Кількість абзаців - 19 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про музеї та музейну справу'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. Закон України      Закон України  
2. Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про музеї та музейну справу"      Про внесення змін до Закону України "Про музеї та музейну справу"  
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
4. I. Внести до Закону України "Про музеї та музейну справу" (Відомості Верховної Ради України 1995 р., N 25, стаття 191) такі зміни і доповнення:      I. Внести до Закону України "Про музеї та музейну справу" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 25, ст. 191) такі зміни :  
5. 1. Частину другу статті 3 доповнити абзацами другим, третім і четвертим такого змісту:   -1- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Зняти доповнення до частини другої статті 3, запропоновані Кабінетом Міністрів України такого змісту: "сприяння консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури;"  
Враховано   1. Частину другу статті 3 після абзацу першого доповнити новими абзацами другим і третім такого змісту:  
6. "сприяння консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури;   -2- Миримський Л.Ю. (в.о. № 2)
У пункті першому законопроекту слова "сприяння консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури; навести у повній відповідності із статтею 11 Конституції України, а не вибірково: "сприяння консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України;"  
Відхилено   "збереження історичних пам"яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність; повернення в Україну культурних цінностей народу, які знаходяться за її межами".  
7. збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність;   -3- Беспалий Б.Я. (реєстр. картка № 404)
До статті 3, ч. 2 Текст: "збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність" замінити на "збереження історико-культурної спадщини".  
Відхилено    
8. повернення в Україну культурних цінностей народу, які знаходяться за її межами".       
9. У зв'язку з цим абзаци другий, третій, четвертий, п'ятий, шостий, сьомий, восьмий, дев'ятий вважати відповідно абзацами п'ятим, шостим, сьомим, восьмим, дев'ятим, десятим, одинадцятим, дванадцятим.      У зв'язку з цим абзаци другий, третій, четвертий, п'ятий, шостий, сьомий, восьмий, дев'ятий вважати відповідно абзацами четвертим, п'ятим шостим, сьомим, восьмим, дев'ятим, десятим, одинадцятим.  
10. 2. Частину першу статті 4 після слів "музейну справу" доповнити словами "базується на Конституції України і".   -4- Косів М.В. (в.о. № 116)
Внести до Закону України "Про музеї та музейну справу" такі зміни: "2. Статтю 4 викласти у такій редакції: "Законодавство України про музеї та музейну справу базується на Конституції України і складається з Основ законодавства України про культуру , цього Закону та інших нормативно-правових актів. Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України про музеї та музейну справу, то застосовуються правила міжнародного договору."  
Враховано   2. Статтю 4 викласти в такій редакції: "Законодавство України про музеї та музейну справу базується на Конституції України і складається з Основ законодавства України про культуру, цього Закону та інших нормативно-правових актів. Якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України про музеї та музейну справу, то застосовуються правила міжнародного договору". 3. Частину третю статті 6 викласти в такій редакції: " Музеї можуть засновуватися на будь-яких формах власності, передбачених законодавством України. Засновниками музеїв можуть бути відповідні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи". 4. Статтю 7 доповнити частиною шостою такого змісту: "Порядок створення історико-культурних заповідників визначається Кабінетом Міністрів України".  
    -5- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Частину третю статті 6 викласти в такій редакції: " Музеї можуть засновуватись на будь-яких формах власності, передбачених законодавством України. Засновниками музеїв можуть бути відповідні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи."  
Враховано    
    -6- Кожин Б.Б. (реєстр. картка № 317)
Доповнити статтю 6 частиною наступного змісту: "Діяльність на території України музеїв, підпорядкованих іншим державам, підприємствам , установам, організаціям чи військовим формуванням інших держав, не допускається. Музеї, які не відповідають вимогам цієї частини, ліквідуються. міністерство культури та мистецтв України приймає рішення про ліквідацію таких музеїв та про порядок подальшого використання їх музейних зібрань. Вимоги статті 10 цього Закону на ліквідацію вказаних музеїв не поширюються". Суперечить статті 3 (сприяння міжнародному співробітництву)  
Відхилено    
    -7- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Статтю 7 доповнити частиною шостою такого змісту: "Порядок створення історико-культурних заповідників визначається Кабінетом Міністрів України."  
