно перевищувати трьох). Оператор електронного майданчика протягом однієї години після отримання запиту від претендента направляє замовнику електронний документ з копією запиту у формі, що виключає можливість ідентифікації претендента. Замовник протягом строку, що не повинен перевищувати двох робочих днів з часу отримання запиту від оператора електронного майданчика, зобов’язаний розмістити на веб-порталі Уповноваженого органу відповідне роз’яснення положень документації. Роз’яснення положень документації не повинно змінювати суть цих положень.
 
160. 2. В межах строку, встановленого в оголошенні про проведення процедури закупівлі для подання заявок, Замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів внести зміни до документації електронного реверсивного аукціону, продовживши строк подання заявок не менше ніж на сім робочих днів.
 
-84- Горіна І.А.
У частині другій статті 39-7 замінити слова «не менше ніж на сім робочих днів» на слова «таким чином, щоб з дня внесення таких змін до дня закінчення строку подання заявок на участь в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону залишилось не менше ніж 5 (п’ять) робочих днів, а у випадку, якщо початкова (максимальна) ціна договору (ціна лоту), визначена документацією електронного реверсивного аукціону, перевищує 20 000 000 (двадцять мільйонів) гривень, то не менше ніж 10 (десять) робочих днів» та викласти у наступній редакції:
«2. В межах строку, встановленого в оголошенні про проведення процедури закупівлі для подання заявок, Замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів внести зміни до документації електронного реверсивного аукціону, продовживши строк подання заявок таким чином, щоб з дня внесення таких змін до дня закінчення строку подання заявок на участь в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону залишилось не менше ніж 5 (п’ять) робочих днів, а у випадку, якщо початкова (максимальна) ціна договору (ціна лоту), визначена документацією електронного реверсивного аукціону, перевищує 20 000 000 (двадцять мільйонів) гривень, то не менше ніж 10 (десять) робочих днів.».
 
Враховано   2. Протягом строку, встановленого в оголошенні про проведення процедури закупівлі для подання заявок, замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів внести зміни до документації електронного реверсивного аукціону, продовживши строк подання заявок таким чином, щоб з дня внесення таких змін до дня закінчення строку подання заявок на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону залишилося не менш як п’ять робочих днів, а в разі якщо початкова (максимальна) ціна договору (ціна лоту), визначена документацією електронного реверсивного аукціону, перевищує 20 мільйонів гривень, то не менш як 10 робочих днів.
 
161. 3. Рішення замовника про внесення змін до документації електронного реверсивного аукціону оприлюднюється відповідно до статті 39-6 цього Закону.
 
   3. Рішення замовника про внесення змін до документації електронного реверсивного аукціону оприлюднюється відповідно до статті 39-6 цього Закону.
 
162. Стаття 39-8. Забезпечення заявки
 
-85- Горіна І.А.
Статтю 39-8 видалити цілком.
 
Враховано      
163. 1. Замовник зобов’язаний в оголошенні про проведення електронного реверсивного аукціону та документації електронного реверсивного аукціону прописати вимогу щодо надання забезпечення заявки, яке здійснюється шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок оператора електронного майданчика (чи блокуванням раніш перерахованих коштів) у розмірі від одного до п’яти відсотків початкової вартості предмета закупівлі або початкової вартості лоту, якщо замовник у документації електронного реверсивного аукціону визначає лоти.
 
-86- Кармазін Ю.А.
У статті 39-8 у абзаці першому слова «від одного до п’яти» замінити на слово: «двох» і далі – за текстом.
 
Відхилено      
164. Забезпечення заявки повинно бути внесено учасником не пізніше, ніж за один робочий день до кінцевого терміну подачі заявок.
 
      
165. 2. Строк, на який надається забезпечення заявки, визначається замовником в оголошенні та документації електронного реверсивного аукціону, але не може бути меншим за термін дії заявки.
 
      
166. 3. Кошти, які надані в якості забезпечення заявки, не повертаються оператором електронного майданчика учаснику у разі:
 
      
167. 1) відкликання заявки учасником електронного реверсивного аукціону після закінчення строку її подання;
 
      
168. 2) відмови замовником переможцю (або іншому учаснику, у разі відмови переможця процедури електронного реверсивного аукціону) в укладанні договору;
 
      
169. 3) встановлення фактів надання учасником недостовірної інформації або безпосередньої участі учасника в діях, що стали підставами для відміни процедури електронного реверсивного аукціону або визнання її такою, що не відбулася;
 
      
170. 4) відмови учасника, який став переможцем процедури електронного реверсивного аукціону (або іншого учасника електронного реверсивного договору, у разі відмови учасника, який став переможцем процедури електронного реверсивного аукціону) від укладення договору про закупівлю на умовах, викладених в документації електронного реверсивного аукціону;
 
      
171. 5) ненадання учасником, з яким укладено договір про закупівлю, забезпечення виконання такого договору, якщо надання такого забезпечення передбачено документацією електронного реверсивного аукціону.
 
      
172. 4. Оператор електронного майданчика повинен повернути забезпечення заявки учаснику електронного реверсивного аукціону протягом трьох банківських днів з дня настання підстави для повернення забезпечення заявки у разі:
 
      
173. 1) відхилення заявки учасника електронного реверсивного аукціону внаслідок її невідповідності умовам, викладеним в документації електронного реверсивного аукціону
 
      
174. 2) відкликання учасником електронного реверсивного аукціону заявки до закінчення строку її подання;
 
      
175. 3) укладення договору про закупівлю з учасником електронного реверсивного аукціону;
 
      
176. 4) закінчення строку, на який було надане забезпечення заявки;
 
      
177. 5) відміни процедури електронного реверсивного аукціону.
 
      
178. 5. Частина коштів, що надійшли як забезпечення заявки (у разі якщо вони не повертаються учаснику) протягом п’яти робочих днів з дня настання підстав, у розмірі, що дорівнює 25 (двадцяти п’яти) неоподатковуваним мінімумам доходів громадян, залишаються у відповідного оператора електронного майданчика в якості компенсації його витрат, решта – підлягає перерахуванню до відповідного бюджету.
 
      
179. Стаття 39-9. Порядок подання заявок
 
-87- Горіна І.А.
Статтю 39-9 вважати статтею 39-8
 
Враховано   Стаття 39-8. Порядок подання заявок
 
180. 1. Заявка подається учасником замовнику через оператора електронного майданчика, визначеного в оголошенні про проведення електронного реверсивного аукціону.
 
-88- Горіна І.А.
Частину першу статті 39-8 викласти у такій редакції:
«1. Для участі в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону претендент, що зареєстрований на електронному майданчику, на якому заплановано проведення процедури, надсилає заявку оператору цього електронного майданчика. На рахунку такого претендента, відкритому відповідно до частини шостої статті 39-5, повинно буди достатньо коштів, відносно яких не було раніше здійснене блокування коштів відповідно до частини третьої цієї статті, для забезпечення заявки, якщо вимога щодо надання забезпечення заявки визначена замовником, відповідно до частини першої статті 39-6, та виплати винагороди оператору електронного майданчика, розмір якої визначений відповідно до частини четвертої статті 39-2.
В одній процедурі електронного реверсивного аукціону кожен учасник має право подати тільки одну заявку щодо кожного предмету аукціону (лоту).
Надання заявки означає згоду претендента на списання кошті з його рахунку відкритому відповідно до частини шостої статті 39-5, у випадках, передбачених цим розділом.»
 
Враховано   1. Для участі в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону претендент, зареєстрований на електронному майданчику, на якому заплановано проведення процедури, надсилає заявку оператору цього електронного майданчика. На рахунку такого претендента, відкритому відповідно до частини шостої статті 39-5 цього Закону, повинно буди достатньо коштів, щодо яких не було раніше здійснено блокування коштів відповідно до частини третьої цієї статті, для забезпечення заявки, якщо вимога щодо надання забезпечення заявки визначена замовником, відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону, та виплати винагороди оператору електронного майданчика, розмір якої визначений відповідно до частини четвертої статті 39-2 цього Закону.
В одній процедурі електронного реверсивного аукціону кожен учасник має право подати тільки одну заявку щодо кожного предмету аукціону (лоту).
Надання заявки означає згоду претендента на списання коштів з його рахунку, відкритому відповідно до частини шостої статті 39-5 цього Закону, у випадках, передбачених цим розділом.
 
181. 2. В одній процедурі електронного реверсивного аукціону кожен учасник має право подати тільки одну заявку щодо предмету закупівлі або по одній заявці щодо окремого лоту.
 
-89- Горіна І.А.
Частину другу статті 39-8 викласти у такій редакції:
«2. Заявка на участь в закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону повинна містити вказані в одному з наступних підпунктів відомості:
1) найменування, відомості про організаційно-правову форму, місцезнаходження, поштову адресу, адресу електронної пошти претендента;
2) документи, що підтверджують виконання вимог, які містяться в документації електронного реверсивного аукціону, відповідно до частини першої статті 39-6 цього закону, до учасників;
3) документи, що підтверджують відповідність товарів, робіт та послуг вимогам, що встановлені законодавством України, якщо вимоги щодо надання таких документів міститься в документації електронного реверсивного аукціону;
4) у разі, якщо предметом закупівлі є постачання товару:
а) згоду учасника закупівель замовлення на поставку товару у разі, якщо учасник закупівель пропонує для поставки товар, зазначення товарного знаку якого міститься в документації електронного реверсивного аукціону, або зазначення товарного знаку (його словесне позначення) товару що пропонується для постачання і конкретні показники цього товару, що відповідають значенням еквівалентності, встановленим документацією електронного реверсивного аукціону, якщо учасник закупівель пропонує для поставки товар, який є еквівалентним товару, зазначеному в документації електронного реверсивного аукціону, за умови, якщо посилання на товарний знак міститься в документації електронного реверсивного аукціону, а також вимоги про необхідність посилання на товарний знак в заявці на участь в процедурі електронного реверсивного аукціону;
б) конкретні показники, що відповідають значенням, встановленим документацією електронного реверсивного аукціону, і зазначення товарного знаку (його словесне позначення, при його наявності) товару, що пропонується до постачання, за умови відсутності в документації електронного реверсивного аукціону посилання на товарний знак;
5) згоду учасника закупівель на виконання робіт, надання послуг на умовах, передбачених документацією електронного реверсивного аукціону, за умови, якщо предметом закупівлі є виконання робіт, надання послуг;
6) у разі, якщо предметом закупівлі є виконання робіт, надання послуг, для виконання, надання яких використовується товар:
а) згоду, що передбачена пунктом 5) цієї частини, яке в тому числі означає згоду на використання товару, зазначення товарного знаку якого міститься в документації електронного реверсивного аукціону, або згоду, що передбачена пунктом 5) цієї частини, зазначення товарного знаку (його словесне позначення) товару, що пропонується для використання, і конкретні показники цього товару, що відповідають значенням еквівалентності, встановленим документацією електронного реверсивного аукціону, якщо учасник закупівель пропонує для використання товар, який є еквівалентним товару, зазначеному в документації електронного реверсивного аукціону, за умови, якщо посилання на товарний знак міститься в документації електронного реверсивного аукціону, а також вимоги про необхідність посилання на товарний знак в заявці на участь в процедурі електронного реверсивного аукціону.
Заявка може містити ескіз, малюнок, креслення, фотографію, інше зображення товару, постачання якого є предметом закупівлі.»
 
