Кількість абзаців - 161 Таблиця поправок


Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
 
   ПРОЕКТ
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів
 
   Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 13-17, ст. 112) такі зміни:
 
   І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 13-17, ст. 112) такі зміни:
 
5. 1. у підпункті 14.1.4 пункту 14.1 статті 14:
 
-1- Святаш Д.В.
Мхітарян Н.М.
Пункт 1 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   1. У підпункті 14.1.4 пункту 14.1 статті 14:
 
6. 1) після слів «таких товарів (продукції)» доповнити словами «а також особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами».
 
-2- Кармазін Ю.А.
Абзац перший пункту 1 розділу І законопроекту виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу.
 
Відхилено   1) після слів «таких товарів (продукції)» доповнити словами «а також особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами».
2) доповнити новим підпунктом 14.1.176-1 такого змісту:
«14.1.176-1. фінансовий вексель – це цінний папір, що посвідчує зобов’язання банківської установи, у тому числі центральний орган виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, які випускаються в без документарній формі з метою оформлення наявної заборгованості, у тому числі Державного бюджету України.
До фінансових векселів належать:
казначейський фінансовий вексель;
банківський фінансовий вексель.
Порядок випуску, обігу, погашення та стягнення за фінансовими векселями затверджується:
Національним Банком України для векселів, що емітуються банківськими установами (банківський фінансовий вексель);
Кабінетом Міністрів України для векселів, що випускаються центральним органом виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (казначейський фінансовий вексель).
Правила реєстрації випуску та обліку фінансових векселів затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, за погодженням з Національним банком України.
Оформлення (випуск) казначейського фінансового векселя для цілей цього Кодексу прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування, у тому числі автоматичного, шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний рахунок платника податків.
Пред’явлення фінансового векселя органу державної казначейської служби для цілей цього Кодексу прирівнюється до сплати узгодженого грошового зобов’язання. При цьому, казначейські фінансові векселі не можуть бути пред’явлені до закінчення терміну його погашення».
2. У пункті 19? статті 19?:
1) у підпункті 19?.1.3 після слів «товари (послуги)» доповнити словами «порядку приймання готівки для подальшого переказу (крім приймання готівки банками), за дотриманням суб’єктами господарювання установлених законодавством обов’язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів»;
2) доповнити новими підпунктом 19-1.1.39 такого змісту:
«19-1.1.39. погоджує рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо встановлення ознак фіктивності емітента цінних паперів, а також щодо встановлення порядку визначення емітента цінних паперів таким, що відповідає ознакам фіктивності».
 
    -3- Журавко О.В.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«підпункт 14.1.5 пункту 14.1 статті 14 після слова «позиціях» доповнити цифрами «2203»;
 
Відхилено    
    -4- Журавко О.В.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«У підпункт 14.1.144 пункту 14.1 статті 14 після слова «пиво» доповнити словами «алкогольний напій»
 
Відхилено    
    -5- Національний банк України
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«підпункт 14.1.167 пункту 14.1 статті 14 виключити».
 
Відхилено    
    -6- Полунєєв Ю.В.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
У підпункті 14.1.167 пункту 14.1 статті 14 слова «що здійснюється на основі єдиного договору РЕПО» замінити словами «з одним і тим самим контрагентом, незалежно від того, одним чи кількома договорами оформлені такі операції».
 
Відхилено    
    -7- Журавко О.В.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
«У підпункті 14.1 після підпункту 14.1.176 доповнити новим підпунктом 14.1.176-1 такого змісту:
«14.1.176-1. фінансовий вексель – це цінний папір, що посвідчує зобов’язання банківської установи, у тому числі центральний орган виконавчої влади, що здійснює казначейське, які випускаються в без документарній формі з метою оформлення наявної заборгованості, у тому числі Державного бюджету України.
До фінансових векселів належать:
казначейський фінансовий вексель;
банківський фінансовий вексель.
Порядок випуску, обігу, погашення та стягнення за фінансовими векселями затверджується:
Національним Банком України для векселів, що емітуються банківськими установами (банківський фінансовий вексель);
Кабінетом Міністрів України для векселів, що випускаються Державною казначейською службою України (казначейський фінансовий вексель).
Правила реєстрації випуску та обліку фінансових векселів затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, за погодженням з Національним банком України.
Оформлення (випуск) казначейського фінансового векселя для цілей цього Кодексу прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування, у тому числі автоматичного, шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний рахунок платника податків.
Пред’явлення фінансового векселя органу державної казначейської служби для цілей цього Кодексу прирівнюється до сплати узгодженого грошового зобов’язання. При цьому, казначейські фінансові векселі не можуть бути пред’явлені до закінчення терміну його погашення».
 
Враховано    
    -8- Національний банк України
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«підпункту 19?.1.3 пункту 191.1. статті 191 ПКУ після слів «товари (послуги)» доповнити словами «порядку приймання готівки для подальшого переказу (крім приймання готівки банками), за дотриманням суб’єктами господарювання установлених законодавством обов’язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів».
 
Враховано    
    -9- Шпенов Д.Ю.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Пункт 19-1.1- статті 19-1 доповнити новими підпунктом 19-1.1.39 такого змісту:
«19-1.1.39. погоджує рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо встановлення ознак фіктивності емітента цінних паперів, а також щодо встановлення порядку визначення емітента цінних паперів таким, що відповідає ознакам фіктивності».
 
Враховано    
7. У статті 20:
 
   3. У статті 20:
 
8. 1) у підпункті 20.1.29 пункту 20.1 після слів «наявністю торгових патентів» доповнити словами «, здійснювати контроль за додержанням суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності вимог валютного законодавства».
 
-10- Кінах А.К.
В абзаці четвертому розділу І законопроекту слова «за додержанням суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності вимог валютного законодавства» замінити словами «за встановленими законом строками здійснення розрахунків в іноземній валюті»;
 
Відхилено   у пункті 20.1:
1) у підпункті 20.1.29 після слів «наявністю торгових патентів» доповнити словами «здійснювати контроль за додержанням суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності вимог валютного законодавства».
2) підпункт 20.1.29 викласти у такій редакції:
«20.1.29. здійснювати контроль за додержанням норм законодавства з питань регулювання готівкових розрахунків за товари (послуги), приймання готівки для подальшого переказу (крім приймання готівки банками), забезпечення суб’єктами господарювання можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, наявністю торгових патентів, здійснювати контроль за додержанням суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності вимог валютного законодавства»;
3) доповнити підпунктом 20.1.42 такого змісту:
«20.1.42. здійснює контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), порядку приймання готівки юридичними особами (крім банків) та за дотриманням установлених законодавством обов'язкових вимог щодо забезпечення суб'єктами господарювання можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів»
 
    -11- Національний банк України
Абзаци третій і четвертий пункт 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«2. У статті 20:
1) підпункт 20.1.29 пункту 20.1 викласти у такій редакції:
«20.1.29. здійснювати контроль за додержанням норм законодавства з питань регулювання готівкових розрахунків за товари (послуги), приймання готівки для подальшого переказу (крім приймання готівки банками), забезпечення суб’єктами господарювання можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, наявністю торгових патентів, здійснювати контроль за додержанням суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності вимог валютного законодавства».
 
Враховано    
    -12- Шпенов Д.Ю.
Розділ І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«пункт 20.1 статті 20 доповнити підпунктом 20.1.42 такого змісту:
«20.1.42. здійснює контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), порядку приймання готівки юридичними особами (крім банків) та за дотриманням установлених законодавством обов'язкових вимог щодо забезпечення суб'єктами господарювання можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів».
 
Враховано    
9. 3. В абзаці другому пункту 81.1 статті 81 слова «суб’єкта (об’єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова)» замінити словами «суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична)».
 
-13- Національний банк України
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Підпункт 101.2.5 пункту 101.2 статті 101 викласти у такій редакції:
«101.2.5. податковий борг платника податків щодо якого до Державного реєстру внесено запис про його припинення на підставі рішення суду, а для банків – на підставі рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про затвердження звіту про завершення ліквідації банку або рішення Національного банку України про затвердження ліквідаційного балансу, ухвалення остаточного звіту ліквідатора і завершення ліквідаційної процедури»
 
Враховано   4. В абзаці другому пункту 81.1 статті 81 слова «суб’єкта (об’єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова)» замінити словами «суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична)».
5. Підпункт 101.2.5 пункту 101.2 статті 101 викласти у такій редакції:
«101.2.5. податковий борг платника податків щодо якого до Державного реєстру внесено запис про його припинення на підставі рішення суду, а для банків – на підставі рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про затвердження звіту про завершення ліквідації банку або рішення Національного банку України про затвердження ліквідаційного балансу, ухвалення остаточного звіту ліквідатора і завершення ліквідаційної процедури».
 
10. 4. Доповнити статтею 128-1 такого змісту:
 
-14- Кармазін Ю.А.
Пункт 4 розділу І законопроекту виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу.
 
Враховано      
    -15- Кінах А.К.
Пункт 4 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано    
11. «Стаття 128-1. Відповідальність за порушення умов зберігання, виробництва та/або реалізації підакцизної продукції.
 
      
12. До суб’єктів господарювання, які займаються (займались) зберіганням, виробництвом та/або реалізацією (оптовою, роздрібною) підакцизної продукції у разі виявлення фальсифікованих підакцизних товарів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку застосовується відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості товару, але не менше 10 мінімальних заробітних плат».
 
      
13. 5. Статтю 133 доповнити пунктом 133.7 наступного змісту:
 
-16- Кармазін Ю.А.
Пункт 5 розділу І законопроекту виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу.
 
Враховано      
    -17- Святаш Д.В.
Мхітарян Н.М.
Полунєєв Ю.В.
Пункт 5 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано    
14. 133.7. Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують особливу систему оподаткування операцій з цінними паперами та деривативами їх обліку та звітності, встановлюються пунктами 153.8-153.9 статті 153 та підпунктом 212.1.9 пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу.
 
-18- Шпенов Д.Ю.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Абзац четвертий підпункту 135.4.2 пункту 135.4 статі 135 викласти у такій редакції:
«в) прибуток від операцій з торгівлі цінними паперами (крім прибутку від операцій з торгівлі цінними паперами, що оподатковується за ставкою, визначеною п.151.4 статті 151 цього Кодексу)».
 
Відхилено   6. Абзац четвертий підпункту 135.4.2 пункту 135.4 статі 135 викласти у такій редакції:
«в) позитивний результат за операціями з цінними паперами відповідно до пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу».
7. У пункті 137.8 статті 137 слово «отримання» замінити словами «визнання та сумою», слово «визначена» замінити словами «та їх сума, визначені».
8. Пункт 137.18 статті 137 викласти у такій редакції:
«137.18. За цінними паперами придбаними платником податку з метою їх продажу або утримання до дати погашення сума процентів включається до складу його доходів за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку».
9. У абзаці першому підпункту 138.5.2 пункту 138.5 статті 138 слово «збільшення» замінити словами «визнання та сумою», слово «визначена» замінити словами «та їх сума, визначені».
 
    -19- Національний банк України
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
Абзац четвертий підпункту 135.4.2 пункту 135.4 статі 135 викласти у такій редакції:
«в) позитивний результат за операціями з цінними паперами відповідно до пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу».
У пункті 137.8 статті 137 слово «отримання» замінити словами «визнання та сумою», слово «визначена» замінити словами «та їх сума, визначені».
 
Враховано    
    -20- Полунєєв Ю.В.
Шпенов Д.Ю.
Розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Пункт 137.18 статті 137 викласти в такій редакції:
«За цінними паперами, придбаними платником податку з метою їх продажу або утримання до дати погашення, сума процентів за такими цінними паперами включається до складу його доходів за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку».
 
Відхилено    
    -21- Національний банк України
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Пункт 137.18 статті 137 викласти у такій редакції:
«137.18. За цінними паперами придбаними платником податку з метою їх продажу або утримання до дати погашення сума процентів включається до складу його доходів за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку».
 
Враховано    
    -22- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«Пункт 138.2 статті 138 доповнити новим абзацом четвертим такого змісту:
«Документи у разі підробки підпису уповноваженої особи та/або відбитку печатки на них, що встановлено відповідним рішенням суду або висновком відповідної експертизи, є недійсними та не дають права на формування витрат по податку на прибуток».
Підпункт 140.1.6 пункту 140.1 статті 140 доповнити абзацом третім такого змісту:
«Віднесення до складу витрат платника податку витрат із страхування (крім витрат по медичному, пенсійному страхуванню та за обов’язковими видами страхування) здійснюється в розмірі, що не перевищує 5 відсотків від оподаткованого прибутку за звітний податковий період. Для новостворених підприємств це обмеження не застосовується протягом двох років».
 
Відхилено    
    -23- Національний банк України
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
У абзаці першому підпункту 138.5.2 пункту 138.5 статті 138 слово «збільшення» замінити словами «визнання та сумою», слово «визначена» замінити словами «та їх сума, визначені».
 
Враховано    
15. 6. Статтю 151 доповнити пунктом 151.4 наступного змісту:
 
-24- Кармазін Ю.А.
Пункт 6 розділу І законопроекту виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу.
 