Враховано    
11. 3. У частині першій статті 9 друге речення виключити.   -8- Косів М.В. (в.о. № 116)
Внести такі зміни до Закону України "Про музеї та музейну справу": "У статті 9: 1) частину першу викласти в такій редакції: "Державна реєстрація музеїв незалежно від форм власності проводиться відповідно виконавчими комітетами сільської, селищної, міської рад, виконавчими органами районних у місті Києві рад"; 2) у частині другій абзац четвертий виключити, у зв'язку з цим абзац п'ятий вважати абзацом четвертим."  
Враховано   5. У статті 9: 1) частину першу викласти в такій редакції: "Державна реєстрація музеїв незалежно від форм власності проводиться відповідно виконавчими комітетами сільської, селищної, міської рад, виконавчими органами районних у місті Києві рад"; 2) у частині другій абзац четвертий виключити. У зв'язку з цим абзац п'ятий вважати абзацом четвертим; 3) перше речення частини шостої викласти в такій редакції: "Музеї, створені у складі підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, реєстрації не підлягають".  
    -9- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Перше речення частини шостої статті 9 викласти в редакції: "Музеї, створені у складі підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, реєстрації не підлягають".  
Враховано    
12. 4. У частині першій статті 10 слова "арбітражного суду" виключити.   -10- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Частину другу викласти в такій редакції: "Порядок подальшого використання музейних зібрань музеїв, що ліквідуються, заснованих на державній і комунальній формах власності, визначає засновник за погодженням з Міністерством культури і мистецтв України. У разі ліквідації підприємств, установ, організацій, у складі яких діють музеї, а також у разі ліквідації музеїв, які діяли на громадських засадах, їх музейні зібрання передаються до відповідних профільних музеїв у порядку, передбаченому Положенням про Музейний фонд України. У разі ліквідації музеїв, заснованих на приватній формі власності, переважне право на придбання музейних зібрань за інших рівних умов має держава".  
Враховано   6. У статті 10: 1) у частині першій слова "арбітражного суду" виключити; 2) частину другу викласти в такій редакції: "Порядок подальшого використання музейних зібрань музеїв, що ліквідуються, заснованих на державній і комунальній формах власності, визначає засновник за погодженням із Міністерством культури і мистецтв України. У разі ліквідації підприємств, установ, організацій, у складі яких діють музеї, а також у разі ліквідації музеїв, які діяли на громадських засадах, їхні музейні зібрання передаються до відповідних профільних музеїв у порядку, передбаченому Положенням про Музейний фонд України . У разі ліквідації музеїв, заснованих на приватній формі власності, переважне право на придбання музейних зібрань за інших рівних умов має держава".  
    -11- Кожин Б.Б. (реєстр. картка № 317)
Доповнити статтю 12 реченням наступного змісту: "Музеї звільняються від плати за землю, яка перебуває в їх користуванні".  
Відхилено , врегульовано в Законі України "Про плату за землю".   
    -12- Кожин Б.Б. (реєстр. картка № 317)
Доповнити статтю 13 частинами наступного змісту: "Музеям надаються податкові пільги у відповідності до чинного законодавства України. "Експонати, обладнання для фондосховищ чи експозиції, інше музейне устаткування, які музей придбав для себе за кордоном, звільняються від обкладання ввізним митом". Доповнити проект закону України "Про ввезенням і вивезенням культурних цінностей" положенням аналогічного змісту.  
Відхилено , регулюється Законом України "Про єдиний митний тариф" та іншими законами з питань оподаткування   
13. 5. Перше речення частини другої статті 14 викласти у такій редакції: "Приміщення загальнодержавних, республіканських (Автономної Республіки Крим) і місцевих музеїв, що є державною або комунальною власністю, а також засновані на майні, що належить Автономній Республіці Крим, передається їм на праві оперативного управління".   -13- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Перше речення частини другої статті 14 викласти в такій редакції: "Приміщення музеїв, що є у державній чи комунальній власності, передається їм на праві оперативного управління."  
