Кількість абзаців - 15 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект вноситься народними депутатами України І. Ткаленко та С. Матвієнковим      Проект вноситься народними депутатами України І. Ткаленко та С. Матвієнковим  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України"      ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України"  
2. Верховна Рада України постановляє:      Верховна Рада України постановляє:  
3. І. Внести до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( Відомості Верховної Ради України, 1997 р., №8, ст. 60; 1997 р., №8, ст. 61; 1998 р., №35, ст. 240) такі зміни:      І. Внести до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( Відомості Верховної Ради України, 1997 р., №8, ст. 60; ст. 61; 1998 р., №35, ст. 240) такі зміни:  
4. 1. В статті 1:      1. В статті 1:  
5. частину четверту доповнити словами " не пізніше 31 грудня 2001 року";      частину четверту доповнити словами " не пізніше 31 грудня 2001 року";  
6. частину шосту виключити.      частину шосту виключити.  
7. 2. Частину другу статті 6 доповнити словами "І включаються до складу внутрішнього державного боргу".   -1- Сухий Я.М.
Пропоную у статті 6: частину першу викласти у такій редакції: "Компенсація громадянам України втрат від знецінених грошових заощаджень проводиться у грошовій формі, а також шляхом безготівкового перерахунку коштів за рахунок Державного бюджету України;  
Враховано   2. У статті 6: Частину першу викласти у такій редакції: "Компенсація громадянам України втрат від знецінених грошових заощаджень проводиться у грошовій формі, а також шляхом безготівкового перерахунку коштів за рахунок Державного бюджету України ;" частину другу доповнити словами "і включаються до складу внутрішнього державного боргу".  
8. 3. Доповнити статтю 7 новими частинами такого змісту:   -2- Донченко Ю.Г. (в.о. № 113)
Перший абзац нової частини статті 7 перед словами "в таких розмірах" доповнити словами "в залежності від суми вкладу на спеціальному рахунку"  
Враховано   3.Статтю 7 викласти у такій редакції: "Проіндексовані грошові заощадження повертаються вкладникам на протязі п'яти років, починаючи з 1 січня 2002 року, у межах коштів, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік, в таких розмірах, в залежності від суми вкладу на спеціальному рахунку:  
9. " Вкладникам, які не ввійшли до переліку зазначеного в частині другій, проіндексовані грошові заощадження повертаються на протязі п'яти років, у межах коштів, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік, в таких розмірах: до 1001 грн. - 100 відсотків; від 1001 грн. до 1500 грн. - 80 відсотків від 1501 грн. до 2000 грн. - 60 відсотків від 2001 грн. до 2500 грн. - 40 відсотків від 2501 грн. до 5000 грн. - 20 відсотків   -3- Сухий Я.М.
Пропоную статтю 7 викласти в такій редакції: "Проіндексовані грошові заощадження повертаються вкладникам на протязі п'яти років, починаючи з 1 січня 2002 року, у межах коштів, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік, в таких розмірах: до 1001 грн. - 100 відсотків; від 1001 грн. до 1500 грн. - 80 відсотків; від 1501 грн. до 2500 грн. - 60 відсотків; від 2500 грн. до 5000 грн. - 40 відсотків; понад 5000 грн - 20 відсотків.  
Враховано   до 1001 грн. - 100 відсотків; від 1001 грн. до 1500 грн. - 80 відсотків; від 1501 грн. до 2500 грн. - 60 відсотків від 2501 грн. до 5000 грн. - 40 відсотків понад 5000 грн . - 20 відсотків. Невиплачена частина грошових заощаджень громадянам включається до складу внутрішнього державного боргу і підлягає реструктуризації шляхом розстрочення її виплати населенню до 1 січня 2011 року.  
    -4- Сухий Я.М.
Невиплачена частина грошових заощаджень громадянам включається до складу внутрішнього державного боргу і підлягає реструктуризації шляхом розстрочення її виплати населенню до 1 січня 2011 року.  