Враховано   2. Заявка на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону повинна містити вказані відомості:
1) найменування, відомості про організаційно-правову форму, місцезнаходження, поштову адресу, адресу електронної пошти претендента;
2) документи, що підтверджують виконання вимог, що містяться в документації електронного реверсивного аукціону, відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону, до учасників;
3) документи, що підтверджують відповідність товарів, робіт та послуг вимогам, встановленим законодавством України, якщо вимоги щодо надання таких документів містяться в документації електронного реверсивного аукціону;
4) у разі якщо предметом закупівлі є постачання товару:
а) згоду учасника закупівель замовлення на поставку товару в разі, якщо учасник закупівель пропонує для поставки товар, зазначення товарного знаку якого міститься в документації електронного реверсивного аукціону, або зазначення товарного знаку (його словесне позначення) товару, що пропонується для постачання, і конкретні показники цього товару, що відповідають значенням еквівалентності, встановленим документацією електронного реверсивного аукціону, якщо учасник закупівель пропонує для поставки товар, що є еквівалентним товару, зазначеному в документації електронного реверсивного аукціону, за умови, якщо посилання на товарний знак міститься в документації електронного реверсивного аукціону, а також вимоги про необхідність посилання на товарний знак в заявці на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону;
б) конкретні показники, що відповідають значенням, встановленим документацією електронного реверсивного аукціону, і зазначення товарного знаку (його словесне позначення) товару, що пропонується до постачання, за умови відсутності в документації електронного реверсивного аукціону посилання на товарний знак;
5) згоду учасника закупівель на виконання робіт, надання послуг на умовах, передбачених документацією електронного реверсивного аукціону, за умови, якщо предметом закупівлі є виконання робіт, надання послуг;
6) у разі якщо предметом закупівлі є виконання робіт, надання послуг, для виконання та надання яких використовується товар:
а) згоду, передбачену пунктом 5 цієї частини, яка в тому числі означає згоду на використання товару, зазначення товарного знаку якого міститься в документації електронного реверсивного аукціону, або згоду, передбачену пунктом 5 цієї частини, зазначення товарного знаку (його словесне позначення) товару, що пропонується для використання, і конкретні показники цього товару, що відповідають значенням еквівалентності, встановленим документацією електронного реверсивного аукціону, якщо учасник закупівель пропонує для використання товар, що є еквівалентним товару, зазначеному в документації електронного реверсивного аукціону, за умови, якщо посилання на товарний знак міститься в документації електронного реверсивного аукціону, а також вимоги про необхідність посилання на товарний знак в заявці на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону.
Заявка може містити ескіз, малюнок, креслення, фотографію, інше зображення товару, постачання якого є предметом закупівлі.
 
182. 3. Учасник протягом одного робочого дня з дня подання заявки отримує від оператора електронного майданчика підтвердження надходження заявки із зазначенням дати та часу надходження заявки.
 
-90- Горіна І.А.
Частину третю статті 39-8 викласти у такій редакції:
«3. Не пізніш як через одну годину з моменту отримання заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика повинен здійснити блокування коштів на рахунку претендента, який надіслав заявку, відкритому відповідно до частини шостої статті 39-5 цього Закону, у розмірі, що складається із розміру забезпечення заявки, якщо вимога щодо надання забезпечення заявки визначена замовником відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону, та розміру винагороди оператору електронного майданчика, розмір якої визначений відповідно до частини четвертої статті 39-2 цього Закону, присвоїти заявці порядковий номер та надіслати претенденту підтвердження надходження заявки із зазначенням дня, часу надходження заявки та її порядкового номера.
Не пізніш як через одну годину з моменту отримання заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика повертає її претенденту в разі:
1) подання заявки з порушенням вимог частини першої статті 39-3 цього Закону;
2) якщо на рахунку претендента недостатньо коштів для блокування відповідно до абзацу першого цієї частини;
3) подання претендентом двох чи більше заявок на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону щодо одного і того самого лоту за умови, якщо раніше надіслані заявки цим претендентом не відкликані. У такому разі цьому претенденту повертаються всі заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону, надіслані щодо цього лоту;
4) отримання заявки після закінчення строку подання заявок;
5) отримання заявки з порушенням вимог частини десятої статті 39-5 цього Закону.
Одночасно з поверненням заявки оператор електронного майданчика надсилає претенденту повідомлення у формі електронного документа про підстави повернення заявки.
Протягом одного робочого дня з дня повернення заявки претенденту оператор електронного майданчика припиняє здійснене під час отримання цієї заявки блокування коштів на рахунку претендента.
У разі якщо заявка не повернена претенденту з підстав, викладених у цій частині, він автоматично набуває статусу учасника.»
 
Враховано   3. Не пізніш як через одну годину з моменту отримання заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика повинен здійснити блокування коштів на рахунку претендента, який надіслав заявку, відкритому відповідно до частини шостої статті 39-5 цього Закону, у розмірі, що складається із розміру забезпечення заявки, якщо вимога щодо надання забезпечення заявки визначена замовником відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону, та розміру винагороди оператору електронного майданчика, розмір якої визначений відповідно до частини четвертої статті 39-2 цього Закону, присвоїти заявці порядковий номер та надіслати претенденту підтвердження надходження заявки із зазначенням дня, часу надходження заявки та її порядкового номера.
Не пізніш як через одну годину з моменту отримання заявки на участь у закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика повертає її претенденту в разі:
1) подання заявки з порушенням вимог частини першої статті 39-3 цього Закону;
2) якщо на рахунку претендента недостатньо коштів для блокування відповідно до абзацу першого цієї частини;
3) подання претендентом двох чи більше заявок на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону щодо одного і того самого лоту за умови, якщо раніше надіслані заявки цим претендентом не відкликані. У такому разі цьому претенденту повертаються всі заявки на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону, надіслані щодо цього лоту;
4) отримання заявки після закінчення строку подання заявок;
5) отримання заявки з порушенням вимог частини десятої статті 39-5 цього Закону.
Одночасно з поверненням заявки оператор електронного майданчика надсилає претенденту повідомлення у формі електронного документа про підстави повернення заявки.
Протягом одного робочого дня з дня повернення заявки претенденту оператор електронного майданчика припиняє здійснене під час отримання цієї заявки блокування коштів на рахунку претендента.
У разі якщо заявка не повернена претенденту з підстав, викладених у цій частині, він автоматично набуває статусу учасника.
 
183. 4. Реєстр підтвержених та відхилених заявок повинен вестись оператором електронного майданчику, який повинен у день закінчення терміну подачи заявок оприлюднити на веб-сайті елктронного майданчика та веб-порталі Уповноваженого органу інформацію про кількість підтвержених та відхилених заявок.
 
-91- Горіна І.А.
Частину четверту статті 398 викласти у такій редакції:
«4. Оператор електронного майданчику веде реєстр отриманих, повернених та відкликаних заявок та в робочий день, наступний за днем, визначеним замовником як кінцевий термін подання заявок, оприлюднює на електронному майданчику та веб-порталі Уповноваженого органу інформацію про кількість отриманих, повернених та відкликаних заявок.»
 
Враховано   4. Оператор електронного майданчика веде реєстр отриманих, повернених та відкликаних заявок та протягом робочого дня, наступного за днем, визначеним замовником як кінцевий строк подання заявок, оприлюднює на електронному майданчику та веб-порталі Уповноваженого органу інформацію про кількість отриманих, повернених та відкликаних заявок.
 
184. 5. Якщо після внесення замовником змін до проекту договору про закупівлю, що міститься у документації електронного реверсивного аукціону, до закінчення часу подання заявок учасник не відкликав свою заявку, то вважається, що такий учасник погоджується укласти договір про закупівлю на умовах, викладених у новій редакції проекту договору про закупівлю
 
   5. У разі якщо після внесення замовником змін до проекту договору про закупівлю, що міститься в документації електронного реверсивного аукціону, до закінчення строку подання заявок учасник не відкликав свою заявку, вважається, що такий учасник погоджується укласти договір про закупівлю на умовах, викладених у новій редакції проекту договору про закупівлю.
 
185. 6. В межах строку, встановленого в оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону для подання заявок, замовник може прийняти рішення про подовження такого строку.
 
   6. У межах строку, встановленого в оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону для подання заявок, замовник може прийняти рішення про подовження такого строку.
 
186. Рішення про подовження строку подання заявок оприлюднюється відповідно до статті 39-6 цього Закону.
 
   Рішення про подовження строку подання заявок оприлюднюється відповідно до статті 39-6 цього Закону.
 
187. 7. Заявки діють протягом зазначеного у документації електронного реверсивного аукціону строку.
 
-92- Горіна І.А.
Частину сьому статті 39-8 видалити
 
Враховано      
188. До закінчення цього строку замовник має право надіслати оператору електронного майданчику електронний документ з пропозицією до учасників щодо продовження терміну дії заявок.
 
      
189. Пропозиція замовника про продовження терміну дії заявок оприлюднюється відповідно до статті 39-6 цього Закону.
 
      
190. З моменту оприлюднення пропозиції замовника щодо продовження строку заявки учасник має право:
 
      
191. 1) відхилити таку пропозицію, не втрачаючи при цьому наданого ним забезпечення заявки;
 
      
192. 2) погодитися із пропозицією та продовжити строк дії поданої ним заявки та строк, на який надане забезпечення заявки.
 
      
193. Про своє рішення учасник повідомляє оператора електронного майданчика шляхом надсилання останньому електронного документу з відповідною інформацією.
 
      
194. Продовження строку дії заявки продовжує строк, на який надається забезпечення заявки.
 
      
195. 8. Учасник, у будь-який момент до закінчення строку подання заявок, має право направити оператору електронного майданчика електронний документ з інформацією про внесення змін у заявку або про її відкликання без втрати забезпечення заявки. Такі зміни чи відкликання заявки враховуються оператором електронного майданчика, у разі якщо вони отримані до закінчення строку подання заявок.
 
-93- Горіна І.А.
Частину восьму статті 39-8 вважати частиною сьомою та доповнити абзацом наступного змісту:
«У випадку отримання від учасника повідомлення про відкликання заявки до закінчення строку подання заявок, оператор електронного майданчика повинен на протязі одного робочого дня з дня отримання такого повідомлення припинити здійснене при отриманні цієї заявки блокування коштів на рахунку претендента. Відповідний претендент автоматично втрачає статус учасника.»
 