Враховано   7. У частині другій статті 14 перше речення викласти в такій редакції: "Приміщення музеїв, що є у державній чи комунальній власності, передається їм на праві оперативного управління". 8. У статті 15: 1) у частині першій слова "наукову, історичну, художню чи іншу культурну цінність" замінити словами "художнє, історичне, етнографічне та наукове значення"; 2) частину четверту викласти в такій редакції: "До державної частини Музейного фонду України належать музейні зібрання та окремі пам"ятки, що є державною власністю. Музейні колекції та музейні предмети, що знаходяться в музеях, переданих із державної власності у комунальну власність, є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України. При передачі музеїв державної власності у комунальну власність музейні колекції та музейні предмети залишаються у державній власності і належать до державної частини Музейного фонду України. Порядок віднесення музейних колекцій та музейних предметів, а також окремих пам"яток до державної частини музейного фонду України визначається Положенням про Музейний фонд України. Контроль за станом обліку, збереження, використання та переміщення державної частини Музейного фонду України здійснюється Міністерством культури і мистецтв України. Перелік музеїв (в тому числі музеїв системи Національної академії наук України, Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, Педагогічного товариства України, інших самоврядних організацій), в яких зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України, затверджується Кабінетом Міністрів України"; 3) частину п"яту викласти в такій редакції: "До недержавної частини Музейного фонду України належать музейні колекції та музейні предмети, що не віднесені або не підлягають віднесенню до державної частини Музейного фонду України, в тому числі пам"ятки, що є власністю громадських, релігійних організацій, окремих громадян та їх об"єднань";  
    -14- Беспалий Б.Я. (реєстр. картка № 404)
Ст. 14, ч. 2 Заключне речення цієї частини викласти у редакції: "Воно може бути вилучене лише за виняткових обставин, передбачених законодавством, за умов надання музею іншого рівноцінного приміщення".  
Враховано редакційно    
    -15- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
У частині першій статті 15 слова "наукову, історичну, художню чи іншу культурну цінність" замінити словами "художнє, історичне, етнографічне та наукове значення".  
Враховано    
    -16- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Частину четверту викласти у такій редакції: "До державної частини Музейного фонду України належать музейні зібрання та окремі пам"ятки, що є державною власністю. Пам"ятки, що знаходяться в музеях переданих із державної власності у комунальну власність, є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України. При передачі музеїв державної власності у комунальну власність музейні колекції та музейні предмети залишаються у державній власності і належать до державної частини Музейного фонду України. Порядок віднесення музейних зібрань та окремих пам"яток до державної частини музейного фонду України визначається Положенням про Музейний фонд України. Контроль за станом обліку, збереження, використання та переміщення державної частини Музейного фонду України здійснюється Міністерством культури і мистецтв України. Перелік музеїв (в тому числі музеїв системи Національної академії наук України, Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, Педагогічного товариства України, інших самоврядних організацій), в яких зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України, затверджується Кабінетом Міністрів України."  
Враховано    
    -17- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Частину п"яту викласти в такій редакції: "До недержавної частини Музейного фонду України належать зібрання музеїв, що не внесені або не підлягають віднесенню до державної частини Музейного фонду України, в тому числі пам"ятки, що є власністю громадських, релігійних організацій, окремих громадян та їх об"єднань.  
Враховано    
14. 6. Статтю 15 доповнити частиною сьомою такого змісту: "Музеї і Музейний фонд України є невід'ємною складовою частиною культурної спадщини України, яка охороняється законом".   -18- Косів М.В. (в.о. № 116)
Статтю 15 доповнити частинами восьмою і дев'ятою такого змісту: "Музейні колекції та музейні предмети, віднесені до державної частини Музейного фонду України, не підлягають відчуженню за винятком обміну на інші музейні колекції та музейні предмети. Рішення про обмін музейних зібрань, що належать до державної частини Музейного фонду України, приймається Міністерством культури і мистецтв України. Музейний фонд України є національним багатством України, невід"ємною складовою частиною культурної спадщини України, яка охороняється законом. Положення про Музейний фонд України затверджується Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   4) доповнити статтю частинами сьомою і восьмою такого змісту: "Музейні колекції та музейні предмети, віднесені до державної частини Музейного фонду України, не підлягають відчуженню за винятком обміну на інші музейні колекції та музейні предмети. Рішення про обмін музейних колекцій та музейних предметів, що належать до державної частини Музейного фонду України, приймається Міністерством культури і мистецтв України. Музейний фонд України є національним багатством України, невід"ємною складовою частиною культурної спадщини України, яка охороняється законом. Положення про Музейний фонд України затверджується Кабінетом Міністрів України". 9. У частині першій статті 16 слова "наукове, історичне, художнє чи інше культурне" замінити словами "художнє, історичне, етнографічне та наукове". 10. Абзац другий статті 18 викласти в такій редакції: "придбання пам"яток Міністерством культури і мистецтв України, іншими центральними органами виконавчої влади, їх органами на місцях, органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень - за рахунок коштів Державного бюджету України і коштів місцевих бюджетів та музеями - за рахунок власних коштів".  