Відхилено   10. Статтю 151 доповнити пунктом 151.4 наступного змісту:
 
    -25- Святаш Д.В.
Мхітарян Н.М.
Пункт 6 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -26- Полунєєв Ю.В.
Пункт 6 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
16. «151.4. За ставкою 10 відсотків у випадках, встановлених підпунктом 212.1.9 статті 212 цього Кодексу».
 
-27- Воропаєв Ю.М.
Абзац другий пункту 6 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«151.4. За ставкою 10 відсотків щодо об’єкту оподаткування, визначеного відповідно до пунктів 153.8 та 153.9 статті 153 цього Кодексу за операціями з цінними паперами та деривативами».
 
Враховано   «151.4. За ставкою 10 відсотків щодо об’єкту оподаткування, визначеного відповідно до пунктів 153.8 та 153.9 статті 153 цього Кодексу за операціями з цінними паперами та деривативами».
11. Пункт 152.10 статті 152 доповнити другим реченням такого змісту:
«Норми цього пункту не застосовуються до операцій, стосовно яких іншими нормами цього розділу Кодексу передбачене визнання доходів та витрат за даними бухгалтерського обліку».
 
    -28- Національний банк України
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Пункт 152.10 статті 152 доповнити другим реченням такого змісту:
«Норми цього пункту не застосовуються до операцій, стосовно яких іншими нормами цього розділу Кодексу передбачене визнання доходів та витрат за даними бухгалтерського обліку»
 
Враховано    
17. 7. У статті 153:
 
-29- Мхітарян Н.М.
Пункт 7 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   12. У статті 153:
 
18. 1) абзац четвертий підпункту 153.4.1 пункту 153.4 викласти в такій редакції:
 
   у пункті 153.4:
1) абзац четвертий підпункту 153.4.1 викласти в такій редакції:
 
19. «залученням платником податку коштів або майна на підставі договору концесії, комісії, доручення, про відкриття рахунку у цінних паперах, про надання клірингових послуг за угодами щодо фінансових інструментів, консигнації, довірчого управління, схову (відповідального зберігання), договору щодо забезпечення виконання зобов`язань, а також згідно з іншими цивільно-правовими договорами, що не передбачають передачу права власності на такі кошти або майно, з урахуванням положень пункту 153.7 цієї статті»;
 
-30- Полунєєв Ю.В.
Пункт 7 розділу І законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«Підпункт 153.4.3 пункту 153.4. статті 153 викласти в такій редакції:
«153.4.3. За борговими цінними паперами, емітованими платником податку, суми процентів включаються до складу його витрат за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку».
 
Відхилено   «залученням платником податку коштів або майна на підставі договору концесії, комісії, доручення, про відкриття рахунку у цінних паперах, про надання клірингових послуг за угодами щодо фінансових інструментів, консигнації, довірчого управління, схову (відповідального зберігання), договору щодо забезпечення виконання зобов`язань, а також згідно з іншими цивільно-правовими договорами, що не передбачають передачу права власності на такі кошти або майно, з урахуванням положень пункту 153.7 цієї статті»;
2) підпункт 153.4.3 викласти у такій редакції:
«153.4.3. За борговими цінними паперами, емітованими платником податку, суми процентів включаються до складу його витрат за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку».
 
    -31- Національний банк України
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
Підпункт 153.4.3 пункту 153.4. статті 153 викласти у такій редакції:
«153.4.3. За борговими цінними паперами, емітованими платником податку, суми процентів включаються до складу його витрат за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку».
 
Враховано    
20. 2) у другому реченні абзацу третього пункту 153.5 слова «, а також сума його заборгованості, яка погашається за умов, що така заборгованість була включена до складу витрат згідно з вимогами цього Закону» виключити.
 
-32- Воропаєв Ю.М.
Підпункт 2 пункту 7 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
21. 3) пункт 153.8 викласти у наступній редакції:
 
   3) пункт 153.8 викласти у наступній редакції:
 
22. «153.8. Оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами.
 
-33- Воропаєв Ю.М.
Абзаци шостий - дев’ятнадцятий пункту 7 розділу І законопроекту (щодо змін до пункту 153.8) викласти у такій редакції:
«153.8. Оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами.
153.8.1 Облік загального фінансового результату (прибутку/збитку) за операціями з торгівлі цінними паперами ведеться платником податку окремо від інших доходів і витрат.
Платник податку визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями с цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
Платники податку визначають фінансовий результат за операціями з цінними паперами відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку шляхом зменшення прибутків за операціями з цінними паперами на суму збитків від операцій з іншими цінними паперами протягом такого звітного періоду.
Прибуток за кожною окремою операцією з цінними паперами розраховується як позитивна різниця між доходом від такого відчуження та сумою витрат у зв’язку з придбанням таких цінних паперів.
Збиток за кожною окремою операцією з цінними паперами розраховується як від’ємна різниця між доходом від такого відчуження та сумою витрат у зв’язку з придбанням таких цінних паперів.
Для цілей цього пункту дохід платника податку від продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такі цінні папери.
Витрати платника податку на користь продавця або емітента цінних паперів визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від відчуження таких цінних паперів.
153.8.2. Для цілей цього пункту цінні папери визнаються такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, за одночасного дотримання таких умов:
а) цінні папери допущені до обігу хоча б на одній фондовій біржі. При цьому перелік іноземних фондових бірж визначається Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
б) ціни цінних паперів (біржовий курс) на українських фондових біржах розраховуються (встановлюються) відповідно до вимог, встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України;
в) інформація про ціни (біржовий курс, останню поточну ціну цінного папера, або результати котирування) цінних паперів обов’язково розміщується на власному веб-сайті фондової біржі та у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, а також може публікуватись в засобах масової інформації (зокрема, електронних) та бути надана фондовою біржею будь-якій заінтересованій особі протягом трьох років після дати здійснення операцій з такими цінними паперами.
153.8.3 Якщо за результатами звітного періоду загальна сума збитків від операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, перевищує загальну суму прибутків від таких операцій, то сума від’ємного значення фінансового результату по операціям з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, переноситься у зменшення загального фінансового результату по таким операціям в наступних звітних періодах до повного погашення.
Якщо за результатами звітного періоду загальна сума збитків від операцій з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, перевищує загальну суму прибутків від таких операцій, за кожним видом цінних паперів то сума від’ємного значення фінансового результату по операціям з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, переноситься у зменшення загального фінансового результату по таким операціям в наступних звітних періодах протягом 1095 днів, наступних за звітним періодом виникнення вказаного від’ємного значення фінансового результату.
Якщо за результатами звітного періоду загальна сума прибутків від операцій із цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, перевищує загальну суму збитків від таких операцій, сума перевищення включається до об’єкту оподаткування за такими операціями та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 151.4 статті 151 цього Кодексу.
Якщо за результатами звітного періоду загальна сума прибутків від операцій із цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, перевищує загальну суму збитків від таких операцій, за кожним видом цінних паперів, сума перевищення включається до об’єкту оподаткування за такими операціями та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 151.4 статті 151 цього Кодексу.
Прибутки, отримані від операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, не можуть бути зменшені на збитки від операцій з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
Прибутки, отримані від операцій з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, не можуть бути зменшені на збитки від операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі.
153.8.4. Якщо платником податку здійснені витрати, пов'язані з придбанням цінних паперів або деривативів емітента, інформація що до якого містилась на дату вчинення правочину в переліку емітентів, що мають ознаки фіктивності, такі витрати не враховуються при визначенні фінансового результату за операціями з цінними паперами або деривативами.
Ознаки фіктивності емітента встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Внесення та виключення емітента з переліку емітентів, що мають ознаки фіктивності здійснюється на підставі спільного рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Порядок визначення емітентів, що мають ознаки фіктивності, та оприлюднення такої інформації визначаються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики»
 
Враховано   «153.8. Оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами.
153.8.1 Облік загального фінансового результату (прибутку/збитку) за операціями з торгівлі цінними паперами ведеться платником податку окремо від інших доходів і витрат.
Платник податку визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями с цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
Платники податку визначають фінансовий результат за операціями з цінними паперами відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку шляхом зменшення прибутків за операціями з цінними паперами на суму збитків від операцій з іншими цінними паперами протягом такого звітного періоду.
Прибуток за кожною окремою операцією з цінними паперами розраховується як позитивна різниця між доходом від такого відчуження та сумою витрат у зв’язку з придбанням таких цінних паперів за винятком операцій з торгівлі борговими цінними паперами, в яких сума доходу від відчуження зменшується на суму нарахованих, але не отриманих процентів і оподаткування яких здійснюється згідно з пунктом 137.18 Кодексу та сума витрат з придбання таких цінних паперів зменшується на суму сплачених процентів продавцю нарахованих згідно умовами випуску таких цінних паперів.
Збиток за кожною окремою операцією з цінними паперами розраховується як від’ємна різниця між доходом від такого відчуження та сумою витрат у зв’язку з придбанням таких цінних паперів за винятком операцій з торгівлі борговими цінними паперами, в яких сума доходу від відчуження зменшується на суму нарахованих, але не отриманих процентів і оподаткування яких здійснюється згідно з пунктом 137.18 Кодексу та сума витрат з придбання таких цінних паперів зменшується на суму сплачених процентів продавцю Для цілей цього пункту дохід платника податку від продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такі цінні папери.
Витрати платника податку на користь продавця або емітента цінних паперів визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від відчуження таких цінних паперів.
153.8.2. Для цілей цього пункту цінні папери визнаються такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, за одночасного дотримання таких умов:
а) цінні папери допущені до обігу хоча б на одній фондовій біржі. При цьому перелік іноземних фондових бірж визначається Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
б) ціни цінних паперів (біржовий курс) на українських фондових біржах розраховуються (встановлюються) відповідно до вимог, встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України;
в) інформація про ціни (біржовий курс, останню поточну ціну цінного папера, або результати котирування) цінних паперів обов’язково розміщується на власному веб-сайті фондової біржі та у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, а також може публікуватись в засобах масової інформації (зокрема, електронних) та бути надана фондовою біржею будь-якій заінтересованій особі протягом трьох років після дати здійснення операцій з такими цінними паперами.
153.8.3 Якщо за результатами звітного періоду загальна сума збитків від операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, перевищує загальну суму прибутків від таких операцій, то сума від’ємного значення фінансового результату по операціям з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, переноситься у зменшення загального фінансового результату по таким операціям в наступних звітних періодах до повного погашення.
Якщо за результатами звітного періоду загальна сума збитків від операцій з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, перевищує загальну суму прибутків від таких операцій, то сума від’ємного значення фінансового результату по операціям з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, переноситься у зменшення загального фінансового результату по таким операціям в наступних звітних періодах протягом 1095 днів, наступних за звітним періодом виникнення вказаного від’ємного значення фінансового результату.
Якщо за результатами звітного періоду загальна сума прибутків від операцій із цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, перевищує загальну суму збитків від таких операцій, сума перевищення включається до об’єкту оподаткування за такими операціями та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 151.4 статті 151 цього Кодексу.
Якщо за результатами звітного періоду загальна сума прибутків від операцій із цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, перевищує загальну суму збитків від таких операцій, за кожним видом цінних паперів, сума перевищення включається до об’єкту оподаткування за такими операціями та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 151.4 статті 151 цього Кодексу.
Прибутки, отримані від операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, не можуть бути зменшені на збитки від операцій з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
Прибутки, отримані від операцій з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі, не можуть бути зменшені на збитки від операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі.
153.8.4. Якщо платником податку здійснені витрати, пов'язані з придбанням цінних паперів або деривативів емітента, інформація що до якого містилась на дату вчинення правочину в переліку емітентів, що мають ознаки фіктивності, такі витрати не враховуються при визначенні фінансового результату за операціями з цінними паперами або деривативами.
Ознаки фіктивності емітента встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Внесення та виключення емітента з переліку емітентів, що мають ознаки фіктивності здійснюється на підставі спільного рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Порядок визначення емітентів, що мають ознаки фіктивності, та оприлюднення такої інформації визначаються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики».
 
    -34- Національний банк України
підпункт 3 пункту 7 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
«Прибуток за кожною окремою операцією з цінними паперами розраховується як позитивна різниця між доходом від такого відчуження та сумою витрат у зв’язку з придбанням таких цінних паперів за винятком операцій з торгівлі борговими цінними паперами, в яких сума доходу від відчуження зменшується на суму нарахованих, але не отриманих процентів і оподаткування яких здійснюється згідно з пунктом 137.18 Кодексу та сума витрат з придбання таких цінних паперів зменшується на суму сплачених процентів продавцю нарахованих згідно умовами випуску таких цінних паперів.
Збиток за кожною окремою операцією з цінними паперами розраховується як від’ємна різниця між доходом від такого відчуження та сумою витрат у зв’язку з придбанням таких цінних паперів за винятком операцій з торгівлі борговими цінними паперами, в яких сума доходу від відчуження зменшується на суму нарахованих, але не отриманих процентів і оподаткування яких здійснюється згідно з пунктом 137.18 Кодексу та сума витрат з придбання таких цінних паперів зменшується на суму сплачених процентів продавцю «.
 
Враховано    
    -35- Кінах А.К.
У підпункті 3) пункту 7 розділу І законопроекту замінити за текстом слова «прибутки», «збитки» на, відповідно, слова «позитивний фінансовий результат» та «від’ємний фінансовий результат».
 