Враховано   7. Учасник у будь-який момент до закінчення строку подання заявок має право направити оператору електронного майданчика електронний документ з інформацією про внесення змін до заявки або про її відкликання без втрати забезпечення заявки. Такі зміни чи відкликання заявки враховуються оператором електронного майданчика, у разі якщо вони отримані до закінчення строку подання заявок.
У разі отримання від учасника повідомлення про відкликання заявки до закінчення строку подання заявок оператор електронного майданчика протягом одного робочого дня з дня отримання такого повідомлення повинен припинити здійснене під час отримання цієї заявки блокування коштів на рахунку претендента. Відповідний претендент автоматично втрачає статус учасника.
 
    -94- Горіна І.А.
Додати до статті 39-8 частину восьму викласти у наступній редакції:
«8. У випадку, якщо після закінчення строку подання заявок на участь у закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону подана тільки одна заявка або не подано жодної заявки, аукціон визнається таким, що не відбувся. Відповідний протокол розміщується оператором електронного майданчика веб-порталі Уповноваженого органу не пізніше робочого дня, наступного за днем закінчення строку подання заявок.
У випадку, якщо після закінчення строку подання заявок на участь у закупівлях за процедурою електронного реверсивного аукціону подана тільки одна заявка, оператор електронного майданчика не пізніше робочого дня, наступного за днем закінчення строку подання заявок, надсилає замовнику цю заявку. Заявка розглядається в порядку, визначеному статтею 39-10. У випадку, якщо заявка відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, з учасником, який надіслав відповідну заявку, проводиться укладення договору про закупівлю з урахуванням вимог статті 39-10. При цьому договір укладається на умовах, визначених документацією електронного реверсивного аукціону, за ціною, що дорівнює початковій (максимальній) ціні договору, визначеній в документації електронного реверсивного аукціону. Договір може бути укладений не раніше ніж через десять днів з дня розміщення оператором електронного майданчика на веб-порталі Уповноваженого органу протоколу щодо визнання аукціону таким, що не відбувся. Учасник, що подав заявку, не має права ухилитись від укладення договору.».
 
Відхилено    
196. Стаття 39-10. Забезпечення виконання договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення процедури електронного реверсивного аукціону.
 
-95- Горіна І.А.
Статтю 39-10 видалити цілком.
 
Враховано      
197. 1. Забезпечення виконання договору про закупівлю визначається статтею 26 цього Закону з урахуванням особливостей, встановлених цією статтею.
 
      
198. 2. Розмір забезпечення виконання договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення процедури електронного реверсивного аукціону, не може перевищувати 20 відсотків вартості такого договору.
 
-96- Кармазін Ю.А.
У статті 39-10 у частині другій цифри: «20» замінити на цифру: «5» і далі – за текстом.
 
Відхилено      
199. Стаття 39-11. Відхилення заявки
 
-97- Горіна І.А.
Статтю 39-11 видалити цілком.
 
Враховано      
200. 1. Оператор електронного майданчика відхиляє заявку у разі, якщо:
 
      
201. 1) заявка подана учасником після закінчення строку подання заявок, встановленого замовником;
 
      
202. 2) учасник у терміни, встановлені правилами частині 1 статті 39-8, не вніс забезпечення заявки.
 
      
203. 3) заявка подана з порушенням вимог, встановлених частиною 2 статті 39-9 цього Закону.
 
      
204. Стаття 39-12. Відміна процедури електронного реверсивного аукціону.
 
-98- Горіна І.А.
Статтю 39-12 видалити цілком.
 
Враховано      
205. 1. Замовник відміняє процедуру електронного реверсивного аукціону у разі:
 
      
206. 1) порушення порядку розміщення інформації про закупівлю на веб-порталі Уповноваженого органу та/або на веб-сайті оператора електронного майданчика;
 
      
207. 2) надходження заявки лише від одного учасника або відсутність заявок щодо участі в процедурі електронного реверсивного аукціону;
 
      
208. 3) відхилення всіх заявок у відповідності з правилами статті 39-11 цього Закону;
 
      
209. 4) якщо протягом торговельної сесії електронного реверсивного аукціону жоден з учасників не подав конкурентну заявку;
 
      
210. 5) якщо після проведення всіх заходів, що передбачені правилами статті 39-14, не був укладений договір про закупівлю з жодним з учасників;
 
      
211. 6) здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили.
 
      
212. 2. Процедура електронного реверсивного аукціону може бути відмінена частково (за лотом) з підстав, визначених у частині першій цієї статті.
 
      
213. 3. Рішення замовника про відміну процедури електронного реверсивного аукціону оприлюднюється відповідно до статті 39-6 цього Закону.
 
      
214. Стаття 39-13. Торговельна сесія та результати електронного реверсивного аукціону.
 
-99- Горіна І.А.
Статтю 3913 вважати статтею 39-9.
 
Враховано   Стаття 39-9. Торговельна сесія та результати електронного реверсивного аукціону
 
215. 1. Проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону відбувається в робочий день, наступний за днем, визначеним замовником як кінцевий термін подання заявок.
 
-100- Горіна І.А.
Частину першу статті 39-9 викласти у такій редакції:
«1. Проведення торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону відбувається в робочий день, наступний за днем, визначеним замовником як кінцевий термін подання заявок. Точний час початку проведення аукціону встановлюється оператором електронного майданчика у відповідності з регламентом електронного майданчика. В аукціоні приймають участь претенденти, які, відповідно до частини третьої статті 39-8, набули статус учасників.»
 
Враховано   1. Проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону відбувається в робочий день, наступний за днем, визначеним замовником як кінцевий строк подання заявок. Точний час початку проведення аукціону встановлюється оператором електронного майданчика відповідно до регламенту електронного майданчика. В аукціоні беруть участь претенденти, які відповідно до частини третьої статті 39-8 цього Закону набули статус учасників.
 
216. Точний час початку торговельної сесії та її проміжок визначається замовником в оголошенні та документації електронного реверсивного аукціону.
 
      
217. 2. Крок торговельної сесії електронного реверсивного аукціону становить від 0,1 до 1 відсотка від очікуваної вартості предмета закупівлі або очікуваної вартості окремого лоту (у разі визначення лоту).
 
-101- Горіна І.А.
Частину другу статті 39-9 викласти у такій редакції:
«2. «Крок аукціону» становить від 0,5 до 3 відсотків від початкової (максимальної) ціни договору або ціни окремого лоту (у разі визначення лоту)».
 
Враховано   2. «Крок аукціону» становить від 0,5 до 3 відсотків початкової (максимальної) ціни договору або ціни окремого лоту (у разі визначення лоту).
 
218. 3. При проведенні торговельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники, заявки яких не відхилені оператором електронного майданчику з підстав, викладених в п.1 статті 39-11 цього Закону, подають конкурентні заявки, які передбачають пониження поточної мінімальної ціни договору про закупівлю на величину у межах одного чи декількох кроків електронного реверсивного аукціону.
 
-102- Горіна І.А.
Частину третю статті 39-9 викласти у такій редакції:
«3. При проведенні торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники аукціону можуть подавати конкурентні заявки, які передбачають пониження поточної мінімальної ціни договору у межах «кроку аукціону». Перша конкурентна заявка, що подана при проведенні аукціону, може дорівнювати початковій ціні договору або початковій ціні окремого лоту (у разі визначення лоту) або може бути зменшена у межах «кроку аукціону». Учасник аукціону може також при проведенні аукціону подавати конкурентну заявку незалежно від «кроку аукціону» за умови виконання вимог, передбачених частиною четвертою цієї статті.»
 
Враховано   3. Під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники аукціону можуть подавати конкурентні заявки, які передбачають зниження поточної мінімальної ціни договору у межах «кроку аукціону». Перша конкурентна заявка, подана під час проведення аукціону, може дорівнювати початковій ціні договору чи початковій ціні окремого лоту (у разі визначення лоту) або може бути зменшена у межах «кроку аукціону». Учасник аукціону під час проведення аукціону також може подавати конкурентну заявку незалежно від «кроку аукціону» за умови виконання вимог, передбачених частиною четвертою цієї статті.
 
219. Перша конкурентна заявка учасника може дорівнювати початковій вартості договору про закупівлю або початковій вартості окремого лоту (у разі визначення лоту) або може бути зменшена на крок чи декілька кроків.
 
      
220. 4. Учасник не має права подавати конкурентну заявку, що є більшою за конкурентної заявки, які подані таким учасником раніше, а також конкурентну заявку, що дорівнює нулю;
 
-103- Горіна І.А.
Частину четверту статті 399 викласти у такій редакції:
«4. При проведенні торговельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники аукціону подають конкурентні заявки з урахуванням наступних вимог:
1) ціна договору (лоту), що запропонована конкурентною заявкою, не може дорівнювати або бути більшою за ціну, запропонованою поданою раніше конкурентною заявкою того ж учасника, дорівнювати нулю або бути від’ємною;
2) ціна договору (лоту), що запропонована конкурентною заявкою, не може бути меншою, ніж поточна мінімальна ціна договору, знижена в межах «кроку аукціону»;
3) учасник аукціону не може подавати конкурентну заявку, якщо поточна мінімальна ціна договору (лоту) встановлена за конкурентною заявкою, поданою тим же учасником.»
 
Враховано   4. Під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники аукціону подають конкурентні заявки з урахуванням таких вимог:
1) ціна договору (лоту), запропонована конкурентною заявкою, не може дорівнювати або бути більшою за ціну, запропоновану поданою раніше конкурентною заявкою того самого учасника, дорівнювати нулю або бути від’ємною;
2) ціна договору (лоту), запропонована конкурентною заявкою, не може бути меншою за поточну мінімальну ціну договору, знижену в межах «кроку аукціону»;
3) учасник аукціону не може подавати конкурентну заявку, якщо поточна мінімальна ціна договору (лоту) встановлена за конкурентною заявкою, поданою тим же учасником.
 
221. 5. Від початку проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону до закінчення строку подання конкурентних заявок на електронний майданчик обов’язково повинні бути вказані усі конкурентні заявки і час їх надходження, а також час, що залишився до закінчення строку подання конкурентних заявок.
 
-104- Горіна І.А.
В частині п’ятій статті 39-9 після слова «заявок» додати слова «, у відповідності до частини шостою цієї статті»
 
Враховано   5. Від початку проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону до закінчення строку подання конкурентних заявок на електронний майданчик обов’язково мають бути вказані усі конкурентні заявки і час їх надходження, а також час, що залишився до закінчення строку подання конкурентних заявок, відповідно до частини шостою цієї статті.
 
222. 6. Якщо протягом торгової сесії жодної конкурентної заявки щодо більш низької ціни договору про закупівлю не надійшло, торговельна сесія електронного реверсивного аукціону автоматично, за допомогою програмних і технічних засобів, що забезпечують його проведення, закінчується.
 