Враховано    
    -5- Моісеєнко В.М. (в.о. № 53)
Необхідно збільшити коєфіціент індексації заощаджень до 2,73 чи вище. А запропонований механізм приводить до знецінення вкладів.  
Відхилено    
    -6- Соломатін Ю.П.
Індексація заощаджень повинна бути повною, без будь-яких скорочень.  
Враховано    
10. Для одержання заощаджень вкладники повинні отримати дозвіл в державній податковій адміністрації за місцем проживання на відкриття спеціального рахунку в установах Ощадного банку України, після чого перерахувати всі належні їм грошові заощадження, які внесені на рахунки в установах Ощадного банку України станом на 1 січня 1992 року, на один спеціальний рахунок.   -7- Волков О.М. (в.о. № 208)
В частині 3 розділу 1 проекту виключити абзаци 8, 9. Пропонується виключити положення щодо необхідності відкриття вкладниками спеціальних рахунків та необхідності отримання дозволу в державній податковій адміністрації на відкриття такого рахунку. По-перше, немає ніякої потреби у відкритті спеціального рахунку, адже у відповідності з чинним Законом на проіндексовані суми, що знаходяться на позабалансовому рахунку Ощадного банку України, вкладнику вже має бути видана ощадна книжка. По-друге, відновлення заощаджень громадян не є сферою діяльності державної податкової адміністрації. Также необхідно відзначити, що отримання такого дозвілу фактично неможливе більшістю вкладників, особливо в сільській місцевості.  
Відхилено   Для одержання заощаджень вкладники повинні отримати дозвіл в державній податковій адміністрації за місцем проживання на відкриття спеціального рахунку в установах Ощадного банку України, після чого перерахувати всі належні їм грошові заощадження, які внесені на рахунки в установах Ощадного банку України станом на 1 січня 1992 року, на один спеціальний рахунок.  
11. Порядок відкриття спеціальних рахунків визначається Національним банком України.      Кожний вкладник, який відкрив спеціальний рахунок по проіндексованим грошовим заощадженням, має право на отримання 50 відсотків суми вкладу готівкою і 50 відсотків безготівкового перерахунку коштів на оплату житлово-комунальних послуг ( користування житлом, його утримання, водо-, тепло-, електро-, газопостачання та водовідведення, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, придбання скрапленого газу та твердого палива).  
12. Кожний вкладник, який відкрив спеціальний рахунок по проіндексованим грошовим заощадженням, має право на отримання 50 відсотків суми вкладу готівкою і 50 відсотків безготівкового перерахунку коштів на оплату житлово-комунальних послуг ( користування житлом, його утримання, водо-, тепло-, електро-, газопостачання та водовідведення, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, придбання скрапленого газу та твердого палива).   -8- Донченко Ю.Г. (в.о. № 113)
Пропоную частину 8 і 9 поміняти місцями і частину 9 після слів "спеціальних рахунків" доповнити словами "та перерахунку коштів на оплату житлово-комунальних послуг" і далі за текстом.  
Враховано   Порядок відкриття спеціальних рахунків та перерахунку коштів на оплату житлово-комунальних послуг визначається Національним банком України.  
    -9- Волков О.М. (в.о. № 208)
В абзаці 10 виключити слова "який відкрив спеціальний рахунок по проіндексованим грошовим заощадженням".  
Відхилено    
13. Суми коштів, що виплачуються з спеціального рахунку включаються до сукупного оподаткованого доходу громадянина та враховуються при призначенні субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.   -10- Волков О.М. (в.о. № 208)
Виключити абзац 11. Даним абзацом пропонується оподатковувати кошти, що будуть виплачуватися громадянам в якості відновлення їх заощаджень. Така норма фактично означає подвійне оподаткування, адже зазначені кошти є фактично трудовими заощадженнями і вже оподатковувались при отриманні громадянином його доходу.  
Відхилено   Суми коштів, що виплачуються з спеціального рахунку враховуються при призначенні субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.  
14. П. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2002 року.      П. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2002 року.