Враховано по суті   
    -36- Полунєєв Ю.В.
Абзаци шостий - дев’ятнадцятий пункту 7 розділу І законопроекту (щодо змін до пункту 153.8) викласти у такій редакції:
«153.8. Оподаткування операцій з цінними паперами.
Платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами (у тому числі іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю), корпоративними правами.
Фінансовий результат від продажу (відчуження, погашення) цінних паперів та корпоративних прав визначається за кожною окремою операцією за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
Якщо за результатами звітного періоду загальна сума збитків з операцій з цінними паперами чи корпоративними правами перевищує загальну суму прибутків з таких операцій, то сума перевищення враховується у визначенні прибутків/збитків з операцій з цінними паперами чи корпоративними правами наступних звітних періодів до повного погашення.
Якщо за результатами звітного періоду загальна сума прибутків з операцій із цінними паперами чи корпоративними правами перевищує загальну суму збитків із таких операцій, сума перевищення включається до складу доходів за результатами такого звітного періоду».
 
Враховано частково    
23. 153.8.1 облік загального фінансового результату операцій з торгівлі цінними паперами ведеться платником податку окремо від інших доходів і витрат.
 
      
24. Платник податку визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями с цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
 
-37- Кармазін Ю.А.
Абзац восьмий підпункту 3 пункту 7 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено      
25. Фінансовий результат від продажу (відчуження, погашення) цінних паперів визначається за кожною окремою операцією як різниця між доходами отриманими (нарахованими) від такого відчуження та ціною придбання таких цінних паперів.
 
      
26. 153.8.2 Для цілей цього пункту цінні папери та деривативи визнаються такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, за одночасного дотримання таких умов:
 
      
27. а) цінні папери та деривативи допущені до обігу хоча б на одній фондовій біржі. При цьому перелік іноземних фондових бірж визначається Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
 
      
28. б) інформація про ціни (біржовий курс та результати котирування) цінних паперів та деривативів публікується в засобах масової інформації (зокрема електронних) або може бути надана фондовою біржею будь-якій заінтересованій особі протягом трьох років після дати здійснення операцій з такими цінними паперами;
 
      
29. в) щодо цінних паперів розраховується біржовий курс або ринкове котирування (для цінних паперів, що допущені до обігу на іноземній фондовій біржі, або деривативів) відповідно до вимог, встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України (за погодженням з Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики).
 
      
30. 153.8.3 Якщо за результатами звітного періоду загальна сума збитків з операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі перевищує загальну суму прибутків з таких операцій за кожним видом цінного паперу, то сума перевищення враховується у визначенні прибутків/збитків з операцій з такими цінними паперами наступних звітних періодів до повного погашення.
 
-38- Національний банк України
Підпункт 153.8.3 пункту 7 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«153.8.3. Для цілей цього пункту результат за операціями з цінними паперами за звітний період розраховується як сума:
доходів/витрат, визнаних згідно з правилами бухгалтерського обліку;
прибутків/збитків, визнаних у складі власного капіталу згідно з правилами бухгалтерського обліку;
прибутків/збитків за операціями з акціями дочірніх або асоційованих компаній.
Норми цього пункту не поширюються на доходи та витрати, що регулюються іншими нормами розділу ІІІ цього Кодексу.
Доходи та витрати за операціями з цінними паперами (крім акцій дочірніх або асоційованих компаній), визнані платником податку у звітному періоді відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, включаються до результату за операціями з цінними паперами у сумах за даними бухгалтерського обліку.
Суми прибутків/збитків від збільшення/зменшення балансової вартості цінних паперів, що визнані у складі власного капіталу та не підлягають визнанню у бухгалтерському обліку у доходах/витратах поточного або майбутніх звітних періодів, включаються платником податку до результату за операціями з цінними паперами у дату припинення визнання цих цінних паперів.
Прибутки/збитки за операціями з акціями дочірніх або асоційованих компаній включаються до результату за операціями з цінними паперами у дату продажу, обміну, інших способів відчуження цих акцій. Суми прибутків/збитків за операціями з акціями дочірніх або асоційованих компаній розраховуються у такому порядку. Прибуток визначається як сума перевищення вартості продажу, обміну, інших способів відчуження акцій над вартістю їх придбання. Збиток визначається як сума перевищення вартості придбання акцій над вартістю їх продажу, обміну, інших способів відчуження. Для цілей цього пункту під вартістю продажу слід розуміти суму коштів (вартість майна), отриману (нараховану) платником податку від продажу, обміну, інших способів відчуження акцій, а також суму будь-якої заборгованості платника податку, що погашається у зв'язку з таким продажем, обміном, відчуженням. Під вартістю придбання слід розуміти суму коштів (вартість майн), сплачену (нараховану) платником податку продавцю акцій (у тому числі емітенту під час розміщення) як компенсацію їх вартості, а також суму будь-якої заборгованості продавця перед покупцем, що погашається у зв'язку з таким придбанням.
Від’ємний результат за операціями з цінними паперами, що визначений платником податку відповідно до норм цього пункту за звітний період, враховується у зменшення результату за операціями з цінними паперами у наступних звітних періодах до повного його погашення.
Позитивний результат за операціями з цінними паперами, що визначений платником податку відповідно до норм цього пункту за звітний період, зменшений на від’ємний результат попередніх періодів, включається до доходів платника податку на підставі норми підпункту «в» підпункту 135.4.2 пункту 135.4 статті 135 цього Кодексу та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 151.4 статті 151 цього Кодексу»
 
Враховано по суті     
31. Якщо за результатами звітного періоду загальна сума збитків з операцій з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі перевищує загальну суму прибутків з таких операцій за кожним видом цінного паперу, то сума перевищення враховується у визначенні прибутків/збитків з операцій з такими цінними паперами наступних звітних періодів, що не можуть перевищувати три роки з моменту податкового періоду, в якому отримано такій збиток.
 
      
32. Якщо за результатами звітного періоду загальна сума прибутків з операцій із цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі перевищує загальну суму збитків із таких операцій за кожним видом цінного паперу, сума перевищення включається до складу доходів за такими операціями як результат такого звітного періоду та оподатковуються за ставкою визначеною пунктом 151.4 статті 151 цього Кодексу.
 
      
33. Якщо за результатами звітного періоду загальна сума прибутків з операцій із цінними паперами що не перебувають в обігу на фондовій біржі перевищує загальну суму збитків із таких операцій за кожним видом цінного паперу, сума перевищення включається до складу доходів за такими операціями як результат такого звітного періоду та оподатковуються за ставкою визначеною пунктом 151.4 статті 151 цього Кодексу.
 
      
34. Доходи отримані від операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, не можуть бути зменшені на видатки або збитки від операцій з цінними паперами що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
 
      
35. Доходи отримані від операцій з цінними паперами що не перебувають в обігу на фондовій біржі не можуть бути зменшені на видатки або збитки від операцій з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі.»
 
      
36. 4) пункт 153.9 викласти у такій редакції:
 
-39- Святаш Д.В.
Абзаци двадцятий – двадцять дев’ятий пункту 7 розділу І законопроекту (щодо змін до пункту 153.9) виключити.
 
Відхилено   4) пункт 153.9 викласти у такій редакції:
 
37. «153.9. Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції, що здійснюються платником податку - емітентом цінних паперів з розміщення, погашення, викупу, конвертації та повторного їх продажу.
 
-40- Воропаєв Ю.М.
Абзаци двадцять перший – двадцять дев’ятий пункту 7 розділу І законопроекту (щодо змін до пункту 153.9) викласти у такій редакції:
«153.9. Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на платників податків-емітентів цінних паперів по операціям з розміщення, погашення, викупу, конвертації та повторного їх продажу, а також векселедавців, заставодавців та інших осіб, що видали ордерний або борговий цінний папір, при видачі та погашенні даних цінних паперів.
Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції із внесення платником податку коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи – резидента або нерезидента в обмін на емітовані ним корпоративні права за умови повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента.
Фінансовий результат від операцій з корпоративними правами в іншій, ніж цінні папери, формі; акціями приватних акціонерних товариств; цінних паперів, емітованих нерезидентами, розраховується за правилами (стандартами) бухгалтерського обліку.
Збиток, отриманий від таких операцій, не включається до об’єкту оподаткування.
Прибуток від таких операцій включається до складу доходів, що підлягають оподаткуванню за загальними правилами.
Операції з конвертації цінних паперів оподаткуванню не підлягають.
Операції з купівлі-продажу цінних паперів та інших фінансових інструментів, що здійснюються за участю особи, яка провадить клірингову діяльність та виконує функцію центрального контрагента відповідно до вимог Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», не включаються до складу валових доходів та валових витрат даної особи (за винятком операцій, які здійснюються на користь такої особи).
Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції РЕПО.
Фінансовий результат за такими операціями платника податку визначається за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та оподатковується в загальному порядку. Якщо платником податку не виконано зобов’язання щодо зворотного продажу (купівлі) цінних паперів у встановлений договором РЕПО строк, то така операція оподатковується в порядку, встановленому п. 153.8 ст. 153 цього Кодексу.
Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції з деривативами. За операціями з деривативами (похідними інструментами) фінансовий результат платника податку від таких операцій за звітний податковий період визначається відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку та оподатковується в загальному порядку.
Норми цього Кодексу щодо звичайних цін не занотовуються при проведенні операцій РЕПО чи операцій з деривативами.
Первинними документами для підтвердження доходів і витрат за операціями з цінними паперами та деривативами (похідними інструментами), що перебувають в обігу на фондовій біржі, можуть бути оригінали:
для торговців цінними паперами - учасників фондової біржі - біржового звіту за звітний період;
для платників податку - клієнтів торговців цінними паперами - учасників фондової біржі - звіту торговця цінними паперами, який формується на підставі біржового звіту та договору з таким торговцем»
 
Враховано редакційно   «153.9. Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на платників податків-емітентів цінних паперів по операціям з розміщення, погашення, викупу, конвертації та повторного їх продажу, а також векселедавців, заставодавців та інших осіб, що видали ордерний або борговий цінний папір, при видачі та погашенні даних цінних паперів.
Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції із внесення платником податку коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи – резидента або нерезидента в обмін на емітовані ним корпоративні права за умови повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента.
Фінансовий результат від операцій з продажу та інших способів відчуження корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі; акцій приватних акціонерних товариств; цінних паперів, емітованих нерезидентами, розраховується як різниця між доходом від такого відчуження та сумою витрат у зв’язку з придбанням таких цінних паперів, інших, ніж цінні папери, корпоративних прав.
Прибуток, отриманий від таких операцій, включається до складу доходів, що враховуються при визначенні об’єкту оподаткування, а збиток - до складу витрат, що враховуються при визначенні об’єкту оподаткування.
Операції з конвертації цінних паперів оподаткуванню не підлягають.
Операції з купівлі-продажу цінних паперів та інших фінансових інструментів, що здійснюються за участю особи, яка провадить клірингову діяльність та виконує функцію центрального контрагента відповідно до вимог Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», не включаються до складу валових доходів та валових витрат даної особи (за винятком операцій, які здійснюються на користь такої особи).
Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції РЕПО.
Фінансовий результат за такими операціями платника податку визначається за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та оподатковується в загальному порядку. Якщо платником податку не виконано зобов’язання щодо зворотного продажу (купівлі) цінних паперів у встановлений договором РЕПО строк, то така операція оподатковується в порядку, встановленому п. 153.8 ст. 153 цього Кодексу.
Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції з деривативами. За операціями з деривативами (похідними інструментами) фінансовий результат платника податку від таких операцій за звітний податковий період визначається відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку та оподатковується в загальному порядку.
Норми цього Кодексу щодо звичайних цін не занотовуються при проведенні операцій РЕПО чи операцій з деривативами.
Первинними документами для підтвердження доходів і витрат за операціями з цінними паперами та деривативами (похідними інструментами), що перебувають в обігу на фондовій біржі, можуть бути оригінали:
для торговців цінними паперами - учасників фондової біржі - біржового звіту за звітний період;
для платників податку - клієнтів торговців цінними паперами - учасників фондової біржі - звіту торговця цінними паперами, який формується на підставі біржового звіту та договору з таким торговцем»
 
    -41- Полунєєв Ю.В.
Абзаци двадцять перший – двадцять дев’ятий пункту 7 розділу І законопроекту (щодо змін до пункту 153.9) викласти у такій редакції:
«153.9. Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції, що здійснюються платником податку - емітентом з розміщення та наступного продажу корпоративних прав або інших цінних паперів, а також з їх зворотного викупу або погашення таким платником податку - емітентом.
Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу поширюються також на визначення балансових збитків або прибутків, отриманих платником податку від операцій із корпоративними правами, що виражені в інших, ніж цінні папери, формах.
Операції з конвертації цінних паперів оподаткуванню не підлягають.
Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції з купівлі (продажу) цінних паперів із зобов'язанням зворотного їх продажу (купівлі) (операції РЕПО) та операціями з деривативами (похідними інструментами). Фінансовий результат за такими операціями платника податку визначається за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та оподатковується за ставкою, визначеною п.151.4 цього Кодексу в загальному порядку.
Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції з деривативами. За операціями з деривативами (похідними інструментами) фінансовий результат платника податку від таких операцій за звітний податковий період визначається відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку та оподатковується за ставкою, визначеною п.151.4 цього Кодексу.
Первинними документами для підтвердження фінансових результатів за операціями з цінними паперами та деривативами (похідними інструментами) можуть бути:
для торговців цінними паперами - учасників фондової біржі - біржовий звіт за звітний період;
для платників податку - клієнтів торговців цінними паперами - учасників фондової біржі - звіт торговця цінними паперами, який формується на підставі біржового звіту та договору з таким торговцем».
 