-105- Горіна І.А.
Частину шосту статті 39-9 викласти у такій редакції:
«6. При проведенні торговельної сесії електронного реверсивного аукціону встановлюються проміжки часу для подачі конкурентних заявок, що становлять десять хвилин від початку проведення сесії до завершення строку подання конкурентних заявок, а також десять хвилин після надходження останньої конкурентної заявки, за якою встановлено поточну мінімальну ціну договору на аукціоні. Час, що залишився до закінчення поточного проміжку часу подачі конкурентних заявок, оновлюється автоматично, за допомогою програмних і технічних засобів, що забезпечують проведення електронного реверсивного аукціону. Якщо протягом зазначеного проміжку часу жодної конкурентної заявки з більш низькою ціною договору не надійшло, торгівельна сесія електронного реверсивного аукціону автоматично, за допомогою програмних і технічних засобів, що забезпечують її проведення, завершується.»
 
Враховано   6. Під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону встановлюються строки для подання конкурентних заявок, що становлять 10 хвилин від початку проведення сесії до завершення строку подання конкурентних заявок, а також 10 хвилин після надходження останньої конкурентної заявки, за якою встановлено поточну мінімальну ціну договору на аукціоні. Час, що залишився до закінчення поточного строку подання конкурентних заявок, оновлюється автоматично за допомогою програмних і технічних засобів, що забезпечують проведення електронного реверсивного аукціону. Якщо протягом зазначеного строку жодної конкурентної заявки з більш низькою ціною договору не надійшло, торговельна сесія електронного реверсивного аукціону автоматично за допомогою програмних і технічних засобів, що забезпечують її проведення, завершується.
7. Протягом 10 хвилин з моменту завершення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону відповідно до частини шостої цієї статті, будь-який учасник аукціону, крім учасника, за конкурентною заявкою якого встановлена остаточна мінімальна ціна договору (лоту) на аукціоні, має право подати не більше однієї конкурентної заявки за ціною, не нижчою за поточну мінімальну ціну договору незалежно від «кроку аукціону» з урахуванням умов, передбачених пунктами 1 та 3 частини четвертої цієї статті.
 
    -106- Горіна І.А.
Додати до статті 399 частину сьому такого змісту:
«7. На протязі 10 хвилин від моменту завершення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону у відповідності з частиною шостою цієї статті, будь-який учасник аукціону, окрім учасника, за конкурентною заявкою якого встановлена остаточна мінімальна ціна договору (лоту) на аукціоні, має право подати не більше одної конкурентної заявки з ціною, не нижчою за поточну мінімальну ціну договору незалежно від «кроку аукціону» з урахуванням умов, передбачених пунктами 1) та 3) частини 4 цієї статті.».
 
Враховано    
223. 8. Конкурентна заявка учасника, яка є найнижчою на час закінчення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону є підставою для визнання такого учасника переможцем процедури електронного реверсивного аукціону.
 
-107- Горіна І.А.
Частину восьму статті 39-9 виключити
 
Враховано   8. Оператор електронного майданчика зобов'язаний забезпечувати під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону конфіденційність даних про учасників.
 
    -108- Горіна І.А.
Додати до статті 39-9 частину восьму такого змісту:
«8. Оператор електронного майданчика зобов'язаний забезпечувати при проведенні торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону конфіденційність даних про учасників.»
 
Враховано    
224. 9. Під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика зобов’язаний автоматично відхилити конкурентну заявку в момент її надходження, якщо вона не відповідає вимогам, передбачених цією статтею.
 
   9. Під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика зобов’язаний автоматично відхилити конкурентну заявку в момент її надходження, якщо вона не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею.
 
225. 10. Відхилення оператором електронного майданчика конкурентних заявок з інших підстав, ніж передбачені частиною 9 цієї статті, забороняється.
 
   10. Відхилення оператором електронного майданчика конкурентних заявок з інших підстав, ніж передбачені частиною дев’ятою цієї статті, забороняється.
 
226. 11. У разі, якщо значення конкурентних заявок двох або більше учасників рівні, кращою визнається конкурентна заявка, яка надійшла раніше.
 
   11. Якщо значення конкурентних заявок двох або більше учасників рівні, кращою визнається конкурентна заявка, що надійшла раніше.
 
227. 12. Повідомлення про відміну процедури електронного реверсивного аукціону розміщується оператором електронного майданчика у строки, передбачені статтею 39-6 цього Закону.
 
-109- Горіна І.А.
Частину дванадцяту статті 39-9 виключити
 
Враховано   12. Не пізніше ніж через 30 хвилин після завершення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика складає та розміщує на електронному майданчику протокол про результати проведення електронного реверсивного аукціону, в якому зазначає адресу електронного майданчика, дату, час початку та закінчення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону, початкову (максимальну) ціну договору (лоту), перелік усіх мінімальних пропозицій щодо ціни договору (лоту), поданих учасниками і впорядкованих за зростанням ціни з урахуванням правила, визначеного частиною одинадцятою цієї статті, із зазначенням порядкових номерів, присвоєних заявкам для участі в електронному реверсивному аукціоні, що подані учасниками, які надіслали відповідні конкурентні заявки, та часу надходження таких конкурентних заявок.
13. Якщо протягом 10 хвилин від початку торговельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники не подали жодної конкурентної заявки, що відповідає вимогам частини третьої цієї статті, аукціон вважається таким, що не відбувся. Протягом 30 хвилин після закінчення зазначеного часу оператор електронного майданчика складає протокол про визнання аукціону таким, що не відбувся, розміщує його на електронному майданчику та надсилає замовнику.
14. Оператор електронного майданчика протягом одного робочого дня, наступного за днем розміщення протоколу з результатами аукціону на електронному майданчику, припиняє здійснене відповідно до частини третьої статті 39-8 цього Закону блокування коштів на рахунку кожного учасника, який не подав жодної конкурентної заявки, та одночасно списує з такого рахунку кошти відповідно до частини четвертої статті 39-2 цього Закону.
 
    -110- Горіна І.А.
Додати до статті 39-9 частину дванадцяту такого змісту:
«12. Не пізніше ніж через 30 хвилин після завершення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону оператор електронного майданчика укладає та розміщує на електронному майданчику протокол про результати електронного реверсивного аукціону, в якому вказує адресу електронного майданчика, дату, час початку та закінчення торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону, початкову (максимальну) ціну договору (лоту), перелік всіх мінімальних пропозицій про ціну договору (лоту), зроблених учасниками і впорядкованих за зростанням ціни з урахуванням правила, визначеного частиною одинадцятою цієї статті, із зазначенням порядкових номерів, присвоєних заявкам на участь в процедурі електронного реверсивного аукціону, що подані учасниками, які надіслали відповідні конкурентні заявки, та часу надходження таких конкурентних заявок.»
 
Враховано    
    -111- Горіна І.А.
Додати до статті 39-9 частину тринадцяту такого змісту:
«13. Якщо протягом 10 хвилин після початку торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону учасники не подали жодної конкурентної заявки, що відповідає вимогам частини третьої цієї статті, аукціон вважається таким, що не відбувся. На протязі 30 хвилин після закінчення вказаного часу оператор електронного майданчика складає протокол про визнання аукціону таким, що не відбувся, розміщує його на електронному майданчику та надсилає замовнику.»
 
Враховано    
    -112- Горіна І.А.
Додати до статті 39-9 частину чотирнадцяту такого змісту:
«14. Оператор електронного майданчика протягом одного робочого дня, наступного за днем розміщення протоколу з результатами аукціону на електронному майданчику, припиняє здійснене відповідно до частини третьої статті 39-8 блокування коштів на рахунку кожного учасника, який не подав жодної конкурентної заявки, та одночасно списує з такого рахунку кошти у відповідності до частини четвертої статті 39-2.»
 
Враховано    
228. 13. Будь-який учасник після закінчення процедури електронного реверсивного аукціону має право направити оператору електронного майданчика електронний документ, що містить запит щодо роз’яснення результатів електронного реверсивного аукціону. Оператор електронного майданчика протягом 2 робочих днів з дня надходження такого запиту зобов’язаний направити учаснику електронний документ з текстом відповідного роз’яснення.
 
-113- Горіна І.А.
Частину тринадцяту статті 39-9 вважати частиною п’ятнадцятою та викласти у такій редакції:
«15. Після закінчення процедури електронного реверсивного аукціону будь-який учасник має право направити оператору електронного майданчика електронний документ, що містить запит щодо відповідності проведеної процедури вимогам цього Закону та регламенту електронного майданчика. Оператор електронного майданчика протягом двох робочих днів з дня надходження такого запиту зобов’язаний направити учаснику електронний документ з текстом відповідного роз’яснення.
Будь який учасник може оскаржити проведення та результати процедури електронного реверсивного аукціону у загальному порядку, визначеному статтею вісімнадцятою цього Закону»
 
Враховано   15. Після закінчення процедури електронного реверсивного аукціону будь-який учасник має право надіслати оператору електронного майданчика електронний документ, який містить запит щодо відповідності проведеної процедури вимогам цього Закону та регламенту електронного майданчика. Оператор електронного майданчика протягом двох робочих днів з дня надходження такого запиту зобов’язаний надіслати учаснику електронний документ з текстом відповідного роз’яснення.
Будь який учасник може оскаржити проведення та результати електронного реверсивного аукціону у порядку, визначеному статтею 18 цього Закону.
16. Оператор електронного майданчика зобов'язаний забезпечити безперервність проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону, надійність функціонування програмних і технічних засобів, що використовуються для проведення аукціону, рівний доступ учасників до участі в аукціоні, а також виконання дій, передбачених цією статтею, незалежно від часу закінчення торговельної сесії.
 
    -114- Горіна І.А.
Додати до статті 39-9 частину шістнадцяту такого змісту:
«16. Оператор електронного майданчика зобов'язаний забезпечити безперервність проведення торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону, надійність функціонування програмних і технічних засобів, що використовуються для проведення аукціону, рівний доступ учасників до участі в ньому, а також виконання дій, передбачених цією статтею, незалежно від часу закінчення торговельної сесії.»
 
Враховано    
229. Стаття 39-14.- Укладення договору про закупівлю
 
-115- Горіна І.А.
Статтю 39-14 вважати статтею 39-10
 
Враховано   Стаття 39-10. Укладення договору про закупівлю
 
230. 1. В термін, що не перевищує 3 (три) години з момента закінчення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону, оператор електронного майданчика надає замовнику всю інформацію про учасника, якого визнано переможцем процедури електронного реверсивного аукціону (або про інших учасників, у разі відмови переможця процедури електронного реверсивного аукціону від укладання договору про закупівлю), зміст його заявки та останнє значення його конкурентноі заявки, що подана під час проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону
 
-116- Горіна І.А.
Частину першу статті 39-10 викласти у такій редакції:
«1. На протязі однієї години після розміщення на електронному майданчику протоколу про результати торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону, у відповідності з частиною дванадцятою статті 39-9, оператор електронного майданчика зобов'язаний надіслати замовнику такий протокол та заявку на участь в аукціоні, що подана учасником, за конкурентною заявкою якого встановлена остаточна мінімальна ціна договору (лоту) на аукціоні, а також реєстраційні дані цього учасника, що були надані ним відповідно до вимог статті 39-5 цього Закону. В той же термін оператор електронного майданчика зобов'язаний надіслати відповідне повідомлення такому учаснику».
 