    -19- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
У статті 16 слова "наукове, історичне, художнє чи інше культурне" замінити словами "художнє, історичне, етногрфічне та наукове".  
Враховано    
    -20- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Другий абзац статті 18 викласти в такій редакції: "придбання пам"яток Міністерством культури і мистецтв України, іншими центральними органами виконавчої влади, їх органами на місцях, органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень - за рахунок коштів Державного бюджету України і коштів місцевих бюджетів та музеями - за рахунок власних коштів;"  
Враховано    
15. 7. Статтю 20 викласти у такій редакції: "Передача пам'яток Музейного фонду України, що зберігаються у музеях, заснованих на державній, комунальній, приватній формі власності, а також на майні, що належить Автономній Республіці Крим, іншим музеям та організаціям на постійне зберігання в межах України, здійснюється у порядку, встановленому Міністерством культури і мистецтв України".   -21- Косів М.В. (в.о. № 116)
Статтю 20 подати в редакції: "Передача пам'яток Музейного фонду України, що зберігаються у музеях, заснованих на будь-яких формах власності, передбачених законодавством України, іншим музеям та організаціям на постійне зберігання здійснюється відповідно до Положення про Музейний фонд України."  
Враховано   11. Статтю 20 викласти у такій редакції: "Передача пам'яток Музейного фонду України, що зберігаються у музеях, заснованих на будь-яких формах власності, передбачених законодавством України, іншим музеям та організаціям на постійне зберігання здійснюється відповідно до Положення про Музейний фонд України". 12. У статті 21: 1) частину п"яту викласти в такій редакції: "Пам"ятки державної частини Музейного фонду України не підлягають приватизації"; 2) доповнити статтю частиною шостою такого змісту: "Пам"ятки державної частини Музейного фонду України не можуть бути предметом застави. Зібрання музеїв, заснованих на приватній формі власності, не можуть бути предметом застави, якщо заставодержатель - іноземний громадянин або особа без громадянства, яка не проживає в Україні". 13. У частині першій статті 26 слова "державних музеїв" замінити словами "музеїв, заснованих на державній та комунальній формах власності".  
    -22- Кожин Б.Б. (реєстр. картка № 317)
Доповнити статтю 20 частиною наступного змісту: "Матеріали та цінності, які були передані фізичними особами на постійне зберігання до музеїв і включені до складу Музейного фонду України. вилученню не підлягають".  
Відхилено    
    -23- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Частину п"яту викласти в такій редакції: "Пам"ятки державної частини Музейного фонду України не підлягають приватизації".  
Враховано    
    -24- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Статтю 21 доповнити новою шостою частиною такого змісту: "Пам"ятки державної частини Музейного фонду України не можуть бути предметом застави. Зібрання музеїв, заснованих на приватній формі власності не можуть бути предметом застави, якщо заставодержатель - іноземний громадянин або особа без громадянства, яка не проживає в Україні."  
Враховано    
    -25- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
У частині першій статті 26 слова "державних музеїв" замінити словами "музеїв, заснованих на державній та комунальній формах власності".  
Враховано    
    -26- Кожин Б.Б. (реєстр. картка № 317)
Доповнити частину 2 статті 28 підпунктами наступного змісту: "належні умови праці, побуту, відпочинку, медичне обслуговування; підвищення кваліфікації не рідше одного разу на п'ять років; правовий, соціальний, професійний захист; компенсації, встановлені законодавством, у разі втрати роботи, у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці; призначення і виплату пенсії відповідно до чинного законодавства; встановлення підвищених посадових окладів (ставок заробітної плати) за наукові ступені і вчені звання; виплату надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу музейної роботи у розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України; надання щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків; виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки; встановлення середніх посадових окладів (ставок заробітної плати музейним працівникам на рівні не нижчому від середньої заробітної плати у народному господарстві).  
Враховано частково    
16. 8. Абзац восьмий частини другої статті 28 виключити.   -27- Косів М.В. (в.о. № 116)
Абзац восьмий частини другої статті 28 не вилучати, бо така зміна у Закону суперечить частині третій статті 22 Конституції України.  
Враховано   14. Частину другу статті 28 після абзацу восьмого доповнити новими абзацами дев'ятим і десятим такого змісту: "грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов"язків і матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України; безплатне користування у межах встановлених норм житлом з опаленням і освітленням, якщо вони проживають у селах і селищах". У зв'язку з цим абзац дев'ятий вважати абзацом одинадцятим. 15. Частину другу статті 29 викласти в такій редакції: "Музеї, що є у державній чи комунальній власності, не підлягають приватизації".  