Враховано частково    
38. Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції із корпоративними правами, а саме: внесення платником податку коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи - резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права та повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента.
 
      
39. Фінансовий результат від операцій з корпоративними правами розраховується за правилами встановленими бухгалтерським обліком. На збиток отриманий від таких операцій зменшується розмір власного капіталу такого платника податку.
 
-42- Кінах А.К.
В абзаці четвертому підпункту 4 пункту 7 розділу І законопроекту слова «операцій з корпоративними правами» замінити словами «операцій з відчуження корпоративних прав»;
 
Враховано по суті     
40. Операції з конвертації цінних паперів оподаткуванню не підлягають.
 
      
41. Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції з купівлі (продажу) цінних паперів із зобов’язанням зворотного їх продажу (купівлі) (операції РЕПО). Фінансовий результат за такими операціями платника податку визначається за правилами, визначеними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та оподатковується в загальному порядку.
 
-43- Національний банк України
Абзаци четвертий та шостий підпункту 4 пункту 7 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«Фінансовий результат від операцій з корпоративними правами розраховується як різниця між сумою коштів або вартістю майна, що повертаються власнику корпоративних прав, емітованих юридичною особою, після ліквідації такої юридичної особи - емітента, або в разі виходу платника податку з числа засновників (учасників) емітента корпоративних прав та вартістю придбання таких корпоративних прав платником податку. Розрахований фінансовий результат від операцій з корпоративними правами оподатковується у загальному порядку».
«Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції РЕПО. Фінансовий результат за такими операціями платника податку визначається за даними бухгалтерського обліку та оподатковується в загальному порядку. Якщо не відбувся зворотній продаж (купівля) цінних паперів у встановлений операцією РЕПО строк, то такі цінні папери оподатковуються у подальшому в порядку, встановленому пунктом 153.8 статті 153 цього Кодексу. Норми цього Кодексу щодо звичайних цін не застосовуються при проведенні операцій РЕПО чи операцій з деривативами»
 
Відхилено      
42. Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції з деривативами. За операціями з деривативами (похідними інструментами) фінансовий результат платника податку від таких операцій за звітний податковий період визначається відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку та оподатковується в загальному порядку.
 
      
43. Первинними документами для підтвердження доходів і витрат за операціями з цінними паперами та деривативами (похідними інструментами) можуть бути оригінали:
 
      
44. для торговців цінними паперами - учасників фондової біржі - біржового звіту за звітний період;
 
      
45. для платників податку - клієнтів торговців цінними паперами - учасників фондової біржі - звіту торговця цінними паперами, який формується на підставі біржового звіту та договору з таким торговцем.»
 
-44- Національний банк України
Доповнити розділу І законопроекту новими пунктами такого змісту:
«В абзаці другому підпункту 159.2.2 пункту 159.2 статті 159 слова та цифри « (1 січня 2013 року)» замінити словами та цифрами « (1 січня 2014 року).
 
Відхилено   12. У пункті 164.2 статті 164:
1) у підпункті 164.2.7 слова «а також дохід, що становить позитивну різницю між сумою коштів, одержаною платником податку від фінансової установи після реалізації заставленого майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики), та сумою фактично сплачених платником податку зобов'язань за таким договором кредиту (позики), і сумою, що утримана фінансовою установою в рахунок компенсації своїх витрат/втрат (включаючи залишок непогашеної платником податку суми фінансового кредиту) згідно з таким договором « виключити;
2) у підпункті «д» підпункту 164.2.17 після слова «анульованого» у всіх відмінках доповнити словом « (прощеного)» у всіх відмінках, після слів «з повідомленням про вручення» доповнити словами «або шляхом укладання відповідного договору, або шляхом надання повідомлення боржнику під підпис особисто».
13. У пункті 165.1 статті 165:
1) підпункт 165.1.16 доповнити словами «а також доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики)»;
2) підпункт 165.1.29 доповнити словами «а також доходи, отримані внаслідок індексації депозиту (вкладу) в гривні (прив’язка курсу національної валюти до курсу іноземних валют відповідно до умов договору)».
 
    -45- Національний банк України
Доповнити розділу І законопроекту новими пунктами такого змісту:
«У пункті 164.2 статті 164:
1) слова «а також дохід, що становить позитивну різницю між сумою коштів, одержаною платником податку від фінансової установи після реалізації заставленого майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики), та сумою фактично сплачених платником податку зобов'язань за таким договором кредиту (позики), і сумою, що утримана фінансовою установою в рахунок компенсації своїх витрат/втрат (включаючи залишок непогашеної платником податку суми фінансового кредиту) згідно з таким договором « виключити;
2) підпункті «д» підпункту 164.2.17 після слова «анульованого» у всіх відмінках доповнити словом « (прощеного)» у всіх відмінках, після слів «з повідомленням про вручення» доповнити словами «або шляхом укладання відповідного договору, або шляхом надання повідомлення боржнику під підпис особисто.
У пункті 165.1 статті 165:
підпункт 165.1.16 доповнити словами «а також доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики)»;
підпункт 165.1.29 доповнити словами «а також доходи, отримані внаслідок індексації депозиту (вкладу) в гривні (прив’язка курсу національної валюти до курсу іноземних валют відповідно до умов договору).»
 
Враховано    
46. 8. Абзаци четвертий - п’ятий підпункту 170.2.6 пункту 170.2 статті 176 викласти у такій редакції:
 
-46- Мхітарян Н.М.
Пункт 8 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено      
47. «Інвестиційний прибуток за операціями з цінними паперами чи деривативами визначається платником податків. При цьому платник податку визначає інвестиційний прибуток за операціями з цінними паперами чи деривативами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від інвестиційного прибутку за операціями з цінними паперами чи деривативами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
 
-47- Воропаєв Ю.М.
Пункт 8 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«10. У підпункті 170.2.6 пункту 170.2 статті 170:
абзац третій доповнити словами «крім фінансових результатів, зазначених у абзаці першому пункту 29 підрозділу ХХ цього Кодексу;
абзаци четвертий — п’ятий викласти у такій редакції:
«Фінансовий результат за операціями з цінними паперами чи деривативами визначається платником податків. При цьому платник податку визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами чи деривативами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями з цінними паперами чи деривативами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
Для цілей цього пункту цінні папери чи деривативи визнаються такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, за дотримання умов, визначених у п. 153.8.2 пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу»;
абзаци шостий – восьмий виключити.
 
Враховано   14. У підпункті 170.2.6 пункту 170.2 статті 170:
«абзац третій доповнити словами «крім фінансових результатів, зазначених у абзаці першому пункту 29 підрозділу ХХ цього Кодексу;
абзаци четвертий — п’ятий викласти у такій редакції:
«Фінансовий результат за операціями з цінними паперами чи деривативами визначається платником податків. При цьому платник податку визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами чи деривативами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями з цінними паперами чи деривативами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.
Для цілей цього пункту цінні папери чи деривативи визнаються такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, за дотримання умов, визначених у п. 153.8.2 пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу;
абзаци шостий – восьмий виключити»;
 
48. Для цілей цього пункту цінні папери чи деривативи визнаються такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, за дотримання умов, визначених у п. 153.8.2 пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу.»
 
-48- Національний банк України
Доповнити розділу І законопроекту новими пунктами такого змісту:
У статті 172:
а) перше речення підпункту «б» пункту 172.5 доповнити словами «або відчужений в порядку звернення стягнення фінансовою установою на предмет іпотеки (у тому числі шляхом продажу або передачі його у власність фінансовій установі) з метою погашення зобов’язань за договором кредиту (позики)»;
б) пункт 172.7 доповнити реченням другим такого змісту «Норми цього пункту не застосовуються у випадках, врегульованих пунктом 172.5 цієї статті».
до статті 173, в якій:
а) пункт 173.3 доповнити новим абзацом другим такого змісту:
«Норми цього пункту не застосовуються у випадках, врегульованих пунктом 173.4 цієї статті»;
б) абзац п’ятий пункту 173.4 після слів «перехід права власності на рухоме майно» доповнити словами «та у разі відчуження заставленого майна в порядку звернення стягнення фінансовою установою (у тому числі шляхом продажу або передачі його у власність фінансовій установі) з метою погашення зобов’язань за договором кредиту (позики)», а слова «відчужений за таким рішенням» виключити.
 
Відхилено      
    -49- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«У підпункт першому пункту 180.1 статті 180 слова «провадить господарську діяльність і» виключити;
У пункті 182.1 статті 182 слова «яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми» виключити.»
 
Відхилено    
    -50- Кінах А.К.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«В абзаці першому пункту 182.1 статті 182 слова «провадить оподатковувані операції і» виключити».
 
Відхилено    
49. 9. Пункт 183.7 викласти в наступній редакції:
 
-51- Пінчук А.П.
Пункт 9 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
50. «183.7. Заява про реєстрацію особи як платника податку подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи - платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до органу державної податкової служби за місцезнаходженням (місцем проживання) особи, за виключенням платників податків, які уклали з відповідним органом податкової служби договір про визнання електронних документів. Такі платники податків подають заяву засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису в порядку, передбаченому для подання звітності в електронному вигляді. У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника податку».
 
-52- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
« У статті 187:
підпункт «б» пункту 187.1 викласти у такій редакції:
«б) дата відвантаження товарів, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку»;
абзац перший пункту 187.8 викласти у такій редакції:
«187.8. Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України вважається дата яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів;
б) дата подання митної декларації для митного оформлення»;
пункт 187.11 викласти у такій редакції:
«187.11. Датою виникнення податкових зобов'язань у разі вивезення товарів за межі митної території України є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства.
Зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку, як оплата товарів, що вивозяться за межі митної території України, не змінює значення сум податку, які відносяться до податкових зобов'язань такого платника».
 
Відхилено   15. «В абзаці першому підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 після слова «надання» доповнити словами «послуг платіжних організацій платіжних систем пов’язаних з переказом коштів».
16. У статті 200:
1) пункт 200.13 викласти у такій редакції:
«200.13. На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку, в обслуговуючому банку або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби»;
2) підпункт 200.18.2. викласти у такій редакції:
«200.18.2. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів надає платнику податку суму автоматичного бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) протягом трьох операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби».
 
    -53- Національний банк України
Доповнити розділу І законопроекту новими пунктами такого змісту:
Статтю 189 доповнивши новим пунктом 189.14 в такій редакції:
«189.14. У разі постачання (продажу, відчуження іншим способом) банками та іншими фінансовими установами заставленого майна, отриманого ними у власність внаслідок звернення стягнення, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна. При цьому ціна придбання визначається як вартість заставленого майна, за якою таке майно отримане у власність».
 
Відхилено    
    -54- Шпенов Д.Ю.
Розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Підпункт 196.1.5. пункту 196.1. статті 196 розділу після слів «надання послуг з інкасації, розрахунково - касового обслуговування» доповнити словами «обслуговування іпотечних кредитів, управління іпотечним покриттям».
 
Відхилено    
    -55- Національний банк України
Доповнити розділу І законопроекту новими пунктами такого змісту:
«В абзаці першому підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 після слова «надання» доповнити словами «послуг платіжних організацій платіжних систем пов’язаних з переказом коштів «.
 
Враховано    
    -56- Національний банк України
Доповнити розділу І законопроекту новими пунктами такого змісту:
Пункт 197.12 статті 197 доповнити новим абзацом у такій редакції:
«Звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання (продажу, відчуження іншим способом) заставленого майна, отриманого ними у власність внаслідок звернення стягнення (у частині вартості заставленого майна, за якою таке майно отримане у власність).
Абзац п’ятий пункту 198.6 статті 198 виключити».
 
Відхилено    
    -57- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«У статті 198:
абзац другий пункту 198.2 викласти у такій редакції:
«Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата:
або подання митної декларації для митного оформлення товарів, дата виникнення податкових зобов’язань для яких визначена згідно з підпунктом а) пункту187.8 статті 187 цього Кодексу;
або сплати податку за податковими зобов'язаннями визначеними згідно з підпунктом б) пункту 187.8 статті 187 цього Кодексу;
а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду»;
у пункті 198.6 після слів «митними деклараціями» доповнити словами «заповненими у звичайному порядку».
 
Відхилено    
    -58- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«У статті 200:
пункт 200.13 викласти у такій редакції:
«200.13. На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку, в обслуговуючому банку або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
підпункт 200.18.2. викласти у такій редакції:
«200.18.2. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів надає платнику податку суму автоматичного бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) протягом трьох операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби».
 
Враховано    
51. 10. У абзаці «в» пункті 200.19.6 підпункту 200.19 статті 200 слова «в кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом ІІІ цього Кодексу» замінити словами «за підсумками останнього звітного (податкового) року».
 