Враховано   1. Протягом однієї години після розміщення на електронному майданчику протоколу про результати проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону, відповідно до частини дванадцятої статті 39-9 цього Закону, оператор електронного майданчика зобов'язаний надіслати замовнику зазначений протокол та заявку на участь в аукціоні, що подана учасником, за конкурентною заявкою якого встановлена остаточна мінімальна ціна договору (лоту) на аукціоні, а також реєстраційні дані цього учасника, що були надані ним відповідно до вимог статті 39-5 цього Закону. У той же строк оператор електронного майданчика зобов'язаний надіслати відповідне повідомлення такому учаснику.
 
231. 2. Після отримання інформації про учасника замовник повинен розглянути її на відповідність умовам, викладеним в оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та в документації електронного реверсивного аукціону.
 
-117- Горіна І.А.
Частину другу статті 39-10 викласти у такій редакції:
«2. Після отримання заявки і реєстраційних даних, відповідно до частини першої, четвертої або тринадцятої цієї статті або частини восьмої статті 39-8, комітет з конкурсних торгів повинен розглянути їх на відповідність умовам, викладеним в оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та в документації електронного реверсивного аукціону. Загальний термін розгляду повинен складати не більше 5 (п’яти) робочих днів.
У разі необхідності перевірки достовірності даних, наданих учасником, замовник має право звернутися з відповідним запитом до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.»
 
Враховано уточненням  2. Після отримання заявки і реєстраційних даних, відповідно до частини першої, четвертої або тринадцятої цієї статті, комітет з конкурсних торгів має розглянути їх на відповідність умовам, викладеним в оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону та в документації електронного реверсивного аукціону. Загальний строк розгляду повинен становити не більше п’яти робочих днів.
У разі необхідності проведення перевірки достовірності даних, наданих учасником, замовник має право звернутися з відповідним запитом до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.
 
232. 3. За наслідками розгляду інформації замовник, в термін, що не перевищує 5 (п’яти) робочих днів з дати її отримання, повинен прийняти рішення про укладання договору про закупівлю з переможцем процедури електронного реверсивного аукціону (або іншим учасником, у разі відмови переможця процедури електронного реверсивного аукціону від укладання договору про закупівлю) або про відмову від укладання договору про закупівлю.
 
-118- Горіна І.А.
Частину третю статті 39-10 викласти у такій редакції:
«3. Заявка на участь в електронному реверсивному аукціоні визнається такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону у разі ненадання даних, визначених документацією електронного реверсивного аукціону, відсутності реєстраційних даних, визначених вимогами статті 39-5 цього Закону, їх невідповідності вимогам документації електронного реверсивного аукціону, а також у разі надання недостовірних даних про учасника. Визнання заявки такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, з причин, не передбачених цією частиною, неприйнятне.»
 
Враховано   3. Заявка на участь в електронному реверсивному аукціоні визнається такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону у разі ненадання даних, визначених документацією електронного реверсивного аукціону, відсутності реєстраційних даних, визначених вимогами статті 39-5 цього Закону, їх невідповідності вимогам документації електронного реверсивного аукціону, а також у разі надання недостовірних даних про учасника. Визнання заявки такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, з причин, не передбачених цією частиною, неприйнятне.
 
233. Рішення замовника в день його прийняття надсилається оператору електронного майданчика у вигляді електронного документу.
 
      
234. Замовник приймає рішення про відмову в укладанні договору про закупівлю відповідно до вимог пунктів 1-6 та 8 частини 1 статті 17 цього Закону». Вказаний перелік підстав є вичерпним.
 
      
235. Рішення замовника про відмову від укладання договору про закупівлю тягне за собою наслідки, аналогічні наслідкам, що виникають у разі відмови учасника процедури електронного реверсивного аукціону від укладання договору.
 
      
236. 4.До прийняття рішення про укладання договору про закупівлю або про відмову від укладання договору про закупівлю замовник має право звернутися за підтвердженням інформації або отримання додаткової інформації про переможця процедури електронного реверсивного аукціону (або іншого учасника, у разі відмови переможця процедури електронного реверсивного аукціону від укладання договору про закупівлю), до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.
 
-119- Горіна І.А.
Частину четверту статті 39-10 викласти у такій редакції:
«4. Якщо, за результатами розгляду, визначеному частиною другою цієї статті, прийнято рішення про визнання заявки такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, замовник надсилає оператору електронного майданчика відповідне повідомлення у вигляді електронного документу з обґрунтуванням такого рішення і з зазначенням положень документації електронного реверсивного аукціону, яким не відповідає заявка учасника, та положень заявки учасника, які не відповідають вимогам документації електронного реверсивного аукціону.
Протягом одного робочого дня, наступного за днем отримання від замовника повідомлення щодо рішення про визнання заявки такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, оператор електронного майданчика:
- надсилає повідомлення, отримане від замовника, учаснику, якому відмовлено в укладанні договору внаслідок визнання його заявки такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону;
- припиняє здійснене відповідно до частини третьої статті 39-9 блокування коштів на рахунку цього учасника та одночасно списує з цього рахунку кошти у відповідності до частини четвертої статті 39-2;
- у випадку, якщо в переліку мінімальних пропозицій про ціну договору (лоту), наведених в протоколі про результати торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону, розміщеному на електронному майданчику у відповідності до частиною дванадцятою статті 39-9, залишились пропозиції учасників, заявки яких ще не розглядались у відповідності з частиною другою цієї статті, надіслати замовнику заявку на участь в процедурі електронного реверсивного аукціону та реєстраційні дані учасника, пропозиція якого в переліку мінімальних пропозицій про ціну договору (лоту) є наступною за пропозицією учасника, якому відмовлено в укладанні договору, та надіслати такому учаснику відповідне повідомлення.»
 
Враховано   4. Якщо за результатами розгляду, передбаченого частиною другою цієї статті, прийнято рішення про визнання заявки такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, замовник надсилає оператору електронного майданчика відповідне повідомлення у вигляді електронного документа з обґрунтуванням такого рішення, із зазначенням положень документації електронного реверсивного аукціону, яким не відповідає заявка учасника, та положень заявки учасника, які не відповідають вимогам документації електронного реверсивного аукціону.
Протягом одного робочого дня, наступного за днем отримання від замовника повідомлення щодо рішення про визнання заявки такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, оператор електронного майданчика:
надсилає повідомлення, отримане від замовника, учаснику, якому відмовлено в укладенні договору внаслідок визнання його заявки такою, що не відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону;
припиняє здійснене відповідно до частини третьої статті 39-9 цього Закону блокування коштів на рахунку цього учасника та одночасно списує з цього рахунку кошти відповідно до частини четвертої статті 39-2 цього Закону;
у разі якщо в переліку мінімальних пропозицій щодо ціни договору (лоту), наведених у протоколі про результати проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону, розміщеному на електронному майданчику відповідно до частини дванадцятої статті 39-9 цього Закону, залишились пропозиції учасників, заявки яких ще не розглядалися відповідно до частини другої цієї статті, надіслати замовнику заявку на участь в електронному реверсивному аукціоні та реєстраційні дані учасника, пропозиція якого в переліку мінімальних пропозицій щодо ціни договору (лоту) є наступною за пропозицією учасника, якому відмовлено в укладенні договору, та надіслати такому учаснику відповідне повідомлення.
 
237. 5. Оператор електронного майданчика забезпечує передачу електронного документу, що містить рішення замовника про укладання договору про закупівлю або про відмову від укладання договору про закупівлю, відповідному учаснику електронного реверсивного аукціону протягом 3 (трьох) годин з моменту його отримання.
 
-120- Горіна І.А.
Частину п’яту статті 39-10 викласти у такій редакції:
«5. Якщо, за результатами розгляду, визначеному частиною другою цієї статті, прийнято рішення про визнання заявки такою, що відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, замовник в день прийняття такого рішення надсилає оператору електронного майданчика відповідне повідомлення.
Оператор електронного майданчика протягом однієї години після отриманні рішення про визнання заявки такою, що відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, надсилає його учаснику, який подавав цю заявку»
 
Враховано   5. Якщо за результатами розгляду, передбаченого частиною другою цієї статті, прийнято рішення про визнання заявки такою, що відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, замовник у день прийняття такого рішення надсилає оператору електронного майданчика відповідне повідомлення.
Оператор електронного майданчика протягом однієї години після отримання рішення про визнання заявки такою, що відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, надсилає його учаснику, який подавав цю заявку.
 
238. 6. Учасник протягом 2 (двох) робочих днів з дня отримання рішення замовника про укладання договору, зобов’язаний створити електронний документ, що містить договір про закупівлю на умовах, викладених у документації електронного реверсивного аукціону.
 
-121- Горіна І.А.
Частину шосту статті 39-10 викласти у такій редакції:
«6. Протягом п’яти робочих днів, наступних за днем отримання рішення про визнання його заявки такою, що відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, учасник зобов’язаний надіслати оператору електронного майданчика проект договору, підписаний електронним цифровим підписом особи, що має право підпису договору від імені цього учасника, який складається шляхом додавання мінімальної ціни договору (лоту), запропонованої цим учасником під час аукціону, та відомостей про товар (товарний знак та (або) конкретні показники товару), що наведені в заявці цього учасника, в проект договору, що міститься в документації електронного реверсивного аукціону. Разом з проектом договору учасник направляє підписаний електронним цифровим підписом тієї ж особи документ про забезпечення виконання договору, якщо замовником було встановлена вимога забезпечення виконання договору.
Оператор електронного майданчика протягом однієї години після отримання проекту договору та документу про забезпечення виконання договору від учасника повинен надіслати їх замовнику.»
 
Враховано   6. Протягом п’яти робочих днів з дня отримання рішення про визнання заявки учасника такою, що відповідає вимогам документації електронного реверсивного аукціону, учасник зобов’язаний надіслати оператору електронного майданчика проект договору, підписаний електронним цифровим підписом особи, яка має право підпису договору від імені цього учасника, що складається шляхом додавання мінімальної ціни договору (лоту), запропонованої цим учасником під час аукціону, та відомостей про товар (товарний знак та/або конкретні показники товару), що зазначені в заявці цього учасника, в проект договору, що міститься в документації електронного реверсивного аукціону. Разом з проектом договору учасник надсилає підписаний електронним цифровим підписом тієї самої особи документ про забезпечення виконання договору, якщо замовником була встановлена вимога щодо забезпечення виконання договору.
Оператор електронного майданчика протягом однієї години після отримання від учасника проекту договору та документа про забезпечення виконання договору повинен надіслати їх замовнику.
 