    -28- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
У статті 28 частину другу доповнити новими абзацами дев'ятим, десятим такого змісту: "грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов"язків і матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі та порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України; безплатне користування у межах встановлених норм житлом з опаленням і освітленням, якщо вони проживають у селах і селищах;" У зв'язку з цим абзац дев'ятий вважати абзацом одинадцятим.  
Враховано    
    -29- Кожин Б.Б. (реєстр. картка № 317)
Доповнити статтю 28 частинами наступного змісту: "Перегляд заробітної плати працівникам музеїв провадиться двічі на рік з щоквартальною індексацією з урахуванням рівня інфляції. Затвердження схеми посадових окладів (ставок заробітної плати ) працівникам музеїв та підвищення (індексація) їх посадових окладів (ставок заробітної плати) проводиться у порядку встановленому Кабінетом міністрів України. Держава забезпечує: встановлення пільг спеціалістам, які працюють у музейній сфері, до рівня середньомісячної заробітної плати працівників у цілому по народному господарству; встановлення середнього розміру посадових окладів (ставок заробітної плати) обслуговуючому персоналу відповідно до схеми посадових окладів (ставок заробітної плати), що визначені Кабінетом Міністрів України. Перегляд рівня заробітної плати спеціалістам , які працюють в музейній сфері, і обслуговуючому персоналу проводиться двічі на рік за щоквартальною індексацією з урахуванням рівня інфляції. У разі захворювання працівника музею, Яке унеможливлює виконання ним професійних обов'язків, або тимчасового переведення за цих чи інших обставин на іншу роботу, за ним зберігається попередній середній заробіток. У разі хвороби або каліцтва попередній середній заробіток виплачується до відновлення працездатності або встановлення інвалідності. Працівникам музеїв, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали працівниками музеїв в цих населених пунктах і проживають у них, держава відповідно до чинного законодавства забезпечує безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм. Вказані особи мають право на одержання у власність земельної ділянки у розмірі середньої земельної частки відповідно до чинного законодавства. Працівників музеїв за рахунок власних коштів музеїв може подаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. За особливі трудові заслуги працівники музеїв можуть бути нагороджені державними нагородами, представлені до присудження державних премій України, відзначені знаками, грамотами, іншими видами морального та матеріального заохочення".  
Враховано частково    
    -30- Покотило Н.О. (реєстр. картка № 352)
Частину другу статті 29 подати в редакції: "Музеї, що є у державній чи комунальній власності, не підлягають приватизації."  
Враховано    
17. 9. У тексті Закону слова "Міністерство культури України" та слова "органи державної виконавчої влади" замінити відповідно словами "Міністерство культури і мистецтв України" та "органи виконавчої влади".      16. У тексті Закону слова "Міністерство культури України" та "органи державної виконавчої влади" в усіх відмінках замінити словами "Міністерство культури і мистецтв України" та "органи виконавчої влади" у відповідних відмінках.  
18. II. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.   -31- Косів М.В. (в.о. № 116)
Доповнити законопроект положенням в редакції: "II. Прикінцеві положення 1. Закон України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про музеї та музейну справу" набирає чинності з дня його опублікування, крім статті 14 щодо права працівників музеїв на грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов"язків і матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та щодо права на безплатне користування у межах встановлених норм житлом з опаленням і освітленням, якщо вони проживають у селах і селищах, яка набирає чинності з дня введення в дію Закону України про Державний Бюджет України на 2000 рік. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із нормами цього Закону вони діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців після опублікування Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про музеї та музейну справу": підготувати та подати до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону; розробити і привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти; відповідно до компетенції забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону."  
Враховано   II. Прикінцеві положення 1. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про музеї та музейну справу" набирає чинності з дня його опублікування, крім статті 14 щодо права працівників музеїв на грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов"язків і матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та щодо права на безплатне користування у межах встановлених норм житлом з опаленням і освітленням, якщо вони проживають у селах і селищах, яка набирає чинності з дня введення в дію Закону України про Державний Бюджет України на 2000 рік. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із нормами цього Закону вони діють у частині, що не суперечить цьому Закону. 2. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про музеї та музейну справу": підготувати та подати до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону; розробити і привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти; відповідно до компетенції забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.