-59- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«пункт 201.9 статті 201 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Не дає права на віднесення сум податку до податкового кредиту та є недійсною податкова накладна, у якій підпис уповноваженої особи платника податків та/або печатка підроблені, що встановлено відповідним рішенням суду, що набрало законної сили, або висновком відповідної експертизи».
 
Відхилено   17. У абзаці «в» пункті 200.19.6 підпункту 200.19 статті 200 слова «в кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів), встановлених розділом ІІІ цього Кодексу» замінити словами «за підсумками останнього звітного (податкового) року».
 
52. 11. Друге речення абзацу першого пункту 201.15 статті 201 викласти у такій редакції:
 
-60- Кармазін Ю.А.
Пункт 11 розділу І законопроекту виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу.
 
Враховано      
53. «Платник податку веде реєстр виданих та отриманих податкових накладних, який є складовою податкової декларації, в електронному вигляді, у якому зазначаються порядковий номер податкової накладної, дата її виписки (отримання), загальна сума постачання та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку - продавця, який видав податкову накладну такому платнику податку».
 
      
54. 12. У статті 212:
 
-61- Полунєєв Ю.В.
Мхітарян Н.М.
Святаш Д.В.
Пункт 12 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   18. У статті 212:
 
55. 1) доповнити підпунктом 212.1.9 наступного змісту:
 
   1) доповнити підпунктом 212.1.9 наступного змісту:
 
56. «212.1.9. Платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є будь яка фізична або юридична особа резидент або нерезидент, в т.ч. їх відокремлені підрозділи, які провадять операції з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів (крім операцій з розміщення, погашення, викупу, конвертації, повторного продажу емітентом чи в результаті здійснення внеску до статутного капіталу) та операції з деривативами (крім державних установ та організацій - не суб’єктів підприємницької діяльності)».
 
-62- Шпенов Д.Ю.
Абзац третій пункту 12 розділу І законопроекту замінити двома абзацами такого змісту:
212.1.9. Платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є фізична або юридична особа резидент або нерезидент (в т.ч. їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з деривативами або з продажу, обміну, або інших способів відчуження цінних паперів, крім випадків, передбачених пунктом 213.2 статті 213 цього Кодексу.
Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, державні установи та організації - не суб’єкти підприємницької діяльності, фізичні або юридичні особи резиденти або нерезиденти (в т.ч. їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з відчуження: ощадних (депозитних) сертифікатів; акцій приватних акціонерних товариств; корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі; цінних паперів, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, емітованих нерезидентами.»
 
Враховано   «212.1.9. Платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є фізична або юридична особа резидент або нерезидент (в т.ч. їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з деривативами або з продажу, обміну, або інших способів відчуження цінних паперів, крім випадків, передбачених пунктом 213.2 статті 213 цього Кодексу.
Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, державні установи та організації - не суб’єкти підприємницької діяльності.
Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами фізичні або юридичні особи резиденти або нерезиденти (в т.ч. їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з відчуження акцій ощадних (депозитних) сертифікатів, акцій приватних акціонерних товариств; корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі; цінних паперів, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, емітованих нерезидентами».
 
    -63- Воропаєв Ю.М.
«212.1.9. Платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є фізична або юридична особа резидент або нерезидент (в т.ч. їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з деривативами або з продажу, обміну, або інших способів відчуження цінних паперів, крім випадків, передбачених пунктом 213.2 статті 213 цього Кодексу.
Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, державні установи та організації - не суб’єкти підприємницької діяльності, фізичні або юридичні особи резиденти або нерезиденти (в т.ч. їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з відчуження: акцій приватних акціонерних товариств; корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі; цінних паперів, корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі, емітованих нерезидентами».
 
Враховано    
    -64- Єдін О.Й.
Після абзацу третьего пункту 12 розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами центральні органи виконавчої влади, їх територіальні органи, державні установи та організації – не суб’єкти підприємницької діяльності»
 
Враховано    
57. 2) Пункт 212.3 доповнити новим підпунктом 212.3.3 наступного змісту:
 
   2) Пункт 212.3 доповнити новим підпунктом 212.3.3 наступного змісту:
 
58. «212.3.3. Особи, які визначені в підпункті 212.1.9. пункту 212.1 цієї статті не підлягають реєстрації, як платники податку».
 
   «212.3.3. Особи, які визначені в підпункті 212.1.9. пункту 212.1 цієї статті не підлягають реєстрації, як платники податку».
 
59. 13. У статті 213:
 
-65- Полунєєв Ю.В.
Мхітарян Н.М.
Святаш Д.В.
Пункт 13 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   19. У статті 213:
 
60. 1) Пункт 213.1 доповнити підпунктом 213.1.7 наступного змісту:
 
   1) Пункт 213.1 доповнити підпунктом 213.1.7 наступного змісту:
 
61. «213.1.7. операції з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів (крім операцій, що здійснюються емітентом з розміщення, погашення, викупу, конвертації, повторного продажу емітентом чи в результаті здійснення внеску до статутного капіталу), де відбувається перехід права власності на цінні папери, та операції з деривативами, крім операцій, що здійснюються на міжбанківському ринку».
 
-66- Воропаєв Ю.М.
Шпенов Д.Ю.
Абзац третій пункту 13 розділу І законопроекту замінити двома абзацами такого змісту:
«213.1.7. операції з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів, де відбувається перехід права власності на цінні папери, та операції з деривативами, крім операцій, що здійснюються на міжбанківському ринку деривативів.
Для цілей цього пункту під міжбанківським ринком деривативів розуміється сукупність відносин у сфері торгівлі деривативами між банками, між банками та їх клієнтами (у тому числі банками-нерезидентами), між банками і Національним банком України, а також Національним банком України і його клієнтами»
 
Враховано   «213.1.7. операції з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів, де відбувається перехід права власності на цінні папери, та операції з деривативами, крім операцій, що здійснюються на міжбанківському ринку деривативів.
Для цілей цього пункту під міжбанківським ринком деривативів розуміється сукупність відносин у сфері торгівлі деривативами між банками, між банками та їх клієнтами (у тому числі банками-нерезидентами), між банками і Національним банком України, а також Національним банком України і його клієнтами»
 
62. 2) Пункт 213.2 доповнити підпунктом 213.2.3 наступного змісту:
 
-67- Воропаєв Ю.М.
Шпенов Д.Ю.
Абзац четвертий і п’ятий пункту 13 розділу І законопроекту замінити п’ятьма абзацами такого змісту:
«2) Пункт 213.2 доповнити підпунктами 213.2.3 - 213.2.6 такого змісту:
«213.2.3. операцій з державними та муніципальними цінними паперами, цінними паперами, гарантованими державою, та цінними паперами, емітованими Національним банком України, Міністерством фінансів України, Державною іпотечною установою, та звичайними іпотечними облігаціями, емітованими фінансовою установою, більш ніж 50% корпоративних прав якої належать державі або державним банкам;
213.2.4. операції між емітентом та платником податку з викупу та повторного продажу за грошові кошти, розміщення, погашення, конвертації емітентом цінних паперів власного випуску; операції щодо здійснення внеску до статутного капіталу, а також операції за участі векселедавця, заставодавця та іншої особи, що видала ордерний або борговий цінний папір, з видачі та погашення цих цінних паперів;
213.2.5. операції емітента цінних паперів інститутів спільного інвестування відкритого типу, а саме операції з розміщення, погашення, викупу та повторного продажу.
213.2.6. операції з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами, що здійснюються особою, яка провадить клірингову діяльність та виконує функцію центрального контрагенту відповідно до вимог Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», та операцій з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами, які здійснюються особою, яка провадить клірингову діяльність, з метою забезпечення виконання зобов’язань перед учасниками клірингу».
 
Враховано редакційно   2) Пункт 213.2 доповнити підпунктами 213.2.3 - 213.2.7 такого змісту:
«213.2.3. операцій з державними та муніципальними цінними паперами, цінними паперами, гарантованими державою, та цінними паперами, емітованими Національним банком України, Міністерством фінансів України, Державною іпотечною установою, та звичайними іпотечними облігаціями, емітованими фінансовою установою, більш ніж 50% корпоративних прав якої належать державі або державним банкам, інвестиційними сертифікатами, сертифікатами фондів операцій з нерухомістю, цільовими облігаціями підприємств, виконання зобов’язань за якими здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва;
213.2.4. операції між емітентом та платником податку з викупу та повторного продажу за грошові кошти, розміщення, погашення, конвертації емітентом цінних паперів власного випуску; операції щодо здійснення внеску до статутного капіталу, а також операції за участі векселедавця, заставодавця та іншої особи, що видала ордерний або борговий цінний папір, з видачі та погашення цих цінних паперів;
213.2.5. операції емітента цінних паперів інститутів спільного інвестування відкритого типу, а саме операції з розміщення, погашення, викупу та повторного продажу.
213.2.6. операції з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами, що здійснюються особою, яка провадить клірингову діяльність та виконує функцію центрального контрагенту відповідно до вимог Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», та операцій з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами, які здійснюються особою, яка провадить клірингову діяльність, з метою забезпечення виконання зобов’язань перед учасниками клірингу;
213.2.7. операції Національного банку України на позабіржовому ринку, пов’язані з виконанням ним своїх функцій».
 
63. «213.2.3. операцій з державними та муніципальними цінними паперами, цінними паперами, гарантованими державою та цінними паперами емітованими Національним банком, Міністерством фінансів, Державною іпотечною установою».
 
-68- Мхітарян Н.М.
Абзац п’ятий пункту 13 розділу І законопроекту доповнити словами такого змісту «інвестиційними сертифікатами, сертифікатами фондів операцій з нерухомістю, цільовими облігаціями підприємств, виконання зобов’язань за якими здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва».
 
Враховано      
    -69- Національний банк України
Доповнити пункт 13 розділу І Проекту новим підпунктом 213.2.4 в такій редакції:
«213.2.4. операції Національного банку України на позабіржовому ринку, пов’язані з виконанням ним своїх функцій».
 
Враховано    
64. 14. Статтю 214 доповнити пунктом 214.8 наступного змісту:
 
-70- Полунєєв Ю.В.
Мхітарян Н.М.
Святаш Д.В.
Пункт 14 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   20. Статтю 214 доповнити пунктом 214.8 наступного змісту:
 
65. «214.8 Базою оподаткування особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є договірна вартість цінних паперів або деривативів, визначена у первинних бухгалтерських документах за будь-якою операцією з продажу, обміну або інших способів відчуження (крім операцій, що здійснюються емітентом з розміщення, погашення, викупу, конвертації, повторного продажу емітентом чи в результаті здійснення внеску до статутного капіталу).
 
-71- Воропаєв Ю.М.
Абзац другий пункту 14 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«214.8. базою оподаткування особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є договірна вартість цінних паперів або деривативів, визначена у первинних бухгалтерських документах за будь-якою операцією з продажу, обміну або інших способів їх відчуження»
 
Враховано   «214.8. базою оподаткування особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є договірна вартість цінних паперів або деривативів, визначена у первинних бухгалтерських документах за будь-якою операцією з продажу, обміну або інших способів їх відчуження»
 
66. 15. У статті 215:
 
-72- Журавко О.В.
Пункт 15 розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«у абзаці другому пункту 215.1 статті 215 слово «пиво» виключити».
 
Відхилено   21. У статті 215:
 
67. 1) пункт 215.1 доповнити підпунктом 215.1.1 наступного змісту:
 
-73- Пінчук А.П.
Підпункт 1 пункту 15 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
68. «215.1.1. Підакцизні товари (продукція), які виробляються та реалізуються на митній території України, підлягають обов’язковій класифікації за кодами згідно з УКТ ЗЕД на момент отримання технічної документації для їх виробництва»;
 
      
69. 2) у пункті 215.3:
 
-74- Баранов В.О.
Доповнити розділ 1 законопроекту новим абзацами такого змісту:
у підпункті 215.3.1 пункту 215.3:
слова та цифри:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавки податку
2206 00 (крім 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 — сидр і перрі (без додання спирту) Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту) гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту 45,87
замінити словами та цифрами:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавки податку
2206 00 (крім 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 — сидр і перрі (без додання спирту) Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту) гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту 29
 
Враховано   1) у пункті 215.3:
слова та цифри:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавки податку
2206 00
(крім 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 — сидр і перрі (без додання спирту) Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту) гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту 45,87
замінити словами та цифрами:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавки податку
2206 00 (крім 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 — сидр і перрі (без додання спирту) Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту) гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту 29
 
    -75- Журавко О.В.
Пункт 15 розділу І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«у пункті 215.3:
а) у підпункті 215.3.1:
у абзаці першому слово «пиво» виключити».
«позиції в таблиці підпункту 215.3.1:
«2203 00 Пиво із солоду (солодове) гривень за 1 літр 0,81 замінити наступними словами та цифрами:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавки податку
Пиво із солоду (солодове):
2202 00не більш як 0,5 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту (включно) гривень за 1 літр
100-відсоткового спирту0
2203 00понад 0,5 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту 49,49
у позиції 3 колонки другої слова «Вина виноградні натуральні» замінити словами «Вина виноградні столові»;
у позиції 4 колонки другої слова «Вина натуральні з додаванням спирту та міцні (кріплені)» замінити словами «Вина кріплені»;
у позиції 6 колонки другої слова «Вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів» замінити словами: «Вермути та інші вина виноградні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів»;
у позиції 7 колонки другої слова «Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту)» замінити словами: «Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий; суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені;
 
Відхилено    
70. а) у підпункті 215.3.2:
 
-76- Кармазін Ю.А.
Підпункт 2 пункту 15 розділу І законопроекту виключити (щодо змін до пункту 215.3)
 
Враховано      
71. у рядку за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2401 «Тютюнова сировина. Тютюнові відходи» цифру «0» замінити цифрами «217, 6»;
 
      
72. у рядку за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2402 10 00 00 «Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну» цифри «172, 11» замінити цифрами «217, 6»;
 
      
73. у рядку за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2402 20 90 10 «Сигарети без фільтра, цигарки» у стовпчику «специфічна» цифри «49, 48» замінити цифрами «72, 70», а у стовпчику «адвалорна» цифри «20» замінити цифрами «12»;
 
      
74. у рядку за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 «Сигарети з фільтром» у стовпчику «специфічна» цифри «110, 64» замінити цифрами «162, 60», а у стовпчику «адвалорна» цифри «25» замінити цифрами «12»;
 
-77- Бахтеєва Т.Д.
У абзаці дев’ятому підпункту пункту 15 розділу І законопроекту (зміни до підпункту 215.3.2 пункту 215.3 статті 215) слова та цифри «а у стовпчику «адвалорна» цифри «25» замінити цифрами «12» виключити.
 