239. У разі, якщо за умовами договору здійснюється закупівля більш ніж однієї позиції товару, робіт чи послуг, початкова вартість кожної позиції повинна бути зменшена пропорційно співвідношенню початкової вартості предмета закупівлі, вказаній в документації електронного реверсивного аукціону та вартості, що вказана в конкурентній заявці учасника, якого визнано переможцем процедури електронного реверсивного аукціону (або іншого учасника, у разі відмови переможця процедури електронного реверсивного аукціону від укладання договору про закупівлю).
 
      
240. Договір про закупівлю у вигляді електронного документу після накладання електронного цифрового підпису надсилається переможцем процедури електронного реверсивного аукціону (або іншим учасником, у разі відмови переможця процедури електронного реверсивного аукціону від укладання договору про закупівлю) оператору електронного майданчика.
 
      
241. 7. Оператор електронного майданчика забезпечує передачу електронного документу, що містить договір про закупівлю замовнику протягом 3 (трьох) годин з моменту його отримання.
 
-122- Горіна І.А.
Частину сьому статті 39-10 викласти у такій редакції:
«7. Замовник протягом трьох робочих днів, наступних за днем отримання проекту договору, підписаного учасником, надсилає оператору електронного майданчика проект договору, підписаний електронним цифровим підписом особи, що має право підпису договору від імені замовника, або, за наявності розбіжностей щодо отриманого проекту договору, виправлений проект договору без підпису особи, що має право підпису договору від імені замовника, та протокол про розбіжності. Протокол має містити положення проекту договору, створеного учасником, що не відповідають, з точки зору замовника, оголошенню про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону, документації електронного реверсивного аукціону та (або) заявці на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону, поданої таким учасником.
Оператор електронного майданчика, у випадку отримання виправленого проекту договору та протоколу про розбіжності, на протязі однієї години надсилає їх учаснику, з яким укладається договір.»
 
Враховано   7. Замовник протягом трьох робочих днів з дня отримання проекту договору, підписаного учасником, надсилає оператору електронного майданчика проект договору, підписаний електронним цифровим підписом особи, яка має право підпису договору від імені замовника, або за наявності розбіжностей щодо отриманого проекту договору виправлений проект договору без підпису особи, яка має право підпису договору від імені замовника, та протокол розбіжностей. Протокол має містити положення проекту договору, складеного учасником, що не відповідають, з точки зору замовника, оголошенню про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону, документації електронного реверсивного аукціону та/або заявці на участь у процедурі електронного реверсивного аукціону, поданої таким учасником.
Оператор електронного майданчика у разі отримання виправленого проекту договору та протоколу розбіжностей протягом однієї години надсилає їх учаснику, з яким укладається договір.
 
242. 8. Замовник електронного реверсивного аукціону протягом 2 (двох) робочих днів з дня отримання електронного документу, що містить договір про закупівлю після накладання електронного цифрового підпису надсилається замовником оператору електронного майданчика.
 
-123- Горіна І.А.
Частину восьму статті 39-10 викласти у такій редакції:
«8. Протягом трьох робочих днів з дня отримання від оператора електронного майданчика виправленого проекту договору та протоколу про розбіжності, у випадку, визначеному частиною сьомою цієї статті, учасник повинен надіслати оператору електронного майданчика цей проект договору, підписаний електронним цифровим підписом особи, що має право підпису договору від імені цього учасника. Разом з проектом договору учасник направляє підписаний електронним цифровим підписом тієї ж особи документ про забезпечення виконання договору, якщо замовником було встановлена вимога забезпечення виконання договору.
Оператор електронного майданчика протягом однієї години після отримання проекту договору та документу про забезпечення виконання договору від учасника повинен надіслати їх замовнику.»
 
Враховано   8. Протягом трьох робочих днів з дня отримання від оператора електронного майданчика виправленого проекту договору та протоколу розбіжностей, у випадку, передбаченому частиною сьомою цієї статті, учасник повинен надіслати оператору електронного майданчика цей проект договору, підписаний електронним цифровим підписом особи, яка має право підпису договору від імені цього учасника. Разом з проектом договору учасник надсилає підписаний електронним цифровим підписом тієї самої особи документ про забезпечення виконання договору, якщо замовником була встановлена вимога щодо забезпечення виконання договору.
Оператор електронного майданчика протягом однієї години після отримання від учасника проекту договору та документа про забезпечення виконання договору повинен надіслати їх замовнику.
 
243. 9. Оператор електронного майданчика, що отримав від замовника електронний документ, що містить договір про закупівлю оприлюднює звіт про результати закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону на власному веб-сайті та веб-порталі Уповноваженого органу.
 
-124- Горіна І.А.
Частину дев’яту статті 39-10 викласти у такій редакції:
«9. Замовник протягом одного робочого дня, наступного за днем отримання проекту договору, відповідно до частини восьмої цієї статті, надсилає оператору електронного майданчика проект договору, підписаний електронним цифровим підписом особи, що має право підпису договору від імені замовника».
 
Враховано   9. Замовник протягом одного робочого дня з дня отримання проекту договору, відповідно до частини восьмої цієї статті, надсилає оператору електронного майданчика проект договору, підписаний електронним цифровим підписом особи, яка має право підпису договору від імені замовника.
 
244. 10. У разі, якщо у межах строку, вказаного у частині 6 цієї статті, від учасника – переможця процедури електронного реверсивного аукціону (або іншого учасника, у разі відмови переможця процедури електронного реверсивного аукціону) не надійшов електронний документ з текстом договору про закупівлю, вважається, що такий учасник відмовився від укладення договору про закупівлю.
 
-125- Горіна І.А.
Частину десяту статті 39-10 викласти у такій редакції:
«10. Протягом одного робочого дня, наступного за днем отримання від замовника підписаного договору на підставі частини сьомої або дев’ятої цієї статті, але не раніше дня, наступного за днем закінчення терміну оскарження, який визначений в частині четвертій статті 18 Закону, протоколу про результати електронного реверсивного аукціону або рішень комітету з конкурсних торгів щодо заявок учасників, оператор електронного майданчика надсилає підписаний замовником договір учаснику, з яким укладено договір.»
 
Враховано   10. Протягом одного робочого дня з дня отримання від замовника підписаного договору відповідно до частини сьомої або дев’ятої цієї статті, але не раніше дня, наступного за днем закінчення строку оскарження, визначеного частиною четвертою статті 18 цього Закону, протоколу про результати електронного реверсивного аукціону або рішень комітету з конкурсних торгів щодо заявок учасників, оператор електронного майданчика надсилає підписаний замовником договір учаснику, з яким укладено договір.
 
245. 11. У разі відмови переможця процедури електронного реверсивного аукціону від укладення договору про закупівлю або у разі отримання рішення замовника про відмову від укладання договору, оператор електронного майданчика зобов’язаний протягом 3 (трьох) годин з моменту отримання відповідної інформації, створити відповідне інформаційне повідомлення у вигляді електронного документу та надіслати його Уповноваженому органу, замовнику та учасникам, пропозиції яких на час закінчення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону посіли друге, третє і четверте місця.
 
-126- Горіна І.А.
Частину одинадцяту статті 39-10 викласти у такій редакції:
«11. Договір вважається укладеним з моменту його надіслання оператором електронного майданчика учаснику, з яким укладається договір, у відповідності до частини десятої цієї статті. Протягом дня, наступного за днем укладення договору, оператор електронного майданчика:
- припиняє здійснене відповідно до частини 3 статті 39-8 блокування коштів на рахунках учасників, які залишались заблокованими на момент укладання договору, та одночасно списує з цих рахунків кошти у відповідності до частини четвертої статті 39-2;
- оприлюднює звіт про результати закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону на електронному майданчику та веб-порталі Уповноваженого органу.»
 
Враховано   11. Договір вважається укладеним з моменту його надіслання оператором електронного майданчика учаснику, з яким укладається договір, відповідно до частини десятої цієї статті. Протягом дня, наступного за днем укладення договору, оператор електронного майданчика:
припиняє здійснене відповідно до частини третьої статті 39-8 цього Закону блокування коштів на рахунках учасників, які залишалися заблокованими на момент укладення договору, та одночасно списує з цих рахунків кошти відповідно до частини четвертої статті 39-2 цього Закону;
оприлюднює на електронному майданчику та веб-порталі Уповноваженого органу звіт про результати закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону.
 
246. 12. У разі відмови переможця процедури електронного реверсивного аукціону від укладення договору про закупівлю або у разі прийняття замовником рішення про відмову від укладання договору з переможцем процедури електронного реверсивного аукціону, оператор електронного майданчика почергово, починаючи з учасника, що посів друге місце за результатами електронного реверсивного аукціону, послідовно надає замовнику всю інформацію про учасників, які посіли місця з другого по четверте, зміст їх заявок та останнє значення їх конкурентних заявок, встановлених на торговельній сесії електронного реверсивного аукціону.
 
-127- Горіна І.А.
Частину дванадцяту статті 39-10 викласти у такій редакції:
«12. Учасник, з яким укладається договір, визнається таким, що ухилився від укладення договору у випадку, якщо такий учасник у строк та при дотриманні умов, визначених частинами шостою та восьмою цієї статті, не надіслав оператору електронного майданчика підписаний електронним цифровим підписом особи, що має право підпису договору від імені цього учасника, проект договору та/або документ про забезпечення виконання договору, якщо замовником було встановлена вимога забезпечення виконання договору.»
 
Враховано   12. Учасник, з яким укладається договір, визнається таким, що ухилився від укладення договору у разі, якщо такий учасник у строк та при дотриманні умов, визначених частинами шостою та восьмою цієї статті, не надіслав оператору електронного майданчика підписаний електронним цифровим підписом особи, яка має право підпису договору від імені цього учасника, проект договору та/або документ про забезпечення виконання договору, якщо замовником була встановлена вимога щодо забезпечення виконання договору.
 
247. Подальші дії замовника, учасників електронного реверсивного аукціону та оператора електронного майданчика повинні відповідати правилам пунктів 2 – 12 цієї статті.
 