Відхилено      
75. у рядку за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2403 (крім 2403 99 10 00) «Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції» цифри «61, 47» замінити цифрами «217, 6»;
 
      
76. у рядку за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2403 10 «Тютюн для куріння, з вмістом або без вмісту замінників у будь-якій пропорції» цифри «86, 05» замінити цифрами «217, 6»;
 
      
77. у рядку за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2403 99 10 00 «Жувальний і нюхальний тютюн» цифри «24, 59» замінити цифрами «217, 6»;
 
      
78. б) у підпункті 215.3.3:
 
      
79. у рядку за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2402 20 90 10 «Сигарети без фільтра, цигарки» у стовпчику «Мінімальне акцизне податкове зобов'язання» цифри «70, 69» замінити цифрами «95, 40»;
 
      
80. у рядку за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 «Сигарети з фільтром» у стовпчику «Мінімальне акцизне податкове зобов'язання» цифри «184, 40» замінити цифрами «217, 60»;
 
      
81. в) у підпункті 215.3.4:
 
-78- Кармазін Ю.А.
Підпункт 2 пункту 15 розділу І законопроекту виключити (щодо змін до пункту 215.3)
 
Враховано      
    -79- Журавко О.В.
Підпункт «в» підпункут 215.3.4 пункту 15 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«в) у підпункті 215.3.4:
 
Відхилено    
82. цифри і слова:
 
-80- цифри і слова:
 
Немає висновку      
83. 2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00Скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)євро за 1 тис. кілограмів44
 
-81- 2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00Скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)євро за 1 тис. кілограмів44
 
Немає висновку      
84. замінити цифрами і словами:
 
      
85. 2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00
2711 14 00 00
2711 19 00 00Скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)євро за 1 тис. кілограмів44
 
-82- 2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00
2711 14 00 00
2711 19 00 00Скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)євро за 1 тис. кілограмів44
 
Немає висновку      
86. доповнити таблицю наступними рядками:
 
-83- доповнити таблицю наступними рядками:
 
Немає висновку      
87. 2710 19 31 00Газойлі для специфічних процесів переробки євро за 1тис. кілограмів98
2710 19 35 00Газойлі для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній категорії
2710 19 31євро за 1тис. кілограмів98
2710 19 51 00Паливо рідке (мазут) для специфічних процесів переробки євро за 1тис. кілограмів46
2710 19 55 00Паливо рідке (мазут) для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 19 51 00євро за 1тис. кілограмів46
 
-84- 2710 19 31 00Газойлі для специфічних процесів переробки євро за 1тис. кілограмів98
2710 19 35 00Газойлі для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній категорії
2710 19 31євро за 1тис. кілограмів98
2710 19 51 00Паливо рідке (мазут) для специфічних процесів переробки євро за 1тис. кілограмів46
2710 19 55 00Паливо рідке (мазут) для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 19 51 00євро за 1тис. кілограмів46|»
 
Немає висновку      
88. Доповнити новою статтею 215-1 наступного змісту:
 
-85- Кармазін Ю.А.
Абзаци двадцятий-двадцять сьомий пункту 15 розділу І законопроекту (щодо змін до статті 215-1) виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу.
 
Відхилено   22. Доповнити новою статтею 215-1 наступного змісту:
 
    -86- Святаш Д.В.
Полунєєв Ю.В.
Мхітарян Н.М.
Абзаци двадцятий-двадцять сьомий пункту 15 розділу І законопроекту (щодо змін до статті 215-1) виключити.
 
Відхилено    
89. «15-1. Ставки податку по операціям з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами.
 
   «215-1. Ставки податку по операціям з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами.
 
90. 215-1.1. Податок справляється у розмірі:
 
   215-1.1. Податок справляється у розмірі:
 
91. 215-1.1.1 0 відсотка від суми операції з продажу цінних паперів на фондовій біржі;
 
-87- Шпенов Д.Ю.
Абзац двадцять третій пункту 15 розділу І законопроекту (щодо зміни до підпункту 215-1.1.1 пункту 215-1.1. статті 215-1) викласти у такій редакції:
«215-1.1.1. 0 відсотка від суми операції з продажу на фондовій біржі цінних паперів, за якими розраховується біржовий курс, відповідно до вимог, встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України (за погодженням з Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики)»
 
Враховано   215-1.1.1. 0 відсотка від суми операції з продажу на фондовій біржі цінних паперів, за якими розраховується біржовий курс, відповідно до вимог, встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України (за погодженням з Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики);
 
92. 215-1.1.2. 0 відсотка від суми операції з деривативами на фондовій біржі;
 
   215-1.1.2. 0 відсотка від суми операції з деривативами на фондовій біржі;
 
93. 215-1.1.3. 0, 1 відсотка від суми операції з продажу поза фондовою біржею цінних паперів, що перебувають у біржовому реєстрі;
 
   215-1.1.3. 0, 1 відсотка від суми операції з продажу поза фондовою біржею цінних паперів, що перебувають у біржовому реєстрі;
 
94. 215-1.1.4. 3 відсотка від суми операції з продажу цінних паперів поза фондовою біржею, що не перебувають у біржовому реєстрі;
 
-88- Воропаєв Ю.М.
Шпенов Д.Ю.
В абзаці двадцять шостому пункту 15 розділу І законопроекту (щодо зміни до підпункту 215-1.1.4 пункту 215-1.1. статті 215-1) цифру «3» замінити цифрою «1,5».
 
Враховано   215-1.1.4. 1,5 відсотка від суми операції з продажу цінних паперів поза фондовою біржею, що не перебувають у біржовому реєстрі;
 
95. 215-11.5. 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за укладений дериватив (контракт) поза фондовою біржею.».
 
   215-11.5. 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за укладений дериватив (контракт) поза фондовою біржею».
 
96. 17. Статтю 216 доповнити пунктом 216.7 наступного змісту:
 
-89- Кінах А.К.
Пункт 17 розділу 1 законопроекту викласти в такій редакції:
«17. У статті 216:
1) в пункті 216.1 після слів «вироблених на митній території України» додати слова «у тому числі з давальницької сировини»
2) статтю 216 доповнити пунктом 216.7 наступного змісту:
«216.7 Датою виникнення податкових зобов`язань за операціями, визначеними в підпункті 213.1.7 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, є дата виконання відповідного договору.»
 
Відхилено   23. Статтю 216 доповнити пунктом 216.7 наступного змісту:
 
97. «16.7 Датою виникнення податкових зобов`язань за операціями, визначеними в підпункті 213.1.7 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, є дата виконання відповідного договору.»
 
-90- Воропаєв Ю.М.
В абзаці другому пункту 17 розділу І законопроекту слова «виконання відповідного договору» замінити словами та цифрами «отримання доходу відповідно до пункту 219.2 статті 219 цього Кодексу від операцій з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів та деривативів».
 
Враховано   «216.7 Датою виникнення податкових зобов`язань за операціями, визначеними в підпункті 213.1.7 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, є дата отримання доходу відповідно до пункту 219.2 статті 219 цього Кодексу від операцій з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів та деривативів».
 
    -91- Святаш Д.В.
Полунєєв Ю.В.
Мхітарян Н.М.
Пункт 17 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
98. 18. Статтю 219 викласти у такій редакції:
 
-92- Святаш Д.В.
Полунєєв Ю.В.
Мхітарян Н.М.
Пункт 18 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   24. Статтю 219 викласти у такій редакції:
 
99. «219.1. Обчислення сум податку здійснюється шляхом множення ставки податку на базу оподаткування згідно з пунктом 214.8 статті 214 цього Кодексу.
 
   «219.1. Обчислення сум податку здійснюється шляхом множення ставки податку на базу оподаткування згідно з пунктом 214.8 статті 214 цього Кодексу.
 
100. 219.2. Суми податку перераховуються до бюджету податковим агентом протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за податковий період, що дорівнює кварталу.
 
   219.2. Суми податку перераховуються до бюджету податковим агентом протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за податковий період, що дорівнює кварталу.
 
101. Податковим агентом за біржовими та позабіржовими операціями, визначеними в п. 213.1.7. ст. 213 цього Кодексу є відповідний торгівець цінними паперами (ліцензіат), включаючи банк, який здійснює такі операції на підставі договору та зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати акцизний податок, до бюджету від імені та за рахунок особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому цим Кодексом.
 
   Податковим агентом за біржовими та позабіржовими операціями, визначеними в п. 213.1.7. ст. 213 цього Кодексу є відповідний торгівець цінними паперами (ліцензіат), включаючи банк, який здійснює такі операції на підставі договору та зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати акцизний податок, до бюджету від імені та за рахунок особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому цим Кодексом.
 
102. Податковим агентом при здійсненні операцій розміщення, погашення, викупу, повторного продажу цінних паперів інститутів спільного інвестування відкритого типу є їх емітент.
 
   Податковим агентом при здійсненні операцій розміщення, погашення, викупу, повторного продажу цінних паперів інститутів спільного інвестування відкритого типу є їх емітент.
 
103. 219.3. Податок сплачується до бюджету кожною стороною деривативу (контракту) не пізніше дати виконання контракту.
 
   219.3. Податок сплачується до бюджету кожною стороною деривативу (контракту) не пізніше дати виконання контракту.
 
104. 219.4. Базовий податковий період для складання та подання звітності з акцизного податку є календарний квартал. Звітність подається за правилами, визначеними статтею 46 цього Кодексу.
 
   219.4. Базовий податковий період для складання та подання звітності з акцизного податку є календарний квартал. Звітність подається за правилами, визначеними статтею 46 цього Кодексу.
 
105. 219.5. Особливості обчислення, порядок і строки сплати податку за операціями з деривативами поза біржею.
 
   219.5. Особливості обчислення, порядок і строки сплати податку за операціями з деривативами поза біржею.
 
106. 219.5.1. Кожна із сторін деривативу (контракту) сплачує податок за ставкою, визначеною в підпункті 215.1.5 пункту 215.1 статті 215 цього Кодексу. «
 
-93- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«У статті 220:
пункт 220.2 викласти в редакції:
«220.2 Декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) (далі - декларація), встановлені виробником або імпортером товарів (продукції), подається відповідно центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, або центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері митної справи, в електронній формі, визначеній центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством»;
пункт 220.6 викласти в редакції:
«220.6. Декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі уповноваженою особою виробника або імпортера підакцизних товарів (продукції), та вважається прийнятою за наявності квитанції про отримання податкової декларації засобами електронного зв’язку, що містить дату прийняття та реєстраційного номера прийнятої декларації»
 
Відхилено   219.5.1. Кожна із сторін деривативу (контракту) сплачує податок за ставкою, визначеною в підпункті 215.1.5 пункту 215.1 статті 215 цього Кодексу. «
 
107. 19. Підпункт 222.1.2 пункту 222.1 статті 222 доповнити новим абзацом наступного змісту:
 
-94- Кармазін Ю.А.
Пункт 19 розділу І законопроекту виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу.
 
Враховано      
    -95- Журавко О.В.
Пункт 19 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«19. У підпункті 222.1.3. пункту 222.1. статті 222 слова «вина виноградні з додаванням спирту та міцні» замінити словами «вина кріплені».
 
Відхилено    
108. «Виробники тютюнових виробів перераховують суми податку до бюджету при придбанні марок акцизного податку на суму, розраховану з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих згідно положень Кодексу з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації».
 
      
109. 20.Статтю 226.2 доповнити новим абзацом наступного змісту:
 
-96- Пінчук А.П.
Пункт 20 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
110. «У разі зміни зразка марок акцизного податку марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу протягом 12-ти місяців з дати запровадження марок нового зразка».
 
-97- Кармазін Ю.А.
Абзац другий пункту 20 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками та марками нового зразка алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу (в межах терміну придатності для їх споживання) протягом 12-ти місяців з дня запровадження марок акцизного податку нового зразка»
 
Враховано по суті     
    -98- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«Статтю 241 доповнити новими пунктами 241.3 – 241.5 такого змісту:
«241.3. Податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними (пересувними) джерелами забруднення у разі використання товару в аерозольній упаковці (включаючи лак та/або фарбу для волосся з розпилювачем) (далі – товар в аерозольній упаковці), утримується і сплачується до бюджету податковими агентами.
241.3.1 До податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які здійснюють ввезення на митну територію України товару в аерозольній упаковці.
241.4. Податок, що справляється за розміщення у якості відходів:
а) люмінесцентних ламп,
б) хімічних джерел струму, у тому числі кислотних та таких, що перезаряджаються (далі – хімічне джерело струму);
в) полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них;
г) каучуку, гуми та виробів з них,
утримується і сплачується до бюджету податковими агентами.
241.4.1. До податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які здійснюють ввезення на митну територію України:
а) люмінесцентних ламп;
б) хімічних джерел струму;
в) полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них;
г) каучуку, гуми та виробів з них.
241.5. Податок, що справляється за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, зокрема засобів побутової хімії, у тому числі відбілювачів, очищувачів труб та скла (будь-яких інших поверхонь), пральних порошків (паст) та рідин (гелів), як фосфатовміщуючих, так і безфосфатних (далі – засоби побутової хімії), утримується і сплачується до бюджету податковими агентами.
241.5.1. До податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які здійснюють ввезення на митну територію України засобів побутової хімії.»
Підпункт 242.1.4 пункту 242.1 статті 242 викласти у такій редакції:
«242.1.4. обсяги (кількість) та види:
а) товару в аерозольній упаковці;
б) люмінесцентних ламп та /або хімічних джерел струму;
в) полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них,
г) каучуку, гуми та виробів з них.
ґ) засобів побутової хімії;
д) палива, у тому числі виробленого з давальницької сировини, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами, крім:
обсягів палива вивезених з митної території України в митних режимах експорту або реекспорту та/або переробки на митній території України, засвідчених належно оформленою митною декларацією;
мазуту та пічного палива, що використовуються в процесі виробництва тепло- та електроенергії».
Статтю 243 доповнити новим пунктом 243.6 наступного змісту:
«243.6. Для товарів в аерозольній упаковці, екологічний податок за які вноситься податковими агентами, застосовується ставка у розмірі 1 (одного) відсотка митної вартості кожної одиниці упаковки».
Статтю 245 доповнити новим пунктом 245.5 наступного змісту:
«245.5. Для засобів побутової хімії, екологічний податок за які вноситься податковими агентами, застосовується ставка у розмірі 1 (одного) відсотка митної вартості кожного засобу».
У статті 246:
1) у пункті 246.1.2 пункту 246.1 цифри та слова «8,17 гривні» замінити словами та цифрами „гривневий еквівалент 1,00 долара США по курсу НБУ на останній день звітного періоду»;
2) доповнити новим пунктами 246.6 – 246.7 наступного змісту:
«246.6 . Для полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, каучуку, гуми та виробів з них, екологічний податок за які вноситься податковими агентами, застосовується ставка у розмірі 1 (одного) відсотка митної вартості, але не менше 100 доларів США за 1 (одну) тонну таких матеріалів (виробів) у гривневому еквіваленті по курсу НБУ на дату митного оформлення;
246.7. Для хімічних джерел струму, екологічний податок за які вноситься податковими агентами, застосовується ставка у розмірі 1 (одного) відсотка митної вартості кожного засобу».
 
Відхилено    
    -99- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«У статті 263:
пункт 263.3 викласти у такій редакції:
«Види видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) визначаються платником відповідно до затверджених законодавством переліків видів корисних копалин, а також кодифікації товарів та послуг з урахуванням затверджених платником схем руху видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції, яка для видобутих корисних копалин, що перебувають у рідкому або газоподібному стані обліковується із застосуванням електронних систем обліку, що забезпечують його безперервність»
підпункт 263.8.1 доповнити новим реченням у такій редакції:
«Обсяг видобутих корисних копалин, що перебувають у рідкому або газоподібному стані визначається із застосуванням електронних систем обліку, що забезпечують його безперервність»
підпункт 263.13.5 доповнити новим реченням у такій редакції:
«Істотною умовою дозвільних документів з надрокористування, що встановлюється органами центрального органу виконавчої влади з питань геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр є застосування електронних систем обліку, що забезпечують його безперервність, для обсягів видобутих корисних копалин, що перебувають у рідкому або газоподібному стані».
 
Відхилено    
111. 21.У статті 291:
 
-100- Кармазін Ю.А.
Пункт 21 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
112. 1) в абзаці другому підпункту 5 пункту 291.4 статті 291 слова та цифри «, одночасно не перевищує 20 осіб» замінити словами «не обмежена»;
 
      
113. 2) підпункт 6 пункту 291.4 статті 291 викласти у наступній редакції:
 
      
114. «6) шоста група -юридичні особи -суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень».
 
-101- Національний банк України
Пункт 291.6 статті 291 викласти в такій редакції:
«291.6. Платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) в готівковій та/або безготівковій формі (у тому числі з використанням електронних грошей, які погашаються в безготівковій формі)».
 
Відхилено      
115. 22. У статті 293:
 
-102- Кармазін Ю.А.
Пункт 22 розділу І законопроекту виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу.
 
Враховано      
116. 1) в підпункті 293.3.2 пункту 293.3:
 
      
117. в підпункті 1 цифру «7» замінити цифрою «5»;
 
      
118. в абзаці першому підпункту 2 цифри «10» замінити цифрою «7»;
 
      
119. 2) в пункті 293.8:
 
      
120. в абзаці першому підпункту 4 цифру «7» замінити цифрою «5»;
 
      
121. у підпункті «б» підпункту 4 слова і цифри «платником єдиного податку, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 або 10 відсотків» замінити словами та цифрами «платником єдиного податку третьої або четвертої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 відсотків або платником єдиного податку п’ятої або шостої групи, який обрав ставку єдиного податку 7 відсотків»;
 
      
122. у підпункті 5 слова та цифри „за ставкою у розмірі 5 або 10 відсотків» замінити словами та цифрами „за ставкою у розмірі 5 відсотків для платників третьої або четвертої групи, або 7 відсотків для платників п’ятої або шостої групи».
 
      
123. 23. Пункт 294.1 статті 294 викласти у наступній редакції:
 
-103- Кармазін Ю.А.
Пункт 23 розділу І законопроекту виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу.
 
Враховано      
124. «294.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої групи є календарний рік.
 
      
125. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є календарний квартал.»
 
-104- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Пункт 296.10 статті 296 викласти у такій редакції:
«296.10. Платники єдиного податку першої та другої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій, крім платників єдиного податку, які здійснюють продаж товарів, ввезених на митну територію України, що підпадають під визначення груп 4302, 4303, 6101-6106, 6110, 6112, 6201-6206, 6211, 7101-7118 (окрім 7117), 8407-8412, 8415, 8418, 842211, 8450, 8470, 8471, 8476, 8501, 8508, 8509, 8510, 8516, 8517, 8519, 8521-8530 (окрім 8524), 8548, 8701-8716 (окрім 8712-8715), 8901-8907, 9006-9032 (окрім 9009, 9013, 9017, 9023, 9024), 9101, 911110, 911310, 9301-9307, 9401-9406 (крім 9404, 9405), 9701-9705 УКТ ЗЕД».
 
Відхилено      
126. У статті 298:
 
      
127. 1) підпункт 298.1.1 пункту 298.1 доповнити абзацом другим наступного змісту:
 
      
128. «Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
 
      
129. а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
 
      
130. б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
 
      
131. в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством»;
 
      
132. 2) підпункт 6 пункту 298.3 статті 298 викласти в такій редакції:
 
      
133. «6) обрана суб’єктом господарювання група та ставка єдиного податку або зміна групи та ставки».
 
      
134. 3) Підпункт 7 пункту 299.11 статті 299 викласти в наступній редакції:
 
      
135. «7) група та ставка єдиного податку».
 
-105- Журавко О.В.
Розділ І законопроекту доповнити новими пунктами такого змісту:
«Статтю 314 доповнити пунктами 314.2-314.3 наступного змісту:
«314.2. Платниками збору є, включені до переліку Кабінету Міністрів України, суб'єкти господарювання, які можуть закуповувати імпортований природний газ у нерезидентів України для власного використання як палива або сировини.
314.3. Платниками збору є нафтогазовидобувні підприємства, а також договори простого товариства, що провадять господарську діяльність з видобування вуглеводневої сировини, які використовують видобутий ними в Україні природний газ як паливо або сировину»
Статтю 315 доповнити пунктами 315.2-315.3 наступного змісту:
«315.2. Для платників збору, що визначені у пункті 314.2 цієї глави, об'єктом оподаткування збором є митна вартість природного газу на митному кордоні України.
Для платників збору, що визначені у пункті 314.3 цієї глави, об'єктом оподаткування збором є вартість природного газу, що використаний як паливо або сировина, за виключенням обсягів для забезпечення технологічних операцій з видобування природного газу, у тому числі рециркулюючого газу».
Статтю 316 доповнити пунктами 316.3-316.4 такого змісту:
«316.3. На обсяги природного газу, що імпортується та споживається платниками, що визначені у пункті 314.2 статті 314 цього Кодексу, збір справляється у розмірі 2 відсотків.
На обсяги природного газу, що видобувається в Україні та споживається платниками, що визначені у пункті 314.3 статті 314 цього Кодексу, збір справляється у розмірі 2 відсотків».
У статті 317:
пункт 317.2 доповнити підпунктом 317.2.1 наступного змісту:
«317.2.1. Для платників, що у визначені пункті 314.3 статті 314, під діючим тарифом для видобутого в Україні природного газу слід розуміти затверджений у визначеному законодавством порядку граничний рівень ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання»;
у пункті 317.4 після слів «подаються платниками збору» доповнити словами та розділовим знаком «крім платників, що визначені пунктом 314.2 статті 314 цієї глави»;
доповнити новим пунктом 317.5 наступного змісту:
«317.5. Датою виникнення податкових зобов'язань зі збору за природний газ, що ввозиться на митну територію України платниками, що визначені у пункті 314.2 статті 314, є дата подання митному органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов’язання митним органом у визначених законодавством випадках.
Суми податкового зобов'язання зі збору за природний газ, що ввозиться на митну територію України, визначаються платником збору самостійно, виходячи з об'єкту оподаткування, бази оподаткування та ставки цього збору.
Збір за природний газ, що ввозиться на митну територію України, обчислюється у національній валюті за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату подання митному органу митної декларації до митного оформлення.
Збір за природний газ, що ввезений на митну територію України, сплачується платником збору до або в день подання митної декларації».
 
Відхилено   Пункт 2 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» доповнити абзацем такого змісту:
«Закон України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» (Відомості Верховної Ради України, 1999р., №20-21, ст.191).
 
    -106- Пінчук А.П.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Пункт 2 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» доповнити абзацем такого змісту:
«Закон України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» (Відомості Верховної Ради України, 1999р., №20-21, ст.191)»
 
Враховано    
136. 25. У підрозділі 2 розділу ХХ «Перехідні положення»:
 
   25. У розділу ХХ «Перехідні положення»:
у підрозділі 2:
 
137. у пункті 11 слова „з 1 січня 2012 року» замінити словами та розділовим знаком «, товарів, ввезених на митну територію України, та товарів/послуг, звільнених від оподаткування, з 1 листопада 2012 року»;
 
-107- Пінчук А.П.
Абзац другий пункту 25 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
    -108- Кармазін Ю.А.
У абзаці другому пункту 25 розділу І законопроекту цифри та слова «1 листопада 2012 року» замінити цифрами та словами «1 січня 2013 року».
 
Враховано по суті   
138. доповнити новим пунктом 28 наступного змісту:
 
   доповнити новим пунктом 31 наступного змісту:
 
139. «28. Операції з обслуговування іпотечних активів у складі іпотечного покриття відповідно до Закону України «Про іпотечні облігації», які здійснюються обслуговуючою установою - банком, який був первісним кредитором щодо таких іпотечних активів за дорученням емітента іпотечних облігацій не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.
 
   «31. Операції з обслуговування іпотечних активів у складі іпотечного покриття відповідно до Закону України «Про іпотечні облігації», які здійснюються обслуговуючою установою - банком, який був первісним кредитором щодо таких іпотечних активів за дорученням емітента іпотечних облігацій не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.
 
140. Для цілей цього пункту під емітентом іпотечних облігацій слід розуміти фінансову установу, більш ніж 50% корпоративних прав якої належить державним банкам».
 
   Для цілей цього пункту під емітентом іпотечних облігацій слід розуміти фінансову установу, більш ніж 50% корпоративних прав якої належить державним банкам».
 
141. 26. Підрозділ 4 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктами 28-29 наступного змісту:
 
-109- Святаш Д.В.
Абзац перший пункту 26 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«26. Підрозділ 4 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктом 28 такого змісту:»
 
Відхилено   26. Підрозділ 4 доповнити пунктами 29-30 наступного змісту:
 
    -110- Шпенов Д.Ю.
Доповнити пункт 26 розділу І законопроекту абзацом такого змісту:
«Пункт 4 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення « виключити.
 