-128- Горіна І.А.
Додати до статті 39-10 частину тринадцяту такого змісту:
«13. У випадку, якщо учасник, з яким укладається договір, відповідно до частини дванадцятої цього договору визнаний таким, що ухилився від укладення договору, оператор протягом однієї доби після такого визнання списує кошти з рахунку цього учасника, щодо яких було здійснене блокування у відповідності до частини третьої статті 39-8 цього Закону, та перераховує замовнику кошти в розмірі забезпечення заявки, якщо вимога щодо надання забезпечення заявки визначена замовником, відповідно до частини першої статті 39-6
Оператор електронного майданчика протягом дня, наступного за днем визнання учасника таким, що ухилився від укладення договору, та у випадку, якщо в переліку мінімальних пропозицій про ціну договору (лоту), наведених в протоколі про результати торгівельної сесії електронного реверсивного аукціону, розміщеному на електронному майданчику у відповідності до частини дванадцятої статті 39-9, залишились пропозиції учасників, заявки яких ще не розглядались у відповідності з частиною другою цієї статті, надіслати замовнику заявку на участь в процедурі електронного реверсивного аукціону та реєстраційні дані учасника, пропозиція якого в переліку мінімальних пропозицій про ціну договору (лоту) є наступною за пропозицією учасника, якого визнано таким, що ухилився від укладання договору, та надіслати такому учаснику відповідне повідомлення. Подальші дії такого учасника, замовника і оператора електронного майданчика визначаються частинами 2-13 цієї статті»
 
Враховано   13. У разі якщо учасник, з яким укладається договір, відповідно до частини дванадцятої цього договору визнаний таким, що ухилився від укладення договору, оператор протягом однієї доби після такого визнання списує з рахунку цього учасника кошти, щодо яких було здійснене блокування відповідно до частини третьої статті 39-8 цього Закону, та перераховує замовнику кошти в розмірі забезпечення заявки, якщо вимога щодо надання забезпечення заявки визначена замовником відповідно до частини першої статті 39-6 цього Закону.
Оператор електронного майданчика протягом дня, наступного за днем визнання учасника таким, що ухилився від укладення договору, та у разі, якщо в переліку мінімальних пропозицій щодо ціни договору (лоту), наведених у протоколі про результати проведення торговельної сесії електронного реверсивного аукціону, розміщеному на електронному майданчику відповідно до частини дванадцятої статті 39-9 цього Закону, залишилися пропозиції учасників, заявки яких ще не розглядалися відповідно до частини другої цієї статті, повинен надіслати замовнику заявку на участь в електронному реверсивному аукціоні та реєстраційні дані учасника, пропозиція якого в переліку мінімальних пропозицій щодо ціни договору (лоту) є наступною за пропозицією учасника, якого визнано таким, що ухилився від укладення договору, а також надіслати такому учаснику відповідне повідомлення. Подальші дії такого учасника, замовника і оператора електронного майданчика визначаються частинами другою-тринадцятою цієї статті.
14. У разі якщо електронний реверсивний аукціон визнаний таким, що не відбувся з підстави, визначеної частиною тринадцятою статті 39-9 цього Закону, або процедура електронного реверсивного аукціону відмінена замовником з підстави, визначеної пунктом 5 частини шостої статті 39-6 цього Закону, замовник має право повторно оголосити про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону в порядку, визначеному частиною першою статті 39-6 цього Закону.
Якщо випадок, визначений абзацом першим цієї частини, має місце повторно стосовно одного і того самого предмета закупівлі, замовник має право застосувати процедуру закупівлі в одного учасника. При цьому договір має бути укладений на умовах, визначених документацією електронного реверсивного аукціону, а ціна не може перевищувати початкову (максимальну) ціну договору, визначену документацією електронного реверсивного аукціону.
 
    -129- Горіна І.А.
Додати до статті 39-10 частину чотирнадцяту такого змісту:
«14. У випадку, якщо електронний реверсивний аукціон визнаний таким, що не відбувся на підставі, визначеній частиною тринадцятою статті 39-9, або процедура електронного реверсивного аукціону відмінена замовником на підставі, визначеній пунктом п’ятим частини шостої статті 39-6, замовник має право повторно оголосити про проведення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону в порядку, визначеному частиною першою статті 39-6.
Якщо випадок, визначений попереднім абзацом, має місце повторно стосовно одного і того ж предмету закупівлі, замовник має право застосувати процедуру закупівлі у одного учасника. При цьому договір повинен бути укладений на умовах, визначених документацією електронного реверсивного аукціону, а ціна не може перевищувати початкову (максимальну) ціну договору, визначену документацією електронного реверсивного аукціону.»
 
Враховано    
248. Стаття 39-15. Державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів електронних майданчиків.
 
-130- Горіна І.А.
Статтю 39-15 вважати статтею 39-11
 
Враховано   Стаття 39-11. Державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів електронних майданчиків
 
249. 1. Діяльність операторів електронних майданчиків з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів підлягає державного нагляду (контролю).
 
   1. Діяльність операторів електронних майданчиків з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів підлягає державного нагляду (контролю).
 
250. 2. Уповноважений орган здійснює державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів електронних майданчиків з метою виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства у сфері державних закупівель та забезпечення інтересів замовників та учасників закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону.
 
   2. Уповноважений орган здійснює державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів електронних майданчиків з метою виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства у сфері державних закупівель та забезпечення інтересів замовників і учасників закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону.
 
251. Державний нагляд (контроль) здійснюється щодо:
 
   Державний нагляд (контроль) здійснюється щодо:
 
252. - додержання операторами електронних майданчиків вимог Регламенту роботи електронних майданчиків;
 
-131- Горіна І.А.
У другому абзаці частині другої статті 39-11 замінити слово «Регламенту роботи електронних майданчиків» на слова «регламенту електронного майданчика» та викласти у наступній редакції:
«- додержання операторами електронних майданчиків вимог регламенту електронного майданчика;».
 
Враховано   додержання операторами електронних майданчиків вимог регламенту електронного майданчика;
 
253. - додержання операторами електронних майданчиків вимог, встановлених рішеннями Уповноваженого органу з питань складання та подання обов'язкової звітності за наслідками діяльності з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів.
 
   дотримання операторами електронних майданчиків вимог, встановлених рішеннями Уповноваженого органу з питань складання та подання обов'язкової звітності за результатами діяльності з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів.
 
254. 3. Для цілей цього закону заходами державного нагляду (контролю) є перевірки, що проводяться за письмовим рішенням керівника Уповноваженого органу чи його заступника.
 
   3. Для цілей цього Закону заходами державного нагляду (контролю) є перевірки, що проводяться за письмовим рішенням керівника Уповноваженого органу чи його заступника.
 
255. Підготовка до перевірки, її проведення та оформлення результатів мають відповідати чинному законодавству, що регулює питання здійснення державного нагляду (контролю).
 
   Підготовка до перевірки, її проведення та оформлення результатів мають відповідати законодавству, що регулює питання здійснення державного нагляду (контролю).
 
256. Підставами для здійснення Уповноваженим органом заходів державного нагляду (контролю) є:
 
   Підставами для здійснення Уповноваженим органом заходів державного нагляду (контролю) є:
 
257. звернення фізичних та юридичних осіб про необґрунтовану відмову операторів електронних майданчиків від організації та проведення електронного реверсивного аукціону;
 
   звернення фізичних та юридичних осіб щодо необґрунтованої відмови операторів електронних майданчиків від організації та проведення електронного реверсивного аукціону;
 
258. виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих операторами електронних майданчиків;
 
   виявлення та підтвердження недостовірності даних, наведених у документах обов'язкової звітності, поданих операторами електронних майданчиків;
 
259. неподання у встановлений термін операторами електронних майданчиків обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів;
 
   неподання в установлений строк операторами електронних майданчиків обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, що перешкоджали поданню таких документів;
 
260. перевірка виконання операторами електронних майданчиків приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих Уповноваженим органом за результатами попередніх перевірок.
 
   перевірка виконання операторами електронних майданчиків приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих Уповноваженим органом за результатами попередніх перевірок.
 
261. 4. Уповноважений орган за письмовим рішенням керівника чи його заступника призупиняє діяльність операторів електронних майданчиків з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів у разі:
 
-132- Горіна І.А.
Частину четверту статті 39-11 виключити, відповідно частини п’яту-восьму статті 39-11 вважати частинами четвертою-сьомою та виправити в цих статтях відповідні посилання.
 
Враховано      
262. - виникнення у операторів електронних майданчиків податкової заборгованості;
 
      
263. - неподання без поважних причин у встановлений термін операторами електронних майданчиків звітності за наслідками діяльності з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів, що є обов'язковою відповідно до рішень Уповноваженого органу.
 
      
264. Інформація про призупинення діяльність операторів електронних майданчиків з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів та відповідне рішення керівника Уповноваженого органу чи його заступника розміщуються на веб-порталі Уповноваженого органу протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення.
 
      
265. 5. За рішенням керівника Уповноваженого органу чи його заступника застосовує до операторів електронних майданчиків фінансові та адміністративні санкції, а саме:
 
-133- Горіна І.А.
Абзац 1 частини 4 статті 39-11 викласти в такій редакції: «4. Уповноважений орган за рішенням керівника або його заступника застосовує до операторів електронних майданчиків фінансові та адміністративні санкції, а саме:»
 
Враховано   4. Уповноважений орган за рішенням керівника або його заступника застосовує до операторів електронних майданчиків фінансові та адміністративні санкції, а саме:
 
266. -у разі одноразової необґрунтованої відмови від проведення реєстрації осіб, які бажають стати замовниками або учасниками процедури електронного реверсивного аукціону оператори електронних майданчиків сплачують штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 
   у разі одноразової необґрунтованої відмови від проведення реєстрації осіб, які бажають стати замовниками або учасниками процедури електронного реверсивного аукціону, оператори електронних майданчиків сплачують штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 
267. -у разі порушення Регламенту роботи електронних майданчиків їх оператори сплачують штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкція, передбачена в цьому пункті, застосовується окремо щодо кожного випадку порушення.
 
-134- Горіна І.А.
У третьому абзаці частині четвертої статті 39-11 замінити слово «Регламенту роботи електронних майданчиків» на слова «регламенту електронного майданчика» та викласти у наступній редакції:
«-у разі порушення регламенту електронного майданчика оператори електронних майданчиків сплачують штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкція, передбачена в цьому пункті, застосовується окремо щодо кожного випадку порушення. «.
 
Враховано   у разі порушення регламенту електронного майданчика оператори електронних майданчиків сплачують штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкція, передбачена в цьому пункті, застосовується окремо щодо кожного випадку порушення;
 
268. -у разі одноразової необґрунтованої відмови від організації та проведення електронного реверсивного аукціону оператори електронних майданчиків сплачують штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   у разі одноразової необґрунтованої відмови від організації та проведення електронного реверсивного аукціону оператори електронних майданчиків сплачують штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 
269. -у разі повторної необґрунтованої відмови від організації та проведення електронного реверсивного аукціону оператори електронних майданчиків сплачують штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та підлягають виключенню з Реєстру операторів електронних майданчиків.
 
   у разі повторної необґрунтованої відмови від організації та проведення електронного реверсивного аукціону оператори електронних майданчиків сплачують штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та підлягають виключенню з реєстру операторів електронних майданчиків.
 
270. 6. Санкції, передбачені пунктом 5 цієї статті, застосовуються у безспірному порядку.
 
   5. Санкції, передбачені частиною четвертою цієї статті, застосовуються у безспірному порядку.
 
271. 7. Рішення Уповноваженого органу щодо застосування санкцій, передбачених частиною 5 цієї статті, може бути оскаржене до господарського суду.
 
-135- Горіна І.А.
В частині шостій статті 39-11 видалити слово «господарського».
 