Відхилено    
142. «28. Операції з відступлення прав вимоги за кредитними договорами забезпеченими іпотекою на користь фінансової установи, що здійснює діяльність з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів, з обов’язковим зобов’язанням їх зворотного відступлення, обліковуються з метою оподаткування як отримання фінансового кредиту в податковому обліку платника податку - попереднього кредитора та як надання фінансового кредиту в податковому обліку платника податку - нового кредитора, відповідно до підпунктів 153.4.1 та 153.4.2 пункту 153.4 статті 153 цього Кодексу на основі даних бухгалтерського обліку, якщо згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, відступлення прав вимоги за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою, не призводить до припинення визнання таких прав вимоги в бухгалтерському обліку платника податку - попереднього кредитора та їх визнання в бухгалтерському обліку платника податку - нового кредитора.
 
-111- Святаш Д.В.
Абзаци другий-сьомий пункту 26 розділу І законопроекту замінити трьома абзацами такого змісту:
«28. Операції з відступлення прав вимоги за кредитними договорами забезпеченими іпотекою на користь фінансової установи, що здійснює діяльність з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів, з обов’язковим зобов’язанням їх зворотного відступлення, обліковуються з метою оподаткування як отримання фінансового кредиту в податковому обліку платника податку - попереднього кредитора та як надання фінансового кредиту в податковому обліку платника податку - нового кредитора, відповідно до підпунктів 153.4.1 та 153.4.2 пункту 153.4 статті 153 цього Кодексу на основі даних бухгалтерського обліку, якщо згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, відступлення прав вимоги за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою, не призводить до припинення визнання таких прав вимоги в бухгалтерському обліку платника податку - попереднього кредитора та їх визнання в бухгалтерському обліку платника податку - нового кредитора.
При недотриманні умови такого зворотного відступлення зазначена операція оподатковується в загальному порядку на підставі пункту 153.5 статті 153 Кодексу.
Для цілей цього пункту під фінансовою установою слід розуміти фінансову установу більш ніж 50% корпоративних прав якої належить державним банкам».
 
Враховано частково   «29. Операції з відступлення прав вимоги за кредитними договорами забезпеченими іпотекою на користь фінансової установи, що здійснює діяльність з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів, з обов’язковим зобов’язанням їх зворотного відступлення, обліковуються з метою оподаткування як отримання фінансового кредиту в податковому обліку платника податку - попереднього кредитора та як надання фінансового кредиту в податковому обліку платника податку - нового кредитора, відповідно до підпунктів 153.4.1 та 153.4.2 пункту 153.4 статті 153 цього Кодексу на основі даних бухгалтерського обліку, якщо згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, відступлення прав вимоги за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою, не призводить до припинення визнання таких прав вимоги в бухгалтерському обліку платника податку - попереднього кредитора та їх визнання в бухгалтерському обліку платника податку - нового кредитора.
 
143. При недотриманні умови такого зворотного відступлення зазначена операція оподатковується в загальному порядку на підставі пункту 153.5 статті 153 Кодексу.
 
   При недотриманні умови такого зворотного відступлення зазначена операція оподатковується в загальному порядку на підставі пункту 153.5 статті 153 Кодексу.
 
144. Для цілей цього пункту під фінансовою установою слід розуміти фінансову установу більш ніж 50% корпоративних прав якої належить державним банкам»
 
   Для цілей цього пункту під фінансовою установою слід розуміти фінансову установу більш ніж 50% корпоративних прав якої належить державним банкам»
 
145. 29. Від’ємний фінансовий результат відокремленого обліку операцій з цінними паперами, за виключенням вартості придбання цінних таких паперів, сформований станом на 01 січня 2013 (далі від’ємний фінансовий результат), не включається до витрат податкового обліку та переноситься на зменшення доходів від операцій з цінними паперами майбутніх періодів в наступному порядку:
 
-112- Воропаєв Ю.М.
Абзац п’ятий пункту 26 розділу І законопроекту (щодо доповнення новим пунктом 29 підрозділу 4 розділу ХХ) викласти у такій редакції:
«29. Від’ємний фінансовий результат за операціями з цінними паперами, деривативами, 0,корпоративними правами, випущеними в іншій, ніж цінні папери, формі, сформований станом на 01 січня 2013 року, не враховується при визначенні фінансового результату по операціям з цінними паперами, деривативами, корпоративними правами, випущеними в іншій, ніж цінні папери, формі в наступних звітних податкових періодах.
Витрати, понесені (нараховані) платниками податків при придбані цінних паперів, деривативів до 01.01.2013 року, враховуються при їх подальшому відчуженні в повному обсязі при визначенні прибутків/збитків в порядку, визначеному пп. 153.8, 153.9 ст. 153 цього Кодексу.
При цьому віднесення різниці між витратами, визначеними в абзаці другому цього пункту, та доходами (прибутків/збитків) по операціям з подальшого відчуження цінних паперів до прибутків/збитків, отриманих від операцій з цінними паперами, що перебувають або не перебувають в обігу на фондовій біржі, здійснюється в залежності в того, чи визнавались вказані цінні папери в момент їх подальшого відчуження такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, відповідно до пп. 153.8.2 п. 153.8 ст. 153 цього Кодексу».
 
Враховано редакційно   30. Від’ємний фінансовий результат за операціями з цінними паперами, деривативами, корпоративними правами, випущеними в іншій, ніж цінні папери, формі, сформований станом на 01 січня 2013 року, не враховується при визначенні фінансового результату по операціям з цінними паперами, деривативами, корпоративними правами, випущеними в іншій, ніж цінні папери, формі в наступних звітних податкових періодах.
При визначенні прибутків/збитків в порядку, визначеному пп. 153.8, 153.9 ст. 153 цього Кодексу витрати, понесені (нараховані) платниками податків при придбані цінних паперів, деривативів до 01.01.2013 року, враховуються при їх подальшому відчуженні в повному обсязі на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення витрат.
При цьому віднесення різниці між витратами, визначеними в абзаці другому цього пункту, та доходами (прибутків/збитків) по операціям з подальшого відчуження цінних паперів до прибутків/збитків, отриманих від операцій з цінними паперами, що перебувають або не перебувають в обігу на фондовій біржі, здійснюється в залежності в того, чи визнавались вказані цінні папери в момент їх подальшого відчуження такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, відповідно до пп. 153.8.2 п. 153.8 ст. 153 цього Кодексу.
 
    -113- Полунєєв Ю.В.
Абзац п’ятий пункту 26 розділу І законопроекту (щодо доповнення новим пунктом 29 підрозділу 4 розділу ХХ)викласти у такій редакції:
«29. Від’ємний фінансовий результат відокремленого обліку операцій з цінними паперами, сформований станом на 01 січня 2013 (далі від’ємний фінансовий результат), не включається до витрат податкового обліку та не переноситься на зменшення доходів від операцій з цінними паперами майбутніх періодів.
Витрати на придбання цінних паперів, що обліковуються в портфелі платника податку станом на 01 січня 2013 року, враховуються при визначенні фінансово результату від продажу цінних паперів в порядку, визначеному п.153.8, 153.9 цього Кодексу».
 
Враховано частково    
    -114- Кармазін Ю.А.
Абзаци п’ятий-сьомий пункту 26 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
146. граничний обсяг від’ємного фінансового результату, що може бути віднесено на зменшення доходів від операцій з цінними паперами за один рік встановлюється на рівні 25 (двадцяти п’яти) відсотків до повного погашення;
 
      
147. платник податку самостійно визначає обсяг зменшення доходів від операцій с цінними паперами, що перебувають (або не перебувають) в обігу на фондовій біржі, на суму граничного обсягу від’ємного фінансового результату, зазначеного в абзаці другому цього пункту.
 
      
148. 27. Підрозділ 5 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити новим пунктом 6 наступного змісту:
 
-115- Кармазін Ю.А.
Пункт 27 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
149. «6. На тютюнові вироби (за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2402 20 90 10 «Сигарети без фільтра, цигарки», за кодом товару (продукції) УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 «Сигарети з фільтром»), застосовуються такі ставки акцизного податку:
 
      
150. 77, 5 специфічна ставка, 12% адвалорна ставка, 101, 6 мінімальне акцизне податкове зобов'язання на сигарети без фільтра, цигарки з 1 січня 2014 року;
 
      
151. 173, 2 специфічна ставка, 12% адвалорна ставка, 231, 7 мінімальне акцизне податкове зобов'язання на сигарети з фільтром з 1 січня 2014 року;
 
-116- Бахтеєва Т.Д.
Абзац четвертий пункту 27 розділу І законопроекту (зміни до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення») викласти в такій редакції:
«173,2 специфічна ставка, 25% адвалорна ставка, 231, 7 мінімальне акцизне податкове зобов'язання на сигарети з фільтром з 1 січня 2014 року;»
 
Відхилено      
152. 82, 5 специфічна ставка, 12% адвалорна ставка, 108, 2 мінімальне акцизне податкове зобов'язання на сигарети без фільтра, цигарки з 1 січня 2015 року;
 
      
153. 184, 5 специфічна ставка, 12% адвалорна ставка, 246, 8 мінімальне акцизне податкове зобов'язання на сигарети з фільтром з 1 січня 2015 року».
 
-117- Бахтеєва Т.Д.
Абзац шостий пункту 27 розділу І законопроекту (зміни до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення») викласти в такій редакції:
«184,5 специфічна ставка, 25% адвалорна ставка, 246,8 мінімальне акцизне податкове зобов'язання на сигарети з фільтром з 1 січня 2015 року;»
 
Відхилено   27. Підрозділ 10 доповнити новим пунктом такого змісту:
«16. Тимчасово, до 1 січня 2018 року встановлюється збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
1.1. Платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.
Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі постачання такої продукції суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі власного виробництва вони не є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності (крім виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової торгівлі алкогольних напоїв та пива), які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції.
1.2. Особливості справляння збору суб'єктами господарювання, які
застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності,
встановлюються главою 1 розділу ХІV цього Кодексу.
1.3. Об'єктом оподаткування збором є виручка - товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.
1.4. Ставка збору становить півтора відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.3 цього пункту.
1.5. Збір сплачується на спеціальний рахунок центрального органу виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, щомісяця у строки, визначені цим Кодексом для місячного звітного періоду.
За несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у
порядку, визначеному цим Кодексом.
1.6. Нараховані суми збору залишаються на спеціальному рахунку центрального органу виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Головним розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну
політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми
збору розподіляються та використовуються таким чином: вісімдесят п'ять відсотків - на розвиток виноградарства і садівництва,
п'ятнадцять відсотків - на розвиток хмелярства.
1.7. Забороняється нецільове використання зазначених коштів.
1.8. Механізм справляння збору та порядок використання цих коштів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
    -118- Пінчук А.П.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
Підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити новим пунктом такого змісту:
«16. Тимчасово, до 1 січня 2018 року встановлюється збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
1.1. Платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.
Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі постачання такої продукції суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі власного виробництва вони не є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності (крім виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової торгівлі алкогольних напоїв та пива), які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції.
1.2. Особливості справляння збору суб'єктами господарювання, які
застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності,
встановлюються главою 1 розділу ХІV цього Кодексу.
1.3. Об'єктом оподаткування збором є виручка - товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.
1.4. Ставка збору становить півтора відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.3 цього пункту.
1.5. Збір сплачується на спеціальний рахунок центрального органу виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, щомісяця у строки, визначені цим Кодексом для місячного звітного періоду.
За несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у
порядку, визначеному цим Кодексом.
1.6. Нараховані суми збору залишаються на спеціальному рахунку центрального органу виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Головним розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну
політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми
збору розподіляються та використовуються таким чином: вісімдесят п'ять відсотків - на розвиток виноградарства і садівництва,
п'ятнадцять відсотків - на розвиток хмелярства.
1.7. Забороняється нецільове використання зазначених коштів.
1.8. Механізм справляння збору та порядок використання цих коштів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
Враховано    
154. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
155. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 листопада 2012 року, крім:
 
-119- Пінчук А.П.
Абзац перший пункту 1 розділу ІІ законопроекту викласти у такій редакції:
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року.
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року.
 
    -120- Кармазін Ю.А.
Пункт 1 розділу ІІ законопроекту викласти у такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2014 року».
 
Відхилено    
156. пункт 1, пункти 5-6, підпунктів 1, 3-4 пункту 7, пункти 12-19, 27 розділу І, які набирають чинності з 1 січня 2013 року;
 
      
157. пункту 10 розділу І, який набирає чинності з 1 березня 2013 року.
 
      
158. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня опублікування цього Закону:
 
-121- Національний банк України
Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. Зміни внесені цим Законом до пункту 137.18 статті 137, пункту 152.10 статті 152, підпункту 153.4.3 пункту 153.4 статті 153, пункту 153.8 статті 153 Податкового кодексу України набирають чинності з 01 січня 2013 року».
 
Відхилено   2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня опублікування цього Закону:
 
159. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
160. забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

   забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.