Враховано   6. Рішення Уповноваженого органу щодо застосування санкцій, передбачених частиною четвертою цієї статті, може бути оскаржене до суду.
 
272. 8. У разі виключення оператора електронного майданчика з Реєстру операторів електронних майданчиків він зобов’язаний протягом 3 робочих днів після прийняття відповідного рішення Уповноваженого органу повернути учасникам кошти, отримані в якості забезпечення заявки.
 
   7. У разі виключення оператора електронного майданчика з реєстру операторів електронних майданчиків він зобов’язаний протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення Уповноваженого органу повернути учасникам кошти, отримані в якості забезпечення заявки.
 
273. Електронні аукціони на електронному майданчику оператора, якого виключено з Реєстру, і результати яких на дату прийняття рішення Уповноваженого органу не встановлені, підлягають відміні замовниками.
 
   Проведення електронних аукціонів на електронному майданчику оператора, якого виключено з реєстру, і результати яких на дату прийняття рішення Уповноваженого органу не встановлені, підлягають відміні замовниками.
 
274. У разі виключення оператора електронного майданчика з Реєстру операторів електронних майданчиків усі документи, відомості, інформація, що пов’язані з проведенням державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, підлягають передачі Уповноваженому органу в порядку, передбаченому Регламентом роботи електронного майданчика.
 
   У разі виключення оператора електронного майданчика з реєстру операторів електронних майданчиків усі документи, відомості, інформація, пов’язані з проведенням державних закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, підлягають передачі Уповноваженому органу в порядку, передбаченому Регламентом роботи електронного майданчика».
 
275. 14) у статті 40:
 
   13. У статті 40:
 
276. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
277. абзац перший викласти в наступній редакції :
 
   абзац перший викласти в такій редакції:
 
278. 1. «Договір про закупівлю укладається в паперовій формі, а у випадку здійснення закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону – у формі електронного документа, відповідно до положень Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг в Україні» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
 
-136- Горіна І.А.
Абзац 4 пункту 14 викласти в такій редакції:
«1. Договір про закупівлю укладається в письмовій формі, а у випадку здійснення закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону – у формі електронного документа, відповідно до положень Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг в Україні» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.»
 
Враховано   «1. Договір про закупівлю укладається в письмовій формі, а у разі здійснення закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону – у формі електронного документа, відповідно до положень Цивільного та Господарського кодексів України, законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг в Україні» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом»;
 
279. в абзаці другому слово «Типовий» замінити словом «Примірний»;
 
-137- Горіна І.А.
Видалити текст, що стосується зміни абзацу другого частини першої статті 40 Закону.
 
Враховано      
280. доповнити частиною шість такого змісту:
 
   доповнити частиною сьомою такого змісту:
 
281. «6. Бюджетні зобов’язання, що випливають з договору про закупівлю, укладеного в формі електронного документу, підлягають реєстрації та обліку Державною казначейською службою України на загальних підставах. Для реєстрації таких договорів про закупівлю службові (посадові) особи Державної казначейської служби України використовують власний електронний цифровий підпис»
 
-138- Горіна І.А.
В частині шостій, яка доповнює статтю 40, видалити текст після слова «підставах.»
 
Відхилено   «7. Бюджетні зобов’язання, що випливають з договору про закупівлю, укладеного в формі електронного документа, підлягають реєстрації та обліку Державною казначейською службою України на загальних підставах.
Для реєстрації таких договорів про закупівлю службові (посадові) особи Державної казначейської служби України використовують власний електронний цифровий підпис»;
 
282. 15) у частині першій статті 42
 
      
283. слова «та абзацом першим частини третьої статті 39 цього Закону» замінити словами «, абзацом першим частини третьої статті 39 та статтею 39-14 цього Закону.»
 
-139- Горіна І.А.
У пункті 15 в кінці тексту поправки замість «цього Закону» записати: «частини одинадцятої статті 39-10 цього Закону»
 
Враховано редакційно   14. У частині першій статті 42 слова «та абзацом першим частини третьої статті 39 цього Закону» замінити словами «абзацом першим частини третьої статті 39 та статтею 39-10 цього Закону».
 
284. 16) статтю 43 доповнити частиною 2 наступного змісту:
 
   15. Статтю 43 доповнити частиною другою такого змісту:
 
285. «2. За порушення законодавства про електронний документообіг та про електронний цифровий підпис, у разі застосування процедур закупівель, передбачених розділом VІІІ-1 цього Закону, особи, винні у такому порушенні, несуть відповідальність згідно з законодавством».
 
-140- Горіна І.А.
У пункті 16 замінити слово «законодавством» на слово «законом»
 
Враховано   «2. За порушення законодавства про електронний документообіг та про електронний цифровий підпис, у разі застосування процедур закупівель, передбачених розділом VІІІ-1 цього Закону, особи, винні у такому порушенні, несуть відповідальність згідно із законом».
 
286. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
287. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня його опублікування.
 
-141- Горіна І.А.
Пункт 1 викласти у наступній редакції
«1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування».
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
    -142- Кармазін Ю.А.
У Розділі ІІ «Прикінцеві положення» законопроекту у частині першій після слів: «з дня» через кому доповнити словами: «наступного за днем» і далі – за текстом.
 
Враховано редакційно    
288. 2. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
   2. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
289. 3. Кабінету Міністрів України у термін 60 днів з дати набрання чинності цим Законом:
 
   3. Кабінету Міністрів України протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом:
 
290. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
291. забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
   забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
292. забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень цього Закону.
 
   забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень цього Закону;
 
293. підготувати пропозиції щодо внесення змін до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення щодо встановлення та посилення відповідальності посадових осіб операторів електронних майданчиків та замовників;
 
   підготувати пропозиції щодо внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення та посилення відповідальності посадових осіб, операторів електронних майданчиків та замовників;
 
294. підготувати пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу України щодо режиму оподаткування коштів, які надходять на рахунки операторів електронних майданчиків у якості забезпечення заявок на участь в електронному аукціоні.

-143- Горіна І.А.
В пункті 3 останній абзац виключити.
 
Відхилено   підготувати пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу України щодо режиму оподаткування коштів, які надходять на рахунки операторів електронних майданчиків у якості забезпечення заявок на участь в електронному аукціоні.
4. Абзац перший частини третьої статті 39-1 цього Закону щодо обов’язковості застосування процедури електронного реверсивного аукціону застосовується з 1 січня 2013 року, за виключенням випадку, визначеному в пункті п’ятому цього розділу. При цьому замовник матиме право самостійно визначати необхідність застосування процедури електронного реверсивного аукціону.
5. Встановити, що у разі прийняття окремого рішення Кабінету Міністрів України про впровадження пілотних проектів із застосування процедури електронного реверсивного аукціону у сфері державних закупівель, положення щодо обов’язковості застосування процедури електронного реверсивного аукціону діятиме в межах, визначених таким рішенням.
6. Встановити, що до 1 січня 2013 року в якості оператора електронного майданчика може виступати одна юридична особа державної форми власності.
7. Встановити, що до 1 квітня 2013 року у разі неготовності відповідного органу Державної казначейської служби до реєстрації договорів про закупівлю з урахуванням вимоги абзацу другого частини шостої статті 40 цього Закону, для реєстрації бюджетних зобов’язань, що випливають з договору про закупівлю, укладеного в формі електронного документа, замовник має надати такому органу Державної казначейської служби паперову копію договору, завірену підписом уповноваженої особи та печаткою замовника.

    -144- Горіна І.А.
У Розділі ІІ «Прикінцеві положення» законопроекту додати наступні пункти:
«4.Абзац перший частини третьої статті 39-1 Закону щодо обов’язковості застосування процедури електронного реверсивного аукціону, застосовується з 1 січня 2013 року, за виключенням випадку, визначеному в пункті п’ятому цього розділу. При цьому замовник матиме право самостійно визначати необхідність застосування процедури електронного реверсивного аукціону.
5. Встановити, що у разі прийняття окремого рішення Кабінету Міністрів України про впровадження пілотних проектів з застосування процедури електронного реверсивного аукціону в сфері державних закупівель, положення щодо обов’язковості застосування процедури електронного реверсивного аукціону діятиме в межах, визначених таким рішенням.
6. Встановити, що до 1 січня 2013 року у якості оператора електронного майданчика може виступати одна юридична особа державної форми власності.
7. Встановити, що до 1 квітня 2013 року у разі неготовності відповідного органу Державної казначейської служби до реєстрації договорів про закупівлю з урахуванням вимоги абзацу другого частини шостої статті 40 Закону, для реєстрації бюджетних зобов’язання, що випливають з договору про закупівлю, укладеного в формі електронного документу, замовник має надати такому органу Державної казначейської служби паперову копію договору, завірену підписом уповноваженої особи та печаткою замовника.»
 
Немає висновку    
    -145- Горіна І.А.
Додати пункт 4 наступного змісту:
«4. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1) у Податковому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13 - 17, ст. 112):
абзац третій підпункту 153.4.1 викласти у наступній редакції:
«залученням платником податку коштів або майна в довірче управління, основної суми депозиту (вкладу), у тому числі шляхом випуску ощадних (депозитних) сертифікатів (іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю), або на інші строкові чи довірчі рахунки, отриманням операторами електронних майданчиків коштів, що надходять у якості забезпечення заявок учасників процедури закупівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», розміщенням або наступним продажем боргових цінних паперів, а також поверненням платнику податку коштів або майна з довірчого управління, а також основної суми депозиту (вкладу), або з інших строкових чи довірчих рахунків, відкритих іншими особами на користь такого платника податку, поверненням операторами електронних майданчиків коштів, наданих як забезпечення заявок, учасникам процедури закупівлі;»
абзац третій підпункту 153.4.2 викласти у наступній редакції:
«поверненням платником податку коштів або майна з довірчого управління, основної суми депозиту (вкладу), у тому числі залучених шляхом випуску ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів із фіксованою дохідністю, або коштів з інших строкових чи довірчих рахунків, поверненням операторами електронних майданчиків коштів, наданих як забезпечення заявок, учасникам процедури закупівлі, погашенням (викупом) боргових цінних паперів, а також розміщенням платником податку коштів або майна в довірче управління, основної суми депозиту (вкладу), або на інші строкові та довірчі рахунки, відкриті на користь такого платника податку, перерахуванням коштів операторам електронних майданчиків у якості забезпечення заявок учасників процедури закупівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель»;»
статтю 187 доповнити пунктом 187.12 наступного характеру:
187.12 Датою виникнення податкових зобов'язань у операторів електронних майданчиків, що здійснюють свою діяльність відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», є дата утримання винагороди оператора електронних майданчиків з суми забезпечення заявки учасника процедури закупівлі.
статтю 189 доповнити пунктом 189.13 наступного характеру:
189.13 Базою оподаткування для операцій, які здійснюються операторами електронних майданчиків відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», є винагорода, яка утримується таким оператором з суми забезпечення заявок учасників процедури закупівлі.»
 
Відхилено